Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχορτσανίτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
dizzy_fingers
Έπεσε στα χέρια μου μία εικόνα του Σόφο με φανέλα της Μπένετον.

Δεν ξέρω αν είναι μοντάζ ή όχι, αλλά αν ισχύει το πρώτο, τότε είναι πραγματικά ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ μοντάζ...

Ακόμα, δεν ξέρω αν έχω την άδεια της πηγής μου να τη δημοσιεύσω, αλλά υποθέτω πως δε θα υπάρξει πρόβλημα.

Περισσότερα, λίγο μετά.
Pierce
τι γινεται ρε π@#^%*&^η? ολα αυτα εχουν γινει και κανεις απο τα λαγωνικα δεν εχει παρει πρεεφα? τι διαλο τις εχουμε τις 15 εφημεριδες τα 3 ραδιοφωνα και τα δεν ξερω ποσα σαιτ?
dizzy_fingers
Σόρρυ παιδιά που δεν την έχω ποστάρει ακόμα, αλλά το προσπαθώ....
dizzy_fingers
24.gif
Pierce
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 8 2006, 09:28 PM) *
Σόρρυ παιδιά που δεν την έχω ποστάρει ακόμα, αλλά το προσπαθώ....

42.gif η αγωνια μεγαλωνει....

αρκει να μην ποσταρεις καμια φωτο του νικολα με τα κοκκινα..... 17.gif
dizzy_fingers
Το ξέρω ότι σας κούρασα...μπορεί να σας άγχωσα...το καθυστέρησα...αλλά να η επίμαχη φωτογραφία!

Click to view attachment





...



Η εξήγηση για το ύποπτο ρεπορτάζ δεν είναι ασφαλώς ότι βρέθηκα εγώ στο Τρεβίζο ή ότι έστειλα τον Ντάνιελ Κρεγκ ως James Bond να βγάλει αυτές τις άκρως μυστικές φωτογραφίες που ούτε οι εφημερίδες γνωρίζουν...αλλά ότι το photoshop είχε πάρει φωτιά και δε μπορούσα να σταματήσω.

Ασφαλώς ξεκίνησε σαν πλάκα...αλλά στην πορεία αποφασίστηκε να μη συνεχιστεί, για να μη προκληθεί διαγαλαξιακός όλεθρος παραπληροφόρησης laugh.gif (καθώς μόνο τέτοιος θα ταίριαζε στα κυβικά του Σόφο...κυβικά μάζας αλλά και μπάσκετ wink.gif ).

Τώρα, αν όντως μπορούσε να γίνει πιστευτή αυτή η φωτό...θα κρίνετε εσείς, βρίσκοντας τα όποια ψευγάδια βρίσκονται στη φωτό.

Σόρρυ βρε pierce αν σε αναστάτωσα βραδυάτικα biggrin.gif.
dizzy_fingers
Ναι, την ξέρω αυτή τη φωτό biggrin.gif.

QUOTE
αλλα την προδιδεα καπως η θεση του κεφαλιου...

Κι όμως το κεφάλι δεν το άγγιξα καν.

Η αυθεντική, για συγκρίσεις είναι αυτή:


Υπέθετα πως θα το καταλαβαίνατε από το γεγονός ότι είναι πιο αδύνατος απ'όσο είναι στην πραγματικότητα τώρα, αλλά και από τα γράμματα, όπου ενώ φαίνονται οι σκιάσεις, δε διπλώνουν στις τσακίσεις..
thrylos7
QUOTE
Ασφαλώς ξεκίνησε σαν πλάκα...αλλά στην πορεία αποφασίστηκε να μη συνεχιστεί, για να μη προκληθεί διαγαλαξιακός όλεθρος παραπληροφόρησης


Μόνο για την (προφητική; ) φώτο...
Dromeas7
Καλά dizzy είσαι φοβερός με το photoshop!!.Απλά πως το έκανες αυτο?!?!?!?!?!?
qspock
Λοιπον θα γινουν τα εξης:

1) Ανταλλαγη Πεν - Εντνι.
2) Ανταλλαγη Κασλαουσκας - Γκερσον (αν δε θελει να παει στην Κινα ο Πινι ας παει διακοπες, κανενα προβλημα).
3) Ο Σοφο καθεται στα αυγα του.
4) Ο Ζησης καθεται στα αυγα του.

Και βγηκε με συνοπτικες διαδικασιες το πρωτο φαβορι για ευρωλιγκα και ελληνικο πρωταθλημα.

Δεν κανω καθολου πλακα!

Υπογραφη qspock 69.gif

Βεβαια, ποτε δε θα μαθουμε αν βγω αληθινος, δεν πειραζει ομως, τα λεω ουτως η αλλως.


ΥΓ: Θρυλε πες μας την πηγη σου, ελα. Ο morfi δεν ειναι? 24.gif
enypnio
egw thelw antalagi gerson ivkovits

zisi penn

kai papahatzi marmarinou ginete?
thrylos7
QUOTE
Λοιπον θα γινουν τα εξης:

1) Ανταλλαγη Πεν - Εντνι.
2) Ανταλλαγη Κασλαουσκας - Γκερσον (αν δε θελει να παει στην Κινα ο Πινι ας παει διακοπες, κανενα προβλημα).
3) Ο Σοφο καθεται στα αυγα του.
4) Ο Ζησης καθεται στα αυγα του.

Και βγηκε με συνοπτικες διαδικασιες το πρωτο φαβορι για ευρωλιγκα και ελληνικο πρωταθλημα.

Δεν κανω καθολου πλακα!

Υπογραφη qspock

Βεβαια, ποτε δε θα μαθουμε αν βγω αληθινος, δεν πειραζει ομως, τα λεω ουτως η αλλως.


ΥΓ: Θρυλε πες μας την πηγη σου, ελα. Ο morfi δεν ειναι?


Όχι, το σενάριο είναι καλύτερο. Ανταλλαγή Σόφο - Ζήση με κάποια λεφτά από Ολυμπιακό..
Ανταλλαγή Μπαρνιάνι - Kaman με τους Κλίπερς. Το buy-out του Σόφο η Μπενετόν το έβαλε 5 εκ. κι έτσι ο Μπαρνιάνι επιστρέφει στο τρεβίζο ως μεγάλος σταρ και ο Σόφο αντικαθιστά τον Έλτον Μπραντ που εν τω μεταξύ πήγε στους Σίξερς....

Θέλω να δω την αντίδραση σου όταν (και αν) δεις τον Σοφοκλή με την πράσινη...
apkat
Συνεχιζεται σοβαρα αυτη η κουβεντα και με κανει και ανυσηχω αρχιζοντας να πιστευω οτι ο θρυλος7 δεν κανει πλακα..
enypnio
more ama den parei ntounta ivkovits den strwnei o olympiakos


oloi alloi kaloi einai mono o koumparos leipei na ginei i A1 kolasi
qspock
QUOTE(thrylos7 @ Dec 11 2006, 05:16 AM) *
Θέλω να δω την αντίδραση σου όταν (και αν) δεις τον Σοφοκλή με την πράσινη...


Κοιτα, υπο φυσιολογικες συνθηκες, κανενας λογικος προπονητης ή διοικηση που αγαπαει την ομαδα δε θα εκανε αυτη την κινηση.

Ομως, μετα την αποπομπη του Εντνι για την οποια δεν μαθαμε ουτε εναν λογο, δεν αποκλειω τιποτα στον φετινο Ολυμπιακο.
Το παιχνιδι παιζεται στο παρασκηνιο.
thrylos7
QUOTE
Συνεχιζεται σοβαρα αυτη η κουβεντα και με κανει και ανυσηχω αρχιζοντας να πιστευω οτι ο θρυλος7 δεν κανει πλακα..


rolleyes.gif

QUOTE
Κοιτα, υπο φυσιολογικες συνθηκες, κανενας λογικος προπονητης ή διοικηση που αγαπαει την ομαδα δε θα εκανε αυτη την κινηση.


Το έχω υπόψη μου... Γι' αυτό και έχω κι εγώ πολλές απορίες περί του θέματος, αν πράγματι υφίσταται.

Όσο για το πάρτυ κτλ... Ποιο πάρτυ; 2 οπαδοί μάλωσαν... Πιο σημαντικές είναι οι δηλώσεις της Λουκά για τον Λαζόπουλο παρά αυτό.
apkat
Καλα αυτο με το ξυλο ειναι αστειο..2 ανθρωποι διαφωνησαν και πλακωθηκαν,σιγα το ζητημα που επρεπε να το βγαλει και το σπορταιμ..Θα μπορουσε να ειχε γινει για οποιοδηποτε λογο τελικα εγινε για τον Σοφο και τον Πινι..
enypnio
Στο περιθώριο του αγώνα με την Ταου και μιλώντας στην επίσημη ιστοσελίδα του Ολυμπιακού ο Πίνι Γκέρσον αναφέρθηκε και σε άλλα θέματα που αφορούν τον Ολυμπιακό. Ανάμεσα σ’ αυτά είναι και το «καυτό» θέμα του Σοφοκλή Σχορτσανίτη. Αναφερόμενος λοιπόν στον παραγκωνισμό του «Σόφο» τόνισε: «Ο Σοφοκλής δουλεύει στις προπονήσεις πιο σοβαρά από ποτέ τους τελευταίους τρεις μήνες, αλλά μαζί του πρέπει να είμαστε πάντα σε εγρήγορση. Περιμένω απ’ αυτόν να προπονείται το ίδιο καλά για 75-90 λεπτά. Τότε θα είναι ο Σχορτσανίτης που θέλω. Βλέπετε όμως κι εσείς ότι ο Ζίζιτς και ο Μπουρούσης είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Ο Γιάννης περίμενε την ευκαιρία του και την άρπαξε. Τι μπορώ να του πω τώρα; Παίζεις καλά, αλλά κάτσε στον πάγκο; Ο Μπάρλος είναι πολύ καλός στα τελευταία παιχνίδια. Έχουμε έξι ψηλούς κι αν κάποιος λείψει για μια εβδομάδα, κάποιος άλλος θα σου πάρει τη θέση και πρέπει να παλέψεις για την ξαναπάρεις».

Mpourousagka OEEEEEEEEEEEEE
treathitch
Ηilarious...
dizzy_fingers
Πολύ καλό άρθρο Αρκάδιε. Πάρα πολύ καλό!

Επιτέλους μάθαμε την αλήθεια για τα κιλά του Σόφο tongue.gif.
apkat
Tωρα υπαρχει καποιος που να ασχολειται σοβαρα μαζι του οπως περσυ ο Σφαιροπουλος και ο Χατζηχρηστος;;

Αποτελει πραγματικα πυρηνικο οπλο σε καλη κατασταση..

Παντως δεν ηξερα οτι ειχε παχυνει και πριν το Μουντο και αδυνατισε ξανα..Οτι εχει ξεκινησει να αθλειται ξανα σοβαρα τον τελευταιο καιρο το διαβασα και αλλου.Ελπιζω να ισχυει και να τον δουμε μετα τα Χριστουγεννα αναγεννημενο και αυτον και τον Ολυμπιακο!!
qspock
Κριμα...

Αντε και να αδυνατισει παλι φετος, θα μεινει ετσι του χρονου? Η θα ξαναπαχυνει?

Πλεον κινδυνευει εκτος απο την μεταγραφη του στο NBA, το μελλον του ως αθλητης.

Πρεπει να σοβαρευτει και να μην ξανακυλησει.

Και τι ειναι αυτα που διαβαζω περι αλκοολ?? blink.gif
dizzy_fingers
Αυτά που "ακούγονται" τόσο καιρό ως φήμες.
Ότι το έχει ρίξει στα ξενύχτια-μπουζούκια-κλαμπάκια.
treathitch
Φέτος, η επάνοδος θα είναι λογικά πιο δύσκολη από πέρσι. Είναι κρίμα να χαθεί ο Σόφο (κυρίως για την Εθνική, όπου είναι μεγάλο κεφάλαιο), αλλά ίσως ο ανταγωνισμός από Μπουρούση-Μαυροκεφαλίδη να τον βοηθήσει να ανέβει, με φόβο την απώλεια της θέσης του.
Alexmei
εγώ αυτό που δν θέλω είναι να μην τον δούμε στην Εθνική.... είναι σπάνιο κομμάτι και είμαστε πολύ τυχεροί που τον έχουμε!
Air Kef
Κυρίως κλαμπάκια....

Άκουγα απο φίλους μου στην Θεσσαλονικη οτι οι έξοδοι του με τους Αμερικανους του Άρη σε μπαρ και κλαμπ ήταν συχνες..
enypnio
ante amin kai pote to katalavan oti o SOFO thelei eidiki metaxeirisi kai tou xanaferan ton anthropo tou

etsi gia na katalavainoume ti axia exoun oi ellines gimnastes kai texnikoi oi servoi pou einai gatoi to exoun katalavei apo xronia kai tous travologane kai stis xenes xores pou pane alla o evraios pou na xipnisei

Σχορτσιανίτης, εμπιστευτικόν!

29/12/2006 6:37




Δεν ξέρω τι ακριβώς σκέπτεται ο Γκέρσον για τον Σχορτσιανίτη και τούμπαλιν! Ενδεχομένως οι σχέσεις τους δεν αποτελούν την επιτομή της λατρείας, αλλά κανείς δεν έχει τέτοια απαίτηση από επαγγελματίες...

Οταν στο μέλλον ο Σοφοκλής ερωτηθεί πώς συνεργάστηκε με τον Πίνι μπορεί να επαναλάβει την απάντηση του Γουίλι Σόλομον: «Μερικές φορές με συμπαθούσε, άλλες με μισούσε. Ούτε κι εγώ τον συμπαθούσα πάντα, αλλά τελικώς επέζησα»!

Η τρέχουσα εορταστική περίοδος βρίσκει τον Σχορτσιανίτη σε καραντίνα! Ο Ολυμπιακός του απαγόρευσε (όπως και στον Βασιλόπουλο) να παραστεί σε δύο εκδηλώσεις βράβευσης της Εθνικής ομάδας, αλλά τουλάχιστον του επέτρεψε να επιστρέψει στην αγκαλιά του... Πυγμαλίωνά του!

O Πυγμαλίων στην προκειμένη περίπτωση λέγεται Κώστας Χατζηχρήστος και είναι ο γυμναστής ο οποίος πιστώνεται την περσινή μεταμόρφωση του Σοφοκλή από μια... μάζα σε παίκτη ικανό να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του Ολυμπιακού και της Εθνικής...

Οταν ανέλαβε ο Γκέρσον κουβάλησε στον Πειραιά το δικό του επιτελείο και ο Χατζηχρήστος μάζεψε τα μπογαλάκια του και επέστρεψε στον Πανιώνιο. Προϊόντος του χρόνου, αποδείχθηκε το μέγεθος του λάθους: ο Κοβάλσκι δεν τραβάει ιδιαίτερο ζόρι, ο Σχορτσιανίτης τα φόρτωσε στον κόκορα, ο Γκέρσον μουλάρωσε και τον... παρκάρισε στον πάγκο και στην εξέδρα.

Το ότι ο Σοφοκλής δεν πρέπει να χαθεί ακούγεται πολύ τρυφερό, αλλά ώρες ώρες μοιάζει σαν το «πάλι με χρόνια, με καιρούς, πάλι δικά μας θα ’ναι»! Για να μη χαθεί, πάντως, ο Αγγελόπουλος προθυμοποιήθηκε να πληρώνει εξ ιδίων τον Χατζηχρήστο για να επαναφέρει τον Σχορτσιανίτη στο δρόμο της αρετής.

Η μάχη με τη ζυγαριά δεν είναι εύκολη, αλλά ο Σοφοκλής μπορεί να τη δώσει. Το γεγονός ότι προχθές σηκώθηκε στις εννιά το πρωί και πήγε για τρέξιμο δείχνει ότι θέλει να τη δώσει. Πρέπει κιόλας!
Alexmei
για τον συγκεκριμένο ίσως και ναι.... τα κλαμπάκια που λέγαμε... wink.gif τουλάχιστον γύρισαν ο Χ"χρήστος και ελπίζω στην βελτίωση....
qspock
Καλες γιορτες, χρονια πολλα smile.gif

Και γιατι παρακαλω εφυγε ο Γυμναστης αυτος που περσυ εκανε τετοια ΧΡΥΣΗ δουλεια με τον Σοφο?
Μηπως για τον ιδιο λογο που εφυγε ο Εντνι?

Ε λοιπον το ενα μετα το αλλο βγαινουν στην φορα. Και η δουλεια με τον Εντνι και τον Πεν βρωμαει χερι Γκερσον και μανατζερ. Αλλα να διωξουν και τον Χατζηχρηστο??

Ε οχι και να κανει ο,τι θελει ο Εβραιος φετος, τι ειναι αυτο το πραμα, ελεος πια! Οχι τιποτα αλλο, το κακο επεκταθηκε και στην εθνικη μας με την απαξιωση του Σοφο! strike.gif
rchos
μαρεσε πολυ η ευχη πριν το χωσιμο!εδωσε ενα αλλο στυλ στο ποστ σου!
μην σου πω οτι για ενα δευτερολεπτο πιστεψα οτι δεν θα γκρινιαξεις!σορυ λαθος μου! tongue.gif tongue.gif

χωρις πλακα παντως αν γυρναει ο χατζηχρηστος ειναι καλο που καταλαβαν ενα λαθος τους και το διορθωνουν!
apkat
QUOTE
Καλες γιορτες, χρονια πολλα

Και γιατι παρακαλω εφυγε ο Γυμναστης αυτος που περσυ εκανε τετοια ΧΡΥΣΗ δουλεια με τον Σοφο?
Μηπως για τον ιδιο λογο που εφυγε ο Εντνι?

Ε λοιπον το ενα μετα το αλλο βγαινουν στην φορα. Και η δουλεια με τον Εντνι και τον Πεν βρωμαει χερι Γκερσον και μανατζερ. Αλλα να διωξουν και τον Χατζηχρηστο??

Ε οχι και να κανει ο,τι θελει ο Εβραιος φετος, τι ειναι αυτο το πραμα, ελεος πια! Οχι τιποτα αλλο, το κακο επεκταθηκε και στην εθνικη μας με την απαξιωση του Σοφο!


Xρονια πολλα και σε σενα.. icon_wave.gif

Ηταν σχετικα γνωστη η αποχωρηση Χατζηχρηστου πρωτα απο ολα..Τελευταια αναφεροταν και σε ενα εκπληκτικο ποστ του Αρκαδιου πριν κανενα μηνα..

Εχεις ακουσει προπονητη να φευγει οντας απολυτα επιτυχημενος(αυτος και το team του) και να μην τους παιρνει μαζι του;;Θα ηταν παραλογο..Αλλωστε ο Πινι προφανως θεωρησε οτι εχει να κανει με καποιον σοβαρο επαγγελματια και οχι ενα παιδι που μπορει να παρει σε 3 μηνες 20-25 κιλα;;

Εν τελει βλεποντας οτι ο Σοφο ειναι παρα πολυ ειδικη περιπτωση οχι μονο στο τι προσφερει μεσα στο γηπεδο αλλα και στο οτι ειναι ο αγαπημενος της κερκιδας εφερε πισω τον ανθρωπο που τον εκανε μπασκετμπολιστα..Δε βλεπω κατι παραλογο στην ολη ιστορια..
Pierce
αντε γιατι καιρο ειχε να γινει καποιο ποστ εδω...

QUOTE
Ανοχή τέλος στον Ολυμπιακό για τον Σοφοκλή Σχορτσιανίτη. Ο διεθνής σέντερ μετά από το τέλος του αγώνα της Πέμπτης απέναντι στη Λε Μαν για την Ευρωλίγκα εθεάθη να… νυχτοπερπατά και στις προπονήσεις της Παρασκευής και του Σαββάτου δεν πήρε μέρος επικαλούμενος ενοχλήσεις στους προσαγωγούς. Ο Πίνι Γκέρσον εξοργίστηκε με τη συμπεριφορά του παίκτη του, ενώ ενοχλημένη φέρεται να είναι και η διοίκηση του συλλόγου. Ο «Σόφο» εσχάτως δείχνει να είναι ξένο σώμα για την ομάδα και ενδεικτικό είναι πως στην τελευταία ευρωπαϊκή αναμέτρηση δεν συμμετείχε στους πανηγυρισμούς της ομάδας και στο καθιερωμένο «ζντο». Άγνωστο παραμένει για την ώρα ποια θα είναι η στάση της διοίκησης του Ολυμπιακού απέναντι στον Σχορτσιανίτη, ο οποίος στη σημερινή αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ για τη 13η αγωνιστική της Α1 (17:00, ΕΤ1) αναμένεται να είναι στον πάγκο με πολιτικά.www.sportfm.gr

εχω παψει να πιστευω πλεον οτι ο εβραιος ειναι αυτος που εχει αδικο σε ολη την ιστορια
αλλος ενας παιχτης που με τα μυαλα που κουβαλαει ΔΕΝ μπορει να παει πουθενα.-(κριμα)
sihainas
Εγώ πάλι διαφωνώ...αν ο Σόφο δεν βάλει μυαλό δεν του φταίει κανένας άλλος... αν ο Σόφο ήταν συνεπείς στις προπονήσεις του και γενικά σε όλες τις υποχρεώσεις του...δεν νομίζω ότι ο Γκέρσον θα είχε κανένα απολύτως πρόβλημα... δεν είναι παιδάκι πλέον ο Σόφο για να μην καταλαβαίνει τι πρεπει να κάνει και τι όχι... Πιστεύω ότι ήταν καιρός να του "τρίξουν λίγο τα δόντια" γιατί όσο τον πέρνανε με το καλό...προκοπή δεν είδανε... εγώ συμφωνώ απόλυτα με τον τον Πίνι...
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
Παρασκήνιο Μπάσκετ : ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τι γίνεται με τον Σοφοκλή;

Αποστολέας Παρασκήνιος στις 14/1/2007 12:43:24


Ολα δείχνουν ότι υπάρχει ρήξη με τον Γκέρσον ενώ ακόμα και ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος φέρεται έξαλλος. Ποια ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι

«Χοντραίνει» η κόντρα του Πίνι Γκέρσον με τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη, μόνον που αυτήν τη φορά το κλίμα φαίνεται να είναι εναντίον του διεθνή σέντερ. Οί σχέσεις των δύο ανδρών εν είναι οι καλύτερες από την αρχή της χρονιάς, όμως φαίνεται ότι ο κόμπος φτάνει στο χτένι και πως αυτήν τη φορά και η διοίκηση του Ολυμπιακού είναι έξαλλη με τον παίκτη...

Σύμφωνα, λοιπόν, με δημοσίευμα της εφημερίδας «Goal News», ο Σχορτσανίτης εθεάθη να... νυχτοπερπατά το βράδυ της Πέμπτης, μετά την αναμέτρηση με τη ΛεΜαν, με αποτέλεσμα να φτάσει αργοπορημένος και σε κακή κατάσταση στην προπόνηση της Παρασκευής. Ο Γκέρσον βγήκε από τα ρούχα του, ενώ ακόμα και ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος φερόταν έξαλλος με τον παίκτη.

Η απουσία του από το σημερινό αγώνα με τον ΠΑΟΚ οφείλεται επισήμως στο πρόβλημα με τους προσαγωγούς, όμως όλα δείχνουν ότι υπάρχει... πολύ ζουμί στην υπόθεση. Το σίγουρο είναι ότι ο Ολυμπιακός κινείται πλέον για σέντερ και είναι πολύ πιθανό ο «Σόφο» να μπει «στον πάγο» μια και καλή...


Δεν λεει κατι καινουριο το αρθρο....Περισσοτερο για το bold-αρισμενο το ποσταρα...
sihainas
Δεν μπορεί να φταίνε όλες οι ομάδες που έχει πάει ο Σόφο... προφανώς ο μοναδικός που φταίει σε αυτή την υπόθεση είναι ο Σόφο... δυστυχώς για το Ελληνικό μπάσκετ και κυρίως για τον ίδιο που όπως πολύ ωραία λέει και στο γκολ σήμερα...θα βλέπει μετά από χρόνια το dvd με τον αγώνα της Εθνικής με τις ΗΠΑ και θα βαράει το κεφάλι του για την τεράστια ευκαιρία που είχε και όπως όλα δείχνουν...έχασε...
lalas
0 γκερσον ειναι μια απατη κ πρεπει να φυγει χτες απο τον ολυμπιακο κ το ελληνικο μπασκετ, ημαρτον εδω δεν ειναι ισραηλ να κερδιζει τα παιχνιδια η μοσαντ.....
07macijauskas
Γιατί επί Καζλάουσκας δεν τα έκανε αυτά? Ο Γκέρσον έχει χάσει γενικότερα τον έλεγχο. Πρέπει να φύγει.
rchos
QUOTE
Γιατί επί Καζλάουσκας δεν τα έκανε αυτά? Ο Γκέρσον έχει χάσει γενικότερα τον έλεγχο. Πρέπει να φύγει.


στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν παιρνω καμια θεση για το ποιος φταιει.απλα σε αυτο που γραφεις πρεπει να σκεφτουμε την καριερα του παιχτη μεχρι τωρα!μονο με τον καζλαουσκας ουσιαστικα τα εχει παει καλα!δηλαδη ολη την καριερα του θα παιζει στις ομαδες του καζλαουσκας?ειναι λαθος αυτο σαν σκεψη.οτι δηλαδη με τον καζλαουσκας τα πηγαινε καλα ενω με γκερσον οχι αρα φταιει ο γκερσον!το θεμα ειναι τι κανει γενικα στην καριερα του!η χρονια που εκανε με τον λιθουανο ηταν αναλαμπη και οχι ο κανονας!ο κανονας μεχρι τωρα ειναι η φετινη του χρονια!
thrylos7
sportfm:
QUOTE
στις προπονήσεις της Παρασκευής και του Σαββάτου δεν πήρε μέρος επικαλούμενος ενοχλήσεις στους προσαγωγούς.


betsmart:
QUOTE
με αποτέλεσμα να φτάσει αργοπορημένος και σε κακή κατάσταση στην προπόνηση της Παρασκευής.

Η απουσία του από το σημερινό αγώνα με τον ΠΑΟΚ οφείλεται επισήμως στο πρόβλημα με τους προσαγωγούς,


Υπάρχει διαφορά... όχι ότι αλλάζει δραματικά η κατάσταση...

Πέρυσι Καζλάουσκας, φέτος Γκέρσον, αλλά και στα δύο χρόνια Αγγελόπουλος, ο οποίος πρόσφατα μάλιστα είχε συζήτηση με τον παίκτη και φάνηκε ότι όλα μπήκαν στο σωστό δρόμο.

Το σίγουρο είναι ότι κάτι δεν πάει καλά στην ομάδα... Από τη μια οι δηλώσεις του Μούλα για τους Ισραηλινούς, απ' την άλλη αυτό...

Η συμπεριφορά του Σοφοκλή πάντως με βάζει σε ακόμη πιο "πονηρές" υποψίες...
enypnio
GOAL

Tου Σπύρου Καβαλιεράτου

Η αυτοκαταστροφή του…

Το στοίχημα του Σοφοκλή Σχορτσιανίτη μοιάζει να χάνεται οριστικά για τον Ολυμπιακό και κατ' επέκταση για το ελληνικό μπάσκετ. Δυστυχώς ο «Σόφο» έχει τάσεις αυτοκαταστροφής και όσο αισιόδοξα κι αν θέλουμε να βλέπουμε τα πράγματα, δύσκολα θα υπάρξει δρόμος επιστροφής... -Οι προϋποθέσεις ήταν και είναι ιδανικές για τον Σχορτσιανίτη στον Ολυμπιακό.

Ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος τον στήριξε, του έδωσε την ευκαιρία όταν ο Άρης τον άφησε ελεύθερο και για ένα χρόνο δικαιώθηκε. Όμως φαίνεται πως η περσινή χρονιά ήταν η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Ο Σοφοκλής έγινε βασιλιάς, στο Μουντομπάσκετ διέπρεψε, στο ματς με τις ΗΠΑ παραμιλούσαν όλοι οι αστέρες του ΝΒΑ.

Όμως δεν άντεξε. Όχι λόγω βάρους, αλλά λόγω αστάθειας στο χαρακτήρα του. Ο ίδιος άνθρωπος που μιλάει καλύτερα από καθηγητή πανεπιστημίου και έχει άποψη για πράγματα που ελάχιστοι γνωρίζουν, θυμίζει δόκτωρ Τζέκιλ και μίστερ Χάιντ. Στα καλά του είναι ο καλύτερος, στα άσχημα είναι ο χειρότερος.

Στον Άρη και στη Βαρέζε τον γνώριζαν από την ανάποδη. Στον Ολυμπιακό τον ήξεραν μόνο από την καλή, αλλά είδαν και τον άλλο του εαυτό, θυμήθηκαν κάτι που έλεγε το περασμένο καλοκαίρι ένας προπονητής που γνώριζε καλά τον Σοφοκλή και δεν είχε πιστέψει στη μεταμόρφωση του.

«Πουλήστε τον, αφήστε τον να πάει στο ΝΒΑ όσο είναι καιρός»... Τότε τον κακολογούσαν, πλέον τον παραδέχονται...
Τώρα πια σηκώνουν τα χέρια ψηλά και όσοι τον πίστεψαν. Στον Ολυμπιακό έκαναν τα πάντα για να τον στηρίξουν.

Έβαλαν άνθρωπο να τον προσέχει, του έδωσαν προσωπικό γυμναστή να τον βοηθά, έκαναν υποχωρήσεις. Ο Γκέρσον θεωρήθηκε υπεύθυνος για την αγωνιστική του πτώση, όμως αποδείχθηκε προφητικός.

Υπάρχει επιστροφή για τον Σοφοκλή; Ευχόμαστε και ελπίζουμε να βρει το δρόμο του, αλλά οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Δύσκολα θα βρεθεί κάποιος να του δώσει άλλη ευκαιρία, αν ο Ολυμπιακός εγκαταλείψει την προσπάθεια. Αν με τόση βοήθεια ο Σχορτσιανίτης χάσει το στοίχημα, είναι αδύνατο να τα καταφέρει μόνος του.

Και όπως πάει, σε λίγο καιρό θα είναι ένας απόμαχος (στα 22 του) που θα παρακαλάει για συμβόλαιο σε μικρομεσαίες ομάδες, θα κρατήσει στο αρχείο του το DVD με τον αγώνα κόντρα στις ΗΠΑ, θα βλέπει τον εαυτό του να νικάει τους καλύτερους και θα σκέφτεται την ευκαιρία (της ζωής του) που χάθηκε...
hagi
Εγώ πραγματικά δεν ξέρω τί συμβαίνει..Εμένα μου φαίνεται ότι ο Γκέρσον δεν γουστάρει τον Σόφο και αυτός έχει ξεκινήσει τις βλακείες ώστε να απομακρυνθεί ίσως από την ομάδα..

Είναι κρίμα να χαθεί τώρα ο Σοφοκλής.Καλύτερα να φύγει μπας και αλλάξει κάτι..
Pierce
QUOTE(pierce21 @ Jan 14 2007, 11:22 AM) *
εχω παψει να πιστευω πλεον οτι ο εβραιος ειναι αυτος που εχει αδικο σε ολη την ιστορια
αλλος ενας παιχτης που με τα μυαλα που κουβαλαει ΔΕΝ μπορει να παει πουθενα.-(κριμα)



QUOTE(sihainas @ Jan 14 2007, 11:54 AM) *
Εγώ πάλι διαφωνώ...αν ο Σόφο δεν βάλει μυαλό δεν του φταίει κανένας άλλος... αν ο Σόφο ήταν συνεπείς στις προπονήσεις του και γενικά σε όλες τις υποχρεώσεις του...δεν νομίζω ότι ο Γκέρσον θα είχε κανένα απολύτως πρόβλημα...

sihaina ειπα κατι διαφορετικο? tongue.gif εκτος και αν δεν αναφεροσουν σε εμενα οποτε δικο μου λαθος.
thrylos7
Πλέον ο Ολυμπιακός ψάχνει για ψηλό που θα παίζει μόνο στην Ευρωλίγκα και οι αποφάσεις για τον Σοφοκλή αναμένονται με ενδιαφέρον... Το καλύτερο της μετάδοσης του αγώνα από την ΕΡΤ ήταν οι δηλώσεις του Ελληνιάδη και του Αγγελόπουλου. Τ' ότι "ο Ολυμπιακός είναι πάνω απ' όλους" προϊδεάζει για αποφαστιστική στάση και διευθέτηση του θέματος... να δούμε τον τρόπο.
qspock
Περσυ ηταν δηλαδη λαθος που ο Σοφο ειχε ειδικη μεταχειρηση? Δεν απεδωσε καρπους το ενγχειρημα? Δεν κερδισε ο Ολυμπιακος και η εθνικη μας ενα μεγαλο ταλεντο?

Φετος τι αλλαξε και ξαφνικα δεν αξιζει η επενδυση στον Σοφο?
Και πως να μην απογοητευτει το παιδι με την αντιμετωπιση που ειχε αγωνιστικα απο τον φετινο προπονητη του Ολυμπιακου? Δεν ηταν δα κι ενας τυχαιος περσυ, ασταματητος ηταν απο κατω...

Αυτα ειναι τα ερωτηματα που δυστυχως δεν προκειται να απαντηθουν ποτε γιατι κανενας δεν τα ρωταει σε αυτους που πρεπει.
sihainas
Να ρωτήσω γιατί πρέπει να έχει ιδιαίτερη μεταχείρηση όμως... Εγώ διαφωνώ... παίχτης σαν όλους τους άλλους είναι...δεν ξέρω γιατί θα πρέπει να υπάρχει κάποιος και να τον νταντεύει...


pierce... δεν θυμάμαι τώρα γιατί και αν διαφώνησα μαζί σου... tongue.gif
dizzy_fingers
Ο qspock, όμως, με την "ειδική μεταχείρηση" δεν εννοεί χάιδεμα αυτιών και το να του κάνουν όλα τα χατήρια.
Ίσα ίσα το αντίθετο συνέβαινε...
losers can win
Ο Ισραηλινός σχολίασε το θέμα του Σοφοκλή Σχορτσιανίτη, τονίζοντας ότι "Σέβομαι την οικογένεια του Ολυμπιακού, τους ιδιοκτήτες και τους φιλάθλους της ομάδας και γι' αυτό ο Σχορτσανίτης ήταν ως τώρα στην ομάδα. Πέρυσι δεν έκανε το 20% των προπονήσεων. Έχασε δηλαδή 50. Φέτος το έχει κάνει ήδη. Δεν εμφανίστηκε πριν το παιχνίδι με τον Άρη, δεν το έκανε και πάλι.

Ο Ολυμπιακός είναι μεγάλος σύλλογος και επαγγελματική ομάδα. Τα αφεντικά του έδωσαν πολλές ευκαιρίες. Εγώ δεν ήμουν μεν ευτυχισμένος, αλλά ήμουν εντάξει μ' αυτή την κατάσταση. Η ομάδα είναι του κυρίου Κόκκαλη, των κυρίων Αγγελόπουλου και των φιλάθλων. Αν κάποιος σε επαγγελματική ομάδα είχε τέτοια συμπεριφορά, ρωτήστε 10 ή 100 προπονητές και θα σας πουν ότι δεν θα το ανεχόντουσαν και κανείς δεν θα του είχε συμπεριφερθεί όπως εγώ. Όταν είχαν έρθει οι μάνατζέρ του τον πρώτο μήνα τους είπα ότι θα τους ξαναδώ σε ένα μήνα, αλλά τους είδα σε δυο εβδομάδες.

Πρέπει να δείξω κάτι στους παίκτες μου, που καθημερινά προπονούνται τρεις και τέσσερις παίκτες. Τι να πω σ' αυτούς; Δεν είναι θέμα μόνο το μπάσκετ. Αν ξέρατε λεπτομέρειες θα καταλαβαίνατε πολλά. Σέβομαι απόλυτα την ευκαιρία που του έδωσε ο κ. Κόκκαλης γιατί είναι νέο παιδί. Όταν ήρθα του είπα ότι θα σ' έχω ως γιο μου. Δεν έχει σημασία τι είχε γίνει στο παρελθόν. Για μένα ήταν λευκό χαρτί. Εγώ, οι παίκτες, ο Σταύρος ήμασταν σαν μαϊμουδάκια που δεν βλέπουν, δεν ακούν, δεν μιλούν.

Αν ο κ. Κόκκαλης και οι κύριοι Αγγελόπουλοι αποφασίσουν ότι πρέπει να συνεχίσουμε θα το σεβαστώ όπως κάνω τους τελευταίους πέντε μήνες, αλλά δεν είναι αυτός ο τρόπος για να πετύχεις τους στόχους σου. Και να ξέρετε ότι στην καριέρα μου ως προπονητής έχω τιμωρήσει ελάχιστους παίκτες".

Όμως, ο προπονητής του Ολυμπιακού μίλησε για ενδεχόμενη μεταγραφή ψηλού, η οποία λέγεται πως έχει ήδη κλειστεί, αν και το όνομα του Ανδρέα Γλυνιαδάκη εξακολουθεί να βρίσκεται στις υψηλές θέσεις της λίστας.

από σπορτ24
θα είναι κρίμα να χαθει τέτοιο ταλέντο
μου αρέσει που το καλοκαίρι πίστευα ότι θα αδυνατίσει κι άλλο και θα σκιστεί στην προπόνηση
thrylos7
Πολλά αυτά που βγαίνουν στη φόρα για τη συμπεριφορά του Σοφοκλή... Κι αν αληθεύουν (που δε βλέπω το λόγο να μην είναι αλήθεια) ασφαλώς και δεν είναι προς τιμή του...

Αρχίζει να σχηματίζεται το παζλ... rolleyes.gif
leonkalf
Πάντως την Πέμπτη στο Galea μαζί με τον Σόφο ήταν και οι Άκερ,Πενν,Bασιλόπουλος και νομίζω και Ντόμερκαντ.
Όμως μόνο για τον Σοφοκλή γίνεται θέμα! Βέβαια έχει δώσει και δικαώματα, γι'αυτό.

Κρίμα πάντως που φτάσαμε σ'αυτό το σημείο! Χαλάει και το κλίμα, συν τις άλλοις, μέσα στην ομάδα.
Και φυσικά και για τον ίδιο το Σόφο ατομικά.
panos75
Ο Σοφοκλής έχει δώσει πολλά δικαιώματα στο παρελθόν, όμως μην ξεχνάμε πως και ο Γκέρσον με τη μέχρι τώρα παρουσία του στην Ελλάδα έχει δώσει κι αυτός δικαιώματα (βλέπε Μουλα, Στακ, Παπαμακάριο).

Όπως σωστά ανέφερε ο Dizzy η ειδική μεταχείριση του Καζλάουσκας προν τον "Σόφο" δεν σήμαινε ότι ο τελευταίος είχε κάποια ιδιαίτερα προνόμια σε σχέση με τους συμπαίκτες του, το αντίθετο μάλιστα. Απλώς ο Λιθουανός είχε κατανοήσει ότι ο Σχορτσιανίτης, λόγω χαρακτήρα, χρειάζεται να πλησιαστεί με άλλο τρόπο από τον τυπικό των περισσότερων Ευρωπαίων προπονητών (''δεκ καταλαβαίνω από βεντέτες, εγώ είμαι το αφεντικό και θα με υπακούετε τυφλά αλλιώς σας έδιωξα''). Καλώς ή κακώς δεν είναι όλοι οι αθλητές του κόσμου σαν τον Παπαμακάριο και τον Βασιλόπουλο, να κατεβάζουν το κεφάλι όταν αδικούνται, να μη λένε τίποτε και να δουλεύουν ακόμη πιο σκληρά.

Ο Γκέρσον ήρθε νομίζοντας ότι αυτός είναι ο σταρ του Ολυμπιακού και αποφάσισε να τερματίσει την κατάσταση αυτή. Το ποιός ενήργησε πιο έξυπνα στην περίπτωση αυτή φαίνεται από τα αποτελέσματα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.