Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχορτσανίτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
theov
^^ Ρε ''φιλάρα'' θα συννενοηθούμε ή θες να μας τρελλάνεις; Prime στα αγγλικά σημαίνει βέλτιστο, και βέλτιστο σε έναν αθλητή σημαίνει το peak της καρριέρας του, γκέγκε;

Όσο για τους Αγγελόπουλος φταίνει κατά την γνώμη μου γιατί επιβραβεύουν με την στάση τους τα χάλια του Σόφο! Μετά τα περσινά του καμώματα αντί να τον ¨στριμώξουν¨ του είπαν και μπράβο αυξάνοντας του τις αποδοχές κατά 100% για να τρώει περισσότερα πιτόγυρα...

Δηλ. εσένα το αφεντικό σου αν σου αύξανε τις αποδοχές σου έστω κατά 15% τι θα καταλάβαινες; Ότι δυσαρεστημένος και θέλει να σε απολύσει; Φαντάσου τώρα μια αύξηση 100% τι σημαίνει για τον οποιοδήποτε... Μη τα βάζουμε μόνο με τον Σόφο (που έτσι και αλλιώς φταίει..) άλλα και με την στάση της Διοίκησης του Ολυμπιακού, που τον επιβραβεύει και του στέλνει λάθος μηνύματα...
Ginobili
Έχει κάνει ο Ολυμπιακός στον Σόφο,100% αύξηση αποδοχών??? blink.gif
jimol34
QUOTE(theov @ Oct 19 2007, 22:31 ) *
^^ Ρε ''φιλάρα'' θα συννενοηθούμε ή θες να μας τρελλάνεις; Prime στα αγγλικά σημαίνει βέλτιστο, και βέλτιστο σε έναν αθλητή σημαίνει το peak της καρριέρας του, γκέγκε;

Όσο για τους Αγγελόπουλος φταίνει κατά την γνώμη μου γιατί επιβραβεύουν με την στάση τους τα χάλια του Σόφο! Μετά τα περσινά του καμώματα αντί να τον ¨στριμώξουν¨ του είπαν και μπράβο αυξάνοντας του τις αποδοχές κατά 100% για να τρώει περισσότερα πιτόγυρα...

Δηλ. εσένα το αφεντικό σου αν σου αύξανε τις αποδοχές σου έστω κατά 15% τι θα καταλάβαινες; Ότι δυσαρεστημένος και θέλει να σε απολύσει; Φαντάσου τώρα μια αύξηση 100% τι σημαίνει για τον οποιοδήποτε... Μη τα βάζουμε μόνο με τον Σόφο (που έτσι και αλλιώς φταίει..) άλλα και με την στάση της Διοίκησης του Ολυμπιακού, που τον επιβραβεύει και του στέλνει λάθος μηνύματα...

Έγραψα "αθλητικό prime" δεν έγραψα το "prime της καριέρας του". Φαντάζομαι μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά. Και "γκέγκε" τράβα και πες στους κολλητούς σου, άντε μπράβο.

Οι Αγγελόπουλοι έκαναν αύξηση στο Σόφο μετά την σεζόν 2005-06. Ο Σχορτσιανίτης εκείνη τη χρονιά δεν ήταν χάλια, το αντίθετο μάλλον. Τώρα αν επειδή έπιασε περισσότερα λεφτά χέρια του αποφάσισε να τα "επενδύσει" σε φαγητό, ποτά κλπ αυτό είναι πρόβλημα δικό του.
theov
QUOTE(jimol34 @ Oct 20 2007, 02:42 ) *
Οι Αγγελόπουλοι έκαναν αύξηση στο Σόφο μετά την σεζόν 2005-06. Ο Σχορτσιανίτης εκείνη τη χρονιά δεν ήταν χάλια, το αντίθετο μάλλον. Τώρα αν επειδή έπιασε περισσότερα λεφτά χέρια του αποφάσισε να τα "επενδύσει" σε φαγητό, ποτά κλπ αυτό είναι πρόβλημα δικό του.


Είσαι καταπληκτικός! Δηλαδή κατά την γνώμη σου το πρόβλημα του Σόφο είναι μόνο δικό του και όχι του ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ BASKET;

Στο Forum τουλάχιστον πέντε Παναθηναικοί, Αριανοί κλπ. ασχολούνται με το αντικείμενο ¨ΣΟΦΟΚΛΗΣ¨ δεν σου λέει τίποτα αυτό, ή προσπαθείς να κρυφτείς πίσω από το δάχτυλό σου;

Επίσης η μεγαλύτερη νίκη του ελληνικού Basket που επιτεύχθηκε στην ΣΑΙΤΑΜΑ κόντρα στις ΗΠΑ θα ήταν εφικτή χωρίς τον ΣΟΦΟΚΛΑΡΟ που έχωσε τα Αμερικανά στα καλάθια; Βάλε λίγο το μυαλουδάκι σου να δουλέψει και θα καταλάβεις αμέσως ότι η κατάσταση του Σόφο δεν είναι προσωπικό πρόβλημα του Σόφο άλλα του ελληνικού Basket τουλάχιστον... ΓΚΕΓΚΕ;

Υ.Γ Μην σε ενοχλεί το ¨γκέκε¨ γιατί είναι αρβανίτικο και σημαίνει ¨κατάλαβα¨...
Anaz
QUOTE
Δηλαδή κατά την γνώμη σου το πρόβλημα του Σόφο είναι μόνο δικό του και όχι του ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ BASKET;
φταιει δηλαδη κ ολο το ελληνικο μπασκετ που δεν αδυνατιζει ο Σοφο?? blink.gif (Η δεν καταλαβα καλα τι ειπες?)

Επισης προσεξε το υφος που μιλας,γιατι δεν συναδει με το γενικο υφος που (προσπαθουμε να) απευθυνομαστε στους συνδιαλεγομενους μας σε αυτο το φορουμ.
jimol34
QUOTE(theov @ Oct 20 2007, 10:51 ) *
Είσαι καταπληκτικός! Δηλαδή κατά την γνώμη σου το πρόβλημα του Σόφο είναι μόνο δικό του και όχι του ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ BASKET;

Σίγουρα το πρόβλημα του Σόφο έχει αρνητικές συνέπειες και στον Ολυμπιακό και στην Εθνική. Αλλά για την κατάστασή του ευθύνεται ο ίδιος. Σήμερα στη Goal έγραφε στο εξώφυλλο ότι οι Αγγελόπουλοι τον στέλνουν στις ΗΠΑ για να ακολουθήσει κάποιο πρόγραμμα. Το θέμα όμως είναι πως ότι και να κάνουν οι Αγγελόπουλοι, ο Γιαννάκης ή ο οποιοσδήποτε, πάνω απ' όλα μετράει η θέληση του Σοφοκλή. Και μην ξεχνάμε ότι είναι 22-23 χρονών, δεν είναι 14 για να τον κυνηγάνε να μην τρώει.

QUOTE
Επίσης η μεγαλύτερη νίκη του ελληνικού Basket που επιτεύχθηκε στην ΣΑΙΤΑΜΑ κόντρα στις ΗΠΑ θα ήταν εφικτή χωρίς τον ΣΟΦΟΚΛΑΡΟ που έχωσε τα Αμερικανά στα καλάθια; Βάλε λίγο το μυαλουδάκι σου να δουλέψει και θα καταλάβεις αμέσως ότι η κατάσταση του Σόφο δεν είναι προσωπικό πρόβλημα του Σόφο άλλα του ελληνικού Basket τουλάχιστον... ΓΚΕΓΚΕ;

Υ.Γ Μην σε ενοχλεί το ¨γκέκε¨ γιατί είναι αρβανίτικο και σημαίνει ¨κατάλαβα¨...

Ξέρω τι σημαίνει "γκέγκε". Επίσης δεν χρειάζεται να προσπαθώ να αποδείξω τα αυτονόητα σε κάποιον που δεν καταλαβαίνει. Τέλος την μαγκιά μέσω του πληκτρολογίου τη σιχαίνομαι και βαριέμαι να μιλάω με ένα τύπο που προσπαθεί να γίνει μέσω του internet ότι δεν είναι στη ζωή του. Οπότε σταματάω εδώ.
theov
όχι δεν φταίει το ελληνικό Basket άλλα είναι πρόβλημα ΚΑΙ του ελληνικού Basket όταν ένας παίχτης με τις δυνατότητες του Σόφο δεν μπορεί στα 23 του να βρει τον ευατό του, τόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό αυτό;

Στο κάτω-κάτω διακεκριμένο μέλος της Εθνικής Ομάδος είναι ο άνθρωπος...
Anaz
Μα δεν διαφωνει κανεις σε αυτο,αλλα για την κατασταση του δεν φταιει καμμια ομαδα,αλλα ο ιδιος του ο εαυτος. Ο Ολυμπιακος δεν εκανε τιποτα να επιβαρυνει την κατασταση του,αντιθετως.. Τωρα το αν εχει κανει ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ δυνατο,ειναι κατι που πραγματι επιδεχεται συζητησης,αλλα σιγουρα δεν μπορουμε να ριξουμε ευθυνες στην ομαδα.Εξαλλου δεν ειναι η πρωτη φορα που ο Σοφο εχει αυτο το προβλημα..Αντιθετως με τον Ολυμπιακο ηταν η πρωτη φορα που επαιξε μπασκετ τοσο κοντα στις δυνατοτητες του.
Consultant
Aπ'οτι ειδα,ο Σοφοκλης με δηλωσεις του ξεκαθαριζει οτι δεν σκοπευει να αδυνατισει περαιτερω.Τονιζει λοιπον,με λιγα λογια,οτι ειναι ετοιμος να παιξει αλλα επειδη ο Ολυμπιακος τον θελει σε συγκεκριμενα κιλα,εχει δημιουργηθει ολη αυτη η κατασταση που τον βρισκει εκτος ομαδας.

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο Ολυμπιακος πρεπει 100% να τον αφησει να παιξει εαν λαβει ιατρικη γνωματευση και επιβεβαιωση οτι δεν διατρεχει κανενα κινδυνο υγειας.Σε αυτη τη περιπτωση ο Ολυμπιακος δεν πρεπει να περιμενει τιποτα.Ειναι κατι παραπανω απο φανερο οτι ο παιχτης δεν σκοπευει να αδυνατισει.Δεν υπαρχει επιλογη,τον βαζεις να παιξει.Οπως μπορει..Και αν δεν τον γουσταρεις τον αποδεσμευεις.

Αν δεν υπαρχει συγκεκριμενος ορος στο συμβολαιο του,ο οποιος να λεει οτι πρεπει να ειναι ο Σοφοκλης <Χ κιλα,τοτε η Καε Ολυμπιακος ειναι λαθος.Αφηστε τον να παιξει.

Εμεις μπορει να θελουμε να ειναι 150 κιλα,κυριαρχος και κορυφαιος Σεντερ στο κοσμο..Δεν εχει σημασια!Ο μονος που αποφασιζει ειναι ο ιδιος.Αφηστε τον να παιξει λοιπον και να αναλαβει τις ευθυνες του.
sihainas
Όχι φίλε μου δεν τον αφήνεις να παίζει... είτε κάνει αυτό που του ζητάνε οι προπονητές του και οι Αγγελό ή τον διώχνουνε... δεν θα κάνει ο Σόφο ότι θέλει... ο Ολυμπιακός δεν τον έχει ανάγκη...αντίθετα ο Ολυμπιακός ήταν μάλλον η τελευταία του ευκαιρία... ποια μεγάλη ομάδα θα τον πάρει σε αυτή την κατάσταση; 68.gif
PanosIlio
QUOTE(Consultant @ Oct 23 2007, 14:59 ) *
Εμεις μπορει να θελουμε να ειναι 150 κιλα,κυριαρχος και κορυφαιος Σεντερ στο κοσμο..Δεν εχει σημασια!Ο μονος που αποφασιζει ειναι ο ιδιος.Αφηστε τον να παιξει λοιπον και να αναλαβει τις ευθυνες του.


Ε όχι, έχεις ακούσει πολλούς υπαλλήλους να κάνουν ότι τους καπνίσει και να αγνοούν τις εντολές της εργοδοσίας? Και δεν μιλάμε για εργοδότες που έχω συναντήσει εγώ και εσύ ή που θα συναντήσεις εσύ. Αλλά μιλάμε για εργοδότες που έχουν φερθεί με τον καλύτερο τρόπο στον Σόφο. Αύξηση, δικαίωμα στην επιλογή γυμναστή και προγράμματος το καλοκαίρι που μας πέρασε και πολλά άλλα. Αν ήταν άλλοι θα τον είχαν πετάξει με τις κλωτσιές από την ομάδα τους.

Ο Ολυμπιακός έχει και γιατρούς και γυμναστές αλλά και προπονητικό team και αυτοί θα αποφασίσουν αν και πότε θα παίξει ο Σχορτσιανίτης και όχι όποτε θέλει αυτός.

QUOTE("http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1Basket/Olympiacos/172867.html")
Στη συνέχεια, το ενδιαφέρον θα στράφηκε στον Σοφοκλή Σχορτσιανίτη ο οποίος έλυσε την σιωπή του και είπε: «Εγώ είμαι σε κατάσταση που μπορώ να παίξω. Περιμένω να με βάλουν να αγωνιστώ. Ο δικός μου καρδιολόγος με διαβεβαίωσε ότι μπορώ να μπω στο γήπεδο Από εμένα δεν υπάρχει θέμα φυγής μου. Για να με κρατά ο Ολυμπιακός, πάει να πει πως με θέλει. Η σχέση μου με την Πίνι Γκέρσον είναι ουδέτερη. Αν δεν τα αναγνωρίσει, τότε καλύτερα να προσπαθήσω κάπου αλλού. Λάθη έχουν γίνει και από τις δύο πλευρές. Αυτό που έχει τώρα για εμένα σημασία είναι να δώσω στον Ολυμπιακό να καταλάβει ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να τραυματιστώ. Υπήρχαν και άλλα πράγματα που δεν μου επέτρεψαν να αποδεχθώ την κλήση. Εγώ πιστεύω ότι θα μπορούσα να έχω μια θέση στην 12άδα. Ο Παναγιώτης Γιαννάκης είναι ένας προπονητής, ο οποίος αν μου ζητήσει κάτι οποιαδήποτε στιγμή θα το κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη».


Αυτά εδώ, αν τα έχει πει, είναι μπαρούφες στο τετράγωνο, δεν μπορεί να θέλει να τον πάρουν στα σοβαρά και να κάνει τέτοιες δηλώσεις. Μάλλον οι "συμβουλάτορες" του τον έχουν δασκαλέψει λάθος.

Αδυνατώ να πιστέψω πως ένας λογικός άνθρωπος με το ιστορικό του Σχορτσιανίτη θα έκανε τόσο επιζήμιες δηλώσεις. Είναι δυνατόν να λέει πως μπορούσε να έχει θέση στην 12άδα της Εθνικής μετά από ένα τέτοιο πρωτάθλημα? 68.gif
Consultant
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 23 2007, 13:55 ) *
Ε όχι, έχεις ακούσει πολλούς υπαλλήλους να κάνουν ότι τους καπνίσει και να αγνοούν τις εντολές της εργοδοσίας? Και δεν μιλάμε για εργοδότες που έχω συναντήσει εγώ και εσύ ή που θα συναντήσεις εσύ. Αλλά μιλάμε για εργοδότες που έχουν φερθεί με τον καλύτερο τρόπο στον Σόφο. Αύξηση, δικαίωμα στην επιλογή γυμναστή και προγράμματος το καλοκαίρι που μας πέρασε και πολλά άλλα. Αν ήταν άλλοι θα τον είχαν πετάξει με τις κλωτσιές από την ομάδα τους.


Tι εννοεις,τι πρεπει να κανει δηλαδη ο Ολυμπιακος αφου ο παιχτης αρνειται να αδυνατισει;Εχει αλλα 3 χρονια συμβολαιο,ας παιξει οπως θελει να παιξει και οχι οπως εμεις ονειρευομαστε..Αν οι γιατροι της ομαδας η καποιος αλλος γιατρος δωσει το OK απο αποψη υγειας,τοτε δεν πρεπει να ειναι εκτος ομαδας.

Τις αυξησεις και τις ανεσεις οταν τις εδινε ο Αγγελοπουλος δεν το εκανε για να τον εκβιαζει τωρα,το εκανε επειδη αυτος το ηθελε.

Αν δεν υπαρχει καποιος ορος στο συμβολαιο του που να του απαγορευει να βρισκεται πανω απο καποια συγκεκριμενα κιλα,πρεπει να χρησιμοποιηθει αμεσα.Ειναι δικια του υποθεση το ποσα κιλα θα ειναι.Αρκετα ασχοληθηκαμε με τα κιλα του.
reignman
εχεις δικιο.. αρκετα ασχοληθηκαμε με το γεγονος οτι μετα απο 5 λεπτα σερι παιχνιδιου αγκομαχαει και δε μπορει να βαδισει...
epo_Arse
ας τον αφησει ελευθερο εφοσον δεν κολανε μεταξυ τους. απο την αρχη ο γκερσον δεν πηγαινε το σοφο, ας τον αφησουν και ποτε δεν ξερεις. μπορει στην αλλη πλευρα του ατλαντικου να βρουν την λυση
apkat
Οι δηλωσεις του Σοφοκλη ειναι τραγικες..μαλλον εχουμε φτασει σε σημειο που δεν υπαρχει επιστροφη.Ο ιδιος πλεον δεν εχει καμια διαθεση και λεει βλακειες για να κοροιδεψει τον εαυτο του και μονο και η ομαδα δυστυχως δεν μπορει να κανει τιποτα περισσοτερογια να του αλλαξει μυαλα.

Φυσικα και δεν πρεπει να χρησιμοποιηθει ο Σοφοκλης σε αυτην την κατασταση.Πρωτα και κυρια για λογους προσωπικης τους υγειας και εν συνεχεια γιατι στην κατασταση αυτη μας ειναι αχρηστος.Πολυ πιο χρησιμοι θα ειναι ολοι οι αλλοι ψηλοι παρα ενας Σοφοκλης που με το που θα κανει 2 φορες πανω κατω το γηπεδο θα βγαινει εξω εξαντλημενος.Επισης χανει παρα πολυ σε ικανοτητες σε αυτην την κατασταση τοσο επιθετικα μα κυριως αμυντικα.Εκτος των αλλων ο Σοφοκλης δεν ειναι σε θεση να θετει τους ορους με τους οποιους θα αγωνιζεται.Τους ορους θα τους θετει ο Γκερσον και οι εργοδοτες του.Τα υπολοιπα ειναι για να παραμυθιαζεται ο ιδιος και μονο.

Κριμα για εναν παικτη στον οποιο επενδυθηκαν πολλα και λεφτα μα κυριως ελπιδες.Θεωρω οτι η υποθεση του εχει τελειωσει μετα τα σημερινα και πραγματικα νιωθω παρα πολυ ασχημα για αυτο.

QUOTE
ας τον αφησει ελευθερο εφοσον δεν κολανε μεταξυ τους. απο την αρχη ο γκερσον δεν πηγαινε το σοφο, ας τον αφησουν και ποτε δεν ξερεις. μπορει στην αλλη πλευρα του ατλαντικου να βρουν την λυση


Μεγα λαθος.Ο γκερσον ποιος ειπε οτι δεν πηγαινε τον Σοφοκλη;;Αντιθετως ο ανθρωπος ειδικα την πρωτη χρονια στηριξε παρα πολλα πανω του και οποτε του εδινε ο Σοφο την ευκαιρια τον στηριζε με καθε τροπο.Ο Γκερσον δεν φταιει ουτε στο ελαχιστο στο συγκεκριμενο θεμα.100000% ευθυνη του Σοφοκλη.
Consultant
QUOTE(reignman @ Oct 23 2007, 14:23 ) *
εχεις δικιο.. αρκετα ασχοληθηκαμε με το γεγονος οτι μετα απο 5 λεπτα σερι παιχνιδιου αγκομαχαει και δε μπορει να βαδισει...



Ακριβως..Ας παιξει λοιπον,και ας γινει παιχτης των 5 λεπτων μ.ο. με την αξια του.Αφου δεν καταλαβαινει διαφορετικα ας παρει αυτο που του αξιζει.Αν μπει μεσα και δεν μπορει να στριψει,θα καθαριζει τον παγκο ''αιωνια''...

Δεν καταλαβαινω γιατι προσπαθουμε εμεις ενω αυτος δεν θελει να αδυνατισει..Και στο κατω κατω,αποδεσμευση αν δεν δεχομαστε να παιζει σε αυτα τα κιλα.Γιατι να τον εχουμε εκτος αφου δεν θελει να χασει γραμμαριο;
apkat
QUOTE
Ακριβως..Ας παιξει λοιπον,και ας γινει παιχτης των 5 λεπτων μ.ο. με την αξια του.Αφου δεν καταλαβαινει διαφορετικα ας παρει αυτο που του αξιζει.Αν μπει μεσα και δεν μπορει να στριψει,θα καθαριζει τον παγκο ''αιωνια''...

Δεν καταλαβαινω γιατι προσπαθουμε εμεις ενω αυτος δεν θελει να αδυνατισει..Και στο κατω κατω,αποδεσμευση αν δεν δεχομαστε να παιζει σε αυτα τα κιλα.Γιατι να τον εχουμε εκτος αφου δεν θελει να χασει γραμμαριο;


Παικτη σε αυτα τα κιλα δεν θελουμε να παιζει ουτε 5 λεπτα γιατι ουτε αυτα θα μπορει να βγαλει παιζοντας καλο μπασκετ.Δεν προσπαθουμε εμεις.Αυτοι που επρεπε να προσπαθησουν προσπαθησαν και δυστυχως λογω ευθυνης Σοφο απετυχαν.Το θεμα της αποδεσμευσης δεν ειναι τοσο απλο.Δεν μπορεις να χαρισεις ενα τετοιο ταλεντο και μια τετοια επενδυση σε κανεναν.

Η αποψη μου γιαυτον ειναι λιγο κυνικη.Θεωρω οτι η πρεπει να τον δωσουν δανεικο καπου(σε ομαδα οχι ανταγωνιστικη του Ολυμπιακου) για φετος και βλεπουμε του χρονου η αλλιως να τον κρατησουν 3 χρονια ακομα και ας καθεται στην εξεδρα.Δεν πρεπει να τον δωσουμε δωρακι σε κανεναν(δεν αναφερομαι μονο στον παο αλλα σε ολες τις Ευρωπαικες ομαδες που θα επαιρναν το ρισκο να τον προσεγγισουν).Νομιζω οτι τελικα αυτο θα κανει ο Ολυμπιακος και τελικα ο Σοφοκλης σε 3 χρονια θα σταματησει το μπασκετ.Δεν βλεπω για την ωρα αλλη πιθανη λυση.
Consultant
QUOTE(apkat @ Oct 23 2007, 14:41 ) *
Παικτη σε αυτα τα κιλα δεν θελουμε να παιζει ουτε 5 λεπτα γιατι ουτε αυτα θα μπορει να βγαλει παιζοντας καλο μπασκετ.Δεν προσπαθουμε εμεις.Αυτοι που επρεπε να προσπαθησουν προσπαθησαν και δυστυχως λογω ευθυνης Σοφο απετυχαν.Το θεμα της αποδεσμευσης δεν ειναι τοσο απλο.Δεν μπορεις να χαρισεις ενα τετοιο ταλεντο και μια τετοια επενδυση σε κανεναν.

Η αποψη μου γιαυτον ειναι λιγο κυνικη.Θεωρω οτι η πρεπει να τον δωσουν δανεικο καπου(σε ομαδα οχι ανταγωνιστικη του Ολυμπιακου) για φετος και βλεπουμε του χρονου η αλλιως να τον κρατησουν 3 χρονια ακομα και ας καθεται στην εξεδρα.Δεν πρεπει να τον δωσουμε δωρακι σε κανεναν(δεν αναφερομαι μονο στον παο αλλα σε ολες τις Ευρωπαικες ομαδες που θα επαιρναν το ρισκο να τον προσεγγισουν).Νομιζω οτι τελικα αυτο θα κανει ο Ολυμπιακος και τελικα ο Σοφοκλης σε 3 χρονια θα σταματησει το μπασκετ.Δεν βλεπω για την ωρα αλλη πιθανη λυση.


Ας τον δωσουν λοιπον δανεικο σε αλλη ομαδα.Πολυ καλυτερα τουλαχιστον για την Εθνικη Ελλαδος.

Και ας βγει υπευθυνα η Καε Ολυμπιακος να μας ενημερωσει και εμας,μπορει να παιξει ο Σοφοκλης η οχι;Υπαρχει προβλημα και ''θεμα'' υγειας;Η πλευρα του παιχτη παρουσιαζει επισημη (Κυριος Ριζος) ιατρικη γνωματευση οτι μπορει να παιξει 100%.


Κανενος κτημα δεν ειναι ο Σοφοκλης.Ουτε εγω ειμαι κτημα καποιου.Στα πλαισια της δημοκρατιας που ζουμε λοιπον εχει απολυτο δικαιωμα να μην αδυνατισει ποτε και μην παιξει το μπασκετ που ολοι ονειρευτηκαμε οτι θα επαιζε.Ας σταματησουν οι ανθρωποι του Ολυμπιακου να ειναι γραφικοι.Αν δεν τον θελουν σε αυτα τα κιλα ας τον αποδεσμευσουν η ας τον δωσουν δανεικο.Συμφωνω με τον apkat σε αυτο το θεμα.
Vas
Δεν μας τον δίνεται στο Μαρούσι....?!?! Σας υποσχόμαστε θα τον αδυνατίσουμε!! smile.gif
apkat
QUOTE
Κανενος κτημα δεν ειναι ο Σοφοκλης.Ουτε εγω ειμαι κτημα καποιου.Στα πλαισια της δημοκρατιας που ζουμε λοιπον εχει απολυτο δικαιωμα να μην αδυνατισει ποτε και μην παιξει το μπασκετ που ολοι ονειρευτηκαμε οτι θα επαιζε.Ας σταματησουν οι ανθρωποι του Ολυμπιακου να ειναι γραφικοι.Αν δεν τον θελουν σε αυτα τα κιλα ας τον αποδεσμευσουν η ας τον δωσουν δανεικο.Συμφωνω με τον apkat σε αυτο το θεμα.


E δεν βλεπω να συμφωνουμε και τοσο.Ο καθενας απο μας δεν δεσμευεται με συμβολαιο με καποια ομαδα.Αντιθετα ο Σοφοκλης δεσμευεται και ΑΝΗΚΕΙ στον Ολυμπιακο.Δικαωμα του να μην αδυνατισει ποτε(αν και απολυτα αντιεπαγγελματικο) αλλα δικαιωμα και του Ολυμπιακου αφου του ανηκει ειναι να τον κραταει 3 χρονια στον παγκο(η εστω να τον δωσει δανεικο καπου) για να μην παει σε αλλη ανταγωνιστικη του ομαδα.Ειναι λεπτο το ζητημα αλλα ο Ολυμπιακος δεν μπορει να δωσει και δωρο σε κανεναν το μεγαλυτερο ταλεντο του Ελληνικου μπασκετ.

Δεν νομιζω οτι ειναι γραφικοι οι ανθρωποι του Ολυμπιακου.Απλα προσπαθουν να διασωσουν εναν υπερταλαντουχο παικτη ωστε να βοηθησει την ομαδα τους.
Consultant
QUOTE(apkat @ Oct 23 2007, 14:56 ) *
E δεν βλεπω να συμφωνουμε και τοσο.Ο καθενας απο μας δεν δεσμευεται με συμβολαιο με καποια ομαδα.Αντιθετα ο Σοφοκλης δεσμευεται και ΑΝΗΚΕΙ στον Ολυμπιακο.Δικαωμα του να μην αδυνατισει ποτε(αν και απολυτα αντιεπαγγελματικο) αλλα δικαιωμα και του Ολυμπιακου αφου του ανηκει ειναι να τον κραταει 3 χρονια στον παγκο(η εστω να τον δωσει δανεικο καπου) για να μην παει σε αλλη ανταγωνιστικη του ομαδα.Ειναι λεπτο το ζητημα αλλα ο Ολυμπιακος δεν μπορει να δωσει και δωρο σε κανεναν το μεγαλυτερο ταλεντο του Ελληνικου μπασκετ.

Δεν νομιζω οτι ειναι γραφικοι οι ανθρωποι του Ολυμπιακου.Απλα προσπαθουν να διασωσουν εναν υπερταλαντουχο παικτη ωστε να βοηθησει την ομαδα τους.



Αφου βλεπεις οτι η πρακτικη του ''παρκαρισματος'' στην εξεδρα δεν πιανει!Δεν θελει ρε παιδι μου!Δεν γουσταρει..Πιο πολυ μουλαρωνει παρα βαζει μυαλο..Ειναι πεντακαθαρο ακομα και για τον πιο ασχετο με το θεμα.Επαναλαμβανω,εαν υπαρχει ειδικος ορος στο συμβολαιο στο οποιο υπεγραψε ο Σοφοκλης τοτε οντως πρεπει να συμβιβαστει στο θεμα των κιλων του,διαφορετικα κανενας δεν μπορει να τον υποχρεωσει να αδυνατισει.Το αν ειναι αντι-επαγγελματικο η οχι ειναι δικο του θεμα.Οχι του Ολυμπιακου.Εγω σαν Ολυμπιακος δεν φοβαμαι για το αν θα παει σε καποια ανταγωνιστικη ομαδα.Εσυ προφανως το φοβασαι.Αυτη λοιπον ειναι η πρακτικη του Παναθηναικου,οχι θεωρητικα,αλλα πρακτικα,βλεπε αποκτηση Γιασικεβιτσιους.Εαν δεν θελει να παιξει 1 φορα στον Ολυμπιακο και να βγαλει τον καλυτερο του ευατο εγω δεν θελω 100.Ο Ολυμπιακος ειναι παντα πανω απο το καθε Σχορτσανιτη και δεν διαμορφωνει τις πρακτικες του και τον χαραχτηρα του συμφωνα με τα καπριτσια του.
Anaz
Bλεπουμε τωρα ολοι γιατι ο Αρης ηθελε να του βαλει ειδικο ορο για τα κιλα στο συμβολαιο του κ γιατι αυτος αρνηθηκε.. 68.gif

Ο δανεισμος ειναι η μοναδικη λυση.Κι εγω αυτο πιστευω. Δεν ξερω αν ειναι απολυτως ευθυνη δικη του το ολο θεμα,αλλα ξερω σιγουρα οτι φετος στον Ολυμπιακο κ με τον Γκερσον προπονητη, θα ειναι εντελως ξενο σωμα..
Air Kef
Ωραια..Δανεικος..
Δεν λεω οχι αλλα κολλάω στο εξής.

Σε ποια ομαδα;;

Ομάδα τύπου Αιγάλεω;;;
Ομάδα μικρομεσαια στην Ισπανια/Ιταλια;;;
Τι διαφορετικο θα γινει;;Δεν πηγε 2 χρονια και γύρισε διπλάσιος;
sporting b.c.
QUOTE
23/10/2007 - "Ο δρόμος της επιστροφής είναι δύσκολος κι επίπονος"

Μετά το τέλος της σημερινής επίσημης παρουσίασης του Ολυμπιακού ενόψει της αγωνιστικής περιόδου 2007-08, ο Σοφοκλής έκανε την ακόλουθη δήλωση-τοποθέτηση σχετικά με την αναμενόμενη επιστροφή του στους αγωνιστικούς χώρους: «Η προσπάθεια που ξεκίνησα φέτος το καλοκαίρι ήταν σκληρή και επίπονη γιατί σύντομα διαπίστωσα ότι ο δρόμος της επιστροφής μου ήταν μακρύς και δύσκολος και απαιτούσε μεγάλη υπομονή. Κι αυτό γιατί πήρα μια απόφαση μαζί με το τιμ των ανθρώπων που δουλεύουν μαζί μου, να γίνει μια προσπάθεια που θα με θωρακίσει σαν άνθρωπο και σαν αθλητή μόνιμα και μακροπρόθεσμα για να σταματήσουν οι μεταπτώσεις που τόσο με έχουν επηρεάσει στην καριέρα μου. Όπως κάθε παίκτης, έτσι κι εγώ ανυπομονώ να επιστρέψω στο γήπεδο και να παίξω μπάσκετ με την υπόλοιπη ομάδα. Ξέρω ότι δεν είμαι στον επιθυμητό βαθμό ετοιμότητας -για τα δικά μου δεδομένα και στάνταρ απόδοσης- και θα συνεχίσω να προσπαθώ σκληρά για να φτάσω εκεί που θέλω και εκεί που είμαι σίγουρος θέλει η ομάδα μου και πιστεύω ότι αρκετά σύντομα θα γίνει εφικτό.
Ξέρω ότι σε όλη αυτή την διαδρομή υπήρξαν λάθη από την δική μου πλευρά και παρανοήσεις στην επικοινωνία μας, όμως γνωρίζω καλά ότι ο Ολυμπιακός στέκεται δίπλα μου και νοιάζεται όχι μόνο για τον επαγγελματία Σχορτσιανίτη αλλά και τον άνθρωπο Σοφοκλή και γι ’αυτό έχω μόνο ευχαριστώ να πω στον κ. Αγγελόπουλο που στάθηκε δίπλα μου από την πρώτη στιγμή που με έφερε στην ομάδα και συνεχίζει να με πιστεύει μέχρι και σήμερα. Η δική του πίστη, όπως και η αγάπη που μου δείχνει ο κόσμος του Ολυμπιακού, είναι ένα επιπλέον κίνητρο για να επιστρέψω όσο το δυνατόν πιο σύντομα και σε καλύτερη κατάσταση στους αγωνιστικούς χώρους...»


http://www.bigsofo.gr
Ελεος Σοφο
PanosIlio
QUOTE(Consultant @ Oct 23 2007, 16:48 ) *
Κανενος κτημα δεν ειναι ο Σοφοκλης.Ουτε εγω ειμαι κτημα καποιου.Στα πλαισια της δημοκρατιας που ζουμε λοιπον εχει απολυτο δικαιωμα να μην αδυνατισει ποτε και μην παιξει το μπασκετ που ολοι ονειρευτηκαμε οτι θα επαιζε.Ας σταματησουν οι ανθρωποι του Ολυμπιακου να ειναι γραφικοι.Αν δεν τον θελουν σε αυτα τα κιλα ας τον αποδεσμευσουν η ας τον δωσουν δανεικο.Συμφωνω με τον apkat σε αυτο το θεμα.


Νομίζω πως κάπου η ερασιτεχνική ενασχόληση με το μπάσκετ των περισσοτέρων εδώ μέσα αλλά και η αγάπη μας για το άθλημα έχει οδηγήσει μερικούς να μην βλέπουν το μπάσκετ ως ένα επάγγελμα σαν όλα τα άλλα.

Ο αθλητής/υπάλληλος Σχορτσιανίτης έχει υπογράψει ένα παχυλό συμβόλαιο της τάξεως των 480.000 ευρώ ετησίως για 4 χρόνια. Όταν η εταιρεία/ομάδα συνυπέγραφε το ίδιο συμβόλαιο είχε, και δικαίως, την απαίτηση από τον αθλητή/υπάλληλό της να αντεπεξέλθει και να φανεί αντάξιος του παχυλού μισθού του. Δηλαδή περίμενε να αποδώσει στο παρκέ (στον χώρο εργασίας του) τα αναμενόμενα και να είναι συνεπής στης υποχρεώσεις του. Να παίζει όσο καλύτερα μπορεί, να εμφανίζεται στις προπονήσεις, να είναι fit για να μπορεί να αντεπεξέλθει στις υποχρεώσεις της ομάδας/εταιρείας δηλαδή.

Από την άλλη η ομάδα/εταιρεία έχει την υποχρέωση βάση συμβολαίου να τον πληρώνει εγκαίρως και να του προσφέρει ένα καλό εργασιακό περιβάλλον.

Τι έχει κάνει ο αθλητής/υπάλληλος Σχορτσιανίτης και τι η ομάδα/εταιρεία? Όλοι τα ξέρουμε μην τα ξαναλέμε.

Λοιπόν και επειδή ακριβώς σε μια ΚΑΕ δεν λειτουργούν όλα όπως σε μια ΑΕ ο Σχορτσιανίτης έχει ακόμα δουλειά και δεν τον έχουν απολύσει και μάλιστα συνεχίζουν να τον υποστηρίζουν.

Ε πρέπει και αυτός κάποια στιγμή να ανταποδώσει την εμπιστοσύνη που του έχουν δείξει. Όχι με χαζές δηλώσεις ή με γραμμένες από άλλους δηλώσεις όπως η παραπάνω αλλά με έργα και με πολύ δουλειά. Λοιπόν και για να το πω πολύ πιο κυνικά το να αδυνατίσει είναι η δουλειά του. Αν δεν θέλει να δουλεύει ας πάει σπίτι του μόνος του.
Consultant
QUOTE(Anaz @ Oct 23 2007, 17:53 ) *
Bλεπουμε τωρα ολοι γιατι ο Αρης ηθελε να του βαλει ειδικο ορο για τα κιλα στο συμβολαιο του κ γιατι αυτος αρνηθηκε.. 68.gif

Ο δανεισμος ειναι η μοναδικη λυση.Κι εγω αυτο πιστευω. Δεν ξερω αν ειναι απολυτως ευθυνη δικη του το ολο θεμα,αλλα ξερω σιγουρα οτι φετος στον Ολυμπιακο κ με τον Γκερσον προπονητη, θα ειναι εντελως ξενο σωμα..



Eγω απο αυτα που λες,διαπιστωνω οτι γνωριζεις πως στο συμβολαιο που εχει υπογραψει ο Σοφοκλης με τον Ολυμπιακο δεν υπαρχει κανενας ορος για συγκεκριμενα κιλα τα οποια δεν θα μπορει να υπερβει.

Εφοσον λοιπον υπογραψανε μαζι του τετοιο συμβολαιο,αυτη τη στιγμη θα πρεπει ειτε να τον διωξουν ειτε να τον βαλουν να παιξει και να ρεζιλευτει.Δεν κερδιζουμε κατι να τον εχουμε στην εξεδρα και να τρωει με την ανεση του τα hamburger.Για μενα ειναι αστειο το να μην τον διωξουμε μηπως τον παρει ο Παο.Ενας τετοιος παιχτης,ενας που δεν βρισκει κινητρο να παιζει με τον Ολυμπιακο,δεν αξιζει να φοραει τη φανελα του Ολυμπιακου.

Και μην τρελαθουμε οτι ο Ολυμπιακος εχει επενδυσει τα εκατομμυρια για τον Σοφοκλη..1,6 εκ ευρω θα παρει για εναν χρονο ο Τσακαλιδης.Ο Σοφο για 2 χρονια πηρε 240 χιλιαρικα+480 =720 χιλιαρικα..Ουτε τα μισα δηλαδη..Η αποδεσμευση θα ωφελησει και τις δυο πλευρες.

QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 23 2007, 19:37 ) *
Νομίζω πως κάπου η ερασιτεχνική ενασχόληση με το μπάσκετ των περισσοτέρων εδώ μέσα αλλά και η αγάπη μας για το άθλημα έχει οδηγήσει μερικούς να μην βλέπουν το μπάσκετ ως ένα επάγγελμα σαν όλα τα άλλα.

Ο αθλητής/υπάλληλος Σχορτσιανίτης έχει υπογράψει ένα παχυλό συμβόλαιο της τάξεως των 480.000 ευρώ ετησίως για 4 χρόνια. Όταν η εταιρεία/ομάδα συνυπέγραφε το ίδιο συμβόλαιο είχε, και δικαίως, την απαίτηση από τον αθλητή/υπάλληλό της να αντεπεξέλθει και να φανεί αντάξιος του παχυλού μισθού του. Δηλαδή περίμενε να αποδώσει στο παρκέ (στον χώρο εργασίας του) τα αναμενόμενα και να είναι συνεπής στης υποχρεώσεις του. Να παίζει όσο καλύτερα μπορεί, να εμφανίζεται στις προπονήσεις, να είναι fit για να μπορεί να αντεπεξέλθει στις υποχρεώσεις της ομάδας/εταιρείας δηλαδή.


Welcome to profecional sports industry,τη στιγμη που ο Σχορτσανιτης κανει ζημια υψους 480 χιλιαδων ευρω στον Ολυμπιακο,αλλοι παιχτες στο Nba οπως ο Γουεμπερ και ο Ροουζ αναγκαζουν τις ομαδες τους να υποπεσουν σε ζημιες 20 και 30 φορες μεγαλυτερες.

Οταν ο Ολυμπιακος υπεγραφε τον Σοφοκλη τα ηξερε ολα αυτα..Ανελαμβανει λοιπον τωρα να πληρωσει το κοστος της αποτυχιας της επενδυσης του.Για να μιλαμε και σε οικονομικα πλαισια μια και το εθεσες κατ αυτον τον τροπο..Αυτος που μπορεις να πεις οτι ηταν δικαιολογημενος να απορει ειναι η ΚΑΕ Αρης..

Ολοι αυτοι ειναι σωματεια..Το κριμα παει μονο σε εμας!Εμεις τον πιστεψαμε και τον καναμε ΘΕΟ!Μας επεστρεψε τη λατρεια που του δειξαμε με 50% περισσοτερη καταναλωση Goodies και Mcdonalds..Και εις ανωτερα..
apkat
Aνεξαρτητα απο το ποσα λεφτα δινει η ΚΑΕ ειναι μια σημαντικη επενδυση.Δεν εχει νοημα η σκεψη να ειναι συγκριτικη με αλλους.

QUOTE
Οταν ο Ολυμπιακος υπεγραφε τον Σοφοκλη τα ηξερε ολα αυτα..Ανελαμβανει λοιπον τωρα να πληρωσει το κοστος της αποτυχιας της επενδυσης του.Για να μιλαμε και σε οικονομικα πλαισια μια και το εθεσες κατ αυτον τον τροπο..Αυτος που μπορεις να πεις οτι ηταν δικαιολογημενος να απορει ειναι η ΚΑΕ Αρης..


Με αυτη την λογικη ομως η επενδυση του Ολυμπιακου δεν απετυχε.Τουλαχιστον ακομη.Εχει το δικαιωμα να τον κραταει 3 χρονια ακομα εκει.Και αν μεσα στα 3 χρονια επανελθει καποια στιγμη εχει καλως αλλιως το 2010 να κανει οτι νομιζει.Αν μπορει να παιξει μπασκετ ακομα.Αν γινουν ετσι τα πραγματα τοτε ναι θα εχει αποτυχει η επενδυση.Αλλιως(αν τον διωξουν) θα μεινει ημιτελης και ισως γινει δωρακι στα χερια ανταγωνιστικων ομαδων..

Υ.Γ:Αναφερομαι ξανα και ξανα σε ανταγωνιστικες ομαδες και καταλαβαινω οτι ολοι σκεφτεστε τον ΠΑΟ.Η αληθεια ειναι οτι τον Παο με τον Ομπραντοβιτς δεν τον φοβαμαι μηπως παρει και μεγαλουργησει με τον Σοφο.Ομως φανταζομαι οτι σχεδον ολες οι ομαδες της Ευρωλιγκα θα τον χτυπησουν σε περιπτωση ελευθερας του.Οποτε και ετσι δωρο θα ναι σε καποιον.
Consultant
QUOTE(apkat @ Oct 23 2007, 21:50 ) *
Aνεξαρτητα απο το ποσα λεφτα δινει η ΚΑΕ ειναι μια σημαντικη επενδυση.Δεν εχει νοημα η σκεψη να ειναι συγκριτικη με αλλους.


Eχεις δικιο,ας τον προσαρμοσουμε λοιπον τον μισθο του σε επιπεδα αποδοσης και προσφορας.Πιστευεις οτι ο Ολυμπιακος ειναι ριγμενος απο την προσφορα του Σχορτσανιτη τα τελευταια δυο χρονια για 720 χιλιαδες ευρω;Εγω πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλα..

Αν τον κρατησει απο εδω και περα ειναι ορατο το φασμα της ζημιας.

Στο δια ταυτα λοιπον,το κερδος του Ολυμπιακου ειναι για τους φιλαθλους του.Πλεον,ειμαστα ολοι υποψιασμενοι για το τι να περιμενουμε απο αυτον.Τα ψεμματα του και οι φρουδες ελπιδες,μας εχουν προσγειωσει και δεν περιμενουμε τιποτα απο αυτον.Οσο μας πορωνε καλα ηταν,τωρα μονο κουραση μου προκαλει η περιπτωση του.Με τον αθλητισμο υποτιθεται οτι ξεσπαμε και αυτος το μονο που κανει ειναι να μας στεναχωρει..
Anaz
Η αποδεσμευση θα'ταν λαθος.Δεν ειναι οτι δεν θελει να παιξει στον Ολυμπιακο συγκεκριμενα..Ισως του χρονου με εναν αλλο προπονητη να προσπαθησει περισσοτερο οπως με τον Καζλαουσκας..Δεν παρατας μια επενδυση που μπορει να σου αποφερει ΤΟΣΟ μεγαλο κερδος,ετσι απλα..

Προσπαθησε να τα μπαλωσει μετα ο Σοφο:
QUOTE
«Η προσπάθεια που ξεκίνησα φέτος το καλοκαίρι ήταν σκληρή και επίπονη γιατί σύντομα διαπίστωσα ότι ο δρόμος της επιστροφής μου ήταν μακρύς και δύσκολος και απαιτούσε μεγάλη υπομονή. Κι αυτό γιατί πήρα μια απόφαση μαζί με το τιμ των ανθρώπων που δουλεύουν μαζί μου, να γίνει μια προσπάθεια που θα με θωρακίσει σαν άνθρωπο και σαν αθλητή μόνιμα και μακροπρόθεσμα για να σταματήσουν οι μεταπτώσεις που τόσο με έχουν επηρεάσει στην καριέρα μου. Όπως κάθε παίκτης, έτσι κι εγώ ανυπομονώ να επιστρέψω στο γήπεδο και να παίξω μπάσκετ με την υπόλοιπη ομάδα. Ξέρω ότι δεν είμαι στον επιθυμητό βαθμό ετοιμότητας -για τα δικά μου δεδομένα και στάνταρ απόδοσης- και θα συνεχίσω να προσπαθώ σκληρά για να φτάσω εκεί που θέλω και εκεί που είμαι σίγουρος θέλει η ομάδα μου και πιστεύω ότι αρκετά σύντομα θα γίνει εφικτό.
Ξέρω ότι σε όλη αυτή την διαδρομή υπήρξαν λάθη από την δική μου πλευρά και παρανοήσεις στην επικοινωνία μας, όμως γνωρίζω καλά ότι ο Ολυμπιακός στέκεται δίπλα μου και νοιάζεται όχι μόνο για τον επαγγελματία Σχορτσιανίτη αλλά και τον άνθρωπο Σοφοκλή και γι ’αυτό έχω μόνο ευχαριστώ να πω στον κ. Αγγελόπουλο που στάθηκε δίπλα μου από την πρώτη στιγμή που με έφερε στην ομάδα και συνεχίζει να με πιστεύει μέχρι και σήμερα. Η δική του πίστη, όπως και η αγάπη που μου δείχνει ο κόσμος του Ολυμπιακού, είναι ένα επιπλέον κίνητρο για να επιστρέψω όσο το δυνατόν πιο σύντομα και σε καλύτερη κατάσταση στους αγωνιστικούς χώρους...»
theov
Νομίζω ότι ο Consultant έχει απόλυτο δίκαιο στις απόψεις του περί Σόφο και συμφωνώ απόλυτα μαζί του στην τοποθέτηση του, ως τρόπο σκέψης και αντιμετώπισης του ΣΟΦΟ σε εμπορικό μαγαζί που έτσι ή αλλιώς είναι μια ΚΑΕ!

Εμείς όμως εδώ είμαστε και φίλαθλοι και το βλεπουμε και μπασκετικά το θέμα... Δεν είναι τακτική να κρατάς ¨φυλακισμένο¨ έναν παίκτη με τις αρετές του ΣΟΦΟ!

Πρέπει επιτέλους να παίξει και Basket και αν δεν χωράει στα πλάνα του Πίνι ας δοθεί δανεικός κάπου όπως η περίπτωση Γλυνιαδάκη της ΑΕΚ...
koufos7
Φανταστειτε την εθνικη ομαδα με Σχορτσιανιτη,Κουφο,Παπαδοπουλο!!!θα απλωνει ενα φιλε στην ρακετα ο Γιαννακης και θα το γυρναει στο βολλει.Α ρε Σοφοκλη,ραψτο επιτελους.
theov
QUOTE(koufos7 @ Dec 5 2007, 16:18 ) *
Φανταστειτε την εθνικη ομαδα με Σχορτσιανιτη,Κουφο,Παπαδοπουλο!!!θα απλωνει ενα φιλε στην ρακετα ο Γιαννακης και θα το γυρναει στο βολλει.Α ρε Σοφοκλη,ραψτο επιτελους.


Έτσι είναι... Ο Σχορτσιανίτης κάθε μέρα που περνάει και δεν παίζει καταστρέφεται και δεν με νοιάζει ποιός φταίει πιο πολύ, ο ίδιος, ο Πίνι, ο Ολυμπιακός who cares...

Σημασία έχει ότι χάνεται ένα κεφάλαιο για το ελληνικό Basket που να πάρει και κανείς δεν μπορεί να δώσει λύση!!
Pantel
τι πιστεύετε; ποιος φταίει για την αγωνιστική κάθοδο και τον παροπλισμό το Σόφο; έχει ο Γκέρσον μερίδιο ευθύνης; ή μήπως φταίει μόνο το στραβό κεφάλι του Σοφοκλή;
apkat
Λογικα διαβαζοντας τις 39 σελιδες του τοπικ του Σοφο θα καταλαβεις πανω κατω τι πιστευουν αυτοι που εγραφαν και πριν 1/2-1 χρονο.. biggrin.gif
enypnio
φταίνε τα Γκούντις
hagi
Και φυσικά το μυαλό του..Διότι αν είχε μυαλό θα ήταν άρχοντας,αλλά αυτός προτιμάει το φαγητό..Μακάρι να επανέλθει όσο είναι ακόμα νωρίς..
koufos7
Mια ειναι η λυση,να ασχοληθει με το ραφτινγκ,να το ραψει.Σε αυτο δεν τιθεται θεμα Γκερσον,εαν καταφερει να επανελθει σε φυσικη κατασταση δεν υπαρχει περιπτωση να μην παιξει.Ετσι και αλλιως συστηματα δεν υπαρχουνε στον Ολυμπιακο απο την εποχη του Ντουντα και επειτα το ΣΕΦ εχει γινει η χαρα του παιδιου.
theov
Tι να πω; Παρότι Βάζελος γουστάρω να βλέπω Σόφο να παίζει και ας είναι και για 5΄!

Ελπίζω να ξέρουν τι κάνουν εκεί στην ..παιδική χαρά του ΣΕΦ και να μην χαθεί ο παίκτης...

Το ότι φταίει και ο Σόφο είναι επίσης ασφαλώς σωστό, αλλά...
NBAer
QUOTE(hagi @ Dec 6 2007, 10:20 ) *
Και φυσικά το μυαλό του..Διότι αν είχε μυαλό θα ήταν άρχοντας,αλλά αυτός προτιμάει το φαγητό..Μακάρι να επανέλθει όσο είναι ακόμα νωρίς..

Και που ξερεις τι ειναι καλυτερο για αυτον? Μπορει η απολαυση ενος καλου γευματος(αντε οχι ενος αλλα καμια 20αρια tongue.gif ) να αξιζει πιο πολυ σε αυτον απο το να κανει τεραστια μπασκετικη καριερα.
Οποτε ενω εμεις προτιμαμε να παιζει μπασκετ και να στερειτε το φαγητο, αυτος μπορει να μην το προτιμαει αυτο.....
Consultant
Εγω εχω μια απορια,συμμετεχει στις προπονησεις;

Προφανως και oχι,εφοσον λοιπον δεν συμμετεχει στις προπονησεις εγειρονται δυο ερωτηματα.

1)Θα αδυνατισει πιο γρηγορα αν καθεται σπιτι του και βλεπει τηλεοραση;

2)Πως θα μπει στο κλιμα της ομαδας εαν και εφοσον επιστρεψει αφου δεν συμμετεχει καθολου στα κοινα της ομαδας;

Λαθος η αντιμετωπιση του κατα τη γνωμη μου.Θεληση να επιστρεψει εχει απεριοριστη,δεν τιθεται θεμα.Μιλησα με την ιδια του τη μητερα τις προαλλες και με ενημερωσε για ολα.Το θεμα ειναι οτι μαλλον δεν μπορει να τα καταφερει μονος του.
Igor
Consultant, αν ξερεις μπορει να με ενημερωσεις αν ο Σχορτισανιτης ακολουθει καποι ειδικο προβλημα προπονησης ? Ή απλα τον εχουν αφησει να κανει οτι μπορει μονος του ?

Μηπως θα ηταν καλυτερο να αλλαξει ομαδα, μπας και καταφερει να επιστρεψει ?
theov
QUOTE(Igor @ Dec 13 2007, 16:58 ) *
Consultant, αν ξερεις μπορει να με ενημερωσεις αν ο Σχορτισανιτης ακολουθει καποι ειδικο προβλημα προπονησης ? Ή απλα τον εχουν αφησει να κανει οτι μπορει μονος του ?

Μηπως θα ηταν καλυτερο να αλλαξει ομαδα, μπας και καταφερει να επιστρεψει ?


+1...
rankin
Σίγουρα, το να αλλάξει ομάδα και ιδίως να πάει εκεί που κάποιοι θα ήθελαν, ακούγεται ως ιδανικό σενάριο για κάποιους... Είναι ακριβώς σαν να λέγαμε ότι ο Διαμαντίδης χτύπησε (και χτυπάω ξύλο για κάτι τέτοιο...) και επειδή οι γιατροί του παο δεν τον κάνουν γρήγορα καλά, θα πρέπει να πάει στον Ολυμπιακό που έχει καλύτερους φυσιοθεραπευτές... καλό! 77.gif 77.gif

Αν ο Σόφο αποφασίσει να επιστρέψει, θα επιστρέψει. Το πρόβλημα του δεν είναι απλό. Ούτε έχει να κάνει με πρόσωπα. Το να είναι ένα νέο παιδί 180 και 200 κιλά, δεν είναι προϊόν δυσαρέσκειας. Είναι πρόβλημα υγείας-βουλιμία ονομάζεται- και δεν είναι τόσο απλό όσο κάποιοι θέλουν να παρουσιάζουν.. Είναι ακριβώς το αντίθετο από την νευρική ανορεξία και δεν είναι ούτε για γέλια, ούτε για εκμετάλλευση.. Χρειάζεται σοβαρή και επιστημονική αντιμετώπιση και στήριξη από όλους, κυρίως δε από τα ΜΜΕ, που ένα πρόβλημα υγείας το έχουν μετατρέψει σε όπλο στον πόλεμο κατά του Γκέρσον..
Igor
QUOTE(rankin @ Dec 14 2007, 15:36 ) *
Σίγουρα, το να αλλάξει ομάδα και ιδίως να πάει εκεί που κάποιοι θα ήθελαν, ακούγεται ως ιδανικό σενάριο για κάποιους... Είναι ακριβώς σαν να λέγαμε ότι ο Διαμαντίδης χτύπησε (και χτυπάω ξύλο για κάτι τέτοιο...) και επειδή οι γιατροί του παο δεν τον κάνουν γρήγορα καλά, θα πρέπει να πάει στον Ολυμπιακό που έχει καλύτερους φυσιοθεραπευτές... καλό! 77.gif 77.gif


To θεμα ομως θεωρω οτι ειναι ψυχολογικο. Και μια αλλαγη ισως βοηθουσε τον Σοφο να αλλαξει μυαλα.
Επισης, προφανως δεν λεω να ερθει στον ΠΑΟ !! Τοσες αλλες ομαδες υπαρχουν..
Consultant
QUOTE(Igor @ Dec 13 2007, 16:58 ) *
Consultant, αν ξερεις μπορει να με ενημερωσεις αν ο Σχορτισανιτης ακολουθει καποι ειδικο προβλημα προπονησης ? Ή απλα τον εχουν αφησει να κανει οτι μπορει μονος του ?

Μηπως θα ηταν καλυτερο να αλλαξει ομαδα, μπας και καταφερει να επιστρεψει ?



Παιδια αυτο,μιλησα τις προαλλες με τη μητερα του για πολυ ωρα.Της εκανα πολλες ερωτησεις,απαντουσε σε ολες μονολεκτικα:Θα γυρισει συντομα,μην ανησυχεις,Θα γυρισει,θα δεις..Ολη την ωρα ετσι μου ελεγε.

Αν παιξει μπασκετ θα παιξει μονο στον Ολυμπιακο,πουθενα αλλου.Τουλαχιστον για φετος.Αν δεν επιστρεψει φετος,νομιζω οτι η καριερα του παιρνει πολυ ασχημη κλιση.

Εχω ξαναπει,ειναι μεγαλο λαθος να μην συμμετεχει στις προπονησεις,ειτε ειναι 150 ειτε ειναι 200 κιλα.Ποσο μπορει,5 λεπτα,10;Τοσα,οχι αλλη απομονωση ακομα και αν το ζηταει ο ιδιος.
rankin
Ψυχολογικό πρόβλημα; Γιατί; Δε μου φαίνεται να έχει τέτοιου τύπου προβλήματα όταν ραπάρει! Απλά δεν μπορεί να κόψει το φαγητό..
Κατά τ' άλλα συμφωνώ με τον consultant. Αν είναι να παίξει μπάσκετ, θα παίξει στον Ολυμπιακό... No more wet dreams, guys...
reignman
QUOTE(rankin @ Dec 14 2007, 15:54 ) *
Ψυχολογικό πρόβλημα; Γιατί; Δε μου φαίνεται να έχει τέτοιου τύπου προβλήματα όταν ραπάρει! Απλά δεν μπορεί να κόψει το φαγητό..
Κατά τ' άλλα συμφωνώ με τον consultant. Αν είναι να παίξει μπάσκετ, θα παίξει στον Ολυμπιακό... No more wet dreams, guys...


sweet dreams are made of these icon_drunk.gif
VARDINOLATSIS
QUOTE(rankin @ Dec 14 2007, 15:54 ) *
Ψυχολογικό πρόβλημα; Γιατί; Δε μου φαίνεται να έχει τέτοιου τύπου προβλήματα όταν ραπάρει! Απλά δεν μπορεί να κόψει το φαγητό..
Κατά τ' άλλα συμφωνώ με τον consultant. Αν είναι να παίξει μπάσκετ, θα παίξει στον Ολυμπιακό... No more wet dreams, guys...

Παντως το παιδί μπορεί να πάει Αμερική και να γίνει παικτης του Αμερικάνικου ποδοσφαίρου σαν αμυντικός η WWF παλαιστης και να βγάζει άνετα απο ένα εως πέντε μυρια τον χρόνο.Αν δεν τον θελουν να παίξει μπασκετ ας το πούνε 19.gif να σηκωθεί να φύγει. 41.gif 41.gif
leelo15
Στο εξωτερικό ο Σχορτσιανίτης!

Σε ειδικό κέντρο αποκατάστασης του εξωτερικού (Αυστρία ή Ελβετία) θα μεταβεί ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης, προκειμένου να βρει λύση στο πρόβλημά του. Σύμφωνα με πληροφορίες, η κατάσταση του σέντερ του Ολυμπιακού δεν έχει βελτιωθεί και η μόνη λύση είναι η παραπάνω κίνηση, στην οποία θα προβεί η «ερυθρόλευκη» ΚΑΕ. Οι Πειραιώτες δεν αφήνουν ένα από τα μεγάλα κεφάλαιά τους να πάει χαμένο και εκτιμάται ότι εκεί θα βρει ηρεμία και μεθοδικό πρόγραμμα, που θα τον βάλει στον σωστό δρόμο, ώστε να επιστρέψει δυνατός και ακμαίος (και φυσικά αδυνατισμένος), πράγμα που θέλει ο σύλλογός του αλλά και η Εθνική Ελλάδας. Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν πως οι διοικούντες την ΚΑΕ είχαν χθες ραντεβού με τον μάνατζερ του διεθνούς καλαθοσφαιριστή, ώστε να μπει το θέμα στην τελική ευθεία.

Πηγή: SportDay
Επιμέλεια: Σταύρος Καλογεράκης

Εαν δεν υπαρχουν Goodies στην Ελβετια κατι κανουμε... Τωρα χωρις πλακα μακαρι να τα καταφερει, αλλα μαλλον θα ειναι απλος και αλλα ασκοπα λεφτα.
VARDINOLATSIS
Παντως ενας φιλος μου τον ειδε προχθες σε μια ψησταρια και εφαγε 3 κοτόπουλα και 7!!!!! πατατες.... 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif w00t.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.