Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχορτσανίτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
banou7
Ο Σοφοκλής αναρρώνει από τη νόσο των ...γύρων, οπότε είναι δύσκολο να ξεκινήσει 24.gif Περισσότερο πιστεύω ότι ο Γιαννάκης μπλοφάρει παρά τον υπολογίζει ως σοβαρή λύση
kseplenhs
QUOTE(banou7 @ Apr 30 2009, 01:23 ) *
Ο Σοφοκλής αναρρώνει από τη νόσο των ...γύρων, οπότε είναι δύσκολο να ξεκινήσει 24.gif Περισσότερο πιστεύω ότι ο Γιαννάκης μπλοφάρει παρά τον υπολογίζει ως σοβαρή λύση


κανένα μπλογκ έχει για να γράψει μετά το final4 μια περιήγηση γασστριμαργικού περιεχομένου καθώς και τις προτιμήσεις του για το βερολίνο στον τομέα αυτό....?!
j-kidd13
Δεν ειναι και δυσκολο,λουκανικα,χοιρινα κτλ......Α,και μπυρες... smiley.gif
stefan
QUOTE(banou7 @ Apr 30 2009, 01:23 ) *
Ο Σοφοκλής αναρρώνει από τη νόσο των ...γύρων, οπότε είναι δύσκολο να ξεκινήσει 24.gif Περισσότερο πιστεύω ότι ο Γιαννάκης μπλοφάρει παρά τον υπολογίζει ως σοβαρή λύση


Εγω πιστευω το αντιθετο.
Θα τον χρησιμοποιησει σιγουρα καποια λεπτα.
kseplenhs
QUOTE(stefan @ Apr 30 2009, 02:09 ) *
Εγω πιστευω το αντιθετο.
Θα τον χρησιμοποιησει σιγουρα καποια λεπτα.


το πιστευω και εγώ αυτό.
πιστευω οτι κατα σειρά θα γίνουν τα εξής:ξεκινάει 5αδα,πηδάει στο τζάμπολ,παίζουν 5-6 αγκωνιές με τον πέκοβιτς,βγάζουν ο ένας τον άλλον εκτός παιχνιδιού,μετά πάγκο απο την δευτερη περίοδο,αποδυτήρια,ντουζάκι και καπάκι στο αγαπημένο του εστιατόριο για να δεί το τέλος του αγώνα απο εκεί...
stefan
QUOTE(kseplenhs @ Apr 30 2009, 02:14 ) *
το πιστευω και εγώ αυτό.
πιστευω οτι κατα σειρά θα γίνουν τα εξής:ξεκινάει 5αδα,πηδάει στο τζάμπολ,παίζουν 5-6 αγκωνιές με τον πέκοβιτς,βγάζουν ο ένας τον άλλον εκτός παιχνιδιού,μετά πάγκο απο την δευτερη περίοδο,αποδυτήρια,ντουζάκι και καπάκι στο αγαπημένο του εστιατόριο για να δεί το τέλος του αγώνα απο εκεί...


Τις αγκωνιες με τον Πεκοβιτς
τις παιζω και στοιχημα οτι θα πεσουν.
Για το εστιατοριο μετα δεν ξερω..
Μπορει να βρει και καμια καντινα με τηλεοραση για να φαει
καμια 40αρια λουκανικα..

p.s Ωραια foto kseplenh..
Τα παντα ολα λεμε..
j-kidd13
QUOTE(kseplenhs @ Apr 30 2009, 02:14 ) *
το πιστευω και εγώ αυτό.
πιστευω οτι κατα σειρά θα γίνουν τα εξής:ξεκινάει 5αδα,πηδάει στο τζάμπολ,παίζουν 5-6 αγκωνιές με τον πέκοβιτς,βγάζουν ο ένας τον άλλον εκτός παιχνιδιού,μετά πάγκο απο την δευτερη περίοδο,αποδυτήρια,ντουζάκι και καπάκι στο αγαπημένο του εστιατόριο για να δεί το τέλος του αγώνα απο εκεί...

Kαλα 5αδα δεν παιζει με τιποτα να ειναι,αλλα για κανα 10λεπτο,για να πλακωθει με τον Πεκοβιτς δεν αποκλειεται...Και που να παει και καλα απο το πουθενα....

RESPECT στο avatar σου........... 77.gif smiley.gif
kseplenhs
40 λουκάνικα δεν νομίζω οτι θα φτάσει...κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού που θα βλέπει γιατί ενδεχομένως να έχει άγχος και να φρενάρει στα 35(hot dog έτσι...με μια φρατζόλα το καθε ένα).μετά το παιχνίδι που θα είναι πιο χαλαρός μπορεί να πάει για γλυκάκι...μια γαμήλια τούρτα για παράδειγμα.αυτές τις 10-οροφες...

με αλέφα θα σκάσουμε βερολίνο.ο παναής δεν ταξίδεψε τελικά.θα λέει στον τσίλντρες "εσύ δεν είσαι αμερικάνος αγόρι μου,είσαι σπαρτιάτης" και θα δαγκώνει λαρύγγια ο αφάνας...

stefan
QUOTE(kseplenhs @ Apr 30 2009, 02:25 ) *
40 λουκάνικα δεν νομίζω οτι θα φτάσει...κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού που θα βλέπει γιατί ενδεχομένως να έχει άγχος και να φρενάρει στα 35(hot dog έτσι...με μια φρατζόλα το καθε ένα).μετά το παιχνίδι που θα είναι πιο χαλαρός μπορεί να πάει για γλυκάκι...μια γαμήλια τούρτα για παράδειγμα.αυτές τις 10-οροφες...

με αλέφα θα σκάσουμε βερολίνο.ο παναής δεν ταξίδεψε τελικά.θα λέει στον τσίλντρες "εσύ δεν είσαι αμερικάνος αγόρι μου,είσαι σπαρτιάτης" και θα δαγκώνει λαρύγγια ο αφάνας...


Λιγα λες..
Μονο για το γλυκο συμφωνω..

Περα απο την πλακα,εγω δεν το θεωρω αδυνατο
να δωσει πολλα ο Σοφο.
Αν αποφασισει να παιξει θα εξελιχθει στο κρυφο χαρτι του Γιαννακη.
kseplenhs
ρε stefan τώρα ειλικρινά,εδώ ακόμα δεν μπορώ να χωνεψω που υπάρχουν ολυμπιακοι που φοβούνται τον πέκοβιτς(απο τέτοια περιφέρεια του παο,φοβούνται τον...πεκοβιτς... blink.gif )και βρίσκουν το φάρμακο στον σχορτσιανίτη.

αλλά να υπάρχουν και παναθηναικοί που φοβούνται μην μπεί ο σχορτσιανίτης απο το πουθενά στο βερολίνο και να γίνει το μακελειό του αιώνα,δεν πρόκειται να το πιστεψω ποτέ...

αν μπορεί να υπάρξει "ασσος στο μανίκι" αυτός πιθανόν να είναι ο πάργκο.όχι όμως ο σοφοκλής...μην τρελλαθούμε
j-kidd13
QUOTE(kseplenhs @ Apr 30 2009, 02:48 ) *
ρε stefan τώρα ειλικρινά,εδώ ακόμα δεν μπορώ να χωνεψω που υπάρχουν ολυμπιακοι που φοβούνται τον πέκοβιτς(απο τέτοια περιφέρεια του παο,φοβούνται τον...πεκοβιτς... blink.gif )και βρίσκουν το φάρμακο στον σχορτσιανίτη.

αλλά να υπάρχουν και παναθηναικοί που φοβούνται μην μπεί ο σχορτσιανίτης απο το πουθενά στο βερολίνο και να γίνει το μακελειό του αιώνα,δεν πρόκειται να το πιστεψω ποτέ...

αν μπορεί να υπάρξει "ασσος στο μανίκι" αυτός πιθανόν να είναι ο πάργκο.όχι όμως ο σοφοκλής...μην τρελλαθούμε

Toν Πεκοβιτς το βρισκω λογικο να τον "φοβουνται",αφου αμυντικα ο μονος που μπορει να τον ματσαρει στα ισια ειναι ο Σχορτσανιτης,ο οποιος ειναι εκτος ομαδας...Με αντιπαλους τον Μπουρουση και τον Βουισιτς δεν εχει προβλημα ο Πεκο...
Δεν νομιζω οτι κανεις Παναθηανικος φοβαται τον Σχορτσανιτη...Και εγω χαριτολογοντας ειπα πριν οτι μπορει να ερθει απο το πουθενα...
stefan
QUOTE(kseplenhs @ Apr 30 2009, 02:48 ) *
ρε stefan τώρα ειλικρινά,εδώ ακόμα δεν μπορώ να χωνεψω που υπάρχουν ολυμπιακοι που φοβούνται τον πέκοβιτς(απο τέτοια περιφέρεια του παο,φοβούνται τον...πεκοβιτς... blink.gif )και βρίσκουν το φάρμακο στον σχορτσιανίτη.

αλλά να υπάρχουν και παναθηναικοί που φοβούνται μην μπεί ο σχορτσιανίτης απο το πουθενά στο βερολίνο και να γίνει το μακελειό του αιώνα,δεν πρόκειται να το πιστεψω ποτέ...

αν μπορεί να υπάρξει "ασσος στο μανίκι" αυτός πιθανόν να είναι ο πάργκο.όχι όμως ο σοφοκλής...μην τρελλαθούμε


Μα δεν ειπα φιλε kseplenh οτι τον φοβαμαι.
Ειπα μια πιθανη εξελιξη του αγωνα που πιστευω οτι μπορει να γινει.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 30 2009, 02:18 ) *
Kαλα 5αδα δεν παιζει με τιποτα να ειναι,αλλα για κανα 10λεπτο,για να πλακωθει με τον Πεκοβιτς δεν αποκλειεται...Και που να παει και καλα απο το πουθενα....

RESPECT στο avatar σου........... 77.gif smiley.gif

Το συγκελριμενο αβαταρ ειναι απο το παιχνιδι με τον Ηρακλη στην Ριζουπολη,
μια εβδομαδα πριν το Δουρειο ματς.

Το ματς ειναι στο 3-0 και κανει αλλαγη τον Ζιοβανι.
Ολο το γηπεδο χειροκροταει τον ''μαγο'' και ο Αλεφας τον αγκαλιαζει τον φιλαει και τον στελνει για ντους.

Και ξαφνικα ακουγεται απο την '7' το μυθικο
''Νικολα-Νικολα μαμησετα ολα''
Ολο το γηπεδο σηκωνεται στο ποδι και τοτε γυρναει ο μεγας Αλεφας
και λεει στην εξεδρα πισω απο τον παγκο
''την Κυριακη θα τους μαμησω μονος μου'' και επεσαν τα τσιμεντα.

Μεγαλες στιγμες...........
kseplenhs
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 30 2009, 02:55 ) *
Toν Πεκοβιτς το βρισκω λογικο να τον "φοβουνται",αφου αμυντικα ο μονος που μπορει να τον ματσαρει στα ισια ειναι ο Σχορτσανιτης,ο οποιος ειναι εκτος ομαδας...Με αντιπαλους τον Μπουρουση και τον Βουισιτς δεν εχει προβλημα ο Πεκο...
Δεν νομιζω οτι κανεις Παναθηανικος φοβαται τον Σχορτσανιτη...Και εγω χαριτολογοντας ειπα πριν οτι μπορει να ερθει απο το πουθενα...


σε ένα παιχνίδι που ήταν στην αρχή της χρονιάς δεν είχε και στα 2 τελευταία που ήταν πιο κρίσιμα και πιο κοντά χρονικά με τώρα έδειξε οτι είχε και μεγάλο μάλιστα.
και στην τελική με μπουρούση που πάει σερί τα double double και βόυισιτς που είναι τεράστια κλάση,σιγά μην χάσουμε τον ύπνο μας για τον πέκοβιτς.αυτός πρέπει να προβληματιστεί που έχει να αντιμετωπίσει 2 απο τους κορυφαίους ψηλούς που είναι και σε καλή φόρμα αυτή την περίοδο.

έχει άλλους παίχτες ο παο που είναι πρόβλημα γιατί ο τρόπος παιχνιδιού του ολυμπιακού δεν μπορεί να τους αναχαιτήσει πλήρως.
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 30 2009, 03:01 ) *
Το συγκελριμενο αβαταρ ειναι απο το παιχνιδι με τον Ηρακλη στην Ριζουπολη,
μια εβδομαδα πριν το Δουρειο ματς.

Το ματς ειναι στο 3-0 και κανει αλλαγη τον Ζιοβανι.
Ολο το γηπεδο χειροκροταει τον ''μαγο'' και ο Αλεφας τον αγκαλιαζει τον φιλαει και τον στελνει για ντους.

Και ξαφνικα ακουγεται απο την '7' το μυθικο
''Νικολα-Νικολα μαμησετα ολα''
Ολο το γηπεδο σηκωνεται στο ποδι και τοτε γυρναει ο μεγας Αλεφας
και λεει στην εξεδρα πισω απο τον παγκο
''την Κυριακη θα τους μαμησω μονος μου'' και επεσαν τα τσιμεντα.

Μεγαλες στιγμες...........


Ειχες δεν ειχες παλι
το εκανες ποδοσφαιρικο το τοπικ.. icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Μπορει οπως λες φιλε kseplenh
ο Πεκοβιτς στα 2 τελευταια παιχνιδια να ειχε προβλημα
αλλα ειναι μια μοναδα του Παναθηναικου που μπορει να παιξει
μεγαλο ρολο στην εκβαση του παιχνιδιου.
j-kidd13
QUOTE(kseplenhs @ Apr 30 2009, 03:01 ) *
σε ένα παιχνίδι που ήταν στην αρχή της χρονιάς δεν είχε και στα 2 τελευταία που ήταν πιο κρίσιμα και πιο κοντά χρονικά με τώρα έδειξε οτι είχε και μεγάλο μάλιστα.
και στην τελική με μπουρούση που πάει σερί τα double double και βόυισιτς που είναι τεράστια κλάση,σιγά μην χάσουμε τον ύπνο μας για τον πέκοβιτς.αυτός πρέπει να προβληματιστεί που έχει να αντιμετωπίσει 2 απο τους κορυφαίους ψηλούς που είναι και σε καλή φόρμα αυτή την περίοδο.

έχει άλλους παίχτες ο παο που είναι πρόβλημα γιατί ο τρόπος παιχνιδιού του ολυμπιακού δεν μπορεί να τους αναχαιτήσει πλήρως.

Τον Πεκοβιτς,οταν παρει τη μπαλα στη ρακετα,δυσκολα μπορουν να τον σταματησουν ο Μπουρουσης και ο Βουισιτς.Δεν εχουν το κορμι που χρειαζεται...Ο Σχορτσανιτης μπορει να τον δυσκολεψει περισσοτερο...
PAKMAN
Ο Δεν μπορεί να ακολουθησει τον Πέκο στο σκιν του τριποντου με αποτέλεσμα να βγαίνει ελεύθερο τρίποντο. Η δουλειά του Πέκο δεν είναι μόνο μέσα στην ρακέτα. wink.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(kseplenhs @ Apr 30 2009, 02:48 ) *
ρε stefan τώρα ειλικρινά,εδώ ακόμα δεν μπορώ να χωνεψω που υπάρχουν ολυμπιακοι που φοβούνται τον πέκοβιτς(απο τέτοια περιφέρεια του παο,φοβούνται τον...πεκοβιτς... blink.gif )και βρίσκουν το φάρμακο στον σχορτσιανίτη.

αλλά να υπάρχουν και παναθηναικοί που φοβούνται μην μπεί ο σχορτσιανίτης απο το πουθενά στο βερολίνο και να γίνει το μακελειό του αιώνα,δεν πρόκειται να το πιστεψω ποτέ...

αν μπορεί να υπάρξει "ασσος στο μανίκι" αυτός πιθανόν να είναι ο πάργκο.όχι όμως ο σοφοκλής...μην τρελλαθούμε

Τελικα οπως αποδειχτηκε, ειχαν δικιο οσοι φοβοντουσαν τον Πεκο
και οσοι ελεγαν οτι μονο ο Σοφο μπορει να τον σπρωξει.

kseplenhs
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 6 2009, 01:32 ) *
Τελικα οπως αποδειχτηκε, ειχαν δικιο οσοι φοβοντουσαν τον Πεκο
και οσοι ελεγαν οτι μονο ο Σοφο μπορει να τον σπρωξει.



υποθετικά μιλώντας πάντα...."αν"

και εγώ πιστευω οτι αν στη θέση του γουίνστον τσώρτσιλ ήταν ο αλέφαντος,ο β' παγκόσμιος θα είχε σχολάσει μια ωρα νωρίτερα...

όντως η καλή κατάσταση του πέκοβιτς σε συνδυασμό με την κακή κατάσταση του μπουρούση έγειρε το θέμα υπερ του σερβου.αλλά το οτι ο σχορτσιανίτης θα μπορούσε να τον...σπρώξει είναι άλλη κουβέντα.υποθετική με στοιχεία φαντασίας...

εντάξει,του χρόνου που θα φύγει δεν νομίζω να μας λείψει.τώρα που υπάρχει κάνει κακό.άσε που ακούγεται στα πέριξ πως την έχει την ευθύνη του για τον τραυματισμό του βασιλόπουλου...(δεν έχω και το emoticon που σφυρίζει αδιάφορα...)
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(kseplenhs @ May 6 2009, 01:42 ) *
υποθετικά μιλώντας πάντα...."αν"

και εγώ πιστευω οτι αν στη θέση του γουίνστον τσώρτσιλ ήταν ο αλέφαντος,ο β' παγκόσμιος θα είχε σχολάσει μια ωρα νωρίτερα...

όντως η καλή κατάσταση του πέκοβιτς σε συνδυασμό με την κακή κατάσταση του μπουρούση έγειρε το θέμα υπερ του σερβου.αλλά το οτι ο σχορτσιανίτης θα μπορούσε να τον...σπρώξει είναι άλλη κουβέντα.υποθετική με στοιχεία φαντασίας...

εντάξει,του χρόνου που θα φύγει δεν νομίζω να μας λείψει.τώρα που υπάρχει κάνει κακό.άσε που ακούγεται στα πέριξ πως την έχει την ευθύνη του για τον τραυματισμό του βασιλόπουλου...(δεν έχω και το emoticon που σφυρίζει αδιάφορα...)

Δεν ειναι καθολου υποθετικο.
Το απεδειξε στο πρωτο ημιχρονο στο ΟΑΚΑ, οτι μπορει να τον σπρωξει ευκολα.

Το οτι ο Μπουρουσης ηταν αρρωστος το ηξερε απο το πρωι η μεγα προπονηταρα.
Γιατι εβαλε τον Βουγιουκα στην 12αδα???

Οπως παει το πραγμα μαλλον ο Γιαννακης θα φυγει το καλοκαιρι,
αν και θα επρεπε να εχει φυγει απο τον Δεκεμβρη.
kseplenhs
καλά κάτσε να πάρει το πρωτάθλημα και αν φύγει σφύρα μου...

τι είναι οι αγγελόπουλοι,κόκκαλης? να τον διώξουν και να πάρουν στη θέση του έναν απο την α' εσκανα?ή κανένα βοηθό?

τέλος πάντων.πέρα απο τα προπονητικά,η ουσία είναι πως η ομάδα θα βρεί την υγεία και την ηρεμία της μόνο αν φύγει ο...ευσωμος...

υ.γ:τον είδα στο final4.αν αυτός έχει 16% λίπος τότε οι φάλαινες είναι γραμμωμένες ώς το κόκκαλο.αυτός και ο μανουσέλης φαίνονταν απο χλμ οτι ήταν οι "μη αθλητες" στον παγκο του ολυμπιακού...
Bikerboy
Αμα αδυνατιζε αυτο το παιδι θα γινοταν παιχταρας!!!Τν ειχα δει απο κοντα σε ενα καμπ...τερας ειναι!!!
Επισης πρεπει να φτιαξει το σουτ του!!!Δν νοειτε ενας τοσο ψηλος και δυνατος παικτης να κανει ερμπολ απο τις βολες tongue.gif
PAKMAN
Μονο ένα πραγμα φοβάμαι γιά τον Σοφο. Οτι θα φύγει (σωστά) σαν τον Παπαλουκά σαν αποτυχημένος και θα τον πάρει καμιά ΤΣΣΚΑ και θα τον κάνει οδοστρωτήρα....ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ... tongue.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Bikerboy @ May 6 2009, 11:23 ) *
Αμα αδυνατιζε αυτο το παιδι θα γινοταν παιχταρας!!!Τν ειχα δει απο κοντα σε ενα καμπ...τερας ειναι!!!
Επισης πρεπει να φτιαξει το σουτ του!!!Δν νοειτε ενας τοσο ψηλος και δυνατος παικτης να κανει ερμπολ απο τις βολες tongue.gif

Ο Σακιλ νομιζω.......
Bikerboy
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 6 2009, 13:43 ) *
Ο Σακιλ νομιζω.......

wink.gif Μου συγκρινεις Σακιλ με Σχορτσιανητη???
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Bikerboy @ May 6 2009, 14:16 ) *
wink.gif Μου συγκρινεις Σακιλ με Σχορτσιανητη???

Τα ιδια ποσοστα εχουν στις βολες και στα σουτ.

Δεν συγκρινονται, αλλα ο Σοφο για την Ευρωπη θα μπορουσε να ειναι οτι ο Σακ για το ΝΒΑ.
Bikerboy
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 6 2009, 14:22 ) *
Τα ιδια ποσοστα εχουν στις βολες και στα σουτ.

Δεν συγκρινονται, αλλα ο Σοφο για την Ευρωπη θα μπορουσε να ειναι οτι ο Σακ για το ΝΒΑ.

Στην κατασταση που ειναι τωρα ουτε ο Σακ της Α εσκα δν μπορει να ειναι!!!Αμα δουλεψει πολυ μπορει...
captain charisma
το βασικο πραγμα που του λειπει ειναι το μυαλο..
Bikerboy
QUOTE(big dirk @ May 6 2009, 15:01 ) *
το βασικο πραγμα που του λειπει ειναι το μυαλο..

smiley.gif Και αυτο!!!
j-kidd13
QUOTE(Bikerboy @ May 6 2009, 15:25 ) *
smiley.gif Και αυτο!!!

Βασικα ειναι μονο αυτο που του λειπει...Γιατι αν ειχε μυαλο θα προσεχε την εξωγηπεδικη ζωη του και δεν θα ετρεχε καθε 2 μηνες για διαιτες κλπ...Και με τετοιο ταλεντο τωρα θα ηταν ασυναγωνιστος...
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 6 2009, 15:28 ) *
Βασικα ειναι μονο αυτο που του λειπει...Γιατι αν ειχε μυαλο θα προσεχε την εξωγηπεδικη ζωη του και δεν θα ετρεχε καθε 2 μηνες για διαιτες κλπ...Και με τετοιο ταλεντο τωρα θα ηταν ασυναγωνιστος...


Λογικο ειναι οταν σε σχετικα μικρη ηλικια γνωριζεις την αποθεωση
και δεν εχεις διπλα σου ατομα να σε προσγειωσουν να μην βρισκεις το μυαλο
που χρειαζεται για να κρατησεις μια αγωνιστικη ταυτοτητα.
Αλλα φταει σε μεγαλο ποσοστο και αυτος που δεν μενει συγκεντρωμενος σε αυτο που πρεπει να κανει.
Timemaster
QUOTE(stefan @ May 6 2009, 15:31 ) *
Λογικο ειναι οταν σε σχετικα μικρη ηλικια γνωριζεις την αποθεωση
και δεν εχεις διπλα σου ατομα να σε προσγειωσουν να μην βρισκεις το μυαλο
που χρειαζεται για να κρατησεις μια αγωνιστικη ταυτοτητα.
Αλλα φταει σε μεγαλο ποσοστο και αυτος που δεν μενει συγκεντρωμενος σε αυτο που πρεπει να κανει.


συμφωνώ
και δεν είναι και ο μόνος
thumbsup.gif
Bikerboy
Παντα δν ειχε προβλημα με το παχος ο Σοφο???Γιατι λετε οτι δν εκανε καλη αθλητικη ζωη?
reignman
Εμ οχι και παντα...
Το προβλημα αρχισε απο την χρονια στον Αρη. Που και παλι διατηρουσε τους μυες του σε πολυ υψηλα επιπεδα παρ'ολο το βαρος που ειχε παρει.
Μετα στον Ολυμπιακο (μετα την πρωτη του χρονια στην ομαδα) πηρε την ΠΟΛΥ κατω βολτα.
Οποιος τον θυμαται στις μικρες εθνικες και στον Ηρακλη ηταν ενα στεγνο ΜΥΙΚΟ ΝΤΟΥΒΑΡΙ.
Καποια "φαρμακα" ομως που του δωσανε (το γνωριζω προσωπικα...) του καταστρεψανε τον μεταβολισμο.
vastravoud
Μπορούν τα αναβολικά να καταστρέψουν μόνιμα το μεταβολισμό κάποιου;
kseplenhs
QUOTE(vastravoud @ May 6 2009, 20:02 ) *
Μπορούν τα αναβολικά να καταστρέψουν μόνιμα το μεταβολισμό κάποιου;


όχι βέβαια...εκτός αν είχε ήδη πρόβλημα απο πρίν και του το έκαναν μεγαλύτερο.

για παράδειγμα αν έχεις πρόβλημα με το συκώτι σου,τότε με ντόπες λογικά θα ψάχνεις για άλλο συκώτι στην καλύτερη(αν είσαι τυχερός.αν όχι θα ψάχνεις για γραφείο τελετών).

αν είσαι υγιής και παρακολουθείσαι ιατρικά δεν παθαίνεις τίποτα....
reignman
Οταν του εχουν δωθει σε μικρη ηλικια (μικρες εθνικες.. 16 ετων... λεω εγω τωρα ΤΥΧΑΙΑ.) ναι ανετα smile.gif
j-kidd13
QUOTE(reignman @ May 6 2009, 20:30 ) *
Οταν του εχουν δωθει σε μικρη ηλικια (μικρες εθνικες.. 16 ετων... λεω εγω τωρα ΤΥΧΑΙΑ.) ναι ανετα smile.gif

Ειχε αναγκη αναβολικα ο Σχορτσανιτης στα 16 του??? smiley.gif
reignman
κκ
Bikerboy
Γενικα τα φαρμακα ειναι αλλο σχοινικο!!!
Μακρια απ'αυτα το μονο που σου προσφερουν ειναι μια ψευτικη εικονα προς τα εξω τπτ παραπανω και εννοειτε μετα απο καποια χρονια διαφορα προβληματα!!!
theov
Δηλαδή ο μεταβολισμός φταίει του Σόφο που είναι 160+ κιλά;

Αυτός στην καθισιά του τρώει ένα αρνί (μαζί με την σούβλα), πέντε σκάφες πατάτες τηγανιτές με 3 κιβώτια Cola (light?) και 36 φρατζόλες ψωμί!!!

Ποιος μεταβολισμός; Με τέτοιες μασαμπούκες δεν υπάρχει θέμα μεταβολισμού... ΗΜΑΡΤΟΝ...
Bikerboy
QUOTE(theov @ May 6 2009, 23:06 ) *
Δηλαδή ο μεταβολισμός φταίει του Σόφο που είναι 160+ κιλά;

Αυτός στην καθισιά του τρώει ένα αρνί (μαζί με την σούβλα), πέντε σκάφες πατάτες τηγανιτές με 3 κιβώτια Cola (light?) και 36 φρατζόλες ψωμί!!!

Ποιος μεταβολισμός; Με τέτοιες μασαμπούκες δεν υπάρχει θέμα μεταβολισμού... ΗΜΑΡΤΟΝ...

χ0αχ0α0χ0αχ0α0χα0 καλο.Κοιτα μν το λες ο μεταβολισμος παιζει σημαντικο ρολο!!!
Οχι σε τετοιος ποσοτητες οπως λες αλλα εγω παντως ειμαι 71 κιλα εδω και 2 χρονια και τρωω πραγματικα σαν βοδι!!!
reignman
QUOTE(theov @ May 6 2009, 23:06 ) *
Δηλαδή ο μεταβολισμός φταίει του Σόφο που είναι 160+ κιλά;

Αυτός στην καθισιά του τρώει ένα αρνί (μαζί με την σούβλα), πέντε σκάφες πατάτες τηγανιτές με 3 κιβώτια Cola (light?) και 36 φρατζόλες ψωμί!!!

Ποιος μεταβολισμός; Με τέτοιες μασαμπούκες δεν υπάρχει θέμα μεταβολισμού... ΗΜΑΡΤΟΝ...



EΓΙΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ rolleyes.gif
kseplenhs
παιδιά αυτό που λέει o reignman,τα βάζει σε άλλη βάση τα πράγματα.και ενδεχομένως να έχει και δίκιο...

έχει βουίξει ο κόσμος για την χρήση αυξητικής ορμόνης σε παιδικοεφηβικά τμήματα μπάσκετ γνωστών και μη ομάδων.βλέπεις πιτσιρίκια με μια κεφάλα δυσανάλογη του υπόλοιπου σώματός τους,μεγάλα σαγόνια και αφύσικα χοντρές αρθρώσεις.χώρια που μερικοί έχουν και καμπούρα...

τα προβλήματα απο τέτοιες ουσίες είναι δύσκολο (δεδομένης της ιατρικής παρακολούθησης) να γίνουν μόνιμα αλλά αν η χρήση τους είναι αλόγιστη και σε τέτοιες ηλικίες,είναι ένα ενδεχόμενο και σοβαρό μάλιστα.

stefan
QUOTE(kseplenhs @ May 7 2009, 01:07 ) *
παιδιά αυτό που λέει o reignman,τα βάζει σε άλλη βάση τα πράγματα.και ενδεχομένως να έχει και δίκιο...

έχει βουίξει ο κόσμος για την χρήση αυξητικής ορμόνης σε παιδικοεφηβικά τμήματα μπάσκετ γνωστών και μη ομάδων.βλέπεις πιτσιρίκια με μια κεφάλα δυσανάλογη του υπόλοιπου σώματός τους,μεγάλα σαγόνια και αφύσικα χοντρές αρθρώσεις.χώρια που μερικοί έχουν και καμπούρα...

τα προβλήματα απο τέτοιες ουσίες είναι δύσκολο (δεδομένης της ιατρικής παρακολούθησης) να γίνουν μόνιμα αλλά αν η χρήση τους είναι αλόγιστη και σε τέτοιες ηλικίες,είναι ένα ενδεχόμενο και σοβαρό μάλιστα.


Ομολογω οτι αυτα που λες ειναι πολυ σοβαρα.
Και χριζουν μεγαλης σημασιας αλλα και πολυ μεγαλυτερης κουβεντας.
Αλλα για να πω την αληθεια,η μονη ουσια που μπορει να πηρε ο Σοφο σε μεγαλες δοσεις
ειναι η κρεατινα σε ολες τις μορφες..
Χοιρινο,μοσχαρισιο,κοτοπουλο,γυροι,ντονερ.. smile.gif
j-kidd13
Ο Σχοτσανιτης απο τα 16 του που τον πρωτοειδα στον Ηρακλη,ηταν ντουλαπα...Οχι οπως τωρα φυσικα,αλλα αναλογικα με την ηλικα του ηταν τερας...Τετοιο σωμα ειναι λιγο δυσκολο να φτιαχτει με ντοπα σε παιδι 15-16 χρπνων...Οποτε αν δεχτουμε οτι το κορμι του Σοφο ηταν απο φυσικου του ετσι δεν νομιζω οτι χρειαζοταν ουσιες για να αποδωσει στο μπασκετ...
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 7 2009, 01:16 ) *
Ο Σχοτσανιτης απο τα 16 του που τον πρωτοειδα στον Ηρακλη,ηταν ντουλαπα...Οχι οπως τωρα φυσικα,αλλα αναλογικα με την ηλικα του ηταν τερας...Τετοιο σωμα ειναι λιγο δυσκολο να φτιαχτει με ντοπα σε παιδι 15-16 χρπνων...Οποτε αν δεχτουμε οτι το κορμι του Σοφο ηταν απο φυσικου του ετσι δεν νομιζω οτι χρειαζοταν ουσιες για να αποδωσει στο μπασκετ...


Μα τις ουσιες δεν θα τις επαιρνα για να αποδωσει.
Θα τις επαιρνε για να αποκτησει αλλες "χαρες" και να βελτιωσει το κορμι του.
Αλλα εγω δεν το πιστευω αυτο.Εγκεφαλικο ειναι το προβλημα του Σοφο.
kseplenhs
QUOTE(stefan @ May 7 2009, 01:13 ) *
Ομολογω οτι αυτα που λες ειναι πολυ σοβαρα.
Και χριζουν μεγαλης σημασιας αλλα και πολυ μεγαλυτερης κουβεντας.
Αλλα για να πω την αληθεια,η μονη ουσια που μπορει να πηρε ο Σοφο σε μεγαλες δοσεις
ειναι η κρεατινα σε ολες τις μορφες..
Χοιρινο,μοσχαρισιο,κοτοπουλο,γυροι,ντονερ.. smile.gif


λολ... smiley.gif

εντάξει βασικά έχω φάει πολλά αρκετά χρόνια απο τη ζωή μου και στα γήπεδα αλλά και στα γυμναστήρια.έχω δεί ατομα να νιώθουν superman για 1 μήνα και να μεταμορφώνονται και μετά το πέρας αυτής της περιόδου να έχουν κατάθλιψη με αυτοκτονικές τάσεις.

συνήθως την αυξητική την χορηγούν με ινσουλίνη καθως και με αυξητικό παράγοντα ινσουλίνης για να την κάνουν πιο δραστική.όμως αυτό προυποθέτει αυστηρή πειθαρχία σε θέματα διατροφής γιατί βάζει κιλά απότομα αν υπάρχει ασυδοσία.δεν ξέρω αν έχετε γνωστούς που είναι ινσουλινοεξαρτώμενοι ή παίρνουν κορτιζόνες.θέλει πολύ προσοχή και συνέπεια γιατί το κορμί σου μπορεί να καταστραφεί σε χρόνο ρεκόρ....

βγήκαμε offtopic αλλά νομίζω πως αξιζε να τα πούμε...

QUOTE(j-kidd13 @ May 7 2009, 01:16 ) *
Ο Σχοτσανιτης απο τα 16 του που τον πρωτοειδα στον Ηρακλη,ηταν ντουλαπα...Οχι οπως τωρα φυσικα,αλλα αναλογικα με την ηλικα του ηταν τερας...Τετοιο σωμα ειναι λιγο δυσκολο να φτιαχτει με ντοπα σε παιδι 15-16 χρπνων...Οποτε αν δεχτουμε οτι το κορμι του Σοφο ηταν απο φυσικου του ετσι δεν νομιζω οτι χρειαζοταν ουσιες για να αποδωσει στο μπασκετ...



μην ξεγελιέσαι.για τις ομάδες,παίχτες με τέτοια προσόντα και κυρίως σε τέτοιες ηλικίες είναι επένδυση.και τους προσέχουν σαν τα μάτια τους.

υπάρχουν ομάδες συνοικιακές που αν τύχει και έχουν έναν παίχτη ιδιαίτερα ταλαντούχο,επενδύουν πάνω του κατ'αυτόν τον τρόπο.και ας μην έχουν λεφτά.γιατί ξέρουν οτι αυτά τα 3-5 χιλιάδες που θα δώσουν για το 15χρονο θα τα πάρουν σε υπερπολλαπλάσιο βαθμό...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Bikerboy @ May 6 2009, 20:53 ) *
Γενικα τα φαρμακα ειναι αλλο σχοινικο!!!
Μακρια απ'αυτα το μονο που σου προσφερουν ειναι μια ψευτικη εικονα προς τα εξω τπτ παραπανω και εννοειτε μετα απο καποια χρονια διαφορα προβληματα!!!

Αν γινοταν αυτο θα επρεπε το ΝΒΑ να βαλει λουκετο.
Σε ολα τα αθληματα μονο με τα φαρμακα γινεσαι πρωταθλητης.
stefan
QUOTE(kseplenhs @ May 7 2009, 01:24 ) *
λολ... smiley.gif

εντάξει βασικά έχω φάει πολλά αρκετά χρόνια απο τη ζωή μου και στα γήπεδα αλλά και στα γυμναστήρια.έχω δεί ατομα να νιώθουν superman για 1 μήνα και να μεταμορφώνονται και μετά το πέρας αυτής της περιόδου να έχουν κατάθλιψη με αυτοκτονικές τάσεις.

συνήθως την αυξητική την χορηγούν με ινσουλίνη καθως και με αυξητικό παράγοντα ινσουλίνης για να την κάνουν πιο δραστική.όμως αυτό προυποθέτει αυστηρή πειθαρχία σε θέματα διατροφής γιατί βάζει κιλά απότομα αν υπάρχει ασυδοσία.δεν ξέρω αν έχετε γνωστούς που είναι ινσουλινοεξερτώμενοι ή παίρνουν κορτιζόνες.θέλει πολύ προσοχή και συνέπεια γιατί το κορμί σου μπορεί να καταστραφεί σε χρόνο ρεκόρ....

βγήκαμε offtopic αλλά νομίζω πως αξιζε να τα πούμε...


Το χαρακτηριστικοτερο ολων αυτων που προτιμουν να παιρνουν τετοιες ουσιες
μολις τις σταματουν,χαλαει το σωμα τους.Γινεται πιο "πλαδαρο".
Δεν εχει δει καποιον που σταματαει να παιρνει,να χοντραινει μονο και μονο απο αυτο.
Πρεπει να μαμιεσαι και στο φαγητο για να φτασεις σε αυτο το αποτελεσμα.
Πραγμα που πιστευω οτι συνεβη με τον Σοφο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.