Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχορτσανίτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
Anaz
Ρε συ καλα ολα αυτα αλλα θες να μου πεις οτι με τον Σοφο στα 190 κιλα κ απων απο τους αγωνιστικους χωρους εδω και καμποσους μήνες ο Ολυμπιακος σκεφτόταν πως να απαλλαχτει απο το μπαι αουτ για το ΝΒΑ?? ohmy.gif w00t.gif
Οχι οτι δεν ισχυουν αυτα που λες,αλλα μου φαινεται τρελο να υποστηριζουμε οτι τα κιλα ηταν η αφορμη, και η αιτια για όλο αυτο, το μπαι αουτ.. rolleyes.gif
Air Kef
Ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης βρίσκεται από το απόγευμα της Δευτέρας στην Ελβετία, εκεί όπου θα μείνει για τρεις μήνες και θα προσπαθήσει να χάσει το περιττό του βάρος…


Μετά τη συμφωνία ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον παίκτη, οι εξελίξεις δρομολογήθηκαν αμέσως. Οι δύο πλευρές κάθισαν ξανά στο τραπέζι, συζήτησαν και από τη στιγμή που ο Σχορτσιανίτης συμφώνησε με τις προϋποθέσεις που έθεσε η ομάδα, τέθηκε σε εφαρμογή το σχέδιο.



Ο «Σόφο», λοιπόν, βρίσκεται στην Ελβετία και θα παραμείνει σε ειδικό κέντρο, προκειμένου να αποκτήσει και πάλι την χαμένη φυσική του κατάσταση. Με βάση το σχεδιασμό, θα μείνει στην Ελβετία για τρεις μήνες και εν συνεχεία θα επιστρέψει στην Ελλάδα. Θα ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα για άλλους τρεις μήνες και αν όλα πάνε καλά, θα γυρίσει στην αγωνιστική δραστηριότητα…



Ο Ολυμπιακός περιμένει και στηρίζει στον Σοφοκλή, που έχει την τελευταία του ευκαιρία. Η αίτηση διακοπής συμβολαίου δεν ισχύει πλέον και απλά για όσα διάστημα θα ακολουθεί ειδικό πρόγραμμα, θα υπάρξει και σχετική τροποποίηση στο συμβόλαιό του με τους ερυθρόλευκους.


superbasket.gr


Ανοιξτε σαμπάνιες. tongue.gif


Απο ότι λεει παντως το αρθρο,Σοφο απο του χρόνου μιας κ δν προβλέπεται να γυρίσει πριν τον Ιούνη.

Ειναι μολις 23, και εχουν γινει ηδη τοσα πολλά στην καριέρα του για να γεμισει ένα βιβλίο.

Δεν ξεκινάει κανενας δημοσιογράφος καμιά προσπάθεια; smile.gif
NBAer
QUOTE(Air Kef @ Jan 9 2008, 10:11 ) *
[color=#000099]Ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης βρίσκεται από το απόγευμα της Δευτέρας στην Ελβετία, εκεί όπου θα μείνει για τρεις μήνες και θα προσπαθήσει να χάσει το περιττό του βάρος…

banana.gif banana.gif banana.gif
At last!

QUOTE
Ο «Σόφο», λοιπόν, βρίσκεται στην Ελβετία και θα παραμείνει σε ειδικό κέντρο, προκειμένου να αποκτήσει και πάλι την χαμένη φυσική του κατάσταση. Με βάση το σχεδιασμό, θα μείνει στην Ελβετία για τρεις μήνες και εν συνεχεία θα επιστρέψει στην Ελλάδα. Θα ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα για άλλους τρεις μήνες και αν όλα πάνε καλά, θα γυρίσει στην αγωνιστική δραστηριότητα…

3 μηνες + 3 μηνες. Κακο αυτο..... sad.gif
Οι 3 τελευταιοι μηνες δεν καταλαβαινω πως δικαιολογουνται. Θα κανει δηλαδη τους 3 πρωτους μηνες ΜΟΝΟ αδυνατισμα και καποια γενικη σωματικη ασκηση και τους αλλους 3 τους τελευταιους, τι θα κανει? Θα κανει γυμναστικη/σωματκη ασκηση επαγγελματικου επιπεδου αλλα και προπονηση στο μπασκετ?
Καπως ετσι μαλλον θα ειναι....
Μακαρι να βγουνε ολα αυτα και να τον δουμε στο προολυμπιακο. Την πρεμιερα του οπου και να ειναι αυτη, θα την παρακολουθησω με σουπερ αγωνια ελπιζοντας για το καλυτερο... 42.gif

Το κακο ειναι οτι αντε και αδυνατισε, αντε και πηγαν ολα καλα, πως μπορουμε να διασφαλιστουμε οτι δεν θα ξανακυλησει στα μονοπατια του φαγητου? sad.gif

Ο Ολυμπιακος επρεπε να το εχει κανει αυτο πολυ νωριτερα, να παρει! Αν το εκανε τον Οκτωβριο θα ειχαμε τον Σχορτσιανιτη το πολυ τον Απριλιο..... sad.gif
dizzy_fingers
23 χρονών είναι το παιδί.
Αν είναι να χάσει και την επόμενη σεζόν για να μπει στο σωστό (επαγγελματικό) δρόμο, χαλάλι. Ας χάσει και το προολυμπιακό.
Air Kef
Ρε μας δουλευει ο Πινι..

Θα σκασει μυτη ο Σοφο μεσα στο ΟΑΚΑ στον 1ο τελικο των πλει οφ και θα τον κοιταμε σαν μπιιιιπ!


Σιγα το μπασκετ που ξερει ο Σοφο για να το ξεχασει.

Ουτε σουταρει,να πεις οτι θα χασει το σουτ του
Ουτε ντριμπλαρει,να πεις οτι θα χασει τον χειρισμο του


Αντε κανα μηνα να ξαναπροσαρμοστει και να ξαναποχτίσει επαφή με το καλάθι. smile.gif
Consultant
QUOTE(Air Kef @ Jan 9 2008, 13:09 ) *
Ρε μας δουλευει ο Πινι..


Αντε κανα μηνα να ξαναπροσαρμοστει και να ξαναποχτίσει επαφή με το καλάθι. smile.gif


Aκριβως..

Γιατι οι 3 μηνες στην Ελβετια δεν σου φαινονται παραξενοι;To 2005 που ειχε θεληση να αδυνατισει πηγε απο τα 180 κιλα στα 145 μεσα σε 1 μηνα.

Εγω απο την αρχη μιλησα για μεσα Μαρτη.Αν ομως γυρισει+παραμεινει διαχρονικα υγιης δεν θα με πειραξει καθολου να παει και μεσα Μαιου..Το να γυρισει 100% ετοιμος μεσα Μαιου πιστευω οτι ειναι το μαξιμουμ χρονικης διαρκειας που μπορει να παρει ολη αυτη η διαδικασια.

Τωρα αν με ρωτατε γιατι λενε για 3+3+23 μηνες,η αποψη μου ειναι οτι θελουν να τον αποφορτισουν απο το αγχος της γρηγορης επανοδου.
rankin
Συμφωνώ και εγώ. Προφανώς από την ΚΑΕ δεν θέλουν να δημιουργήσουν κλίμα άμεσης επιστροφής του παίχτη. Καλύτερα να επιστρέψει νωρίτερα και να χαρούμε όλοι, παρά να αργήσει και να αρχίσει η γκρίνια. Ο παίχτης, τα έχουμε ξαναπεί, χρειάζεται ηρεμία.. Ο Ολυμπιακός από την πλευρά του έδειξε ότι έστω και καθυστερημένα αποφάσισε να στηρίξει την επένδυση του, η οποία τυγχάνει εκτός των άλλων και το αγαπημένο παιδί της κερκίδας (έστω και αν αυτό δεν του κάνει πάντα καλό...)....

Με το καλό να τον δούμε και πάλι να "τινάζει μυγάκια" από την φανέλα του.. Σε τελική ανάλυση, τώρα που η ομάδα κοιτάζει πιο ψηλά, τώρα είναι η ώρα που ένα αληθινό βουνό χρειάζεται περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη στιγμή για να ακουμπήσει η ομάδα πάνω του...
saou
QUOTE
Ρε συ καλα ολα αυτα αλλα θες να μου πεις οτι με τον Σοφο στα 190 κιλα κ απων απο τους αγωνιστικους χωρους εδω και καμποσους μήνες ο Ολυμπιακος σκεφτόταν πως να απαλλαχτει απο το μπαι αουτ για το ΝΒΑ??


Απόρησα και γω με αυτό το σκεπτικό...

3 μήνες Ελβετία λοιπόν ε? Για να δούμε. Έχω κάποιες αμφιβολίες και μακάρι να αποδειχτούν άστοχες. Αν κάποιος δεν μπορεί να μπει σε καλούπι σπίτι του, όπου έχει όλες τις ανέσεις και τα κομφόρ, για ποιο λόγο να είμαστε αισιόδοξοι ότι θα τα καταφέρει σε ξένο-αποστειρωμένο περιβάλλον? Το πρόβλημα και εδώ και εκεί είναι καθαρά ψυχολογικό. Εδώ δεν μπορούσε να αντισταθεί στους πειρασμούς. Εκεί πειρασμοί δεν υπάρχουν, θα υπάρχει αντιθέτως ένα εξειδικευμένο προσωπικό για να τον βοηθήσει. Θα μπορέσει όμως να βάλει τον εαυτό του στη διαδικασία προσήλωσης και συγκέντρωσης για την επίτευξη του μεγάλου στόχου? Δηλαδή όταν δεν έχεις τη διάθεση ή τη θέληση ή το χαρακτήρα να βάλεις τα πράγματα σε μια σειρά στην κανονική σου ζωή,( που στο κάτω κάτω σου δίνεται η δυνατότητα που και που να κάνεις του κεφαλιού σου, να το ρίχνεις έξω, να γίνεις και τύφλα στην τελική), δε νομίζω ότι θα είναι πιο εύκολο να το πετύχεις απλά και μόνο επειδή σου παρέχονται όλες οι υπηρεσίες που χρειάζεσαι. Θα ήταν δυσκολο για οποιονδήποτε άνθρωπο, οι 3 μήνες ως μεσομακροπρόθεσμος στόχος (ποιός το είχε πρωτοπει αυτό? tongue.gif ) για οτιδήποτε, είτε είναι αδυνάτισμα, είτε είναι εξεταστική, δεν είναι παίξε-γέλασε, πόσο μάλλον για την ειδική ψυχοσύνθεση του Σοφοκλή.

Ο Ολυμπιακός πρέπει να ρίξει πολύ μεγάλο βάρος στην ψυχολογική υποστήριξη του Σόφο όσο διάστημα μείνει εκεί. Χωρίς υπερβολή, θα πρέπει κάθε τρεις και λίγο να μπαίνει άνθρωπος στο αεροπλάνο. Είναι η μεγαλύτερη και ίσως η τελευταία ευκαιρία που δίνεται για να επιστρέψει ο Σχορτσιανίτης στην κατάσταση που πρέπει. Και απαιτεί επαγγελματικούς χειρισμούς από όλους.
Air Kef
Γιατί ο Σόφο άργησε να παει στην Ελβετία;

Γιατί ήθελε πρώτα να μαζέχει αρκετές προμήθειες για να τις παρει μαζί του στο δωμάτιο,σε περίπτωση εκτακτης ανάγκης.

24.gif


Sofo ειμαστε μαζί σου.

Ξανακλείσε στόματα οπως μετά τον Άρη που απάντησες σε ολους μεσα στο γήπεδο.Μια αποφαση ειναι ρε παλικάρι.
theov
ΠΑΜΕ ΣΟΦΟΚΛΑΡΕ ΓΕΡΑ.... 41.gif
AZ1980
Σόφο γύρνα το συντομότερο! Εύχομαι να είσαι σε σύντομο διάστημα και πάλι ο άνθρωπος που έστειλε όλη την Team USA για ...τσάι! blove.gif
Anaz
QUOTE
Τωρα αν με ρωτατε γιατι λενε για 3+3+23 μηνες,η αποψη μου ειναι οτι θελουν να τον αποφορτισουν απο το αγχος της γρηγορης επανοδου.
Συμφωνω!Και συμπληρωνω κι εγω κι αυτο που ειπε και ο rankin.Να αποφορτωσουν και τους φιλαθλους.
QUOTE
Γιατι οι 3 μηνες στην Ελβετια δεν σου φαινονται παραξενοι;To 2005 που ειχε θεληση να αδυνατισει πηγε απο τα 180 κιλα στα 145 μεσα σε 1 μηνα.
Εδω κανεις λαθος! Απ'οτι εχει ακουστει στο διαστημα στην Ελβετια,θα χασει περιπου 25 κιλα.Φυσιολογικοτατο κ υγιες νουμερο θα ελεγα!
Και μαλιστα μετα το διαστημα στην Ελβετια κ τα πρωτα 25 κιλα, το προγραμμα θα αλλαξει αρκετα,θα περιεχει περισσοτερη ασκηση και ο ρυθμος απώλειας σιγουρα θα πεσει σε κανα 6αρι κιλα το μηνα το πολυ!
Οποτε αν το δουμε αυστηρα,για να φτασει τα κιλα που πρεπει ο Σοφο και να χασει συνολικα σχεδον μια 45αρα απο τωρα,κ να'ναι το σωμα του δυνατο,τόσο χρειαζεται..Ενα εξαμηνο!
Απλα δεν πιστευω οτι ο Ολυμπιακος θα περιμενει να πεσει κατω απο 150 κιλα για να τον ενταξει στην ομαδα.Κ θα'ταν κ λαθος αυτο. Γυρω στα 160 θα ειναι σε θεση να προσφερει λιγα λεπτα,κ να δουλευει παραλληλα το βαρος του οπως γινοταν το 2005. Οποτε κατα τα τελη Απριλιου-αρχες Μαιου τον περιμενω αν πανε ολα καλα ενεργο..αλλα οχι ακομα στο τελικο επιθυμητο σταδιο.

Τα 35 σε ενα μηνα που λες δεν υπαρχουν..Δεν πηγε στα 145 μεσα σ'ενα μηνα,κ δεν νοειται επαγγελματιας αθλητης να χασει 35 κιλα μεσα σ'ενα μηνα..Ξεχασε το! Γυρω στα 20 (το πολυ) σε δυο μηνες ειχε χασει το καλοκαιρι του 2005,απ'τα 180 στα 160. σε πολυ καλη κατασταση, στα 145 (αν εφτασε,γιατι δεν ξερω σιγουρα), εφτασε τελη Φλεβαρη.
theov
Από ότι κατάλαβα δε ξέρετε τίποτα για τον Σόφο και την οικογένεια του!

Sorry που σας το λέω νέτα-σκέτα άλλα έχεις δει κανείς την μάνα του Σόφο; Ο Σόφο είναι φτυστός η μάνα του η οποία είναι γύρω στα 120-130 kg με ύψος 1.86 cm!

Περιμένετε εσείς ο Σόφο με τα 2.06 cm να πέσει κάτω από 150 kg;

H M A Ρ Τ Ο Ν που θα έλεγε και ο φαφούτης...

145 kg δεν έφτασε ποτέ ο Σόφο σας το υπογράφω!
rchos
QUOTE
Από ότι κατάλαβα δε ξέρετε τίποτα για τον Σόφο και την οικογένεια του!

Sorry που σας το λέω νέτα-σκέτα άλλα έχεις δει κανείς την μάνα του Σόφο; Ο Σόφο είναι φτυστός η μάνα του η οποία είναι γύρω στα 120-130 kg με ύψος 1.86 cm!

Περιμένετε εσείς ο Σόφο με τα 2.06 cm να πέσει κάτω από 150 kg;

H M A Ρ Τ Ο Ν που θα έλεγε και ο φαφούτης...

145 kg δεν έφτασε ποτέ ο Σόφο σας το υπογράφω!


προφανως και δεν θα γινει ποτε φασουλας ο σοφοκλης.αλλα και η μανα του περα απο το σκαρι της που περιγραφεις(την εχουμε δει και αλλοι και αυτην και τον αδερφο του που ειναι μια μικρογραφια του) ειναι και αυτη υπερβαρη.ο σοφοκλης μπορει να γινει 145 χωρις να χασει δυναμη.απλα δεν πιστευω οτι θα τα καταφερει ποτε!
SHIBA
QUOTE(pivot @ Dec 30 2007, 20:07 ) *
.
Πάντως τα γεγονότα δείχνουν ότι κάποιοι έχουν υποσχεθεί στον Σόφο ότι έλα σε μας και θα παίζεις όπως είσαι και όπως θέλεις.
.

για το μονο που ειμαι σιγουρος
NBAer
QUOTE(theov @ Jan 10 2008, 18:56 ) *
Από ότι κατάλαβα δε ξέρετε τίποτα για τον Σόφο και την οικογένεια του!

Sorry που σας το λέω νέτα-σκέτα άλλα έχεις δει κανείς την μάνα του Σόφο; Ο Σόφο είναι φτυστός η μάνα του η οποία είναι γύρω στα 120-130 kg με ύψος 1.86 cm!

Περιμένετε εσείς ο Σόφο με τα 2.06 cm να πέσει κάτω από 150 kg;

H M A Ρ Τ Ο Ν που θα έλεγε και ο φαφούτης...

145 kg δεν έφτασε ποτέ ο Σόφο σας το υπογράφω!

Τα γονιδια(ή καλυτερα το DNA) μας οριζουν αρχικα αλλα ΔΕΝ μας καθοριζουν στo θεμα της μαζας!
ΕΜΕΙΣ-η θεληση μας- καθοριζουμε το βαρος μας.....

Μπορει το DNA μας να μας δινει μια προδιαθεση αλλα στο θεμα της μαζας τα πραγματα ειναι τελειως ελεγχομενα απο εμας....

Οποτε μπορει και 145 kg και ακομα και 120 kg να φτασει ο Σοφοκλης.....
theov
120 kg o Σόφο ήταν στην ..τρίτη Γυμνασίου!!! icon_drunk.gif

(Αστειεύομαι!)

Ρε παιδιά, τι τον περάσατε το Σόφο;

Μπουρούση; Φασούλα;

Ο άνθρωπος έχει μια συγκεκριμένη μυοσκελετική κατασκευή που στην γλώσσα των ειδικών λέγεται μέσο-ενδομορφικός οπότε τα 120 kg & τα 130 kg ξεχάστε τα... wink.gif
Anaz
Κανενας δεν περιμενει να γινει 120 κιλα! Στα 140 θα ηταν σουπερ,αλλα κ στα 150 ειναι μια χαρα.
Αυτα τα κιλα παντως σαφως και ειναι δυνατο να τα πιασει θεωρητικα.Με 120 κιλα και 2.06 υψος δεν γινεται Φασουλας..Για 120 κιλα μιλάμε όχι για 90.. blink.gif
qspock
Σοφο και 120 κιλα? Μιλαμε για αθλητη που ποτε δε γνωρισαμε...

1) Θα αντεχει παραπανω ωρα στο παρκε σιγουρα.
2) Θα εχει αλμα, και οπως τον θυμαμαι στις αρχες ειχε καλο αλμα. Θυμαστε το in-his-face στον Μουρεσαν?
3) Αλλα: Θα εχει εκτοπισμα και δυναμη? Γιατι μεγαλουργησε κι εμαθε να χρησιμοποιει το σωμα του με αυτον τον τροπο.

Συμπερασμα: Θα προτιμουσα να κατεβει μεχρι λιγο παρακατω απο την Κασλαουσκας εποχη. Οχι οτι θα με χαλουσε να παει και παρακατω. Το ανεβασμα ευκολο ειναι, το κατεβασμα...

Οσον αφορα το ποσα κιλα ειναι, λιπομετρηση δε του εκανα αλλα βλεποντας την σωματοδομη του (πελωρια χερια, μυς) μπορω να πω οτι τα 120 ειναι μαλλον λιγα. Ας χασει πρωτα τα πολλα, ας επανελθει σε φυσικη κατασταση και τα υπολοιπα θα ερθουν απο μονα τους.

Ειμαι αισιοδοξος οτι η διαιτα - πρωτο εξαμηνο θα αποδωσει, αλλα δεν ξερω τι θα γινει το 2ο εξαμηνο. Οι ποιο αισιοδοξες προβλεψεις μου λενε οτι οπως θα γυρισει απο Ελβετια, ετσι θα παραμεινει. Δηλαδη 30 κιλα κατω. Τα υπολοιπα 20 που πρεπει να αντικατασταθουν με μυς ειναι θεωρητικα ευκολο να γινουν αρκει να παραμεινει στις ιδιες διατροφικες συνηθεις και σε συνδυασμο με ασκηση.

Αντε ρε Σοφο! 41.gif
Ολυμπιακός
Επειδη οι σελιδες ειναι κοντα στις 55 και βαριεμαι να τις διαβασω για να καταληξω τι συμπερασμα εχετε θα παραθεσω τη προσωπικη μου γνωμη για το θεμα:
Ο Σοφοκλης Σχορτιανιτης ειναι επιοικως απαραδεκτος. Μπορει να ειμαι νεος στο forum και να μη με γνωριζεται αλλα δεν συνιθιζω ουτε με τους φιλους μου να χαρακτηριζω και να κραζω παικτες. Ο κυριος ομως αυτος μας κοροιδευει ολους. Αμοιβετε τοσο πλουσιοπαροχα που ειναι αλλαζονια και ελλειψη σεβασμου σε ανθρωπους που εργαζονται για 400 και 500 ευρω 10 ωρες τη μερα. Ειναι δυνατον φιλοι και φιλες που οσα περνουν οι προαναφερθεντες τη πενταετια να τα περνει τη μερα και να μην κανει ενα βασικο πραμα που χρειαζεται για να λεγεσαι αθλητης? Να εισαι αθλητης. Και οχι κοιλιοδουλος. Γιατι ο "νεαρος" Σοφοκλης θα επρεπε να ξερει οτι οταν εισαι 120 κιλα και οχι 180 ειναι καλυτερο για να παιζεις μπασκετ και να ζεις χωρις προβλημα υγειας. Ασεβεια και εγκληματικη αμελεια προς τον ιδιο, την τεραστια ομαδα που υπηρετει, το αφεντικο του και την ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ που τον χρειαζεται. Και επειδη ειμαι φιλος με αρκετους παικτες που ακουνε πραγματα μιας και κυκολφορουν στο χωρο μου εχουν πει και το μεταφερω σαν ειδηση και οχι σαν γεγονος, οτι δεν παει στην Ελβετια μονο για τα κιλα αλλα και για αποτοξινωση απο ουσιες απο τις οποιες εξαρταται και κανει χρηση επιβαρυνοντας οχι μονο την πνευματικη του υγεια αλλα και το προβλημα με τα κιλα του.
panos75
Ελπίζω πάντως να μην ισχύουν τα υπονούμενα που αφήνει ο Παπαδογιάννης σε ''Sportday'' και ''Ελευθεροτυπία'' τις τελευταίες μέρες.
Ότι δηλαδή το φαγητό δεν είναι το μόνο πρόβλημα κατάχρησης του Σόφο, εξού και η υπερβολική μυστικότητα που περιβάλει το ταξίδι του. sad.gif
Ολυμπιακός
Αρα υπαρχει περιπτωση να στεκουν οσα εχω μαθει. Κριμα.
morfi
QUOTE(Ολυμπιακός @ Jan 14 2008, 01:09 ) *
Και επειδη ειμαι φιλος με αρκετους παικτες που ακουνε πραγματα μιας και κυκολφορουν στο χωρο μου εχουν πει και το μεταφερω σαν ειδηση και οχι σαν γεγονος, οτι δεν παει στην Ελβετια μονο για τα κιλα αλλα και για αποτοξινωση απο ουσιες απο τις οποιες εξαρταται και κανει χρηση επιβαρυνοντας οχι μονο την πνευματικη του υγεια αλλα και το προβλημα με τα κιλα του.

Παιδιά, καλό θα είναι όταν ανάβετε φωτιές να τις σβήνετε κι'όλας. Το καταλαβαίνω ότι πολλές φορές για κάποιους λόγους δεν μπορείτε να πείτε παραπάνω, αλλά το φαινόμενο του "ξέρω και δεν μπορώ να μιλήσω γιατί έχουν τον αδελφό μου όμηρο" ( 69.gif ) έχει αρχίσει να κάνει την εμφάνισή του αρκετά τακτικά.

edit : sorry Ολυμπιακός. Από ότι φαίνεται παρεξήγησα τα λεγόμενά σου. Αναφερόμουν σε άλλους.
Ολυμπιακός
Φιλε μου καλε. Θα μπορουσα καλλιστα να ειχα πει οτι διαβασα οτι λεγεται και αυτο το ασχημο για τον Σοφοκλη. Ειπα ομως αυτο που ηταν αληθεια. Μπορω να σου πω σε προσωπικο μηνυμα ποιος μου το ειπε. Εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι ακουγεται ασχημο αλλα δεν νομιζω πως αλλαζει κατι γιατι λιγο που εψαξα ειδα το το ξερει ολη η Ελλαδα οτι ο χοντρουλης μας ειναι εθισμενος
morfi
... Λάθος ... είμαι βλάκας ...
Consultant
Ραδιο αρβυλλα Παπαδογιαννης+ΣΙΑ..


Εαν ξερετε κατι Κυριοι,ιδου η ροδος ιδου και το πηδημα.Δεν λαμβανεστε υποψιν,δεν εκπεμπεται κυρος και φυσικα πανω απ'ολα εκτιθεστε.

Οποιος αφηνει υπονοουμενα+φωτογραφιζει καταστασεις χωρις να κατεχει το οποιοδηποτε αποδεικτικο στοιχειο ειναι πανω απ'ολα αποτυχημενος δημοσιογραφος.Δεν τους αδικω ομως,καθονται και στιβουν το μυαλο τους με απιστευτες ιστοριες συνομωσιας υπο τον φοβο οτι μπορει να χασουν το υστερημα τους+να μην εχουν να φανε.

Υ.Γ. Δεν αντιλεγω οτι ο Σοφο μπορει και να εχει μπλεξει στην Χ περιεργη η πονηρη κατασταση.Σαν δημοσιογραφος ομως,εγκριτος ιδιαιτερως,θα απεφευγα δια ροπαλου να αναπαραγω φημες η να φωτογραφισω καταστασεις χωρις κανενα αποδεικτικο στοιχειο.Αφενος,θα εθετα την δημοσιογραφικη μου υποληψη σε μεγαλο κινδυνο σε περιπτωση που δεν αποδυκνειοταν κατι τετοιο,αφετερου θα απεφευγα το ραδιο αρβυλλα γιατι ως (πολυ) γνωστον το τοσο γινεται ΤΟΣΟ συνηθως..Στην περιπτωση δε,του τεραστιου κεφαλαιου του ελληνικου μπασκετ,aka Σοφο οπως λενε ολοι αυτοι οι δημοσιογραφοι,θα εθετα σε προταιρεοτητα πρωτα την εξελιξη του παιχτη και μετα τη δικη μου επαγγελματικη μπαρουφα.


Και αυτο ειναι το ενα μερος της ιστοριας.Το αλλο,εχει να κανει με την Καε Ολυμπιακος.Παρατηρησα μια δυσαρεσκεια του Παπαδογιαννη προς την Καε Ολυμπιακος.Γιατι δεν μας λετε το κεντρο αποκαταστασης;Γιατι δεν μας λετε που θα χεζει;Γιατι ενω παλια ειχατε τεραστια διαρροη τωρα κρατατε κλειστα τα χαρτια σας;

Eιναι προσωπικη μου αποψη οτι ο Χ Παπαδογιαννης εχει ως στοχο τον Ολυμπιακο+δεν ξερει τιποτα απολυτως για ναρκωντικα που εν δυναμει παιρνει ο Σοφο.Που το στηριζω αυτο;

Γιατι ο μεγιστος πληροφοριοδοτης του Παπαδογιαννη δεν πληροφορησε το αφεντικο του για τα ναρκωντικα 1,5 χρονο τωρα που εχει παρει την κατρακυλα ο Σοφοκλης και τον πληροφορησε τωρα;Που ηταν τα ναρκωντικα 1,5 χρονο τωρα,που ηταν οταν τον ειχε αναγκη η Εθνικη;O Oλυμπιακος γενικα δεν διαρεει πληροφοριες οπως παλαιοτερα.Μετα τις περσινες σφαλιαρες υπαρχει οργανωση στη διαρροη πληροφοριων και καποια ατομα εχουν νευριασει απιστευτα..Αυτη ειναι η αποψη μου+φυσικα ενδεχεται να εχω και αδικο.Βασει κοινης λογικης ομως ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του..
Anaz
Αστα διαλα πια μας πρηξατε με τα espresso "ρεπορταζ" σας κυριοι "δημοσιογραφοι".. shot.gif

Και για να ξεδιαλυνουμε κ κατι..ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η ΚΑΕ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΣΑΣ Κ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΤΙΝΕΣ ΤΟΥ ΣΥΝΑΦΙΟΥ ΣΑΣ Κ ΚΑΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ, ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΠΡΑΤΤΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!! Εσεις μπορειτε να γινετε οσο "ΤατιανοΛαμπιρηδες" θελετε αλλα ο Σοφο δεν παιζει σε κανα reality, αλλα ειναι αθλητης του Ολυμπιακου!

*Το πιο αστειο δε, ειναι οτι υπονοει αυτο που υπονοει για τον παιχτη κ μετα τα βαζει με τον Ολυμπιακο που δεν αποκαλυπτει περισσοτερα στοιχεια, κ πεταει αιχμες για κακη διαχειριση του "τεραστιου κεφαλαιου της Εθνικης" απο τον Ολυμπιακο!! Δηλαδη κι ΑΝ ισχυε δεν πραττει σωστα ο Ολυμπιακος που τον προστατευει..? blink.gif icon_drunk.gif

Κοιτα ρε κατι δημοσιογραφοι.. 68.gif M'εχει κουρασει η ιστορια..Δεν ξαναγραφω επι του θεματος.Ουτε επι Σοφο ουτε επι δημοσιογραφων..Χαζοι δεν ειμαστε κύριοι.. 33.gif icon_wave.gif

+1 και στο ποστ του Consultant.
captain charisma
παιδια να σας πω κατι ασχετο.... ο big show απο το wwe η αλλιως paul wight περσι εφυγε απο την εταιρεια γιατι ειχε φτασει να ειναι 220 κιλα με υψος 2.15 που ειναι πολυ περιττα....τεσπα αυτος μπηκε σε ειδικο προγραμμα διατροφης και εγυμνασης και μεσα σε 6 μηνες εχασε πανω απο 50 κιλα....και τωρα ειναι σαν στυλακι και θα γυρισει πισω στην εταιρεια...τουλαχιστον αυτος εδειξε οτι εχει μυαλο και τα εχασε....ο σοφο τι εχει πια μεσα στο κεφαλι του?αγυρα?
Anaz
QUOTE
αγυρα?
Οχι,αγκυρα! icon_drunk.gif

Πηξαμε στους καλοθελητες Σοφο αγορι μου.. Μονο εσυ μπορεις να τους κλεισεις το στομα,κ εννοια σου..Ο κοσμος και η διοικηση του Ολυμπιακου που σε στηριξανε στα δυσκολα οσο κανεις αλλος, κ συνεχιζουν να σε στηριζουν, θα σε αγκαλιασουν κ πάλι αν δειξεις οτι το αξιζεις..Κι ας σε εχουμε κατακρινει κ ας μην σου εχουμε κ πολυ εμπιστοσυνη τωρα πλεον αφου μας απογοητευσες..Στο χερι σου μονο ειναι να ξανακερδισεις τον κοσμο που πραγματικα σε αγαπαει..
πωπω..δακρυσα..Κ εξ'αιτιας της διοικησης, με το κρυφτουλι που παιζει κ δεν εχω την διευθυνση του κεντρου που θα παει ο Σοφο, αυτο το μηνυμα μου δεν θα φτασει ποτε στα χερια του... sad-smiley-009.gif ΑΤΙΜΗ διοικηση.. shot.gif
rankin
Όπα αδέρφια! Όπα!!! Υπάρχει μια παρεξήγηση εδώ και καλό θα ήταν να την λύσουμε... Εγώ θα μιλήσω ξεκάθαρα, χωρίς υπονοούμενα και θα σας πω αυτό ακριβώς που γνωρίζω, έστω και αν δεν είναι σωστό να κάνω κάτι τέτοιο..
Λοιπόν, ο Σόφο δεν παίρνει ναρκωτικά, ούτε είναι μπεκρής.. Χαλαρώστε.. Εντάξει, είναι φίλος με τον Μπατίστ, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν τις ίδιες συνήθειες! 19.gif

Το πρόβλημα έχει να κάνει με την υγεία του. Για την ακρίβεια με την ψυχική υγεία του.. Ο Σοφοκλής έχει προβλήματα κατάθλιψης και παίρνει φάρμακα για αυτόν ακριβώς τον λόγο... Λοιπόν, δεν είναι αστεία αυτά τα πράγματα, ούτε είναι για κουτσομπολιό.. Ο Σοφοκλής δεν χρειάζεται πόλεμο από τα μίντια, τα οποία, όπως πολύ σωστά ειπώθηκε προηγουμένως, όταν είναι για την εθνική τον βγάζουν ζάχαρη, όταν είναι για τον Ολυμπιακό, τον βγάζουν πρεζάκια.. Ντροπή σε αυτούς που τον πολεμούν για τους δικούς τους λόγους.. Ακόμα και αν είναι πιστοί στρατιώτες των Γιαννακοπουλέων, η ανθρώπινη αξιοπρέπεια θα έπρεπε να τους ενδιέφερε περισσότερο. Δε μπορούμε στον πόλεμο παο-Ολυμπιακού να μην σεβόμαστε τίποτα! Τα ίδια διαβάζαμε και ακούγαμε κάποτε και για τον Άντζα στο ποδόσφαιρο.. Υπάρχουν και όρια. Υπάρχει και αξιοπρέπεια. Έλεος!

Ας αφήσουν επιτέλους τον Σοφοκλή στην ησυχία του. Το έχω πει άλλες 100 φορές! Ας ασχοληθούν με τους τραγουδιστές και τα εξώγαμα τους. Ας ασχοληθούν με τα dvd και τους πολιτικούς. Ο Σόφο δεν ενοχλεί κανέναν και ότι πρόβλημα υπάρχει, έχει να κάνει με τον ίδιο και τον Ολυμπιακό.
VARDINOLATSIS
QUOTE(rankin @ Jan 14 2008, 09:55 ) *
Ας αφήσουν επιτέλους τον Σοφοκλή στην ησυχία του. Το έχω πει άλλες 100 φορές! Ας ασχοληθούν με τους τραγουδιστές και τα εξώγαμα τους. Ας ασχοληθούν με τα dvd και τους πολιτικούς. Ο Σόφο δεν ενοχλεί κανέναν και ότι πρόβλημα υπάρχει, έχει να κάνει με τον ίδιο και τον Ολυμπιακό.

Σε πληροφορώ φίλε μου οτι ο Σοφο είναι πολύ πιο γνωστός από καθε Πασχάλη και μιας και μας αντιπροσωπεύει με το Εθνικό μας συγκρότημα εχει και παραεχει να είναι άξιο σχολιασμού και συζήτησης. 19.gif Είτε το θες είτε όχι ο Σοφο απασχολέι πολύ περισότερο κοσμο απο τον καθε Κοντολάζο και Πασχάλη tongue.gif
valsam
Δυστηχως ερχονται ασχημα νεα απο την Ελβετια!!!Ο Σοφο εκανε διαρηξη στην κουζινα και αφου εφαγε οτι υπηρχε στα ψυγεια αναψε την φριτεζα για να κανει κανει και μια παταταδα και κοιμηθηκε με αποτελεσμα να καουν ολοι που βρισκονταν στο κεντρο!!!!!
jokey
Ευχαριστούμε για το γέλιο valsam rolleyes.gif
morfi
theov
morfi, sorry φίλε άλλα δεν καταλάβαμε την φωτογραφία! 68.gif

Έχει καμιά σχέση με τον Σόφο; Μήπως είναι από τα μαγειρία στην Ελβετία μετά από την άφιξη του Σόφο; 77.gif
PanosIlio
Σίγουρα η φωτό του morfi είναι για το ωραίο αστείο shot.gif shot.gif που έκανε ο valsam wink.gif
thrylos7
Κι όχι μόνο! Μη δείχνετε την τόσο μεγάλη αγάπη σας για τον Σοφοκλή... Κρατήστε και λίγο μέσα σας! Σε λίγο θα φτάσουμε στα επίπεδα της Μαρίας Αλιφέρη... rolleyes.gif
theov
QUOTE(thrylos7 @ Jan 15 2008, 16:51 ) *
Κι όχι μόνο! Μη δείχνετε την τόσο μεγάλη αγάπη σας για τον Σοφοκλή... Κρατήστε και λίγο μέσα σας! Σε λίγο θα φτάσουμε στα επίπεδα της Μαρίας Αλιφέρη... rolleyes.gif


Τι να κάνουμε; Παρότι Βάζελοι αγαπάμε τον Σοφόκλαρο που ¨ξεφλούδισε¨ τα αμερικανά στην Saitama, ωσάν ..μπανάνες!!! 41.gif bball.gif
VARDINOLATSIS
Παντως το οτι πηρε την μεγάλη απόφαση ο Σοφο δειχνει οτι έχει κατανοήσει το πρόβλημα. Απλώς θέλω να τονίσω οτι το δύσκολο δεν είναι να χάσει τα κιλά αλλα να διατηρηθεί σε αυτα στα επόμενα 8 με 10 χρόνια μπασκετικής καρριέρας που συμφωνα με τον σωματότυπό του μπορεί να έχει. rolleyes.gif Ελπίζω το παιδί να τα καταφέρει αν και αμφιβάλω γιατί βασίζεται πολύ στα σωματικά του προσόντα και το ταλέντο του και πολυ λιγο στην δουλειά και την προπονηση blove.gif
AZ1980
Σιγά μην είναι θέμα συλλογικής προτίμησης το να επιθυμεί κανείς να δει ένα τόσο καλό παίκτη να οργιάζει στις ρακέτες. Ο υπερπροστατευτισμός του Σόφο από τους οπαδούς του Ολυμπιακού έχει φτάσει σε σημείο σχιζοφρένειας! Αν κάποιος οπαδός του ΠΑΟ εκφραστεί αρνητικά για το "πουλέν" τους είναι αυταπόδεικτα εγκάθετος των μοχθηρών Γιαννακόπουλων, αν πάλι, όπως εγώ, πορώνεται και μόνο στην ιδέα να ξαναβρεί ο σούπερ σέντερ τον ακαταμάχητο εαυτό του, τότε χαρακτηρίζεται, έστω και για πλάκα, Μαρία Αλιφέρη! biggrin.gif

Νομίζω πως ο Σόφο ανήκει στο ελληνικό, αλλά και στο παγκόσμιο μπάσκετ και δεν νομίζω να υπάρχει υγιής μπασκετικός ανά την υφήλιο που να μην εύχεται το καλύτερο γι' αυτόν. blove.gif

Α, και με το αστείο του valsam εγώ γέλασα. Σόρι
thrylos7
Με τα παραπάνω posts τους ας πούμε, valsam και theov έδειξαν την πώρωσή τους για να ξαναβρεί ο Σόφο τον καλό του εαυτό... rolleyes.gif

QUOTE
Αν κάποιος οπαδός του ΠΑΟ εκφραστεί αρνητικά για το "πουλέν" τους είναι αυταπόδεικτα εγκάθετος των μοχθηρών Γιαννακόπουλων

Ούτε αυτό ασφαλώς ειπώθηκε κάπου παραπάνω, παρά μόνο σε διαφορετική, όχι απόλυτη και κυρίως υποθετική μορφή. Αλλά και πάλι, αν αυτό εκφράζει 1-2 άτομα, δεν αρκεί για να χαρακτηρίσει τους οπαδούς του Ολυμπιακού. Οπότε, ας μην το γυρίζουμε στο οπαδικό, χωρίς λόγο. Ούτως ή άλλως theov, η ειρωνία μου δεν είχε καμιά σχέση με συλλογική προτίμηση.
panos75
Ο καθένας κρίνεται από αυτά που γράφει.

Εγώ απλώς θέλω να ρωτήσω πως θα αισθάνονταν όλοι αυτοί οι χιουμορίστες αν ένας δικός τους άνθρωπος ήταν άρρωστος και άκουγαν κάποιους να κοροϊδεύουν την αρρώστια του.
theov
QUOTE(AZ1980 @ Jan 15 2008, 17:05 ) *
..
Αν κάποιος οπαδός του ΠΑΟ εκφραστεί αρνητικά για το "πουλέν" τους είναι αυταπόδεικτα εγκάθετος των μοχθηρών Γιαννακόπουλων, αν πάλι, όπως εγώ, πορώνεται και μόνο στην ιδέα να ξαναβρεί ο σούπερ σέντερ τον ακαταμάχητο εαυτό του, τότε χαρακτηρίζεται, έστω και για πλάκα, Μαρία Αλιφέρη! biggrin.gif
..


Μαρία Αλιφέρη;

Ας γυρίσει ο Σόφο όπως πρέπει στα γήπεδα και ας με πουν και ..Κατερίνα Σπάθη!!!!

Κανένα πρόβλημα... tongue.gif
morfi
QUOTE(theov @ Jan 15 2008, 16:22 ) *
morfi, sorry φίλε άλλα δεν καταλάβαμε την φωτογραφία! 68.gif

Έχει καμιά σχέση με τον Σόφο; Μήπως είναι από τα μαγειρία στην Ελβετία μετά από την άφιξη του Σόφο; 77.gif





QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jan 15 2008, 16:30 ) *
Σίγουρα η φωτό του morfi είναι για το ωραίο αστείο shot.gif shot.gif που έκανε ο valsam wink.gif

wink.gif
valsam
Ρε παιδια ηρεμιστε λιγο ενα αστειο καναμε!
Εχω γραψει σε προηγουμενα post μου για το πωσο γουσταρο τον Σοφο σαν παικτη και παρολου που δεν ειμαι Ολυμπιακος εβλεπα τα ματς μονο και μονο για τον Σοφο!(οπως παρα πολλοι Ελληνες)
Και οσω για το σχολιο σου panos75 δεν εχει δα και καναν καρκινο που λες οτι κοροιδευω την αρρωστια του, απλα μυαλο δεν εχει! (και για τον Γιωρικα και τον κωστικα εχουν πει χιλιαδες ανεκδοτα και ξερετε γιατι?Γιατι και εκεινοι μυαλο δεν εχουν!)
morfi
QUOTE(valsam @ Jan 15 2008, 20:42 ) *
Ρε παιδια ηρεμιστε λιγο ενα αστειο καναμε!
Εχω γραψει σε προηγουμενα post μου για το πωσο γουσταρο τον Σοφο σαν παικτη και παρολου που δεν ειμαι Ολυμπιακος εβλεπα τα ματς μονο και μονο για τον Σοφο!(οπως παρα πολλοι Ελληνες)
Και οσω για το σχολιο σου panos75 δεν εχει δα και καναν καρκινο που λες οτι κοροιδευω την αρρωστια του, απλα μυαλο δεν εχει! (και για τον Γιωρικα και τον κωστικα εχουν πει χιλιαδες ανεκδοτα και ξερετε γιατι?Γιατι και εκεινοι μυαλο δεν εχουν!)

H διαφορά του Γιωρίκα και του Κωστίκα με τον Σχορτσιανίτη δεν είναι μόνο ότι οι πρώτοι είναι άσπροι και ο άλλος μαύρος αλλά ότι ο δεύτερος (εκτός του ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας) είναι πραγματικό πρόσωπο. Αυτοί που τους έπαιζαν στη ταινία είναι ηθοποιοί.
valsam
QUOTE(morfi @ Jan 15 2008, 18:52 ) *
H διαφορά του Γιωρίκα και του Κωστίκα με τον Σχορτσιανίτη δεν είναι μόνο ότι οι πρώτοι είναι άσπροι και ο άλλος μαύρος αλλά ότι ο δεύτερος (εκτός του ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας) είναι πραγματικό πρόσωπο. Αυτοί που τους έπαιζαν στη ταινία είναι ηθοποιοί.

Αντε ρε δεν το προσεξα οτι ο Σοφο ειναι μαυρος!
Και επισης δεν ηξερα οτι ο Γιωρικας και ο Κωστικας δεν ειναι πραγματικα προσωπα!
Μπραβο ρε morfi που μου τα ειπες αυτα!
Και μπραβο και στην τρομερη αισθηση του χιουμορ που εχεις!
dizzy_fingers
Κόψτε το εδώ ή συνεχίστε το μέσω πμ.
Και οι δύο.
VARDINOLATSIS
Παιδιά ηρεμήστε biggrin.gif Εδω απλώς εκφράζουμε την άποψή μας και αν κανουμε και λίγο πλάκα δεν τρέχει και τίποτα. 19.gif Ο Σοφο δεν χτυπήθηκε από καμμία ανίατη ασθένεια ούτε έχει ανάγκη προστασίας από ΚΑΝΕΝΑ shot.gif Είναι ενήλικας και απόλυτα υπευθυνος των πράξεων του.Ούτε στο απυρόβλητο είναι ουτε μπορεί κανένας να απαγορέψει σχόλια , αστεία και οτι άλλο αρκεί να μην βρίζει κλπ. 69.gif Τώρα αν κάποιοι το παίζουν προστάτες του Σοφο αν δεν τους αρέσουν τα αστειακια ας μην τα διαβάζουν blink.gif
dizzy_fingers
Δεν απαγόρεψε κανείς σε κανέναν να κάνει αστεία, αλλά όπως αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός είναι να κάνει αστεία εις βάρος κάποιου ατόμου, έτσι είναι κι από την άλλη δικαίωμα ενός τρίτου να αποδοκιμάζει (κι επιδοκιμάζει) το αστείο αυτό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.