Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Dromeas7
Θα σας πω για αυτη που με έχει συνεπάρει πραγματκά!!!

Battlestar Galactica!!!

By far ότι καλύτερο έχω δει...Δεν συγκρίνετε με τίποτα άλλο
Απλά είναι το κάτι παραπάνω.Είναι τόσο διαφορετική απο οτιδήποτε άλλο, ακόμα και απο το Lost.
Οι χαρακτήρες είναι φοβεροί...η πλοκή απίστευτη..το story απο άλλο πλανήτη.

Απλά μετά απο κάθε επεισόδιο μένω με το στόμα ανοιχτό.

απλά αναζητήστε τη!! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
apkat
Φιλαρακια για παντα.. Η καλυτερη κωμωδια που εγινε ποτε.

Εκπληκτικα εξυπνο χιουμορ και ωραιο σεναριο καθως και καποιοι( οχι ολοι) ηθοποιοι συνθετουν την πιο επιτυχημενη sitcom ever
Keyser_Soze
Married With Children και τα μυαλά στα κάγγελα!!!!! Ο Al Bundy είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ κωμική φιγούρα στην ιστορία του κινηματογράφου!!!!!
Pierce
Φιλαρακια και Married With Children . ο αλ μπαντι ειναι η φιγουρα των παιδικων μου χρονων ειχε τρελο γελιο. καθε φορα που εδειχνε το μακεδονια τιβι μεχρι περσι δεν εχανα επεισοδιο....και για τα φιλαρακια τι να πεις... εχω δει ολα τα επισοδια απο τουλαχιστον 3 φορες εκαστο και συνεχιζω να τα βλεπω
NBAer
QUOTE(Keyser_Soze @ Nov 19 2006, 05:45 AM) *
Ο Al Bundy είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ κωμική φιγούρα στην ιστορία του κινηματογράφου!!!!!



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το προσυπογραφω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Επισης ακομα θυμαμαι τον ΚΙΤ. Ισως γιατι μου εκανε μεγαλη εντυπωση σαν παιδι και επειδη δεν το ξαναειδα για 500 χρονια αφου δεν το εχουν ξαναβαλει, μου εχει μεινει εκεινη η φοβερη εντυπωση.....
Keyser_Soze
Εννοείται ότι λατρεύω και τα φιλαράκια αλλά φαντάζομαι όλοι σχεδόν τα λατρεύουν. Γι' αυτό και δε κάνω ειδική μνεία. Μια άλλη σείρα που μου άρεσε πολύ ήταν το MacGyver. Από τους εξυπνότερους και πονηρότερους χαρακτήρες που έχω δει.
klearxos
Φιλε Αρκαδιε με εχεις αφησει αφωνο ohmy.gif
Το Only Fools 'N' Horses θα πιστευα οτι δεν θα το ηξερε κανεις!! 41.gif
Εγω το ξερω μονο και μονο γιατι η μητερα μου ειναι Αγγλιδα εχει δυο-τρεις κασετες και κανα δυο DVD απο τον αδερφο της. Οντως ειναι καταπληκτικη κωμωδια αλλα δεν ξερω αν θα αρεσε σε καποιον που δεν εκτιμα το αγγλικο χιουμορ. Επισης σε καμια περιπτωση να μην το δει καποιος που δεν ξερει αρκετα καλα αγγλικα αφου στη μεταφραση σιγουρα τα μισα θα χαθουν(προσωπικα δεν εχω δει καποιο με υποτιτλους οποτε σχολιαζω απο εμπειρια και μονο)
Ο παππους νομιζω πως ειναι ο κορυφαιος (during the war...... 24.gif )!
To Φεβρουαριο που ημουν στο Λονδινο ειδα σε μια σειρα τον Delboy σε ψιλοσοβαρο ρολο και παρολη την ταυτιση με τον προηγουμενο ρολο θεωρω οτι ηταν αρκετα καλος(επαιζε εναν ντετεκτιβ)

Απο τις αλλες σειρες που αναφερθηκαν και τα Φιλαρακια και το Married with children ειναι πολυ καλες σειρες. Μεταξυ των δυο προτιμω τον Αλ!
Air Kef
Κλεαρχε η μητέρα της κοπέλας μου είναι επίσης απο την Αγγλία και μολις μου είπε ότι Only Fools 'n' horses είναι η κορυφαία σειρά μαζι με τα Φιλαρακια βεβαίως βεβαιως..
klearxos
Δεν ξερω αν ειναι γιατι εχω βαρεθει να βλεπω τις επαναληψεις απο τα Φιλαρακια αλλα θεωρω το χιουμορ της συγκεκριμενης αγγλικης σειρας καλυτερο. Παντως οι δικοι μου στην Αγγλια σαν δευτερο(απο τις σειρες που αναφεραμε) εχουν τον Αλ.
Pierce
ξεχασα την αγαπημενη μου. ντροπηηη. HIGHLANDER! ανεπαναληπτες στιγμες στο σταρ που τον εβαζε για χρονια το καλοκαιρι το μεσημερι. duncan Mc leod rulezzzz. 77.gif πως να ξεχασεις τετοιες σειρες...αγαπημενη στιγμη ηταν οταν σε καθε επεισοδιο σκοτωνε τον αλλο αθανατο κοβoντας το κεφαλι και γονατιζε απο την δυναμη που μαζευε. in the end will be only one...
Air Kef
Χμ..Το τελευταίο σχόλιο δν το αλλάζεις λίγο,βλέπουν και μικρά παιδιά..

Πειράζει που εγώ δν..... παρόλο που ήμουν σε αυτήν την ηλικια;
klearxos
Εγω επειδη εχω φαει κολλημα μπορειτε να μου εξηγησετε απο που μαθατε για τη σειρα?
Ειναι αρκετα παλια και αποκλειεται να εχει παιξει σε ελληνικο καναλι!
Μην με παρεξηγειτε απλα ποτε δεν ειχα την ευκαρια να σχολιασω τη σειρα περα απο τα στενα ορια της οικογενειας μου οπου μαλιστα καποια στιγμη καταντα και κουραστικο αφου τα οποια επεισοδια εχω δει τα εχουν παρακολουθησει και οι υπολοιποι sad.gif
Υπαρχουν σε καταστηματα DVD προς πωληση?(θα ηταν ιδανικο δωρο!) Στη Θεσσαλονικη παντως δεν θυμαμαι να εχω δει κατι περα απο ενα ή δυο επεισοδια στο Media Markt.

Παρακκλουθει κανεις την καινουργια σειρα στο Filmnet το Prisonbreak?
dizzy_fingers
QUOTE(Arkadios)
Επισης το American Dad για οποιους την εχουν δει.

Ωραίος...
Να θέσω το ερώτημα τώρα...
American Dad ή Family Guy?
αεκτζού
Aγαπημένες μου σειρές είναι το Seinfeld, το ER, και φυσικά τα φιλαράκια! Στο δίλλημα που έθεσες Dizzy ψηφίζω Family Guy μόνο και μόνο γιατί το μωρό, ο Stuey δεν παίζεται με τα σατανικά του σχέδια! 19.gif
dizzy_fingers
Μείωσε την υπογραφή σου βρε Αλεξάνδρα. Για να φτάσω από την αρχή του ποστ σου μέχρι το τέλος της υπογραφή σου μου πήρε περισσότερη ώρα απ'όση χρειάζεται για να κουνηθεί ο Θανάσσης από το Βοξ προς το Παλμιέ στο Κολωνάκι. tongue.gif
Βάλε κάτι με μικρότερο ύψος.
qspock
Οι σειρες που παρακολουθω (οχι απο το filmnet wink.gif)

BSG (Battlestar Galactica) --> Ποιοτητα. Ωριμη σειρα. Ο,τι πιο ποιοτικο απο sci-fi, ο,τι πιο σοβαρο υπαρχει σε σειρα τηλεορασης. Μοντερνο υφος και στυλ παραγωγης, κινηματογραφικου επιπεδου γραφικα, πλουσια αναπτυξη χαρακτηρων. Αν τα βραβεια σειρων πηγαιναν εκει που πρεπει, θα ειχε σαρωσει τα παντα.

Lost --> Μυστηριο και πλοκη ατελειωτη. Αργη μεν, αλλα παντα ενδιαφερουσα. Δεν ειναι να τα βλεπεις ενα ενα τα επεισοδια...

Prison Break --> Η πρωτη σεζον πολυ καλυτερη απο τη δευτερη. Δεν ειναι να τα βλεπεις ενα ενα τα επεισοδια...

24 --> Η δευτερη σεζον καλυτερη απο ολες. Δεν ειναι να τα βλεπεις ενα ενα τα επεισοδια... tongue.gif

Southpark --> Αρρωστη...

4400 --> Ανετα η χειροτερη...


Παλιοτερα:

Friends (ποτέ απο το STAR, εκτος αν θελετε να χανετε το τελευταιο λεπτο).

Joey (κοπηκε με το τελος της 2ης σεζον)

STAR TREK (ολες οι σειρες, ποτέ απο ελληνικα καναλια εννοειται).

Star Trek TNG και Star Trek DS9 (κορυφαιες).
Star Trek Voyager και Star Trek Enterprise (σαφως υποδεεστερες απο τις 2 πανω).
Star Trek TOS (The Original Seires). Αν και εχει μοναδικα σεναρια (Roddenberry), δυσκολα βλεπεται την σημερον ημερα λογω σκηνικων και εφφε 60's, και των αστειων ηθοποιων extras (γνωστοι και ως red-shirts 19.gif).
Keyser_Soze
QUOTE
Joey (κοπηκε)
Αυτό που το άκουσες; Εγώ είχα την εντύπωση ότι γυριζόταν τώρα ο 2ος κύκλος...
diama13
Αυτο γ τα φιλαρακια απο που να το βλεπουμε δλδ?κ εμενα ομως ειναι τα αγαπημενα μου οπως και η σειρα που ειναι μετα απο αυτα...φιλοι γ παντα λεγεται κ ειναι μπασκετικο..πολυ ωραιο.. 41.gif
dizzy_fingers
Southpark τρελό γέλιο...
Για μία εποχή είχα χάσει το ενδιαφέρον μου γι'αυτό αλλά ένα άτομο μου το αναβίωσε. Καλό κάφρικο χιούμορ.

Καζ' είδες τα family guy που σου έδωσα βρε?
Keyser_Soze
QUOTE
Καζ' είδες τα family guy που σου έδωσα βρε?
Ναι παραλίγο... Τώρα που μου το θύμισες ίσως κάτσω να τα δω απόψε...
Dromeas7
American Dad δεν έχω δει ακόμα.Πιστεύω πάντως πως το family Guy πρεπει να είναι λίγο καλυτερο με διαφορά Stewie....

Αχ CSI!!! Τι μου θυμήσατε !!!!! Το Csi LV είναι ο λόγος που δεν τα πήγα καλά στην εξεταστική του Φλεβαρη!!Ηταν 4 το βράδυ και έλεγα άντε και άλλο ένα επεισόδιο και ακόμα ένα..Τελικά κατα τις 8 έπεφτα για ύπνο!!Ο Grissom είναι ΘΕΟΣ

Πάντως συνεχίζω να επιμένω αναζητήστε και δείτε Battlestar Galactica.....Η σειρά απλά !#$%#@ και σπέρνει όπως λέει και πιο πάνω με πιο επιστημονικό τρόπο ο Qspock
qspock
QUOTE(Keyser_Soze @ Nov 21 2006, 12:09 AM) *
Αυτό που το άκουσες; Εγώ είχα την εντύπωση ότι γυριζόταν τώρα ο 2ος κύκλος...


Ειναι γνωστο εδω και μηνες οτι ακυρωθηκε. Η 2η σεζον παιχτηκε περσυ.

Δες εδω:
http://en.wikipedia.org/wiki/Joey_%28TV_series%29
Δοιαβασε εκει που λεει: "Development of the show"
thrylos7
Αν πω ότι η καλύτερη σειρά που έχει υπάρξει είναι "Οι Απαράδεκτοι" είμαι πολύ εκτός (απ' τη συζήτηση); rolleyes.gif
sofo4
QUOTE(thrylos7 @ Nov 22 2006, 05:38 PM) *
Αν πω ότι η καλύτερη σειρά που έχει υπάρξει είναι "Οι Απαράδεκτοι" είμαι πολύ εκτός (απ' τη συζήτηση); rolleyes.gif

77.gif 77.gif 77.gif
dizzy_fingers
Μάλλον θα βρεις πολλούς που να συμφωνούν μαζί σου.
Τώρα για το αν είναι καλύτερο από το παρά 5...δεν ξέρω, καθώς δεν παρακολούθησα-θώ καμία από τις δύο σειρές. Καμιά φορά αν τύχει.

Btw, εδώ θα τα βρεις όλα.
Enjoy biggrin.gif.
jois21
Family Guy -->http://www.youtube.com/watch?v=6SA9enSY58c (lol)
Top Gear

Και τωρα βλεπω ενα νεο anime τρομερο, το Death Note.
Anaz
QUOTE
Death Note.
καλο φανηκε απο 2-3 επεισοδεια που ειδα..Το gungrave το ξερεις?

Το bleach γιαπωνεζικο anime δεν το ξερει κανεις?? 77.gif
Κuroshaki Ichigo!! shot.gif
rchos
εγω βλεπω τωρα το GTO.great teacher onizuka!κορυφη ο τυπος!

ενω αμεσως μετα εχω εξασφαλισει για να δω basilisk και berserk!
tsops
Χωρίς να προσβάλλω κανέναν, όταν βλέπω "Καλύτερη Σειρά EVER" δεν περιμένω να δω το Family Guy, ούτε γιαπωνέζικα anime...να μην σας πω ούτε οι γνωστοί σε όλους "Friends"...βέβαια, αναγνωρίζω ότι το κοινό εδώ λόγω ηλικίας δεν έχει ιδία εμπειρία από σειρές όπως πχ. MASH, Mary Tyler Moore, Muppet Show, Dr. Who & the Daleks, CHIPS, Odd Couple, TAXI, Bonanza, The Waltons, Battlestar Gallactica, Love Boat, Hill street Blues, Dukes, MacGyver, Miami Vice, Who's the Boss, Cosby Show, Cagney & Lacey (από τη δική μου γενιά), ή και Doogie Howser MD., Seinfeld, Home Improvement, Full House, Married with Children, Frasier, Wings, Murphy Brown, Quantum Leap, κλπ. δεν υπάρχει σταματημός smile.gif

Η δικιά μου top πάντως είναι το CHEERS. Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Αν και όλες οι παραπάνω μου άρεσαν... blink.gif laugh.gif
dizzy_fingers
Μας άδειασες όλο το πρόγραμμα του STAR πριν από 10 χρόνια laugh.gif.
Πλάκα πλάκα, θυμάσαι τι έβαζε όταν πρωτάνοιξε το κανάλι? Όλα τα παλιά. Οι γονείς μου δεν ξεκολλούσαν την τηλεόραση από εκείνο το κανάλι, μόνο και μόνο για να δουν το επόμενο επεισόδιο του Πέιτον Πλέις και του Φυγά.
tsops
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 23 2006, 08:19 PM) *
Μας άδειασες όλο το πρόγραμμα του STAR πριν από 10 χρόνια laugh.gif.
Πλάκα πλάκα, θυμάσαι τι έβαζε όταν πρωτάνοιξε το κανάλι? Όλα τα παλιά. Οι γονείς μου δεν ξεκολλούσαν την τηλεόραση από εκείνο το κανάλι, μόνο και μόνο για να δουν το επόμενο επεισόδιο του Πέιτον Πλέις και του Φυγά.


Δεν τόπιασα το υποννοούμενο... dry.gif 45.gif

Cheers αγόρι μου...και Seinfeld αν επιμένετε για να έρθω στα 90s. Απίστευτες σειρές, απίστευτοι ηθοποιοί bball.gif
Live strong
QUOTE(tsops @ Nov 24 2006, 10:34 AM) *
Δεν τόπιασα το υποννοούμενο... dry.gif 45.gif

Cheers αγόρι μου...και Seinfeld αν επιμένετε για να έρθω στα 90s. Απίστευτες σειρές, απίστευτοι ηθοποιοί bball.gif



Τι μου θύμησες…. Τώρα…!!!!! Και να φανταστείς ότι κάποιοι από εδώ αυτές οι σειρές τους ακούγονται σαν κινέζικα….
Που να έλεγες δηλαδή και για τον Ιβανόη
laugh.gif 71.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Nov 24 2006, 10:53 AM) *
Τι μου θύμησες…. Τώρα…!!!!! Και να φανταστείς ότι κάποιοι από εδώ αυτές οι σειρές τους ακούγονται σαν κινέζικα….
Που να έλεγες δηλαδή και για τον Ιβανόη
laugh.gif 71.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


Έτσι, έτσι, πέστα κορίτσι μου! tongue.gif
Live strong
QUOTE(tsops @ Nov 24 2006, 10:55 AM) *
Έτσι, έτσι, πέστα κορίτσι μου! tongue.gif


Απ ότι κατάλαβες είμαστε και οι δυο απ τον καιρό των σκόρδων!!! blink.gif banana.gif banana.gif 24.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Nov 24 2006, 11:13 AM) *
Απ ότι κατάλαβες είμαστε και οι δυο απ τον καιρό των σκόρδων!!! blink.gif banana.gif banana.gif 24.gif


24.gif 24.gif 24.gif 21.gif 21.gif 21.gif

hippy.gif.jpeg
dizzy_fingers
Πουρά...ο qspock (ο άλλος γέρος του φόρουμ tongue.gif) τουλάχιστον ακολουθεί τις εξελίξεις laugh.gif.
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 24 2006, 05:18 PM) *
Πουρά...ο qspock (ο άλλος γέρος του φόρουμ tongue.gif) τουλάχιστον ακολουθεί τις εξελίξεις laugh.gif.



Πουρά ε; w00t.gif θα σε δω, δε θα σε δω; mad.gif Θα σου πω εγώ… 19.gif 65.gif laugh.gif
morfi
Η καλυτερη σειρα που εχει βγει ποτε ειναι μια... "The X Files" και ο απολυτος χαρακτηρας ειναι ο Fox Mulder. Η σειρα, οι ιστοριες της, οι χαρακτηρες της, η ταινια, τα κομικ που εβγαιναν παλια, τα βιντεοπαιχνιδια, τα βιβλια, οτιδηποτε εχει πανω τον τιτλο της σειρας ειναι απλα απιστευτο. Τα εχω ολα και χαιρομαι απιστευτα γι' αυτο... cool.gif
dizzy_fingers
Πού έχεις χαθεί εσύ βρε?
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 2 2006, 02:11 AM) *
Πού έχεις χαθεί εσύ βρε?

Δεν θελεις να ξερεις τα μυστικα σκοτεινων ανθρωπων...
sihainas
Mόλις είδα και το τελευταίο επεισόδιο του Prison Break... εδώ και πάρα πολύ καιρό ήθελα να το δω μιας και είχα πετύχει ένα επεισόδιο στο filmnet και μου είχε φανεί αρκετά ενδοιαφέρον... αλλά βαριόμουν να κατεβάσω τόσα επεισόδια... τελικά πήρα την απόφαση και απ'ότι φαίνεται... καλά έκανα... φοβερή σειρά...μακράν η καλύτερη που έχω δει (και όχι δεν έχω δει πολλές... μόνο το Lost και άρχισα τώρα και το Heroes) σήμερα βγαίνει το νέο επεισόδιο στην Αμέρικα απ' όσο ξέρω...
grigoris
Παντρεμένοι Με Παιδιά,η κορυφαιότερη,καφρικότερη και υπερμοναδικότατη σειρά όλων των εποχών!!!!!!!Τα βάσανα του τιτάνα Αλ Μπάντι πάντα θα μου φτιάχνουν τη μέρα!

Al Bundy For President!!!!!!!!!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
Ειδικά τα επεισόδια που είχανε πάει στην Αγγλία....όλα τα λεφτά. Γενικά η σειρά αλλά και η Απλγκεϊτ wub.gif.
McRae
Για εμενα καλυτερη σειρα που εχω δει ειναι το Freaks and Geeks που το μετεδιδε για καποιους μηνες και το Σταρ πριν 4-5 χρονια με τον τιτλο "Οι πιο καλοι οι μαθητες"

Κυριως ειναι κωμικη/δραματικη σειρα που αναφερεται στην ζωη καποιων μαθητων σε αμερικανικο λυκειο αρχες δεκαετιας 80.Το σεναριο και οι καταστασεις ειναι ρεαλιστικες και οι πρωταγωνιστες συμπεριφερονται σαν πραγματικοι ανθρωποι και οχι σαν καρτουν.Δυστυχως λογω χαμηλης τηλεθεασης κοπηκε απο την πρωτη κιολας σεζον στην Αμερικη,αλλα λογω της ποιοτητας της εχει αποκτησει ενα καλτ στατους και πολλους φαν.
http://www.imdb.com/title/tt0193676/
HOULIGAN76
Για μένα πολύ καλές σειρές είναι το ΜΑΓΚΑ΄Ι΄ΒΕΡ και το Παντρεμένοι με παιδιά.{απο τις παλιές}

Επίσης μου άρεσαν παρα πολύ τα X-FILES{κορυφή}αν και απο τον 6ο κύκλο και μετά τα έφτυσαν.

Επίσης πάρα πολύ καλές είναι οι σειρές οι Αγνοούμενοι{ελπίζω να μην τραβήξει πάνω απο 5 σαιζόν}αλλά και το PRISON BREAK. Αν και για τον δευτερο κύκλο μαθαίνω οτι έχει πάρει την κάτω βόλτα.
dizzy_fingers
QUOTE(McRae @ Jan 23 2007, 04:29 PM) *
Για εμενα καλυτερη σειρα που εχω δει ειναι το Freaks and Geeks που το μετεδιδε για καποιους μηνες και το Σταρ πριν 4-5 χρονια με τον τιτλο "Οι πιο καλοι οι μαθητες"

Κυριως ειναι κωμικη/δραματικη σειρα που αναφερεται στην ζωη καποιων μαθητων σε αμερικανικο λυκειο αρχες δεκαετιας 80.Το σεναριο και οι καταστασεις ειναι ρεαλιστικες και οι πρωταγωνιστες συμπεριφερονται σαν πραγματικοι ανθρωποι και οχι σαν καρτουν.Δυστυχως λογω χαμηλης τηλεθεασης κοπηκε απο την πρωτη κιολας σεζον στην Αμερικη,αλλα λογω της ποιοτητας της εχει αποκτησει ενα καλτ στατους και πολλους φαν.
http://www.imdb.com/title/tt0193676/

Να'σαι καλά βρε McRae που έγραψες τον τίτλο! 77.gif

Το έβλεπα αυτό το σήριαλ (αγαπημένος μου χαρακτήρας ασφαλώς ο Φράνκο...ενώ την πρωταγωνίστρια ήθελα να τη βαρέσω smiley.gif ) και τις προάλλες προσπαθούσα να θυμηθώ πώς λεγόταν.
McRae
Υou r welcome dizzy χαιρομαι που υπαρχουν και αλλοι που την παρακολουθουσαν smile.gif
Βεβαια για την πρωταγωνιστρια διαφωνω καθετα αλλα τελος παντων tongue.gif

Εμενα αγαπημενος χαρακτηρας ηταν ο Μπιλ,ο ψηλολιγνος σπασικλας με τα γυαλια,δεν χρειαζοταν να πει τιποτα μονο που τον εβλεπα γελουσα,τεραστιος κωμικος.
morfi
Ολες αυτες οι σειρες που λετε δεν ειναι ουτε μια τριχα απο την... μασχαλη του Fox Mulder και της Dana Scully... cool.gif
αεκτζού
Για όλους τους fans του South Park,βρήκα κάτι τέλειο!Στη σελίδα www.sp-studio.de μπορεί ο καθένας να δημιουργήσει το δικό του χαρακτήρα south park! biggrin.gif
Omar Little
1) The Wire: Η σειρά που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο όλες τις δυνατότητες που προσφέρει η τηλεόραση ως μέσο. Υπέροχη ανάπτυξη χαρακτήρων, σκεπτόμενη σειρά, με καίριο πολιτικό σχόλιο σε διάφορους τομείς ( εκπαιδευτικό σύστημα, πολιτική, εργασία και το μέλλον της, ναρκωτικά, κ.α.). Μην περιμένετε τα τρομερά cliffhanger και τα συνεχόμενα twist στο σενάριο. Είναι λίγο δύσκολη η προσαρμογή στους ρυθμούς που ακολουθεί η σειρά στην αφήγηση αλλά μόλις μπεις στο κλίμα δεν υπάρχει περίπτωση να μην αποζημιωθείς.

2) Arrested Development: Η μακράν αγαπημένη μου κωμωδία. Σουρεάλ όσο δεν πάει, χωρίς να εκβιάζει το γέλιο, με απίθανους χαρακτήρες, τρομερή γραφή και χωρίς τα ενοχλητικά γέλια κονσέρβα στο background. "Love it or hate it" σειρα.

3) The Shield: Το κορυφαίο cop drama για μένα. Συνεχή ηθικά διλλήματα, ακραίοι και αμφιλεγόμενοι χαρακτήρες και πολλές σκηνές που σε στοιχειώνουν για καιρό.

4) Angel/Buffy/Firefly: Οι 3 σειρές του Joss Whedon που ενώ αρχικά νομίζεις ότι βλέπεις κάποιο b-movie, γρήγορα καταλαβαίνεις ότι είναι κάτι πολύ περισσότερο απ' αυτό.

5) Deadwood: Γουέστερν με σαιξπηρικούς διαλόγους και το καλύτερο cast που έχω δει σε σειρά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.