Help - Search - Members - Calendar
Full Version: The movie thread
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
A.CAB
Ο Δικτάτορας ήταν απολαυστικός και φοβερά αστείος κατά διαστήματα. Όχι στα επίπεδα του Μπόρατ αλλά αξίζει και με το παραπάνω για το κυνικό πολιτικώς ανορθόδοξο χιούμορ και όχι μόνο.

Ο Έρωτας του Φεγγαριού ήταν πολύ καλό επίσης. Ρομαντικό, αστείο και ανάλαφρο με φοβερό καστ. Αν και περνάς υπέροχα, μετά από δυο μέρες δεν θυμάσαι και πολλά βέβαια.

Και ο Προμηθέας ήταν από τις πιο εντυπωσιακές ταινίες των τελευταίων χρόνων σε τεχνικό επίπεδο. Το πρόβλημα ήταν ότι φτιάχτηκε ή από χαζούς ή για χαζούς. Τέτοιο ανόητο σενάριο σε τόσο ακριβή και δήθεν ψαγμένη και ώριμη ταινία είχα καιρό να δω. Κρίμα ρε Ρίντλει. Γέρασες και πήγες να θυμηθείς μέρες Blade Runner. Αλλά δεν γίνεται έτσι απλά. Τα θαύματα μια φορά γίνονται.
HLR CENATION
Ταινιαρα ο καινουργιος Κοναν.

Βλακεια η τελετη με τον Αντονι Χοπκινς.

Πολυ ομορφη ταινια η ρομαντικη κομεντι ο τροπος του Μπαρνει.
rchos
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 27 2012, 13:38 ) *
Ταινιαρα ο καινουργιος Κοναν.


ανετα στο τοπ 10 των χειροτερων ταινιων που εχω δει...
maik23
mr brooks,
the river between us
HLR CENATION
QUOTE(rchos @ Jul 27 2012, 15:50 ) *
ανετα στο τοπ 10 των χειροτερων ταινιων που εχω δει...

Eνταξει δεν ηταν οπως η παλια με τον Αρνολντ αλλα μου αρεσε πολυ.Πολυ καλος ο πρωταγωνιστης απο το Game of Thrones.

QUOTE(maik23 @ Jul 27 2012, 16:54 ) *
mr brooks,
the river between us

Το mr Brooks το εχω δει.Πολυ καλο.Φοβερος ο Κεβιν Κοστνερ οπως και η εκπληκτικη ηθοποιος και γυναικα Ντεμι Μουρ. wink.gif
HLR CENATION
Moλις ειδα την δραματικη ταινια A bette life http://www.imdb.com/title/tt1554091/ με τον υποψηφιο για οσκαρ για την ερμηνεια του στην ταινια Demián Bichir.Φοβερη
Zephyr
QUOTE(rchos @ Jul 27 2012, 15:50 ) *
ανετα στο τοπ 10 των χειροτερων ταινιων που εχω δει...


QUOTE(HLR CENATION @ Jul 27 2012, 16:59 ) *
Eνταξει δεν ηταν οπως η παλια με τον Αρνολντ αλλα μου αρεσε πολυ.Πολυ καλος ο πρωταγωνιστης απο το Game of Thrones.


Εκεί που βλέπεις Καλ Ντρόγκο πρωταγωνιστή (πραγματικά ιδανικός για τον ρόλο, ιδανικότερος και από τον Σβαρντζενέγκερ) και λες "ένα δίωρο σφαξίματος και σπλατεριάς απείρου κάλλους με περιμένει" τρως τέτοιο ξενέρωμα με την εξέλιξη της ταινίας, που η μούντζα πέφτει σύννεφο icon_tomato.gif .
Κρίμα γιατί το καστ ήταν καλό, κάπου μεταξύ σκηνοθεσίας και σεναρίου χάθηκε το παιχνίδι 68.gif
HLR CENATION
Καταπληκτικη ταινια το Real Steel με τον Χιου τζακμαν.Καταπληκτικο το ρομποτ στο τελος.Φανταστικη απλα...

Κριμα που δεν την ειχα δει στο σινεμα καθως τα εφε θα ηταν ακομα πιο εντυπωσιακα.
reignman
QUOTE(Zephyr @ Aug 1 2012, 20:20 ) *
Εκεί που βλέπεις Καλ Ντρόγκο πρωταγωνιστή (πραγματικά ιδανικός για τον ρόλο, ιδανικότερος και από τον Σβαρντζενέγκερ) και λες "ένα δίωρο σφαξίματος και σπλατεριάς απείρου κάλλους με περιμένει" τρως τέτοιο ξενέρωμα με την εξέλιξη της ταινίας, που η μούντζα πέφτει σύννεφο icon_tomato.gif .
Κρίμα γιατί το καστ ήταν καλό, κάπου μεταξύ σκηνοθεσίας και σεναρίου χάθηκε το παιχνίδι 68.gif


Aυτο. Αν ηταν η ιδια ταινια με αλλο ονομα... δεν θα με χαλαγε τοσο. Αλλα οταν ακουω κοναν περιμενω να δω το σφαξιδι να παει συννεφο.

Στο φιναλε εαν θελανε να δωσουν βαθος θα μπορουσαν να το κανουν σε φαση τριλογιας , που να δειξει πτυχες κτλ... αλλωστε το Κοναν σαν Κομικ τουλαχιστον ειχε παρα πολυ υλικο να δωσει.
maik23
QUOTE (HLR CENATION @ Aug 5 2012, 02:01 ) *
Καταπληκτικη ταινια το Real Steel με τον Χιου τζακμαν.Καταπληκτικο το ρομποτ στο τελος.Φανταστικη απλα...

Κριμα που δεν την ειχα δει στο σινεμα καθως τα εφε θα ηταν ακομα πιο εντυπωσιακα.


για μενα το παιδακι ηταν ολα τα λεφτα....
την ειδα πριν ενα 5αμηνο και εκανα ακριβως τις ιδιες σκεψεις... wink.gif
HLR CENATION
QUOTE(maik23 @ Aug 5 2012, 12:03 ) *
για μενα το παιδακι ηταν ολα τα λεφτα....
την ειδα πριν ενα 5αμηνο και εκανα ακριβως τις ιδιες σκεψεις... wink.gif

Φοβερος ο Ατομ φιλε...χαχα...Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει.Επρεπε να το επαιρνε το οσκαρ για τα εφε.
HLR CENATION
Eπισης ξεχασα να πω για το Shoοt Em Up.

Οσες φορες και να το δω δεν το χορταινω.

Με Κλαιβ Οουεν και Μονικα Μπελουτσι...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 5 2012, 02:01 ) *
Καταπληκτικη ταινια το Real Steel με τον Χιου τζακμαν.Καταπληκτικο το ρομποτ στο τελος.Φανταστικη απλα...

Κριμα που δεν την ειχα δει στο σινεμα καθως τα εφε θα ηταν ακομα πιο εντυπωσιακα.


συμπαθητικη ταινια για να περασεις να πολυ ευχαριστο διωρο χωρις να βαρεθεις καθολου!συνηθως οτι παιζει ο χιου τζακμαν βγαινει καλο.

QUOTE(HLR CENATION @ Aug 6 2012, 01:15 ) *
Eπισης ξεχασα να πω για το Shoοt Em Up.

Οσες φορες και να το δω δεν το χορταινω.

Με Κλαιβ Οουεν και Μονικα Μπελουτσι...


ειναι χαλαρα μεσα στις 10 χειροτερες ταινιες που εχω δει... smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Aug 6 2012, 19:55 ) *
συμπαθητικη ταινια για να περασεις να πολυ ευχαριστο διωρο χωρις να βαρεθεις καθολου!συνηθως οτι παιζει ο χιου τζακμαν βγαινει καλο.



ειναι χαλαρα μεσα στις 10 χειροτερες ταινιες που εχω δει... smiley.gif


Eλα ρε...Τρωει καροτο ο αλλος και πυροβολει.Φανταστικο. smiley.gif
επαθα λαστιχο
το σουτ εμ απ αν το δεις για αυτο που ειναι,μια παρωδια ταινιων δρασης με τον ηρωα που τα &&&&&&& ολα και κερδιζει και την γκομεναρα στο τελος,και με με αφθονη κομικ αισθητικη περνας καλα
rchos
το πιο θετικό στοιχείο του Shoot em up έχει ονοματεπώνυμο.

Paul Giamatti
HLR CENATION
QUOTE(rchos @ Aug 7 2012, 20:35 ) *
το πιο θετικό στοιχείο του Shoot em up έχει ονοματεπώνυμο.

Paul Giamatti

Για μενα ο Κλαιβ Οουεν ηταν καλυτερος.

O Giamatti μου αρεσε στον τροπο του Μπαρνει.
επαθα λαστιχο
αν σας αρεσει ο τυπος,δειτε οπωσδηποτε το american splendor που πρωταγωνιστει.αν το θελετε,σας το ανεβαζω στην mediafire να το κατεβασετε τσακ μπαμ
rchos
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Aug 8 2012, 00:09 ) *
αν σας αρεσει ο τυπος,δειτε οπωσδηποτε το american splendor που πρωταγωνιστει.αν το θελετε,σας το ανεβαζω στην mediafire να το κατεβασετε τσακ μπαμ


το έχω δει.Μου αρέσει πολύ ο πολ οπότε το κυνηγάω να τον βλέπω.

Το shoot em up το είδα εξ'αρχης για αυτόν.
SG3ptshooter
Εγώ πάλι ως φαν του Sin City απορώ πως θα δείχνει ο Clive καράφλας στη δεύτερη ταινία, αν παίξει βέβαια και τις 2 εκδοχές του Dwight.. Προφανώς μιας και σπέρνει το story, για όσους τυχόν έχουν διαβάσει τα comics θα γίνει ταινία το "A dame to kill for", πάνω απ' όλα περιμένω να δω ποια θα πάρει τον πρωταγωνιστικό ρόλο, που θα πρέπει να μοιάζει ενσάρκωση της γυναικείας τελειότητας και του "'όλες" ταυτόχρονα.

To σκέφτομαι εδώ και λίγη ώρα και @@. Στο ότι μόνο η Megan Fox κάνει εμφανισιακά αλλά όχι ερμηνευτικά έχω καταλήξει.
tsitum
Αν θελετε Πολ Τζιαματι δειτε το sideways ή αλλιως ¨πλαγιως¨ του ελληνικης καταγωγης Αλεξαντερ Πειν. Απιστευτα γλυκια road movie.

Αλλα οποιος αλλος θελει μπουμμπουμ με υπερηρωες,που σεβεται τον εαυτο του και σου δινει αυτο που φανταζεσαι κ κατι περισσοτερο, δειτε το the avengers ή αλλιως 'οι εκδικητες'. Μπορει να τελειωσε στα σινεμα αλλα για καλακαιρινη ταινια στο σπιτι ειναι ολα τα λεφτα (αν εχει βγει σε dvd,γιατι δεν υπαρχει σε καλη εκδοση αλλου).

Και τα 2 τα συνιστω ανεπιφυλακτα smile.gif
maik23
QUOTE (tsitum @ Aug 8 2012, 17:12 ) *
Αν θελετε Πολ Τζιαματι δειτε το sideways ή αλλιως ¨πλαγιως¨ του ελληνικης καταγωγης Αλεξαντερ Πειν. Απιστευτα γλυκια road movie.

Αλλα οποιος αλλος θελει μπουμμπουμ με υπερηρωες,που σεβεται τον εαυτο του και σου δινει αυτο που φανταζεσαι κ κατι περισσοτερο, δειτε το the avengers ή αλλιως 'οι εκδικητες'. Μπορει να τελειωσε στα σινεμα αλλα για καλακαιρινη ταινια στο σπιτι ειναι ολα τα λεφτα (αν εχει βγει σε dvd,γιατι δεν υπαρχει σε καλη εκδοση αλλου).

Και τα 2 τα συνιστω ανεπιφυλακτα smile.gif


φοβερα και τα 2.+1!!!!
Dwyane ''the flash'' Wade
ειδα σημερα το ''επιχειρηση χαος''.καλογυρισμενη ταινια,παρα πολυ ξυλο,παρα πολυ ομως!!!για τους λατρεις του ειδους την συστηνω ανεπιφυλακτα!!εγω δεν βαρεθηκα σε καμια στιγμη,ενδιαφερον concept.
A.CAB
Λοιπόν The Expendables 2 και τα μυαλά στα κάγγελα. Κατά πολύ καλύτερο του πρώτου και σε δράση και σε θέαμα και πάνω απ' όλα σε χαβαλέ. Αυτό τουλάχιστον δεν παίρνει ποτέ τον εαυτό του στα σοβαρά. Πολύ γέλιο η εμφάνιση του μΕγάλου Τσακ Νόρρις. Κλέβει την παράσταση και μόνο που υπάρχει μιας και η ερμηνευτική του δεινότητα δεν ούτε το μηδεν. Γι' αυτό έχει και πιο πολύ γέλιο. Ο Σβαρτζενέγκερ είναι άλλη μία ατραξιόν. Συγκίνηση όταν πιάνει το πολυβόλο και όποιον πάρει ο χάρος, μόνο που είναι ένα βήμα πριν σκάσει στα γέλια σε κάθε σκηνή. Άξιος ο μοντέρ. Ο Γουίλις βαριέται και ο Βαν Νταμ παίζει σε δικιά του ταινία. Αλλά για καλό είναι αυτό γιατί είναι ο μόνος που δεν παίζει τον εαυτό του. Από τους παλιούς ο Στάθαμ παραμένει cool και ο Λουντγκρεν ξεχωρίζει. Ο Σταλόνε πρά τα χρόνια του, του δίνει και καταλαβαίνει αλλά με το χιούμορ έχει τσακωθεί (φάνηκε στην πρώτη ταινία που τη σκηνοθέτησε και είναι ο λόγος που σε σχέση με τον Άρνολντ δεν είναι το ίδιο διασκεδαστικές οι ταινίες του) και με τόσες πλαστικές δεν μπορεί να πολύμιλήσει ούτε να εκφράσει κανά συναίσθημα. Αλλά τρελός χαβαλές και σαματάς. Έπεσαν και κάμποσα χειροκροτήματα στην αίθουσα που είχα καιρό να το βιώσω.
greeneyes13
αρχές σεπτεμβρίου βγαίνει στην αγγλία το "αννα καρένινα" με κίρα νάιτλι και τζουντ λο wub.gif wub.gif wub.gif
ελπίζω και στην ελλάδα να μην αργήσει να βγει

υγ.ξέρει κάποιος κάποιο site που να βλέπεις online ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους ; (το ξέρω ότι είναι παράνομο οπότε αν κάποιος ξέρει ας στείλει pm)
HLR CENATION
Eιδα δυο ταινιαρες σημερα.

Ας ξεκινησω με το Μπατμαν.Φοβερη ταινια.Εκτιμω η καλυτερη ταινια της σειρας.Απλα φοβερη.Υπεροχη ερμηνεια απο τον Μπειλ ,οπως και απο την αγαπημενη μου Anne Hathaway .Πολυ σεξυ με τα μαυρα δερματινα που αναδεικνυαν το φοβερο γεματο καμπυλες κορμι της.Αλλα πανω απ ολα ειναι και φοβερη ηθοποιος.

Δεν θα ηθελα να γραψω κατι παραπανω για την ταινια γιατι μπορει καποιος να μην την εχει δει και ετσι να μην του κανω κανα σπαστικο σποιλερ.

Παντως στο IMDb που ειμαι μελος της εβαλα 10.

Επισης ειδα και τους αναλωσιμους.Οτι και να πω ειναι λιγο.Επικη ταινια.Η σκηνη που βλεπω Σταλονε-Σβαρτσενεγκερ μαζι ειναι εκπληκτικη..Σκηνη της ταινιας οταν ο τσακ Νορις εξοντωνει καμια 10αρια και βγαζει νοκ αουτ μεχρι και ενα τανκς.Επισης φοβερος Ντολφ Λουντγκρεν οπως και ο Στειθαμ.

Το μονο μελανο σημειο που βρηκα ηταν οτι θα ηθελα τον Βαν Νταμ να ειναι με τους καλους.Δεν τον ηθελα κακο.Φοβερο το φιναλε.

Σταλονε εισαι τεραστιος.Ετοιμαζει και αλλη ταινια.Οπως ταινια καινουργια θα βγαλει ο επισης τεραστιος Σβαρτσενεγκερ.

Επισης με 10 βαθμολογησα την ταινια.

ΥΓ Στα προσεχως εβγαλε καινουργια ταινια Μπρους Γουιλις.Ελπιζω να την βαλουν μεσα Σεπτεμβριου που θα ξαναειμαι στην Αθηνα.
j-kidd13
Δεν ξερω αν ποσταρω σωστα αλλα anyways....Θελω να κατεβασω τα ice age,αλλα μεταγλωτισμενα(το 2 και το 3,το 1ο το βρηκα)....Οποιος ξερει που μπορω να τα βρω ας μου στειλει ενα pm....Θενξ....
rchos
Lawless


me like what i see...
pain of salvation
QUOTE(rchos @ Aug 29 2012, 15:18 ) *
Lawless


me like what i see...


Tom Hardy ε?
θεούλης στο Brosnon...
M άρεσε και η κακοσύνη που έβγαζε στον τελευταίο batman.
Το οποίο με απογοήτευσε σχετικά...έχοντας τις άλλες 2 ταινίες του Νόλαν στο μυαλό μου.
Πολύ βαρυφορτωμένη...
αρκετές υπερβολές...
κάθε 2 ατάκες,έλεγαν και μια σοφία,ενώ γύρω ο κόσμος καιγόταν...
είχε τις Αμερικανιές του...σημαίες,στρατούς,προέδρους,τρομοκράτε
ς(από ανατολική χώρα!),9/11 καταστάσεις.


rchos
Είδα το Expendables 2 σήμερα.

Προσκυνώ. 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Μακράν η καλύτερη κωμωδία της χρονιάς.Μια αίθουσα μιά ώρα τουλάχιστον γέλιο... smiley.gif
rchos



Τερελοοοοοο καστ.

Αυτό θέλω να το δω...
A.CAB
Είδα το The Dark Knight Rises. Το περίμενα καιρό μιας και μ' άρεσαν τα 2 προηγούμενα (αν και δεν συμμερίζομαι τις απόψεις ότι ήταν τίποτα αριστουργήματα). Και τελικά απογοητεύτηκα. Δεν ήταν κακή ταινία, είχε θέαμα, είχε κάμποσες έξυπνες ανατροπές και αλληγορίες και σου κράταγε το ενδιαφέρον. Αλλά από εκεί κι έπειτα, ένα κάρο πράγματα δεν στέκανε ή ήταν τραβηγμένα απ' τα μαλλιά. Ο ρόλος του πιτσιρικά μπάτσου ήταν χωμένος εμφανώς στην ιστορία χωρίς να χρειάζεται ιδιαίτερα, μόνο και μόνο για την προβλεπόμενη πορεία του. Και ιδεολογικά τα έκανε μαντάρα. Τρικυμία εν κρανίω κανονική.
Γενικά ο Νόλαν μετά την απόλυτη επιτυχία του Μεμέντο προσπαθεί (σε βάρος των ταινιών του πολλές φορές) να δείξει ότι είναι πιο έξυπνος απ' το θεατή. Χωρίς ίσως να χρειάζεται τόση υπερπροσπάθεια και υπερβολή. Τέτοια στοιχεία είχαν φανεί και στο Prestige και στο Inception. Βέβαια επειδή έχει τεράστιο ταλέντο πολλά απ' αυτά καλύπτονται συνήθως. Στον τελευταίο Μπατμαν όμως δεν τα κατάφερε εξίσου.
kseplenhs
Νομίζω πως το expendables 2 έχει μια σημαντική θέση στον ψυχισμό μου απο τη στιγμή που το είδα στο σινεμά.Στάθηκε αφορμή να θέλω να αποκτήσω εγγόνια.Τίποτ'άλλο δεν έχει γίνει αφορμή να θέλω να έχω απογόνους μέχρι που ήρθε αυτό το έπος να με κάνει να νιώσω ρίγος.

Και αυτό γιατί αν υπήρχε μια ταινία που θα έδειχνα στα εγγόνια μου όταν οι ταινίες δράσης τους θα είναι μαθηματικά βέβαιο πως θα είναι ένα mix απο κοπιαρισμένες ατάκες και αδιανόητα υπερσύχρονες τεχνολογιες,θα ήταν αυτή.Θα τα μάζευα ένα σ/κ,θα τους έδειχνα τις πιο χαρ/κες ταινίες απο τον κάθε ηθοποιό-θρύλο και το γουίκεντ θα έκλεινε με το expendables 2.Να καταλάβουν πως η φαινομενική "γελοιοποίηση" των ρόλων τους είναι ουσιαστικά ένας απύθμενος σεβασμός στην καριέρα τους ως ηθοποιοί έτσι όπως ακριβώς έπρεπε και πολύς κόσμος τους αντιμετώπισε.Μια τεράστια ένεση στην ψυχαγωγία μας...
Μερικοί ειδικά απο αυτούς τους ηθοποιούς καλό θα είναι να σκεφτούν πως είναι η ιδανική ταινία να κλέίσουν τον κύκλο τους.


Για το νταρκ νάιτ,ντάξ'...
Κατ'αρχήν είναι αρχιξενέρας τύπος όποιος το κατέβασε και το είδε στην εξίσου ξενέρωτη οθόνη του υπολογιστή του πριν το δει στο σινεμά.Δεν νοείται τέτοια κίνηση.Φαντάζομαι οποιος το έκανε,μετά θα είδε μια τσόντα(την οποία αγόρασε απο περίπτερο) στην ίδια οθόνη και στο τέλος θα την έπεσε για υπνο δείχνοντας περίτρανα τις ευαισθησίες του στα διάφορα ερεθίσματα της ζωής.

Λίγο λοιπόν ο πριαπισμός που έπαθα όταν είδα το trailer,λίγο το οτι θυμήθηκα το προηγούμενο με τον Χιθ λετζερ να μένει στην ιστορία,ήταν σίγουρο πως απο τις πρώτες μέρες που θα παιζόταν θα πήγαινα να το δω.Βέβαια το περίμενα πως δύσκολα θα ήταν σταν το προηγούμενο αλλά όπως και να έχει οι 3 ώρες άξιζαν τον κόπο(και την υπέρταση που μου προκάλεσε απο τα 2 μεγάλα κουτιά ποπ κορν).Εντάξει,είχε τα κενά του και ορισμένα πράγματα που δεν πολυκόλλαγαν με το όλο κλίμα αλλά την κλείνει την τριλογία αξιοπρεπώς τουλάχιστον χωρίς να σε συγκλονίζει όπως προιδέαζε το trailer βέβαια...
Ginobili
Έψαχνα παλιότερες ταινίες..και είδα τελικά το "The believer" του 2001 με Ryan Gosling...λοιπόν να μου επιτρέψετε να το θεωρώ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟ στην ουσία από το American History X.
Η ερμηνεία του πιτσιρικά Gosling είναι εκπληκτική.Η ταινία πολύ πιο στοχαστική από το American history x το οποίο πλέον μου φαίνεται πολύ ρηχό.O Gosling είναι πολύ πιο πολύπλοκος σαν χαρακτήρας..δεν είναι απλά ένας νεαρός που κάποιος προπαγανδιστής του πίπιλιζε το μυαλό και τον έκανε Ναζί...ο ήρωας έχει εβραικές ρίζες,από μικρό παιδί βασανίζεται με φιλοσοφικά ζητήματα και ακόμα και αν έχει γίνει ένας φανατισμένος,ένας Ναζί που μισεί και θέλει να ξεπαστρέψει εβραίους,ταυτόχρονα νιώθει μέσα του Σεβασμό για τις αρχές της Εβραικής Θρησκείας την οποία έχει διδαχτεί.

Γενικά αυτός ο πόλεμος μέσα του τον κάνει σμπαράλια,εξωτερικεύει ιδέες για τον αφανισμό των Εβραίων ρηξικέλευθες,που οι άλλοι ναζί δεν μπορούν να τις δεχθούν.
Δεν θα πω περισσότερα,η ταινία τα σπάει.
greeneyes13
όποιος δει την καινούρια του γούντι άλεν να ενημερώσει
spysta
o Kριστοφερ Νολαν ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ
επιλεγει παντα τους καταλληλους ηθοποιους και κοφτερα σεναρια ,κανει φοβερες συνθεσεις και καταφερνει ΠΑΝΤΑ σε ολες του τις ταινιες να εχει μερικες σκηνες που απορεις ''πως σκατα το γυρισαν-εφτιαξαν αυτο''

η μεγαλυτερη μαγκια ομως ειναι οτι ..
ειναι ικανος να δημιουργει ΓΑΜΑΤΕΣ COOL ταινιες .. αλλα ταυτοχρονα και ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΕΣ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ !!!

Memento ?? --> ταχυτατο πρωτοποριακο !!!
Ιnsomnia ?? --> ταινιαρα !!!
Prestige ?? -->μαγικα εξυπνο !!
Batman Begins ?? --> ενας χιλιοπαιγμενος ηρωας που εχεις βαρεθει να βλεπεις σε σινεμα και tv .. που ομως τελειωνει η ταινια και λες ''ναι ρε φιλε !!γαμησε''
Dark Night ?? ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ στις ταινιες ηρωων.ξεφυγε τελειως
Inception ??--> mind blowing !!!ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ
Dark Night Rises ?? --> αψογο δυνατο finish σε μια συνολικα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ τριλογια !!

ειναι ο νεος ΜΕΓΑΛΟΣ σκηνοθετης

αυτος και ο Γκαι Ριτσι οι αγαπημενοι μου
Zephyr
QUOTE(spysta @ Sep 7 2012, 02:42 ) *
o Kριστοφερ Νολαν ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ
επιλεγει παντα τους καταλληλους ηθοποιους και κοφτερα σεναρια ,κανει φοβερες συνθεσεις και καταφερνει ΠΑΝΤΑ σε ολες του τις ταινιες να εχει μερικες σκηνες που απορεις ''πως σκατα το γυρισαν-εφτιαξαν αυτο''

η μεγαλυτερη μαγκια ομως ειναι οτι ..
ειναι ικανος να δημιουργει ΓΑΜΑΤΕΣ COOL ταινιες .. αλλα ταυτοχρονα και ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΕΣ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ !!!


Batman Begins ?? --> ενας χιλιοπαιγμενος ηρωας που εχεις βαρεθει να βλεπεις σε σινεμα και tv .. που ομως τελειωνει η ταινια και λες ''ναι ρε φιλε !!γαμησε''
Dark Night ?? ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ στις ταινιες ηρωων.ξεφυγε τελειως
Dark Night Rises ?? --> αψογο δυνατο finish σε μια συνολικα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ τριλογια !!


Συμφωνώ απόλυτα. Μπορεί κάποιοι να χαλάστηκαν επειδή ο Νόλαν δεν ακολούθησε πιστά την ιστορία του κόμικ (λες η DC δεν έχει ήδη μπλέξει τα μπούτια της αρκετά και υπάρχει και canonical history...), παρ΄όλ' αυτά, ο τύπος έσπειρε guns.gif !
Μπορεί η τρίτη και τελευταία ταινία της τριλογίας να μην ήταν Dark Knight (δεν θα μπορούσε άλλωστε) αλλά ήταν ένα πολύ καλό κλείσιμο, μια γεμάτη ταινία που σε αφήνει ικανοποιημένο.

ΥΓ. Το μόνο που με χάλασε ήταν η δικαιολογία για την μάσκα του Bane, ήθελα σε αυτό να ακολουθηθεί η ιστορία του κόμικ, να τον αναβολιάζει με venom στον εγκέφαλο και ο Hardy να διπλασιάζεται και να γίνεται Σχορτσιανίτης biggrin.gif ! Βέβαια στο σύμπαν του Νόλαν οι "υπερβολές" του κόμικ ελαχιστοποιούνται χάριν ρεαλισμού.
A.CAB
Καλό είναι ότι ο Νόλαν έχει φαν. Το αξίζει με την πορεία του. Βέβαια πιστεύω ότι σιγά σιγά το παρακάνει με τη δήθεν ανατροπή στην ανατροπή και με τις 5 αμπελοφιλοσοφίες ανά δευτερόλεπτο που εκστομούν οι ήρωές του στα τελευταία έργα. Νομίζω πρέπει να επανέλθει σε πιο γήινα επίπεδα. Κάποια άλλη ψυχή έκανε τα ίδια κάποτε και του γύρισε μπούμερανγκ. (Σιάμαλαν, από 6η Αίσθηση και Άφθαρτο στο Συμβάν και στα Χρυσά Βατόμουρα).
Τέλος πάντων από τα 3 έργα κόμικ που βγήκαν φέτος το Avengers ήταν άνετα το πιο διασκεδαστικό και το πιο επιτυχημένο απ' όλα. Ο Μπατμαν ήταν συμπαθητικός αλλά πολύ πίσω και σε σχέση με τα προηγούμενα. Και το Σπίντερμαν ήταν τόσο μέτριο που το 'χω ήδη ξεχάσει.
HLR CENATION
Ειδα την κουρσα θανατου 2.Το 1 με τον Στειθαμ μου αρεσε περισσοτερο αλλα και το 2 ειναι μια καλη ταινια.

Στο ΙΜBD της εβαλα 6.
HLR CENATION
Μολις ειδα το drive με τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ Rayan Gosling.ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Εχει παρει και βραβειο σκηνοθεσια στο φεστιβαλ των Καννων.

Θα του βαλω 9.
greeneyes13
είδα το " απ την ρώμη με αγάπη"
δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα όμως έφυγα ικανοποιημένη απ το σινεμά
τέσσερις ιστορίες στην ρώμη, όπου στους πρωταγωνιστές συμβαίνουν πράγματα που θα ήθελαν να τουσ συμβούν
απολαυστικός ρομπέρτο μπενίνι, κλασσικά υπερεκτιμημένη πενελοπε κρουζ
j-kidd13
Ειδα πριν μερικες μερες το Αποστολη στην Μπριζ...
Παρα πολυ καλη,και εχει απο τους εξυπνοτερους διαλογους που εχω δει σε ταινια...
HLR CENATION
Εγω ειδα το οσκαρικο Αλογο του πολεμου του Steven Spielberg.Αριστουργημα πραγματικο.

QUOTE(greeneyes13 @ Sep 13 2012, 11:55 ) *
είδα το " απ την ρώμη με αγάπη"
δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα όμως έφυγα ικανοποιημένη απ το σινεμά
τέσσερις ιστορίες στην ρώμη, όπου στους πρωταγωνιστές συμβαίνουν πράγματα που θα ήθελαν να τουσ συμβούν
απολαυστικός ρομπέρτο μπενίνι, κλασσικά υπερεκτιμημένη πενελοπε κρουζ

Την προτεινεις?Θα παω σινεμα την αλλη τριτη και θελω να δω κατι καλο αλλα το προγραμμα ειναι φτωχο.Αλλα εχω εμπιστοσυνη στην κριση σου. smile.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 13 2012, 13:59 ) *
Εγω ειδα το οσκαρικο Αλογο του πολεμου του Steven Spielberg.Αριστουργημα πραγματικο.


Την προτεινεις?Θα παω σινεμα την αλλη τριτη και θελω να δω κατι καλο αλλα το προγραμμα ειναι φτωχο.Αλλα εχω εμπιστοσυνη στην κριση σου. smile.gif

http://www.athinorama.gr/cinema/data/movies/?id=10018663

εγω θα σου προτεινα αυτο,την κατεβασα πριν ενα χρονο(το οτι βγηκε τωρα στα ελληνικα σινεμαδικα ειναι αλλη ιστορια),αλλα και το γαλλικο polisse θα σε κερδισει με τον αγριο ρεαλισμο του

υγ:σε παρακαλω,βγαλε το σαμιαμιδι απο το αβαταρ σου και βαλε καμμια πραγματικη γυναικαρα biggrin.gif
HLR CENATION
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Sep 13 2012, 22:22 ) *
http://www.athinorama.gr/cinema/data/movies/?id=10018663

εγω θα σου προτεινα αυτο,την κατεβασα πριν ενα χρονο(το οτι βγηκε τωρα στα ελληνικα σινεμαδικα ειναι αλλη ιστορια),αλλα και το γαλλικο polisse θα σε κερδισει με τον αγριο ρεαλισμο του

υγ:σε παρακαλω,βγαλε το σαμιαμιδι απο το αβαταρ σου και βαλε καμμια πραγματικη γυναικαρα biggrin.gif

χαχα...Εδω θα τα χαλασουμε φιλε.Γυναικαρα ειναι η Κριστεν Στιουαρτ.

Ευχαριστω για την προταση παντως.Αρκει να παιζει μεσημερι γιατι απογευμα επιστρεφω. smile.gif
επαθα λαστιχο
..........ας ειναι.δες το αργεντινικο,ειναι πολυ καλο.α και παιδες ωραια εκπλξη ειναι η κουβανεζικη ζομποταινια ο χουαν των νκερων,βρειτε την στα τορενταδικα και θα γελασετε εγγυημενα.hlr,θα με εμπιστευτεις?
HLR CENATION
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Sep 13 2012, 22:33 ) *
..........ας ειναι.δες το αργεντινικο,ειναι πολυ καλο.α και παιδες ωραια εκπλξη ειναι η κουβανεζικη ζομποταινια ο χουαν των νκερων,βρειτε την στα τορενταδικα και θα γελασετε εγγυημενα.hlr,θα με εμπιστευτεις?

Βρε σε εμπιστευομαι,οι ωρες να δουμε αν βολευουν.Ενα με την Γουολμπεργ και την Μιλα Κουνις θα ηθελα να δω με ενα αρκουδο αλλα δεν προλαβαινω.Κριμα.Στην TV τωρα...
j-kidd13
Πηρα επιτελους αποφαση και ειδα το inception....Φοβερο εργο....ΑΛΛΑ...θα επαναπροβληθει γιατι υπαρχουν κενα απο την πρωτη φορα...
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 15 2012, 23:20 ) *
Πηρα επιτελους αποφαση και ειδα το inception....Φοβερο εργο....ΑΛΛΑ...θα επαναπροβληθει γιατι υπαρχουν κενα απο την πρωτη φορα...

Αυτη ειναι η μοναδικη ταινια που με πηρε ο υπνος στο σινεμα. smiley.gif Φυσικα δεν εννοω οτι δεν ειναι καλη η ταινια αλλα θελει πολυ συγκεντρωση για να την δεις και δεν μου αρεσουν αυτες οι ταινιες.
j-kidd13
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 16 2012, 01:17 ) *
Αυτη ειναι η μοναδικη ταινια που με πηρε ο υπνος στο σινεμα. smiley.gif Φυσικα δεν εννοω οτι δεν ειναι καλη η ταινια αλλα θελει πολυ συγκεντρωση για να την δεις και δεν μου αρεσουν αυτες οι ταινιες.

Σε πηρε ο υπνος???Εγω ημουν στην τσιτα σε ολο το εργο σχεδον...Μιλαμε για καταπληκτικο και πανεξυπνο σεναριο.
Ειναι απο τις ταινιες που θα ξαναδω δευτερη φορα για να την καταονησω καλυτερα και εχω ανυπομονησια να ξαναβαλω....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.