Help - Search - Members - Calendar
Full Version: The movie thread
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
PanosIlio
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 7 2013, 21:56 ) *
Γνωμη για 2 guns και Man of steel?


Για το Man of Steel, χωρίς να θέλω να σε προκαταλάβω tongue.gif, θεωρώ πως είναι χάλια smile.gif

Από την άλλη εγώ είμαι fan του Superman του Κρίστοφερ Ριβς οπότε όταν το δεις θα καταλάβεις την απέχθεια μου για αυτό το re-launch.

Τέσπα, βλέπεται δε λέω αλλά παρουσιάζει μια διαφορετική θεωρία για τον Κρύπτον και όλο το σχετικό σύμπαν του comic που δεν με βρίσκει σύμφωνο, ούτε αισθητικά ούτε σαν πλοκή.

Και παρόλο που τα ήξερα όλα αυτά, και πάλι την είδα γιατί απλά η συνέχεια της θα είναι το Superman vs Batman, με Batman τον Ben Affleck (θα αναπολήσουμε τον Val Kilmer)... smiley.gif και δεν θέλω να έχω καμιά απώλεια.
j-kidd13
QUOTE(PanosIlio @ Nov 8 2013, 08:09 ) *
Για το Man of Steel, χωρίς να θέλω να σε προκαταλάβω tongue.gif, θεωρώ πως είναι χάλια smile.gif

Από την άλλη εγώ είμαι fan του Superman του Κρίστοφερ Ριβς οπότε όταν το δεις θα καταλάβεις την απέχθεια μου για αυτό το re-launch.

Τέσπα, βλέπεται δε λέω αλλά παρουσιάζει μια διαφορετική θεωρία για τον Κρύπτον και όλο το σχετικό σύμπαν του comic που δεν με βρίσκει σύμφωνο, ούτε αισθητικά ούτε σαν πλοκή.

Και παρόλο που τα ήξερα όλα αυτά, και πάλι την είδα γιατί απλά η συνέχεια της θα είναι το Superman vs Batman, με Batman τον Ben Affleck (θα αναπολήσουμε τον Val Kilmer)... smiley.gif και δεν θέλω να έχω καμιά απώλεια.


Την ειδα χθες το βραδυ, και εχεις δικιο σε ο, τι ειπες!
Το παρακαναν, το τραβηξαν πολυ...Την περιμενα καλυτερη και ψιλοαπογοητευτικα στο τελος.Βλεπεται η ταινια βεβαια,αλλα για μενα ειναι αδιαφορη
Μην πω οτι κι εγω προτιμω τις ταινιες με τον Ριβ που εβλεπα στα 6 μου....

Μπεν Αφλεκ σε ρολο μπατμαν???? blink.gif
PanosIlio
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 8 2013, 11:11 ) *
Μπεν Αφλεκ σε ρολο μπατμαν???? blink.gif


Ω θεοί, ναι http://www.imdb.com/title/tt2975590/
bbplayer
QUOTE (PanosIlio @ Nov 8 2013, 12:08 ) *



και για Lois άστοχη επιλογή...αυτό το μπασμένο βρήκαν να βάλουν? χάθηκε καμια Σκάρλετ? wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Nov 8 2013, 14:15 ) *
και για Lois άστοχη επιλογή...αυτό το μπασμένο βρήκαν να βάλουν? χάθηκε καμια Σκάρλετ? wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif


Aυτο σκεφτομουν κι εγω χθες...
Τι μπαζο εβαλαν,περιμενα κανα πιο χοτ μωρακι... 69.gif

Καλα ο Αφλεκ Μπατμαν??????????
Δεν μπορω να το χωνεψω...Οχι οτι μου τη σπαει,τον θεωρω μετριο ως υποφερτο ηθοποιο(καλα οχι οτι τον εχω δει και σε πολλες ταινιες),αλλα σε πιο αναλαφρου στυλ ταινιες,χωρις το ιδαιτερο σεναριο.Δεν μπορω να φανταστω μετα τον γιγαντα Μπειλ,να παιξει ο Αφλεκ τον ρολο του Μπατμαν...
greeneyes13
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 8 2013, 14:37 ) *
Aυτο σκεφτομουν κι εγω χθες...
Τι μπαζο εβαλαν,περιμενα κανα πιο χοτ μωρακι... 69.gif

Καλα ο Αφλεκ Μπατμαν??????????
Δεν μπορω να το χωνεψω...Οχι οτι μου τη σπαει,τον θεωρω μετριο ως υποφερτο ηθοποιο(καλα οχι οτι τον εχω δει και σε πολλες ταινιες),αλλα σε πιο αναλαφρου στυλ ταινιες,χωρις το ιδαιτερο σεναριο.Δεν μπορω να φανταστω μετα τον γιγαντα Μπειλ,να παιξει ο Αφλεκ τον ρολο του Μπατμαν...

μ αρέσει αυτή η ηθοποιός. δείχνει εύθραυστη και αυτό μου ταιριάζει στον ρόλο της Lois
SG3ptshooter
Δεν το χω δει ακόμα το Man of Steel, αλλά η Adams θα είναι λόγος να το κάνω. Aν ήθελαν να κάνουν καλή ταινία, παρότι οι περισσότεροι λέτε πως απέτυχαν τελικά, καλύτερα μια εμφανίσιμη ηθοποιός που μπορεί πάνω απ' όλα να παίξει παρά ένα "hot μωράκι". Άλλωστε πάντα μου τη σπάει ο ρόλος της Lois Lane, πιο εύκολα σα χαρακτήρα τη φαντάζομαι σα τη Βέτα απ' το 50-50 παρά σαν hot μωράκι.

Η καλύτερη σκηνή με θέμα το Superman είναι από άλλη ταινία:
A.CAB
Πάντως η σκηνή στο Man of Steele του Κέβιν Κόστνερ με τον τυφώνα είναι μάλλον άθελά της μία από τις πιο αστείες και πιο fail σκηνές καιρό τώρα. Θα γινόταν ακόμα πιο αστεία αν επαναλάμβαναν με στόμφο, εν μέσω καταστροφής και χάους, για χιλιοστή φορά πόσο σημαντικός είναι ο Σουπερμαν, τι εκπροσωπεί, πως ο κόσμος δεν θα τον αποδεχτεί κτλ.

Είδα το Mud με τον Μακόναχι που έχει εξεληχθεί σε πολύ καλό ηθοποιό και διαλέγει και πολύ ενδιαφέροντα πρότζεκτς. Σκληρή ιστορία ενηλικίωσης σε μια διαφορετική πλευρά της Αμερικής, με ρεαλιστικά αλλά και λυρικά στοιχεία. Εξαιρετικά παιγμένο και σκηνοθετημένο ανα και έχει τις ευκολίες του προς το φινάλε. Θυμίζει Μαρκ Τουέιν και κινηματογραφικά το Στάσου Σου Πλάι Μου. Αξίζει όπως και η προηγούμενη του σκηνοθέτη το Take Shelter, με τον τρισμέγιστο Μάικλ Σάνον (ναι αυτόν που έκανε τον κακό στο Man of Steele...)
greeneyes13
είδα το "captain phillips" με τον Tom hanks
ωραία ταινία με ενδιαφέρον και ιδιαίτερο θέμα, η ερμηνεία του τομ πολύ καλή,αλλά και του πειρατή
βέβαια υπήρχαν σκηνές που ένιωθες πως η αμερική κάνει επίδειξη δύναμης
A.CAB
Gravity λοιπόν και το σαγόνι στο πάτωμα. Κανονική εμπειρία σε 3d. Ότι καλύτερο μαζί με το Avatar. Απίστευτο τεχνολογικό επίτευγμα. Στις τεχνικές κατηγορίες (αλλά και τη σκηνοθεσία) παίζει μόνο του. Απλή ιστορία που δεν είναι κακό αν έχει στηθεί και δοθεί ωραία όπως εδώ. Σε συμπαρασύρει από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό. Σίγουρα θα προτιμούσα καλύτερη δραματουργία και καλύτερους χαρακτήρες από αυτούς που έχει και ίσως κάτι παραπάνω σε φιλοσοφικές προεκτάσεις ή υπαρξιακές ανησυχίες (που έχει αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο) μιας και το στόρι επιτρέπει πολλά και εύκολα. Αλλά η ταινία πηγαίνει με τέρμα τα γκάζια στο σασπένς, στο δέος και στο θρίλερ επιβίωσης και είναι απόλυτα πετυχημένη σε αυτό όπως και σε κάποιες πολύ επιτυχημένες αλληγορίες. Απλά ίσως θα ήθελα λίγη περισσότερη... βαρύτητα λόγω του θέματος. Αυτό βέβαια δεν μειώνει ούτε τη διασκέδαση, ούτε το επίτευγμα, ούτε την εμπειρία. Απλά χάθηκε η ευκαιρία για ένα πραγματικό αριστούργημα.
HLR CENATION
Ειδα χθες δυο ταινιαρες...

Την τελευταια του Κλιντ Ιστγουντ,που ειναι ανιχνευτης ταλεντων τοιυ μπειζμπολ,αλλα στην ουσια ειναι μια κοινωνικη ταινια που μας δειχνει πως εξελισονται οι ανθρωπινες σχεσεις κατω απο πιεση.παιζει και ο τζαστιν τιμπερλειν.

Επισης ειδα και τον Χιτσκοκ με τον Αντονο Χοπκινς και της Ελεν Μιρεν.Η ταινια μας δειχνει διαφορα γεγονοτα απο τα παρασκηνια των γυρισματων του ψυχω.Ηταν υποψηφια και για οσκαρ.Πολυ δυνατη ταινια.Α παιζει και η Σκαρλετ Γιοχανσον...
A.CAB
Είδα επιτέλους Το Παρελθόν (Le Passe) του Ασγκάρ Φαραντί που είχε βγάλει πρόπερσι το αριστούργημα Ένας Χωρισμός. Πάνω στην ίδια λογική και στο ίδιο μοτίβο είναι η ταινία μόνο που διαδραματίζεται στη Γαλλία και όχι στο Ιράν. Και πάλι βέβαια ο Φαραντί σε κάνει συνένοχο σε αυτό που γίνεται. Όχι με την κακή έννοια, απλά καταφέρνει και κάνει οικεία όσα συμβαίνουν είτε στην Τεχεράνη, είτε στο Παρίσι, είτε οπουδήποτε. Μεγάλος μάστορας και φοβερός σεναριογράφος μπλέκει και πάλι την πλοκή δείχνοντας πως όλοι οι χαρακτήρες έχουν τα δίκια τους. Εξαιρετικές ερμηνείες απ' όλους εννοείται και ένα πολύ μεστό δράμα χαρακτήρων. Κι ας μην έχει τον αψεγάδιαστο ρυθμό του Ενός Χωρισμού, ούτε τη δυναμική, ούτε την κοινωνική σκιαγράφηση. Άλλωστε δεν είναι εύκολο να φτάνεις σε τέτοια επίπεδα διαρκώς.
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Nov 18 2013, 11:30 ) *
AMC Adapting Preacher Comic Book Series
http://tvline.com/2013/11/16/amc-preacher-...k-series-pilot/



Έλα σου έχω χειρότερο:

David Goyer Reportedly Pitching New Sandman To Warners
http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=39433
gspara
Μεγαλη απογοητευση Ο Συνηγορος(The Counselor).
Aνουσιο,χωρις ιχνος δρασης.

Απο το βιτρινατο καστ δυσκολευομαι να ξεχωρισω ποιος ηταν ο χειροτερος.
Το μονο που αξιζε η τριλεπτη περιπου εμφανιση της Rosie Perez για να μας θυμισει οτι μια ταινια πρεπει να εχει και ηθοποιους.
Dwyane ''the flash'' Wade
ειδα αρκετες ταινιες μαζεμενες τελευταια.

iron man 3.ενταξει για το σπιτι στο dvd καλο ειναι.φουλ δραση αλλα με κουρασε λιγο.ο ρομπερτ νταουνι εδωσε ρεστα ξανα στον ρολο της ζωης του.

the wolverine 2013.η μεγαλη μου απογοητευση.ξενερωσα απιστευτα διοτι ειμαι μεγας φαν του τζακμαν και κατ'επεκταση και του λογκαν.ανουσιο το σεναριο.ενα κυνηγητο της πλακας στο τοκυο.κακοι αστειοι με αποκορυφωμα το ρομποτ στο τελος το οποιο οταν το ειδα νομιζα πως καταλαθος ειχα γυρισει το καναλι στο nickelodeon.

gravity.δεν εχω λογια.ταινιαρα.καθηλωθηκα καθ'ολη τη διαρκεια.εξοχος ο κλουνει οσο επαιξε εξαιρετικη η μπουλοκ η οποια κρατησε μονη της το εργο.απιστευτες σκηνες που σε κανουν να χ...εις πανω σου και αγωνια μεχρι την τελευταια στιγμη.ο ACAB παραπανω με ειχε καλυψει απολυτα με το ποστ του για την ταινια.

hours.η τελευταια ταινια του paul walker.μου αρεσε αρκετα.σχεδον μονοπρακτο και αυτο το εργο με τον walker να τα πηγαινει μια χαρα(γενικα τον εχω σε εκτιμηση ουτως ή αλλος).μετατον τυφωνα η ατμοσφαιρα θυμισε λιγο walking dead με τον τροπο που αρχισαν να συμπεριφερονται οι ανθρωποι σε τετοιες καταστασεις.

GI JOE.βαρεθηκα στη μεση περιπου της ταινιας.αναμενομενη καταιγιστικη δραση αλλα μεχρι εκει.ειδικα στη σκηνη του τζονσον με τον γουιλις οπου ο δευετρος του δινει ενα περιστροφο που υποτιθεται οτι ειναι του πατον και ο αλλος συγκινειται,εβαλα τα γελια.ανουσιο ριμεικ κατ'εμε.

QUOTE(gspara @ Nov 21 2013, 12:05 ) *
Μεγαλη απογοητευση Ο Συνηγορος(The Counselor).
Aνουσιο,χωρις ιχνος δρασης.

Απο το βιτρινατο καστ δυσκολευομαι να ξεχωρισω ποιος ηταν ο χειροτερος.
Το μονο που αξιζε η τριλεπτη περιπου εμφανιση της Rosie Perez για να μας θυμισει οτι μια ταινια πρεπει να εχει και ηθοποιους.


πωπω φιλε μου γ@$&*ες την ψυχολογια.και ημου ετοιμος και ορεξατος να παω να το δω.

QUOTE(HLR CENATION @ Nov 17 2013, 17:08 ) *
Την τελευταια του Κλιντ Ιστγουντ,που ειναι ανιχνευτης ταλεντων τοιυ μπειζμπολ,αλλα στην ουσια ειναι μια κοινωνικη ταινια που μας δειχνει πως εξελισονται οι ανθρωπινες σχεσεις κατω απο πιεση.παιζει και ο τζαστιν τιμπερλειν.



θυμασαι τιτλο??
mixalisgate7
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Nov 21 2013, 11:43 ) *
θυμασαι τιτλο??


Trouble with the Curve
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 21 2013, 13:52 ) *
Trouble with the Curve



thanks man smile.gif
HLR CENATION
QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 21 2013, 12:52 ) *
Trouble with the Curve



QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Nov 22 2013, 14:42 ) *
thanks man smile.gif



Ναι αυτη.Ειναι μια εκπληκτικη συγκινιτικη ταινια που θα ελεγα οτι δεν παιζει κατι αλλο ο Ιστγουντ, απο τον ιδιο του τον εαυτο.
HLR CENATION
Ειδα δυο οσκαρικες προσφατα...Το υπεροχο οδηγος αισιοδοξιας με το ομορφοπαιδο τον Κουπερ απο το Χαγκοβερ και την υπεροχη ηθοποιο Λορενς...Πραγματικα ταινια που εχει πολλα να πει...

Αλλα ειδα και το πολυδιαφημισμενο Τζανγκο ο τιμωρος του ταραντινο και με απογοητευσε.Δεν μ αρεσε,με κουρασε.
A.CAB
Είδα τρεις ταινίες πρόσφατα. Στο σπίτι είδα το The World's End, το τρίτο μέρος της άτυπης τριλογίας των Ράιτ-Πεγκ (Shaun of the Dead, Hot Fuzz). Ήταν και αυτό όπως αναμενόταν εξαιρετικό κατά διαστήματα. Φοβερός ρυθμός, φοβερές ατάκες, εντυπωσιακή σκηνοθεσία. Δεν είναι όσο ξεκαρδιστικά ήταν τα προηγούμενα χωρίς να σημαίνει ότι δεν έπαιζε γέλιο. Εξαιρετικό και το καστ πάλι αν και κάπου παραέγινε το κακό προς το φινάλε. Πάντως είναι ωραίο κλείσιμο σε αυτή την ξεχωριστή αγγλική τριλογία.

Στο σινεμά είδα το δεύτερο Thor που ήταν καλύτερο του πρώτου σε δράση και εφέ. Δεν κούραζε, είχε γέλιο σε κάποιες σκηνές και γενικά ήταν ευπεπτο. Αλλά ήταν κλασσικά μία απ' τα ίδια απ' τη Marvel. Πέρα απ' το Avengers και τα Iron Man 1 & 3, όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν καρμπόν. Καλοφτιαγμένα, διασκεδαστικά ως ένα σημείο και μέχρι εκεί. By the book σενάριο, ψιλοαπρόσωπη σκηνοθεσία και αναμενόμενη κατάληξη.

Και είδα και το εξαιρετικό All is Lost με το μύθο Ρόμπερτ Ρεντφορντ σε ρεσιτάλ ερμηνείας. Ίσως την καλύτερη ερμηνεία της τεράστιας καριέρας του. Μόνος του χωρίς κανένα ηθοποιό σε ένα ιστιοπλοικό. Ένας αντρας απέναντι στη φύση και τα κύματα. Ο άνθρωπος απέναντι στη μοίρα του. Φοβερό και καθηλωτικό θρίλερ επιβίωσης με λυρικά στοιχεία. Εντυπωσιακά σκηνοθετημένο αλλά και γραμμένο. Σχεδόν βουβό αλλά δεν σε αφήνει δευτερόλεπτο ήρεμο. Με τον κεντρικό χαρακτήρα να μην έχει όνομα και χωρίς να ξέρουμε τίποτα γι' αυτόν, κι όμως ταυτιζόμαστε μαζί του στη μάχη για επιβίωση. Κι όλα αυτά με έναν Ρέντφορντ ακριβή, λιτό και καθηλωτικό. Όσο και να απόλαυσα το Gravity, αυτό εδώ είναι σπουδαιότερο έργο. Μαζί με του Γούντι Άλλεν την ταινία και το Prisoners είναι οι καλύτερες ταινίες της χρονιάς μέχρι στιγμής.
captain charisma
ride or die remember?


RIP sad.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(A.CAB @ Nov 30 2013, 15:48 ) *
Και είδα και το εξαιρετικό All is Lost με το μύθο Ρόμπερτ Ρεντφορντ σε ρεσιτάλ ερμηνείας. Ίσως την καλύτερη ερμηνεία της τεράστιας καριέρας του. Μόνος του χωρίς κανένα ηθοποιό σε ένα ιστιοπλοικό. Ένας αντρας απέναντι στη φύση και τα κύματα. Ο άνθρωπος απέναντι στη μοίρα του. Φοβερό και καθηλωτικό θρίλερ επιβίωσης με λυρικά στοιχεία. Εντυπωσιακά σκηνοθετημένο αλλά και γραμμένο. Σχεδόν βουβό αλλά δεν σε αφήνει δευτερόλεπτο ήρεμο. Με τον κεντρικό χαρακτήρα να μην έχει όνομα και χωρίς να ξέρουμε τίποτα γι' αυτόν, κι όμως ταυτιζόμαστε μαζί του στη μάχη για επιβίωση. Κι όλα αυτά με έναν Ρέντφορντ ακριβή, λιτό και καθηλωτικό. Όσο και να απόλαυσα το Gravity, αυτό εδώ είναι σπουδαιότερο έργο. Μαζί με του Γούντι Άλλεν την ταινία και το Prisoners είναι οι καλύτερες ταινίες της χρονιάς μέχρι στιγμής.


συμφωνω απολυτα!ειναι πολυ σημαντικο ενας ηθοποιος να κραταει μονος του την ταινια και ταυτοχρονα αυτη να ειναι εξαιρετικη και να σε κραταει μεχρι το τελος τεντωμενο!!μεγαλος ρεντφορντ...
gspara
Hunger Games.
Oπως ισχυει συνηθως,κατωτερο του πρωτου.Απλα το συγκεκριμενο μου φανηκε εντυπωσιακα κατωτερο.
Υπερβολικη διαρκεια...ξεκαρφωτες πινελιες τυπου Σειμουρ Χοφμαν δεν νομιζω οτι ειναι αρκετες.

Αντιθετα μου αρεσε το McCanick με εναν εξαιρετικοτατο David Morse!!
Tobias Funke
Τις ταινίες που ποντάρουν σε μελοδραματικές ευκολίες για να σε εκβιάσουν συναισθηματικά, συνήθως τις κράζω μέχρι τελικής πτώσης αλλά μια στο τόσο βρίσκεται και κάποια, που αν και το κάνει απροκάλυπτα έχει τόσα πολλά θετικά που στο τέλος με κερδίζει.

Και το Broken Circle Breakdown ήταν ένα από αυτά. Με ένα από τα καλύτερα μοντάζ που έχω δει σε ταινία (όχι για την πρωτοτυπία του αλλά για το πόσο ιδανικά εξυπηρετεί την αφήγηση), τρομερό bluegrass soundtrack το οποίο λείτουργει μέσα στην ταινία ως όχημα για την εξέλιξη της ιστορίας, με ηθοποιούς που σε κερδίζουν όχι μόνο στις 2-3 στιγμές που ξεσπάνε αλλά σε όλη την υπόλοιπη ταινία με τα βλέμματα και τις ανεπαίσθητες αλλά τόσο δυνατές συμβολικά απλές κινήσεις του σώματός τους. Ένα χέρι που περιμένει στον αέρα ανταπόκριση, το πιάσιμο ενός μικροφώνου, το χτύπημα ενός τατουάζ. Μας γάμησε λίγο την ψυχολογία χθες το βράδυ αλλά το άξιζε.

επαθα λαστιχο
ωραια η ολλανδικη που ειδε ο tobias και προτεινω με την σειρα μου το ισραηλινοπαλαιστινιακο The attack.Υποτιτλοι υπαρχουν στο subs4free,προτιμηστε την εκδοση για 1080p γιατι η ταινια εχει εξαιρετικη φωτογραφια.και γενικοτερα συμβουλη για οσους κατεβαζουν απο το piratebay,προτιμηστε τις εκδοσεις 1080p με μικρο μεγεθος παρα τις dvdrip.η διαφορα στο μεγεθος ειναι μικρη,αλλα στην ποιοτητα μεγαλη
A.CAB
Best movie of the year μέχρι στιγμής για μένα το The Wolf of Wall Street. O Mάρτιν Σκορσέζε σε τεράστια κέφια και ο Ντι Κάπριο στην καλύτερη εμηνεία του ίσως (αν και είναι δύσκολο μιας και έχει κάμποσες μαζεμένες). Κλασσικά Σκορσεζική ιστορία ιλλιγιώδους ανόδου και επώδυνης πτώσης μέχρι τη λύτρωση. Το Αμέρικαν Ντριμ στα κόκκινα όσο πιο προκλητικό, κακόγευστο, ωμό και χύμα γίνεται. 'Ένα τεράστιο πάρτι όλο σεξ, ναρκωτικά και απληστία. Και πως το αμερικάνικο όνειρο καταλήγει σε αμερικάνικο εφιάλτη. Χωρίς καμία μα καμία ηθικολογία. Χωρίς κενούς χρόνους. Αλλά με άφθονο χιούμορ. Κατα βάση μάλιστα η ταινία είναι κωμωδία. Η πιο αστεία που 'χω δει φέτος. Αλλά όταν έρχονται οι δραματικές σκηνές ο Σκορσέζε δεν κωλώνει όπως πάντα.
Στο Αμέρικα σοκαρίστηκαν λέει με το γυμνό και τα ναρκωτικά. Ντροπή του του Σκορσέζε και του Ντι Κάπριο (ως παραγωγός). Μπορεί να έχει κατασφάξει, πυροβολήσει, πετσοκόψει, διαμελήσει και σκοτώσει καμιά 200αριά χαρακτήρες στην μεγάλη του καριέρα αλλά όχι και να δείχνει γυμνές γυναίκες!! όχι και να δούμε σκηνή σεξ στο σινεμά! Όργια; Γινοντουσαν τέτοια πράγματα στους γιάπηδες στα τέλη του 80 με αρχές 90; Απαπαπα. Θα βάλω στο γιο μου τα Πάθη του Χριστού καλύτερα να γίνει και πιο σκεπτόμενος χριστιανός παρά να δει τον κώλο του Ντι Κάπριο και τη γυναικάρα του γυμνή. Προσβολή.
Εν ολίγης παίζουν πολλά κουλά σκηνικά στην ταινία αλλά ούτε σοκάρουν ούτε κάτι που δεν θα πιστεύεται στα μάτια σας γίνεται ούτε είναι κάτι κακόγουστα φτιαγμένο και βρώμικο. Είναι τέλεια βαλμένο σε μια ιστορία πλήρους παρακμής και απληστίας.
Ταινιάρα απ' τις λίγες για μένα και αν ήταν κανά τεταρτάκι πιο μικρή θα ήταν μέσα στο Τοπ5 του σκηνοθέτη. Ο οποίος είναι 71 χρονών και βάζει κάτω το 99% των βιντεοκλιπάδων και εφετζήδων πιτσιρικάδων παγκοσμίως σε ρυθμό και ένταση.
j-kidd13
Εχει δει κανεις τα American Hustle και About time?
mixalisgate7
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 7 2014, 19:12 ) *
Εχει δει κανεις τα American Hustle και About time?


Εγώ έχω δει το About time,είναι πολύ καλή ταινία με ωραίες ερμηνείες.
gspara
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 7 2014, 19:12 ) *
Εχει δει κανεις τα American Hustle και About time?

Προσωπικη γνωμη,επομενως μην σε επηρεασω,αλλα το American Hustle δεν βλεπεται.Απιστευτα χαλια.Πολυς ντορος για το τιποτα.
Και καλα η Amy Adams χαζοχαρουμενο.Jennifer Lawrence δεν υπαρχει πουθενα(το Winter's Bone ειναι αναμνηση παλια).
Bradley Cooper για τα πανυγηρια.
Αλλα απο τον Christian Bale δεν το περιμενα.....ισως ο χειροτερος.

Αντιθετα μου αρεσε πολυ το 12 Years A Slave του Steve McQueen.Πραγματικα σκληρο εργο,γροθια στο στομαχι!!!
j-kidd13
QUOTE(gspara @ Jan 10 2014, 15:42 ) *
Προσωπικη γνωμη,επομενως μην σε επηρεασω,αλλα το American Hustle δεν βλεπεται.Απιστευτα χαλια.Πολυς ντορος για το τιποτα.
Και καλα η Amy Adams χαζοχαρουμενο.Jennifer Lawrence δεν υπαρχει πουθενα(το Winter's Bone ειναι αναμνηση παλια).
Bradley Cooper για τα πανυγηρια.
Αλλα απο τον Christian Bale δεν το περιμενα.....ισως ο χειροτερος.

Αντιθετα μου αρεσε πολυ το 12 Years A Slave του Steve McQueen.Πραγματικα σκληρο εργο,γροθια στο στομαχι!!!


Να πω την αληθεια ετσι οπως ειδα το τρειλερ και διαβασα την υποθεση,μου εκανε κατι,μια και ειμαι φαν των γκανγκστερικου στυλ ταινιων.Αλλα με εβαλες σε σκεψεις... laugh.gif

Προχθες ειδα το about time και μου αρεσε αρκετα(αυτο που βλεπω,και μ αρεσουν κι ολας,πολλες γκομενε στυλ ταινιες πρεπει να το κοιταξω...).Παιζει και η Rachel McAdams ειναι μεγαλος ερωτας.... wub.gif
Και χθες ειδα το Captain Phillips...Για να μην υπερβαλω και το πω εξαιρετικο,το βρηκα παρα πολυ καλο το λιγοτερο.Ταινια με σασπενς,καλη ερμηνεια απο τον Χανκς (που ειναι απο τους αγαπημενους ηθοποιους,εστω και χαμηλα στην ιεραρχια...),τρομεροι τυποι οι Σομαλοπειρατες tongue.gif ...σε συνδυασμο με το οτι προκειται για αληθινη ιστορια,σε ιντριγκαρει κατα τη διαρκεια της προβολης.Κοντα 2 ωρες και ενα τεταρτο η ταινια αλλα αν ειχε ακομα μιση ωρα+ θα το εβλεπα με την ιδια αγωνια...

Επιτελους βρηκα το φοβος και παρανοια στο Λας Βεγκας και συντομα θα παιξει προβολη,εχω στην αναμονη και τον Μπατλερ(αν και για καποιο λογο κατι με προβληματιζει για το αν πρεπει να το δω)
mixalisgate7
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 10 2014, 18:19 ) *
Να πω την αληθεια ετσι οπως ειδα το τρειλερ και διαβασα την υποθεση,μου εκανε κατι,μια και ειμαι φαν των γκανγκστερικου στυλ ταινιων.Αλλα με εβαλες σε σκεψεις... laugh.gif


Είναι καλή ταινία ταινία αλλά όχι όπως την παρουσιάζουν.
gspara
QUOTE (gspara @ Jan 10 2014, 15:42 ) *
Προσωπικη γνωμη,επομενως μην σε επηρεασω,αλλα το American Hustle δεν βλεπεται.Απιστευτα χαλια.Πολυς ντορος για το τιποτα.
Και καλα η Amy Adams χαζοχαρουμενο.Jennifer Lawrence δεν υπαρχει πουθενα(το Winter's Bone ειναι αναμνηση παλια).
Bradley Cooper για τα πανυγηρια.
Αλλα απο τον Christian Bale δεν το περιμενα.....ισως ο χειροτερος.

Αντιθετα μου αρεσε πολυ το 12 Years A Slave του Steve McQueen.Πραγματικα σκληρο εργο,γροθια στο στομαχι!!!

Eυτυχως ειδα τον πραγματικο Christian Bale στο OUT OF THE FURNACE 77.gif 77.gif 77.gif

Δειτε το!!!!!SUPER SOS!!!!!
επαθα λαστιχο
Ειδα(επιτελους) το πρωτο pusher,το μονο της τριλογιας που δεν ειχα δει.Το εψαχνε το καλοκαιρι ενας
συμφορουμιτης αλλα δεν θυμαμαι ποιος.Τεσπα,πλεον υπαρχουν υποτιτλοι για μια συγκεκριμενη εκδοση και ταιριαζουν 100%.
Αν το δει ο φιλος ας μου στειλει π.μ. να του πω
SG3ptshooter
Quentin Tarantino’s Next Film Titled ‘The Hateful Eight’
και προφανώς είναι Western.
http://www.thewrap.com/quentin-tarantino-t...ht-movie-script
greeneyes13
που είναι ο χρήστος να γράψει για τις χρυσές σφαίρες και τις υποψηφιότητες για όσκαρ;
φυσικά και σχόλια για τις εμφανίσεις στο κόκκινο χαλί smiley.gif
Zoys
QUOTE(A.CAB @ Dec 30 2013, 21:19 ) *
Best movie of the year μέχρι στιγμής για μένα το The Wolf of Wall Street. O Mάρτιν Σκορσέζε σε τεράστια κέφια και ο Ντι Κάπριο στην καλύτερη εμηνεία του ίσως (αν και είναι δύσκολο μιας και έχει κάμποσες μαζεμένες). Κλασσικά Σκορσεζική ιστορία ιλλιγιώδους ανόδου και επώδυνης πτώσης μέχρι τη λύτρωση. Το Αμέρικαν Ντριμ στα κόκκινα όσο πιο προκλητικό, κακόγευστο, ωμό και χύμα γίνεται. 'Ένα τεράστιο πάρτι όλο σεξ, ναρκωτικά και απληστία. Και πως το αμερικάνικο όνειρο καταλήγει σε αμερικάνικο εφιάλτη. Χωρίς καμία μα καμία ηθικολογία. Χωρίς κενούς χρόνους. Αλλά με άφθονο χιούμορ. Κατα βάση μάλιστα η ταινία είναι κωμωδία. Η πιο αστεία που 'χω δει φέτος. Αλλά όταν έρχονται οι δραματικές σκηνές ο Σκορσέζε δεν κωλώνει όπως πάντα.
Στο Αμέρικα σοκαρίστηκαν λέει με το γυμνό και τα ναρκωτικά. Ντροπή του του Σκορσέζε και του Ντι Κάπριο (ως παραγωγός). Μπορεί να έχει κατασφάξει, πυροβολήσει, πετσοκόψει, διαμελήσει και σκοτώσει καμιά 200αριά χαρακτήρες στην μεγάλη του καριέρα αλλά όχι και να δείχνει γυμνές γυναίκες!! όχι και να δούμε σκηνή σεξ στο σινεμά! Όργια; Γινοντουσαν τέτοια πράγματα στους γιάπηδες στα τέλη του 80 με αρχές 90; Απαπαπα. Θα βάλω στο γιο μου τα Πάθη του Χριστού καλύτερα να γίνει και πιο σκεπτόμενος χριστιανός παρά να δει τον κώλο του Ντι Κάπριο και τη γυναικάρα του γυμνή. Προσβολή.
Εν ολίγης παίζουν πολλά κουλά σκηνικά στην ταινία αλλά ούτε σοκάρουν ούτε κάτι που δεν θα πιστεύεται στα μάτια σας γίνεται ούτε είναι κάτι κακόγουστα φτιαγμένο και βρώμικο. Είναι τέλεια βαλμένο σε μια ιστορία πλήρους παρακμής και απληστίας.
Ταινιάρα απ' τις λίγες για μένα και αν ήταν κανά τεταρτάκι πιο μικρή θα ήταν μέσα στο Τοπ5 του σκηνοθέτη. Ο οποίος είναι 71 χρονών και βάζει κάτω το 99% των βιντεοκλιπάδων και εφετζήδων πιτσιρικάδων παγκοσμίως σε ρυθμό και ένταση.

Συμφωνώ και επαυξάνω!! Εξαιρετική ταινία! Ο DiCaprio σε μια από τις πιο ώριμες ερμηνείες του (προσωπικά δεν θυμάμαι καλύτερη από αυτόν) και η καυστικότητα του Scorsese σε όλο της το μεγαλείο επάνω στο χρηματοπιστωτικό σύστημα και την απάτη που ονομάζεται χρηματιστήριο.

Άπειρα ναρκωτικά και σεξ στην ταινία, αλλά απόλυτα χρήσιμα για να γίνει με υπερβολή αντιληπτή η δύναμη της απληστίας που γεννάται μέσα από τη συνεχή αναζήτηση του κέρδους (μέσω της απάτης) που μπορεί να σε οδηγήσει στην κατάρρευση. Πρώτα στην ηθική και μετά στην πραγματική. Όσοι το είδαν καταλαβαίνουν ότι αναφέρομαι σε συγκεκριμένη σκηνή που κατάφερε να είναι ταυτόχρονα αστεία και θλιβερή.

Γενικά: 77.gif
j-kidd13
Ας μου στειλει καποιος σοβαρους υποτιτλους για το wolf of wall street γιατι δεν εχω βρει...
roko
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 12 2014, 23:41 ) *
Quentin Tarantino’s Next Film Titled ‘The Hateful Eight’
και προφανώς είναι Western.
http://www.thewrap.com/quentin-tarantino-t...ht-movie-script


Αυτος δεν ειχε πει οτι το django θα ηταν η τελευταια του ταινια? rolleyes.gif Παντως ειμαι φαν του Ταραντινο μακαρι να κανει γουεστερν. Το καλυτερο συγχρονο γουεστερν που εχω δει ειναι το 3:10 to yuma με ρασελ κροου.
A.CAB
Είδα κάμποσες ταινίες τον τελευταίο καιρό.

Το Captain Phillips με τον Τομ Χανκς είναι πολύ δυνατό. Φοβερό σασπένς και σκηνοθετική μαεστρία από τον Γκρινγκρας και ένας πραγματικά έξοχος Τομ Χανκς που περιέργως δεν έφτασε μέχρι τα Όσκαρ. Εξαιρετικός και ο Σομαλός συμπρωταγωνιστής που βοηθάει το έργο να δώσει δύναμη και κατανόηση και για τις δύο πλευρές, είτε προσωπικά είτε πολιτισμικά. Το τελευταίο 20λεπτο είναι ο ορισμός του κινηματογραφικού σασπένς. Δεν λέω είχε κάποιες κλισεδιάρικες σκηνές ειδικά στην αρχή ενώ η αληθινή ιστορία είτε μου αρέσει είτε όχι είχε μια κατάληξη που φωνάζει America fuck yeah! αλλά τουλάχιστον ο Γκρινγκρας το κρατάει ελεγχόμενο και δεν δαιμονοποιεί του πειρατές αλλά τους εξανθρωπίζει.

Συμπαθητικό ήταν το Saving Mr. Banks. Βλεπόταν ευχάριστα και είχε μια εξαιρετική Έμμα Τόμσον αλλά ήταν τόσο γλυκανάλατο κατά διαστήματα και προσπαθούσε τόσο πολύ έντονα να είναι συγκινητικό αλλά κατέληξε προβλεπόμενο και πολύ safe. Δεν είναι του γούστου μου μάλλον.

Αυτό που με απογοήτευσε ήταν το The Secret Life of Wlater Mitty με τον Μπεν Στίλερ να παίζει και να σκηνοθετεί. Ήταν φτιαγμένο λες και ο σκοπός του ήταν να δώσει μερικά εντυπωσιακά τρέιλερ. Πολύ γλυκανάλατο ποπ χιτάκι παίζει. Ανά 10λεπτο και μία συρραφή ωραίων πλάνων National Geografic με χιπ μουσικούλα στο μπακράουντ. Οι φαντασιώσεις του Στιλερ έχουν χαβαλέ στην αρχή αλλά σύντομα κουράζουν γιατί δεν πάνε πουθενά την ιστορία, η οποία από τα μισά κι έπειτα αρχίζει και μπερδεύει πλήρως τι είναι φαντασία και τι πραγμάτικότητα και όχι ηθελημένα ούτε επιτυχημένα. Απλά όσα πραγματικά συμβαίνουν στο χαρακτήρα από ένα σημείο κι έπειτα είναι τόσο τραβηγμένα απ' τα μαλλιά που δεν μπορείς να την πάρεις σοβαρά. Πολύ βαβούρα εν ολίγης και ουσία μηδέν. Κρίμα γιατί γουστάρω το Στιλερ και σαν ηθοποιό (εδώ ήταν πολύ καλός) και σαν σκηνοθέτη (εδώ ήταν εκτός του στοιχείου του).

Φοβερός χαβαλές μαζί με σασπένς και κάποια καλά ξαφνιάσματα το You 're Next. Δεν κάνει κάτι το φοβερά πρωτότυπο όσον αφορά την ιστορία αλλά είναι φουλ καλοφτιαγμένο με πολύ μαύρο χιούμορ και μια ωραία αντιστροφή ρόλων που δεν βλέπεις συχνά. Εκεί που όλοι οι χαρακτήρες των ταινιών τρόμου είναι συνήθως στόκοι, εδώ παίζει μια πρωταγωνίστρια που είναι το ακριβώς αντίθετο. Πολύ έξυπνη και φουλ badass.

Ωραίο ήταν και το Rush για τη Φόρμουλα 1. Όλα καλά ήταν μόνο που δεν ξέρω γιατί το ξέχασα σχεδόν κατευθείαν.

Και ακόμα να δώ τους Κοέν και τον Τζάρμους.
A.CAB
Φοβερό το The Hunt του Τόμας Βίντενμπεργκ με το γίγαντα Μαντς Μίκελσεν. Μου το είχαν προτείνει κάμποσοι συμφορουμίτες και πραγματικά άξιζε. Σε κράταγε στην άκρη της θέσης σου από το πρώτο λεπτό δημιουργώντας φοβερό σασπένς παρακολουθώντας πως ένα τόσο μικρό ψέμα (wink.gif μπορεί να πάρει τόσο μεγάλες διαστάσεις. Ο Μαντς εξαιρετικός παίζοντας πιο χαμηλόφωνα με τρόπο δισυπόστατο και αρκετά αινιγματικό. Ακριβώς όπως όλη η ταινία και το φινάλε της.

Φοβεροί και τρομεροί ήταν και πάλι οι Αδελφοί Κοέν. Είναι οι αγαπημενοι μου δημιουργοί έτσι κι αλλιώς οπότε μπορεί να είμαι και προκατηλημένος. Αλλά και πάλι οι άνθρωποι διδάσκουν σινεμά και φτιάχνουν ένα ακόμα φιλμ βουτηγμένο στην ιδιοφυία. Μπορεί να μην ξετρελάνει όλους τους θεατές μιας και είναι αρκετά χαμηλόφωνο, μελαγχολικό και "περίεργο" αλλά η ευφυία των Κοέν δεν αμφισβητείται, ούτε ο τρόπος που δημιουργούν μια εντελώς δικιά τους ατμόσφαιρα και μια δικιά τους πινακοθήκη περίεργων δεύτερων χαρακτήρων και λούζερ πρωταγωνιστών. Είναι μια υπαρξιακή οδύσσεια γεμάτη χιούμορ, πόνο, μελαγχολία, μουσική και άφθονο γέλιο απ' τους Κοέν, οι οποίοι μοιάζουν να έχουν το ρόλο του θεού στις ταινίες τους και να βασανίζουν χαμογελώντας τους ήρωές τους. Φοβερό σάουντρακ, φοβερή φωτογραφία, εκπληκτικές ερμηνείες (ο πρωταγωνιστής είναι αποκάλυψη) και ένα διφορούμενο (κλασσικά) κοενικό φινάλε.

Δυστυχώς για λύπηση το Last Vegas με ένα κουαρτρέτο διάσημων γερασμένων σταρ (Ντε Νίρο, Ντάγκλας, Κλάιν, Φρίμαν). Κανά δυο χαβαλερδιάρικες ατάκες, ψιλοσυγκηνιτικό φινάλε αλλά συνολικά βαρετό και αγέλαστο.
Zoys
QUOTE(A.CAB @ Jan 23 2014, 14:47 ) *
Δυστυχώς για λύπηση το Last Vegas με ένα κουαρτρέτο διάσημων γερασμένων σταρ (Ντε Νίρο, Ντάγκλας, Κλάιν, Φρίμαν). Κανά δυο χαβαλερδιάρικες ατάκες, ψιλοσυγκηνιτικό φινάλε αλλά συνολικά βαρετό και αγέλαστο.

Η αλήθεια είναι ότι λόγω του cast είχα κάποιες προσδοκίες για αυτήν την ταινία. Μαλακία μου, το ξέρω... Δεν την ακυρώνω τελείως, αλλά δεν ξεπέρασε τη μετριότητα και παρέμεινε πράγματι σε υποτονικά επίπεδα.
Dreamerpanos
Την ταινία του Ντένις Ηλιάδη,+1,plus one,ένας ακόμα πως στο καλό λέγεται tongue.gif την έχει δει κανείς?Θέλω να τη δω αλλά είναι λίγο περίεργο το σενάριο και δεν ξέρω ακόμα....
mixalisgate7
QUOTE(Dreamerpanos @ Jan 23 2014, 16:07 ) *
Την ταινία του Ντένις Ηλιάδη,+1,plus one,ένας ακόμα πως στο καλό λέγεται tongue.gif την έχει δει κανείς?Θέλω να τη δω αλλά είναι λίγο περίεργο το σενάριο και δεν ξέρω ακόμα....


Δεν είναι κάτι ιδαίτερο,βλέπεται ευχάριστα.Είναι σαν το project X και το 21 & Over αλλά σε θρίλερ.
j-kidd13
Θελω να δω μια ταινια το βραδυ αλλα δεν ξερω τι να βαλω....
Ειμαι μεταξύ hobbit (αν κ δεν εχω δει το πρωτο), οδηγο διαπλοκης, το grudge match με ντενιρο σταλονε,και το 12 χρονια σκλαβος...
Για πειτε γνώμες.
mixalisgate7
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 29 2014, 18:33 ) *
Θελω να δω μια ταινια το βραδυ αλλα δεν ξερω τι να βαλω....
Ειμαι μεταξύ hobbit (αν κ δεν εχω δει το πρωτο), οδηγο διαπλοκης, το grudge match με ντενιρο σταλονε,και το 12 χρονια σκλαβος...
Για πειτε γνώμες.


Αν θες να δεις μια εξαιρετική ταινία δες το 12 χρόνια Σκλάβος.Αν θες κάτι πιο χαλαρό δες το grudge match.Ο Οδηγός Διαπλοκής είναι καλή ταινία ταινία αλλά όχι όσο την πλασάρουν.Το Χόμπτι δεν το έχω δει όποτε δεν έχω γνώμη.
sacarame
QUOTE(mixalisgate7 @ Jan 29 2014, 19:33 ) *
Αν θες να δεις μια εξαιρετική ταινία δες το 12 χρόνια Σκλάβος.



Εμένα κάπου με χάλασε το 12 χρόνια σκλάβος. Ναι οκ ταινία βασισμένη σε αληθινή ιστορία, που δείχνει τα βασανιστήρια και όλα όσα πέρασαν τόσοι άνθρωποι σαν δούλοι απλά και μόνο γιατί ειχαν διαφορετικό χρώμα. Αλλά μου έκανε πολύ απότομο το τέλος της ταινιας.

Σίγουρα πάντως την βλέπεις με ενδιαφέρον..
Zoys
QUOTE(sacarame @ Jan 29 2014, 19:46 ) *
Εμένα κάπου με χάλασε το 12 χρόνια σκλάβος. Ναι οκ ταινία βασισμένη σε αληθινή ιστορία, που δείχνει τα βασανιστήρια και όλα όσα πέρασαν τόσοι άνθρωποι σαν δούλοι απλά και μόνο γιατί ειχαν διαφορετικό χρώμα. Αλλά μου έκανε πολύ απότομο το τέλος της ταινιας.

Σίγουρα πάντως την βλέπεις με ενδιαφέρον..

Καλή ταινία, έντιμη περιγραφή γεγονότων (σκληρή όσο πρέπει) και καλό κλίμα εποχής.

Συμφωνώ για αυτό που λες διότι το τέλος είναι πράγματι απότομο και δεν θα το περίμενε κανείς, αλλά ίσως φαίνεται έτσι επειδή η συμπύκνωση των γεγονότων στην ταινία μας αφαιρεί λίγο την αίσθηση του χρόνου.
SG3ptshooter
QUOTE
Oscar-winning actor Philip Seymour Hoffman was found dead in his New York apartment on Sunday.
He was 46.

http://variety.com/2014/film/news/wsj-repo...ork-1201082934/
Θα τα λένε όμορφα με το μεγάλο Gandolfini κάπου εκεί έξω.
bbplayer
QUOTE (Zoys @ Jan 23 2014, 15:14 ) *
Η αλήθεια είναι ότι λόγω του cast είχα κάποιες προσδοκίες για αυτήν την ταινία. Μαλακία μου, το ξέρω... Δεν την ακυρώνω τελείως, αλλά δεν ξεπέρασε τη μετριότητα και παρέμεινε πράγματι σε υποτονικά επίπεδα.


μακριά από τέτοια φίλμ. κλασική περίπτωση αρπαχτής. την είχα πατήσει κι εγώ πρόπερσι με κάτι Μίρεν , Φρήμαν, Γουιλις και ένα δυο άλλους που μαζεύτηκαν να ξανα-κάνουν τους κατασκόπους και καλα. ακόμα κλαίω εκείνο το 10 ευρώ. never again
Zoys
QUOTE(bbplayer @ Feb 3 2014, 00:14 ) *
μακριά από τέτοια φίλμ. κλασική περίπτωση αρπαχτής. την είχα πατήσει κι εγώ πρόπερσι με κάτι Μίρεν , Φρήμαν, Γουιλις και ένα δυο άλλους που μαζεύτηκαν να ξανα-κάνουν τους κατασκόπους και καλα. ακόμα κλαίω εκείνο το 10 ευρώ. never again

Σαν αυτό με τον Ντενίρο και τον Σταλόνε που μπαίνουν στα ρινγκ στα 70 τους...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.