Help - Search - Members - Calendar
Full Version: The movie thread
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
HLR CENATION
Moλις ειδα το THe Grey με τον συγκλονιστικο και τεραστιο Λιαμ Νισον.

Καταπληκτικη.
HLR CENATION
Ειδα μια πολυ ωραια ταινια με τον Τζιμ Καρει που ειχε μεσα στο σπιτι του 6 πιγκουινους.Σε dvd την ειδα δεν θυμαμαι πως την λενε.Πολυ πλακα παντως.
IraTmac
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 17 2012, 00:44 ) *
Moλις ειδα το THe Grey με τον συγκλονιστικο και τεραστιο Λιαμ Νισον.

Καταπληκτικη.


Για λέγε γιατί σε άρεσε, χωρίς spoilers tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(IraTmac @ Jan 5 2013, 01:43 ) *
Για λέγε γιατί σε άρεσε, χωρίς spoilers tongue.gif

Καλως τον.Καλη χρονια και απο εδω. wink.gif

Κατ αρχην παιζει ο Λιαμ Νισον.Φοβερος,συγκλονιστικος.Πεφτει το αεροπλανο σε ενα χιονισμενο βουνο.Μενουν ζωντανοι 6-7 δεν θυμαμαι ακριβως.Το βουνο ειναι γεματο απο λυκους.Αυτοι που επεζησαν προσπαθουν να επιβιωσουν με τον Νισομ αρχηγο.Θες τιποτα αλλο για να δεις την ταινια?Δεν νομιζω. smiley.gif
greeneyes13
το ξέρω πως μάλλον άσκοπα ρωτάω αλλά είδε κανείς την άννα καρένινα στο σινεμά; smiley.gif
gallistis
QUOTE(greeneyes13 @ Jan 8 2013, 22:31 ) *
το ξέρω πως μάλλον άσκοπα ρωτάω αλλά είδε κανείς την άννα καρένινα στο σινεμά; smiley.gif


αν το έχεις δει με μιμη ντενίση στο θέτρο,δε χρειάζεται να πας σινεμά... smiley.gif smiley.gif
greeneyes13
QUOTE(gallistis @ Jan 9 2013, 01:02 ) *
αν το έχεις δει με μιμη ντενίση στο θέτρο,δε χρειάζεται να πας σινεμά... smiley.gif smiley.gif

εννοείται πως δεν το έχω δει με την μιμή ντενίση, μα για ποιά με πέρασες χαχαχαχα
για λέγε το είδες στο σινεμά; τον αύγουστο που είχα πάει στο εδιμβούργο το διαφημίζαν ότι θα παιζόταν στην αγγλία απο τότε το περιμένω να έρθει στην ελλάδα (παίζει ο τζουντ λο καταλαβαίνεις wink.gif
gallistis
QUOTE(greeneyes13 @ Jan 9 2013, 17:48 ) *
εννοείται πως δεν το έχω δει με την μιμή ντενίση, μα για ποιά με πέρασες χαχαχαχα
για λέγε το είδες στο σινεμά; τον αύγουστο που είχα πάει στο εδιμβούργο το διαφημίζαν ότι θα παιζόταν στην αγγλία απο τότε το περιμένω να έρθει στην ελλάδα (παίζει ο τζουντ λο καταλαβαίνεις wink.gif


δε το έχω δει,ούτε πιστεύω οτι θα το δω
gallistis
ειδα το argo χθες...πολύ καλή ταινία,ο μπεν άφλεκ όσο μέτριος ηθοποιος είναι,τόσο καλός σκηνοθέτης δείχνει να γίνεται...ειχα διαβάσει την κριτική του αθηνοράματος και μάλλον είδα άλλη ταινία.γράφει ο μήτσης

''ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΥΠΕΡΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΩΔΕΣ ΘΡΙΛΕΡ ΒΑΣΙΣΜΕΝΟ ΣΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΥΑΖΕΙ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΣΑΣΠΕΝΣ, ΠΡΟΤΟΥ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ ΩΡΑ ΣΕ ΕΝΑΝ -ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΜΕΝΟ- ΥΜΝΟ ΣΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ''

http://www.athinorama.gr/cinema/data/movies/?id=10023605

αυτό που είδα ειναι μια καλογυρισμένη περιπέτεια ,με πολύ αγωνια και σασπένς...ούτε υμνούς στην αμερική ούτε τίποτα...αντίθετα,ειδα μια κριτική και μια αλήθεια(σε όσα ανέφερε για τον σάχη)από τον άφλεκ απέναντι στην αμερική και στις πράξεις της στο ιράν αλλά και γενικότερα στο ρόλο της.η αισθητική των 70's αποτυπωμένη επιδέξια και οι ερμηνείες από άρκιν(δικαιολογημένη η υποψηφιότητα για όσκαρ) και γκουτμαν ,εντυπωσιακές
greeneyes13
είδα το "love story" μια ταινία του 1970 αρκετά ρομαντικό δραματικό στόρυ που όμως δεν με κούρασε ούε και με συγκίνησε
mixalisgate7
QUOTE(gallistis @ Jan 13 2013, 21:39 ) *
ειδα το argo χθες...πολύ καλή ταινία,ο μπεν άφλεκ όσο μέτριος ηθοποιος είναι,τόσο καλός σκηνοθέτης δείχνει να γίνεται...ειχα διαβάσει την κριτική του αθηνοράματος και μάλλον είδα άλλη ταινία.γράφει ο μήτσης

''ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΥΠΕΡΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΩΔΕΣ ΘΡΙΛΕΡ ΒΑΣΙΣΜΕΝΟ ΣΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΔΥΑΖΕΙ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΣΑΣΠΕΝΣ, ΠΡΟΤΟΥ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ ΩΡΑ ΣΕ ΕΝΑΝ -ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΜΕΝΟ- ΥΜΝΟ ΣΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ''

http://www.athinorama.gr/cinema/data/movies/?id=10023605

αυτό που είδα ειναι μια καλογυρισμένη περιπέτεια ,με πολύ αγωνια και σασπένς...ούτε υμνούς στην αμερική ούτε τίποτα...αντίθετα,ειδα μια κριτική και μια αλήθεια(σε όσα ανέφερε για τον σάχη)από τον άφλεκ απέναντι στην αμερική και στις πράξεις της στο ιράν αλλά και γενικότερα στο ρόλο της.η αισθητική των 70's αποτυπωμένη επιδέξια και οι ερμηνείες από άρκιν(δικαιολογημένη η υποψηφιότητα για όσκαρ) και γκουτμαν ,εντυπωσιακές



Βασικά είναι προς το τέλος που αγιοποιούν την CIA
gallistis
δε θεωρησα οτι την αγιοποίησαν..πουθενά δεν ειπώθηκε ότι οι πράξεις γίνονταν για το σωστό και το δίκιο,αλλά για το συμφέρον της αμερικής.ότι παρουσίασε την cia για σούπερ οργάνωση που έχει όλα τα μέσα και μπορεί να κάνει τα πάντα,οκ το δέχομαι,αλλά μέχρι εκει.
A.CAB
Η καλύτερη ταινία της χρονιάς μέχρι στιγμής για μένα είναι το The Master του Πολ Τόμας Άντερσον. Ο τύπος βρίσκεται σε μία απίστευτά ώριμη και δημιουργική στιγμή της καριέρας του. Ίσως ο πιο ενδιαφέρον σκηνοθέτης Αμερικάνος αυτή τη στιγμή. Η ταινία στριμώχνεται στην κορυφή φέτος παρέα με το Amour. Μια κατγορία μόνοι τους και οι δύο πρωταγωνιστές του.

Είδα και απόλαυσα το Frankenweenie του Τιμ Μπάρτον στην καλύτερη στιγμή του από το Sweeney Todd.

Βαρέθηκα από τις αμπελοφιλοσοφίες του Cloud Atlas και σιγουρεύτηκα ότι οι Γουατσόφσκι δεν είναι όσο έξυπνοι και ψαγμένοι όσο νομίζουν. Έχουν σωστές και καλές ιδέες, οι ταινίες τους έχουν κοινωνικοπολιτικό υπόβαθρο αλλά το παρακάνουν γιατί απλοποιούν και γενικεύουν ένα κάρο από αυτές.

Έπαθα πλάκα με το Killer Joe με Μάθιου Μακόναχι (κι όμως...). Η έκπληξη της χρονιάς μέχρι στγμής. Σίγουρα δεν είναι ταινία για όλους και πολλοί θα την μισήσουν αλλά εγώ βρήκα πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα στην ιστορία της (που παραπέμπει λίγο στο Θεώρημα του Παζολίνι), είδα εξαιρετικές ερμηνείες από άτομα που δεν το περίμενα και ήταν μία απ' τις καλύτερες μίξεις άγριου και βίαιου θριλερ με την κωμωδία. Σε πολές σκηνές θες να γελάσεις με αυτά που συμβαίνουν αλλά ταυτόχρονα σου 'χει παγώσει το αίμα.
Dwyane ''the flash'' Wade
ειδα το τζανκο χτες.απο τις καλυτερες του ταραντινο θεωρω.κορυφαιες ατακες,πολυ καλος τζειμι φοξ και απιστευτος waltz.την συνιστω ανεπιφυλακτα.
natouralistis
QUOTE (A.CAB @ Jan 16 2013, 14:23 ) *
Βαρέθηκα από τις αμπελοφιλοσοφίες του Cloud Atlas


icon_bored.gif icon_bored.gif icon_bored.gif

Για το killer joe με προβληματισες παντως. Δεν το εχω δει και εχω ακουσει τα χειροτερα..
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(natouralistis @ Jan 24 2013, 21:22 ) *
icon_bored.gif icon_bored.gif icon_bored.gif

Για το killer joe με προβληματισες παντως. Δεν το εχω δει και εχω ακουσει τα χειροτερα..


επειδη το εχω δει κι εγω θα συμφωνησω με τον ACAB,η ταινια με εξεπληξε πολυ ευχαριστα!
greeneyes13
καλησπέρα

την προηγούμενη εβδομάδα είδα το "άννα καρένινα", μου άρεσε αρκετά, ιδιαίτερα ότι οι περισσότερες σκηνές ήταν λες και έβλεπες σκηνή θεάτρου, ωραία σκηνικά, ωραία κουστούμια, ωραία μουσική
καμία από τις ερμηνείες δεν ξεχώρισε, ενώ η πρωταγωνίστρια παρόλο που έιναι τραγικό πρόσωπο δεν κέρδισε την συμπάθεια μου

προχτές είδα το "η ζωή του πι", πολύ ωραία ταινία, με εντυπωσιακές σκηνές, ωραία ιστορία και το μήνυμα που περνάει
LFO
Σαββατο ειδα τα The Sweeny & Amour. Tα ακρα αντιθετα δηλαδη....Το πρωτο ειναι Αγγλικη αστυνομικη περιπετεια, οχι κατι τρομερο αλλα ανετα περνας 2 ωριτσες με ξυλο, μπιστολιδι και κυνηγητά. Το συνιστώ ανεπιφυλακτα για να σκοτωσετε ενα δυωρο. Το βραδυ ειδα το Amour. Γαλλικο. Σκληρη ταινια, μιλα για την φθορά του ανθρωπου απο μια ηλικια και μετα, την αναγκη αξιοπρεπεπους διαβιωσης των ηλικωμενων και βεβαια για το πως 2 ανθρωποι ειναι ο ενας το συμπα για τον αλλο. Σκληρο, συγκινητικό και πολύ μελαγχωλικο. Σιγουρα να το δειτε μαζι με γυναικα και μαζι με ενα καλο ουισκι...

Την Κυριακη πρωι πρωι είδα το Hotel Transylvania (για να συνελθω απο το Amour biggrin.gif ). Σε οσους αρεσουν τα animation ειναι αρκετα καλό, εχει 3-4 σκηνες που δεν σου μενει αντερο απο τα γελια....Το απογευμα ειδα το The Impossible. Ωραια ιστορια, πραγματικα impossible...Nαομι θεα πολυ καλη, η γυναικα μου το εριξε στο κλαμα με τα παιδακια, Γιουαν Μακ Γκρεγκορ cool οπως παντα...

Εχθές είδα το Gangster Squad . Οκ , τυπας ο Γκοσλινγκ, μορφη ο Πεν, γυναικαρα η Στοουν αλλα όλα τα λεφτα είναι ο Μπρολιν....Βεβαια σαν ταινια ειναι overrated αλλα με μια μπυριτσα και νατσος περνα σουπερ η ωρα.
spysta
QUOTE(LFO @ Jan 29 2013, 11:24 ) *
Σαββατο ειδα τα The Sweeny & Amour. Tα ακρα αντιθετα δηλαδη....Το πρωτο ειναι Αγγλικη αστυνομικη περιπετεια, οχι κατι τρομερο αλλα ανετα περνας 2 ωριτσες με ξυλο, μπιστολιδι και κυνηγητά. Το συνιστώ ανεπιφυλακτα για να σκοτωσετε ενα δυωρο. Το βραδυ ειδα το Amour. Γαλλικο. Σκληρη ταινια, μιλα για την φθορά του ανθρωπου απο μια ηλικια και μετα, την αναγκη αξιοπρεπεπους διαβιωσης των ηλικωμενων και βεβαια για το πως 2 ανθρωποι ειναι ο ενας το συμπα για τον αλλο. Σκληρο, συγκινητικό και πολύ μελαγχωλικο. Σιγουρα να το δειτε μαζι με γυναικα και μαζι με ενα καλο ουισκι...

Την Κυριακη πρωι πρωι είδα το Hotel Transylvania (για να συνελθω απο το Amour biggrin.gif ). Σε οσους αρεσουν τα animation ειναι αρκετα καλό, εχει 3-4 σκηνες που δεν σου μενει αντερο απο τα γελια....Το απογευμα ειδα το The Impossible. Ωραια ιστορια, πραγματικα impossible...Nαομι θεα πολυ καλη, η γυναικα μου το εριξε στο κλαμα με τα παιδακια, Γιουαν Μακ Γκρεγκορ cool οπως παντα...

Εχθές είδα το Gangster Squad . Οκ , τυπας ο Γκοσλινγκ, μορφη ο Πεν, γυναικαρα η Στοουν αλλα όλα τα λεφτα είναι ο Μπρολιν....Βεβαια σαν ταινια ειναι overrated αλλα με μια μπυριτσα και νατσος περνα σουπερ η ωρα.

γενικα δεν σηκωσες κωλο !!!ΑΥΤΟ θες να πεις !!!
Γ
Ο
Υ ΣΤ
α
ρΩΩΩΩΩΩΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! thumbsup.gif thumbsup.gif
greeneyes13
είδα το "the impossible" πολύ ωραία ταινία, αληθινή ιστορία απ το τσουνάμι, δυνατή η ερμηνεία της naomi watts άξια είναι υποψήφια για όσκαρ α' γυναικείου ρόλου, κατ εμε την παράσταση κλέβει ο μεγάλιος γιος ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ
LFO
QUOTE(greeneyes13 @ Jan 29 2013, 23:18 ) *
είδα το "the impossible" πολύ ωραία ταινία, αληθινή ιστορία απ το τσουνάμι, δυνατή η ερμηνεία της naomi watts άξια είναι υποψήφια για όσκαρ α' γυναικείου ρόλου, κατ εμε την παράσταση κλέβει ο μεγάλιος γιος ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ


Nαι οντως ο μικρος δινει ρεστα....


Εχθες ειδα το Argo . Ωραια ταινια , ο Μπεν κλασικα μετριος ερμηνευτικά αλλα ώραιο εργακι. Σιγουρα οχι για την τοση φασαρια που γινεται για παρτι του αλλα ενταξει οι αμερικανοι γουσταρουν κατι τετοια...Το τελευταιο μισαωρο πολυ καλο , στα συν της ταινιας η κλιμακωση στο τελος...


gr²
Γεια χαρά παιδιά!
Γίνεται πολύ ντόρος γύρω από την ταινία Argo, οι περισσότερες κριτικές που έχω ακούσει είναι πολύ θετικές και λέω να πάω να την δω και εγώ αυτές τις μέρες. Την έχει δει κανείς; Ποια είναι η γνώμη σας;
aegeansheed
H ταινία είναι μια ζωντανή διαφήμιση των κοκκάλινων γυαλιών και γενικά μια retro-respective άποψη του dresscode και του φατσοκώδικα των 80's. Αν στην ταινία δεν σφηνόμπαιναν ο Γκούντμαν και ο Αρλεκιν θα ήταν πραγματικά Αργώ έως Καθυστερώ. Επίσης κάπου παίζει ο Χαμέντ Χαντάντι και η όψη της Τεχεράνης από την πρεσβεία θύμιζε την θέα των Ρόκιν Μάουντενς από Salt Lake City ή Denver.
mixalisgate7
Πολύ καλή ταινία με αντροπή,αγωνία και χιούμορ την κατάλληλη στιγμή
aegeansheed
QUOTE(aegeansheed @ Jan 30 2013, 16:21 ) *
και η όψη της Τεχεράνης από την πρεσβεία θύμιζε την θέα των Ρόκιν Μάουντενς από Salt Lake City ή Denver


Any guess?



HLR CENATION
ΕΙδα τις δυο οσκαρικες.

Το Λινκολν και το Τζανγκο.

Φοβερες και οι δυο αλλα ξεχωριζω το Λινκολν.Ισως με κερδισε περισσοτερο επειδη το ειδα στο σινεμα ενω το αλλο σε dvd.

Φανταστικος ο Σπιλμπεργκ για μια ακομα φορα,εκπκτικος ο Ντνιελ Ντε Λουιις οπως και ο Τομι Λι τζοουνς.Βαζω στην ταινια ενα 10ακι ευκολα.

Ωραιος και το Τζανγκο λιγο βαρετο το πρωτο μισαωρο βγαζει ματια οτι η ταινια ειναι Ταραντινο.Φοβερος για μια ακομα φορα ο Λεοναρντο.

Τωρα θελω να δω την φιλη μου την Ναομι Γουοτς.
επαθα λαστιχο
QUOTE(LFO @ Jan 29 2013, 12:24 ) *
μαζι με ενα καλο ουισκι...
με μια μπυριτσα και νατσος περνα σουπερ η ωρα.

Αν για καθε ταινια που βλεπεις ποτιζεσαι κιολας,τοτε σε περιμενω στους ΑΑ smiley.gif
LFO
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 2 2013, 16:13 ) *
Αν για καθε ταινια που βλεπεις ποτιζεσαι κιολας,τοτε σε περιμενω στους ΑΑ smiley.gif


Χαχα!! Εντάξει, 2 ωρες δεν θα βρεξεις λιγο το λαρύγγι σου?

Εχθες π.χ που ειδα το Τζανγκο ηπια μια κοκα κολιτσα, χαλαρα. Μερικες ταινεις ομως σηκωνουν αλκοολ, πως θα το κανουμε... Ειδικά αυτές που διαλέγει η γυναικα μου.... rolleyes.gif

spysta
εχω δει τα παντα ολα φετος !!μιλαμε θα κατσω να δω και τα οσκαρ στη νοβα
biggrin.gif

Impossible -- οι υποβρυχιες σκηνες με το σωμα της Ναομι που διαλυεται απο κλαδια,καδρωνια,πετρες,τζαμια κτλ με την τρομακτικη ορμη του νερου ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΤΕΣ.μου εχουν μεινει στο μυαλο !!τρομερη ενταση !!φυσικα και η μεγαλη συναισθηματικη εκρηξη στις σκηνες με τα παιδια. ωραια ταινια μ αρεσε .. η Ναομι Ουτς δινει ρεσιταλ και ο πιτσιρικας επισης καλος

Argo -- καλοδομημενη ταινια!! σε ιντριγκαρει απο την αρχη και το τελος σε αποζημιωνει γιατι εχει μπολικο ωραιο ρεαλιστικο σασπενς !!!οχι βεβαια και για τον πανικο που μας πλασαρουν .. αλλα ειναι ωραια δειτε την !!! ο Αφλεκ κανει cool ταινιες !!μπραβο του

Life of Pi -- το ειδα σε 3D οποτε νταξει ..ειχε μερικες φοβερες εικονες !!κλασσικος Ανγκ Λι !!δεν τρελαθηκα προσωπικα .. στην αρχη ξεκινησε ωραια .. καπου στο τελος το βαρεθηκα λιγο.ο αλλιγορισμος στο τελος ηταν ωραιος αλλα καπως obvious εξαρχης

Silver Linings Playbook -- μ 'αρεσε ΠΟΛΥ !!!Την ξεχωρισα απ ολες !!!!ωραια ιστορια γεματη απο συναισθηματα,εξυπνες ατακες και λογια αληθειας απο χαρακτηρες με πολλες πτυχες και αρκετο ενδιαφερον !!!ενα ματσο ψυχακια που προσπαθουν να ισορροπησουν αναμεσα στην πραγματικοτητα και τον ψυχαναγκασμο τους !!! αναλαφρο αλλα καπως βαρυ,αστειο αλλα και καπως πικρο ταυτοχρονα!!μου θυμισε λιγο το little miss sunshine !!!ο Μπραντλει Κουπερ ηταν ΣΟΥΠΕΡ και η Τζενιφερ Λορενς το ιδιο !!Ντενιρο κλασσικη αξια

Django -- νταξει παντα στον Ταραντινο περνας ενα ωραιο 2ωρο μαζι με τα νατσος σου (δεν υπαρχουν φιλοι μεχρι να τελειωσουν τα νατσος)!!!εκδικηση,πιστολιδια,αιμα,ξεκαρδιστικες σκηνες,περισσοτερο αιμα και πιστολιδια,η ανοδος του underdog,τρελες ατακες και πιστολιδια !! μπορω να πω οτι πλεον κατανταει λιγο βαρετο αυτο το ΚΛΑΣΣΙΚΟ μοτιβο που εχει σε ολες του τις ταινιες (ο αδικημενος που στο τελος θα *^$% τα παντα και τους παντες και θα παρει την εκδικηση του) .. αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ παραμενει διασκεδαστικο,ΠΑΝΤΑ καλοδομημενο χωρις κοιλιες και φαν του ουοτς ειδικα με σκηνες οπου η μια ατακα διαδεχεται την αλλη στο δευτερολεπτο !!! Κριστιαν Βαλτς ειναι απλα ΛΑΤΡΕΙΑ !!ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ !! Ντικαπριο Τζειμι Φοξ επισης ΚΑΛΟΙ
rchos
Είδα τρεις ταινίες μέσα στο σουκου.

Ξεκίνησα χαλαρά με το The Watch.Ben Stiller-Vince Vaughn είδα θα γελάσουμε λέω.
Είχε τις στιγμές του αλλά εν γένει δεν ήταν καμιά φοβερή κωμωδία.Ήταν καλή προθέρμανση πάντως για την συνέχεια.Ο Jonah Hill μάλλον είναι ο καλύτερος στην ταινία γιατί ειδικά ο Βον είναι μακριά από τον καλό του εαυτό.Κουλή τελείως και η ιστορία.

Συνέχισα με το Les Lyonnais.Ωραίο και πιασάρικο θέμα. Χωρίς πολλές σκηνές βίας και προσπάθεια να μπει στην ψυχολογία των πρωταγωνιστών και όχι απλά να πει την πιασάρικη ιστορία.Ωραία ταινία να την δείτε δεν θα χάσετε τα 2 ευρώ να την νοικιάσετε(το φορουμ δεν στηρίζει την πειρατεία tongue.gif ) αλλά σίγουρα έχουμε δει και καλύτερες ιστορίες τέτοιου τύπου.Highlight το τέλος της ταινίας όπου αποδυκνείεται πως τελικά ο αδικοχαμένος "Έλληνας" δεν είναι ο σπιούνος της ιστορίας.Τιμή και δόξα στον τίμιο Έλληνα Γκάνγκστερ...Γίνονται κάποια αλματάκια για να χωρέσει όλη η ιστορία στην ταινία αλλά δεν πειράζει αυτό ξεπερνιέται.

Τέλος χτες το βράδυ είδα την καλύτερη από τις τρεις του ΣαββατοΚύριακου.The Perks of Being a Wallflower.
Δεν την είδα για την Ερμιόνη αφού γενικά δεν είναι τόσο του γούστου μου σαν γυναίκα.Με κοντό μαλλί εντομεταξύ δεν μ'αρέσει καθόλου.Η ταινία πάντως ήταν πολύ ωραία.Πολύ δυνατό και το θέμα της και δεν το καταλαβαίνεις κιόλας ότι το απλά μη δημοφιλές παιδάκι με τα ψυχολογικά προβλήματα έχει τέτοια ιστορία από πίσω του.Ωραία συγκινητική ταινία με πολλά συναισθήματα να σου δημιουργούνται καθώς την βλέπεις.Φοβερό και το βασικό κομμάτι της ταινίας από Bowie.Ωδή στα μη δημοφιλή παιδιά στο σχολείο.Ελπίζω τα Ελληνικά σχολεία να μην γίνουν ποτέ έτσι πραγματικά.



Είχα ξεχάσει να γράψω τις ταινίες που είδα Last weekend.

The Master.Εντάξει μάλλον ήμουν κουρασμένος αλλά ρε παιδί μου κούρασε πάρα πολύ η άτιμη.Μέχρι το διάλειμα στο σινεμά(ναι στηρίζω τα συνοικιακά σινεμά) μου άφηνε μεγάλες υποσχέσεις.Μετά το παραγύρισε στην παράνοια και κάπου το έχασα.Ίσως να το ξαναδώ κάποια στιγμή ξεκούραστος.


Killing them softly. Μέτρια ταινία γενικά.Δεν μου άφησε και πολλά να πω.Περίμενα περισσότερα γιατί είναι ωραίο και το θέμα της.Χαίρομαι πάντως πάντα όταν βλέπω τον Goodfella Ray Liotta ξανά σε ταινίες.Είναι πολύ δυνατός ηθοποιός.


Silver Linings Playbook. Ωραία ταινία.Πολύ ωραία ταινία.Ο Κούπερ φαίνεται και από τα Hangover ότι είναι ηθοποιάρα. Είναι φοβερές οι σκηνές του με τον Ντενίρο στο πως δύο χαρακτήρες απροσάρμοστοι προσπαθούν ο ένας να κερδίσει την αποδοχή του άλλου.Πατέρας-γιος κλασική σχέση.
greeneyes13
είδα στο σινεμά το "οι διώκτες του εγκλήματος" με σον πεν και ράιαν γκόσλινγκ
ωραία ταινία σου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον αν και κλασσικά στο τέλος οι καλοί νικάνε τους κακούς
ΠΙΣΤΟΛΙΔΙ - ΠΙΣΤΟΛΙΔΙ - ΠΙΣΤΟΛΙΔΙ smiley.gif
A.CAB
Τελευταία είδα το Django Unchained με τον Ταραντίνο σε μεγάλη φόρμα να καταπιάνεται με το θέμα της δουλείας στην Αμερική. Μέσα από το δικό του πρίσμα πάντα. Από το πρώτο καρέ και το μουσικό θέμα της αρχής μέχρι το αιματοβαμμένο φινάλε η ταινία έχει τη στάμπα του. Διαρκείς σινεφίλ αναφορές, πανέξυπνοι διάλογοι, χιούμορ, βία, φοβεροί χαρακτήρες, ποπ αισθητική, όλα μάζι σε ένα ταραντινικό κοκτέιλ. Όσοι τον γουστάρουν θα το ευχαριστηθούν. Ο Σάμουελ Τζάκσον ο καλύτερος όλων κατά τη γνώμη μου και ας είναι όλοι τους φοβεροί.

Το Argo ήταν καλόφτιαγμένο, σφιχτοδεμένο και με αγωνία. Αλλά δεν ήταν και κάτι το συγκλονιστικό, ούτε κάτι που σου μένει και στη μνήμη. Καλοπαιγμένο αλλά και πάλι όχι κάτι το εξαιρετικό. Ο Άφλεκ καλύτερος πίσω απ' την κάμερα παρά μπροστά. Τα τελευταία λεπτά με ψιλοχάλασαν γιατί ήταν κάτι σαν χάι φάιβ για την CIA που κακολογούμε όλη την ώρα... Ναι καλά. Κρίμα γιατί μέχρι τότε είχε πολύ ισορροπημένη άποψη και θέση για το συγκεκριμένο συμβάν. Αξίζει αλλά όχι και για Όσκαρ.

Το Taken 2 ήταν για κλωτσιές όπως το περίμενα. Και όχι με την καλή έννοια.

Αντιθέτως το The Last Stand με τον Σβαρτζενέγκερ ήταν η ευχάριστη έκπληξη. B-movie νεο-γουέστερν που ξέρει πόσο τραβηγμένο είναι και δεν παίρνει ποτέ τον εαυτό του στα σοβαρά ενώ ξέρει και τα όριά του και δεν προσπαθεί να δείξει κάτι που δεν είναι. Τρελός χαβαλές, χιούμορ, πολλή και καλοσκηνοθετημένη δράση και το τελευταίο μισάωρο πραγματικό μακελειό. Ο Σβαρτζενέγκερ δείχνει πολύ γερασμένος αλλά του ταιριάζει μια χαρά ο συγκεκριμένος ρόλος μιας και κάνει ένα... γερασμένο σερίφη αποσυρμένο απ' το πολύ πιστολίδι που οι καταστάσεις τον φέρνουν να ξαναπάρει τ' όπλο του. Πριν καμιά 15αριά χρόνια μπορεί να παιζε τον ρόλο ο Κλιντ Ίστγουντ.

Θα δω και το Die Hard (γιατί μεγάλωσα με δαύτα) αλλά μυρίζομαι μεγάλη μπαρούφα. Σκηνοθέτης, σεναριογράφος μεγάλες απάτες. Ο ΜακΛέιν στη Ρωσία. Ο γιος του ΜακΛέιν πράκτορας. Ο Μπρους Γουίλις που παίζει τον Μπρους Γουίλις (τουλάχιστον στα τρειλερ). Κάτι δεν μ' αρέσει καθόλου. Αλλά τα λεφτά θα μου τα φάνε πάλι για εισιτήριο.
HLR CENATION
QUOTE(A.CAB @ Feb 15 2013, 21:29 ) *
Τελευταία είδα το Django Unchained με τον Ταραντίνο σε μεγάλη φόρμα να καταπιάνεται με το θέμα της δουλείας στην Αμερική. Μέσα από το δικό του πρίσμα πάντα. Από το πρώτο καρέ και το μουσικό θέμα της αρχής μέχρι το αιματοβαμμένο φινάλε η ταινία έχει τη στάμπα του. Διαρκείς σινεφίλ αναφορές, πανέξυπνοι διάλογοι, χιούμορ, βία, φοβεροί χαρακτήρες, ποπ αισθητική, όλα μάζι σε ένα ταραντινικό κοκτέιλ. Όσοι τον γουστάρουν θα το ευχαριστηθούν. Ο Σάμουελ Τζάκσον ο καλύτερος όλων κατά τη γνώμη μου και ας είναι όλοι τους φοβεροί.



Το Taken 2 ήταν για κλωτσιές όπως το περίμενα. Και όχι με την καλή έννοια.

Αντιθέτως το The Last Stand με τον Σβαρτζενέγκερ ήταν η ευχάριστη έκπληξη. B-movie νεο-γουέστερν που ξέρει πόσο τραβηγμένο είναι και δεν παίρνει ποτέ τον εαυτό του στα σοβαρά ενώ ξέρει και τα όριά του και δεν προσπαθεί να δείξει κάτι που δεν είναι. Τρελός χαβαλές, χιούμορ, πολλή και καλοσκηνοθετημένη δράση και το τελευταίο μισάωρο πραγματικό μακελειό. Ο Σβαρτζενέγκερ δείχνει πολύ γερασμένος αλλά του ταιριάζει μια χαρά ο συγκεκριμένος ρόλος μιας και κάνει ένα... γερασμένο σερίφη αποσυρμένο απ' το πολύ πιστολίδι που οι καταστάσεις τον φέρνουν να ξαναπάρει τ' όπλο του. Πριν καμιά 15αριά χρόνια μπορεί να παιζε τον ρόλο ο Κλιντ Ίστγουντ.

Θα δω και το Die Hard (γιατί μεγάλωσα με δαύτα) αλλά μυρίζομαι μεγάλη μπαρούφα. Σκηνοθέτης, σεναριογράφος μεγάλες απάτες. Ο ΜακΛέιν στη Ρωσία. Ο γιος του ΜακΛέιν πράκτορας. Ο Μπρους Γουίλις που παίζει τον Μπρους Γουίλις (τουλάχιστον στα τρειλερ). Κάτι δεν μ' αρέσει καθόλου. Αλλά τα λεφτά θα μου τα φάνε πάλι για εισιτήριο.


Ελα ρε δεν σου αρεσε το Τake?Εμενα μαζι με τους αναλωσιμους 2 ηταν η καλυτερη ταινια της χρονιας που περασε,Φοβερο.Αλλα γουστα ειναι το σεβομαι.Το Τζανγκο με κουρασε το πρωτο μισαωρο κατα τ αλλα ηταν εξοχο.

Τα αλλα δυο θα ανεβω στην Αθηνα γι αυτο το λογο για να δω αυτες τις δυο ταινιες.

Με το πολυ σκληρος για να πεθανει εχω μεγαλωσει αν και το 4 δεν μου αρεσε.Τα πρωτα 3 παντως ηταν φοβερα.Παντως αυτα που γραφεις εμενα μ αρεσουν σαν υποθεση.

Καλα την ταν ταινια του Σβαρτσενεγκερ δεν την χανω εννοειται.Θα την δω οπως και να εχει.

Χθες ειδα το keeper με τον Στηβεν Σηγκαλ.Φοβερη ταινια.Την αγορασα απο ενα φιλο μου πακιστανο και μου αρεσε πολυ.Να την δειτε.Της εβαλα 8. icon_drunk.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
μου αρεσε παρα πολυ το gangster's squad.φοβερος σον πεν,στο υψος του και ο γκοσλινγκ!!γενικα πολυ καλη γκανγκστερικη περιπετεια!!
HLR CENATION
Χθες ειδα την Argo.

Φοβερη ταινια φοβερος σε ολα Μπεν Αφλεκ.

Τετοιες ταινιες διαφημιζουν το σινεμα. 77.gif
HLR CENATION
http://www.athensbars.gr/movies/poioi-itan...xrysa-batomoyra

Eιχαμε και τα χρυσα βατομουρα...

Εδω εχει παρει η Θεα η Χαλι Μπερι για το catwoman δεν θα επερνε η Κριστεν Στιουαρτ,Η Ριανα και ο Λιαμ Νισον?Σαρωσε η εκλειψη παντως.Ε δεν πειραζει τοσο πουλησε.
HLR CENATION
Υπεροχη ταινια η σιδηρα κυρια.Φανταστικη για μια ακομα φορα η Μεριλ Στριπ.
greeneyes13
είδα το "μαθήματα ενηλικίωσης" με την έλεν χαντ
ωραία ταινία, προσεγγίζει με όμορφο τρόπο ένα πολύ λεπτο θέμα
ωραίες ερμηνείες
A.CAB
Είδα αυτή τη βδομάδα δύο ταινίες στο σινεμά. Το Silver Linings Playbook που πήρε και το Όσκαρ Α' Γυναικείου ρόλου η πιτσιρικα (και κουκλάρα και ταλεντάρα) Τζένιφερ Λόρενς. Ρομεντική κομεντί κατά βάθος αλλά από αυτές που δεν χρειάζεται να είσαι με την κοπέλα σου για να την απολαύσεις. Εξαιρετική ενναλλαγή κωμωδίας και δράματος, πολύ ωραία και έντιμη προσέγγιση του θέματος της ψυχικής υγείας (οι βασικοί ήρωες πάσχουν από τέτοιου είδους ασθένειες), εξαιρετικές ερμηνείες από όλους (ο Κούπερ του Hangover είναι ίσως ο καλύτερος όλων) και απίστευτα νευρώδης ρυθμός από το σκηνοθέτη που σε βάζει στον ψυχισμό των διπολικών ηρώων του. Η αλήθεια είναι πως στο δεύτερο μέρος και όσο πλησιάζει προς το φινάλε η ταινία γίνεται μια ψιλοσυνηθισμένη ρομαντική κομεντί αλλά αρκετά αλλοπρόσαλλη και πειραγμένη ώστε να μην μας ξενερώσει πλήρως. Αξίζει πάντως και περισσότερο και από το Άργκο που πήρε το Όσκαρ.

Επίσης είδα και το τελευταίο Die Hard και δυστυχώς ναι αυτό θα είναι το τελευταίο Die Hard. Ο ΜακΛέιν δεν έχει κανένα λόγο υπάρξης πλέον και δεν θυμίζει σε τίποτα τον χαρακτήρα με τον οποίο μεγαλώσαμε. Ούτε ένα πετυχημένο αστείο. Ούτε τίτποτα το αναγνωρίσιμο. Ξαφνικά ο ΜακΛέιν είναι ένας καραπερίεργος ημίτρελος Αμερικάνος που διαλύει χωρις να ξέρει ούτε ο ίδιος το γιατί τη μισή Μόσχα. Τεράστια απογοήτευση. Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα αλλά όχι και τέτοιο χάλι. Ο Μπρους Γουίλις κυριολεκτικά στα πρώτα 20 λεπτά νόμιζα ότι θα κοιμηθεί. Κλείναν τα μάτια του, μουρμούριζε σιωπηλά, κινούταν αργά. Αλλά του τη φέρνει ο σκηνοθέτης-κλόουν και εκεί γύρω στο 20λεπτο αρχίζει και ανατινάζει χωρίς λόγο και αιτία τα πάντα και του χαλάει την υπνοβασία. Εμφανίζεται και σε ρόλο γλάστρας και ο γιος του, ψάχνουμε σε όλη την ταινία να βρούμε ποιός είναι ο κακός (οι κακοί είναι απ' τα πλέον κλασσικά στοιχεία των προηγούμενων Die Hard) και τελικά μας επιφυλάσει έκπληξη ο γίγας σεναριογράφος (την οποία την καταλαβαίνεις απ' το τρέιλερ). Όχι ότι βγάζει κάποιο νόημα το σενάριο πέρα από το να δείξει ότι η Ρωσία είναι το χειρότερο και πιο βρώμικο μέρος στη Γη αλλά να 'χαμε να λέγαμε. Θέλω να γράψω πολλά σε σχεση με τον τρόπο που έχει γυριστεί αυτή η ταινία αλλά θα πάρει κανά δυο ποστ. Απλά θα πω ντροπή στον ερασιτέχνη φωτογράφο για την πιο κακή φωτογραφία και τον πιο κακό χειρισμό κάμερας σε Χολυγουντιανή ταινία, ντροπή στον άμπαλο σκηνοθέτη που δεν έχει ξαναδεί Die Hard στη ζωή του και ουστ στον σεναριογράφο που δεν έχει ιδέα που παν τα τέσσερα. Μπρους γερά φάτους τα λεφτά!
SG3ptshooter
QUOTE(A.CAB @ Feb 28 2013, 10:41 ) *

Τη χρειαζόμουν αυτή τη γνώμη για το Silver Linings Playbook. Πως να μη σε παινεύω μετά; Ήρθε η ώρα να ποστάρω σε αυτό το topic λοιπόν.
Με 3 γυναίκες που το συζήτησα την περασμένη βδομάδα, οι άλλες δύο το βρήκαν αδιάφορο και παράξενο και καλύτερη όλων η αδερφή μου που παρά τον έρωτά της για το Bradley Cooper το παράτησε στο μισάωρο (και αυτό). Οπότε όχι απλά δε χρειάζεται να είσαι με την κοπέλα σου, αλλά η ταινία λειτουργεί όταν τις κλειδώσεις στο υπόγειο και βάλεις εξ' αρχής τον εαυτό σου στη θέση του Pat Solitano. Oι ερμηνείες είναι το δυνατό σημείο της ταινίας και μπορώ να πω πως παρότι μ' άρεσαν αρκετά έως και απογοητεύτηκα όταν διάβασα τη σύνοψη του βιβλίου, που εμφανώς δίνει περιθώρια για πολύ πιο "δυνατή" σε συναισθήματα μεταφορά σε ταινία. Γιατί το cast είναι κατάλληλο, αλλά προφανώς ο στόχος είναι να το πάμε πιο χαλαρά. Πόσο ξεκάθαρο το κάνει το γεγονός ότι οι πρώτες επιλογές για τους πρωταγωνιστικούς ρόλους ήταν ο Vince Vaughn με τη Zooey Deschanel; (No disrespect to googly eyes 2.0). Για τα Oscarικά ναι, κι εμένα μου άρεσε περισσότερο απ' το Argo αλλά δεν μπορούν να μπουν στην ίδια ζυγαριά με βάση το τι ψάχνουν στο να αναδείξουν καλύτερη ταινία. Τα κουκιά στο τι θα βραβευτεί σε μεγάλο βαθμό είναι μετρημένα κάθε χρόνο. Δεν έχω αποφασίσει αν το άξιζε το Jenniferάκι, αλλά εγώ είχα απ' το 2006 (ή 2005; πότε είδα το Match Point τελοσπάντων..) να αξιολογήσω τόσο θετικά και σφαιρικά (χωρίς να βλέπω μόνο τον κώλο that is, a salute to Megan Fox) την παρουσία μιας νέας παρουσίας σε πρωταγωνιστικούς ρόλους, που να πείθει πραγματικά. Αν δω τις ταινίες και της Chastain και της Watts, ίσως και να καταλήξω υπέρ της Lawrence, αλλά έχω μια σαφή ανησυχία ότι θα είμαι προκατειλημμένος, γιατί ξέρω ότι μέσα σε 5 μέρες απ' το SLP είδα και το Winter's Bone και το Hunger Games. rolleyes.gif
Άκυρες σκέψεις, The Jennifer Lawrence version:
1. Περιμένω σε 15-20 χρόνια το remake το Who's afraid of Virginia Woolf με πρωταγωνίστρια τη Lawrence. Ναι, από τώρα. Δεύτερη επιλογή το animated feature - εξάπλωση του story του Destino. Αν γινόταν με ποιότητα βέβαια, αλλά στη Disney έχουν μισή ντουζίνα Star Wars να βιάσουν. Το βιάσουν πάει και στη σκηνή του SP με τον Indiana Jones.
2. Mπορούμε να τη φάμε σε νίκες τη Meryl. Άλλωστε μοιάζει με το George Washington - Charlie Kelly.
3. Δεν το βλέπεις μόνο απ' τις φωτογραφίες ή απ' το καρναβάλι των βραβείων το πόσο το έχει, γι' αυτό και δεν το είχα πάρει χαμπάρι νωρίτερα. Το φτηνά βαμμένο ξανθό μαλλί δε βοηθάει καθόλου όταν κρίνω. Κάποιοι γελάτε εδώ.
4. Το παντελώς άσχετο. Πως γίνεται ενώ είμαι ο κλασσικά ενοχλητικός τύπος που τρώει τη μανούρα γιατί ξερνάει το μετά να μην περίμενα το τέλος στο Life of Pi; Είχα πάρει απόλυτα δεδομένη την υπερβολή. Καλύτερα, γιατί μου άρεσε περισσότερο έτσι.

Μιας και δε μεγάλωσα με το McClane και κλείνεις και με το σύνθημα, μια χαρά φταίει κι αυτός. Εκτός πια κι αν χρειάζεται τόσο την ξεπέτα, φταίει. Δεν ξέρω, είναι ένδειξη το ότι πέρασε 3 δευτερόλεπτα απ' το Τop Gear να βάλει μπρος ένα Kia; Αφιερωμένο.
A.CAB
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 28 2013, 15:30 ) *


Χαιρετώ φίλε SG3ptshooter.

Τελικά απ' ότι κατάλαβα σ' άρεσε κι εσένα το Silver Linings Playbook. Ακόμα και σαν να μια απλή romcom να το δει κάποιος, είναι σίγουρα πολύ εκκεντρική και πειραγμένη ώστε να ξεχωρίσει απ' τις υπόλοιπες.
Ανέφερα το Άργκο επειδή πήρε το Όσκαρ. Προφανώς είναι εντελώς διαφορετικές ταινίες. Το τι είχαν στο μυαλό τους είναι εμφανές. Τους έκατσε διάνα το Argo. Γιατί ναι μεν τα έλεγε ωραία για την εξωτερική πολιτική της Αμερικής (άρα δεν θα κατηγορηθούν για φουλ προπαγάνδα) αλλά απ' την άλλη έκλεινε ως απολογία της CIA (ναι έχουμε κάνει τις σαχλαμάρες μας αλλά καλά παιδιά ήμαστε κι εμείς). Μεγάλο συν και το γεγονός ότι δείχνει τη σόου μπιζ και συγκεκριμένα το Χόλυγουντ (δηλαδή αυτούς που ψηφίζουν στα Όσκαρ) ως βοηθούς στο όλο επίτευγμα. Συν το ότι πρόκειται και για καλή ταινία και να το Όσκαρ.
Προσωπικά εγώ θα ψήφιζα άλλα πράγματα. Επειδή το Master τους έπεσε βαρύ (αν και το πρότειναν για τις ερμηνείες του επειδή πολύ απλά δεν γινόταν να τις παραβλέψουν), τότε θα ψήφιζα και με τα δύο χέρια την ακριβώς επόμενη βαριά και δύσκολη επιλογή, το Amour. Επίσης η Λόρενς ήταν εξαιρετική και έχει όλο το χρόνο μπροστά της να κλέψει το κατιτίς από την Μέριλ Στριπ, αλλά φέτος το Όσκαρ έπρεπε να πάει στην Ρίβα για το Amour. Ήταν μια κατηγορία μόνη της. Η πιτσιρίκα είναι όμως pure talent. Ελπίζω να μην την στραγγίξει το σύστημα.

Ο Μπρους είναι με διαφορά ο πλέον υπεύθυνος για το κατρακύλισμα του Die Hard.
SG3ptshooter
QUOTE(A.CAB @ Feb 28 2013, 18:47 ) *

Μου άρεσε σαφώς και πολύ, αλλά πιστεύω ήμασταν κοντά στο να ήταν ακόμη καλύτερο. Θα διαβάσω κιόλας το βιβλίο κάποια στιγμή και ίσως μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένος.
Το Argo ήταν καλό αλλά πράγματι πάνω απ' όλα κατάλληλο να κερδίσει. Το τέλος με το "πήρε το βραβείο αλλά δε θα το μάθει κανείς, τι ήρωας στα σιωπηλά και τη συνεισφορά οι μυστικοί" ήταν too much, αλλά εν γένει βλεπόταν άνετα. Μόνο το Lincoln θα μπορούσε να τους τη φέρει, δεν ξέρω αν ήθελε περισσότερο βάθος σε κάποια πρόσωπα γύρω απ' το κεντρικό story ή αν το story έπρεπε να είναι λιγότερο συγκεκριμένο στο να περάσει το άρθρο, αλλά κάπου μου έλειψε στη συνέχεια της εξιστόρησης κάτι για να το βρω καλύτερο.
Όταν παίρνετε στις ταινίες σας το Walton Goggins, Spielbergαίοι και Tarantinαίοι να του αφιερώνετε και μεγαλύτερο ρόλο. Τιτάνας σε όλα του.
Όταν είδα το Django είχα γουστάρει πολύ με τον Αυστριακό αλλά δεν περίμενα με τίποτα το 2/2. Όχι ότι δεν το άξιζε δηλαδή, πλην του Seymourα που δεν έχω εικόνα τα γερόντια τα καθάρισε.
Το Master λοιπόν δεν το χω δει (ακόμη; μάλλον) για να σου πω, αλλά ούτε το Amour είχε πραγματικές ελπίδες κι ας ήταν υποψήφιο. Και για μένα απ' όσα έχω δει ως τώρα είναι το καλύτερο. Ο λόγος του Haneke έπρεπε να ήταν: "You idiots, I should be invited every year". tongue.gif
Για Lawrence αυτό που λες στο τέλος.
greeneyes13
ρε παιδιά έμπενε κανείς στο tainiesonline;;;;
ξέρει κανείς τι έγινε;μου βγάζει κάτι στα ρώσικα (μάλλον) και θέλει κάτι σαν κωδικό
SG3ptshooter
Sacha + musicals..



Πόσο πρέπει να δω το Hugo κάποια στιγμή;
HLR CENATION
Ειδα το οδηγος αισιοδοξιας με τους Ντε Νιρο,Κουπερ,Λορενς.

Πανεμορφη και συγκινητικη ταινια.

Εκπληκτικη η Λορενς αλλα επιμενω οτι το οσκαρ επρεπε να πηγαινε στην Γουοτς.
Tobias Funke








SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Mar 15 2013, 20:16 ) *

Τότε που το είχα πρωτοδεί ως γεγονός είχα καεί τελείως.. biggrin.gif Χαιρετίζουμε το ρόλο της Julie Dreyfus.

Δεν έχω δει ακόμα το Master, λέω να το πάρω μαζί μου πάντως κι αν είναι θα τα πούμε την Τρίτη.

HLR CENATION
Πολυ ωραια ρομαντικη κομεντι η γυμνη αληθεια με τον Τζεραλντ Μπατλερ και την Καθριν Χειγκλ.Κουκλα η ξανθια.
A.CAB
Μεγάλη έκπληξη για μένα (αν και δεν θα έπρεπε γνωρίζοντας το σκηνοθέτη) το Life of Pi. Μεγάλο και το λάθος μου που δεν πήγα να το δω σε 3d. Απ' τις ταινίες που φτιάχτηκαν για να τις δεις σε αυτή τη μορφή. Πανδεσία χρωμάτων. Απίστευτες εικόνες. Ρεσιτάλ του Ανγκ Λη από όλες τις πλευρές. Όχι μόνο εικαστικά αλλά και φιλοσοφικά. Εκπληκτικό το φινάλε. Έμεινα με το στόμα ανοιχτό όχι μόνο λόγω εικόνων και εφέ αλλά λόγω της καθαρότητας σκέψης, των προβληματισμών μεταξύ ανθρώπου και θηρίου, ενστίκτου και λογικής, παιδικότητας και ωρίμανσης. Πολύ μεγάλη ταινία που κακώς άργησα να τη δω.
Μπήκε άνετα στο Τοπ-3 της περασμένης χρονιάς. Άλλη μία (παρέα με Αμουρ, Τζάνγκο και Silver Linings Playbook) που ήταν καλύτερη του Άργκο. Για την ακρίβεια αρχίζω και πιστεύω πως τελικά το Άργκο ήταν το πιο αδύναμο έργο από όλα όσα προτάθηκαν για Όσκαρ...

Καλό και απολαυστικό και το Brave της Pixar. Όχι βέβαια στα επίπεδα των προηγούμενων ταινιών τους αλλά μια χαρά. Παίζει να ήταν το λιγότερο καλό απ' όσα έχω δει, αλλά και πάλι ήταν αξιοπρεπέστατο και τεχνικά απίστευτο. Αυτό δείχνει και το επίπεδο της Ρixar στο χώρο του animation.

Λέω να περάσω στο Zero Dark Thirty. Παίζει να τα πάρω κρανίο αλλά παίζει και να το γουστάρω πολύ. Σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον όμως μιας και είμαι ένας από τους 16 (βαριά 17) ανθρώπους που βρήκαν εξαιρετικό το προηγούμενο έργο της Μπίγκελοου, The Hurt Locker.
mixalisgate7
QUOTE(A.CAB @ Mar 19 2013, 13:50 ) *
Λέω να περάσω στο Zero Dark Thirty. Παίζει να τα πάρω κρανίο αλλά παίζει και να το γουστάρω πολύ. Σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον όμως μιας και είμαι ένας από τους 16 (βαριά 17) ανθρώπους που βρήκαν εξαιρετικό το προηγούμενο έργο της Μπίγκελοου, The Hurt Locker.


Εξαιρετική ταινία το Zero Dark Thirty με καταπληκτική σκηνοθεσία από την Kathryn Bigelow & απολαυστική ερμηνεία από την Jessica Chastain
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.