Help - Search - Members - Calendar
Full Version: The movie thread
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
HLR CENATION
Με τη συμμετοχή του Sylvester Stallone, βρίσκεται σε προχωρημένο στάδιο ένα spin-off των θρυλικών ταινιών «Rocky», με πρωταγωνιστή τον υποτιθέμενο εγγονό του Apollo Creed!

Σκηνοθέτης έχει βρεθεί από την MGM και θα είναι ο Ryan Coogler. Άγνωστος στο ευρύ κοινό, ο 27χρονος έχει λάβει εξαιρετικές κριτικές στην πρώτη του κινηματογραφική προσπάθεια μεγάλου μήκους, το «Fruitvale Station». Μαζί του, ο πρωταγωνιστής της εν λόγω ταινίας, Michael B. Jordan θα υποδυθεί τον εγγονό του πρώτου μεγάλου αντιπάλου του Rocky!

Το θέμα αποκάλυψε η ιστοσελίδα http://www.deadline.com, με το άρθρο να έχει και κάποιες πληροφορίες για την πλοκή της ταινίας. Ο πρωταγωνιστής της ταινίας «Creed», είναι εγγονός του θρυλικού Apollo, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το boxing. Παρόλα αυτά έχει το ένστικτο και όταν αποφασίζει να μπει στον χώρο της πυγμαχίας, στρέφεται για βοήθεια στον Rocky Balboa!

O Rocky έχει αποσυρθεί φυσικά, αλλά δεν αρνείται εν τέλει να βοηθήσει τον εγγονό του καλύτερού του φίλου, που «χάθηκε» στο ρινγκ από τα χτυπήματα του Drago. Ο Stallone έχει ήδη συμφωνήσει να επιστρέψει ως Balboa και φέρεται να είναι ενθουσιασμένος με το όλο project.

Το ίδιο είμαστε και εμείς, αφού δεν πρόκειται για ακόμα ένα sequel, αλλά για μία εντελώς νέα ταινία, στην οποία απλά θα ξαναδούμε τον Rocky. Εξάλλου, ο θρυλικός αυτός χαρακτήρας, είχε το τέλος που του άξιζε στην ταινία «Rocky Balboa». Τώρα καλά θα κάνει να μείνει έξω από τα σχοινιά...

πηγη rainbowradio.gr

Υπεροχο,μαγικο,μοναδικο.
gspara
To πολυαναμενομενο 'Only God Forgives' με Γκοσλινγκ-Κριστιν Σκοτ Τομας με απογοητευσε.
Ο Δανος σκηνοθετησε τον Γκοσλινγκ και στο εξαιρετικο ΄'Drive' αλλα τωρα μου τα χαλασε.
Η Κριστιν ανωριστη προς το χειροτερο και εκτος ρολου.

Ειπα να σας προφυλαξω και το εγραψα,αλλα επειδη αυτα ειναι γουστα,οποιος το δει ας πει την γνωμη του.

Απογοητευση επισης το 'To The Wonder' του Μαλικ με τον Μπεν Αφλεκ.

Εχει δει κανεις το Αλμοδοβαρικο 'I'm So Excited'??
rchos
QUOTE(gspara @ Aug 3 2013, 10:33 ) *
To πολυαναμενομενο 'Only God Forgives' με Γκοσλινγκ-Κριστιν Σκοτ Τομας με απογοητευσε.
Ο Δανος σκηνοθετησε τον Γκοσλινγκ και στο εξαιρετικο ΄'Drive' αλλα τωρα μου τα χαλασε.
Η Κριστιν ανωριστη προς το χειροτερο και εκτος ρολου.

Ειπα να σας προφυλαξω και το εγραψα,αλλα επειδη αυτα ειναι γουστα,οποιος το δει ας πει την γνωμη του.

Απογοητευση επισης το 'To The Wonder' του Μαλικ με τον Μπεν Αφλεκ.

Εχει δει κανεις το Αλμοδοβαρικο 'I'm So Excited'??


Άλλες ταινίες του Δανού πλην του Drive είχες δει?
Το ρωτάω γιατί το drive ήταν η ταινία που έμοιαζε λιγότερο με το στυλ των υπόλοιπων ταινιών του.
gspara
QUOTE (rchos @ Aug 3 2013, 12:30 ) *
Άλλες ταινίες του Δανού πλην του Drive είχες δει?
Το ρωτάω γιατί το drive ήταν η ταινία που έμοιαζε λιγότερο με το στυλ των υπόλοιπων ταινιών του.

Oχι,μονο αυτες τις 2 τελευταιες.Μου εδωσες κινητρο ομως για εξτρα μελετη!!!!Απ'οτι ειδα συνηθως εμπιστευεται τον εξαιρετικο Μικελσεν.
Λεω να ξεκινησω με την τριλογια Pusher και το Βleeder καθως το Valhala Rising ειναι μαλλον εξω απο τα γουστα μου.
Τι προτεινεις??
SG3ptshooter
QUOTE(gspara @ Aug 3 2013, 14:26 ) *
Λεω να ξεκινησω με την τριλογια Pusher και το Βleeder καθως το Valhala Rising ειναι μαλλον εξω απο τα γουστα μου.
Τι προτεινεις??

το Bronson. tongue.gif Όντως. Αλλά δεν, ΜΗ ΜΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ.
gspara
QUOTE (SG3ptshooter @ Aug 3 2013, 14:28 ) *
το Bronson. tongue.gif Όντως. Αλλά δεν, ΜΗ ΜΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ.

Ο λογος σου διαταγη!!!!!Αφου παιζει και ο Τομ Χαρντι μια χαρα...προσφατα ξαναειδα και το Warrior!!!
rchos
QUOTE(gspara @ Aug 3 2013, 15:01 ) *
Ο λογος σου διαταγη!!!!!Αφου παιζει και ο Τομ Χαρντι μια χαρα...προσφατα ξαναειδα και το Warrior!!!


Αφού δεν σου άρεσε η τελευταία δύσκολο το βλέπω να σου αρέσει το bronson.

Δοκίμασε πάντως.

Ξαναλέω το Drive είναι ότι πιο εμπορικό έχει κάνει μακράν.
επαθα λαστιχο
QUOTE(gspara @ Aug 3 2013, 10:33 ) *
Εχει δει κανεις το Αλμοδοβαρικο 'I'm So Excited'??

Εκτρωμα.οχι απλα η χειροτερη ταινια του αλμοδοβαρ(τις εχω δει ολες) αλλα ειναι απο αυτες που πραγματικα σκεφτεσαι γιατι δεχτηκε ενας μεγαλος σκηνοθετης να υπαρχει τετοια μπαλαφαρα στην φιλμογραφια του.αν γουσταρεις μικελσεν,δες το the hunt η αλλιως jagten (δανεζικος τιτλος)
gspara
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Aug 3 2013, 18:46 ) *
Εκτρωμα.οχι απλα η χειροτερη ταινια του αλμοδοβαρ(τις εχω δει ολες) αλλα ειναι απο αυτες που πραγματικα σκεφτεσαι γιατι δεχτηκε ενας μεγαλος σκηνοθετης να υπαρχει τετοια μπαλαφαρα στην φιλμογραφια του.αν γουσταρεις μικελσεν,δες το the hunt η αλλιως jagten (δανεζικος τιτλος)

Eυχαριστω φιλε.Mε εβγαλες απο τον κοπο.Καπως ετσι τα περιμενα.Εχω δει τις περισσοτερες ταινιες του και σκοπευα να την δω.
Το εχω δει το the hunt.Εχεις δικιο.Φοβερο!!!!!!

QUOTE (rchos @ Aug 3 2013, 18:18 ) *
Αφού δεν σου άρεσε η τελευταία δύσκολο το βλέπω να σου αρέσει το bronson.

Δοκίμασε πάντως.

Ξαναλέω το Drive είναι ότι πιο εμπορικό έχει κάνει μακράν.

Συμφωνω για το drive.Αλλα για να πω την αμαρτια μου,μου αρεσε πολυ!!

Με εβαλες στην μπριζα τωρα με τον Nicolas Winding Refn και βρηκα πρωτα το Pusher I στο οποιο ομως εχει κανει την παραγωγη.Πολυ καλο...πολυ ντοπα βεβαια,εκανα και την βλακεια να το δω με την φιλη μου,η οποια στο 10λεπτο την εκανε και εκτοτε αγνοειται χαχαχα.....τουλαχιστον με αφησε στην ησυχια μου να συνεχισω με τα υπολοιπα 69.gif
gspara
Rchos σε προσκυνω 77.gif Ενεση μου εκανες??
Ειδα και το Pusher 3-Im The Angel Of Death...ΘΕΙΚΟΤΑΤΟ!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΡΑΝΟΙΑ!!!Το εχεις δει?
Ειχες δικιο.Πως πηγε και εβγαλε το drive o Refn??
Το κακο ειναι οτι τα υπολοιπα δεν τα βρισκω ουτε στο βιντεοκλαμπ.Ξερει κανεις αν υπαρχουν καπου?
επαθα λαστιχο
QUOTE(gspara @ Aug 4 2013, 01:39 ) *
Rchos σε προσκυνω 77.gif Ενεση μου εκανες??
Ειδα και το Pusher 3-Im The Angel Of Death...ΘΕΙΚΟΤΑΤΟ!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΡΑΝΟΙΑ!!!Το εχεις δει?
Ειχες δικιο.Πως πηγε και εβγαλε το drive o Refn??
Το κακο ειναι οτι τα υπολοιπα δεν τα βρισκω ουτε στο βιντεοκλαμπ.Ξερει κανεις αν υπαρχουν καπου?
δυστυχως δεν υπαρχουν στο ιντερνετ απο οσο εχω ψαξει.ισως η ελπιδα σου ειναι να πας σε κανα μεγαλο βιντεο κλαμπ αλυσιδας
gspara
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Aug 4 2013, 08:25 ) *
δυστυχως δεν υπαρχουν στο ιντερνετ απο οσο εχω ψαξει.ισως η ελπιδα σου ειναι να πας σε κανα μεγαλο βιντεο κλαμπ αλυσιδας

Ok,θα κανω μια προσπαθεια...
mixalisgate7
The Hot Flashes - Ευχάριστη κωμωδία με θέμα το μπάσκετ.
HLR CENATION
Πολυ ωραια η αισθηματικη ταινια χαρηκα που σε γνωρισα με τον Στιβ καρελ και την Κιρα Ναιτλι.

Ενας αστεροειδης βρισκεται σε τροχια συγκρουσης με την γη και λιγο πριν την καταστροφη του κοσμου εροτευονται δυο εντελως αταιριαστοι χαρακτηρες.
Πανεμορφη ταινια.
HLR CENATION
Σημερα ειδα δυο ταινιες.
Την αμεση επαφη με τον Ντολφ Λουντγκρεν που μου αρεσε πολυ.Γενικα ο Λουντγκρεν μ αρεσει σαν ηθοποιος γιατι ειναι αλανι.
Kαι το εξαιρετικο Drive με τον τεραστιο Ραιαν Γκοσλινγκ. http://www.imdb.com/title/tt0780504/ Στο imdb του εβαλα 8.
SG3ptshooter
"If you spent as much energy as you do bitching and whining and worrying and just practised your scales, you'd be Django Reinhardt."
ΟΛΕΣ; 19.gif
greeneyes13
πείτε καμια καλή ταινία για σάββατο βράδυ
kseplenhs
Είδα το movie 43.Καλή προσπάθεια για κάψιμο απο "πρωτοκλασσάτους" ηθοποιούς.Πού και που χρειάζεται η συμμετοχή τους σε τέτοια καψίματα.Καμιά δουλεια δεν είναι ντροπή...

Μετά σαν να μην έφτανε αυτό,είδα το haunted house.Τα πρώτα κύτταρα στον εγκέφαλο ανέβασαν θερμοκρασία αλλά στη συνέχεια συμπαρέσυραν το ένα ημισφαίριο απο τη στιγμή που έκανε την εμφάνισή του ο μαύρος εξορκιστής και μετά.Πλέον με ένα ημισφαίριο νιώθω συντριπτικά χαρούμενος.Επιχειρήστε το και εσείς...

Έχω στο ιν πρόγκρες όλα τα pink panther του peter sellers.Με έχει πιάσει μια νοσταλγία και θέλω ένα tour στις ένδοξες αυτές εποχές...
gspara
Eξαιρετικο κοινωνικο δραμα το What Maisie Knew!!!!
Κυριως για διαζευγμενους...αλλα και οχι μονο.Ρεαλιστικη αναπαρασταση χωρισμενων γονιων που θελουν την επιμελεια για επιδειξη δυναμης στον πρωην συντροφο τους και οχι επειδη νοιαζονται για το παιδι.

Πολυ καλη η Julianne Moore στο ρολο της 'αχρηστης μανας',αλλα αυτος που κλεβει την παρασταση κατα την γνωμη μου ειναι ο Alexander Skarsgard ως νεος συζυγος-πατριος.
HLR CENATION
Υπεροχη ταινια ο Τed ενα λουτρινο αρκουδακι που μιλαει με την υπεροχη Μιλα Κουνις και τον Μαρκ Γουολμπεργκ.
HLR CENATION
Ειδα το γεννημενος να σκοτωνει με τον Στηβεν Σιγκαλ.Στο IMDB την βαθμολογησα με 5.
Επισης ειδα το Ruslan με τον ιδιο ηθοποιο.Του εβαλα 6. smile.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 20 2013, 16:31 ) *
Ειδα το γεννημενος να σκοτωνει με τον Στηβεν Σιγκαλ.Στο IMDB την βαθμολογησα με 5.


ησουν πολυ γενναιοδωρος tongue.gif
Myria
Σε περίπτωση που είναι κάποιος Αθήνα μπορεί να μου πει πώς λεγόταν εκείνη η ταινία του Mr Nespresso που πεθαίνει η γυναίκα του και μένει με δύο κόρες και μαθαίνει ότι τον ταρανδοποιούσε ασυστόλως? Θέλω να δω μετά από δύο χρόνια τι γίνεται μετά...
PanosIlio
The Descendants

http://www.imdb.com/title/tt1033575/
Myria
QUOTE(PanosIlio @ Aug 22 2013, 14:55 ) *




Α ευχαριστώ πολύ smile.gif .
A.CAB
Είδα πάρα πολλές ταινίες αυτή την εποχή. Όλων των ειδών και όλων των επιπέδων. Επέρχεται σεντόνι οπότε όποιος βαρεθεί ας σταματήσει όποτε θέλει.

Για αρχή ξανάδα το Brazil του Τέρι Γκίλιαμ μετά από χρόνια και μου έφυγε και πάλι το σαγόνι. Απλά ένα πολυδιάστατο αριστούργημα.

Πολύ ωραίο αν και άνισο και αναποφάσιστο ανάμεσα σε δικαστικό δράμα και ψιλοσουρεάλ κωμωδία το And Justice for All με τον Πατσίνο του 1979. Απ' τις ταινίες που δυστυχώς δεν πολυβγαίνουν πλέον.

Μετρίως μέτριο το τελευταίο με τον Πατσίνο και τους επίσης γίγαντες (και γέροντες) Κρίστοφερ Γουόκεν και Άλαν Άρκιν, Stand Up Guys. Πότε κωμωδία, πότε γκανγκστερικό δράμα αλλά με πλήρως αποτυχημένη εναλλαγή ατμόσφαιρας και καταστάσεων. Ως κωμωδία έχει κανά δυο καλές στιγμές αλλά κυρίως ξεπέφτει σε χοντράδες που δείχνουν πλήρως άσχετες με την υπόλοιπη ταινία. Όταν όμως γέρνει προς το δράμα οι παλιοσειρές κεντάνε. Ο Πατσίνο μετά από καιρό πετάει σπίθες και ο Γουόκεν βγάζει μια φοβερή μελαγχολία χωρίς πολλά πολλά. Κρίμα γιατί ήταν χαμένη ευκαιρία για κάτι πολύ καλό.

Είδα δύο ταινίες του Ρόμπερτ Ρέντφορντ. Το Quiz Show που ήταν καλοφτιαγμένο, με καθαρή σκέψη και πολύ καλές προθέσεις. Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έλεγε κάτι που δεν έχουμε ξανακούσει. Αξίζει πάντως. Και το The Company You Keep που έβγαλε τελευταία. Επίσης καλών προθέσεων, με μυαλό και ώριμη φιλελεύθερη σκέψη όπως πάντα από τον Ρέντφορντ αλλά προβλέψιμο, κουρασμένο και αρκετά δημαγωγικό. Φάνηκε κάπως σκουριασμένος σκηνοθετικά ο Ρέντφορντ. Ο χρόνος δυστυχώς είναι αδυσόπητος για όλους και για τους μεγάλους δημιουργούς βέβαια.

Αυτό κάνει μπαμ στην περίπτωση του Μπράιν Ντε Πάλμα όπου είδα το τελευταίο του φιλμ Passion. Ίσως η χειρότερη στιγμή της φιλμογραφίας του. Αν εξαιρέσεις μια-δυο στάνταρ εντυπωσιακές και ατμοσφαιρικές σεκάνς, όλο το υπόλοιπο έκλεινε διαρκώς προς την κατά λάθος κωμωδία. Μιλάμε ότι ώρες ώρες δεν πίστευα τι έβλεπα. Διάλογοι της πλάκας, ερμηνείες ότι να 'ναι, δραματουργία από πρωτοετή της Σταυράκου, ατμόσφαιρα σοφτ πορνό του '90 και δεν συμμαζεύεται. Ρε Μπράιν είσαι από τις μεγάλες μου συμπάθειες. Γύρνα πίσω γρήγορα!

Μ' άρεσε το Oblivion με τον Τομ Κρουζ για την όλη προσπάθεια και ατμόσφαιρα αλλά κακά τα ψέμματα έμπαζε από παντού και θυμιζε κολλάζ παλαιότερων και καλύτερων ταινιών (Wall-e, Moon, 2001, The Matrix...). Τη θεωρώ καλή ταινία όμως.

Το RED 2 ήταν απαράδεκτο και καμία σχέση με το πρωτότυπο. Δεν είχαν ιδέα πως να συνεχίσουν την ιστορία οπότε αυτοσχεδίασαν.

Πολύ μεγάλος χαβαλές το This is the End με όλη τη νέα γενιά αμερικάνων κωμικών. Πολλές σινεφίλ αναφορές. Ψιλομαστούρικη διάθεση. Παρείστικη ατμόσφαιρα. Τρελές ατάκες και ακόμα πιο τρελό σενάριο και καταστάσεις. Το γούσταρα πολύ.
Pierce
Affleck Set to Play Batman in 'Man of Steel' Sequel

http://movies.yahoo.com/blogs/movie-talk/h...-022440197.html




mixalisgate7
We're the Millers smiley.gif smiley.gif
benchwarmer
QUOTE(A.CAB @ Aug 22 2013, 19:36 ) *
Για αρχή ξανάδα το Brazil του Τέρι Γκίλιαμ μετά από χρόνια και μου έφυγε και πάλι το σαγόνι. Απλά ένα πολυδιάστατο αριστούργημα.


Ταινιάρα. Αλλά προσωπικά (και προφανώς θα διαφωνήσω με τους πιο hardcore σινεφίλ) θεωρώ το Twelve Monkeys ανώτερο (και ίσως μέσα και στις 10 αγαπημένες μου ταινίες όλων των εποχών).


QUOTE(A.CAB @ Aug 22 2013, 19:36 ) *
Το RED 2 ήταν απαράδεκτο και καμία σχέση με το πρωτότυπο. Δεν είχαν ιδέα πως να συνεχίσουν την ιστορία οπότε αυτοσχεδίασαν.


Κι όμως, αν και όπως το 99% των sequel έγινε απλώς για να γίνει, εμένα μ' άρεσε. Προφανώς εννοώ μ' άρεσε στο επίπεδο του να περάσεις ευχάριστα την ώρα σου στο σινεμά.

QUOTE(kseplenhs @ Aug 10 2013, 21:24 ) *
Είδα το movie 43.Καλή προσπάθεια για κάψιμο απο "πρωτοκλασσάτους" ηθοποιούς.Πού και που χρειάζεται η συμμετοχή τους σε τέτοια καψίματα.Καμιά δουλεια δεν είναι ντροπή...


Από τις ιδανικότερες ταινίες για κάψιμο με παρέα πραγματικά laugh.gif
Πραγματικά, για κάποιον που δεν την έχει δει, δείτε πρώτα το καστ, φανταστείτε το τι μπορεί να κάνει αυτό το καστ, και μετά δείτε την ταινία tongue.gif Μετά μπορείτε να με βρίσετε άφοβα tongue.gif


Α, και προς SG: Μετά την τριλογία και το OUATIA, κοντοζυγώνει και η ώρα του OUATITW. Θα σε ενημερώσω σχετικώς B)
captain charisma
ο μπειλ τελο απο μπατμαν δλδ?γτ διαβαζω οτι κ ο σκοντ αντκινς που επαιζε στο μποικα ειναι υποψηφιος γ το ρολο του μπατμαν
mixalisgate7
QUOTE(captain charisma @ Aug 23 2013, 21:45 ) *
ο μπειλ τελο απο μπατμαν δλδ?γτ διαβαζω οτι κ ο σκοντ αντκινς που επαιζε στο μποικα ειναι υποψηφιος γ το ρολο του μπατμαν


Είναι επίσημο
Pierce
Ο Μπέιλ πάει πακέτο με τον Νόλαν, και ο Νόλαν είπε τέρμα... Πολύ βαρύ το φορτίο για όποιον είχε σκοπό να εμπλακεί μετά από αυτή τη τριλογία με τον Batman, αλλά αυτοί μάλλον πάνε να το γυρίσουν σε parody...
mixalisgate7
The Incredible Burt Wonderstone - Διασκεδαστική
priest
QUOTE(Pierce @ Aug 24 2013, 00:00 ) *
Ο Μπέιλ πάει πακέτο με τον Νόλαν, και ο Νόλαν είπε τέρμα... Πολύ βαρύ το φορτίο για όποιον είχε σκοπό να εμπλακεί μετά από αυτή τη τριλογία με τον Batman, αλλά αυτοί μάλλον πάνε να το γυρίσουν σε parody...

αν δεν ειχαν βγει οι avengers ειμαι σιγουρος πως θα περνουσε αρκετος καιρος μεχρι να βλεπαμε καινουρια ταινια μπατμαν.

κατι απολυτα λογικο αφου ειναι προσφατη η τελευταια ταινια του με τον μπειλ ως πρωταγωνιστη.

και τωρα πανε να γυρισουν νεα ταινια με εναν τελειως διαφορετικο μπατμαν μετα απο 3 χρονια απο την τελευταια!

καποιος να σταματησει τον σναιντερ...
greeneyes13
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 23 2013, 20:10 ) *
We're the Millers smiley.gif smiley.gif


βλεπόταν;
mixalisgate7
QUOTE(greeneyes13 @ Aug 24 2013, 18:01 ) *
βλεπόταν;


Άνετα,είχε αρκετό γέλιο.
greeneyes13
QUOTE(mixalisgate7 @ Aug 24 2013, 18:14 ) *
Άνετα,είχε αρκετό γέλιο.

μάλλον θα το δω μεσα ςτην εβδομάδα
A.CAB
Ωραίο και πολύ εντυπωσιακό το Elysium με τον Ματ Ντέιμον από το σκηνοθέτη του District 9. Δεν είναι εξίσου καλό αλλά και πάλι συνδιάζει δράση, θέαμα και κοινωνικοπολιτικούς προβληματισμούς. Σπάνιο είδος μπλοκμπάστερ δηλαδή. Δυστυχώς αν και έχει πολλές ωραίες ιδέες, το σενάριο έχει και ευκολίες και αδυναμίες. Όπως και να έχει περνάς μια χαρά και στηρίζεις ότι έχει απομείνει από το ενήλικο κομμάτι του Χόλιγουντ.
HLR CENATION
Πολυ ωραια η οικογενεια Μιλερ.Γενικα τις ταινιες της Ανιστον τις βλεπω στο σινεμα .Της εβαλα ενα 7 γιατι εβγαλε γελιο.
HLR CENATION
Πολυ ωραια ταινια το σκοτωσε τους γλυκά με τον Μπραντ Πιτ.
gspara
QUOTE (HLR CENATION @ Sep 3 2013, 21:06 ) *
Πολυ ωραια ταινια το σκοτωσε τους γλυκά με τον Μπραντ Πιτ.

Kαι τον τεραστιο Ben Mendelson(Αnimal Kingdom,.....)!!!
Kαλοριζικο το καινουργιο αβαταρ!!!!
HLR CENATION
QUOTE(gspara @ Sep 3 2013, 22:04 ) *
Kαι τον τεραστιο Ben Mendelson(Αnimal Kingdom,.....)!!!
Kαλοριζικο το καινουργιο αβαταρ!!!!


Ευχαριστω,ειναι μεχρι να τελειωσει το ευρωμπασκετ μετα θα επιστρεψουμε στα κανονικα μας.
Dwyane ''the flash'' Wade
κατεβασα και ειδα το pain and gain με τον dwyane johnson και τον mark walberg.ευχαριστο διωρακι.βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα.εχει πλακα διοτι παρουσιαζει 3 φουσκωτους των γυμναστηριων που ειναι τιγκα στην αναβολα και πολυ στοκοι στο μυαλο!
greeneyes13
την προηγούμενη εβδομάδα είδα το "we are the millers" είχε γέλιο αν και δεντο περίμενα

χτες πήγα και είδα την καινούρια του woody allen "θλιμέννη τζάσμιν"
πολύ ωραία ταινία, σας προτείνω να την δείτε
A.CAB
Είδα και εγώ το Blue Jasmine του Γούντι Άλλεν και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Πραγματικό αριστούργημα κατ' εμέ και μία απ' τις καλύτερες ταινίες του Γούντι. ότι καλύτερο από την εποχή του Match Point. Κυρίως είναι δράμα (αν και έχει κάμποσες κωμικές σκηνές) και η Μπλάνσετ είναι σαρωτική και πάει φουλ για το Όσκαρ. Στην 5άδα των υποψήφιων είναι πέρα από στάνταρ. Οι εναλλαγές χιούμορ και δράματος είναι εκπληκτικές, η διχοτόμηση της ιστορίας ανάμεσα στις 2 αδερφές, στις 2 πόλεις και στις 2 χρονικές περιόδους εξίσου εντυπωσιακές. Το θέμα του εξαιρετικά επίκαιρο και βγάζει έναν κυνισμό σε αυτό το έργο ο Γούντι Άλλεν που αιφνιδιάζει.

Είδα επίσης ένα θεοσκότεινο και ψιλοάρρωστο εργάκι, το Kill List. Ανεξάρτητο αγγλικό θρίλερ. Μπορεί να είναι αστυνομικό θρίλερ. Μπορεί και καθαρόαιμη ταινία τρόμου. Μπορεί και κάτι στα πλάσια του Λιντς. Μπορεί και όλα μαζί. Τα τελευταία 20 λεπτά κάνει μια στροφή προς τον τρόμο και έχει κάμποσες σκηνές που με έκαναν να κοιτάω σαν χάνος (είτε λόγω βίας είτε λόγω ότι γινόταν ότι να 'ναι). Όπως και να 'χει όμως είναι εξαιρετικά παιγμένο, με φοβερή ατμόσφαιρα μυστηρίου και σασπένς, με εκρήξεις ωμής βίας και γενικά με ένα σκηνοθέτη που δείχνει να το κατέχει. Μετά από σκέψη το φινάλε δεν ήταν όσο άκυρο όσο νόμιζα αρχικά. Για τους φαν του Ρεφν ή του Λιντς το προτείνω αν και μπορεί να φάω κράξιμο μετά την πρώτη ανάγνωση του φινάλε.

Το καινούργιο Star Trek ήταν πάλι πολύ ευχάριστο και θεαματικό. Ευτυχώς δεν είχε τις άπειρες τρύπες του προηγούμενου αλλά δεν είχε και τη φρεσκάδα του. Δεν είμαι φαν του Σταρ Τρεκ γενικά αλλά αυτά τα καινούργια είναι διασκεδαστικά χωρίς να είναι και τίποτα το ιδιαίτερο. Ειδικά αυτό ενώ εχει εναν εντυπωσιακό τυπά ως κακό, από τη μέση και μετά αρχίζει να μην φαίνεται και τόσο κακός και τελικά μετά από τόσο χαμό που έχει γίνει όλα λύνονται με μπουκέτα πάνω σε ένα ιπτάμενο όχημα. Φουλ αντικλιμάκωση δηλαδή και γενικά ξεφούσκωμα, αλλά βλέπεται πολύ ευχάριστα.

Ψιλοευχάριστα βλεπόταν και το Fast and Furious 6. Τελικά το προηγούμενο ήταν η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Ήταν πραγματικά καλό και ευχάριστο μέσα στην υπερβολή του. Αυτό εδώ είναι μεν υπερθεαματικό (βγάζω το καπέλο στον σκηνοθέτη για το τράβηγμα και τη χορογραφία των καταδιώξεων) αλλά μιλάμε για σενάριο της ντροπής, με διαλόγους βραζιλιάνικου καθημερινού, με ερμηνείες της πλάκας και αποτυχημένο χιούμορ. Ενώ και οι υπερβολές εδώ ξεπερνάνε κάθε όριο.
HLR CENATION
Του Γουντι Αλεν ηθελα να δω και εγω αλλα επειδη δεν με βολευαν οι ωρες ειδα κατι κοντινο...Τα στρουμφακια 2... smiley.gif Πολυ καλο ηταν.
gspara
Ιντριγκαδορικο το 'Adore'(Iδιαιτερες Αδυναμιες).
Ελαφρως βεβαια παπακαλιατικο σεναριο με 2 κολλητες μαμαδες(Naomi Watts-Robin Wright) να συναπτουν ερωτικη σχεση η μια με τον γιο της αλλης!!!!Αξιζει παντως.
Dwyane ''the flash'' Wade
πολυ ευχαριστο διωρο με το furious 6.απιστευτες σκηνες δρασης,η υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο αλλα βεβαια αυτο περιμενεις να δεις απο αυτη την ταινια.ολα τα λεφτα το φιναλε με τον τεραστιο στειθαμ!!
επαθα λαστιχο
MΗΝ δειτε το απιστευτα ανοουσιο και βλακωδες R.I.P.D παρα το καστ.ειναι τοσο μαπα που δεν τιθεται καν θεμα γουστου και υποκειμενικης κρισης.απορω πως ενας οσκαρικος ηθοποιος οπως ο Μπριτζες επαιξε σε αυτο το εξαμβλωμα.Θεωρω εαυτον ηρωα που αντεξε μεχρι τελος.προτεινετε το σε οσους μισειτε και θα τους χαλασετε για τα καλα την μερα
frenchman7
Χρηστάρααααα...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.