Help - Search - Members - Calendar
Full Version: The movie thread
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
nikolas12
Αν και δεν κολλάει τόσο με το τόπικ, γιατί δεν αφορά νέες ταινίες κτλ, θα ήθελα να ποστάρω το νέο Honest Trailer (όσοι δεν βλέπετε Honest Trailers, δείτε τα ΟΛΑ ΤΩΡΑ, από τις καλύτερες εκπομπές στο Youtube για ταινίες) που αφορά αγαπημένη μπασκετική ταινία:

Runt
Μία και ανεφερες τα Honest, νομίζω ότι ή μοναδική ταινία που την έχει "γλυτώσει" μέχρι τώρα είναι το Die Hard.
Εμένα πάντως με πεισανε να την ξαναματαδω (βλέποντας την συνειδητοποίησα κιόλας ότι όσον αφορά εμένα δεν "έφυγε" ο προφεσσορας
Snape, αλλά ο ένας και μοναδικός Hans Gruber: Ladies and gentlemen! Ladies and gentlemen...)
nikolas12
QUOTE(Runt @ Jan 19 2017, 00:19 ) *
Μία και ανεφερες τα Honest, νομίζω ότι ή μοναδική ταινία που την έχει "γλυτώσει" μέχρι τώρα είναι το Die Hard.
Εμένα πάντως με πεισανε να την ξαναματαδω (βλέποντας την συνειδητοποίησα κιόλας ότι όσον αφορά εμένα δεν "έφυγε" ο προφεσσορας
Snape, αλλά ο ένας και μοναδικός Hans Gruber: Ladies and gentlemen! Ladies and gentlemen...)


Έχουν πει και για άλλες καλά λόγια όπως το Captain America: The Winter Soldier και το The Empire Strikes Back, αλλά όντως για το Die Hard βγάλανε καταπληκτικό trailer και δεν το θάψανε σχεδόν καθόλου. Ο Gruber είναι από τους καλύτερους κακούς στο σινεμά, προσωπικά τον Rickman τον συνδύασα με Snape λόγω του ότι διάβασα τα βιβλία και είδα τις ταινίες μικρός σε ηλικία, αλλά μετά από αυτήν την ερμηνεία του, τον αποθέωσα και τον αγάπησα περισσότερο.
SG3ptshooter
Το λες και μπασκετικό post.

http://www.sports-reference.com/cbb/player...-gilmore-1.html

=

SG3ptshooter


Αφού προέκυψε τριλογία, κλείνει.

Και το bulldog της υπογραφής είναι απ' το Paterson.
Dreamerpanos
Έχει δει κανείς το Awakenings(1990) να μου πει μια γνώμη?
Dreamerpanos
Και το Ιστορίες για αγρίους του 2014 (Relatos salvajes)
mixalisgate7
QUOTE(Dreamerpanos @ Feb 27 2017, 13:07 ) *
Και το Ιστορίες για αγρίους του 2014 (Relatos salvajes)


Την έχω δει είναι αρκετά καλή ταινία, συστήνεται ανεπιφύλακτα.
gspara
QUOTE (Dreamerpanos @ Feb 27 2017, 13:07 ) *
Και το Ιστορίες για αγρίους του 2014 (Relatos salvajes)

Συμφωνω με mixalisgate7......και επαυξάνω!!!!!Σπονδυλωτη μαυρη κωμωδια,καλογραμμενη και απροβλεπτη!!
Zoys
QUOTE(Dreamerpanos @ Feb 27 2017, 13:07 ) *
Και το Ιστορίες για αγρίους του 2014 (Relatos salvajes)

QUOTE(gspara @ Feb 27 2017, 20:28 ) *
Συμφωνω με mixalisgate7......και επαυξάνω!!!!!Σπονδυλωτη μαυρη κωμωδια,καλογραμμενη και απροβλεπτη!!

Από τις καλύτερες κωμικοτραγικές ταινίες που έχω δει. cool.gif Πιάνεις τον εαυτό σου να γελάει αυθόρμητα με καταστάσεις που υπό κανονικές συνθήκες είναι αν όχι φρικτές το λιγότερο αμήχανες.
Dreamerpanos
QUOTE (mixalisgate7 @ Feb 27 2017, 18:58 ) *
Την έχω δει είναι αρκετά καλή ταινία, συστήνεται ανεπιφύλακτα.



QUOTE (gspara @ Feb 27 2017, 20:28 ) *
Συμφωνω με mixalisgate7......και επαυξάνω!!!!!Σπονδυλωτη μαυρη κωμωδια,καλογραμμενη και απροβλεπτη!!



QUOTE (Zoys @ Mar 1 2017, 00:45 ) *
Από τις καλύτερες κωμικοτραγικές ταινίες που έχω δει. cool.gif Πιάνεις τον εαυτό σου να γελάει αυθόρμητα με καταστάσεις που υπό κανονικές συνθήκες είναι αν όχι φρικτές το λιγότερο αμήχανες.



Συμφωνώ και με τους 3 και επαυξάνω,μόλις την είδα!

Πολύ καλή,απρόβλεπτη και αυτό που έχω στο bold ισχύει εντελώς biggrin.gif
Ledas
Festen (1998). Toυ Thomas Vinterberg που μαζί με τον Lars von trier ήταν οι ιδρυτές του δόγματος 95. Η πιο χαρακτηριστική ταινία που είναι συνεπής σε όλες τις αρχές του δογματος. Σε πολλούς ίσως ξενίσει ο τρόπος γυρίσματων λόγω των αρχών αυτού το κινήματος, αλλά πρόκειται για αριστουργημα κατά την άποψή μου που θίγει πολλά κοινωνιά ζητήματα και την παράνοια σε διάφορους τομείς με συμολικό τρόπο.
Ledas
Incedies (2010). Θα προτιμούσα να επικεντρωθεί παραπάνω σε ιστορικά-πολιτικά γεγονότα και να τα εξηγήσει καλύτερα ωστε να καταλάβουν και όσοι δε γνωρίζουν. Αλλά σε γενικές γραμμές πολύ δυνατή ταινία και φοβερό σενάριο.
SG3ptshooter



j-kidd13
Εχουμε γνωμη για silence και arsenal??
SG3ptshooter
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 19 2017, 21:40 ) *
Εχουμε γνωμη για silence και arsenal??

To Silence δεν είναι κακή ταινία αλλά είναι αρκετά βαριά και δύστροπη, έντονα κοντά στο θρησκευτικό της αντικείμενο, θα πρέπει να σε αφορά/ενδιαφέρει κάπως, για να αντιδράσεις στη θέση που παίρνει ο Marty. Η Arsenal βλέπω να χάνει την τετράδα του Champions League φέτος, τέλος εποχής.
SG3ptshooter


Νεοζηλανδοί του forum ενωθείτε. Hunt for the Wilderpeople.
SG3ptshooter
Το κόψαμε το σπορ; Πείτε.



Early, τρελός De Palma και η αφοσίωση μου στα καμένα musicals

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.