Help - Search - Members - Calendar
Full Version: The movie thread
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
pitto
QUOTE(panos75 @ Sep 27 2009, 13:21 ) *
Εχθές το βράδυ πήρα την απόφαση να πάω να δω το καινούργιο πόνημα της Pixar, το "Ψηλά στον Ουρανό". Καθότι φαν των κινουμένων σχεδίων δεν με αποθάρυναν ούτε ο καιρός, ούτε το καχύποπτο βλέμμα της ταμίας, η οποία στην καλύτερη θα έλεγε από μέσα της "σα δεν ντρέπεται, κοτζάμ μαντράχαλος να βλέπει ακόμη παιδικές ταινίες" και στην χειρότερη θα πίστευε πως είμαι παιδεραστής προς άγραν θυμάτων.



θα το δω απόψε
μακαρι να είναι καλό
Alexmei
QUOTE (panos75 @ Sep 27 2009, 13:21 ) *
Εχθές το βράδυ πήρα την απόφαση να πάω να δω το καινούργιο πόνημα της Pixar, το "Ψηλά στον Ουρανό". Καθότι φαν των κινουμένων σχεδίων δεν με αποθάρυναν ούτε ο καιρός, ούτε το καχύποπτο βλέμμα της ταμίας, η οποία στην καλύτερη θα έλεγε από μέσα της "σα δεν ντρέπεται, κοτζάμ μαντράχαλος να βλέπει ακόμη παιδικές ταινίες" και στην χειρότερη θα πίστευε πως είμαι παιδεραστής προς άγραν θυμάτων.

Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, ήταν μια από τις πιο συγκινητικές και μοναδικές εμπειρίες που έχω βιώσει σε κινηματογραφική αίθουσα. Τα πρώτα δέκα λεπτά όπου παρακολουθούμε την πορεία της σχέσης του ήρωα μας, του 78-χρονου Καρλ, με τη γυναίκα του, από την παιδική τους ηλικία μέχρι τον θάνατο της τελευταίας, είναι σκηνή που θα μείνει στην ιστορία. Όποιος δεν κλάψει στο τέλος της καλό θα είναι να πάει μετά την προβολή να εξεταστεί μήπως η καρδιά του έχει σταματήσει χωρίς να το καταλάβει. Ακόμη και τώρα που γράφω αυτό το μύνημα γεμίζουν δάκρυα τα μάτια μου.

Η συνέχεια είναι σε εξίσου υψηλό επίπεδο με την κωμωδία, την περιπέτεια και την συγκίνηση να προσφέρονται σ'ένα κοκτέιλ από αυτά που μόνο η Pixar ξέρει να προσφέρει τόσο καλά τα τελευταία χρόνια. Ιδιαίτερη μνεία αξίζει πάντως στους ομιλούντες σκύλους και ειδικά στον αξιολάτρευτο Νταγκ.

Όσοι πιστευόυν ότι καλό σινεμά = ρομπότ που πλακώνονται στο ξύλο + οι γυμνασμένοι κοιλιακοί και γλουτιαίοι της Μέγκαν Φοξ, ας μείνουν μακριά.

Όσοι όμως ψάχνουν να ζήσουν μια εμπειρία μέσα στην σκοτεινή αίθουσα και δεν φοβούνται να έρθουν αντιμέτωποι με τα συναισθήματα τους, τότε τους προτρέπω να μη χάσουν με τίποτε αυτή την ταινία.
Και είμαι σίγουρος πως βγαίνοντας στο τέλος από τον κινηματογράφο πολλοί θα είναι αυτοί που θα έχουν στα χείλη τους μία φράση: "Ευχαριστώ για την περιπέτεια"!



Σορρυ αλλα ειλικρινά πιστεύω πως εσύ έπρεπε να μένεις μακριά γενικά, έχεις βάλεις τους πάντες σε μία σακούλα. Έλεος δηλαδή με το "Οποιος βλέπει εφε και ξύλο, είναι γτπ και εγώ βλέπω μόνο ποιοτικές ταινίες". Καταντάς γραφικός στην καλύτερη περίπτωση.

Εγώ και είδα το Transformers και το UP.

Πες μου εγώ που θα δω εφε και ξύλο να χαρώ γραφικά; Στο "Of mice and men" ?
panos75
QUOTE(Alexmei @ Oct 3 2009, 02:35 ) *
Σορρυ αλλα ειλικρινά πιστεύω πως εσύ έπρεπε να μένεις μακριά γενικά, έχεις βάλεις τους πάντες σε μία σακούλα. Έλεος δηλαδή με το "Οποιος βλέπει εφε και ξύλο, είναι γτπ και εγώ βλέπω μόνο ποιοτικές ταινίες". Καταντάς γραφικός στην καλύτερη περίπτωση.


Όποιος έχει τη μύγα...

Για δείξε μου που ακριβώς αναφέρω ότι όσοι βλέπουν κάποιο συγκεκριμένο είδος ταινιών είναι "γτπ", όπως εύγλωττα αναφέρεις.

Επιπλέον, άλλο ΒΛΕΠΩ τέτοιες ταινίες σκουπίδια (κάτι που κάνω κι'εγώ), κι'άλλο τις θεωρώ αριστουργήματα, ταινιάρες, γαμάτες, κλπ.

Και επιπλέον αν πρόσεξες η ταινία της οποία εκθείασα δεν ήταν ακριβώς Αγγελόπουλος, ούτε Φον Τρίερ.

QUOTE(Alexmei @ Oct 3 2009, 02:35 ) *
Πες μου εγώ που θα δω εφε και ξύλο να χαρώ γραφικά;


Στο κομπιούτερ σου.
Δόξα τω Θεώ δεν υπάρχει έλλειψη από νέους τίτλους beat'em up.
Alexmei
QUOTE (panos75 @ Oct 3 2009, 03:03 ) *
Όποιος έχει τη μύγα...

Για δείξε μου που ακριβώς αναφέρω ότι όσοι βλέπουν κάποιο συγκεκριμένο είδος ταινιών είναι "γτπ", όπως εύγλωττα αναφέρεις.

Επιπλέον, άλλο ΒΛΕΠΩ τέτοιες ταινίες σκουπίδια (κάτι που κάνω κι'εγώ), κι'άλλο τις θεωρώ αριστουργήματα, ταινιάρες, γαμάτες, κλπ.

Και επιπλέον αν πρόσεξες η ταινία της οποία εκθείασα δεν ήταν ακριβώς Αγγελόπουλος, ούτε Φον Τρίερ.



Στο κομπιούτερ σου.
Δόξα τω Θεώ δεν υπάρχει έλλειψη από νέους τίτλους beat'em up.



Ναι σίγουρα υπάρχει surround system και τεράστια οθόνη στο PC μου.

Δες την προηγούμενη συζήτηση όταν βγήκε το Transformers 2.
panos75
QUOTE(Alexmei @ Oct 3 2009, 14:55 ) *
Ναι σίγουρα υπάρχει surround system και τεράστια οθόνη στο PC μου.

Δες την προηγούμενη συζήτηση όταν βγήκε το Transformers 2.


Έχω ακούσει φήμες ότι οι καινούργιες κονσόλες συνδέονται με το home cinema.
Alexmei
QUOTE (panos75 @ Oct 3 2009, 15:03 ) *
Έχω ακούσει φήμες ότι οι καινούργιες κονσόλες συνδέονται με το home cinema.


Δεν έχουμε όλοι home cinema μυαλό. Πάντως είσαι πολύ καυστικός και απορώ πως οι μοντ ακόμα δεν σου έχουν πει τπτ.
panos75
QUOTE(Alexmei @ Oct 3 2009, 15:10 ) *
Δεν έχουμε όλοι home cinema μυαλό. Πάντως είσαι πολύ καυστικός και απορώ πως οι μοντ ακόμα δεν σου έχουν πει τπτ.


Δεν είμαι στο μυαλό των μοντ αλλά δεν βλέπω γιατί είναι κακό να είσαι καυστικός.

Δεν γράφω στο φόρουμ για να κάνω δημόσιες σχέσεις, ούτε για να κερδίσω τον τίτλο Mister Congeniality.
dizzy_fingers
Πωπω ρε παιδιά, η πανσέληνος φταίει και είμαστε όλοι στην τσίτα αυτές τις μέρες?

Ας ηρεμήσουμε λίγο. Για ασήμαντες αφορμές αρπαζόμαστε.


peace.gif
Alexmei
QUOTE (panos75 @ Oct 3 2009, 15:13 ) *
Δεν είμαι στο μυαλό των μοντ αλλά δεν βλέπω γιατί είναι κακό να είσαι καυστικός.

Δεν γράφω στο φόρουμ για να κάνω δημόσιες σχέσεις, ούτε για να κερδίσω τον τίτλο Mister Congeniality.



Ναι όντως, για να σπας τα ουμπαλα είσαι εδώ.
Air Kef
Βασικά, +20% στον Αλεξμέι για προσωπική επίθεση σε άλλο μέλος και δημόσια κριτική μοντ, Άλεξ, ύστερα από 3 χρόνια παίρνεις warning! biggrin.gif biggrin.gif 77.gif

Βασικά, ο πάνος75 είπε οτι αν σας αρέσουν μονο ταινίες που ρομπότ δέρνονται, δεν θα σας αρέσει η ταινία που εκθείαζε, όχι οτι αν βρίσκετε το ματριξ 3 ή τα τρανσφόρμερς ωραίες ταινίες είστε βλάκες.


peace.gif
Alexmei
QUOTE (Air Kef @ Oct 3 2009, 22:33 ) *
Βασικά, +20% στον Αλεξμέι για προσωπική επίθεση σε άλλο μέλος και δημόσια κριτική μοντ, Άλεξ, ύστερα από 3 χρόνια πένρεις warning! biggrin.gif biggrin.gif 77.gif

Βασικά, ο πάνος75 είπε οτι αν σας αρέσουν μονο ταινίες που ρομπότ δέρνονται, δεν θα σας αρέσει η ταινία που εκθείαζε, όχι οτι αν βρίσκετε το ματριξ 3 ή τα τρανσφόρμερς ωραίες ταινίες είστε βλάκες.


peace.gif



Αιρ, ήμουν 100% σίγουρος ότι θα πάρω foul, δεν εκπλήσσομαι. rolleyes.gif Πάντως το Matrix ως τριλογία είναι πολύ μεγάλη ταινία, βασισμένη σε φιλοσοφικά ζητήματα και άκρως επιστιμονικής διερεύνησης. Απλά επειδή το ανέφερες το 3ο μέρος. biggrin.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Κατεβαζω Ραμπο 4....τι λετε αξιζει?
Λενε η καλυτερη απο το κουαρτετο ταινιων ραμπο.
Air Kef
Αλεξ κι εγώ λάτρεψα το Ματριξ, κάποιες σκηνές ακόμα λατρεύω να τις βλέπω, όπως και το όλο κλίμα του 3ου μέρους που είναι κυριολεκτικά αυτό που έχει στο μυαλό του ο πανος75, ωστόσο κατάλαβες την διαφορά.

Αν όχι, απλώς να σου πω οτι λατρεύω και το Love Actually ενώ εδώ και 1,5 μήνα ακούω καθε μερα το soundtrack της Amelie. icon_headbang.gif blush.gif
Alexmei
QUOTE (Air Kef @ Oct 4 2009, 23:20 ) *
Αλεξ κι εγώ λάτρεψα το Ματριξ, κάποιες σκηνές ακόμα λατρεύω να τις βλέπω, όπως και το όλο κλίμα του 3ου μέρους που είναι κυριολεκτικά αυτό που έχει στο μυαλό του ο πανος75, ωστόσο κατάλαβες την διαφορά.

Αν όχι, απλώς να σου πω οτι λατρεύω και το Love Actually ενώ εδώ και 1,5 μήνα ακούω καθε μερα το soundtrack της Amelie. icon_headbang.gif blush.gif



μα το amelie είναι φανταστική ταινία και το πρωινό μου ξύπνημα συνοδεύετε από κομμάτι του OST της ταινίας. Απλά, ο κ.Panos75 από ότι έχω αντιλιφθεί, έχει ρίξει ένα τεράστιο Χ σε όποιον γουστάρει και τις ταινίες του άλλου τύπου, κάτι που θεωρώ τελίως παιδιαρίστικο.
Razorblade Fish
QUOTE(Alexmei @ Oct 5 2009, 02:32 ) *
μα το amelie είναι φανταστική ταινία και το πρωινό μου ξύπνημα συνοδεύετε από κομμάτι του OST της ταινίας. Απλά, ο κ.Panos75 από ότι έχω αντιλιφθεί, έχει ρίξει ένα τεράστιο Χ σε όποιον γουστάρει και τις ταινίες του άλλου τύπου, κάτι που θεωρώ τελίως παιδιαρίστικο.


Πολυ καλη ταινια το Amelie,αλλα το Love Actually δεν συγκρινεται!Το εχω δει απειρες φορες,με ανεβαζει παντα και ειναι must για Χριστουγεννα...Πολυ καλη γαλλικη και το "Αγαπα με αν τολμας"...(Ναι,αντρας ειμαι,ναι straight)
Omar Little
QUOTE(Razorblade Fish @ Oct 5 2009, 03:11 ) *
Πολυ καλη ταινια το Amelie,αλλα το Love Actually δεν συγκρινεται!Το εχω δει απειρες φορες,με ανεβαζει παντα και ειναι must για Χριστουγεννα...Πολυ καλη γαλλικη και το "Αγαπα με αν τολμας"...(Ναι,αντρας ειμαι,ναι straight)


wav.gif

Αλληλούια!!! Αποκαλύφθηκε και κάποιος άλλος, γιατί είχα βαρεθεί να καταστρέφω το macho profile μου όταν έλεγα σε συζητήσεις ότι μου άρεσαν και οι δύο αυτές ταινίες κι είχαν καταντήσει στο μυαλό μου, ως ένοχες απολαύσεις. hippy.gif.jpeg
Gravedigger
QUOTE (Omar Little @ Oct 5 2009, 11:25 ) *
wav.gif

Αλληλούια!!! Αποκαλύφθηκε και κάποιος άλλος, γιατί είχα βαρεθεί να καταστρέφω το macho profile μου όταν έλεγα σε συζητήσεις ότι μου άρεσαν και οι δύο αυτές ταινίες κι είχαν καταντήσει στο μυαλό μου, ως ένοχες απολαύσεις. hippy.gif.jpeg

laugh.gif laugh.gif Και εμένα μ'άρεσαν και οι 2 πάντως.
gallistis
QUOTE(Omar Little @ Oct 5 2009, 11:25 ) *
wav.gif

Αλληλούια!!! Αποκαλύφθηκε και κάποιος άλλος, γιατί είχα βαρεθεί να καταστρέφω το macho profile μου όταν έλεγα σε συζητήσεις ότι μου άρεσαν και οι δύο αυτές ταινίες κι είχαν καταντήσει στο μυαλό μου, ως ένοχες απολαύσεις. hippy.gif.jpeg


κι εγω αποκαλυφθηκα.συμφωνω απολυτα.και οι ατελειωτοι αρραβωνες ηταν εξαιρετικοι και στο ιδιο μοτιβο

αν και εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μη ξαναδω ελληνικη ταινια,χθες εκανα το μοιραιο λαθος να δω το κακο 2.εχωντας δει το πρωτο μερος που ηταν καπως διασκαδαστικο,τολμησα να δω το νο2.ηθελα να ηξερα,αυτος ο μπιλι ζειν τοσο αναγκη ειχε τα λεφτα και επαιξε σε αυτο το πραγμα;αν ειναι ετσι ευχαριστως να αναλαβω να τον χαρτζιλικωνω προσωπικα.η ταινια ηταν πραγματικα αθλια.ηταν απο τις λιγες φορες που εχω δει ανθρωπους να φευγουν παρατωντας τα ποπ κορν ανεπαφα στο δεκαλεπτο(η προηγουμενη ηταν το 29 palms).ανεξηγητα εμεινα μεχρι το τελος.μαλλον πρεπει να αρχιζω να ρεπω προς τον μαζοχισμο.η 8λεπτη μικρου μηκους ταινια που προβληθηκε στην αρχη της ταινιας ηταν οσκαρικη μπροστα στο δημιουργημα του γιωργου νουσια.εχει χρηματοδοτηθει και απο το κεντρο κινηματογραφου.ελεος.ας παψουν να πετανε τα λεφτα του του κοσμου ασκοπα
spysta
καλα τι να λεμε .. το Love actually ειναι ταινιαρα !!Ωραιοι χαρακτηρες .. ωραιες ατακες και τιγκα γιορτινη!!
Και μονο που βελπεις τον ΥΠΕΡΘΕΟ Bill Nighy στο ρολο του ξεφτισμενου,γερασμενου ροκα που δεν αποδεχεται το περασμα των χρονων και επιμενει να προκαλει .. σου φθανει
56.gif 56.gif

Με το αγαπα με αν τολμας ειχα φαει ΓΕΡΟ κολλημα με την Cotillard για καμποσο καιρο ..

παει και το δικο μου mucho profile rolleyes.gif
Air Kef
QUOTE
παει και το δικο μου mucho profile


You never had one. tongue.gif

panos75 θα πάω να δω μαλλον το "Ψηλά στον ουρανό" αν και με πολύ επιφύλαξη λογω της απίστευτης ήττας που έφαγα στο 9, πραγματικά με πέρνεις στον λαιμό σου. biggrin.gif
spysta
QUOTE(Air Kef @ Oct 8 2009, 13:42 ) *
You never had one. tongue.gif

guns.gif guns.gif kill.gif shot.gif shot.gif angry_red.gif angry_red.gif shot.gif shot.gif shot.gif evilmonkey.gif shot.gif shot.gif


.....................................................

fast.gif tongue.gif
apkat
QUOTE(Razorblade Fish @ Oct 5 2009, 03:11 ) *
Πολυ καλη ταινια το Amelie,αλλα το Love Actually δεν συγκρινεται!Το εχω δει απειρες φορες,με ανεβαζει παντα και ειναι must για Χριστουγεννα...Πολυ καλη γαλλικη και το "Αγαπα με αν τολμας"...(Ναι,αντρας ειμαι,ναι straight)


Nαι οκ..Και εγω στην ιδια κατηγορια..Και Αμελι και αγαπε με αν τολμας και Love actually απο τις αγαπημενες μου ταινιες..Σε οποιον αρεσουν αυτες οι ταινιες must see και το before sunrise και before sunset.Επισης μια υπεροχη Γαλλικη σε λιγο διαφορετικο μοτιβο το paris je taime..

προχθες πετυχα ενα καινουργιο καλο..Sunshine cleaning λεγεται και ειναι αρκετα ενδιαφερον..Sunshine cleaning

Eντιτ:Α στο προηγουμενο στυλ και το μ'αγαπα δεν μ'αγαπα..
spysta
QUOTE(apkat @ Oct 16 2009, 01:56 ) *
Επισης μια υπεροχη Γαλλικη σε λιγο διαφορετικο μοτιβο το paris je taime..

βγαινει το New York I love you !!!
το Paris je t'aime ειναι απο τις αγαπημενες μου ταινιες .. ειδικα το φιλμακι του Tom Tykwer με τον τυφλο και την Natalie Portman ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ !!Σημειο αναφορας το ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΟ μουσικο κομματι του ιδιου του Tykwer .. εν ονοματι ''True''

Οπως και των Coen στο μετρο... με τον ΘΕΟΟΟΟΟ -->Steve Buscemi 77.gif 77.gif

http://www.youtube.com/watch?v=Ign4BaL3p_U...player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=BsiZDB3Wvbg...feature=related
apkat
Και οι 2 ιστοριες αυτες φοβερες..Και αυτη με τον Ντεπαρτιε και αυτη με την Μπινος..Γενικα σχεδον ολες ειναι φανταστικες.. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Razorblade Fish
Βλεπω για πολλοστη φορα την 3η πιο αγαπημενη μου ταινια,το High Fidelity,και λατρευω καθε στιγμη της,ξανα...Τα παντα αψογα για μενα σ'αυτη την ταινια,τοσο απλη αλλα τοσο τελεια...
OnLy_PAS-AthEnS
PARANORMAL ACTIVITY:Ξερει κανεις τελως παντων για αυτην την ταινια που ολοι εχουν να λενε οτι ειναι πολυ creepy kai etsi??
Gravedigger
QUOTE (OnLy_PAS-AthEnS @ Nov 30 2009, 23:49 ) *
PARANORMAL ACTIVITY:Ξερει κανεις τελως παντων για αυτην την ταινια που ολοι εχουν να λενε οτι ειναι πολυ creepy kai etsi??

Εμένα μάρεσε.Τίποτα σπουδαίο από πλευράς σκηνοθεσίας (ποια σκηνοθεσία δηλαδή) αλλά ήταν όντως τρομαχτικό όπως λεγόταν.Βέβαια προσπαθούν να το πασάρουν ως πραγματικά γεγονότα κάτι που δεν ισχύει.
Αν είσαι μόνος σου σπίτι βράδυ μην το δεις.
(εγώ το βλέπω γιατί είμαι ψυχάκι,επιβεβαιώνει ο Άρης)
a bullet for your head
Τις προαλλες ειδα Twilight New Moon...το οποιο ηταν παρα πολυ καλο...οπως ηταν και το 1ο...
Τα συνιστω ανεπιφυλακτα...




Ειδα επισης στα ''Προσεχως'',καποια τρειλερ της ταινιας Avatar..η οποια θα αρχισει να προβαλλεται απ τις 18 Δεκεμβριου(αν θυμαμαι καλα)..και δεν νομιζω οτι θα τη χασω... rolleyes.gif

SlobodaN
QUOTE(Gravedigger @ Dec 1 2009, 10:30 ) *
Εμένα μάρεσε.Τίποτα σπουδαίο από πλευράς σκηνοθεσίας (ποια σκηνοθεσία δηλαδή) αλλά ήταν όντως τρομαχτικό όπως λεγόταν.Βέβαια προσπαθούν να το πασάρουν ως πραγματικά γεγονότα κάτι που δεν ισχύει.
Αν είσαι μόνος σου σπίτι βράδυ μην το δεις.
(εγώ το βλέπω γιατί είμαι ψυχάκι,επιβεβαιώνει ο Άρης)



Xμ, δεν νομίζω να τρόμαξα σε κάποιο σημείο της ταινίας. Πάντως το κάνανε να φαίνεται αρκετά ρεαλιστικό. Τωρα κατεβάζω το 2012 και το Hangover. Το δευτερο το κόβω για μεγάλη μα...., αλλά με "τρώει" να το δω. wink.gif
Gravedigger
QUOTE (a bullet for your head @ Dec 5 2009, 02:02 ) *
Τις προαλλες ειδα Twilight New Moon...το οποιο ηταν παρα πολυ καλο...οπως ηταν και το 1ο...
Τα συνιστω ανεπιφυλακτα...

Απογοήτευση το New Moon...μακράν χειρότερο του 1ου δυστυχώς...

QUOTE (SlobodaN @ Dec 6 2009, 19:15 ) *
Xμ, δεν νομίζω να τρόμαξα σε κάποιο σημείο της ταινίας. Πάντως το κάνανε να φαίνεται αρκετά ρεαλιστικό. Τωρα κατεβάζω το 2012 και το Hangover. Το δευτερο το κόβω για μεγάλη μα...., αλλά με "τρώει" να το δω. wink.gif

Το Hangover είναι απίστευτη ταινία.Καλά κάνει και σε τρώει.
Το 2012 δεν είναι για σπίτι.Αν δεν τον δεις σινεμά χάνει πολύ από την αξία του.

Τελευταία είδα το Imaginarium of Dr. Parnassus...Το μόνο που αξίζει στην ταινία είναι το cast.Κατά τ'άλλα βαρεμάρα...
rchos
καλα εσυ κυριακο αν δεν πεθαινουν ολοι οι πρωταγωνιστες δεν την ευχαριστιεσαι την ταινια. tongue.gif
SlobodaN
QUOTE(Gravedigger @ Dec 7 2009, 11:34 ) *
Απογοήτευση το New Moon...μακράν χειρότερο του 1ου δυστυχώς...


Το Hangover είναι απίστευτη ταινία.Καλά κάνει και σε τρώει.
Το 2012 δεν είναι για σπίτι.Αν δεν τον δεις σινεμά χάνει πολύ από την αξία του.

Τελευταία είδα το Imaginarium of Dr. Parnassus...Το μόνο που αξίζει στην ταινία είναι το cast.Κατά τ'άλλα βαρεμάρα...


Όντως πολύ γέλιο το Hangover.Κλασικό Αμερικάνικο σενάριο βέβαια. Και ο κορυφαίος εκει μέσα είναι και Έλληνας. Ζακ Γαλιφιανάκης.Αμφιβάλλω βέβαια αν ξέρει να πει την λέξη "Καλημέρα" αλλά όπως και να'εχει είναι Επική μορφή.

Όσο για το "2012" θα βάλω μπροστά την 46άρα και τα 5.1 και θα το κάνω εγώ cinema και ας είναι σε Divx, σιγά μην τρέχω να ακούω τα chips και τα κινητά.
OnLy_PAS-AthEnS
To HAngover το'χα δει σινεμα οταν πρωτοειχε βγει....θεικη ταινια και ο χοντρος ο Ελληνας μορφη απλα..πολυ καλη ταινια πολυ καλη......
Ειδα το paranormal activity .....μαμακια και μιση......
Κατεβαζω 2012.....αν και εμαθα ειναι της πλακας ταινια ......δηλαδη κλασικο σεναριο με αμερικανικα εφε και τιποτα αλλο...θα δειξει.
colonel gomelsky
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Dec 7 2009, 21:56 ) *
Κατεβαζω 2012.....αν και εμαθα ειναι της πλακας ταινια ......δηλαδη κλασικο σεναριο με αμερικανικα εφε και τιποτα αλλο...θα δειξει.


Είναι η κλασσική αμερικανιά που τη βλέπεις 2,5 ώρες με το στόμα ανοιχτό και μετά χτυπάς το κεφάλι σου μονολογώντας "πάλι ο μ@λ@κ@ς έχασα δύο ώρες από τη ζωή μου". Την είδα χθες και το έχω φρέσκο το καρούμπαλο. smiley.gif
Pierce
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(colonel gomelsky @ Dec 7 2009, 22:04 ) *
Είναι η κλασσική αμερικανιά που τη βλέπεις 2,5 ώρες με το στόμα ανοιχτό και μετά χτυπάς το κεφάλι σου μονολογώντας "πάλι ο μ@λ@κ@ς έχασα δύο ώρες από τη ζωή μου". Την είδα χθες και το έχω φρέσκο το καρούμπαλο. smiley.gif

φιλε δεν περιμενω κατι παραπανω αλλα με εχει πριξει και ο αδερφος μυο να την κατεβασω να την δουμε....αντε λεω δεν.....ται.....ας τη δω και αυτη....τοσες μαμακιες εχουμε δει εδω θα κολισουμε tongue.gif
SlobodaN
QUOTE(colonel gomelsky @ Dec 7 2009, 22:04 ) *
Είναι η κλασσική αμερικανιά που τη βλέπεις 2,5 ώρες με το στόμα ανοιχτό και μετά χτυπάς το κεφάλι σου μονολογώντας "πάλι ο μ@λ@κ@ς έχασα δύο ώρες από τη ζωή μου". Την είδα χθες και το έχω φρέσκο το καρούμπαλο. smiley.gif



Tην είδα το απόγευμα. Και επαυξάνω..
gallistis
QUOTE(pierce21 @ Dec 7 2009, 22:05 ) *



καλα,απλα γ...σες smiley.gif
kseplenhs
το whatever works του woody allen που παίζει αυτή την εποχή είναι πολύ καλό.

φυσικά για τους φαν του γουντυ ενδύκνειται.

όταν πήγα να το δω είμασταν 4 άτομα στην αίθουσα όλοι κ'ολοι.(π@ρτουζοκατάσταση δλδ αλλά δεν θα μπορουσα ποτέ να κάνω τέτοιο πράγμα σε ταινία του θεου...ασέβεια...tongue.gif)
apkat
ναι το ειδα και γω με λιγο παραπανω κοσμο στην αιθουσα..Κλασσικος Γουντι Αλλεν..Πολυ καλη φυσικα..
kseplenhs
QUOTE(apkat @ Dec 8 2009, 00:17 ) *
ναι το ειδα και γω με λιγο παραπανω κοσμο στην αιθουσα..Κλασσικος Γουντι Αλλεν..Πολυ καλη φυσικα..


σε έπιασε και έσένα το κόλλημα μετά να λες 2 φορές το happy birthday όταν πλένεις τα χερια σου?.... smiley.gif
apkat
Χοχοχο..Ομολογω πως οχι δεν το εκανα.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Αντε μονο τις πρωτες 48 ωρες.. smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ Dec 7 2009, 11:34 ) *
Απογοήτευση το New Moon...μακράν χειρότερο του 1ου δυστυχώς...

Σαν το 1ο δεν ηταν...ομως εμενα μ'αρεσε και αυτο.... rolleyes.gif
Προς Pierce 21:..... thumbsup.gif thumbsup.gif
gallistis
ειχα δει το τρειλερ του pandorum.μου ειχε φανει ενδιαφερον.οταν βγηκε στις αιθουσες διαβασα τις κριτικες απο τους ειδικους.θεωδοροπουλο,ζουμπουλακη,κρασσακ
πουλο.ολοι τη θαβανε.μπηκα στο imdb και τη βαθμολογουσανε με 7.1(εχω παρατηρησει οτι στο imdb μια ταινια με βαθμολογια πανω απο 5.5 ειναι αξιοπρεπεστατη).διαβασα και τα user comments και ολοι μιλαγαν αρκετα επαινετικα.πηγα την ειδα και δεν απογοητευτηκα.η ταινια ηταν παρα πολυ καλη.αγωνια,δραση,ανατροπες.ως ιδεα δεν ηταν εντελως προτοτυπη αλλα πλεον για ποια ταινια μπορει να το πει καποιος?τουλαχιστον αυτο που φανηκε ηταν παρα πολυ καλο ως αποτελεσμα.λοιπον τελος η γνωμη των ελληνων ειδικων σε θεματα κινηματογραφου(παρεπιπτωντος ολοι θαβουν και τη κληρονομο.αρα πρεπει να ειναι ταινιαρα smiley.gif )

apkat
To brothers ειδα χθες και το βρηκα παρα πολυ ενδιαφερον..Αν το σκεφτεται κανεις το συνιστω..
Gravedigger
QUOTE (apkat @ Dec 15 2009, 01:30 ) *
To brothers ειδα χθες και το βρηκα παρα πολυ ενδιαφερον..Αν το σκεφτεται κανεις το συνιστω..

Πολύ καλό.Και μένα μ'άρεσε.Αλλά ρε γαμώτο αυτόν τον Maguire πως τον έκαναν έτσι?Είναι που είναι ο καημένος,τον είχαν κουρέψει και έτσι και ήταν σαν καθυστερημένος!Κάθε φορά που τον έδειχνε γέλαγα...
captain charisma
μολις γυρισα απ τα village..ειδα το avatar, πολυ ωραια ταινια με καλη ιστορια και πλοκη, τα εφε απιστευτα.την παρακολουθησα ευχαριστα τη ταινια χωρις να βαρεθω σε κανενα σημειο...ειδικα στο τελος με τις σκηνες μαχης ηταν ολα τα λεφτα.
τη ταινια μονο με 3d γυαλια μπορεις να την δεις και σε καποια σημεια φαινοταν οτι ησουν κι εσυ μεσα στη ταινια...
pain of salvation
QUOTE(captain charisma @ Dec 23 2009, 04:39 ) *
μολις γυρισα απ τα village..ειδα το avatar, πολυ ωραια ταινια με καλη ιστορια και πλοκη, τα εφε απιστευτα.την παρακολουθησα ευχαριστα τη ταινια χωρις να βαρεθω σε κανενα σημειο...ειδικα στο τελος με τις σκηνες μαχης ηταν ολα τα λεφτα.
τη ταινια μονο με 3d γυαλια μπορεις να την δεις και σε καποια σημεια φαινοταν οτι ησουν κι εσυ μεσα στη ταινια...


εχει βγει και σε κανονικη εκδοση...
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΣΕ 3D!!!...ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ!...ΟΝΕΙΡΙΚΟ!
OnLy_PAS-AthEnS
Τοσο καλη δηλαδη με γυαλια 3G???..Σκοπευω να την δω την προσεχη εβδομαδα με φιλους και γενικα οι κριτικες για οσους την ειδαν με τα ειδικα αξεσουαρ ειναι πολυ καλες.....Βασικα θελω να ρωτησω αυτο που την κανει τοσο καλη ειναι οτι τα εφε ειναι καλυτερα ή κατι αλλο?
a bullet for your head
QUOTE(pain of salvation @ Dec 25 2009, 11:32 ) *
εχει βγει και σε κανονικη εκδοση...
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΣΕ 3D!!!...ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ!...ΟΝΕΙΡΙΚΟ!

Eκλεισα εισιτηρια για σημερα το βραδυ...... banana.gif banana.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.