Help - Search - Members - Calendar
Full Version: The movie thread
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 16 2012, 01:41 ) *
Σε πηρε ο υπνος???Εγω ημουν στην τσιτα σε ολο το εργο σχεδον...Μιλαμε για καταπληκτικο και πανεξυπνο σεναριο.
Ειναι απο τις ταινιες που θα ξαναδω δευτερη φορα για να την καταονησω καλυτερα και εχω ανυπομονησια να ξαναβαλω....

Προτιμω τις πιο απλες ταινιες.Που τις καταλαβαινεις με την μια. smile.gif
greeneyes13
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 15 2012, 23:20 ) *
Πηρα επιτελους αποφαση και ειδα το inception....Φοβερο εργο....ΑΛΛΑ...θα επαναπροβληθει γιατι υπαρχουν κενα απο την πρωτη φορα...


τελικά έπεσε ή όχι η σβούρα; wink.gif
j-kidd13
QUOTE(greeneyes13 @ Sep 16 2012, 01:51 ) *
τελικά έπεσε ή όχι η σβούρα; wink.gif


Υποθετω πως ναι γιατι ειναι παρων και ο πεθερος στο τελος,οποτε δεν θα προκειται για ονειρο....tongue.gif
rchos
Stand Up Guys



Αλ εγγυηση
frenchman7
QUOTE(rchos @ Sep 16 2012, 15:19 ) *
Stand Up Guys



Αλ εγγυηση


Μου έβγαλε μια μελαγχολία το τρευλερ.. δεν ξέρω αν είναι η μουσική ή η βροχή..
HLR CENATION
Σημερα πηγα και ειδα την ταινια Γειτονες σε περιπολια με τον Μπεν ΣΤιλερ και τον Βον.καλη ηταν για να περασει ευχαριστα η ωρα.

Κυνηγουσαν εξωγηινους... smiley.gif
SG3ptshooter

48.gif

α ναι, ξεχάστηκα. Ποιος έχει δει αυτό; Γνώμες.
HLR CENATION
Επιτελους μετα απο 1,5 χρονο μολις πριν απο λιγο ειδα το αριστουργημα των τεσσαρων οσκαρ <<ο λογος του βασιλια>>...

Καταπληκτικη ταινια.Συγκλονιστικος ο Κολιν Φερθ. 77.gif
SoKRaM
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 19 2012, 13:38 ) *

48.gif


Ginobili
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 13 2012, 10:18 ) *
Ειδα πριν μερικες μερες το Αποστολη στην Μπριζ...
Παρα πολυ καλη,και εχει απο τους εξυπνοτερους διαλογους που εχω δει σε ταινια...

Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει στην ζωή μου,και ένας εξαιρετικός Κόλιν Φάρελ που στις αρχές του τον αντιπαθούσα...
alexma
ξερει κανεις απο ποια ταινια εγινε γνωστη η φραση "Τι θα το κανουμε εδω? American Bar?"

?
SG3ptshooter
QUOTE(alexma @ Sep 21 2012, 19:30 ) *
ξερει κανεις απο ποια ταινια εγινε γνωστη η φραση "Τι θα το κανουμε εδω? American Bar?"
?

http://www.imdb.com/title/tt0202065/
HLR CENATION
Μολις ειδα το P.S. I love you με την Θεα (σε ολα) Χιλαρι Σουανκ και τον Τζεραρντ Μπατλερ.

Φοβερη ρομαντικη κομεντι.
HLR CENATION
Moλις ειδα μια απο τις ωραιοτερες ταινιες δρασης που εχω δει ποτε.

Την Colombiana http://www.imdb.com/title/tt1657507/ με την φοβερα ταλαντουχα και ανερχομενη Zoe Saldana.(εχει παιξει και στο avatar) wub.gif Τι κουκλα.Θα την κανω avatar. smile.gif
greeneyes13
τελευταία είδα τις εξής ταινίες
1. social network, ωραία ταινία δείχνει πως τελικά όλα έχουν ένα τίμημα....πολύ καλός ο πρωταγωνιστής
2.eat, pray, love με τζούλια ρόμπερτς, όσο μάρεσε το πρώτο κομμάτι που έδειχνε την ιταλία και την ρώμη συγκεκριμένα, άλλο τόσο δεν μ άρεσαν τα άλλα δύο κομμάτια με την εσωτερική αναζήτηση, την ισορροπία και άλλα τέτοια που τα θεωρώ μπούρδες.(ούτε ο χαβιέ μπαρδέμ μ άρεσε)
3.solitary man, καλή ταινία που προσπαθούσε να σου περάσει κάποιο νόημα, όσο αντιπαθής μου είναι ο μαικλ ντάγκλας δεν μπορώ να μην παραδεχτώ πως είναι καλός ηθοποιός
HLR CENATION
QUOTE(greeneyes13 @ Sep 24 2012, 19:50 ) *
τελευταία είδα τις εξής ταινίες
1. social network, ωραία ταινία δείχνει πως τελικά όλα έχουν ένα τίμημα....πολύ καλός ο πρωταγωνιστής
2.eat, pray, love με τζούλια ρόμπερτς, όσο μάρεσε το πρώτο κομμάτι που έδειχνε την ιταλία και την ρώμη συγκεκριμένα, άλλο τόσο δεν μ άρεσαν τα άλλα δύο κομμάτια με την εσωτερική αναζήτηση, την ισορροπία και άλλα τέτοια που τα θεωρώ μπούρδες.(ούτε ο χαβιέ μπαρδέμ μ άρεσε)

3.solitary man, καλή ταινία που προσπαθούσε να σου περάσει κάποιο νόημα, όσο αντιπαθής μου είναι ο μαικλ ντάγκλας δεν μπορώ να μην παραδεχτώ πως είναι καλός ηθοποιός


Εμενα μ αρεσε ολο το eat,pray,love.Λιγο μεγαλο ηταν βεβαια αλλα δεν κουραστηκα καθολου.Εκλπηκτικη η Τζουλια Ρομπερτς.

Και το social network πολυ δυνατο.Δικαια πηρε τα οσκαρ.Εξαιρετικος και παλι ο Εisenberg.

Την αλλη δεν την εχω δει.
LFO
Αυτην την εβδομαδα ειδα το Dark Shadows (ψιλοβαρεθηκα..) , το ΜIB 3 (συμπαθητικο), το Τεντεν (γαματο), τον Δικτατορα & Raven με τον αγαπημενο Κιουζακ....Το προτεινω ανεπιφυλακτα...
HLR CENATION
Σπουδαια ταινια <<οι αθανατοι>>.Το ειχα δει και στο σινεμα, χθες το ειδα και στο ΟΤΕ VILLAGE CINEMA και με εντυπωσιασε ξανα.
berry


no comments
greeneyes13
είδα το "30minutes or less" πάλι με τον jesse eisenberg καλή κωμωδιούλα
Ginobili
Είδα χθες το "Un prophète" Γαλλική του 2009,και μου έπεσε το σαγόνι.Ένα γαλλοάραβας 19 χρονος μπαίνει φυλακή,δεν ξέρε να διαβάζει,ούτε να γράφει..φαντάζει "ξερολούκουμο" για τα όρνια δηλαδή.. tongue.gif προσεγγίζεται όμως από τον αρχηγό τον φυλακών που του αναθέτει κάτι αποστολές για γερά άντερα...σαν απώτερο στόχο βέβαια ο πιτσιρικάς έχει μεγάλα πράγματα και μας αφήνει μ$#!@κες.. laugh.gif

Πολύ ρεαλιστική ταινία,βίαιη σε μερικές σκηνές.
Βραβείο στις Κάνες,καλύτερη ταινία στο φεστιβάλ του Λονδίνου.

Προφανώς σας την προτείνω
Magnus92
Μολις ειδα αυτο....


Αξιζει, τα μηνυματα του ειναι απιστευτα...

Σκαλωσα ασχημα βραδιατικα ...
HLR CENATION
Είδα το Killer Elite με τους Ρομπερτ Ντενιρο,Κλαιβ Οουεν,Τζεισον Στειθαμ.

Καλη ηταν.7 του εβαλα.
A.CAB
Είδα το Pusher του 1996. Γουστάρω πολύ αυτό το σκηνοθέτη (του Bronson και του Drive) αλλά εδώ στην πρώτη του ταινία δεν ξετρελάθηκα. Σίγουρα έκανε μπαμ από απόσταση ότι ο τύπος έχει τρελό ταλέντο αλλά περίμενα κάτι καλύτερο και το φινάλε ήταν μεγάλη απογοήτευση. Πάντως θα δω και τις συνέχειες.

Εξαιρετικό θρίλερ (αν και κλεισμένο στο δικό του σύμπαν) το Triangle. Αγγλικό. Φοβερή ατμόσφαιρα, πανέξυπνη ιδέα.

Από ταινίες ποπ κορν, η Χιονάτη με τη Σαρλίζ Θέρον ήταν εντυπωσιακή οπτικά αλλά κούφια και βαρετή πολλές φορές. Επίσης η Σαρλίζ μία το πήγαινε καλά, μία το παράκανε σε βαθμό υστερίας.
Η νέα Ολική Επαναφορά ήταν για κλωτσίες. Μόνο εφέ. Πολύ χρήμα στην οθόνη. Αλλά δεν πιάνει ούτε το 1/3 από όσα έκαναν την αυθεντική ταινία κλασσική. Κρυψανε τη βία, κρύψανε το χιούμορ, κρύψανε την όποια αλληγορία. Μόνο τα κλωτσομπουνίδια μείνανε και αυτά γίνονται βαρετά μετά το μισάωρο. Πάτωσε και δικαιωματικά.

Και από σπλατεριά (και βάλε) το γαλλικό Martyrs. Έμεινα μα@@@ας. Απλά.
HLR CENATION
Παιδιά είδα την αρπαγή το δυο.Συγκλονιστική ταινία.

Εκπληκτικός ο Λιαμ Νισον.Όπως είπα και πριν εκπληκτική ταινία αξίζει και με το παραπάνω να την δει κανεις.

Πανέμορφη η κορη του.Εκπληκτικα πόδια. wub.gif

Της εβαλα 10.
j-kidd13
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 17 2012, 19:48 ) *
Παιδιά είδα την αρπαγή το δυο.Συγκλονιστική ταινία.

Εκπληκτικός ο Λιαμ Νισον.Όπως είπα και πριν εκπληκτική ταινία αξίζει και με το παραπάνω να την δει κανεις.

Πανέμορφη η κορη του.Εκπληκτικα πόδια. wub.gif

Της εβαλα 10.


Tης κορης ή της ταινιας??? laugh.gif
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 17 2012, 19:59 ) *
Tης κορης ή της ταινιας??? laugh.gif

Για την ταινια το εγραψα αλλα και η κορη δεν παει πισω. wink.gif
greeneyes13
είδα το "οι υποψήφιοι" με zack galufianakis - will ferell καλή ήταν, διακωμωδούσε το θέμα των αμερικάνικων εκλογών
A.CAB
Είδα σχετικά τελευταία στο σινεμά το Amour του γίγαντα Μίκαελ Χάνεκε. Πήρε φέτος πάλι το Χρυσό Φοινικά και ότι βραβείο υπάρχει. Φαβορί και για το ξενόγλωσσο Όσκαρ. Ο Ομπράντοβιτς του Ευρωπαικού σινεμά. Όχι ότι έχουν σημασία τα βραβεία αλλά ο τύπος είναι μια κατηγορία μόνος του. Έπαθα πλάκα με την ταινία λοιπόν μιας και είχα καιρό να δώ ένα τόσο δυνατό, ρεαλιστικό και εν τέλη ανθρώπινο δράμα δωματίου όπου ο θάνατος, τα γηρατεια, η αρρώστια, η απώλεια του αγαπημένου μας και όλα αυτά τα τραγικά δίνονται με τόσο μεστό και ήπιο τόνο ενώ τελικά αναδεικνύουν την απόλυτη αγάπη των δύο πρωταγωνιστών.

Είδα το Looper επίσης με τον Μπρους Γουίλις και ήταν πολύ καλό. Απ' τις καλύτερες ταινίες επιστημονικής φαντασίας των τελευταίων χρόνων. Σίγουρα αν το ψάξεις λίγο παραπάνω θα βρεις ψεγάδια και κενά στο στόρι αλλά είναι ταινία που και σε καθηλώνει και σε διασκεδάζει και έχει 2-3 πράγματα να πει χωρίς να σε θεωρεί ηλίθιο.

Και τέλος είδα και το The Campaign με τους Φέρελ-Γαλιφιανάκη και είχε πολύ γέλιο. Σίγουρα δεν είναι η κορυφαία στιγμή κανενός αλλά βγάζει γέλιο και σατιρίζει (αν και κάπως ρηχά) την πολιτική σκηνή. Έστω και λάιτ ως σάτυρα όμως δείχνει κανά δυο καταστάσεις των προεκλογικών αγώνων που είναι πέρα για πέρα αληθινές μέσα στην υπερβολή τους.
HLR CENATION
Ειδα το Blitz χθες με τον Στειθαμ.

Πολυ δυνατη ταινια.

Εψάχναν να βρουν έναν κατά συρροη δολοφόνο αστυνομικών.

Φοβερός ο Τζεισον για μια ακομα φορα.

Βαθμολογησα την ταινια με 7.
επαθα λαστιχο
QUOTE(A.CAB @ Oct 4 2012, 12:35 ) *
Είδα το Pusher

μπορεις να μου πεις σε πμ που να το κατεβασω γιατι οι υποτιτλοι που βρηκα στο διαδικτυο ειναι ασυγχρονιστοι?
giorgos14
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 31 2012, 14:18 ) *
Ειδα το Blitz χθες με τον Στειθαμ.

Πολυ δυνατη ταινια.

Εψάχναν να βρουν έναν κατά συρροη δολοφόνο αστυνομικών.

Φοβερός ο Τζεισον για μια ακομα φορα.

Βαθμολογησα την ταινια με 7.


πολυ καλος και ο κακος στο ρολο του ψυχακια...Και ΤΕΛΕΙΟ τελος..το γουσταρα πολυ..
επαθα λαστιχο
συμπαθητικο το "barbara",θυμιζει αρκετα τις ζωες των αλλων.πολυ δυνατη ταινια ειναι το βρεττανικο ill manors,ειναι απο τις ταινιες που σου βγαινουν διαμαντακια εκει που δεν το περιμενεις.απο τις καλυτερες ιταλικες το la meglio gioventu,αν και οι 6!!!ωρες διαρκειας μαλλον αποθαρρυνουν καποιον να το δει.εξαιρετικο ανιμε το chico and rita απο την κουβα,καταδιασκεδασα με το abraham lincoln vampire slayer
j-kidd13
Εχει δει κανεις το total recall??
HLR CENATION
Πήγα και απόλαυσα την ταινία η Χαραυγή μερος 2 με την πανέμορφη Κριστεν Στιουαρτ που εκτος από πολύ εντυπωσιακή γυναικα είναι και ηθοποιαρα... (τωρα θα φαω κραξιμο το ξερω αλλα το πιστευω tongue.gif )

Εκπληκτική ταινία.Αν μπορείτε να πάτε να την δείτε.Καλά έπαιξε και ο Πατισον.
Gravedigger
QUOTE (HLR CENATION @ Nov 17 2012, 00:03 ) *
Πήγα και απόλαυσα την ταινία η Χαραυγή μερος 2 με την πανέμορφη Κριστεν Στιουαρτ που εκτος από πολύ εντυπωσιακή γυναικα είναι και ηθοποιαρα... (τωρα θα φαω κραξιμο το ξερω αλλα το πιστευω tongue.gif )

Εκπληκτική ταινία.Αν μπορείτε να πάτε να την δείτε.Καλά έπαιξε και ο Πατισον.

Εσύ trollάρεις,δεν παίζει κάτι άλλο tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(Gravedigger @ Nov 17 2012, 00:22 ) *
Εσύ trollάρεις,δεν παίζει κάτι άλλο tongue.gif

χαχα... smiley.gif Το περιμενα οτι θα βγεις... wink.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 31 2012, 17:18 ) *
Ειδα το Blitz χθες με τον Στειθαμ.

Πολυ δυνατη ταινια.

Εψάχναν να βρουν έναν κατά συρροη δολοφόνο αστυνομικών.

Φοβερός ο Τζεισον για μια ακομα φορα.

Βαθμολογησα την ταινια με 7.


πολυ καλη ταινια κι εμενα μου αρεσε πολυ!!στειθαμ καταπληκτικος οπως και ο δολοφονος οπως προαναφερθηκε απο αλλο παιδι.

το total recall μου αρεσε αρκετα,ηταν και καλογυρισμενο.

το skyfall ηταν σουπερ οπως το περιμενα(ο κρεγκ μου αρεσει περισσοτερο απο καθε αλλον μποντ)

επισης κατεβασα και ειδα μια πολυ καλη αστυνομικη,το fire with fire με τον μπρους γουιλις και τον ντ'ονοφριο στο ρολο του κακου.πολυ καλη ταινια και ο ντ'ονοφριο δινει ρεστα παλι σαν ψυχακιας!!
A.CAB
Είδα το Skyfall. Αν όχι το καλύτερο, τότε σίγουρα μέσα στα 3 καλύτερα Μποντ όλων ττων εποχών. Αξίζει ακόμα και γι' αυτούς που δεν τρελένονται για Μποντ. Ο Σαμ Μέντες δίνει πιο σοβαρή διάσταση στο μύθο, δίνει βάρος στους χαρακτήρες, έχει πολλές αναφορές στο παρελθόν του Μποντ και παίζει πολύ με τη μάχη του παλιού με το νέο, με τον Μποντ ως κατάλοιπο του παρελθόντος που προσπαθεί να επανέλθει και να συναγωνιστεί με το μέλλον. Ο Μπαρδέμ είναι εκπληκτικός. Η φωτογραφία είναι για Όσκαρ. Και το φινάλε εκπληκτικό. Φοβερά ατμοσφαιρικό και μακρυά από το σαματά που μας έχει συνηθήσει ο υπερκατάσκοπος.

Είδα επίσης μια πολύ καλή αν και λίγο απλή κωμωδία το Our Idiot Brother. Αξίζει νομίζω.

Αντιθέτως η Αγριότητα του Όλιβερ Στόουν ήταν της πλάκας. Όπως όλες οι ταινίες του Στόουν τα τελευταία 15 χρόνια. Η κατάχρηση ναρκωτικών έχει αυτό το αποτέλεσμα. Να μην μπορείς να συγκεντρωθείς και να μην μπορείς να βρεις τι θες να πεις από μια ιστορία και τι στυλ να πρωτοδιαλέξεις. Οπότε τα πετάει όλα μέσα στον αχταρμά και ότι κάτσει.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(A.CAB @ Nov 20 2012, 15:17 ) *
Είδα επίσης μια πολύ καλή αν και λίγο απλή κωμωδία το Our Idiot Brother. Αξίζει νομίζω.


οντως αξιζει!
HLR CENATION
Eιδα το Λαρισα εμπιστευτικο με την πανεμορφη,ταλαντουχα και εκπληκτικη Κατερινα Παπουτσακη. wub.gif Καλο ηταν...
HLR CENATION
Είδα το τελευταίο underwold.

Συμπαθητικό ήταν.

Θεα η Μπεκινσλειτ με τα κολλητά.

6 έβαλα της ταινία στο IMDb
επαθα λαστιχο
Για το αμουρ του Χανεκε με καλυπτει απολυτα αυτο
HLR CENATION
Πολυ ωραια ταινια το φυλακας αγγελων με τον Τζεραρντ Μπατλερ...
rchos
Είδα το ted προχτές.
Πολύ γέλιο.Γενικά με το τόσο χοντροκομμένο χιούμορ δεν ξετρελένομαι σε ταινίες αλλά στη συγκεκριμένη δεν σταμάτησα να γελάω(μόνο με αυτή και με τα hangover).Ειδικά κάποιες σκηνές είναι ξεκαρδιστικές.
Την προτείνω για όποιον θέλει να δει μια ταινία να περάσει καλά χωρίς πολύ σκέψη και πολύ γέλιο.
Λόγω της επιτυχίας ετοιμάζεται και sequel.


Είδα επίσης και το Argo με τον Ben Affleck.
Εξελίσετε σε αρκετά ενδιαφέρον σκηνοθέτης ο Affleck για τα στάνταρ του Hollywood.
Η ταινία αφηγείται πραγματικά γεγονότα στο Ιραν του 1980 μετά το πραξικόπημα(επανάσταση αν ρωτήσεις τους ίδιους τους Ιρανούς).Φυσικά βλέπουμε την ιστορία από την σκοπιά των ΗΠΑ οπότε δεν ξέρουμε πόσο πραγματικά μπορεί να είναι τα γεγονότα αλλά δεν μου φαίνονται και τόσο προπαγανδιστικά όσα είδα στην ταινία.Πολύ ενδιαφέρουσα πάντως και καλογυρισμένη και ωραίο θέμα.

Θέλω οπωσδήποτε να δω το the master.
HLR CENATION


http://www.imdb.com/title/tt1549920/

H πρωτη ταινια που θα ΤΡΕΞΩ να δω μεσα στο 2013!!!!!
frenchman7
Ρε τους βρωμόγερους έχουνε σαλτάρει! icon_headbang.gif
A.CAB
QUOTE(HLR CENATION @ Dec 13 2012, 20:53 ) *


http://www.imdb.com/title/tt1549920/

H πρωτη ταινια που θα ΤΡΕΞΩ να δω μεσα στο 2013!!!!!


Κι εγώ, το τρέιλερ δείχνει να έχει πολύ χαβαλέ!
Αλλά το σημαντικότερο (περά απ' την επιστροφή του γεροΆρνολντ) είναι ότι πρόκειται για την πρώτη Αμερικάνικη ταινία του Τζι Γου Κιμ του κορεάτη που έκανε το I Saw the Devil. Όποιος δεν το 'χει δει να τρέξει τώρα. Προσωπικά το θεωρώ καλύτερο του Old Boy.
Zoys
Είδα χθες στην ΕΤ1 το "The TV Set" με πρωταγωνιστές τον David Duchovny που υποδύθηκε τον σεναριογράφο και την Sigourney Weaver στο ρόλο του στελέχους τηλεοπτικού δικτύου και μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Αναφέρεται στην αντιμετώπιση της τηλεόρασης απέναντι στους δημιουργούς και τα σενάρια τους και την παράνοια που δημιουργεί η μανία για τηλεθέαση σε σημείο να διαστρεβλώνεται εντελώς προς το "τηλεοπτικότερο" η αρχική δημιουργία. Το αντιμετώπισα κυρίως σαν ντοκιμαντέρ σχετικά με την TV και τις αμερικάνικες σειρές. Το προτείνω σε όσους αρέσουν οι αμερικάνικες σειρές γιατί νομίζω ότι είναι απόλυτα αληθινή στα περισσότερα σημεία της και περνάει επιτυχημένα το μήνυμα της.
benchwarmer
Ειδα το Hobbit. Ενταξει, Άρχοντας δεν ειναι (κανενα απο τα 3), αρκετά αργή σε κάποια σημεία (λογικό αν σκεφτείς πως θα γίνουν τρεις ταινίες από ένα βιβλίο), κάποιες σκηνές έγιναν απλά για να γίνουν, αλλά εννοείται πως αξίζει να πάει να το δει κάποιος που έχει δει τους Άρχοντες, ακόμα και αν δεν είναι και μεγάλος φαν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.