Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 16 2009, 15:03 ) *
φιλε μη τρελαθουμε τελειως ας τα πρωινα - ειμαι πολυ καλος στα σφυριγματα γενικα και για να σε κουφανω εμαι και μισος απο σενα σε κιλα (93)

τωρα κανω μονο αεροβια κι ετσι δεν θα κατεβω στο επομενο σας ματς γιατι δεν με βρισκει στο επιπεδο που πρεπει να ειμαι ο personal trainer μου- στη ταβερνα ομως μετα θα ελθω να σας τα χωσω .

Και 1/4 σε ύψος.
Εμεις παίζουμε μπάσκετ εσύ?
Αρκετά μιλήσαμε για Γ ΕΣΚΑ δεν πάμε στο καφενείο τώρα.
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 16 2009, 15:15 ) *
Και 1/4 σε ύψος.
Εμεις παίζουμε μπάσκετ εσύ?
Αρκετά μιλήσαμε για Γ ΕΣΚΑ δεν πάμε στο καφενείο τώρα.

ειμαι πολυ νεαροτερος σου για να παω καφενειο απο τωρα θειο, μεχρι καφετερια κι ετσι ....
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 16 2009, 15:21 ) *
ειμαι πολυ νεαροτερος σου για να παω καφενειο απο τωρα θειο, μεχρι καφετερια κι ετσι ....

Οτι πεις γιαγιάκα
Click to view attachment
penetration
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 16 2009, 15:12 ) *
Το οτι θα ερθεις μετα στην ταβερνα, το ακουω 2 χρονια,
αλλα ολο κατι σου τυχαινει την τελευταια στιγμη..............

παρακαλω τον nikefalin να απαγορεψει στον λυκο να μπαινει στο φορουμ μεχρι να βρει ομαδα, αν βρει ποτε...

μια φορα δεν ηρθα σε ενα μπαρ και μου το κρατας ακομα ρε συ?

πως θα γινει να με αναλαβεις κανα μηνα να με μυησεις στα μυστικα του μπασκετ για τι ο jabar μου τη μπαινει πολυ ασχημα και θα εχουμε κακα ξεμπερδεματα? εισαι ο μονος γιαυτη τη δουλεια , καθε ατομικη θα τη πληρωνω αναολογα...

QUOTE(Jabar @ Apr 16 2009, 15:26 ) *
Οτι πεις γιαγιάκα
Click to view attachment

τι θα γινει τωρα ...παιζω μονος μου με ολους?

ρε jabar μερες που ειναι τωρα ας μη μαλωνουμε. και μια που καθομαστε δεν μας λες και καμια ιστορια με το ντ.Νεισμιθ τοτε που ειχες παει στο πανεπιστημιο στη μασατσουτσες για σπουδες και τον ειχες και σε μαθαινε μπασκετ?
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 16 2009, 15:51 ) *
παρακαλω τον nikefalin να απαγορεψει στον λυκο να μπαινει στο φορουμ μεχρι να βρει ομαδα, αν βρει ποτε...

μια φορα δεν ηρθα σε ενα μπαρ και μου το κρατας ακομα ρε συ?

πως θα γινει να με αναλαβεις κανα μηνα να με μυησεις στα μυστικα του μπασκετ για τι ο jabar μου τη μπαινει πολυ ασχημα και θα εχουμε κακα ξεμπερδεματα? εισαι ο μονος γιαυτη τη δουλεια , καθε ατομικη θα τη πληρωνω αναολογα...


τι θα γινει τωρα ...παιζω μονος μου με ολους?

ρε jabar μερες που ειναι τωρα ας μη μαλωνουμε. και μια που καθομαστε δεν μας λες και καμια ιστορια με το ντ.Νεισμιθ τοτε που ειχες παει στο πανεπιστημιο στη μασατσουτσες για σπουδες και τον ειχες και σε μαθαινε μπασκετ?

Τι θέλεις να μάθεις για τον εγγονό σου?Πάω σε καφετέρια με extra ενδιαφέροντα όταν γυρίσεις και συ από τα ΚΑΠΗ τα λέμε.
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 16 2009, 16:03 ) *
Τι θέλεις να μάθεις για τον εγγονό σου?Πάω σε καφετέρια με extra ενδιαφέροντα όταν γυρίσεις και συ από τα ΚΑΠΗ τα λέμε.

εισαι ζηλιαρης ρε και κακος - να δειξουμε ταυτοτητες ρε θειο ε θειο
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 16 2009, 16:20 ) *
εισαι ζηλιαρης ρε και κακος - να δειξουμε ταυτοτητες ρε θειο ε θειο

Aνηψούλα γύρισα.Θέλεις να σε ευλογήσω?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(penetration @ Apr 16 2009, 15:51 ) *
παρακαλω τον nikefalin να απαγορεψει στον λυκο να μπαινει στο φορουμ μεχρι να βρει ομαδα, αν βρει ποτε...

μια φορα δεν ηρθα σε ενα μπαρ και μου το κρατας ακομα ρε συ?

πως θα γινει να με αναλαβεις κανα μηνα να με μυησεις στα μυστικα του μπασκετ για τι ο jabar μου τη μπαινει πολυ ασχημα και θα εχουμε κακα ξεμπερδεματα? εισαι ο μονος γιαυτη τη δουλεια , καθε ατομικη θα τη πληρωνω αναολογα...


τι θα γινει τωρα ...παιζω μονος μου με ολους?

ρε jabar μερες που ειναι τωρα ας μη μαλωνουμε. και μια που καθομαστε δεν μας λες και καμια ιστορια με το ντ.Νεισμιθ τοτε που ειχες παει στο πανεπιστημιο στη μασατσουτσες για σπουδες και τον ειχες και σε μαθαινε μπασκετ?

Δυστυχως εισαι ανεπιδεκτος πασας μαθησεως.
penetration
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 17 2009, 01:08 ) *
Δυστυχως εισαι ανεπιδεκτος πασας μαθησεως.

συμφωνω αγορι μου ειμαι ο πιο ασχετος απο ουζα και παιδακια και ταβερνες - απο το γ....ο το τοπι ομως εκει ειναι που δεν μυριζω γρι

πες στους κολλητες σου τους μουντερατορεσ οτι ειναι σωστο που φυγαμε απο τη καυμενη τη γαματαεσκα αλλα να αλλαξουν ονομα και στο καφενειο να βαλουν κατι πιο της εποχης οι πορνογεροι

και πες στοτζαμπαρ να σταματησει τη σεξουαλικη παρενοχληση με ανιψιες εγγονες και τα λοιπα γιατι θα αναγκαστω να βαλω δικηγορο

παναθιναικοσ ελλασ τσουσουκου τελικος αλλα δυσκολα λεω
run 'n' gun
Geia xara paidia.Prin ligo mou systhsan to forum kai pragmatika me exei kataplhksei!!!

Ormwmenos ths yparkshs autou tou topic(mias kai einai sxetika xalaro to 8ema tou) 8a h8ela na me boh8hsete dinontas mou plhrofories.
Psaxnw na brw omada na proponoumai ap th nea sezon kai exw hdh psaksei gia plhrofories sto site tou eska.
Wstoso den mporw na brw idiaitera xrhsimes plhrofories gia kapoies omades(opws thl epikoinwnias ktl).
Eite me pm eite dhmosia sto forum,proteinete mou kapoia omada,dinontas parallhla kai ena thl epikoinwnias m authn.
Menw pagkrati,opote 8a me boleue kapoio swmateio sxetika konta.
Kana-duo xrhsimes plhrofories.Eimai 20 etwn,epaiza mpasket sthn Patra (panahaikh,8eseis 1-2) alla stamathsa apo persi pou r8a foithths sthn a8hna.

euxaristw gia to xrono sas


Y.G.an to post mou einai entelws asxeto me to 8ema,plz peite mou na to diagrapsw h na to metaferw sth swsth kathgoria...

nikefalin
QUOTE(run 'n' gun @ Apr 26 2009, 22:55 ) *
Geia xara paidia.Prin ligo mou systhsan to forum kai pragmatika me exei kataplhksei!!!

Ormwmenos ths yparkshs autou tou topic(mias kai einai sxetika xalaro to 8ema tou) 8a h8ela na me boh8hsete dinontas mou plhrofories.
Psaxnw na brw omada na proponoumai ap th nea sezon kai exw hdh psaksei gia plhrofories sto site tou eska.
Wstoso den mporw na brw idiaitera xrhsimes plhrofories gia kapoies omades(opws thl epikoinwnias ktl).
Eite me pm eite dhmosia sto forum,proteinete mou kapoia omada,dinontas parallhla kai ena thl epikoinwnias m authn.
Menw pagkrati,opote 8a me boleue kapoio swmateio sxetika konta.
Kana-duo xrhsimes plhrofories.Eimai 20 etwn,epaiza mpasket sthn Patra (panahaikh,8eseis 1-2) alla stamathsa apo persi pou r8a foithths sthn a8hna.

euxaristw gia to xrono sas


Y.G.an to post mou einai entelws asxeto me to 8ema,plz peite mou na to diagrapsw h na to metaferw sth swsth kathgoria...


καλωσόρισες, καλά πόστ να χεις, γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες μόνο
Jabar
QUOTE(run 'n' gun @ Apr 27 2009, 00:55 ) *
Geia xara paidia.Prin ligo mou systhsan to forum kai pragmatika me exei kataplhksei!!!

Ormwmenos ths yparkshs autou tou topic(mias kai einai sxetika xalaro to 8ema tou) 8a h8ela na me boh8hsete dinontas mou plhrofories.
Psaxnw na brw omada na proponoumai ap th nea sezon kai exw hdh psaksei gia plhrofories sto site tou eska.
Wstoso den mporw na brw idiaitera xrhsimes plhrofories gia kapoies omades(opws thl epikoinwnias ktl).
Eite me pm eite dhmosia sto forum,proteinete mou kapoia omada,dinontas parallhla kai ena thl epikoinwnias m authn.
Menw pagkrati,opote 8a me boleue kapoio swmateio sxetika konta.
Kana-duo xrhsimes plhrofories.Eimai 20 etwn,epaiza mpasket sthn Patra (panahaikh,8eseis 1-2) alla stamathsa apo persi pou r8a foithths sthn a8hna.

euxaristw gia to xrono sas


Y.G.an to post mou einai entelws asxeto me to 8ema,plz peite mou na to diagrapsw h na to metaferw sth swsth kathgoria...

Καλά είναι εδώ.Να σου βρούμε τηλέφωνα αλλά φρόντισε να δεις αυτή τη βδομάδα κάποια παιχνίδια διαφόρων κατηγοριών για να καταλάβεις το επίπδο μην πας κάπου και δεν παίζεις διάλεξε παιχνίδια από το site της ΕΣΚΑ η από το τόπικ αξίζει να δείτε.Ο προπονητής του Αθηναϊκού είναι από την Ναύπακτο έχει παίξει ΠΓΕ ψάχνει για 1 την επόμενη χρονιά και είναι συζητήσιμος πήγαινε να δεις το ματς σήμερα και μίλα του στο τέλος να πας σε προπόνηση.
kaukasios
QUOTE(Jabar @ Apr 27 2009, 09:14 ) *
Καλά είναι εδώ.Να σου βρούμε τηλέφωνα αλλά φρόντισε να δεις αυτή τη βδομάδα κάποια παιχνίδια διαφόρων κατηγοριών για να καταλάβεις το επίπδο μην πας κάπου και δεν παίζεις διάλεξε παιχνίδια από το site της ΕΣΚΑ η από το τόπικ αξίζει να δείτε.Ο προπονητής του Αθηναϊκού είναι από την Ναύπακτο έχει παίξει ΠΓΕ ψάχνει για 1 την επόμενη χρονιά και είναι συζητήσιμος πήγαινε να δεις το ματς σήμερα και μίλα του στο τέλος να πας σε προπόνηση.

ποιος ειναι ο προπονητης του αθηναικου?
Jabar
QUOTE(kaukasios @ Apr 27 2009, 09:39 ) *
ποιος ειναι ο προπονητης του αθηναικου?

Κονιστής λέγεται
kaukasios
QUOTE(Jabar @ Apr 27 2009, 10:41 ) *
Κονιστής λέγεται

δεν τον ξερω.ποτε επαιζε στην πγε,θυμασαι?ποσο χρονων ειναι περιπου?
Jabar
QUOTE(kaukasios @ Apr 27 2009, 10:53 ) *
δεν τον ξερω.ποτε επαιζε στην πγε,θυμασαι?ποσο χρονων ειναι περιπου?

Aν θυμάμαι καλά πρέπει να μου έχει πει με προπονητή Τάκη Πετρόπουλο.Δεν θυμάμαι συμπαίκτες του θα ρωτήσω.Εχει παίξει και Γερμανία.Πρέπει να είναι 35.
run 'n' gun
QUOTE(Jabar @ Apr 27 2009, 09:14 ) *
Καλά είναι εδώ.Να σου βρούμε τηλέφωνα αλλά φρόντισε να δεις αυτή τη βδομάδα κάποια παιχνίδια διαφόρων κατηγοριών για να καταλάβεις το επίπδο μην πας κάπου και δεν παίζεις διάλεξε παιχνίδια από το site της ΕΣΚΑ η από το τόπικ αξίζει να δείτε.Ο προπονητής του Αθηναϊκού είναι από την Ναύπακτο έχει παίξει ΠΓΕ ψάχνει για 1 την επόμενη χρονιά και είναι συζητήσιμος πήγαινε να δεις το ματς σήμερα και μίλα του στο τέλος να πας σε προπόνηση.



Dusthxws gia ta greeklish den mporw na kanw kati pros to paron,mias kai to keyboard mou exei mono latinikous xarakthres...
Euxaristw gia th 8ermh upodoxh kai thn amesh apanthsh.
Polu kales sumboules,skopeua na paw na dw kapoia paixnidia.
Mono merikes plhrofories akoma paidia...elpizw na mh sas kourasa!

peite mou sas parakalw,pou einai(diey8unsh) ta kato8i ghpeda:

murakths, goudi d.a., rouf kleisto, strefhs

den einai oti bariemai na psaksw,alla logw keybpard den mou einai polu eukolo....
Jabar
QUOTE(run 'n' gun @ Apr 27 2009, 21:54 ) *
Dusthxws gia ta greeklish den mporw na kanw kati pros to paron,mias kai to keyboard mou exei mono latinikous xarakthres...
Euxaristw gia th 8ermh upodoxh kai thn amesh apanthsh.
Polu kales sumboules,skopeua na paw na dw kapoia paixnidia.
Mono merikes plhrofories akoma paidia...elpizw na mh sas kourasa!

peite mou sas parakalw,pou einai(diey8unsh) ta kato8i ghpeda:

murakths, goudi d.a., rouf kleisto, strefhs

den einai oti bariemai na psaksw,alla logw keybpard den mou einai polu eukolo....

Το Γουδί Δ.Α είναι απέναντι από Πολυτεχνειούπολη.Στο φανάρι Κατεχάκη για Παπάγου ακριβώς απέναντι στρίβεις για Ζωγράφου,έχει φανάρι στα 100μ εκεί είναι η είσοδος της αστυνομίας στο αριστερό χέρι και στο δεξί η είσοδος για το κλειστό.
Του Ρουφ είναι στη Πειραιώς στο ύψος της Πέτρου Ράλη
Του Στρέφη είναι στα Εξάρχεια.Οπως έρχεσαι από Λ.Αλεξάνδρας περνάς την Πλατεία το φανάρι που βρίσκεις είναι η Καλλιδρομίου την ανεβαίνεις συνεχίζεις την ανηφόρα.Θα δεις σκαλιά και ξενοδοχείο.Εκεί από πίσω είναι.Αν έχεις αυτοκίνητο συνεχίζεις ευθεία και εκεί που πάει να αρχίσει κατηφόρα κάνεις αριστερά ο δρόμος κάνει κύκλο και σε πάει στο γήπεδο.
Το άλλο δεν κατάλαβα το όνομα γράψε την ομάδα που παίζει εκεί
run 'n' gun
QUOTE(Jabar @ Apr 28 2009, 07:39 ) *
Το Γουδί Δ.Α είναι απέναντι από Πολυτεχνειούπολη.Στο φανάρι Κατεχάκη για Παπάγου ακριβώς απέναντι στρίβεις για Ζωγράφου,έχει φανάρι στα 100μ εκεί είναι η είσοδος της αστυνομίας στο αριστερό χέρι και στο δεξί η είσοδος για το κλειστό.
Του Ρουφ είναι στη Πειραιώς στο ύψος της Πέτρου Ράλη
Του Στρέφη είναι στα Εξάρχεια.Οπως έρχεσαι από Λ.Αλεξάνδρας περνάς την Πλατεία το φανάρι που βρίσκεις είναι η Καλλιδρομίου την ανεβαίνεις συνεχίζεις την ανηφόρα.Θα δεις σκαλιά και ξενοδοχείο.Εκεί από πίσω είναι.Αν έχεις αυτοκίνητο συνεχίζεις ευθεία και εκεί που πάει να αρχίσει κατηφόρα κάνεις αριστερά ο δρόμος κάνει κύκλο και σε πάει στο γήπεδο.
Το άλλο δεν κατάλαβα το όνομα γράψε την ομάδα που παίζει εκεί



29/04/2009 20:00:00 ΜΥΡΑΚΤΗΣ ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ

Koitwntas sto programma,mallon o AON BYRWNOS...plz apanthste syntoma s auto gt elega na paw aurio na to dw!

Epishs parathrw to ekshs sto programma: ghpedo: kl rouf alla kai ghpedo:rouf...upo8etw oti einai side by side,right?

Jabar,me sklabwneis,euxaristw polu dude!
nikefalin
Mυράκτης, ανεβάινωντας τη Φορμίωνος στο δεξί σου χέρι δίπλα στο 2ο λύκειο Βύρωνα



Click to view attachment
kaukasios
QUOTE(paparazzi @ Sep 24 2009, 13:13 ) *
xtes vradi proedros tou polis kai proedros tou themistokli ta epinan parea sto villa mercedes kai gyro tous montela

ta μοντελα ηταν μαζι τους ή απλα γυρω τους?
Athens Basketball Academy
*ATHENS BASKETBALL ACADEMY*

http://www.athensacademy.org/activities/athletics/teams.php
jhantzop
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 10 2009, 02:21 ) *


Τι ακριβώς είναι αυτό; και τι σχέση έχει με τα 20 χρόνια στο ελληνικό μπάσκετ; (κάτι που έχεις αναφέρει σε παλαιότερο post)

και η δεύτερη ερώτησή μου είναι η εξής, γιατί ασχολείστε μόνο με τη Β' ΕΣΚΑ;

Ελπίζω να πάρω απάντηση στο σωστό topic αυτήν τη φορά!


nikefalin
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 10 2009, 02:21 ) *


για όσους δε μιλουν καλά αγγλικά καλό θα ήταν και μια μετάφραση.


εγώ πάντως είδα υπεύθυνους τους

James Banks
&
Kevin Petroski

και επειδή δεν είναι ομογενείς απορώ αν γνωρίζουν και οι ίδιοι οτί κάποιος Προσωπικά Μανατζάρει τα ονόματα τους. Θα δοκιμάσω πάντως να τους στείλω email από το λινκ να δω να το ξέρουν οι άνθρωποι smile.gif

επίσης πληροφοριακά το Athens αφορά την πόλη της Ατλάντα στην πολιτεία της Georgia στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής και όχι την πρωτεύουσα του ελληνικού κράτους.

Jabar
Επωνυμος προπονητης ειναι ετοιμος να τα παρατησει και να δουλεψει σε κανα δυο κατηγοριες πιο πανω λογω της μεγαλης πιεσης και αγχους που του δημιουργηθηκε με τα γραφομενα του bask.acad. Χαρακτηριστικά έλεγε αν υπαρχουν τοσα ταλεντα στη βου εσκα και γινεται τοσο καλη δουλεια στη παραγωγικη διαδικασια εγω δηλωνω οτι φευγω και παω καμια βουγουεθνικη οπου δεν υπαρχουν τοσα ταλεντα και κυριως δεν ειναι ολα τα φωτα της δημοσιοτητας στραμενα επανω τους οπως συμβαινει στη βουεσκα(basketforum) .
Ase που δεν μου εφτανε το αγχος της πεμπτης τωρα εχω και τη καθημερινη πιεση μηπως σκασει καμια basktbll acd.στο γηπεδο την ωρα της προπονησης με τιποτα επιθεωρητες.

nikefalin
QUOTE(Jabar @ Oct 14 2009, 00:48 ) *
Επωνυμος προπονητης ειναι ετοιμος να τα παρατησει και να δουλεψει σε κανα δυο κατηγοριες πιο πανω λογω της μεγαλης πιεσης και αγχους που του δημιουργηθηκε με τα γραφομενα του bask.acad. Χαρακτηριστικά έλεγε αν υπαρχουν τοσα ταλεντα στη βου εσκα και γινεται τοσο καλη δουλεια στη παραγωγικη διαδικασια εγω δηλωνω οτι φευγω και παω καμια βουγουεθνικη οπου δεν υπαρχουν τοσα ταλεντα και κυριως δεν ειναι ολα τα φωτα της δημοσιοτητας στραμενα επανω τους οπως συμβαινει στη βουεσκα(basketforum) .
Ase που δεν μου εφτανε το αγχος της πεμπτης τωρα εχω και τη καθημερινη πιεση μηπως σκασει καμια basktbll acd.στο γηπεδο την ωρα της προπονησης με τιποτα επιθεωρητες.



να του πείτε αυτού του μεγαλοπροπονητή οτί έχει 3 επιλογές

α) Να αγοράσει όλους τους δίσκους σε βινύλιο των ΑΒΒΑ

Β) Να δουλέψει για την ΑΒΑ (απαραίτητη προυπόθεση να γνωρίζει κάποια κολυβοαγγλικά)

γ) στη βου-γου-εθνικιά καιροφυλακτεί η Π.Σ.Κ *Πανγαλαξιακή Καλαθοσφαιρική Σχολή*, οπού εκτός από τους χώρους προπόνησης την πέφτουμε και στους χώρους εστίασης ( στις ταβέρνες) οπού στην καλύτερη γλιτώνει με ένα λουκούλειο γεύμα/κέρασμα.
loufer
QUOTE(Jabar @ Oct 14 2009, 00:48 ) *
Επωνυμος προπονητης ειναι ετοιμος να τα παρατησει και να δουλεψει σε κανα δυο κατηγοριες πιο πανω λογω της μεγαλης πιεσης και αγχους που του δημιουργηθηκε με τα γραφομενα του bask.acad. Χαρακτηριστικά έλεγε αν υπαρχουν τοσα ταλεντα στη βου εσκα και γινεται τοσο καλη δουλεια στη παραγωγικη διαδικασια εγω δηλωνω οτι φευγω και παω καμια βουγουεθνικη οπου δεν υπαρχουν τοσα ταλεντα και κυριως δεν ειναι ολα τα φωτα της δημοσιοτητας στραμενα επανω τους οπως συμβαινει στη βουεσκα(basketforum) .
Ase που δεν μου εφτανε το αγχος της πεμπτης τωρα εχω και τη καθημερινη πιεση μηπως σκασει καμια basktbll acd.στο γηπεδο την ωρα της προπονησης με τιποτα επιθεωρητες.


Έχετε καταλάβει ρε παιδιά τι τρέχει με τον τύπο της ABA??? Πρέπει να είναι από Κρόνο Γέρακα μάλλον.
jhantzop
QUOTE(loufer @ Oct 15 2009, 15:29 ) *
Έχετε καταλάβει ρε παιδιά τι τρέχει με τον τύπο της ABA??? Πρέπει να είναι από Κρόνο Γέρακα μάλλον.


Μπααα, αφού μας έδωσε link το παλικάρι! Athens, Georgia, Αμέρικα!


Jabar
QUOTE(loufer @ Oct 15 2009, 15:29 ) *
Έχετε καταλάβει ρε παιδιά τι τρέχει με τον τύπο της ABA??? Πρέπει να είναι από Κρόνο Γέρακα μάλλον.

Ανέκαθεν ο Κρόνος ελέγχει τα πάντα.Θυμάσαι και το yoda που έλεγε ότι ο Κρόνος είχε στήσει και την Ευρωλίγκα.
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Oct 15 2009, 16:48 ) *
Ανέκαθεν ο Κρόνος ελέγχει τα πάντα.Θυμάσαι και το yoda που έλεγε ότι ο Κρόνος είχε στήσει και την Ευρωλίγκα.


o Κρόνος πάντα είχε πρόβλημα με το να είναι ο 2ος σε μέγεθος πλανήτης μετά τον Δία. Γι αυτό και έβαλε ένα σωρό δαχτυλίδια και χαιμαλιά μπας και φανεί περισσότερο.
jhantzop
QUOTE(nikefalin @ Oct 15 2009, 17:27 ) *
o Κρόνος πάντα είχε πρόβλημα με το να είναι ο 2ος σε μέγεθος πλανήτης μετά τον Δία. Γι αυτό και έβαλε ένα σωρό δαχτυλίδια και χαιμαλιά μπας και φανεί περισσότερο.


Θα μου επιτρέψεις φίλε Νίκο να συμπληρώσω: "Στην Αθήνα τη λατρεία του Κρόνου έφερε σύμφωνα με την παράδοση ο Κέκροπας. Η λατρεία του ήταν σημαντική για την Αθήνα, καθώς υπήρχε πολύ σημαντική γιορτή, τα Κρόνια, που λάμβανε χώρα στην πόλη."... εξ' ου και η σχέση της Αθήνας (Georgia, Αμέρικα) με τον Κρόνο!

blove.gif


jhantzop

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω:

1) αν η ακαδημία σας νοικιάζει/δανείζει/whatever cheerleaders σε ομάδες μιας και τις εκπαιδεύει.
2) αν στέλνει cheerleading εκαπιδευτές για δημιουργία ομάδας

http://www.athensacademy.net/sports/cheerleading/

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση


nikefalin
QUOTE(jhantzop @ Oct 15 2009, 18:08 ) *
Θα μου επιτρέψεις φίλε Νίκο να συμπληρώσω: "Στην Αθήνα τη λατρεία του Κρόνου έφερε σύμφωνα με την παράδοση ο Κέκροπας. Η λατρεία του ήταν σημαντική για την Αθήνα, καθώς υπήρχε πολύ σημαντική γιορτή, τα Κρόνια, που λάμβανε χώρα στην πόλη."... εξ' ου και η σχέση της Αθήνας (Georgia, Αμέρικα) με τον Κρόνο!

blove.gif


τα πάντα όλα , καφενείο της ΕΣΚΑ κύριοι, ξανανοίγουμε και σας περιμένουμε και ΑΒΒΑ έχω λέγεται!
ότι πάρετε 5 Ευρώ , το αφεντικό τρελάθηκε!
T-mits
QUOTE(nikefalin @ Oct 16 2009, 00:44 ) *
τα πάντα όλα , καφενείο της ΕΣΚΑ κύριοι, ξανανοίγουμε και σας περιμένουμε και ΑΒΒΑ έχω λέγεται!
ότι πάρετε 5 Ευρώ , το αφεντικό τρελάθηκε!

Φετος το πενταευρω εχει την τιμητικη του..(βλ. Α' ΕΣΚΑ).Ταριφα το καναμε... 77.gif
Jabar
Εδώ συνηθίζεται να κάνουμε την πλάκα μας και να συζητάμε ανάλαφρα.Πρέπει να συζητάμε και σοβαρά.Πράγματα που πάντα έκαναν τους ανθρώπους που ασχολούνται με το μπάσκετ να ξεχωρίζουν.Η φυλή του μπάσκετ λοιπόν, είναι περήφανη για την πράξη του Λάζαρου Παπαδόπουλου.Χάρισε την αμοιβή από τον ΠΑΟΚ που θα πάρει για το υπόλοιπο της χρονιάς στο χαμόγελο του παιδιού και στους αθλητές που παίζουν μπάσκετ με αναπηρικό καροτσάκι.Ο ίδιος είχε αποζημιωθεί από την Ρεάλ για την διακοπή συμβολαίου και τα επιπλέον χρήματα από τον Π.Α.Ο.Κ, θα πάνε σε ανθρώπους που τα έχουν πραγματικά ανάγκη.
Jabar
Διαβάζω προσωνύμια για προπονητή και γλυκούλη τον λένε ξανά και ξανά.Γλυκούλης είναι για παίκτες για προπονητές του δικού του αναστήματος έχω να προτείνω τα εξής επίθετα.Σήμερα κάποια που αρχίζουν από Α.
Αβρός,Αγαθοεργός,Άγρυπνος,Αγχίνους,Αδαμάντ
ινος,
Αδέκαστος,Αειθαλής,Αεικίνητος,Αήττητος
Αθλοφόρος,Ακεσώδυνος,Ακηλίδωτος,Ακήρατος,
Ακίβδηλος,Άλκιμος,Αμερόληπτος,Αναμορφωτής,
Αναπτερωτής,
,Ανάργυρος,Ανέσπερος,Ανυπέρβλητος
,Αξιαγάπητος,Αξιακρόατος,Αξιέπαινος,Αξιέρα
στος
Αξιόλογος,Αξιόπιστος, Άξιος,Αοίδιμος, Άοκνος,Απάνθισμα της προπονητικής Απαράμιλλος , απαστράπτω ν,Απροσμάχητος, Άσπιλος,Αστραπιαίος,Ατρόμητος,Αχείμαστος.
alexas10
QUOTE (Jabar @ Nov 28 2009, 17:31 ) *
Διαβάζω προσωνύμια για προπονητή και γλυκούλη τον λένε ξανά και ξανά.Γλυκούλης είναι για παίκτες για προπονητές του δικού του αναστήματος έχω να προτείνω τα εξής επίθετα.Σήμερα κάποια που αρχίζουν από Α.
Αβρός,Αγαθοεργός,Άγρυπνος,Αγχίνους,Αδαμάντ
ινος,
Αδέκαστος,Αειθαλής,Αεικίνητος,Αήττητος
Αθλοφόρος,Ακεσώδυνος,Ακηλίδωτος,Ακήρατος,
Ακίβδηλος,Άλκιμος,Αμερόληπτος,Αναμορφωτής,
Αναπτερωτής,
,Ανάργυρος,Ανέσπερος,Ανυπέρβλητος
,Αξιαγάπητος,Αξιακρόατος,Αξιέπαινος,Αξιέρα
στος
Αξιόλογος,Αξιόπιστος, Άξιος,Αοίδιμος, Άοκνος,Απάνθισμα της προπονητικής Απαράμιλλος , απαστράπτω ν,Απροσμάχητος, Άσπιλος,Αστραπιαίος,Ατρόμητος,Αχείμαστος.


εισαι ο μεντορας μου...
Jabar

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ
1979 τιμήθηκε με το βραβείο Νόμπελ Λογοτεχνίας. Η αναγγελία της απονομής του βραβείου από την Σουηδική Ακαδημία έγινε στις 18 Οκτωβρίου "για την ποίησή του, που με φόντο την ελληνική παράδοση, με αισθηματοποιημένη δύναμη και πνευματική οξύνοια ζωντανεύει τον αγώνα τού σύγχρονου ανθρώπου για ελευθερία και δημιουργία" σύμφωνα με το σκεπτικό της απόφασης. Ο Ελύτης παρέστη στην καθιερωμένη τελετή απονομής του βραβείου στις 10 Δεκεμβρίου του 1979, παραλαμβάνοντας το βραβείο από τον βασιλιά Κάρολο Γουστάβο και γνωρίζοντας παγκόσμια δημοσιότητα. Τον επόμενο χρόνο κατέθεσε το χρυσό μετάλλιο και τα διπλώματα του βραβείου στο Μουσείο Μπενάκη. Την απονομή του Νόμπελ, ακολούθησαν τιμητικές διακρίσεις εντός και εκτός Ελλάδας, μεταξύ αυτών και η απονομή φόρου τιμής σε ειδική συνεδρίαση της Βουλής των Ελλήνων, η αναγόρευση του σε επίτιμο διδάκτορα του Πανεπιστημίου της Σορβόνης, η ίδρυση έδρας νεοελληνικών σπουδών με τίτλο "Έδρα Ελύτη", στο πανεπιστήμιο Rutgers του Νιου Τζέρσεϊ, καθώς και η απονομή του αργυρού μεταλλίου Benson από τη Βασιλική Φιλολογική Εταιρεία του Λονδίνου.
Βραβείο Νόμπελ
Τότε όμως η Ποίηση; Τι αντιπροσωπεύει μέσα σε μια τέτοια κοινωνία; Απαντώ: τον μόνο χώρο όπου η δύναμη του αριθμού δεν έχει πέραση. Και ακριβώς, η εφετεινή απόφασή σας να τιμήσετε στο πρόσωπό μου την ποίηση μιας μικρής χώρας δείχνει σε πόσο αρμονική ανταπόκριση βρίσκεστε με την χαριστική αντίληψη της τέχνης, την αντίληψη ότι η τέχνη είναι η μόνη εναπομένουσα πολέμιος της ισχύος που κατήντησε να έχει στους καιρούς μας η ποσοτική αποτίμηση των αξιών.
Απόσπασμα από την ομιλία του στην
απονομή του βραβείου Νόμπελ

Ο Οδυσσέας Ελύτης αποτέλεσε έναν από τους τελευταίους εκπροσώπους της λογοτεχνικής γενιάς του '30, ένα από τα χαρακτηριστικά της οποίας υπήρξε το ιδεολογικό δίλημμα ανάμεσα στην ελληνική παράδοση και τον ευρωπαϊκό μοντερνισμό. Ο ίδιος ο Ελύτης χαρακτήριζε τη δική του θέση στη γενιά αυτή ως παράξενη σημειώνοντας χαρακτηριστικά: "από το ένα μέρος ήμουνα ο στερνός μιας γενιάς, που έσκυβε στις πηγές μιας ελληνικότητας, κι απ' την άλλη ήμουν ο πρώτος μιας άλλης που δέχονταν τις επαναστατικές θεωρίες ενός μοντέρνου κινήματος" Το έργο του έχει επανειλημμένα συνδεθεί με το κίνημα του υπερρεαλισμού, αν και ο Ελύτης διαφοροποιήθηκε νωρίς από τον "ορθόδοξο" υπερρεαλισμό που ακολούθησαν σύγχρονοί του ποιητές όπως ο Ανδρέας Εμπειρίκος, ο Νίκος Εγγονόπουλος ή ο Νικόλαος Κάλας. Επηρεάστηκε από τον υπερρεαλισμό και δανείστηκε στοιχεία του, τα οποία ωστόσο αναμόρφωσε σύμφωνα με το προσωπικό του ποιητικό όραμα, άρρηκτα συνδεδεμένο με το λυρικό στοιχείο και την ελληνική λαϊκή παράδοση. Οι επιρροές από τον υπερρεαλισμό διακρίνονται ευκολότερα στις δύο πρώτες ποιητικές συλλογές του Προσανατολισμοί (1940) και Ήλιος ο πρώτος (1943).
Μία από τις κορυφαίες δημιουργίες του υπήρξε το ποίημα Το Άξιον Εστί (1959), έργο με το οποίο ο Ελύτης διεκδίκησε θέση στην εθνική λογοτεχνία, προσφέροντας ταυτόχρονα μία «συλλογική μυθολογία» και ένα «εθνικό έργο». Η λογοτεχνική κριτική υπογράμμισε την αισθητική αξία του καθώς και την τεχνική του αρτιότητα. Η γλώσσα του επαινέθηκε για την κλασσική ακρίβεια της φράσης, ενώ η αυστηρή δόμησή του χαρακτηρίστηκε ως άθλος που «δεν αφήνει να διαφανεί πουθενά ο παραμικρός βιασμός της αυθόρμητης έκφρασης».
Η μεταγενέστερη πορεία του Ελύτη υπήρξε πιο ενδοστρεφής, επιστρέφοντας στον αισθησιασμό της πρώιμης περιόδου του και σε αυτό που ο ίδιος ο Ελύτης αποκαλούσε ως έκφραση μιας «μεταφυσικής του φωτός»: «Έτσι το φως, που είναι η αρχή και το τέλος κάθε αποκαλυπτικού φαινομένου, δηλώνεται με την επίτευξη μιας ολοένα πιο μεγάλης ορατότητας, μιας τελικής διαφάνειας μέσα στο ποίημα που επιτρέπει να βλέπεις ταυτοχρόνως μέσα απ' την ύλη και μέσα από την ψυχή» Ιδιόμορφο, αλλά και ένα από τα σημαντικότερα έργα του Ελύτη, μπορεί να χαρακτηριστεί το σκηνικό ποίημα Μαρία Νεφέλη (1978), στο οποίο χρησιμοποιεί - για πρώτη φορά στην ποίησή του - την τεχνική του κολάζ.
Κάτω στης μαργαρίτας τ' αλωνάκι
Κάτω στης μαργαρίτας
τ' αλωνάκι, στήσαν χορό
τρελό τα μελισσόπουλα.

Ιδρώνει ο ήλιος, τρέμει το
νερό. Στάχυα ψηλά λυγίζουνε
το μελαμψό ουρανό.

Πέρα μέσα στα χρυσά νταριά
κοιμούνται αγοροκόριτσα.
Ο ύπνος τους μυρίζει πυρκαγιά.
Στα δόντια τους
ο ήλιος σπαρταράει.

Κάτω στης μαργαρίτας
τ' αλωνάκι.
Ένα το χελιδόνι

Ενα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή
για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή
Θέλει νεκροί χιλιάδες να 'ναι στους τροχούς
Θέλει κι οι ζωντανοί να δίνουν το αίμα τους.

Θε μου Πρωτομάστορα μ' έχτισες μέσα στα βουνά
Θε μου Πρωτομάστορα μ' έκλεισες μες στη θάλασσα!

Πάρθηκεν από μάγους το σώμα του Μαγιού
Το 'χουνε θάψει σ' ένα μνήμα του πέλαγου
σ' ένα βαθύ πηγάδι το 'χουνε κλειστό
μύρισε το σκοτάδι κι όλη η άβυσσος

Θε μου Πρωτομάστορα μέσα στις πασχαλιές και Συ
Θε μου Πρωτομάστορα μύρισες την Ανάσταση
Γεια σου κύριε μενεξέ ( Το τραγούδι του κοριτσιού )


Δύο συ και τρία γω
πράσινο πεντόβολο
μπαίνω μέσα στον μπαξέ
γεια σου κύριε μενεξέ.

Σιντριβάνι και νερό
και χαμένο μου όνειρο.
Τζίντζιρας τζιντζίρισε
το ροδάνι γύρισε.

Χοπ αν κάνω δεξιά
πέφτω πάνω στη ροδιά.
Χοπ αν κάνω αριστερά
πάνω στη βατομουριά.

Το 'να χέρι μου κρατεί
μέλισσα θεόρατη
τ' άλλο στον αέρα πιάνει



Μαρία Νεφέλη
Ω μουσική, ω Κυριακή συννεφιασμένη
στον μέσα κόσμο του καθρέφτη
εκεί που βηματίζω ψάχνοντας την αληθινή μου μέρα
που κρατώ και ανοίγω σαν ομπρέλα παλαιή
την θάλασσα πάνω απ' το κεφάλι μου
λάμπει ο βυθός με τα χρωματιστά του βότσαλα σαν άστρα.

Κάπου ανάμεσα Τρίτη και Τετάρτη
πρέπει να παράπεσε η αληθινή σου μέρα

Η μπαλάντα του στρατιώτη

Την ώρα που ο λεβέντης
στον πόλεμο κινούσε
η αγαπημένη του έκλαιγε
και τον παρακαλούσε:

-Μακριά στη μάχη σαν βρεθείς
καλέ μου, έχε το νού σου
φυλάξου απο τη μάνητα
κι απ' το σπαθί του οχτρού σου.

Μπροστά πολύ μην προχωρείς
πίσω μην απομένεις
μπροστά φωτιά, πίσω φωτιά
καταμεσής να μένεις.

Μονάχα ξέρει ο μεσιανός
να τρέξει να πηδήξει
κι αυτός μονάχα σπίτι του
μια μέρα θα γυρίσει.



ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ
ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ το χέρι που επιστρέφει
από φόνο φριχτόν και τώρα ξέρει
ποιός αλήθεια ο κόσμος που υπερέχει
ποιό το "νυν" και ποιό το "αιέν" του κόσμου :

ΝΥΝ το αγρίμι της μυρτιάς Νυν η κραυγή του Μάη
ΑΙΕΝ η άκρα συνείδηση Αιέν η πλησιφάη

Νυν νυν η παραίσθηση και του ύπνου η μιμική
Αιέν αιέν ο λόγος και Τρόπις η αστρική

Νυν των λεπιδόπτερων το νέφος το κινούμενο
Αιέν των μυστηρίων το φως το περιιπτάμενο

Νυν το περίβλημα της Γης και η Εξουσία
Αιέν η βρώση της Ψυχής και η Πεμπτουσία

Νυν της Σελήνης το μελάγχρωμα το ανίατο
Αιέν το χρυσοκύανο του Γαλαξία σελάγισμα

Νυν των λαών το αμάλγαμα και ο μαύρος Αριθμός
Αιέν της Δίκης το άγαλμα και ο Μέγας Οφθαλμός

Νυν η ταπείνωση των Θεών
Νυν η σποδός του Ανθρώπου

Νυν Νυν το μηδέν

και ΑΙΕΝ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ, Ο ΜΕΓΑΣ !
Jabar
Γρηγόρης Μπιθικώτσης
1922 – 2005
Click to view attachmentΟ «σερ» του ελληνικού πενταγράμμου, όπως χαρακτηρίστηκε, γεννήθηκε στις 11 Δεκεμβρίου του 1922 στο Περιστέρι. Πρωτότοκος ήταν ο Χρήστος και ακολουθούσαν η Κοντιλιώ, ο Γιώργος, ο Κώστας και τελευταίος ο Γρηγόρης. Φτωχή οικογένεια, πάλευαν να τα βγάλουν πέρα. Μέσα στη θύελλα του '40 τα αδέλφια του έφυγαν για το Μέτωπο, στην Αλβανία.

Εκείνος έκανε τα πρώτα του βήματα σ' ένα ταβερνάκι της γειτονιάς του, τραγουδώντας με μία κιθάρα, ευρωπαϊκά. Όλα άλλαξαν, όταν μια κρύα νύχτα του χειμώνα του 1937 πήγε ν' ακούσει τρεις μουσικούς που έπαιζαν με τα μπουζούκια τους σ' ένα κουτούκι. Ήταν ο Μάρκος Βαμβακάρης, ο Μανώλης Χιώτης και ο Στράτος Παγιουμτζής. Ο μικρός Γρηγόρης ενθουσιάστηκε κι από τότε ασπάστηκε το ρεμπέτικο και το λαϊκό.

Το 1947 εκτοπίστηκε μαζί με εκατοντάδες άλλους Έλληνες στη Μακρόνησο, όπου τα βράδια έπαιζε στη Λέσχη Αξιωματικών. Εκεί έγραψε τα πρώτα του τραγούδια και γνωρίστηκε με τον Μίκη Θεοδωράκη. Μετά την απελευθέρωσή του, δημιούργησε το δικό του συγκρότημα και το 1949 μπήκε στη δισκογραφία ως συνθέτης. Τίτλος του πρώτου του δίσκου το «Καντήλι τρεμοσβήνει», σε στίχους Χαράλαμπου Βασιλειάδη. Στο τραγούδι, ο ίδιος ο Μπιθικώτσης, μαζί με τον Βαμβακάρη.

Click to view attachmentΑπό τα πρώτα του βήματα στο τραγούδι είχε το δικό του τρόπο ερμηνείας, συνεργάσθηκε με τους σπουδαιότερους συνθέτες -Θεοδωράκη («Της δικαιοσύνης», «Ένα το χελιδόνι», «Στο περιγιάλι το κρυφό», «Βράχο – βράχο», «Γωνιά – γωνιά»), Χατζιδάκι («Ειμ' αϊτός χωρίς φτερά», «Πάει ο καιρός», «Στο Λαύριο γίνεται χορός», «Μίλησέ μου»), Τσιτσάνη κ.α.- έγραψε ο ίδιος τραγούδια που έγιναν επιτυχίες («Επίσημη Αγαπημένη», «Το μεσημέρι καίει το μέτωπό μου», «Μία γυναίκα φεύγει», «Αμφιβολίες» κ.α.), εμφανίσθηκε στα κοσμικότερα κέντρα των Αθηνών κι ένιωσε τη χαρά της ανακάλυψης νέων, πολλά υποσχόμενων φωνών, ανάμεσά τους η Βίκυ Μοσχολιού και η Πόλυ Πάνου.

Η «δωρική» φωνή του αγκάλιασε τη μεταπολεμική Ελλάδα, έδωσε το δικό της βάρος και τη δική της λαϊκότητα στα μεγάλα έργα του Θεοδωράκη, που έγινε ο πιο αποτελεσματικός καταλύτης στο να φτάσουν οι στίχοι του Σεφέρη, του Ελύτη, του Ρίτσου, του Λειβαδίτη, του Χριστοδούλου, στις πιο απόμερες γωνιές της Ελλάδας.

Πέθανε στις 7 Απριλίου του 2005.
Jabar
Όταν κορυφαίοι ερμηνευτές,με κορυφαίους συνθέτες και ποιητές σύμβολα είχαν το κύριο λόγο στα μουσικά δρώμενα της Ελλάδας. Όταν το πάμε όλοι μαζί δεν το ψέλλιζαν δύο άτομα αλλά όλοι οι θεατές με τη καρδιά τους,

penetration
QUOTE(Jabar @ Dec 11 2009, 13:12 ) *
Όταν κορυφαίοι ερμηνευτές,με κορυφαίους συνθέτες και ποιητές σύμβολα είχαν το κύριο λόγο στα μουσικά δρώμενα της Ελλάδας. Όταν το πάμε όλοι μαζί δεν το ψέλλιζαν δύο άτομα αλλά όλοι οι θεατές με τη καρδιά τους,


ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ JABAR.
Θεωρω ο,τι εισαι ο ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ του φορουμ και αδικεις τον εαυτο σου που γραφεις στο καφενειο.
Επ΄ευκαιρια ομως επειδη θα κανω ενα παρτυ τωρα τις γιορτες και συ βλεπω ξερεις απο τεχνολογια, σε παρακαλω πολυ κατεβασε μου καμια 300αρια καινουρια τραγουδακια ξερεις κυριως ελληναδικα, χιπχοπ,ελαφρολαικα,ζειμπεκικα, στιλ οικονομοπουλος,κουρκουλης, ζηνα ,σφακιανακης και τα σχετικα και στειλτα μου με p.m. η με e-mail, η οπως αλλιως θελεις.

Μετα τιμης και με πολυ respect, και, υποχρεωμενος...
comboguard
Jabar
QUOTE(penetration @ Dec 11 2009, 13:31 ) *
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ JABAR.
Θεωρω ο,τι εισαι ο ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ του φορουμ και αδικεις τον εαυτο σου που γραφεις στο καφενειο.
Επ΄ευκαιρια ομως επειδη θα κανω ενα παρτυ τωρα τις γιορτες και συ βλεπω ξερεις απο τεχνολογια, σε παρακαλω πολυ κατεβασε μου καμια 300αρια καινουρια τραγουδακια ξερεις κυριως ελληναδικα, χιπχοπ,ελαφρολαικα,ζειμπεκικα, στιλ οικονομοπουλος,κουρκουλης, ζηνα ,σφακιανακης και τα σχετικα και στειλτα μου με p.m. η με e-mail, η οπως αλλιως θελεις.

Μετα τιμης και με πολυ respect, και, υποχρεωμενος...
comboguard

Nα σε δω να χορεύεις χιπ-χοπ και τι στο κόσμο.
Θα σου στείλω 4 MP3 με τις αηδίες που ζήτησες και μια τούρτα με αυτή μέσα

Jabar
Πάρε μία γεύση από αυτά που σου ετοίμασα.

eskaman
Μαραμενος ????απο αριωνα
σωστα??Phyrooooo
penetration
QUOTE(Jabar @ Dec 12 2009, 20:47 ) *
Πάρε μία γεύση από αυτά που σου ετοίμασα.


ευχαριστω πολυ
και επειδη δεν ειμαι αχαριστος ανταποδιδω με ενα αρχαιο ρητο πολυ σοφο και εντελως χρησιμο και στις μερς μας ειδικα στο ...μπασκετ

Γαμείν δε μέλλων βλέψον εις τους γειτονας.

μτφρ. Όταν προκειται να παντρευτεις , ρωτα τους γειτονες (της).....
Jabar
QUOTE(penetration @ Dec 14 2009, 00:00 ) *
ευχαριστω πολυ
και επειδη δεν ειμαι αχαριστος ανταποδιδω με ενα αρχαιο ρητο πολυ σοφο και εντελως χρησιμο και στις μερς μας ειδικα στο ...μπασκετ

Γαμείν δε μέλλων βλέψον εις τους γειτονας.

μτφρ. Όταν προκειται να παντρευτεις , ρωτα τους γειτονες (της).....

Πολύ σοφοί οι αρχαίοι πρόγονοι.Έχεις και άλλα τέτοια?Εγώ θα σου γράφω περίεργα.

Ο αριθμός των εν ζωή ανθρώπων πάνω στη Γη σήμερα είναι μεγαλύτερος από τον αριθμό όλων των νεκρών ανθρώπων στα χρονικά.
Η Ρωσία έχει τα περισσότερα κινηματοθέατρα απ' όλο τον κόσμο.
Ο Ναπολέοντας φοβόταν τις γάτες.
Ο Ρωμαίος Αυτοκράτορας Καλιγούλας διόρισε το άλογό του Συγκλητικό.
Ο παγκόσμιος πληθυσμός μπορεί να χωρέσει μέσα στα σύνορα του Τέξας.
Το μέλι είναι το μόνο τρόφιμο που δεν χαλάει. Βρέθηκε μέλι στους τάφους των Αιγυπτίων Φαραώ, το οποίο δοκίμασαν οι αρχαιολόγοι και δήλωσαν ότι ήταν βρώσιμο.
Το συνολικό βάρος του παγκόσμιου πληθυσμού των μυρμηγκιών είναι μεγαλύτερο από το συνολικό βάρος του ανθρώπινου πληθυσμού.
Κάθε σταγόνα θαλασσινού νερού περιέχει περίπου 1 δισεκατομμύριο άτομα χρυσού.
Σε πάνω από το 90% των συντριβών αεροσκαφών υπάρχουν επιζώντες.
Οι πόρνες στη ρωμαϊκή εποχή χρέωναν την αντίστοιχη τιμή 8 ποτηριών κόκκινου κρασιού.
penetration
QUOTE(Jabar @ Dec 15 2009, 10:31 ) *

πολυ ενδιαφεροντα αυτα ....και φυσικα εχω πολλα αρχαια ρητα , νομιζω ενα την ημερα μπορω να σου γραφω.
το σημερινο ειναι σχετικο με ορισμενα αποτελεσματα της χτεσινης αγωνιστικης της αεσκα.

ΠΡΟΣ ΚΩΦΟΙΣ ΑΠΟΠΕΡΔΕΙΣ.
Jabar

Πάνω από το 25% των πληκτρολογίων στα νοσοκομεία είναι φορείς σταφυλόκοκκου.
Τα δακτυλικά αποτυπώματα των Κοάλα και των ανθρώπων είναι πανομοιότυπα.
Οι πατημασιές των αστροναυτών στη Σελήνη μπορούν να παραμείνουν αναλλοίωτες για πάνω από 10 εκατομμύρια χρόνια, αφού η Σελήνη δεν έχει ατμόσφαιρα.

Ο Τσάρλι Τσάπλιν (ο αυθεντικός) βγήκε τρίτος σε έναν διαγωνισμό σωσιών του Τσάρλι Τσάπλιν.
Τα σαλιγκάρια μπορούν να κοιμούνται για 3 χρόνια χωρίς να τρώνε καθόλου.
Ο πιο δυνατός μυς του ανθρώπινου σώματος είναι η γλώσσα.
Οι πεταλούδες έχουν την αίσθηση της γεύσης στα πόδια τους.
Ορισμένα λιοντάρια ζευγαρώνουν πάνω από 50 φορές την ημέρα.
Οι οδοντίατροι συνιστούν οι οδοντόβουρτσες να βρίσκονται 2 μέτρα μακριά από την λεκάνη της τουαλέτας για να αποφεύγεται η μετάδοση σωματιδίων μέσω του αέρα κάθε φορά που τραβιέται το καζανάκι.
Κάθε ρήγας στην τράπουλα αναπαριστά έναν μεγάλο βασιλιά της ιστορίας: ο ρήγας μπαστούνι τον Δαυίδ, ο ρήγας σπαθί τον Μέγα Αλέξανδρο, ο ρήγας κούπα τον Καρλομάγνο και ο ρήγας καρό τον Ιούλιο Καίσαρα.
Η κύρια βιβλιοθήκη στο Πανεπιστήμιο της Ιντιάνα, βουλιάζει κατά μία ίντσα κάθε χρόνο, γιατί όταν χτίστηκε, οι μηχανικοί δεν υπολόγισαν το βάρος όλων των βιβλίων που θα τοποθετούνταν στο κτίριο.
Η πόλη με τις περισσότερες Rolls Royce ανά κεφαλή είναι το Χονγκ Κονγκ.
Η Coca-Cola ήταν αρχικά πράσινη.
Σε οποιαδήποτε στιγμή, πραγματοποιούνται 100 εκατομμύρια τηλεφωνήματα στις Η.Π.Α.
Όλοι οι αριθμοί σε μία ρουλέτα έχουν άθροισμα 666.
Καθημερινά, στην Ιαπωνία, σημειώνονται κατά μέσο όρο 90 αυτοκτονίες.
Το μαστίγιο ήταν η πρώτη εφεύρεση που έσπασε το φράγμα του ήχου.
Ο πρώτος Άγγλος που σκοτώθηκε σε αεροπορικό δυστύχημα ήταν ο Ρόις της γνωστής Rolls Royce.
Ο συντομότερος πόλεμος στην ιστορία ήταν ανάμεσα στη Ζανζιβάρη και τη Βρετανία το 1896. Η Ζανζιβάρη παραδόθηκε μετά από 38 λεπτά.
Η Disneyland στις Η.Π.Α. είναι μεγαλύτερη από τις πέντε μικρότερες χώρες του κόσμου μαζί.
alexas10
QUOTE (Jabar @ Dec 16 2009, 13:49 ) *
Πάνω από το 25% των πληκτρολογίων στα νοσοκομεία είναι φορείς σταφυλόκοκκου.
Τα δακτυλικά αποτυπώματα των Κοάλα και των ανθρώπων είναι πανομοιότυπα.
Οι πατημασιές των αστροναυτών στη Σελήνη μπορούν να παραμείνουν αναλλοίωτες για πάνω από 10 εκατομμύρια χρόνια, αφού η Σελήνη δεν έχει ατμόσφαιρα.

Ο Τσάρλι Τσάπλιν (ο αυθεντικός) βγήκε τρίτος σε έναν διαγωνισμό σωσιών του Τσάρλι Τσάπλιν.
Τα σαλιγκάρια μπορούν να κοιμούνται για 3 χρόνια χωρίς να τρώνε καθόλου.
Ο πιο δυνατός μυς του ανθρώπινου σώματος είναι η γλώσσα.
Οι πεταλούδες έχουν την αίσθηση της γεύσης στα πόδια τους.
Ορισμένα λιοντάρια ζευγαρώνουν πάνω από 50 φορές την ημέρα.
Οι οδοντίατροι συνιστούν οι οδοντόβουρτσες να βρίσκονται 2 μέτρα μακριά από την λεκάνη της τουαλέτας για να αποφεύγεται η μετάδοση σωματιδίων μέσω του αέρα κάθε φορά που τραβιέται το καζανάκι.
Κάθε ρήγας στην τράπουλα αναπαριστά έναν μεγάλο βασιλιά της ιστορίας: ο ρήγας μπαστούνι τον Δαυίδ, ο ρήγας σπαθί τον Μέγα Αλέξανδρο, ο ρήγας κούπα τον Καρλομάγνο και ο ρήγας καρό τον Ιούλιο Καίσαρα.
Η κύρια βιβλιοθήκη στο Πανεπιστήμιο της Ιντιάνα, βουλιάζει κατά μία ίντσα κάθε χρόνο, γιατί όταν χτίστηκε, οι μηχανικοί δεν υπολόγισαν το βάρος όλων των βιβλίων που θα τοποθετούνταν στο κτίριο.
Η πόλη με τις περισσότερες Rolls Royce ανά κεφαλή είναι το Χονγκ Κονγκ.
Η Coca-Cola ήταν αρχικά πράσινη.
Σε οποιαδήποτε στιγμή, πραγματοποιούνται 100 εκατομμύρια τηλεφωνήματα στις Η.Π.Α.
Όλοι οι αριθμοί σε μία ρουλέτα έχουν άθροισμα 666.
Καθημερινά, στην Ιαπωνία, σημειώνονται κατά μέσο όρο 90 αυτοκτονίες.
Το μαστίγιο ήταν η πρώτη εφεύρεση που έσπασε το φράγμα του ήχου.
Ο πρώτος Άγγλος που σκοτώθηκε σε αεροπορικό δυστύχημα ήταν ο Ρόις της γνωστής Rolls Royce.
Ο συντομότερος πόλεμος στην ιστορία ήταν ανάμεσα στη Ζανζιβάρη και τη Βρετανία το 1896. Η Ζανζιβάρη παραδόθηκε μετά από 38 λεπτά.
Η Disneyland στις Η.Π.Α. είναι μεγαλύτερη από τις πέντε μικρότερες χώρες του κόσμου μαζί.



πες μας κ αλλα... καθηλωμενος περιμενω...
BILLTSEK
QUOTE(alexas10 @ Dec 17 2009, 02:11 ) *
πες μας κ αλλα... καθηλωμενος περιμενω...

κοουτς γιατι με φωναζεις λιονταρι?εχει σχεση μ αυτο που γραφει ο jabar??xaxaxaxa!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.