Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
penetration
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 3 2008, 19:19 ) *
Ρε Τζαμπαρ για μενα λεει αυτος?????????

δΗΛΑΔΉ ΕΊΣΑΙ ΚΑΙ γκομενιαρης?
Jabar
Κατ'αρχάς βλέπω με χαρά ότι ο Διείσδυσης και ο Λύκος ήρθαν στο φυσικό τους χώρο.Πραγματικά είναι για τα καφενεία. tongue.gif
Επειδή η ομάδα μου έχει πιστοποίηση για ΙSO 9001 από TUF αυτές είναι οι προδιαγραφές που βάλαμε για τον πλεϋ μέϊκερ.Πλην του 9 γιατί αυτά είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα και επιπλέον όλοι καυχώνται πχ Λύκος και από πράξη ????????
Καταγγέλω λοιπόν τον διείσδυση ,ότι διείσδυσε στα γραφεία μας και υπέκλεψε απόρρητο υλικό προς ίδιον όφελος.Pitbull επιτέλους να σταθείς στο ύψος της περίστασης, ξέχνα αγάπες και λουλούδια με τα κανισάκια και
βρες τον υποκλοπέα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(penetration @ Apr 4 2008, 08:32 ) *
δΗΛΑΔΉ ΕΊΣΑΙ ΚΑΙ γκομενιαρης?

Αυτη η λεξη ειναι πολυ μικρη για να με περιγραψει.

Ο γεροΤζαμπαρ ξερει κι ας κανει τον κινεζο
penetration
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 4 2008, 14:24 ) *
Αυτη η λεξη ειναι πολυ μικρη για να με περιγραψει.

Ο γεροΤζαμπαρ ξερει κι ας κανει τον κινεζο

Φίλε λύκο δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω. ¨Ομως αυτ'η η γεροκουφάλα ο ζαμπάρ δεν λέει το παραμικρό.
Εχθές το βράδυ έκανα την υποχώρηση να παρακολουθήσω μαζί του δύο αγώνες και στην συνέχεια συνέφαγα μαζί του σε σουβλακερί της περιοχής μου και κατάλαβα για άλλη μια φορά το λάθος μου.
Εκτ'ος του ότι δεν σκαμπάζει από πορτοκαλά μπάλα όταν η συζ'ητηση 'ηρθε σε σένα ΑΠΕΦΥΓΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. Μήπως δεν είναι τόσο φίλος όσο θέλει να φαίνεται ? Μήπως λέω Μήπως σε ζηλεύει? Εμένα πάντως σίγουρα με ζηλεύει. Μήπως πάλι υποβόσκει κάποιο πρόβλημα στις σχέσεις του με το άλλο φύλο?Μήπως χρειάζεται βοήθεια από κάποιον ειδικό?
penetration
Έτσι και υποψιαστώ ότι και ο πιτμπουλ έχει την εντύπωση ότι και αυτός πληρεί τις προδιαγραφές που εγώ και μόνον εγώ έχω ορίσει για το τέλειο pointguard
Ε ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΘΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΩ.
Ημαρτον ρε συ άκου ο πιτμπουλ.
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 4 2008, 12:59 ) *
Κατ'αρχάς βλέπω με χαρά ότι ο Διείσδυσης και ο Λύκος ήρθαν στο φυσικό τους χώρο.Πραγματικά είναι για τα καφενεία. tongue.gif
Επειδή η ομάδα μου έχει πιστοποίηση για ΙSO 9001 από TUF αυτές είναι οι προδιαγραφές που βάλαμε για τον πλεϋ μέϊκερ.Πλην του 9 γιατί αυτά είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα και επιπλέον όλοι καυχώνται πχ Λύκος και από πράξη ????????
Καταγγέλω λοιπόν τον διείσδυση ,ότι διείσδυσε στα γραφεία μας και υπέκλεψε απόρρητο υλικό προς ίδιον όφελος.Pitbull επιτέλους να σταθείς στο ύψος της περίστασης, ξέχνα αγάπες και λουλούδια με τα κανισάκια και
βρες τον υποκλοπέα.

Είσαι τελείως αχάριστος ρε Ζαβάρ.
Σε παίρνω μαζί μου,σου ανοίγω έναν ευρύ ορίζοντα στις δημόσιες σχέσεις στον χώρο,σου μαθαίνω μπάσκετ,σου μαθαίνω από καλό φαγητό, σου εμπιστεύομαι όλα οσα γνωρίζω και συ τα παρουσιάζεις ως δικά σου? Ω ΤΙ ΟΝΕΙΔΟΣ!
Yoda
Yoda λέει ότι αυτή η σχέση Jabar με penetration αρχίζει να μου αρέσει ....
θυμάμαι και εγώ τον εαυτό μου όταν εκπαίδευα νεαρούς Jedi... μόνο
που εμείς τρώγαμε ρίζες και όχι σουβλάκια! .... πολύ soft εκπαίδευση κάνετε!
... βέβαια ο penetration με αυτά που γράφει σε βάρος του Master Jabar
λοξοκοιτάει προς την Σκοτεινή Πλευρά .... ίσως να είναι ένας νέος Darth!
Έτσι! Η ιστορία επαναλαμβάνεται ... και θα έχω πάλι δουλειά!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(penetration @ Apr 4 2008, 16:34 ) *
Φίλε λύκο δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω. ¨Ομως αυτ'η η γεροκουφάλα ο ζαμπάρ δεν λέει το παραμικρό.
Εχθές το βράδυ έκανα την υποχώρηση να παρακολουθήσω μαζί του δύο αγώνες και στην συνέχεια συνέφαγα μαζί του σε σουβλακερί της περιοχής μου και κατάλαβα για άλλη μια φορά το λάθος μου.
Εκτ'ος του ότι δεν σκαμπάζει από πορτοκαλά μπάλα όταν η συζ'ητηση 'ηρθε σε σένα ΑΠΕΦΥΓΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. Μήπως δεν είναι τόσο φίλος όσο θέλει να φαίνεται ? Μήπως λέω Μήπως σε ζηλεύει? Εμένα πάντως σίγουρα με ζηλεύει. Μήπως πάλι υποβόσκει κάποιο πρόβλημα στις σχέσεις του με το άλλο φύλο?Μήπως χρειάζεται βοήθεια από κάποιον ειδικό?

Δεν με ζηλευει απλα ειναι εχεμυθος.
Δεν θα του παρεις κουβεντα.
penetration
Το μεσημέρι κάνουμε πάντα υγιεινή διατροφή με σπιτικό φαγητό και τα ρέστα.
Το βράδυ όταν έχεις συζητήσει με φωτεινούς παντογνώστες παράγοντες,'οταν έχεις δει αγώνες Εσκα με σχολιασμό και ανάλυση από Ζαβαρ και Σια,όταν πρόεδρες σωματείων σε συμβουλεύουν πώς να στήσεις μια ομάδα να νικήσει,ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΥΟDA?
ΕΝΙΟΤΕ ΔΕ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΠΙΤΣΕΣ ΜΕ ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΕΣ
Ο Ζαβάρ 'εχει βρει Ασο,Δυάρι,Τριάρι,Τεσσάρι,Πεντάρι, μία απόλα επίσης σε παγκουί και προπο΄νητή και β προπονητή.Τώρα μένει να βρει και ομάδα με διοίκηση για να τους πάει.Εγώ τον αφήνω να πορευθεί μόνος του και το βράδυ θα φάω οικογενειακώς σε Ιταλικό αφού χτυπήσω μια Α2.
ΛΥΚΟ μετα την καθιέρωση τί?
penetration
QUOTE(Yoda @ Apr 4 2008, 17:41 ) *
Yoda λέει ότι αυτή η σχέση Jabar με penetration αρχίζει να μου αρέσει ....
θυμάμαι και εγώ τον εαυτό μου όταν εκπαίδευα νεαρούς Jedi... μόνο
που εμείς τρώγαμε ρίζες και όχι σουβλάκια! .... πολύ soft εκπαίδευση κάνετε!
... βέβαια ο penetration με αυτά που γράφει σε βάρος του Master Jabar
λοξοκοιτάει προς την Σκοτεινή Πλευρά .... ίσως να είναι ένας νέος Darth!
Έτσι! Η ιστορία επαναλαμβάνεται ... και θα έχω πάλι δουλειά!

ναι, MASTER KLASTER OF THE UNIVERSE
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 4 2008, 17:09 ) *
Έτσι και υποψιαστώ ότι και ο πιτμπουλ έχει την εντύπωση ότι και αυτός πληρεί τις προδιαγραφές που εγώ και μόνον εγώ έχω ορίσει για το τέλειο pointguard
Ε ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΘΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΩ.
Ημαρτον ρε συ άκου ο πιτμπουλ.

Το pitbull ήταν play maker ολκής και πραγματικά δάγκωνε στην άμυνα όχι σαν κάτι άλλους που το έκοψαν γιατί δεν πληρούσαν τις προδιαγραφές ούτε του προπονητή της εφηβικής.
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 5 2008, 12:45 ) *
Το pitbull ήταν play maker ολκής και πραγματικά δάγκωνε στην άμυνα όχι σαν κάτι άλλους που το έκοψαν γιατί δεν πληρούσαν τις προδιαγραφές ούτε του προπονητή της εφηβικής.

Το ΣΟΥΤ όμως σαν το ποδήλατο ρε φίλε δεν ξεχνιέται με τίποτα. Ή το'χεις ή δεν το'χεις.
Το πιτμπουλ πρέπει να σηκωθεί στα δύο του πόδια για να το βλέπουμε.
Jabar
~ Offensive Overview ~

--------------------------------------------------------------------------------

The Jazz prefer to play offense in a "semi-control" mode where they can control the game tempo. When in their early offense or disciplined half court game, they'll opt to go inside first with quick Malone post ups, or outside penetrations by Stockton, Malone, or Russell. The "Utah personality" utilizes the talents of their two perennial All-Star players, Stockton and Malone, who are the main focus in all of their offensive concepts. Utah also utilizes the talents of their three outstanding three point shooters, Starks, Russell, and Stockton. Stockton and Malone personify this team, however. This class act has been around forever and, together with Russell, could run their sets with their hands tied behind them!

Offensive Thumbs Up. Look for...

Malone and Stockton, still two of the NBA top 50 players, to continue their amazing two man games with little signs of aging.

Malone to continue to be the premier NBA power forward with the most effective post up scoring abilities in the league, second only to Shaquille O'Neal.
a solid half court game due to years of experience utilizing the same offensive system with the same veteran players.
great floor leadership by veteran guard, John Stockton, who has no peer in reading defenses and remains one of the top assist leaders in the NBA year after year.
good three point shooting from Starks, Stockton, and Russell which complements their inside post up game of Malone.
Russell to pick up most of the shooting slack created by Hornacek's retirement; even though Marshall was acquired for this purpose.
excellent free throw shooting accuracy despite losing Hornacek, last year's #1 NBA free throw shooter.
one of the best early offensive systems on missed shots due to consistent disciplined running of their transition routes.
high team field goal percentage due to success of their inside game along with their fine 3 point shooting.
excellent ball handling skills which keep their turnovers low and their assists high (finished 3rd in NBA last year).
great physical screening off the ball to free up shooters.
continued skillful one on one play by Malone, a "go to" player "par excellante."
outstanding "crunch time" execution.
Offensive Thumbs Down. Look for...

low bench scoring relative to their top position in the Western Division year after year.

low scoring from center position, namely Polynice and Ostertag.
streaky performances from Starks.
very predictable offensive scenarios, leaving them vulnerable to disruptive pressure defenses.
one of the lowest scoring NBA teams due to lack of consistent bench scoring.
very little improvement in offensive rebounding, among the lowest in the NBA last year.
Jazz Playbook: Click to view play diagrams


Transition and Early Offense
Most Used Sets
Lesser Used Sets
Situations
NBA Offensive Guide
Want to know more more about NBA offenses? Click here for a graphically illustrated analysis of the NBA's most commonly used set offenses.




--------------------------------------------------------------------------------

~ Defensive Overview ~

--------------------------------------------------------------------------------

The Utah Jazz are one of the better defensive teams in the NBA. They base their defensive execution on the standard NBA "pack it in" eastern style of defensive play. They depend on solid one on one defense and physical inside play against screens, cuts, and post ups. Disruptive pressure scenarios play a minimal role in their defensive system. Since their defensive rebounding abilities leave much to be desired, a more traditional approach to squelching opponent scoring options is required.

Defensive Thumbs Up. Look for....

solid "Eastern" style physical defense, with emphasis on "packing it in."

a low scoring average on the part of the opposition.

steals in the three second area due to quick hands which create numerous inside deflections and turnovers.

good individual one on one defenders who take pride in stopping their assigned opponent.

consistent level of defensive intensity every night, unusual in a league playing so many games in a season.

great improvement in Russell's defensive skills who is developing into a real NBA stopper.

physical disruption of screens to minimize the scoring potential of a good offensive screening team.

Defensive Thumbs Down. Look for ...

minimum use of any disruptive pressure defensive scenarios.

low number of forced turnovers due to lack of innovative pressure "D" scenarios.

average overall NBA defensive quickness which is the obvious reason for their lack of pressure defensive schemes.

below average NBA defensive rebounding.

NBA Defensive Strategies
Click here for to view the various defensive strategies being deployed against the most commonly used NBA offenses SOS Defensive Basics
For keys to playing and coaching disruptive pressure basketball, click here.



--------------------------------------------------------------------------------

~ Personnel Overview ~

--------------------------------------------------------------------------------

Utah has two proven veteran NBA All-Stars in Malone and Stockton, and have surrounded them with a solid complimentary mixture of young and veteran NBA players, all possessing a great work ethic. Utah personnel has been built on excellent drafting and development of their draftees over a period of years, Malone, Stockton and Russell being prime examples. Veteran Starks will takeover the off guard role for retired Hornacek, and Marshall will provide strong backup to Russell. Excellent draft selection and careful and consistent development of their young players over the years has enabled them to be at the top of the Western Division year after year. Look for high schooler, DeShawn Stevenson, to be added to this list and see some court time.

Jazz Player Profiles
Want to know about the inside information on the Jazz players and how to play them? Click here for individual player scouting profiles. Utah's Depth Chart
Click here to check out Utah's Depth Chart. Jazz Player Rankings
Click here to view Utah's individual player rankings.



--------------------------------------------------------------------------------

~ Playing Them Smart ~

--------------------------------------------------------------------------------

The biggest challenge in setting up a game plan to conquer the Jazz is to disrupt their well disciplined and time tested half court game. Stopping Malone and the hand that feeds him, Stockton, is no easy task. Throw in Russell and their other three point shooters and opponents have their work cut out for them. Opponents must speed it up on the offensive end to take control of the tempo and deny the ball to the "awesome twosome" of Malone and Stockton.

On Offense:

force them to play a transitional tempo game to counter their control style of play, a big factor in their many successful seasons.
emphasize dribble penetrations to the basket as they are low percentage shot blockers with a lot of "reaching" by their outside defenders.
look to go inside with quick early offense post ups, wing drives, and sharp off ball cutting before settling for the perimeter shots.
make the extra pass using ball reversals to neutralize their physical "pack it in" style of defense.
set and hold physical screens to counter their physical "bump and grind" inside screen defenses.
force Stockton to play defense away from the ball to counter his excellent roaming abilities.
On Defense:

disrupt their disciplined half court offensive system components: Malone post ups, Stockton penetrations. screen and rolls, and guard rubs of the high post.
deny Malone post ups by fronting and trapping.
disrupt high post UCLA patterns with early half court and wing traps with ensuing rotations.
disrupt their screen and roll scenarios with early trap maneuvers.
switch out on shooters coming off screens to deny passing lanes.
keep Stockton away from the mid court on his penetration attempts, forcing him to side and corner areas.
stop their well executed early offense transitions off of missed shots by "smothering' their rebounder.
deny corner passes and front post ups.
emphasize position pressure defense on and off the ball to keep them away from the foul line where they are so accurate.
force their penetrators to the nearest corner away from the middle area.
concentrate on fronting the post players to limit their three point shot attempts off of their post feeds.

Για να δεις πόσο μπροστά από σένα είμαι αυτό είναι το ριπόρτ που είχα κάνει για τους Τζαζ το 2005 στην ομάδα που δούλευα.Θαύμασε και τα αγγλικά μου.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(penetration @ Apr 5 2008, 10:06 ) *
Το μεσημέρι κάνουμε πάντα υγιεινή διατροφή με σπιτικό φαγητό και τα ρέστα.
Το βράδυ όταν έχεις συζητήσει με φωτεινούς παντογνώστες παράγοντες,'οταν έχεις δει αγώνες Εσκα με σχολιασμό και ανάλυση από Ζαβαρ και Σια,όταν πρόεδρες σωματείων σε συμβουλεύουν πώς να στήσεις μια ομάδα να νικήσει,ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΥΟDA?
ΕΝΙΟΤΕ ΔΕ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΠΙΤΣΕΣ ΜΕ ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΕΣ
Ο Ζαβάρ 'εχει βρει Ασο,Δυάρι,Τριάρι,Τεσσάρι,Πεντάρι, μία απόλα επίσης σε παγκουί και προπο΄νητή και β προπονητή.Τώρα μένει να βρει και ομάδα με διοίκηση για να τους πάει.Εγώ τον αφήνω να πορευθεί μόνος του και το βράδυ θα φάω οικογενειακώς σε Ιταλικό αφού χτυπήσω μια Α2.
ΛΥΚΟ μετα την καθιέρωση τί?

Η αποσυρση με δοξα και τιμες
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 5 2008, 23:30 ) *
~ Offensive Overview ~

--------------------------------------------------------------------------------

The Jazz prefer to play offense in a "semi-control" mode where they can control the game tempo. When in their early offense or disciplined half court game, they'll opt to go inside first with quick Malone post ups, or outside penetrations by Stockton, Malone, or Russell. The "Utah personality" utilizes the talents of their two perennial All-Star players, Stockton and Malone, who are the main focus in all of their offensive concepts. Utah also utilizes the talents of their three outstanding three point shooters, Starks, Russell, and Stockton. Stockton and Malone personify this team, however. This class act has been around forever and, together with Russell, could run their sets with their hands tied behind them!

Offensive Thumbs Up. Look for...

Malone and Stockton, still two of the NBA top 50 players, to continue their amazing two man games with little signs of aging.

Malone to continue to be the premier NBA power forward with the most effective post up scoring abilities in the league, second only to Shaquille O'Neal.
a solid half court game due to years of experience utilizing the same offensive system with the same veteran players.
great floor leadership by veteran guard, John Stockton, who has no peer in reading defenses and remains one of the top assist leaders in the NBA year after year.
good three point shooting from Starks, Stockton, and Russell which complements their inside post up game of Malone.
Russell to pick up most of the shooting slack created by Hornacek's retirement; even though Marshall was acquired for this purpose.
excellent free throw shooting accuracy despite losing Hornacek, last year's #1 NBA free throw shooter.
one of the best early offensive systems on missed shots due to consistent disciplined running of their transition routes.
high team field goal percentage due to success of their inside game along with their fine 3 point shooting.
excellent ball handling skills which keep their turnovers low and their assists high (finished 3rd in NBA last year).
great physical screening off the ball to free up shooters.
continued skillful one on one play by Malone, a "go to" player "par excellante."
outstanding "crunch time" execution.
Offensive Thumbs Down. Look for...

low bench scoring relative to their top position in the Western Division year after year.

low scoring from center position, namely Polynice and Ostertag.
streaky performances from Starks.
very predictable offensive scenarios, leaving them vulnerable to disruptive pressure defenses.
one of the lowest scoring NBA teams due to lack of consistent bench scoring.
very little improvement in offensive rebounding, among the lowest in the NBA last year.
Jazz Playbook: Click to view play diagrams
Transition and Early Offense
Most Used Sets
Lesser Used Sets
Situations
NBA Offensive Guide
Want to know more more about NBA offenses? Click here for a graphically illustrated analysis of the NBA's most commonly used set offenses.

--------------------------------------------------------------------------------

~ Defensive Overview ~

--------------------------------------------------------------------------------

The Utah Jazz are one of the better defensive teams in the NBA. They base their defensive execution on the standard NBA "pack it in" eastern style of defensive play. They depend on solid one on one defense and physical inside play against screens, cuts, and post ups. Disruptive pressure scenarios play a minimal role in their defensive system. Since their defensive rebounding abilities leave much to be desired, a more traditional approach to squelching opponent scoring options is required.

Defensive Thumbs Up. Look for....

solid "Eastern" style physical defense, with emphasis on "packing it in."

a low scoring average on the part of the opposition.

steals in the three second area due to quick hands which create numerous inside deflections and turnovers.

good individual one on one defenders who take pride in stopping their assigned opponent.

consistent level of defensive intensity every night, unusual in a league playing so many games in a season.

great improvement in Russell's defensive skills who is developing into a real NBA stopper.

physical disruption of screens to minimize the scoring potential of a good offensive screening team.

Defensive Thumbs Down. Look for ...

minimum use of any disruptive pressure defensive scenarios.

low number of forced turnovers due to lack of innovative pressure "D" scenarios.

average overall NBA defensive quickness which is the obvious reason for their lack of pressure defensive schemes.

below average NBA defensive rebounding.

NBA Defensive Strategies
Click here for to view the various defensive strategies being deployed against the most commonly used NBA offenses SOS Defensive Basics
For keys to playing and coaching disruptive pressure basketball, click here.
--------------------------------------------------------------------------------

~ Personnel Overview ~

--------------------------------------------------------------------------------

Utah has two proven veteran NBA All-Stars in Malone and Stockton, and have surrounded them with a solid complimentary mixture of young and veteran NBA players, all possessing a great work ethic. Utah personnel has been built on excellent drafting and development of their draftees over a period of years, Malone, Stockton and Russell being prime examples. Veteran Starks will takeover the off guard role for retired Hornacek, and Marshall will provide strong backup to Russell. Excellent draft selection and careful and consistent development of their young players over the years has enabled them to be at the top of the Western Division year after year. Look for high schooler, DeShawn Stevenson, to be added to this list and see some court time.

Jazz Player Profiles
Want to know about the inside information on the Jazz players and how to play them? Click here for individual player scouting profiles. Utah's Depth Chart
Click here to check out Utah's Depth Chart. Jazz Player Rankings
Click here to view Utah's individual player rankings.
--------------------------------------------------------------------------------

~ Playing Them Smart ~

--------------------------------------------------------------------------------

The biggest challenge in setting up a game plan to conquer the Jazz is to disrupt their well disciplined and time tested half court game. Stopping Malone and the hand that feeds him, Stockton, is no easy task. Throw in Russell and their other three point shooters and opponents have their work cut out for them. Opponents must speed it up on the offensive end to take control of the tempo and deny the ball to the "awesome twosome" of Malone and Stockton.

On Offense:

force them to play a transitional tempo game to counter their control style of play, a big factor in their many successful seasons.
emphasize dribble penetrations to the basket as they are low percentage shot blockers with a lot of "reaching" by their outside defenders.
look to go inside with quick early offense post ups, wing drives, and sharp off ball cutting before settling for the perimeter shots.
make the extra pass using ball reversals to neutralize their physical "pack it in" style of defense.
set and hold physical screens to counter their physical "bump and grind" inside screen defenses.
force Stockton to play defense away from the ball to counter his excellent roaming abilities.
On Defense:

disrupt their disciplined half court offensive system components: Malone post ups, Stockton penetrations. screen and rolls, and guard rubs of the high post.
deny Malone post ups by fronting and trapping.
disrupt high post UCLA patterns with early half court and wing traps with ensuing rotations.
disrupt their screen and roll scenarios with early trap maneuvers.
switch out on shooters coming off screens to deny passing lanes.
keep Stockton away from the mid court on his penetration attempts, forcing him to side and corner areas.
stop their well executed early offense transitions off of missed shots by "smothering' their rebounder.
deny corner passes and front post ups.
emphasize position pressure defense on and off the ball to keep them away from the foul line where they are so accurate.
force their penetrators to the nearest corner away from the middle area.
concentrate on fronting the post players to limit their three point shot attempts off of their post feeds.

Για να δεις πόσο μπροστά από σένα είμαι αυτό είναι το ριπόρτ που είχα κάνει για τους Τζαζ το 2005 στην ομάδα που δούλευα.Θαύμασε και τα αγγλικά μου.

Δώσε μας τώρα και το site από το οποίο κατέβασες το ενδιαφέρον αλλά πολύ μα πολύ παλιό scouting report για τους Τζαζ το οποίο δεν μπήκες καν στο κόπο να διαβάσεις εάν και εφόσον έχεις την ικανότητα να το διαβάσεις, ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε κλικ να δούμε και τα plays.
ΉΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΣΥ SCOUTING REPORT ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΛΥΠΗΣΟΥ ΜΑΣ.
Το παπαγαλίζειν και αντιγράφειν ουκ ανδρός σοφού και επίσης άσχετο ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος.
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 6 2008, 10:02 ) *
Δώσε μας τώρα και το site από το οποίο κατέβασες το ενδιαφέρον αλλά πολύ μα πολύ παλιό scouting report για τους Τζαζ το οποίο δεν μπήκες καν στο κόπο να διαβάσεις εάν και εφόσον έχεις την ικανότητα να το διαβάσεις, ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε κλικ να δούμε και τα plays.
ΉΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΣΥ SCOUTING REPORT ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΛΥΠΗΣΟΥ ΜΑΣ.
Το παπαγαλίζειν και αντιγράφειν ουκ ανδρός σοφού και επίσης άσχετο ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος.

H σύμβαση μου απαγορεύει να δώσω τα καινούρια.Ακόμα και αυτό το scouting report has been modified slightly for use on the internet. Μετά από τόσα χρόνια.Μπορώ να σου δώσω τα plays όλων των ομάδων σε άμυνα και επίθεση αλλά φίλε ο τζάμπας πέθανε.Ο κόπος μου κοστίζει.Αλλά και να στα δώσω ζώνη θα παίζεις
στο εργασιακό και υπερφόρτωση του 68. ΑΕΚ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ .Πρώτη διδάξασα 80.000 μέσα 40.000
απέξω.Να σου δώσω και το ριπόρτ στο Μήλα που είχα κάνει τότε μικρό παιδί.
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 5 2008, 19:26 ) *
Το ΣΟΥΤ όμως σαν το ποδήλατο ρε φίλε δεν ξεχνιέται με τίποτα. Ή το'χεις ή δεν το'χεις.
Το πιτμπουλ πρέπει να σηκωθεί στα δύο του πόδια για να το βλέπουμε.

Aπόσπασμα της βιογραφίας του penetration
Στο δημοτικο, με φωναζαν "Δικηγορο". Η αληθεια ειναι οτι ειχα πολυ λεγειν για τη ηλικια μου.
Στο γυμνασιο, η "ιντελεκτουελ" διαθεση χαθηκε και απεκτησα το nick "Μπουλντοζας". Ημουν δαμαλι, τι να κανουμε?? Οταν καναμε ντου σε αλλα τμηματα, ειχα το ρολο του αρματος μαχης...κοινως τους αλλαζα τα φωτα. Ακομα και στο μπασκετ, ενω εριχνα "τουβλα" (δεν ηξερα ουτε θα μαθω ποτε να παιζω), με εβαζαν στο παιχνιδι για να "βγαλω" εκτος καποιον αντιπαλο. Απλα επεφτα επανω του.
Click to view attachment Αποκαλύπτω το πασίγνωστο πρόσωπό του
Click to view attachmentΤις θεωρητικές του γνώσεις
Click to view attachment Τις κρυφές προπονήσεις του τις τελευταίες ημέρες
Click to view attachment Και το τελικό ιερό αποτέλεσμα
Πράγματι το σουτ δεν το ξέχασε από μικρός στα τούβλα
penetration
ΧΤΥΠΑ ΚΙ ΑΛΛΟ...
Τώρα ό,τι και να πεις θα το δεχτώ.
ΟΙ δύο αγαπημένοι μου προπονητές ινδάλματα-ζωντανά σεμιναρία ΑΓΓΕΛΟΥ και ΜΑΡΚΟΒΙΤΣ (ζώνη-μαντουμαν) νίκησαν αντίστοιχα ΠΑΟ και Ολυμπιακό.
ΡΕ ΣΥ δεν το πιστεύω ρε!!!
Ήρθαν τα πάνω κάτω είμαι τελείως άσχετος.Ούτε εγώ δεν θα ξαναασχοληθώ μαζίμου και συ Τζαμπάρ πες τ'ωρα 'ο,τι θέλεις ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 6 2008, 19:19 ) *
ΧΤΥΠΑ ΚΙ ΑΛΛΟ...
Τώρα ό,τι και να πεις θα το δεχτώ.
ΟΙ δύο αγαπημένοι μου προπονητές ινδάλματα-ζωντανά σεμιναρία ΑΓΓΕΛΟΥ και ΜΑΡΚΟΒΙΤΣ (ζώνη-μαντουμαν) νίκησαν αντίστοιχα ΠΑΟ και Ολυμπιακό.
ΡΕ ΣΥ δεν το πιστεύω ρε!!!
Ήρθαν τα πάνω κάτω είμαι τελείως άσχετος.Ούτε εγώ δεν θα ξαναασχοληθώ μαζίμου και συ Τζαμπάρ πες τ'ωρα 'ο,τι θέλεις ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.

Ημουν μέσα.Δεν ξέρω αυτοί οι άνθρωποι που καθόντουσαν μπροστά μπροστά τα σύμβολα της μπασκετικής ΑΕΚ
έχουν μία αύρα δεν μπορούσαμε να χάσουμε μπροστά τους.Οταν πήρε την εντολή να κατεβάσει ο Σι με αντίπαλο τον Διαμαντίδη που του έκλεψε την μπάλλα θα τον έτρωγα το δικό σου.Εδώ μου είπε φίλος προπονητής να δούμε Δούκα και μετά Γ εθνική του λέω πάω να δω ΑΕΚ και μου λέει τι πα να κάνεις να στεναχωρηθείς.Σκίσε το δίπλωμα
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Jabar @ Apr 6 2008, 21:29 ) *
Ημουν μέσα.Δεν ξέρω αυτοί οι άνθρωποι που καθόντουσαν μπροστά μπροστά τα σύμβολα της μπασκετικής ΑΕΚ
έχουν μία αύρα δεν μπορούσαμε να χάσουμε μπροστά τους.Οταν πήρε την εντολή να κατεβάσει ο Σι με αντίπαλο τον Διαμαντίδη που του έκλεψε την μπάλλα θα τον έτρωγα το δικό σου.Εδώ μου είπε φίλος προπονητής να δούμε Δούκα και μετά Γ εθνική του λέω πάω να δω ΑΕΚ και μου λέει τι πα να κάνεις να στεναχωρηθείς.Σκίσε το δίπλωμα

Εφαγαν και 4 απο τον ΟΦΗ μετα και εδεσε το γλυκο.
penetration
Φίλε Jabar, εσύ που έχεις πρόσωπο και έντονη θετική παρουσία σε όλα τα Τοπικ πότε θα ξεκινήσεις την υπέρ μου αβάντα ως ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΜΕΓΑΛΟΜΑΝΑΤΖΑΡΑΙΟΥ???
ΑΝ κρίνω από το Α ΕΣΚΑ τοπικ show,που έχει καταντήσει μόνο για αβάντα ή θαψιμο συγκεκριμένων προπονητών ή ας πούμε προπονητών, σε παρακαλώ φτιάξε και μένα θείο ένα τοπικ καθαρά από μανατζερίστικης άποψης για να με ανεβάσουμε λίγο.
ΤΟ ΣΟΥΤ μου είναι 100 χρόνια μπροστά, απλά για να καθιερωθώ στο χώρο σκότωσα πρώτα το παίχτη μέσα μου και μετά το προπονητή.
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 8 2008, 08:44 ) *
Φίλε Jabar, εσύ που έχεις πρόσωπο και έντονη θετική παρουσία σε όλα τα Τοπικ πότε θα ξεκινήσεις την υπέρ μου αβάντα ως ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΜΕΓΑΛΟΜΑΝΑΤΖΑΡΑΙΟΥ???
ΑΝ κρίνω από το Α ΕΣΚΑ τοπικ show,που έχει καταντήσει μόνο για αβάντα ή θαψιμο συγκεκριμένων προπονητών ή ας πούμε προπονητών, σε παρακαλώ φτιάξε και μένα θείο ένα τοπικ καθαρά από μανατζερίστικης άποψης για να με ανεβάσουμε λίγο.
ΤΟ ΣΟΥΤ μου είναι 100 χρόνια μπροστά, απλά για να καθιερωθώ στο χώρο σκότωσα πρώτα το παίχτη μέσα μου και μετά το προπονητή.

Πάντα το δυνατό σου σημείο ήταν η άμυνα. tongue.gif Θέλεις και φωτογραφία? icon_wave.gif
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 8 2008, 09:40 ) *
Πάντα το δυνατό σου σημείο ήταν η άμυνα. tongue.gif Θέλεις και φωτογραφία? icon_wave.gif

Αν είναι HARD CORE PORNO φυσικά και θέλω.
Jabar
ΟΡΟΛΟΓΙΑ

Air Ball
Ένα άστοχο σουτ που δεν προσκρούει ούτε στο στεφάνι ούτε στο ταμπλό


Alley - Oop
O καλά συγχρονισμένος συνδυασμός πάσας και σουτ, που συνήθως εκτελείται από ένα guard και ένα forward. Ξεκινά όταν ο guard κάνει μια lob πάσα οδηγώντας το forward με τέτοιο τρόπο, ώστε να χρειάζεται μόνο να κινηθεί προς το καλάθι, να πηδήξει και να οδηγήσει τη μπάλα μέσα στο στεφάνι.


Assist
Η πάσα από έναν παίκτη προς κάποιον συμπαίκτη του μετά από την οποία αυτός επιτυγχάνει καλάθι.


Back screen ή τυφλό
Είναι το screen που γίνεται στον αμυντικό στο πίσω μέρος του σώματός του.


Backdoor
Η κατάσταση κατά την οποία ένας επιθετικός παίκτης κόβει, χωρίς να έχει τη μπάλα στην κατοχή του, πίσω από τον προσωπικό του αντίπαλο προς το καλάθι, για να δεχθεί μια πάσα.


Base line (τελική γραμμή)
Είναι η γραμμή που βρίσκεται κάτω από το κάθε καλάθι και δηλώνει τα όρια του αγωνιστικού χώρου.


Block shot (τάπα)
Είναι η προσπάθεια κατά την οποία ένας αμυντικός σταματά στον αέρα το σουτ του αντιπάλου του όταν η μπάλα βρίσκεται σε ανοδική πορεία προς το καλάθι.


Blocking
Η παράνομη μετακίνηση ενός αμυντικού παίκτη, μέσα στην τροχιά που κινείται κάποιος επιθετικός παίκτης, με τέτοιο τρόπο που να εμποδίζει την ελευθερία της κίνησής του.


Bomb
Το σουτ από μεγάλη απόσταση.


Box Out ή Βlock out
Η τοποθέτηση του σώματος ενός παίκτη μεταξύ του αντιπάλου του και του καλαθιού. Χρησιμοποιείται για τη θωράκιση του καλαθιού σε περιπτώσεις διεκδίκησης rebound.


Center
Ο παίκτης που παίζει κάτω από το καλάθι ο οποίος τις περισσότερες φορές είναι ο ψηλότερος της ομάδας.


Change of Pace (αλλαγή ρυθμού)
Ένας επιθετικός παίκτης επιβραδύνει ή επιταχύνει την ταχύτητα με την οποία κινείται, με σκοπό να ελευθερωθεί από τον προσωπικό του αντίπαλο.


Charging (επιθετικό φάουλ)
Το φάουλ στο οποίο υποπίπτει κάποιος επιθετικός, όταν πέφτει πάνω σε αμυντικό, ο οποίος έχει τοποθετηθεί ακίνητος κάθετα στην κίνησή του. Αν ο αμυντικός κινηθεί, υποπίπτει πάνω σε φάουλ.


Charity Line
Η γραμμή από την οποία εκτελούνται οι ελεύθερες βολές.


Cheap Basket
Το εύκολο καλάθι σαν αποτέλεσμα κακής άμυνας και όχι ιδιαίτερα καλής επιθετικής προσπάθειας.


Clear the boards ή Crash the boards
Η αρπαγή ενός rebound.


Clear out
Μια επιθετική κατάσταση όπου όλοι οι παίκτες μετακινούνται στη μια πλευρά του γηπέδου για να δημιουργήσουν χώρο σε κάποιο συμπαίκτη τους ώστε αυτός να παίξει ένας εναντίον ενός.


Cluch Shooter
Ο παίκτης που μπορεί να σκοράρει κάτω από δύσκολες συνθήκες και σε κρίσιμες στιγμές του αγώνα.


Crossover Dribble (σταυρωτή ντρίπλα)
Η αιφνίδια αλλαγή κατεύθυνσης της ντρίπλας ενός επιθετικού παίκτη. Γίνεται αλλαγή χεριού με διαγώνια ντρίπλα μπροστά από ο σώμα και τον αμυντικό αποκτώντας έτσι μια καινούρια κατεύθυνση.


Crossover Step
Η επιθετική κίνηση ενός παίκτη χωρίς τη μπάλα που αλλάζει κατεύθυνση με ξαφνικό διαγώνιο βηματισμό.


Double Dribble
Η επανάληψη της ντρίπλας για δεύτερη φορά ενώ η πρώτη ντρίπλα είχε σταματήσει συνιστά παράβαση των κανονισμών.


Double Team ή Trap (Παγίδα)
Η αντιμετώπιση ενός επιθετικού παίκτη από δυο αμυντικούς.


Downtown
Ένα μακρινό σουτ.


Dribble
Το κτύπημα της μπάλας στο δάπεδο και ο έλεγχός της με την κίνηση του χεριού, του βραχίωνα και του καρπού.


Drive
Η προσπάθεια ενός επιθετικού παίκτη όταν κινείται προς το καλάθι με κατοχή της μπάλας να σκοράρει.


Drop Step
Η επιθετική κίνηση κατά την οποία ο παίκτης που παίζει με πλάτη στο καλάθι έχοντας κατοχή της μπάλας κάνει μια περιστροφή (pivot) με το αριστερό ή το δεξί πόδι που τον οδηγεί πιο κοντά στο καλάθι.


Dunk ή Slam Dunk
Το κάρφωμα της μπάλας μέσα στο καλάθι.


Fake (προσποίηση)
Η προσποίηση κάποιας ενέργειας με σκοπό την αντίδραση και μετακίνηση του αμυντικού από την αρχική του θέση. Ο παίκτης μπορεί να χρησιμοποιήσει προσποίηση σουτ, πάσας, ντρίπλας, ή προσποίηση με το κεφάλι, με το σώμα ή με τα πόδια.


Fast Break (αιφνιδιασμός)
Η γρήγορη μετακίνηση της μπάλας προς το αντίπαλο καλάθι μετά από κλέψιμο ή αμυντικό rebound.


Field Goal
Η επιτυχία ενός καλαθιού δύο πόντων, όταν η μπάλα μετά από σουτ εντός παιδιάς, καταλήγει μέσα στο καλάθι.


Field Goal Percentage (επί τοις εκατό)
Το ποσοστό των επιτυχημένων προσπαθειών των παικτών εντός πεδιάς.


Follow Through
Η συνέχιση και ολοκλήρωση της κίνησης των χεριών αφού διώξουμε την μπάλα. Ο όρος αυτός αναφέρεται στην κίνηση εκτέλεσης σουτ ή πάσας.


Follow Up ή Tip
Το γρήγορο σουτ που γίνεται, από κάποιον παίκτη που κερδίζει επιθετικό rebound και σουτάρει πριν πέσει στο δάπεδο.


Forwards
Οι δύο παίκτες οι οποίοι παίζουν στις πλάγιες πλευρές της επίθεσης.
Ο Small Forward παίζει μακριά από το καλάθι, είναι συνήθως ευκίνητος και έχει ευχέρεια στα μακρινά σουτ. Ο Power Forward παίζει κοντά στο καλάθι και βοηθά στη συλλογή των rebound.


Free Throw Line
Η παράλληλη γραμμή προς την τελική γραμμή του γηπέδου, που απέχει 4,5 μέτρα από το ταμπλό, πίσω από την οποία πρέπει να στέκονται οι παίκτες όταν εκτελούν ελεύθερες βολές.


Give - and - Go
Ο επιθετικός συνδυασμός που εκτελεί κάποιος παίκτης όταν πασάρει τη μπάλα προς κάποιο συμπαίκτη του και στη συνέχεια κόβει προς το καλάθι για να δεχθεί πάλι την μπάλα.


Guards
Οι δύο περιφερειακοί παίκτες που είναι καλοί χειριστές της μπάλας.


Help and Recover
Η αμυντική κίνηση, κατά την οποία, ο παίκτης βοηθά στιγμιαία στην αναχαίτιση μιας διείσδυσης ενός επιθετικού που δεν είναι προσωπικός του αντίπαλος μέχρι να επανέλθει ο αμυνόμενος συμπαίκτης και αυτός επιστρέφει στον προσωπικό του αντίπαλο.


High & Low Post
Είναι δύο θέσεις που παίρνουν κατ' εξοχήν οι παίκτες που παίζουν με πλάτη στο καλάθι. High post είναι η περιοχή της προσωπικής βολής και low post είναι η περιοχή δίπλα στο στεφάνι (αριστερά και δεξιά) έξω από τη ρακέτα.


Hook Shot
Το σουτ που εκτελεί κάποιος παίκτης με μια σειρά κινήσεων η οποία ξεκινά όταν αυτός βρίσκεται με την πλάτη στραμμένη προς το καλάθι. Αρχικά, κάνει ένα περιστρεφόμενο άλμα, κατόπιν εκτείνει το εξωτερικό χέρι με το οποίο κρατά την μπάλα πάνω από το κεφάλι του και τέλος σουτάρει όταν βρίσκεται στο ψηλότερο σημείο.


Jump Ball
Η διαδικασία διεκδίκησης της μπάλας με άλμα, από δύο αντιπάλους σε νεκρό χρόνο. Χρησιμοποιείται για την έναρξη των δύο ημιχρόνων και για τη συνέχιση του αγώνα μετά από αμφισβητούμενη φάση κατοχής της μπάλας από δύο αντιπάλους.


Jump Shot
Το σουτ που εκτελεί κάποιος παίκτης πηδώντας και με τα δύο του πόδια και σουτάροντας από το ψηλότερο σημείο του άλματός του.


Lay Up (Μπάσιμο)
Το σουτ που εκτελεί κάποιος παίκτης πολύ κοντά στο καλάθι, χρησιμοποιώντας το ταμπλό για να αναπηδήσει η μπάλα πριν καταλήξει στο καλάθι.


Lob Pass
Η καμπύλη πάσα.


Man - to - man
Η αμυντική τακτική μιας ομάδας, κατά την οποία κάθε αμυντικός παίκτης της αναλαμβάνει τη φύλαξη ενός επιθετικού παίκτη κατά αντιστοιχία.


Motion
Είναι η επιθετική τακτική που δηλώνει μία συνεχόμενη κίνηση της μπάλας και των τακτικών με εναλλαγές θέσεων στον επιθετικό χώρο.


Mismatch
Η επιθετική ή αμυντική κατάσταση όπου υπάρχει μια ξεκάθαρη υπεροχή από τη μια πλευρά.


Mach up
Μια ειδική αμυντική κατάσταση που προσαρμόζεται ανάλογα με τις κινήσεις των επιθετικών.


Paint (Ρακέτα)
Η περιοχή κάτω από το καλάθι που περιβάλλεται από τη γραμμή των ελεύθερων βολών και δύο πλάγιες γραμμές που καταλήγουν στην τελική γραμμή. Συνήθως, έχει διαφορετικό χρώμα από αυτό του υπόλοιπου γηπέδου.


Passing Lane
Ο διάδρομος μεταξύ του παίκτη που πασάρει και αυτού που δέχεται την πάσα.


Pivot
Η περιστροφική κίνηση του σώματος κάποιου παίκτη που έχει στην κατοχή του την μπάλα, με άξονα το σταθερό του πόδι.


Play Maker
Ο οργανωτής του παιχνιδιού, ή προπονητής μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Συνήθως, είναι κοντός παίκτης, ευκίνητος, ευέλικτος και πολύ καλός χειριστής της μπάλας.


Post Player
Ο επιθετικός παίκτης που παίζει με πλάτη, κοντά στο καλάθι.


Quick Stop ή Jump Stop
Η κλασική κίνηση του μπάσκετ κατά την οποία ο παίκτης σταματά την κίνησή του μετά από ντρίπλα ή μετά την υποδοχή πάσας με ένα μικρό αλματάκι για να προσγειωθεί και με τα δύο πόδια στη βασική θέση του μπάσκετ. Με την κίνηση αυτή αποκτά το πλεονέκτημα να χρησιμοποιήσει όποιο πόδι θέλει σα σταθερό.


Rebound
Ο έλεγχος ης μπάλας από κάποιο παίκτη (rebounder) μετά την αναπήδησή της στο στεφάνι ή στο ταμπλό, μετά από ένα άστοχο σουτ.


Rocker Step (Βήμα μπρος - πίσω - μπρος)
Ο επιθετικός που έχει κατοχή της μπάλας μπορεί να προσποιηθεί ότι θα διεισδύσει στο καλάθι ώστε αν ο αμυντικός οπισθοχωρήσει να επανέλθει στην αρχική του θέση. Στη συνέχεια διεισδύει ξαφνικά τη στιγμή που ο αμυντικός προσπαθεί να αμυνθεί στην προσποίηση του σουτ.


Rotation
Η κυκλική εναλλαγή παικτών ή αμυντικών θέσεων.


Run and Gun
Η επιθετική τακτική μιας ομάδας κατά την οποία οι παίκτες εκδηλώνουν γρήγορες επιθέσεις.


Screen
Η τοποθέτηση σε ακίνητη στάση ενός ή περισσότερων επιθετικών παικτών (screeners) για τη δημιουργία φράγματος, το οποίο θα εμποδίσει την κίνηση συγκεκριμένου αμυντικού παίκτη, ώστε κάποιος συμπαίκτης τους να αποφύγει την αμυντική πίεσή του.


Set Offence
Η προκαθορισμένη επιθετική τακτική της ομάδας απέναντι σε οργανωμένη άμυνα.


Shot Clock
Το χρονόμετρο που μετρά τον υπολοιπόμενο χρόνο κατοχής της μπάλας στην επίθεση.


Side Lines
Οι δύο παράλληλες πλάγιες γραμμές του γηπέδου.


Special Plays
Προσχεδιασμένες ειδικές επιθετικές καταστάσεις που εφαρμόζουν μόνο όταν υπάρξουν οι ανάλογες συνθήκες.


Split
Επιθετική διείσδυση στην καρδιά της άμυνας.


Stutter Step
Η γρήγορη κίνηση του ενός ποδιού κάποιου παίκτη (βήμα), η οποία γίνεται με σκοπό να εξαπατήσει τον προσωπικό του αντίπαλο ότι θα κατευθυνθεί προς μια συγκεκριμένη διεύθυνση, ενώ τελικά δεν κινείται προς αυτή.


Switch
Η αλλαγή προσωπικών αντιπάλων κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού που γίνεται συνήθως για την αντιμετώπιση κινήσεων screen.


Time Out
Η σύντομη χρονική διακοπή, την οποία χρησιμοποιούν οι προπονητές για να δώσουν οδηγίες στους παίκτες τους.


Transition
Η μεταβατική κατάσταση που περνάει κάθε ομάδα για να εκτελέσει οργανωμένα την άμυνά της ή την επίθεση.


Trailer
Ο παίκτης που ακολουθεί την μπάλα κατά την εκδήλωση του αιφνιδιασμού.


Weak side (αδύνατη πλευρά)
Είναι η πλευρά της άμυνας όπου δεν βρίσκεται η μπάλα. Θεωρείται ότι το γήπεδο χωρισμένο σε δύο μέρη από μια νοητή γραμμή που ενώνει τα δυο καλάθια. Εάν η μπάλα βρίσκεται ακριβώς στην κορυφή της ρακέτας, δηλαδή πάνω στη νοητή γραμμή δεν υπάρχει αδύνατη και δυνατή πλευρά. Μόλις η μπάλα μετακινηθεί σε μια από τις δυο πλευρές αυτόματα η πλευρά στην οποία μετακινήθηκε η μπάλα ονομάζεται δυνατή πλευρά (ball side) και η άλλη πλευρά, αδύνατη (weak side).


Zone Defence
Η αμυντική τακτική κατά την οποία κάθε αμυντικός παίκτης είναι υπεύθυνος για τη φύλαξη συγκεκριμένου χώρου και όχι κάποιου επιθετικού παίκτη.


Zone Press
Πιεστική άμυνα σε μορφή ζώνης
Jabar
Να δεις πως σε φροντίζω χθες μου είπες ότι δυσκολεύεσαι λίγο με την Αγγλική ορολογία και στην δίνω σε μετάφραση.Παραπονέθηκες επίσης ότι η φωτογραφία δεν σε κολακεύει κύριε διείσδυση οπότε σου βάζω και μία άλλη όπου φαίνεσαι νεώτερος
Click to view attachment
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 8 2008, 13:27 ) *
Να δεις πως σε φροντίζω χθες μου είπες ότι δυσκολεύεσαι λίγο με την Αγγλική ορολογία και στην δίνω σε μετάφραση.Παραπονέθηκες επίσης ότι η φωτογραφία δεν σε κολακεύει κύριε διείσδυση οπότε σου βάζω και μία άλλη όπου φαίνεσαι νεώτερος
Click to view attachment

Όντως ειναι πορνο
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 8 2008, 13:29 ) *
Όντως ειναι πορνο

Το γυαλάκι πως σου φαίνεται η μήπως ξέχασες τα δικά σου και δεν βλέπεις.
Yoda
O Yoda λέει στον Jabar ... αν είναι να κάνουμε μάθημα τότε πιάστο απο την αρχή
με τη μέθοδο ... linguaphone ...

"... this is a ball" .... " ------"... αυτό είναι ένα τόπι"
Jabar
QUOTE(Yoda @ Apr 8 2008, 13:37 ) *
O Yoda λέει στον Jabar ... αν είναι να κάνουμε μάθημα τότε πιάστο απο την αρχή
με τη μέθοδο ... linguaphone ...

"... this is a ball" .... " ------"... αυτό είναι ένα τόπι"

Χθες μετά το παιχνίδι φάγαμε με κάποιους γνωστούς παίκτες και προπονητές .Ακούστηκαν πολλά και κάποια για ένα προπονητή μεγαλύτερης κατηγορίας.Φώναζε push και ο παίκτης τον κύτταζε σαν τρελός γιατί εννοούσε πίεσε.
Yoda
Ο Yoda λέει το push είναι γενικά παρεξηγημένο .... από σπρώξε να μην "βγεί" το σκρίν μέχρι
σπρώξε τη μπάλα ... σπρώξε όλη την άμυνα να πιέσει .... σπρώξε το μπουκαλάκι με το νερό ...
... σπρώξε τον διπλανο να κάτσω και εγώ ....
Jabar
QUOTE(Yoda @ Apr 8 2008, 13:52 ) *
Ο Yoda λέει το push είναι γενικά παρεξηγημένο .... από σπρώξε να μην "βγεί" το σκρίν μέχρι
σπρώξε τη μπάλα ... σπρώξε όλη την άμυνα να πιέσει .... σπρώξε το μπουκαλάκι με το νερό ...
... σπρώξε τον διπλανο να κάτσω και εγώ ....

41.gif Αν και καφενειακή η συζήτηση έχω να πώ ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα αξιοκρατίας στη χώρα και πάποιες φορές με τρελαίνει και με βλέπουν και από την ανάποδη .
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
ΓεροΤζαμπαρ ξεχασες αυτο που θα φωναζω συνεχεια
την Παρασκευη στον dimaster.

IN YOUR FACE
Jabar
Ρε αποτυχημένη διείσδυση λόγω βημάτων ,γύρνα στο φυσικό σου χώρο που θέλεις να γράψεις για μεταγραφές και χαλάς τα τόπικ των ανθρώπων.Το κειμενάκι στην Α2 από ποιόν το έκλεψες από τον Δημήτρη
Τ. τον έβαλες μέσο για το Σορώτο?
Καφενείο εδώ είναι ο χώρος σου.
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 9 2008, 12:14 ) *
Ρε αποτυχημένη διείσδυση λόγω βημάτων ,γύρνα στο φυσικό σου χώρο που θέλεις να γράψεις για μεταγραφές και χαλάς τα τόπικ των ανθρώπων.Το κειμενάκι στην Α2 από ποιόν το έκλεψες από τον Δημήτρη
Τ. τον έβαλες μέσο για το Σορώτο?
Καφενείο εδώ είναι ο χώρος σου.

Ο,τι γράφω ξέρεις καλά ότι είναι καθαρά προσωπική μου εμπειρία και δεν αντιγράφω κατεβατά ούτε παπαγαλίζω, ούτε παραμορφώνω απόψεις άλλων από σπασμένο τηλέφωνο που συνηθίζεις εσύ να κάνεις.
Είτε είναι στο καφενείο έιτε σε άλλο τοπικ είτε σοβαρά είτε αστεία όποιος ξέρει βλέπει ότι εκφράζω άποψη και μάλιστα τεκμηριωμένη με λόγο και όχι με φωτογραφίες και σκιτσάκια. Παπάρα τραβερσάκια
Jabar
Ξαφνικά αυτό το τοπικ απέκτησε ζωή κύττα από κάτω πόσοι μας παρακολουθούν.Θα σε παρακαλούσα να είσαι ποιό προσεκτικός γιατί θα μπούνε νέες και περισσότερο αποκαλυπτικές φωτογραφίες.Και μη ξανασκαλίσεις τις σημειώσεις μου
penetration
QUOTE(Jabar @ Apr 9 2008, 12:41 ) *
Ξαφνικά αυτό το τοπικ απέκτησε ζωή κύττα από κάτω πόσοι μας παρακολουθούν.Θα σε παρακαλούσα να είσαι ποιό προσεκτικός γιατί θα μπούνε νέες και περισσότερο αποκαλυπτικές φωτογραφίες.Και μη ξανασκαλίσεις τις σημειώσεις μου

Ενοείται ότι σαγαπώ και παρασύρθηκα λες και παίζαμε αντίπαλοι στο παρκέ (ή τσιμέντο θα έλεγα καλύτερα), όπου σίγουρα τα λόγια -μαχαίρια θα ήταν πιο σκληρά. Όμως προσεβλήθην και αυτό για μένα ξέρεις τί σημαίνει?
ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1 ΕΝΑΝΤΙΟΝ 1.
ΔΙΑΛΕΞΕ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ
ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ Η ΜΗ(ότι γουστάρεις)
ΑΚΟΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΟΛΑΩ ΔΙΑΛΕΞΕ ΚΑΙ ΜΠΑΛΑ : SUPER K ή VOIT (δε γουστάρω ΜΙΚΑΣΑ)
Εγώ θα φορέσω τα δερμάτινα ΤΟΡ ΤΕΝ μου (τα πάνινα ΚΑΡΙΝΑ μου, μου τα πέταξε η μάνα μου πριν από πολλά χρόνια επειδή βρωμάγανε).
ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ

ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ
(Η πρόκληση γίνεται δημόσια και όχι με π.μ. για να μην μπορείς να την κάνεις γαργάρα.
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 9 2008, 18:54 ) *
Ενοείται ότι σαγαπώ και παρασύρθηκα λες και παίζαμε αντίπαλοι στο παρκέ (ή τσιμέντο θα έλεγα καλύτερα), όπου σίγουρα τα λόγια -μαχαίρια θα ήταν πιο σκληρά. Όμως προσεβλήθην και αυτό για μένα ξέρεις τί σημαίνει?
ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1 ΕΝΑΝΤΙΟΝ 1.
ΔΙΑΛΕΞΕ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ
ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ Η ΜΗ(ότι γουστάρεις)
ΑΚΟΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΟΛΑΩ ΔΙΑΛΕΞΕ ΚΑΙ ΜΠΑΛΑ : SUPER K ή VOIT (δε γουστάρω ΜΙΚΑΣΑ)
Εγώ θα φορέσω τα δερμάτινα ΤΟΡ ΤΕΝ μου (τα πάνινα ΚΑΡΙΝΑ μου, μου τα πέταξε η μάνα μου πριν από πολλά χρόνια επειδή βρωμάγανε).
ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ

ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ
(Η πρόκληση γίνεται δημόσια και όχι με π.μ. για να μην μπορείς να την κάνεις γαργάρα.

Εχω μία super k κρατημένη από παλιά. Θα παίξουμε στα 21 σου χαρίζω 19 και τη πρώτη επίθεση.
Στοίχημα ο ηττημένος θα βγάλει δελτίο και θα μπει να παίξει ένα ολόκληρο αγώνα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Jabar @ Apr 9 2008, 22:49 ) *
Εχω μία super k κρατημένη από παλιά. Θα παίξουμε στα 21 σου χαρίζω 19 και τη πρώτη επίθεση.
Στοίχημα ο ηττημένος θα βγάλει δελτίο και θα μπει να παίξει ένα ολόκληρο αγώνα.

Αν θελετε διαιτητη εδω ειμαι εγω
Yoda
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 10 2008, 02:02 ) *
Αν θελετε διαιτητη εδω ειμαι εγω


Ο Υοda λέει και εγώ τέταρτος διαιτητής να κρατάω .... σε ημερολόγιο ....τις καθυστερήσεις!
dimaster
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 8 2008, 14:41 ) *
ΓεροΤζαμπαρ ξεχασες αυτο που θα φωναζω συνεχεια
την Παρασκευη στον dimaster.

IN YOUR FACE



Λυκε αμα μου κανεις ταπα ΕΣΥ την Παρασκευη......σταματαω το μπασκετ 19.gif
αλλα πιο ευκολο μου φενετε να μαζεψεις εσυ 3-4 ταπες ε? 77.gif
ειμαι σιγουρος οτι απο την Παρασκευη και μετα θα εξαφανιστεις
penetration
Όλοι ευσπρόδεκτοι όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο για να γίνει δημοσίως η αποκαθήλωση του παρμυθιού του ελληνικού μπάσκετ.
Λύκο και Yοda σας θεωρώ φίλους και είναι ευκαιρία να καταλάβετε και σεις ότι έχετε πέσει θύμα μπασκετικής απάτης.
19 στους 21 είπες ε? να δω στο τέλος τί θα λες φιλαράκο.

Υστερόγραφο : δε πιστεύω να φέρεις και συ κανένα συγγενή στο γήπεδο ωστε μετα να σου γράφει διθυράμβους στο φόρουμ όπως συνηθίζεται από παίχτες και προπονητές γραφικής ομάδας εσκα?
Jabar
QUOTE(penetration @ Apr 10 2008, 08:31 ) *
Όλοι ευσπρόδεκτοι όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο για να γίνει δημοσίως η αποκαθήλωση του παρμυθιού του ελληνικού μπάσκετ.
Λύκο και Yοda σας θεωρώ φίλους και είναι ευκαιρία να καταλάβετε και σεις ότι έχετε πέσει θύμα μπασκετικής απάτης.
19 στους 21 είπες ε? να δω στο τέλος τί θα λες φιλαράκο.

Υστερόγραφο : δε πιστεύω να φέρεις και συ κανένα συγγενή στο γήπεδο ωστε μετα να σου γράφει διθυράμβους στο φόρουμ όπως συνηθίζεται από παίχτες και προπονητές γραφικής ομάδας εσκα?

Βλέπω ότι το 19/21 το αποδέχεσαι καταλαβαίνεις ότι στα ίσια δεν μπορείς.
Ακόμη και έτσι αισθάνεσαι να χάνεις και το μόνο που σε νοιάζει είναι να μη με αποθεώσουν.
Δεν θα φέρω συγγενείς θα φέρω τα ουκρανά του Λύκου την καινούρια παρτίδα. biggrin.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(dimaster @ Apr 10 2008, 08:22 ) *
Λυκε αμα μου κανεις ταπα ΕΣΥ την Παρασκευη......σταματαω το μπασκετ 19.gif
αλλα πιο ευκολο μου φενετε να μαζεψεις εσυ 3-4 ταπες ε? 77.gif
ειμαι σιγουρος οτι απο την Παρασκευη και μετα θα εξαφανιστεις

Ελπιζω να εχεις το φιλοτομο και μολις φας το ταπιδι
να βγεις μονος σου εξω
και να μην περιμενεις τον κοουτς φαντασμα να σε κανει αλλαγη.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 10 2008, 12:53 ) *
Ελπιζω να εχεις το φιλοτομο και μολις φας το ταπιδι
να βγεις μονος σου εξω
και να μην περιμενεις τον κοουτς φαντασμα να σε κανει αλλαγη.

Ελπιζω να εισαι ετοιμος για να δεχτεις το βραδυ την απολυτη ταπεινωση
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
penetration
Το βράδυ παίζει Κηφισιά - Άρης Αεσκα αλλά από ότι καταλαβαίνω όλα τα μπασκετικά βλέματα και μη θα είναι στραμένα στο Κηφισιά - Εκάλη. Έχω προπόνηση και δεν προλαβαίνω να έλθω για να δω τους φίλους μου παίχτουρες αλλά έχω μια υποψία ότι το ματς θα γίνει άνω-κάτω από τις εντολές που θα δίνει μέσω blue-tooth κινητού από την εξέδρα απευθείας στον παίχτη που θα μαρκάρει το ΛΥΚΟ ποιος 'αλλος από τον mister JABAR.
Φίλε Λύκο καλή επιτυχία 2 φορές.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(penetration @ Apr 11 2008, 17:21 ) *
Το βράδυ παίζει Κηφισιά - Άρης Αεσκα αλλά από ότι καταλαβαίνω όλα τα μπασκετικά βλέματα και μη θα είναι στραμένα στο Κηφισιά - Εκάλη. Έχω προπόνηση και δεν προλαβαίνω να έλθω για να δω τους φίλους μου παίχτουρες αλλά έχω μια υποψία ότι το ματς θα γίνει άνω-κάτω από τις εντολές που θα δίνει μέσω blue-tooth κινητού από την εξέδρα απευθείας στον παίχτη που θα μαρκάρει το ΛΥΚΟ ποιος 'αλλος από τον mister JABAR.
Φίλε Λύκο καλή επιτυχία 2 φορές.

Για να μην μπερδευομαστε δεν ειναι Κηφισια-Αρης
αλλα Νεα Κηφισια-Αρης.
Οι φτωχοι δηλαδη της κηφισιας. Αυτοι που ειναι κατω απο την Εθνικη οδο.
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα

Ο πραγματικος χορός των εκατομμυριων θα ειναι στο
πραγματικο ντερμπι των πλουσιων στο Ζηρινειο.

ΚΗΦΙΣΙΑ-ΕΚΑΛΗ

ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ
penetration
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 11 2008, 17:29 ) *
Για να μην μπερδευομαστε δεν ειναι Κηφισια-Αρης
αλλα Νεα Κηφισια-Αρης.
Οι φτωχοι δηλαδη της κηφισιας. Αυτοι που ειναι κατω απο την Εθνικη οδο.
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα

Ο πραγματικος χορός των εκατομμυριων θα ειναι στο
πραγματικο ντερμπι των πλουσιων στο Ζηρινειο.

ΚΗΦΙΣΙΑ-ΕΚΑΛΗ

ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ

ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ?
Φίλε πρόσεχε τί γράφεις - Μ'ηπως ενοείς και συ ότι υπάρχει πριμ νικης από τρίτη ενδιαφερόμενη ομάδα?
Παρακολουθούμαστε μην έχουμε καμιά επέμβαση εισαγγελέα.
ΑΣΧΕΤΟ Κάτι για ουκρανά είπε οΤζαμπάρ και με αναστάτωσε.
Yoda
QUOTE(penetration @ Apr 11 2008, 18:05 ) *
ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ?
Φίλε πρόσεχε τί γράφεις - Μ'ηπως ενοείς και συ ότι υπάρχει πριμ νικης από τρίτη ενδιαφερόμενη ομάδα?
Παρακολουθούμαστε μην έχουμε καμιά επέμβαση εισαγγελέα.
ΑΣΧΕΤΟ Κάτι για ουκρανά είπε οΤζαμπάρ και με αναστάτωσε.


Ο Υοda λέει .... μήπως υπάρχει ΘΕΜΑ στο Κηφισιά - Εκάλη???

Λύκος "-Μαύρε, είναι ανάγκη να χτυπηθούμε? ...."
Dimaster "-Είναι πολλά τα λεφτά Αρη!"

O Υοda λέει ότι το έχει δει το έργο .... και αυτό το ματσάκι ΚΑΝΟΝΙΚΑ
είναι όχι 2 αλλά ..."ο κλειδαράς της γειτονιάς σας" ...... τα εφτά δυάρια .....22.22.222 ....

για αυτό έλεγα να πάω να δω το Μελίσσια - Καλύβια που προβλέπω ... 1X2 (ίσως προς το 2)
που νομίζω ότι θα έχει πραγματικά "πολύ ξύλο", διακοπές , ένταση, μπινελίκια .... κλπ...
Δηλαδή όλα "τα ωραία" για .... Παρασκευή βράδυ!

Αλλά μήπως .... Penetration .... στο δρόμο για τα Μελίσσια να περάσω
από Κηφισιά να δω ποιοι καλοί άνθρωποι θα σφυράνε? .... το λέω γιατί και τον εισαγγελέα
με τη μεζούρα ... με 2μετρες Ουκρανές τον πιάσανε!! ... και είναι γνωστό ποιος είναι ο ....

..... «Έλληνας παίκτης της Γ ΕΣΚΑ με εισαγωγές από το πρώην ανατολικό μπλοκ ..... με πέντε γράμματα!» ........ triponter? ..... Όχι αυτό δεν ταιριάζει .... με τίποτα!
nikefalin
QUOTE(Yoda @ Apr 11 2008, 18:48 ) *
Ο Υοda λέει .... μήπως υπάρχει ΘΕΜΑ στο Κηφισιά - Εκάλη???

Λύκος "-Μαύρε, είναι ανάγκη να χτυπηθούμε? ...."
Dimaster "-Είναι πολλά τα λεφτά Αρη!"

O Υοda λέει ότι το έχει δει το έργο .... και αυτό το ματσάκι ΚΑΝΟΝΙΚΑ
είναι όχι 2 αλλά ..."ο κλειδαράς της γειτονιάς σας" ...... τα εφτά δυάρια .....22.22.222 ....

για αυτό έλεγα να πάω να δω το Μελίσσια - Καλύβια που προβλέπω ... 1X2 (ίσως προς το 2)
που νομίζω ότι θα έχει πραγματικά "πολύ ξύλο", διακοπές , ένταση, μπινελίκια .... κλπ...
Δηλαδή όλα "τα ωραία" για .... Παρασκευή βράδυ!

Αλλά μήπως .... Penetration .... στο δρόμο για τα Μελίσσια να περάσω
από Κηφισιά να δω ποιοι καλοί άνθρωποι θα σφυράνε? .... το λέω γιατί και τον εισαγγελέα
με τη μεζούρα ... με 2μετρες Ουκρανές τον πιάσανε!! ... και είναι γνωστό ποιος είναι ο ....

..... «Έλληνας παίκτης της Γ ΕΣΚΑ με εισαγωγές από το πρώην ανατολικό μπλοκ ..... με πέντε γράμματα!» ........ triponter? ..... Όχι αυτό δεν ταιριάζει .... με τίποτα!

laugh.gif laugh.gif w00t.gif
Ωραιότατο θέμα!
Λες να χεις δίκιο ? μέχρι κι εγώ το έδωσα άσσο που ως γνωστόν φέρνω πάντα καλή τύχη laugh.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(penetration @ Apr 11 2008, 18:05 ) *
ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ?
Φίλε πρόσεχε τί γράφεις - Μ'ηπως ενοείς και συ ότι υπάρχει πριμ νικης από τρίτη ενδιαφερόμενη ομάδα?
Παρακολουθούμαστε μην έχουμε καμιά επέμβαση εισαγγελέα.
ΑΣΧΕΤΟ Κάτι για ουκρανά είπε οΤζαμπάρ και με αναστάτωσε.

QUOTE(Yoda @ Apr 11 2008, 18:48 ) *
Ο Υοda λέει .... μήπως υπάρχει ΘΕΜΑ στο Κηφισιά - Εκάλη???
Λύκος "-Μαύρε, είναι ανάγκη να χτυπηθούμε? ...."
Dimaster "-Είναι πολλά τα λεφτά Αρη!"
O Υοda λέει ότι το έχει δει το έργο .... και αυτό το ματσάκι ΚΑΝΟΝΙΚΑ
είναι όχι 2 αλλά ..."ο κλειδαράς της γειτονιάς σας" ...... τα εφτά δυάρια .....22.22.222 ....
για αυτό έλεγα να πάω να δω το Μελίσσια - Καλύβια που προβλέπω ... 1X2 (ίσως προς το 2)
που νομίζω ότι θα έχει πραγματικά "πολύ ξύλο", διακοπές , ένταση, μπινελίκια .... κλπ...
Δηλαδή όλα "τα ωραία" για .... Παρασκευή βράδυ!
Αλλά μήπως .... Penetration .... στο δρόμο για τα Μελίσσια να περάσω
από Κηφισιά να δω ποιοι καλοί άνθρωποι θα σφυράνε? .... το λέω γιατί και τον εισαγγελέα
με τη μεζούρα ... με 2μετρες Ουκρανές τον πιάσανε!! ... και είναι γνωστό ποιος είναι ο ....
..... «Έλληνας παίκτης της Γ ΕΣΚΑ με εισαγωγές από το πρώην ανατολικό μπλοκ ..... με πέντε γράμματα!» ........ triponter? ..... Όχι αυτό δεν ταιριάζει .... με τίποτα!

QUOTE(nikefalin @ Apr 11 2008, 18:51 ) *
laugh.gif laugh.gif w00t.gif
Ωραιότατο θέμα!
Λες να χεις δίκιο ? μέχρι κι εγώ το έδωσα άσσο που ως γνωστόν φέρνω πάντα καλή τύχη laugh.gif

Σε αυτην την ζωη ολα ειναι πιθανα
και ολα Ουκρανα............................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.