Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
katsman4
QUOTE(sthnapexw @ Jun 17 2011, 14:18 ) *
Στην Γ ανέβηκε το εφηβικό του Αμαρουσίου..ο Χαραυγιακός..το ΠΑΚ και η Κηφισιά..καμία δεν είναι Δυτικά προάστια..

Άρα εννοείς την ΑΕΚ Περιστερίου ή τον ΤΡίτωνα που σου ρχεται?


Καλά το πήγες, δέσε!
sthnapexw
QUOTE(katsman4 @ Jun 21 2011, 09:50 ) *
Καλά το πήγες, δέσε!


Θα πω Τρίτωνα και..έλυσα!!! smiley.gif
benny hill
QUOTE(sthnapexw @ Jun 21 2011, 10:07 ) *
Θα πω Τρίτωνα και..έλυσα!!! smiley.gif


Απ' ότι φαίνεται το κουίζ του φίλου mits78 αποδεικνύεται κουίζ για δυνατούς λύτες... icon_workout.gif icon_workout.gif icon_workout.gif
Προσωπικά πιστεύω ότι κάνετε λάθος και για να βρείτε ποιά είναι η ομάδα του κουίζ θα πρέπει να κοιτάξετε δυτικά πάνω στο βουνό!!!!!!! 65.gif 65.gif 65.gif
sthnapexw
QUOTE(benny hill @ Jun 21 2011, 11:59 ) *
Απ' ότι φαίνεται το κουίζ του φίλου mits78 αποδεικνύεται κουίζ για δυνατούς λύτες... icon_workout.gif icon_workout.gif icon_workout.gif
Προσωπικά πιστεύω ότι κάνετε λάθος και για να βρείτε ποιά είναι η ομάδα του κουίζ θα πρέπει να κοιτάξετε δυτικά πάνω στο βουνό!!!!!!! 65.gif 65.gif 65.gif



Eγώ απάντησα για ομάδα της Γ΄ ΕΣΚΑ που είπε ο άλλος φίλος..το κουιζ του mits είναι όντως δύσκολο..οι πανελλήνιες ανακοινώθηκαν,εδώ πότε βγαίνουν οι απαντήσεις???
katsman4
Ρε sthnapexw 50% είχες και το 'χασες!!!
sthnapexw
QUOTE(katsman4 @ Jun 22 2011, 16:30 ) *
Ρε sthnapexw 50% είχες και το 'χασες!!!


Θα ομολογήσω ότι δεν έχω τύχη στις προβλέψεις...

Θα μπορούσα να σου αποδείξω ότι δεν ισχύει αυτό που λες..μέχρι την Δευτέρα..γιατί βάζαμε πλάτη...για να βοηθήσουμε ακριβώς τα παιδιά που κάναν ότι και μεις..την "αρρώστια" μας..

Τώρα δεν μπορώ..αλλά μην τα γράφεις αυτά..γιατί αν τα διαβάσουν..είδες εγώ έλυσα δεν έδεσα! blove.gif

Το θέμα είναι σοβαρό πάντως για όλους εκείνους τους αθλητές που θα βρεθεί κάποιος με μια σφραγίδα και θα τους κολλήσει το δελτίο στον τοίχο με το έτσι θέλω..αλλά αφού δεν μπορεί τόσα χρόνια να βρεθεί ένα πλαίσιο για να μην είναι δέσμιοι όλοι από τις ομάδες..ερασιτεχνισμός αθλητισμός είπαμε..αλλά όχι και έτσι..ειδικά από την στιγμή που οι περισσότεροι δεν πληρώνονται..
mits78
Το QUIZ της εβδομάδας πλησιάζει στο τέλος........
Για να βλέπω απάντήσεις..........


***ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΨΙΛΙΚΑΤΖΗΔΕΣ-ΑΝΕΡΓΟΙ-ΚΑΦΕΝΟΒΙΟΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΕΣ Α' ΒΑΘΜΟΥ



69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif :kaloe
benny hill
QUOTE(mits78 @ Jun 23 2011, 00:42 ) *
Το QUIZ της εβδομάδας πλησιάζει στο τέλος........
Για να βλέπω απάντήσεις..........


***ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΨΙΛΙΚΑΤΖΗΔΕΣ-ΑΝΕΡΓΟΙ-ΚΑΦΕΝΟΒΙΟΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΕΣ Α' ΒΑΘΜΟΥ



69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif :kaloe


Έχω να δηλώσω:
α) ότι δεν είμαι ακόμα συγγενείς Ά βαθμού με τον mits78
β) δεν είμαι καφενόβιος γ) δεν είμαι ψιλικατζής
δ)δεν είμαι άνεργος και ε)το επάγγελμά μου είναι ιδιωτικός υπάλληλος
Άρα κατοχυρώνω δικαίωμα στο διαγωνισμό του mits78
Η απάντηση που έχω να δώσω είναι ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Πατρών

Ελπίζω να είμαι εγώ ο νικητης......
Πάντα ήθελα να γίνω μάγειρας.....
Συγνώμη ΣΕΦ
bane13
geia sas eimai kainourgios
mits78
QUOTE(benny hill @ Jun 23 2011, 16:40 ) *
Έχω να δηλώσω:
α) ότι δεν είμαι ακόμα συγγενείς Ά βαθμού με τον mits78
β) δεν είμαι καφενόβιος γ) δεν είμαι ψιλικατζής
δ)δεν είμαι άνεργος και ε)το επάγγελμά μου είναι ιδιωτικός υπάλληλος
Άρα κατοχυρώνω δικαίωμα στο διαγωνισμό του mits78
Η απάντηση που έχω να δώσω είναι ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Πατρών

Ελπίζω να είμαι εγώ ο νικητης......
Πάντα ήθελα να γίνω μάγειρας.....
Συγνώμη ΣΕΦ


Φίλε Benny τα κεφαλαία γράμματα τα πέτυχες.....στην περιοχή μας το χάλασες για 200+ χιλιόμετρα.......
Εχεις άλλη μια ευκαιρία........


smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
MANOLIS24
QUOTE(mits78 @ Jun 24 2011, 00:43 ) *
Φίλε Benny τα κεφαλαία γράμματα τα πέτυχες.....στην περιοχή μας το χάλασες για 200+ χιλιόμετρα.......
Εχεις άλλη μια ευκαιρία........


smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif



blink.gif blink.gif
benny hill
QUOTE(mits78 @ Jun 24 2011, 00:43 ) *
Φίλε Benny τα κεφαλαία γράμματα τα πέτυχες.....στην περιοχή μας το χάλασες για 200+ χιλιόμετρα.......
Εχεις άλλη μια ευκαιρία........


smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Μη μου πείς ότι υπάρχει ακόμα αυτός ο ιστορικός σύλογος ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ!!!!!!!
sport-smiley-017.gif sport-smiley-017.gif sport-smiley-017.gif
tryfwnas
Φυσικά και υπάρχει.
katsman4
QUOTE(sthnapexw @ Jun 22 2011, 17:14 ) *
Θα ομολογήσω ότι δεν έχω τύχη στις προβλέψεις...

Θα μπορούσα να σου αποδείξω ότι δεν ισχύει αυτό που λες..μέχρι την Δευτέρα..γιατί βάζαμε πλάτη...για να βοηθήσουμε ακριβώς τα παιδιά που κάναν ότι και μεις..την "αρρώστια" μας..

Τώρα δεν μπορώ..αλλά μην τα γράφεις αυτά..γιατί αν τα διαβάσουν..είδες εγώ έλυσα δεν έδεσα! blove.gif

Το θέμα είναι σοβαρό πάντως για όλους εκείνους τους αθλητές που θα βρεθεί κάποιος με μια σφραγίδα και θα τους κολλήσει το δελτίο στον τοίχο με το έτσι θέλω..αλλά αφού δεν μπορεί τόσα χρόνια να βρεθεί ένα πλαίσιο για να μην είναι δέσμιοι όλοι από τις ομάδες..ερασιτεχνισμός αθλητισμός είπαμε..αλλά όχι και έτσι..ειδικά από την στιγμή που οι περισσότεροι δεν πληρώνονται..


Εγώ πάντως από προσωπική εμπειρία και όχι από μαρτυρίες άλλων, περνώντας από το σύλλογο, δεν πρόκειται να τον συστήσω σε παίκτη που ενδιαφέρεται. Έχουν περάσει και καμια 5αρια χρόνια από τότε αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει αλλάξει!
aekaras
QUOTE(katsman4 @ Jun 28 2011, 10:54 ) *
Εγώ πάντως από προσωπική εμπειρία και όχι από μαρτυρίες άλλων, περνώντας από το σύλλογο, δεν πρόκειται να τον συστήσω σε παίκτη που ενδιαφέρεται. Έχουν περάσει και καμια 5αρια χρόνια από τότε αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει αλλάξει!

Σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ
σσσσσσσσσσσσσουουουουτ βρέ... Κρύβε λόγια μας διαβάζουν................
benny hill
QUOTE(mits78 @ Jun 16 2011, 12:03 ) *
QUIZ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

Ποιά ομάδα Β ΕΣΚΑ δυτικών προαστείων παίρνει τζάμπα παίχτες οι οποίοι παίζουν χρόνια για αυτήν χωρίς να λάβουν ούτε ένα ευρώ και όταν ζητήσουν να συνεχίσουν την κα_λα τους σε άλλη ομάδα οι μεγαλοπαράγοντες ζητούν και χρήματα ως αντάλλαγμα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Όποιος βρεί την απάντηση κερδίζει τον ¨ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕ ΤΟΥ ΣΩΣΤΟΥ ΜΑΓΕΙΡΑ¨ γραμμένο από τον προπονητοπροεδροταμιογραμματεαθεατομαγηρ
ευτη ΣΩΣΙΑ του συλλόγου!!!

Αν υπάρξουν πολλοί νικητές θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας!!!!!!!!!!!!!



smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif




Παρακαλείται ο φίλος mits78 να δώσει την απάντηση στο quiz και να απονείμει το έπαθλο στον νικητή.

42.gif 42.gif 42.gif 42.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Θα είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον για τους φίλους του forum αν τεκμηρίωνες την απάντηση του quiz με ονόματα παιχτών και παραγόντων αφού φαίνεσαι να γνωρίζεις πράγματα και καταστάσεις. kill.gif kill.gif kill.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif

Υ.Γ.
Φίλε mits78 παρακαλώ δώσε την απάντηση το συντομότερο διότι την Κυριακή λέω να την κάνω…. fast.gif banana.gif


Κ Α Λ Ε Σ Δ Ι Α Κ Ο Π Ε Σ για όλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
mits78
QUOTE(benny hill @ Jul 7 2011, 10:16 ) *
Παρακαλείται ο φίλος mits78 να δώσει την απάντηση στο quiz και να απονείμει το έπαθλο στον νικητή.

42.gif 42.gif 42.gif 42.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Θα είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον για τους φίλους του forum αν τεκμηρίωνες την απάντηση του quiz με ονόματα παιχτών και παραγόντων αφού φαίνεσαι να γνωρίζεις πράγματα και καταστάσεις. kill.gif kill.gif kill.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif

Υ.Γ.
Φίλε mits78 παρακαλώ δώσε την απάντηση το συντομότερο διότι την Κυριακή λέω να την κάνω…. fast.gif banana.gif


Κ Α Λ Ε Σ Δ Ι Α Κ Ο Π Ε Σ για όλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif


Και η απάντηση είναι : ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Δεν είναι ανάγκη να τεκμηριώσω την απάντηση μου, ας με διαψεύσουν οι μεγαλοπαράγοντες(καφενόβιοι-ψιλικατζήδες-άνεργοι)

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΛΟΠΕΣ icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
Gas8
QUOTE (mits78 @ Jul 8 2011, 15:47 ) *
ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΛΟΠΕΣ icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif



Όλα καλά ρε παιδιά, αλλά αυτό το "Καλές διακοπές" τι το λέτε τώρα; Για να μελαγχολήσουμε εμείς που θα κάτσουμε εδώ άλλες 3 βδομάδες;
nst!
Καλησπερα.. Μηπως ξερετε αν μπορω να βρω καπου στοιχεια ομαδων (τηλεφωνα ομαδος-προπονητης-γηπεδο κλπ) της Εσκα (Β,Γ ενδιαφερομαι συγκεκριμενα)


Στο σαιτ της Εσκα εριξα μια ματια αλλα δε βρηκα κατι..
Zourinho
QUOTE(nst! @ Aug 16 2011, 15:58 ) *
Καλησπερα.. Μηπως ξερετε αν μπορω να βρω καπου στοιχεια ομαδων (τηλεφωνα ομαδος-προπονητης-γηπεδο κλπ) της Εσκα (Β,Γ ενδιαφερομαι συγκεκριμενα)


Στο σαιτ της Εσκα εριξα μια ματια αλλα δε βρηκα κατι..

Τα τηλεφωνα της ΕΣΚΑ δεν τα εχει στο σαιτ, για να παρεις τηλεφωνο εκει να σου πουν??, για τα γηπεδα εχει λινκ γηπεδα εσκα
ANTONIO DAVIS
Μηπως να παρετε εκεί στο βουνό έναν άλλο Καρατζά (το Θόδωρο) για να ανέβετε;; smiley.gif
aionio talento
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Sep 28 2011, 16:54 ) *
Μηπως να παρετε εκεί στο βουνό έναν άλλο Καρατζά (το Θόδωρο) για να ανέβετε;; smiley.gif

\

ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑΣ ΘΕΙΟΣ ΤΟΥ !!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ''ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΟΣ'' ΚΑΙ ΠΟΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΟΣ

ΜΗΝ ΤΟ ΜΠΛΕΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΕΣ . . .
bookerface
Που μπορω να δω αποτελεσματα και ποντους ? υπαρχει καποιο επισημο site για τα πρωταθληματα της εσκα ? Ευχαριστω πολυ .
ANTONIO DAVIS
Οι φωστήρες της ΕΣΚΑ τιμώρησαν με 1 αγωνιστική κελεισμένων των θυρών την πιο γεμάτη έδρα της κατηγορίας ,τo Saloon ,επειδή στο Κορωπί στο προάυλιο του σχολέιου άκουσαν οι δυο διαιτητες μερικά γαλλικά από δυο τρεις φιλάθλους.Φυσικά η απόφαση της ΕΣΚΑ είναι αβάσιμη νομικά καθώς ο κανονισμός που προβλέπει τιμωρία της έδρας μιλαει καθαρα για επεισόδια ,συμπλοκές και συρράξεις...Οι άνθρωποι θέλουν εξίσωση προς τα κάτω.Αφού όλα τα γήπεδα της Α' ΕΣΚΑ είνια άδεια ασ είναι και του Παπαγου.Απο τη μια αναμένουμε την ίδια ευαισθησία να δείξουν και σε παρόμοιες περιπτώσεις...Από την άλλη δεν θα θέλαμε και άλλες ομάδες να βιώσουν την αυθαιρεσία της Ενωσης στο πετσί τους.Ουτε άλλα άδεια γήπεδα...όποιος πάντως θέλει να γελάσει ας έρθεςι τη Δευτ'ερα στο saloon...Θα φρίξει το σκυλί σας λέω... smiley.gif
DORIAN
QUOTE(ANTONIO DAVIS @ Oct 27 2011, 15:20 ) *
Οι φωστήρες της ΕΣΚΑ τιμώρησαν με 1 αγωνιστική κελεισμένων των θυρών την πιο γεμάτη έδρα της κατηγορίας ,τo Saloon ,επειδή στο Κορωπί στο προάυλιο του σχολέιου άκουσαν οι δυο διαιτητες μερικά γαλλικά από δυο τρεις φιλάθλους.Φυσικά η απόφαση της ΕΣΚΑ είναι αβάσιμη νομικά καθώς ο κανονισμός που προβλέπει τιμωρία της έδρας μιλαει καθαρα για επεισόδια ,συμπλοκές και συρράξεις...Οι άνθρωποι θέλουν εξίσωση προς τα κάτω.Αφού όλα τα γήπεδα της Α' ΕΣΚΑ είνια άδεια ασ είναι και του Παπαγου.Απο τη μια αναμένουμε την ίδια ευαισθησία να δείξουν και σε παρόμοιες περιπτώσεις...Από την άλλη δεν θα θέλαμε και άλλες ομάδες να βιώσουν την αυθαιρεσία της Ενωσης στο πετσί τους.Ουτε άλλα άδεια γήπεδα...όποιος πάντως θέλει να γελάσει ας έρθεςι τη Δευτ'ερα στο saloon...Θα φρίξει το σκυλί σας λέω... smiley.gif


ΕΥΤΥΧΩΣ που επεσε ο ΠΑΠΑΓΟΥ για να μαθει η Α ΕΣΚΑ τι θα πει γεματα γηπεδα.Φαινεται οτι οι ομαδες της ΕΣΚΑ,πρεπει να θεωρουν μεγαλη τους τιμη, που καταδεχεσθε να παιζετε αντιπαλοι τους.Μαθαινουν παρα πολλα απο σας.Πως να παιζουν με παικτες που δεν ειναι δηλωμενοι η με προπονητη που δεν διαθετει δελτιο.
Παντως προτεινω στον ΠΑΠΑΓΟΥ να προσλαβει εμισθο νομικο συμβουλο. Του χρειαζεται περισσοτερο απο παικτες και προπονητη.Οσο για να γελασει δεν χρειαζεται να ελθει κανεις στο saloon,με τα καμωματα σας, μπορει να γελασει και απο το σπιτι του. Οι φωστηρες της ΕΣΚΑ επρεπε να εχουν ενεργησει απο περυσι.Δεν πειραζει ποτε δεν ειναι αργα.
leonkalf
QUOTE (bookerface @ Oct 2 2011, 14:47 ) *
Που μπορω να δω αποτελεσματα και ποντους ? υπαρχει καποιο επισημο site για τα πρωταθληματα της εσκα ? Ευχαριστω πολυ .

To επίσημο site της εσκα είναι το www.eska.gr


Αποτελέσματα και πόντους μπορείς να δεις και σε αρκετά άλλα site όπως infobasket.gr, southbasket.gr.
daglas
Τζάμπα τα λόγια σου κύριε Ταμπάκη. Απάντησες σε όντα που δεν έχουν σεβαστεί εδώ και καιρό απόψεις και προσπάθειες ανθρώπων που ασχολούνται με τις λεγόμενες μικρές ομάδες λες και οι ίδιοι ήταν που φτάσανε κάποτε το σωματείο του Παπάγου στην Α1, λες και οι παίκτες που αγωνίζονται σήμερα στην ομάδα τους προέρχονται από τις ανύπαρκτες εδώ και χρόνια ακαδημίες τους και όχι από ομαδούλες όπως η δικιά σου, η του Jhantzop από τα Μελίσσια κλπ.(αλήθεια οι Ζέρβας-Παπαθεοδώρου-Τσιρόπουλος-Καλογερόπουλος-Αρσένης-Μακρής-Ρεγκούζας-Σιμόπουλος που έμαθαν μπάσκετ. Μήπως στις ακαδημίες του ιστορικούwink.gif
Επιτεθήκαν στην Πετρούπολη που έκανε μέσα στα πλαίσια των κανονισμών ότι μπορούσε για να προστατέψει τα συμφέροντα της ομάδας. Θα είχε ενδιαφέρον να μας πουν αν η ομάδα του Παπάγου έχει κάνει ποτέ της ένσταση για κακή εφαρμογή των κανονισμών. Αν έχει κάνει έστω και μία φορά όμως δεν δικαιούται να διαμαρτύρεται. Μπορεί να αποδείχτηκε πως είχε δίκιο στο τέλος και να δικαιώθηκε όπως και στην περίπτωση με την ένσταση των Πετραλώνων, αλλά δεν έχει κανένας το δικαίωμα να χλευάζει την ένσταση οποιασδήποτε ομάδος.
Παπαγιώτες. Από το πρώτο παιχνίδι της χρονιάς έξω από το γήπεδο του Κορωπίου μέχρι και το προτελευταίο σας φταίνε οι διαιτητές, οι αντίπαλοι, η ηγεσία της ΕΣΚΑ, οι monderaitors του forum,ο περιπτεράς, ο τροχονόμος στα φανάρια κ.λ.π. Εντάξει. Κάποτε παίξατε Α1. Μας τα έχετε κάνει μπαλόνια. Μπράβο σας αλλά εσείς που ασχολείστε τώρα με την ομάδα ευτυχώς καμία σχέση δεν είχατε με αυτή την ομάδα που έπαιξε στην Ευρώπη (πλην Υφαντή) γιατί απλά ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΤΕ ΤΟΤΕ Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ Α1. Και άλλες ομάδες με πιο σημαντικές επιτυχίες από αυτές του Παπάγου (Αμπελόκηποι, Σπόρτιγκ) ξέπεσαν στα τοπικά αλλά δεν κάνουν σαν τη χήρα στο κρεβάτι. Δεν προσπαθούνε να κλέψουν δημοσιότητα από την ομάδα γιατί οι ίδιοι είναι κάποιοι στην προσωπική τους ζωή και δεν έχουν ανάγκη καμία ομάδα για να δικαιολογήσουν την ύπαρξή τους.
Χαλαρώστε λίγο και αφήστε κατά μέρος τις συνεχόμενες ειρωνείες και απειλές μιας και η ομάδα σας φέτος είναι καλή και ανταγωνιστική. Αν θέλετε να συνεχίσετε σε αυτό το ύφος δεν έχω την δυνατότητα να σας το απαγορεύσω αλλά κάντε το τουλάχιστον στην ενότητα που γράφετε για τον Παπάγο. Λυπηθείτε τους υπόλοιπους που θέλουν να γράψουν σχόλια και σας έχουν σιχαθεί με αποτέλεσμα αν δεν γράψετε κάτι εσείς δεν γράφει κανένας.

ΥΓ: Καταλάβετε όλοι εδώ μέσα ότι τα όντα αυτά ούτε πρόκειται να ζητήσουν συγγνώμη για οτιδήποτε ούτε δέχονται κανόνες για να μπορέσουν να συνυπάρξουν με άλλες κατώτερες φιλές γιατί απλά κανένας μέχρι τώρα στην ζωή τους δεν του έμαθε τους στοιχειώδεις τρόπους συμπεριφοράς. Σκεφτείτε μήπως τους ταιριάζει το ανέκδοτο με την αρκούδα και τον κυνηγό όπου μετά από 6-7 ερωτικές πράξεις της αρκούδας στον κυνηγό που διοργάνωνε κάθε εβδομάδα κυνήγι για να την σκοτώσει του είπε «πολύ φοβάμαι πως δεν έρχεσαι για το κυνήγι». Το να αγνοείτε τα δημοσιεύματα τους είναι η χειρότερη τιμωρία τους.
ΥΓ2: Ας με συγχωρέσουν οι παραμορφωμένοι Παπαγιώτες τυχόν ορθογραφικά λάθη στο κείμενο γιατί δεν είχαμε όλοι εδώ μέσα την δυνατότητα να κρεμόμαστε από τα παπάκια του πατέρα μας έτσι ώστε να σπουδάζουμε μέχρι τα βαθιά γεράματα και να εμφανιζόμαστε ξαφνικά στα 30+ σαν άντρες από το πουθενά.
Και επειδή είστε μάγκες και σας αρέσουν τα επώνυμα post είμαι η ΑΡΚΟΥΔΑ από το ανέκδοτο.
aionio talento
QUOTE(daglas @ Nov 3 2011, 06:58 ) *
Τζάμπα τα λόγια σου κύριε Ταμπάκη. Απάντησες σε όντα που δεν έχουν σεβαστεί εδώ και καιρό απόψεις και προσπάθειες ανθρώπων που ασχολούνται με τις λεγόμενες μικρές ομάδες λες και οι ίδιοι ήταν που φτάσανε κάποτε το σωματείο του Παπάγου στην Α1, λες και οι παίκτες που αγωνίζονται σήμερα στην ομάδα τους προέρχονται από τις ανύπαρκτες εδώ και χρόνια ακαδημίες τους και όχι από ομαδούλες όπως η δικιά σου, η του Jhantzop από τα Μελίσσια κλπ.(αλήθεια οι Ζέρβας-Παπαθεοδώρου-Τσιρόπουλος-Καλογερόπουλος-Αρσένης-Μακρής-Ρεγκούζας-Σιμόπουλος που έμαθαν μπάσκετ. Μήπως στις ακαδημίες του ιστορικούwink.gif
Επιτεθήκαν στην Πετρούπολη που έκανε μέσα στα πλαίσια των κανονισμών ότι μπορούσε για να προστατέψει τα συμφέροντα της ομάδας. Θα είχε ενδιαφέρον να μας πουν αν η ομάδα του Παπάγου έχει κάνει ποτέ της ένσταση για κακή εφαρμογή των κανονισμών. Αν έχει κάνει έστω και μία φορά όμως δεν δικαιούται να διαμαρτύρεται. Μπορεί να αποδείχτηκε πως είχε δίκιο στο τέλος και να δικαιώθηκε όπως και στην περίπτωση με την ένσταση των Πετραλώνων, αλλά δεν έχει κανένας το δικαίωμα να χλευάζει την ένσταση οποιασδήποτε ομάδος.
Παπαγιώτες. Από το πρώτο παιχνίδι της χρονιάς έξω από το γήπεδο του Κορωπίου μέχρι και το προτελευταίο σας φταίνε οι διαιτητές, οι αντίπαλοι, η ηγεσία της ΕΣΚΑ, οι monderaitors του forum,ο περιπτεράς, ο τροχονόμος στα φανάρια κ.λ.π. Εντάξει. Κάποτε παίξατε Α1. Μας τα έχετε κάνει μπαλόνια. Μπράβο σας αλλά εσείς που ασχολείστε τώρα με την ομάδα ευτυχώς καμία σχέση δεν είχατε με αυτή την ομάδα που έπαιξε στην Ευρώπη (πλην Υφαντή) γιατί απλά ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΤΕ ΤΟΤΕ Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ Α1. Και άλλες ομάδες με πιο σημαντικές επιτυχίες από αυτές του Παπάγου (Αμπελόκηποι, Σπόρτιγκ) ξέπεσαν στα τοπικά αλλά δεν κάνουν σαν τη χήρα στο κρεβάτι. Δεν προσπαθούνε να κλέψουν δημοσιότητα από την ομάδα γιατί οι ίδιοι είναι κάποιοι στην προσωπική τους ζωή και δεν έχουν ανάγκη καμία ομάδα για να δικαιολογήσουν την ύπαρξή τους.
Χαλαρώστε λίγο και αφήστε κατά μέρος τις συνεχόμενες ειρωνείες και απειλές μιας και η ομάδα σας φέτος είναι καλή και ανταγωνιστική. Αν θέλετε να συνεχίσετε σε αυτό το ύφος δεν έχω την δυνατότητα να σας το απαγορεύσω αλλά κάντε το τουλάχιστον στην ενότητα που γράφετε για τον Παπάγο. Λυπηθείτε τους υπόλοιπους που θέλουν να γράψουν σχόλια και σας έχουν σιχαθεί με αποτέλεσμα αν δεν γράψετε κάτι εσείς δεν γράφει κανένας.

ΥΓ: Καταλάβετε όλοι εδώ μέσα ότι τα όντα αυτά ούτε πρόκειται να ζητήσουν συγγνώμη για οτιδήποτε ούτε δέχονται κανόνες για να μπορέσουν να συνυπάρξουν με άλλες κατώτερες φιλές γιατί απλά κανένας μέχρι τώρα στην ζωή τους δεν του έμαθε τους στοιχειώδεις τρόπους συμπεριφοράς. Σκεφτείτε μήπως τους ταιριάζει το ανέκδοτο με την αρκούδα και τον κυνηγό όπου μετά από 6-7 ερωτικές πράξεις της αρκούδας στον κυνηγό που διοργάνωνε κάθε εβδομάδα κυνήγι για να την σκοτώσει του είπε «πολύ φοβάμαι πως δεν έρχεσαι για το κυνήγι». Το να αγνοείτε τα δημοσιεύματα τους είναι η χειρότερη τιμωρία τους.
ΥΓ2: Ας με συγχωρέσουν οι παραμορφωμένοι Παπαγιώτες τυχόν ορθογραφικά λάθη στο κείμενο γιατί δεν είχαμε όλοι εδώ μέσα την δυνατότητα να κρεμόμαστε από τα παπάκια του πατέρα μας έτσι ώστε να σπουδάζουμε μέχρι τα βαθιά γεράματα και να εμφανιζόμαστε ξαφνικά στα 30+ σαν άντρες από το πουθενά.
Και επειδή είστε μάγκες και σας αρέσουν τα επώνυμα post είμαι η ΑΡΚΟΥΔΑ από το ανέκδοτο.



Οφειλω να ομολογησω οτι για 1η Εκθεση στην ζωη σου ( μιας και αυτο αποκαλεστηκες ΑΡΚΟΥΔΑ ΚΑΙ ΑΜΟΡΦΩΤΟΣ) καλα τα

πηγες ! Το οτι οι moderators δεν κανουν τιποτα παρολο που το κειμενο σου εχει ανεβει αρκετες ωρες και μας αποκαλει ''οντα''

υποννοει οτι μας συντηρουν οι γονεις μας ακομη - δηλωνει ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ για τις ηλικες μας + το οτι ΔΕΝ εχουμε ζησει

live την 7ετη πορεια της ομαδας μας στην Α1 και τις 2 εξοδους της στην Ευρωπη ειναι κατι που δεν εχει νοημα να το

σχολιασω αλλο .... ''LEONKALF'' ?? ''JHANTZOP'' ?? ''JABAR'' ?? ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΔΗΜΟΣ ΠΛΕΟΝ ??? wink.gif

Ωραιο το κειμενο του Συν φορουμιτη μας ε ???




Οσο για τον συγγραφεα του ''ΕΠΟΥΣ'' εις βαρους μας τα 45 χρονια της Ιστοριας μας ειναι αρκετα και ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΙΚΑΝΑ

να δημιουργουν παμπολλα και παντοτινα Α Π Ω Θ Η Μ Ε Ν Α !!!!

Παω να ζητησω χαρτζηλικι απο τον μπαμπα μου που με θρεφει ακομα !!!

Καλο μεσημερι

ANTONIO DAVIS
Ο ηρωας της φτωχολογιας ,το παιδί του λαού ,ο Νίκος Ξανθόπουλος του forum ξαναχτύπησε ,δακτυλογραφώντας μέσα από τα καζάνια της Χαλυβουργικής όπου μοχθεί καθημερινά, με αφορμή τον μεγάλο του ΠΟΝΟ, τον Α.Σ Παπαγου.Στο διάλειμμα της φάμπρικας ,εκεί που έτρωγε το ψωμί με η φέτα και τη ντομάτα που του έφερε η φτωχή πλην τίμια αρραβωνιατικιά του(μοδιστρούλα στην γειτονιά ) έπιασε το φτωχικό του palm top και έγραψε ένα μανιφέστο κατά της ομάδας των πλουτακρατών..¨Μια έκθεση ιδεών γεμάτη συσσωρευμενο κόμπλεξ που του προκαλέι η "κακούργα η κενωνία" που άλλους τους μεγάλωσε στα πούπουλα και άλλους στη βιοπάλη... Αληθεια ρε daglas μηπως σε είχανε καλέσει σε κανένα πάρτυ στου Παπαγου και σε γιαουρτώσανε οι "ντιντήδες" σαν το Νίκο Ξανθόπουλο στην ταινία;; Γιατί τετοια απωθημένα...

ΥΓ.Τα ορθογραφικά λάθη διορθωνονται από το word..Δεν χρειάζεται να έχεις πάει Κολλέγιο σαν και εμάς για να το ξέρεις ..Ούτε καν σχολείο...

YΓ: ΚΑι καλά το Σπόρτινγκ..Οι Αμπελόκηποι τι ναδυγκριθουν με το παπαγο ρε;; Και που βρίσκονται σήμερα ξέρεις;
CJ 24
Ρε μαγκες επειδη σας βλεπω τοσο φανατικους, και αφου αναπολειτε τοσο πολυ τα παλια ενδοξα χρονια του σωματιου σας μηπως να βαζατε και το χερι στην τσεπη ολοι μαζι να ξαναπατε την ομαδα Α1? Λεω εγω τωρα.. Γιατι το 2011 που μιλαμε η ομαδα σας ειναι στην Α Αθηνων και κανονικα επρεπε να ηταν στην Β. Αντι να τσακωνεστε με και να λογομαχειτε με ολο τον κοσμο αφιερωστε χρονο για την ομαδα σας και φταστε την εκει που ιστορικα της αξιζει..

Με σεβασμο.. bball.gif

QUOTE(CJ 24 @ Nov 3 2011, 18:03 ) *
Ρε μαγκες επειδη σας βλεπω τοσο φανατικους, και αφου αναπολειτε τοσο πολυ τα παλια ενδοξα χρονια του σωματιου σας μηπως να βαζατε και το χερι στην τσεπη ολοι μαζι να ξαναπατε την ομαδα Α1? Λεω εγω τωρα.. Γιατι το 2011 που μιλαμε η ομαδα σας ειναι στην Α Αθηνων και κανονικα επρεπε να ηταν στην Β. Αντι να τσακωνεστε με και να λογομαχειτε με ολο τον κοσμο αφιερωστε χρονο για την ομαδα σας και φταστε την εκει που ιστορικα της αξιζει..

Με σεβασμο.. bball.gif


sorry για τυχον λαθη, ποσταρω απο κινητο..
ANTONIO DAVIS
Ποιος κοουτσάρας -περιφερόμενος Ιουδαίος- των χαμηλότερων κυρίων κατηγοριών της ΕΣΚΑ αποκάλεσε αντίπαλο πάιχτη "
γέρο" σε ομιλία του αντίστοιχη με τις επικές εκείνες που έκανε ο Αλέφαντος όταν ήτανε στον Αστερα Εξαρχείων;;

Ο ευρών αμοιφθήσεται ένα σινεμπλόκ .ένα σετ δίσκο πλατώ ρουλεμαν και δυο φλάντζες...
explode
Ο mj 23 σε ποια ομάδα παίζει τελικά;
MJ 23
QUOTE(explode @ Dec 2 2011, 17:23 ) *
Ο mj 23 σε ποια ομάδα παίζει τελικά;



ΕΛΑ ΝΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ??ΚΑΤΣΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ!!! smiley.gif
ANTONIO DAVIS
Ρε παιδιά αυτός ο Daglas που εξαφανίστηκε να μας πει τις ωραίες.... του και αντικειμενικές-χωρίς εμπάθεια- απόψεις του για το Πρωτάθλημα; Ή μηπώς συμπλήρωσε ρεκόρ γραπτού λόγου με το τελευταίο κατεβατό κατα του Παπάγου και πρέπει να περάσει κανα εξάμηνο να ξεπιαστεί το χεράκι του; Εκτός και αν δεν του αρέσουν αυτά τα "παραξενα" διπλά που συνέβηκαν αυτες τις εβδομάδες.
daglas
QUOTE (ANTONIO DAVIS @ Dec 14 2011, 20:41 ) *
Ρε παιδιά αυτός ο Daglas που εξαφανίστηκε να μας πει τις ωραίες.... του και αντικειμενικές-χωρίς εμπάθεια- απόψεις του για το Πρωτάθλημα; Ή μηπώς συμπλήρωσε ρεκόρ γραπτού λόγου με το τελευταίο κατεβατό κατα του Παπάγου και πρέπει να περάσει κανα εξάμηνο να ξεπιαστεί το χεράκι του; Εκτός και αν δεν του αρέσουν αυτά τα "παραξενα" διπλά που συνέβηκαν αυτες τις εβδομάδες.

Τι έγινε ανθρωπάκο δεν βρήκες κανέναν να μανουριάσεις για να γράψεις τις παπαριές σου και ανατρέχεις σε παλαιότερες κόντρες;
Ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα καταλάβει εύκολα από τα γραφόμενά μου ότι δεν τα έχω με την ομάδα σου αλλά με τους παρατρεχάμενούς της. Και επειδή εσύ δεν πιάνεσαι στους φυσιολογικούς κάνω μια τελευταία προσπάθεια να το καταλάβεις: ¨Μπράβο στους παίκτες και τον προπονητή του Παπάγου για την μέχρι τώρα πορεία τους¨ .
Γράφω εδώ μέσα όταν και μόνο έχω κάτι να πω χωρίς να κάνω κολοτούμπες.(ANDONIO DAVIS για την ένσταση του Απόλλωνα: Χωρίς να ξέρω ποιος έχει το δίκιο με το μέρος του θέλω να πω πως αυτό το περιστατικό που αφορά ένα μετρήσιμο μέγεθος όπως είναι ο χρόνος είναι λόγος ένστασης και κανένας δεν μπορεί να κατηγορήσει το σωματείο που την έκανε ότι θέλει να πάρει το παιχνίδι στα χαρτιά) και χωρίς να γλείφω κανέναν (adreas koropi: Σε ένα γεμάτο γήπεδο …μπράβο στον παπάγο που ξαναμαζεύει τόσο κόσμο, αν δεν είχε χάσει από πεντέλη για μένα θα ηταν 1ο φαβορί, συγχαρητήρια στον κοουτς για την εικόνα της ομάδας του).

Πάντως επιβεβαιώνομαι κάθε μέρα πως δεν πας στο δάσος για το κυνήγι.
Άντε σε κανέναν ψυχίατρο όσο είναι καιρός γιατί ακόμα είναι ιάσιμη η περίπτωσή σου και αν αργήσεις ίσως η κατάστασή γίνει μη αναστρέψιμη.
Η ΑΡΚΟΥΔΑ ΣΟΥ
ANTONIO DAVIS
[quote name='daglas' date='Dec 16 2011, 12:49 ' post='524974']
Τι έγινε ανθρωπάκο δεν βρήκες κανέναν να μανουριάσεις για να γράψεις τις παπαριές σου και ανατρέχεις σε παλαιότερες κόντρες;
Ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα καταλάβει εύκολα από τα γραφόμενά μου ότι δεν τα έχω με την ομάδα σου αλλά με τους παρατρεχάμενούς της. Και επειδή εσύ δεν πιάνεσαι στους φυσιολογικούς κάνω μια τελευταία προσπάθεια να το καταλάβεις: ¨Μπράβο στους παίκτες και τον προπονητή του Παπάγου για την μέχρι τώρα πορεία τους¨ .
Γράφω εδώ μέσα όταν και μόνο έχω κάτι να πω χωρίς να κάνω κολοτούμπες.(ANDONIO DAVIS για την ένσταση του Απόλλωνα: Χωρίς να ξέρω ποιος έχει το δίκιο με το μέρος του θέλω να πω πως αυτό το περιστατικό που αφορά ένα μετρήσιμο μέγεθος όπως είναι ο χρόνος είναι λόγος ένστασης και κανένας δεν μπορεί να κατηγορήσει το σωματείο που την έκανε ότι θέλει να πάρει το παιχνίδι στα χαρτιά) και χωρίς να γλείφω κανέναν (adreas koropi: Σε ένα γεμάτο γήπεδο …μπράβο στον παπάγο που ξαναμαζεύει τόσο κόσμο, αν δεν είχε χάσει από πεντέλη για μένα θα ηταν 1ο φαβορί, συγχαρητήρια στον κοουτς για την εικόνα της ομάδας του).

Πάντως επιβεβαιώνομαι κάθε μέρα πως δεν πας στο δάσος για το κυνήγι.
Άντε σε κανέναν ψυχίατρο όσο είναι καιρός γιατί ακόμα είναι ιάσιμη η περίπτωσή σου και αν αργήσεις ίσως η κατάστασή γίνει μη αναστρέψιμη.
Η ΑΡΚΟΥΔΑ ΣΟΥ
[/

Ο DAGLAS ζεί αυτός μας οδηγεί! Ελα ρε παιδί μου και ανησύχησα...ΚΑταρχάς μην χάνεις τη ψυχραιμία σου και βρίζεις,οπότε σου βάζουνε και μάυρη πλερέζα πάνω στο κείμενο...Τελικά δεν έχεις πρόβλημα με τους πάιχτες και το προπονητή αλλά με τους φροντιστές,τους παράγοντες,τα πλουσιόπαιδα,τα ιδιωτικά σχολεία,το παπα της ενορίας και δεν ξέρω εγώ τι άλλο...Με αυτά τα παραληρήματα γραπτού λόγου , είσαι ετοιμος για να φορέσεις το άσπρο το πουκαμισάκι που κουμπώνει από πίσω.Γι'αυτο μην ξυνεσαι στη γκλίτσα του τσοπάνη γιατί όταν σου απαντάω γελάει το πανελλήνιο.Εις βάρος σου.
Φιλικά
Ο ΤΣΟΠΑΝΗΣ.
fast eddie johnson
Coach in black…
Μπασκετ…..αθλημα, γενους ουδετερου….μα καθολου ουδετερο για τον ελληνικο αθλητισμο…Ένα αθλημα που εχει χαρισει απιστευτες χαρες στους Ελληνες, από την εποχη του γιγαντα Γκαλη, του μαχητικου Γιαννακη και του ευστοχου Χριστοδουλου μεχρι την εποχη του διδυμου Διαμαντιδη-Σπανουλη. Αυτό το υπεροχο και εξυπνο αθλημα δεν παυει όμως να κρυβει και τα ελάττωματα του. Βεβαια όλα τα αθληματα τα περιεχουν, αλλα το μπασκετ σαν μια κλειστη καστα ατομων δεν επρεπε να τα εμφανιζει ουτε να τα επιβραβευει…Φυσικα μιλαω για τα κρουσματα βιας, ντοπινγκ και του ψευτο-παραγοντισμου. Μεγαλα κεφαλαια όλα αυτά αλλα τυγχανουν να βρισκονται εκτος θεματος. Στους χαλεπους καιρους που βρισκομαστε πρεπει να διασκεδαζουμε λιγο τους εαυτους μας ,όταν μας διδεται η ευκαιρια, ισα ισα για να ξεφευγουμε από το καθημερινο σφυροκοπημα του χαρατσιου της ΔΕΗ, των συνεχων και ατελειωτων δοσεων της εφοριας, των δανειων και της ασταματητης μεμψιμοιρίας. Και σαν μπασκετικοι τι καλυτερο να επικεντρωθουμε στην καστα μας, η οποια αποτελειται από τους αθλητες, τους προπονητες, τους εφορους, τους προεδρους, τους παραγοντες και φυσικα την ομοσπονδία και την διοργανωτρια αρχη. Ολοι αυτοι μεσα από τις πραξεις τους διαμορφωνουν το μπασκετ και πολλες φορες αποτελουν επικεντρα συζητησης, εντονης κριτικης και σχολιασμου ειτε αρνητικου ειτε θετικου.

Με την σειρα τους, ολα αυτά χωριζονται σε υποκατηγοριες και προσδιδουν την δικη τους πινελια στην γκουερνικα του ελληνικου μπασκετ. Για παραδειγμα, οι αθλητες μπορει να χωριζονται στους μαχητες και στους μαλθακους, οι παραγοντες χωριζονται σε παραγοντισκους (τα γνωστα λαμογια) και σε παραγοντες ηγετες που οντως υπηρετουν το αθλημα και οι προπονητες με τη σειρα τους μπορει να χωριζονται σε προπονηταρες (στυλ ομπραντοβιτς), σε μυρωδιαδες, σε αδιαφορους που απλα νομιζουν πως κανουν χομπι και άλλες πολλες…..μα και η πιο αστεια κατηγορια ο…. «κοστουματος coach»…
Σπεσιαλ κεφαλαιο αυτος ο coach με πολλες ιδιαιτεροτητες. Φυσικα κάθε υποκατηγορια προσφερει κατι το ξεχωριστο! Το πιο φρονιμο που εχεις να κανεις είναι να λαμβανεις τα θεματα μεμονωμένα εχοντας ως στοχο να ξεφυγεις από την καθημερινοτητα. Αυτος ο coach λοιπον είναι σαν καρικατουρα των διηγηματων του «ασημου» Ντοστογιεφσκι και τα ξερει όλα!!!! Φυσικη, χημεια ,εκθεση, ιστορια, μαθηματικα, αρχαια ελληνικα, αστροφυσικη, μπορει να διαβαζει και να γραφει αναποδα σαν τον Da Vinci, μπορει να μεταφραζει αραμαϊκά και η γραμμική ΄Β μοιαζει σταυρολεξο για αυτόν. Ολη αυτή Η ΓΝΩΣΗ δεν θα μπορουσε να σταματησει εκει… ο κοουτς αυτος ξερει και από σπορτς….καθε ειδους σπορτ! Από κρικετ και νετμπολ (netball) μεχρι και ποδοσφαιρο και κολυμβηση… η σπεσιαλιτε του καταστηματος όμως είναι το μπασκετ. Μπορει να μην εχει βγαλει ακομα καποια σχολη προπονητων ή να εχει αποφοιτησει από ολες αλλα είναι μοναδικος που ξερει τα παντα,εκφερει γνωμη για τα παντα, ξερει από τι ετρωγε ο γκαλης πριν από κάθε αγωνα και ποιο ηταν το μυστικο του μεχρι και τι ταχυτητα ειχε καρφωμενη στο αυτοκινητο του ο ατυχος Ντραζεν εκεινη την «μέρα». Και φυσικα η γνωση δεν παυει εκει. Εχει την ικανοτητα να διορθωνει τον Ομπραντοβιτς και να σχολιαζει τα συστηματα το Ντ’αντονι και να δικαιολογει τον Ιβκοβιτς όταν ξεχνα έναν πιτσιρικα τον παγκο. Ολη αυτή η γνωση που ανταποκρινεται στο μότο του μεσαιωνα «homo universalis” (πανεπιστημων ανθρωπος) δεν θα μπορουσε να μεινει χωρις ένα ωραιο περιτυλιγμα! Και τι πιο καλο από ένα ωραιο και σοβαροφανες μαυρο κοστουμι που ολοκληρωνει το συνολο και προκαλει δεος (υποτιθεται) στους οπλοιπους. Ο τυπας αυτό που λες, περιφερεται σε όλα τα γηπεδα του ελληνικου μπασκετ παρακολουθωντας αγωνες ερασιτεχνικου και επαγγελματικου επιπεδου και ασκωντας κριτικη στους αλλους coach προσπαθωντας μαλιστα να πεισει τους παρευσκομενους στην κερκιδα ότι αυτος εχει το δικιο.
Τι γινεται όμως όταν από έναν θρασύ παρευρισκομενο που τολμησε να προσβαλει την αυθεντια του διατυπωνεται η ερωτηση « τι κανεις coach? Αληθεια σε ποια ομαδα βρισκεσαι φετος?» τοτε ο Σοβαρος και Κυριος Κοστουματος χανει την γη κατω από τα ποδια του! Κρυος ιδρωτας λουζει το μετωπο του και ερυθροτητα εμφανιζεται στο προσωπο του! Γιατι είναι η μοναδικη ερωτηση που ο πανεπιστημων κυριος κοστουματος δεν μπορει να απαντησει! Και το αστειο της υποθεσης λαμβανει χωρα όταν η απαντηση ερχεται από έναν πιτσιρικα της κερκιδας που αν και αφελης λογω της νεοτητος του εχει παρει στην πλακα τον κοστουματο, ο οποιος μεταξυ σοβαρου και αστειου απαντα «Πουθενα!δεν εχω υπογραψει πουθενα!». Ρε, τι επαθε από έναν μικρο, ο coach in black… Είναι αυτό που λεει ο λαος από μικρο και από τρελο…….
Ποιος να φανταστει πως αυτος ο τυπος προπονητη που εχει τοσα πολλα να προσφερει στο μπασκετ και τοσα πολλα να μαθει τους γυρω του θα την παθαινε από έναν μικρο, εχοντας τους υπολοιπους φιλαθλους παροντες να ακουνε την θανατηφορα στιχομυθια. Εμμεσα τον ξεγυμνωνεις ρε αφελη πιτσιρικα και του πετας μια φορμα στα μουτρα υποδηλωνοντας του ότι “coach ξερεις κατι…καλα όλα τα μπλα μπλα αλλα μηπως είναι σωστο να δουμε τα διδαγματα σου και στο ξυλινο και κρυο παρκε?”…Μα πως τολμησες να τον θιξεις και να του πεις ότι καλη η φιλολογια στο μπασκετ και γενικα στην ζωη μας αλλα τα εργα από τις πραξεις απεχουν και μαλιστα δεν απαιτουν «Κοστουμι» αλλα επιθυμια και σκληρο αγωνα για να δειξεις τα εργα σου, στους υπολοιπους.
Ωραια κατηγορια ο κοστουματος coach! Ομορφαινει και δινει τροφη για συζητηση στα μπασκετικα κατα τα αλλα απογευματα μας. Απλα προσκυνω στο μεγαλειο του και τον θαυμαζω γιατι μεταξυ μας….ειναι ταλεντο να διασκεδαζεις και να χαλαρωνεις τους υπολοιπους από το καθημερινο και απανθρωπο σφυροκοπημα και οικτιρω τον αφελη και αγενη πιτσιρικα που εξεθεσε ανεπανόρθωτα το μεγαλειο της προσωπικοτητας του.
Τι να πει κανεις…η αβυσσος η ψυχη του κοστουματου!
Υ.Γ: μαλλον ο ασχετος και αντιμπασκετικος πιτσιρικας θα ασπαζοταν το αποφθεγμα του Ντοστογιεφσκι: «Τίποτα πιο δύσκολο από την ευθύτητα και τίποτα πιο εύκολο από την κολακεία.»
gspara
Δωσε μας μικρη βοηθεια αν θες μηπως βρουμε ποιος ειναι...απο απλη περιεργεια.
fast eddie johnson
παλαιο μελος του φορουμ και νυν αναλυτης παιχνιδιων Γ ΕΣΚΑ
fast eddie johnson
Ο “ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ COACH”

Εχοντας μιλησει για τον κυριο κουστουματο και εχοντας βασανισει το μυαλο μου αν εκανα καλα που ακουμπησα την αυθεντια του, μου ηρθε στο νου ένα άλλο ειδος προπονητη. Ένα ειδος που πρεπει να διαλεξεις πως θα το χειριστεις, αν θελεις να συνεχισεις να παιζεις μπασκετακι και να μην καταντησεις στην τοπικη καφετερια (πού λεφτα για μετακινησεις) είναι αυτό του αλανθαστου κοουτς.

Ενας τυπος ανθρωπου πολύ εγωιστη και ισχυρογνώμονα που το υφος του μπορει να είναι φιλικο αλλα και ταυτοχρονα απλησιαστο και απομακρο! Φυσικα αυτό θα μπορουσε να δικαιολογηθει, αν κανεις συνειδητοποιησει ότι η διαθεση του αλλαζει τοσο γρηγορα οσο κανει η ντριμπλα να σκασει στο εδαφος (σε χρονο μισο δευτερολεπτου), καθιστωντας τον και κυκλοθυμικο. Οι γνωσεις του φυσικα απροσπελαστες! Τα ξερει όλα διαψευδοντας τον Σωκρατη και το αποφθεγμα του «εν οιδα ότι ουδεν οιδα» !

«τι λες κυριε Σωκρατη που θεωρεις εξυπναδα να δηλωνεις ότι δεν ξερεις τιποτα… εδώ εμεις τα ξερουμε όλα! Από συστηματα που παιζονταν στην δεκαετια του 70 μεχρι και τι συστημα θα παιξει ο ετορε μεσινα στο αυριανο ματς. Και όχι να περιαυτολογησω αλλα ξερω και τα παντα από προπονητικη ειτε αυτό λεγεται ψυχολογια παιχτων πριν τον αγωνα, ειτε λεγεται κοουτσαρισμα κατά την διαρκεια του αγωνα ειτε τακτικες προπονησης. Εγω ειμαι ΕΓΩ και ειμαι αλανθαστος!» καπως ετσι πρεπει να σκεφτεται ο κυριος αλανθαστος.

Και βαρδα μην ο μιστερ αλανθαστος ερθει σε συγκρουση με οποιοδηποτε άλλο μελος της ομαδας που αφορα το τμημα του. Αν είναι παραγοντας θα χαρακτηριστει ως αντιφρονουντας και θα μπει στο στοχαστρο του εν λογω προπονητη. Αν είναι απλα παιχτης, την εβαψε! Δεν θα βλεπει τον παγκο της ομαδας ουτε με τα κυαλι παρολο που θα λιωνει στην προπονηση και θα του αλλαζει τα φωτα σε κάθε ευκαιρια κατά την διαρκεια της , επινοωντας πολλες φορες και αφορμες για να το πραξει.

Η πλακα η μεγαλη είναι όταν τον πλησιαζει καποιος παιχτης του και του πει απλα και καλοπροαιρετα με σκοπο να τον βοηθησει (γιατι ανθρωποι ειμαστε,λαθη κανουμε): «Κοουτς αυτή δεν είναι ζωνη 2-3 που ζητας αλλα είναι 3-2»...ποιος ειδε τον θεο και δεν το φοβηθηκε! Εκει κοκκινιζει από τα νευρα σε πεταει εξω από την προπονηση και σε ξεχναει δειχνοντας σου ότι δεν σε υπολογιζει. Το λαμβανει ως αμφισβητηση προς το προσωπο του και σε θεωρει εχθρο!
Φυσικα αυτος ο κοουτς παει ή λεει πως παει για πρωταθλητισμο και πως η ομαδα του εχει ανεβει τραινο από την προετοιμασια του αυγουστου. Σε κάθε ηττα όμως δεν φταιει ποτε αυτος αλλα οι αχρηστοι οι παιχτες του που δεν παιζουν ποτε το μπασκετ που κηρυττει… Οι παικτες του πρεπει να τον ακολουθουν όπως οι 12 μαθητες τον Χριστο αλλα σε κάθε στραβη φταινε μονο αυτοι! «Εγω φωναζα από τον παγκο αλλα εσεις με γραφατε γιατι δεν θελετε να παιξετε μπασκετ! Δεν εχετε τσαγανο ρε!δεν θελετε να παιξετε μπασκετ εσεις!ειστε ηλιθιοι!» αυτά είναι τα λογια του στην πρωτη προπονηση μετα την ηττα! Επειδη όμως καταλαβαινει ότι η ομαδα ολοκληρη είναι να τον βουτηξει επειδη τους μειωνει σαν προσωπικοτητες και σαν ανθρωπους και κατά επεκταση σαν αθλητες τοτε τους χρυσωνει το χαπι… «…Ειστε ηλιθιοι!!! Εχετε ικανοτητες και δεν τις χρησιμοποειτε! Ακουστε με και θα παιξετε μεγαλο μπασκετ».Μ αυτό τον τροπο οι ισορροπίες αποκαθιστενται μεχρι την επομενη στραβη! Και όλα αυτά γιατι μεσα από τα λεγομενα του ο ιδιος αυτόεπιβεβαιωνεται και νιωθει μεγαλος, πραγματικα ΜΕΓΑΛΟΣ.

Νιωθει ότι ολοι δουλευουν ή πρεπει να δουλευουν για αυτόν γιατι είναι «λιγοι» απεναντι του και πως η ζωη τον αδικησε και ο κωλοφαρδος ομπραντοβιτς του πηρε την θεση του στον Παναθηναικο. Η αυθεντια του όμως του επιτρεπει και να κοοουτσαρει τους προπονητες των αλλων τμηματων. Τι σημαινει αυτό? Α! είναι απολυτως λογικο για αυτόν! Καθεται και εποπτευει τους προπονητες των αλλων τμηματων από την κερκιδα και μαλιστα σηκωνεται ορθιος μεσα στο πληθος κατά την διαρκεια του αγωνα, κατεβαινει στα παρκε κατά την διαρκεια του time out και δασκαλευει τον προπονητη που μιλαει στους παικτες γιατι νιωθει αρχηγος ή μαλλον προπονηταρα.

Με αλλα λογια είναι σαν τον Πάπα και το βατικανο του είναι το γηπεδο! Φυσικα δυο τινα υπαρχουν. Ή Να τον παρεις με τον καλο και να συμβαδισεις σε ότι χαζομαρα και αν σου λεει για να παιξεις λιγο μπασκετακι . «πεταει ο γαιδαρος? Πεταει! Ειμαι προπονηταρα? Εισαι κοουτσαρα!» Ή να εκθεσεις την αυθεντια του και να τον ξεγυμνωσεις που αυτό θα σημανει ότι θα παιξεις μπασκετ τον άλλο χρονο εφοσον και αν σου δωσει το δελτιο.
Διοτι αυτος ο προπονητης είναι Ο προπονητης και δεν χωραει αμφιβολια…..διοτι είναι ο αλανθαστος και ο φωτεινος παντογνωστης… το πραγματικα λυπητερο όμως είναι αν καταλαβαινεις ότι αυτά τα χουγια του περνούν και στην ιδιωτικη του ζωη, πραγμα το οποιο αποδεικνουν το προβληματικο του χαρακτηρος του. Γιατι μια ζωη χωρις λαθη θα ηταν ανιαρη, ανάλατη, αγευστη σαν το αγγλικο φαγητο…

Υ.Γ: αμα εισαι και προπονηταρα είναι λογικο να σε καλει ο Σιζεφσκι από το America για να του δωσεις τα φωτα σου…προσκυνω….
Υ.Γ 2: και ο ‘coach in black’ και ο ‘no mistake coach’ είναι υπαρκτα προσωπα

Jabar
Απίστευτο αυτοκαλάθι. Το καλάθι μέτρησε για δύο ,διότι ήταν αυτοκαλάθι.



Jabar

Είναι παίκτες αυτοί για πρωταθλητές? Τσάλμερς πασάρει και μαζεύει τα χέρια λες και καίει η μπάλα, Μπίσλευ πως σουτάρει έτσι?
Αμυντικός ογκόλιθος ο Λεμπρόν! Περνάει δίπλα του ο Γκριν και καρφώνει, πριν να προλάβει να κατεβάσει τα χέρια. Ο κρώφορντ του βάζει τρίποντο ,στη μούρη .Στο τέλος ακούγεται και το θείκό,Green over Lebron. Καλύτερους έχουμε στην ΕΣΚΑ. Δεν νομίζω ότι μπορεί ο Λεμπρον να φάει τη θέση του Λύκου στους Αχαρνής. Θα παίζει μέχρι τα 50 ο δημοτικός σύμβουλος.Βαριά η φανέλα της Βοστόνης.
leonkalf
Απίστευτο φινάλε!!!! ohmy.gif
Ποιος να το πιστέψει με 0,6'', 2 πόντους μπροστά και 2 βολές το Μιαμι, να χάνει το ματς..

Η βλεκεία που κάνει ο Wade στη 2η βολή είναι άνευ προηγουμένου...
Jabar
Αυτή τη φορά μέτρησε για 3 δεν ήταν αυτοκαλάθι. Προσέξτε περιγραφή.
Jabar
Απίστευτο: Γαμπιεράκης και Ηλυσιακός πήραν παίκτη που... πληρώνει για να παίξει Α1!

Διαβάστε την απίστευτη ιστορία του Νίκου Μπέλλου προέδρου της... Ανω Παναγίτσας που έκανε με μόνο 12.000 ευρώ το όνειρο πραγματικότητα

Μια απίστευτη ιστορία είδε το φως της δημοσιότητας που δείχνει που έχει φτάσει το μπάσκετ στην Α1. Απολαύστε τη όπως δημοσιεύεται στην εφημερίδα GOAL: Το βαρέλι του ελληνικού μπάσκετ δεν έχει πάτο και η ιστορία που εξελίσσεται με τον Ηλυσιακό κι έναν εν ονόματι Νίκο Μπέλλο που παρουσιάζεται ως επαγγελματίας μπασκετμπολίστας, αποδεικνύει του λόγου το αληθές.

Πρόκειται για ένα θέμα που έχει αναδειχτεί από διαφορά μπασκετικά sites (basketplus.gr, ebasket.gr) και το οποίο μας έβαλε στην... μπρίζα να ψάξουμε τι ακριβώς ισχύει και πώς ακριβώς έχει το θέμα.

Ο Νίκος Μπέλλος λοιπόν, ένας 34χρονος πρώην παίκτης και πρόεδρος της Αθλητικής Ενωσης Εξω Παναγίτσας της Χαλκίδας, ήθελε να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα, να αγωνιστεί στην Α1 και να βάλει το όνομά του στο πάνθεον των επαγγελματιών παικτών που πέρασαν από την μεγάλη κατηγορία.

Ηταν μάλιστα αποφασισμένος να πληρώσει όσα κι όσα προκειμένου να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα, αντιλαμβανόμενος πως έχει μεγάλη τύχη να το πετύχει, γνωρίζοντας την τραγική οικονομική κατάσταση αρκετών ομάδων στην Α1...

Αρχικά λοιπόν προσέγγισε την ομάδα της περιοχής του, τον Ικαρο Χαλκίδας, και πρότεινε το ποσό των 125.000 ευρώ (!) σε μορφή χορηγίας προκειμένου να υπογράψει συμβόλαιο και να παίξει στην Α1!

Εν συνεχεία το ποσό «έπεσε» στα 25.000, με την προϋπόθεση πως θα αγωνιστεί σε τρία - τέσσερα παιχνίδια και συγκεκριμένα στα «μεγάλα» ματς, αυτά με τον Παναθηναϊκό, τον Ολυμπιακό, τον Αρη και τον ΠΑΟΚ και μάλιστα εκτός έδρας προκειμένου να `χει να λέει στα παιδιά του πως έπαιξε στο ΟΑΚΑ, το ΣΕΦ, το Αλεξάνδρειο και την Πυλαία!

Ο Ικαρος, αν και σε άσχημη κατάσταση, απέρριψε χωρίς δεύτερη κουβέντα την πρόταση με τον μπασκετάνθρωπο Γιώργο Καλαφατάκη να ξεκαθαρίζει πως δεν είναι διατεθειμένος να δεχτεί μια τέτοια περίπτωση στην ομάδα του. Και πράγματι, οι άνθρωποι του Ικαρου συμφώνησαν απόλυτα μαζί του κι έτσι ο πρώτος... κίνδυνος ξεπεράστηκε.

Πρώτα στον Ικαρο, μετά στον Ηλυσιακό

Ο Μπέλλος όμως δεν το `βαλε κάτω... Μέσω κάποιου ανθρώπου που μέχρι πρότινος εργαζόταν για τον Ικαρο, προσέγγισε τον Ηλυσιακό και ήρθε σε απευθείας επαφή με τον πρόεδρο της ομάδας Παντελή Γαμπιεράκη. Ο τελευταίος, αν και είχε ΜΟΝΟ αρνητικές εισηγήσεις από τους συνεργάτες του, είπε να... συμμετάσχει στο όνειρο του Μπέλλου και σύμφωνα με πληροφορίες είπε «ναι» στην πρόταση, έναντι του ποσού των 12.000 ευρώ!

Ο Μπέλλος λοιπόν υπέγραψε συμβόλαιο στον Ηλυσιακό, αυτό με την σειρά του κατατέθηκε στον ΕΣΑΚΕ κι όπου να `ναι θα τον δούμε να κάνει ντεμπούτο στην Α1, καθώς μέρος της συμφωνίας είναι να αγωνιστεί σε κάποιο μεγάλο παιχνίδι και πάντα εκτός έδρας για να πάρει γεύση από ΣΕΦ και ΟΑΚΑ!
Επί της ουσίας δηλαδή, ο συγκεκριμένος 34άρης πλήρωσε 12.000 ευρώ για να `χει να λέει στους φίλους του πως θα αγωνιστεί κόντρα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό!

Δεν πάει καν για προπόνηση

Το εξίσου εντυπωσιακό της υπόθεσης είναι πως μέχρι σήμερα ουδείς έχει δει τον Μπέλλο να εμφανίζεται στο κλειστό των Ιλισίων για προπόνηση! Προφανώς, θα εμφανιστεί σαν ατραξιόν λίγες ώρες πριν από το τζάμπολ του αγώνα με τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό, θα χαιρετήσει δια χειραψίας τους νέους... συμπαίκτες του και θα μπει στο πούλμαν για να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα!

Τι λένε Γαμπιεράκης και ΕΣΑΚΕ

Το SentraGoal και ο Sentra 103,3 κάνει μεγάλη προσπάθεια από το πρωί για να επικοινωνήσει με τον Γαμπιεράκη και να απαντήσει στα εύλογα ερωτήματα. «Πάρτε τον μάνατζερ της ομάδας» είναι η απάντηση, θέλοντας να αποφύγει την κουβέντα και γνωρίζοντας βεβαίως πως όλοι οι συνεργάτες του ήταν εξ αρχής αντίθετοι μ' αυτή την απόφαση...

Επικοινωνήσαμε και με τον ΕΣΑΚΕ, ο οποίος έχει στα χέρια του το συμβόλαιο από τον Οκτώβριο. Δικαίως βεβαίως οι άνθρωποι της διοργανώτριας αρχής, δεν είχαν και πολλά να κάνουν στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Παρουσιάστηκε ένα συμβόλαιο με το χαμηλότατο μισθό, όπως ορίζει ο κανονισμός, δεν διέφερε σε τίποτα μ' όλα τα συμβόλαια που καταθέτουν οι ομάδες κι επομένως δεν είχαν λόγο να μπουν στη διαδικασία να ψάξουν τι συμφωνία κάτω από το τραπέζι έχει κάνει ο Ηλυσιακός με τον παίκτη. Αλλωστε, δεν είναι δική τους δουλειά κάτι τετοιο...

Μπέλλος στο facebook: «Δεν θα παίξω»

Προφανώς μπροστά στον ντόρο που έχει δημιουργηθεί, ο Μπέλλος αποφάσισε να κάνει δήλωση μέσω του facebook για να υποστηρίξει πως τελικά δεν θα αγωνιστεί σε καμία ομάδα. «Καλημέρα, έχω να ενημερώσω ότι την αγωνιστική περίοδο 2013-2014 δεν πρόκειται να αγωνιστώ σε καμιά ομάδα μιας και θα αφιερώσω όλο τον χρόνο μου στο νέο μέλος της οικογένειας μου που μας έρχεται σε 1 μήνα.

Υ.Γ.: Η ημερομηνία γέννησης μου είναι 22-01-1980, για να μην μου δημιουργήσουν και κανένα πρόβλημα στο μαιευτήριο», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Μπέλλος.

www.aek365.com/


Jabar

Πολύ μπροστά σε θέματα marketing οι Αμερικάνοι
Jabar

Νέο ρεκόρ
KillMits
QUOTE(Jabar @ Nov 16 2013, 20:58 ) *

Νέο ρεκόρ

smiley.gif Σαν να ακουω μια ψυχη να φωναζει μεσα σε πανδαιμωνιο...''Τομιτς απτο σπιτι του''..!!!!....ε αυτος το κανε κιολας!!! 69.gif
dontshoottheref
βήματα

33.5 μέτρα για τους μη αμερικανομαθείς.... και αν κρίνω από τα χλιαρά πανηγύρια πρέπει να το έριξε πάνω από 50 φορές μέχρι να μπει
Jabar
Δείτε τότε και αυτό.

και αμερικάνικα προμίνι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.