Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Olorin
Λοιπόν, μετά από ώριμη σκέψη και για να μην ανατιναχθεί το "επίσημο" topic της Α'ΕΣΚΑ από τον οχετό των off-topic μηνυμάτων, αποφασίσαμε να ανοίξουμε αυτό το topic, όπου οι γνωστοί-άγνωστοι spammers και όχι μόνο, μπορούν να επιδοθούν σε κάθε είδους ανούσιο post-άρισμα μπορούν να φανταστούν, από το να κανονίσουν να πάνε για καφέ ο BASKETFUN κι ο mixalopoylos17 με τη christina10, μέχρι να οργανώσουν ο mimos8 κι ο alexas10 την επόμενη μπουζουκοκατάνυξή τους κι εγώ να κράζω προπονητές, συμπαίκτες, διοίκηση, διαιτητές, μπάλες, παρκέ, ηλεκτρονικούς πίνακες, τα χέρια μου που γλιστρούσαν, τα παπούτσια που με στένευαν, τον Ερμή που ήταν ανάδρομος, το ότι κυκλοφορούσαν τα μονά στον δακτύλιο κι άλλες δεκάδες δικαιολογίες εκτός από τον ίδιο μου τον εαυτό, γιατί για έναν ακόμα αγώνα ήμουν απαράδεκτος... tongue.gif

Ο καφετζής της (forum-ικής) γειτονιάς σας... icon_wave.gif

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ
Φραπέ.....................................3,50€
Freddo....................................4,00€
Σοκολάτα................................4,50€
Καλημέρα................................3,00€
Μπινελίκωμα αντιπάλου.............1 Warning
Διπλό Μπινελίκωμα αντιπάλου....1 Ban
Μπινελίκωμα συμπαίκτη.............- (αν το αξίζει... tongue.gif )
Quiz........................................5,00€ (προβλέπω όλα τα λειτουργικά έξοδα του μαγαζιού να είναι ευγενική χορηγία της ΑΕΝΚ... biggrin.gif )
Live strong
QUOTE(Olorin @ Mar 7 2007, 01:48 PM) *
Λοιπόν, μετά από ώριμη σκέψη και για να μην ανατιναχθεί το "επίσημο" topic της Α'ΕΣΚΑ από τον οχετό των off-topic μηνυμάτων, αποφασίσαμε να ανοίξουμε αυτό το topic, όπου οι γνωστοί-άγνωστοι spammers και όχι μόνο, μπορούν να επιδοθούν σε κάθε είδους ανούσιο post-άρισμα μπορούν να φανταστούν, από το να κανονίσουν να πάνε για καφέ ο BASKETFUN κι ο mixalopoylos17 με τη christina10, μέχρι να οργανώσουν ο mimos8 κι ο alexas10 την επόμενη μπουζουκοκατάνυξή τους κι εγώ να κράζω προπονητές, συμπαίκτες, διοίκηση, διαιτητές, μπάλες, παρκέ, ηλεκτρονικούς πίνακες, τα χέρια μου που γλιστρούσαν, τα παπούτσια που με στένευαν, τον Ερμή που ήταν ανάδρομος, το ότι κυκλοφορούσαν τα μονά στον δακτύλιο κι άλλες δεκάδες δικαιολογίες εκτός από τον ίδιο μου τον εαυτό, γιατί για έναν ακόμα αγώνα ήμουν απαράδεκτος... tongue.gif

Ο καφετζής της (forum-ικής) γειτονιάς σας... icon_wave.gif

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ
Φραπέ.....................................3,50€
Freddo....................................4,00€
Σοκολάτα................................4,50€
Καλημέρα................................3,00€
Μπινελίκωμα αντιπάλου.............1 Warning
Διπλό Μπινελίκωμα αντιπάλου....1 Ban
Μπινελίκωμα συμπαίκτη.............- (αν το αξίζει... tongue.gif )
Quiz........................................5,00€ (προβλέπω όλα τα λειτουργικά έξοδα του μαγαζιού να είναι ευγενική χορηγία της ΑΕΝΚ... biggrin.gif )




Ακριβός είσαι μωρέ αδερφέ μου! tongue.gif
Σκόντο δε κάνεις; Και περιμένεις πελάτες με τέτοιες τιμές laugh.gif laugh.gif
v-span
Καλή ιδέα Olorin κάτι μου λέει ότι και αυτό το topic που άνοιξες θα γίνει δημοφιλέστατο και με πολλούς μόνιμους πελάτες...
Olorin
Live strong, οι τιμές είναι... συζητήσιμες, ενώ θα υπάρχουν και εκπτώσεις για τα τακτικά μέλη!!! tongue.gif

v-span, δεν ήταν μόνο δική μου ιδέα... Νομίζω πως έπρεπε να γίνει για να αποφορτιστεί λιγάκι το κυρίως topic και να γίνει πιο... αναγνώσιμο. Ας ελπίσουμε ότι θα το ακολουθήσουν οι... θαμώνες και θα post-άρουν τα περισσότερα off-topic μηνύματα στο... ΕΣΚΑ-φενείο! wink.gif
mimos8
ρε olorin αν ειναι να χρεωνεις 5 ευρω το κουιζ τοτε περνα να σου δωσουμε εγω και ο alexas10 μια επιταγη 1000 ευρω για αρχη...
Live strong
QUOTE(Olorin @ Mar 7 2007, 02:08 PM) *
Live strong, οι τιμές είναι... συζητήσιμες, ενώ θα υπάρχουν και εκπτώσεις για τα τακτικά μέλη!!! tongue.gif



Σωστό σε βρίσκω 77.gif 69.gif laugh.gif
Michael
Μ αρεσειειειει....... 77.gif για παμε..... shot.gif
dominoman
Είμαι από τους σχετικά καινούριους του φόρουμ και από τους φανατικούς αναγνώστες της Α ΕΣΚΑ λόγω παρέας.Την ιδέα για τον καφενέ την βρίσκω πολυ καλή!! blove.gif tongue.gif
dominoman
Καλημέρα.Υπάρχει καμιά ψυχή εδώ;
BASKETFUN
καλημερα.Αντε να τα λεμε εδω αφου λυσαξατε.Μη δειτε ανθρωπο να αγιασει.Καλη επιτυχια σημερα στον αγωνα σου TOURIST και ελπιζω να το μυρισεις το παιχνιδακι
v-span
Λοιπόν κουίζ: Ποιος μεγάλος παίχτης της κατηγορίας διασκέδαζε χτες στο γκιουζέλ με πολλά κοριτσάκια-θηράματα έτοιμα προς........
mimos8
καλημερα κουτσομποληδες φορουμιστες!!!ολοριν ακομα δεν ηρθες για την επιταγη που λεγαμε κι εγω λεω να αρχισω τα κουιζ...:επιχειρηματιας και παιχτης β εσκα με συχνη ενασχοληση με την α εσκα και πολλες γνωριμιες αναζητει ηδη ομαδα για του χρονου κανοντας προπονησεις με πρωτοπορους της α εσκα ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΡΥΦΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ η οποια χαροπαλευει!!!ο νικητης που θα αποκαλυψει την απαντηση κερδιζει μια διαφημιση δωρεαν απο τον πρωταγωνιστη του κουιζ...
leonkalf
Μήπως είναι ο v-span?

Tι διαφήμιση κερδίζει ο νικητής?
gabriel1981
Νοτη τσάκο εναν γλυκο με πολυ γαλα να ανοιξει το ματι....γιατι ασε....χθες (παραμονη του μεγαλου αγωνα...)γνωστοι παικτες του φορουμ εθεάθησαν στο baraonda παρεα με την ναταλια γερμανου εως τις πρωτες πρωινες ωρες. . .. 19.gif
v-span
QUOTE(leonkalf @ Mar 8 2007, 09:46 AM) *
Μήπως είναι ο v-span?

Tι διαφήμιση κερδίζει ο νικητής?

Eδώ ρε leonkalf κάνω αμάν να πάρω κανένα ρεπό να ξεκουράσω το κορμάκι μου κι εσύ μου λες ότι πάω αλλού για προπόνηση? Δεν παίζει. Μακάρι να είχα το κουράγιο...

Γεια σου ρε Μπρίλο παιχτούρα!Πώς το βλέπεις σήμερα με Φίλιππο?
leonkalf
QUOTE(v-span @ Mar 8 2007, 12:59 PM) *
Eδώ ρε leonkalf κάνω αμάν να πάρω κανένα ρεπό να ξεκουράσω το κορμάκι μου κι εσύ μου λες ότι πάω αλλού για προπόνηση? Δεν παίζει. Μακάρι να είχα το κουράγιο...

Αστόχησα... tongue.gif
Δεν κερδίζω το δώρο! smile.gif
v-span
By the way εσύ πού παίζεις? Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α. ?
leonkalf
Ναι, εσκανά. Δεν παρακολουθείς το topic μας?

Εγώ διαβάζω και τα της εσκα. Ολοκληρωμένη ενημέρωση tongue.gif
v-span
Σωστός. Σε ποια ομάδα παίζεις?
Olorin
QUOTE(mimos8 @ Mar 8 2007, 09:24 AM) *
ολοριν ακομα δεν ηρθες για την επιταγη που λεγαμε...

Καλά, θα το κάνω όπως οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας... Για τον πρώτο μήνα η παροχή υπηρεσιών θα είναι δωρεάν... tongue.gif

Εσάς πάντως δεν θέλω να σας ξαναδώ.. Δυο φορές σας είδα φέτος κι έμεινα και τις δυο άποντος... 68.gif
QUOTE(gabriel1981 @ Mar 8 2007, 10:52 AM) *
Νοτη τσάκο εναν γλυκο με πολυ γαλα να ανοιξει το ματι....γιατι ασε....χθες (παραμονη του μεγαλου αγωνα...)γνωστοι παικτες του φορουμ εθεάθησαν στο baraonda παρεα με την ναταλια γερμανου εως τις πρωτες πρωινες ωρες. . .. 19.gif

Καλά ρε Γαβρίλο, εσένα το μάτι με καφέ ανοίγει ή με γάλα και ζάχαρη??? tongue.gif

Άσε ρε, που αγχώνεστε κι εσείς για ντέρμπι... Έχετε ανέβει από τα μέσα της χρονιάς και μιλάτε κιόλας για άγχος... tongue.gif
QUOTE(v-span @ Mar 8 2007, 11:12 AM) *
By the way εσύ πού παίζεις? Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α. ?

Παίζει στον Αστέρα Αγ.Δημητρίου (Β'ΕΣΚΑΝΑ, νομίζω πρέπει να'ναι στη 2η θέση) κι αν δεν κάνω λάθος, είναι ο πρώτος τους σκόρερ (ή έστω στους 2-3 πρώτους...).
v-span
Olorin μήπως πας για να γίνεις ο νέος administrator του forum?
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Olorin
QUOTE(v-span @ Mar 8 2007, 12:03 PM) *
Olorin μήπως πας για να γίνεις ο νέος administrator του forum?
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Διαψεύδω πάραυτα τα όποια σενάρια περί επιθυμίας μου να λάβω αυξημένες αρμοδιότητες στο forum... O σεβασμός μου στο πρόσωπο (και στο συνεχώς εναλλασσόμενο avatar) του σεβάσμιου dizzy_fingers είναι απεριόριστος και ουδέποτε μου πέρασαν από το μυαλό σχέδια υπονόμευσής του... tongue.gif

Άλλωστε, πιθανότατα σε 2,5-3 μήνες να σας γράφω από κανένα φυλάκιο στη πινέζα... sad.gif
dominoman
QUOTE(Olorin @ Mar 8 2007, 02:07 PM) *
Διαψεύδω πάραυτα τα όποια σενάρια περί επιθυμίας μου να λάβω αυξημένες αρμοδιότητες στο forum... O σεβασμός μου στο πρόσωπο (και στο συνεχώς εναλλασσόμενο avatar) του σεβάσμιου dizzy_fingers είναι απεριόριστος και ουδέποτε μου πέρασαν από το μυαλό σχέδια υπονόμευσής του... tongue.gif

Άλλωστε, πιθανότατα σε 2,5-3 μήνες να σας γράφω από κανένα φυλάκιο στη πινέζα... sad.gif

Gia peziko eisai?
Olorin
QUOTE(dominoman @ Mar 8 2007, 12:10 PM) *
Gia peziko eisai?

Από όσο ξέρω, ναι...
(τουλάχιστον αν λάβω υπόψιν το χαρτί που μου είχε έρθει πριν 7 περίπου χρόνια...)
leonkalf
QUOTE(v-span @ Mar 8 2007, 01:55 PM) *
Σωστός. Σε ποια ομάδα παίζεις?

Απάντησε για μένα ο Olorin.

QUOTE(Olorin @ Mar 8 2007, 01:57 PM) *
Παίζει στον Αστέρα Αγ.Δημητρίου (Β'ΕΣΚΑΝΑ, νομίζω πρέπει να'ναι στη 2η θέση) κι αν δεν κάνω λάθος, είναι ο πρώτος τους σκόρερ (ή έστω στους 2-3 πρώτους...).

Δεν κάνεις λάθος Olorin, απόλυτα σωστός σε όλα!! 41.gif
dominoman
QUOTE(Olorin @ Mar 8 2007, 02:22 PM) *
Από όσο ξέρω, ναι...
(τουλάχιστον αν λάβω υπόψιν το χαρτί που μου είχε έρθει πριν 7 περίπου χρόνια...)

Opote peziko eisai,apo edo kai pera tha ftinete aima gia metataksi se naftiko i aeroporia,me moni elpida sas tis ekloges.... blink.gif
mimos8
QUOTE(leonkalf @ Mar 8 2007, 11:46 AM) *
Μήπως είναι ο v-span?

Tι διαφήμιση κερδίζει ο νικητής?

ομολογουμενως ο v-span ταιριαζει στην περιγραφη αλλα δεν ειναι αυτος!για να βοηθησω αγωνιζεται στις θεσεις 4-5 και μπαινει σπανια στο φορουμ
tasos
Το Καφενείο της ΕΣΚΑ ...για Α,Β,Γ,Δ ? ολες οι κατηγοριες ετσι? cool.gif
sofo4
οσοι πιστοί .........................
alexas10
Να χαιρομαστε τον tiffozi DUKE10 που σημερα εχει γεννεθλια!!!! να τα εκατοστησει και το βραδυ ολοι καλεσμενοι στη παρνηθα.... 23 βλεπεις...
pointguard
re alexas einai toso mikros o duke den nomizo... pefto apo ta sunefa! telos panton re mimo8 protoporous ennoeis ton
FOA?

AA kai phra thn proth mou koupa se arcade tou forum... epitelous giati exo luosei to fidaki pou htan h eidkothta mou kai me zorizei to keyboard eutusox to phra allou to tropaio!!! osoi pistoi proselthete smiley.gif
KOBY
Καλο ματσακι αποψε στη Δ εσκα εξ αναβολης Πατησια-Οιδιποδας κολώνου.
Κριμα που δεν παιζει φετος ο dizzy θα ειχαμε τιτανομαχια.9.30 στιν γραβα αν ψηνεται κανεις αν και το λεω καπως αργα.
Μετραμε και μεις για εσκα ε? δεν ειμαι τελειως off topic? smile.gif
Christina10 xairetismata sto giani re 8umise tou oti exei kai mia omada....(xairetismata kai se sena e?tongue.gif)
dedes-9
[quote name='alexas10' date='Mar 8 2007, 04:20 PM' post='66249']
Να χαιρομαστε τον tiffozi DUKE10 που σημερα εχει γεννεθλια!!!! να τα εκατοστησει και το βραδυ ολοι καλεσμενοι στη παρνηθα.... 23 βλεπεις..
χρονια πολλα duke10 να τα εκατοστησεις και οτι επι8υμεις
duke10
ευχαριστω πολυ τον mimo, keekee, pointguard kai dede για τις ευχες τους. Οντως σημερα κλεινω τα 23 και θα μπορω πλεον να ακολουθω τη παρεα στο "βουνο"...
dizzy_fingers
QUOTE(KOBY @ Mar 8 2007, 05:11 PM) *
Καλο ματσακι αποψε στη Δ εσκα εξ αναβολης Πατησια-Οιδιποδας κολώνου.
Κριμα που δεν παιζει φετος ο dizzy θα ειχαμε τιτανομαχια.9.30 στιν γραβα αν ψηνεται κανεις αν και το λεω καπως αργα.

huh.gif 7.gif ?
Κάποιο επεισόδιο θα έχω χάσει laugh.gif.
KOBY
Δεν επαιζες στον οιδιποδα??
tasos
τα πατησια τι καναvε τελικα..τυγχανει να ειμαι κατοικος πατησιων..!
patissia city ΑΝΟΔΟΣ !! icon_wave.gif
KOBY
Εχασαν 50-53 με τρίποντο στη ληξη.Ωραιο το παιχνιδι για δ εσκα παρα το χαμηλο σκορ.
dominoman
Epeidi apo tin polilogia edw kurastika diabaste to parakato.....
Reportaz apo eidiseografiko site:
"Ένας έφηβος από το Καζακστάν σκηνοθέτησε την απαγωγή του για να αποσπάσει λεφτά από τους γονείς του.

Ο 14χρονος εξαφανίστηκε αφήνοντας στους γονείς του απειλητικό σημείωμα στο οποίο έγραφε ότι "αν θέλετε να ξαναδείτε ζωντανό το γιο σας, πρέπει να πληρώσετε 40.000 τενγκέ (περίπου 270€). Αφήστε τα χρήματα στο γραμματοκιβώτιο".

Οι γονείς ζήτησαν τη βοήθεια της αστυνομίας η οποία ύστερα από μέρες ερευνών ανακάλυψε τυχαία τον έφηβο σε ένα μαγαζί με videogames. Μάλιστα, όπως αποκαλύφθηκε, αυτό ήταν και το μέρος στο οποίο ο νεαρός θα διέθετε τα λύτρα που ήλπιζε να αποσπάσει.

Σύμφωνα με τις αστυνομικές πηγές, αυτή δεν ήταν η πρώτη φορά που ο 14χρονος εκβίαζε ανώνυμα τους ευκατάστατους γονείς του για να αποσπάσει χρήματα. Το Φεβρουάριο έιχαν δεχτεί και άλλο απειλητικό μήνυμα στο οποίο ο νεαρός έγραφε: "Ζείτε σε παράνομο διαμέρισμα, γι' αυτό οφείλετε να πληρώσετε 30.000 τενγκέ. Βάλτε τα χρήματα στο γραμματοκιβώτιο το αργότερο εντός 22 ωρών".
Ti exume na akusume akomi!!!!!!!!!!!! blink.gif rolleyes.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
tasos
QUOTE(KOBY @ Mar 9 2007, 09:24 AM) *
Εχασαν 50-53 με τρίποντο στη ληξη.Ωραιο το παιχνιδι για δ εσκα παρα το χαμηλο σκορ.



Αχχ ρε Πατησια...!!Ελπιζω φετος να επανελθει στην Γ΄ΕΣΚΑ..! Ηταν ντερμπι για την πρωτη θεση..!
dizzy_fingers
QUOTE(KOBY @ Mar 8 2007, 09:42 PM) *
Δεν επαιζες στον οιδιποδα??

Ναι, έπαιζα στον Οιδίποδα, απλά σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ αν γνωριζόμαστε προσωπικά ή όχι smile.gif.
KOBY
Οχι φιλε dizzy μονο με PM εχουμε μιλησει...
Τρομερο οιστρο το 10 του οιδιποδα.Στα 3 απο τα 4 δεκαλεπτα μας εβαλε buzzer beater 3ποντο.Προσωπικα δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα... Μαρκαρισμενος και τις 3 φορες!
paratiritis
QUOTE(Live strong @ Mar 7 2007, 01:58 PM) *
Ακριβός είσαι μωρέ αδερφέ μου! tongue.gif
Σκόντο δε κάνεις; Και περιμένεις πελάτες με τέτοιες τιμές laugh.gif laugh.gif


file kalos eisai apo kafe alla apo mpasketaki den nomizo na to mirizeis. girnato ston frape kalitera
christina n10
QUOTE(KOBY @ Mar 8 2007, 07:11 PM) *
Καλο ματσακι αποψε στη Δ εσκα εξ αναβολης Πατησια-Οιδιποδας κολώνου.
Κριμα που δεν παιζει φετος ο dizzy θα ειχαμε τιτανομαχια.9.30 στιν γραβα αν ψηνεται κανεις αν και το λεω καπως αργα.
Μετραμε και μεις για εσκα ε? δεν ειμαι τελειως off topic? smile.gif
Christina10 xairetismata sto giani re 8umise tou oti exei kai mia omada....(xairetismata kai se sena e?tongue.gif)
Καλημερα και απο εμενα!ελειψα 5 μερες και βλεπω καναμε αλλαγες!!δεν ειναι κακο !!!!μπραβο βρε olorin για την ωραια ιδεα σου tongue.gif tongue.gif tongue.gif
koby σε ποιον γιαννη αναφερεσαι?
BASKETFUN
καλημερα Χριστινα μου.Βλεπω εδωσες τις απαραιτητες εξηγησεις.Ετσι μπραβο.Μιχαλο που εισαι?
mixalopoylos17
QUOTE(BASKETFUN @ Mar 12 2007, 07:50 AM) *
καλημερα Χριστινα μου.Βλεπω εδωσες τις απαραιτητες εξηγησεις.Ετσι μπραβο.Μιχαλο που εισαι?

εδω ειμαι ρε αντρεα στη δουλεια αφου ξερεις.εσυ που ησουνα χτες?
Live strong
QUOTE(paratiritis @ Mar 9 2007, 02:01 PM) *
file kalos eisai apo kafe alla apo mpasketaki den nomizo na to mirizeis. girnato ston frape kalitera

Άσχετο…όμως….??????????????????????????????????????????????????????????????????????????? blink.gif hammer.gif

Αααα…!!! Και ο φραπέ με χτυπάει στα νεύρα … τον αποφεύγω…. icon_drunk.gif rolleyes.gif smiley.gif
BASKETFUN
QUOTE(mixalopoylos17 @ Mar 12 2007, 07:55 AM) *
εδω ειμαι ρε αντρεα στη δουλεια αφου ξερεις.εσυ που ησουνα χτες?




στο 5υπνο.Σαπισα στον υπνο.Εσεις πηγατε για καφε ε?να παρεις πιο μετα να μαθεις αν θα παιξετε σημερα.
mixalopoylos17
QUOTE(BASKETFUN @ Mar 12 2007, 07:57 AM) *
στο 5υπνο.Σαπισα στον υπνο.Εσεις πηγατε για καφε ε?να παρεις πιο μετα να μαθεις αν θα παιξετε σημερα.

πηγαμε τι να κανουμε.ποιον να παρω.πιστευεις οτι θα παιξουμε?
christina n10
QUOTE(BASKETFUN @ Mar 12 2007, 09:57 AM) *
στο 5υπνο.Σαπισα στον υπνο.Εσεις πηγατε για καφε ε?να παρεις πιο μετα να μαθεις αν θα παιξετε σημερα.
αχ,βρε αρχηγε σας εχουν πιασει στον υπνο μου φαινεται!!!!καλα εισαστε μικρα μου?παιχνιδακι παλι σημερα,ε?ψυχολογια υπνου η καλυτερα τα πραγματα?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.