Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
reignman
Δεν μπορω να κανω edit για καποιο λογο...


Anyway να ευχαριστησω τους φιλους Pierce21 και Sihainas για την βοηθεια τους!

Εκανα register smile.gif
Manu7
Λοιπόν έχει σχέση με αυτό το ρημάδι το justin.tv.

Όταν βλέπω πχ έναν αγώνα τότε ξαφνικά μου πετάει ένα μήυμα ότι έχει πολύ κόσμο το channel και θέλει να έχεις premium account.

Αυτό το πρόβλημα το αντιμετώπιζα προ καιρού με το ultrashaft.Τώρα πλέον δεν πιάνει ακόμη και η τελευταία έκδοση.

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς βλέπει στην ουσία έναν αγώνα που το δείχνει το justin.tv?
Nostradamus
QUOTE(Manu7 @ Aug 8 2010, 19:49 ) *
Λοιπόν έχει σχέση με αυτό το ρημάδι το justin.tv.

Όταν βλέπω πχ έναν αγώνα τότε ξαφνικά μου πετάει ένα μήυμα ότι έχει πολύ κόσμο το channel και θέλει να έχεις premium account.

Αυτό το πρόβλημα το αντιμετώπιζα προ καιρού με το ultrashaft.Τώρα πλέον δεν πιάνει ακόμη και η τελευταία έκδοση.

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς βλέπει στην ουσία έναν αγώνα που το δείχνει το justin.tv?

Mου έχει συμβεί σε μερικά ματς ΝΒΑ όταν αργούσα να μπώ. Έχω μιλήσει με κάτι φίλους και μου λένε ότι υπάρχει περιορισμός των views από τη συγκεκριμένη χώρα (Ελλάδα) και αν π.χ. ο αριθμός είναι 200 views, οι πρώτοι 200 που θα μπούν δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα, ενώ το πρόβλημα το έχουν οι μετέπειτα...

Καλό είναι σε ματς που θα έχει υψηλή (ιντερνετική) τηλεθέαση να μπαίνεις από πολύ νωρίς, για την ακρίβεια από όταν το κανάλι παρουσιάζεται on-line.

Ελπίζω να βοήθησα, αν και εγώ ψάχνομαι ακόμη για την ακριβή αιτιολόγηση... rolleyes.gif
NBAholic
Ρε παιδιά, στον τελευταίο mozilla το ιστορικό δεν πάει πέραν από τη 1 βδομάδα πίσω; Το γ...μένο το μηχάνημα χθες πήγαινε όλη τη μέρα σαν υπνωτισμένο και στο τέλος μου έσβησε 100+ σελίδες που είχα πολλές βδομάδες ανοιχτές, παρότι είχα πατήσει αποθήκευση και τώρα άντε να τις ξαναεντοπίσω...
duncan21
Ρε παιδια να ρωτησω κατι?Εδω και μια μερα οποιο topic κι αν ανοιξω μου βγαζει μονο το τελευταιο ποστ και τα υπολοιπα σ' αυτη τη μορφη:

Δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

- - colonel gomelsky Μήπως ξέρει κάποιος φίλος α... Feb 15 2010, 19:06
|- - lightday QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 15 2010, 18... Feb 18 2010, 18:46
- - colonel gomelsky Έχεις δίκιο. Δεν ξέρω γιατί ... Feb 18 2010, 19:29
- - sihainas Να ρωτήσω επειδή το σκέφτομ... Feb 19 2010, 03:11
|- - colonel gomelsky QUOTE(sihainas @ Feb 19 2010, 02:11 ) Ν�... Feb 19 2010, 14:10
|- - sihainas QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 19 2010, 13... Feb 20 2010, 00:43
|- - colonel gomelsky QUOTE(sihainas @ Feb 19 2010, 23:43 ) Tha... Feb 20 2010, 15:20
- - colonel gomelsky Άσχετο με τα προηγούμενα: Κ�... Feb 19 2010, 14:51
- - sihainas χμ...όχι δεν άνοιξα άλλη θήρ�... Feb 20 2010, 16:36
- - Air Kef Υπάρχει ειδικό τόπικ για τη... Feb 23 2010, 17:33
- - kostasvc15 Ξερει κανεις καποιο τροπο γ... Feb 26 2010, 02:09
|- - lightday QUOTE(kostasvc15 @ Feb 26 2010, 01:09 ) �... Feb 26 2010, 02:33
- - sihainas Daemon Tools (google it) Βεβαια αν δεν ... Feb 26 2010, 02:16
|- - kostasvc15 QUOTE(sihainas @ Feb 25 2010, 23:16 ) Dae... Feb 26 2010, 02:32
- - john morisson Με winrar δεν νομιζω...Με Alcohol π�... Feb 26 2010, 02:25
- - captain charisma και με winrar γινεται η δουλει�... Feb 26 2010, 02:27
- - captain charisma μαγκες μια ερωτηση.εχτες το... Feb 26 2010, 15:59
- - SlobodaN Ίσως αρκετοί ήδη να το έχετ�... Mar 4 2010, 22:45
- - j-kidd13 Ρε παιδια ποιο antivirus ειναι κ... Mar 7 2010, 19:52
- - captain charisma το avira antivir ειναι καλο,αλλιω�... Mar 7 2010, 21:42
- - lightday Δοκίμασε και το microsoft security es... Mar 7 2010, 22:12
- - SlobodaN Επι την ευκαιρία πέιτε και �... Mar 8 2010, 18:23
|- - lightday QUOTE(SlobodaN @ Mar 8 2010, 17:23 ) Επ... Mar 8 2010, 23:03
- - SlobodaN Παράγγειλα το Planet Earth απο Ebay... Apr 7 2010, 21:10
|- - sn3 QUOTE(SlobodaN @ Apr 7 2010, 21:10 ) Πα... Apr 7 2010, 21:18
- - colonel gomelsky Ξέρει κάποιος φίλος πώς μπο... Apr 23 2010, 14:37
|- - Xaroumenos loukoumas QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 23 2010, 14... Apr 30 2010, 00:57
- - OnLy_PAS-AthEnS Παιδες λοιπον εχω ενα λαπτο... May 24 2010, 22:46
- - reignman Mipos mporei kaneis na kanei ena invite sto Demono... Jun 13 2010, 23:10
- - reignman Δεν μπορω να κανω edit για καπ... Jun 14 2010, 15:34
- - Manu7 Λοιπόν έχει σχέση με αυτό τ�... Aug 8 2010, 19:49
|- - Nostradamus QUOTE(Manu7 @ Aug 8 2010, 19:49 ) Λοι�... Aug 23 2010, 13:14
- - NBAholic Ρε παιδιά, στον τελευταίο moz... Εχθές, 16:35

Ολα αυτα με τον Μozila.Στον explorer και στο google chrome ανοιγουν ολα τα post που υπαρχουν σε καποιο τοπικ κανονικα.Υπαρχει καποια εξηγηση-λυση? rolleyes.gif
lakersdynasty
Δεν επηρεαζει σε κατι ο browser που χρησιμοποιεις.

πανω στα δεξια στο φορουμ σε οποιοδηποτε τοπικ υπαρχει ενα γκριζο κουμπι που γραφει"επιλογες" το πατας και κατω κατω υπαρχουν οι επιλογες

"Μονο τιτλοι"
"Συνηθης"
"Γραμμικη+"

ειναι επιλεγμενο το πρωτο.

εσυ πατα το 2ο και θα γυρισει εκει που ηταν.
duncan21
Ευχαριστω lakersdynasty.Eβλεπα το κουμπι με τις επιλογες αλλα δεν μπηκα καν στον κοπο να το ψαξω.Καψιμο των εγκεφαλικων κυτταρων απο το διαβασμα icon_drunk.gif ...
Magnus92
Θελω βοηθεια : Μου εχουν αποκλεισει τον λογαριασμο στο msn , μαλλον γιατι με περασαν για σπαμερ .
Ειναι οριστικη η διαγραφη ή θα μου τον δωσουν πισω ;;;
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Magnus92 @ Sep 16 2010, 15:18 ) *
Θελω βοηθεια : Μου εχουν αποκλεισει τον λογαριασμο στο msn , μαλλον γιατι με περασαν για σπαμερ .
Ειναι οριστικη η διαγραφη ή θα μου τον δωσουν πισω ;;;


Φίλοι σου σε έχουν μπλοκάρει;
Μπορείς να μπεις κανονικά απλά δε βλέπεις κανέναν online;
Magnus92
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Sep 16 2010, 15:58 ) *
Φίλοι σου σε έχουν μπλοκάρει;
Μπορείς να μπεις κανονικά απλά δε βλέπεις κανέναν online;



Οχι με εχουν μπλοκαρει απο τη δοιηκηση (tongue.gif τα κεντρικα εννοω)...
Δεν μπορω να μπω καθολου!
Εχει και κωδικο σφαλματος : 800488fb
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Magnus92 @ Sep 16 2010, 18:59 ) *
Οχι με εχουν μπλοκαρει απο τη δοιηκηση (tongue.gif τα κεντρικα εννοω)...
Δεν μπορω να μπω καθολου!
Εχει και κωδικο σφαλματος : 800488fb

Στο hotmail μπαίνεις;
Magnus92
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Sep 16 2010, 21:31 ) *
Στο hotmail μπαίνεις;



Ναι μπαινω κανονικα
Air Kef
κάπου θα μπορεις να τους στείλεις ενα μέιλ
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Magnus92 @ Sep 17 2010, 14:45 ) *
Ναι μπαινω κανονικα


Δοκίμασε αρχικά να αλλάξεις password και μετά κάνε αυτό που πρότεινε ο φίλτατος Air Kef
apkat
Mην ρωτατε πως και γιατι αλλα καταφερα να κανω απενεργοποιηση του προσαρμογεα της οθονης 2 φορες στο λαπ τοπ με αποτελεσμα να ανοιγει κανονικα το λαπ τοπ αλλα η οθονη αφου μπει στα windows να ειναι νεκρη..Εχει κανεις ιδεα για το πως μπορω να ενεργοποιησω ξανα τον προσαρμογεα;;
apkat
Λοιπον παραθετω και την λυση σε αντιστοιχο προβλημα που ειχε καποιος αλλος

"Εντάξει ευτυχώς έβγαλα άκρη, χωρίς να χρειαστεί να κάνω φορμάτ. Παραθέτω τη λύση, μήπως και το χρειαστεί κανένας. Μπουτάρουμε τον υπολογιστή με το cd των win,πατάμε r για να κάνουμε repair. Διαλέγουμε το λειτουργικό(συνήθως πατάμε 1 και enter)πληκτρολογούμε το password του administrator και enter. αν δεν έχουμε pass μόνο enter μετά πληκτρολογούμε enable vgasave service_system_start και η κάρτα γραφικών από disable γίνεται enable. για να ολοκληρωθεί η εργασία θα χρειαστεί restart πληκτρολογόντας exit και enter."

Το δικο μου μηχανημα δεν εχει υποδοχη cd..Θελω αν μπορει καποιος σε οσο το δυνατον απλουστερα Ελληνικα και βημα βημα να μου εξηγησει την παραπανω διαδικασια για την δικη μου περιπτωση.
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(apkat @ Sep 28 2010, 03:35 ) *
Λοιπον παραθετω και την λυση σε αντιστοιχο προβλημα που ειχε καποιος αλλος

"Εντάξει ευτυχώς έβγαλα άκρη, χωρίς να χρειαστεί να κάνω φορμάτ. Παραθέτω τη λύση, μήπως και το χρειαστεί κανένας. Μπουτάρουμε τον υπολογιστή με το cd των win,πατάμε r για να κάνουμε repair. Διαλέγουμε το λειτουργικό(συνήθως πατάμε 1 και enter)πληκτρολογούμε το password του administrator και enter. αν δεν έχουμε pass μόνο enter μετά πληκτρολογούμε enable vgasave service_system_start και η κάρτα γραφικών από disable γίνεται enable. για να ολοκληρωθεί η εργασία θα χρειαστεί restart πληκτρολογόντας exit και enter."

Το δικο μου μηχανημα δεν εχει υποδοχη cd..Θελω αν μπορει καποιος σε οσο το δυνατον απλουστερα Ελληνικα και βημα βημα να μου εξηγησει την παραπανω διαδικασια για την δικη μου περιπτωση.


Είναι παλιό το pc;
Βασικά υπάρχουν τρόποι να περάσεις τα win σε ενα usb stick και να bootάρεις από το στικάκι (αν σου δίνει τέτοια επιλογή το bios σου) wink.gif Γκούγκλαρέ το και θα βρεις τις αντίστοιχες λύσεις wink.gif

Εναλλακτική: βρες ένα usb cd-r tongue.gif
apkat
Φορματ.
Xaroumenos loukoumas
Τι φορμάτ ρε;
Απλή ήταν η λύση που είπα με το usb!
Air Kef
that was harsh
apkat
Oχι δεν καταλαβες..Το πηγα σε τεχνικο ο οποιος αφου εκανε αυτην την διαδικασια και δεν εβγαλε ακρη εκανε φορματ..
reignman
http://l33t.razerzone.com/index.php?user_d...75762b4ba74be2c

Για τους gamers! Ενας διαγωνισμος που δεν νομιζω να τους χαλαει. Κανετε απλα ενα register και αν ειναι καποιος τυχερος κερδιζει δωρα αξιας 500+ Euro!
colonel gomelsky
Για αυτήν την οθόνη τι λέτε; Έχει κανείς αυτήν η την παραπλήσια 23αρα?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169576
Magnus92
excl.gif excl.gif excl.gif ΕΠΕΙΓΟΝ tongue.gif

Επειδη βρισκεται στα σκαρια η δημιουργια blog, θελω γνωμη για το ποιο ειναι το καλυτερο "μερος" να ανοιχτει ;;;
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Magnus92 @ Jun 16 2011, 15:54 ) *
excl.gif excl.gif excl.gif ΕΠΕΙΓΟΝ tongue.gif

Επειδη βρισκεται στα σκαρια η δημιουργια blog, θελω γνωμη για το ποιο ειναι το καλυτερο "μερος" να ανοιχτει ;;;

wordpress!
nielsen
Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω υπότιτλους σε ταινίες (πρόγραμμα, σαιτ κτλ);
baskethood
QUOTE (nielsen @ Jun 29 2011, 17:17 ) *
Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω υπότιτλους σε ταινίες (πρόγραμμα, σαιτ κτλ);

Θες να μαθεις που θα βρεις υποτιτλους η πως θα τους ενσωματωσεις αφου τους βρεις ?
Ειναι για παρακολουθηση σε υπολογιστη η σε dvd,ps3 κλπ?
nielsen
QUOTE (baskethood @ Jun 29 2011, 17:20 ) *
Θες να μαθεις που θα βρεις υποτιτλους η πως θα τους ενσωματωσεις αφου τους βρεις ?
Ειναι για παρακολουθηση σε υπολογιστη η σε dvd,ps3 κλπ?


Για υπολογιστή είναι και με ενδιαφέρει κυρίως πως να τους ενσωματώσω (όχι τόσο να τους βρω).
baskethood
QUOTE (nielsen @ Jun 29 2011, 17:45 ) *
Για υπολογιστή είναι και με ενδιαφέρει κυρίως πως να τους ενσωματώσω (όχι τόσο να τους βρω).

Γι αυτο σε ρωτησα που θελεις να δεις την ταινια wink.gif
Απ τη στιγμη που θα την δεις στον υπολογιστη δεν χρειαζεται να κανεις ενσωματωση.
Θα δωσεις απλα την ιδια ονομασια σε υποτιτλους και ταινια,εκτος απ τις καταληξεις,και θα τα τοποθετησεις στον ιδιο φακελο.
Παραδειγμα,αν η ταινια λεγεται rock,τοτε θα ονομασεις την ταινια rock.avi και τους υποτιτλους rock.srt.
Με ενα προγραμμα free οπως το kmplayer δεν θα χρειαστεις τιποτε αλλο wink.gif
nielsen
QUOTE (baskethood @ Jun 29 2011, 17:52 ) *
Γι αυτο σε ρωτησα που θελεις να δεις την ταινια wink.gif
Απ τη στιγμη που θα την δεις στον υπολογιστη δεν χρειαζεται να κανεις ενσωματωση.
Θα δωσεις απλα την ιδια ονομασια σε υποτιτλους και ταινια,εκτος απ τις καταληξεις,και θα τα τοποθετησεις στον ιδιο φακελο.
Παραδειγμα,αν η ταινια λεγεται rock,τοτε θα ονομασεις την ταινια rock.avi και τους υποτιτλους rock.srt.
Με ενα προγραμμα free οπως το kmplayer δεν θα χρειαστεις τιποτε αλλο wink.gif


thanx! το πρόγραμμα που λες θα χρησιμεύσει απλά για να παίξουν οι υπότιτλοι;
baskethood
QUOTE (nielsen @ Jun 29 2011, 18:05 ) *
thanx! το πρόγραμμα που λες θα χρησιμεύσει απλά για να παίξουν οι υπότιτλοι;

Το προγραμμα αυτο μπορει να παιξει τα παντα(avi,mkv,mp4,κλπ) χωρις να χρειαζονται codecs,και βεβαια αναπαραγει και υποτιτλους.
nielsen
QUOTE (baskethood @ Jun 29 2011, 18:10 ) *
Το προγραμμα αυτο μπορει να παιξει τα παντα(avi,mkv,mp4,κλπ) χωρις να χρειαζονται codecs,και βεβαια αναπαραγει και υποτιτλους.


Το τσέκαρα και δουλεύει μια χαρά biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
Καλύτερα από το kmplayer, χρησιμοποιώντας το ίδιο backend είναι πάντως το smplayer και το fork αυτού, umplayer smile.gif
nikolas12
Έχω ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα. Ενώ τα Itunes λειτουργούσαν κανονικά, μετά από μια επανεκκίνηση μου γράφουν το μήνυμα:
Itunes was not installed correctly. Please reinstall Itunes.
Error 7 (Windows error 14001)

Έκανα απεγκατάσταση και έκανα ξανά εγκατάσταση τα Itunes, αλλα με το που παω να τα ανοίξω βγαίνει και πάλι το ίδιο μήνυμα. Τι μπορώ να κάνω. Θέλω άμεσα απάντηση.
Xaroumenos loukoumas
Για εγκατέστησε αυτό: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=26347
nikolas12
Τίποτα. Προσπαθώ εδώ και πάρα πολλή ώρα και πραγματικά έχω δοκιμάσει τα πάντα. Ότι και να κάνω συνέχεια το ίδιο πράγμα. Υπάρχει κάτι άλλο;
lakersdynasty
παιδια το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα αν το δει καποιος μεσα στις επομενες ωρες ας μου απαντησει γιατι ειναι λιγακι επειγον. αλλα και γενικα καθε απαντηση ειναι χρησιμη biggrin.gif

εχω ενα ψηφιακο δεκτη DVB-T748SD

http://www.iq-smart.com/digital-recievers.php

που λεει οτι εχει αυτα τα χαρακτιριστικα

Αποκωδικοποιητής βίντεο
MPEG-1/ MPEG-2 / MP@ML / MPEG-4 AVC / H.264 HP@L3
Αποκωδικοποιητής ήχου MPEG-1 Layer 1,2 PCM/ AC3 / HE-AAC V1.0
Αναλογία εξόδου βίντεο 4:3 / 16:9 / auto
Ανάλυση βίντεο 480i, 480p, 576i, 576p

βλεπω οτι δειχνει εικονες jpg παιζει mp3 ηχο αλλα δεν βρισκω κανενα ειδος βιντεο που να ειναι συμβατο με αυτα που εχω στον εξωτερικο δισκο που εχω συνδεσει.

ειχα κοδικοποιησει ενα βιντεο σε mpeg 2 για να δω αν το αναγνωριζει αλλα τζιφος.

θα μπορουσε να μου προτεινει καποιος ενα format που πιστευει οτι θαναι συμβατο για να το δοκιμασω?
bballbill
QUOTE(lakersdynasty @ Aug 7 2011, 22:52 ) *
αλλα και γενικα καθε απαντηση ειναι χρησιμη biggrin.gif

θα μπορουσε να μου προτεινει καποιος ενα format που πιστευει οτι θαναι συμβατο για να το δοκιμασω?


Video Files
.3g2 3GPP2 Multimedia File
.3gp 3GPP Multimedia File
.asf Advanced Systems Format File
.asx Microsoft ASF Redirector File
.avi Audio Video Interleave File
.flv Flash Video File
.mov Apple QuickTime Movie
.mp4 MPEG-4 Video File
.mpg MPEG Video File
.rm Real Media File
.swf Shockwave Flash Movie
.vob DVD Video Object File
.wmv Windows Media Video File biggrin.gif
Das Kapital
Οσον αφορα τους υποτιτλους που ειδα πιο πανω γιατι δεν κανετε τη ζωη σας πιο ευκολη συροντας τους πανω στο παραθυρο του player; Ειναι τοσο απλο!
baskethood
Δεν ξερω αν γινεται αλλα λεω να ρωτησω :
Μπορω να στειλω σε καπου(email,facebook) ενα video απο το youtube αλλα αυτο να μην ξεκιναει απ την αρχη αλλα απο
ενα συγκεκριμενο σημειο?
morrison
QUOTE(baskethood @ Aug 12 2011, 12:14 ) *
Δεν ξερω αν γινεται αλλα λεω να ρωτησω :
Μπορω να στειλω σε καπου(email,facebook) ενα video απο το youtube αλλα αυτο να μην ξεκιναει απ την αρχη αλλα απο
ενα συγκεκριμενο σημειο?


Γινεται.
Ας πουμε οτι θελεις να στειλεις το παρακατω βιντεο και θες να ξεκινησει απο το 2:33.

http://www.youtube.com/watch?v=vQwmR5KLUI8#t=02m33s

Πιο απλα μετα την διευθυνση θα προσθεσεις #t=02m33s.

baskethood
QUOTE (morrison @ Aug 12 2011, 12:31 ) *
Γινεται.
Ας πουμε οτι θελεις να στειλεις το παρακατω βιντεο και θες να ξεκινησει απο το 2:33.

http://www.youtube.com/watch?v=vQwmR5KLUI8#t=02m33s

Πιο απλα μετα την διευθυνση θα προσθεσεις #t=02m33s.

Ωραιος smile.gif
Ευχαριστω wink.gif
rchos
παιδες ζηταω μια μικρη βοηθεια απο τους κομπιοτεραδες του φορουμ.

θελει ενα ξαδερφακι να παρει λαπτοπ και εχει πρηξει τον θειο μου με αυτο το θεμα.
ηρθε ο δυσμοιρος και με ρωτησε να τον βοηθησω να βρει ενα λαπτοπ γυρω στα 600 ευρα καθοτι τοσα διαθετει ο ανθρωπος.

ξερει ομως οτι ο γιος του θα θελει να του χωσει μεσα παιχνιδια στο φουλ.οποτε μου ζητησε να ψαξω λαπτοπ που να μπορει να σηκωνει οσο πιο πολυ γινεται παιχνιδια με αυτα τα λεφτα.

για δωστε καμια συμβουλη μερι 700 ευρω θα σας πω εγω γιατι και τα γενεθλια του να τσονταρω και εγω αντι για δωρο.
PanosIlio
Θα σου πρότεινα κάτι σε Dell σαν κι αυτό http://www.multirama.gr/products/product?p...mp;catid=010200

Οι προδιαγραφές του είναι οι κλασσικές Core i5-480M 2.66 GHz, δίσκο 320GB, 3GB μνήμης

Το βασικό όμως είναι το άψογο service, το λέω από προσωπικής εμπειρίας, που σου προσφέρει η Dell σε περίπτωση που κάτι γίνει. Δεν θα το βρεις αλλού.

Και επειδή είναι και προσφορά, προτείνω τα extra χρήματα που θα έδινε ή να βάλει και άλλο 1GB μνήμα (λογικά θα παίρνει μέχρι 4 αυτό) ή να αγοράσει περισσότερη εγγύηση, ακόμα και On site υποστήριξη.
PanosIlio
*1GB μνήμα

1GB μνήμη εννοούσα φυσικά tongue.gif
Vagouridis
QUOTE(PanosIlio @ Sep 21 2011, 10:58 ) *
Θα σου πρότεινα κάτι σε Dell σαν κι αυτό http://www.multirama.gr/products/product?p...mp;catid=010200

Οι προδιαγραφές του είναι οι κλασσικές Core i5-480M 2.66 GHz, δίσκο 320GB, 3GB μνήμης

Το βασικό όμως είναι το άψογο service, το λέω από προσωπικής εμπειρίας, που σου προσφέρει η Dell σε περίπτωση που κάτι γίνει. Δεν θα το βρεις αλλού.

Και επειδή είναι και προσφορά, προτείνω τα extra χρήματα που θα έδινε ή να βάλει και άλλο 1GB μνήμα (λογικά θα παίρνει μέχρι 4 αυτό) ή να αγοράσει περισσότερη εγγύηση, ακόμα και On site υποστήριξη.

Με intel καρτα λιγο δυσκολο για τα παιχνιδια που ζητα .Θα προτεινα επισης dell καθαρα για θεμα εγγυησης αλλα αλλο μοντελο >> http://www.skroutz.gr/s/337299/Dell-Inspir...-3GB-320GB.html

http://www.skroutz.gr/s/336063/Dell-Inspir...-4GB-500GB.html

http://www.skroutz.gr/s/329930/Dell-Inspir...0GB-HD5470.html

http://www.skroutz.gr/s/330587/Dell-Inspir...GB-HD-5470.html
PanosIlio
Σωστά, αυτό με την κάρτα γραφικών δεν το είχα προσέξει. Και καλό θα είναι η κάρτα γραφικών να μην τραβάει μνήμη από τη μνήμη του laptop.

Αυτά τα μοντέλα δεν το κάνουν αυτό.

Πάντως άποψή μου είναι πως gaming + laptop δεν πάνε μαζί, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων που όμως οι τιμές εκεί είναι απαγορευτικές, έτσι σαν συμβουλή για τον πιτσιρικά.
PanosIlio
RIP Steve Jobs, καλό ταξίδι...

http://www.apple.com

http://www.nooz.gr/tech/nekros-o-stiv-tzomps
SG3ptshooter
Όταν πάω να μπω στο nba.com μου εμφανίζει αυτό το σφάλμα ο Chrome:

QUOTE
Λήφθηκαν διπλότυπες κεφαλίδες από το διακομιστή

Η απάντηση από το διακομιστή περιλάμβανε διπλότυπες κεφαλίδες. Αυτό το πρόβλημα είναι γενικά το αποτέλεσμα ενός ιστότοπου ή διακομιστή μεσολάβησης που δεν ρυθμίστηκε σωστά. Μόνο ο διαχειριστής του ιστότοπου ή του διακομιστή μεσολάβησης μπορεί να διορθώσει αυτό το πρόβλημα.
Σφάλμα 350 (net::ERR_RESPONSE_HEADERS_MULTIPLE_LOCATION): Λήφθηκαν πολλές κεφαλίδες τοποθεσίας. Αυτό δεν επιτρέπεται για λόγους προστασίας έναντι επιθέσεων διαχωρισμού απόκρισης HTTP.


σε άλλες σελίδες δεν έχω κάποιο θέμα, απ' την άλλη δε γίνεται να μην έχει διαμαρτυρηθεί κανείς σας εδώ, ούτε να έχει επί ώρες πρόβλημα ένα τόσο επισκέψιμο σάιτ. Elaborate.
Johanvil
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 17 2011, 01:13 ) *
Όταν πάω να μπω στο nba.com μου εμφανίζει αυτό το σφάλμα ο Chrome:



σε άλλες σελίδες δεν έχω κάποιο θέμα, απ' την άλλη δε γίνεται να μην έχει διαμαρτυρηθεί κανείς σας εδώ, ούτε να έχει επί ώρες πρόβλημα ένα τόσο επισκέψιμο σάιτ. Elaborate.



Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω απο χθες το βραδυ και γω.Μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.Προσπαθησα να μπω μεσω Firefox και μπαινει κανονικοτατα στο nba.com.Με το chrome ομως τι γινεται?Θα φτιαχτει απο μονο του?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.