Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
sihainas
Κατ'αρχας σίγουρα είναι .avi τα αρχεία σου και όχι .avi.001, .avi.002 κλπ? Αν είναι το 2ο τότε θες το HJ Split

Τέλος για να μην μπλέκετε με codecs κατεβάστε τον KMPlayer μακράν ο καλύτερος που έχω χρησιμοποιήσει.

edit. Άκυρο τώρα το είδα ότι το φτιαξες
Air Kef
Διαφωνώ βασικά ότι ο φθηνός τοσίμπα θα κρατήσει όσο ενας φθηνός Acer.

Συμφωνω για τα υπόλοιπα για Μακ, και κυρίως για το trackpad. Ακόμα το βλέπω στον ύπνο μου, ακόμα κυλάω δυο μου δάχτυλα στον τοσίμπα μου μηπως κανει το ιδιο καποια στιγμή, έστω κατα λάθος.

Το Σταρτ πακ που ειπες σιχαινά, θα ειναι κάτι σαν την Home Edition των XP-VIsta? Δλδ η φθηνή με τα βασικά επάνω;
j-kidd13
QUOTE(sihainas @ Jun 15 2009, 23:05 ) *
Κατ'αρχας σίγουρα είναι .avi τα αρχεία σου και όχι .avi.001, .avi.002 κλπ? Αν είναι το 2ο τότε θες το HJ Split

Τέλος για να μην μπλέκετε με codecs κατεβάστε τον KMPlayer μακράν ο καλύτερος που έχω χρησιμοποιήσει.

edit. Άκυρο τώρα το είδα ότι το φτιαξες

Βασικά έτσι όπως το ειπες τα έβγαζε....avi001,avi002,avi003,avi004...To HJ split τι κάνει ακριβώς?
sihainas
Δεν ξέρω πως είναι το home edition καθώς στη σχολή μας δίνουν τα professional αλλά αυτό για το starter pack πρέπει να ισχύει ότι θα έχει κάτι γελοίους περιορισμούς όπως αυτούς που ανέφερα...

To HJ Split ενώνει τα avi.001, avi.002... σε ένα .avi αρχείο
Gravedigger
http://www.plaisio.gr/product.aspx?product...C96156A5113750C

Guyz πως σας φαίνεται αυτό??Είναι καλή η τιμή σε σχέση με την απόδοση του?Δεν έχω τρελές απαιτήσεις για παιχνίδια κτλ..
Air Kef
Νομίζω....καλορίζικος, δεν βλέπω κατι μείον.. (περα απο τα κιλά του tongue.gif)
The Warlus
Παιδιά εδώ και 3-4 μέρες έχω ένα πρόβλημα με το msn.Συγκεκριμένα δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό μου.Δοκίμασα σε άλλους λογαριασμούς και έμπαινε κανονικά,αλλά στον δικό μου όχι.Ξέρει κανείς τίποτα επί του θέματος;
Air Kef
Στο hotmail μπαίνεις; Μηπως έχεις κάποιο πρόβλημα με τον κωδικό σου/ δεν γραφεις σωστά κατι;
The Warlus
QUOTE(Air Kef @ Jul 10 2009, 15:21 ) *
Στο hotmail μπαίνεις; Μηπως έχεις κάποιο πρόβλημα με τον κωδικό σου/ δεν γραφεις σωστά κατι;


Ναι το τσέκαρα,στην σελίδα του Windows Live(αυτή που έχει τα mail κτλ) μπαίνω κανονικά,αλλά στο messenger δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα.Το έχει ξανακάνει αλλά κρατούσε μόνο λίγες ώρες...
sihainas
Για όσους δεν τα μάθανε κυκλοφόρησε επιτέλους το Snow Leopard και κοστίζει 30 euros για όσους είχαν το Leopard εγκατεστημένο (αν και απ'ότι ακούγεται δεν είναι απαραίτητο). Μόνη απαραίτητη προηπόθεση...να έχετε επεξεργαστή intel...καθώς δεν υποστηρίζει Power PC...
Air Kef
Ρε ξέρεις κανείς πως κάνουμε update drivers των usb σε vista?
jois21
Από το ντιβαις μανατζερ αν και πρεπει να τα βρει μόνο του κανονικά···
almirosbc
θελω λιγη βοηθεια πως να κατεβαζω βιντεακια απο το youtube στον υπολογιστη και μετα να τα γραφω σε cd ....
θα με βοηθησει κανεις??
kotzito
QUOTE(almirosbc @ Sep 5 2009, 15:14 ) *
θελω λιγη βοηθεια πως να κατεβαζω βιντεακια απο το youtube στον υπολογιστη και μετα να τα γραφω σε cd ....
θα με βοηθησει κανεις??

www.vixy.net
http://www.dvdvideosoft.com/online-YouTube...-download.hτμ


Ή μπορεις να συνδυασεις καποιο προγραμμα οπως το YouTube Downloader με καποιο προγραμμα μετατροπης video για να φερεις τα βιντεο στην μορφη που θες
almirosbc
κατεβασα τα video αλλα τωρα θελω να τα γραψω σε ενα cd πωσ θα το κανω??
Air Kef
Εχω ανέβει Λαρισα για να δωσω κατι μαθηματα και αποψε εχω ενα κενο απο διαβασμα και ειπα να επισκεφτώ ενα νετκαφε να θυμηθω τον παλιο καλο καιρο του α εξαμηνου που ακομα δεν ειχα νετ σπιτι και εβγαινα εξω μετα τις 12 να μπω basketforum και να κατεβάσω κανα τραγούδι.

Ύστερα απο 5 χρόνια λοιπον, να μαι ξανα εδώ, να προσπαθώ να παιξω κανα παιχνίδι, αλλά σε οποιο και να πατήσω είτε δεν παιζει, είτε παει να κανει καποιου ειδους αυτοματη εγκατάσταση εκεινη την ωρα που πέρνει ώρα κτλ.

ΤΙ ΣΚΑΤΑ;;;

Κι εχω αλλάξει 2-3 νετκαφε!

Νεα μοδα ή κανω κατι λαθος;

Να ρωτήσω την ηλίθια στο ταμείο αποκλείεται.
sn3
QUOTE(Air Kef @ Sep 9 2009, 04:08 ) *
Εχω ανέβει Λαρισα για να δωσω κατι μαθηματα και αποψε εχω ενα κενο απο διαβασμα και ειπα να επισκεφτώ ενα νετκαφε να θυμηθω τον παλιο καλο καιρο του α εξαμηνου που ακομα δεν ειχα νετ σπιτι και εβγαινα εξω μετα τις 12 να μπω basketforum και να κατεβάσω κανα τραγούδι.

Ύστερα απο 5 χρόνια λοιπον, να μαι ξανα εδώ, να προσπαθώ να παιξω κανα παιχνίδι, αλλά σε οποιο και να πατήσω είτε δεν παιζει, είτε παει να κανει καποιου ειδους αυτοματη εγκατάσταση εκεινη την ωρα που πέρνει ώρα κτλ.

ΤΙ ΣΚΑΤΑ;;;

Κι εχω αλλάξει 2-3 νετκαφε!

Νεα μοδα ή κανω κατι λαθος;

Να ρωτήσω την ηλίθια στο ταμείο αποκλείεται.

επειδη ειμαι απο λαρισα σε ποια καφε πηγες ?
Air Kef
Αυτη την στιγμή νομίζω πως ειναι στο Web στην τρίγωνη, πριν περασα απο τα Knet στην Ταχυδρομείου και τα Gnet, πάλι στην τρίγωνη.

Απο οτι μου πε ενα παλικάρι διπλα, τα παιχνίδια δεν ειναι αποθηκευμένα στο πσ και κατεβάζονται εκεινη την ωρα που τα πατάω, αρα κάνουν αρκετή ώρα μέχρι να εγκατασταθούν ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ, ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΙΞΩ 2Κ9!
apkat
Αστα τα 2κ9 ρε κεφ και πηγαινε να πιεις καμια μπυρα σε κανενα αφτερακι..!!
sn3
QUOTE(Air Kef @ Sep 9 2009, 04:30 ) *
Αυτη την στιγμή νομίζω πως ειναι στο Web στην τρίγωνη, πριν περασα απο τα Knet στην Ταχυδρομείου και τα Gnet, πάλι στην τρίγωνη.

Απο οτι μου πε ενα παλικάρι διπλα, τα παιχνίδια δεν ειναι αποθηκευμένα στο πσ και κατεβάζονται εκεινη την ωρα που τα πατάω, αρα κάνουν αρκετή ώρα μέχρι να εγκατασταθούν ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ, ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΙΞΩ 2Κ9!

αυτο ισχυει.. μενω κ εκει κοντα.χαχαχα.οντως τα κατεβαζει.ετοιμα εχει μονο αυτα που παιζονται πολυ( καουντερ,λαιν ειτζ κ λοιπες βλακειουλες κατα τη γνωμη μου.χαχα) ειδικα για 2κ9 θες κανα μισαωρο σιγουρα. καλη υπομονη
Air Kef
Τελικά έπαιξα Unreal 2004 μετά από περισσότερο απο μισή ώρα, όντως, το έλιωσα όμως.


QUOTE
Αστα τα 2κ9 ρε κεφ και πηγαινε να πιεις καμια μπυρα σε κανενα αφτερακι..!!


1) Που να πάω ρε Καραμήτρο μόνος μου, ή διαβαζαν όλοι ή είχαν πέσει για ύπνο τέτοια ώρα σε περίοδο εξεταστικής!
2) Ασε που σου λέω είχε και συναισθηματική αξία. biggrin.gif
ComingUpRoses
QUOTE(almirosbc @ Sep 5 2009, 22:30 ) *
κατεβασα τα video αλλα τωρα θελω να τα γραψω σε ενα cd πωσ θα το κανω??



λοιπον θα στο ξαναπω πιο αναλυτικα! ... κατεβαζεισ YOUTUBE DOWNLOADER .. κατεβαζεισ το videaki .. .ανηγεις το youtube downloader και πατας στο κατω που λεει "Convert video to file" .. κανεις browse το FILE kai patas OK και η μετατροπη εγινε ... μετα ανοιγεις το Windows Movie Maker τα βαζεις ολα μαζι τα απωθηκευεισ (Αποθηκευση εργου ΩΣ) και μετα τα γραφεις με nero! ειναι πολυ ευκολο! δοκιμασετο!
Gravedigger
QUOTE (R0cketMan @ Sep 11 2009, 14:09 ) *
λοιπον θα στο ξαναπω πιο αναλυτικα! ... κατεβαζεισ YOUTUBE DOWNLOADER .. κατεβαζεισ το videaki .. .ανηγεις το youtube downloader και πατας στο κατω που λεει "Convert video to file" .. κανεις browse το FILE kai patas OK και η μετατροπη εγινε ... μετα ανοιγεις το Windows Movie Maker τα βαζεις ολα μαζι τα απωθηκευεισ (Αποθηκευση εργου ΩΣ) και μετα τα γραφεις με nero! ειναι πολυ ευκολο! δοκιμασετο!

Σου λέει ότι το κατέβασε και θέλει να το γράψει και εσύ του λες πως να το κατεβάσει και ότι το γράφει με Nero...(Το οποίο και σε ρωτάει πως γίνεται.)
sihainas
Για όσους έχουν τεράστια μουσική βιβλιοθήκη... για όσους έχουν ΠΟΛΛΑ τραγούδια ξεχασμένα στο δίσκο για κάτι χρόνια... ή έχουν πολλά που δεν τα έχουν ακούσει ποτέ (ποσοι από μας έχουν "αγοράσει" ένα album μόνο και μονο για 1-2 τραγούδια;;) Ή τέλος για όσους βαριούνται απλά να φτιάχνουν 10άδες playlists ειδικά αν είστε σαν εμένα και τώρα με το διάβασμα για την εξεταστική τα ηχεία παίρνουν φωτιά...ναι υπάρχει λύση και λεγεται iTunes 9... Τα Genius Mixes είναι στην κυριολεξία genius... είναι σαν το last.fm radio για όσους ξέρουν μόνο που είναι με τραγούδια που έχετε ήδη... και δουλεύει τέλεια
dizzy_fingers
Εμένα δε μου έχει βγάλει ακόμα ενδιαφέροντες συνδιασμούς...μα joy division μαζί με killers με tag punk rock? laugh.gif

Είναι έξυπνη ιδέα όμως, κι όσο περισσότεροι τη χρησιμοποιούν τόσο καλύτερη θα γίνεται (επίσης βοηθάει αν έχεις και πολλά....πάρα πολλά τραγούδια όπως λες).


Εν τω μεταξύ, ακόμα δεν έχω βάλει snow leopard....εσύ?
sihainas
Ναι έχω βάλει... κοιτα εμφανείς διαφορές θα δεις λίγες κυρίως στο expose και στα stacks...όπως θα δεις διαφορά και στο σκληρό σου δίσκο... η εγκατάσταση είναι πανεύκολη...δλδ βάζεις το cd μέσα πατάς διπλό κλικ και αυτό ήταν σε 30-45 λεπτά το μηχάνημα θα κάνει restart και όλα θα είναι όπως τα άφησες... είχε ένα πρόβλημα με το flash στον safari απ'ότι άκουσα (χρεισημοποιώ firefox οπότε δεν ξέρω) αλλά με το 10.6.1 νομίζω διορθώθηκε.
SlobodaN
Δεν αφορά υπολογιστές αλλά δεν βρήκα και το κατάλληλο topic.


Μετά λοιπόν απο πολύυυυυυυυ ψάξιμο όσον αφορά τους HD δέκτες κατέληξα σε αυτόν:
http://www.hellenicsat.gr/mvision-hd200-combo.html

Τα παίζει όλα, τα κάνει όλα , και σε Full HD αναλύσεις φυσικά. Για να εξηγηθώ λίγο στα SD κανάλια βέβαια μην περιμένετε Full HD εικόνα γιατί απλά δεν γίνεται. Αλλά και σε αυτά υπάρχει τεράστια βελτίωση εικόνας. Η τιμή του -αναλογικά με τις δυνατότητες που έχει- είναι πάρα πάρα πολύ καλή. Έχει 100% συμβατότητα με κάρτες Nova, εκτός απο τις "παντρεμένες".

Παρεπιπτόντως τι Μ@@@@@ είστε εκεί στη Nova ρε..

Τέλοςπάντων,
τέλος επόμενης εβδομάδας μάλλον θα τον έχω και θα σας πω εντυπώσεις.
hagi
QUOTE(SlobodaN @ Oct 1 2009, 17:08 ) *
Δεν αφορά υπολογιστές αλλά δεν βρήκα και το κατάλληλο topic.


Μετά λοιπόν απο πολύυυυυυυυ ψάξιμο όσον αφορά τους HD δέκτες κατέληξα σε αυτόν:
http://www.hellenicsat.gr/mvision-hd200-combo.html

Τα παίζει όλα, τα κάνει όλα , και σε Full HD αναλύσεις φυσικά. Για να εξηγηθώ λίγο στα SD κανάλια βέβαια μην περιμένετε Full HD εικόνα γιατί απλά δεν γίνεται. Αλλά και σε αυτά υπάρχει τεράστια βελτίωση εικόνας. Η τιμή του -αναλογικά με τις δυνατότητες που έχει- είναι πάρα πάρα πολύ καλή. Έχει 100% συμβατότητα με κάρτες Nova, εκτός απο τις "παντρεμένες".

Παρεπιπτόντως τι Μ@@@@@ είστε εκεί στη Nova ρε..

Τέλοςπάντων,
τέλος επόμενης εβδομάδας μάλλον θα τον έχω και θα σας πω εντυπώσεις.

Ενδιαφέρον φαίνεται..Και όντως πολύ καλή τιμή..Αν τον παρεις γράψε εντυπώσεις να δούμε τί λέει..
SlobodaN
QUOTE(hagi @ Oct 1 2009, 17:29 ) *
Ενδιαφέρον φαίνεται..Και όντως πολύ καλή τιμή..Αν τον παρεις γράψε εντυπώσεις να δούμε τί λέει..



Nαι βέβαια θα σου πω. Τον βρήκα και τον έκανα κράτηση σε τιμή κόστους απο αντιπρόσωπο. 205 ευρώ.
pinkTimeout

μια ερωτησουλα..
πως μπορω να κανω ποστ μια φωτογραφια απο αρχειο του υπολογιστη μου?
lakersdynasty
QUOTE(pinkTimeout @ Oct 6 2009, 17:31 ) *
μια ερωτησουλα..
πως μπορω να κανω ποστ μια φωτογραφια απο αρχειο του υπολογιστη μου?


Ενας τροπος ειναι να χρησιμοποιησεις το:

http://imageshack.us/


Πατας το κουμπι "browse" διαλεγεις την εικονα και μετα διαλεγεις απο κατω στις επιλογες 640x480 (message boards) η οποιαδηποτε αλλη επιλογη σου αρεσει περισοτερο.


Πατας start upload

οταν γινει upload η εικονα θα σου βγαλει καποια λινκς απο αυτα θα παρεις ενα απο αυτα που σου λεει οτι ειναι   Hotlink for forums (προς τα κατω)


και θα φαινεται η εικονα καπως ετσι:




tongue.gif   

δεν ξερω ομως αν ειναι υποχρεωτικο να εχει λογαριασμο στο σαϊτ. Νομιζω πως οχι.
pinkTimeout
QUOTE(lakersdynasty @ Oct 6 2009, 17:49 ) *
Ενας τροπος ειναι να χρησιμοποιησεις το:

http://imageshack.us/


Σ' ευχαριστω πολυ. Το προσπαθω! smile.gif
SlobodaN
http://www.zotos.biz/content/view/331/118/

Άντε και δεν βλέπω την ώρα !! Άυριο λέμεεεεεεεεε
Johanvil
Παιδες δεν μπορω να βαλω avatar.Διαλεγω μια φωτογραφια που θελω να βαλω αλλα δεν εμφανιζεται οταν ποσταρω αριστερα και κατω απο το ονομα.


EDIT:Ακυρο,το βρηκα τελικα.
SlobodaN
QUOTE(SlobodaN @ Oct 1 2009, 17:08 ) *
Δεν αφορά υπολογιστές αλλά δεν βρήκα και το κατάλληλο topic.


Μετά λοιπόν απο πολύυυυυυυυ ψάξιμο όσον αφορά τους HD δέκτες κατέληξα σε αυτόν:
http://www.hellenicsat.gr/mvision-hd200-combo.html

Τα παίζει όλα, τα κάνει όλα , και σε Full HD αναλύσεις φυσικά. Για να εξηγηθώ λίγο στα SD κανάλια βέβαια μην περιμένετε Full HD εικόνα γιατί απλά δεν γίνεται. Αλλά και σε αυτά υπάρχει τεράστια βελτίωση εικόνας. Η τιμή του -αναλογικά με τις δυνατότητες που έχει- είναι πάρα πάρα πολύ καλή. Έχει 100% συμβατότητα με κάρτες Nova, εκτός απο τις "παντρεμένες".

Παρεπιπτόντως τι Μ@@@@@ είστε εκεί στη Nova ρε..

Τέλοςπάντων,
τέλος επόμενης εβδομάδας μάλλον θα τον έχω και θα σας πω εντυπώσεις.



Να πω 2-3 πράγματα για τον δέκτη. Καταρχήν τον έβαλα χτες μεσημέρη. Παρόλο που έχει Ελληνικό μενού επειδή είμαι άσχετος με τα δορυφορικά και είναι η πρώτη φορά που παίρνω δέκτη εμπορίου εκτός του "πατάτασατ" έκανα αρκετή ώρα για να τον συνηθήσω και να προσαρμοστώ.

Την πρώτη ήττα την έφαγα με το που τον έβαλα να κάνει το πρώτο scan δορυφόρου. Μου βρήκε συνολικά 1200 (!!!) κανάλια εκ των οποίων τα μισά κωδικοποιημένα -δλδ άχρηστα προς το παρόν-. Το χειρότερο όμως είναι ότι μου πέταξε χύμα τα κανάλια της Nova απο δω κι απο κει κι έπρεπε να τα βρω και να τα συμμαζέψω κάπου. Επίσης μου έκανε κολλήματα και στην εικόνα αλλά και "παγώματα" και αναγκαζόμουν 4 και 5 φορές να ανοιγοκλείνω τον διακόπτη λειτουργίας για επανεκκίνηση. Μέχρι αργά χτες το βράδυ δεν την πάλευα με τίποτα σε σημείο να είμαι αποφασισμένος να τον πουλήσω άμεσα, σκεπτόμενος "τι τον ήθελες μωρέ τον δέκτη μια χαρά είσουν και με την πατάτα".

Το πρωί με το που ξύπνησα αποφάσισα να το παλέψω ηρωικά και ότι γίνει. biggrin.gif

Έκανα μια γερή εκκαθάριση αχρήστων, κωδικοποιημένων και γενικά "χαμηλής ποιότητας" καναλιών και απο τα 1200 μου εχουν μείνει τα 230. (Εκεί ωφειλόταν τα κολλήματα της οθόνης)

Μάζεψα τα κανάλια της Nova (50-55 στο σύνολο) και έφτιαξα ένα ειδικό μπουκέτο γι'αυτά.

Επικοινώνησα τηλεφωνικά με ένα παιδί απο AV Forum και με βοήθησε κάνοντας 2-3 ρυθμισούλες στο menu ώστε να παίρνω την βέλτιστη απόδοση.

Πέρασα και το τελευταίο firmware update και γενικά τον συμμάζεψα.

Εντυπώσεις:
Εικόνα είναι σαφέστατα τουλάχιστον ένα επίπεδο πάνω απο τον panasat δεν χωράει αμφιβολία σε αυτό.Πολύ καλύτερη και η κωδικοποίηση του ήχου. Εγγραφή προγράμματος δεν έχω δοκιμάσει ακόμη στην πρώτη ευκαιρία θα σας πω.
j-kidd13
Τα windows 7 ποτε θα κυκλοφορησουν επισημα??
gunclub
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 15 2009, 20:16 ) *
Τα windows 7 ποτε θα κυκλοφορησουν επισημα??

Tέλος Οκτωβρίου.Μη βιαστείς όμως να τα δούμε πρώτα.
Pierce
νομιζω τα διαφημιζουν, ήδη οτι σε πλαισιο και κωτσοβολο(;;;!!!!) μπορουν να πας για να τα δεις , απο σημερα
j-kidd13
Εχω καταληξει σε αυτο το Laptop...

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/N...te-A300-23E.htm

Ποια η γνωμη σας???
kotzito
Εχω ενα προβλημα:εδω και 1-2 μηνες οσην ωρα εχω ανοιχτο το torrent,το internet δεν λειτουργει.Και οταν το κλεινω πρεπει ή να κανω επανεκκινηση το PC ή να περιμενω κανα τεταρτο ωστε να μπορω να μπω στο internet.Εχει κανενας καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;
morrison
QUOTE(kotzito @ Oct 25 2009, 18:48 ) *
Εχω ενα προβλημα:εδω και 1-2 μηνες οσην ωρα εχω ανοιχτο το torrent,το internet δεν λειτουργει.Και οταν το κλεινω πρεπει ή να κανω επανεκκινηση το PC ή να περιμενω κανα τεταρτο ωστε να μπορω να μπω στο internet.Εχει κανενας καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

Δεν εχεις internet καθολου ή η συνδεση σου γινεται απελπιστικα αργη;
kotzito
QUOTE(john morisson @ Oct 25 2009, 18:52 ) *
Δεν εχεις internet καθολου ή η συνδεση σου γινεται απελπιστικα αργη;

Kαθολου.MSN μπορω να μπω αλλα οταν ανοιγω καποιον browser δεν φορτωνει καμια σελιδα.
morrison
QUOTE(kotzito @ Oct 25 2009, 18:58 ) *
Kαθολου.MSN μπορω να μπω αλλα οταν ανοιγω καποιον browser δεν φορτωνει καμια σελιδα.

Eγω σε καποια φαση αντιμετωπιζα το προβλημα οταν ειχα ανοιχτο τορεντ η συνδεση μου να αργει χαρακτηριστικα,σε σημειο οι σελιδες να φορτωνονται μεν αλλα πολυ αργα δε...Δεν ξερω αν αυτο που αντιμετωπιζεις εσυ ειναι αναλογο....
Ελυσα το προβλημα ανοιγοντας ports για το τορεντ ωστε να μην επηρεαζει...Το εικονιδιο στο κατω μερος του τορεντ ειναι πρασινο;
kotzito
QUOTE(john morisson @ Oct 25 2009, 19:04 ) *
Eγω σε καποια φαση αντιμετωπιζα το προβλημα οταν ειχα ανοιχτο τορεντ η συνδεση μου να αργει χαρακτηριστικα,σε σημειο οι σελιδες να φορτωνονται μεν αλλα πολυ αργα δε...Δεν ξερω αν αυτο που αντιμετωπιζεις εσυ ειναι αναλογο....
Ελυσα το προβλημα ανοιγοντας ports για το τορεντ ωστε να μην επηρεαζει...Το εικονιδιο στο κατω μερος του τορεντ ειναι πρασινο;

Αλλες φορες ειναι,αλλες οχι.Τελος παντων.Δοκιμαζω παλι να το ξαναεγκαταστησω και αν δεν βρω λυση θα ζητησω εκτενεστερη βοηθεια. rolleyes.gif
Gravedigger
QUOTE (john morisson @ Oct 25 2009, 18:52 ) *
Δεν εχεις internet καθολου ή η συνδεση σου γινεται απελπιστικα αργη;

Same shit here...Δοκίμασα να βάλω άλλο προγραμμα αλλά πάλι τα ίδια.Δεν ξέρω τι παίζει... Λαθος quote.Το πρόβλημα του kotzito έχω αλλά δεν με πετάει κατευθείαν.μπορεί να μείνει συνδεδεμένο για 5 λεπτά,μπορεί κ μισή ώρα.πάντα με πετάει όμως κάποια στιγμή.
morrison
QUOTE(Gravedigger @ Oct 26 2009, 11:09 ) *
Same shit here...Δοκίμασα να βάλω άλλο προγραμμα αλλά πάλι τα ίδια.Δεν ξέρω τι παίζει... Λαθος quote.Το πρόβλημα του kotzito έχω αλλά δεν με πετάει κατευθείαν.μπορεί να μείνει συνδεδεμένο για 5 λεπτά,μπορεί κ μισή ώρα.πάντα με πετάει όμως κάποια στιγμή.

Παντως η λυση που βρεθηκε στο λιγο διαφορετικο απο σας παντως,δικο μου προβλημα(το περιγραφω περιπου πιο πανω)ηταν το λεγομενο port forward/forwarding...Ριξε μια ματια στο νετ για ενημερωση...Εν τω μεταξυ στο youtube αναζητωντας πχ.port forward for -το ονομα του router που εχεις- ,θα βρεις καποιους οδηγους πανω σε συτο το θεμα...
almirosbc
παιδια γινετε να μου πειτε που μπορω να κατεβαζω αγωνες μπασκετ free???

δεν θυμαμαι που το ειχα ξαναδει και σας ξαναγραφω.....
SlobodaN
Mόνο το δικό μου rapidshare πάει σαν χελώνα η είναι γενικό το θέμα?
captain charisma
και μενα το απογευμα κατα τις 7 μεχρι τις 12 παει αργα ενω δειχνει οτι κατεβαζει με ταχυτητα 400 και απομενουν 4 λεπτα για να καταβει....το βραδυ μετα τις 1 κατεβαινει κατευθειαν σε 4 λεπτα....
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 25 2009, 16:40 ) *
Εχω καταληξει σε αυτο το Laptop...

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/N...te-A300-23E.htm

Ποια η γνωμη σας???

Σε κατι τετοιο θα καταληξωκαι εγω σε λιγο καιρο με το καλο.Απλα ισως διαλεξω κατι σε HP με λιγο καλυτερη καρτα γραφικων!!...για ατελειωτο 2κ10!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.