Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
lakersdynasty
QUOTE(frenchman7 @ Nov 1 2014, 18:51 ) *
Καμιά πρόταση για τσαμπέ αντιβαιρους?


όσες φορές χρησιμοποίησα το τζάμπα Avast ήμουν ευχαριστημένος.

http://www.avast.com/index
Magnus92
QUOTE(frenchman7 @ Nov 1 2014, 18:51 ) *
Καμιά πρόταση για τσαμπέ αντιβαιρους?



http://trapouloxarto.blogspot.gr/2014/09/antivirus-pc.html
frenchman7
Το πέρασα ο avast αλλά συνεχίζει να μου βγάζει ένα σωρό διαφημιστικά μπανεράκια και άκυρα λινκς.
Έχω το adblock αλλά μάλλον άχρηστο είναι
Magnus92
QUOTE(frenchman7 @ Nov 2 2014, 20:54 ) *
Το πέρασα ο avast αλλά συνεχίζει να μου βγάζει ένα σωρό διαφημιστικά μπανεράκια και άκυρα λινκς.
Έχω το adblock αλλά μάλλον άχρηστο είναι


Ισως ειναι καποιο απο τα προσθετα του browser , το οποιο πρεπει να απενεργοποιήσεις...
frenchman7
QUOTE(Magnus92 @ Nov 3 2014, 21:52 ) *
Ισως ειναι καποιο απο τα προσθετα του browser , το οποιο πρεπει να απενεργοποιήσεις...


Με φώτισες tongue.gif
Μήπως να αλλάξω browser? Μου βγάζει όλο άκυρα λινκς κλπ
bballbill
QUOTE(frenchman7 @ Nov 2 2014, 20:54 ) *
Το πέρασα ο avast αλλά συνεχίζει να μου βγάζει ένα σωρό διαφημιστικά μπανεράκια και άκυρα λινκς.
Έχω το adblock αλλά μάλλον άχρηστο είναι

Μήπως δεν το χεις ενεργοποιήσει;


Εγώ έχω το adblock και το adblock+ Element Hiding Helper. Για κοίταξέ το κι αυτό.
frenchman7
QUOTE(bballbill @ Nov 3 2014, 22:09 ) *
Μήπως δεν το χεις ενεργοποιήσει;


Εγώ έχω το adblock και το adblock+ Element Hiding Helper. Για κοίταξέ το κι αυτό.


Λογικά δουλεύει γιατί σε κάθε σελίδα που ανοίγω μου βγάζει και καλά πόσες διαφημίσεις μπλόκαρε
bballbill
Άρα λειτουργεί αλλά δεν τις μπλοκάρει όλες, οπότε πρέπει να βρεις άλλο ένα να σου μπλοκάρει και τις υπόλοιπες. Αυτό που σου πρότεινα εγώ πάντως μου μπλοκάρει και τις διαφημίσεις απ' τα streams(για google chrome μιλάμε).
bballbill
double post
frenchman7
Μπόμπα, θα το τσεκάρω αύριο να δω αν είναι αυτό
frenchman7
QUOTE(Magnus92 @ Nov 3 2014, 21:52 ) *
Ισως ειναι καποιο απο τα προσθετα του browser , το οποιο πρεπει να απενεργοποιήσεις...


Master έβαλα mozilla και όλα καλά rolleyes.gif
j-kidd13
Χρειαζομαι σχετικα εμπειρο χρηστη mac...
Οποιος ξερει να στειλει pm...
Manu7
Κρασάρoυν συχνά τα βίντεο είτε σε youtube είτε στο facebook. Ή και στα live streaming. Σε mozilla browser.

Καμιά βοήθεια για να σταματήσει όλο αυτό;

Κάνω πάντα τα updates για τα flash player
mixalisgate7
QUOTE(Manu7 @ Mar 26 2015, 18:02 ) *
Κρασάρoυν συχνά τα βίντεο είτε σε youtube είτε στο facebook. Ή και στα live streaming. Σε mozilla browser.

Καμιά βοήθεια για να σταματήσει όλο αυτό;

Κάνω πάντα τα updates για τα flash player


Όταν κολλάνε τα βίντεο σου κλείνει απότομα ο browser;
kotzito
QUOTE(Manu7 @ Mar 26 2015, 18:02 ) *
Κρασάρoυν συχνά τα βίντεο είτε σε youtube είτε στο facebook. Ή και στα live streaming. Σε mozilla browser.

Καμιά βοήθεια για να σταματήσει όλο αυτό;

Κάνω πάντα τα updates για τα flash player

Μπορεί να είναι και θέμα RAM ή κάρτας γραφικών/βίντεο. Μήπως είναι παλιές ή σου έβγαλαν κανένα πρόβλημα συμβατότητας;
Manu7
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 27 2015, 20:01 ) *
Όταν κολλάνε τα βίντεο σου κλείνει απότομα ο browser;

Όχι. Κάνω ανανέωση για να παίξει ξανα το βίντεο σε κάθε tab που έχω ανοιχτό.

QUOTE(kotzito @ Mar 28 2015, 14:27 ) *
Μπορεί να είναι και θέμα RAM ή κάρτας γραφικών/βίντεο. Μήπως είναι παλιές ή σου έβγαλαν κανένα πρόβλημα συμβατότητας;

Τι να σου πω... 4 χρόνια λάπτοπ lenovo με κάρτα γραφικών ΑΤΙ Μοbility Radeon HD 545v και 4 GB ram.

Γενικά μου βγάζει μήνυμα ότι το Shockwave flash μπορεί να είναι απασχολημένο ή έχει σταματήσει να αποκρίνεται. Και τότε πατάω διακοπή πρόσθετης λειτουργίας για να ξεμπλοκάρει. Έπειτε refresh για να ξαναφορτώσει τα βίντεο.
j-kidd13
QUOTE(Manu7 @ Mar 31 2015, 21:32 ) *
Όχι. Κάνω ανανέωση για να παίξει ξανα το βίντεο σε κάθε tab που έχω ανοιχτό.


Τι να σου πω... 4 χρόνια λάπτοπ lenovo με κάρτα γραφικών ΑΤΙ Μοbility Radeon HD 545v και 4 GB ram.

Γενικά μου βγάζει μήνυμα ότι το Shockwave flash μπορεί να είναι απασχολημένο ή έχει σταματήσει να αποκρίνεται. Και τότε πατάω διακοπή πρόσθετης λειτουργίας για να ξεμπλοκάρει. Έπειτε refresh για να ξαναφορτώσει τα βίντεο.

Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω ενιοτε,με αυτο το shockwave flash player...Πολυ εκνευριστικο.
Manolis2510
QUOTE (Manu7 @ Mar 31 2015, 20:32 ) *
Όχι. Κάνω ανανέωση για να παίξει ξανα το βίντεο σε κάθε tab που έχω ανοιχτό.


Τι να σου πω... 4 χρόνια λάπτοπ lenovo με κάρτα γραφικών ΑΤΙ Μοbility Radeon HD 545v και 4 GB ram.

Γενικά μου βγάζει μήνυμα ότι το Shockwave flash μπορεί να είναι απασχολημένο ή έχει σταματήσει να αποκρίνεται. Και τότε πατάω διακοπή πρόσθετης λειτουργίας για να ξεμπλοκάρει. Έπειτε refresh για να ξαναφορτώσει τα βίντεο.


Χρησιμοποιεις μηπως Firefox; Και μενα μου κανε πιο παλια κατι τετοια κολπα,αλλα απο τοτε αλλαξα σε Chrome και δεν εχω κανενα απολυτως θεμα..
Manu7
QUOTE(Manolis2510 @ Mar 31 2015, 21:45 ) *
Χρησιμοποιεις μηπως Firefox; Και μενα μου κανε πιο παλια κατι τετοια κολπα,αλλα απο τοτε αλλαξα σε Chrome και δεν εχω κανενα απολυτως θεμα..

Ναι.

Δεν μ'αρέσει καθόλου ο chrome όμως.. Νομίζω μου αργούσε πολύ και τον απέφευγα.
bbplayer
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 15 2015, 20:04 ) *
Χρειαζομαι σχετικα εμπειρο χρηστη mac...
Οποιος ξερει να στειλει pm...


kr;ima που δεν το είδα νωρίτερα. δεν πολυμπαίνω εδώ. λογικά τώρα θα έχεις τακτοποιηθεί
Manu7
Συμφορουμίτες καμιά συμβουλή όποιος νιώθει από pc.

Τα λάπτοπ HP ανθεκτικά; Γιατί έχει φθηνά ως 350 Ε που ενδιαφέρομαι να δώσω.

Από επεξεργαστές προτιμάτε ΑMD ή Ιntel? To ίδιο ερώτημα και για τις κάρτες γραφικών.

Γενικά το θέλω για μέτρια χρήση παιχνιδιών και καλό οπτικό αποτέλεσμα.
mixalisgate7
QUOTE(Manu7 @ Apr 30 2015, 20:10 ) *
Συμφορουμίτες καμιά συμβουλή όποιος νιώθει από pc.

Τα λάπτοπ HP ανθεκτικά; Γιατί έχει φθηνά ως 350 Ε που ενδιαφέρομαι να δώσω.

Από επεξεργαστές προτιμάτε ΑMD ή Ιntel? To ίδιο ερώτημα και για τις κάρτες γραφικών.

Γενικά το θέλω για μέτρια χρήση παιχνιδιών και καλό οπτικό αποτέλεσμα.


Μια χαρά είναι τα HP. Επεξαργαστή και κάρτα γραφικών Ιntel. Αν και εγώ προσωπικά προτιμώ την Nvidia, με την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά αφού θα έχεις μέτρια χρήση παιχνιδιών η Intel είναι οκ.
Manu7
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 30 2015, 20:20 ) *
Μια χαρά είναι τα HP. Επεξαργαστή και κάρτα γραφικών Ιntel. Αν και εγώ προσωπικά προτιμώ την Nvidia, με την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά αφού θα έχεις μέτρια χρήση παιχνιδιών η Intel είναι οκ.


Ισχύει κάτι που έμαθα ότι γενικά στην Ελλάδα δεν επισκευάζουν πολλές εταιρείες τα HP ;
mixalisgate7
QUOTE(Manu7 @ Apr 30 2015, 21:30 ) *
Ισχύει κάτι που έμαθα ότι γενικά στην Ελλάδα δεν επισκευάζουν πολλές εταιρείες τα HP ;


Ναι ισχύει αλλά πρόσφατα δεν το έχω ψάξει. Ξέρω εταιρεία που είναι επίσημος συνεργάτης αλλά δεν γνωρίζω που μένεις αν σε βολεύει, αν τελικά αγοράσεις HP και χρειαστείς service.
lightday
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 30 2015, 21:40 ) *
Ναι ισχύει αλλά πρόσφατα δεν το έχω ψάξει. Ξέρω εταιρεία που είναι επίσημος συνεργάτης αλλά δεν γνωρίζω που μένεις αν σε βολεύει, αν τελικά αγοράσεις HP και χρειαστείς service.

Tzavella 1, Filothei Psichiko
hp hellas
Αν χρειαστείς σερβις παει εκεί .
tsitum
Σκεφτομαι να παρω εναν εκτυπωτη-πολυμηχανημα laser ή led. Με scanner και ισως με fax.
Nα εχει και επιλογη χρωματος χωρις να στοχευω σε εγχρωμες φωτο,
με wifi,
με usb,
ισως και με Bluetooth.

Tι μαρκες προτεινετε που ειναι αξιοπιστες και δε χρειαζονται σχεδον καθολου παρεμβολες (γι αυτο και laser)? Απο οτι κοιταξα στο Internet οι τιμες ειναι γυρω στα 270 euro για αυτα τα απαιτουμενα.
Εχει κανεις καποιο μοντελο με παρομοιες προδιαγραφες που να ειναι ευχαριστημενος?
frenchman7
Ρε παίδες έχει γίνει κάτι με τα τορεντάδικα?

Γνωρίζει κάποιος που να βρω αξιόπιστα torrents για να κατεβάζω σειρές?
Zephyr
QUOTE(frenchman7 @ Mar 2 2016, 11:15 ) *
Ρε παίδες έχει γίνει κάτι με τα τορεντάδικα?

Γνωρίζει κάποιος που να βρω αξιόπιστα torrents για να κατεβάζω σειρές?


Παίδες το kickass μας άφησε χρόνους. Ξέρετε καμιά καλή εναλλακτική?
pitto
καλησπέρα
ψάχνω ένα απλό δωρεάν πρόγραμμα για να καταχωρώ τα αποτελεσματα και τις βαθμολογίες της ομάδας μου, στο site μου (http://www.ae-dikaioubc.gr).
Κάποια πρόταση ?

ευχαριστώ
j-kidd13
Εναν γκουρου απο υπολογιστες θελω,να με βοηθησει να περασω το KMSpico,γιατι καιγομαι!
Fanikos
Μου πετάει μπλε οθόνες ο υπολογιστής, έχω φάει μια βδομάδα να ψάχνω στο ίντερνετ για λύση και άκρη δεν βγάζω :/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.