Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
dizzy_fingers
Βρήκες τί ακριβώς έφταιγε στον σκληρό ή απλά ότι έφταιγε ο σκληρός?
sihainas
Το καλλώδιο τροφοδοσίας πρέπει να έφταιγε γιατί σήμερα το πρωί τον σύνδεσα σε άλλο και ήταν μια χαρά.. rolleyes.gif

Το ερώτημα είναι...τι έπαθε έτσι στα καλά του καθουμένου; Χωρίς να το έχω πειράξει χωρίς τίποτα;;;
jois21
PSU?
sihainas
500άρι αγνώστων λοιπών στοιχείων...αλλά εδώ και 3-4 χρόνια που το έχω δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα... χμ...ελπίζω να μην χρειαστώ καινούριο γιατί δεν έχω καμία απολύτως όρεξη να δίνω λεφτά γι'αυτό το πράγμα τώρα...
morfi
EΘ.Ο.ΕΘ ΕΘ.Ο.ΕΘ

Ας πούμε ότι έχω στη κατοχή μου ένα τρίκανο όπλο και θέλω να το γεμίσω με σφαίρες. Έχετε ιδέα πως γίνεται ;

Oκ, σοβαρά τώρα, ας πούμε λοιπόν ότι έχω στη κατοχή μου ένα λινκ ενός αγώνα ΝΒΑ που μπορώ και ξέρω πως να το δω απευθείας. Εγώ όμως θέλω να το κατεβάσω στο σκληρό μου δίσκο. Ξέρει κάνεις πως και αν γίνεται ;

Kαι όσο για το όπλο, αν ξέρει κάποιος ας μου πεί πως γεμίζει. Thanks. smile.gif
jois21
α.οχι

β.ειτε θα βρεις με πιο ακριβως τροπο μεταδιδεται το βιντεο ωστε να ψαξεις το αντιστοιχο πλαγκ ιν για να το σωσεις (βλ. βιντεος γιουτιουμπ), ειτε με τον πιο μπακαλικο τροπο της εγγραφης βιντεο της επιφανειας εργασιας με καποιο προγραμμα.

γ.
morfi
QUOTE(jois21 @ Mar 8 2008, 22:28 ) *
ειτε θα βρεις με πιο ακριβως τροπο μεταδιδεται το βιντεο

Aπό το media player με streaming.
jois21
QUOTE(morfi @ Mar 8 2008, 22:32 ) *
Aπό το media player με streaming.



QUOTE
...ωστε να ψαξεις το αντιστοιχο πλαγκ ιν για να το σωσεις (βλ. βιντεος γιουτιουμπ), ειτε με τον πιο μπακαλικο τροπο της εγγραφης βιντεο της επιφανειας εργασιας με καποιο προγραμμα.


laugh.gif
morfi
Οκ. Ξέρει λοιπόν κάποιος κάποιο plug-in ή κανά πρόγραμμα για να κατεβάσω τον αγώνα από το παρακάτω λινκ ;

http://nba.edgeboss.net/wmedia/Ri!3cJ4...Y*sFtIs4?e=.asx
NBAer
QUOTE(morfi @ Mar 9 2008, 22:24 ) *
Οκ. Ξέρει λοιπόν κάποιος κάποιο plug-in ή κανά πρόγραμμα για να κατεβάσω τον αγώνα από το παρακάτω λινκ ;

http://nba.edgeboss.net/wmedia/Ri!3cJ4...Y*sFtIs4?e=.asx

Δεν ανοιγει. unsure.gif
morfi
QUOTE(NBAer @ Mar 9 2008, 23:08 ) *
Δεν ανοιγει. unsure.gif

Με το Media Player θα το ανοίξεις. wink.gif
Wilkinson
QUOTE(morfi @ Mar 9 2008, 22:24 ) *
Οκ. Ξέρει λοιπόν κάποιος κάποιο plug-in ή κανά πρόγραμμα για να κατεβάσω τον αγώνα από το παρακάτω λινκ ;

http://nba.edgeboss.net/wmedia/Ri!3cJ4...Y*sFtIs4?e=.asx

Oute se emena anoigei...poios agwnas ine???
morfi
QUOTE(Wilkinson @ Mar 10 2008, 14:47 ) *
Oute se emena anoigei...

Copy/Paste into Windows Media Player, Go to File - > Open URL



jois21 μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί όπως κατάλαβες δεν τα πάω και πολύ καλά με κάτι τέτοια...
jois21
Oυτε γω το εχω ψαξει για να ξερω, ειδικα το πλαγκ-ιν, αλλα νομιζω οτι οι λυσεις για να κρατησεις το βιντεο ειναι οι δυο που ειπα.

Δεν υπαρχει τροπος να το κατεβασεις απο καπου ωστε να εχεις και αποδεκτη ποιοτητα;

Φανταζομαι οτι το πιο απλο θα ηταν κατι τετοιο: http://www.techsmith.com/camtasia/record.asp χωρις να ξερω τι απαιτησεις εχει σε χωρο.

ENTIT: http://all-streaming-media.com/record-video-stream/
ελπιζω να βρεις κατι εδω.
morfi
Θα τα δοκιμάσω και θα δω.

Ευχαριστώ πολύ boy. smile.gif
Kanapes
Πως καθαριζεται η οθονη του υπολογιστη μας? απο σκονες,αποτυπωματα κλπ..
ακομη τα λερωμενα dvd και cd.
dizzy_fingers
Στεγνό πανί (από αυτά που καθαρίζεις τα γυαλιά σου), πολύ απαλό τρίψιμο, υπομονή και ποτέ μα ποτέ νερό.
k_sal_15
Εγώ χρησιμοποιώ κάτι πανάκια της Rogge... Από το Πλαίσιο τα πέρνω... Όσο και για τα CD πάλι από το Πλαίσιο ειδικά για αυτή τη δουλεία έχει κάτι σαν θήκες που βάζει μέσα το CD, το γυρνάς και καθαρίζει... Δεν είναι ακριβά, το αντίθετο θα έλεγα...
klearxos
Θελω να αλλαξω provider για την DSL συνδεση μου (απο forthnet σε vodafone-HOL)
Ξερει κανεις αν πρεπει να διακοψω πρωτα την παλια συνδεση και μετα να ξεκινησει η διαδικασια?
Καποια στιγμη ειχε ακουστει κατι οτι η Ε.Ε.Τ.Τ. ειχε πει πως στην αλλαγη δεν πρεπει ο πελατης να μενει χωρις internet για δυο μερες.(ξερω οτι αυτο δεν ειναι εφικτο αλλα αλλο να μεινω καμια βδομαδα και αλλο για κανα μηνα!!)
Με καλεσε σημερα η Vodafone και μου ειπε πως ο ΟΤΕ δεν ξεκινα την διαδικασια γιατι ειμαι ακομα στην Forthnet. Θεωρησα οτι δεν ειναι η κλασσικη περιπτωση "για ολα φταιει ο ΟΤΕ" μιας και την vodafone την συμφερει να αρχισω να ειμαι συνδρομητης ωστε να αρχισουν να πεφτουν τα φραγκα...
dizzy_fingers
Μπέρδεμα...μέχρι πρόσφατα (τον Οκτώβρη) οπότε και δούλευα στην Altec Telecoms, έπρεπε να διακόψεις πρώτα τη σύνδεση με τον προηγούμενο και μετά να κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ, γιατί αν ο ΟΤΕ έβρισκε γραμμή ΑΡΥΣ από άλλο πάροχο αμέσως ακύρωνε τη διαδικασία.

Όντως η ΕΕΤΤ έβγαλε μία ανακοίνωση και την είχε βγάλει προτού φύγω, αλλά ποτέ δε θυμάμαι να τηρήθηκε.
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μία μέρα άδεια από τη δουλειά σου για να πάρεις τηλέφωνo tongue.gif τη vodafone ή τη HOL και να τους ρωτήσεις αν πρέπει πρώτα να διακόψεις τον προηγούμενο πάροχο ή όχι, καθώς μπορεί οι μισοί να τηρούν την οδηγία και οι άλλοι μισοί όχι.

Εφόσον ο υπάλληλος που θα το σηκώσει θα γνωρίζει το αντικείμενο (κατά 95% θα το γνωρίζει, καθώς είναι βασική γνώση) θα σου απαντήσει και δεν πρόκειται να σου πεί μ$$$ες γιατί αν κάνεις αίτηση και φας χυλόπιτα από τον ΟΤΕ, δικό τους μείον θα είναι.
NBAer
QUOTE(Kanapes @ Mar 12 2008, 16:01 ) *
Πως καθαριζεται η οθονη του υπολογιστη μας? απο σκονες,αποτυπωματα κλπ..
ακομη τα λερωμενα dvd και cd.

Πρεπει να χρησιμοποιησεις το υγρο καθαριστικο VXD-9011/b5 και μονο αυτο, γιατι αλλιως οτιδηποτε αλλο να βαλεις, η οθονη σου μπορει και να εκραγει!
Το βρισκεις σε εξειδικευμενα καταστηματα για υπολογιστες και δεν ειναι ακριβο.


Οσο για τα DVD και CD τα τριβεις απαλα με ενα μαλακο πανι με οριζοντιες και μονοκοματες κινησεις(ακτινικα) απο μεσα προς τα εξω(ή μηπως ειναι απο εξω προς τα μεσα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος). Αυτο εχει σημασια. Οχι κυκλικα, ουτε ακανονιστα.



























Προφανως για το VXD-9011/b5 εκανα πλακα. biggrin.gif Μα παντα η κλασικη ερωτηση..... rolleyes.gif
Μην ξοδεψεις ουτε δραχμη σε καθαριστικα που εχουν τα καταστηματα!
Ενα μαλακο πανι, πχ σαν αυτο που σου λεει ο Dizzy βρεγμενο με νερο και μόνο και στραγισμενο πολυ καλα ωστε να μην φευγει νερο οταν το ακουμπας στην επιφανεια απλα να υπαρχει μια μικρη υγρασια πανω του, ειναι το μονο που χρειαζεσαι. Και ολα αυτα βεβαια με κλειστη την οθονη!


QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 12 2008, 16:06 ) *
Στεγνό πανί (από αυτά που καθαρίζεις τα γυαλιά σου), πολύ απαλό τρίψιμο, υπομονή και ποτέ μα ποτέ νερό.

Γιατι ρε? Δεν παθαινει τιποτα και νερο να βαλεις, οταν ειναι κλειστη η οθονη. Οχι οτι πρεπει καποιος να το δοκιμασει γιατι υπαρχουν εστω και μικρες πιθανοτητες για να γινει κατι κακο, αλλα μην τρομοκρατεις τον κοσμο. tongue.gif
Αζαξ και διαφορα αλλα καθαριστικα επιφανειων ειναι πραγματι καταστροφη! Μπορει με την πρωτη να μην γινει καμια καταστροφη, ουτε με την 2η, ουτε με την 3η αλλα σιγα σιγα γινεται.....
spysta
Κατεβασα το assassins creed !!!!
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 41.gif 41.gif
dizzy_fingers
QUOTE(NBAer @ Mar 12 2008, 17:23 ) *
Γιατι ρε? Δεν παθαινει τιποτα και νερο να βαλεις, οταν ειναι κλειστη η οθονη. Οχι οτι πρεπει καποιος να το δοκιμασει γιατι υπαρχουν εστω και μικρες πιθανοτητες για να γινει κατι κακο, αλλα μην τρομοκρατεις τον κοσμο. tongue.gif

laugh.gif
Όχι για ηλεκτροπληξία βρε συ! laugh.gif

Απλά το νερό σε οθόνες, ειδικά στις καινούριες γυαλιστερές, αφήνει κατάλοιπα καθώς στεγνώνει, κάτι που σε σκούρα χρώματα θα φαίνεται.
klearxos
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 12 2008, 19:22 ) *
Μπέρδεμα...μέχρι πρόσφατα (τον Οκτώβρη) οπότε και δούλευα στην Altec Telecoms, έπρεπε να διακόψεις πρώτα τη σύνδεση με τον προηγούμενο και μετά να κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ, γιατί αν ο ΟΤΕ έβρισκε γραμμή ΑΡΥΣ από άλλο πάροχο αμέσως ακύρωνε τη διαδικασία.

Όντως η ΕΕΤΤ έβγαλε μία ανακοίνωση και την είχε βγάλει προτού φύγω, αλλά ποτέ δε θυμάμαι να τηρήθηκε.
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μία μέρα άδεια από τη δουλειά σου για να πάρεις τηλέφωνo tongue.gif τη vodafone ή τη HOL και να τους ρωτήσεις αν πρέπει πρώτα να διακόψεις τον προηγούμενο πάροχο ή όχι, καθώς μπορεί οι μισοί να τηρούν την οδηγία και οι άλλοι μισοί όχι.

Εφόσον ο υπάλληλος που θα το σηκώσει θα γνωρίζει το αντικείμενο (κατά 95% θα το γνωρίζει, καθώς είναι βασική γνώση) θα σου απαντήσει και δεν πρόκειται να σου πεί μ$$$ες γιατί αν κάνεις αίτηση και φας χυλόπιτα από τον ΟΤΕ, δικό τους μείον θα είναι.


Ηδη με καλεσαν απο την Vodafone και μου ειπαν πως πρεπει να διακοψω την παλια συνδεση...
jois21
Ξυδι με απιονισμενο νερο (50/50) ή σκετο νερο απιονισμενο. Αλλιως παρε ετοιμα ειδικα μαντηλακια με 2-3Ε.
KobeBryant
QUOTE(spysta @ Mar 12 2008, 17:23 ) *
Κατεβασα το assassins creed !!!!
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 41.gif 41.gif


Σπυρακο το εχω και εγω αλλα δεν παιζει δεν εχει βγει ακομη κανονικα και crasharei μολις μπεις στην jerusalim. Σε ενα μηνα βγαινει κανονικα και τοτε θα παω να το αγορασω και θα λιωσω. Το εχει παιξει κανεις αλλος?? Τα γραφικα του ειναι απιστευτα αλλα μετα απο ενα σημειο γινεται βαρετο
spysta
QUOTE(KobeBryant @ Mar 12 2008, 19:19 ) *
Σπυρακο το εχω και εγω αλλα δεν παιζει δεν εχει βγει ακομη κανονικα και crasharei μολις μπεις στην jerusalim. Σε ενα μηνα βγαινει κανονικα και τοτε θα παω να το αγορασω και θα λιωσω. Το εχει παιξει κανεις αλλος?? Τα γραφικα του ειναι απιστευτα αλλα μετα απο ενα σημειο γινεται βαρετο

εβγαλαν ενα fixaki ρε !!!!! Τσεκαρε το ..


Εσυ ποτε θα κατεβεις Πατρα ρε λουκουμα ??????????? smiley.gif smiley.gif
KobeBryant
Δεν δουλευει ρε το ξερω σου κανει το παιχνιδι στα ρωσσικα. Το παιχνιδι θα βγει κανονικα Απριλιο και τοτε θα εμφανιστει και η κανονικη εκδοση
dizzy_fingers
Παιδιά, το πρόβλημα να σου εμφανίζονται μη επιλεγμένα (δε μπορείς να τα πατήσεις) τα κουμπιά send, forward κλπ στο Outlook 2007 (και άλλες εκδόσεις αν είναι) το έχει συναντήσει κανείς?

Προσπαθώ να βοηθήσω ένα γνωστό και δε μπορώ να καταλάβω τί φταίει...

Ο λογαριασμός του είναι στημένος κανονικά.
klearxos
Στη μπαρα που θα επρεπε να ηταν τα send, forward κτλ αν κανεις δεξι κλικ σου βγαζει προσαρμογη. Λογικα απο εκει θα μπορεσεις να τα επαναφερεις.
dizzy_fingers
Nope, εκεί επιλέγεις ποιά θέλεις να εμφανίζονται.
Το πρόβλημα με το παλικάρι είναι ότι ενώ του εμφανίζονται τα κουμπιά, είναι disabled.

Μου είπε πως χθες το βράδυ κατέβασε κάποιο update, οπότε παίζει να φταίει αυτό.
Είναι αυτά τα outlook 2007 για πολλές σφαλιάρες...
jois21
68.gif 68.gif 68.gif apple

Εβαλα itunes το οποιο δε μπαινει χωρις quicktime...
Δεν εφτανε αυτο στο 1ο απντειτ που πηγε να κανει, οχι μονο δεν αλλαξε τιποτα απο το βασικο προγραμμα αλλα πηγε να μου περασει τον Safari. blink.gif

Και η Μ$ μολις πληρωσε το 2ο τεραστιο προστιμο στην ΕΕ...

για τα πανιγυρια ειναι ολοι.
jois21
http://www.infoworld.com/article/08/03/27/...-contest_1.html

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

τελικα ολα ειναι θεμα διαδοσης, τα υπολοιπα ειναι παραμυθια...
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 13 2008, 09:45 ) *
Παιδιά, το πρόβλημα να σου εμφανίζονται μη επιλεγμένα (δε μπορείς να τα πατήσεις) τα κουμπιά send, forward κλπ στο Outlook 2007 (και άλλες εκδόσεις αν είναι) το έχει συναντήσει κανείς?

Προσπαθώ να βοηθήσω ένα γνωστό και δε μπορώ να καταλάβω τί φταίει...

Ο λογαριασμός του είναι στημένος κανονικά.


100 φορές στο έχω πει, η λύση είναι μία!
Δεν την ξαναγράφω smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Σωστός. Καιρός είναι πια να αρχίσω να την προτείνω και στους πελάτες biggrin.gif.
sihainas
Λοιπόν το σύστημά μου είναι το εξής:

Athlon 64 3700+
1gb Ram
Asus EN7900GT

Με τα παραπάνω χαρακτηρηστικά...μπορώ να παίξω βίντεο μέχρι 720p (αν και κατέβασα το band of brothers πριν λίγο καιρό και δυστυχώς αναγκάζομαι να το δω στην 13άρα οθόνη του macbook γιατί στο pc κολλάει για κάποιο λόγο ενώ όλα τα άλλα 720p τα παίζει κανονικά) Τέλος πάντων... το θέμα είναι ότι θέλω να μπορώ να δω και σε μεγαλύτερη ανάλυση... πράγμα αδύνατο... οπότε ρωτάω...

Αν πάρω μία κάρτα γραφικών σαν την παρακάτω:
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513334
θα δω διαφορά; Η πρέπει να πάω σε κάτι πιο καλό/ακριβό (δηλαδή να μείνω στα 720p για αρκετά μεγάλο διάστημα tongue.gif )

PS. Από παιχνίδια...μόνο κανά football manager/pro evo. οπότε λογικά δεν θα 'χω πρόβλημα...
jois21
μπα, δε θα εχεις διαφορα. Τα βιντεο που παιζεις θελουν σχεδον αποκλειστικα cpu.
Το μακ με c2d θεωριτικα παιζει κανονικα και 1080ρ, συνδεσε εκει την τιβι αλλιως σκεψου το μελλον που λεγεται htpc/hepc και αναβαθμισου... biggrin.gif (δες οπωσδηποτε αν παιρνει το πισι Χ2 εκτος αν δε χρειαζεσαι αναβαθιση ακομα)

Σημαντικο ρολο παιζουν να εχεις σωστα κοντεκ και πλειερς, ελπιζω το ξερεις.

Btw, οποιος δε το ξερει, Demonoid is UP.
sihainas
Γαμωτο δηλαδή για να δω καλό βίντεο θέλω... CPU? Δηλαδή να το ξεχάσω γιατι με μητρική την A8N-e (=socket 939) θέλω και καινούρια μητρική... άρα και καινούρια RAM... μπορώ δηλαδή να το ξεχάσω από τωρα...

Μάλλον θα αναγκαστώ να γίνω επιτέλους μέλος στην rainbow για να πάρω το mini-dvi to dvi καλώδιο που θέλει το macbook...

btw. codecs? χμ... με το vlc τα παίζω και παίζουν μια χαρά... (το 720p δηλαδή παίζει μια χαρά...το 1080p κολλάει πολύ αλλά γι'αυτό φταίει μάλλον το σύστημά μου tongue.gif )
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(jois21 @ Apr 13 2008, 00:38 ) *
Btw, οποιος δε το ξερει, Demonoid is UP.


I love you
NBAer
QUOTE(jois21 @ Apr 13 2008, 03:38 ) *
μπα, δε θα εχεις διαφορα. Τα βιντεο που παιζεις θελουν σχεδον αποκλειστικα cpu.

Εγω γιατι εχω τελειως αντιθετη αποψη? ohmy.gif
Ισως κανω και λαθος βεβαια, αλλα νομιζω οτι η ποιοτητα που μπορει να παιχτει καποιο βιντεο ειναι συναρτηση κυριως της GPU δηλαδη της καρτας γραφικων. Καλα αν εχεις CPU, επεξεργαστη δηλαδη, για τα πανηγυρια, τοτε ναι δεν θα παιζει τιποτα, αλλα σε εναν πολυ καλο επεξεργαστη οπως ο Athlon 64 3700+ ολα θα παιζουν, αρκει να εχεις μια καλη καρτα γραφικων....
sihainas
Κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα φίλτατε NBAer... για την ακρίβεια απ' ότι έχω ακούσει οι σύγχρονες κάρτες (DirectX 10+) αναλαμβάνουν αυτές να παίξουν το βίντεο... αντίθετα οι παλιότερες σαν αυτή που έχω το αφήνουν στον επεξεργαστή...


btw. Όποιος έχει invitation για το demonoid ας στείλει ένα pm biggrin.gif
thrylos7
Είμαι τραγικός... Δεν ξέρω πως να προγραμματίσω σε java! Πως λειτουργεί δηλαδή η όλη διαδικασία... Από κάτι tutorials που είδα, δε με βοήθησαν, γιατί τίποτα δεν έπιασε... Βασικά δεν ξέρω και τι έχω εγκαταστήσει στον υπολογιστή μου, αλλά νομίζω πως ως προς αυτό είμαι ΟΚ. Οπότε, περιμένω τα φώτα σας...

(ΟΚ, θα προσπαθήσω να μην το βάλω αυτό στο CV όταν έρθει η ώρα... biggrin.gif )
Xaroumenos loukoumas
Δεν κατάλαβα ποιο ακριβώς ειναι το πρόβλημα smile.gif

Προς το παρόν διάβασε κάτι να ξεκινήσεις (πχ το Java How to Program 6th Edition από Deitel) και κατέβασε το Netbeans και το jdk για να αρχίσεις να γράφεις υποτυπώδη προγράμματα wink.gif

Άρα:
- Αγοράζεις το Java How to Program (λέμε τώρα, δε μπορώ ευθέως να σου δώσω link να το κατεβάσεις, σου λέω όμως ότι υπάρχει στο http://www.flazx.com, πχ αυτό) και διαβάζεις προσεκτικά.
- Κατεβάζεις το τελευταίο jdk από εδώ.
- Κατεβάζεις το netbeans από εδώ.

Αυτάάά.. Και διάβασμα wink.gif
thrylos7
Δεν είναι το προγραμματιστικό κομμάτι το πρόβλημα, απλά δεν ήξερα τη διαδικασία... Όχι ότι τώρα κατάλαβα κάτι ιδιαίτερα, απλά πλέον είδα πως λειτουργεί το eclipse και πλέον μπορώ να γράφω.

Thanx πάντως! smile.gif
sihainas
Γενικά πάντως νομίζω (αν και έχω ~2 χρόνια να ασχοληθώ) ότι αν πιάσεις το νόημα η Java είναι σχετικά εύκολη γλώσσα... Εμάς στη σχολή μας είχαν δώσει ένα φοβερό βιβλίο... Εκρόσης Γκιούρδας: Πλήρες Εγχειρήδιο της Java 2... Αλλά γενικά εξάσκηση θέλει...ότι βιβλία και να πάρεις δεν πρόκειτε να κάνεις τίποτα αν δεν κάτσεις μόνος σου (είτε στο netbeans είτε στο bluej που κάναμε εμείς) να προγραμματήσεις...απλά στην αρχή πιο πολύπλοκα στη συνέχεια...
Xaroumenos loukoumas
Νομίζω ότι το netbeans είναι καλύτερο από το eclipse πάντως..
thrylos7
Ναι, μας το είπε και ο καθηγητής άλλου μαθήματος... Αλλά χρειάζομαι το eclipse στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Υπάρχει όνομα Εκρόσης; tongue.gif

Μετά από πολύ καιρό πάντως μ' έπιασε πώρωση να προγραμματίσω... Θα μου έχει περάσει ως αύριο λογικά, αλλά ας είναι... biggrin.gif
sihainas
believe it or not... Εκδόσεις is what I meant tongue.gif w00t.gif τώρα πώς βγήκε ο Εκρόσης δεν μπορώ να καταλάβω
thrylos7
[offtopic]To έκανα edit... laugh.gif (όχι, πλάκα κάνω...)

Ναι, το κατάλαβα.. Βέβαια δεν ξέρω αν θα ήταν εύκολο αυτό, αν ήταν πιο άγνωστες οι εκδόσεις...[/offtopic]
jois21
QUOTE(NBAer @ Apr 13 2008, 13:02 ) *
Εγω γιατι εχω τελειως αντιθετη αποψη? ohmy.gif
Ισως κανω και λαθος βεβαια, αλλα νομιζω οτι η ποιοτητα που μπορει να παιχτει καποιο βιντεο ειναι συναρτηση κυριως της GPU δηλαδη της καρτας γραφικων. Καλα αν εχεις CPU, επεξεργαστη δηλαδη, για τα πανηγυρια, τοτε ναι δεν θα παιζει τιποτα, αλλα σε εναν πολυ καλο επεξεργαστη οπως ο Athlon 64 3700+ ολα θα παιζουν, αρκει να εχεις μια καλη καρτα γραφικων....


πολυ καλος ο 3700+; laugh.gif laugh.gif laugh.gif Ενας single core conroe celeron των 35Ε ειναι πιο γρηγορος.

Στο θεμα. Η καρτα παιζει ρολο μονο αν θες να βλεπεις κανονικα BL απο BL drive, σχεδον ανουσιο δλδ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.