Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
Pierce
λογικα θα σου βγαζει ενα ποπ-απ για να το κατεβασεις κατυεθειαν απο το site της microsoft(εμενα τουλαχιστον ετσι μου εκανε). εισαι σιγουρος οτι δεν το κανει;
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(xsot @ Aug 29 2007, 12:39 ) *
To WorldWind 1.4.......


Για δες εδώ και εδώ μήπως σου κάνει τη δουλειά.

Edit: Ωραίο φαίνεται, θα το δοκιμάσω κι εγώ μάλλον smile.gif
Air Kef
Με το που ρωτησε ο Σπυρος αν αντιμετωπιζω προβληματα με ιούς, ΤΣΑΚ, να προβληματα στο PC.


Ξαφνικα, ο επεξεργαστης αρχιζει να δουλευει 100% αδιακοπα χωρις λογο μεχρι να κανω reset.Οι διεργασιες ειναι ολες φυσιoλογικες και σε χρηση μνημης και σε ονομα.
Εψαξα για ιους και με το Panda και με το Spybot αλλα αποτελεσμα 0.

Εχει κανενας ιδεα;
NBAer
QUOTE(Air Kef @ Aug 31 2007, 19:45 ) *
Με το που ρωτησε ο Σπυρος αν αντιμετωπιζω προβληματα με ιούς, ΤΣΑΚ, να προβληματα στο PC.
Ξαφνικα, ο επεξεργαστης αρχιζει να δουλευει 100% αδιακοπα χωρις λογο μεχρι να κανω reset.Οι διεργασιες ειναι ολες φυσιoλογικες και σε χρηση μνημης και σε ονομα.
Εψαξα για ιους και με το Panda και με το Spybot αλλα αποτελεσμα 0.

Εχει κανενας ιδεα;


Αν εχεις Windows XP τοτε πατα CTRL+ALT+DELETE και δες απο εκει ποιο προγραμμα καταναλωνει τους πορους του επεξεργαστη σου. Δηλαδη μετα απο το CTRL+ALT+DELETE πηγαινε στο Διεργασιες και δες ποιο προγραμμα χρησιμοποιει την CPU. Δες το ποσοστο δηλαδη.
Μολις το δεις πες μας ποιο προγραμμα ειναι....

[edited] Αν εχεις Windows XP πατα CTRL+ALT+DEL. Σε άλλα Windows πιο παλια αυτο δεν πιανει....
Air Kef
QUOTE(air kef)
Οι διεργασιες ειναι ολες φυσιoλογικες και σε χρηση μνημης και σε ονομα.



smile.gif
sihainas
θα σου λεγα...get a mac αλλά είναι λίγο ακριβή λύση... γι'αυτό θα σου πώ... βάλε linux που έχει βελτιωθεί πολύ τώρα τελευταία όσον αφορά τη λειτουργικότητα... anyway στο πρόβλημα σου λογικά κάτι θα έχει "εισβάλει στο σύστημά σου" κάνε ένα search με το nod32 που απ'ότι έχω ακούσει είναι το καλύτερο στο να βρίσκει καινούριους ιούς... γενικά google για να δεις reviews των καλύτερων anti-spyware anti-virus κλπ...επίσης άδειασε τα μπισκοτάκια σου (cookies) κάνε και κανα defrag τέλος κάνε οτιδήποτε μπορείς να κάνεις που πιθανώς θα βελτιώσει την απόδωσή σου... αν δεν λυθεί με τίποτα από αυτα...τότε...όπως πάντα...format is your friend
dizzy_fingers
Sihainas, υπάρχει κάποιο site που να κάνει emulating στα Mac OS?

Κάτι που να μπορώ να δω πως είναι να χρησιμοποιείς αυτό το λειτουργικό?
Μου έχετε κεντρίσει την περίεργεια..... 39.gif
sihainas
χμ...για emulate δεν ξέρω αλλά μπορείς να κοιτάξεις αν το hardware σου υποστηρίζεται από κάποια από τις εκδόσεις x86 που έχουν βγει και να το εγκαταστήσεις δοκιμαστικά... http://www.osx86project.org/

Βέβαια για να το κάνεις να δουλείψει κανονικά πρέπει να είσαι πολύ τυχερός καθώς μπορεί να μην σου δουλεύει η κάρτα δικτύου μπορεί να μην έχεις συμβατο εκτυπωτή...και ενώ θα το έχεις εγκαταστήσει κανονικά το σύστημά σου να μην μπορείς να κάνεις και πολλά λόγω ασύμβατων περιφεριακών...

Aν θες να πάρεις μια μικρή ιδέα καλύτερα να δεις βιντεάκια από το youtube ή στο itunes νομίζω πρέπει να υπάρχουν διάφορες wwdc ειδικά η τελαυταία που παρουσιάστηκε και μεγάλο μέρος του επερχόμενου leopard είναι εξαιρετικά ενδοιαφέρουσα....επίσης μπορείς να δεις αυτο: http://www.apple.com/quicktime/qtv/specialevent07/ που παρουσιάζει το νέο imac και την εξαιρετική σουίτα multimedia management προγραμμάτων ilife που έρχετε μαζί με κάθε νέο mac
Air Kef
Tελικα το panta βρηκε διαφορα ενω το προβλημα ξεκινησε οταν εβαλα να κατεβαινει μια ταινια στο τορεντ.
Τελικως διεγραψα την ταινια και μεχρι στιγμης ολα βαινουν καλως.

Thnx for the help though. smile.gif
αεκτζού
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 31 2007, 22:44 ) *
Sihainas, υπάρχει κάποιο site που να κάνει emulating στα Mac OS?

Κάτι που να μπορώ να δω πως είναι να χρησιμοποιείς αυτό το λειτουργικό?
Μου έχετε κεντρίσει την περίεργεια..... 39.gif


Τα mac είναι υπολογιστές του διαβόλου!Έχω ένα G5 σπίτι και σήμερα στο τσακ γλίτωσε την κλωτσιά!Και δε φτάνει αυτός που έχουμε σπίτι,η αδερφή μου πήρε και macbook!Μη χάσουμε!
dizzy_fingers
Όπως σου είπα κι από κοντά, όταν είναι να τον σουτάρεις, αντί να τον στείλεις το πυρ το εξώτερον, δώσε τον σε εμένα και θα το περιποιηθώ εγώ καλά rolleyes.gif....
dizzy_fingers
Παιδιά, θέλω να βάλω 2GB RAM (ή 2 Χ 1GB RAM) στον υπολογιστή μου ώστε να εγκαταστήσω εικονικά τα xp στα linux μου και να "φύγω" μια και καλή από τα windows.

Τί μου προτείνετε?
Άκουσα για αγορά μέσω ebay και όντως είδα ότι οι τιμές εκεί είναι γελοιωδώς φθηνότερες απ'ότι εδώ στην Ελλάδα (πχ 15 ευρώ αντί για 40! blink.gif ). Έχει αγοράσει κανείς ποτέ από ebay?
sihainas
χμ... τι ram θα πάρεις; Δέχετε ddr2 η μητρική σου ή όχι; για το ebay δεν μπορώ να βοηθήσω αλλά δεν είναι και τόσο ακριβές πια οι ραμ...
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 18 2007, 00:34 ) *
Παιδιά, θέλω να βάλω 2GB RAM (ή 2 Χ 1GB RAM) στον υπολογιστή μου ώστε να εγκαταστήσω εικονικά τα xp στα linux μου και να "φύγω" μια και καλή από τα windows.

Τί μου προτείνετε?
Άκουσα για αγορά μέσω ebay και όντως είδα ότι οι τιμές εκεί είναι γελοιωδώς φθηνότερες απ'ότι εδώ στην Ελλάδα (πχ 15 ευρώ αντί για 40! blink.gif ). Έχει αγοράσει κανείς ποτέ από ebay?


Ναι εγω, και ως τωρα σε περισσοτερες απο 70 αγορες ειχα επιτυχια 100%, δηλαδη ποτε δεν με εξαπατησαν ουτε στο ελαχιστο.
Παντα βεβαια ακολουθουσα τον κανονα: Να επιλεγεις πωλητες με rating πανω του 98%....

Καποτε αγορασα και απο εναν με 95% αλλα αμα δεις τα σχολια για να δεις τι κακο εκανε στο υπολοιπο 5% καμια φορα το 5% ειναι παραπλανητικο, πχ σε εκεινον ειχα δει οτι μερικοι αγοραστες που του ειχαν δωσει αρνητικο σχολιο ηταν γελιοι(ενας αγορασε ενα παιχνιδι(πχ ΦΙΦΑ) και διαμαρτυροταν στον αλλο γιατι δεν του αρεσε το παιχνιδι tongue.gif , ο αλλος σκληρο δισκο και διαμαρτυροταν οτι δεν του εφτανε ο χωρος!!!!! shot.gif ) οποτε ο πωλητης ηταν αξιοπιστος.....
dizzy_fingers
laugh.gif
Ευχαριστώ, με βοήθησες αρκετά NBAer.

Sihainas, DDR1 παίρνει η μητρική.
sihainas
Πριν κάποιο καιρό έψαχνα κι εγώ για ραμ και μάλλον είχα καταλήξει σε αυτές http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554764 δεν τις αγόρασα βέβαια καθώς άλλαξα γνώμη αλλά απ'ότι έχω ακούσει είναι αξιόπιστες μνήμες


ps. απ'ότι βλέπω είναι εξαντλημένο τώρα...
dizzy_fingers
Έχει συναντήσει κανείς άλλος πρόβλημα με κάποιο sony mp3 player σε λίνουξ?
Pierce




38.gif

τα κτηρια των μεγαλυτερων εταιριων της silicon valley...
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 17 2007, 23:06 ) *
Έχει συναντήσει κανείς άλλος πρόβλημα με κάποιο sony mp3 player σε λίνουξ?


Γιατι; δε στο κανει mount?
dizzy_fingers
Το έκανε mount κανονικά (unmount δεν το κάνει, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).

Απλά επειδή τα μοντέλα της Sony δεν παίζουν mp3 αλλά ένα φορμάτ της εταιρείας, το atrac και η μετατροπή γίνεται μόνο μέσω του SonicStage είχα πρόβλημα.
Ούτε με wine δεν τρέχει αυτό το πρόγραμμα.

Ωστόσο, αργά χθες το βράδυ βρήκα τη λύση εδώ.
sihainas
Σίγουρα δεν παίζουν mp3; Εγώ παλιά...πολύ παλιά είχα ένα mp3-cd player της sony που έπαιζε και αυτο το φορμά που λες αλλά και mp3!
dizzy_fingers
mp3-cd player.



Εγώ, όμως, έχω αυτό:

το οποίο παίζει αποκλειστικά αυτό το φορμάτ.
NBAer
Howdy! smile.gif

Θα επρεπε να το δειτε ολοι αυτο για να πειστειτε οτι απλα ημαστε(οι χρηστες υπολογιστη) ανοικτοι στις διαθεσεις οπιουδηποτε. Εγω απλα εντυπωσιαστηκα! w00t.gif w00t.gif w00t.gif

Σε ενα warez-site(if you know what this is) ενας χακερ, γνωστος ποστερ εκει περα, που εχουμε γινει αρκετα γνωστοι, προσφερθηκε να μπει στους υπολογιστες οσων θελουνε για να τους κανει επιδειξη των ικανοτητων του. smile.gif Προσφερθηκαν πολλοι ωστε να καλυψουν ολα τα λειτουργικα συστηματα και firewall.
Το μονο που χρειαζοταν για να το κανει ηταν να δει ενα ποστ μας σε οποιοδηποτε φορουμ. Να δει ενα ποστ σε ενα φορουμ και αυτος θα αναλαμβανε τα υπολοιπα. Μας ειπε να παρουμε Ο,ΤΙ μετρο προφυλαξης θελουμε!

Ε εγω εχω τον COMODO firewall που ειναι ο καλυτερος! Κατεβασα και ολες τις ανανεωσεις του αντιβιωτικου εβαλα τις ρυθμισεις του firewall στο πιο υψηλο και περιμενα. ohmy.gif
Ε αυτος μπηκε και μου κλειδωσε ολους τους φακελους ωστε να μην μπορω να μπω. Μετα απο λιγο βεβαια αποχωρησε απο το PC μου. Παντως ψιλο-τρομοκρατηθηκα!

Το εκανε αυτο σε Mac, σε Unix, σε Linux, σε Vista ultimate, σε Windows Server και σε 2 που ειχαν και hardware firewall! Για πλακα, πανευκολα! Τα Vista λεει δεν χρειαζεται ουτε καν να προσπαθησεις, το Mac ειναι πανευκολο το Linux πρεπει να κανεις κανα 20λεπτο. Αν το εψαχνε για καμια 2-3 μερες λεει θα μπορουσε να μπει στη NASA και να αλλαξει οτι θελει απο τις σελιδες της.

I'm stunned! blink.gif
hagi
Κοίτα να δεις..Στους υπολογιστές γίνονται όλα αν είσαι χάκερ..Δεν ξέρω όμως αν όλα αυτά περι NASA είναι αληθινά ή απλά τα παραλέει ο τύπος..

Το σίγουρο είναι ότι αυτοί που ψάχνουν τρελά μπορούν να κάνουν πολλά..Φοβάμαι όμως ότι με αυτό το ποστ ήδη έχεις τρομοκρατήσει πολύ κόσμο biggrin.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
Sihainas με έχεις ψήσει τρελά για macbook...

Τώρα με τη νέα δουλειά σκοπεύω να δώσω τον πρώτο (πρώτους μάλλον 71.gif ) μισθούς για να πάρω ένα macbook.

Οι μικροί (13") πόσο ισχυροί είναι?
Μπορώ να τρέχω εφαρμογές βίντεο (rendering κλπ) άνετα?

Μου έχει γυαλίσει αυτός (o πιο φθηνός tongue.gif) με μία επέκταση μνήμης σε 2GB.

Πόσο ισχυρός είναι?
Θα μπορώ για παράδειγμα να τρέχω ταυτόχρονα τις αγαπημένες μου εφαρμογές? (photoshop - dreamweaver - κάποιος music player - firefox - και αρκετοί φάκελλοι ανοιχτοί)

Εσύ ποιόν έχεις?


Επίσης, ποιά είναι η διαφορά με τους ακριβότερους 13ρηδες (μόνο ο σκληρός και ο επεξεργαστής?)?
Das Kapital
Ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ του InvisionFree και του Invision Power Board;
dizzy_fingers
Το Invision Power Board είναι η πλατφόρμα (όπως αυτή που χρησιμοποιούμε εδώ).

Το InvisionFree είναι υπηρεσία (ένα site βασικά) όπου σου προσφέρουν δωρεάν χώρο για να στήνεις το φόρουμ σου. Κι εκεί η πλατφόρμα που χρησιμοποιείται είναι το Invision Power Board.
Das Kapital
Το invision power board τι παραπάνω δυνατότητες έχει; Σου δίνεται και domain μαζί; Πόσο περίπου στοιχίζει;
k_sal_15
Ρε συ... Γιατί δεν μπαίνεις στο official site να δεις ότι πληροφορία θες;;
Das Kapital
Λες να μη μπήκα; Αλλα δε μπόρεσα να βρω τις διαφορές τους wink.gif
dizzy_fingers
Δε διάβασες αρκετά προφανώς.

Το domain το αγοράζεις χωριστά (όπως και το χώρο) αν θέλεις ipb, ενώ στο invisionfree δε μπορείς να βάλεις δικό σου domain αλλά δεν πληρώνεις χώρο.

Τo invisionfree είναι δωρεάν, το ipb είναι περίπου στα 200+ δολλάρια (μπες στο site και ψάξε για το ipb licence).
sihainas
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 26 2007, 20:23 ) *
Sihainas με έχεις ψήσει τρελά για macbook...

Τώρα με τη νέα δουλειά σκοπεύω να δώσω τον πρώτο (πρώτους μάλλον 71.gif ) μισθούς για να πάρω ένα macbook.

Οι μικροί (13") πόσο ισχυροί είναι?
Μπορώ να τρέχω εφαρμογές βίντεο (rendering κλπ) άνετα?

Μου έχει γυαλίσει αυτός (o πιο φθηνός tongue.gif) με μία επέκταση μνήμης σε 2GB.

Πόσο ισχυρός είναι?
Θα μπορώ για παράδειγμα να τρέχω ταυτόχρονα τις αγαπημένες μου εφαρμογές? (photoshop - dreamweaver - κάποιος music player - firefox - και αρκετοί φάκελλοι ανοιχτοί)

Εσύ ποιόν έχεις?
Επίσης, ποιά είναι η διαφορά με τους ακριβότερους 13ρηδες (μόνο ο σκληρός και ο επεξεργαστής?)?



Αυτό το μοντέλο έχω κι εγώ μόνο που όταν το πήρα ήταν το καλύτερο της σειράς και έκανε 1300 ευρώ rolleyes.gif

Απ'ότι έχω ακούσει (μπορεί να κάνω και λάθος) σύντομα περιμένουμε νέες εκδόσεις για τα macbook αλλά δεν ειμαι σίγουρος γι αυτο...

Όσο για το αν θα μπορείς να τρέχεις τα προγράμματα που θες μπορείς μια χαρά...βέβαια εγώ δεν το χρησιμοποιώ για τίποτα "εξαντλητικο" όσες φορές όμως έχω "παιξει" με το imovie δεν είχα ποτέ πρόβλημα... επίσης έχω παίξει και βίντεο 720p και ούτε που το κατάλαβε πόσο μάλλον αν βάλεις και 1 giga ram παραπάνω

Αν και αντί για ram πολλοί προτείνουν να βάλεις 7200άρη σκληρό δες αυτό το λινκ http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=207689 γι'αυτό το θέμα.. το σίγουρο είναι ότι ότι και να βάλεις θα το βάλεις μόνος σου...καθώς και πολύ πιο φτηνό θα σου έρθει, είναι πανεύκολο και δεν χάνεται και η εγγύηση...

Α επίσης διάβασε και αυτό το θέμα στο οποίο θα βρεις τι "χαλάει" κυρίως τους mac users έτσι ώστε να πάρεις μια ιδέα καθώς εννοείτε ότι δεν είναι όλα τέλεια http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=212477

Τέλος πάντων για να μην τα πολυλογώ κι εμένα κάπως έτσι μου μπήκε η ιδέα... και μετά από πολύ ψάξιμο, διάβασμα, ερωτήσεις κλπ...κατέληξα ότι θα ήταν μια καλή αγορά ειδικά τώρα που και να μην μου κάνει το λειτουργικό μπορώ να το αλλάξω... σε πληροφορώ ότι ακόμα windows δεν έχω βάλει και δεν σκοπεύω καθώς δεν μου έχουν χρειαστεί πουθενά...
dizzy_fingers
Το νέο λειτουργικό είναι το Leopard και θα έρθει όπου να'ναι.

Είπες το πήρες 1300 ευρώ μόνο?
Από πού το πήρες?

Στο applestore είναι πιο ακριβά, ενώ είδα και ένα site το macexperts που το είχε πιο φτηνά αλλά δεν ξέρω τί παίζει εκεί (η rainbow δεν είναι αποκλειστική εισαγωγέας?).

Ευχαριστώ για τα λινκ.
sihainas
Δεν μιλούσα για το νέο λειτουργικό το οποίο θα βγει μέσα στον Οκτώβρη... μιλούσα για αναβάθμιση των μοντέλων macbook αλλά επειδή ποτέ δεν λένε τίποτα από την apple δεν μπορούμε να ξέρουμε αν και πότε θα βγουν τα νέα μοντέλα... http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=358418

anyway 1318 το πήρα εγώ για την ακρίβεια από multirama... πολλοί προτείνουν την systemgraph η οποία δεν είναι μεταπωλλητής της rainbow και λένε ότι έχει καλύτερο servise κλπ... δεν ξέρω αλλά εσύ που είσαι Αθήνα μπορείς να το ψάξεις περισσότερο http://www.systemgraph.gr/
dizzy_fingers
Εδώ στα εξάρχεια έχει την αντιπροσωπεία της apple στη Στουρνάρα οπότε ίσως την προτιμήσω.

Αυτό που με ξενέρωσε λίγο χθες, είναι ότι συνειδητοποίησα πως το 13άρι δεν έχει αντιγραφικό DVD...
sihainas
Έχει αντιγραφικό dvd (το δικό μου τουλάχιστον)...

Επίσης..καλό θα ήταν να μην προτιμήσεις την επίσημη αντιπροσωπία... γιατί η εξυπηρέτησή τους είναι το λιγότερο άθλια. 68.gif

edit. τώρα που το παρατηρώ έχεις δίκιο το συγγεκριμένο μοντέλο δεν έχει dvd-rw τα πιο ακριβά μοντέλα όμως έχουν...
dizzy_fingers
To δικό σου πώς είχε τότε?

Μήπως πήρες το 2.16 Ghz κι όχι το 2.0?
Πάλι όμως, μόνο 1300 ευρω?
sihainas
Όταν το πήρα εγώ δεν υπήρχε το 2,16... το μοντέλο των 2 ghz ήταν το μεγαλύτερο και ναι μόνο 1300 (γιατί σου φαίνεται τόσο λίγο; Τώρα έχει 970 η κάτι τέτοιο)
dizzy_fingers
Μου φαίνεται λίγο γιατί είχα την εντύπωση πως έχεις το 2,16 (αλήθεια είχε dvd αντιγραφικό από τη μάνα του?).
sihainas
Ναι αντιγραφικό είχε από τη μάνα του... αλλά λογικά επειδή αυτό που λες εσύ είναι το πιο φτηνό το έχουν αφαιρέσει... αν προσέξεις τα άλλα μοντέλα έχουν αντιγραφικό...
Pierce
QUOTE(sihainas @ Sep 27 2007, 19:41 ) *
Επίσης..καλό θα ήταν να μην προτιμήσεις την επίσημη αντιπροσωπία... γιατί η εξυπηρέτησή τους είναι το λιγότερο άθλια. 68.gif

sihaina αν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι η μαμα apple ηταν ενοχλημενη απο την κατασταση που επικρατει με την rainbow και οτι ηταν στα προθυρα του σουταρισματος. Τι εγινε τελικα;
sihainas
Δεν έγινε ακόμα... νομίζω όμως ότι έχουν κάποια σύμβαση και τελειώνει σε λίγο καιρό... τέλος πάντων εμένα δεν μου έχει χρειαστεί ακόμα το service οπότε μέχρι στιγμής δεν είχα πρόβλημα...
dizzy_fingers
Μέχρι να πάρω mac, είπα να αναβαθμίσω λίγο το pcάκι μου, γιατί μια χαρά επεξεργαστή μπορεί να έχει (2,8 ghz) αλλά η μνήμη του ήταν τραγικά λίγη (512).

Αφού πήρα μία 1GB και την έβαλα (κι ενώ η μητρική ήταν έτοιμη να σπάσει από την πολλή πίεση - μα καλά γιατί τις κάνουν τόσο δύσκολες στην εφαρμογή τους?), πλέον το μηχάνημα σταμάτησε να τα φτύνει και μπορώ κι ανοίγω ένα μάτσο εφαρμογές χωρίς να καθυστερώ ούτε δευτερόλεπτο.

Ήθελα απλά να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας biggrin.gif.

Για όσους δεν το κατάλαβαν ήδη, επέστρεψα στα Windows...λόγω δουλειάς (ο ΙΙS server και τα .asp αρχεία δε δουλεύουν σε λίνουξ κι απάτσι) αλλά κάποια στιγμή θα την ξανακάνω...
sihainas
χεχε συγχαρητήρια... εγώ επειδή δεν είχα σκοπώ να δώσω λεφτά για μνήμη και αφού προσπάθησα να το καθυστερήσω όσο γίντεται καθώς βαριόμουν τελικά δεν άντεξα άλλο και επέστρεψα σε XP καθώς ακόμα και με 1 giga τα vista Σ-Ε-Ρ-Ν-Ο-Ν-Τ-Α-Ν 68.gif


ps. Έρχοναι και τα Leopard biggrin.gif biggrin.gif w00t.gif w00t.gif
dizzy_fingers
Πότε επιτέλους?

Εγώ διαβάζω εδώ και βδομάδες στο επίσημο site ότι θα είναι έτοιμα αυτόν τον μήνα... 38.gif

Μέχρι τότε, θα βολευτώ με emulating biggrin.gif.
Flash
QUOTE
χεχε συγχαρητήρια... εγώ επειδή δεν είχα σκοπώ να δώσω λεφτά για μνήμη και αφού προσπάθησα να το καθυστερήσω όσο γίντεται καθώς βαριόμουν τελικά δεν άντεξα άλλο και επέστρεψα σε XP καθώς ακόμα και με 1 giga τα vista Σ-Ε-Ρ-Ν-Ο-Ν-Τ-Α-Ν


Ναι που να τα πάρει και να τα σηκώσει angry_red.gif angry_red.gif kill.gif
Και μου τό 'λεγε ο αδερφος μου: Αυτά δεν είναι vista, είναι σβήστα.
Δυστυχώς δεν τον άκουσα.
NBAer
QUOTE(Flash @ Oct 5 2007, 23:23 ) *
Ναι που να τα πάρει και να τα σηκώσει angry_red.gif angry_red.gif kill.gif
Και μου τό 'λεγε ο αδερφος μου: Αυτά δεν είναι vista, είναι σβήστα.
Δυστυχώς δεν τον άκουσα.


Απλα ειναι τα πραγματα.
Για να χρησιμοποιειτε Vista χωρις προβληματα(ταχυτητας κλπ) πρεπει να εχετε 2 GB. Ή και παραπανω φυσικα.
Μνημη RΑΜ εννοω.....


[EDIT]Α! Και για χρηστες που χρησιμοποιουν απαιτητικες εφαρμογες και ανοιγουν πολλα παραθυρα μαζι, τοτε το οριο για τελεια λειτουργια των Vista ειναι 3 GB.....[/EDIT]
dizzy_fingers
Πώς ανέβηκαν ξαφνικά, όμως, οι απαιτήσεις στη Ram....

Ή μάλλον εγώ δεν πήρα πρέφα τίποτα.
Εκεί που ήμουν μια χαρά με 512ΜΒ(χοχο εδώ γελάμε), ξαφνικά όλα σταμάτησαν να δουλεύουν....
sihainas
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 5 2007, 23:19 ) *
Πότε επιτέλους?

Εγώ διαβάζω εδώ και βδομάδες στο επίσημο site ότι θα είναι έτοιμα αυτόν τον μήνα... 38.gif

Μέχρι τότε, θα βολευτώ με emulating biggrin.gif.



Πότε ακριβώς δεν ξέρουμε... άλλοι λέγανε ότι θα τα ανακοίνωναν σήμερα άλλοι λένε την άλλη βδομάδα...αλλά σίγουρα μέχρι τέλος του μήνα θα τα'χουμε biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
Όχι φίλε ανακατεμενε (dizzy)!!
Μη βάλεις MAC OSX και πληρώσεις!!
Βάλε Linux. Γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά!! tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.