Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
Gino_Bill
J-kidd13 δε σου εμφανίζει ένα εικονίδιο που γράφει "Download " ακριβώς κάτω από το video? Πατάς εκεί και το κατεβάζεις σε ο,τι ποιότητα επιθυμείς!
NBAholic
Λοιπόν, δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλο, αλλά εδώ και αρκετό καιρό, σε πάρα πολλές σελίδες του διαδικτύου που ανοίγω, πετάγονται στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης (πιο παλιά βρίσκονταν στο κάτω δεξιό, τώρα είναι χειρότερα) επίμονα ενοχλητικά διαφημιστικά, διαστάσεων περίπου 12x9 cm, που κλείνουν με ένα μικρό x σε μαύρο πλαίσιο, αλλά μέχρι να τα κλείσεις, σε ακολουθούν συνήθως σε όλη την οθόνη, αν κάνεις scroll down. Έχω κάνει scanning με ESET, χωρίς να έχει εντοπίσει κάτι. Γνωρίζει κανείς κανένα πρόγραμμα εξόντωσης τέτοιων "εφαρμογών"; Είναι ιδιαίτερα συχνά και επίμονα...
giorgos14
QUOTE(NBAholic @ Sep 18 2012, 13:53 ) *
Λοιπόν, δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλο, αλλά εδώ και αρκετό καιρό, σε πάρα πολλές σελίδες του διαδικτύου που ανοίγω, πετάγονται στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης (πιο παλιά βρίσκονταν στο κάτω δεξιό, τώρα είναι χειρότερα) επίμονα ενοχλητικά διαφημιστικά, διαστάσεων περίπου 12x9 cm, που κλείνουν με ένα μικρό x σε μαύρο πλαίσιο, αλλά μέχρι να τα κλείσεις, σε ακολουθούν συνήθως σε όλη την οθόνη, αν κάνεις scroll down. Έχω κάνει scanning με ESET, χωρίς να έχει εντοπίσει κάτι. Γνωρίζει κανείς κανένα πρόγραμμα εξόντωσης τέτοιων "εφαρμογών"; Είναι ιδιαίτερα συχνά και επίμονα...


εχεις δοκιμασει να κανεις block τις διαφημισεις;Θα βρεις την υγεια σου.
Αν εχεις firefox δες ΕΔΩ
Αν εχεις chrome ΕΔΩ
Αν εχεις explorer αλλαξε browser και μετα ακολουθεις τα παραπανω biggrin.gif
Manu7
Έχει κανείς Microsoft Security Essentials για anti-virus?

Εδώ και κάνα μήνα έχει γίνει κόκκινο το σήμα κάτω δεξιά στην οθόνη αλλά δεν μπορώ να κάνω σάρωση.

Γενικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Γράφει το εξής:
"Ο Security Essentials δεν εποπτεύει τον υπολογιστή σας, επειδή η υπηρεσία του προγράμματος διακόπηκε.
Θα πρέπει να την επανεκκινήσετε τώρα."

Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα λήξης της συνδρομής.Ούτε χρόνος δεν έχει περάσει.
NBAholic
QUOTE(giorgos14 @ Sep 20 2012, 16:56 ) *
εχεις δοκιμασει να κανεις block τις διαφημισεις;Θα βρεις την υγεια σου.
Αν εχεις firefox δες ΕΔΩ
Αν εχεις chrome ΕΔΩ
Αν εχεις explorer αλλαξε browser και μετα ακολουθεις τα παραπανω biggrin.gif


Τον καιρό αυτό ευτυχώς ποστάρω από άλλον υπολογιστή, αλλά έχω περιέργεια να δω αν έστω κι ένα από αυτά θα βοηθήσει.
Το adblock φαίνεται ωραίο και συμφέρον, μια και χρησιμοποιώ περισσότερο Chrome. Οι διαφημίσεις που αναφέρω μάλλον ανήκουν στην κατηγορία flash. Κλείνουν όλες με ένα κλασικό x, αλλά είναι ενοχλητική η συχνότητά τους και φυσικά η επιμονή τους να καλύπτουν αδιάκριτα "χρήσιμο" μέρος της οθόνης (κείμενα, εικόνες, οτιδήποτε...) και να με ακολουθούν όταν κάνω scroll down.

Όταν το δοκιμάσω, θα κάνω report.
If it can make it there, it'll make it anywhere.
Manu7
QUOTE(Manu7 @ Sep 23 2012, 23:20 ) *
Έχει κανείς Microsoft Security Essentials για anti-virus?

Εδώ και κάνα μήνα έχει γίνει κόκκινο το σήμα κάτω δεξιά στην οθόνη αλλά δεν μπορώ να κάνω σάρωση.

Γενικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Γράφει το εξής:
"Ο Security Essentials δεν εποπτεύει τον υπολογιστή σας, επειδή η υπηρεσία του προγράμματος διακόπηκε.
Θα πρέπει να την επανεκκινήσετε τώρα."

Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα λήξης της συνδρομής.Ούτε χρόνος δεν έχει περάσει.

Φωνή βωόντος εν τη ερήμω... sad.gif
Magnus92
QUOTE(Manu7 @ Sep 27 2012, 23:43 ) *
Φωνή βωόντος εν τη ερήμω... sad.gif


ωπ τωρα το ειδα φιλε...

το εχω εγω το Microsoft Security Essentials, απλα νομιζω οτι γινεται κοκκινο οταν ανιχνευει κατι κτλ. ...

γι αυτο που λες , το "Ο Security Essentials δεν εποπτεύει τον υπολογιστή σας, επειδή η υπηρεσία του προγράμματος διακόπηκε.
Θα πρέπει να την επανεκκινήσετε τώρα." δεν γνωριζω δυστυχως ....
geoko13
QUOTE(Magnus92 @ Sep 28 2012, 00:12 ) *
ωπ τωρα το ειδα φιλε...

το εχω εγω το Microsoft Security Essentials, απλα νομιζω οτι γινεται κοκκινο οταν ανιχνευει κατι κτλ. ...

γι αυτο που λες , το "Ο Security Essentials δεν εποπτεύει τον υπολογιστή σας, επειδή η υπηρεσία του προγράμματος διακόπηκε.
Θα πρέπει να την επανεκκινήσετε τώρα." δεν γνωριζω δυστυχως ....


Ταπεινή μου γνώμη,απενεργοποιήστε το mse και εγκαταστήστε ένα από τα δωρεάν προγράμματα που κάνουν τρομερή δουλειά όπως το avg...Κλάσεις ανώτερα και χωρίς προβλήματα!http://free.avg.com/eu-en/homepage
Εναλλακτική το avast:http://www.avast.com/free-antivirus-download.Και τα δύο είναι virus-free και δουλεύουν τέλεια!
Zoys
Γνωρίζει κάποιος κανένα πρόγραμμα για να παίζει το Windows media player τους υπότιτλους των ταινιών; Γιατί παρ' ότι έχω στον ίδιο φάκελο το βίντεο με τα subs με τον ίδιο τίτλο δεν μου εμφανίζονται. Ή έστω να μου προτείνετε ένα άλλο player που να εμφανίζει κανονικά τους υπότιτλους χωρίς προβλήματα; Ευχαριστώ.
rchos
QUOTE(Zoys @ Oct 4 2012, 13:44 ) *
Γνωρίζει κάποιος κανένα πρόγραμμα για να παίζει το Windows media player τους υπότιτλους των ταινιών; Γιατί παρ' ότι έχω στον ίδιο φάκελο το βίντεο με τα subs με τον ίδιο τίτλο δεν μου εμφανίζονται. Ή έστω να μου προτείνετε ένα άλλο player που να εμφανίζει κανονικά τους υπότιτλους χωρίς προβλήματα; Ευχαριστώ.


vlc kai gom player με αυτούς τους δύο παίζω εγώ.
NBAholic
Νέα απορία, αυτή τη φορά σχετική με ηχογράφηση: Θέλω να ηχογραφήσω τη φωνή μου και γενικώς των φυσικών ήχων του δωματίου. Το μόνο που χρειάζεται είναι μικρόφωνο, ηχείο, πρόγραμμα ηχογράφησης και κάρτα ήχου, σωστά; Αγόρασα μικρόφωνο (ένα απλό μικρόφωνο της Konig, δεν έχει on-off, απλώς το συνδέεις, δε διακρίνω να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο), το συνέδεσα με την υποδοχή του μικροφώνου στον υπολογιστή, άνοιξα την ηχογράφηση των Windows, πάτησα εγγραφή και...τίποτα, κανένας ήχος. Σκέφτηκα ότι ίσως φταίει το πρόγραμμα, καθώς το μόνο πρόγραμμα ηχογράφησης που έχω είναι παμπάλαιο - οι τεχνικοί, για κάποιο λόγο, δε μου πρόσθεσαν το πρόγραμμα ηχογράφησης των Windows XP -, ωστόσο αν έφταιγε αυτό, δε θα αδυνατούσε και να ανοίξει το παλιό πρόγραμμα; Όπως και να 'χει, κατέβασα άλλο πρόγραμμα ηχογράφησης, το Free Sound Recorder 7.3.1, δοκίμασα ξανά να ηχογραφήσω, ξανά τίποτα! Δηλαδή, τα αρχεία που σώζονται, όταν τα ανοίγω είναι βουβά. Τι διάολο μπορεί να φταίει και δεν μπορεί να γίνει ηχογράφηση; Υπάρχει πιθανότητα να μπαίνει αλλού η υποδοχή του μικροφώνου; Για όνομα, μια στοιχειώδη λειτουργία προσπαθώ να επιτύχω και μου συμπεριφέρεται θαρρείς και του ζητώ να μου κάνει εξομοίωση του Big Bang...
lakersdynasty
QUOTE(rchos @ Oct 4 2012, 13:45 ) *
vlc kai gom player με αυτούς τους δύο παίζω εγώ.


και bsplayer επίσης που έχει και αυτόματο πρόγραμμα εντοπισμού υποτίτλων εαν είναι γνωστό το rip του επεισοδίου ή της ταινίας.

Manu7

Δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση. Συνήθως διορθώνεται το πρόβλημα σε τέτοιες περιπτώσεις.

Δεν μου έχει τύχει με antivirus αλλά αξίζει μια δοκιμή.

http://windows.microsoft.com/el-GR/windows...rity-essentials

Magnus92
Κρισημη ερωτηση, παρακαλω για αμεση απαντηση:

το usb 3.0 με το 2.0 μπαινουν στην ιδια υποδοχη?
lakersdynasty
QUOTE(Magnus92 @ Oct 16 2012, 15:26 ) *
Κρισημη ερωτηση, παρακαλω για αμεση απαντηση:

το usb 3.0 με το 2.0 μπαινουν στην ιδια υποδοχη?


Οι θύρες usb 3.0 έιναι αναβάθμιση των 2.0.

Άρα αν έχεις μια συσκευή συμβατή με 3.0 και η υποδοχή σου είναι 2.0 μπορεί να λειτουργήσει κανονικά απο όσο ξέρω απλά δεν θα έχεις τα πλεονεκτήματα σε επίπεδο ταχύτητας μεταφοράς δεδομένων που θα έχει η θύρα 3.0.

για να έχεις τα πλεονεκτήματα αυτά πρέπει η θύρα του υπολογιστή να είναι 3.0 και η συσκευή να έχει επίσης ταχύτητα usb 3.0. Αν ένα απο τα 2 είναι usb 2.0 τότε λειτουργεί μια χαρά η συσκευή στον υπολογιστή αλλά δεν εκμεταλλεύεται την ταχύτητα της θύρας.
Magnus92
Αν ενδιαφερεται κανεις για κεραια ενισχυσης σηματος TP-LINK ( 150Mbps - συνδεση με Usb ) , ας μου στειλει π.μ.
Δεν εχει χρησιμοποιηθει ουτε μια φορα.

Η τιμη της ειναι στο 10ευρω
Magnus92
Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος ανταπτορας , για να επιταχυνει την ανακτηση δεδομενων απο εξωτερικο σκληρο δισκο με usb 2.0 ;

Ξεκινησα την ανακτηση με ενα προγραμμα που λεγεται EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.5.1 , αλλα οι χρονοι που μου δινει μεχρι να ολοκληρωθει η ανακτηση ειναι εξωφρενικοι ( πχ 3 μηνες ) ...
Manu7
Ψιλοκουλό πρόβλημα αλλά θέλω βοήθεια.

Στο facebook εξαφανίστηκε η πάνω μπλε μπάρα που εχει τα εικονίδια των ειδοποιήσεων, των μηνυμάτων, της μπάρας αναζήτης, που γράφει αρχική σελίδα κλπ κλπ...

Πώς γένιν' αυτό? smiley.gif
Razorblade Fish
QUOTE(Manu7 @ Jan 18 2013, 21:33 ) *
Ψιλοκουλό πρόβλημα αλλά θέλω βοήθεια.

Στο facebook εξαφανίστηκε η πάνω μπλε μπάρα που εχει τα εικονίδια των ειδοποιήσεων, των μηνυμάτων, της μπάρας αναζήτης, που γράφει αρχική σελίδα κλπ κλπ...

Πώς γένιν' αυτό? smiley.gif

Το έπαθα και εγώ για κανά δεκάλεπτο,και μόλις επανήλθε χωρίς να κάνω κάτι...
j-kidd13
Εχω ενα προβληματακι με το wireless σπιτι...
Το μοντεμ (το κλασικο λευκο baudtec του conn-x) το εχω μονιμα στον πανω οροφο του σπιτιου,και οταν κατεβω στον κατω,ειτε με λαπτοπ ειτε με κινητο,το σημα ειναι απο ελαχιστο ως μηδενικο...Mε αποτελεσμα να μην μπορουμε να δουλεψουμε εγω και ο αδερφος μου.
Τι μπορω να κανω για να δυναμωσω το σημα?Απο τις ρυθμισεις του ρουτερ το εχω ηδη σε max εμβελεια.
Μηπως φταιει οτι το μοντεμ ειναι ψιλοσαπιο και χρειαζομαι ενα καλυτερο?
Tobias Funke
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 30 2013, 12:33 ) *
Εχω ενα προβληματακι με το wireless σπιτι...
Το μοντεμ (το κλασικο λευκο baudtec του conn-x) το εχω μονιμα στον πανω οροφο του σπιτιου,και οταν κατεβω στον κατω,ειτε με λαπτοπ ειτε με κινητο,το σημα ειναι απο ελαχιστο ως μηδενικο...Mε αποτελεσμα να μην μπορουμε να δουλεψουμε εγω και ο αδερφος μου.
Τι μπορω να κανω για να δυναμωσω το σημα?Απο τις ρυθμισεις του ρουτερ το εχω ηδη σε max εμβελεια.
Μηπως φταιει οτι το μοντεμ ειναι ψιλοσαπιο και χρειαζομαι ενα καλυτερο?



Αν το ρούτερ σου παίρνει κεραία και δεν έχεις, τότε βάζεις αλλά και πάλι ίσως να μην είναι αρκετό αν έχεις πολλά δομικά στοιχεία (τοίχους, σκάλες, πάτωμα πάνω ορόφου) ανάμεσα. Αν θες πιο σίγουρη αλλά λίγο πιο ακριβή λύση βάζεις ένα repeater στην ενδιάμεση απόσταση router κι εκεί που θες να είσαι στον κάτω όροφο. Αν θυμάμαι κάνουν κάνα 30άρικο+
j-kidd13
QUOTE(Tobias Funke @ Jan 30 2013, 12:46 ) *
Αν το ρούτερ σου παίρνει κεραία και δεν έχεις, τότε βάζεις αλλά και πάλι ίσως να μην είναι αρκετό αν έχεις πολλά δομικά στοιχεία (τοίχους, σκάλες, πάτωμα πάνω ορόφου) ανάμεσα. Αν θες πιο σίγουρη αλλά λίγο πιο ακριβή λύση βάζεις ένα repeater στην ενδιάμεση απόσταση router κι εκεί που θες να είσαι στον κάτω όροφο. Αν θυμάμαι κάνουν κάνα 30άρικο+


Eχει ηδη κεραια....
Αυτο το repeater τι ειναι ακριβως,γιατι δεν ειμαι γνωστης???
spysta
εγω λεω ν αλλαξεις σπιτι !!!! βρες ενα φλατ !!δεν θα εχεις θεμα μετα ουτε εσυ ουτε ο αδερφος σου !!!

γιοοοουχουυυ
Tobias Funke
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 30 2013, 12:51 ) *
Eχει ηδη κεραια....
Αυτο το repeater τι ειναι ακριβως,γιατι δεν ειμαι γνωστης???


Ουσιαστικά σου δημιουργεί ένα δεύτερο δίκτυο αυξάνοντας το εύρος του σήματος από το ρουτερ κι ενισχύοντάς το.

Wi-Fi Repeaters
επαθα λαστιχο
εδω και μια μερα δεν λειτουργει το δεξι κλικ του ποντικιου μου.πηγα στις ρυθμισεις,μου βγαζει οτι λειτουργει κ;ανονικα,οι οδηγοι ειναι πληρως ενημερωμενοι,οποτε τι μου μενει να κανω?
bballbill
Βγάλτο αυτό και δοκίμασε κάνα άλλο, αν έχεις κανά παλιό ξέρω-γω, για να καταλάβεις αν φταίει η συσκευή ή είναι software θέμα.
SG3ptshooter
Paging Dr. Loukoumovolicius

Μπήκα στο skype απ' το msn account, όλα καλά. Τη δεύτερη φορά που πήγα να μπω χτες, μου έβγαλε να ενώσω τον ανενεργό λογαριασμό skype με το ίδιο όνομα με το microsoft account. Μόλις πάτησα merge, έλαβα αυτό το μήνυμα προσπαθώντας να μπω απ' το browser:
QUOTE
There is a problem signing in with Microsoft account. Please try again or sign in with Skype details instead.

που είναι πιο συγκεκριμένο απ' το "Συγγνώμη, κάτι πήγε στραβά" που μου δίνει το πρόγραμμα.

Βρήκα περίπου δεκαπέντε τρισεκατομμύρια παράπονα και εφάρμοσα άλλες τόσες λύσεις καίγοντας την διόλου Ιώβια υπομονή μου με το να παίζω με firewalls, διαγραφές συγκεκριμένων αρχείων, επανεγκαταστάσεις και των 2 προγραμμάτων με διαγραφές απομειναριών με 2 διαφορετικά προγράμματα ειδικά στο uninstall, και λοιπές πίπες. Μπορώ να μπω μόνο απ' το άδειο skype account, αλλά δεν βλέπω τις επαφές του msn.
Manu7
Δεν έβρισκα ανάλογο τόπικ να το ποστάρω και βαριόμου να ανοίξω καινούριο biggrin.gif.

Σε σας δουλεύει το ERT HD;

Σε μένα έχει μόνο τον ήχο.

Ξέρετε τι ρύθμιση χρειάζεται;
PanosIlio
Για δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php...1201&page=3

Είναι προς τη μέση της σελίδας, αν μπορεί να σε βοηθήσει κάπως.
kseplenhs
Ρε μου έχουν παίξει τα διαόλια με το update του firefox.Γίνεται όπως πριν να μπορώ να βρώ τις σελίδες που θέλω απο την μπάρα αναζήτησης και να μην γράφω εκεί ολόκληρη την ονομασία του κάθε site KΑΘΕ G@ΜΗΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ?
kseplenhs
QUOTE(aegeansheed @ Jun 27 2013, 15:53 ) *
Google Chrome



Δεν γουστέρνω(ή "γουσταίρνω" ανάλογα με το επίπεδο μόρφωσης).Αντιστέκομαι...

Βασικά το πρόβλημά μου ήταν πως πατώντας τη διέυθυνση με έβγαζε στο bing ενώ παλιότερα το θυμόταν το ιστορικό και με πήγαινε κατευθείαν εκεί.

Πήγα και έβγαλα το bing λοιπόν απο τη διαχείρηση μηχανών αναζήτησης,μετά πήγα βοήθεια->αντιμετώπιση προβλημάτων και πάτησα reset, έκανε μια επανεκκίνηση(του firefox) και τώρα δείχνει πως δουλεύει κανονικά (δλδ όπως πριν τις αλλαγές που έκανε το update σε firefox 22)
επαθα λαστιχο
τελευταια ακουω φωνες-μουσικη απο το πισι μου ενω δεν κανω κατι που να παραγει ηχο. ειναι pop ups που δεν εμφανιζονται η εχει προσβληθει απο ιο?
rchos
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jul 21 2013, 17:20 ) *
τελευταια ακουω φωνες-μουσικη απο το πισι μου ενω δεν κανω κατι που να παραγει ηχο. ειναι pop ups που δεν εμφανιζονται η εχει προσβληθει απο ιο?

τι browser χρησιμοποιείς?
giorgos14
Να θεσω ενα διλληματακι: windows η' linux?
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(giorgos14 @ Jul 24 2013, 02:32 ) *
Να θεσω ενα διλληματακι: windows η' linux?


Περίεργο το διλληματάκι σου, μιας και η απάντηση είναι απλή:
Χρησιμοποιείς office ή παίζεις παιχνίδια εκτός steam; Αν ναι, τότε windows. Αλλιώς linux δαγκωτό.
giorgos14
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jul 25 2013, 13:56 ) *
Περίεργο το διλληματάκι σου, μιας και η απάντηση είναι απλή:
Χρησιμοποιείς office ή παίζεις παιχνίδια εκτός steam; Αν ναι, τότε windows. Αλλιώς linux δαγκωτό.


Eιχα linux στο λαπτοπ αλλα μπορω να πω οτι η πρωτη επαφη δεν με βολεψε και τοσο πολυ.Οποτε ξαναγυρισα σε wndows και ειπα να δω τι λετε επι του θεματος tongue.gif
frenchman7
Μας χαιρέτησε το PC μου μετά από 15 χρόνια λειτουργίας...

Έχει κανένας κομπιουτεράς γνώμη για αυτό?
http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathm...phere-E1450.htm
και γενικά για τον επεξεργαστή AMD Richland??

Για Internet-Photoshop-Illustrator και κανά ταινιάκι τον θέλω..

Λέω το απόγευμα να πάω να τον τσιμπήσω
frenchman7
Μου έχουν σπάσει κάτι apps ή banners που εμφανίζονται πλέον σε όποιο site-φορουμ και να μπω!
Ακόμα και εδώ στο φορουμ έχει γεμίσει. Έχω avast και adblock αλλά δεν βρίσκουν κάτι!

Ξέρει κανείς πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ?
Zoys
Έχει κανένας από όσους χρησιμοποιούν adblock κάποιο πρόβλημα γιατί εμένα μου εμφανίζονται σήμερα ξανά οι διαφημίσεις παρ' ότι έκανα από την αρχή την εγκατάσταση.
nikolas12
QUOTE(Zoys @ Jan 24 2014, 21:16 ) *
Έχει κανένας από όσους χρησιμοποιούν adblock κάποιο πρόβλημα γιατί εμένα μου εμφανίζονται σήμερα ξανά οι διαφημίσεις παρ' ότι έκανα από την αρχή την εγκατάσταση.


Το τσέκαρα και εγώ τώρα που το είπες, αλλά δουλεύει κανονικά.
Zoys
QUOTE(nikolas12 @ Jan 24 2014, 21:32 ) *
Το τσέκαρα και εγώ τώρα που το είπες, αλλά δουλεύει κανονικά.

ΟΚ, το περίμενα. Είναι μάλλον δικό μου το πρόβλημα.

Thanks.
SteveNashidis
QUOTE(Zoys @ Jan 24 2014, 21:35 ) *
ΟΚ, το περίμενα. Είναι μάλλον δικό μου το πρόβλημα.

Thanks.


Zoy και εγώ το ιδιο προβλημα εχω ! το αντμπλοκ μου φαίνεται το προσπερνανε οι διαφημίσεις γιατί ούτε μία δεν μπλοκάρει !
Zoys
QUOTE(Voyager @ Feb 3 2014, 17:48 ) *
Zoy και εγώ το ιδιο προβλημα εχω ! το αντμπλοκ μου φαίνεται το προσπερνανε οι διαφημίσεις γιατί ούτε μία δεν μπλοκάρει !

Εμένα διορθώθηκε τις τελευταίες μέρες. Δεν ξέρω τι γίνεται πάντως...
j-kidd13
To ενδοξο vaio επαθε κοκομπλοκο(χαλασε η μητρικη,αναμενω λεπτομεριες απο ενα γνωστο μαστορι που το δωσαμε αλλα δεν βλεπω να γλυτωνω το καινουργιο),οποτε ειμαι σε αναζητηση για νεο.
Ολο και καποιοι θα ειναι ειδημονες εδω,οποτε μεχρι 500-550 που θα διαθεσω,ριχτε προτασεις...Οχι κατω απο 400,μην παρουμε και καρβουνιαρη...Χρηση μεχρι και παιχνιδια,εστω οχι υπερπαραγωγες που θελουν ολοκληρο εργοστασιο απο απαιτησεις...
manj13
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 28 2014, 08:23 ) *
To ενδοξο vaio επαθε κοκομπλοκο(χαλασε η μητρικη,αναμενω λεπτομεριες απο ενα γνωστο μαστορι που το δωσαμε αλλα δεν βλεπω να γλυτωνω το καινουργιο),οποτε ειμαι σε αναζητηση για νεο.
Ολο και καποιοι θα ειναι ειδημονες εδω,οποτε μεχρι 500-550 που θα διαθεσω,ριχτε προτασεις...Οχι κατω απο 400,μην παρουμε και καρβουνιαρη...Χρηση μεχρι και παιχνιδια,εστω οχι υπερπαραγωγες που θελουν ολοκληρο εργοστασιο απο απαιτησεις...


Επειδη θεωρω, οτι οτιδηποτε προτεινεις ΣΕ WINDOWS 8, ειναι ΑΝ ΜΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ tongue.gif παρε κατι που ιπταται με win 7 64-bit.....Kαι σε τιμη λουκουμι... wink.gif

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop...5-450-2VRAM.htm
SteveNashidis
Για όσους δεν το ξέρουν (πρόσφατα το ανακαλυψα εγώ ) είναι ότι η Google έβαλε το Google Street και στην ελλάδα. Μιλάμε για όλες τις πόλεις και τα χωριά. Μπορείς να βρεις το σπίτι σου, το αμάξι σου , το μέρος που δουλεύεις . Το βλέπαμε σε άλλες πόλεις και άλλες χώρες αλλά το να βρίσκεις το δικό σου μέρος όπου ζεις και να περιηγηθείς είναι διαφορετικό συναίσθημα!

Για πάμε μια βόλτα από το ΣΕΦ ! !
Zoys
QUOTE(Voyager @ Jun 7 2014, 15:48 ) *
Για όσους δεν το ξέρουν (πρόσφατα το ανακαλυψα εγώ ) είναι ότι η Google έβαλε το Google Street και στην ελλάδα. Μιλάμε για όλες τις πόλεις και τα χωριά. Μπορείς να βρεις το σπίτι σου, το αμάξι σου , το μέρος που δουλεύεις . Το βλέπαμε σε άλλες πόλεις και άλλες χώρες αλλά το να βρίσκεις το δικό σου μέρος όπου ζεις και να περιηγηθείς είναι διαφορετικό συναίσθημα!

Ναι, κι εγώ χθες το ανακάλυψα τυχαία ψάχνοντας κάτι στον χάρτη. blink.gif
Pierce
Tην Πέμπτη έγινε το launch event . Υπήρχαν κάποια θέματα με την προστασία προσωπικών δεδομένων -κυρίως με ευθύνη της google- για αυτό και άργησε. Οι φωτογραφίες είναι από το 11...
frenchman7
Ω ρε το αυτοκίνητό μου! tongue.gif

Οι φωτογραφίες πρέπει να είναι καλοκαιρινές γιατί έχει πολλές θέσεις για παρκινγκ!
Magnus92
"ο δισκος έχει προστασια εγγραφής" ----> δεν μπορω να αντιγραψω δεδομενα σ αυτόν , ουτε να τον κάνω φορματ...
( αναφέρομαι σε usb φλασάκι )


ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί ;
frenchman7
Καμιά πρόταση για τσαμπέ αντιβαιρους?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.