Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
benchwarmer
Χολικ για το 2ο μισο δεν ξερω να σου πω..

Αλλα αυτο με το γιουτιουμπ, το εχω παθει και γω κανα δυο φορες. Καμια μερα κραταει, αλλα την επομενη ολα μια χαρα παλι.. Δεν ξερω..
NBAholic
Kι εμένα μου έχει συμβεί για μια μέρα, αλλά τώρα έχει παρατραβήξει. Έχει ήδη πιάσει 3 μέρες (αύριο είναι η 4η) και δε βλέπω καμιά διαφορά στη συμπεριφορά του.
dizzy_fingers
Αν δεν έχεις κανά περίεργο antivirus-firewall που για κάποιον περίεργο λόγο να σου μπλοκάρει το yt (αν και εκεί δε θα σου έπαιζε καθόλου) τότε το πρόβλημα είναι από εκεί, από τη στιγμή που σε άλλα site βλέπεις κανονικά βίντεα.

Άλλες αιτίες μπορεί να είναι η σύνδεσή σου (να πάει "μέσω Κάιρο" δηλαδή στους συγκεκριμένους σέρβερ) ή να έχεις περάσει κανά περίεργο plug in στον explorer σου που να τα παίζει με το flash script του youtube player. Ολίγον απίθανα αυτά τα δύο πάντως.

Για δώσε ένα λινκ να τσεκάρουμε κι εμείς.
NBAholic
Άκυρο, μάλλον επέστρεψε στο κανονικό. Μόνο ένα σήμερα αντιμετώπισε πρόβλημα (ούτε θυμάμαι ποιο), αλλά τα υπόλοιπα παίζουν. Δεν ξέρω αν έπαιζε ρόλο μια αυτόματη ενημέρωση του Java που έκανε ο υπολογιστής μου, μια και από τότε (κι αφού έγινε reset) μοιάζει να επανήλθε. Βεβαίως, ενημερώσεις έγιναν πολλές στο παρελθόν χωρίς να παρουσιαστεί ανάλογο πρόβλημα. Τέλος πάντων...
dizzy_fingers
Η Java δεν έχει καμία σχέση με youtube.
Εκεί παίζουν όλα σε flash, οπότε μόνο κάποια αναβάθμιση σε αυτό θα έπαιζε ρόλο.


Αλλά, απ'ότι φαίνεται, ήταν busy οι σέρβερ τους.

Πάλι στις τσόντες πήγες βρε? tongue.gif
SlobodaN
Όποιος χρησιμοποιεί Limewire μήπως έχει παρατηρήσει πρόβλημα στο conecting?

Εναλακτικό free πρόγραμμα για download songs γνωρίζετε?
jois21
Rapidshare με flashget -non free ομως- αλλιως καταλληλα τορεντ.
p2p τυπου λαιμγουαιρ ειναι νεκρα για μενα.
NBAholic
Γμτ, πάλι το ίδιο πρόβλημα μου παρουσιάστηκε χθες με τον ήχο, μόνο που την προηγούμενη φορά που είχε παρουσιαστεί διορθώθηκε μόλις επανεκκίνησα τον υπολογιστή, ενώ τώρα παραμένει: Όταν ανοίγω ένα πρόγραμμα ή μια ιστοσελίδα, δε βγαίνει κανένας ήχος (το χαρακτηριστικό "κλικ"). Περιττό να πω ότι δεν έκανα κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις ήχου. Και ναι μεν μπορώ να εμφανίσω ήχο αν αλλάξω τις ρυθμίσεις, αλλά όταν επιλέγω τις προεπιλεγμένες των Windows ή αυτές που είχα κανονικά (που ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα), παριστάνει ότι δεν έχω επιλέξει ήχους για ρυθμίσεις που είχαν ήχο.
Pierce
ποσο καιρο προβλεπεται να μεινω χωρις ιντερνετ αν αλλαξω παροχο;
(τωρα εχω γραμμη ΟΤΕ, και ιντερνετ βιβοντι αλλα επειδη μου τα εχει κανει λιγο τσουρεκια η βιβοντι θα παρει ποδι, μαλλον θα βαλω το φοιτητικο του ΟΤΕ)
Air Kef
Η HOL μου είχε κανει 3-4 ὠρες.
Η 4net είχε κανει μια βδομάδα σε έναν φίλο μου.
Ο ΟΤΕ λογικά λίγες ώρες. Είναι ο καλύτερος σε κάθε επίπεδο (με αντάλλαγμα το υψηλό αντίτιμο).

Νομίζω πάντως ότι είναι στους όρους-νόμους του ΕΕΤ να μην μενεις για μεγάλο χρονικο διάστημα χωρίς ΝΕΤ.
sihainas
Είναι και ανάλογα την περίπτωση... είχα εγώ γνωστό που έκανε αίτηση να παει από forthnet σε hol και έκανε κοντά ένα μήνα να του έρθει...και μάλιστα καθώς ήταν και double play του είχαν κόψει και το τηλέφωνο (άσχετα αν του έλεγαν ότι θα κάνει περίπου μια βδομάδα και ότι χωρίς τηλέφωνο θα μείνει 2-3 ώρες την μέρα που θα γίνει η σύνδεση)
Mamuwalde
ερώτηση : θέλω να φτιάξω ένα κολάζ από φωτό για να το κάνω εξώφυλλο cd

μπορώ να μάθω πως γίνεται ? έτσι στα γρήγορα . έχω το gimp στο pc μου αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως να το φτιάξω .
captain charisma
photoshop ξερεις?
sihainas
Κατ' αρχάς το gimp είναι αρκετό...δεν χρειαζεται να "αγοράσεις" το photoshop... δεύτερον... πρέπει να βρεις το μέγεθος που χρειάζεται να έχει το αρχείο σου για να εκτυπωθεί για το cd σου... τρίτον... εγώ δεν χρησιμοποιώ gimp οπότε δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται αλλά αυτό λογικά θα σε βοηθήσει http://www.kidsnetsoft.com/gimp/tutorial.pdf
j-kidd13
Παιδια ψαχνομαι να παρω ενα laptop...γυρω στα 1000 ευρω...Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ενας επεξεργαστης στα 2.0 Ghz ειναι καλος η αργος?Μου εχει γυαλισει το συγκεκριμενο
dizzy_fingers
Κλασσική κλισέ εκνευριστική απάντηση:
"Για τί χρήση τον θέλεις?" tongue.gif
Air Kef
Έχεις κι εσυ τα δικια σου. Κι εγώ αυτο θα τον ρωτουσα. biggrin.gif
j-kidd13
Δεν εχω σκοπο να σχεδιασω και διαστημικα ερευνητικα προγραμματα...Ενα laptop για ταινιες,παιχνιδακια,σερφαρισμα κτλ....Γενικης χρησεως,καταλαβενετε... smiley.gif
Xaroumenos loukoumas
Ωραίο μηχάνημα, εγώ θα το χτύπαγα.
Δες και κανένα Toshiba, είναι επίσης πολυ δυνατά μηχανήματα wink.gif
Ο επεξεργαστής είναι υπέρ αρκετός, ειδικά για τη χρήση που το θέλεις
Bikerboy
Να ρωτησω κατι???Εχω τα windows xp και λες να τα κανω μακ...
Τ μ προτεινεται ειναι καλυτερα?Εχει μεγαλη διαφορα θα τα μαθω ευκολα???
thrylos7
Προς τους προγραμματιστές του forum:

Το (XML parsing) error: no element found πού μπορεί να οφείλεται; Βασικά δεν το βγάζει στο xml αρχείο, αλλά σ' αυτό που παίρνει τα δεδομένα από το XML, ωστόσο μάλλον η στραβή είναι εκεί.
dizzy_fingers
Δε βρίσκει το xml αρχείο ή το xml είναι κενό.

Πρωτού απαντήσεις "αφού το βρίσκει" tongue.gif διπλο-τριπλοτσέκαρέ το. Πολλές φορές χρειάζεται να κάνεις map το url του αρχείου σε server path (αυτό σε asp...σε php δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει αλλά ψάξε το προς αυτήν την κατεύθυνση).

EDIT: Τώρα που το σκέφτομαι τσέκαρε αν έχεις βάλει xml header πχ "<?xml version="1.0"?>"
thrylos7
Δεν το' χω βάλει, αλλά κι όταν το δοκίμασα αυτό, δεν υπήρξε αποτέλεσμα.

Μα αφού το βρίσκει (στον τοπικό σέρβερ) ! biggrin.gif

Σε asp δηλαδή πώς θα ήταν;
dizzy_fingers
Στην asp βάζεις Server.MapPath("http://www.basketforum.gr/someXML.xml") και σου μετατρέπει το link σε πχ "D://InetPub/basketforum/someXML.xml" ώστε να το βρει locally ο parser.

Πώς είσαι σίγουρος ότι το βρίσκει?
thrylos7
Αχά... νομίζω κατάλαβα τι παίζει...

Λογικά ναι, δεν το βρίσκει. Το βρίσκει όταν το δοκιμάζω τοπικά, στο δικό μου σέρβερ, όχι στο σέρβερ που φιλοξενείται.
j-kidd13
Οταν δοκιμαζω να ανοιξω το facebook,μετα το login,μου γραφει το εξης: "Cookies Required

Cookies are not enabled on your browser. Please adjust this in your security preferences before continuing."

Πηγα στις ρυθμισεις,αλλα απο οτι ειδα,ειναι ενεργοποιημενα τα cookies....Αny help?

Mπαινω με firefox.
dizzy_fingers
Πάτα τη στιγμή που φορτώνει η σελίδα (όχι αφού φορτώσει, όσο φορτώνει) ctrl+E+L+"+"(το κουμπί "συν" στο numpad στα δεξιά του πληκτρολογίου σου ).
Σημασία έχει ο συγχρονισμός, μπορεί να μην το πετύχεις με την πρώτη αλλά προσπάθησέ το. Εμένα μου είχε πάρει κάμποση ώρα.
j-kidd13
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 1 2009, 12:04 ) *
Πάτα τη στιγμή που φορτώνει η σελίδα (όχι αφού φορτώσει, όσο φορτώνει) ctrl+E+L+"+"(το κουμπί "συν" στο numpad στα δεξιά του πληκτρολογίου σου ).
Σημασία έχει ο συγχρονισμός, μπορεί να μην το πετύχεις με την πρώτη αλλά προσπάθησέ το. Εμένα μου είχε πάρει κάμποση ώρα.

To βρηκα...Βασικα εχει παθει κατι ο υπολογιστης και δεν κραταει ωρα και ημερομηνια.Οποτε καθε φορα που τον ανοιγω,εχει ημερομηνια Δεκεμβριο του 2002 και ασχετη ωρα.Την ρυθμισα σωστα και μπηκε κανονικα.
dizzy_fingers
Nonsense, έκανες αυτό που σου είπα και διορθώθηκε tongue.gif.
j-kidd13
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 1 2009, 12:17 ) *
Nonsense, έκανες αυτό που σου είπα και διορθώθηκε tongue.gif.

(Τώρα που το ξανασκέφτομαι....NAI!! έχεις δίκο... thumbsup.gif )
kostasvc15
Μου εκαναν φορματ στο πσ οσο ελειπα και εχασα τα παντα..Μηπως ξερετε ρε παιδια αν υπαρχει και με ποιο τροπο μπορω να επαναφερω αρχεια;Νομιζω υπαρχει..Βοηθεια πλζ
ios
QUOTE(kostasvc15 @ Jun 7 2009, 03:25 ) *
Μου εκαναν φορματ στο πσ οσο ελειπα και εχασα τα παντα..Μηπως ξερετε ρε παιδια αν υπαρχει και με ποιο τροπο μπορω να επαναφερω αρχεια;Νομιζω υπαρχει..Βοηθεια πλζ

Ψάξε για κάποια εταιρεία η οποία παρέχει data recovery υπηρεσίες. Υπάρχει η δυνατότητα να διασώσεις αρχεία από formatted δίσκο, αλλά δεν είναι ιδιαιτέρως φθηνή.
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(kostasvc15 @ Jun 7 2009, 03:25 ) *
Μου εκαναν φορματ στο πσ οσο ελειπα και εχασα τα παντα..Μηπως ξερετε ρε παιδια αν υπαρχει και με ποιο τροπο μπορω να επαναφερω αρχεια;Νομιζω υπαρχει..Βοηθεια πλζ


Υπάρχουν προγραμματα για undelete αρχείων.
Ενα καλο που με ειχε βοηθησει πολυ καποτε, είναι το GetDataBack for NTFS.
Για δες το μία wink.gif
Air Kef
Είμαι έτοιμος να βάλω Windows 7 στο Toshiba Portege R500 - μου.

Οδηγούς για το hardware και το software που έχει ήδη, όπως πχ να δουλεύουν τα Function Keys που θα βρω; Ξέρει κανεις;
babysac
Μπορει να ειναι ακυρο με τα προηγουμενα αλλα το προγραμματακι vtune που ειναι μαζι με την καρτα γραφικων ειναι πιθανον να σου κολλαει το μηχανημα???

Εμενα μου λεει να το κανω reinstall η update αλλα δεν εχω τους ντραιβερ.
Αν εχετε ακουσει κατι παρομοιο πειτε μου rolleyes.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Air Kef @ Jun 14 2009, 20:46 ) *
Είμαι έτοιμος να βάλω Windows 7 στο Toshiba Portege R500 - μου.

Οδηγούς για το hardware και το software που έχει ήδη, όπως πχ να δουλεύουν τα Function Keys που θα βρω; Ξέρει κανεις;


Τα 7 ειναι φανταστικά wink.gif
Σχετικά με τους drivers, οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) θα τρέχουν εξαρχής, ή μετά από ένα update στη χειρότερη..
Τώρα περί Fn κτλ, πρέπει να κατεβάσεις πιθανόν από το site του κατασκευαστή τπτ..
kotzito
QUOTE(Air Kef @ Jun 14 2009, 20:46 ) *
Είμαι έτοιμος να βάλω Windows 7 στο Toshiba Portege R500 - μου.

Οδηγούς για το hardware και το software που έχει ήδη, όπως πχ να δουλεύουν τα Function Keys που θα βρω; Ξέρει κανεις;

http://gizmodo.com/5150298/windows-7-the-c...de-now-with-rc1


Eδω ειναι ενας οδηγος σχετικα με τα καινουρια Windows.Δεν τον εψαξα παντως για να δω αν αναφερει αυτο που ψαχνεις.
Flash
Με αφορμή τα Windows 7 ας κάνω κι εγώ την ερώτηση μου.

Γνωρίζω εδώ και καιρό ότι πρέπει απαραίτητα να πάρω καινούργιο laptop. Παρότι το HP μου είναι μόλις 20 μηνών, είχα την ατυχία (και βλακεία) να το πάρω την περίοδο που τα vista είχαν πλέον γίνει το standard λειτουργικό και όπως αποδείχθηκε, η μικρή ram μου απότελεσε μεγαλύτερο πρόβλημα από ότι φανταζόμουνα κάνοντας τον υπολογιστή αρκετά αργό, με οθόνες που κολλάνε, καν 2 μπλε οθόνες κλπ.

Αυτό που φοβάμαι είναι ότι εάν πάω σε λίγους μήνες να πάρω laptop δεδομένου ότι μόλις βγήκαν τα 7 θα έχω παρόμοια προβλήματα εφόσον προσανατολιστώ σε σχετικά φτηνή λύση (ναι, ξέρω ότι οι απαιτήσεις των 7 είναι περίπου αντίστοιχες με των vista αλλά όποιος καεί με το χυλό φυσά και το γιαούρτι).

Προβαίνοντας πιθανές ερωτήσεις σχετικά με τη χρήση του υπολογιστή, πέρα από οffice θα χρησιμοποιώ eviews και λίγο matlab (για όσους δεν γνωρίζουν το πρώτο, λέω ότι είναι πιο "ελαφρύ" από το matlab).
dizzy_fingers
Πάρε mac.










Μη με ευχαριστείς, δεν κάνει τίποτα smile.gif.
Flash
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 15 2009, 16:31 ) *
Πάρε mac.


Μη με ευχαριστείς, δεν κάνει τίποτα smile.gif.


Προφανώς το "σχετικά φτηνή λύση" το αγνόησες tongue.gif

Πες μου τα πλεονεκτήματα μιας τέτοιας αγοράς και θα σε ευχαριστήσω είτε το θες είτε όχι.
dizzy_fingers
Όχι ιοί, όχι defragment, σπάνια κρασαρίσματα, αρκετές ευκολίες στο multitasking (με μία κίνηση, πχ, βλέπεις όλες τις ανοιχτές εφαρμογές σε ένα παράθυρο και διαλέγεις), γενικά όμορφο και εύχρηστο περιβάλλον εργασίας.
Αυτό για το software.

Για το hardware αν και μπορείς να πάρεις με αυτά τα λεφτά δυνατότερο μηχάνημα (που όμως δε θα χρειάζεσαι υποθέτω) το σασί των macbook είναι από τα πιο ανθεκτικά που έχω δει. Όταν κατέβεις αθήνα να φέρω το macbook μου να του κάνεις ένα test drive.
Ειδικά τώρα που έκαναν αναβάθμιση και στην οθόνη (και ρίξανε 100$ την τιμή) πιστεύω πως αξίζει. Αυτό, ασφαλώς, αν σκοπεύεις να κάνεις μία highend αγορά που και θα σε βολέψει και θα σου μείνει για πολλά χρόνια.

Τα μείον είναι ότι θα σου σπάσουν λίγο τα νεύρα μέχρι να συνηθίσεις τη μετάβαση (διαφορετικές συντομεύσεις στα πλήκτρα, διαφορετικοί τρόποι για να κάνεις ένα πράγμα που στα windows το έκανες διαφορετικά) και ότι μπορεί να μην υπάρχουν μερικά προγράμματα που θέλεις σε mac.


Αν δεν είσαι έτοιμος να κάνεις το βήμα, γιατί δε δοκιμάζεις απλά να βάλεις έξτρα ram στον hp σου? Μάλιστα τα windows 7 έμαθα ότι είναι πιο ελαφριά από τα vista οπότε μπορεί να σταθείς τυχερός.
Flash
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, όντως πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά. Ο μεγαλύτερος φόβος μου είναι η συμβατότητα με τις εφαρμογές και τα προγράμματα που θα χρησιμοποιώ αν και φαντάζομαι ότι θα τρέχουν σε mac.

Tην extra ram επίσης τη σκέφτομαι απλά έχοντας εκούσει πολλάκις τον σκληρό μου να σκούζει σαν τρεχαντήρι φοβάμαι ότι αυτός ή η motherboard θα τα φτύσουν οπότε από το να πάρω ram+σκληρό (ή μητρική) + εργατικά μου φαίνεται πιο συνετό να το κάνω μια και καλή το έξοδο.Προς φθηνο toshiba προσανατολίζομαι ή ένα καλό dell που όλοι μου λένε ότι στο hardware είναι σκυλιά.
dizzy_fingers
Το καλό dell θα σου κοστίσει όσο ένας mac.
Το φθηνό toshiba θα σου κρατήσει όσο ένα φθηνό acer biggrin.gif.

Ποιόν hp έχεις?
Flash
Για το dell προφανώς άλλο εννοείς εσύ καλό και άλλο εγώ, καθώς σύστημα του οποίου με ικανοποιούν πλήρως τα τεχνικά χαρακτηριστικά του το βρίσκω εδώ γύρω στις 750 λίρες ενώ το φθηνότερο mac που βρήκα ξεκινά από 900.

Για το toshiba ξέρεις καλύτερα, φυσικά, απλά είχα ακούσει καλές γνώμες από τρίτους.

Λοιπόν το hp μου (μόλις το δεις μην αρχίσεις να βρίζεις σε ακατάληπτη μίξη ελληνιαπωνικών, δεν είχα λεφτά τότε tongue.gif )

είναι μια παλιότερη έκδοση αυτού http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product...loc:0&cc=us

με 1 giga ram και 1.9 GHz σκληρό.
sihainas
Η Matlab υπάρχει και για Mac οπότε εκεί δεν έχεις πρόβλημα... το eviews δεν έχω ιδέα τι είναι οπότε δεν ξέρω...πάντως το έχουμε ξαναπεί... πλέον μπορείς επίσημα με την υποστήριξη της apple και πολύ εύκολα να κάνεις dual boot με windows σε όλα τα mac...και θα είναι ακριβώς σαν να έχεις ένα pc.

Παρ' όλα αυτά ψάξτο λίγο...αν τα περισσότερα προγράμματα που χρειάζεσαι είναι σε windows δεν σε συμφέρει σε καμία περίπτωση να πας σε mac... αν βρεις εναλλακτικά προγράμματα που σε καλύπουν τότε ναι αξίζει... καθώς πραγματικά το να δουλεύεις σε mac είναι άλλο πράγμα... όλα είναι πιο απλά και εννοώ μικρά πράγματα όπως να αλλάζεις εφαρμογές ή να βρίσκεις ένα αρχείο που ψάχνεις...

To quicklook είναι όλα τα λεφτά...πραγματικά γλιτώνεις ΠΟΛΥ χρόνο (όταν συνηθίσεις να το χρησιμοποιείς)

Μετά από 2+ χρόνια χρήσης mac μπορώ νω πω ότι κάποια στιγμή θα τα κόψω τα windows τελείως (αν και στα desktop είναι πιο δύσκολο καθώς με 500 ευρώ φτιάχνεις κορυφαίο desktop ενώ για mac δεν παίρνεις ούτε mac mini)

Α και κάτι τελευταίο...έχουν περάσει αρκετά laptop από τα χέρια μου...trackpad σαν του macbook μου δεν έχω βρει...αφού ακόμα και στο γραφείο να είμαι ποτέ δεν συνδέω ποντίκι... μόνο trackpad.

Και για όσους δεν το ξερανε...τον Σεπτέμβρη περιμένουμε την νέα έκδοση του OS X (Snow Leopard 10.6) η οποία για όσους έχουν Leopard θα κοστίζει $29 (εικοσι εννέα δολάρια...ολογράφως για να μη νομίζετε ότι έκανα λάθος tongue.gif )

Μιας και το θυμήθηκα...το είδατε ότι στα Win 7 Starter Pack δεν θα μπορείς να αλλάξεις wallpaper ή να ανοίξεις πάνω από 3 εφαρμογές...ή κάτι τέτοια κουλά... αθάνατη microsoft...βγάζει ένα καλό λειτουργικό μετά από 10 χρόνια και το πετσοκόβει για να βγάλει περισσότερα.
j-kidd13
Λοιπόν,εκεί που κατέβαζα το lost σε αρχεία rapidshare,μορφής rar,και δεν είχα πρόβλημα στην μετατροπή τους,(τα έκανα extract ανα 4 αρχεια που ηταν το κάθε επεισόδιο με το winrar,και εμφανιζόταν),τώρα που πήγα σε άλλο site για να κατεβάσω,τα αρχεία ειναι σε μορφή .avi,και δεν ξέρω πως να τα μετατρέψω......Any help?
Pierce
να τα βαλεις στον player που χρησιμοποιεις να παιξουν απλα ισως; tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Jun 15 2009, 21:21 ) *
να τα βαλεις στον player που χρησιμοποιεις να παιξουν απλα ισως; tongue.gif

Δεν τα παίζει......Το δοκίμασα....
Pierce
δεν εχεις τα codecs τοτε για τα .avi . Ειναι ετοιμα για παιξιμο δεν θελει κατι αλλο, τα codecs βρες ...
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Jun 15 2009, 21:32 ) *
δεν εχεις τα codecs τοτε για τα .avi . Ειναι ετοιμα για παιξιμο δεν θελει κατι αλλο, τα codecs βρες ...

Αυτο έκανα....Ξέχασα οτι δεν είχα περάσει το k lite codec pack......
Tώρα είναι οκ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.