Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
hagi
Γι'αυτούς τους λόγους παίδες εγώ έχω ένα εργαλείο στο μπαλκόνι μέσα σε ένα ντουλάπι και λειτουργεί πάντα.Έτσι κατεβάζει και ανεβάζει συνεχώς χωρίς να ακούω wink.gif biggrin.gif
jois21
Με καλωδιο ρευμα και δικτυο; Πως τα περασες;
dizzy_fingers
Για πείτε βρε παιδιά ένα καλό και ελαφρύ προγραμματάκι για να παρατηρώ τη CPU Usage κάτω δεξιά στην μπάρα, γιατί τραβάνε κάτι queries εδώ πέρα τα localhost που έχω βάλει και μου βαράει κόκκινο όλη την ώρα....
Air Kef
Γιατι δν δοκιμαζεις τα yahoo widgets;
dizzy_fingers
Είπα ελαφρύ tongue.gif.
Άλλωστε το μόνο που θέλω είναι να φαίνεται κάτω δεξιά.
sihainas
ctrl+alt+del > options > hide when minimized. Κάνεις minimize το παράθυρο και σου μένει κάτω δεξιά το cpu usage

ps. Υποθέτω ότι μιλάς για XP wink.gif
dizzy_fingers
Είσαι πολύ μούρη τελικά εσύ cool.gif 41.gif.
Αυτό χρειαζόμουν.

Πώπω παιδιά, τώρα περνάω τη βάση δεδομένων του φόρουμ σε ένα localhost και η γραμμή είναι τέρμα πάνω σταθερή στο 100% εδώ και ένα 15λεπτο w00t.gif!
sihainas
always glad to help w00t.gif

ps. Που πήγε το avatar μου...χμ... δεν πειράζει ούτως ή άλλως ήθελε αλλαγή...

ps2. Και μιας και μιλάς για βάση δεδομένων... μήπως ξέρεις γιατί όταν κάνω back up τη βάση από phpmyadmin ενός joomla site και μετά την κάνω upload (πάλι με phpmyadmin) τα Ελληνικά τα δείχνει ερωτιματικά; Θέλει καμιά ρύθμιση;
dizzy_fingers
Εγώ το βλέπω κανονικά,



εκτός κι αν έβαλες άλλο.
sihainas
χμ... ούτε την εικόνα που έβαλες στο ποστ σου βλέπω... μου γράφει "IPB Image". (και όχι δεν είχα βάλει καινούριο...)
jois21
Παει το χαλασες...

θες νεο πισι
dizzy_fingers
Αυτό λέω κι εγώ...και παρατήρησες τί είπε ο jois: "πισί". Όχι mac και τέτοια πράγματα του Σατανά.... tongue.gif

Δοκίμασες με alt+f5 μήπως έχει μείνει στην cache το ....κενό?
dizzy_fingers
QUOTE(sihainas @ Jan 6 2008, 19:59 ) *
ps2. Και μιας και μιλάς για βάση δεδομένων... μήπως ξέρεις γιατί όταν κάνω back up τη βάση από phpmyadmin ενός joomla site και μετά την κάνω upload (πάλι με phpmyadmin) τα Ελληνικά τα δείχνει ερωτιματικά; Θέλει καμιά ρύθμιση;

Τώρα είδα το edit σου.
Υποθέτω πως έχεις βάλει σωστό encoding, έτσι?
sihainas
ουστ... άμα ήταν mac το 'πισι' μου τώρα δεν θα είχα τόσο σοβαρά προβλήματα όπως το παραπάνω. Ώστε θέλει αλλαγή ε; χμ... αύριο πρωί πρωί πάω να το αλλάξω.

Όσο για το encoding utf8-general-ci λέει.
dizzy_fingers
Έτσι λένε και τα δύο?
Πρέπει και το sql αρχείο που κατέβασες και στο phpmyadmin στο πεδίο "Character set of the file:" να είναι στην ίδια κωδικοποίηση.
sihainas
Λοιπόν στο αρχείο που κατέβασα λέει σε κάθε table "ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;" τώρα το άλλο το charset set for file... που το λέει;
dizzy_fingers
Στο λινκ "import" κάτω από το πεδίο που επιλέγεις το αρχείο που θα ανεβάσεις.
sihainas
yeap... utf8 λέει κι εκεί
dizzy_fingers
Utf στο ένα, utf στο άλλο και σου βγάζει ερωτηματικά? 39.gif
Περίεργο...ο server που θέλεις να ανεβάσεις τί encoding έχει?
sihainas
χμ... δεν έχω ιδέα... πάντως δεν κάνω αλλαγή server δηλαδή η database που κατεβάζω στον ίδιο σέρβερ θα ανέβει (αν χρειαστεί) ένα απλό back up κάνω...
dizzy_fingers
Σηκώνω τα χέρια μου ψηλά...
Μάθε πάντως, τί encoding έχει ο σέρβερ σου, μπορεί να επηρρεάζει μόνο τη διαδικασία του import. Για άλλα, google is your bitch.
sihainas
Macbook Air... αυτό είναι το τελευταίο laptop από την μαμά apple...είναι ultra portable με βάρος μόλις 1,83 γραμμάρια... έχει C2D επεξεργαστή έχει optional SSD δίσκο 77.gif έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο 77.gif με multitouch trackpad 77.gif και στο Αμέρικα έχει $1799 στο Ελλάντα λογικά θα έχει 1800+ € αλλά τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα 'χουμε όλα δικά μας...

http://www.apple.com/macbookair/

NBAer
QUOTE(sihainas @ Jan 16 2008, 00:14 ) *
Macbook Air... αυτό είναι το τελευταίο laptop από την μαμά apple...είναι ultra portable με βάρος μόλις 1,83 γραμμάρια...

Μαζα 1.83 γραμμαρια?????????

Καλα πως γινεται???? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif
Οθονη+επεξεργαστης+σκληρος++++++++ = 1.83 γραμμαρια?????? blink.gif blink.gif blink.gif
NBAer
Τωρα το ειδα στη σελιδα που δινεις και λεει 1.36 κιλα!

Ειπα και γω.... ohmy.gif
Και παλι βεβαια 1.36 κιλα παραμενει πολυ πολυ ελαφρυ.....
kostasvc15
To pc μου τριζει icon_drunk.gif
Ποιος ξερει τι επαθε παλι...
Btw κατεβασα νεα εκδοση του i.e. και ειναι πολυ καλη!!!
sihainas
QUOTE(NBAer @ Jan 16 2008, 02:06 ) *
Τωρα το ειδα στη σελιδα που δινεις και λεει 1.36 κιλα!

Ειπα και γω.... ohmy.gif
Και παλι βεβαια 1.36 κιλα παραμενει πολυ πολυ ελαφρυ.....



Καλά ευτυχώς που πριν γράψω το ποστ σκεφτόμουν... κιλά είναι όχι γραμμάρια χαχαχα ugly_tocktock.gif stypid.gif

Edit.

Μπορείτε να δείτε το όπως πάντα άκρως ενδοιαφέρον keynote του Steve Jobs που παρουσιάζει το Macbook Air και διάφορα άλλα προιόντα εδώ:

http://events.apple.com.edgesuite.net/f278...ernal=fj2l3s9dm
dizzy_fingers
Είχα διαβάσει για αυτό το λάπτοπ φήμες, πριν λίγο καιρό, αλλά δεν ήξερα ότι θα έβγαινε τόσο σύντομα.
Ξαφνιάστηκα είναι η αλήθεια, από την είδηση, πόσο μάλλον από τις εικόνες blink.gif.


Edit: Έχει και SSD σκληρό!!!!!
Pierce
38.gif


για αρχη μου ερχεται απο τις ΗΠΑ ο αντικαταστατης του χαμενου μου ipod( sad-smiley-009.gif )
καποια στιγμη που θα παει, θα ξαναπαρω και ενα macbook(συντομα ελπιζω) φωτιες μας εβαλες sihainas....
sihainas
Εγώ σας έβαλα φωτιές; Η apple σε κάθε έκθεση μας βάζει φωτιές... άλλο πολύ ενδοιαφέρον προιόν που παρουσίασε χθες; το Apple TV take 2... όπου στην ουσία είναι ένα update για το apple tv που με αυτό πλέον δεν χρειάζεται η μεσολάβηση pc/mac για να δεις ταινία στην TV σου... μπορείς από την TV κατευθείαν να την νοικιάσεις/αγοράσεις από το itunes store και να την δεις... μπορείς φυσικά να κάνεις sync και από το pc αλλά πλέον δεν είναι απαραίτητο να έχεις pc... 77.gif

ps. Μακάρι να βγάλει κανά update για το multitouch trackpad και για μας τους κοινούς θνητούς που δεν θα πάρουμε το Air..
jois21
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 16 2008, 10:11 ) *
Είχα διαβάσει για αυτό το λάπτοπ φήμες, πριν λίγο καιρό, αλλά δεν ήξερα ότι θα έβγαινε τόσο σύντομα.
Ξαφνιάστηκα είναι η αλήθεια, από την είδηση, πόσο μάλλον από τις εικόνες blink.gif.
Edit: Έχει και SSD σκληρό!!!!!


Eχει SSD μονο η ακριβη εκδοση η οποια εχει πανω απο 3000Ε... για ενα λαπτοπ χωρις ντραιβ, λιγοστα γιουεσμπι, χωρις καρτα δικτυου και προφανως κακη μπαταρια. Οποιο θημα ας προσελθει.

Το φτηνο χωρις ssd θα εχει καπου 1800Ε.


btw το υποφορητο EEEPC της ασους με ssd εχει 300Ε... (οποιος θελει πραγματικο φτηνο φορητο αυτο αγοραζει)
jois21
QUOTE(sihainas @ Jan 16 2008, 14:08 ) *
Εγώ σας έβαλα φωτιές; Η apple σε κάθε έκθεση μας βάζει φωτιές... άλλο πολύ ενδοιαφέρον προιόν που παρουσίασε χθες; το Apple TV take 2... όπου στην ουσία είναι ένα update για το apple tv που με αυτό πλέον δεν χρειάζεται η μεσολάβηση pc/mac για να δεις ταινία στην TV σου... μπορείς από την TV κατευθείαν να την νοικιάσεις/αγοράσεις από το itunes store και να την δεις... μπορείς φυσικά να κάνεις sync και από το pc αλλά πλέον δεν είναι απαραίτητο να έχεις pc... 77.gif

ps. Μακάρι να βγάλει κανά update για το multitouch trackpad και για μας τους κοινούς θνητούς που δεν θα πάρουμε το Air..


Ουτε στο 1 χρειαζοταν πισι νομιζω. Απλα ιντερνετ για να το κατεβασεις και να το σωσεις. Φυσικα ως ακομα ενα προιονα απλ πρεπει να κανεις αλλη μια φορα παααρα παρα πολλες υποχωρισεις για να δεχτεις αυτη η μπουρδα να αντικαταστησει το htpc.
sihainas
QUOTE(jois21 @ Jan 18 2008, 16:29 ) *
Eχει SSD μονο η ακριβη εκδοση η οποια εχει πανω απο 3000Ε... για ενα λαπτοπ χωρις ντραιβ, λιγοστα γιουεσμπι, χωρις καρτα δικτυου και προφανως κακη μπαταρια. Οποιο θημα ας προσελθει.

Το φτηνο χωρις ssd θα εχει καπου 1800Ε.
btw το υποφορητο EEEPC της ασους με ssd εχει 300Ε... (οποιος θελει πραγματικο φτηνο φορητο αυτο αγοραζει)



Δεν έχει μόνο η ακριβή... απλά για να βάλεις SSD θέλει επιπλέον 999$ 1800+999 = 2799$ και όχι 3000 €

Επίσης υπάρχει και στο πλαίσιο SSD με 200€... που έχει επιδόσεις χειρότερες από έναν 7200άρη...οπότε τι να το κάνεις;

Όσο για το apple tv δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι δεν έμπαινε μέχρι τώρα χωρίς την βοήθεια Η/Υ αλλά ούτώς ή άλλως update είναι οπότε όποιος το έχει αγοράσει δεν χρειάζεται να πάρει καινούριο
jois21
Eγω ειχα διαβασει για 2 εκδοσεις, μια 1800Ε και μια 3050Ε με διαφορες στο σκληρο και +200μγζ στη σιπιγιου. Εκτος αν παλι ηταν ακριβως τα ιδια με προσθηκη αλλου δισκου... (Τιμες ευρωπης, οχι αμερικης)

Αλλα και παλι ειναι πολλα αυτα που ζηταει για τον ssd.
KobeBryant
Ρε παιδια μια ερωτηση... Ξερετε αν στα antivirus ληγει η αδεια χρησης τους? Εγω εχω το NOD 32 και πριν κανα-δυο μερες μου εβγαλε οτι ο κωδικος για να γινει update ειναι λαθος. Τι μπορω να κανω για αυτο? Πρεπει να αγορασω καινουργιο η μπορω να το ανανεωσω μεσα απο το ιντερνετ?
Keyser_Soze
ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ!!!!
Έκανα φορμάτ χθες το λαπτοπ μου (Fujitsu Siemens Amilo m1425) και όλα κύλησαν ομαλά μέχρι που διαπίστωσα ότι δεν έχω ήχο!! ohmy.gif
Βρήκα τους drivers της κάρτας ήχου μου (Realtek ac'97) και τους κατέβασα αλλά μου βγάζει πρόβλημα και δεν τους αναγνωρίζει.
Μου λέει "Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση της συσκευής (κωδικός 10)".

Πλιζ χελπ!!!!
sihainas
Μαζί με το laptop δεν σου δώσανε κι ένα cd με όλα όσα χρειάζασαι αν κάνεις format? αν όχι τότε ψάξε στο site της εταιρίας λογικά θα το βρείς εκεί...
Keyser_Soze
QUOTE(sihainas @ Jan 20 2008, 16:39 ) *
Μαζί με το laptop δεν σου δώσανε κι ένα cd με όλα όσα χρειάζασαι αν κάνεις format? αν όχι τότε ψάξε στο site της εταιρίας λογικά θα το βρείς εκεί...
Ναι μου δώσανε αλλά το έχω χάσει. Αλλά οκ το βρηκα. biggrin.gif
ΞΑΝΑΚΟΥΩΩΩΩΩΩΩ tongue.gif w00t.gif
PanosIlio
Πρόβλημα Excel

Έχω ένα φύλλο του excel και θα ήθελα να βγάλω κάτι στατιστικά από αυτό.

Σε μια στήλη ας υποθέσουμε ότι έχει γραμμένο πολλές φορές το όνομα Πάνος, πολλές φορές γραμμένο το όνομα Κώστας και άλλες τόσες το όνομα Γιάννης.

Τι συνάρτηση θα χρησιμοποιήσω για να μου εμφανίσει πόσα ονόματα εμφανίζονται? Δηλαδή αν μία στήλη έχει 10 φορές το όνομα Πάνος, 10 το Κώστας και 10 το Γιάννης θέλω να μου εμφανίζει ως αποτέλεσμα την τιμή 3, δηλαδή η στήλη αυτή έχει 3 ονόματα μέσα.

Ευχαριστώ.
PanosIlio
Το από πάνω λύθηκε με εφαρμογή σύνθετου φίλτρου, όλα καλά smile.gif
dizzy_fingers
QUOTE(big dirk @ Nov 30 2007, 01:40 ) *
εγω αυριο θα παω να παραγειλω το παρακατω λαπτοπ

CODE
http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.907883

πως σας φαινετε?

Τον τσίμπησα τελικά χθες από το Πλαίσιο αυτόν...όχι ακριβώς αυτόν, αλλά τον αμέσως επόμενο, με τον T7300 (link), στα 799.

Μία γρήγορη λύση για τις δουλειές του φόρουμ όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού αλλά και για το διάβασμα των e-book στο κρεββάτι - δε θα τον παίρνω όμως στη δουλειά (θα νιώθω και λίγο intimidated από τους Dell των 2500$ biggrin.gif).


Μέχρι στιγμής δεν έχω προλάβει να παίξω πολύ μαζί του, αλλά το πρώτο πράγμα που έκανα μόλις μπήκα στα vista ήταν να απενεργοποιήσω sidebar, transparencies, themes....κάτι σαν windows '98 θυμίζει το desktop μου αυτή τη στιγμή biggrin.gif.
Μόλις, δε, μάθω πώς στο καλό θα κάνω ένα recovery dvd των vista , (καθώς δεν το δίνουν χωριστά με το μηχάνημα) θα περάσω ΧΡ και ίσως κανά linux(ναι, θα τους δώσω μία ακόμα ευκαιρία...αλλά αυτή τη φορά θα ξεκινήσω από τα βασικά...terminal και τα μυαλά στα κάγκελα).

Το μόνο που με τσίνησε κάπως ήταν ότι κρέμασε στο πρώτο vm που ήθελα να στήσω, αλλά για αυτό ίσως να μη φταίει το λειτουργικό, αλλά το γεγονός ότι είχα 7-8 εφαρμογές+παράθυρα ανοιγμένα tongue.gif.


Επειδή είναι το πρώτο μου λάπτοπ, θα έχω μερικές απορίες τις οποίες θα εκφράζω εδώ κατά καιρούς.
Οι πρώτες δύο, τώρα, έχουν να κάνουν με το πού μπορώ να βρω αυτό το recovery disk και τί παίζει γενικά με τους σκληρούς των λάπτοπ.
Μπορώ να βάλω δηλαδή τον SATA του desktop μου και θα δουλέψει κανονικά? Ή μήπως δε θα χωρέσει καν λόγω μεγέθους? Σκέφτομαι όσο είναι νωρίς να αντικαταστήσω τον 5400άρη με έναν 7200άρη.
sihainas
Εγώ μόλις χθες παρήγγειλα 7200άρη για το macbook μου... απ'ότι έχω ακούσει οι επιδόσεις εκτοξεύονται... προσωπικά πήρα τον Seagate Momentus 7200.2... 200gb με 150 ευρώ...που είναι από τους κορυφαίους.

ps. Τα laptop πέρνουν δίσκους 2.5" (εκτός από το Macbook Air που πέρνει 1.8") οπότε όχι αυτός του desktop δεν δουλεύει στο laptop.

Εγώ πάντως τον τωρινό 80άρη που έχει προφανώς δεν θα τον πετάξω θα τον κάνω εξωτερικό και έχει στο πλαίσιο μια φοβερή θήκη που είναι και βάση για να τον βάζεις στο desktop σου...μάλλον αυτη θα πάρω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog...&product=996157

ps2. Καλορίζικος... το site της acer απ'όσο θυμάμαι θα σου σπάσει λίγο τα νεύρα εκτός κι αν το φτιάξανε tongue.gif
jois21
Mην απογοητευτεις αν δε πεταει κιολλας. tongue.gif
dizzy_fingers
Ναι, η θήκη για σκληρό είναι must σε τέτοιες περιπτώσεις.

Αλλά έχω μία απορία σε αυτά που έγραψες. 2,5" δεν είναι και των desktop? Γιατί δε θα δουλεύουν στα λαπτοπ?
jois21
3,5" ειναι των σταθερων, οχι οτι οι 2,5" δε κανουν...απλα δε συμφερουν
dizzy_fingers
A, σε ευχαριστώ smile.gif.
jois21
Προσφατα εφιαξα νεο πισι και σκεφτομαι σοβαρα 2,5αρη γιατι οι αλλοι δε παλευονται το βραδυ μιας και ειναι στο υπνοδωματιο... ugly1.gif ugly1.gif ugly1.gif
sihainas
QUOTE(jois21 @ Feb 1 2008, 14:59 ) *
Mην απογοητευτεις αν δε πεταει κιολλας. tongue.gif



Το μηχάνημα πετάει ούτως ή άλλως Απλά τώρα θα πετάει σε superspeed (το Smallville μου έχει κάνει κακό απ'ότι φαίνεται tongue.gif ) wink.gif biggrin.gif
captain charisma
ρε ντιζυ μονο 800ε εεε?και μαλιστα το τ7300 w00t.gif
στο ε-σοπ πιο ακριβω το ειχε!!!
μια φιλη μου πηρε αυτο που πηρες εσυ απο τα public 700ε w00t.gif
τι στα διαλο εκτωσεις εχουν και στα πσ? laugh.gif
NBAer
Για συνέργεια σε πειρατεία θα διωχθεί το δημοφιλές Pirate Bay.
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntit...10&lngDtrID=252
Την επόμενη εβδομάδα η Σουηδία θα απαγγείλει κατηγορίες για συνέργεια σε πειρατεία κατά των ανθρώπων που διευθύνουν το PirateBay.org, έναν δημοφιλή δικτυακό τόπο ανταλλαγής αρχείων.

Τα περισσότερα από τα αρχεία που διακινούνται μέσω του Pirate Bay είναι πειρατικές ταινίες, προγράμματα και τραγούδια. Τα αρχεία είναι παράνομα, ωστόσο το Pirate Bay δεν διατηρεί το υλικό στους διακομιστές του και υποστηρίζει ότι δεν ευθύνεται για τυχόν παραβατική συμπεριφορά των χρηστών.
Ο δικτυακός τόπος βασίζεται στο πρωτόκολλο BitTorrent για τη μεταφορά αρχείων και επιτρέπει στους χρήστες να αναζητούν αρχεία που βρίσκονται στους υπολογιστές άλλων χρηστών.

Η υπόθεση του PirateBay συχνά εμφανίζεται στα πρωτοσέλιδα της δικτυωμένης Σουηδίας, όπου θεωρείται μάλιστα ευαίσθητο θέμα. Ωστόσο ο δικτυακός τόπος είναι τόσο δημοφιλής -υποστηρίζει ότι δέχεται 2,5 εκατ. επισκέπτες την ημέρα- ώστε η Στοκχόλμη δέχεται πιέσεις για το κλείσιμό του από τις ΗΠΑ και άλλες χώρες.

Έντονες πιέσεις ασκούν επίσης η Διεθνής Ομοσπονδία Φωνογραφικής Βιομηχανίας (RIAA) και η Ένωση Κινηματογράφου Αμερικής (MPAA).

Ωραια ως εδω.
Αλλα αυτοι στο PirateBay.org δεν παιζονται! Μιλαμε ειναι απιστευτοι.
Τους στελνουν συνεχως οι εταιριες απειλητικα μηνυματα, απειλουν με μηνυσεις, να σταματησουν αυτο που κανουν και να δωσουν εξηγησεις κλπ. Και αυτοι απαντανε με απιστευτο τροπο!!
Εδω ειναι ολα αυτα: http://thepiratebay.org/legal

Πχ απαντηση στην ΕΑ:
> It has been brought to the attention of Electronic Arts Inc. ("EA") that
> the website http://www.piratebay.org with the IP addresses of
> 217.75.120.115, 217.75.120.116, 217.75.120.118 is conducting
> unauthorized activities with respect to EA's copyrighted software, The
> Sims 2. The aforementioned website is offering and distributing
> bittorrent seeds for an unauthorized downloadable version of this EA
> game.

Hello and thank you for contacting us. We have shut down the website in
question.

Oh wait, just kidding. We haven't, since the site in question is fully
legal. Unlike certain other countries, such as the one you're in, we have
sane copyright laws here. But we also have polar bears roaming the
streets and attacking people :-(.

> This unauthorized activity with respect to the distribution of EA's
> software products constitutes infringement of EA's intellectual property
> rights. EA enforces its intellectual property rights very aggressively
> by using every legal option available.

Please don't sue us right now, our lawyer is passed out in an alley from
too much moonshine, so please atleast wait until he's found and doesn't
have a huge hangover...
24.gif 24.gif

> As you are listed as the registrant for this website, EA demands that
> you immediately and permanently disable access to the aforementioned
> bittorrent seeds for The Sims 2 and any in the future.

You're free to demand anything you want. So are we. We demand that you
cease and desist sending letters like this, since they're frivolous and
meaningless. Where should I send the bill for the consumed diskspace and
bandwidth?

Απαντηση στην SEGA:
Dear Prokaryote(s),

Please sue me in Japan instead. I've always wanted to visit Tokyo.
Also, I'm running out of toilet paper, so please send lots of legal documents
to our ISP - preferably printed on soft paper.
No, but seriously. That's simply not how international law enforcement
works. Using the same logic, a country where web sites are forbidden could
press charges against you for having one.

Απαντηση στην Warnerbros:
> IMMEDIATELY REMOVE ALL UNRELEASED AND UNAUTHORIZED MATERIAL IN
> CONNECTION WITH BILLY CORGAN.

IMMEDIATELY STOP SCREAMING. You may also consider not using red,
underlined HTML.
21.gif 21.gif ugly_tocktock.gif

> IMMEDIATELY REMOVE ALL TORRENT FILES OF BILLY CORGAN's UNRELEASED
> MATERIAL PLANNED FOR RELEASE ON WARNER BROS. RECORDS, INC. THE
> FOLLOWING LINK AND ALL BILLY CORGAN DOWNLOADS MUST BE COMPLETELY
> REMOVED:
>
> http://thepiratebay.org/search.php?q=billy+corgan
> (see below)
Sorry, but I can't remove search.php - our users would get upset if TPB
suddenly lacked a search function.
The problem here seems to be that the material is unreleased? If that is
the case, you can easily fix the problem by releasing it. We'll be more
than glad to help you distribute it - free of charge! - to our users.

Στην γνωστη Apple:

Subject: Re: Illegal Dissemination of Apple Intellectual Property
To: IRamage@OMM.com
>
> Dear Mr. Neij:
>
> We represent Apple Computer, Inc. On or before April 21, 2005, the
> site www.piratebay.org was in the process of distributing and/or
> facilitating the distribution of a misappropriated copy of an
> unreleased version of Apple's operating system software, Tiger 10.4,
> Build 8A428. The software constitutes an Apple trade secret and is
> copyrighted.

Awh, come on, I've heard the expression "a few bad apples", but this is
just ridiculous.

> Apple has a well-known, longstanding policy of closely guarding
> information about its unreleased products as trade secrets.

I've heard that before somewhere. I just can't remember where...

> We demand that you immediately disable the torrent and/or tracker and
> prevent further distribution of Apple's trade secret and copyrighted
> material.

We demand that you provide us with entertainment by sending more legal
threats. Please?

> Apple further demands that you provide us with all information
> relating to the posting of torrents enabling the distribution of Mac
> OS X Tiger, Build 8A428, including all log files and tracker files
> associated with such torrents. Apple also demands all information
> related to the identity of the persons who created such torrent files
> and/or who uploaded the software referenced by those torrent files, as
> well as the identities of all individuals who participated in the
> uploading and downloading of Apple's software. If you fail to
> maintain the evidence of this illegal activity, you will be subject to
> severe sanctions. In particular, if you destroy or hide any evidence,
> you will be subject to civil and criminal penalties. Please produce
> all requested information by the end of the day, Friday, April 22,
> 2005.

Even if we had that information, which we don't, do you really think we
would provide it to you?

> Builds of unreleased Apple software are distributed under strict
> confidentiality agreements. Your torrent site appears to be engaged
> in a practice of soliciting and disseminating Apple trade secrets.
> This practice is grounds for both civil and criminal liability. To
> avoid further liability, you must refrain from inducing the breach of
> any Apple confidentiality agreements, soliciting Apple trade secrets,
> and distributing Apple trade secrets on your site.

...Or what? You and Hans Brix will send us angry letters? Fortunately
for you, we don't keep sharks as pets.

> Apple is prepared to take further actions to stop the sites illegal
> activities, and Apple expressly reserves its rights. I am available
> to discuss this matter at any time. If you are represented by counsel
> in this matter, please provide me with the identity of that counsel.

Instead of simply recommending that you sodomize yourself with a
retractable baton, let me recommend a specific model - the ASP 21". The
previous lawyers tried to use a cheaper brand, but it broke during the
action.

+++++
Απαντηση στην Dreamworks:

As you may or may not be aware, Sweden is not a state in the United States
of America. Sweden is a country in northern Europe.
Unless you figured it out by now, US law does not apply here.
For your information, no Swedish law is being violated.

Please be assured that any further contact with us, regardless of medium,
will result in
a) a suit being filed for harassment
cool.gif a formal complaint lodged with the bar of your legal counsel, for
sending frivolous legal threats.

It is the opinion of us and our lawyers that you are ....... morons, and
that you should please go sodomize yourself with retractable batons.

Please also note that your e-mail and letter will be published in full on
http://www.thepiratebay.org.

Go fuck yourself.

Polite as usual,
anakata

Και πολλα αλλα....

Και ολα αυτα ειναι οι επισημες απαντησεις σε κατηγοριες των εταιριων προς αυτους.
Δεν καταλαβαινουν τιποτα! Μακαρι να μην κλεισουν.....
KobeBryant
Μια ερωτηση...
Ξερει κανεις σε τι πρεπει να μετατρεψω διαφορες ταινιες και αγωνες που εχω στον υπολογιστη για να τους βλεπω στο DVD στην τηλεοραση?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.