Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
PanosIlio
Δούλεψαν τελικά αυτά?
leonkalf
Ναι!!!!
Πριν λίγο το τέλειωσα... Εκτός από αυτά βοήθησε μάλλον σημαντικά και το scan από το Symantec που έχουμε.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!


υ.γ πολυχρηστικό το forum μας... !!! 41.gif
Gravedigger
Problem...Εδώ και 2 μέρες κατεβάζω κάτι μέσω torrrent και έπιανε μέγιστη ταχύτητα 36 kbs/s.Δεν είχε πολλές πηγές οπότε λέω αυτό θα φταίει.Αλλά σήμερα πήγα να κατεβάσω κάτι άλλο που ενώ θα έπρεπε να κατεβαίνει αρκετά πιο γρήγορα φτάνει και αυτό μέχρι 36 kbs/s και ποτέ παραπάνω.Κατεβάζω 4 ταινίες συγχρόνως και κατεβαίνουν με 36 kbs/s η καθεμιά...Δεν νομίζω να είναι σύμπτωση...Τι μπορεί να φταίει και πηγαίνει τόσο αργά?Υπάρχει περίπτωση να έχει μπει κάποιο όριο?
Gravedigger
Και άλλο πρόβλημα πιο σοβαρό.Απεγκατέσησα κατά λάθος κάποιους drivers κ ενώ πρόλαβα και το σταμάτησα πριν τα σβήσει όλα,κάποια λείπουν.Το αποτέλεσμα είναι να μην ανοίγει κανένα παιχνίδι,και στις σελίδες στο internet όταν μετακινώ την μπάρα πάνω κάτω,να αργεί να φορτώσει το περιεχόμενο που κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει στην οθόνη και φαίνεται σαν να αναβοσβήνει.... wacko.gif Που θα καταλάβω τι λείπει και πως θα το διορθώσω? sad.gif
xsot
QUOTE(Gravedigger @ Aug 29 2008, 00:46 ) *
Problem...Εδώ και 2 μέρες κατεβάζω κάτι μέσω torrrent και έπιανε μέγιστη ταχύτητα 36 kbs/s.Δεν είχε πολλές πηγές οπότε λέω αυτό θα φταίει.Αλλά σήμερα πήγα να κατεβάσω κάτι άλλο που ενώ θα έπρεπε να κατεβαίνει αρκετά πιο γρήγορα φτάνει και αυτό μέχρι 36 kbs/s και ποτέ παραπάνω.Κατεβάζω 4 ταινίες συγχρόνως και κατεβαίνουν με 36 kbs/s η καθεμιά...Δεν νομίζω να είναι σύμπτωση...Τι μπορεί να φταίει και πηγαίνει τόσο αργά?Υπάρχει περίπτωση να έχει μπει κάποιο όριο?



Οταν λυσεις το αλλο προβλημα,κοιτα εδω: http://portforward.com/default.htm
sihainas
Πρώτο και πιθανότατα τελευταίο προς το παρόν ποστ απο τον νέο Google Chrome... ωραίος φαίνεται...μόνο που έχει (μόνο στο Basketforum το έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής) ένα πρόβλημα με το scrolling...το οποίο είναι απελπιστικά αργο... Γενικά η σελίδα φαίνεται να είναι βαριά κι ασήκωτη για τον συγκεκριμένο browser...
dizzy_fingers
Αν σου πω πως εμένα πάλι μου φαίνεται μια χαρά θα φανώ πολύ προβοκάτορας? tongue.gif

Ναι, έσπευσα να τον κατεβάσω κι εγώ τον chrome και μου φαίνεται αρκετά σταθερός για beta έκδοση.
Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει πολύ όμως...
sihainas
Τι να σου πω..στον firefox μια χαρά φαίνεται...στον chrome μου παρουσίασε μερικά προβλήματα...όπως πχ. όταν πήγα να κάνω login πάταγα s...έσβηνε...και στη συνέχεια ihainas... οπότε πάμε πάλι από την αρχή...το ίδιο tongue.gif δεν ξέρω αν το κάνει και αλλού αυτό γιατί στα υπολοιπα login μου μου τα έβγαλε αυτόματα τα είχε πέρει μάλλον από τον firefox...

Το παραπάνω ποστ που έκανα...μου κόλλησε 2-3 φορές για 1-2 δευτερόλεπτα όταν έγραφα... αυτά προς το παρόν...

Πάντως αν βρω πώς θα ενεργοποιήσω το scroll με το μεσαίο κουμπί μια χαρά θα είμαι...είναι και όμορφος.. έχει και ωραία εφεδάκια... tongue.gif

α επίσης δεν ξέρω αν φταίει ο browser αλλά μου αποσυνδέθηκε 2-3 φορές το internet την λίγη ώρα που τον χρησιμοποίησα...
dizzy_fingers
Το internet είναι άσχετο με τον browser.

Καλός είναι πάντως. Μου αρέσει που έχει αφήσει πολύ χώρο για τη σελίδα και έχει μόνο 2 γραμμές:
1 για τα tabs
1 για την address bar
red pyramid88
Λέω εδώ το πόνο μου με την ελπίδα να με ακούσει κανείς... sad.gif

Εδώ και 3-4 μήνες το παλιό μας laptop τα έφτυσε, με αποτέλεσμα να πάρουμε ένα καινούργιο. Όλα καλά ως εδώ. Δυστηχώς απο τη πρώτη στιγμή άρχισε να μας παρουσιάζει προβλήματα και να μας ζορίζει τρομερά. αρκετές φορές το Karspensky που έχουμε για προστασία μάς έκοβε τη σύνδεση στο διαδύκτυο ή ακόμη χειρότερα έκλεινε απο μόνο του (πραγματικά απο το πουθενά). Έχω ρωτήσει όσο το δυνατόν περισσότερους γνωστούς επί του θέματος αλλά πέρα απο 2 πράγματα, ότι δηλαδή κάναμε λάθος που πήραμε υπολογιστή με Vista και ότι βάλαμε Karspensky, ΄βοήθησανε λίγο και τώρα τα πράγματα είναι σχετικά καλά. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, για τη συντήρηση του υπολογιστή, τι θα πρέπει να προσέξω? Τι να κάνω συχνά ώστε να λειτουργεί όσο το δυνατόν καλύτερα?

Απορία δεύτερη: τη τελευταία ώρα προσπαθώ να μπώ στο msn και δε τα καταφέρνω. Ύστερα απο λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό το λινκ

http://msn-errors.blogspot.com/

και πιστεύω ότι βρήκα το πρόβλημα που μάλλον έχει, αλλά ως άσχετος που είμαι δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς λέει ότι πρέπει να κάνω. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τα παρακάτω?

QUOTE
When you are trying to sign in Windows Live Messenger you are getting an Error Code 8100030d.



Symptons:

Signing in to Windows Live Messenger failed because the service is temporary unavailable. Error Code 8100030d,


Causes:

The system clock or date may be set incorrectly.
The Dynamic Link Library (DLL) softpub.dll, may not be registered on the system.
Internet Explorer may be using an invalid proxy server.
Zone Alarm is running.

Solution:

- Double click on the clock in the taskbar and make sure the system clock is set correctly.
- Disable Zone Alarm
- Register softpub.dll using the regsvr32.exe tool.Click Start, and then click Run.
- In the Open box, type regsvr32 softpub.dll and then click OK.
- Do the same for the following regsvr32 wintrust.dll, regsvr32 initpki.dll, regsvr32 MSXML3.dll.
- Restart Windows Live Messenger.
sihainas
Όπως λέει και το γνωστό ρητο: "Computers are like air-conditioners...they stop working well when you open the windows" 19.gif

Anyway...εγώ στο pc μου έχω κάνει τα εξής... Έχω απενεργοποιήσει το firewall...δεν έχω εγκαταστήσει κανένα antivirus ή anti-spyware ή ότιδίποτε άλλο anti... και απλά προσέχω τι προγράμματα ανοίγω, σε ποιές σελίδες μπαίνω και ποια emails διαβάζω...είναι τόσο απλό...

Όσο για το msn...μάλλον είχε προβλημα γενικά...τώρα μπαίνει κανονικά.
thrylos7
To msn ήταν γενικό πρόβλημα... (αν και ο δικός μου κωδικός λάθους ήταν διαφορετικός στο τελευταίο ψηφίο)

Τώρα πρέπει να μπαίνει κανονικά. Αν όχι, δοκίμασε από το web.
thrylos7
Ρε guys, ποιος μπορεί να μου πει με απλά ελληνικά πως θα μπορέσω επιτέλους να κάνω install κάποιο πρόγραμμα σε linux; Δοκιμάζω διάφορα (glibc, pkg-config, gmake), αλλά αυτό που βλέπω μέχρι τώρα είναι ότι δημιουργείται ένας φαύλος κύκλος.. Το Χ απαιτεί το Υ, το Υ το Ζ και το Ζ το Χ...

Μόνο το build-essentials package έχω καταφέρει να κάνω σωστά (μη το γελάτε και σ' αυτό κόλλησα αρχικά... biggrin.gif )
dizzy_fingers
Ubuntu δεν είπες ότι έβαλες?

QUOTE
sudo apt-get install program
thrylos7
Αυτό το program ψάχνουμε να δημιουργήσουμε... tongue.gif
dizzy_fingers
Ποιό πρόγραμμα θέλεις?

Ή θέλεις απλά και γενικά να εγκαταστήσεις κάτι?
Αν ναι, τότε βάλε:
sudo apt-get install amarok
Δε θα το μετανιώσεις smile.gif.
thrylos7
Για να χαλαρώνω με τη μουσική; tongue.gif

Σε τί ακριβώς θα με βοηθήσει αυτό;

Libraries θέλω να βάλω, ώστε να μπορέσω να τρέξω το πρόγραμμα.. απλά άλλες δεν τις αναγνωρίζει, άλλες δεν τις βλέπει καν και γενικώς έχω χάσει το μπούσουλα...
dizzy_fingers
QUOTE(thrylos7 @ Sep 19 2008, 13:37 ) *
Libraries θέλω να βάλω, ώστε να μπορέσω να τρέξω το πρόγραμμα..

Ε μα ποιό πρόγραμμα θέλεις επιτέλους να τρέξεις ρε Πυθία?
thrylos7
Ώρα για πρωτότυπη απάντηση...

http://sourceforge.net/projects/touchmegames/
thrylos7
Τελικά απ' ότι φαίνεται το βρήκα το μπούσουλα και πλέον έχω (μάλλον) όλες τις απαραίτητες βιβλιοθήκες για το gtk... πλην της jpeg, την οποία δεν την αναγνωρίζει... Αυτό μπορεί να ξεπεραστεί, αν προσθέσω μια σχετική γραμμή στο configure file (--without ljpeg library, ή κάπως έτσι), αλλά δεν ξέρω πού ακριβώς πρέπει να την προσθέσω. Τον ορισμό των withouts τον βρήκα στο αρχείο, αλλά δεν υπήρξε αποτέλεσμα.
dizzy_fingers
Καλά, τί Ubuntu έβαλες?
thrylos7
Ρε Σπύρο, παραδέξου ότι δεν ξέρεις και άσε τις παραπλανητικές ερωτήσεις... laugh.gif tongue.gif

8.04.1
desktop-i386
sihainas
Αυτό που θα πω δεν θα σε βοηθήσει καθόλου αλλά δεν μπορώ να μην το σχολιάσω... Πώς στον μπιπ μια απλή εργασία σαν αυτή (που σε άλλα λειτουργικά γίνεται με ένα απλό drag n' drop... w00t.gif ) είναι τόσο πολύπλοκη στο "λειτουργικό του μέλλοντος";
thrylos7
...όλο και περισσότερο αρχίζω να πιστεύω ότι εγώ την κάνω την κουτσουκέλα... unsure.gif ...αλλά τόσα search στο google έκανα, γιατί ούτως ή άλλως δεν ξέρω από linux και δεν παρατήρησα κάποια διαφορετική αντιμετώπιση...
thrylos7
Τελικά μάλλον γι' αυτή τη δουλειά υπήρχαν το add/remove software και το synaptic... 65.gif 65.gif 65.gif

...λογικά κάπως θα έβρισκα να ενσωματώσω κι αυτό που ήθελα... Το πρόβλημα είναι ότι εγκατέστησα δοκιμαστικά κάτι (ένα άλλο παιχνίδι) κι έκτοτε καμιά εφαρμογή δεν ανοίγει... Πλέον, αφού βγήκα από τα ubuntu, δεν ανοίγουν ούτε αυτά, αφού όταν είναι να δώσω username η οθόνη αναβοσβήνει και δε δέχεται είσοδο...

icon_drunk.gif

Περνούν πολύ δημιουργικά και διόλου βαρετά οι τελευταίες ημέρες... biggrin.gif

(...μερικές φορές απορώ πως διατηρείται το forum... cool.gif)
Xaroumenos loukoumas
Με εχεις μπερδεψει biggrin.gif
Το jpeg που θες, ειναι στο πακετο libjpeg!

Καταφερες να μπεις στο συστημα εν τωμ μεταξυ;
thrylos7
Όχι... τα ίδια...

Θα ξανακάνω μου φαίνεται μια εικονική μηχανή... μπροστά σ' αυτά που έκανα αυτές τις μέρες, είναι κάτι παραπάνω από παιχνιδάκι (ούτως ή άλλως βέβαια).

Το πρόβλημα με τη libjpeg το έλυσα... Έβαλα shared και static τις libraries ταυτόχρονα (νομίζω το 2ο απαιτούνταν, αλλά δεν είμαι σίγουρος) και την είδε η gtk... μετά προέκυψε ανάγκη της libjasper που είναι τρόπον τινά συγγενής της jpeg, δεν την αναγνώριζε με κανέναν τρόπο, αλλά βρήκα μια πιο σπάνια (για το google search biggrin.gif) έκδοση και ήταν ΟΚ. Μετά απαιτήθηκαν οι X development libraries... που ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς ήταν γιατί πήγα να δοκιμάσω με τον τρόπο που ανέφερα παραπάνω...

Πλάκα πλάκα, να κάνω κανένα διάγραμμα με τις libs που χρησιμοποίησα... θα βγει ωραίο... biggrin.gif

Με το synaptic μπορώ να προσθέσω οποιοδήποτε πακέτο κατεβάζω (και δεν είναι στα προκαθορισμένα) ;
Air Kef
2 μερες κι εγω με chrome,αρκετά πιο γρήγορος απο μοζίλα,τρομακτικά ελαφρύτερος,περισσότερος χώρος για την σελίδα,ωραίος download manager. Μιας και δεν χρησιμοποιώ ποτέ τα add ons του μοζίλα,μάλλον θα κάτσω εδώ για αρκετό καιρό. biggrin.gif
dizzy_fingers
Τί λέει ο chrome μετά από αρκετές μέρες χρήσης πια?



Στο φόρουμ πλέον το ποσοστό χρηστών ie6 έχει πέσει στο 19%, ωστόσο είναι ακόμα πρωτόγονο ποσοστό....
Άντε να δούμε μήπως έτσι ξυπνήσει πολύς κόσμος.
jois21
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 13 2008, 23:32 ) *
Στο φόρουμ πλέον το ποσοστό χρηστών ie6 έχει πέσει στο 19%, ωστόσο είναι ακόμα πρωτόγονο ποσοστό....
Άντε να δούμε μήπως έτσι ξυπνήσει πολύς κόσμος.



24.gif 24.gif
Γιατι δε πας να τους το περασεις εσυ;
Air Kef
Ελαφρύς σαν πούπουλο, έχω συνηθίσει και τα tab πάνω πάνω..Ολα τα λεφτά, η 2-σε-1 address bar, που αν δεν βάλεις proper url,εμφανίζει τα αποτελέσματα του google σε 0,5 δευτερολεπτα. address&search bar δλδ!
Πραγματικά, πόσος περισσότερος χώρος για σελίδα διάβολε;;;;;Η κάτω μπάρα πουθενά, οποτε φορτώνει κάτι,πετάγεται σε μια γωνίτσα μια μπάρα και εξαφανίζεται κατευθειαν!

Το άσχημο ειναι οτι μια σελίδα,δε θυμαμαι πια ,εβγαζε γραμματα το ενα πανω στο αλλο,ενω καποια στιγμή δεν εκανε κλικ και στο νεο σκιν του hotmail! Τα δύο τελευταία εμφανιζόντουσαν μια χαρά σε firefox.
Ελπίζω να είναι λόγω beta.
rchos
χτες μετα απο πολλα χρονια αλλαξα την οθονη του υπολογιστη μου.(υπολογιστη ειχα αλλαξει οχι ομως οθονη).
η οθονη ηταν αγορασμενη με δραχμες ακομη.(παλιο ελληνικο νομισμα για τους πολυ μικρους που δεν το θυμουνται)
ηταν μια 17αρα Hyundai ImageQuest V770 CRT.
η καινουρια ειναι 20αρα LG W2042S

την πηρα με 175 ευρα.για πειτε καμια γνωμη-αποψη.μπορειτε να ειστε και σκληροι αν θελετε δεν με απασχολει.μπροστα στην προηγουμενη αυτη ειναι θεικη παρεμβαση! smiley.gif


α μην νομιζεται οτι μου ηρθε ξαφνικα να αλλαξω οθονη.η προηγουμενη απλα τα εφτυσε.φαινοταν απο καιρο οτι ειναι στα τελευταια της αλλα κρατησα και με αυτην το δογμα οτι οθονη αλλαζω μονο οταν η προηγουμενη παραδοσει πνευμα.μια ζωη αυτο κανω!
dizzy_fingers
QUOTE(jois)
Είναι αισχρή.
Mamuwalde
ένας φίλος την πήρε πρόσφατα σε παρόμοια τιμή .

εχε εξαιρετική ποιότητα χώρια που είναι φοβερή απλά ως αντικείμενο στο γραφείο πάνω thumbsup.gif
rchos
θα παρακαλουσα τον κυριο αντμινιστρατορα να παρε ιπισω αυτα τα λογια.περιμενα να τα ακουσω απο τον ιδιο τον jois.απο σενα δεν εχουν καμια βαρυτητα!εισαι απλα ενας tribute poster του jois και δεν εισαι αξιος λογου!
jois21
Ειναι αισχρη.














24.gif 24.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(rchos @ Nov 4 2008, 20:11 ) *
.μπροστα στην προηγουμενη αυτη ειναι θεικη παρεμβαση!


Όλοι οι κληρικοί ανεβαίνουν ένα επίπεδο; 69.gif
NBAholic
Μια ερώτηση, παιδιά: Εδώ και κάποιες μέρες, ο υπολογιστής μου, μετά από κάποια ώρα λειτουργίας, βγάζει έναν αισχρό και σχετικά έντονο θόρυβο, σαν παρατεταμένο αγκομαχητό. Οι τεχνικοί μου είπαν ότι λογικά είναι θέμα ψύκτρας, σήμερα ήρθε ένας και μου άλλαξε το τροφοδοτικό, αλλά μετά από 3 ώρες λειτουργίας άρχισε πάλι τα ίδια. Μπορεί να φταίει το καλώδιο του τροφοδοτικού; Ή κάποια επαφή; Τι άλλο;
dizzy_fingers
Δοκίμασε να ανοίξεις το κουτί και να δεις από ποιό σημείο έρχεται ο θόρυβος.
Πιθανά σημεία:

- Ανεμιστηράκι επεξεργαστή.
- Ανεμιστηράκι τροφοδοτικού.
- Ανεμιστηράκι κάρτας γραφικών.
- Ανεμιστηράκι κουτιού (μερικά κουτιά έχουν μπρος/+πίσω)
- Σκληρός δίσκος.

Mamuwalde
μπορεί να είναι και από κάποιο cd/dvd drive που αρχίζει να ρετάρει

αν είναι από σκληρό την κάτσαμε dry.gif


ερώτηση: έχω 80gb σκληρό σε partition 50-30 . στα 50 έχω ΧΡ και στα 30 suse .

μπορώ να διαγράψω το 30άρι partition με κάποιον τρόπο μέσα από τα ΧΡ ?

δοκίμασα με partition magic αλλά διαλύθηκε το grub και δεν μπούταρε τίποτα . το επανέφερα με ένα installation ubuntu (από live cd) .

jois21
Αν θες απλα να διαγραψεις α δεδομενα κανεις φορματ, αν θες να το ενσωματωσεις στο υπολοιπο δοκιμασε το Acronis disk director, ειναι σχετικα ευκολο.
Mamuwalde
δηλαδή μπουτάρω το cd των XP και κάνω φορμάτ το 30άρι .και δε θα έχω πρόβλημα με το grub ?

αφού κάνω format να χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα που προτείνεις ή γίνεται μια και καλή μόνο με αυτό ?!
jois21
Δε χρειαζεσαι το σιντι των ΧΡ. Μπορεις να κανεις φορματ μεσα απο τα ΧΡ στο παρτισιον των 30γβ, ετσι απλα θα διαγραψεις ο,τι υπαρχει εκει μεσα αλλα δε θα ενσωματωθει με των 50. Για να το κανεις αυτο θες το προγραμμα.
Xaroumenos loukoumas
Κάνε όπως θέλεις format του σκληρού που έχει το SuSe, και μετά μπουταρε απο το cd των XP, μπες σε recovery console και δωσε την εντολή fixmbr (θα διαγραψει τον grub, και θα περασει ενα νέο win xp boot manager από την αρχή).
Mamuwalde
όταν πήγα να κάνω φορμάτ με partition magic , ζήτησε reboot . στο φόρτωμα του gub κόλλησε το σύστημα . μετά cd των XP δεν το διάβαζε .

θα το δοκιμάσω πάντως το fixmbr , το διάβασα και σε κάτι φόρουμ

thanks people
Mamuwalde
thaks jois & loukuma . ειδικά το προγραμματάκι είναι λειτουργικότατο thumbsup.gif

η εγχείρηση πέτυχε , ο ασθενής απεβίωσε stypid.gif
NBAholic
QUOTE
- Ανεμιστηράκι επεξεργαστή.
- Ανεμιστηράκι τροφοδοτικού.
- Ανεμιστηράκι κάρτας γραφικών.
- Ανεμιστηράκι κουτιού (μερικά κουτιά έχουν μπρος/+πίσω)
- Σκληρός δίσκος.


QUOTE
μπορεί να είναι και από κάποιο cd/dvd drive που αρχίζει να ρετάρει

αν είναι από σκληρό την κάτσαμε


Το τροφοδοτικό το άλλαξα 3 μέρες πριν προληπτικά, αλλά ο θόρυβος συνεχίζεται. Ο σκληρός είναι 1 έτους και κάτι, μιας και ο παλιός είχε κρασάρει (το νέο τον έχω γεμίσει στο 75%), η κάρτα γραφικών είναι ολοκαίνουρια. Για DVD drive δεν ξέρω, είναι όντως παλιό, αλλά ο ήχος επιμένει ακόμη και όταν είναι άδειο, ενώ δε δείχνει να προέρχεται από εκεί.

Ο θόρυβος δεν είναι συνεχής. Συνήθως επέρχεται όταν περνά κανένα 2ωρο λειτουργίας, διαρκεί κάπου 10 λεπτά, μετά ηρεμεί, ακούγεται ο ήπιος ήχος από ένα ανεμιστηράκι, σε κάποια φάση ο ήχος ξαφνικά σβήνει και επανέρχεται το βογγητό.
benchwarmer
QUOTE(NBAholic @ Nov 7 2008, 16:29 ) *
Το τροφοδοτικό το άλλαξα 3 μέρες πριν προληπτικά, αλλά ο θόρυβος συνεχίζεται. Ο σκληρός είναι 1 έτους και κάτι, μιας και ο παλιός είχε κρασάρει (το νέο τον έχω γεμίσει στο 75%), η κάρτα γραφικών είναι ολοκαίνουρια. Για DVD drive δεν ξέρω, είναι όντως παλιό, αλλά ο ήχος επιμένει ακόμη και όταν είναι άδειο, ενώ δε δείχνει να προέρχεται από εκεί.

Ο θόρυβος δεν είναι συνεχής. Συνήθως επέρχεται όταν περνά κανένα 2ωρο λειτουργίας, διαρκεί κάπου 10 λεπτά, μετά ηρεμεί, ακούγεται ο ήπιος ήχος από ένα ανεμιστηράκι, σε κάποια φάση ο ήχος ξαφνικά σβήνει και επανέρχεται το βογγητό.


Εχω ακριβως το ιδιο (απο οσο μπορω να καταλαβω)..

Την μαγικη κλωτσια την δοκιμασες?
NBAholic
Μπα, θα το ξαναδούν οι τεχνικοί (καλύτερα αυτή τη φορά) από Δευτέρα. Αν δεν πετύχουν ούτε τώρα, θα ακολουθήσει η λύση-κλωτσιά...
dizzy_fingers
Κλωτσιά στους τεχνικούς υποθέτω, έτσι? biggrin.gif


Holic, μήπως κάποιες βίδες δεν είναι καλά σφιγμένες και τρίζουν-βουίζουν κάποια σημεία μεταξύ τους?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.