Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
GREER
QUOTE(pointguard @ Oct 28 2008, 18:39 ) *
ευχαριστώ κολλητέ! όλοι παίξαμε καλά και πάμε τώρα για δύσκολο παιχνίδι στην έδρα μας. Ελπίζω να είναι πάλι γεμάτο το γήπεδο.. Γειά σου greer θηρίο

Που εισαι εσυ ρε παλικαρε. Περιμενουμε και εγω και οι πρωην σου συμπαικτες(το 4 και το 7) να σε δουμε απο κοντα. Τα λεμε απο κοντα λοιπον.
champion
QUOTE(GREER @ Oct 28 2008, 16:08 ) *
Εχεις περα για περα δικιο σε αυτα που λες. Ξερω πολλες τετοιες περιπτωσεις. Εδω δεν βλεπεις τι γινεται στη πρωτη την ταξη Εθνικη κατηγορια εν ετη 2009?? Πρωταθλημα 13 ομαδων. Ουτε 20 χρονια πριν... Τι να λεμε λοιπον???

επισης μια πολυ σημαντικη παραμετρος των τελευταιων ετων ειναι η εναρξη των πρωταθληματων
τον οκτωβριο. με αυτο το τροπο εχει χασει την αξια της η εκφραση αν θα βγαλει τη παρελαση,
κυριως για τους προπονητες....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
champion
QUOTE(champion @ Oct 28 2008, 22:20 ) *
επισης μια πολυ σημαντικη παραμετρος των τελευταιων ετων ειναι η εναρξη των πρωταθληματων
τον οκτωβριο. με αυτο το τροπο εχει χασει την αξια της η εκφραση αν θα βγαλει τη παρελαση,
κυριως για τους προπονητες....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

εγινε η παρελαση λοιπον κ περασαν ολοι,παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες καποιων 69.gif 69.gif 69.gif
nikefalin
επίσης νέο για όσους τον πεθύμησαν

ο Maravitc εποφθαλμιά πάγκο Α, το διαδίδει κιόλας 69.gif
champion
QUOTE(pcl @ Oct 28 2008, 13:28 ) *
δεν ειπε κανεις οτι ειναι κακοι.ακομα και αυτοι που μενουν εκτος 12αδας,θα ηταν βασικοι σε πολλες ομαδες.

ειναι λιγο μεγαλοι σε ηλικια πια
champion
QUOTE(GREER @ Oct 27 2008, 22:31 ) *
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΑΡΗΣ 60-70, αν δεν κανω λαθος. Εχουμε φτασει πλεον 4η αγωνιστικη και εχω ενα μικρο, η αληθεια ειναι, δειγμα του επιπεδου της Α'ΕΣΚΑ. Και επιμενω οτι το επιπεδο ειναι πολυ εως παρα πολυ, χαμηλο. Μετριοτατες ομαδες με μπασκετ που βλεπουμε στις γειτονιες,στα ανοιχτα γηπεδα. Ενα τιποτα, σε μια κατηγορια που ειναι κατω απο τη Γ'ΕΘΝΙΚΗ.

υπαρχουν ομως παιχτες που ανετα στεκονται σε μεγαλυτερες κατηγοριες
GREER
QUOTE(champion @ Oct 29 2008, 00:30 ) *
υπαρχουν ομως παιχτες που ανετα στεκονται σε μεγαλυτερες κατηγοριες

Για τη Γ' Εθνικη υπαρχουν λιγοι. Για την Β' Εθνικη ουδης(απο αυτους που εχω δει εως τωρα).
champion
QUOTE(GREER @ Oct 29 2008, 00:13 ) *
Για τη Γ' Εθνικη υπαρχουν λιγοι. Για την Β' Εθνικη ουδης(απο αυτους που εχω δει εως τωρα).

διαφωνω κ θα δεις οτι υπαρχουν παιδια που θα εχουν κ διαρκεια κ θα απασχολησουν ομαδες
μεγαλυτερων κατηγοριων στα τελη της χρονιας.
paralias
QUOTE(nikefalin @ Oct 29 2008, 01:23 ) *
επίσης νέο για όσους τον πεθύμησαν

ο Maravitc εποφθαλμιά πάγκο Α, το διαδίδει κιόλας 69.gif


Για θύμισέ μου λίγο...Maravitc σα να λέμε coach K;
Lepida
Κατα την γνωμη μου το φετεινο επιπεδο της κατηγοριας ειναι πεσμενο συγκριτικα με τα προηγουμενα χρονια.Βλεποντας αρκετα φετεινα παιχνιδια διαπιστωνω οτι δεν υπαρχουν ομαδες οπως Κηφισια--Ψυχικο--Απολλων--Πετρουπολι--Μαρκοπουλο--Ιλιον--Φιλαθλητικος--Ζωγραφος--κλπ.Οι ενδειξεις λενε οτι μια στοιχειωδως καλη ομαδα με σοβαροτητα καλο κλιμα και διαρκεια θα τερματισει σε μια απο τις δυο θεσεις.Τωρα ποια θα ειναι αυτη απο την στιγμη που ηδη σε ομαδες με υψηλους στοχους εχουν αρχισει μουρμουρες κανεις δεν ξερει.Τα περισσοτερα πυρα βεβαιως στρεφονται κατα προπονητων ακομη και ομαδων που εχουν καλες πορειες.Εαν παντως ο Ταυρος επιβιωσει μεχρι τα Χριστουγεννα, με την επανοδο Νικιτακη για μενα ειναι το πρωτο φαβορι.Οσο για την επανοδο του coatch K?Ο Θεος να βαλει το χερι του!!!!
basketka*los
QUOTE(GREER @ Oct 29 2008, 02:13 ) *
Για τη Γ' Εθνικη υπαρχουν λιγοι. Για την Β' Εθνικη ουδης(απο αυτους που εχω δει εως τωρα).

Εγω θα ελεγα οτι υπαρχουν παικτες που ατομικα θα λεγονταν καλυτεροι απο παικτες παραπανω κατηγοριων,αλλα παραβλεπετε νομιζω οτι για να παιξεις σε ενα πρωταθλημα απο Β' και πανω θα πρεπει να ξερεις μπασκετ και να χεις και την καταλληλη μπασκετικη παιδεια...Κατι που δεν υπαρχει σε αυτη τη κατηγορια ειδικα φετος!
champion
μεταγραφικη βομβα μεγατονων ετοιμαζει ο αετος με παιχτη που εχει
οργωσει τα γηπεδα της α1.
εκτονωθηκε η κριση μεταξυ πρωτοκλασατου παιχτη της ομαδας(κ της κατηγοριας)
μετα την καλη εμφανιση κ την παραλιγο νικη στο χολαργο κ οποιεσδηποτε φημες
για αλλαγη προπονητη (με τα διαφορα υπονοουμενα που υπαρχουν πιο πανω)
αποκλειεται αφου η ομαδα θα βγαλει χωρις αλλαγη προπονητη ολη τη σεζον.
champion
QUOTE(basketka*los @ Oct 29 2008, 11:30 ) *
Εγω θα ελεγα οτι υπαρχουν παικτες που ατομικα θα λεγονταν καλυτεροι απο παικτες παραπανω κατηγοριων,αλλα παραβλεπετε νομιζω οτι για να παιξεις σε ενα πρωταθλημα απο Β' και πανω θα πρεπει να ξερεις μπασκετ και να χεις και την καταλληλη μπασκετικη παιδεια...Κατι που δεν υπαρχει σε αυτη τη κατηγορια ειδικα φετος!

παντως εδω κ αρκετα χρονια,αρκετα παιδια απο τη κατηγορια ανεβηκαν κ διεπρεψαν σε
μεγαλυτερες κατηγοριες,ακομα κ ομαδες που ανεβηκαν κρατηθηκαν με τον ιδιο κορμο,
ενω παιχτες ονοματα που πηραν κ αρκετο χρημα που εκαναν την αντιστροφη διαδρομη,
δεν προσφεραν κ πολλες φορες εκτεθηκαν
mike100
ΤΖανιδάκης 24 ποντους shot.gif shot.gif shot.gif 77.gif 77.gif 77.gifσκετη απολαυση αυτος ο παιχτης....και που να τον δειτε να παιζει στα ανοιχτα
basketka*los
QUOTE(champion @ Oct 29 2008, 14:36 ) *
παντως εδω κ αρκετα χρονια,αρκετα παιδια απο τη κατηγορια ανεβηκαν κ διεπρεψαν σε
μεγαλυτερες κατηγοριες,ακομα κ ομαδες που ανεβηκαν κρατηθηκαν με τον ιδιο κορμο,
ενω παιχτες ονοματα που πηραν κ αρκετο χρημα που εκαναν την αντιστροφη διαδρομη,
δεν προσφεραν κ πολλες φορες εκτεθηκαν

Ειναι λογικο πολλοι παικτες που κατεβαινουν απο υψηλοτερες κατηγοριες να μη μπορουν να παιξουν...Λογω της διαφορετικοτητας του μπασκετ!Ειναι λιγο αναρχο το μπασκετ εδω και οταν ενας παικτης εχει συνηθισει χρονια σε καποιο οργανωμενο στυλ παιχνιδιου να μη μπορει να αποδωσει!
GREER
QUOTE(mike100 @ Oct 29 2008, 14:58 ) *
ΤΖανιδάκης 24 ποντους shot.gif shot.gif shot.gif 77.gif 77.gif 77.gifσκετη απολαυση αυτος ο παιχτης....και που να τον δειτε να παιζει στα ανοιχτα

Μετριοτατος ηταν προχθες, με πολλα λαθη και χωρις καθαρο μυαλο. Μην βλεπεις μονο τους ποντους. Εαν ηταν ο γνωστος Τζανιδακης το Μαρκοπουλο θα κερδιζε.
GREER
QUOTE(basketka*los @ Oct 29 2008, 15:45 ) *
Ειναι λογικο πολλοι παικτες που κατεβαινουν απο υψηλοτερες κατηγοριες να μη μπορουν να παιξουν...Λογω της διαφορετικοτητας του μπασκετ!Ειναι λιγο αναρχο το μπασκετ εδω και οταν ενας παικτης εχει συνηθισει χρονια σε καποιο οργανωμενο στυλ παιχνιδιου να μη μπορει να αποδωσει!

Δεν νομιζω οτι φετος θα δω καποιο παιχτη που θα μπορει εστω και να ακουμπησει σε μια σοβαρη και αξιοπρεπης ομαδα της Β'Εθνικης.
champion
Έφυγε ο Αντώνης

Της Λένας Καραλή
29/10/2008 (12:51)

Πριν από λίγο καιρό ήταν ο Πέτρος που ξαφνικά έφυγε από κοντά μας. Νέο παιδί, προδόθηκε από την καρδιά του και βύθισε στο πένθος το ελληνικό μπάσκετ. Από χθες ο χώρος θρηνεί άλλον έναν άνθρωπο που έφυγε νωρίς. Ο λόγος για τον Αντώνη Κλήμη, βοηθό προπονητή στη Νήαρ Ηστ τα τελευταία τέσσερα χρόνια. Γέννημα θρέμμα Καισαριανιώτης, συμπαίκτης του Γιώργου Μελισσηνού, όταν η Νήαρ Ηστ ανέβηκε η ομάδα στη "μεγάλη" κατηγορία, ήταν από τα πιο αγαπητά παιδιά στην πόλη.

Ο Αντώνης υπέστη έμφραγμα του μυοκαρδίου χθες, πηγαίνοντας στην προπόνηση της Νήαρ Ηστ. Ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις, έκανε δεξιά το αμάξι και έτσι αθόρυβα, ξαφνικά, έφυγε από κοντά μας. Στα 48 του πρόλαβε να κοουτσάρει σε Ψυχικό, Αστέρα Εξαρχείων και Ποσειδώνα. Είχε παντρευτεί δύο φορές, τη δεύτερη με την μπασκετμπολίστρια Στέλλα Φιλοπούλου.
-
-
απο τα καλυτερα παιδια,περασε κ απο την α εσκα ως προπονητης του ποσειδωνα ψυχικου με εδρα
το χολαργο
απωλεια...


mike100
QUOTE(GREER @ Oct 29 2008, 16:07 ) *
Δεν νομιζω οτι φετος θα δω καποιο παιχτη που θα μπορει εστω και να ακουμπησει σε μια σοβαρη και αξιοπρεπης ομαδα της Β'Εθνικης.

ο μακρης του ΝΑΟ πιστευω οτι μπορει.........εξαλλου νομιζω οτι ηταν 1ος σκορερ εκει blink.gif rolleyes.gif
streetbc
Καλησπερα σε ολους!
Ο λογος που με εκανε να γραψω σημερα αυτο το ποστ ειναι ενας παιχτης της Α΄εσκα,ο οποιος αγωνιζεται στο Μαρκοπουλο και ηδη,παρα το γεγονος οτι διανυουμε μολις την 5η αγωνιστικη, εχει δημιουργηθει ενας μυθος γυρω απο το ονομα του!!!Μιλω φυσικα για τον κ.Τζανιδακη...Πολλοι εχουν σπευσει να αμφισβητησουν τις εκπληκτικες(κατα τη γνωμη μου)ικανοτητες του,αναφεροντας πολλακις πως δεν θα μπορεσει ποτε του να παιξει σε καποια ''μεγαλη'' ομαδα...
Εγω λοιπον εχω να πω οτι αυτο το παλικαρι εχει δουλεψει πολυ σκληρα πανω στο αθλημα,τρωγοντας ατελειωτες ωρες καθημερινα σε ατομικες,αλλα και ομαδικες προπονησεις.Για μενα διαθετει απαραμιλη τεχνικη καταρτιση και ισως το καλυτερο σουτ στην κατηγορια!!!Δεν ειναι τυχαιο το γεγονος οτι παιζει σε μια μετρια,αντικειμενικα,ομαδα και παρολα αυτα εχει καταφερει να μιλουν ολοι για αυτον...
Κλεινοντας,θα ηθελα να πω οτι ο Τζανιδακης,αν βρεθει στη μερα του και τον βοηθησουν και λιγο οι συμπαιχτες του βεβαια(διοτι 1 εναντιον 5 ουδεποτε εχει κερδισει),μπορει να κερδισει πολλες ομαδες της κατηγοριας......... shot.gif shot.gif
mike100
QUOTE(streetbc @ Oct 29 2008, 17:11 ) *
Καλησπερα σε ολους!
Ο λογος που με εκανε να γραψω σημερα αυτο το ποστ ειναι ενας παιχτης της Α΄εσκα,ο οποιος αγωνιζεται στο Μαρκοπουλο και ηδη,παρα το γεγονος οτι διανυουμε μολις την 5η αγωνιστικη, εχει δημιουργηθει ενας μυθος γυρω απο το ονομα του!!!Μιλω φυσικα για τον κ.Τζανιδακη...Πολλοι εχουν σπευσει να αμφισβητησουν τις εκπληκτικες(κατα τη γνωμη μου)ικανοτητες του,αναφεροντας πολλακις πως δεν θα μπορεσει ποτε του να παιξει σε καποια ''μεγαλη'' ομαδα...
Εγω λοιπον εχω να πω οτι αυτο το παλικαρι εχει δουλεψει πολυ σκληρα πανω στο αθλημα,τρωγοντας ατελειωτες ωρες καθημερινα σε ατομικες,αλλα και ομαδικες προπονησεις.Για μενα διαθετει απαραμιλη τεχνικη καταρτιση και ισως το καλυτερο σουτ στην κατηγορια!!!Δεν ειναι τυχαιο το γεγονος οτι παιζει σε μια μετρια,αντικειμενικα,ομαδα και παρολα αυτα εχει καταφερει να μιλουν ολοι για αυτον...
Κλεινοντας,θα ηθελα να πω οτι ο Τζανιδακης,αν βρεθει στη μερα του και τον βοηθησουν και λιγο οι συμπαιχτες του βεβαια(διοτι 1 εναντιον 5 ουδεποτε εχει κερδισει),μπορει να κερδισει πολλες ομαδες της κατηγοριας......... shot.gif shot.gif

εχεις απολυτο δικιο φιλε...φαινεται οτι εχει δει ματσ απο το μαρκοπουλο...
Jabar
QUOTE(champion @ Oct 29 2008, 14:32 ) *
μεταγραφικη βομβα μεγατονων ετοιμαζει ο αετος με παιχτη που εχει
οργωσει τα γηπεδα της α1.
εκτονωθηκε η κριση μεταξυ πρωτοκλασατου παιχτη της ομαδας(κ της κατηγοριας)
μετα την καλη εμφανιση κ την παραλιγο νικη στο χολαργο κ οποιεσδηποτε φημες
για αλλαγη προπονητη (με τα διαφορα υπονοουμενα που υπαρχουν πιο πανω)
αποκλειεται αφου η ομαδα θα βγαλει χωρις αλλαγη προπονητη ολη τη σεζον.

Εγραψες την προηγούμενη για τον Χρήστο Πετρόπουλο.Τώρα αναφέρεσαι σε άλλον?
pointguard
QUOTE(GREER @ Oct 29 2008, 01:13 ) *
Για τη Γ' Εθνικη υπαρχουν λιγοι. Για την Β' Εθνικη ουδης(απο αυτους που εχω δει εως τωρα).

oxi re file! mexri k paixths vasikos se omada pou anevhke k pshlos pou mas kerdise mesa exo einai sthn A' ESKA.. mhn trelenesai tha deis k kala matsakia
GREER
QUOTE(streetbc @ Oct 29 2008, 17:11 ) *
Καλησπερα σε ολους!
Ο λογος που με εκανε να γραψω σημερα αυτο το ποστ ειναι ενας παιχτης της Α΄εσκα,ο οποιος αγωνιζεται στο Μαρκοπουλο και ηδη,παρα το γεγονος οτι διανυουμε μολις την 5η αγωνιστικη, εχει δημιουργηθει ενας μυθος γυρω απο το ονομα του!!!Μιλω φυσικα για τον κ.Τζανιδακη...Πολλοι εχουν σπευσει να αμφισβητησουν τις εκπληκτικες(κατα τη γνωμη μου)ικανοτητες του,αναφεροντας πολλακις πως δεν θα μπορεσει ποτε του να παιξει σε καποια ''μεγαλη'' ομαδα...
Εγω λοιπον εχω να πω οτι αυτο το παλικαρι εχει δουλεψει πολυ σκληρα πανω στο αθλημα,τρωγοντας ατελειωτες ωρες καθημερινα σε ατομικες,αλλα και ομαδικες προπονησεις.Για μενα διαθετει απαραμιλη τεχνικη καταρτιση και ισως το καλυτερο σουτ στην κατηγορια!!!Δεν ειναι τυχαιο το γεγονος οτι παιζει σε μια μετρια,αντικειμενικα,ομαδα και παρολα αυτα εχει καταφερει να μιλουν ολοι για αυτον...
Κλεινοντας,θα ηθελα να πω οτι ο Τζανιδακης,αν βρεθει στη μερα του και τον βοηθησουν και λιγο οι συμπαιχτες του βεβαια(διοτι 1 εναντιον 5 ουδεποτε εχει κερδισει),μπορει να κερδισει πολλες ομαδες της κατηγοριας......... shot.gif shot.gif

Δεν κανει για μεγαλη ομαδα. Ειναι πολυ καλος παιχτης με τρομερο σουτ και τεχνικη, αλλα δεν μπαινει σε καλουπια. Οταν ενας παιχτης στο μπασκετ δεν μπαινει σε καλουπια μπορει να παιζει μονο σε μετριες ομαδες. Μην βλεπετε μονο τους ποντους. Τι να τον κανω εναν παιχτη οταν εχει 15/40 διποντα και εχει βαλει 30 ποντους???
GREER
QUOTE(pointguard @ Oct 29 2008, 19:25 ) *
oxi re file! mexri k paixths vasikos se omada pou anevhke k pshlos pou mas kerdise mesa exo einai sthn A' ESKA.. mhn trelenesai tha deis k kala matsakia

Δεν τρελαινομαι. Απλως λεω οτι το επιπεδο της Α'Εσκα εινα παρα πολυ χαμηλο με ελαχιστους καλους παιχτες και με μπασκετ γειτονιας...
odysseas 1998
QUOTE (Jabar @ Oct 29 2008, 18:06 ) *
Εγραψες την προηγούμενη για τον Χρήστο Πετρόπουλο.Τώρα αναφέρεσαι σε άλλον?

Ο πρόεδρος έχει "παλαβώσει"!Δεν είχε περιφερειακό σουτ ο Αετός μέχρι τώρα,αν έρθει ο Πετρόπουλος λύνεται.Καλά το μπάτζετ στον ουρανό φέτος.
v-span
QUOTE(westside @ Oct 27 2008, 23:43 ) *
Χάσαμε σήμερα στη Ραφήνα με 74-72 σε ένα παιχνίδι που ξεκινήσαμε πολύ καλά και το ελέγχαμε μέχρι τα τέλη του ημιχρόνου. Από εκεί και πέρα όμως, η Ραφήνα επέβαλε το ρυθμό της και κατάφερε να συντηρεί ένα μικρό προβάδισμα μέχρι το τέλος. . Εμείς προσπάθησαμε να αντιδράσουμε και καταφέραμε να φτάσουμε σε απόσταση αναπνοής λίγα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε αλλά δεν σταθήκαμε τυχεροί σε 2-3 σουτ και μοιραία χάσαμε. . Θεωρώ ότι κάναμε το χειρότερο φετινό μας παιχνίδι αλλά ακόμη και έτσι θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει. . Η Ραφήνα πήγε το παιχνιδί στη δύναμη χωρίς εμείς να αντιδράσουμε σωστά και πήρε αυτό που ήθελε. .

Θεωρώ κι εγώ πως έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η Ένωση είναι σαφώς πληρέστερη και πιο ορθολογική ομάδα από πέρυσι και φαίνεται ότι θα πρωταγωνιστήσει. Εμείς από την άλλη ελπίζω να συνεχίσουμε με νίκες καλή σαν κι αυτή.

Αργοναύτης-Εν. Ιλίου 74-72 (41-43)
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Τραγάκης
Αργοναύτης (Κουμαράς): Προκόπης 13 (2), Σκορδίλης 5 (1), Λιούτας, Γαλανάκης, Μπίρδας 15, Λιοσάτος 3 (1), Μανώλας 19 (1), Χαλβατζής 4, Πετριανίδης 11, Παπαευσταθίου, Κιούσης 4.
Εν. Ιλίου (Καρακώστας):Μπαλαούρας, Μπέλλας Ι. 5 (1), Σκαλωμένος 9, Κοσμίδης, Παξιμαδάς 6 (2), Μπελλάς Ο. 12, Παπαλουκάς 14, Φούτσης 3, Αναστασόπουλος 23 (3).
champion
QUOTE(Jabar @ Oct 29 2008, 16:06 ) *
Εγραψες την προηγούμενη για τον Χρήστο Πετρόπουλο.Τώρα αναφέρεσαι σε άλλον?

απαντησε ο οδυσσεας.τωρα θα ασχοληθω λιγω με γ εθνικη που βλεπω πολλες αλλαγες
ακομα εντος κ εκτος αττικης
basket_7
Θα μου επιτρέψετε να πω κι εγώ την άποψη μου για το #14 του Μαρκοπούλου!!
Ο Τζανιδάκης είναι ένας παίχτης που προφανώς έχει μια τρομερή ικανότητα στο σουτ (μακράν το καλύτερο της κατηγορίας, μην πω και άλλων κατηγοριών),καλός γενικά χειρηστής της μπάλας και γενικότερα το κατέχει το άθλημα. από εκεί και πέρα, το μεγάλο ερώτημα που τήθεται, είναι εάν μπορεί να σταθεί σε μεγαλήτερη κατηγορία...
Λοιπόν, προσωπικά, πιστεύω ότι πολύ άνετα θα μπορούσε να το κάνει και πιστεύω θα φανεί αυτό στα επόμενα χρόνια, εάν μια ομάδα τον πιστέψει και του δώσει την ευκαιρία που του αξίζει.
Πιστεύω πραγματικά τα παραπάνω, γιατί πλέον ο Αντώνης (το μικρό του όνομα) έχει πλέον αρκετές εικόνες και ξέρει το μπάσκετ σε όλες τις κατηγορίες. Ξέρει πολύ καλά ότι δεν είναι το ίδιο το φετινό Μαρκόπουλο με ομάδες με στόχους στις κλατηγορίες απο γ'-α2. Έχει περάσει μια χρονιά στη Δάφνη (α2), και 2 στη Γ' Εθνικη με Αγία Παρασκευή και Αρκαδικό! Η φυγή του πέρσι στα μέσα της χρονιάς απο την ομάδα της Αρκαδίας τον αδίκησε, κι ετσι φέτος βρέθηκε στο Μαρκόπουλο να βγάζει μάτια! Μήπως είναι ώρα να τον πάρουν λίγο πιο σοβαρά οι ομάδες; ναι είναι πολύ καλός στα ανοιχτά, αλλά είναι πολύ καλος και για κανονικό μπασκετάκι! πιστεύω θα φανεί!

Αν καταφέρει να βοηθήσει το Μαρκόπουλο να σωθει δεν ξέρω...αλλα δε θα ξέγραφα την ομάδα από τώρα! Εξάλου, όπως έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο forum, δεν είναι και πολύ υψηλό το επίπεδο της κατηγορίας, μάλλον το αντίθετο!

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες

ΥΣ. έχω δει 2 φορές τον Αετό!! αυτη η ομάδα υποτίθεται ότι πάει για άνοδο???
gorilakos
QUOTE(pointguard @ Oct 29 2008, 20:25 ) *
oxi re file! mexri k paixths vasikos se omada pou anevhke k pshlos pou mas kerdise mesa exo einai sthn A' ESKA.. mhn trelenesai tha deis k kala matsakia

φιλαρακι για ποιους λες?
zigolo7
QUOTE(gorilakos @ Oct 30 2008, 00:31 ) *
φιλαρακι για ποιους λες?


Μανώλας??
streetbc
QUOTE(GREER @ Oct 29 2008, 20:22 ) *
Δεν κανει για μεγαλη ομαδα. Ειναι πολυ καλος παιχτης με τρομερο σουτ και τεχνικη, αλλα δεν μπαινει σε καλουπια. Οταν ενας παιχτης στο μπασκετ δεν μπαινει σε καλουπια μπορει να παιζει μονο σε μετριες ομαδες. Μην βλεπετε μονο τους ποντους. Τι να τον κανω εναν παιχτη οταν εχει 15/40 διποντα και εχει βαλει 30 ποντους???

Αναλογως τι εννοεις με τη φραση ''μεγαλη ομαδα''....αν εννοεις οποιαδηποτε ομαδα της Α'εσκα με βλεψεις ανοδου,σε διαβεβαιωνω πως θα μπορουσε να ειναι εκ των πρωταγωνιστων!!!!Παντως θεωρω πολυ μικρη την κατηγορια για εναν τετοιο παιχτη!!!!!
KOBE_10
QUOTE(panospatra @ Oct 24 2008, 11:54 ) *
προφήτη μάθαμε πότε ξεκινάει το πρωτάθλημα?

Το πρωταθλημα ξεκιναει εαν ολα πανε καλα το σαββατο και την κυριακη στις 15-16 νοεμβριου!!!
The Grey
QUOTE(champion @ Oct 29 2008, 16:14 ) *
Έφυγε ο Αντώνης

Της Λένας Καραλή
29/10/2008 (12:51)

Πριν από λίγο καιρό ήταν ο Πέτρος που ξαφνικά έφυγε από κοντά μας. Νέο παιδί, προδόθηκε από την καρδιά του και βύθισε στο πένθος το ελληνικό μπάσκετ. Από χθες ο χώρος θρηνεί άλλον έναν άνθρωπο που έφυγε νωρίς. Ο λόγος για τον Αντώνη Κλήμη, βοηθό προπονητή στη Νήαρ Ηστ τα τελευταία τέσσερα χρόνια. Γέννημα θρέμμα Καισαριανιώτης, συμπαίκτης του Γιώργου Μελισσηνού, όταν η Νήαρ Ηστ ανέβηκε η ομάδα στη "μεγάλη" κατηγορία, ήταν από τα πιο αγαπητά παιδιά στην πόλη.

Ο Αντώνης υπέστη έμφραγμα του μυοκαρδίου χθες, πηγαίνοντας στην προπόνηση της Νήαρ Ηστ. Ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις, έκανε δεξιά το αμάξι και έτσι αθόρυβα, ξαφνικά, έφυγε από κοντά μας. Στα 48 του πρόλαβε να κοουτσάρει σε Ψυχικό, Αστέρα Εξαρχείων και Ποσειδώνα. Είχε παντρευτεί δύο φορές, τη δεύτερη με την μπασκετμπολίστρια Στέλλα Φιλοπούλου.
-
-
απο τα καλυτερα παιδια,περασε κ απο την α εσκα ως προπονητης του ποσειδωνα ψυχικου με εδρα
το χολαργο
απωλεια...


Απ'οτι βλέπω η είδηση δεν άγγιξε κανέναν. Ο Κλήμης ήταν από τις ψυχάρες στο γήπεδο που έδινε τα πάντα για την ομάδα του. Τον θυμάμαι όταν ήμουν μικρός και θυμάμαι πως ήταν πολύ αγαπητός σε όλους.

Θυμάμαι επίσης στο παιχνίδι ανόδου με τον Ηλυσιακό όταν μπήκε αλλαγή η Νηαρ γύρισε το παιχνίδι χάρη στο πείσμα και την ψυχή που έδωσε στην ομάδα.
KOBE_10
QUOTE(kaukasios @ Oct 25 2008, 02:13 ) *
μπα ο προφητης χωρις τον δουκακη δεν βλεπω να κανει τιποτα!εναν παικτη ειχαν και τον εδιωξαν!

καλο ειναι να μην το υπολογιζει κανεις φετος τον προφητη ηλια!!!!αλλα μην ξεχνατε οτι ειναι η μοναδικη ομαδα ανσασερ τα τελευταια 5 χρονια οποτε οπως καταλαβαινετε πολυ δυσκολα θα βγει απο το κολπο της ανοδου!!!!!!!
GREER
QUOTE(streetbc @ Oct 30 2008, 02:46 ) *
Αναλογως τι εννοεις με τη φραση ''μεγαλη ομαδα''....αν εννοεις οποιαδηποτε ομαδα της Α'εσκα με βλεψεις ανοδου,σε διαβεβαιωνω πως θα μπορουσε να ειναι εκ των πρωταγωνιστων!!!!Παντως θεωρω πολυ μικρη την κατηγορια για εναν τετοιο παιχτη!!!!!

Οταν λεω μεγαλη ομαδα, εννοω ΟΜΑΔΑ. Μια ομαδα πρωταγωνιστει οταν στηριζεται σε πολλους και οχι σε εναν μονο παιχτη. Ο Τζανιδακης ειναι παιχτης που θελει μια μπαλα μονος του και γι'αυτο δεν κανει για ομαδα-πρωταγωνιστρια. Οπως εγραψα και πιο πανω ο συγκεκριμενος δεν παιζει πειθαρχημενα. Βεβαια μερικες φορες εχει και τα δικια του οταν εχει μονο εναν καλο συμπαικτη στην ομαδα του, αλλα ετσι και αλλιως παιζει πολυ αναρχα. Ξερει μπασκετ για παραπανω κατηγορια(πολλα κιλα μπασκετ), αλλα ετσι οπως παιζει ειναι δικαιολογημενα στην Α'ΕΣΚΑ. Και κατι αλλο. Σαν και αυτον μπορω να σου βρω 20 παρομοιους.
abalos9
QUOTE(odysseas 1998 @ Oct 29 2008, 21:59 ) *
Ο πρόεδρος έχει "παλαβώσει"!Δεν είχε περιφερειακό σουτ ο Αετός μέχρι τώρα,αν έρθει ο Πετρόπουλος λύνεται.Καλά το μπάτζετ στον ουρανό φέτος.

πολυ μεγαλη μεταγραφη αν πραγματοποιηθει....αν και κατα την προσωπικη μου αποψη κατι τετοιο ειναι πολυ δυσκολο να συμβει απο πολλες αποψεις!βεβαια αν τυχον ερθει σε συνδυασμο με το ηδη πολυ καλο υπαρχον υλικο θα δωσει πολλες λυσεις στην ομαδα!!
Δεν μπορω παντως να καταλαβω πως ορισμενοι πριν καν ξεκινησει το πρωταθλημα εχριζαν τον αετο φαβορι για ανοδο...η ομαδα ανεβηκε περσι απο τη β' εκανε βεβαια καλες μεταγραφες με αρκετα χρηματα αλλα δεν παυει να ανεβηκε περσι!
βεβαια πιστευω πως η ομαδα θα στρωσει και θα τερματισει στη μεση αλλα οχι και για ανοδο ρε παιδια...
ο στοχος απο την αρχη ηταν καλη παρουσια...ανετη σωτηρια και βλεπουμε!ας πετυχουμε λοιπον τα 2 πρωτα και βλεπουμε..
basketf1
ΑΙΟΛΟΣ.......ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ ΤΗΝ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ. ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ "ΚΟΙΛΙΑ" ΤΟΥ.

ΡΑΦΗΝΑ - ΙΛΙΟΝ. ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΑΤΣΑΡΑ. ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΡ.

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ +12 ΤΟ ΙΛΙΟΝ. ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΣΤΟΥΣ +4 ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

ΣΤΟ 3ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΠΗΡΑ ΚΕΦΑΛΙ Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΜΕ 6-7 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΛΙΟΝ ΕΠΑΝΕΚΑΜΨΕ

ΚΑΙ ΙΣΟΡΡΟΠΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΟΝΤΟ-ΠΟΝΤΟ ΚΑΙ ΚΡΙΘΗΚΕ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.

ΚΑΙΡΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΗΤΑΝ Η ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΤΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΚΑΛΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΟΥ ΧΑΛΒΑΤΖΗ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ, ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΙΣΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ Ο "ΛΙΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΜΗ" ΚΟΟΥΤΣ ΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ.....

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ, ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΙΔΙΚΑ Ο ΤΡΑΓΑΚΗΣ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ (ΤΡΑΓΙΚΟΣ)....

ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ.
pitbull
επιστροφη παικτη στο χολαργο μετα απο μια 5ετια οπου επαιζε σε κολεγιο της αμερικης.

shot.gif
soouza
QUOTE(champion @ Oct 29 2008, 16:14 ) *
Έφυγε ο Αντώνης

Της Λένας Καραλή
29/10/2008 (12:51)

Πριν από λίγο καιρό ήταν ο Πέτρος που ξαφνικά έφυγε από κοντά μας. Νέο παιδί, προδόθηκε από την καρδιά του και βύθισε στο πένθος το ελληνικό μπάσκετ. Από χθες ο χώρος θρηνεί άλλον έναν άνθρωπο που έφυγε νωρίς. Ο λόγος για τον Αντώνη Κλήμη, βοηθό προπονητή στη Νήαρ Ηστ τα τελευταία τέσσερα χρόνια. Γέννημα θρέμμα Καισαριανιώτης, συμπαίκτης του Γιώργου Μελισσηνού, όταν η Νήαρ Ηστ ανέβηκε η ομάδα στη "μεγάλη" κατηγορία, ήταν από τα πιο αγαπητά παιδιά στην πόλη.

Ο Αντώνης υπέστη έμφραγμα του μυοκαρδίου χθες, πηγαίνοντας στην προπόνηση της Νήαρ Ηστ. Ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις, έκανε δεξιά το αμάξι και έτσι αθόρυβα, ξαφνικά, έφυγε από κοντά μας. Στα 48 του πρόλαβε να κοουτσάρει σε Ψυχικό, Αστέρα Εξαρχείων και Ποσειδώνα. Είχε παντρευτεί δύο φορές, τη δεύτερη με την μπασκετμπολίστρια Στέλλα Φιλοπούλου.
-
-
απο τα καλυτερα παιδια,περασε κ απο την α εσκα ως προπονητης του ποσειδωνα ψυχικου με εδρα
το χολαργο
απωλεια...

Κρίμα.Συλληπητήρια στην οικογένεια του.Άλλος ένας άνθρωπος του μπάσκετ έφυγε από κοντά μας.Τον θυμάμαι χρόνια. Τώρα τελευταία χάνονται δυστυχώς συνάνθρωποι μας και το μαθαίνουμε από αυτόν το χώρο που θεωρείται ψυχαγωγίας.

Θα ευχηθώ να σταματήσει αυτή η κατάρα.Μετά τον Μπούμπουλη,το κοριτσάκι του Αχιλλέα,με τον Κλήμη τρίτωσε το κακό. sad.gif
baller45
QUOTE(GREER @ Oct 30 2008, 11:41 ) *
Οταν λεω μεγαλη ομαδα, εννοω ΟΜΑΔΑ. Μια ομαδα πρωταγωνιστει οταν στηριζεται σε πολλους και οχι σε εναν μονο παιχτη. Ο Τζανιδακης ειναι παιχτης που θελει μια μπαλα μονος του και γι'αυτο δεν κανει για ομαδα-πρωταγωνιστρια. Οπως εγραψα και πιο πανω ο συγκεκριμενος δεν παιζει πειθαρχημενα. Βεβαια μερικες φορες εχει και τα δικια του οταν εχει μονο εναν καλο συμπαικτη στην ομαδα του, αλλα ετσι και αλλιως παιζει πολυ αναρχα. Ξερει μπασκετ για παραπανω κατηγορια(πολλα κιλα μπασκετ), αλλα ετσι οπως παιζει ειναι δικαιολογημενα στην Α'ΕΣΚΑ. Και κατι αλλο. Σαν και αυτον μπορω να σου βρω 20 παρομοιους.


θελω να ρωτησω κ.greer που εχεις παιξει μπασκετ???...ωστε να μπορεις να κρινεις και να το παιζεις γνωστης μεσα στο φορουμ...ειναι γνωστο οτι καποιος ο οποιος δεν εχει ακοθμπησει το τοπι...ουτε προπονητης καλος μπορει να γινει...ουτε το αθλημα μπορει να γνωριζει τοσο καλα ωστε να κρινει και να μιλαει γι' αυτο...για παιχτες ,ομαδες και κατηγοριες...θελω να πω...πως μπορει καποιος να λεει τοσα πολλα ..οταν η μονη εμπειρια που εχει ειναι οι κερκιδες του Λαυριου..και οι κερκιδες αλων ομαδων....
θα ηθελα να απαντησω σε πολλα στα οποια εχει αναφερθει κατα καιρους ο κ.greer..για ομαδες,παιχτες...σε αλλα topics ..αλλα θα επρεπε να γραφω για μερες....
αλλα ας απαντησω στο παραπανω ποy ειναι φρεσκο και τυχενει να γνωριζω κατι πανω σε αυτο...τον κ.Τζανιδακη τον παρακολουθουσα πριν 3 χρονια οταν επαιζε Γ' εθνικη στην ομαδα της Αγιας Παρασκευης...τοτε η ομαδα της Αγιας ηταν απο τα φαβορι μαζι με Λαυριο και Ερυθραια για την ανοδο..εκεινη την χρονια η ομαδα εκανε ενα σερι 14 νικων....φτανοντας προτελευταια αγωνηστικη να διεκδηκη τα μπαραζ μεσα στο Λαυριο...οπου και εχασε τελικα....εκεινη την χρονια ο κ.Τζανιδακης εκανε μια πολυ καλη χρονια...σε μια πολυ καλη ομαδα....το παιδι επαιζε περιπου 10 λεπτα...και οχι σε ολους τους αγωνες....εβαζε παντα στο 10λεπτο που επαιζε 10 με 15 ποντους με σωστα σουτ και επιλογες....χανοντας παντα ενα εως κανενα σουτ...και θυμαμαι και σε καποια δυσκολα ο προπονητης τον εμπιστευοταν..για να παρει τα σουτ....γενικοτερα ειχε πολυ καλη παρουσια....μαλον καλυτερα να πω..κατι παραπανω απο καλη...να αναφερω επισης οτι στον τελευταιο αγωνα ποθ ετυχε να ειμαι εκει παλι....ο κ.Τζανιδακης επαιξε 30 λεπτα περιπου και εβαλε σε εκεινο το παιχνιδι 27 με 30 ποντους.... λοιπον πιστευω οτι το παιδι μπορει να σταθει σε πολυ καλες ομαδες και κατηγοριες...γιατι τον εχω δει μια χρονια να παιρνει πολυ σωστα και μετριμενα σουτ...να εχει καλες επιλογες γενικοτερα..
Πιστευω οτι να δεν ειχε κανει το λαθος να παει α2 στην Δαφνη και να χαθει για μια χρονια...τωρα θα επαιζε Β' εθνικη σε πολυ καλη ομαδα ,το λιγοτερο..
Θα ηθελα να αναφερθω και σε αλλα θεματα....αλλα ισως μια αλλη φορα...!!!
tessari
QUOTE(pitbull @ Oct 30 2008, 14:20 ) *
επιστροφη παικτη στο χολαργο μετα απο μια 5ετια οπου επαιζε σε κολεγιο της αμερικης.

shot.gif

Δεν χωράει άλλος στο roaster. Θα πάει από όσο ξέρω δανεικός σε ομάδα Γ ΕΣΚΑ να επανέλθει και μετά θα δει τι θα κάνει.
Mitsaras7
QUOTE(odysseas 1998 @ Oct 29 2008, 20:59 ) *
Ο πρόεδρος έχει "παλαβώσει"!Δεν είχε περιφερειακό σουτ ο Αετός μέχρι τώρα,αν έρθει ο Πετρόπουλος λύνεται.Καλά το μπάτζετ στον ουρανό φέτος.


O Πετροπουλος εχει το περιφεριακο σουτ που ψαχνετε?που μεχρι περσυ επαιζε 4αρι κ δε βαζει 3ποντα ουτε στο διπλο??ελεος ρε μαγγες!!!λες κ μιλατε σε ασχετους!
aionio talento
QUOTE(Mitsaras7 @ Oct 30 2008, 15:06 ) *
O Πετροπουλος εχει το περιφεριακο σουτ που ψαχνετε?που μεχρι περσυ επαιζε 4αρι κ δε βαζει 3ποντα ουτε στο διπλο??ελεος ρε μαγγες!!!λες κ μιλατε σε ασχετους!


Αν εχω καταλαβει καλα μιλαμε για τον ΧΡΗΣΤΟ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟ που επαιζε ΗΡΑΚΛΕΙΟ Α 1 ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ κλπ ? ?

γιατι αν ειναι αυτος και λες οτι δεν εχει σουτ . . . τοτε ναι . . μιλαμε με ασχετους !
Jabar
QUOTE(pitbull @ Oct 30 2008, 14:20 ) *
επιστροφη παικτη στο χολαργο μετα απο μια 5ετια οπου επαιζε σε κολεγιο της αμερικης.

shot.gif

Τι λες τώρα?Εκείνο το θηρίο 2,08 που έτρεχε τα 100 κάτω από 11" και είχε το τρίποντο για πλάκα. icon_drunk.gif
champion
QUOTE(Jabar @ Oct 30 2008, 15:35 ) *
Τι λες τώρα?Εκείνο το θηρίο 2,08 που έτρεχε τα 100 κάτω από 11" και είχε το τρίποντο για πλάκα. icon_drunk.gif

γιατι λετε αυτα κ χρεωνονται φτωχοι ανθρωποι με τηλεφωνα εν μεσω κρισης
τετοια εποχη δε τσιμπανε τα ψαρια smiley.gif smiley.gif smiley.gif
lamar
QUOTE(aionio talento @ Oct 30 2008, 16:37 ) *
Αν εχω καταλαβει καλα μιλαμε για τον ΧΡΗΣΤΟ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟ που επαιζε ΗΡΑΚΛΕΙΟ Α 1 ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ κλπ ? ?

γιατι αν ειναι αυτος και λες οτι δεν εχει σουτ . . . τοτε ναι . . μιλαμε με ασχετους !

ρε φιλε οχι δεν μιλαμε γι αυτον. ο Πετροπουλος που λεμε έπαιζε στην Ιριδα Πετρουπολης και επαιζε οντως 4αρι, οποτε καλο ειναι να αποφευγουμε τους χαρακτηρισμους οταν ειμαστε εκτος θεματος. Τωρα αν ο Παπαχριστοπουλος τα τιναξει ολα στον αερα και φερει αυτον που εσυ αναφερεσαι που οντως εχει τρομερο σουτ, τοτε....αλλη ομαδα ο Αετος.
a bullet for your head
QUOTE(Jabar @ Oct 30 2008, 17:35 ) *
Τι λες τώρα?Εκείνο το θηρίο 2,08 που έτρεχε τα 100 κάτω από 11" και είχε το τρίποντο για πλάκα. icon_drunk.gif

Συνδυασμος δηλαδη Αμαρε κ Νοβιτσκι...?
streetbc
QUOTE(baller45 @ Oct 30 2008, 14:26 ) *
θελω να ρωτησω κ.greer που εχεις παιξει μπασκετ???...ωστε να μπορεις να κρινεις και να το παιζεις γνωστης μεσα στο φορουμ...ειναι γνωστο οτι καποιος ο οποιος δεν εχει ακοθμπησει το τοπι...ουτε προπονητης καλος μπορει να γινει...ουτε το αθλημα μπορει να γνωριζει τοσο καλα ωστε να κρινει και να μιλαει γι' αυτο...για παιχτες ,ομαδες και κατηγοριες...θελω να πω...πως μπορει καποιος να λεει τοσα πολλα ..οταν η μονη εμπειρια που εχει ειναι οι κερκιδες του Λαυριου..και οι κερκιδες αλων ομαδων....
θα ηθελα να απαντησω σε πολλα στα οποια εχει αναφερθει κατα καιρους ο κ.greer..για ομαδες,παιχτες...σε αλλα topics ..αλλα θα επρεπε να γραφω για μερες....
αλλα ας απαντησω στο παραπανω ποy ειναι φρεσκο και τυχενει να γνωριζω κατι πανω σε αυτο...τον κ.Τζανιδακη τον παρακολουθουσα πριν 3 χρονια οταν επαιζε Γ' εθνικη στην ομαδα της Αγιας Παρασκευης...τοτε η ομαδα της Αγιας ηταν απο τα φαβορι μαζι με Λαυριο και Ερυθραια για την ανοδο..εκεινη την χρονια η ομαδα εκανε ενα σερι 14 νικων....φτανοντας προτελευταια αγωνηστικη να διεκδηκη τα μπαραζ μεσα στο Λαυριο...οπου και εχασε τελικα....εκεινη την χρονια ο κ.Τζανιδακης εκανε μια πολυ καλη χρονια...σε μια πολυ καλη ομαδα....το παιδι επαιζε περιπου 10 λεπτα...και οχι σε ολους τους αγωνες....εβαζε παντα στο 10λεπτο που επαιζε 10 με 15 ποντους με σωστα σουτ και επιλογες....χανοντας παντα ενα εως κανενα σουτ...και θυμαμαι και σε καποια δυσκολα ο προπονητης τον εμπιστευοταν..για να παρει τα σουτ....γενικοτερα ειχε πολυ καλη παρουσια....μαλον καλυτερα να πω..κατι παραπανω απο καλη...να αναφερω επισης οτι στον τελευταιο αγωνα ποθ ετυχε να ειμαι εκει παλι....ο κ.Τζανιδακης επαιξε 30 λεπτα περιπου και εβαλε σε εκεινο το παιχνιδι 27 με 30 ποντους.... λοιπον πιστευω οτι το παιδι μπορει να σταθει σε πολυ καλες ομαδες και κατηγοριες...γιατι τον εχω δει μια χρονια να παιρνει πολυ σωστα και μετριμενα σουτ...να εχει καλες επιλογες γενικοτερα..
Πιστευω οτι να δεν ειχε κανει το λαθος να παει α2 στην Δαφνη και να χαθει για μια χρονια...τωρα θα επαιζε Β' εθνικη σε πολυ καλη ομαδα ,το λιγοτερο..
Θα ηθελα να αναφερθω και σε αλλα θεματα....αλλα ισως μια αλλη φορα...!!!

Συμφωνω απολυτα baller45.Ο Τζανιδακης ο,τι εχει καταφερει μεχρις στιγμης,το εχει καταφερει μονος του,χωρις τη βοηθεια κανενος....Μονοι συνοδοιποροι στην μεχρι τωρα πορεια του υπηρξαν το πληθωρικο του ταλεντο και η σκληρη δουλεια του!!!!Αυτα που ανεφερες στο ποστ σου αντικατοπτριζουν πληρως την πραγματικοτητα...
odysseas 1998
QUOTE(lamar @ Oct 30 2008, 19:11 ) *
ρε φιλε οχι δεν μιλαμε γι αυτον. ο Πετροπουλος που λεμε έπαιζε στην Ιριδα Πετρουπολης και επαιζε οντως 4αρι, οποτε καλο ειναι να αποφευγουμε τους χαρακτηρισμους οταν ειμαστε εκτος θεματος. Τωρα αν ο Παπαχριστοπουλος τα τιναξει ολα στον αερα και φερει αυτον που εσυ αναφερεσαι που οντως εχει τρομερο σουτ, τοτε....αλλη ομαδα ο Αετος.

Κι όμως για αυτόν που λέει το"αιώνιο ταλέντο" μιλάμε.Γι' αυτό και λέω θα λυθεί το περιφερειακό σουτ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.