Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
GREER
Ρε Δρακακη που χαθηκες εσυ. Τι γινεται με την ομαδα σας. Σας ματιαξα, μου φαινεται εσενα(κυριως) και την ομαδα σου. Ποτε θα επιστρεψεις επιτελους παιχταρα μου. Αλλωστε πρεπει να ειναι πασιφανες οτι το Γαλατσι χανει μεγαλη δυναμη στη fronline με τις απουσια σου!! Χαιρετισμους παντως απο Τσιρο και βεβαια τον Τρικαλιωτη που παντα σε θυμαται!!!
westside
Η επόμενη αγωνιστική πάντως έχει τέσσερα παιχνίδια που θα δείξουν πολλά για το μέλλον και τις ομάδες που διεκδικούν άνοδο..

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ

ΑΕΤΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Σε τυχόν στραβοπάτημα κάποιου ή κάποιων εκ των πρωτοπόρων, θα έχουμε εκ νέου νέα δεδομένα όσον αφορά την υπόθεση άνοδος.
hidalgo
QUOTE(westside @ Feb 17 2009, 23:50 ) *
Η επόμενη αγωνιστική πάντως έχει τέσσερα παιχνίδια που θα δείξουν πολλά για το μέλλον και τις ομάδες που διεκδικούν άνοδο..

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ

ΑΕΤΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Σε τυχόν στραβοπάτημα κάποιου ή κάποιων εκ των πρωτοπόρων, θα έχουμε εκ νέου νέα δεδομένα όσον αφορά την υπόθεση άνοδος.

θα κερδισουν κ οι 4 κ ευκολα
GREER
QUOTE(hidalgo @ Feb 18 2009, 00:34 ) *
θα κερδισουν κ οι 4 κ ευκολα

Εχω μια αμφιβολια για Γαλατσι και Ιλιον. Οχι για το οτι δεν θα νικησουν, μην παρεξηγηθω, αλλα οσο αφορα την ευκολια. Πιστευω οτι θα κερδισουν μεν, δυσκολα δε.
ilion_player
QUOTE(basketka*los @ Feb 17 2009, 13:55 ) *
Απο το Ιλιον ποιοι πηγαν φανταροι?Κακη στιγμη βρηκαν να φυγουν καθως δε θεωρω αυτο που λενε εδω μεσα οτι δε πειραζει που εχασε στη Πεντελη,αφου αυτη η νικη θα μπορουσε να της δωσει ανοδο,τωρα δεν εχει καποιο πλεονεκτημα σε σχεση με τους αλλους!Ειχε χρονια παντως η Α'εσκα να χει τεσσερις ομαδες με ισες πιθανοτητες να ανεβουν(κατα τη γνωμη μου 25% ολοι,ισως λιγο περισσοτερες ο Ταυρος),πολυ ενδιαφερον φετος το πρωταθλημα,αν και με πεσμενο το επιπεδο χρονο με το χρονο!


Καλαμαράς, Παξιμαδάς. Συμφωνώ με τις πιθανότητες που δίνεις. Πράγματι συναρπαστικό πρωτάθλημα.


QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 17 2009, 15:56 ) *
Οταν ειναι να ερθω εγω, θα το καταλαβεις μην ανησυχεις tongue.gif


Καλώς τον και ας άργησε. Που είσαι εσύ ρε; Ποιος ποδόγυρος σε πήρε από τον κόσμο; Η γυναίκα μου περιμένει να στείλεις ημέρα και μέρος που θα με πας για να σου στείλει την άδεια μου υπογεγραμένη. Μήπως θες και θεωρημένο γνήσιο της υπογραφής; tongue.gif

Πάντως το μόνο πράγμα που δεν φοβάμαι φέτος είναι να μην πληροφορηθώ τι έγινε σε παιχνίδι της Ένωσης που δεν πήγα. Τέτοιες αναλύσεις εμπεριστατομένες από άτομα που φαίνεται ότι γνωρίζουν το αντικείμενο και ξέρουν να κάνουν διάλογο ανεβάζουν το επίπεδο του forum. Τα δικά μου post μπροστά στα δικά σας, μοιάζουν με φτωχό συγγενή.

QUOTE(GREER @ Feb 18 2009, 01:02 ) *
Εχω μια αμφιβολια για Γαλατσι και Ιλιον. Οχι για το οτι δεν θα νικησουν, μην παρεξηγηθω, αλλα οσο αφορα την ευκολια. Πιστευω οτι θα κερδισουν μεν, δυσκολα δε.


Μη μας γρουσουζεύεις. Την γκέλα μας την κάναμε καιρός να πάρει άλλος σειρά. smiley.gif
dominik
QUOTE(GREER @ Feb 18 2009, 01:02 ) *
Εχω μια αμφιβολια για Γαλατσι και Ιλιον. Οχι για το οτι δεν θα νικησουν, μην παρεξηγηθω, αλλα οσο αφορα την ευκολια. Πιστευω οτι θα κερδισουν μεν, δυσκολα δε.

γιατι θα νικησουν ευκολα χολαργος-αιολος?!?!η πεντελη εχει αποδειξει,κερδιζωντας ιλιον και χολαργο, οτι ειναι ικανη για τα παντα στην εδρα της.οσο για τον αετο, δεν νομιζω να μπορεις να λες οτι θα τον κερδισεις ευκολα οποια και να ναι η κατασταση στο εσωτερικο της ομαδος...θα δειξει!!
basketman_13
QUOTE(westside @ Feb 17 2009, 23:50 ) *
Η επόμενη αγωνιστική πάντως έχει τέσσερα παιχνίδια που θα δείξουν πολλά για το μέλλον και τις ομάδες που διεκδικούν άνοδο..

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ

ΑΕΤΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Σε τυχόν στραβοπάτημα κάποιου ή κάποιων εκ των πρωτοπόρων, θα έχουμε εκ νέου νέα δεδομένα όσον αφορά την υπόθεση άνοδος.


δυσκολο να κερδισουν ολοι..το γαλατσι πολλες απυσιες κ οχι την κλυτερη ψυχολογια παντως ειναι φαβορι για την νικη..ο αιολος σε μια πολυ δυσκλη εδρα μοιρασμενες οι πι8ανοτητες, η πεντελη εχει ευκαιρια να νικησει 2η συνεχομανη φορα πρωτοπορο για να δειξει την αξια της .. ο αετος με την νικη επι της πεντελης κ στο παιχνιδι με τον αιολο μονο ευκολος αντιπαλος δεν ειναι για το χολαργο ..ενω ο αργοναυτης ηταν η πρωτη ομαδα που νικησε το ιλιον ειναι κλη ομαδα κ θα δουμε αν μπορει να το ξανακανει παρολο πυ το ιλιον ειναι δυνατο στην εδρα του..
siska_13_
Παιδια σορρυ για το ακυρο της ερωτησης αλλα ειχα την εντυπωση πως ο Νικητακης αγωνιζεται στον Αιολο,αλλα δεν τον βλεπω πουθενα.Αν καποιος φιλος γνωριζει κατι.. blove.gif
quattordici
QUOTE(siska_13_ @ Feb 18 2009, 14:49 ) *
Παιδια σορρυ για το ακυρο της ερωτησης αλλα ειχα την εντυπωση πως ο Νικητακης αγωνιζεται στον Αιολο,αλλα δεν τον βλεπω πουθενα.Αν καποιος φιλος γνωριζει κατι.. blove.gif



Σε λίγο καιρό θα τον δεις. Ξεκίνησε χτες προπονήσεις έμαθα.
acid
Μία ερώτηση ρε παιδιά. Γιατί το 'χει πάρει ο διάολος το Ηράκλειο-Πέρα Κλουμπ φέτος, είναι λόγω του προχωρημένου της ηλικίας/ τραυματισμών ή επειδή έχει να πέσει μαρούλι κάνα τρίμηνο?
Ρωτάω γιατί στην αρχή έδειχνε οτι θα κάνει καλύτερη πορεία.
terastios
QUOTE(hidalgo @ Feb 18 2009, 00:34 ) *
θα κερδισουν κ οι 4 κ ευκολα


θα ήταν καλύτερο για την ανταγωνιστικότητα και το θέαμα να χάσουν και οι τέσσερις
πάντως πιο δύσκολα θα χάσει το ΙΛΙΟΝ
hidalgo
QUOTE(terastios @ Feb 18 2009, 17:34 ) *
θα ήταν καλύτερο για την ανταγωνιστικότητα και το θέαμα να χάσουν και οι τέσσερις
πάντως πιο δύσκολα θα χάσει το ΙΛΙΟΝ

η ραφηνα δε μπορει να ξανακερδισει το ιλιον,ειδικα χωρις το μανωλα
που μαλλον δε θα παιξει.
εγινε κ η απαραιτητη γκρινια για τη διαιτησια στη πεντελη,οποτε ολα
ετοιμα για τον ασσο.
κατα τη γνωμη μου η εδρα του ιλιον φετος θα μεινει αητητη,με μονο
δυσκολο παιχνιδι αυτο με τη πετρουπολη κ αυτο λογω εντοποιοτητας
αφου η διαφορα μεταξυ τους εχει μεγαλωσει υπερ της ενωσης αισθητα
σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια,υπερ της ενωσης φυσικα
odysseas 1998
Το στυλ παιχνιδιού του Χολαργού νομίζω ταιριάζει στον Αετό και πιστεύω θα κερδίσει επιτέλους μια από τις ομέδες που πάνε για άνοδο.Εξάλλου δεν υπάρχει και βαθμολογικό άγχος.Αν ο Ταύρος κάνει διπλό στην Πεντέλη κάνει άλμα ανόδου.
The Grey
Σχετικά με τον αγώνα Ιλιον-Ραφήνα αυτός που θα αποφασίσει για το αποτέλεσμα είναι η Ραφήνα. Εάν είναι στην ημέρα τις θα κάνει το διπλό εάν όχι θα φάει καμιά 20αρια πόντους. Είναι εντελώς απρόβλεπτη ομάδα.
digital
Εχω πάρα πολύ καιρό να γράψω και δεν θα το εκανα αν δεν εβλεπα αυτά που γράφονται για την διαιτησία του συγκεκριμένου αγώνα Πεντέλη - Ιλιον,οπως δέν το εκανα για διαιτησίες σφαγιαστικές για την ομάδα της Πεντέλης (με Ραφήνα ,Αρη Πετρούπολις). Αλλά κάπου τα πράγματα πρέπει να τα λέμε με το ονομα τους,και για τους συγκεκριμένους διαιτητές ιδιαίτερα για τον κο Βορεάδη οφείλω να του βγάλω το καπέλο γιατί απο την αρχή επέβαλε την παρουσία του και δέν αφησε το παιχνίδι να του ξεφύγει αφου στο πρώτο λεπτό εδωσε τεχνική ποινη στον Κόρβινγκτον για διαμαρτυρία και αμέσως μετά απο ενα φάουλ σε Κόρβινγκτον και Παπαλουκά.Εάν στιγματίζονται τέτοιες διαιτησίες τότε ειμαστε αξιοι της μοίρας μας για τα διαιτητικά εκτροπα που παρατηρούνται και αντί να συγχαρούμε και να επιβραβέυουμε τέτοιες διαιτησίες προσπαθούμε να ρίξουμε λάσπη για να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.Βέβαια μπορεί η συμπαθής ομάδα του Ιλίου που αξια βρίσκετε σαυτήν την βαθμολογική θέση και ευχομαι να ανεβεί και στην Γ΄Εθνική εχει μάθει να παιζει με διαιτησίες 70/30 και το 50/50 να της ειναι λίγο παράξενο και παράδοξο .
Εγώ σαν φίλος της Πεντέλης θα ηθελα να εχω τέτοιες διαιτησίες σε ολα τα παιχνίδια ολων των ομάδων αν θέλουμε πραγματικά να αναβαθμισθεί το αθλημα .
Επίσης θα ηταν παράληψη να μήν αναφερθώ και στην εξέδρα σε ενα γεμάτο γήπεδο δεν παρατηρήθηκε το παραμικρό και να εξάρω την παρουσία των μικρών παιδιών που δημιουργησαν μια καταπληκτική ατμόσφαιρα χωρίς ακρότητες και ασχήμιες,με μοναδική εξαίρεση κάποιες διαμαρτυρίες κατά του εριστικού και απαράδεκτης μπασκετικής νοοτροπίας Παπαλουκά που μόνο τον εαυτό του μειώνει με τον τρόπο που αντιδρά και συμπεριφέρεται.
hidalgo
QUOTE(The Grey @ Feb 19 2009, 10:21 ) *
Σχετικά με τον αγώνα Ιλιον-Ραφήνα αυτός που θα αποφασίσει για το αποτέλεσμα είναι η Ραφήνα. Εάν είναι στην ημέρα τις θα κάνει το διπλό εάν όχι θα φάει καμιά 20αρια πόντους. Είναι εντελώς απρόβλεπτη ομάδα.

επαναναμβανω,η φετινη ραφηνα,αυτη τη στιγμη,δε μπορει να κερδισει στο ιλιον το οποιο
1 εχει τη καλυτερη ομαδα που ειχε ποτε στην α εσκα
2 εχει καλη εδρα
3 εχει προπονητη που εχει σχεδιο σε αντιθεση με τη ραφηνα που παιζει στη τυχη
4 εχει χασει σε πεντελη κ εκανε φασαρια(κοσμια) για διαιτησια
5 δεν παιζει(μαλλον) ο μανωλας
v-span
Αρχικά θα ήθελα να πω την άποψή μου για τον Παπαλουκά. Θεωρώ ότι είναι από τους πιο χρήσιμους -αν όχι ο πιο χρήσιμος- παίχτες της κατηγορίας, αφού πέρα από πόντους, ριμπάουντ και ασίστ δε διστάζει να θυσιάζει και το κορμί του μαρκάροντας τους καλούς αντίπαλους ψηλούς. Επίσης από τη στιγμή που ασχολούμαστε με ένα άθλημα επαφής είναι τουλάχιστον αστείο να κράζουν ΟΛΟΙ μόνο τον Παπαλουκά ότι τους χτυπάει και τους τσιμπάει. Ήμαρτον. Και όλα αυτά τα λέω ενώ θα τον αντιμετωπίσω ως αντίπαλο τη Δευτέρα.

Ήθελα να ρωτήσω το hidalgo από που αντλεί τις πληροφορίες του, αφού ο Δρακάκης έπαιξε με Αθηναϊκό και μάλλον θα ξεκινήσει πεντάδα με Νίκη Αμαρουσίου..Μήπως να του πεις και τι έχει?
basketka*los
Το Ιλιον και το Γαλατσι λογικα θα κερδισουν,θεωρω πιο δυσκολο παιχνιδι ρτου Γαλατσιου...Τα αλλα δυο παιχνιδια ειναι κατα τη γνωμη μου μεγαλα παιχνιδια για Χολαργο και Ταυρο.Για λιγο διαφορετικους λογους.Ο Χολαργος παιζει με μια ομαδα οπου δεν εχει χασει κανεις απο τους πρωτους,το οποιο σημαινει οτι αν τυχον χασει χανει πολλους ποντους στη μαχη!Ο Ταυρος με τη σειρα του παιζει με μια ομαδα οπου εχουν χασει οι διεκδικητες,που σημαινει οτι πρεπει να κηνυγησει τη νικη με παθος ωστε να γινει το μεγαλο φαβορι!Αρα ο Χολαργος νικαει αλλιως χανεται,ο Ταυρος νικαει για να ξεχωρισει επιτελους καποιος...
rover6
QUOTE(basketka*los @ Feb 19 2009, 14:52 ) *
Το Ιλιον και το Γαλατσι λογικα θα κερδισουν,θεωρω πιο δυσκολο παιχνιδι ρτου Γαλατσιου...Τα αλλα δυο παιχνιδια ειναι κατα τη γνωμη μου μεγαλα παιχνιδια για Χολαργο και Ταυρο.Για λιγο διαφορετικους λογους.Ο Χολαργος παιζει με μια ομαδα οπου δεν εχει χασει κανεις απο τους πρωτους,το οποιο σημαινει οτι αν τυχον χασει χανει πολλους ποντους στη μαχη!Ο Ταυρος με τη σειρα του παιζει με μια ομαδα οπου εχουν χασει οι διεκδικητες,που σημαινει οτι πρεπει να κηνυγησει τη νικη με παθος ωστε να γινει το μεγαλο φαβορι!Αρα ο Χολαργος νικαει αλλιως χανεται,ο Ταυρος νικαει για να ξεχωρισει επιτελους καποιος...

συμφωνω με φιλο γιατι το ιλιον ειναι μια ομαδα που εχει αγωνιστικο προσανατολισμο εστω και με απουσιες,ενω η ραφηνα ειναι ευαλωτη σε ζωνες, ενω το γαλατσι δυσκολα η ευκολα θα παρει τους 2 ποντους.
για ταυρο πιστευω οτι θα κερδισει γιατι εχει ποιοτητα ενω για τον χολαργο ειναι ακομη ενας τελικος.
Mitsaras7
QUOTE(digital @ Feb 19 2009, 11:19 ) *
με μοναδική εξαίρεση κάποιες διαμαρτυρίες κατά του εριστικού και απαράδεκτης μπασκετικής νοοτροπίας Παπαλουκά που μόνο τον εαυτό του μειώνει με τον τρόπο που αντιδρά και συμπεριφέρεται.

Ο αυτοσκοπος ειναι η νικη σε καθε ματς αλλα οχι κ με καθε τροπο,προσωπικα αν ειχα ενα τετοιο ονομα-θυμιζω του καλυτερου παιχτη στη Ευρωπη επι 3 χρονια-θα το σεβομουν κ θα απαιτουσα επισης αναλογο σεβασμο..Αλλα βλεπω οτι κατι τετοιο δε γινεται δυστυχως απο καμια πλευρα...
hidalgo
QUOTE(Steryios @ Feb 17 2009, 15:13 ) *
Νίκη Αμαρουσίου-Κερατέα 69-55 (36-34)
Διαιτητές: Νανούρης-Καλαϊτζάκης
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 6 (2), Βλαχονάτσιος, Βασιλάκης 2, Υφαντής 4, Βασιλάκος 10, Κοντογιάννης 17 (2), Γιατράκος Χ. 5, Τάσιος (1), Κεράτσας 6, Τσέκενης 2, Γιατράκος Α., Ασημένιος 14
Κερατέα (Κόντος): Κοροβέσης, Νικολόπουλος Γ. 15 (2), Κηρομίτης 4, Ξαρχάς 12, Καρδάρας, Ανδρέικος 6, Χρονόπουλος 14, Κομματάς 4

Χολαργός-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 67-49 (37-25)
Διαιτητές: Αντερριώτης-Κανακάρης
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης 3 (1), Τσιώμος, Σταθάτος 15(3), Μήτρου 8 (2), Κουντούρης 8 (2), Βουγιούκας, Ρώσσης 11, Μάντζιος 4, Στεφανής 5 (1), Μπαλτάς 4, Τζανετάκος 2, Κιαπέκος 7
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 1, Μπαλάτσος 4, Αντωνόπουλος 4, Καραγεώργος, Τριγάζης 2, Παπαζαφειρόπουλος 3, Λούλας, Κοψιδάς 32, Κούβαρης 3 (1), Τσιάτσιος

Σπάτα-Απόλλωνας 75-68 (41-23)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Τάτσης
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 5 (1), Πολυχρόνης, Λίτσος 17 (2), Γραμματόπουλος 6, Μπέκας, Κενούτης, Χατζηγιάννης 14, Λάβαρης 22 (1), Μαντέλος 4, Τραυλός, Λεγάτος 7 (1), Αργυρόπουλος
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Παπαδιονυσίου, Σομπατζής 11 (2), Κουμπούρας 13, Κουτσούμπας 3 (1), Ζησιμόπουλος 9, Παπαγιαννακόπουλος 1, Δήμας 4, Ντάφλος 12, Γιαννόπουλος 9 (1), Κονταξής 4

Εν. Ηρακλείου Τ.-Άρης Πετρούπολης 79-83π. 69-69κ.α. (30-32)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Ορφανός
Εν. Ηρακλείου (Σγούρος): Λουίζος 6, Κουκουζέλης 22 (3), Καναβός 9, Χάρος 22 (2), Βούζας 12 (2), Χαλκίδης 8
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Τόλιος 8, Βενιτουράκης 2, Γεωργαλάς 26 (4), Χρονόπουλος 28 (4), Βασιλείου 5, Ντάνας 14 (2)

Αθηναϊκός-Γαλάτσι Κυπρ. 44-65 (19-26)
Διαιτητές: Μητρόπουλος-Γιακείμη
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζιρδέλης, Παπαποστόλου 4, Τόλιας, Κοκορόγιαννης 3, Παζαράς 17, Σελίμης 3, Χαραλαμπόπουλος 2, Ρούσσος, Ζαμπάρας 12, Σκουλάς 1, Ιμαριάγκμπε
Γαλάτσι Κυπρ. (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 2, Ζωϊτσάκος 3 (1), Λαούδης 9 (3), Αθανασιάδης, Σιδέρης 13 (3), Φράγκος, Φρίμας 4, Στρατάκης 4, Τασιόπουλος 20, Καψούρης 9, Σταυράκης 1

Μαρκόπουλο-Αργοναύτης Τρ. 86-90 (44-50)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Σέλληνας
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τσίρος 8, Σιδέρης 6, Στεφάτος 4, Παπαγιαννάκος 12, Σούρλας 14 (4), Λαμανδρέας 9 (1), Τζανιδάκης 33 (5), Πλιάκος, Τσόνης, Μαυροθαλασσίτης, Μουστάκης, Λαγουδάκης
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 12, Πανάγος 10 (2), Μπίρδας 13 (1), Λιοσάτος 2, Μανώλας 31 (2), Χαλβατζής 6, Πετριανίδης 2, Κιούσης 14 (4), Σκορδίλης, Γαλανάκης, Παπαευσταθίου, Κελάδης

Νεοπεντελικός-Εν. Ιλίου 73-65 (25-31)
Διαιτητές: Βορεάδης-Μανουσόπουλος
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 15 (3), Μάντζιος 2, Παναγιωτόπουλος 15 (3), Μακρής 19 (1), Μανιάτης 5, Καρκανίδης, Μάγειρας, Χαρτοματσίδης, Αττίκος 13 (1), Κορίζης 2, Κόρβιγκτον 2, Τζέμης
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Μπέλλας Ι. 12 (2), Μπαλαούρας, Σκαλωμένος 9, Κοσμίδης 4, Μπέλλας Ο. 10 (2), Παπαλουκάς 7, Φούτσης 9, Μανεσιώτης, Αναστασόπουλος 18 (3)

Αίολος-Αετός 73-71 (37-31)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Ραχιώτης
Αίολος (Θάνος): Νικητάκης, Παζαράς, Πλατής 5 (1), Σταμπουλής, Κορκοσούρας 10, Καραμαδούκης 10 (2), Καυκής 16, Καρακώστας 14, Σωλομονίδης 13 (2), Κρητικός 5, Κοκλώνης
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Τσιγωνάκης 2, Πετρόπουλος 26 (3), Μπούρας, Σοφιανόπουλος 2, Περγαντής 2, Μπαρδουνιώτης 8, Παπακωνσταντίνου 7, Παπασταματίου 2, Κουντουμάδης 22

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες): Εν. Ιλίου 33, Αίολος Τ. 33, Χολαργός 32, Γαλάτσι Κυπρ. 32, Αργοναύτης Τρ. 30, Άρης Πετρούπολης 30, Νεοπεντελικός 29, Νίκη Αμαρουσίου 29, Εν. Ηρακλείου Τ. 28, Αετός 18, Απόλλωνας 23, Σπάτα 23, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 22, Κερατέα 22, Μαρκόπουλο 21, Αθηναϊκός 18.

Η επόμενη αγωνιστική (19η 23/02): Αετός-Χολαργός, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Σπάτα, Απόλλωνας-Αθηναϊκός, Γαλάτσι Κυπρ.-Νίκη Αμαρουσίου, Κερατέα-Εν. Ηρακλείου Τ., Άρης Πετρούπολης-Μαρκόπουλο, Εν. Ιλίου-Αργοναύτης Τρ., Νεοπεντελικός-Αίολος.

πηγή:basketblog.gr

εδω παντως δρακακης δεν υπαρχει.μακαρι να παιξει το παιδι γιατι ειναι απο τους
καλυτερους παιχτες της α εσκα κ δινει κ αξια στο πρωταθλημα η παρουσια του
ilion_player
QUOTE(digital @ Feb 19 2009, 11:19 ) *
Εχω πάρα πολύ καιρό να γράψω και δεν θα το εκανα αν δεν εβλεπα αυτά που γράφονται για την διαιτησία του συγκεκριμένου αγώνα Πεντέλη - Ιλιον,οπως δέν το εκανα για διαιτησίες σφαγιαστικές για την ομάδα της Πεντέλης (με Ραφήνα ,Αρη Πετρούπολις). Αλλά κάπου τα πράγματα πρέπει να τα λέμε με το ονομα τους,και για τους συγκεκριμένους διαιτητές ιδιαίτερα για τον κο Βορεάδη οφείλω να του βγάλω το καπέλο γιατί απο την αρχή επέβαλε την παρουσία του και δέν αφησε το παιχνίδι να του ξεφύγει αφου στο πρώτο λεπτό εδωσε τεχνική ποινη στον Κόρβινγκτον για διαμαρτυρία και αμέσως μετά απο ενα φάουλ σε Κόρβινγκτον και Παπαλουκά.Εάν στιγματίζονται τέτοιες διαιτησίες τότε ειμαστε αξιοι της μοίρας μας για τα διαιτητικά εκτροπα που παρατηρούνται και αντί να συγχαρούμε και να επιβραβέυουμε τέτοιες διαιτησίες προσπαθούμε να ρίξουμε λάσπη για να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.Βέβαια μπορεί η συμπαθής ομάδα του Ιλίου που αξια βρίσκετε σαυτήν την βαθμολογική θέση και ευχομαι να ανεβεί και στην Γ΄Εθνική εχει μάθει να παιζει με διαιτησίες 70/30 και το 50/50 να της ειναι λίγο παράξενο και παράδοξο .
Εγώ σαν φίλος της Πεντέλης θα ηθελα να εχω τέτοιες διαιτησίες σε ολα τα παιχνίδια ολων των ομάδων αν θέλουμε πραγματικά να αναβαθμισθεί το αθλημα .
Επίσης θα ηταν παράληψη να μήν αναφερθώ και στην εξέδρα σε ενα γεμάτο γήπεδο δεν παρατηρήθηκε το παραμικρό και να εξάρω την παρουσία των μικρών παιδιών που δημιουργησαν μια καταπληκτική ατμόσφαιρα χωρίς ακρότητες και ασχήμιες,με μοναδική εξαίρεση κάποιες διαμαρτυρίες κατά του εριστικού και απαράδεκτης μπασκετικής νοοτροπίας Παπαλουκά που μόνο τον εαυτό του μειώνει με τον τρόπο που αντιδρά και συμπεριφέρεται.


Αν θεωρείτε ρεσιτάλ διαιτησίας την απαξίωση στο πρόσωπο των παικτών με σχόλια τύπου "δεν θα κάτσω να ασχολούμαι με εσάς όλο το παιχνίδι" τότε έχουμε διαφορετική αντίληψη πάνω στο θέμα. Επίσης θα ήθελα νά δω πως θα αντιδρούσατε στην κερκίδα αν ακούγατε για το παιδί σας αυτά που άκουσαν οι γονείς του Παπαλουκά το βράδυ της Δευτέρας από την κερκίδα. Επίσης θα ήθελα να μου θυμίσετε σε ποιο φετινό παιχνίδι ακόμα και εντος έδρας η Ένωση παίχτηκε 70-30 από τους διαιτητές. Τέλος θα ήθελα να μου πείτε ποιος παράγοντας ή έστω φίλαθλος της Πεντέλης έκανε έστω μια φιλική παρέμβαση στην κερκίδα για να σταματήσει αυτή ή ασχήμια που ακουγόταν για μεγάλο χρονικό διάστημα κατά του Παπαλουκά όπως συμβαίνει στο γήπεδο της Ένωσης που με το παραμικρό τρέχουν τουλάχιστον 2-3 άτομα να επαναφέρουν τους λεκτικούς παραβάτες στην τάξη (εγώ τουλάχιστον είμαι πάντα ένα από αυτά τα άτομα). Δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση το διαιτητικό μέγεθος που λέγεται Βορεάδης. Απλά είχε κάποιες άτυχες στιγμές. Μπορείτε να φανταστείτε μια αντίστοιχη στιγμή με πρωταγωνιστές τους Μπράϊαντ και Γκασόλ -μια και το διαιτητικό επίπεδο του ανθρώπου είναι για τέτοια παιχνίδια- και τον Βορεάδη να λέει την παραπάνω ατάκα σε αυτούς και μπροστά στην κάμερα; Σίγουρα κάτι τέτοιο δεν υπάρχει ούτε στα πιο τρελά σενάρια. ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ. Αυτό για μένα σημαίνει πολιτισμός. Επαναλαμβάνω ότι δεν αμφισβητώ το κύρος, την εμπειρία, τις γνώσεις αλλά και όλες σχεδόν τις αποφάσεις του κυρίου Βορεάδη στο συγκεκριμένο παιχνίδι άσχετα αν διαφωνώ σε κάποιες από αυτές. Η απαξίωση και η ασέβεια με βρίσκουν εντελώς αντίθετο και θα την καυτηριάζω όπου την βλέπω. Καλή επιτυχία στην Πεντέλη στο υπόλοιπο πρωτήθλημα και ιδιαίτερα στην επόμενη αγωνιστική με τον Ταύρο για ευννόητους λόγους.
pointguard
QUOTE(hidalgo @ Feb 19 2009, 13:54 ) *
εδω παντως δρακακης δεν υπαρχει.μακαρι να παιξει το παιδι γιατι ειναι απο τους
καλυτερους παιχτες της α εσκα κ δινει κ αξια στο πρωταθλημα η παρουσια του

Euxaristo hidalgo an k den xero poios eisai! Pantos k thn ugeia mou exo k epaixa thn deutera apla apo lathos den me egrapsan.
GREER
QUOTE(pointguard @ Feb 19 2009, 23:21 ) *
Euxaristo hidalgo an k den xero poios eisai! Pantos k thn ugeia mou exo k epaixa thn deutera apla apo lathos den me egrapsan.

Μονο τον hidalgo ευχαριστεις?? Εγω ρωτησα πρωτος για την υγεια σου, αλλα στα πα..ρια σου ρε Γιωργαρε?? Τελοσπαντων. Πες μας. Ποσους ποντους εβαλες?? Πηγες καλα??
Jabar
QUOTE(pointguard @ Feb 19 2009, 23:21 ) *
Euxaristo hidalgo an k den xero poios eisai! Pantos k thn ugeia mou exo k epaixa thn deutera apla apo lathos den me egrapsan.

Κύριε Δρακάκη γράφεις κάτι χρόνια στο φόρουμ και συνεχίζεις με λατινικούς χαρακτήρες.Οταν βρισκόσουν στο Ντουμπαϊ
εντάξει.Τώρα που βρίσκεσαι?
mimos8
ρε jabar αφου ξερεις οτι ο δρακακης δεν ξερει καλα ελληνικα!απο μικρος αφιερωθηκε στο μπασκετ,ενω στο κολλεγιο στη βοστωνη εμεινε απο απουσιες μιας και δεν παταγε στα μαθηματα!μονο την πορτοκαλι θεα ειχε στο μυαλο του....
pointguard
dustuxos mpaino apo to thlefono k den mporo na grapso me ellhnika. Sygxarhthria ston mimo gia to uperoxo humor tou. Greer eisai terastios den exo na po kati allo etoimasou na erthete me ton xaderfo meta thn kathara deutera!
themis7
19-02-2009 20:48
Ρεπορτάζ:
Superbasket.gr

Ο Λάμπρος Μπάρτζος ήταν κατά πολλούς ο MVP της αγωνιστικής στην Α’ ΕΣΚΑ και χάρις στη δική του απόδοση ο Νεοπεντελικός έφτασε στη νίκη στο ντέρμπι με την Ένωση Ιλίου. Ο Μπάρτζος μίλησε στο Superbasket για τον εαυτό του και όχι μόνο...





Πες μας 2 λόγια για το ματς της Δευτέρας, καθώς κ για το επερχόμενο ντέρμπυ με τον Ταύρο αυτή τη βδομάδα!

Στο ντέρμπυ με το Ίλιον πάνω από όλα παίξαμε για να αποδείξουμε ότι άδικα έχουμε αυτή την θέση στην βαθμολογία κ για εμάς πλέον κάθε ματς με τους πρωτοπόρους είναι πρόκληση. Ξέραμε ότι η Ένωση είναι μια ομάδα που αποδίδει καλό μπάσκετ αλλά κ ότι είναι πολύ στημένη ομάδα οπότε παρόλο που στην αρχή δεν μπήκαμε καλά όσο πέρναγε ο χρόνος πιέζαμε καλύτερα στην άμυνα με αποτέλεσμα να τους βγάλουμε από το στημένο αυτό παιχνίδι που ξέρουν καλά.



Αυτό επέφερε κ κάποια εύκολα καλάθια από αιφνιδιασμούς για εμάς που στο ανοιχτό γήπεδο είμαστε δυνατοί συν ΄΄οποίες προσωπικές φάσεις στο τέλος μας έδωσαν το παιχνίδι. Όσο για το επερχόμενο παιχνίδι με τον Ταύρο θεωρώ ότι θα είναι ποιο δύσκολο όχι λόγο δυναμικότητας αλλά γιατί είναι μια ομάδα σκληρή με παίχτες που τους αρέσει το physical game κ έχουν λύσεις κ στο 5 εναντίον 5 αλλά τρέχουν καλά κ το γήπεδο. Πάνω από όλα όμως πιστεύω ότι εξαρτάται από την δική μας απόδοση



Τι εντυπώσεις έχεις για την μέχρι στιγμή πορεία της ομάδας σου.. Ξεκινήσατε με ένα γεμάτο ράστερ ως ένα από τα φαβορί για την άνοδο ... Τι πιστεύεις ότι δεν πήγε τόσο καλά... Πως είναι το κλίμα στην ομάδα και πως επηρέασε την ομάδα η αλλαγή προπονητή...

Όπως όλοι ξέρουν τα φαβορί αποδεικνύονται μόνο μέσα στα γήπεδα. Σίγουρα η ομάδα ξεκίνησε με πολύ καλές μονάδες ΄αλλά αυτό ίσως να μας κόστισε. Το ότι δεν καταφέραμε να είμαστε έτοιμη σαν ομάδα κ να αποδίδουμε καλό μπάσκετ από τα πρώτα παιχνίδια. Είναι κάτι που το κουβαλάμε ακόμη. Κάποιες ήττες στην αρχή του πρωταθλήματος κυρίως λόγο μη καλής ομοιογένειας, συν ότι όταν η ομάδα δεν έπαιζε καλό μπάσκετ η άμυνα μας δεν μπορούσε να μας δώσει τις νίκες έφεραν κακή ψυχολογία κ μας άφησαν πίσω στην βαθμολογία.



Με την αλλαγή προπονητή άλλαξε αυτό το αρνητικό κλίμα κ η κακή ψυχολογία της ομάδος (όπως κ σε κάθε αλλαγή προπονητή γίνεται) και δημιουργήθηκε στην ομάδα μια νοοτροπία για καλό μπάσκετ κ όχι τόσο της ανάγκης για νίκη. Αποδώσαμε καλύτερα κ πιο ελευθέρα κ έχουμε καταφέρει να κάνουμε κάποιες δυνατές νίκες κ ένα καλό σερί νικών.



Πως βλέπεις το πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ φέτος? Πως είναι το επίπεδο σε σχέση με πέρυσι που ήσουν σε μια ομάδα που πήρε το πρωτάθλημα σχετικά εύκολα....
τελικώς ποιοι θεωρείς ότι έχουν το πάνω χέρι για άνοδο και ποια τα φαβορί για την μάχη της παραμονής

Λόγο του ότι πέρυσι με την ΑΕΝ Κηφισίας ανεβήκαμε εύκολα με λίγες ομάδες να μπορούν να μας δυσκολέψουν δεν έχω κ τα καλύτερα κριτήρια για να συγκρίνω το πόσο ποιο δυνατό η όχι είναι το πρωτάθλημα φέτος. Σίγουρα όμως είναι πολύ καλό για την κατηγορία ότι φέτος υπάρχουν ποιο πολλές ομάδες που παλεύουν για την Γ Εθνική οπότε έχουμε πολλά παραπάνω ντέρμπυ κ σίγουρα ποιο συναρπαστικό πρωτάθλημα.



Πρώτο λόγο για άνοδο πιστεύω λόγο προγράμματος κ λόγο ομάδος έχει ο Ταύρος κ μετά πιστεύω ότι θα παλέψουν η Ένωση που έχει ολοκληρωμένη ομάδα κ ο Χολαργός που παίζει κατά την γνώμη μου πολύ ωραίο μπάσκετ. Στο Γαλάτσι τέλος πιστεύω οτι θα του στοιχίσουν οι πολλοί τραυματισμοί. Για την μάχη της παραμονής δίνω τύχη στον Απόλλων



Κάνε μας μια πρόβλεψη για τον τελικό του κυπέλλου μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού

Παρόλο που δεν είμαι φίλαθλος καμίας από των δύο αυτών ομάδων πιστεύω οτι ο Παναθηναικός θα πάρει μια ίσως εύκολη νίκη. Αν με ρώταγες πριν ένα μήνα θα δυσκολευόμουν να απαντήσω αλλά την συγκεκριμένη χρονική στιγμή που γίνεται το ματς πιστεύω ότι θα το κερδίσει ο ΠΑΟ



Βιογραφικό



... 2001 Παιδοεφηβικά ΔΑΣ Ανω Λιοσίων
2001-2004 ΑΧΑΡΝΗΣ Λ.Φ.Μ. (β΄Εσκα)
2004-2005 Νεοι Παλατιανής (β εσκα)
2005-2006 ΔΑΣ Ανω Λιοσίων (β΄Εθνική΄)
2006-2007 ΑΕΝ Κηφησσιάς (α εσκα 4η θέση)
2007-2008 ΑΕΝ Κηφησσιάς (α εσκα 1η θέση)
2008-2009 Νεοπεντελικός Α.Ο.

?λλες διακρίσεις
2004 ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ Πρωταθλητές Ελλάδος (σε πανεπηστημιάδα)
κ 4η θέση στην ευρωπαϊκή πανεπιστημιαδα(Μιλουζ- Γαλλία 2004)
2005 ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ Πρωταθλητές Ελλάδος (σε πανεπηστημιάδα)
κ 9η θέση στην ευρωπαϊκή πανεπιστημιαδα (Γκορτζοφ-Πολωνία



terastios
Επίσης θα ήθελα νά δω πως θα αντιδρούσατε στην κερκίδα αν ακούγατε για το παιδί σας αυτά που άκουσαν οι γονείς του Παπαλουκά το βράδυ της Δευτέρας από την κερκίδα.
φίλε ilion player καλοπροαίρετα θα σου επείδη καθόμουν ακριβώς μπροστά από τη μητέρα του Παπαλουκά ότι οι ασχήμιες δεν ήταν τέτοιες που να προκαλέσουν την αντίδραση που αναφέρεις. Και η μητέρα του Παπαλουκά αντέδρασε μόνο όταν ακούστηκε το συνθημα με αναφορά για τη μύτη του Κώστα.
Επίσης θα ήθελα να μου θυμίσετε σε ποιο φετινό παιχνίδι ακόμα και εντος έδρας η Ένωση παίχτηκε 70-30 από τους διαιτητές.
Δες όσο πιο αντικειμενικά μπορείς το παιχνίδι του Μαρκόπουλου και βάλε εσύ τα ποσοστά !!!!!
Από την άλλη πες μου σε ποιο παιχνίδι αδικήθηκες και είχες απώλειες.
Δεν απαξιώνω την αγωνιστική σου ανωτερότητα ( θα ανεβείτε άξια σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες) αλλά και οι πρώτοι θέλουν τη βοηθεια τους όταν δεν βρεθούν σε καλή ημέρα. Το βλέπεις σε A1 αλλά και ποδόσφαιρο πολύ συχνά.

Oπως συμβαίνει στο γήπεδο της Ένωσης που με το παραμικρό τρέχουν τουλάχιστον 2-3 άτομα να επαναφέρουν τους λεκτικούς παραβάτες στην τάξη (εγώ τουλάχιστον είμαι πάντα ένα από αυτά τα άτομα).
[i]Σε έχω δει να το κάνεις, μπραβο σου συνέχισετο !!!


[/quote]
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ilion_player @ Feb 19 2009, 18:39 ) *
Αν θεωρείτε ρεσιτάλ διαιτησίας την απαξίωση στο πρόσωπο των παικτών με σχόλια τύπου "δεν θα κάτσω να ασχολούμαι με εσάς όλο το παιχνίδι" τότε έχουμε διαφορετική αντίληψη πάνω στο θέμα. Επίσης θα ήθελα νά δω πως θα αντιδρούσατε στην κερκίδα αν ακούγατε για το παιδί σας αυτά που άκουσαν οι γονείς του Παπαλουκά το βράδυ της Δευτέρας από την κερκίδα. Επίσης θα ήθελα να μου θυμίσετε σε ποιο φετινό παιχνίδι ακόμα και εντος έδρας η Ένωση παίχτηκε 70-30 από τους διαιτητές. Τέλος θα ήθελα να μου πείτε ποιος παράγοντας ή έστω φίλαθλος της Πεντέλης έκανε έστω μια φιλική παρέμβαση στην κερκίδα για να σταματήσει αυτή ή ασχήμια που ακουγόταν για μεγάλο χρονικό διάστημα κατά του Παπαλουκά όπως συμβαίνει στο γήπεδο της Ένωσης που με το παραμικρό τρέχουν τουλάχιστον 2-3 άτομα να επαναφέρουν τους λεκτικούς παραβάτες στην τάξη (εγώ τουλάχιστον είμαι πάντα ένα από αυτά τα άτομα). Δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση το διαιτητικό μέγεθος που λέγεται Βορεάδης. Απλά είχε κάποιες άτυχες στιγμές. Μπορείτε να φανταστείτε μια αντίστοιχη στιγμή με πρωταγωνιστές τους Μπράϊαντ και Γκασόλ -μια και το διαιτητικό επίπεδο του ανθρώπου είναι για τέτοια παιχνίδια- και τον Βορεάδη να λέει την παραπάνω ατάκα σε αυτούς και μπροστά στην κάμερα; Σίγουρα κάτι τέτοιο δεν υπάρχει ούτε στα πιο τρελά σενάρια. ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ. Αυτό για μένα σημαίνει πολιτισμός. Επαναλαμβάνω ότι δεν αμφισβητώ το κύρος, την εμπειρία, τις γνώσεις αλλά και όλες σχεδόν τις αποφάσεις του κυρίου Βορεάδη στο συγκεκριμένο παιχνίδι άσχετα αν διαφωνώ σε κάποιες από αυτές. Η απαξίωση και η ασέβεια με βρίσκουν εντελώς αντίθετο και θα την καυτηριάζω όπου την βλέπω. Καλή επιτυχία στην Πεντέλη στο υπόλοιπο πρωτήθλημα και ιδιαίτερα στην επόμενη αγωνιστική με τον Ταύρο για ευννόητους λόγους.

Εσυ τι περιμενες δηλαδη να κανει ο Λαρι???
Ηταν προβα αυτο για το τι θα κανει και στην ομαδα του αδελφου του.

Το βραδυ σε περιμενω στον χορο της Εσκα.
Αν σε αφησει η γυναικα.
mimos8
QUOTE(themis7 @ Feb 20 2009, 12:55 ) *
19-02-2009 20:48
Ρεπορτάζ:
Superbasket.gr

Ο Λάμπρος Μπάρτζος ήταν κατά πολλούς ο MVP της αγωνιστικής στην Α’ ΕΣΚΑ και χάρις στη δική του απόδοση ο Νεοπεντελικός έφτασε στη νίκη στο ντέρμπι με την Ένωση Ιλίου. Ο Μπάρτζος μίλησε στο Superbasket για τον εαυτό του και όχι μόνο...





Πες μας 2 λόγια για το ματς της Δευτέρας, καθώς κ για το επερχόμενο ντέρμπυ με τον Ταύρο αυτή τη βδομάδα!

Στο ντέρμπυ με το Ίλιον πάνω από όλα παίξαμε για να αποδείξουμε ότι άδικα έχουμε αυτή την θέση στην βαθμολογία κ για εμάς πλέον κάθε ματς με τους πρωτοπόρους είναι πρόκληση. Ξέραμε ότι η Ένωση είναι μια ομάδα που αποδίδει καλό μπάσκετ αλλά κ ότι είναι πολύ στημένη ομάδα οπότε παρόλο που στην αρχή δεν μπήκαμε καλά όσο πέρναγε ο χρόνος πιέζαμε καλύτερα στην άμυνα με αποτέλεσμα να τους βγάλουμε από το στημένο αυτό παιχνίδι που ξέρουν καλά.



Αυτό επέφερε κ κάποια εύκολα καλάθια από αιφνιδιασμούς για εμάς που στο ανοιχτό γήπεδο είμαστε δυνατοί συν ΄΄οποίες προσωπικές φάσεις στο τέλος μας έδωσαν το παιχνίδι. Όσο για το επερχόμενο παιχνίδι με τον Ταύρο θεωρώ ότι θα είναι ποιο δύσκολο όχι λόγο δυναμικότητας αλλά γιατί είναι μια ομάδα σκληρή με παίχτες που τους αρέσει το physical game κ έχουν λύσεις κ στο 5 εναντίον 5 αλλά τρέχουν καλά κ το γήπεδο. Πάνω από όλα όμως πιστεύω ότι εξαρτάται από την δική μας απόδοση



Τι εντυπώσεις έχεις για την μέχρι στιγμή πορεία της ομάδας σου.. Ξεκινήσατε με ένα γεμάτο ράστερ ως ένα από τα φαβορί για την άνοδο ... Τι πιστεύεις ότι δεν πήγε τόσο καλά... Πως είναι το κλίμα στην ομάδα και πως επηρέασε την ομάδα η αλλαγή προπονητή...

Όπως όλοι ξέρουν τα φαβορί αποδεικνύονται μόνο μέσα στα γήπεδα. Σίγουρα η ομάδα ξεκίνησε με πολύ καλές μονάδες ΄αλλά αυτό ίσως να μας κόστισε. Το ότι δεν καταφέραμε να είμαστε έτοιμη σαν ομάδα κ να αποδίδουμε καλό μπάσκετ από τα πρώτα παιχνίδια. Είναι κάτι που το κουβαλάμε ακόμη. Κάποιες ήττες στην αρχή του πρωταθλήματος κυρίως λόγο μη καλής ομοιογένειας, συν ότι όταν η ομάδα δεν έπαιζε καλό μπάσκετ η άμυνα μας δεν μπορούσε να μας δώσει τις νίκες έφεραν κακή ψυχολογία κ μας άφησαν πίσω στην βαθμολογία.



Με την αλλαγή προπονητή άλλαξε αυτό το αρνητικό κλίμα κ η κακή ψυχολογία της ομάδος (όπως κ σε κάθε αλλαγή προπονητή γίνεται) και δημιουργήθηκε στην ομάδα μια νοοτροπία για καλό μπάσκετ κ όχι τόσο της ανάγκης για νίκη. Αποδώσαμε καλύτερα κ πιο ελευθέρα κ έχουμε καταφέρει να κάνουμε κάποιες δυνατές νίκες κ ένα καλό σερί νικών.



Πως βλέπεις το πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ φέτος? Πως είναι το επίπεδο σε σχέση με πέρυσι που ήσουν σε μια ομάδα που πήρε το πρωτάθλημα σχετικά εύκολα....
τελικώς ποιοι θεωρείς ότι έχουν το πάνω χέρι για άνοδο και ποια τα φαβορί για την μάχη της παραμονής

Λόγο του ότι πέρυσι με την ΑΕΝ Κηφισίας ανεβήκαμε εύκολα με λίγες ομάδες να μπορούν να μας δυσκολέψουν δεν έχω κ τα καλύτερα κριτήρια για να συγκρίνω το πόσο ποιο δυνατό η όχι είναι το πρωτάθλημα φέτος. Σίγουρα όμως είναι πολύ καλό για την κατηγορία ότι φέτος υπάρχουν ποιο πολλές ομάδες που παλεύουν για την Γ Εθνική οπότε έχουμε πολλά παραπάνω ντέρμπυ κ σίγουρα ποιο συναρπαστικό πρωτάθλημα.



Πρώτο λόγο για άνοδο πιστεύω λόγο προγράμματος κ λόγο ομάδος έχει ο Ταύρος κ μετά πιστεύω ότι θα παλέψουν η Ένωση που έχει ολοκληρωμένη ομάδα κ ο Χολαργός που παίζει κατά την γνώμη μου πολύ ωραίο μπάσκετ. Στο Γαλάτσι τέλος πιστεύω οτι θα του στοιχίσουν οι πολλοί τραυματισμοί. Για την μάχη της παραμονής δίνω τύχη στον Απόλλων



Κάνε μας μια πρόβλεψη για τον τελικό του κυπέλλου μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού

Παρόλο που δεν είμαι φίλαθλος καμίας από των δύο αυτών ομάδων πιστεύω οτι ο Παναθηναικός θα πάρει μια ίσως εύκολη νίκη. Αν με ρώταγες πριν ένα μήνα θα δυσκολευόμουν να απαντήσω αλλά την συγκεκριμένη χρονική στιγμή που γίνεται το ματς πιστεύω ότι θα το κερδίσει ο ΠΑΟ



Βιογραφικό



... 2001 Παιδοεφηβικά ΔΑΣ Ανω Λιοσίων
2001-2004 ΑΧΑΡΝΗΣ Λ.Φ.Μ. (β΄Εσκα)
2004-2005 Νεοι Παλατιανής (β εσκα)
2005-2006 ΔΑΣ Ανω Λιοσίων (β΄Εθνική΄)
2006-2007 ΑΕΝ Κηφησσιάς (α εσκα 4η θέση)
2007-2008 ΑΕΝ Κηφησσιάς (α εσκα 1η θέση)
2008-2009 Νεοπεντελικός Α.Ο.

?λλες διακρίσεις
2004 ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ Πρωταθλητές Ελλάδος (σε πανεπηστημιάδα)
κ 4η θέση στην ευρωπαϊκή πανεπιστημιαδα(Μιλουζ- Γαλλία 2004)
2005 ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ Πρωταθλητές Ελλάδος (σε πανεπηστημιάδα)
κ 9η θέση στην ευρωπαϊκή πανεπιστημιαδα (Γκορτζοφ-Πολωνία

μπαρτζο δεν μας ειπες ποιος ειναι ο καλυτερος προπονητης που ειχες...?το απεφυγες?
neopen32
QUOTE(mimos8 @ Feb 20 2009, 16:58 ) *
μπαρτζο δεν μας ειπες ποιος ειναι ο καλυτερος προπονητης που ειχες...?το απεφυγες?

Αφου δεν τον ρώτησε κανεις, ποιος είναι ο λόγος να απαντήσει σε μιά ερώτηση που δεν στέκει κατά τη γνώμη μου.
("ποιός είναι ο καλύτερος προπονητής που είχες")
neopen32
Αετός-Χολαργός 1 (γιατί ο Πετρόπουλος έχει στρώσει την ομάδα και ο Κουντουμάδης ταιριάζει με το στυλ του Χολαργου)

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Σπάτα 1

Απόλλωνας-Αθηναϊκός 1

Γαλάτσι Κυπρ.-Νίκη Αμαρουσίου 1 (αλλά στον πόντο, αφου η Νίκη έχει δυναμώσει ενώ το Γαλάτσι έχει προβλήματα σύνθεσης)

Κερατέα-Εν. Ηρακλείου Τ. ?1 (Το Ηράκλειο αν παίξει όπως στον πρώτο γύρο θα την πάρει ο "Χάρος" την Κερατέα αλλα...)

Άρης Πετρούπολης-Μαρκόπουλο 2 (Πιστευω ότι θα είναι η έκπληξη της αγωνιστικής)

Εν. Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. 1 (Αν παίξει ο Μανώλας η Ραφήνα μπορεί το 2)

Νεοπεντελικός-Αίολος 1

ilion_player
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 20 2009, 14:48 ) *
Εσυ τι περιμενες δηλαδη να κανει ο Λαρι???
Ηταν προβα αυτο για το τι θα κανει και στην ομαδα του αδελφου του.

Το βραδυ σε περιμενω στον χορο της Εσκα.
Αν σε αφησει η γυναικα.


Sorry φίλε αλλά μόλις σήμερα έμαθα για τον χορό της ΕΣΚΑ. Πάντως εκεί που ήμουν χθες το βράδυ σίγουρα θα ήθελες πολύ να είσαι. Έκανε χορό η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Ένωσης και πήγα. Νομίζω ότι δεν θα σε χάλαγε να βρίσκονται γύρω σου ένα σωρό καλογυμνασμένες αθλήτριες του βόλεϊ. Εμένα πάντως δεν με χάλασε αυτό.

QUOTE(terastios @ Feb 20 2009, 14:45 ) *
Επίσης θα ήθελα νά δω πως θα αντιδρούσατε στην κερκίδα αν ακούγατε για το παιδί σας αυτά που άκουσαν οι γονείς του Παπαλουκά το βράδυ της Δευτέρας από την κερκίδα.
φίλε ilion player καλοπροαίρετα θα σου επείδη καθόμουν ακριβώς μπροστά από τη μητέρα του Παπαλουκά ότι οι ασχήμιες δεν ήταν τέτοιες που να προκαλέσουν την αντίδραση που αναφέρεις. Και η μητέρα του Παπαλουκά αντέδρασε μόνο όταν ακούστηκε το συνθημα με αναφορά για τη μύτη του Κώστα.
Επίσης θα ήθελα να μου θυμίσετε σε ποιο φετινό παιχνίδι ακόμα και εντος έδρας η Ένωση παίχτηκε 70-30 από τους διαιτητές.
Δες όσο πιο αντικειμενικά μπορείς το παιχνίδι του Μαρκόπουλου και βάλε εσύ τα ποσοστά !!!!!
Από την άλλη πες μου σε ποιο παιχνίδι αδικήθηκες και είχες απώλειες.
Δεν απαξιώνω την αγωνιστική σου ανωτερότητα ( θα ανεβείτε άξια σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες) αλλά και οι πρώτοι θέλουν τη βοηθεια τους όταν δεν βρεθούν σε καλή ημέρα. Το βλέπεις σε A1 αλλά και ποδόσφαιρο πολύ συχνά.

Oπως συμβαίνει στο γήπεδο της Ένωσης που με το παραμικρό τρέχουν τουλάχιστον 2-3 άτομα να επαναφέρουν τους λεκτικούς παραβάτες στην τάξη (εγώ τουλάχιστον είμαι πάντα ένα από αυτά τα άτομα).
[i]Σε έχω δει να το κάνεις, μπραβο σου συνέχισετο !!!


Σε κάποια συμφωνώ σε κάποια όχι όμως κανείς δεν είναι τέλειος. Η επιδοκιμασία σου όμως για το τελευταίο κομμάτι δεν μου αφήνει περιθώρια για να συνεχίσω την συζήτηση αφού σε ένα από τα βασικά θέματα συμφωνούμε.

Κάτι μου λέει ότι το παιχνίδι με την Ραφήνα θα θέλουν πολλοί να το δουν οπότε κανόνισα να το γράψουν άλλοι δύο φίλοι μαζί με εμένα. Καιρός να φτιάξω ένα DVD για την τηλεόραση. Που ξέρεις, μπορεί να το δείξει κάποιο κανάλι.
mctk
Εγώ θα πάω να το δω σίγουρα.
bozidar78
QUOTE(neopen32 @ Feb 21 2009, 12:23 ) *
Άρης Πετρούπολης-Μαρκόπουλο 2 (Πιστευω ότι θα είναι η έκπληξη της αγωνιστικής)

Εν. Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. 1 (Αν παίξει ο Μανώλας η Ραφήνα μπορεί το 2)

To Mαρκοπουλο κατεβαινει χωρις τους 2 απο τους 3 ψηλους του και ισως προφυλαξει κι αλλους παικτες αφου ακολουθει μετα τη διακοπη το τοπικο ντερμπυ με Κερατεα αρα βλεπω ξερο 1 Οσο για το παιχνιδι στο Ιλιον ειτε παιξει ο Μανωλας ειτε οχι βλεπω νικη των πρωτοπορων.Το κλειδι του ματς ειναι η κουραση του κοουτς Κουμαρα μετα την εξαντλητικη αμυνα που επαιξε πανω στον Τζανιδακη την προηγουμενη Δευτερα χτυπωντας χερια-ποδια σε καθε σουτ και κυνηγωντας τον ενα μετρο μεσα απο την πλαγια γραμμη σε ολο το δευτερο ημιχρονο!!!Ελπιζω φιλε Ilion player οι διαιτητες να δειξουν τον πρεποντα σεβασμο στην ομαδα σου αυτη τη φορα(οπως στο Μαρκοπουλο) smiley.gif
Mitsaras7
QUOTE(ilion_player @ Feb 21 2009, 23:11 ) *
Κάτι μου λέει ότι το παιχνίδι με την Ραφήνα θα θέλουν πολλοί να το δουν οπότε κανόνισα να το γράψουν άλλοι δύο φίλοι μαζί με εμένα. Καιρός να φτιάξω ένα DVD για την τηλεόραση. Που ξέρεις, μπορεί να το δείξει κάποιο κανάλι.

Το τελευταιο φανταζομαι το λες χαριτολογοντας για χαβαλε
neopen32
QUOTE(ilion_player @ Feb 21 2009, 23:11 ) *
Κάτι μου λέει ότι το παιχνίδι με την Ραφήνα θα θέλουν πολλοί να το δουν οπότε κανόνισα να το γράψουν άλλοι δύο φίλοι μαζί με εμένα. Καιρός να φτιάξω ένα DVD για την τηλεόραση. Που ξέρεις, μπορεί να το δείξει κάποιο κανάλι.

Φτιάξε κάτι μικρότερο και ανέβασέ το στο u-tube ή σε οποιοδήποτε p2p 69.gif
ilion_player
QUOTE(bozidar78 @ Feb 22 2009, 11:56 ) *
Ελπιζω φιλε Ilion player οι διαιτητες να δειξουν τον πρεποντα σεβασμο στην ομαδα σου αυτη τη φορα(οπως στο Μαρκοπουλο) smiley.gif


Αν πιάνω σωστά το υπονοούμενο μάλλον πρέπει να παίζεις καλό βόλεϊ με τέτοια καρφιά!!!! thumbsup.gif


QUOTE(Mitsaras7 @ Feb 22 2009, 15:06 ) *
Το τελευταιο φανταζομαι το λες χαριτολογοντας για χαβαλε


Άσχημα θα ήταν να δείξει κάποιο κανάλι έναν αγώνα Α' ΕΣΚΑ;

QUOTE(neopen32 @ Feb 22 2009, 15:59 ) *
Φτιάξε κάτι μικρότερο και ανέβασέ το στο u-tube ή σε οποιοδήποτε p2p 69.gif


Μακάρι να ήταν εύκολο αλλά βασικά να είχα χρόνο.


QUOTE(mctk @ Feb 22 2009, 06:31 ) *
Εγώ θα πάω να το δω σίγουρα.


Καλώς να έρθεις και εσύ αλλά και όποιος άλλος θέλει. Και αν καθιερωθεί να έρχονται προσκεκλημένοι με ειδοποίηση θα κανονίσω κατάσταση με καφεδάκι και ότι άλλο υπάρχει.


QUOTE(neopen32 @ Feb 21 2009, 12:23 ) *
Εν. Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. 1 (Αν παίξει ο Μανώλας η Ραφήνα μπορεί το 2)


Οι πληροφορίες λένε ότι η Ραφήνα θα παίξει κομπλέ
hidalgo

Αετός-Χολαργός 2

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Σπάτα 1

Απόλλωνας-Αθηναϊκός 1

Γαλάτσι Κυπρ.-Νίκη Αμαρουσίου 1

Κερατέα-Εν. Ηρακλείου Τ. 2

Άρης Πετρούπολης-Μαρκόπουλο 1

Εν. Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. 1

Νεοπεντελικός-Αίολος 2

Mitsaras7
QUOTE(ilion_player @ Feb 23 2009, 11:27 ) *
Άσχημα θα ήταν να δείξει κάποιο κανάλι έναν αγώνα Α' ΕΣΚΑ;

Τι να δειξει βρε φιλε μου θα βαρεθει ολη η Ελλαδα αν δει κατι τετοιο...Μη χειροτερα Παναγια μου...
neopen32
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 1 +7
soouza
Καλησπέρα σας. smiley.gif

Ο Άρης κέρδισε εύκολα το Μαρκόπουλο σε ένα όμορφο παιχνίδι. bball.gif
yellow riv
Αετός-Χολαργός λίγα με πολλά, καμιά 20αριά πόντους διαφορά. πολύ καλή ομάδα ο Χολαργός, πρώτη φορά την είδα, μου άρεσε πολύ, περισσότερο από την Ένωση Ιλίου (την είδα εναντίον του Απόλλωνα και δεν με εντυπωσίασε όπως ο Χολαργός). Πολύ καλά δουλεμένη από τον πολύ καλό προπονητή Παπαμάρκο, αθλητική, πειθαρχημένη, με στόχο στο παιχνίδι της και πολύ πάθος (σε κάθε καλάθι γινόταν χαλασμός κυρίου από τον πάγκο) σε αντίθεση με τον Αετό που επικρατούσε άκρα του τάφου σιωπή. Στο 1ο ημίχρονο ήταν κοντά οι 2 ομάδες λόγω αστοχίας του Χολαργού, χαζών φάουλ που έστελναν τους παίκτες του Αετού στις βολές και λόγω της ποιότητας των παικτών του Αετού οι οποίοι σαν μονάδες δεν υστερούν του Χολαργού, αλλά σαν ομάδα.........Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η ζώνη 2-3 που γινόταν 3-2 και έπνιξε τον Αετό (χτύπησε κι ο Πετρόπουλος από το 2ο δεκάλεπτο και δεν έπαιξε καθόλου στην συνέχεια), τα συνεχή pick & roll στα οποία δεν είχε καθόλου καλή αντιμετώπιση η ομάδα του Αετού, το γρήγορο παιχνίδι καθώς και η ευστοχία των παικτών του Χολαργού στο 2ο ημίχρονο. Μπράβο στην ομάδα του Χολαργού, παίζει πραγματικά καλό μπάσκετ, είναι ομάδα του προπονητή καθαρά.
westside
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 74-55

Σήμερα πετύχαμε μία αρκετά σημαντική νίκη απέναντι σε μια ομάδα που τις τελευταίες αγωνιστικές έτρεχε ένα αξιοπρόσεχτο νικηφόρο σερί και σε συνδιασμό με την ήττα του Ταύρου ΄μείναμε ξανά μόνοι στην πρώτη θέση. . Σίγουρα οι 55 πόντοι που δεχτήκαμε ήταν και το κλειδί της σημερινής νίκης. Όλα τα παιδιά, μετά και την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας στη Πεντέλη, ήμασταν πεισμωμένοι και παίζοντας με πολύ πάθος και δύναμη επικρατήσαμε σχετικά εύκολα. . Αξιοσημείωτο ότι στο τριτο δεκάλεπτο δεχτήκαμε μόλις 5 πόντους.. Η Ραφήνα προσπάθησε αλλά με ανέτοιμο τον Μανώλα (έπαιξε λίγο και φάνηκε επηρεασμένος από τον τραυματισμό του), δεν είχε πολλές λύσεις και ηττήθηκε δίκαια.
ilion_player
Άνετη νίκη της Ένωσης με 19 πόντους διαφορά. Δύσκολο πρώτο ημίχρονο, καλή άμυνα και εύκολη επικράτηση στο δεύτερο. Καλή ξεκούραση σε όλα τα παιδιά μια και η συνέχεια προμηνύεται πολύ δύσκολη.
Olorin
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΕΝΩΣΗ ΤΥΦΩΝΑ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 58-64

(Δεν είμαι 100% βέβαιος για το σκορ, αλλά ήταν σίγουρα 6 πόντους υπέρ μας...)

Ξεκινήσαμε δυνατά, αλλά μετά την πρώτη περίοδο όπου σκοράραμε 29 πόντους, κολλήσαμε (στο δεύτερο δεκάλεπτο πετύχαμε μόλις 6!)... Έτσι, σχεδόν σε όλο το παιχνίδι παίρναμε διαφορές 10-15 πόντων και η Κερατέα μας έφτανε στους 2-4, αλλά τέλος καλό, όλα καλά...
zigolo7
Γαλάτσι Κυπρ. - Νίκη Αμαρουσίου 75 – 73 (10-19, 32-42, 50-57, 75-73)
Διαιτητές: Αναγνώστου, Γκαμίλη

Γαλάτσι Κυπρ. (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 1, Ζωϊτσάκος , Λαούδης 9 (1), Σιδέρης 3 , Τσιρόπουλος 3, Φρίμας 5(1),Δρακάκης 5, Στρατάκης 23, Τασιόπουλος 24(2), Κορρές 2
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 4(1), Βλαχονάτσιος 2,Βασιλάκης 5 Υφαντής , Βασιλάκος 5, Κοντογιάννης 22(3), Γιατράκος Χ. , Τάσιος 8(2),
Κεράτσας 12, Τσουρής, Ασημένιος 15.


Απαράδεκτη η διαιτησία!!!Τελείως άσχετοι και πολύ προκλητικός ο κύριος Αναγνώστου!!
Κατά τα άλλα φοβερό σε εξέλιξη παιχνίδι.
pointguard
Sumfono me ton zigolo ena polu oraio paixni pou katelhxe se eknevrismo xoris na ginei to paramikro metaxu ton paixton pou eimaste oi perissoteroi filoi metaxu mas, theoro oti h diaithsia htan se polu kakh vradia
CALGON
ΑΕΤΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 56 - 73 (27 - 29)

ΣΧΙΝΑΣ - ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ

ΑΕΤΟΣ(ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΣ) ΤΣΙΓΩΝΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ, ΜΠΟΥΡΑΣ 14(4), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Λ 1, ΠΑΠΑΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 4,
ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΡΓΑΝΤΗΣ 4, ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ 8, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1, ΚΟΥΝΤΟΥΜΑΔΗΣ 10, ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 14

ΧΟΛΑΡΓΟΣ(ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ, ΤΣΙΩΜΟΣ 7(1), ΣΤΑΘΑΤΟΣ 17(1), ΜΗΤΡΟΥ 5(1), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ, ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ,
ΡΩΣΣΗΣ 6, ΜΑΝΤΖΙΟΣ, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 21(3), ΠΟΥΛΗΣ 5(1), ΚΙΑΠΕΚΟΣ 12,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.