Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
tessari
QUOTE(Jabar @ Feb 6 2009, 12:53 ) *
Να καλως ορίσω το φίλο 6thplayer.Συμφωνώ με την άποψη του περί 22ης αγωνιστικής και παραθέτω μερικά παιχνίδια κλειδιά για άνοδο και πτώση.

Κύριε Jabar, νομίζω ότι το Pitbull έχει δίκιο. Μόνο στα forum πλέον κάνετε αισθητή την παρουσία σας. Πού είστε?.
ennia
QUOTE(Jabar @ Feb 6 2009, 11:53 ) *
1.Διεγράφησαν κάποια ποστ γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες.
2.Τα ποστ της μίας γραμμής και τα ανάλαφρα πειράγματα καλό είναι να γράφονται στα παρασκήνια και εδώ να μιλάμε για μπάσκετ και αποτελέσματα.
3.Ο τρόπος γραφής καλό είναι να μην είναι εριστικός,όλοι το ίδιο άθλημα υπηρετούμε.Και εδώ σβήστηκαν κάποια ποστς
και χρεώθηκε και ένα φάουλ.



την πιο σωστη κινηση εκανες φιλε μπραβο..............


QUOTE
δεν παίξαμε καθόλου καλά!!!κ αυτο μπορείς να το δεις κ απο τα άλλα παιχνίδια μας(κερδίσαμε με 40 τον παναχαικο κ χάσαμε με έναν ποντο στο τέλος {κ πως χάσαμε δλδ} απο λεχαινά)



τι ωρα παιζουμε? μπορεις να μου πεις? γιατι ειμαι πατρα και θελω να δω αν προλαβαινω να κατεβω για να δω το παιχνιδι.
pitbull
QUOTE(tessari @ Feb 6 2009, 13:55 ) *
Κύριε Jabar, νομίζω ότι το Pitbull έχει δίκιο. Μόνο στα forum πλέον κάνετε αισθητή την παρουσία σας. Πού είστε?.

κοιτα ποιος μιλαει 69.gif smiley.gif
leonkalf
Παιδιά, σταματήστε το offtopic.gif

Αν θέλετε, μπορείτε να στείλετε πμ στον Jabar!! Δεν αφορούν αυτά τη συζήτηση για το πρωτάθλημα της κατηγορίας.
hidalgo
QUOTE(tessari @ Feb 6 2009, 13:55 ) *
Κύριε Jabar, νομίζω ότι το Pitbull έχει δίκιο. Μόνο στα forum πλέον κάνετε αισθητή την παρουσία σας. Πού είστε?.

μαλλον εχει πεσει παντοφλα.ολοι λυγιζουν καποια στιγμη smiley.gif smiley.gif
neopen32
QUOTE(bes82 @ Feb 5 2009, 15:31 ) *
Τους ποντους τους μετρανε οι μανατζερ τους για να βρουν του χρονου ΚΑΜΙΑ ομαδα???


Αγαπητέ bes82 δεν παρακολουθείς τις συνήθειες του topic, όπου αρκετοι καταγράφουν τους πόντους που έχουν πετύχει στον πρώτο γύρο οι ομάδες. Άσε λοιπόν τα μανατζεριλίκια και προσπάθησε να γίνεις καλύτερος, 26 χρονών είσαι ακόμη.
Σχετικά με τα στατιστικά, ο πίνακας των πόντων και συμμετοχών δεν λέει σχεδόν τίποτα. Είναι μιά απλή ένδειξη. Ο Γιαννάκης που έχει το δευτερο μεγαλύτερο ρεκορ πόντων στην Εθνική Κατηγορία όσο βελτιωνόταν τόσο μειώνονταν οι πόντοι που έβαζε.

Σε προηγούμενο ποστάρισμα ανάφερα τις ιδιαιτερότητες που έχει πάντα ο β' γύρος και η περίοδος μετά τα χριστούγεννα. Ιδιαίτερα φέτος που δεν υπάρχει ομάδα ακλόνητο φαβορί (όπως η περσινή Κηφισιά) παρα πολύ παράγοντες θα παίξουν ρόλο, μερικοί καλώς και μερικοί κακώς (διαιτησία 68.gif , τραυματισμοί δυστυχώς). Επίσης, οι οικονομικές δυσκολίες που πάντα παρουσιάζονται όταν οι ομάδες φαίνεται να χάνουν τους στόχους τους, φέτος είναι ήδη ορατές και μπορεί να επηρεάσουν όλο το πρωτάθλημα. Η γραμμή της φιλανθρωπίας είναι δυστυχώς το μέλλον για τις αμοιβές (οδοιπορικά) για όλα τα αθλήματα.
westside
QUOTE(6th player @ Feb 5 2009, 16:52 ) *
Παρακολουθώ μπάσκετ πολλά χρόνια και το συγκεκριμένο site είναι κάτι πρωτοποριακό που δίνει την ευκαιρία σε φίλους του αθλήματος να επικοινωνούν και να διατυπώνουν απόψεις για το άθλημα που εγώ προσωπικά λατρεύω.
Προκαταβολικά λοιπόν σας ευχαριστώ για το βήμα που μας δίνετε και βλέπω με χαρά ότι η πλειοψηφία των χρηστών των topics που εγώ διαβάζω κρατούν ένα εξαιρετικό επίπεδο συζήτησης και ανταλλαγής απόψεων.
Με το τέλος του πρώτου γύρου και με αφορμή τα σχόλια που παραπάνω διάβασα θα ήθελα να προσθέσω και εγώ τα δικά μου και να τα θέσω στη διάθεσή σας για σχολιασμό και συζήτηση.
Αρχικά πιστεύω και εγώ ότι η κατάταξη των ομάδων εώς τώρα είναι αρκετά δίκαιη με βάση όμως το έμψυχο υλικό τους θα τις αξιολογούσα ως εξής: 1.Νεοπεντελικός 2.Αίολος 3.Χολαργός 4.Αετός 5.Γαλάτσι 6.Ραφήνα 7.Ίλιον 8.Άρης 9.Νίκη 10.Ηράκλειο 11.Απόλλων 12.Σπάτα 13.Ε.Φ.Ο.Α. 14.Μαρκόπουλο 15.Κερατέα 16.Αθηναϊκός
Άρα λοιπόν ευτυχώς δεν παίζουν μόνο τα μπάτζετ και τα ρόστερ, γιατί αλλιώς δεν θα είχαμε πρωτάθλημα αλλά μαθηματικά...Μπράβο λοιπόν σε αυτούς που έχουν κάνει υπέρβαση ως τώρα και αναζήτηση αιτιών σε αυτούς που δεν έχουν πάει σύμφωνα με τις προσδοκίες τους .
Γενικά πιστεύω ότι το επίπεδο είναι αρκετά καλό και οι πρώτες 4-5 ομάδες παίζουν και καλό μπάσκετ με καλές προτάσεις που είπε και ο φίλος jabar.Eλπίζω η κόντρα να κρατήσει ως το τέλος και να δούμε και πιο καλό δεύτερο γύρο αν είναι αυτό εφικτό.Πιστεύω ότι έτσι θα πάει μέχρι τέλους και ναι ορόσημο είναι η 22η αγωνιστική που όλοι οι πρώτοι τελειώνουν τα μεταξύ τους με εξαίρεση το Γαλάτσι-Αίολος που είναι 30η .Η Ένωση χάνει πάρα πολύ αν ισχύει ότι οι 2 παίκτες πάνε φαντάροι(αθλητές τέτοια εποχή???) ,ο Αίολος κερδίζει αν παίξει ο Νικητάκης και οι άλλοι πάνω κάτω στα ίδια.Τέλος δίνω και μια δωδεκάδα παικτών που μέχρι τώρα έχουν κατά τη γνώμη μου ξεχωρίσει:
Άσοι:Ρώσσης-Θεοδωρίδης-Διαμαντής
Στο δύο:Χρονόπουλος-Πετρόπουλος Χ.-Κοντογιάννης
Στο τρία:Μακρής -Κουτουμάδης
Στο τέσσερα:Μανώλας-Χάρος
Στο πέντε:Στρατάκης-Ασημένιος
Προπονητές 1ου γύρου: Καρακώστας-Κακαλιάς(οι ομάδες τους είναι πολύ πιο ψηλά από όσο πολλοί πιστεύανε και έχουν πάρει ότι μπορούν από τους παίκτες τους) .
Τέλος για ττον προπονητή του Αετού τα έχετε πει ,συμφωνούμε όλοι ,αλλά φτάνει πια είναι και άνθρωπος εκτός από "προπονητής" και είναι κρίμα να τον πυροβολούμε γιατί είναι και καλό παιδί από ότι μαθαίνω...
Καλώς σας βρήκα και καλό δεύτερο γύρο ,με μπάσκετ και κουβέντα γύρω από αυτό.Να είστε καλά.

Θα ήθελα πραγματικά να μου αναλύσεις το σκεπτικό σου, γύρω από το οποίο κατέταξες τις ομάδες βάσει του έμψυχου υλικού τους. Εγώ παίζω στη Ένωση Ιλίου, έχω αντιμετωπίσει όλες τις ομάδες και θεωρώ ότι οι περισσότερες απ' αυτές στηρίζονται σε μονάδες και όχι στην ποιότητα ή στο βάθος του ρόστερ τους. Το πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ είναι ένας μαραθώνιος 30 αγωνιστικών και κατά την άποψη μου είναι πολύ δύσκολο(άσχετα αν κάποιοι πιστεύουν ότι το επίπεδο είναι πολύ πεσμένο) να πρωταγωνιστήσει κάποιος που δεν έχει πολύ δυνατό και γεμάτο ρόστερ.
6th player
QUOTE(westside @ Feb 6 2009, 15:17 ) *
Θα ήθελα πραγματικά να μου αναλύσεις το σκεπτικό σου, γύρω από το οποίο κατέταξες τις ομάδες βάσει του έμψυχου υλικού τους. Εγώ παίζω στη Ένωση Ιλίου, έχω αντιμετωπίσει όλες τις ομάδες και θεωρώ ότι οι περισσότερες απ' αυτές στηρίζονται σε μονάδες και όχι στην ποιότητα ή στο βάθος του ρόστερ τους. Το πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ είναι ένας μαραθώνιος 30 αγωνιστικών και κατά την άποψη μου είναι πολύ δύσκολο(άσχετα αν κάποιοι πιστεύουν ότι το επίπεδο είναι πολύ πεσμένο) να πρωταγωνιστήσει κάποιος που δεν έχει πολύ δυνατό και γεμάτο ρόστερ.

Αγαπητέ westside θεωρώ ότι έχεις δίκιο εν μέρει αλλά.........:κατέταξα τις ομάδες με βάση αρχικά την ποιότητα των παικτών τους και φυσικά την ποσότητα αυτών...,στο μυαλό μου λοιπόν θεώρησα ως πιο δυνατά ρόστερ αυτά που έχουν παίκτες έμπειρους από την κατηγορία και μεγαλύτερες κατηγορίες και εσείς δεν είστε μία από αυτές.Παρόλα αυτά είστε δίκαια όπως είπα εκεί που είστε και αυτό είναι ίσως πιο τιμητικό από το να θεωρείσαι καλός αλλά να μην το αποδεικνύεις στο πρωτάθλημα!!!Πιθανόν πολλοί, ίσως και εσύ, να διαφωνούν με τις απόψεις μου αλλά αυτό είναι και το ωραίο και η γεννησιουργός αιτία μιας κουβέντας επ' αυτού.Ελπίζω να ήταν κατανοητό το σκεπτικό μου και να ξέρεις ότι κρίνω και μιλώ αφού σκεπτώ καλά πρώτα τι θα πω.Του χρόνου ίσως η αξία σας στη μπασκετική αγορά να είναι μεγαλύτερη αλλά φέτος πίστευα ότι δεν είστε για τόσο ψηλά.Επίσης για να απαντήσω και στον φίλο ilion player να πω ότι ως μονάδες τα παιδιά που ανέφερα τα θεωρώ καλύτερους παίκτες από αυτούς τού ιλίου,αυτό όμως δε σημαίνει τίποτα από μόνο του και για αυτο εσείς είστε πρώτοι.Εσείς παίζετε μπάσκετ και εκείνοι κοιτάνε τα στατιστικά τους (ίσως).Δεν έχω λόγο να σας υποτιμήσω,άλλωστε μίλησα για τον προπονητή σας λέγωντας ότι είναι ίσως ο καλύτερος ,και συμφώνησες όπως είδα,και να πω επίσης ότι η εικόνα που μου δίνεται μυρίζει υγεία.
Μακάρι να μιλάνε όλοι όπως εσείς και χαρά μου να διαφωνώ με τέτοιους ανθρώπους(όχι πάντα βέβαια).
Δεν υποστηρίζω κάποια ομάδα (ο γιός μου είναι 15 ετών σε ομάδα Β έσκα),απλά μου αρέσει το μπάσκετ και να μιλώ για αυτό.Αν ποτέ σε κουβέντα λοιπόν αδικήσω ή υπερτιμήσω κάποιον παίκτη ή ομάδα θα είναι γιατί έτσι μου βγαίνει εκείνη τη στιγμή και όχι για ιδία ή αλλότρια οφέλη.
Θα ήθελα και τις δικές απόψεις (αλλά ως μέλη μιας ομάδας πόσο αντικειμενικές μπορεί να είναι όσο και να προσπαθήσεις γι'αυτό?),αλλά και όποιου φίλου συμφωνεί ή διαφωνεί με τα γραφόμενά μου.
Καλό σας απόγευμα και χαρείτε την αγωνιστική κίνηση του σ/κ μέχρι να έρθει η δευτέρα που οι άλλοι θα χαίρονται το δικό σας πρωτάθλημα .
pointguard
mhn protrexete einai sigouro oti tha ginoun k alles ekplhxeis.. oso gia thn omada me xara sas leo oti tha katevoume meta to rekor ton 7 apousion me xolargo mono me 3..
rover6
QUOTE(westside @ Feb 6 2009, 15:17 ) *
Θα ήθελα πραγματικά να μου αναλύσεις το σκεπτικό σου, γύρω από το οποίο κατέταξες τις ομάδες βάσει του έμψυχου υλικού τους. Εγώ παίζω στη Ένωση Ιλίου, έχω αντιμετωπίσει όλες τις ομάδες και θεωρώ ότι οι περισσότερες απ' αυτές στηρίζονται σε μονάδες και όχι στην ποιότητα ή στο βάθος του ρόστερ τους. Το πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ είναι ένας μαραθώνιος 30 αγωνιστικών και κατά την άποψη μου είναι πολύ δύσκολο(άσχετα αν κάποιοι πιστεύουν ότι το επίπεδο είναι πολύ πεσμένο) να πρωταγωνιστήσει κάποιος που δεν έχει πολύ δυνατό και γεμάτο ρόστερ.

εδω θα συμφωνησω με φιλο west side γιατι παροτι δεν εχω παρακολουθησει πολυ φετος α εσκα θα ελεγα οτι αδικεις την συγκεκριμενη ομαδα.την κατατασεις 7η ??????? οσο καλο προγραμμα και να ειχε ειναι μπροστα,δεν μπορεις να το αγνοησεις αυτο.
εχει παιδια (Μπελλας) που εχουν παιξει και α2.
οταν κατατασεις ομαδες βασει του εμψυχου υλικου τους θα πρεπει να κοιταξεις και την ιστορια των παικτων της.
και το πιο σημαντικο ειναι οταν λεμε "ομαδα" ειναι τριπτυχο παικτων προπονητη και διοικησης.
και εδω το ιλιον ειναι πολυ ψηλα.αυτοι που πραγματικα αδικουν τον εαυτο τους πιστευω οτι ειναι η ομαδα της πεντελης.
παντως μπορει το επιπεδο να πιο χαμηλο απο αλλες χρονιες αλλα φετος εχουν γινει και παιχνιδαρες, και πολλες εκπληξεις.

υ.γ
δεν ειμαι φιλος η οπαδος η παικτης του ιλιου αλλα ξερω ανθρωπους απο κει για να μην παρεξηγηθω.
hidalgo
QUOTE(rover6 @ Feb 7 2009, 18:19 ) *
εδω θα συμφωνησω με φιλο west side γιατι παροτι δεν εχω παρακολουθησει πολυ φετος α εσκα θα ελεγα οτι αδικεις την συγκεκριμενη ομαδα.την κατατασεις 7η ??????? οσο καλο προγραμμα και να ειχε ειναι μπροστα,δεν μπορεις να το αγνοησεις αυτο.
εχει παιδια (Μπελλας) που εχουν παιξει και α2.
οταν κατατασεις ομαδες βασει του εμψυχου υλικου τους θα πρεπει να κοιταξεις και την ιστορια των παικτων της.
και το πιο σημαντικο ειναι οταν λεμε "ομαδα" ειναι τριπτυχο παικτων προπονητη και διοικησης.
και εδω το ιλιον ειναι πολυ ψηλα.αυτοι που πραγματικα αδικουν τον εαυτο τους πιστευω οτι ειναι η ομαδα της πεντελης.
παντως μπορει το επιπεδο να πιο χαμηλο απο αλλες χρονιες αλλα φετος εχουν γινει και παιχνιδαρες, και πολλες εκπληξεις.

υ.γ
δεν ειμαι φιλος η οπαδος η παικτης του ιλιου αλλα ξερω ανθρωπους απο κει για να μην παρεξηγηθω.

θα συμφωνησω κ γω γενικα για τις αποψεις για το ιλιον κ θα προσεθετα κ ενα αλλο στοιχειο,
αυτο της τυχης που δικαιολογει εν μερει τις αποψεις για τη θεση της ομαδας αφου δεν ειχε μεχρι
τωρα καμια απωλεια παιχτη(φανταστειτε οτι γινεται θεμα για τη στρατευση καλαμαρα - παξιμαδα),
ενω σε αιολο ειναι εκτος ο νικητακης,σε χολαργο εχουν χασει 2-3 παιχνιδια στεφανης ρωσσης,
σε πετρουπολη ειχαμε απουσια χρονοπυλου κ αργη ενταξη ρηγου,το γαλατσι δε ξερω κ γω ποσες
απουσιες εχει σε καθε παιχνιδι.
εχω την εντυπωση οτι με στρατευμενους αποντες κ απωλεια ενος οποιουδηποτε αλλου παιχτη
πολυ δυσκολα θα κανει αναλογη πορεια το δευτερο γυρο.να ξεκαθαρισουμε οτι να ειναι ολοι
παντα καλα οχι μονο στο ιλιον αλλα σε ολες τις ομαδες,απλα παραθετουμε γεγονοτα που εγιναν
στον α γυρο.θα ηταν παραλειψη μου να μην αναφερω στις ομαδες που ειχαν προβληματα απουσιων
κ τη ραφηνα που ειχε σημαντικες απουσιες κ τελος θα συμφωνησω με τον κοουτς ροβερ για τη
πεντελη που για αλλη μια χρονια δεν δικαιολογει τις προσδοκιες ολων κ θελω να δω αν
τουλαχιστο φετος θα τελειωσει με αξιοπρεπεια το πρωταθλημα σε σχεση με τις πραγματικες
δυνατοτητες της ομαδας σε αντιθεση με περσι που διασυρθηκε τις τελευταιες αγωνιστικες
ilion_player
Φίλε 6th player αν και διαφωνώ με κάποιες από τις απόψεις σου, βλέπω ότι τις τεκμηριώνεις χωρίς να διεκδικείς το αλάθητο του Πάπα και αφήνεις ανοικτή και την πιθανότητα λάθους. Με αυτό τον τύπο ανθρώπου θέλω να συζητάω επειδή είναι σίγουρο ότι θα βγει κάτι. Πάντως αν μπορέσεις έλα να δεις την Ένωση κάποια στιγμή και θα αλλάξεις γνώμη για κάποιες θέσεις στην προηγούμενη αξιολόγηση σου. Όσο για παίκτες που έχουν παίξει σε μεγαλύτερη κατηγορία υπάρχει στην ομάδα ο Γιάννης ο Μπέλλας που έχει παίξει Α2 και ένα ή δύο παιδιά που έχουν παίξει γ' εθνική. Σε περιμένω την μεθεπόμενη αγωνιστική στο Ίλιον.
westside
Αν και αργά ας αναφέρω τα προγνωστικά μου για τα σημερινά παιχνίδια:

ΑΕΤΟΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2

ΕΦΟΑ - ΤΑΥΡΟΣ 2

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΣΠΑΤΑ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ?
RAPTOR
Θα καταθεσω την γνωμη μου για για την πορεια καποιων ομαδων μεχρι σημερα αρχιζοντας απο το Ιλιον.Κατ αρχας η ομαδα μετα την ασχημη χρονια που εκανε προ διετιας βρηκε την λυση στο θεμα προπονητη και στην συνεχεια με τον ερχομο του Καρακωστα απεδειξε οτι και τολμα και στηριζει.Αυτο λοιπον σημαινει σοβαρη διοικηση με γνωσεις και στοχους.Σιγουρα δεν ειχε προβληματα τραυματισμων και απουσιων αλλα και αυτο ειναι νομιζω εργο τεχνικου επιτελειου.Δεν γνωριζω για στρατευσεις παιδιων αλλα αν λυσουν αυτο το προβλημα νομιζω οτι εχουν μαζι με τον Ταυρο τις περισσοτερες πιθανοτητες.Ο Ταυρος αν τελικα εχει αφησει πισω τις εσωτερικες τριβες που ειχε νομιζω οτι ειναι το πρωτο φαβορι αν και εχει ενα προβλημα στον ασσο .Βεβαια εαν επιστρεψει ο Νικητακης δεν το συζητω.Το Γαλατσι νομιζω οτι δεν ειναι ετοιμο για κατι παραπανω,ισως του χρονου εαν συνεχισουν με το ιδιο σκεπτικο.Ο Αετος ουτε αυτος νομιζω διαχειριστικε σωστα την οικονομικη ανεση που ειχε,ισως βιαστηκαν να ανεβουν και οδηγηθηκαν σε λαθος επιλογες.Προσωπικα με εντυπωσιασε θετικα ο ΑΡΗΣ Π.που τελικα ειναι ισως η μοναδικη ομαδα που εκανε το αυτονοητο για την δυσκολη εποχη που ζουμε.Επενδυσε σε προπονητη --δασκαλο και σε παιδια απο τις υποδομες .Τα αποτελεσματα συντομα θα τα δουμε και θα τα ζηλευουμε.Για την Πεντελη τι να πω τ ειχες Γιαννη τ ειχα παντα,κριμα γιατι ειναι μια ομαδα που εχει ολες τις προδιαγραφες για παραπανω.Για αυτους που παλευουν να σωθουν ευτυχως που υπαρχουν Κερατεα--Αθηναικος και οι δυο θεσεις ειναι κλεισμενες.
hidalgo
αποδραση του χολαργου απο τη ριζουπολη σε πολυ κακο παιχνιδι.η εισοδος του
γιαννοπουλου εδεσε την αμυνα κ εφερε τον απολλωνα δυο λεπτα πριν το τελος
6π μπροστα αλλα τα τραγικα λαθη του απολλωνα κ η ευστοχια στις βολες του
χολαργου εκριναν το παιχνιδι.
soouza
Άρης Πετρούπολης-Νίκη Αμαρουσίου 80-85(51-45 ημίχρονο).

Η Νίκη ήταν καλύτερη στο πρώτο,τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο.Ο Άρης κυριάρχησε στη δεύτερη περίοδο γι αυτό πέρασε μπροστά στο σκορ.

Με εντυπωσίασε,όπως και στο παιχνίδι του Α γύρου,η λειτουργία της νίκης σε συνεργασίες.Επίσης έπαιζε με αλλαγές στα σκρην για να μην παίρνουν τη μπάλα ο Χρονόπουλος κι ο Γεωργαλάς κι έκλεισε κάποιους διαδρόμους αλλά έχασε και πολλές φάσεις στα miss matches.

Ο Άρης δεν αντέδρασε σωστά στην τελευταία περίοδο κι επέτρεψε να πάει η μπάλα στον Ασημένιο που πήρε 5 καθοριστικές πλάτες και τις τελείωσε.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif
GREER
Ψηλοι κατα 70% και διαιτησια κατα 30% εδωσαν τη νικη στο Ιλιον μεσα στο Μαρκοπουλο με 80-84. Το παιχνιδι κριθηκε στα τελευταια δευτερολεπτα. Το Ιλιον, που μαλλον θα ανεβει φετος, εαν δεν ενισχυθει για του χρονου, θα εχει προβλημα στη Γ'Εθνικη. Δεν ξερω τι απουσιες βεβαια ειχε η καλη αυτη ομαδα, αλλα σημερα κερδισε μονο και μονο επειδη το Μαρκοπουλο δεν εχει τουλαχιστον εναν ψηλο κλασης. Ηταν ωραιο παιχνιδι παντως και συγχαρητηρια και στις δυο ομαδες για το θεαμα που προσφεραν.
Jabar
Απόλλων-Χολαργός 65-71
ΕΦΟΑ-ΤΑΥΡΟΣ 75-81
ΑΕΤΟΣ-ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 78-64
ΑΡΗΣ-ΝΙΚΗ 80-85
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΙΛΙΟ 80-84
westside
QUOTE(GREER @ Feb 9 2009, 23:46 ) *
Ψηλοι κατα 70% και διαιτησια κατα 30% εδωσαν τη νικη στο Ιλιον μεσα στο Μαρκοπουλο με 80-84. Το παιχνιδι κριθηκε στα τελευταια δευτερολεπτα. Το Ιλιον, που μαλλον θα ανεβει φετος, εαν δεν ενισχυθει για του χρονου, θα εχει προβλημα στη Γ'Εθνικη. Δεν ξερω τι απουσιες βεβαια ειχε η καλη αυτη ομαδα, αλλα σημερα κερδισε μονο και μονο επειδη το Μαρκοπουλο δεν εχει τουλαχιστον εναν ψηλο κλασης. Ηταν ωραιο παιχνιδι παντως και συγχαρητηρια και στις δυο ομαδες για το θεαμα που προσφεραν.

Εγώ νομίζω ότι κερδίσαμε αποκλειστικά και μόνο χάρις στη διαιτησία. . Αλλά τι να πεις, όταν δεν μπορείς να καθαρίσεις τέτοια παιχνίδια ευκολότερα δίνεις και δικαιώματα, αλλά τέλος πάντων. . Όσον αφορά το παιχνίδι, παρουσιαστήκαμε πολύ χαλάροι κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κινδυνεύσαμε άμεσα από μία πολύ οδυνηρή ήττα.. Το Μαρκόπουλο μας προβλημάτισε αρκέτα, αλλά σε κρίσιμα σημεία του αγώνα ήμασταν σοβαροί και ψύχραιμοι για να έρθει το τελικό 80-84..

Υ.Γ 1: Σίγουρα την σημερινή νίκη την αφιερώνουμε στον Πάξι που από σήμερα υπηρετεί την μαμά πατρίδα!!

Υ.Γ 2: Επειδή οι περισσότεροι ασχολούνται με τον Τζανιδάκη, εγώ θα ήθελα να διαφοροποιηθώ λίγο και να αναφερθώ στον Τσίρο ο οποίος εκτός από καλός παίκτης είναι και εξαιρετίκός χαρακτήρας μέσα στο παιχνίδι, πράγμα που ξεχωρίζει,κάτα την προσωπική μου πάντα άποψη, τον καλό απο τον μέτριο παίκτη και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. . .
GREER
QUOTE(westside @ Feb 10 2009, 01:02 ) *
Εγώ νομίζω ότι κερδίσαμε αποκλειστικά και μόνο χάρις στη διαιτησία. . Αλλά τι να πεις, όταν δεν μπορείς να καθαρίσεις τέτοια παιχνίδια ευκολότερα δίνεις και δικαιώματα, αλλά τέλος πάντων. . Όσον αφορά το παιχνίδι, παρουσιαστήκαμε πολύ χαλάροι κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κινδυνεύσαμε άμεσα από μία πολύ οδυνηρή ήττα.. Το Μαρκόπουλο μας προβλημάτισε αρκέτα, αλλά σε κρίσιμα σημεία του αγώνα ήμασταν σοβαροί και ψύχραιμοι για να έρθει το τελικό 80-84..

Υ.Γ 1: Σίγουρα την σημερινή νίκη την αφιερώνουμε στον Πάξι που από σήμερα υπηρετεί την μαμά πατρίδα!!

Υ.Γ 2: Επειδή οι περισσότεροι ασχολούνται με τον Τζανιδάκη, εγώ θα ήθελα να διαφοροποιηθώ λίγο και να αναφερθώ στον Τσίρο ο οποίος εκτός από καλός παίκτης είναι και εξαιρετίκός χαρακτήρας μέσα στο παιχνίδι, πράγμα που ξεχωρίζει,κάτα την προσωπική μου πάντα άποψη, τον καλό απο τον μέτριο παίκτη και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. . .

Αψογος ο westside!!!! Πραγματικα συμφωνω σε ολα απο οσα λες. Μπραβο σου. Αψογος. Τα ειπες ολα. Με καλυψες πληρως και δεν χρειαζεται να πω τιποτα αλλο. +1
Olorin
ΑΡΓ.ΡΑΦΗΝΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΥΦΩΝΑ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 80-59

Δεν έχω να πω πολλά πράγματα... Απλώς προσθέσαμε άλλη μια κάκιστη εμφάνιση σε όσες έχουμε κάνει μετά τη διακοπή των Χριστουγέννων... Από το 8-10 που προηγηθήκαμε στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου, δεχτήκαμε ένα σερί 21-0(!) και δεν επιστρέψαμε ποτέ... Μειώσαμε κάποια στιγμή μέχρι το -12 νομίζω, αλλά μέχρι εκεί... Πολύ καλός ο Μανώλας από τη Ραφήνα...
CALGON
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 65-71(32-37)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ- ΚΟΥΝΑΝΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ (ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ) ΣΟΜΠΑΤΖΗΣ 9(1), ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ 12, ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ, ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ 12(2), ΠΑΠΑΓΙΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΔΗΜΑΣ 3, ΝΤΑΦΛΟΣ 4, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΚΟΝΤΑΞΗΣ 11

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ,ΤΣΙΩΜΟΣ 6(1), ΣΤΑΘΑΤΟΣ 15(3), ΜΗΤΡΟΥ, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ, ΡΩΣΣΗΣ 6,
ΜΑΝΤΖΙΟΣ 6, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 11(1), ΠΟΥΛΗΣ 13(2), ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 4, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 10
abalos9
[quote name='CALGON' date='Feb 10 2009, 07:53 ' post='271400']
Aετος-Νεοπεντελικος 78-64.στο α' ημιχρονο η πεντελη ηταν καλυτερη και μας επιασε στον υπνο βγαζοντας 6 αιφνιδιασμους
και παιζοντας πολυ ωραιο μπασκετ.η πεντελη ξεφυγε μεχρι και με 10 ποντους αλλα καταφεραμε πριν το ημιχρονο να μαζεψουμε το σκορ στο -4.η εικονα του αγωνα αλλαξε εντελως στο β' ημιχρονο οπου η ομαδα μου μπηκε αποφασισμενη και με ωραιο μπασκετ εκανε ενα μεγαλο ξεσπασμα και ξεφυγε μεχρι και 20 ποντους,μια διαφορα που την κρατησε μεχρι το τελος για να ληξει τελικα το παιχνιδι στο +14 για την ομαδα μου.μια πολυ ανετη επικρατηση επι ενος πολυ καλου αντιπαλου.συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια γιατι πραγματικα δωσανε το καλυτερο τους εαυτο για αυτο το αποτελεσμα.ενα αποτελεσμα που το χρειαζομασταν μετα τις αποτυχιες που ειχαμε το τελευταιο καιρο.

υ.γ.δεν ειναι σωστο να σχολιαζουμε παιχτες για την συμπεριφορα τους μεσα στον αγωνα γιατι οι σφυγμοι ειναι πολυ υψηλοι αλλα χθες ο μακρης της πεντελης ηταν επειοικως απαραδεκτος και συνεχεια ψαχνοτανε.επισης μαλλον εχει καποιο προβλημα και δεν μπορει να ελεγξει ουτε τα χερια του ουτε τα ποδια του...πεταγοντουσαν μονα τους ρε γαμωτο.τον συγχωρουμε ομως γιατι ειναι φιλαρακι του παπαγιαννοπουλου.καλη συνεχεια και στη πεντελη.
basketman_13
δισκολες νικεσ για τους πρωτους ...με 8εωριτικα υποδιεστερους αντιπαλους...αυτο δειχνει οτι τα πραγματα σοβαρευουν πλεον...περισσοτερο ανχος γτι οι αγωνεσ λιγοστευουν..κ οι ομαδες που 8ελουν να σω8ουν χτυπανε ολα τα παιχνιδια .οποιοι 8ελουν να ανεβουν περα απο μπασκετικες ικανοτιτες ,πρεπει να δειξουν χαρακτηρα νικητη κ να ξεπερνουν κ τυχον μετριες διαιτησιες η κακες μερες η τραυματισμους κλπ....αλλωστε κανεις δεν ενδιαφερεται γτ τους λογουσ που χανεις...η συνεχεια πιστευω 8α χει ενδιαφερον σε ενα κατα την αποψη μου αρκετα κλο πρωαταθλημα !κλη συνεχεια σε ολους
kostia
γαλατσι-σπατα 82-62
basketf123
QUOTE(Olorin @ Feb 10 2009, 02:18 ) *
ΑΡΓ.ΡΑΦΗΝΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΤΥΦΩΝΑ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 80-59

Δεν έχω να πω πολλά πράγματα... Απλώς προσθέσαμε άλλη μια κάκιστη εμφάνιση σε όσες έχουμε κάνει μετά τη διακοπή των Χριστουγέννων... Από το 8-10 που προηγηθήκαμε στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου, δεχτήκαμε ένα σερί 21-0(!) και δεν επιστρέψαμε ποτέ... Μειώσαμε κάποια στιγμή μέχρι το -12 νομίζω, αλλά μέχρι εκεί... Πολύ καλός ο Μανώλας από τη Ραφήνα...



POLY ANOTERI H RAFINA. OXI MONO KALOS O MANOLAS, ALLA THA ELEGA POS ITAN "MAN-OLAS", MAZI ME TO PLAY MAKER KAI TON AIR LARY BIRD-A. FANTASOU NA EPAIZE KAI O PSILOS TOUS. GIA 40 THA ISASTAN.... smiley.gif
GREER
ΕΣΚΑ - 17η αγωνιστική
Της Λένας Καραλή
10/02/2009 (10:10)

Άρης Πετρούπολης-Νίκη Αμαρουσίου 80-85 (51-45)
Διαιτητές: Τσουράπας-Καλογερόπουλος
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς-Αμπράζης): Τόλιος 7, Βενιτουράκης 2, Λιαπούρης, Γεωργαλάς 12 (1), Χρονόπουλος 34 (2), Βασιλείου 3, Ρήγος 5, Παριανόπουλος 10 (2), Μπέτσης, Ντανάς 7 (1)
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 1, Βλαχονάτσιος 7 (1), Υφαντής, Βασιλάκος 3, Κοντογιάννης 32 (2), Γιατράκος Χ.2, Τσουρής, Τάσιος 11 (3), Κεράτσας 2, Ραλλάτος 6, Ασημένιος 21

Απόλλωνας-Χολαργός 65-71 (32-37)
Διαιτητές: Νανούρης-Κουνιάνης
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Σομπατζής 9 (1), Κουμπούρας 12, Κουτσούμπας, Ζησιμόπουλος 12 (2), Παπαγιανακόπουλος 6, Δήμας 3, Ντάφλος 4, Γιαννόπουλος 8, Κονταξής 11
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης,Τσιώμος 6 (1), Σταθάτος 15 (3), Μήτρου, Κουντούρης, Ρώσσης 6, Μάντζιος 6, Στεφανής 11 (1), Πουλής 13 (2), Τζανετάκος 4, Κιαπέκος 10

Γαλάτσι Κυπ.-Σπάτα 82-62 (45-33)
Διαιτητές: Ιατροού-Βικτωράτου
Γαλάτσι Κυπ. (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 6 (1), Ζωιτσάκος 4, Λαούδης 13 (3), Κοντόσης, Σιδερής 2, Φράγκος, Φρίμας 17 (3), Δρακάκης 11, Στρατάκης 8, Τασιόπουλος 15 (1), Καψούρης 6, Σταυράκης
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 10 (1), Πολυχρόνης, Λίτσο 6, Γραμματόπουλος 5, Παπαβασιλείου, Κενούτης 2, Χατζηγιάννης 12 (1), Λάβαρης 7, Μαντέλος 3, Μπέκας, Λεγάτος 12 (2), Αργυρόπουλος 5 (1)

Κερατέα-Αθηναϊκός 77-62 (40-39)
Διαιτητές: Ζερβούδης-Βασιλάκης
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης, Νικολόπουλος Π., Νικολόπουλος Γ. 4, Κηρομίτης 33 (4), Ξαρχάς 9 (1), Κατσίκης 2, Καρδαράς 1, Ανδρέικος 25, Κοροβέσης, Σιδέρης, Χρονόπουλος 4, Κομματάς
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζηρδέλης, Ρήγος, Μουχίμογλου 13, Χαραλαμπόπουλος 5 (1), Παζαράς 13, Σελλήνης, Γώγος 8 (1), Ρούσσος, Ζαμπάρας 14 (1), Σκουλάς 9 (2), Τόλιας, Ιμαριάγκμπε

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Αίολος Τ. 79-84 (33-43)
Διαιτητές: Σέρρας Πλ.-Ρήγας
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 14, Παπαδρόσου, Πουγκακιώτης, Καραγιώργος 16, Τριγάζης 13, Παπαζαφειρόπουλος, Λούλας 6, Κοψιδάς 24, Τσιάτσιος 6
Αίολος Τ. (Θάνος): Παζαράς 6, Πλατής 31, Σταμπουλής, Κορκοσούρας, Διαμαντής 21, Καραμαδούκης 5, Καρακώστας 8, Σολομωνίδης 11, Κρητικός, Κοκλώνης 2

Μαρκόπουλο-Εν. Ιλίου 80-84 (40-40)
Διαιτητές: Καπνιά-Αντωνόπουλος
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τσίρος 20 (4), Στεφάτος 11, Παπαγιαννάκος 11 (1), Λαμανδρέας 10 (1), Τζανιδάκης 28 (5), Πλιάκος, Σούρλας, Τσώνης, Μαυροθαλασσίτης, Μουστάκης
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Μπέλλας Ι. 13 (1), Μπαλαούρας 5 (1), Σκαλωμένος 17, Μπέλλας Ο. 6, Παπαλουκάς 7, Φούτσης 8, Καλαμάρας 9 (2), Αναστασόπουλος 19 (2), Θέος, Κοσμίδης, Σπυρόπουλος, Κοντοές

Αετός-Νεοπεντελικός 78-64 (31-35)
Διαιτητές: Αφεντουλίδης-Σκούτας
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Πετρόπουλος Χ. 14 (2), Μπούρας, Πετρόπουλος Λ. 8, Παπαστυλιανός, Σοφιανόπουλος 8 (2), Μπαντάς, Περγαντής 6, Μπαρδουνιώτης 8, Παπακωνσταντίνου 4, Κουντουμάδης 21, Παπασταματίου 9
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μάντζιος 1, Παναγιωτόπουλος 3 (1), Μακρής 21 (6), Μανιάτης 10 (1), Αττίκος 18, Κορίζης 2, Κόρβιογκτον, Τζέμης

Αργοναύτης Τρ.-Εν. Ηρακλείου Τ. 80-59

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες): Εν. Ιλίου 32, Αίολος Τ. 31, Χολαργός 30, Γαλάτσι Κυπρ. 30, Αργοναύτης Τρ. 28, Άρης Πετρούπολης 28, Νίκη Αμαρουσίου 27, Νεοπεντελικός 27, Εν. Ηρακλείου Τ. 27, Αετός 26, Απόλλωνας 22, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 21, Σπάτα 21, Κερατέα 21, Μαρκόπουλο 20, Αθηναϊκός 17.

Η επόμενη αγωνιστική (18η 16/02): Αίολος Τ.-Χολαργός, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Σπάτα, Απόλλωνας-Αθηναϊκός, Γαλάτσι Κυπ.-Νίκη Αμαρουσίου, Κερατέα-Εν. Ηρακλείου Τ., Άρης Πετρούπολης-Μαρκόπουλο, Εν. Ιλίου-Αργοναύτης Τρ., Νεοπεντελικός-Αίολος Ταύρος.

zigolo7
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
hidalgo
QUOTE(zigolo7 @ Feb 10 2009, 15:52 ) *
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

σημαντικη αγωνιστικη με παιχνιδι που δινει ανοδο(νικη ιλιου σε πεντελη)
κ παραμονη νικη σπατα με απολλωνα ειδικα αν παρει κ τη διαφορα του
α γυρου
Scales.4
QUOTE(abalos9 @ Feb 10 2009, 08:15 ) *
Aετος-Νεοπεντελικος 78-64.στο α' ημιχρονο η πεντελη ηταν καλυτερη και μας επιασε στον υπνο βγαζοντας 6 αιφνιδιασμους
και παιζοντας πολυ ωραιο μπασκετ.η πεντελη ξεφυγε μεχρι και με 10 ποντους αλλα καταφεραμε πριν το ημιχρονο να μαζεψουμε το σκορ στο -4.η εικονα του αγωνα αλλαξε εντελως στο β' ημιχρονο οπου η ομαδα μου μπηκε αποφασισμενη και με ωραιο μπασκετ εκανε ενα μεγαλο ξεσπασμα και ξεφυγε μεχρι και 20 ποντους,μια διαφορα που την κρατησε μεχρι το τελος για να ληξει τελικα το παιχνιδι στο +14 για την ομαδα μου.μια πολυ ανετη επικρατηση επι ενος πολυ καλου αντιπαλου.συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια γιατι πραγματικα δωσανε το καλυτερο τους εαυτο για αυτο το αποτελεσμα.ενα αποτελεσμα που το χρειαζομασταν μετα τις αποτυχιες που ειχαμε το τελευταιο καιρο.

υ.γ.δεν ειναι σωστο να σχολιαζουμε παιχτες για την συμπεριφορα τους μεσα στον αγωνα γιατι οι σφυγμοι ειναι πολυ υψηλοι αλλα χθες ο μακρης της πεντελης ηταν επειοικως απαραδεκτος και συνεχεια ψαχνοτανε.επισης μαλλον εχει καποιο προβλημα και δεν μπορει να ελεγξει ουτε τα χερια του ουτε τα ποδια του...πεταγοντουσαν μονα τους ρε γαμωτο.τον συγχωρουμε ομως γιατι ειναι φιλαρακι του παπαγιαννοπουλου.καλη συνεχεια και στη πεντελη.


Το ακούσαμε κ αυτό και γελάνε κ τα τσιμέντα πλέον!!!!
Αν ο μακρής ψαχνόταν κ δεν έλεγχε τα χερια κ πόδια του, τότε ο Μπαρδουνιώτης είναι "ξεχαρβαλωμένος" (γιατί ούτε αυτός δείχνει να ελεγχει τους αγκώνες του) κατα συρροήν "δολοφόνος" αφού σε κάθε ματς ρε γαμώτο του ξεφεύγουν κ κανα δυο τρεις αγκωνιές!!!!
Ημαρτον ρε αμπαλε μην επιβεβαιώνεις το nickname σου!!
nikefalin
QUOTE(basketf123 @ Feb 10 2009, 15:18 ) *
POLY ANOTERI H RAFINA. OXI MONO KALOS O MANOLAS, ALLA THA ELEGA POS ITAN "MAN-OLAS", MAZI ME TO PLAY MAKER KAI TON AIR LARY BIRD-A. FANTASOU NA EPAIZE KAI O PSILOS TOUS. GIA 40 THA ISASTAN.... smiley.gif


καλωσόρισες καλά πόστ να χεις

γράφουμε με μικρά ελληνικά
B.SCOTT4
καλησπερα σας κυριοι,

Πολυ καλη εμφανιση απο την ομαδα μου (Ε.Φ.Ο.Α) χτες αν και στο τελος ειμασταν οι χαμενοι (λιγο ο super-πλατης και λιγο ο ref..). Για ενα ακομα παιχνιδι παιξαμε με 3 τραυματιες. Ειμαι σιγουρος πως η συνεχεια θα ειναι πολυ καλυτερη .

abalos9
QUOTE(Scales.4 @ Feb 10 2009, 16:41 ) *
Το ακούσαμε κ αυτό και γελάνε κ τα τσιμέντα πλέον!!!!
Αν ο μακρής ψαχνόταν κ δεν έλεγχε τα χερια κ πόδια του, τότε ο Μπαρδουνιώτης είναι "ξεχαρβαλωμένος" (γιατί ούτε αυτός δείχνει να ελεγχει τους αγκώνες του) κατα συρροήν "δολοφόνος" αφού σε κάθε ματς ρε γαμώτο του ξεφεύγουν κ κανα δυο τρεις αγκωνιές!!!!
Ημαρτον ρε αμπαλε μην επιβεβαιώνεις το nickname σου!!

εκανα εγω μηπως καμια συγκριση αναμεσα στον μακρη και τον μπαρδουνιωτη για να γελασεις ρε 'φιλε'?????δεν νομιζω!!!!!
και ναι ψαχνοτανε ο μακρης....το οτι χτυπησε επιτηδες με αγκωνια στη κοιλια παιχτη μας και καλα κανοντας προσποιηση το ειδες?????μαλλον οχι.....το οτι μετα απο αμυντικο rebound δικο μας και κανοντας ντριπλα ο παιχτης μας πηγε να του δωσει κλωτσια το ειδες??????μαλλον οχι....ε κανε μας τη χαρη λοιπον ρε 'φιλε' και αν δεν βλεπεις μην πας να κρινεις....και να παντας αλλη φορα πανω στο θεμα χωρις να κανεις ατοπες συγκρισεις απο μονος σου....
οσο για το δικο σου nickname δεν το επιβεβαιωνεις γιατι ο scales ηξερε και ξερει κανταρια μπασκετ....σαν και σενα ενα πραγμα..
καλημερα!
peace
QUOTE(abalos9 @ Feb 11 2009, 09:13 ) *
εκανα εγω μηπως καμια συγκριση αναμεσα στον μακρη και τον μπαρδουνιωτη για να γελασεις ρε 'φιλε'?????δεν νομιζω!!!!!
και ναι ψαχνοτανε ο μακρης....το οτι χτυπησε επιτηδες με αγκωνια στη κοιλια παιχτη μας και καλα κανοντας προσποιηση το ειδες?????μαλλον οχι.....το οτι μετα απο αμυντικο rebound δικο μας και κανοντας ντριπλα ο παιχτης μας πηγε να του δωσει κλωτσια το ειδες??????μαλλον οχι....ε κανε μας τη χαρη λοιπον ρε 'φιλε' και αν δεν βλεπεις μην πας να κρινεις....και να παντας αλλη φορα πανω στο θεμα χωρις να κανεις ατοπες συγκρισεις απο μονος σου....
οσο για το δικο σου nickname δεν το επιβεβαιωνεις γιατι ο scales ηξερε και ξερει κανταρια μπασκετ....σαν και σενα ενα πραγμα..
καλημερα!

Ρε Scales κάθεσαι τώρα και ασχολείσαι με τους ασύντακτους...Ψαχνότανε λέει ο Μακρής...και έριξε και αγκωνίτσα στο στομαχάκι του συμπαίχτη του...Οχ αμάν ζημιά....πάει το παλικάρι...έχασε όλη την χρονιά...
Τα τάκλιν που κάνανε στον Μακρή και την αγκωνιά στο ζυγωματικό του Μπάρτζου δεν το είδε μάλλον...αλλά που να το δει!Εδώ δεν το είδε ο Σκούτας που ήταν δίπλα στη φάση...(μάλλον κοίταγε την υγρασία που είχε πιάσει σε μια γωνία το γήπεδο , έλεος πια με αυτούς τους συντηρητές , τσάμπα λεφτά παίρνουνε...) 69.gif
Τελοσπάντων....εύχομαι καλή συνέχεια στο κλωτσοσκούφι !
Πεντελάρα πάμε γερά για την επόμενη δύσκολη αγωνιστική!!!
Peace & Respect!!!

leonkalf
Σταματήστε τις ειρωνίες εκατέρωθεν...

Stop εδώ, μην επανέλθουμε!!
abalos9
QUOTE(peace @ Feb 11 2009, 10:50 ) *
Ρε Scales κάθεσαι τώρα και ασχολείσαι με τους ασύντακτους...Ψαχνότανε λέει ο Μακρής...και έριξε και αγκωνίτσα στο στομαχάκι του συμπαίχτη του...Οχ αμάν ζημιά....πάει το παλικάρι...έχασε όλη την χρονιά...
Τα τάκλιν που κάνανε στον Μακρή και την αγκωνιά στο ζυγωματικό του Μπάρτζου δεν το είδε μάλλον...αλλά που να το δει!Εδώ δεν το είδε ο Σκούτας που ήταν δίπλα στη φάση...(μάλλον κοίταγε την υγρασία που είχε πιάσει σε μια γωνία το γήπεδο , έλεος πια με αυτούς τους συντηρητές , τσάμπα λεφτά παίρνουνε...) 69.gif
Τελοσπάντων....εύχομαι καλή συνέχεια στο κλωτσοσκούφι !
Πεντελάρα πάμε γερά για την επόμενη δύσκολη αγωνιστική!!!
Peace & Respect!!!

αγκωνια στο ζυγωματικο εφαγε ο μπαρτζος ε????γι'αυτο μετα σηκωθηκε σαν να μην ετρεχε τιποτα.....τι να πω!!! blink.gif
ενα μεγαλο μπραβο τοτε γιατι ειναι σκληρο καρυδι και δεν καταλαβαινει τιποτα.το αφηνω κι εγω εδω μιας και επενεβη και ο leonkalf.οσο για το 'κλωτσοσκουφι' φαντασου τι ομαδαρα εχεις για να χανεις... 69.gif !!!δυστυχως δεν ηταν στα υπερ σου αυτο το σχολιο που εκανες....
καλη συνεχεια και peace.gif δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε!!!
Scales.4
QUOTE(abalos9 @ Feb 11 2009, 11:29 ) *
αγκωνια στο ζυγωματικο εφαγε ο μπαρτζος ε????γι'αυτο μετα σηκωθηκε σαν να μην ετρεχε τιποτα.....τι να πω!!! blink.gif
ενα μεγαλο μπραβο τοτε γιατι ειναι σκληρο καρυδι και δεν καταλαβαινει τιποτα.το αφηνω κι εγω εδω μιας και επενεβη και ο leonkalf.οσο για το 'κλωτσοσκουφι' φαντασου τι ομαδαρα εχεις για να χανεις... 69.gif !!!δυστυχως δεν ηταν στα υπερ σου αυτο το σχολιο που εκανες....
καλη συνεχεια και peace.gif δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε!!!


Σημερα που θα έχεται προπονηση πηγαινε να ρωτήσεις τον συμπαικτη σου αν την έριξε η όχι την αγκωνιά απο το να μπαίνεις κ να γράφεις πράγματα που ούτε εσυ δεν ξέρεις!!!! Αλλά δεν νομίζω να το κάνεις αφού της ίδιας φιλοσοφίας πρέπει να είστε μιας φιλοσοφίας που λέει οτι όταν χάνω βολές πάω κ πλακώνω οποιον αντίπαλο βρώ μπροστά μου, έτσι δεν είναι?
Κ συγχαρητήρια για την νίκη παίξατε καλύτερα κ κερδίσατε δεν είπε κανείς τίποτα για αυτο, αλλά εμείς τι πρέπει να κάνουμε να σας πούμε κοιτάχτε την βαθμολογία??? Δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Κ εγώ δεν έχω κάνει ποτέ θέατρο για να το κάνω τώρα αλλα μάλλον ούτε κ ο συγκεκριμένος συμπαίκτης σου μετα την ΧΙΛΙΟΣΤΗ αγκωνιά έχει ρίξει άλλη!!!!
Κ για να τελειώνει η όποια "αντιπαράθεση" υπάρχει, ο Μπαρδουνιώτης δέχομαι οτί είναι ένας παίχτης που παίζει σκληρά,
δεν έχω πρόβλημα με αυτό κ ούτε μπήκα σε συγκριση όπως λές ποιο πάνω, απλά γελάω κ γελάω πολύ με το οτί βγαίνεις κ λες αυτά τα πράγματα για τον Μακρή ενώ στην ομάδα σου έχεις παίκτη που κάνει αυτό το πράγμα στο δεκαπλάσιο( κ πόσο μάλλον όταν ο Μακρής δεν έχει δώσει δικαίωμα) αλλα μάλλον δεν επιασες τι εννοώ κ πρέπει να το εξηγήσω!!!!
END OF STORY απο μένα, ας μην γίνει το forum βήμα για αντιπαράθεση την στιγμή που τους περισσότερους λίγο τους ενδιαφέρουν αυτά!!!
Scales.4
QUOTE(Scales.4 @ Feb 11 2009, 14:47 ) *
Σημερα που θα έχεται προπονηση πηγαινε να ρωτήσεις τον συμπαικτη σου αν την έριξε η όχι την αγκωνιά απο το να μπαίνεις κ να γράφεις πράγματα που ούτε εσυ δεν ξέρεις!!!! Αλλά δεν νομίζω να το κάνεις αφού της ίδιας φιλοσοφίας πρέπει να είστε μιας φιλοσοφίας που λέει οτι όταν χάνω βολές πάω κ πλακώνω οποιον αντίπαλο βρώ μπροστά μου, έτσι δεν είναι?
Κ συγχαρητήρια για την νίκη παίξατε καλύτερα κ κερδίσατε δεν είπε κανείς τίποτα για αυτο, αλλά εμείς τι πρέπει να κάνουμε να σας πούμε κοιτάχτε την βαθμολογία??? Δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Κ εγώ δεν έχω κάνει ποτέ θέατρο για να το κάνω τώρα αλλα μάλλον ούτε κ ο συγκεκριμένος συμπαίκτης σου μετα την ΧΙΛΙΟΣΤΗ αγκωνιά έχει ρίξει άλλη!!!!
Κ για να τελειώνει η όποια "αντιπαράθεση" υπάρχει, ο Μπαρδουνιώτης δέχομαι οτί είναι ένας παίχτης που παίζει σκληρά,
δεν έχω πρόβλημα με αυτό κ ούτε μπήκα σε συγκριση όπως λές ποιο πάνω, απλά γελάω κ γελάω πολύ με το οτί βγαίνεις κ λες αυτά τα πράγματα για τον Μακρή ενώ στην ομάδα σου έχεις παίκτη που κάνει αυτό το πράγμα στο δεκαπλάσιο( κ πόσο μάλλον όταν ο Μακρής δεν έχει δώσει δικαίωμα) αλλα μάλλον δεν επιασες τι εννοώ κ πρέπει να το εξηγήσω!!!!
END OF STORY απο μένα, ας μην γίνει το forum βήμα για αντιπαράθεση την στιγμή που τους περισσότερους λίγο τους ενδιαφέρουν αυτά!!!
Υ.Γ. Όσο για τον Σκούτα φίλε peace πρέπει να ήταν διακοπες όταν γινόταν το σεμινάριο για τους νέους κανονισμούς
που λένε οτι όταν προτάξει αγκώνες παιχτης για να καλύψει την μπάλα, αν βρεί αντίπαλο είναι αντιαθλητικό αν δεν βρεί είναι τεχνική ποινή,
αντ' αυτού είπε δεν είχε πρόθεση κ στο κάτω κάτω μπάσκετ παίζεις υπάρχει κίνδυνος να φας κ καμία!!!![/
gorilakos
QUOTE(Scales.4 @ Feb 11 2009, 16:13 ) *
Υ.Γ. Όσο για τον Σκούτα φίλε peace πρέπει να ήταν διακοπες όταν γινόταν το σεμινάριο για τους νέους κανονισμούς
που λένε οτι όταν προτάξει αγκώνες παιχτης για να καλύψει την μπάλα, αν βρεί αντίπαλο είναι αντιαθλητικό αν δεν βρεί είναι τεχνική ποινή,
αντ' αυτού είπε δεν είχε πρόθεση κ στο κάτω κάτω μπάσκετ παίζεις υπάρχει κίνδυνος να φας κ καμία!!!![/

φιλε εισαι αδικος......δεν το ειδε γιατι εφτιαχνε την φραντζα του εκεινη την στιγμη!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
dominik
QUOTE(soouza @ Feb 9 2009, 23:31 ) *
Άρης Πετρούπολης-Νίκη Αμαρουσίου 80-85(51-45 ημίχρονο).

Η Νίκη ήταν καλύτερη στο πρώτο,τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο.Ο Άρης κυριάρχησε στη δεύτερη περίοδο γι αυτό πέρασε μπροστά στο σκορ.

Με εντυπωσίασε,όπως και στο παιχνίδι του Α γύρου,η λειτουργία της νίκης σε συνεργασίες.Επίσης έπαιζε με αλλαγές στα σκρην για να μην παίρνουν τη μπάλα ο Χρονόπουλος κι ο Γεωργαλάς κι έκλεισε κάποιους διαδρόμους αλλά έχασε και πολλές φάσεις στα miss matches.

Ο Άρης δεν αντέδρασε σωστά στην τελευταία περίοδο κι επέτρεψε να πάει η μπάλα στον Ασημένιο που πήρε 5 καθοριστικές πλάτες και τις τελείωσε.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif

παντως απ οτι φαινεται,φιλε σοουζα, οι αλλαγες δεν πρεπει να πετυχαν μιας και ο χρονοπουολος 77.gif πετυχε 40αρα! smiley.gif

QUOTE(B.SCOTT4 @ Feb 10 2009, 18:07 ) *
καλησπερα σας κυριοι,

Πολυ καλη εμφανιση απο την ομαδα μου (Ε.Φ.Ο.Α) χτες αν και στο τελος ειμασταν οι χαμενοι (λιγο ο super-πλατης και λιγο ο ref..). Για ενα ακομα παιχνιδι παιξαμε με 3 τραυματιες. Ειμαι σιγουρος πως η συνεχεια θα ειναι πολυ καλυτερη .

μπραβο στην εφοα που παλευει σ ολα τα παιχνιδια και εχει δυσκολεψει τις περισσσσοτερες ομαδες παρολο που το ροστερ δεν εδειχνε οτι θα ηταν ικανο να δυσκολεψει ομαδες σαν τον ταυρο!
abalos9
QUOTE(Scales.4 @ Feb 11 2009, 15:47 ) *
Σημερα που θα έχεται προπονηση πηγαινε να ρωτήσεις τον συμπαικτη σου αν την έριξε η όχι την αγκωνιά απο το να μπαίνεις κ να γράφεις πράγματα που ούτε εσυ δεν ξέρεις!!!! Αλλά δεν νομίζω να το κάνεις αφού της ίδιας φιλοσοφίας πρέπει να είστε μιας φιλοσοφίας που λέει οτι όταν χάνω βολές πάω κ πλακώνω οποιον αντίπαλο βρώ μπροστά μου, έτσι δεν είναι?
Κ συγχαρητήρια για την νίκη παίξατε καλύτερα κ κερδίσατε δεν είπε κανείς τίποτα για αυτο, αλλά εμείς τι πρέπει να κάνουμε να σας πούμε κοιτάχτε την βαθμολογία??? Δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Κ εγώ δεν έχω κάνει ποτέ θέατρο για να το κάνω τώρα αλλα μάλλον ούτε κ ο συγκεκριμένος συμπαίκτης σου μετα την ΧΙΛΙΟΣΤΗ αγκωνιά έχει ρίξει άλλη!!!!
Κ για να τελειώνει η όποια "αντιπαράθεση" υπάρχει, ο Μπαρδουνιώτης δέχομαι οτί είναι ένας παίχτης που παίζει σκληρά,
δεν έχω πρόβλημα με αυτό κ ούτε μπήκα σε συγκριση όπως λές ποιο πάνω, απλά γελάω κ γελάω πολύ με το οτί βγαίνεις κ λες αυτά τα πράγματα για τον Μακρή ενώ στην ομάδα σου έχεις παίκτη που κάνει αυτό το πράγμα στο δεκαπλάσιο( κ πόσο μάλλον όταν ο Μακρής δεν έχει δώσει δικαίωμα) αλλα μάλλον δεν επιασες τι εννοώ κ πρέπει να το εξηγήσω!!!!
END OF STORY απο μένα, ας μην γίνει το forum βήμα για αντιπαράθεση την στιγμή που τους περισσότερους λίγο τους ενδιαφέρουν αυτά!!!

δεν εχω κανενα λογο να παω να ρωτησω κανενα συμπαιχτη μου...ειναι δικαιωμα του καθενος να παιζει οπως θελει.
γι'αυτο υπαρχουν οι διαιτητες!!!αλλα τι να ασχοληθω μαζι σου απο τη στιγμη που εβγαλες το συμπερασμα σου για μενα!!!
ειμαι της ιδιας φιλοσοφιας... icon_drunk.gif
επισης το σχολιο για τη νικη μας δεν το εκανα σε σενα....εσυ τωρα γιατι πεταχτηκες δεν καταλαβαινω...χαλαρωσε λιγο ρε φιλαρακι...πολυ στη τσιτα εισαι!!!
και επισης δεν σημαινει τιποτα το οτι επειδη τα κανει ο μπαρδουνιωτης και ο χ,ψ μπαρδουνιωτης πρεπει να τα κανει και ο μακρης και ο χ,ψ μακρης!!!!κοντρα κανουμε ρε φιλε ποιος θα ριξει τις περισσοτερες??????μπασκετ παιζουμε!!!!
τελος και απο μενα και καλη συνεχεια στους υπολοιπους αγωνες σας. peace.gif
kara9
Παιδιά, μήπως ξέρει κανένας το καλύτερο και το χειρότερο σενάριο για το πόσες ομάδες θα πέσουν απο την κατηγορία μας???


Κάντε κιόλας καμία πρόβλεψη για το ποιές ομάδες πιστεύετε πως θα πέσουν,έτσι όπως τις έχετε δει...
Jabar
Οπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση στη Β Εθνική και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, πέφτουν 5 ομάδες κατευθείαν και μία από μπαράζ μεταξύ των έκτων από το τέλος των δύο ομίλων.
Γ ΕΘΝΙΚΗ Α ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥΣ __________________32
ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜΗΣ __________________30
ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ________________________30
ΚΑΠ _________________________________29
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ____________________28
ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ______________27
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ __________________________26
ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ________________ 26
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ __________________________25
ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ________________ 24
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ.______________________ 23
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ ________________________21
ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ _____________________18
ΑΣ ΜΑΝΗΣ_____________________________ 2
Η μόνη ομάδα που ανήκει στο δυναμικό της ΕΣΚΑ και έχει εμπλακεί σε σενάρια υποβιβασμού σε αυτόν τον όμιλο είναι ο Παπάγου.Πολύ σημαντικό ματς δίνει αυτή την Κυριακή στην έδρα του με τον Πειραϊκό.Αν παρέμενε έτσι η βαθμολογία θα έδινε μπαράζ.Για να απεμπλακεί τελείως πρέπει να προσπεράσει την Νικόπολη ,με την οποία παίζει στην έδρα της 12/4 προτελευταία αγωνιστική.
Γ ΕΘΝΙΚΗ Β ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ________________________ 30
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ________________ 30
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ________________________30
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ __________________________28
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ _____________28
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ________________________ 28
ΑΟ ΜΙΛΩΝ ___________________________27
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛ._______________ 25
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ_______________ 24
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ__________________ 24
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ_____________ 23
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ ___________________21
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ _______________________20
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ___________________ 19
Από αυτόν τον όμιλο πέφτουν σίγουρα δύο.Ζωγράφου και Φιλαθλητικός.Κινδυνεύει άμεσα ο Ιωνικός ΝΦ είτε για απευθείας πτώση είτε για μπαράζ.
Το χειρότερο σενάριο είναι να πέσουν 4 ομάδες ΕΣΚΑ άρα 6 ομάδες από την Α ΕΣΚΑ.Αν συμβεί αυτό η πτώση έχει κριθεί.
Από την Α ΕΣΚΑ πέφτουν δύο + όσες είναι αριθμητικά οι ομάδες που θα πέσουν από την Γ ΕΘΝΙΚΗ και ανήκουν στην ΕΣΚΑ.
Το καλύτερο είναι να πέσουν 4.
Ανοδος είναι για δύο ομάδες αλλά κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει με συνενώσεις και διάλυση ομάδων.Αν και τελικά συνήθως αυτές οι θέσεις καλύπτονται από αγοροπωλησίες.

ilion_player
Καλησπέρα και από εμένα. Έστω και καθυστερημένα θα ήθελα να πω κάποια πράγματα για το παιχνίδι της Ένωσης με το Μαρκόπουλο. Σίγουρα πρόκειται για μια πολύ δύσκολη νίκη ίσως την δυσκολότερη στο φετινό πρωτάθλημα. Στην αρχή νόμισα ότι εμείς βρεθήκαμε στην χειρότερη μέρα μας αμυντικά και το Μαρκόπουλο στην καλύτερη του επιθετικά. Όμως τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι. Σίγουρα η ομάδα μπήκε λίγο χαλαρά αλλά και το Μαρκόπουλο είχε τους παίκτες που πήραν προσπάθειες και έβαλαν πόντους. Σίγουρα δεν έγινε το σκηνικό του πρώτου αγώνα όπου ο Τζανιδάκης έβαλε 40 πόντους και αυτός είναι ο λόγος που το παιχνίδι έγινε ντέρμπυ. Μιλώντας με τον Τζανιδάκη στο τέλος του παιχνιδιού -με αφορμή κάποιο επεισόδιο που πήγε να γίνει αλλά δόθηκαν εξηγήσεις και δεν έγινε- του είπα ότι αν σε 4 ή πέντε προσπάθειες που πρόσεξα εγώ ήταν πιο ομαδικός, μπορεί να το έχανε η Ένωση το παιχνίδι και το παλικάρι προς τιμή του το παραδέχτηκε. Αν πάντως έτσι παίζει το Μαρκόπουλο -και τα παιδιά που μίλησα από το Μαρκόπουλο, ο Τζανιδάκης και το ωραίο παιδί με το όμορφο όνομα Ισίδωρος που έπαιξε και καλά, μου είπαν ότι τυχαία χάθηκαν κάποια παιχνίδια και μάλιστα στο καλάθι και ότι αυτό το μπάσκετ μπορούν να παίξουν- τότε είναι να απορεί κανείς με την θέση του Μαρκόπουλου στην βαθμολογία. Πάντως σε κάθε περίπτωση εύχομαι καλή επιτυχία στην ομάδα του Μαρκόπουλου στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Όσο για την διαιτησία στο συγκεκριμένο παιχνίδι, όπως έχετε προσέξει όσοι διαβάζετε το topic και τα post μου, φέτος δεν έχω γράψει τίποτα για τους διαιτητές τηρώντας αυτό που έγραψα στην αρχή της σεζόν. Κάνοντας μια εξαίρεση για τον φίλο GREER θα ήθελα να του πω ότι όντως έκαναν λάθη οι διαιτητές που όμως ευννόησαν (ή δεν ευννόησαν αν σκέφτεσαι αρνητικά) και τις δύο ομάδες. Το παιχνίδι κρίθηκε σε λάθη αλλά και στην ψυχραιμία των παικτών της Ένωσης σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού. Αλλά μην νομίζεις ότι δεν έχουν γίνει λάθη κατά της Ένωσης από διαιτητές σε άλλους αγώνες. Απλά εγώ δεν αναφέρω τίποτα μια και αυτή την στάση κρατώ από την αρχή της σεζόν. Αυτό βέβαια για όσο αντέξω γιατί άνθρωποι είμαστε.
GREER
QUOTE(ilion_player @ Feb 12 2009, 19:08 ) *
Όσο για την διαιτησία στο συγκεκριμένο παιχνίδι, όπως έχετε προσέξει όσοι διαβάζετε το topic και τα post μου, φέτος δεν έχω γράψει τίποτα για τους διαιτητές τηρώντας αυτό που έγραψα στην αρχή της σεζόν. Κάνοντας μια εξαίρεση για τον φίλο GREER θα ήθελα να του πω ότι όντως έκαναν λάθη οι διαιτητές που όμως ευννόησαν (ή δεν ευννόησαν αν σκέφτεσαι αρνητικά) και τις δύο ομάδες. Το παιχνίδι κρίθηκε σε λάθη αλλά και στην ψυχραιμία των παικτών της Ένωσης σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού. Αλλά μην νομίζεις ότι δεν έχουν γίνει λάθη κατά της Ένωσης από διαιτητές σε άλλους αγώνες. Απλά εγώ δεν αναφέρω τίποτα μια και αυτή την στάση κρατώ από την αρχή της σεζόν. Αυτό βέβαια για όσο αντέξω γιατί άνθρωποι είμαστε.

Κατ'αρχας προς τιμην σου που γραφεις οτι γραφεις. Κατα δευτερον ειδες οτι ειπα οτι το 70% του αγωνα το κερδισατε λογων ψηλων και το 30 λογω διαιτησιας. Και οταν λεω 30% λογω διαιτησιας, δεν εννοω βεβαια οτι ηταν στημενη, προς Θεου, αλλα οτι επαιξε και σεβαστηκε τον πρωτοπορο και οτι πηρατε καποια σφυριγματα παραπανω στα πιο κρισιμα σημεια του αγωνα. Νομιζω οτι το ομορφο και με ωραιο ονομα παιδι που λες, πρεπει να ειναι ο Σιδερης. 21.gif Δεν κανει το παιδι. Μην τον πιστευεις. Ειναι Παναθηναϊκός. Αυτο τα λεει ολα!!!!! wub.gif 24.gif 24.gif
soouza
QUOTE(dominik @ Feb 11 2009, 17:44 ) *
παντως απ οτι φαινεται,φιλε σοουζα, οι αλλαγες δεν πρεπει να πετυχαν μιας και ο χρονοπουολος 77.gif πετυχε 40αρα! smiley.gif


μπραβο στην εφοα που παλευει σ ολα τα παιχνιδια και εχει δυσκολεψει τις περισσσσοτερες ομαδες παρολο που το ροστερ δεν εδειχνε οτι θα ηταν ικανο να δυσκολεψει ομαδες σαν τον ταυρο!

Καλησπέρα.

Το γεγονός που αναφέρεις με ένα στοιχείο γίνεται headging....Κι ο Κοντογιάννης σκοράρισε τόσους πόντους...ίσως η Νίκη να ήθελε με αυτόν τον τρόπο να σκοράρει ο Αντρέας....Δεν γνωρίζω πως έστησαν το ματς...

Πάντως εγώ που ήθελα νίκη του Άρη θεωρώ πως η Νίκη είχε πιο πολλές λύσεις στο συγκεκριμένο ματς. bball.gif
ilion_player
QUOTE(GREER @ Feb 13 2009, 00:37 ) *
Κατ'αρχας προς τιμην σου που γραφεις οτι γραφεις. Κατα δευτερον ειδες οτι ειπα οτι το 70% του αγωνα το κερδισατε λογων ψηλων και το 30 λογω διαιτησιας. Και οταν λεω 30% λογω διαιτησιας, δεν εννοω βεβαια οτι ηταν στημενη, προς Θεου, αλλα οτι επαιξε και σεβαστηκε τον πρωτοπορο και οτι πηρατε καποια σφυριγματα παραπανω στα πιο κρισιμα σημεια του αγωνα. Νομιζω οτι το ομορφο και με ωραιο ονομα παιδι που λες, πρεπει να ειναι ο Σιδερης. 21.gif Δεν κανει το παιδι. Μην τον πιστευεις. Ειναι Παναθηναϊκός. Αυτο τα λεει ολα!!!!! wub.gif 24.gif 24.gif


Ωραίο παιδί, φοβερό όνομα ΚΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ? Δηλαδή αν έχει και καλή δουλειά το μόνο που λείπει είναι να είχα κόρη να τον κάνω γαμπρό μου. Πάντως καλά έκανα και δεν έγραφα για διαιτησία. Πάντα υπάρχουν αντιδράσεις. Το επόμενο βήμα θα ήταν να αντιδικήσουμε σε φάσεις και πάει λέγοντας. Διαφωνώ λοιπόν με την άποψη σου αλλά έχεις κάθε δικαίωμα να την εκφράζεις και αυτό το σέβομαι.
GREER
QUOTE(ilion_player @ Feb 13 2009, 22:13 ) *
Ωραίο παιδί, φοβερό όνομα ΚΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ? Δηλαδή αν έχει και καλή δουλειά το μόνο που λείπει είναι να είχα κόρη να τον κάνω γαμπρό μου. Πάντως καλά έκανα και δεν έγραφα για διαιτησία. Πάντα υπάρχουν αντιδράσεις. Το επόμενο βήμα θα ήταν να αντιδικήσουμε σε φάσεις και πάει λέγοντας. Διαφωνώ λοιπόν με την άποψη σου αλλά έχεις κάθε δικαίωμα να την εκφράζεις και αυτό το σέβομαι.

Α, τωρα καταλαβα γιατι δεν μιλας για την διαιτησια. Εισαι ΠΑΟ!!! Συνηθησμενα τα βουνα στα χιονια!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ 65.gif 65.gif 65.gif 24.gif
Thunder
QUOTE(soouza @ Feb 13 2009, 18:18 ) *
Καλησπέρα.

Το γεγονός που αναφέρεις με ένα στοιχείο γίνεται headging....Κι ο Κοντογιάννης σκοράρισε τόσους πόντους...ίσως η Νίκη να ήθελε με αυτόν τον τρόπο να σκοράρει ο Αντρέας....Δεν γνωρίζω πως έστησαν το ματς...

Πάντως εγώ που ήθελα νίκη του Άρη θεωρώ πως η Νίκη είχε πιο πολλές λύσεις στο συγκεκριμένο ματς. bball.gif



Πολυ σωστη παρατηρηση...Περυσι που ημουν βοηθος στο Μαρκοπουλο,στο παιχνιδι με τον Αρη Πετρουπολης εντος,ειχαμε σχεδιασει να κλεισουμε την υπολοιπη ομαδα κ οχι τον Χρονοπουλο...Μερος της τακτικης.Ο Χρονοπουλος εβαλε οντως 30+ ποντους ομως ολοι οι υπολοιποι εμειναν σε μονοψηφιο κ ετσι κερδισαμε smile.gif wink.gif
Jabar
3η Αγωνιστική
16/02/2009 20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ Ο Ταύρος συνηθίζει να κερδίζει στην έδρα του με μεγάλες διαφορές.Από την άλλη βλέποντας το δεύτερο ημίχρονο την Δευτέρα στου Στρέφη από τον ΑΕΤΟ μου άρεσε πολύ.Βέβαια φεύγει για φαντάρος ο Πετρόπουλος που προέρχεται από Ιριδα που είναι καλός αμυντικός και πολύ ανεβασμένος από πέρυσι.
16/02/2009 21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ Τώρα τελευταία η ΕΦΟΑ κάνει καλές εμφανίσεις,ματς που χρειάζεται προσοχή από το Χολαργό.
16/02/2009 21:15:00 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Ο θανατός σου η ζωή μου.Σημαντικό ματς για την πτώση.Με την αίρεση βέβαια ότι δεν θα πέσουν 6 ομάδες.
16/02/2009 20:30:00 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ Ευκαιρία ανασύνταξης για το Γαλάτσι να γυρίσουν και να παρουν χρόνο συμμετοχής άπαντες.Τα καλύτερα εύχομαι για τον Μουχίμογλου που είναι και δικό μας παιδί.
16/02/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ Η ΝΙΚΗ επιβεβαίωσε το πολύ καλό υλικό και το καλό επιθετικό μπάσκετ που παίζει,κόντρα σε μία σούπερ αμυντική ομάδα τον Αρη.Βρίσκεται σε φόρμα.
16/02/2009 20:30:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Για όσους δεν ξέρουν και το Ηράκλειο συνένωση 3-4 ομάδων ήταν πριν την ένωση με τον Τυφώνα και την ΕΝΩΣΗ με την Πέρα κλούμπ.Αφού λοιπόν
το Ηράκλειο φόραγε κιτρινόμαυρα (ελέω πρώην ΑΕΚτζή προέδρου Μίαρη),η ΠΕΡΑ ,κιτρινόμαυρα και δικέφαλο στο στήθος.ΕΝΩΣΗ είναι η ομάδα τι τα ήθελε τα πρασινοκίτρινα.Εγώ λοιπόν είμαι με το φίλο μου τον Κακαλιά που είναι ΑΕΚ
και τον ΑΡΗ με τα πορφυρά του Βυζαντίου.
16/02/2009 21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ Ανεβασμένο το Μαρκόπουλο αλλά ένα από τα καλύτερα ρόστερ της κατηγορίας η Ραφήνα.
16/02/2009 21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ Το ντέρμπυ της αγωνιστικής.ΝΑΟ σούπερ ρόστερ μα δυσανάλογη πορεία ως τώρα.Το ΙΛΙΟ κάνει την πορεία που περίμενα.Χάνει τώρα από το βάθος που είχε σαν ομάδα με τις στρατεύσεις και δίνει ένα από τα δύσκολα ματς του β γύρου.Σημαντικό ματς για την άνοδο,ένα από αυτά που θα τη ξεκαθαρίσουν.
Υ.Γ.Με την έλευση του Παπαμάρκου έχει χαθεί ο φέρελπις Ηρακλειανός παρότι που κάνει εξτρα προπονήσεις.Ολοι εμείς οι θαυμαστές του θα διαδηλώσουμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.