Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
DORIAN
QUOTE(CRETE @ Oct 16 2008, 17:08 ) *
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ!!! ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ????? bball.gif bball.gif shot.gif


ΔΙΠΛΟ αγαπητε μου
DORIAN


ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2

ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2




terastios
ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2
ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 1
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 1
smiley.gif
thodoris
QUOTE (champion @ Oct 17 2008, 00:19 ) *
εκτος των αλλων ειναι κ παλικαρι αφου τα βαλε με μια δυσκολη ασθενεια κ βγηκε νικητης πριν
μερικα χρονια


41.gif
panospatra
QUOTE(kbb @ Oct 17 2008, 10:00 ) *
Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να μάθω ποιά είναι τα φαβορί να ανέβουν από Β ΕΣΚΑΗ στην Α2

λεχαινα , καμαρες ,.....
champion
QUOTE(westside @ Oct 17 2008, 10:37 ) *
Αυτή τη Δευτέρα, το πρόγραμμα έχει πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια. . . Τα προγνωστικά μου είναι τα εξής:

ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1 (καιρός να κερδίσει και ο Αετός)

ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1 (το απόλυτο στάνταρ)

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1 (έχω την αίσθηση ότι εδώ θα γίνει η μικροέκπληξη)

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ? ( το πρώτο σούπερ ντέρμπυ)

σε ολα οκ,εκτος απο το ενωση πεντελη.ποιο ντερμπι βλεπω τα προβληματα στη πεντελη
η ενωση ειναι πιο πληρης ομαδα
να αρχιζουν νωρις

profitisilias9
QUOTE(panospatra @ Oct 17 2008, 20:35 ) *
λεχαινα , καμαρες ,.....


Θα σε γδάρω! Ξέχασες τον Πρ.Ηλία και τον Σπόρτιγκ! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ilion_player
Για πρώτη φορά στο forum θα τολμήσω προγνωστικά. Έχουμε λοιπόν:

ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 1 (εδώ εκφράζω προσωπικά συναισθήματα και ευσεβείς πόθους)

ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2 (jabar σε σένα στηρίζω τις ελπίδες μου για σωστή μαντεψιά σε διπλό)

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 2 (φίλε Καλφαγιώργη εσύ είσαι το άλλο μου στήριγμα)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

Μην τα παίξετε στο στοίχημα δεν φέρω καμία ευθύνη
Mitsaras7
QUOTE(ilion_player @ Oct 18 2008, 02:01 ) *
Για πρώτη φορά στο forum θα τολμήσω προγνωστικά. Έχουμε λοιπόν:

ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 1 (εδώ εκφράζω προσωπικά συναισθήματα και ευσεβείς πόθους)

ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2 (jabar σε σένα στηρίζω τις ελπίδες μου για σωστή μαντεψιά σε διπλό)

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 2 (φίλε Καλφαγιώργη εσύ είσαι το άλλο μου στήριγμα)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

Μην τα παίξετε στο στοίχημα δεν φέρω καμία ευθύνη


ρε γαμωτο εχω σπάσει το κεφαλι μου..ποιος εισαι?στο ιλιον ανηκω κ εγω κ μαλλον με ξερεις..αλλα δε μου λεει κατι το πως μιλας κ γραφεις...εννοω ανηκω στην ενωση αλλα παιζω αλλου ετσι...

panospatra
QUOTE(profitisilias9 @ Oct 18 2008, 01:47 ) *
Θα σε γδάρω! Ξέχασες τον Πρ.Ηλία και τον Σπόρτιγκ! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

επίτιδες smiley.gif
pitbull
ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 2

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 1

mpane
QUOTE(ilion_player @ Oct 18 2008, 02:01 ) *
Για πρώτη φορά στο forum θα τολμήσω προγνωστικά. Έχουμε λοιπόν:

ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 1 (εδώ εκφράζω προσωπικά συναισθήματα και ευσεβείς πόθους)

ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2 (jabar σε σένα στηρίζω τις ελπίδες μου για σωστή μαντεψιά σε διπλό)

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 2 (φίλε Καλφαγιώργη εσύ είσαι το άλλο μου στήριγμα)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

Μην τα παίξετε στο στοίχημα δεν φέρω καμία ευθύνη





ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ COACH 70 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΛΟΓΩ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ?
champion
εγω λεω οτι ενα διπλο η απο ταυρο η απο πεντελη μπορει να γινει.
με 2 αρχιζει κ φαινεται η τριαδα χολαργος,ταυρος,πεντελη
baller
QUOTE(dominik @ Oct 14 2008, 09:39 ) *
φιλε σονικ,σε καμια περπτωση δεν ηθελα να μειωσω τα σπατα μ αυτα που ειπα,αλλα βλεποντας το παιχνιδι μου εμεινε η εντυπωση πως το γαλατσι εχει καλυτερο υλικο αλλα οχι ομαδα μιας και ο καθενας ηθελε απο μια μπαλα για να σουταρει τριποντο [πρεπει να σουταρανε πανω απο 30]και βγαλανε λιγες οργανωμενες επιθεσεις,ενω τα σπατα που προσπαθουν να βασιστουν στο συνολο,τουλαχιστον χθες, δεν τους βγηκε και δεν ειχαν,επαναλαμβανω τουλαχιστο χθες,κανενα παικτη να παρει στο τελος την ομαδα στις πλατες του.
ετσι,επειδη ηταν πρωτο παιχνιδι που ειδα για φετος και εχοντας στο νου μου το περσινο πρωταθλημα,μου δοθηκε αυτη η εντυπωση για τα σπατα..
και δεν ειπα οτι το γαλατσι οτι θα παει ψηλα αλλα πιστευω θα ναι και αυτο απο τη μεση και κατω,παρολο που ακουσα απο καποιους να λενε οτι παει για ανοδο....
πραγματικα ομως ηταν απιστευτο το γεγονος οτι απο το γ-ιουγκο-αλατσι οτι ΟΛΟΙ ηθελαν μια μπαλα να σουταρουν και πολλες φορες συνεβη το εξης,οταν ο πλευ του γαλατσιου ζητουσε σκριν απο το 14,αυτος οχι μονο δεν πηγαινε,αλλα εβγαινε εξω,επαιρνε τη μπαλα και το μπουμπουναγε![νομιζω χαρακτινος λεγοταν και αν θυμαμαι καλα ετσι εκανε και περσι!] 41.gif
τελος η διαιτησια ηταν σχετικα καλη,αλλα μπορει ν αφησει παραπονεμενα τα σπατα καθως οταν το ματσ ηταν 16-6 ο γκριζομαλλης ρεφ[δεν θυμαμαι τ ονομα του]εδωσε καποια αρκετα παραξενα σφυριγματα[βλ.τεχνικη ποινη για βρισια,ενω το παλικαρι δεν μιλησε καν] που εφεραν εκνευρισμο στα σπατα και εφερε το γαλατσι μπροστα στο ημιχρονο.
καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες peace.gif

Σωστό αυτό που λές αλλα ήταν κ τα δύο 5άρια του Γαλατσίου τραυματισμένα και οι υπόλοιποι δεν προλάβαιναν να προσαρμοστούν στα νέα δεδομλενα.Όσο για την ζώνη δεν πόσταρε κανείς και αμα το πρόσεξες στα πικ έκαναν pop out γιατί και ο χαρακτινός και ο Φρίμας και ο Ανδρουλάκης είναι τεσσάρια.
champion
QUOTE(mpane @ Oct 18 2008, 10:43 ) *
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ COACH 70 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΛΟΓΩ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ?

λογω του προπονητη του αετου φυσικα......
zigolo7
ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2
ilion_player
QUOTE(mpane @ Oct 18 2008, 11:43 ) *
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ COACH 70 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΛΟΓΩ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ?


Μπορεί να γίνει το διπλό αλλά ίσως έχουμε την πρώτη νίκη του ΑΕΤΟΥ. Όταν έπαιξαν με μας μου άρεσαν οπότε παρά το ερωτηματικό το ρισκάρω.
ilion_player
QUOTE(Mitsaras7 @ Oct 18 2008, 02:54 ) *
ρε γαμωτο εχω σπάσει το κεφαλι μου..ποιος εισαι?στο ιλιον ανηκω κ εγω κ μαλλον με ξερεις..αλλα δε μου λεει κατι το πως μιλας κ γραφεις...εννοω ανηκω στην ενωση αλλα παιζω αλλου ετσι...


Όλοι στην Ένωση πλέον ξέρουν τον τύπο με την κάμερα που βιντεοσκοπεί τα παιχνίδια της ομάδας από πέρυσι. Υπάρχουν και αρκετοί από το forum που μe έχουν δει στα γήπεδα. Ρώτα όποιον ξέρεις από την ομάδα για τα παραπάνω και θα σου πει ποιος είμαι.
Mitsaras7
QUOTE(ilion_player @ Oct 19 2008, 01:50 ) *
Όλοι στην Ένωση πλέον ξέρουν τον τύπο με την κάμερα που βιντεοσκοπεί τα παιχνίδια της ομάδας από πέρυσι. Υπάρχουν και αρκετοί από το forum που μe έχουν δει στα γήπεδα. Ρώτα όποιον ξέρεις από την ομάδα για τα παραπάνω και θα σου πει ποιος είμαι.


Τραβας καμερα στην ενωση κ εχεις βάλει ονομα ilion player??τελοσπαντων
ilion_player
QUOTE(Mitsaras7 @ Oct 19 2008, 11:59 ) *
Τραβας καμερα στην ενωση κ εχεις βάλει ονομα ilion player??τελοσπαντων


Το player είναι μεταφορά. Ποιητική αδεία που λένε. Το χρησιμοποιούσα στα νιάτα μου και είπα να το ξαναχρησιμοποιήσω. Καλή επιτυχία στην Ένωση για το παιχνίδι με την Πεντέλη.
champion
QUOTE(ilion_player @ Oct 19 2008, 16:04 ) *
Το player είναι μεταφορά. Ποιητική αδεία που λένε. Το χρησιμοποιούσα στα νιάτα μου και είπα να το ξαναχρησιμοποιήσω. Καλή επιτυχία στην Ένωση για το παιχνίδι με την Πεντέλη.

παντως βαση μπατζετ η ενωση ιλιου δεν υστερει σε τιποτα πλεον των υπολοιπων ομαδων
κορυφης,εχουν πεσει αρκετα λεφτα,οποτε πιθανος ασος δεν ειναι εκπληξη
dion
QUOTE(mimos8 @ Oct 17 2008, 00:42 ) *
κακαλιας=εργατης του μπασκετ!πανεξυπνος προπονητης και καταπληκτικος ανθρωπος!respect!


Συνεργασθηκες μαζι του?
peace
σε ολα οκ,εκτος απο το ενωση πεντελη.ποιο ντερμπι βλεπω τα προβληματα στη πεντελη
η ενωση ειναι πιο πληρης ομαδα
να αρχιζουν νωρις


Προβλήματα στην Πεντέλη?????Το άλλο με τον Τοτο????Το άλλο με τον Αμερικάνο , τον Γάλλο και τον Έλληνα το ξέρεις???
69.gif
Πάνε αυτά φίλε westside....Οι καιροί αλλάξανε!!!!!!!!!!!
Καλή επιτυχία στην Πεντέλη απόψε και με την νίκη!!!!!!!! 77.gif
westside
QUOTE(peace @ Oct 20 2008, 11:02 ) *
σε ολα οκ,εκτος απο το ενωση πεντελη.ποιο ντερμπι βλεπω τα προβληματα στη πεντελη
η ενωση ειναι πιο πληρης ομαδα
να αρχιζουν νωρις


Προβλήματα στην Πεντέλη?????Το άλλο με τον Τοτο????Το άλλο με τον Αμερικάνο , τον Γάλλο και τον Έλληνα το ξέρεις???
69.gif
Πάνε αυτά φίλε westside....Οι καιροί αλλάξανε!!!!!!!!!!!
Καλή επιτυχία στην Πεντέλη απόψε και με την νίκη!!!!!!!! 77.gif

Φίλε peace μάλλον μπερδεύεσαι. . Εγώ ποτέ δεν έγραψα για προβλήματα στη Πεντέλη. . Άλλος το σχολίασε φίλε μου. icon_wave.gif
sonic
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ σσος με 21 διαφορα.
μπραβο στον απολλωνα,
απλα θελω τη γνωμη του παιδιου που γραφει απο τη μερια του απολλωνα, να μας πει. θελω να ακουσω τι ειδε? ή αν καποιος αλλος ηταν εκει, εξεδρα ας πουμε τι ιδιο. πειτε μου ρε παιδια. τι ΕΙΔΑΤΕ?????

Olorin
Κρίμα, χάσαμε τεράστια ευκαιρία να πάρουμε μια σημαντική νίκη μέσα στην Πετρούπολη...

Γιατί όταν είσαι μπροστά στο ημίχρονο 24-33, η μοναδική απειλή μέχρι τότε από πλευράς Άρη (Χρονόπουλος), έχει βγει νοκ-άουτ με θλάση (περαστικά του παιδιού!) και ο μοναδικός καθαρός ψηλός του Άρη (#11) έχει 4 φάουλ, μόνο ως χαμένη ευκαιρία μπορεί να θεωρηθεί η ήττα...

Βέβαια, στο δεύτερο ημίχρονο μίλησε η μεγάλη κλάση του Γεωργαλά που αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έβαλε 7 τρίποντα (τα περισσότερα με άμυνα) σε διάστημα μικρότερο των 15', ενώ και κάποιοι άλλοι παίκτες έβαλαν πολλά τυχερά καλάθια...

Ατομικά, είδα ίσως τον χειρότερο Άρη των τελευταίων ετών (ίσως και να είχε και απουσίες, δεν γνωρίζω), αλλά είχε αρκετή ψυχή και πάθος... Πιθανότατα πάντως να τερματίσει αρκετά χαμηλότερα από ό,τι είχε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια, λόγω του ελλιπούς υλικού...
QUOTE(thodoris @ Oct 20 2008, 23:40 ) *
Παρά το διαιτητικό αίσχος, άσσος η Πετρούπολη.

Συμφωνώ...

Από τα κάπου... 42 φάουλ που έκανε το #5 σας, πρέπει να του χρέωσαν 2 ή 3... icon_drunk.gif

//χωρίς φυσικά να λέω πως η διαιτησία έκρινε το αποτέλεσμα... Απλώς για τον τρόπο άμυνας του συγκεκριμένου παίκτη και την ασυλία(wink.gif που έχει από όλους τους διαιτητές, έχουν κάνει παράπονα σχεδόν όλοι οι play-maker της κατηγορίας...
soouza
Kαλησπέρα.

Δια πυρός και σιδήρου ο Άρης κέρδισε το Ηράκλειο 68-59(24-33 ημίχρονο).Οι ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο.

Στο πρώτο, το Ηράκλειο έπαιξε πολύ καλύτερα αξιοποιώντας άριστα κι έξυπνα το ένας-ένας.Το αστείο είναι πως οι φιλοξενούμενοι ήσαν σούπερ στον τομέα αυτό αν κι η ατομική τεχνική,μεμονομένα,των παικτών ήταν κάκιστη.Δεν είναι τυχαίο πως σφυρίχτηκε μεταφορά μπάλας σε βάρους του Ηρακλείου πάνω από δέκα φορές.Πλην όμως δούλευαν καλά τη μέση και τα πόδια τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης ανέβασε την απόδοση του.Ο Γεωργαλάς πήρε πολλές φάσεις κι ευστόχησε παρασύροντας άπαντες σε ένα κρεσέντο.Ο Χρονόπουλος από το πρώτο ημίχρονο απεχώρησε τραυματίας,κι ο Κακαλιάς τράβηξε άσσους από τα μανίκια του με τους νεαρούς Γκανά και Βενιτουράκη.Όλο τα λεφτά και πάλι ο Τόλιος με φοβερά drive κι αεροπλανικά τελειώματα.

Στα τελευταία λεπτά ο αγώνας έγινε ντέρμπι αλλά όλα τα κρίσιμα σουτ έγραψαν κι έτσι ο Άρης πήρε μία σπουδαία νίκη.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες.Μένει μόνο να μην αποδειχθεί πύρρειος νίκη με την ατυχία του Χρονόπουλου. bball.gif
GREER
Με μεγαλο ζορι στο 1ο Ημιχρονο, αλλα ευκολα στο 2ο, ο Αργοναυτης τελικα εκαμψε το Μαρκοπουλο με +16 νομιζω, αν και εχανε σε καποια φαση του παιχνιδιου και με 12. Καλη εμφανιση απο τους γηπεδουχους στο 2ο ημιχρονο-τραγικη στο 1ο. Εαν ειχαν δυναμεις οι παιχτες του Μαρκοπουλου και εαν εβαζε τα σουτακια του ο Τζανιδακης ο αγωνας θα ειχε αλλη τυχη. Οι διαιτητες τραγικοι, στο σημειο που αρχισε να παιρνει τη διαφορα η Ραφηνα, καταδικασαν το Μαρκοπυλο σε ηττα με αλλοπροσαλα και γελοια σφυριγματα. Ρε referees με πιτσιρικαδες επαιζε το Μαρκοπουλο και ο Αργοναυτης ειχε καλυτερη ομαδα και θα κερδιζε. Ασε τα παιδακια να παιξουν λιγο μπασκετ να το χαρουν. Μην τους καταδικαζεις με ανυπαρκτες τεχνικες και γελοια αντιαθλητικα λες και παιζουνε ΟΣΦΠ-ΠΑΟ. Ελεος. Ηρεμηστε λιγακι...
unknown
QUOTE(GREER @ Oct 21 2008, 01:23 ) *
Με μεγαλο ζορι στο 1ο Ημιχρονο, αλλα ευκολα στο 2ο, ο Αργοναυτης τελικα εκαμψε το Μαρκοπουλο με +16 νομιζω, αν και εχανε σε καποια φαση του παιχνιδιου και με 12. Καλη εμφανιση απο τους γηπεδουχους στο 2ο ημιχρονο-τραγικη στο 1ο. Εαν ειχαν δυναμεις οι παιχτες του Μαρκοπουλου και εαν εβαζε τα σουτακια του ο Τζανιδακης ο αγωνας θα ειχε αλλη τυχη. Οι διαιτητες τραγικοι, στο σημειο που αρχισε να παιρνει τη διαφορα η Ραφηνα, καταδικασαν το Μαρκοπυλο σε ηττα με αλλοπροσαλα και γελοια σφυριγματα. Ρε referees με πιτσιρικαδες επαιζε το Μαρκοπουλο και ο Αργοναυτης ειχε καλυτερη ομαδα και θα κερδιζε. Ασε τα παιδακια να παιξουν λιγο μπασκετ να το χαρουν. Μην τους καταδικαζεις με ανυπαρκτες τεχνικες και γελοια αντιαθλητικα λες και παιζουνε ΟΣΦΠ-ΠΑΟ. Ελεος. Ηρεμηστε λιγακι...

Δεν ημουν στο γηπεδο αλλα το μαρκόπουλο θα ειχε απουσίες και φυσικά κατέβηκε με τους μικρούς
Jabar
Ε.Φ.Ο.Α-Κ.Ο.ΧΟΛΑΡΓΟΥ 50-73
ΑΕΤΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 61-68
ΙΛΙΟΝ-Ν.Α.Ο 75-68
ilion_player
QUOTE(Jabar @ Oct 21 2008, 01:34 ) *
ΙΛΙΟΝ-Ν.Α.Ο 75-68


Δεν ήρθες φίλε και έχασες ένα από τα καλύτερα παιχνίδια
stefan
QUOTE(Jabar @ Oct 21 2008, 01:34 ) *
ΑΕΤΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 61-68


Μπορει να ειναι ακομα πολυ νωρις..αλλα δεν τον βλεπω καλα τον Αετο...
odysseas 1998
Νέα ήττα του Αετού με 9-10 πόντους από τον Αίολο.Το ματς πήγαινε πόντο-πόντο μέχρι το 36 και δεν έγερνε πουθενά η πλάστιγγα.Στα τελευταία λεπτά που κάθε φυσιολογικά ομάδα πιέζει ο κόουτς του Αετού έπαιζε ζώνη και τα 3-4 τρίποντα που έφαγε τον πέταξαν στο καναβάτσο.Το κλου του ματς ήταν ότι στην τέταρτη περίοδο φώναζε η εξέδρα να μπει το 7(δεν ξέρω πως τον λένε)που στο Α ημίχρονο ήταν μακράν ο καλύτερος παίκτης και στην τρίτη περίοδο δεν μπήκε καθόλου.Οπότε κάπου στο 37 και ενώ κρινόταν το ματς(πήγε στους 7 η διαφορά)φωνάζει ένας ακόμα μπας και μπει το 7 και ο προπονητής του Αετού του απαντά:¨το μ...ί της μάνας σου,λέγοντάς του το και δεύτερη φορά.
mimos8
QUOTE(stefan @ Oct 21 2008, 01:38 ) *
Μπορει να ειναι ακομα πολυ νωρις..αλλα δεν τον βλεπω καλα τον Αετο...

συγχαρητηρια στον coach μιχαλη θανο!εβγαλε το διπλο της αγωνιστικης αποψε και προελαυνει!
odysseas 1998
QUOTE (champion @ Oct 19 2008, 00:45 ) *
λογω του προπονητη του αετου φυσικα......

Κάποιος εγραψε ότι πιστεύει ότι ο Αίολος θα κάνει το διπλό λόγω του προπονητή και ο φίλος του απάντησε αυτό.Ούτε γυάλινη σφαίρα να είχατε και οι 2!
GREER
QUOTE(unknown @ Oct 21 2008, 00:29 ) *
Δεν ημουν στο γηπεδο αλλα το μαρκόπουλο θα ειχε απουσίες και φυσικά κατέβηκε με τους μικρούς

Τους ελειπαν τρεις παιχτες απο οτι εμαθα...
Jabar
QUOTE(odysseas 1998 @ Oct 21 2008, 01:41 ) *
Νέα ήττα του Αετού με 9-10 πόντους από τον Αίολο.Το ματς πήγαινε πόντο-πόντο μέχρι το 36 και δεν έγερνε πουθενά η πλάστιγγα.Στα τελευταία λεπτά που κάθε φυσιολογικά ομάδα πιέζει ο κόουτς του Αετού έπαιζε ζώνη και τα 3-4 τρίποντα που έφαγε τον πέταξαν στο καναβάτσο.Το κλου του ματς ήταν ότι στην τέταρτη περίοδο φώναζε η εξέδρα να μπει το 7(δεν ξέρω πως τον λένε)που στο Α ημίχρονο ήταν μακράν ο καλύτερος παίκτης και στην τρίτη περίοδο δεν μπήκε καθόλου.Οπότε κάπου στο 37 και ενώ κρινόταν το ματς(πήγε στους 7 η διαφορά)φωνάζει ένας ακόμα μπας και μπει το 7 και ο προπονητής του Αετού του απαντά:¨το μ...ί της μάνας σου,λέγοντάς του το και δεύτερη φορά.

Το 7 είναι ο Πετρόπουλος ,πέρισυ έπαιζε στην Ιριδα που έπεσε από Β ΕΣΚΑ.
odysseas 1998
Έτσι εξηγείται η παρουσία του Κώστα Πετρόπουλου(χρόοοονια στη Α1).Από το Ίλιον-Πεντέλη καμμιά περιγραφή αγώνα?
stefan
QUOTE(odysseas 1998 @ Oct 21 2008, 01:52 ) *
Έτσι εξηγείται η παρουσία του Κώστα Πετρόπουλου(χρόοοονια στη Α1).Από το Ίλιον-Πεντέλη καμμιά περιγραφή αγώνα?


Απο οτι εχω διαβασει γραφεις για τον Αετο.
Αν ναι,πως γινεται να μην ξερεις καποιον παικτη?
ilion_player
Ένωση Ιλίου - Νεοπεντελικός 75 - 68

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω δει. Πάθος ένταση ωραίες επιθετικές αλλά και αμυντικές προσπάθεις και από τις δύο ομάδες. Η Πεντέλη προηγήθηκε στο τέλος του 1ου δεκάλεπτου αλλά το Ίλιον ανέκαμψε και με οργανωμένη άμυνα και επίθεση κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο στη θέση του οδηγού. Στο 3ο δεκάλεπτο εδραιώθηκε η διαφορά υπέρ του Ιλίου αλλά στο 4ο δεκάλεπτο η Πεντέλη ξαναγύρισε και απείλησε την Ένωση χάρη και στην αστοχία των παικτών τις Ένωσης στις ελεύθερες βολές. Κάποια λάθη όμως των φιλοξενούμενων και η καλή άμυνα των παικτών της Ένωσης διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους παίκτες και των δύο ομάδων για το θέαμα που παρουσίασαν και που ικανοποίησε το κατάμεστο από θεατές κλειστό του Ιλίου (πρέπει να ήταν πάνω από 200 άτομα στο γήπεδο).
Θα ήθελα να στείλω τα χαιρετίσματα μου στους νέους φίλους που έκανα σήμερα από την Πεντέλη. Φίλε billy καλό ταξίδι να έχεις για την βόρεια Ελλάδα και όποτε ξανάρθεις είμαι χρεωμένος ένα τραπέζι σε σένα και τον ευγενικό φίλο σου τον παράγοντα της Πεντέλης που βιντεοσκοπούσε μαζί μου το παιχνίδι. Αν έχω τέτοιους αντιπάλους δεν θέλω τίποτε άλλο.
odysseas 1998
QUOTE(stefan @ Oct 21 2008, 01:54 ) *
Απο οτι εχω διαβασει γραφεις για τον Αετο.
Αν ναι,πως γινεται να μην ξερεις καποιον παικτη?

Δεν ξέρω τα επώνυμα 2-3 καινούριων.Δεν είμαι παίκτης αλλά φίλαθλος.Έχοντας την τύχη να έχω δει 3 από τις 4 θεωρητικά καλύτερες ομάδες της κατηγορίας(Ίλιον-νεοπεντελικό-αίολο και δεν έχω δει χολαργό)αυτή τη στιγμή λίγο καλύτερη μου φαίνεται η ομάδα από το Ίλιον.Και οι 3 πάντως που είδα έχουν πολύ καλές ομάδες και προβλέπεται θρίλερ στην κορυφή.
westside
Μπορεί κάποιοι να λένε ότι είμαστε μικρομεσαία ομάδα και κάποιοι άλλοι ότι αποδίδουμε αποκαρδιωτικό μπάσκετ, εγώ πάντως ξέρω ότι σήμερα κερδίσαμε με 75-68 την Πεντέλη στο ντέρμπυ της αγωνιστικής καθαρά και δίκαια, ύστερα από πολύ σοβαρή εμφάνιση καθ΄ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, νομίζω ότι επιβάλλαμε το ρυθμό μας και αφου προηγηθήκαμε στο σκορ, καταφέραμε να κρατήσουμε τον έλεγχο του αγώνα παρά τα ξεσπάσματα της Πεντέλης κυρίως με κάποια σουτ 3 πόντων από Μακρή και Αττίκο. . Πάντως πιστεύω ότι το κλειδί του αγώνα ήταν σίγουρα η άμυνά μας η οποία απόσυντόνισε μετά το πρώτο δεκάλεπτο την Πεντέλη. . Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδια και συνεχίζουμε!
champion
QUOTE(peace @ Oct 20 2008, 11:02 ) *
σε ολα οκ,εκτος απο το ενωση πεντελη.ποιο ντερμπι βλεπω τα προβληματα στη πεντελη
η ενωση ειναι πιο πληρης ομαδα
να αρχιζουν νωρις


Προβλήματα στην Πεντέλη?????Το άλλο με τον Τοτο????Το άλλο με τον Αμερικάνο , τον Γάλλο και τον Έλληνα το ξέρεις???
69.gif
Πάνε αυτά φίλε westside....Οι καιροί αλλάξανε!!!!!!!!!!!
Καλή επιτυχία στην Πεντέλη απόψε και με την νίκη!!!!!!!! 77.gif

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
champion
ταυρος εξω, χολαργος μεσα κ μετα με 0-3 στη σειρα(ετσι λεω εγω) στα σπατα ενω 2η3 ομαδες
θα εχουν 0 ηττες
παει το ονειρο κ φετος,παρα τις αλλαγες!!!
lebronjames
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
ΝΙΚΗ-ΚΕΡΑΤΕΑ 1
champion
ερωτηση προς το φορουμ.το φαουλ που εχω ποτε παραγραφεται ?
stefan
QUOTE(champion @ Oct 21 2008, 03:19 ) *
ερωτηση προς το φορουμ.το φαουλ που εχω ποτε παραγραφεται ?


Απο οτι ξερω,δεν παραγραφεται.
Εννοω οτι στους κανονισμους δεν αναφερεται κατι τετοιο.
3d-razen

"Στο πρώτο, το Ηράκλειο έπαιξε πολύ καλύτερα αξιοποιώντας άριστα κι έξυπνα το ένας-ένας.Το αστείο είναι πως οι φιλοξενούμενοι ήσαν σούπερ στον τομέα αυτό αν κι η ατομική τεχνική,μεμονομένα,των παικτών ήταν κάκιστη.Δεν είναι τυχαίο πως σφυρίχτηκε μεταφορά μπάλας σε βάρους του Ηρακλείου πάνω από δέκα φορές.Πλην όμως δούλευαν καλά τη μέση και τα πόδια τους."....


Τετοια εξηγηση πρωτη φορα την διαβαζω στη ζωη μου...Γιαυτο και δεν θα την σχολιασω...
Οσο για τις πανω απο δεκα φορες μεταφορα μπαλας,εγω θυμαμαι μονο τρεις,εκ των οποιων,κατα την ταπεινη μου αποψη,μονο η μια ηταν.Η αλλη ηταν πεντακαθαρο φαουλ για να ανακοπει ο αιφνιδιασμος και η δευτερη απο οσο ηξερα μεχρι σημερα ονομαζεται ντριμπλα δισταγμου...
Παντως η ανοχη που εδειξαν οι διαιτητες στο πολυ δυνατο(σε ορισμενες περιπτωσεις και αντιαθλητικο απο ορισμενους παιχτες) παιχνιδι της Πετρουπολης,της εδωσε το δικαιωμα να σφιξει πολυ την αμυνα της με αποτελεσμα να γυρισει το παιχνιδι,σε συνδιασμο με καποια τρομερα δυσκολα σουτ στο 2ο ημιχρονο.
venitour
To mono pou emeine apo to paixndid aris-tyfwn einai o travmatismos tou xronopoulou..elpizoume oloi na epanelthei suntoma..perastika stin arxigara tou ari..alla kai stous allous travmaties tou ari mixalopoulou,vouteri!!!
K.G
φιλε μ αν δεν μπορεις να σε παιζει αμυνα ζητα αλλαγη,το οτι κερδιζει τοσα επιθετικα και κλεβει τοσες μπαλες δεν σιμαινει οτι κανει τοσα foul.....παιζει πιεστικα και παρασιρεται σε foul αρκετες φορες αλλα παιζει ισως τιν καλιτερη προσωπικη αμυνα στην κατηγορια στον playmaker....και οσο για τους διατητες ειναι ιεροσuλια να λες οτι σε ενα παιδι 18-19 χρονο που παιζει πρωτη φορα τοσο πολυ να εχει ασιλια απτους διαιτητες.......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.