Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
Jabar
Τι θέλει να πει ο ποιητής?
Κανονισμός 9
Απευθύνομαι στο φίλο champion.To post του το διέγραψα βάσει αυτού του κανονισμού.Λόγω του ότι γράφει γενικά ενδιαφέροντα θέματα χωρίς να προκαλεί και διότι είναι σχετικά νέος χρήστης ,υπέστη διαγραφή η δημοδίευση και όχι φάουλ.Επίσης θα έλεγα γενικά να μην παίρνετε τόσο προσωπικά το φάουλ που δίνονται ,είναι για να κρατηθεί κάποιο επίπεδο.Οι moderators δεν διεκδικούν το αλάθητο του Πάπα.Αλλά ο κανονισμός στη συγκεκριμένη παράγραφο είναι σοφός.Το να πεί κάποιος τιμωρείστε αυτόν ,δημόσια είμαι σίγουρος ότι δεν θα το θέλει, αλλά θα μετατρέψει το θέμα της Α ΕΣΚΑ σε πεδίο προσωπικών αντεγκλήσεων.Θα παρακαλούσα λοιπόν τον φίλο champion να επικοινωνήσει με τον nikefalin και αν θέλει μαζί μου με πμ.
Jabar
Υπενθυμίζω σε κάποιους φίλους τον κανονισμό 2.
Jabar
QUOTE(Jabar @ Nov 6 2008, 09:53 ) *
Υπενθυμίζω σε κάποιους φίλους τον κανονισμό 2.

Αυτό αρχικά πήγαινε σε άλλους.Αλλά ταιριάζει και στον ΚΕΝΤΑΚΙ
Θα παρακαλούσα όλους τους φίλους που ανοίγουν διπλούς λογαριασμούς, η γράφουν από το ίδιο pc παριστάνοντας ότι δεν γνωρίζονται και προσπαθώντας να χειραγωγήσουν την κοινή γνώμη να σταματήσουν άμεσα.Ποσταρίσματα από το ίδιο κομπιούτερ χωρίς να δηλώνονται ότι είμαι ο τάδε και γράφω από το ίδιο comp. με τον τάδε θα διαγράφονται και παράλληλα
οι χρήστες θα θεωρούνται ότι έχουν διπλή εγγραφή,με ότι αυτό συνεπάγεται.
Jabar
Ξαναθυμίζω τον κανονισμό 9 για τους άπειρους χρήστες
KOBE_10
Τρια πολυ δυνατα φιλικα εχει δωσει μεχρι αυτη την στιγμη ο προφητης ηλιας με δυμη,λεχαινα και αχιλλεα καμαρων!!!αντιμετωπισε πολλα προβληματα στο παιχνιδι του επειδη ειχε παρα πολλες απουσιες αφου κατεβαινε με 7-8 παιχτες λογω τραυματισμων!!!!αλλα ο προπονητης αυτη την εβδομαδα ειδε στο γηπεδο επιτελους ολους τους παιχτες και προσπαθει πλεον να δοκιμασει καποια πραγματα εν οψει των αγωνιστικων υποχρεωσεων οι οποιες ξεκινουν το επομενο σαββατοκυριακο!!!!!! wos_sport5.gif
westside
Ας ξεκινήσω για μία ακόμη φορά με τα προγνωστικά μου για την Δευτέρα. Έχουμε και λέμε:

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΦΟΑ 1 (Τοπικό ντέρμπυ με ξεκάθαρο όμως φαβορί)

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΣΠΑΤΑ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1 (Λογικά η έδρα θα παίξει καθοριστικό ρόλο)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ?
terastios
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΦΟΑ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΣΠΑΤΑ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
smile.gif
Augmon
Κάποιος να γράψει τους ομίλους για να κάνουμε μια πρώτη εκτίμηση smiley.gif
champion
QUOTE(terastios @ Nov 7 2008, 12:42 ) *
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ -γνωστη η σταση μου για αθηναικο

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΦΟΑ 1 (ευκολα)

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1 (με χαμηλο σκορ)

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1(σε ανοδικη πορεια το λιμανι)

ΣΠΑΤΑ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2(τα σπατα βυθιζονται)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ στα δυο τελευταια παιχνιδια περιμενω
να μαθω αν θα παιξουν ο στεφανης για χολαργο
κ ο χρονοπουλος για τη πετρουπολη κ θα
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ επανελθω με προβλεψη ,αν κ η ενωση απο τοτε
που εριξαν το ξυλο στη πετρουπολη πριν δυο
σεζον νομιζω τους εχει παρει ολα τα παιχνιδια.
smile.gif

zigolo7
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΦΟΑ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΣΠΑΤΑ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
profitisilias9
QUOTE(Augmon @ Nov 7 2008, 15:22 ) *
Κάποιος να γράψει τους ομίλους για να κάνουμε μια πρώτη εκτίμηση smiley.gif


Γιατί τι ξέρεις εσύ από Β' ΕΚΣΑ-Η; Εσύ ποδοσφαιρο δεν παίζεις; Τι σχέση έχεις με το μπάσκετ; blove.gif
coa
QUOTE(profitisilias9 @ Nov 9 2008, 16:18 ) *
Γιατί τι ξέρεις εσύ από Β' ΕΚΣΑ-Η; Εσύ ποδοσφαιρο δεν παίζεις; Τι σχέση έχεις με το μπάσκετ; blove.gif


πεστα ρε προφητη, ν αγιασει το στομα σου thumbsup.gif thumbsup.gif
panospatra
προφήτη ξέρεις πότε θα βγεί το πρόγραμμα για το επομενο σαββατοκύριακο για τους αγώνες ?
profitisilias9
QUOTE(panospatra @ Nov 9 2008, 18:04 ) *
προφήτη ξέρεις πότε θα βγεί το πρόγραμμα για το επομενο σαββατοκύριακο για τους αγώνες ?


Νομίζω ότι αύριο ή το πολύ μεθαύριο, θα ξέρουμε.
baller
Ενημερωνώ όλους που παίζουν το Μαρκόπουλο - Γαλάτσι 2 οτι το Γαλάτσι θα κατέβει με μείων 6 παίχτες και θα είανι αμφίρροπο το παιχνίδι...
B.SCOTT4
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 2 - περνουν εικονες οι μικροι του αθηναικου

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΦΟΑ 2 - καποιος πρεπει να πιστεψει στο διπλο...

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1 -λογο εδρας αλλα δυσκολα

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2 -με ελλειψεις το γαλατσι, αν χασει θα κανει κακο στην προσπαθεια του...

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1 -πολυ αναβασμενη η ομαδα του αργοναυτη

ΣΠΑΤΑ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2 - πολυ καλη ομαδα η πεντελη, υποψηφια για ανοδο

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2 - derby-derby-derby , |πολυ δυνατος ο αιολος

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2 - δυσκολο διπλο

καλη αγωνιστικη , χωρις τραυματισμους
abalos9
[quote name='B.SCOTT4' date='Nov 10 2008, 00:18 ' post='244450']
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΦΟΑ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΣΠΑΤΑ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2


zintan 10
QUOTE(baller @ Nov 9 2008, 21:27 ) *
Ενημερωνώ όλους που παίζουν το Μαρκόπουλο - Γαλάτσι 2 οτι το Γαλάτσι θα κατέβει με μείων 6 παίχτες και θα είανι αμφίρροπο το παιχνίδι...

παραλιγο να το πετυχεισ το αποτελεσμα...χαχα....ευκολα το γαλατσι με 20+ ενω σε ολη τη διαρκεια ηταν μπροστα με 30+
GREER
QUOTE(zintan 10 @ Nov 11 2008, 00:31 ) *
παραλιγο να το πετυχεισ το αποτελεσμα...χαχα....ευκολα το γαλατσι με 20+ ενω σε ολη τη διαρκεια ηταν μπροστα με 30+

Θα μπορουσε να παει και στους 40. Εκτος τοπου και χρονου ο Τζανιδακης που ομως δεν το προστατεψαν καθολου και οι διαιτητες και ειναι φυσιολογικο οτι εκνευριστηκε το παλικαρι. Εφαγε πολυ ξυλο και οι διαιτητες ηταν στο κοσμο τους. Πρεπει να βρει ξανα ρυθμο αυτο το παιδι για να ανεβει το Μαρκοπουλο και να το κανει λιγο πιο πονηρο το παιχνιδι του, μιας και πλεον εχει γινει πολυ προβλεψιμος.
champion
ασσος στο ηρακλειο,οχι οσο ευκολα δειχνει το τελικο αποτελεσμα,με αθλιο μπασκετ ειδικα απο
απολλωνα που δειχνει οτι εχει κ περιεργα προβληματα στις σχεσεις κ στο κλιμα μεσα στην ομαδα
ενω με πολλα λαθη το ηρακλειο πηρε το παιχνιδι στηριζομενο στην εμπειρια των χαρου,καναβου,πανουρια
κ κουκουζελη
GREER
Pointguard, αγορι μου, ξεχωριζεις σαν τη μυγα μεσα στο γαλα σε αυτη την ομαδα. Χαρηκα που σε ειδα παλι απο κοντα. Και μην ξεχνας: """ ΔΡΑΚΑΚΗ ΨΥΧΑΡΑ, ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΛΑΥΡΙΑΡΑ!!!!!!!! """
King Kefalos
Αργοναύτης - Κερατέα 94-72

Καλό παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο με τις ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ και να λήγει με 39-36 υπέρ του Αργονάυτη.
Στο 2ο ημίχρονο οι παικτές της Ραφήνας πίεσαν πολύ την περιφέρεια της Κερατέας με αποτέλεσμα τα πολλά λάθη και τα εύκολα καλάθια. Δίκαιο αποτέλεσμα με πολύ καλή διαίτησια.
westside

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 65-75

Ύστερα από μέτρια εμφάνιση, επικρατήσαμε στο τοπικό ντέρμπυ του Άρη Πετρούπολης με 65-75, σε ένα παιχνίδι που οφείλαμε να είμαστε πολύ καλύτεροι και να κερδίσουμε ευκολότερα. . Ο Άρης ξεκίνησε πολύ δυνατά ως όφειλε να κάνει σε αντίθεση με εμάς που αργήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με καμιά δεκαριά ποντούς. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, μπήκαμε πιο δυνατά και καταφέραμε να φέρουμε το παιχνίδι στα μέτρα μας με πολύ καλή άμυνα, κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενοι. . Στο τρίτο δεκάλεπτο συνεχίσαμε να παίζουμε πολύ καλή άμυνα, αυξάνοντας τη διαφορά υπέρ μας έως και τους 10 πόντους. Και ενώ μέχρι τα μέσα του τετάρτου δεκαλέπτου φαινόταν ότι θα καθαρίζαμε σχετικά εύκολα, κάποια χαζά λάθη από την πλευρά μας σε συνδιασμό με κάποια εύστοχα μακρινά σουτ από πλευράς Άρη, έριξαν τη διαφορά στους τέσσερις πόντους. Πάντως καταφέραμε στο τέλος να μείνουμε ψύχραιμοι και να πάρουμε μία πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια..

Υ.Γ: Έμαθα πως νίκησε ο Χολαργός στο καλάθι τον Αίολο ενώ έχασε η Πεντέλη στα Σπάτα!
pointguard
QUOTE(GREER @ Nov 10 2008, 23:06 ) *
Pointguard, αγορι μου, ξεχωριζεις σαν τη μυγα μεσα στο γαλα σε αυτη την ομαδα. Χαρηκα που σε ειδα παλι απο κοντα. Και ην ξεχνας: """ ΔΡΑΚΑΚΗ ΨΥΧΑΡΑ, ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΛΑΥΡΙΑΡΑ!!!!!!!! """

Να σαι καλά φίλε μου κρίμα που ήμουν σχεδόν απών σήμερα γιατι είχα υποσχεθεί αφιέρωση στον Σταυράκη.. πολύ καλό πρώτο ημίχρονο από Γαλάτσι με ωραία κυκλοφορία και μεγάλη ευστοχία αν και έπαιζε μόνος του ο Τσίρος..
GREER
QUOTE(pointguard @ Nov 11 2008, 02:20 ) *
Να σαι καλά φίλε μου κρίμα που ήμουν σχεδόν απών σήμερα γιατι είχα υποσχεθεί αφιέρωση στον Σταυράκη.. πολύ καλό πρώτο ημίχρονο από Γαλάτσι με ωραία κυκλοφορία και μεγάλη ευστοχία αν και έπαιζε μόνος του ο Τσίρος..

Στο Σταυρακη μονο αφιερωση??? Για εμας δεν ειχες τιποτα??? ΑΑΑΑ, δεν μου τα λες καλα... Πραγματι ο Τσιρος επαιζε μονος του σημερα.
zintan 10
QUOTE(GREER @ Nov 11 2008, 01:25 ) *
Στο Σταυρακη μονο αφιερωση??? Για εμας δεν ειχες τιποτα??? ΑΑΑΑ, δεν μου τα λες καλα... Πραγματι ο Τσιρος επαιζε μονος του σημερα.

θα γραψει κανεις ολα τα αποτελεσματα?
champion
QUOTE(westside @ Nov 10 2008, 23:20 ) *
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 65-75

Ύστερα από μέτρια εμφάνιση, επικρατήσαμε στο τοπικό ντέρμπυ του Άρη Πετρούπολης με 65-75, σε ένα παιχνίδι που οφείλαμε να είμαστε πολύ καλύτεροι και να κερδίσουμε ευκολότερα. . Ο Άρης ξεκίνησε πολύ δυνατά ως όφειλε να κάνει σε αντίθεση με εμάς που αργήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με καμιά δεκαριά ποντούς. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, μπήκαμε πιο δυνατά και καταφέραμε να φέρουμε το παιχνίδι στα μέτρα μας με πολύ καλή άμυνα, κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενοι. . Στο τρίτο δεκάλεπτο συνεχίσαμε να παίζουμε πολύ καλή άμυνα, αυξάνοντας τη διαφορά υπέρ μας έως και τους 10 πόντους. Και ενώ μέχρι τα μέσα του τετάρτου δεκαλέπτου φαινόταν ότι θα καθαρίζαμε σχετικά εύκολα, κάποια χαζά λάθη από την πλευρά μας σε συνδιασμό με κάποια εύστοχα μακρινά σουτ από πλευράς Άρη, έριξαν τη διαφορά στους τέσσερις πόντους. Πάντως καταφέραμε στο τέλος να μείνουμε ψύχραιμοι και να πάρουμε μία πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια..

Υ.Γ: Έμαθα πως νίκησε ο Χολαργός στο καλάθι τον Αίολο ενώ έχασε η Πεντέλη στα Σπάτα!

αν αληθευουν τα παραπανω,παμε για καρε πρωτοπορων κ σουπερ ντερμπι ιλιον-χολαργου
με πιθανοτητα αν χασει η νικη στον αετο κ το γαλατσι απο τη ραφηνα, να εχουμε εναν στο
κεφαλι.παντως ο αιολος εβγαλε το δυσκολο προγραμμα χωρις να κανει καποιο μπαμ
κ μαλλον θα εχει πιο καλη συνεχεια ενω
η ραφηνα ανεβαινει κ το γαλατσι τρεχει μεγαλο σερι.πεντελη εχει μεινει αισθητα πισω
ενω ηρακλειο - πετρουπολη ειναι ασφαλεις αλλα μακρια απο το να διεκδηκησουν.απο κει κ κατω
θα γινει χαμος αφου απο β εθνικη πεφτουν 3 νοτιοι σιγουρα(χαλκιδα-φαληρο-σπορτινγκ)
δε ξερω τι θα κανει ο δουκας,κ αρα με 6 ομαδες απο τη γ εθνικη απο το καθε νοτιο ομιλο να
πεφτουν,προβλεπω η α εσκα να εχει σιγουρες 4 κ πιθανοτατα 5 θεσεις για τη β εσκα στο
τελος του πρωταθληματος...
αναβουν τα αιματα... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
ilion_player
QUOTE(westside @ Nov 11 2008, 01:20 ) *
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 65-75

Ύστερα από μέτρια εμφάνιση, επικρατήσαμε στο τοπικό ντέρμπυ του Άρη Πετρούπολης με 65-75, σε ένα παιχνίδι που οφείλαμε να είμαστε πολύ καλύτεροι και να κερδίσουμε ευκολότερα. . Ο Άρης ξεκίνησε πολύ δυνατά ως όφειλε να κάνει σε αντίθεση με εμάς που αργήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με καμιά δεκαριά ποντούς. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, μπήκαμε πιο δυνατά και καταφέραμε να φέρουμε το παιχνίδι στα μέτρα μας με πολύ καλή άμυνα, κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενοι. . Στο τρίτο δεκάλεπτο συνεχίσαμε να παίζουμε πολύ καλή άμυνα, αυξάνοντας τη διαφορά υπέρ μας έως και τους 10 πόντους. Και ενώ μέχρι τα μέσα του τετάρτου δεκαλέπτου φαινόταν ότι θα καθαρίζαμε σχετικά εύκολα, κάποια χαζά λάθη από την πλευρά μας σε συνδιασμό με κάποια εύστοχα μακρινά σουτ από πλευράς Άρη, έριξαν τη διαφορά στους τέσσερις πόντους. Πάντως καταφέραμε στο τέλος να μείνουμε ψύχραιμοι και να πάρουμε μία πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια..

Υ.Γ: Έμαθα πως νίκησε ο Χολαργός στο καλάθι τον Αίολο ενώ έχασε η Πεντέλη στα Σπάτα!


Δεν ξέρω τι θα γίνει με την ομάδα φέτος. Καλά παίζουμε, κερδίζουμε. Μέτρια παίζουμε, κερδίζουμε. Πάντα θα υπάρχουν δύο ή και τρεις παίκτες που θα σπρώξουν την ομάδα και όποιος δεν παίζει καλά στην επίθεση είναι καλός στην άμυνα. Αν κρατήσουμε αυτή την νοοτροπία και μας ευνοήσει και λίγο η τύχη δεν ξέρω μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε. Και κάτι άλλο. Φέτος θα προσπαθήσω να μιλήσω όσο γίνεται λιγότερο για την διαιτησία. Μπορεί να έκανα κακή αρχή αλλά παρά τα όσα έγιναν στα τελευταία παιχνίδια κρατήθηκα. Ελπίζω να μην έχω ξανά την ευκαιρία.
pointguard
QUOTE(GREER @ Nov 10 2008, 23:25 ) *
Στο Σταυρακη μονο αφιερωση??? Για εμας δεν ειχες τιποτα??? ΑΑΑΑ, δεν μου τα λες καλα... Πραγματι ο Τσιρος επαιζε μονος του σημερα.

αφού ξέρεις ρε φίλε οτι δεν ξεχνώ... τίποτα ρε δεν γίνεται να παίξει με αυτές τις τις συνθήκες ο πάνος δεν είναι καθόλου εύκολο να σε κυνηγάνε 2 παίχτες συνέχεια και να σε βαράνε
champion
QUOTE(ilion_player @ Nov 11 2008, 00:00 ) *
Δεν ξέρω τι θα γίνει με την ομάδα φέτος. Καλά παίζουμε, κερδίζουμε. Μέτρια παίζουμε, κερδίζουμε. Πάντα θα υπάρχουν δύο ή και τρεις παίκτες που θα σπρώξουν την ομάδα και όποιος δεν παίζει καλά στην επίθεση είναι καλός στην άμυνα. Αν κρατήσουμε αυτή την νοοτροπία και μας ευνοήσει και λίγο η τύχη δεν ξέρω μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε. Και κάτι άλλο. Φέτος θα προσπαθήσω να μιλήσω όσο γίνεται λιγότερο για την διαιτησία. Μπορεί να έκανα κακή αρχή αλλά παρά τα όσα έγιναν στα τελευταία παιχνίδια κρατήθηκα. Ελπίζω να μην έχω ξανά την ευκαιρία.

αφου ξερεις..... κ αν δε στο ειπαν,μαθε πως δε θα εχεις.κ για να συμπληρωσω κ ασχημα να παιξεις
παλι θα κερδισεις,βεβαια θα κανεις κ ηττες για ξεκαρφωμα το πολυ ομως 7-8 που φετος
φτανουν κ περισευουν,παντως οπως λεω κ δημοσια το ιλιον εχει φετος το καλυτερο ροστερ του
ολων των εποχων κ προς το παρον δικαια ειναι ψηλα.
sonic
ασσο τα σπατα με ενα ποντο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
καλο κουβα, χαχαχα icon_wave.gif icon_wave.gif
Olorin
QUOTE(champion @ Nov 11 2008, 02:05 ) *
ασσος στο ηρακλειο,οχι οσο ευκολα δειχνει το τελικο αποτελεσμα,με αθλιο μπασκετ ειδικα απο απολλωνα που δειχνει οτι εχει κ περιεργα προβληματα στις σχεσεις κ στο κλιμα μεσα στην ομαδα ενω με πολλα λαθη το ηρακλειο πηρε το παιχνιδι στηριζομενο στην εμπειρια των χαρου,καναβου,πανουρια κ κουκουζελη

Μια μικρή διόρθωση, μόνο...

Ο Ιάσων, δυστυχώς είχε σοβαρό τραυματισμό στο περασμένο παιχνίδι με το Γαλάτσι και δεν ήταν καν στο γήπεδο σήμερα, οπότε είναι λίγο δύσκολο να στηριχτήκαμε και στη δική του εμπειρία...

Περαστικά του και μακάρι να γυρίσει σύντομα κοντά μας...

//Για την ιστορία, το τελικό σκορ ήταν 69-61.
aionio talento
QUOTE(champion @ Nov 11 2008, 00:05 ) *
ασσος στο ηρακλειο,οχι οσο ευκολα δειχνει το τελικο αποτελεσμα,με αθλιο μπασκετ ειδικα απο
απολλωνα που δειχνει οτι εχει κ περιεργα προβληματα στις σχεσεις κ στο κλιμα μεσα στην ομαδα
ενω με πολλα λαθη το ηρακλειο πηρε το παιχνιδι στηριζομενο στην εμπειρια των χαρου,καναβου,πανουρια
κ κουκουζελη



ΦΙΛΕ Ο ΠΑΝΟΥΡΓΙΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ? ΤΟΝ ΕΙΔΕΣ ? ?
westside
QUOTE(champion @ Nov 11 2008, 03:10 ) *
αφου ξερεις..... κ αν δε στο ειπαν,μαθε πως δε θα εχεις.κ για να συμπληρωσω κ ασχημα να παιξεις
παλι θα κερδισεις,βεβαια θα κανεις κ ηττες για ξεκαρφωμα το πολυ ομως 7-8 που φετος
φτανουν κ περισευουν,παντως οπως λεω κ δημοσια το ιλιον εχει φετος το καλυτερο ροστερ του
ολων των εποχων κ προς το παρον δικαια ειναι ψηλα.


Δηλαδή φίλε champion προσπαθείς διακριτικά να περάσεις μια τάση ότι η Ένωση φέτος έχει την εύνοια της διαιτησίας? Έχεις παρακολουθήσει παιχνίδια μας ή έχεις δικές σου αποκλειστικές πληροφορίες και το λες αυτό???
champion
QUOTE(aionio talento @ Nov 11 2008, 00:40 ) *
ΦΙΛΕ Ο ΠΑΝΟΥΡΓΙΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ? ΤΟΝ ΕΙΔΕΣ ? ?

σουπερ
champion
QUOTE(westside @ Nov 11 2008, 00:55 ) *
Δηλαδή φίλε champion προσπαθείς διακριτικά να περάσεις μια τάση ότι η Ένωση φέτος έχει την εύνοια της διαιτησίας? Έχεις παρακολουθήσει παιχνίδια μας ή έχεις δικές σου αποκλειστικές πληροφορίες και το λες αυτό???

το προς το παρον δικαια σου λεει κατι?απλα λεω οτι αποκλειεται να αδικηθει τοσο ευκολα οσο παλια
γιατι πλεον εχει κ το ροστερ που εμπνεει σεβασμο.
εχω δει αετος-ενωση, κ ενωση-πεντελη
champion
QUOTE(aionio talento @ Nov 11 2008, 00:40 ) *
ΦΙΛΕ Ο ΠΑΝΟΥΡΓΙΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ? ΤΟΝ ΕΙΔΕΣ ? ?

τι να κανεις το πανουργια(μεγαλη παιχταρα) οταν εχεις σε τετοια μερα το 14.
ποιος ειναι αυτος,μεγαλη παιχταρα καλυψε την απουσια
THAMAR
QUOTE(sonic @ Nov 11 2008, 02:24 ) *
ασσο τα σπατα με ενα ποντο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
καλο κουβα, χαχαχα icon_wave.gif icon_wave.gif



Μεγαλος ασσοσ για τα σπατα και με μια διαιτησια τουλαχιστον 80%-20% υπερ της πεντελης.Αν και αυτο δε σημβαινει πρώτη φορα στα σπατα σημερα εχω το δικαιωμα να το αναφερω γιατι η αγωνιστικη εικονα των σπατων δεν σηκωνει τη παραμικρη αμφισβητηση.Σε προηγουμενα παιχνιδια λογω του οτι αγωνιστικα ειχαμε κανει και εμεις τα λαθη μας δεν ειχαμε δικαιωμα να διαμαρτυρηθουμε.Αυτο που συναιβει ομως χτες ηταν απιστευτο.Ευτυχως ομως το παθος των παικτων δεν επετρεψε να χαθει αυτο το παιχνιδι οσο και αν το ηθελαν οι δυο διαιτητες.Συγχαρητηρια στους παιχτες και στο προπονητη για τη μεγαλη αυτη νικη.Καλο κουραγιο.
CALGON
ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΤΑΥΡΟΣ: 60 - 58

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ :ΝΤΑΒΑΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ :15-13,30-27,41-42,60-58

ΧΟΛΑΡΓΟΣ sad.gifΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) :ΤΣΙΩΜΟΣ, ΣΤΑΘΑΤΟΣ 22(1), ΜΗΤΡΟΥ 6, ΣΙΟΥΤΗΣ, ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ, ΡΩΣΣΗΣ 6(1), ΜΑΝΤΖΙΟΣ 3,
ΣΤΕΦΑΝΗΣ 10, ΠΟΥΛΗΣ 9(2), ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 4

ΤΑΥΡΟΣ sad.gifΘΑΝΟΣ) :ΠΛΑΤΗΣ 16, ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 4, ΚΑΥΚΗΣ 11, ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 5, ΣΟΛΟΜΩΝΙΔΗΣ 8(1),
ΚΡΗΤΙΚΟΣ 14
Lepida
QUOTE(champion @ Nov 11 2008, 01:05 ) *
ασσος στο ηρακλειο,οχι οσο ευκολα δειχνει το τελικο αποτελεσμα,με αθλιο μπασκετ ειδικα απο
απολλωνα που δειχνει οτι εχει κ περιεργα προβληματα στις σχεσεις κ στο κλιμα μεσα στην ομαδα
ενω με πολλα λαθη το ηρακλειο πηρε το παιχνιδι στηριζομενο στην εμπειρια των χαρου,καναβου,πανουρια
κ κουκουζελη

Τι ενοεις οταν λες προβληματα σχεσεων και στο κλιμα?Φιλακια στον Βαγγελη!!!
Jabar
QUOTE(westside @ Nov 11 2008, 01:20 ) *
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 65-75

Ύστερα από μέτρια εμφάνιση, επικρατήσαμε στο τοπικό ντέρμπυ του Άρη Πετρούπολης με 65-75, σε ένα παιχνίδι που οφείλαμε να είμαστε πολύ καλύτεροι και να κερδίσουμε ευκολότερα. . Ο Άρης ξεκίνησε πολύ δυνατά ως όφειλε να κάνει σε αντίθεση με εμάς που αργήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με καμιά δεκαριά ποντούς. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, μπήκαμε πιο δυνατά και καταφέραμε να φέρουμε το παιχνίδι στα μέτρα μας με πολύ καλή άμυνα, κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενοι. . Στο τρίτο δεκάλεπτο συνεχίσαμε να παίζουμε πολύ καλή άμυνα, αυξάνοντας τη διαφορά υπέρ μας έως και τους 10 πόντους. Και ενώ μέχρι τα μέσα του τετάρτου δεκαλέπτου φαινόταν ότι θα καθαρίζαμε σχετικά εύκολα, κάποια χαζά λάθη από την πλευρά μας σε συνδιασμό με κάποια εύστοχα μακρινά σουτ από πλευράς Άρη, έριξαν τη διαφορά στους τέσσερις πόντους. Πάντως καταφέραμε στο τέλος να μείνουμε ψύχραιμοι και να πάρουμε μία πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια..

Υ.Γ: Έμαθα πως νίκησε ο Χολαργός στο καλάθι τον Αίολο ενώ έχασε η Πεντέλη στα Σπάτα!

Είναι γνωστό πόσο καλή ομάδα είναι το Ιλιον φέτος.Εχει ένα κορμό από πέρυσι και έχει κάνει ποιοτικές προσθήκες, οπότε έχει και βάθος πάγκου.Αυτό που θέλω να τονίσω, είναι ότι ο Αρης κάνοντας ανανέωση και έχοντας την ατυχία των τραυματισμών έμπειρων παικτών, στέκεται μια χαρά απέναντι σε πολύ καλές ομάδες.Να τονίσω την καλή δουλειά στις υποδομές και να πω ένα μπράβο στο προπονητή της αντρικής Κακαλιά και στα λίγα έμπειρα παιδιά που έχουν μείνει.
nikolaskyris
Παιδιά καλημέρα. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το μπάσκετ της Αχαϊας, είμαι από αλλού και επειδή πλέον μένω στην Πάτρα θα ήθελα κάποιες πληροφορίες. 1. Η ένωση έχει δική της ιστοσελίδα; 2. Μπορώ να βρω κάπου τα τηλέφωνα της ένωσης; 3. Επειδή ενδιαφέρομαι να κατεβάσω με κάποιους φίλους μου φοιτητές καινούρια ομάδα, ποια είναι η χαμηλότερη κατηγορία; Ξεκίνησε το πρωτάθλημα; και τέλος προλαβαίνω τώρα ή πρέπει να περιμένω του χρόνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία και συγνώμη για το μέγεθος του post.
ANDY
QUOTE(nikolaskyris @ Nov 11 2008, 14:37 ) *
Παιδιά καλημέρα. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το μπάσκετ της Αχαϊας, είμαι από αλλού και επειδή πλέον μένω στην Πάτρα θα ήθελα κάποιες πληροφορίες. 1. Η ένωση έχει δική της ιστοσελίδα; 2. Μπορώ να βρω κάπου τα τηλέφωνα της ένωσης; 3. Επειδή ενδιαφέρομαι να κατεβάσω με κάποιους φίλους μου φοιτητές καινούρια ομάδα, ποια είναι η χαμηλότερη κατηγορία; Ξεκίνησε το πρωτάθλημα; και τέλος προλαβαίνω τώρα ή πρέπει να περιμένω του χρόνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία και συγνώμη για το μέγεθος του post.

ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΠΛΕΟΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑ-Η
profitisilias9
QUOTE(nikolaskyris @ Nov 11 2008, 14:37 ) *
Παιδιά καλημέρα. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το μπάσκετ της Αχαϊας, είμαι από αλλού και επειδή πλέον μένω στην Πάτρα θα ήθελα κάποιες πληροφορίες. 1. Η ένωση έχει δική της ιστοσελίδα; 2. Μπορώ να βρω κάπου τα τηλέφωνα της ένωσης; 3. Επειδή ενδιαφέρομαι να κατεβάσω με κάποιους φίλους μου φοιτητές καινούρια ομάδα, ποια είναι η χαμηλότερη κατηγορία; Ξεκίνησε το πρωτάθλημα; και τέλος προλαβαίνω τώρα ή πρέπει να περιμένω του χρόνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία και συγνώμη για το μέγεθος του post.


Δεν είναι καθόλου αργά. Η μικρότερη κατηγορία της ένωσης είναι η Γ' ΕΣΚΑ-Η. Το τηλ της ΕΣΚΑ-Η είναι 2610-279019. Προλαβαίνεις, αρκεί να βιαστείς. Η Γ' ΕΣΚΑ-Η ξεκινάει τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο. blove.gif
champion
QUOTE(Lepida @ Nov 11 2008, 09:05 ) *
Τι ενοεις οταν λες προβληματα σχεσεων και στο κλιμα?Φιλακια στον Βαγγελη!!!

το παιχτη η το παραγοντα?
Thunder
QUOTE(champion @ Nov 11 2008, 03:10 ) *
τι να κανεις το πανουργια(μεγαλη παιχταρα) οταν εχεις σε τετοια μερα το 14.
ποιος ειναι αυτος,μεγαλη παιχταρα καλυψε την απουσια


O Γιωργος Βουζας ειναι το 14.Και ο Πανουργιας ειναι πολυ μεγαλη απωλεια...Περαστικα στο παιδι.Γερος και δυνατος να επιστρεψει smile.gif
basket11
QUOTE(profitisilias9 @ Nov 11 2008, 15:25 ) *
Δεν είναι καθόλου αργά. Η μικρότερη κατηγορία της ένωσης είναι η Γ' ΕΣΚΑ-Η. Το τηλ της ΕΣΚΑ-Η είναι 2610-279019. Προλαβαίνεις, αρκεί να βιαστείς. Η Γ' ΕΣΚΑ-Η ξεκινάει τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο. blove.gif

Ρε προφήτη έψαξες και βρήκες το τηλέφωνο της εσκα-η ή το ξέρεις απέξω; Αν το έψαξες οκ αλλά αν το ξέρεις απέξω πολλά πάρε δώσε δεν έχεις; smiley.gif smiley.gif smiley.gif
profitisilias9
QUOTE(basket11 @ Nov 11 2008, 17:01 ) *
Ρε προφήτη έψαξες και βρήκες το τηλέφωνο της εσκα-η ή το ξέρεις απέξω; Αν το έψαξες οκ αλλά αν το ξέρεις απέξω πολλά πάρε δώσε δεν έχεις; smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Εγώ κάνω κουμάντο και εκεί! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Jabar
QUOTE(profitisilias9 @ Nov 11 2008, 17:48 ) *
Εγώ κάνω κουμάντο και εκεί! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Ε.Σ.ΚΑ.Η.
Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Αχαΐας-Ηλείας
Διεύθυνση: Γεροκωστοπούλου 42, Πάτρα
Ταχ. Κώδικας: 26225
Τηλέφωνο: 2610 279019, 279509
Φαξ: 2610 624246
E-mail: eskah@otenet.gr

ΣΥΝΘΕΣΗ Δ.Σ.
Πρόεδρος: Παναγιώτης Τσαγκρώνης
Αντιπρόεδρος: Δημήτριος Παγουλάτος
Γεν. Γραμματέας: Παναγιώτης Παπύρης
Ειδ. Γραμματέας: Αλέξανδρος Παπαδόπουλος
Ταμίας: Δημήτριος Ρόζης
Μέλος: Γεώργιος Φλογέρας
Μέλος:Θεόδωρος Γιαννόπουλος
Μέλος:Χρήστος Μπατζάκας
Μέλος:Κωνσταντίνος Κωσταντόπουλος
Μέλος:Σταύρος Ζούρας
Μέλος:Δημήτρης Μυλωνάκης

ΣΥΝΘΕΣΗ ΚΕΔ:
Πρόεδρος: Δημόπουλος Αλέκος
Μέλη: Πίγκας Βασίλειος, Μάρκου Ανδρέας

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ:
Πρόεδρος:Ρόζης Δημήτρης
Μέλη: Βούλγαρης Γιώργος, Παναγόπουλος Αποστόλης, Μπατζάκας Χρήστος

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ:
Πρόεδρος: Πατίρης Παναγιώτης
Μέλη:Ρόζης Δημήτριος, Γιαννόπουλος Θόδωρος

ΚΛΕΙΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ:
Αιγίου ΕΚΓ, τηλ. 26910-22521
Αμαλιάδας, τηλ. 26220-28721
Απόλλων ΑΣ, τηλ. 2610-320532
Δημ. Τόφαλος, τηλ. 2610-430843
Παναχαϊκής, τηλ. 2610-421170
Πατρών ΕΚΓ, τηλ. 2610-325886
Πύργου, τηλ. 2620-34005

ποιος από όλους είσαι?Αλέκος Δημόπουλος?
Lepida
QUOTE(champion @ Nov 11 2008, 15:36 ) *
το παιχτη η το παραγοντα?

Ενας ειναι ο Βαγγελης .Ο ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.