Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
profitisilias9
QUOTE(kaukasios @ Oct 24 2008, 16:13 ) *
μπα ο προφητης χωρις τον δουκακη δεν βλεπω να κανει τιποτα!εναν παικτη ειχαν και τον εδιωξαν!


Αυτό θα το δούμε φίλε!
zigolo7
ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΕΤΟΣ 1

ΣΠΑΤΑ - ΕΦΟΑ 2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΑΛΑΤΣΙ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. 2

ΤΑΥΡΟΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
mpane

ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΟΛΑΡΓΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΔΙΠΛΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ.
Principle
QUOTE(champion @ Oct 24 2008, 11:27 ) *
ρουχα,παπουτσια,ταιηπ,αγορα δελτιων(γεωργοπουλος),ασφαλειες,προπονητης
,γραμματειες
μας κανουν κοντα στα 100000 μαζι με τους παιχτες

ασφαλειες αυτοκινητου icon_drunk.gif αμα δεν ξερεις μην λες πολλα. 63000 ολα μαζι. με 100000 αγοραζαμε και μια γκαρσονιερα.
pcl
QUOTE(champion @ Oct 24 2008, 14:33 ) *
εμεις ποιοι?εγω μιλαω κ δεν ειμαι αετος.
η περα ανεβηκε γιατι ετυχε μια παρεα παιχτων που ηταν για παραπανω απο β
γι αυτο κ εκανε συνχωνευση γιατι στην α χωρις λεφτα δε μενεις.
μονο η εφοα κ η ενωση ιλιου τη πρωτη χρονια που ανεβηκαν,σταθηκαν
με μπατζετ κατω των 15000ε στην α εσκα τα τελευταια 5 χρονια,οσοι
αλλοι το επιχειρησαν επεσαν αυτανδροι


Η Περα με ακριβως το ιδιο roster με περυσι , χωρις καμια προσθηκη και χωρις κανενα μπατζετ εμενε ανετα
φετος στην Α. Αλλωστε και η ομαδα που παιζει τωρα και παει μια χαρα , ειναι ουσιστικα η περσυνη ομαδα συν Χαρο,Κουκουζελη.
odysseas 1998
QUOTE(pcl @ Oct 27 2008, 13:24 ) *
Η Περα με ακριβως το ιδιο roster με περυσι , χωρις καμια προσθηκη και χωρις κανενα μπατζετ εμενε ανετα
φετος στην Α. Αλλωστε και η ομαδα που παιζει τωρα και παει μια χαρα , ειναι ουσιστικα η περσυνη ομαδα συν Χαρο,Κουκουζελη.

Η Ένωση Ηρακλείου-Πέρα κλουμπ όμως έχει καλό προπονητή που έχει δέσει την ομάδα.Ας είχατε εσείς τον Γκολφινόπουλο να τρώει τρίποντα μεχρι το τελευταίο λεπτό και να συνεχίζει να παίζει με ζώνη...
champion
QUOTE(pcl @ Oct 27 2008, 11:24 ) *
Η Περα με ακριβως το ιδιο roster με περυσι , χωρις καμια προσθηκη και χωρις κανενα μπατζετ εμενε ανετα
φετος στην Α. Αλλωστε και η ομαδα που παιζει τωρα και παει μια χαρα , ειναι ουσιστικα η περσυνη ομαδα συν Χαρο,Κουκουζελη.

ειναι κ αλλοι παιχτες .χαλκιδης λοιζος,τσαμπουρης,πισιτελης δεν ειναι κακοι
rookie #6
kalhspera paidia eimai neo melos sthn parea sas , euxomai na poume kai na suzhthsoume diafora gia authn thn kathgoria kai kuriws na leme oso ginetai ta pragmata me to onoma tous.....kalws sas brhka loipon ! bball.gif
Thrasiboulos
QUOTE(champion @ Oct 27 2008, 14:57 ) *
ειναι κ αλλοι παιχτες .χαλκιδης λοιζος,τσαμπουρης,πισιτελης δεν ειναι κακοι



Και εγω καινουργιος ειμαι,καλως σας βρηκα λοιπον...
Ποιοι ειναι αυτοι??παιζουν?υπαρχουν?και ο προπονητης με τι ακριβως την εχει δεσει την ομαδα?????
Jabar
Καλώς ήλθατε.Παρακαλώ να γράφετε νε ελληνικούς χαρακτήρες.Διαβάστε και τον κανονισμό .Καλά ποσταρίσματα.
rookie #6
καλη επιτυχια στο Μαρκοπουλο σημερα , που παει για ενα θαυμα ........
champion
QUOTE(rookie #6 @ Oct 27 2008, 15:39 ) *
καλη επιτυχια στο Μαρκοπουλο σημερα , που παει για ενα θαυμα ........

δε νομιζω οτι εχει τις δυνατοτητες
champion
κωμικοτραγικα πραγματα συμβαινουν στον αετο.
περισοτερα μετα τη παρελαση!!
panospatra
προφητη μηπως εμαθες την κληρωση για το αν παιζουμε σαββατο η κυριακη ;
Vivalocos21
Έχασε το Μαρκόπουλο αλλά μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη στο τέλος.. Τσίρος τρομερός, σίγουρα ο καλύτερος παίχτης του αγώνα και ας ήταν και τραυματίας... Καλή μας συνέχεια!
nikefalin
Νίκη - Γαλάτσι 2
zigolo7
Nίκη - Γαλάτσι 64 - 70
σπατα - εφοα 2 +2
ταυρος - πεντέλη 1 +20
Ραφήνα - Ιλιον 1 +2
GREER
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΑΡΗΣ 60-70, αν δεν κανω λαθος. Εχουμε φτασει πλεον 4η αγωνιστικη και εχω ενα μικρο, η αληθεια ειναι, δειγμα του επιπεδου της Α'ΕΣΚΑ. Και επιμενω οτι το επιπεδο ειναι πολυ εως παρα πολυ, χαμηλο. Μετριοτατες ομαδες με μπασκετ που βλεπουμε στις γειτονιες,στα ανοιχτα γηπεδα. Ενα τιποτα, σε μια κατηγορια που ειναι κατω απο τη Γ'ΕΘΝΙΚΗ.
baller
QUOTE(GREER @ Oct 27 2008, 23:31 ) *
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΑΡΗΣ 60-70, αν δεν κανω λαθος. Εχουμε φτασει πλεον 4η αγωνιστικη και εχω ενα μικρο, η αληθεια ειναι, δειγμα του επιπεδου της Α'ΕΣΚΑ. Και επιμενω οτι το επιπεδο ειναι πολυ εως παρα πολυ, χαμηλο. Μετριοτατες ομαδες με μπασκετ που βλεπουμε στις γειτονιες,στα ανοιχτα γηπεδα. Ενα τιποτα, σε μια κατηγορια που ειναι κατω απο τη Γ'ΕΘΝΙΚΗ.

kaneis lathos greer.. perusi ta paixnidia pou epaizan oi omades me volo pisteveis oti htan antiprosopeutika ths B' ethnikhs? isos den exeis dei k kammia oraia omada! 5 persunoi 5 paixtes ths B k arketoi ths G exoun exoun katevei fetos
dominik
καλησπερα κ απο μενα!
αυτη την αγωνιστικη,βρεθηκα παλι στα σπατα για να δω αν τελικα ειχα αδικο στα συμπερασματα που εβγαλα προ δυο εβδομαδων για την ομωνυμη ομαδα..
τελικα πραγματι φαινεται οτι θα χουν μια δυσκολη χρονια φετος...
η εφοα που κατεβηκε με 9 παικτες απο τους οποιους ενας πιτσιρικας δεν επαιξε καθολου,ενας μπηκε καπου στο 32 λογω αποβολης του 5αριου της ομαδας και ενας τριτος που επαιξε ελαχιστα νικησε δυο ποντους μεσα στα σπατα..
πραγματικα συγχαρητηρια στην εφοα που εδωσε το 110 τοις εκατο και με μπροσταρηδες το 10,κυριως, και το8, παικτες που ρχικα τουλαχιστο δεν γεμιζουν το ματι,πετυχαν μια μεγαλη νικη!
δεν ξερω αν η ομαδα ειχε ελλειψεις,αλλα αν οχι, η εφοα πιθανον θα παλεψει να υποβιβαστει με αξιοπρεπεια..
το σκηνικο στο τελος του αγωνα με τους παικτες της εφοα να πανηγυριζουν σα να πηραν την euroleague και τα σπατα να κοιτουν το ταμπλο και να μη πιστευουν οτι χασανε τα λεει ολα..
οσον αφορα τα σπατα,ισχυει ο,τι ειπα την πρωτη φορα που τους ειδα..ομαδα με οχι κακο ροστερ,αλλα χωρις προσανατολισμο..
τελικο σκορ αμ δεν κανω λαθος 58-60!
να σται καλα
soouza
Καλησπέρα. smiley.gif

Ο Άρης κέρδισε στο Μαρκόπουλο 70-60 την ομώνυμη ομάδα(ημίχρονο 37-29).

Στην αρχή του αγώνα οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ.Το πρώτο δεκάλεπτο είχε πολλές άστοχες τελικές ενώ στα τέλη του δευτέρου ο Άρης πήρε μία καλή διαφορά κι έτσι πήγε στην ανάπαυλα με +8.

Στο δεύτερο μέρος τώρα ό Άρης με ένα ξέσπασμα και παίζοντας αρκετά καλά ξέφυγε με 18 πόντους δείχνοντας να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό του αγώνα.

Το ξέσπασμα από πλευράς Μαρκόπουλου ήταν διαρκείας,έφτασε και στο -4 αλλά ως εκεί.Δεν μπόρεσε στο τέλος κι ο Άρης, νομίζω δίκαια,πήρε την πολύτιμη νίκη.

Από την ομάδα των γηπεδούχων ξεχώρισα δύο πολύ καλούς περιφερειακούς.Από την φιλοξενούμενη ομάδα,Γεωργαλάς όλα τα λεφτά,Βασιλείου πολύ δουλειά στην άμυνα,Τόλιος αποτελεσματικός, όλα καλά.Ο Βουτέρης δείχνει να αρχίζει να πατάει γερά.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif

GREER
QUOTE(baller @ Oct 28 2008, 00:37 ) *
kaneis lathos greer.. perusi ta paixnidia pou epaizan oi omades me volo pisteveis oti htan antiprosopeutika ths B' ethnikhs? isos den exeis dei k kammia oraia omada! 5 persunoi 5 paixtes ths B k arketoi ths G exoun exoun katevei fetos


Λοιπον εχω δει Πετρουπολη,Ιλιον,Ηρακλειο και Ραφηνα. Ποια ομαδα ειναι καλυτερη απο αυτες στην Α'ΕΣΚΑ για να συγκρινω?? Πες μου ποια ειναι και οταν την δω θα σου απαντησω για το επιπεδο. Τωρα το οτι παιζουν φετος 5 παιχτες που επαιζαν Β'Εθνικη δεν μου λεει κατι. Ασε που ξεχωριζουν μερικοι σαν τη μυγα μες στο γαλα και δεν νομιζω οτι ειναι καλο αυτο.

Υ.Γ. Αστοχο το παραδειγμα σου για τον Βολο. Μιλησες για μια ομαδα διαλυμενη που κατα λαθος επαιζε Β'ΕΘΝΙΚΗ με το εφηβικο της. Πεντε τουλαχιστον ομαδες της Β' περσυ ηταν επιπεδου Α2. Αυτο τα λεει ολα.
baller
oloi eixan paixei to galatsi na xasei! kalos kouvas..
profitisilias9
QUOTE(panospatra @ Oct 27 2008, 23:17 ) *
προφητη μηπως εμαθες την κληρωση για το αν παιζουμε σαββατο η κυριακη ;


Δεν έχουν οριστεί ακόμα οι ώρες και οι ημέρες!
champion
QUOTE(zigolo7 @ Oct 27 2008, 22:12 ) *
Nίκη - Γαλάτσι 64 - 70
σπατα - εφοα 2 +2
ταυρος - πεντέλη 1 +20
Ραφήνα - Ιλιον 1 +2

χολαργος - αετος 1 +1
πολυ κακο παιχνιδι με τα πρωτα ανυσηχητικα μηνυματα για χολαργο
που πηρε το ματσακι στη ζαρια αλλα με κακο μπασκετ κ χωρις οργανωμενες
επιθεσεις στο τελος.ελειπαν στεφανης,πουλη αλλα αυτον τον αετο τον
ειχαν για 20 ποντους
GREER
QUOTE(soouza @ Oct 28 2008, 00:56 ) *
Καλησπέρα. smiley.gif

Ο Άρης κέρδισε στο Μαρκόπουλο 70-60 την ομώνυμη ομάδα(ημίχρονο 37-29).

Στην αρχή του αγώνα οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ.Το πρώτο δεκάλεπτο είχε πολλές άστοχες τελικές ενώ στα τέλη του δευτέρου ο Άρης πήρε μία καλή διαφορά κι έτσι πήγε στην ανάπαυλα με +8.

Στο δεύτερο μέρος τώρα ό Άρης με ένα ξέσπασμα και παίζοντας αρκετά καλά ξέφυγε με 18 πόντους δείχνοντας να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό του αγώνα.

Το ξέσπασμα από πλευράς Μαρκόπουλου ήταν διαρκείας,έφτασε και στο -4 αλλά ως εκεί.Δεν μπόρεσε στο τέλος κι ο Άρης, νομίζω δίκαια,πήρε την πολύτιμη νίκη.

Από την ομάδα των γηπεδούχων ξεχώρισα δύο πολύ καλούς περιφερειακούς.Από την φιλοξενούμενη ομάδα,Γεωργαλάς όλα τα λεφτά,Βασιλείου πολύ δουλειά στην άμυνα,Τόλιος αποτελεσματικός, όλα καλά.Ο Βουτέρης δείχνει να αρχίζει να πατάει γερά.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif

Τα δυο εφταρια εκαναν τη διαφορα στο συγκεκριμενο αγωνα. Ο Τσιρος απο το Μαρκοπουλο και ο Γεωργαλας απο τον Αρη, ο οποιος κερδισε το Μαρκοπουλο μονος του κατα τη γνωμη μου.
champion
QUOTE(baller @ Oct 27 2008, 23:09 ) *
oloi eixan paixei to galatsi na xasei! kalos kouvas..

μαλλον ειχαν παιξει τη νικη να κερδισει διοτι δε πιστευαν στο γαλατσι
μεσα στο κουβα κ γω με 7/8 λογω γαλατσιου
westside
Χάσαμε σήμερα στη Ραφήνα με 74-72 σε ένα παιχνίδι που ξεκινήσαμε πολύ καλά και το ελέγχαμε μέχρι τα τέλη του ημιχρόνου. Από εκεί και πέρα όμως, η Ραφήνα επέβαλε το ρυθμό της και κατάφερε να συντηρεί ένα μικρό προβάδισμα μέχρι το τέλος. . Εμείς προσπάθησαμε να αντιδράσουμε και καταφέραμε να φτάσουμε σε απόσταση αναπνοής λίγα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε αλλά δεν σταθήκαμε τυχεροί σε 2-3 σουτ και μοιραία χάσαμε. . Θεωρώ ότι κάναμε το χειρότερο φετινό μας παιχνίδι αλλά ακόμη και έτσι θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει. . Η Ραφήνα πήγε το παιχνιδί στη δύναμη χωρίς εμείς να αντιδράσουμε σωστά και πήρε αυτό που ήθελε. .
Olorin
ΕΝΩΣΗ ΤΥΦΩΝΑ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ - ΚΕΡΑΤΕΑ 94-58 (46-30)

Εύκολη σχετικά νίκη για την Ένωση (σίγουρα πιο εύκολη από όσο περιμέναμε), με τη διαφορά να φτάνει στους +20 πόντους από το πρώτο 10λεπτο, με πολλά εύστοχα τρίποντα από πλευράς μας...

Η Κερατέα (με βάση αυτό που έδειξε σήμερα, πάντα), θεωρώ πως αν χάσει την επόμενη αγωνιστική και από το Μαρκόπουλο, δύσκολα θα μπορέσει να ανακάμψει και μάλλον θα αποτελέσει την πρώτη ομάδα που θα ακολουθήσει τον Αθηναϊκό στη Β'ΕΣΚΑ...
soouza
QUOTE(GREER @ Oct 28 2008, 01:14 ) *
Τα δυο εφταρια εκαναν τη διαφορα στο συγκεκριμενο αγωνα. Ο Τσιρος απο το Μαρκοπουλο και ο Γεωργαλας απο τον Αρη, ο οποιος κερδισε το Μαρκοπουλο μονος του κατα τη γνωμη μου.

Να σου πω την αλήθεια μου άρεσε περισσότερο το 14 του Μαρκόπουλου.Για τον Άρη ο Γεωργαλάς,ελλλείψει Χρονόπουλου,πήρε τις περισσότερες φάσεις.Νομίζω όμως κι οι άλλοι παίκτες του Άρη βοήθησαν σημαντικά ως προανέφερα. bball.gif
petza168
Γεια σας παιδιά εμείς καταφέραμε να πάρουμε μία πολύ σημαντική νίκη απέναντι στα σπάτα.Έχουμε σημαντικές ελλείψεις και πιστεύω ότι με τιν προσθήκη τον παιδιών θα είμαστε ακόμα καλύτεροι στη συνέχεια.Ελπίζω το παιδί που λέει ότι πανηγυρίζαμε λες και πήραμε την euroleague να μην το λέει ειρωνικά.Σήμερα να καταλάβετε ήμασταν 5 άντρες και 4 πιτσιρικάδες.
Τελικό σκορ
ΣΠΑΤΑ-ΕΦΟΑ 59-61
rookie #6
μαρκοπουλο - αρης πετρουπολης δεν τα καταφερε το μαρκοπουλο και γνωμη μου ειναι οτι δεν εχει πιστεψει ακομα στις δυνατοτητες του , σιγουρα η συνεχεια ειναι μεγαλη και να περιμενετε ολοι ανακαμψη απο το μαρκοπουλο και στο τελος θα σωθει ...... bball.gif οποιος αλλος υποστηριζει το μαρκοπουλο , παρακαλω να μου στειλει μνμ
alexas10

τιμη κ δοξα στον Τζωρτζη Δρακακη που οδηγησε την ομαδα του στη νικη μεσα στο Σπυρο Λουη... 77.gif 77.gif
basketka*los
QUOTE(GREER @ Oct 28 2008, 00:31 ) *
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΑΡΗΣ 60-70, αν δεν κανω λαθος. Εχουμε φτασει πλεον 4η αγωνιστικη και εχω ενα μικρο, η αληθεια ειναι, δειγμα του επιπεδου της Α'ΕΣΚΑ. Και επιμενω οτι το επιπεδο ειναι πολυ εως παρα πολυ, χαμηλο. Μετριοτατες ομαδες με μπασκετ που βλεπουμε στις γειτονιες,στα ανοιχτα γηπεδα. Ενα τιποτα, σε μια κατηγορια που ειναι κατω απο τη Γ'ΕΘΝΙΚΗ.

Συμφωνω μαζι σου φιλε του Λαυριου...Αλλα η αποψη μου ειναι οτι εχει πεσει γενικα το επιπεδο του μπασκετ και αυτο σιγουρα οφειλεται στους ανωτερους και αυτα που κανουν...Αν πηγαινετε σε παιχνιδια Α2 θα δειτε ομαδες που δε θα πρωταγωνιστουσαν στη Γ'Εθνικη,κατι που θεωρειτε αδιανοητο πριν καποια χρονια...Στη β' υπηρχαν ομαδες που δε θα τα εβγαζαν περα στα τοπικα...Το αποτελεσμα ειναι να αξιζει το πρωταθλημα της Α2 εκτος μιας δυο ομαδων,οι μισες της Β' και 5-6 της Γ' και λιγοι καλοι παικτες στα τοπικα χωρις να παιζουν ιχνος στοιχειωδους μπασκετ...Τοσοι παικτες εχουν μεινει πλεον,δε γεμιζουν τα ροστερ!Η συμπεριφορα των ανωτερων διωχνει τα παιδια απο το μπασκετ!Μηδεν πληρωμες,μηδεν προστασια,μηδεν ασφαλιση,μηδεν προπονηση,μηδεν βοηθεια,μηδεν αξιοκρατεια!Ειναι κοντα ο καιρος που θα λιγοστεψουν οι κατηγοριες
odysseas 1998
Χολαργός-Αετός:66-63
Ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος σε ένα ματς για γερά νεύρα.Ο Αετός στο τελευταίο 6λεπτο πέρασε μπροστά στο σκορ με 3-4 πόντους και συντηρούσε τη μικρή διαφορά μέχρι το τελευταίο 1,5 λεπτό που το σκορ ήταν 60-63.Ο Χολαργός ισοφάρισε με τρίποντο και φτάσαν να έχουν από μία επίθεση.Κακή η τελευταία επίθεση του Αετού και τελευταία επίθεση για Χολαργό.Άστοχο το σουτ,αλλά επιθετικό ριμπάουντ και κερδισμένο αντιαθλητικό φάουλ,μία βολή μέσα,φάουλ στην επαναφορά και 2 βολές μέσα και 66-63.Στα 6 δευτερόλεπτα κάνουν φάουλ ή ομάδα του Χολαργού για να μην δώσει προσπάθεια για τρίποντο,χάνεται η πρώτη βολή,χάνεται εσκεμμένα και η δεύτερη αλλά το ριμπάουντ το πήραν οι παίχτες του Χολαργού.Πολύ καλή η διαιτησία σε ένα δύσκολο και δυνατό παιχνίδι.Ο Αετός δυστυχώς δεν θυμίζει ΟΜΑΔΑ,αλλά συνοθήλευμα παικτών(καλών μάλιστα) που όμως δεν είναι δουλεμένο στις προπονήσεις και δεν υπάρχει πειθαρχία.Συγχαρητήρια στον Χολαργό για τη νίκη.Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει κάτι στην ομάδα του Αετού...
acid
Τυφώνας-Πέρα - Κερατέα: πολλά με λίγα

Η Κερατέα δεν είχε καμία στρατηγική στο παιχνίδι της, φάνηκε αδιάβαστη και απροετοίμαστη. Μεγάλη διαφορά δυναμικότητας.
Η έκβαση του αγώνα δεν επιτρέπει ασφαλή συμπεράσματα για τις δυνατότητες του Τυφώνα-Πέρα. Ουσιαστικά, δίνει εξετάσεις την Δευτέρα με Γαλάτσι, που πέτυχε τρελό διπλό στο Μαρούσι. Αν πάει το παιχνίδι σε μεγάλα σκορ μπορεί να έχει πρόβλημα το Γαλάτσι. Σε αντίθετη περίπτωση το βλέπω σχετικά εύκολο άσσο.
Είδομεν...


mimos8
μεγαλο και καθαρο διπλο του γαλατσιου στο μαρουσι.το γαλατσι απο το πρωτο δευτερολεπτο επεβαλε το ρυθμο του και συντηρουσε το προβαδισμα σε ολο σχεδον το ματς.εξαιρετικη εμφανιση απο το περιφερειακο διδυμο του γαλατσιου ,τασσιοπουλο-θεοδωριδη,ειδικα ο δευτερος απεδειξε αποψε οτι ειναι καθαροαιμος playmaker δινοντας στην ομαδα του ιδανικο ρυθμο και καθαρες επιλογες.παρ ολα αυτα τη διαφορα στο παιχνιδι την εκανε ο δρακακης που γεμισε τη ρακετα,ελεγξε την εναερια κυκλοφορια,περιορισε τους αντιπαλους ψηλους και συνολικα πετυχε ενα ξεκαθαρο double-double σε ποντους και ριμπαουντ.
paralias
QUOTE(basketka*los @ Oct 28 2008, 03:50 ) *
Συμφωνω μαζι σου φιλε του Λαυριου...Αλλα η αποψη μου ειναι οτι εχει πεσει γενικα το επιπεδο του μπασκετ και αυτο σιγουρα οφειλεται στους ανωτερους και αυτα που κανουν...Αν πηγαινετε σε παιχνιδια Α2 θα δειτε ομαδες που δε θα πρωταγωνιστουσαν στη Γ'Εθνικη,κατι που θεωρειτε αδιανοητο πριν καποια χρονια...Στη β' υπηρχαν ομαδες που δε θα τα εβγαζαν περα στα τοπικα...Το αποτελεσμα ειναι να αξιζει το πρωταθλημα της Α2 εκτος μιας δυο ομαδων,οι μισες της Β' και 5-6 της Γ' και λιγοι καλοι παικτες στα τοπικα χωρις να παιζουν ιχνος στοιχειωδους μπασκετ...Τοσοι παικτες εχουν μεινει πλεον,δε γεμιζουν τα ροστερ!Η συμπεριφορα των ανωτερων διωχνει τα παιδια απο το μπασκετ!Μηδεν πληρωμες,μηδεν προστασια,μηδεν ασφαλιση,μηδεν προπονηση,μηδεν βοηθεια,μηδεν αξιοκρατεια!Ειναι κοντα ο καιρος που θα λιγοστεψουν οι κατηγοριες


Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω οτι μεγάλο πρόβλημα είναι και η έλλειψη καλών προπονητών. Πόσους απο τους προπονητές σε Α και Β ΕΣΚΑ θα χαρακτηρίζατε γνώστες του αθλήματος; Έχοντας παίξει και στις δυο κατηγορίες για αρκετά χρόνια έχω διαπιστώσει οτι όχι μόνο είναι ελάχιστοι αλλά πολλές φορές βρίσκονται και χωρίς δουλειά.
Βασικό ρόλο παίζουν και οι παράγοντες οι οποίοι δεν δίνουν καμιά σημασία στα τμήματα υποδομών και γι' αυτό μειώνονται κα τα παιδιά που ασχολούνται με το μπάσκετ. Πιστεύω οτι οι ομάδες στα τοπικά πρωταθλήματα είναι πάρα πολλές ενώ θα έπρεπε να αποκελίονται αυτές που δεν έχουν τμήματα υποδομών. Μόνο έτσι μπορεί να γίνει κάτι. Αλλιώς το ερασιτεχνικό (και όχι μόνο) μπάσκετ θα μαραζώσει.
Όλο αυτό βέβαια είναι μια μεγάλη κουβέντα την οποία θα έπρεπε να κάνουμε όσοι αγαπάμε το μπάσκετ. Ίσως το φόρουμ, εφόσον έχει τόσο μεγάλη απήχηση να μπορεσει να κάνει μια τέτοια κουβέντα. Εγώ βέβαια δεν θα πάρω μέρος γιατί είμαι πολύ μακρυά απο την Ελλάδα. Τον Ιανουάριο του 2010 ίσως.
3d-razen
QUOTE(paralias @ Oct 28 2008, 04:41 ) *
Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω οτι μεγάλο πρόβλημα είναι και η έλλειψη καλών προπονητών. Πόσους απο τους προπονητές σε Α και Β ΕΣΚΑ θα χαρακτηρίζατε γνώστες του αθλήματος; Έχοντας παίξει και στις δυο κατηγορίες για αρκετά χρόνια έχω διαπιστώσει οτι όχι μόνο είναι ελάχιστοι αλλά πολλές φορές βρίσκονται και χωρίς δουλειά.
Βασικό ρόλο παίζουν και οι παράγοντες οι οποίοι δεν δίνουν καμιά σημασία στα τμήματα υποδομών και γι' αυτό μειώνονται κα τα παιδιά που ασχολούνται με το μπάσκετ. Πιστεύω οτι οι ομάδες στα τοπικά πρωταθλήματα είναι πάρα πολλές ενώ θα έπρεπε να αποκελίονται αυτές που δεν έχουν τμήματα υποδομών. Μόνο έτσι μπορεί να γίνει κάτι. Αλλιώς το ερασιτεχνικό (και όχι μόνο) μπάσκετ θα μαραζώσει.
Όλο αυτό βέβαια είναι μια μεγάλη κουβέντα την οποία θα έπρεπε να κάνουμε όσοι αγαπάμε το μπάσκετ. Ίσως το φόρουμ, εφόσον έχει τόσο μεγάλη απήχηση να μπορεσει να κάνει μια τέτοια κουβέντα. Εγώ βέβαια δεν θα πάρω μέρος γιατί είμαι πολύ μακρυά απο την Ελλάδα. Τον Ιανουάριο του 2010 ίσως.



Ας μην απαντησω στην ερωτηση σου καλυτερα γιατι μπορει να εκτεθω...
Θα αναφερω μονο ενα ονομα.Μπεκες...Οποιος εχει συνεργαστει μαζι του μπορει να μου πει την γνωμη του.
dominik
QUOTE(petza168 @ Oct 28 2008, 02:28 ) *
Γεια σας παιδιά εμείς καταφέραμε να πάρουμε μία πολύ σημαντική νίκη απέναντι στα σπάτα.Έχουμε σημαντικές ελλείψεις και πιστεύω ότι με τιν προσθήκη τον παιδιών θα είμαστε ακόμα καλύτεροι στη συνέχεια.Ελπίζω το παιδί που λέει ότι πανηγυρίζαμε λες και πήραμε την euroleague να μην το λέει ειρωνικά.Σήμερα να καταλάβετε ήμασταν 5 άντρες και 4 πιτσιρικάδες.
Τελικό σκορ
ΣΠΑΤΑ-ΕΦΟΑ 59-61

φιλε petza168 δε καταλαβαινω απο που συμπερανες οτι το λεω ειρωνικα..
απλα με βαση το υλικο πετυχατε μια τοσο απροσμενη νικη,και μαλιστα ΑΞΙΟΤΑΤΑ,που δικαιως πανηγυριζατε στο τελος πολυ εντονα!
να σαι καλα
B.SCOTT4
Kalimera

Ena terastio bravo stous sipektes mou kai ton proponiti mou gia tin poli simantiki niki mesa sta spata!! Eimai enas apo tous travmaties mazi me ton kopsi... Eimai sigouros oti auti i niki tha voithisei poli tin aftopepithisi tis omadas...

Bravo ston drakaki gia tin mesti emfanisi tou mesa ato marousi!
den xriazete na kanei kai allo kalo pexnidi sto loui.....

Ksana sto gipedo tin deutera..noulmister is back
Jabar
QUOTE(B.SCOTT4 @ Oct 28 2008, 12:16 ) *
Kalimera

Ena terastio bravo stous sipektes mou kai ton proponiti mou gia tin poli simantiki niki mesa sta spata!! Eimai enas apo tous travmaties mazi me ton kopsi... Eimai sigouros oti auti i niki tha voithisei poli tin aftopepithisi tis omadas...

Bravo ston drakaki gia tin mesti emfanisi tou mesa ato marousi!
den xriazete na kanei kai allo kalo pexnidi sto loui.....

Ksana sto gipedo tin deutera..noulmister is back

Εχουμε φτάσει σε ένα καλό σημείο να συζητάμε για μπάσκετ,με ωραίο τρόπο χωρίς χαζές αντιπαραθέσεις.Επίσης πέφτουν ιδέες για σοβαρές συζητήσεις.Να θυμίσω το τόπικ με τις θεσμικές συζητήσεις.Γράψτε λοιπόν με ελληνικούς χαρακτήρες ώστε να διευκολήνουμε την ανάγνωση.Ευχαριστώ
greeklish.jpeg
Vivalocos21
QUOTE(soouza @ Oct 28 2008, 02:12 ) *
Να σου πω την αλήθεια μου άρεσε περισσότερο το 14 του Μαρκόπουλου.Για τον Άρη ο Γεωργαλάς,ελλλείψει Χρονόπουλου,πήρε τις περισσότερες φάσεις.Νομίζω όμως κι οι άλλοι παίκτες του Άρη βοήθησαν σημαντικά ως προανέφερα. bball.gif

Επίτρεψε μου να παρέμβω και να πω την γνώμη μου.. το 14 δείχνει σταθερότητα πετυχαίνοντας πολλούς πόντους και η ομάδα σε κάθε αγώνα ξέρει τι θα πάρει από αυτόν. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι το 7 του Μαρκοπούλου έκανε τη διαφορά και ήταν μακράν ο καλύτερος παίχτης και επιθετικά και αμυντικά (και πρέπει να συνεχίσει έτσι). Από τον Άρη σίγουρα ξεχώρισε το 7 όπου για να λέμε την αλήθεια έφαγε πολύ "ξύλο", άντεξε και μπράβο του.. Στον Άρη δεν υπήρχε επιθετικά οργάνωση και φαινόταν η απουσία του πλέι μέικερ που δεν το εκμεταλλεύτηκε το Μαρκόπουλο.. Γενικότερη εικόνα του αγώνα ήταν αυτό το σχόλιο και ξέφυγα!
CALGON
Κ.Ο ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΑΕΤΟΣ Γ.Α.Σ :66-63

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΘΕΩΝΑΣ ΜΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:16-21,38-35,54-50,66-63

Κ.Ο ΧΟΛΑΡΓΟΥsad.gifΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ):ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ,ΤΣΙΩΜΟΣ 11(1),ΣΤΑΘΑΤΟΣ 16(1),ΜΗΤΡΟΥ 14(2),ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ,ΡΩΣΣΗΣ 8(2),ΜΑΝΤΖΙΟΣ,ΜΠΑΛΤΑΣ,ΣΙΟΥΤΗΣ,ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 4,ΚΙΑΠΕΚΟΣ 13

ΑΕΤΟΣ Γ.Α.Σsad.gifΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΣ):ΡΑΔΗΣ 13(1),ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ,ΜΠΟΥΡΑΣ,ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 12,ΠΑΠΑΣΤΥΛΙΑΝΟΣ,ΜΠΙΤΣΙΚΑΣ 2,ΠΕΡΓΑΝΤΗΣ 7,ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ 2,ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 5(1),ΚΟΥΝΤΟΥΜΑΔΗΣ 16,ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 6
pcl
δεν ειπε κανεις οτι ειναι κακοι.ακομα και αυτοι που μενουν εκτος 12αδας,θα ηταν βασικοι σε πολλες ομαδες.
pcl
QUOTE(champion @ Oct 27 2008, 14:57 ) *
ειναι κ αλλοι παιχτες .χαλκιδης λοιζος,τσαμπουρης,πισιτελης δεν ειναι κακοι



δεν ειπε κανεις οτι ειναι κακοι.ακομα και αυτοι που μενουν εκτος 12αδας,θα ηταν βασικοι σε πολλες ομαδες.
GREER
QUOTE(basketka*los @ Oct 28 2008, 02:50 ) *
Συμφωνω μαζι σου φιλε του Λαυριου...Αλλα η αποψη μου ειναι οτι εχει πεσει γενικα το επιπεδο του μπασκετ και αυτο σιγουρα οφειλεται στους ανωτερους και αυτα που κανουν...Αν πηγαινετε σε παιχνιδια Α2 θα δειτε ομαδες που δε θα πρωταγωνιστουσαν στη Γ'Εθνικη,κατι που θεωρειτε αδιανοητο πριν καποια χρονια...Στη β' υπηρχαν ομαδες που δε θα τα εβγαζαν περα στα τοπικα...Το αποτελεσμα ειναι να αξιζει το πρωταθλημα της Α2 εκτος μιας δυο ομαδων,οι μισες της Β' και 5-6 της Γ' και λιγοι καλοι παικτες στα τοπικα χωρις να παιζουν ιχνος στοιχειωδους μπασκετ...Τοσοι παικτες εχουν μεινει πλεον,δε γεμιζουν τα ροστερ!Η συμπεριφορα των ανωτερων διωχνει τα παιδια απο το μπασκετ!Μηδεν πληρωμες,μηδεν προστασια,μηδεν ασφαλιση,μηδεν προπονηση,μηδεν βοηθεια,μηδεν αξιοκρατεια!Ειναι κοντα ο καιρος που θα λιγοστεψουν οι κατηγοριες

Εχεις περα για περα δικιο σε αυτα που λες. Ξερω πολλες τετοιες περιπτωσεις. Εδω δεν βλεπεις τι γινεται στη πρωτη την ταξη Εθνικη κατηγορια εν ετη 2009?? Πρωταθλημα 13 ομαδων. Ουτε 20 χρονια πριν... Τι να λεμε λοιπον???

GREER
QUOTE(Vivalocos21 @ Oct 28 2008, 13:00 ) *
Επίτρεψε μου να παρέμβω και να πω την γνώμη μου.. το 14 δείχνει σταθερότητα πετυχαίνοντας πολλούς πόντους και η ομάδα σε κάθε αγώνα ξέρει τι θα πάρει από αυτόν. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι το 7 του Μαρκοπούλου έκανε τη διαφορά και ήταν μακράν ο καλύτερος παίχτης και επιθετικά και αμυντικά (και πρέπει να συνεχίσει έτσι). Από τον Άρη σίγουρα ξεχώρισε το 7 όπου για να λέμε την αλήθεια έφαγε πολύ "ξύλο", άντεξε και μπράβο του.. Στον Άρη δεν υπήρχε επιθετικά οργάνωση και φαινόταν η απουσία του πλέι μέικερ που δεν το εκμεταλλεύτηκε το Μαρκόπουλο.. Γενικότερη εικόνα του αγώνα ήταν αυτό το σχόλιο και ξέφυγα!

Σωστος ο Vivalocos21. Βλεπεις μπασκετ. Μην βλεπετε μονο τους ποντους ρε παιδια. Ο Τζανιδακης(το 14) ειναι σουπερ παιχτης. Μεγαλος σκορερ, αλλα εχθες δεν τραβηξε. Εαν ηταν ο γνωστος Τζανιδακης και σε συνδυασμο με τη σουπερ εμφανιση του Τσιρου, πιστεψε με, φιλε μου απο την Πετρουπολη οτι θα χανατε με 10 ποντους διαφορα. Παντως σε γενικες γραμμες αξιζε ο Αρης τη νικη λογω των περισσοτερων επιλογων και της ψυχραιμιας που ειχε στα κρισιμα σημεια του αγωνα ο Γεωργαλας, ο οποιος επιμενω κερδισε μονος του.
pointguard
QUOTE(mimos8 @ Oct 28 2008, 02:34 ) *
μεγαλο και καθαρο διπλο του γαλατσιου στο μαρουσι.το γαλατσι απο το πρωτο δευτερολεπτο επεβαλε το ρυθμο του και συντηρουσε το προβαδισμα σε ολο σχεδον το ματς.εξαιρετικη εμφανιση απο το περιφερειακο διδυμο του γαλατσιου ,τασσιοπουλο-θεοδωριδη,ειδικα ο δευτερος απεδειξε αποψε οτι ειναι καθαροαιμος playmaker δινοντας στην ομαδα του ιδανικο ρυθμο και καθαρες επιλογες.παρ ολα αυτα τη διαφορα στο παιχνιδι την εκανε ο δρακακης που γεμισε τη ρακετα,ελεγξε την εναερια κυκλοφορια,περιορισε τους αντιπαλους ψηλους και συνολικα πετυχε ενα ξεκαθαρο double-double σε ποντους και ριμπαουντ.

ευχαριστώ κολλητέ! όλοι παίξαμε καλά και πάμε τώρα για δύσκολο παιχνίδι στην έδρα μας. Ελπίζω να είναι πάλι γεμάτο το γήπεδο.. Γειά σου greer θηρίο
terastios
Αιολος Ταυρος - Πεντελη +20
Απίστευτη ευστοχία στην αρχή για τον Ταυρο 7-8 συνεχόμενα τρίποντα χωρίς να απαντηθούν από την Πεντέλη η οποία δεν έκανε κάτι για να αλλάξει την πορεία του παιχνιδιού. Το παιχνίδι πηγαινε με διαφορά +10με 15 για τον Ταύρο, η Πεντέλη προσπάθησε το πήγε στο -5 αλλά την πρόδωσε η άμυνα και στο τέλος έγινε το +20. Πολύ καλό στήσιμο του Ταύρου ο οποίος έφερε το παιχνίδι στα μέτρα του με σουτ εκτός ρακέτας και το τελείωσε χωρίς να ιδρώσει. Δειχνει πολύ καλή ομάδα που αν συνεχίσει έτσι βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για τις πρώτες θέσεις. bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.