Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
larry33
QUOTE(zigolo7 @ May 25 2009, 16:03 ) *
Η Νίκη Αμαρουσίου την επόμενη χρονιά δεν θα συνεχίσει την συνεργασία της με τον προπονητή Γιώργο Κωλέτση.


Α ρε αποτυχημένε Κολέτση....εσύ φταίς για την "μετριότατη" πορεία!
Η αλήθεια είναι ότι με αυτό το υλικό και νεοφώτιστος...έπρεπε να βγείς τουλάχιστον πρώτος smiley.gif smiley.gif !
Δυστυχώς φαίνεται ότι όσοι ξέρουν μπάσκετ και έχουν άποψη είναι προβληματικοί......!
Του χρόνου στην επόμενη ομάδα πάρε τον Goldhandaki δεύτερο και εμένα τρίτο!
Τα λέμε!
neopen32
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 83-72
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 70-69
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 71-69
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 74-80
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 73-120
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 73-49
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 91-58
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 48-67

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 55 30 25 5 0 2247 1915 332
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 54 30 24 6 0 2412 2006 406

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 54 30 24 6 0 2315 1939 376
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 51 30 21 9 0 2196 2087 109
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 50 30 20 10 0 2217 1970 247
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡ 50 30 20 10 0 2160 1964 196
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 49 30 19 11 0 2188 2018 170
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 48 30 18 12 0 2102 1954 148
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦ 47 30 17 13 0 2174 2162 12
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 44 30 14 16 0 2159 2172 -13
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 41 30 11 19 0 1966 2185 -219
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 40 30 10 20 0 2053 2091 -38
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 37 30 7 23 0 2078 2295 -217
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 36 30 6 24 0 1863 2166 -303
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 34 30 4 26 0 1873 2269 -396
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 30 30 0 30 0 1575 2385 -810
gatos
QUOTE(hidalgo @ May 25 2009, 22:19 ) *
εχει ακουστει οτι θα πεσει αρκετο χρημα στη νικη φετος κ ηδη υπηρχαν παραπονα
απο διοικητικο παραγοντα φετος που περιμενε οτι η ομαδα θα παει πιο καλα βαση ροστερ.
επισης παιζει ηδη το διδυμο που ειναι στο σπορτιγκ,γκανας - σπηλιοτοπουλος αρκετα καλοι
για α εσκα κατα τη γνωμη μου

Για να .....καταλάβω η ΝΙΚΗ δεν τα πήγε καλά φέτος? Δηλαδή είχε το ρόστερ για να ανέβει?Με Ασημένιο και Κοντογιάννη θα ανέβαινε?γιατί μόνο αυτοί τραβήξανε το κουπί.Ο Ραλλάτος καλός αλλά ....προβληματικός.Απ'ότι έμαθα προπονητής πάει κάποιος........ ΚΟΣΜΙΔΗΣ. Αυτός νομίζω είχε τις γυναίκες της ΦΑΙΑ?ΟΣΟ ΧΡΗΜΑ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ.....ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΩΣΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΠΟ ΤΟ ΧΡΗΜΑ.Δεν ξέρω βέβαια αν θέλουν να ανέβουν!!!!!!!!
coach_70
QUOTE(coach_70 @ May 26 2009, 05:59 ) *
Καλημερα σε ολους τους απανταχου foroumιτες,

Πανε σχεδον 10 μηνες απο την τελευταια φορα που εγραψα κατι σχετικο με την ομαδα μου οπως επισης και με τους στοχους της ομαδας μου στο συγκεκριμενο topik.

Πρωτου ευχαριστησω απο τα βαθη της καρδιας μου, τους συγκλονιστικους πρωταγωνιστες της ομαδας μου, (που δεν ειναι φυσικα αλλοι απο τους ιδιους τους παιχτες μου), θελω επισης να ευχαριστησω, αυτους που με ακομψο τροπο, κατα την διαρκεια της χρονιας, εχριζαν την ομαδα μου και εμενα προσωπικα, με το εναν, ή αλλο τροπο, σαν τους αρνητικους πρωταγωνιστες της χρονιας.

Καποιοι, φροντιζαν ακομψα, ενω το πρωταθλημα εξελισοταν, να σχολιαζουν, της απο το καλοκαιρι μου δηλωσεις, οτι η μια απο τις 2 ομαδες που θα επαιρναν το εισητηριο θα ειμασταν εμεις, οπως επισης φροντιζαν, να δινουν, μολις 20% πιθανοτητες ανοδου, σε μια ομαδα που σε ολη την διαρκεια του πρωταθληματος ηταν απολυτα συνεπεις, και οπως οι περισσοτερη γνωριζουν, ειχε και αρκετες ατυχιες.(ΝΙΚΗΤΑΚΗΣ)

Τους ευχαριστω ολους!!!!!

Ευχαριστω επισης εκεινους, που αθελα τους ισως, κατακρεουργσαν ιδεες και αξιες. Που χωρις να ξερουν προσωπα και πραγματα, προσεβαλαν ανθρωπους και με τα λογια τους, υποτιμησαν.

ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΜΕ,,, ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΩ προσωπικα κακια σε κανεναν.....

Ευχαριστω ολα τα παιδια που με πιεση και προσπαθεια, ανεβασανε την ομαδα.Ειναι εντελως διαφορετικο να παιζεις απο το καλοκαιρι με την πιεση, του πρεπει να ανεβω, και εντελως διαφορετικο να ανεβεις μια κατηγορια χωρις προγραμματισμο.

Αναλαμβανω το μεριδιο της αποτυχιας και δεσμευσεις, γιατι η ομαδα μου, επρεπε να τερματισει πρωτη. Λυπαμαι πραγματικα για αυτο, αλλα απετυχα.

Αισθανομαι την αναγκη να ευχαριστησω ενα ενα, ολα τα παιδια που με εκαναν μαγκα και μου χαρισαν απιστευτη χαρα.Τους οφειλω πολλα οπως επισης και στο παλικαρακι το γιοκα μου που το εχω υποσχεθει να σηκωσει, εστω και ως δευτερος, την κουπα της ανοδου.

Τελος, ζητωντας συγνωμη, απο τα υπολοιπα παιδια της μεγαλης, (ψυχικα και συναισθηματικα) ομαδας μου, θα κανω ιδιαιτερη αναφορα στο στολιδι της κατηγοριας, και οχι παιχτικα, αλλα σαν ανθρωπο, στον Σαββα, που ενω αλλοι, στην θεση του θα ειχαν αποσυρθει και θα εβλεπαν basket στην τηλεοραση, με το τοσο σοβαρο προβλημα που αντιμετωπισε, αυτος, με το αισθημα ευθυνης απεναντι σε εμενα και την ομαδα, και στην αγαπη που εχει για το αθλημα, με κινδυνο ζωης επαιξε και βοηθησε στα μεγιστα.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΑΒΒΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΑΤΩΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΕΧΤΗΚΑΝ.

Και τελος, ευχαριστω τον τιμιο και αξιο συνεργατη μου Γερογιαννη Τολη για την τιμια και αψογη συνεργασια.(ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟ ΛΟΓΟΥ ΤΗ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΤΙΜΟΙ ΣΕ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ, ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ, ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ)..........................


Με εκτιμηση και σεβασμο,

ΜΙΧΑΛΗΣ ΘΑΝΟΣ




Θεωρω χρεος μου στην αναφορα για τους συνεργατες του προσφατου παρελθοντος, να εξαιρεσω τους Κονιστη Νικο, και Ζιαγκο Βαγγελη τους οποιους εκτιμω και δεν αφορα αυτους η σχετικη αναφορα.
Steryios
QUOTE(gatos @ May 26 2009, 13:23 ) *
Για να .....καταλάβω η ΝΙΚΗ δεν τα πήγε καλά φέτος? Δηλαδή είχε το ρόστερ για να ανέβει?Με Ασημένιο και Κοντογιάννη θα ανέβαινε?γιατί μόνο αυτοί τραβήξανε το κουπί.Ο Ραλλάτος καλός αλλά ....προβληματικός.Απ'ότι έμαθα προπονητής πάει κάποιος........ ΚΟΣΜΙΔΗΣ. Αυτός νομίζω είχε τις γυναίκες της ΦΑΙΑ?ΟΣΟ ΧΡΗΜΑ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ.....ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΩΣΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΠΟ ΤΟ ΧΡΗΜΑ.Δεν ξέρω βέβαια αν θέλουν να ανέβουν!!!!!!!!

ναι φιλε.Κυριακος Κοσμιδης.Συμπαικτης μου και προπονητης επι χρονια και πριν χρονια στον Απολλωνα Αθηνων.Οντως διετελεσε και προπονητης της γυναικειας ομαδας της ΦΕΑ και ειναι χρεωμενος και απο εκει καμποσες ανοδους(εφτασε την ομαδα εως την Α2 ωσοτου αποχωρησε).πολυ καλος προπονητης και πολυ καλος ανθρωπος.νομιζω οτι ταιριαζει τελεια στην αγωνιστικη φιλοσοφια της Νικης.του ευχομαι καλη επιτυχια να εχει.
6th player
Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι ο αίολος κέρδισε την άνοδό του μετά τη νίκη του επί του γαλατσίου που του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για τον τρόπο που αγωνίστηκε.
Καλη πορεία στη γ' εθνική στον αίολο και μακάρι το γαλάτσι να κάνει του χρόνου ότι δεν μπόρεσε φέτος!!!
Στις λεπτομέρειες όπως φάνηκε έχασε ο χολαργός την άνοδο και σίγουρα αξίζουν και σε αυτούς ένα μεγάλο μπράβο για την υπέροχη πορεία τους.
Μάλλον κάτω των προσδοκιών τους παρουσιάστηκαν και απογοήτευσαν ραφήνα, νεοπεντελικός, πετρούπολη και φυσικά ο αετός.
Δίκαια νομίζω ότι αποχαιρετούν την κατηγορία οι : μαρκόπουλο ,σπάτα ,κερατέα , αθηναϊκός.
Πριν σας ευχηθώ καλό καλοκαίρι και δώσουμε ραντεβού στο topic της καινούριας α' εσκα ας μεταφέρω (με κάθε επιφύλαξη πάντα και έτσι γιατί το καλούν οι μέρες),όσα έφτασαν στα αυτιά μου από την "πιάτσα" για τα νέα των ομάδων και την επόμενη μέρα τους...
Στο ίλιον προφανώς θα κινηθούν μεθοδικά όπως πάντα με σωστές κινήσεις αλλά το θέμα προπονητής είναι μεγάλο ερωτηματικό μια και ο Καρακώστας έχει προτάσεις από ομάδες εθνικών κατηγοριών μία εκ των οποίων είναι επαρχιακή.
Στον αίολο ακόμη γλεντάνε ο Θάνος προφανώς μένει και θα μπουν πολλά λεφτά με πολλές φιλιδοξίες και για του χρόνου.
Ο χολαργός πικραμένος μεν κοιτώντας μπροστά δε κρατάει Παπαμάρκο και ετοιμάζεται δυνατά ώστε του χρόνου να είναι η δική του χρονιά!!!
Στη ραφήνα δεν αλλάζει ποτέ τίποτα παρά μόνο τα ονόματα κάποιων πρωτοκλασάτωμ παικτών...
Για πεντέλη δεν ξέρω κάτι αλλά ότι και να πεις γι' αυτούς δεν είναι ποτέ σίγουρο την άλλη μέρα.
Στο γαλάτσι τελειώσαν τα λεφτά και θα υπάρξει ανακατωσούρα και σίγουρη αλλαγή προπονητή.
Στη νίκη μάθαμε όλοι για την απομάκρυνση του Κωλέτση(πολύ κακώς για εμένα),έρχεται μάλλον ο γκανάς με μεγάλο μπάτζετ για του χρόνου.
Στην πετρούπολη ο Κακαλιάς φεύγει σίγουρα γιατί ξέρω ότι έχει ήδη μιλήσει με άλλους και στη θέση ακούω για Καράμπελα.
Πολυ φτώχεια όμως και χαμηλό μπάτζετ.
Το ηράκλειο-τυφώνας-πέρα βαδίζει προς τα εκεί από όπου άρχισε...κομμάτια!!!
Ο αετός θα βάλει πάρα πολλά χρήματα για παίκτες όμως μόνο, γιατί προπονητή έχει.
Η εφοα θα συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο με σοβαρότητα αξιοπρέπεια και χαμηλούς τόνους για άλλη μια χρονιά επιβίωσης.
Στον απόλλωνα σίγουρα θέλουνε προπονητή και σαφείς στόχους για του χρόνου αλλά και γενικότερο συμάζεμα μια και είναι κρίμα να παρουσιάζει αυτά τα χάλια το ιστορικό σωματείο.
Τέλος οι 4 που πέσανε θα έχουν τους ίδιους προπονητές όλοι και μέτρια ρόστερ με την ελπίδα της επιστροφής όμως στην κατηγορία.
Θα τα πούμε και θα μάθουμε πολλά στο f4 των μελισσίων το προσεχές σαββατοκύριακο που έχει και all star της εσκα.
Ααα και αν το ίλιον παίξει τελικό οι παιίκτες του και ο προπονητής του θα απέχουν από το all star? ε φωστήρες της εσκα...
Καλό καλοκαίρι σε όλους και ραντεβού από εδώ στο νέο topic της α' εσκα με τις καινούριες πλέον ομάδες και στα γήπεδα την πρώτη δευτέρα του οκτώβρη όπως πάντα...Να είστε όλοι καλά.
neopen32
QUOTE(6th player @ May 27 2009, 12:10 ) *
Για πεντέλη δεν ξέρω κάτι αλλά ότι και να πεις γι' αυτούς δεν είναι ποτέ σίγουρο την άλλη μέρα.


Σταμάτα στο δεν ξέρω και άσε τις ασυναρτησίες του τύπου "ότι και να πεις γι' αυτούς δεν είναι ποτέ σίγουρο την άλλη μέρα."

Εχεις καταλάβει ότι όπου ασυναρτησίες μπορείς να βάλεις και λέξη (απλή ή σύνθετη) που απαγορευει το φορουμ...
nikefalin
QUOTE(neopen32 @ May 27 2009, 10:47 ) *
Σταμάτα στο δεν ξέρω και άσε τις ασυναρτησίες του τύπου "ότι και να πεις γι' αυτούς δεν είναι ποτέ σίγουρο την άλλη μέρα."

Εχεις καταλάβει ότι όπου ασυναρτησίες μπορείς να βάλεις και τη λέξη που απαγορευει το φορουμ...



το φόρουμ απαγορεύει και τις προσωπικές διενέξεις, υπάρχουν και τα πμ, οκ ?
neopen32
QUOTE(nikefalin @ May 27 2009, 12:50 ) *
το φόρουμ απαγορεύει και τις προσωπικές διενέξεις, υπάρχουν και τα πμ, οκ ?

Δεν είναι προσωπική διένεξη αλλά απάντηση σε ομαδικό μειωτικό χαρακτηρισμό
για το πμ του δευτερου μέρους οκ
Mitsaras7
QUOTE(6th player @ May 27 2009, 12:10 ) *
Στην πετρούπολη ο Κακαλιάς φεύγει σίγουρα γιατί ξέρω ότι έχει ήδη μιλήσει με άλλους και στη θέση ακούω για Καράμπελα.


Αν γινει κατι τετοιο 8α τα χουμε δει ολα σαυτη τη δυσμοιρη Δυτικη Αττικη...
nikefalin
QUOTE(Mitsaras7 @ May 27 2009, 12:25 ) *
Αν γινει κατι τετοιο 8α τα χουμε δει ολα σαυτη τη δυσμοιρη Δυτικη Αττικη...



έ όχι και όλα, σκέψου και τη λύση του Λύκου smiley.gif smiley.gif smiley.gif
B.SCOTT4
Έχω μία υποψία οτι όποιος επαναφέρει έναν συγκεκριμένο παίκτη που το έκοψε πέρυσι, αυτομάτως χρίζεται φαβορί για την άνοδο.. είναι δύσκολο αλλα όχι απίθανο!! με το ολ στάρ τι γίνεται? ποιοί θα είναι κ πότε θα γίνει?
ilion_player
Θέλω να πω μια κακία που "ανεβάζει" το forum. Προφανώς οι υπεύθυνοι που διοργανώνουν το final 4 του κυπέλλου διαβάζουν πολύ το forum μια και έβαλαν το all star game τέτοια ώρα ώστε αν περάσει η Ένωση Ιλίου στον τελικό να μην μπορεί να παίξει παίκτης της στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Και το γράφω αυτό επειδή αν διαβάσουμε τα προηγούμενα post που γράφονται οι καλύτερες πεντάδες στην Α' Ε.Σ.Κ.Α. ζήτημα να βρούμε 2 παίκτες της Ένωσης σε πρώτη ή δεύτερη πεντάδα οπότε δικαίως δεν ενδιαφέρει η παρουσία ή μη παικτών της Ένωσης Ιλίου στο all star game της κατηγορίας. Δεν ξέρω βέβαια τι πιστεύει ο κόσμος για το θέμα και αν ασπάζεται την συγκεκριμένη άποψη. Πάντως με το χέρι στην καρδιά σας λέω ότι προτιμώ να παίρνουν τίτλους οι παίκτες της ομάδας μου παρά να καλούνται σε all star game. Τα παραπάνω βέβαια ισχύουν και για τις άλλες ομάδες.
anti
QUOTE (ilion_player @ May 28 2009, 09:15 ) *
Θέλω να πω μια κακία που "ανεβάζει" το forum. Προφανώς οι υπεύθυνοι που διοργανώνουν το final 4 του κυπέλλου διαβάζουν πολύ το forum μια και έβαλαν το all star game τέτοια ώρα ώστε αν περάσει η Ένωση Ιλίου στον τελικό να μην μπορεί να παίξει παίκτης της στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Και το γράφω αυτό επειδή αν διαβάσουμε τα προηγούμενα post που γράφονται οι καλύτερες πεντάδες στην Α' Ε.Σ.Κ.Α. ζήτημα να βρούμε 2 παίκτες της Ένωσης σε πρώτη ή δεύτερη πεντάδα οπότε δικαίως δεν ενδιαφέρει η παρουσία ή μη παικτών της Ένωσης Ιλίου στο all star game της κατηγορίας. Δεν ξέρω βέβαια τι πιστεύει ο κόσμος για το θέμα και αν ασπάζεται την συγκεκριμένη άποψη. Πάντως με το χέρι στην καρδιά σας λέω ότι προτιμώ να παίρνουν τίτλους οι παίκτες της ομάδας μου παρά να καλούνται σε all star game. Τα παραπάνω βέβαια ισχύουν και για τις άλλες ομάδες.




ap ts kaliterous paiktes ts a eska fetos...(an k h omada t dn phge pl kala)....einai t 13 ap tn apollwna smurnhs....paizei assos k einai apisteyta grhgoros,ekrhktkos,vgazei foveres pases...k katafernei n gurnaei tpaixnidi...kalo sout k paaaara pl kales dieisduseis...prepei n nai k mikros stn hlikia...pisteuw oti pl aneta mporei n pai3ei parapnw....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.