Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
soouza
Καλησπέρα.Ο Άρης νίκησε τον Αθηναικό 84-31 σε αγώνα πρεμιέρας που δε συμπέρανα αν κάποιος κέρδισε ή έχασε κάτι.Ο Αθηναικός εμφανίστηκε με δώδεκα παλικαράκια που δε μπορούν να ανταπεξέλθουν σε αυτή την κατηγορία. bball.gif
ilion_player
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 68 - 79

Καλησπέρα και καλή αρχή για το φετινό πρωτάθλημα. Νίκη της Ένωσης με 11 πόντους διαφορά που έκτισε στο δεύτερο 10λεπτο και κράτησε για όλο το υπόλοιπο παιχνίδι. Πολύ δυνατό παιχνίδι με απρόοπτα όπως ο τραυματισμός παίκτη του ΑΕΤΟΥ στο κεφάλι (πήγε στο νοσοκομείο και μάλλον θα χρειαστεί ράματα. Του εύχομαι περαστικά.). Η διαιτησία μας τα μούσκεψε ελαφρώς έως βαρέως και όπως φαίνεται θα έχουμε γλέντια και φέτος. Αν κάποιος έψαχνε τον Βιδάλη, στο παιχνίδι μας ήτανε μαζί με αρκετό γνωστό κόσμο όπως ο έταιρος από τα αδέρφια Παπαλουκά. Καλή αρχή για την ομάδα μου και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. Μόνο έκτακτες υπηρεσίες στα στρατευμένα μας νιάτα να μην τυχαίνουν και μας τους στερούν όπως σήμερα με τον Μπαλαούρα.
westside
Πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα μου (Ένωση ιλίου) και νίκη μέσα στου Στρέφη επί του Αετού με 69-79. Νομίζω ότι επικρατήσαμε δίκαια πραγματοποιώντας μία πολύ σοβαρή εμφάνιση καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού σε επίθεση και άμυνα. . Πάντως αν και νικητής θα ήθελα να πω πως εγώ και οι υπόλοιποι συμπαίκτες μου, φύγαμε από το γήπεδο με μια γλυκόπικρη γεύση για την αντιμετώπιση που τύχαμε απόψε από του διαιτητές της αναμέτρησης. .

Υ.Γ: Περαστικά στον Περγαντή του Αετού που σε κάποια φάση προς το τέλος του αγώνα, χτύπησε στο κεφάλι και έφυγε αιμόφυρτος από το γήπεδο. . Πάνω από όλα υγεία παιδιά για όλους. .
B.SCOTT4
mimo nomizw pws ksexases ton noulian?
Olorin
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΤΥΦΩΝ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 77-80

Στα πρώτα περίπου 17'-18' το Μαρκόπουλο είχε ένα προβάδισμα 2-6 πόντων, κυρίως με τρίποντα του Τζανιδάκη, το γυρίσαμε στο τελευταίο 2λεπτο του 2ου 10λέπτου και έληξε το ημίχρονο με 34-37 υπέρ μας...

Στο 3ο 10λεπτο με ένα ξέσπασμα πήραμε μια διψήφια διαφορά μέχρι και 15 πόντων την οποία διατηρήσαμε μέχρι το τελευταίο 5λεπτο (αν θυμάμαι καλά, πρέπει να ήμασταν στο +10 στο 35'), όπου το Μαρκόπουλο με γρήγορα τρίποντα γύρισε αναπάντεχα το παιχνίδι, με αποτέλεσμα να περάσει μέχρι και μπροστά σε κάποιο σημείο... Στο τελευταίο λεπτό, με κρίσιμο γκολ-φάουλ του Χάρου, εύστοχες βολές του Κανναβού και ένα μεγαλοπρεπέστατο κόψιμο του τελευταίου (με τα δυο χέρια, παρακαλώ! blink.gif ) σε προσπάθεια για τρίποντο του Μαρκόπουλου στην εκπνοή, φύγαμε τελικά από το Μαρκόπουλο με το διπλό...
gantem
QUOTE(dimitris 888 @ Oct 7 2008, 00:15 ) *
τρομερο διπλο της νικης μεσα στη ραφηνα....μπραβο μαγκες!!!! 41.gif 41.gif 41.gif






eprepe na vlepate to ufos angry_red.gif toy panagou apo rafina...de nomizw na sinxoresi polla otan girisei..krima gia ayto pou epathe..perastika toy
berkovitc
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ/ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ-Κ.Ο.ΧΟΛΑΡΓΟΥ 66-89

ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ/ΚΥΠΡΙΑΔΟΥsad.gifΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ) :ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ 15(1),ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 5(1),ΖΩΙΤΣΑΚΟΣ 1,ΛΑΟΥΔΗΣ,ΣΙΔΕΡΗΣ,ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 5,ΦΡΙΜΑΣ,ΔΡΑΚΑΚΗΣ 11,ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ,ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ 12,ΧΑΡΑΚΤΙΝΟΣ 8(2),ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ 9(1)

ΚΟΧΟΛΑΡΓΟΥsad.gifΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ):ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ,ΤΣΙΩΜΟΣ 20(4),ΣΤΑΘΑΤΟΣ 14,ΜΗΤΡΟΥ 4,ΡΩΣΣΗΣ 5(1),ΜΑΝΤΖΙΟΣ 3,ΣΤΕΦΑΝΗΣ 13(1),ΠΟΥΛΗΣ 14(2),ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 3,ΚΙΑΠΕΚΟΣ 13
Jabar
Παρακαλώ όλους τους καινούριους στη παρέα
greeklish.jpeg
DORIAN
EΦΟΑ -ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 55-74

Χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια ο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ επικρατησε της ΕΦΟΑ με ηγετη τον SUPERMAN Aρη Μανιατη και πολυ καλο τον ανανεωμενο Δημητρη Κορβινγκτον.
koke
QUOTE(westside @ Oct 7 2008, 00:16 ) *
Πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα μου (Ένωση ιλίου) και νίκη μέσα στου Στρέφη επί του Αετού με 69-79. Νομίζω ότι επικρατήσαμε δίκαια πραγματοποιώντας μία πολύ σοβαρή εμφάνιση καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού σε επίθεση και άμυνα. . Πάντως αν και νικητής θα ήθελα να πω πως εγώ και οι υπόλοιποι συμπαίκτες μου, φύγαμε από το γήπεδο με μια γλυκόπικρη γεύση για την αντιμετώπιση που τύχαμε απόψε από του διαιτητές της αναμέτρησης. .

Υ.Γ: Περαστικά στον Περγαντή του Αετού που σε κάποια φάση προς το τέλος του αγώνα, χτύπησε στο κεφάλι και έφυγε αιμόφυρτος από το γήπεδο. . Πάνω από όλα υγεία παιδιά για όλους. .

μην αρχιζεται τη γκρινια απο τωρα ακομα δεν αρχισαμε.με κατι τετοια απο οτι
διαβαζω στις περσινες ψηφοφοριες βγαιναται η πιο αντιπαθεις ομαδα.κριμα γιατι
εχετε καλη ομαδα κ σωστη διοικηση
COMBE 10
Επειδη ακομα δεν εχουν κατατεθει οι δηλωσεις συμμετοχης στην ενωση δεν εχει ξεκαθαριστει απολυτα ποιες ομαδες θα συμμετασχουν!!!!!!!!Παντως η κληρωση για αυτη την κατηγορια θα γινει στις 23/10/2008 στα γραφεια της εσκα-η. icon_wave.gif
Jabar
Συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α ΑΝΔΡΩΝ

1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
06/10/2008 21:30:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 68-79
06/10/2008 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 57-76
06/10/2008 20:00:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 78-81
06/10/2008 21:00:00 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 66-89
06/10/2008 21:00:00 ΚΕΡΑΤΕΑΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 61-68
06/10/2008 20:30:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 85-32
06/10/2008 20:30:00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 64-71
06/10/2008 21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 77-80
abalos9
QUOTE(westside @ Oct 7 2008, 02:16 ) *
Πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα μου (Ένωση ιλίου) και νίκη μέσα στου Στρέφη επί του Αετού με 69-79. Νομίζω ότι επικρατήσαμε δίκαια πραγματοποιώντας μία πολύ σοβαρή εμφάνιση καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού σε επίθεση και άμυνα. . Πάντως αν και νικητής θα ήθελα να πω πως εγώ και οι υπόλοιποι συμπαίκτες μου, φύγαμε από το γήπεδο με μια γλυκόπικρη γεύση για την αντιμετώπιση που τύχαμε απόψε από του διαιτητές της αναμέτρησης. .

Υ.Γ: Περαστικά στον Περγαντή του Αετού που σε κάποια φάση προς το τέλος του αγώνα, χτύπησε στο κεφάλι και έφυγε αιμόφυρτος από το γήπεδο. . Πάνω από όλα υγεία παιδιά για όλους. .

πραγματι πολυ δικαιο το αποτελεσμα και ανετη ουσιαστικα νικη της ενωσης ιλιου με 11 ποντους διαφορα!!η ομαδα μου αν και κυνηγουσε το σκορ ηταν πολυ κακη στην αμυνα και εχασε πανω απο 25 αμυντικα ριμπαουντ!!το ιλιον ανανεωνε σε καθε χαμενο σουτ δυο και τρεις φορες την επιθεση του!!ειμασταν και αρκετα αστοχοι επιθετικα οποτε ετσι δεν μπορεις να κερδισεις!!οσο για τη διαιτησια μην αρχιζουμε ετσι ρε παιδια...κανανε λαθη και απο τις δυο πλευρες αλλα οχι ικανα να χαλασουν τον αγωνα!!συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια και ευχομαι σε ολους καλο πρωταθλημα και πανω απο ολα με υγεια!!!
περαστικα και στο συμπαιχτη μου τον περγαντη και ελπιζω να αναρρωσει γρηγορα!!!
3d-razen
Οποιος δεν περασει απο το Μαρκοπουλο θα εχει προβλημα...ισως να ηταν το αγχος της πρεμιερας,αλλα η ομαδα εδειξε πολυ λιγη.Τζανιδακης εκπληκτικος σουτερ 77.gif
terastios
QUOTE(DORIAN @ Oct 7 2008, 09:46 ) *
EΦΟΑ -ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 55-74

Χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια ο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ επικρατησε της ΕΦΟΑ με ηγετη τον SUPERMAN Aρη Μανιατη και πολυ καλο τον ανανεωμενο Δημητρη Κορβινγκτον.



Καλησπέρα,
Αληθεύει ότι όλο το Β ημίχρονο ο ΝΑΟ επαιζε με χαμηλή 5άνταδα ;
και ο Μακρής πήγε πολυ καλά μου είπαν !!!1 69.gif
Olorin
QUOTE(alexas10 @ Oct 6 2008, 15:09 ) *
διπλα βλεπω αποψε στην πρεμιερα....

Καρατζά, μερικά νουμεράκια για το Τζόκερ αν σου είναι εύκολο... tongue.gif

Εκτός από το Άρης Π. - Αθηναϊκός (που λίγο-πολύ όλοι ξέραμε τι θα συμβεί και δεν το βάζαμε καν στα προγνωστικά...), όλα τα άλλα παιχνίδια κατέληξαν στο διπλό... blink.gif
QUOTE(3d-razen @ Oct 7 2008, 10:06 ) *
Οποιος δεν περασει απο το Μαρκοπουλο θα εχει προβλημα...ισως να ηταν το αγχος της πρεμιερας,αλλα η ομαδα εδειξε πολυ λιγη.Τζανιδακης εκπληκτικος σουτερ 77.gif

Συμφωνώ απόλυτα σε αμφότερες τις παρατηρήσεις...

Δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο μπασκετικά το Μαρκόπουλο (κυρίως πολλά μακρινά σουτ, όχι απαραίτητα βγαλμένα μέσα από σύστημα) και μάλλον πιο πιθανό θεωρώ να ξεφουσκώσει ακόμα παραπάνω στη συνέχεια αν έρθουν κι άλλες ήττες μαζεμένες... Μακάρι βέβαια να βγω ψεύτης και να κάνουν κάποιοι άλλοι μια ήττα εκεί που εμείς περάσαμε...

Από την άλλη, ο Τζανιδάκης για την κατηγορία και για το επίπεδο του Μαρκόπουλου, είναι κάτι παραπάνω από καλός σκόρερ, ειδικά από το τρίποντο που πυροβολεί πρώτα και μετά το σκέφτεται... shot.gif
DORIAN
QUOTE(terastios @ Oct 7 2008, 13:29 ) *
Καλησπέρα,
Αληθεύει ότι όλο το Β ημίχρονο ο ΝΑΟ επαιζε με χαμηλή 5άνταδα ;
και ο Μακρής πήγε πολυ καλά μου είπαν !!!1 69.gif


Nαι επαιξε με χαμηλο σχημα στο β ημιχρονο προσπαθωντας να προσαρμοσθει ,κακως κατα την γνωμη μου, στο παιχνιδι των αντιπαλων αντι να επιβαλει τον ρυθμο του.
Στο σχημα αυτο ο Μακρης επαιξε 4αρι και τα πηγε αρκετα καλα.
scarface
QUOTE(abalos9 @ Oct 7 2008, 12:27 ) *
πραγματι πολυ δικαιο το αποτελεσμα και ανετη ουσιαστικα νικη της ενωσης ιλιου με 11 ποντους διαφορα!!η ομαδα μου αν και κυνηγουσε το σκορ ηταν πολυ κακη στην αμυνα και εχασε πανω απο 25 αμυντικα ριμπαουντ!!το ιλιον ανανεωνε σε καθε χαμενο σουτ δυο και τρεις φορες την επιθεση του!!ειμασταν και αρκετα αστοχοι επιθετικα οποτε ετσι δεν μπορεις να κερδισεις!!οσο για τη διαιτησια μην αρχιζουμε ετσι ρε παιδια...κανανε λαθη και απο τις δυο πλευρες αλλα οχι ικανα να χαλασουν τον αγωνα!!συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια και ευχομαι σε ολους καλο πρωταθλημα και πανω απο ολα με υγεια!!!
περαστικα και στο συμπαιχτη μου τον περγαντη και ελπιζω να αναρρωσει γρηγορα!!!


κακοι στην αμυνα???καπου το ειδα παραπανω αυτο!!!περαστικα στον Περγαντη..
pitbull
QUOTE(gantem @ Oct 7 2008, 05:24 ) *
eprepe na vlepate to ufos angry_red.gif toy panagou apo rafina...de nomizw na sinxoresi polla otan girisei..krima gia ayto pou epathe..perastika toy


ο βλαχονατσιος τι εκανε?
alexxanthi2
poia ta favori gia anodo vlepeis???
COMBE 10
QUOTE(alexxanthi2 @ Oct 8 2008, 00:35 ) *
poia ta favori gia anodo vlepeis???

φιλε γραφε μονο ελληνικα!!!!!!!
καλως ηρθες στην παρεα μας τα φαβορι για ανοδο με τις μεταγραφες που κανανε ειναι τα λεχαινα με κακολυρη,δουκακης,μητροπουλος,στεφανιδης,κ
ουκουζελης μια παρα πολυ καλη ομαδα μετα ειναι αχιλλεας καμαρων με ντουρο,αρβανιτη και ενα δυο παρα πολυ καλους παιχτες!και μετα ερχομαστε πατρα οπου εκει εχουμε το σπορτιγκ,της ιτιες,την δυμη που εχω ακουσει οτι εχει κανει καλες κινησεις και τελευταιο αφηνω την ομαδα τον προφητη που θα παλεψει και αυτος!!!αλλα φετος το πρωταθλημα ειναι παρα πολυ δυσκολο με πολλες και καλες ομαδες!!!!!!!
vaskonos
Τραβαγε τα σορττσακια του και τις μπλουζες του μετα το τριποντο ταφοπλακα και αφειερωνε στιν εξεδρα κρυο αιμα ο φιλος σου ουτε το ζεσταμα τον πιανει ουτε τιποτα
evilmonkey.gif
Olorin
QUOTE
Αετός-Εν. Ιλίου 68-79 (32-39)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Χριστίδης
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράδης, Δρίβας, Πετρόπουλος 2, Μπούρας 1, Παπαστυλιανός, Σοφιανόπουλος 4, Μπίτσικας 8 (2), Περγαντής 22, Μπαρδουνιώτης 11, Παπακωνσταντίνου 6 (1), Κουντουμάδης 14
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος 2, Μπέλλας 2, Σπυρόπουλος 1, Σκαλωμένος 9 (1), Κοσμίδης 9 (1), Μπέλλας Ο. 19 (1), Παπαλουκάς 10, Φούτσης 18 (2), Καλαμάρας 5, Αναστασόπουλος 4

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Νεοπεντελικός 57-76 (32-35)
Διαιτητές: Τραγάκης-Μανουσόπουλος
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 13, Παπαδρόσου, Καρκαβίλας, Αντωνόπουλος 11, Καραγεώργος 1, Τριγάζης 11, Παπαζαφειρόπουλος 4, Κοψιδάς 11, Ζάν Μπατίστ 2, Σκυλογιάννης 4
Νεοπεντελικός (Γρυλιωνάκης): Μπάρτζος, Μάντζιος 7, Παναγιωτόπουλος, Μακρής 19, Μανιάτης 16, Χαρτοματσίδης, Αττίκος 13, Κορίζης 5, Κόρβιγκτον 16, Τζέμης

Απόλλων-Αίολος Ταύρος 78-81π. 69-69κ.α. (36-35)
Διαιτητές: Θεωνάς-Καραβίτης
Απόλλων (Παύλος-Μαντζάκος): Ρηγόπουλος 4, Σομπατζής 11 (2), Κουμπούρας 22, Τάγκας, Ντίνος, Ζησιμόπουλος 16 (2), Παπαγιαννακόπουλος 10 (2), Δήμας 4, Ντάφλος, Γιαννόπουλος 7 (1), Κονταξής 4
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Φιλιόπουλος, Γαρτζωλάκης, Πλατής 17 (1), Κορκοσούρας 19 (5), Διαμαντής 16 (1), Φίλντισης 2, Καυκής 2, Καρακώστας 2, Σολομονίδης 13 (1), Κρητικός 7, Κοκλώνης 3 (1)

Γαλάτσι Κυπριάδου-Χολαργός 66-89 (31-37)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Ραχιώτης
Γαλάτσι Κυπριάδου (Αθανασόπουλος): Θεοδωρίδης 16 (1), Αθανασιάδης 5 (1), Λαούδης, Ζωϊτσάκος 1, Σιδερής, Τσιρόπουλος 5, Φρίμας, Δρακάκης 10, Στρατάκης, Τασιόπουλος 12, Χαρακτηνός 8 (2), Ανδρουλάκης 9 (1)
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Τσιώμος 20 (4), Σταθάτος 14, Μήτρου 4, Ρώσσης 5 (1), Μάντζιος 3, Στεφανής 13 (1), Πουλής 14 (2), Τζανετάκος 3, Κιλπέκος 13

Άρης Πετρούπολης-Αθηναϊκός 85-32 (43-22)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Καπνιά
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς-Αμπράζης): Τόλιος 6, Βενιτουράκης 2, Λιαπούρης 8, Γεωργαλάς 11 (1), Χρονόπουλος 20 (4), Βασιλείου 12, Βουτέρης 6 (1), Παριανόπουλος 3 (1), Τσακίρης 4, Μπέτσης 10 (1), Μπορίκης 1, Νικολόπουλος 2
Αθηναϊκός (Κονιστής): Σαρδέλης, Παπαποστόλου 1, Βελέτζας, Κοκορόγιαννης 4, Παζαράς 10, Σελίμης, Γώγος 5 (1), Ρούσσος, Ζαμπάρας 10 (1), Σκουλάς 2, Τσιάμης, Ιμαριάγκμπε

Αργοναύτης Τρ.-Νίκη Αμαρουσίου 64-71 (30-19)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Παπαθανασίου
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 20, Μπίρδας 15, Λιοσάτος 2, Μανώλας 7, Χαλβατζής 9, Πετριανίδης 2, Κιούσης 9, Δαγκλής, Λιούτας, Γιαννακόπουλος
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 4, Βλαχονάτσιος 11, Βασιλάκης Β. 3, Βασιλάκης Δ. 3, Κοντογιάννης 20, Γιατράκος 4, Κεράτσας 16, Ραλλάτος 6, Ασημένιος 4, Σακαράκης, Τάσιος

Μαρκόπουλο-Εν. Ηρακλείου Τυφώνας 77-80 (34-37)
Διαιτητές: Αντεριώτης-Γολεγού
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τσίρος 11 (1), Σιδέρης 11 (2), Στεφάτος 4, Παπαγιαννάκος 10, Σούρλας 5 (1), Λαμανδρέας 8 (1), Τζανιδάκης 28 (6), Λαγουδάκης, Μαυροθαλασσίτης, Μουστάκης, Πλιάκος
Εν. Ηρακλείου Τυφώνας (Σγούρος): Πανουριάς 13 (2), Κουκουζέλης 12 (4), Καναβός 13, Χάρος 25 (1), Γιαννακόπουλος 2, Βούζας 15 (2), Λουϊζος, Βαρθολομαίος, Τσαμπουρής, Βάμβουρας, Χρόνης, Σιλιτζίρης

Η επόμενη αγωνιστική (2η 13/10):
Νεοπεντελικός-Αετός, Αίολος Ταύρος-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης, Χολαργός-Απόλλωνας, Σπάτα-Γαλάτσι Κυπριάδου, Αθηναϊκός-Κερατέα, Νίκη Αμαρουσίου-Άρης Πετρούπολης, Εν. Ηρακλείου Τ.-Αργοναύτης Τρ., Εν. Ιλίου-Μαρκόπουλο.

Από basketblog.gr
mimos8
QUOTE(B.SCOTT4 @ Oct 7 2008, 02:32 ) *
mimo nomizw pws ksexases ton noulian?

δεν το ξεχασα!μαζι του ετρωγα χθες βραδυ!
pawpantou
Να ρωτήσω κάτι βρε παιδια....και ειδικα τον φιλο απο πεντελη τον Dorian αυτος ο γιγαντας ο Κοριζής τραυματιστηκε χθες?
ilion_player
QUOTE(koke @ Oct 7 2008, 10:42 ) *
μην αρχιζεται τη γκρινια απο τωρα ακομα δεν αρχισαμε.με κατι τετοια απο οτι
διαβαζω στις περσινες ψηφοφοριες βγαιναται η πιο αντιπαθεις ομαδα.κριμα γιατι
εχετε καλη ομαδα κ σωστη διοικηση


Φίλε koke δεν υπάρχει θέμα γκρίνιας για την διαιτησία. Από το παιχνίδι του κυπέλου με τα Βριλήσσια έγραψα ότι οι διαιτητές μάλλον χρειάζονται κάποια extra εκπαίδευση επειδή κάπου δεν ανταπεξήλθαν όπως έπρεπε στις απαιτήσεις ενός εύκολου παιχνιδιού. Χθες έγραψα απλά ότι τα μούσκεψαν ελαφρώς έως βαρέως στο παιχνίδι χωρίς να γράψω αν ευνοήθηκε κάποιος περισσότερο ή λιγότερο. Τα σχόλια έχουν σκοπό να αφυπνίσουν τους διαιτητές για να προσέξουν λίγο περισσότερο. Λάθη θα γίνουν επειδή υπάρχουν άνθρωποι και για μένα είναι αποδεκτά. Συνεχόμενα λάθη να μην γίνουν για να μην υπάρξουν γκρίνιες και προβλήματα. Όσο για την αντιπάθεια στην ομάδα που βγήκε από τα γκάλοπ πέρυσι σίγουρα θα έβγαινε μια είμαστε η μοναδική ομάδα που διαιτητής επιπέδου Α1 όπως είναι ο Ζαβλανός γύρισε μέσα στο παιχνίδι προς την κερκίδα και αποκάλεσε οπαδό (εμένα δηλαδή) ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ χωρίς να του πω τίποτα (και ήμουν ο μόνος σε πληροφορώ που δεν του έλεγε τίποτα ενώ το υπόλοιπο γήπεδο του έσουρνε ότι σέρνει η σκούπα). Επίσης μπορεί κάποιος να πει αν έγινε κάτι πέρυσι στο γήπεδό μας που να δημιούργησε πρόβλημα σε οπαδό αντίπαλης ομάδας; Δεν νομίζω. Κλείνοντας θέλω να ξαναπώ αφού πλέον γνωρίζω το όνομα του παιδιού που χτύπησε χθες ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΕΡΓΑΝΤΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. Αυτό έχει την μεγαλύτερη σημασία και όχι όλα τα άλλα που γράφω πιο πάνω. Ευχαριστώ και συγνώμη για την πολυλογία.
DORIAN
QUOTE(pawpantou @ Oct 7 2008, 22:02 ) *
Να ρωτήσω κάτι βρε παιδια....και ειδικα τον φιλο απο πεντελη τον Dorian αυτος ο γιγαντας ο Κοριζής τραυματιστηκε χθες?


Oxι ειναι μια χαρα
lord7
προγνωστικα εχουμε για τα παιχνιδια δευτερας?????
pawpantou
QUOTE(DORIAN @ Oct 8 2008, 09:29 ) *
Oxι ειναι μια χαρα

ευχαριστώ φίλε.Είχα ερθει να δω το ματσακι και ειδα οτι επαιξε μονο στην αρχη γιαυτο ρωτησα.
kubuthug
QUOTE(mimos8 @ Oct 6 2008, 18:58 ) *
καλη αρχη σε ολες τις ομαδες αλλα ιδιαιτερα στους φιλους μου και πρωην συμπαικτες μου,μπαρτζο-δρακακη-καρακωστα,που παιζουν σε 3 πολυ δυνατες ομαδες.φιλε peace σ ευχαριστω,αλλα δε νομιζω οτι θα λειψω απο το πρωταθλημα γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα εχει πολυ σασπενς φετος!

ΕΠΑΙΖΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΟΥΜΠΟΥΡΑ ΝΟΜΙΖΩ....ΟΛΑ ΚΑΛΑ??
mimos8
QUOTE(kubuthug @ Oct 8 2008, 17:39 ) *
ΕΠΑΙΖΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΟΥΜΠΟΥΡΑ ΝΟΜΙΖΩ....ΟΛΑ ΚΑΛΑ??

φιλε sorry!!!λαθος μου που δε σε ανεφερα!ειδα οτι ξεκινησες σουπερ,μπραβο σου!δε σε φοβαμαι εσενα γιατι επιβιωνεις παντου.θα τον σωσεις τον απολλωνα?
υγ:δωσε χαιρετισμους στον ηρωα-παππου σου!
alexas10
κουμπουρας μακραν ο καλυτερος καλαθακιας στην εσκα...
westside
Παιδιά λέω να ξεκινήσω τα προγνωστικά για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος. . Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 1

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΕΦΟΑ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΣΠΑΤΑ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 (Το πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής )

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦ. 2

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ?
tasos
Αληθεια τι αποδοσεις δινουν στο αγωνα Χολαργο-Απολλων για να πονταρω στην ομαδα μου....γουσταρω να παιζω κοντρα τα φαβορι. bball.gif
Jabar
Να επισημάνω κάτι.Ολοι έγραψαν για το εφηβικό που κατεβάζει ο Αθηναϊκός,και δεν είδα αναφορά στον Αρη
Πετρούπολης.Μιά ομάδα που παραδοσιακά έχει πολυάριθμες ακαδημίες και παραγωγή παικτών.Φέτος έχει 5-6
έμπειρα παιδιά, που κατά πλειοφηφία προέρχονται από τα σπλάχνα του και όλοι οι υπόλοιποι είναι 89άρηδες και μικρότεροι.Τόσα χρόνια δικά του παιδιά τον πήγαν μέχρι εδώ και ήρθε η ώρα να βγάλει καινούρια φουρνιά.Λίγο πολύ αυτή είναι η ουσία του ερασιτεχνικού μπάσκετ.Ανέθεσαν εφηβικά και αντρικό στον Κακαλιά,που έχει τεχνογνωσία επί του θέματος και εκτός από καλός προπονητής είναι γηγενής και αγαπά την ομάδα .Νομίζω ότι βρίσκονται στο σωστό δρόμο όσο δύσκολο και αν είναι αυτό.
coach.konik
QUOTE(Jabar @ Oct 9 2008, 10:09 ) *
Να επισημάνω κάτι.Ολοι έγραψαν για το εφηβικό που κατεβάζει ο Αθηναϊκός,και δεν είδα αναφορά στον Αρη
Πετρούπολης.Μιά ομάδα που παραδοσιακά έχει πολυάριθμες ακαδημίες και παραγωγή παικτών.Φέτος έχει 5-6
έμπειρα παιδιά, που κατά πλειοφηφία προέρχονται από τα σπλάχνα του και όλοι οι υπόλοιποι είναι 89άρηδες και μικρότεροι.Τόσα χρόνια δικά του παιδιά τον πήγαν μέχρι εδώ και ήρθε η ώρα να βγάλει καινούρια φουρνιά.Λίγο πολύ αυτή είναι η ουσία του ερασιτεχνικού μπάσκετ.Ανέθεσαν εφηβικά και αντρικό στον Κακαλιά,που έχει τεχνογνωσία επί του θέματος και εκτός από καλός προπονητής είναι γηγενής και αγαπά την ομάδα .Νομίζω ότι βρίσκονται στο σωστό δρόμο όσο δύσκολο και αν είναι αυτό.


Συμφωνω απολυτα !!!! Περα απο την bball.gif προσπαθεια ειδα και fair play !!!
Lepida
QUOTE(coach.konik @ Oct 9 2008, 12:39 ) *
Συμφωνω απολυτα !!!! Περα απο την bball.gif προσπαθεια ειδα και fair play !!!

Περα απο καθε αμφιβολια η εικονα του Αρη την Δευτερα ηταν πολυ καλη.Και αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα.Οι ανθρωποι εκει κανουν μια αξοζηλευτη προσπαθεια που μακαρι να βρει και αλλους μιμητες.Απ την αλλη ο Αθηναικος κατι αναλογο προσπαθησε να παρουσιασει αλλα γι αυτην την προσπαθεια χρειαζονται ανθρωποι που να γνωριζουν το αντικειμενο και να εχουν την δυνατοτητα να προστατεψουν αυτα τα παιδια απο τις συνεχομενες σφαλιαρες.Το λεω αυτο γιατι ενω του Αρη ηταν επιλογη του να κανει αυτην την κινηση εχοντας την υποδομη,ο Αθηναικος το εκανε χωρις προγραματισμο και επειδη αναγκαστηκε.Συνεπεια αυτης της καταστασης ηταν η εικονα που παρουσιαστηκε στο γηπεδο.Απειθαρχεια,διαμαρτυριες,και ενας γενικοτερος εκνευρισμος στον παγκο, καταστασεις που στην πορεια οπως φαινεται θα γινονται χειροτερες.
kubuthug
QUOTE(alexas10 @ Oct 8 2008, 23:00 ) *
κουμπουρας μακραν ο καλυτερος καλαθακιας στην εσκα...

Που είσαι ρε Άλεξ?Τι κάνεις?Ακόμα δεν έχω πάει "βουνό" με κανέναν...περιμένω τον guru...Προσφέρεσαι??
Σε ευχαριστώ για την εκτίμηση που μου έχεις...και για τα καλά σου λόγια...
zigolo7
Μεταγραφή έκπληξη ετοιμάζει ο Αετός....
Lepida
QUOTE(zigolo7 @ Oct 9 2008, 14:38 ) *
Μεταγραφή έκπληξη ετοιμάζει ο Αετός....

Θαλασσινο???
assistant
QUOTE(Lepida @ Oct 9 2008, 15:54 ) *
Θαλασσινο???

Πραγματι πολυ καλη μεταγραφη η οποιοα θεωρειται κλεισμενη.Ας μην ξεχναμε οτι στην αρχη της χρονιας ειχε κλεισει στην Ερυθραια(Α2).
ilion_player
QUOTE(Jabar @ Oct 9 2008, 10:09 ) *
Να επισημάνω κάτι.Ολοι έγραψαν για το εφηβικό που κατεβάζει ο Αθηναϊκός,και δεν είδα αναφορά στον Αρη
Πετρούπολης.Μιά ομάδα που παραδοσιακά έχει πολυάριθμες ακαδημίες και παραγωγή παικτών.Φέτος έχει 5-6
έμπειρα παιδιά, που κατά πλειοφηφία προέρχονται από τα σπλάχνα του και όλοι οι υπόλοιποι είναι 89άρηδες και μικρότεροι.Τόσα χρόνια δικά του παιδιά τον πήγαν μέχρι εδώ και ήρθε η ώρα να βγάλει καινούρια φουρνιά.Λίγο πολύ αυτή είναι η ουσία του ερασιτεχνικού μπάσκετ.Ανέθεσαν εφηβικά και αντρικό στον Κακαλιά,που έχει τεχνογνωσία επί του θέματος και εκτός από καλός προπονητής είναι γηγενής και αγαπά την ομάδα .Νομίζω ότι βρίσκονται στο σωστό δρόμο όσο δύσκολο και αν είναι αυτό.


Φίλε όπως πάντα εύστοχος. Μακάρι να βγουν και από την δικιά μας νέα γενιά παίκτες. Πάντως όπως μου λένε οι προπονητές των μικρών κάτι καλό θα γίνει. Οι γυιοί μου πάντως αργούν ακόμα (1998 ο μεγάλος, 2002 ο μικρός αλλά το χέρι του μεγάλου σιγά σιγά δείχνει ότι θα γίνει φαρμάκι).
pitbull
QUOTE(tasos @ Oct 9 2008, 02:47 ) *
Αληθεια τι αποδοσεις δινουν στο αγωνα Χολαργο-Απολλων για να πονταρω στην ομαδα μου....γουσταρω να παιζω κοντρα τα φαβορι. bball.gif


50-50
dion
Tα προγνωστικα μου για την δευτερη αγωνιστικη

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 2

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΕΦΟΑ 2

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΣΠΑΤΑ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦ. 2

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
soouza
QUOTE(Jabar @ Oct 9 2008, 10:09 ) *
Να επισημάνω κάτι.Ολοι έγραψαν για το εφηβικό που κατεβάζει ο Αθηναϊκός,και δεν είδα αναφορά στον Αρη
Πετρούπολης.Μιά ομάδα που παραδοσιακά έχει πολυάριθμες ακαδημίες και παραγωγή παικτών.Φέτος έχει 5-6
έμπειρα παιδιά, που κατά πλειοφηφία προέρχονται από τα σπλάχνα του και όλοι οι υπόλοιποι είναι 89άρηδες και μικρότεροι.Τόσα χρόνια δικά του παιδιά τον πήγαν μέχρι εδώ και ήρθε η ώρα να βγάλει καινούρια φουρνιά.Λίγο πολύ αυτή είναι η ουσία του ερασιτεχνικού μπάσκετ.Ανέθεσαν εφηβικά και αντρικό στον Κακαλιά,που έχει τεχνογνωσία επί του θέματος και εκτός από καλός προπονητής είναι γηγενής και αγαπά την ομάδα .Νομίζω ότι βρίσκονται στο σωστό δρόμο όσο δύσκολο και αν είναι αυτό.

jabar πολύ εύστοχο το post σου.Ο Άρης πήρε ένα μεγάλο ρίσκο και ρεαλιστικά(οικονομικά)και συνειδητά.Έξι έφηβοι,δύο τρεις πρωτοκλασσάτοι,δυό τρεις μεταγραφές ουσίας που θα βοηθήσουν.Ο Κακαλιάς φοβερός προπονητής με παραστάσεις και μια χρονιά που χρειάζεται υπομονή και δουλειά.Τους αξίζουν συγχαρητήρια αλλά μη βιαστεί κανείς να τους κρίνει.Στους δύο μήνες από τωρα θα είμεθα σε θέση να δούμε τι μέλλει γενέσθαι. bball.gif
DORIAN
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 1

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΕΦΟΑ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΣΠΑΤΑ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦ. 2

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
ADEKASTOS
QUOTE(dion @ Oct 10 2008, 14:16 ) *
Tα προγνωστικα μου για την δευτερη αγωνιστικη

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 1

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΕΦΟΑ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΣΠΑΤΑ - ΓΑΛΑΤΣΙ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦ. 2

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
terastios
Προγνωστικα
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 1

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΕΦΟΑ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΣΠΑΤΑ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦ. 1

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
smiley.gif
terastios
QUOTE(assistant @ Oct 9 2008, 19:57 ) *
Πραγματι πολυ καλη μεταγραφη η οποιοα θεωρειται κλεισμενη.Ας μην ξεχναμε οτι στην αρχη της χρονιας ειχε κλεισει στην Ερυθραια(Α2).


Για ενημερώστε μας... υπάρχει δυνατότητα για νέες μεταγραφές αυτή τη περίοδο... με ποιες συνθήκες ???
berkovitc
Tα προγνωστικα μου για την δευτερη αγωνιστικη

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ 1

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΕΦΟΑ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ χ

ΣΠΑΤΑ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦ. 1

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.