Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
GREER
QUOTE(baller45 @ Oct 30 2008, 14:26 ) *
θελω να ρωτησω κ.greer που εχεις παιξει μπασκετ???...ωστε να μπορεις να κρινεις και να το παιζεις γνωστης μεσα στο φορουμ...ειναι γνωστο οτι καποιος ο οποιος δεν εχει ακοθμπησει το τοπι...ουτε προπονητης καλος μπορει να γινει...ουτε το αθλημα μπορει να γνωριζει τοσο καλα ωστε να κρινει και να μιλαει γι' αυτο...για παιχτες ,ομαδες και κατηγοριες...θελω να πω...πως μπορει καποιος να λεει τοσα πολλα ..οταν η μονη εμπειρια που εχει ειναι οι κερκιδες του Λαυριου..και οι κερκιδες αλων ομαδων....

Θα ηθελα να αναφερθω και σε αλλα θεματα....αλλα ισως μια αλλη φορα...!!!

Δεν το παιζω καθολου γνωστης φιλε μου. Εγω βλεπω μπασκετ χρονια και σε πολλες κατηγοριες. Εβλεπα μπασκετ ακομα και τοτε που πολλοι απο εσας το ειχατε παρατησει οταν δεν ηταν στη μοδα. Συμφωνα παντως με τη λογικη σου πρεπει να εισαι παλαιμαχος ή νυν παιχτης για να κρινεις. Ωραια λογικη. Λοιπον εγω πιστευω οτι κρινω καλυτερα απο εσενα παιχταρα μου. Και ξερεις γιατι κρινω καλυτερα?? Γιατι δεν ειμαι κολλημενος με το παλικαρι, τον Αντωνη. Ενω εσυ εισαι προφανως κολλητος του. Δεν τα λεω αυτα για να τον μειωσω. Ισα-ισα γραφω οτι ξερει πολλα κιλα μπασκετ και για παραπανω κατηγορια. Μπορει να τον αδικω οταν λεω οτι δεν μπορει να παιξει σε πρωταγωνιστρια ομαδα. Δεν λεω οχι. Αλλα απο αυτα που μου εχει δειξει εως τωρα ΦΕΤΟΣ, δειχνει παιχτης που παιζει χωρις καθαρο μυαλο και ειναι πολυ επιπολαιος. Και παλι ομως λεω, επειδη μαλλον παρεξηγησες, οτι ειναι φοβερος παιχτης.
GREER
QUOTE(baller45 @ Oct 30 2008, 14:26 ) *
θα ηθελα να απαντησω σε πολλα στα οποια εχει αναφερθει κατα καιρους ο κ.greer..για ομαδες,παιχτες...σε αλλα topics ..αλλα θα επρεπε να γραφω για μερες....

Εαν δεν σου αρεσουν αυτα που γραφω μην τα διαβαζεις. Εαν ομως απλα διαφωνεις εδω ειμαι να τα συζητησουμε. Μην αφηνεις ερωτηματικα στον αερα για τις εντυπωσεις.
nikefalin
QUOTE(GREER @ Oct 31 2008, 01:03 ) *
Εαν δεν σου αρεσουν αυτα που γραφω μην τα διαβαζεις. Εαν ομως απλα διαφωνεις εδω ειμαι να τα συζητησουμε. Μην αφηνεις ερωτηματικα στον αερα.


Δεν αφορούν το τόπικ αυτά, η κουβέντα σας να συνεχιστεί ιδιωτικά , οποιαδήποτε παρεκτροπή θα έχει συνέπειες
Mitsaras7
QUOTE(aionio talento @ Oct 30 2008, 16:37 ) *
Αν εχω καταλαβει καλα μιλαμε για τον ΧΡΗΣΤΟ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟ που επαιζε ΗΡΑΚΛΕΙΟ Α 1 ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟ κλπ ? ?

γιατι αν ειναι αυτος και λες οτι δεν εχει σουτ . . . τοτε ναι . . μιλαμε με ασχετους !


Αγορινα μου...ο Αετος εναν Πετροπουλο εχει τωρα..που ξερω αν φερει κ ισως κ μηπως....αυτον που λες...ειναι απιθανο νομιζω αλλα οταν μιλαμε για παιχτες που παιζουν κ ισχυουν αυτη τη στιγμη νομιζω αυτους πρεπει και να εννουμε...αμα μιλησω δλδ για Παπαλουκα στην Ενωση κ εννοω τον Θοδωρη...δεν υπαρχει συνενοηση οποτε τις επεξηγησεις να τισ κανουμε απτην αρχη....ΧΑΙΡΕΤΑΙ....
playmaker
QUOTE(Mitsaras7 @ Oct 31 2008, 01:41 ) *
Αγορινα μου...ο Αετος εναν Πετροπουλο εχει τωρα..που ξερω αν φερει κ ισως κ μηπως....αυτον που λες...ειναι απιθανο νομιζω αλλα οταν μιλαμε για παιχτες που παιζουν κ ισχυουν αυτη τη στιγμη νομιζω αυτους πρεπει και να εννουμε...αμα μιλησω δλδ για Παπαλουκα στην Ενωση κ εννοω τον Θοδωρη...δεν υπαρχει συνενοηση οποτε τις επεξηγησεις να τισ κανουμε απτην αρχη....ΧΑΙΡΕΤΑΙ....

παιδια γεια σας, πολυ καλο forum, εμαθα προσφατα οτι υπαρχει και αποφασισα να συμμετεχω και εγω, παρακολουθω σχεδον ολη την κατηγορια και οσον αφορα τον αετο και τον jordan να φερει τιποτα δεν θα γινει, δεν υπαρχει καθολου ομοιογενεια, ειδα το τελευταιο τους ματς και απογοητευτηκα, ακυβερνητο καραβι. Κριμα γιατι εχει αξιοπροσεκτο ροστερ
westside
Καλημέρα σε όλους. . Πάμε να δώσω τα προγνωστικά μου για τη Δευτέρα και την 5η Αγωνιστική:


ΑΕΤΟΣ - ΣΠΑΤΑ 1 (η τώρα ή ποτέ η πρώτη νίκη για τον Αετό)

ΕΦΟΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1 ( το Γαλάτσι έχει ανέβει πολύ)

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 2

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 1 (έχει το τρόπο του ο Κακαλιάς)

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1 (θεωρώ πως η Πεντέλη δεν θα κάνει τρίτη σερί ήττα)

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ ?
peace
QUOTE(westside @ Oct 31 2008, 15:20 ) *
Καλημέρα σε όλους. . Πάμε να δώσω τα προγνωστικά μου για τη Δευτέρα και την 5η Αγωνιστική:


ΑΕΤΟΣ - ΣΠΑΤΑ 1 (η τώρα ή ποτέ η πρώτη νίκη για τον Αετό)

ΕΦΟΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1 ( το Γαλάτσι έχει ανέβει πολύ)

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 2

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 1 (έχει το τρόπο του ο Κακαλιάς)

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1 (θεωρώ πως η Πεντέλη δεν θα κάνει τρίτη σερί ήττα)

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1 (αν αρχίσει να βομβαρδίζει η ένωση από τα 6.25 θα καθαρίσει εύκολα,πάντως θα είναι πολύ ωραίο ματς)


Θα συμφωνήσω με όλα τα υπόλοιπα προγνωστικά!!!
pitbull
QUOTE(westside @ Oct 31 2008, 14:20 ) *
Καλημέρα σε όλους. . Πάμε να δώσω τα προγνωστικά μου για τη Δευτέρα και την 5η Αγωνιστική:


ΑΕΤΟΣ - ΣΠΑΤΑ 1 (η τώρα ή ποτέ η πρώτη νίκη για τον Αετό)

ΕΦΟΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1 ( το Γαλάτσι έχει ανέβει πολύ)

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 2

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 1 (έχει το τρόπο του ο Κακαλιάς)

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2 (θεωρώ πως η Πεντέλη θα κάνει τρίτη σερί ήττα!) icon_drunk.gif

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

champion

ΑΕΤΟΣ - ΣΠΑΤΑ 2 (δε βγαινουν τα μαρκαρισματα στους ψηλους των σπατων που ειναι σουτερ κ
δε ξερω αν θα καταλαβει ο προπονητης του αετου τι ειδους ζωνη παιζουν τα σπατα)

ΕΦΟΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (ποτε δε γραφω για αθηναικο)

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2(επιστροφη ασημενιου ενω ο κουμπουρας[σουπερ φετος]
πρεπει να μαρκαρει το κοντογιαννη ,ενω το αντιθετο μαρκαρισμα βγαινει

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1 ( το Γαλάτσι έχει καλυτερη ομαδα,απο τις καλυτερες μοναδες
του ηρακλειου ,
ενω στο ηρακλειο υπαρχουν προβληματα εξωαγωνιστικα)

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 2 (λογω τζανιδακη που θα καθαριζει τους μικρους μονος του

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 2 (πηρε μπροστα η ραφηνα κ υπερτερει στους ψηλους)

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2 ( θα γινει χαμος αλλα ο χολαργος ειναι καλυτερος,βεβαια
η πεντελη δεν εχει αλλη ευκαιρια να μεινει κονταενω δε ξερω ποσο θα λειψει ο στεφανης )
.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2(αν κ οι δυο προπονητες ειναι φιλαρακια κ μπορει να παιξουν
για το 1-1 στο πρωταθλημα αφου κ οι δυο ομαδες θα εχουν κατω απο 8 ηττες αρα μπορουν να βοηθησουν
ο ενας τον αλλο


Augmon
QUOTE(champion @ Oct 31 2008, 16:08 ) *
ΑΕΤΟΣ - ΣΠΑΤΑ 2 (δε βγαινουν τα μαρκαρισματα στους ψηλους των σπατων που ειναι σουτερ κ
δε ξερω αν θα καταλαβει ο προπονητης του αετου τι ειδους ζωνη παιζουν τα σπατα)

ΕΦΟΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (ποτε δε γραφω για αθηναικο)

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2(επιστροφη ασημενιου ενω ο κουμπουρας[σουπερ φετος]
πρεπει να μαρκαρει το κοντογιαννη ,ενω το αντιθετο μαρκαρισμα βγαινει

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1 ( το Γαλάτσι έχει καλυτερη ομαδα,απο τις καλυτερες μοναδες
του ηρακλειου ,
ενω στο ηρακλειο υπαρχουν προβληματα εξωαγωνιστικα)

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 2 (λογω τζανιδακη που θα καθαριζει τους μικρους μονος του

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 2 (πηρε μπροστα η ραφηνα κ υπερτερει στους ψηλους)

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2 ( θα γινει χαμος αλλα ο χολαργος ειναι καλυτερος,βεβαια
η πεντελη δεν εχει αλλη ευκαιρια να μεινει κονταενω δε ξερω ποσο θα λειψει ο στεφανης )
.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2(αν κ οι δυο προπονητες ειναι φιλαρακια κ μπορει να παιξουν
για το 1-1 στο πρωταθλημα αφου κ οι δυο ομαδες θα εχουν κατω απο 8 ηττες αρα μπορουν να βοηθησουν
ο ενας τον αλλο

Αν κλείσει Μανώλα θα το πάρει και αυτό ο Κόουτς.Επειδή ήταν εδώ στο Αίγιο ο Μανώλας ξερω καλά ότι μπορεί να πάρει ένα παιχνίδι μόνος του.
odysseas 1998
QUOTE(odysseas 1998 @ Oct 29 2008, 20:59 ) *
Ο πρόεδρος έχει "παλαβώσει"!Δεν είχε περιφερειακό σουτ ο Αετός μέχρι τώρα,αν έρθει ο Πετρόπουλος λύνεται.Καλά το μπάτζετ στον ουρανό φέτος.

Μitsara 7 αν προσέξεις,γράφω "αν έρθει ο Πετρόπουλος".Άρα δεν γίνεται να αναφέρομαι στον Πετρόπουλο που έχουμε εδώ και μήνες.Απλά πράγματα.
The Grey
QUOTE(Augmon @ Oct 31 2008, 16:17 ) *
Αν κλείσει Μανώλα θα το πάρει και αυτό ο Κόουτς.Επειδή ήταν εδώ στο Αίγιο ο Μανώλας ξερω καλά ότι μπορεί να πάρει ένα παιχνίδι μόνος του.


Με μια διαφορά ο Μανωλας τότε έπαιζε στο Αίγιο και δεν ήταν στην τηλεόραση. Τώρα τα πράγματα είναι διαφορετικά βλέπεις προστατεύει τον εαυτό του από μελανιές και τραυματισμούς.

Πέρνα καμιά μέρα από τη Ραφήνα να το δεις και μόνο σου.
Olorin
QUOTE(champion @ Oct 31 2008, 17:08 ) *
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1
(το Γαλάτσι έχει καλυτερη ομαδα, απο τις καλυτερες μοναδες του ηρακλειου, ενω στο ηρακλειο υπαρχουν προβληματα εξωαγωνιστικα)

Το θέμα της δυναμικότητας των ομάδων και των μονάδων, είναι σε μεγάλο βαθμό υποκειμενικό, οπότε δεν μπορώ φυσικά να προσάψω κάτι πάνω σε αυτό (στο κάτω-κάτω, δεν έχω δει ακόμα το φετινό Γαλάτσι...).

Όμως το θέμα των εξωαγωνιστικών προβλημάτων που ανέφερες, δεν είναι υποκειμενικό και ειλικρινά, ως παίκτης της ομάδας δεν έχει υποπέσει τίποτα τέτοιο στην αντίληψή μου... Ίσα-ίσα, έχουμε κάνει μέχρι στιγμής ένα καλό ξεκίνημα και μπορώ να πω πως (μέχρι τώρα, τουλάχιστον), υπάρχει το καλύτερο κλίμα που έχω συναντήσει στις 7-8 ομάδες που έχω παίξει...

Εκτός, αν γνωρίζεις πράγματα που δεν (γίνεται να) γνωρίζουμε εμείς, οπότε πάω πάσο...
champion
QUOTE(Olorin @ Oct 31 2008, 20:12 ) *
Το θέμα της δυναμικότητας των ομάδων και των μονάδων, είναι σε μεγάλο βαθμό υποκειμενικό, οπότε δεν μπορώ φυσικά να προσάψω κάτι πάνω σε αυτό (στο κάτω-κάτω, δεν έχω δει ακόμα το φετινό Γαλάτσι...).

Όμως το θέμα των εξωαγωνιστικών προβλημάτων που ανέφερες, δεν είναι υποκειμενικό και ειλικρινά, ως παίκτης της ομάδας δεν έχει υποπέσει τίποτα τέτοιο στην αντίληψή μου... Ίσα-ίσα, έχουμε κάνει μέχρι στιγμής ένα καλό ξεκίνημα και μπορώ να πω πως (μέχρι τώρα, τουλάχιστον), υπάρχει το καλύτερο κλίμα που έχω συναντήσει στις 7-8 ομάδες που έχω παίξει...

Εκτός, αν γνωρίζεις πράγματα που δεν (γίνεται να) γνωρίζουμε εμείς, οπότε πάω πάσο...

εγω το μονο που εχω να πω κ χωρις διαθεση να εμπλακω ειναι οτι στην ομαδα που μη ξεχναμε
οτι λεγεται ηρακλειο-τυφων υπαρχουν παιδια που εχουν προσφερει κ μπορουν να προσφερουν
πολυ περισοτερα απο τους ρολους που τους εχει ανατεθει,οι οποιοι λογω της συγχωνευσης
ειναι καπως μειωτικοι για την ιστορια τους εκει,ενω χωρις να παραγνωριζω την αξια των παιδιων
απο τη περα λογω της παρουσιας του "δικου τους"προπονητη εχουν εξασφαλισμενη η καλυτερα
προταιρεωτητα στις επιλογες του κατι λογικο αλλα εγω μιλαω για τους αλλους κ οχι φυσικα για το χαρο
ο οποιος δε παιζει σε ανταγωνιστηκη θεση.
κατα τα αλλα οντως υπαρχει καλο ξεκινημα κ ισως καλο κλιμα αλλα επειδη τυχαινει να γνωριζω
απο ηρακλειο μερια προσωπα πιστευω οτι κρυβουν μεσα τους μια επιθυμια για μεγαλυτερη συμμετοχη
στα "κοινα"κ επειδη ειναι καλα παιδια δεν το βγαζουν προβληματικα
acid
QUOTE(champion @ Nov 1 2008, 01:18 ) *
εγω το μονο που εχω να πω κ χωρις διαθεση να εμπλακω ειναι οτι στην ομαδα που μη ξεχναμε
οτι λεγεται ηρακλειο-τυφων υπαρχουν παιδια που εχουν προσφερει κ μπορουν να προσφερουν
πολυ περισοτερα απο τους ρολους που τους εχει ανατεθει,οι οποιοι λογω της συγχωνευσης
ειναι καπως μειωτικοι για την ιστορια τους εκει,ενω χωρις να παραγνωριζω την αξια των παιδιων
απο τη περα λογω της παρουσιας του "δικου τους"προπονητη εχουν εξασφαλισμενη η καλυτερα
προταιρεωτητα στις επιλογες του κατι λογικο αλλα εγω μιλαω για τους αλλους κ οχι φυσικα για το χαρο
ο οποιος δε παιζει σε ανταγωνιστηκη θεση.
κατα τα αλλα οντως υπαρχει καλο ξεκινημα κ ισως καλο κλιμα αλλα επειδη τυχαινει να γνωριζω
απο ηρακλειο μερια προσωπα πιστευω οτι κρυβουν μεσα τους μια επιθυμια για μεγαλυτερη συμμετοχη
στα "κοινα"κ επειδη ειναι καλα παιδια δεν το βγαζουν προβληματικα


Champion,
Καταρχήν, το να λες δημοσίως, κρυμένος πίσω από ένα user name οτι υπάρχει εξωαγωνιστικό πρόβλημα στην ομάδα της Ένωσης Ηρακλείου/Τυφών/Πέρα Κλουμπ (λόγω της συγχώνευσης το όνομα Πέρα Κλουμπ θα ενσωματωθεί από την επόμενη σεζόν), είναι πολύ επικίνδυνο και άνανδρο. Όταν λες κάτι τόσο βαρυσήμαντο, οφείλεις να αναφέρεις το όνομά σου και την ιδιότητά σου. Στα λέω αυτά γιατί κάποιος ο οποίος βγαίνει και λέει κάτι τέτοιο τόσο νωρίς (μετά από 4 αγωνιστικές) και με θετικό απολογισμό 3νίκες-1ήττα, μόνο χολωμένος παίκτης που κόπηκε από την περσινή ομάδα του Ηρακλείου μπορεί να είναι.
Παραδοσιακά η δύναμη της Πέρα ήταν η περιφέρεια, οπότε λογικό είναι τα παιδιά του Ηρακλείου να έχουν μεγάλο ανταγωνισμό εκεί αφού οι τέσσερις από τους πέντε που έμειναν είναι περιφερειακοί. Μέχρι τώρα τα παιχνίδια έχουν δείξει οτι οι επιλογές του Σγούρου (και σε επίπεδο ομάδας και ατομικά) έχουν δικαιωθεί πλήρως.
Και σε ρωτάω κάτι ανοιχτά, ποιος (πες μου ονόματα) από τους προνομιούχους δεν έχει τραβήξει παικτικά και παίζει χαριστικά μέχρι στιγμής φέτος?
acid
Τα δικά μου προγνωστικά

ΑΕΤΟΣ - ΣΠΑΤΑ ο πιο στάνταρ άσσος μαζί με το επόμενο

ΕΦΟΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ διπλό

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ άσσος με μικρή επιφύλαξη σε περίπτωση υψηλού σκορ

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ τοπικό ντέρμπι, μάλλον κλείνει προς διπλό

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ πολύ δύσκολος άσσος

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ ή άσσος ή χανόμαστε

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ όλα ανοιχτά, ούτε το Μαντείο των Δελφών δε μπορεί να το προβλέψει...
champion
QUOTE(acid @ Nov 1 2008, 10:28 ) *
Champion,
Καταρχήν, το να λες δημοσίως, κρυμένος πίσω από ένα user name οτι υπάρχει εξωαγωνιστικό πρόβλημα στην ομάδα της Ένωσης Ηρακλείου/Τυφών/Πέρα Κλουμπ (λόγω της συγχώνευσης το όνομα Πέρα Κλουμπ θα ενσωματωθεί από την επόμενη σεζόν), είναι πολύ επικίνδυνο και άνανδρο. Όταν λες κάτι τόσο βαρυσήμαντο, οφείλεις να αναφέρεις το όνομά σου και την ιδιότητά σου. Στα λέω αυτά γιατί κάποιος ο οποίος βγαίνει και λέει κάτι τέτοιο τόσο νωρίς (μετά από 4 αγωνιστικές) και με θετικό απολογισμό 3νίκες-1ήττα, μόνο χολωμένος παίκτης που κόπηκε από την περσινή ομάδα του Ηρακλείου μπορεί να είναι.
Παραδοσιακά η δύναμη της Πέρα ήταν η περιφέρεια, οπότε λογικό είναι τα παιδιά του Ηρακλείου να έχουν μεγάλο ανταγωνισμό εκεί αφού οι τέσσερις από τους πέντε που έμειναν είναι περιφερειακοί. Μέχρι τώρα τα παιχνίδια έχουν δείξει οτι οι επιλογές του Σγούρου (και σε επίπεδο ομάδας και ατομικά) έχουν δικαιωθεί πλήρως.
Και σε ρωτάω κάτι ανοιχτά, ποιος (πες μου ονόματα) από τους προνομιούχους δεν έχει τραβήξει παικτικά και παίζει χαριστικά μέχρι στιγμής φέτος?

αν διαβασεις καλα θα δεις οτι στα πιο πολλα συμφωνουμε οσον αφορα την αποδοση κ τις επιλογες του
προπονητη ,εγω λεω οτι οταν καποιοι παλιοι σε μια ομαδα επειδη παιζουν καποιοι καλυτεροι απο
αυτους,λογω μιας συγχωνευσης που σε βαθος χρονου θα σβησει,οπως το γαλατσι-κυπριαδου,ειναι
λογικο καποιοι παιχτες να αισθανονται ασχημα κ αυτο για μενα σε μια ομαδα συνιστα απο μονο του
προβλημα.
τωρα το ποιος ειμαι κ τι γραφω κ ως ποιος γραφω ειναι δικο μου θεμα κ οχι δικο σου ειδικα μετα το φαουλ
που πηρα ειμαι πολυ προσεχτικος στο τι κ πως το λεω κ πιστευω οτι δεν ειναι δικια σου δουλεια να με
κρινεις κ παρακαλω το φορουμ να επεμβει σε αυτο.αλλωστε υπαρχει κανονισμος που τηρειται
κ ανθρωποι που επεμβαινουν οταν κατι δε γινετε σωστα.
μην μου ξανακανεις υποδειξη τη στιγμη που τα ποστ μου κρινονται ως ικανα να δημοσιοποιηθουν. peace.gif peace.gif
acid
QUOTE(champion @ Nov 1 2008, 14:11 ) *
αν διαβασεις καλα θα δεις οτι στα πιο πολλα συμφωνουμε οσον αφορα την αποδοση κ τις επιλογες του
προπονητη ,εγω λεω οτι οταν καποιοι παλιοι σε μια ομαδα επειδη παιζουν καποιοι καλυτεροι απο
αυτους,λογω μιας συγχωνευσης που σε βαθος χρονου θα σβησει,οπως το γαλατσι-κυπριαδου,ειναι
λογικο καποιοι παιχτες να αισθανονται ασχημα κ αυτο για μενα σε μια ομαδα συνιστα απο μονο του
προβλημα.
τωρα το ποιος ειμαι κ τι γραφω κ ως ποιος γραφω ειναι δικο μου θεμα κ οχι δικο σου ειδικα μετα το φαουλ
που πηρα ειμαι πολυ προσεχτικος στο τι κ πως το λεω κ πιστευω οτι δεν ειναι δικια σου δουλεια να με
κρινεις κ παρακαλω το φορουμ να επεμβει σε αυτο.αλλωστε υπαρχει κανονισμος που τηρειται
κ ανθρωποι που επεμβαινουν οταν κατι δε γινετε σωστα.
μην μου ξανακανεις υποδειξη τη στιγμη που τα ποστ μου κρινονται ως ικανα να δημοσιοποιηθουν. peace.gif peace.gif


Peace μόνον εφόσον αυτά που γράφεις δεν δημιουργούν εσφαλμένες εντυπώσεις στο μπασκετικό κοινό, που στην συγκεκριμένη περίπτωση, μόνο αυτό έκαναν.
jumpball123
QUOTE(The Grey @ Oct 31 2008, 17:31 ) *
Με μια διαφορά ο Μανωλας τότε έπαιζε στο Αίγιο και δεν ήταν στην τηλεόραση. Τώρα τα πράγματα είναι διαφορετικά βλέπεις προστατεύει τον εαυτό του από μελανιές και τραυματισμούς.

Πέρνα καμιά μέρα από τη Ραφήνα να το δεις και μόνο σου.


ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ 20ΑΡΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΤΣΑΝΤΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ......ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΑΖΕΙ 40ΑΡΕΣ.
basketka*los
QUOTE(jumpball123 @ Nov 1 2008, 14:48 ) *
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ 20ΑΡΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΤΣΑΝΤΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ......ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΑΖΕΙ 40ΑΡΕΣ.

Πολυ δυσκολο να τον τσαντισει καποιος....Μιλαμε για εκπληκτικο παιδι...
B.SCOTT4
καλησπερα!
Να δωσω και εγω τις προβλεψεις....

ΑΕΤΟΣ - ΣΠΑΤΑ 1 εχω ακουσει που τα σπατα δεν ειναι σε καλη κατασταση

ΕΦΟΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1 λογικα πρεπει να παροθμε τον αγωνα...

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 πολυ καλη η νικη παρα την ηττα της απο γαλατσι

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1 με σουπερ τασιοπουλο και δρακακη

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1 λογο εδρας

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 1 δυσκολα παντος

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ θα εβαζα λεφτα στον ασσο που θα εδεινε 2.45!

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ σκληρη εδρα δυσκολο διπλο

καλη αγωνιστικη και χωρις τραυματισμους
Olorin
QUOTE(champion @ Nov 1 2008, 02:18 ) *
εγω το μονο που εχω να πω κ χωρις διαθεση να εμπλακω ειναι οτι στην ομαδα που μη ξεχναμε
οτι λεγεται ηρακλειο-τυφων υπαρχουν παιδια που εχουν προσφερει κ μπορουν να προσφερουν
πολυ περισοτερα απο τους ρολους που τους εχει ανατεθει,οι οποιοι λογω της συγχωνευσης
ειναι καπως μειωτικοι για την ιστορια τους εκει,ενω χωρις να παραγνωριζω την αξια των παιδιων
απο τη περα λογω της παρουσιας του "δικου τους"προπονητη εχουν εξασφαλισμενη η καλυτερα
προταιρεωτητα στις επιλογες του κατι λογικο αλλα εγω μιλαω για τους αλλους κ οχι φυσικα για το χαρο
ο οποιος δε παιζει σε ανταγωνιστηκη θεση.
κατα τα αλλα οντως υπαρχει καλο ξεκινημα κ ισως καλο κλιμα αλλα επειδη τυχαινει να γνωριζω
απο ηρακλειο μερια προσωπα πιστευω οτι κρυβουν μεσα τους μια επιθυμια για μεγαλυτερη συμμετοχη
στα "κοινα"κ επειδη ειναι καλα παιδια δεν το βγαζουν προβληματικα

Κοίτα, σε γενική βάση, αυτό που αναφέρεις, συμβαίνει σε όλες τις ομάδες από καταβολής μπάσκετ (άντε, εκτός ίσως από τα πρώτα χρόνια που οι ομάδες είχαν μόνο 5 παίκτες...). Όταν μια ομάδα έχει 16 παίκτες στο ρόστερ, χωρίς κάποιοι από αυτούς να είναι παίδες/έφηβοι ή γενικά συμπληρωματικοί που θα αποδεχόντουσαν τη μη συμμετοχή τους, λογικό είναι κάποιοι να μη χρησιμοποιούνται όσο θέλουν/αξίζουν/πιστεύουν πως πρέπει να παίζουν... Και σίγουρα, όλοι οι παίκτες θέλουν/-με να παίζουν/-με περισσότερο και πιστεύουν/-με πως μπορούν/-με να βοηθήσουν/-με περισσότερο, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται να παίζουν 16 παίκτες 40'.

Σε ειδική βάση τώρα, το ότι αναφέρεις πως υπάρχει κάποια προτεραιότητα από τον κόουτς σε παίκτες της Πέρα Κλουμπ, αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, έχει μια κάποια λογική, αφού από τους συγκεκριμένους παίκτες ξέρει πιθανότατα τι να περιμένει και τι όχι, ενώ τους υπόλοιπους τώρα αρχίζει σιγά-σιγά να μας μαθαίνει. Άλλωστε, κακά τα ψέμματα, μια πραγματική συγχώνευση, δημιουργεί περίεργες καταστάσεις στην αρχή και τονίζω το "πραγματική", γιατί σε αντίθεση με ό,τι είχαμε συνηθίσει σε άλλες περιπτώσεις που οι συγχωνεύσεις ήταν μόνο κατ'όνομα και στην ουσία απλώς παρέμενε αυτούσια μια ομάδα, εδώ υπάρχουν στοιχεία και από τις δυο ομάδες (5 παίκτες, βοηθός προπονητή, γήπεδο, διοίκηση κ.λπ. από Τυφώνα και 9 παίκτες και προπονητής από Πέρα Κλουμπ).

Αυτό όμως που θέλω να τονίσω, είναι πως ακόμα και αν ισχύουν τα όσα αναφέρεις (δηλαδή να υπάρχουν παιδιά που θεωρούν -και ίσως σωστά, δεν είμαι εγώ αυτός που το κρίνει- πως μπορούν να έχουν μεγαλύτερους ρόλους στην ομάδα), απέχουν πάαααρα πολύ από το να χαρακτηριστούν "εξωαγωνιστικά προβλήματα" και ακόμα περισσότερο από το να θεωρηθούν "εξωαγωνιστικά προβλήματα" που μπορεί να αποβούν τόσο σημαντικά που θα κρίνουν την έκβαση του επόμενου (ή των επόμενων) αγώνα...
v-span
QUOTE(The Grey @ Oct 31 2008, 16:31 ) *
Με μια διαφορά ο Μανωλας τότε έπαιζε στο Αίγιο και δεν ήταν στην τηλεόραση. Τώρα τα πράγματα είναι διαφορετικά βλέπεις προστατεύει τον εαυτό του από μελανιές και τραυματισμούς.

Πέρνα καμιά μέρα από τη Ραφήνα να το δεις και μόνο σου.

Μια χαρα είναι ο Μανώλας παιδια και προσπαθεί τόσο στα παιχνίδια όσο και στις προπονήσεις και κάθε άλλο παρά χαλαρά παίζει.
Thrasiboulos
QUOTE(acid @ Nov 1 2008, 12:28 ) *
Champion,
Καταρχήν, το να λες δημοσίως, κρυμένος πίσω από ένα user name οτι υπάρχει εξωαγωνιστικό πρόβλημα στην ομάδα της Ένωσης Ηρακλείου/Τυφών/Πέρα Κλουμπ (λόγω της συγχώνευσης το όνομα Πέρα Κλουμπ θα ενσωματωθεί από την επόμενη σεζόν), είναι πολύ επικίνδυνο και άνανδρο. Όταν λες κάτι τόσο βαρυσήμαντο, οφείλεις να αναφέρεις το όνομά σου και την ιδιότητά σου. Στα λέω αυτά γιατί κάποιος ο οποίος βγαίνει και λέει κάτι τέτοιο τόσο νωρίς (μετά από 4 αγωνιστικές) και με θετικό απολογισμό 3νίκες-1ήττα, μόνο χολωμένος παίκτης που κόπηκε από την περσινή ομάδα του Ηρακλείου μπορεί να είναι.
Παραδοσιακά η δύναμη της Πέρα ήταν η περιφέρεια, οπότε λογικό είναι τα παιδιά του Ηρακλείου να έχουν μεγάλο ανταγωνισμό εκεί αφού οι τέσσερις από τους πέντε που έμειναν είναι περιφερειακοί. Μέχρι τώρα τα παιχνίδια έχουν δείξει οτι οι επιλογές του Σγούρου (και σε επίπεδο ομάδας και ατομικά) έχουν δικαιωθεί πλήρως.
Και σε ρωτάω κάτι ανοιχτά, ποιος (πες μου ονόματα) από τους προνομιούχους δεν έχει τραβήξει παικτικά και παίζει χαριστικά μέχρι στιγμής φέτος?

φυσικα και με απολογισμο 3-1 κανεις δεν δικαιουται να μιλαει...ο χρονος θα δειξει.Γιατι μεχρι στιγμης το προγραμμα ηταν αρκετα βατο...
soouza
Καλησπέρα.

Ο Άρης έχασε εντός έδρας από τη Ραφήνα με 59-72(23-35 ημίχρονο).Στο πρώτο δεκάλεπτο μόνο, η ομάδα της Πετρούπολης ήταν κοντά στο σκορ.Έκτοτε δυστυχώς έμεινε πίσω και σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κυνηγούσε.

Η Ραφήνα υπερτερούσε μέσα στη ρακέτα ενώ είχε καλό σουτ και καλές διεισδύσεις.Ο Άρης δεν είχε σήμερα φρεσκάδα στην άμυνα,προσπάθησε και με ζώνη αλλά δεν τα κατάφερε.Η απουσία του Χρονόπουλου φαίνεται καθώς μερικές φορές στην επίθεση κολλάει η μπάλα.Λείπει δηλαδή το εκρηκτικό drive του.

Συνολικά το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif
lebronjames
Γαλατσι-Τυφων=1
streetbc
Νεοπεντελικος-Χολαργος-ασσος με 4-5 ποντους διαφορα....πλασματικο το σκορ!!!!
Η Πεντελη επρεπε να κερδισει τουλαχιστον με 15ποντους διαφορα....
#9#
ΑΕΤΟΣ-ΣΠΑΤΑ 76-68

Πολύ καλό παιχνίδι κι απ τις 2 ομάδες-ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια με εναλλαγές στο σκορ.Στο 1ο ημίχρονο καλύτερα τα Σπάτα,στο 2ο ο Αετός έσφιξε την άμυνά του κι έφτασε στη νίκη.Από τον Αετό ασταμάτητος ο Κουντουμάδης πήρε σχεδόν μόνος του το ματς.Από τα πολύ καλά Σπάτα κανείς δεν υστέρησε.Αρκετά καλή η διαιτησία με λίγα λάθη αλλά δυστυχώς ένα σοβαρό στο τέλος του αγώνα όπου απλό φάουλ ενός παίκτη των Σπατων δόθηκε αντιαθλητικό και έτσι ο Αετός περίπου 1' πριν το τέλος από +2 βρέθηκε στο +4 και με τη μπάλα στα χέρια του.
westside
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 85 - 63

Νομίζω ότι σήμερα πραγματοποιήσαμε εξαιρετική εμφάνιση, η οποία είναι σίγουρα και η καλύτερη της σεζόν εώς τώρα. Αν και ξεκινήσαμε μουδιασμένα και χωρίς ρυθμό, με αποτέλεσμα να είμαστε πίσω στο σκορ, συνήλθαμε γρήγορα και επιβάλλαμε το ρυθμό μας σε επίθεση και άμυνα (κυρίως). Καταφέραμε να έχουμε συνέχεια το προβάδισμα με +10 πόντους ενώ προς το τέλος το παιχνίδι άνοιξε και η διαφορά ανέβηκε πολύ για να έρθει το τελικό +22. Το κλειδί της σχετικά εύκολης επικράτησης ήταν η πολύ καλή και δυνατή άμυνα, η οποία οδήγησε τον Ταύρο σε πολλές βιαστικές επιλογές και αρκετά λάθη. Όμως είναι πολύ νωρίς ακόμη και η συνέχεια πολύ δύσκολη. . .

Υ.Γ: Πάντως το γεγονός της βραδιάς είναι αναμφισβήτητα το εντυπωσιακό κάρφωμα +φάουλ του υπερμέγιστου Αναστασόπουλου στον αιφνιδιασμό το οποίο έβαλε φωτιά στις εξέδρες και ξεσήκωσε τους πάντες!!! Τάσο απλά 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif !!!!!!!!!!!!!!!!
dominik
καλησπερα
σημερα πηγα και παρακολουθησα το ντερμπι της αγωνιστικης οπου ο νεοπεντελικος νικησε 4 ποντους τον χολαργο[70-66 αλλα δεν ειμαι σιγουρος]
γενικα ηταν ενα ματς που ηταν ντερμπι με τα ολα του.δυνατες μαχες,καλους παιχτες και παραλιγο μια μεγαλη αντροπη απο τον χολαργο που βρεθηκε στο -17 9 λεπτα πριν τη ληξη.
η πεντελη ηταν μπροστα σ ολο το ματς παιζοντας καλυτερο μπασκετ,αλλα η χλαρωση στα τελευταια 5 λεπτα και οι αποβολες με πεντε φαουλ του 7 και του 8,που απ οτι φανηκε επηρεασε την ομαδα, εφεραν το ματς στους 4.
προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η πεντελη νικησε δικαιοτατα,αλλα μου φανηκε οτι ο χολαργος ειχε καλυτερο υλικο και σημερα δεν του βγηκε το ματς..παντως και οι δυο ομαδες ειναι πολυ αξιολογες!
απο τα χαρακτηριστικα του αγωνα ηταν
1]οι γεματες κερκιδες και η πολυ πολιτισμενη ατμοσφαιρα παρολο που στο γηπεδο υπηρχαν πολλοι οπαδοι και των δυο ομαδων.η ολη ατμοσφαιρα ηταν ιδανικη για μπασκετ και μακαρι ολα τα γηπεδα της αλφα εσκα να ειναι ετσι. bball.gif
2]η μετρια διαιτησια των δυο διαιτητων που ομως δεν επηρεασαν την εξελιξη του αγωνα και
3]αν και φαινεται απιστευτο για ομαδες τετοιου επιπεδου οι πολλες κακοεκτελεσμενες βολες!!!!!!!![ερμπολ,ταμπλο και εξω κ.λ.π.] torture.gif

και κατι τελευταιο για το σχολιο του φιλου greer για την ποιοτητα της κςτηγοριας..γενικα πραγματι φετος δεν υπαρχουν ομαδες που θα σαρωσουν οπως υπηρχαν τα τελευταια χρονια[π.χ. κηφισια]αλλα το επιπεδο δεν εχει μεγαλη διαφορα με τα προηγουμενα χρονια!!!
να σται καλα
playmaker
εσπασε το ροδι ο αετος, πρωτη νικη στο πρωταθλημα με μαγικο κοουτσαρισμα απο τον γκολφινοπουλο που εκτελουσε κατα γραμμα τις εντολες που του εδινε ο προεδρος απο την κερκιδα, καθομουν κοντα του και τον εβλεπα να κανει νοηματα στον προπονητη και δεν πιστευα στα ματια μου, απιστευτα πραγματα
King Kefalos
Καλησπέρα

Κερατέα - Μαρκόπουλο 66-62

Δυνατό παιχνίδι, με ένταση και δυνατές φάσεις στα δύο καλάθια, με αρκετό κόσμο και από τις δύο ομάδες μαζί στις εξέδρες.
Πολύ καλή ατμόσφαιρα σε ένα ματς που κρίθηκε στο τέλος και ήταν ντέρμπι με τα όλα του. Η διαιτησία του Μάνου ήταν καλή και προσπαθούσε να κρατήσει τις ισορροπίες η παρτενέρ του (δεν θυμάμαι το όνομά της) όμως έκανε λάθη εκατέρωθεν. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την προσπάθεια, πρέπει όμως να προσπαθήσουν πολύ περισσότερο για να πετύχουν το στόχο τους που είναι η παραμονή.
pointguard
πολύ καλή απόδοση από Γαλάτσι που έφτασε άνετα μέχρι και 25 πόντους διαφορά! από το 2ο δεκάλεπτο φάνηκε οτι το Ηράκλειο - Πέρα δεν θα άντεχε. Ισοβαθμία στην πρώτη θέση και άμα κερδίσει το Μαρκόπουλο ενδεχομένως να μείνει με 2- 3 ομάδες στην ισοβαθμία
BILLTSEK
QUOTE(pointguard @ Nov 4 2008, 03:25 ) *
πολύ καλή απόδοση από Γαλάτσι που έφτασε άνετα μέχρι και 25 πόντους διαφορά! από το 2ο δεκάλεπτο φάνηκε οτι το Ηράκλειο - Πέρα δεν θα άντεχε. Ισοβαθμία στην πρώτη θέση και άμα κερδίσει το Μαρκόπουλο ενδεχομένως να μείνει με 2- 3 ομάδες στην ισοβαθμία

αφου εισαι εσυ παικτουρα μου!!!δεδομενη η επιτυχια!!!
v-span
QUOTE(soouza @ Nov 3 2008, 23:06 ) *
Καλησπέρα.

Ο Άρης έχασε εντός έδρας από τη Ραφήνα με 59-72(23-35 ημίχρονο).Στο πρώτο δεκάλεπτο μόνο, η ομάδα της Πετρούπολης ήταν κοντά στο σκορ.Έκτοτε δυστυχώς έμεινε πίσω και σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κυνηγούσε.

Η Ραφήνα υπερτερούσε μέσα στη ρακέτα ενώ είχε καλό σουτ και καλές διεισδύσεις.Ο Άρης δεν είχε σήμερα φρεσκάδα στην άμυνα,προσπάθησε και με ζώνη αλλά δεν τα κατάφερε.Η απουσία του Χρονόπουλου φαίνεται καθώς μερικές φορές στην επίθεση κολλάει η μπάλα.Λείπει δηλαδή το εκρηκτικό drive του.

Συνολικά το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif

Καλησπέρα κι απο μένα, όντως πολύ καλή νίκη για μας κόντρα σε μια πολύ επικίνδυνη ομάδα...Εμείς είχαμε σε πολύ καλή μέρα τους Μανώλα - Χαλβαντζή (οι οποίοι έκαναν από ένα σούπερ κάρφωμα) τον Προκόπη με πολύ...αντρικά τρίποντα και το Μπίρδα ο οποίος ανέβασε πολύ την απόδοση του στο 4ο 10λεπτο...
gaga
QUOTE(champion @ Oct 31 2008, 17:08 ) *
ΑΕΤΟΣ - ΣΠΑΤΑ 2 (δε βγαινουν τα μαρκαρισματα στους ψηλους των σπατων που ειναι σουτερ κ
δε ξερω αν θα καταλαβει ο προπονητης του αετου τι ειδους ζωνη παιζουν τα σπατα)

ΕΦΟΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (ποτε δε γραφω για αθηναικο)

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2(επιστροφη ασημενιου ενω ο κουμπουρας[σουπερ φετος]
πρεπει να μαρκαρει το κοντογιαννη ,ενω το αντιθετο μαρκαρισμα βγαινει

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1 ( το Γαλάτσι έχει καλυτερη ομαδα,απο τις καλυτερες μοναδες
του ηρακλειου ,
ενω στο ηρακλειο υπαρχουν προβληματα εξωαγωνιστικα)

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 2 (λογω τζανιδακη που θα καθαριζει τους μικρους μονος του

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 2 (πηρε μπροστα η ραφηνα κ υπερτερει στους ψηλους)

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2 ( θα γινει χαμος αλλα ο χολαργος ειναι καλυτερος,βεβαια
η πεντελη δεν εχει αλλη ευκαιρια να μεινει κονταενω δε ξερω ποσο θα λειψει ο στεφανης )
.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2(αν κ οι δυο προπονητες ειναι φιλαρακια κ μπορει να παιξουν
για το 1-1 στο πρωταθλημα αφου κ οι δυο ομαδες θα εχουν κατω απο 8 ηττες αρα μπορουν να βοηθησουν
ο ενας τον αλλο
Αν έχεις κανενα standard για Σαββατοκυριακο πεσ μου να το παιξω.Εσθ και ο book-nomikarios!!
CALGON
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ :69-65

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ :ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,ΤΣΩΝΟΣ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-9,38-26,54-38,69-65

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ (ΓΡΥΛΛΙΩΝΑΚΗΣ) :ΜΠΑΡΤΖΟΣ 5, ΜΑΝΤΖΙΟΣ 3, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 16(3), ΜΑΚΡΗΣ 2, ΜΑΝΙΑΤΗΣ 17(3), ΜΑΓΕΙΡΑΣ, ΧΑΡΤΟΜΑΤΣΙΔΗΣ 3, ΑΤΤΙΚΟΣ 12(1), ΚΟΡΙΖΗΣ 3, ΚΟΡΒΙΝΓΚΤΟΝ 4, ΤΖΕΜΗΣ 4

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) :ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ, ΤΣΙΩΜΟΣ 6(1), ΣΤΑΘΑΤΟΣ 19(1), ΜΗΤΡΟΥ 8, ΣΙΟΥΤΗΣ 11, ΡΩΣΣΗΣ 4, ΠΟΥΛΗΣ 3(1), ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 6, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 8
champion
QUOTE(pointguard @ Nov 4 2008, 00:25 ) *
πολύ καλή απόδοση από Γαλάτσι που έφτασε άνετα μέχρι και 25 πόντους διαφορά! από το 2ο δεκάλεπτο φάνηκε οτι το Ηράκλειο - Πέρα δεν θα άντεχε. Ισοβαθμία στην πρώτη θέση και άμα κερδίσει το Μαρκόπουλο ενδεχομένως να μείνει με 2- 3 ομάδες στην ισοβαθμία

απορω πως εχασε με κατω τα χερια απο χολαργο.μαλλον ηταν ανετοιμοι ,οταν ο θεωδοριδης ανεβει
πανω απο το 50% τοτε προβλεπω κηδειες,πρεπει να αντεξει βεβαια ο δρακακης μονος του ολο το
πρωταθλημα,αφου οι αλλοι ψηλοι ειναι τεσσαρια bball.gif bball.gif
champion
QUOTE(v-span @ Nov 4 2008, 01:14 ) *
Καλησπέρα κι απο μένα, όντως πολύ καλή νίκη για μας κόντρα σε μια πολύ επικίνδυνη ομάδα...Εμείς είχαμε σε πολύ καλή μέρα τους Μανώλα - Χαλβαντζή (οι οποίοι έκαναν από ένα σούπερ κάρφωμα) τον Προκόπη με πολύ...αντρικά τρίποντα και το Μπίρδα ο οποίος ανέβασε πολύ την απόδοση του στο 4ο 10λεπτο...

με επιστοφη παναγου θα ανεβει κι αλλο η ραφηνα αφου θα υπαρχει μια επιπλεον απειλη κ μαλιστα
απο μακρια.
DORIAN
Ενα παιχνιδι πολυ καλο σε ενα πολυ ωραιο γηπεδο και μια καταπληκτικη μπασκετικη ατμοσφαιρα.
Το τελικο αποτελεσμα δεν αντικατροπτιζει την πραγματικοτητα αφου ο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ σε ολη την διαρκεια του αγωνα
ηταν μπροστα με διαφορα μεχρι και 18 ποντους,που την ψαλιδησαν στο τελος τα εντεχνα σφυριγματα των Διαιτητων, εκνευριζοντας τους παικτες . Θα πρεπει η Διοικηση του ΝΑΟ να προστατεψει επιτελους την ομαδα απο την Διαιτησια και το κατεστημενο.
Απο τον Χολαργο περιμενα πολυ περισοτερα πραγματα με βαση αυτα που ειχα ακουσει και διαβασει για τον προπονητη του και για τους πολυ καλους του παικτες.Σιγα κυριοι λιγο χαμηλοτεροι τονοι δεν βλαπτουν.Μηπως λεω μηπως,το φορουμ εχει εξελιχθει σε βημα αβανταδορικο για καποιους παικτες και προπονητες και μηπως συμβαλλουν σε αυτο και καποιοι ρομαντικοι αθελα τους?
CALGON
QUOTE(DORIAN @ Nov 4 2008, 12:12 ) *
Ενα παιχνιδι πολυ καλο σε ενα πολυ ωραιο γηπεδο και μια καταπληκτικη μπασκετικη ατμοσφαιρα.
Το τελικο αποτελεσμα δεν αντικατροπτιζει την πραγματικοτητα αφου ο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ σε ολη την διαρκεια του αγωνα
ηταν μπροστα με διαφορα μεχρι και 18 ποντους,που την ψαλιδησαν στο τελος τα εντεχνα σφυριγματα των Διαιτητων, εκνευριζοντας τους παικτες . Θα πρεπει η Διοικηση του ΝΑΟ να προστατεψει επιτελους την ομαδα απο την Διαιτησια και το κατεστημενο.
Απο τον Χολαργο περιμενα πολυ περισοτερα πραγματα με βαση αυτα που ειχα ακουσει και διαβασει για τον προπονητη του και για τους πολυ καλους του παικτες.Σιγα κυριοι λιγο χαμηλοτεροι τονοι δεν βλαπτουν.Μηπως λεω μηπως,το φορουμ εχει εξελιχθει σε βημα αβανταδορικο για καποιους παικτες και προπονητες και μηπως συμβαλλουν σε αυτο και καποιοι ρομαντικοι αθελα τους?

Αγαπητέ φίλε θα ήθελα να μου παραθέσεις τις δημοσιεύσεις που έχουν γίνει τον τελευταίο καιρό στο forum και οι οποίες αβαντάρουν τον προπονητή και τους παίκτες του Χολαργού.Συμφωνώ απόλυτα ότι η ατμόσφαιρα ήταν καταπληκτική και είμαι σίγουρος ότι και στο δεύτερο γύρο θα υπάρχει η ανάλογη ατμόσφαιρα.Όσο για την διαιτησία μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις και σίγουρα η γνώμη σου είναι σεβαστή αλλά θα είχε ενδιαφέρον να αναφερθείς έστω και με πλάγιο τρόπο ποιο είναι το κατεστημένο.και για να μην κρύβομαι είμαι ο έφορος του χολαργού.
4 pap
QUOTE(v-span @ Nov 4 2008, 03:14 ) *
Καλησπέρα κι απο μένα, όντως πολύ καλή νίκη για μας κόντρα σε μια πολύ επικίνδυνη ομάδα...Εμείς είχαμε σε πολύ καλή μέρα τους Μανώλα - Χαλβαντζή (οι οποίοι έκαναν από ένα σούπερ κάρφωμα) τον Προκόπη με πολύ...αντρικά τρίποντα και το Μπίρδα ο οποίος ανέβασε πολύ την απόδοση του στο 4ο 10λεπτο...


ΑΠΟΡΙΑ... τι ενοείς αντρικά τρίποντα?
basketka*los
QUOTE(champion @ Nov 4 2008, 11:54 ) *
απορω πως εχασε με κατω τα χερια απο χολαργο.μαλλον ηταν ανετοιμοι ,οταν ο θεωδοριδης ανεβει
πανω απο το 50% τοτε προβλεπω κηδειες,πρεπει να αντεξει βεβαια ο δρακακης μονος του ολο το
πρωταθλημα,αφου οι αλλοι ψηλοι ειναι τεσσαρια bball.gif bball.gif

Νομιζω οτι ο Στρατακης μια χαρα μπορει να τα παει...Καθολου μονο του δε θα τον ελεγα τον Δρακακη...Το Γαλατσι πιστευω οτι μπορει στο τελος ευκολα να βρεθει σε μια απο τις δυο προνομιουχες θεσεις!
champion
QUOTE (DORIAN @ Nov 4 2008, 10:12 ) *
Ενα παιχνιδι πολυ καλο σε ενα πολυ ωραιο γηπεδο και μια καταπληκτικη μπασκετικη ατμοσφαιρα.
Το τελικο αποτελεσμα δεν αντικατροπτιζει την πραγματικοτητα αφου ο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ σε ολη την διαρκεια του αγωνα
ηταν μπροστα με διαφορα μεχρι και 18 ποντους,που την ψαλιδησαν στο τελος τα εντεχνα σφυριγματα των Διαιτητων, εκνευριζοντας τους παικτες . Θα πρεπει η Διοικηση του ΝΑΟ να προστατεψει επιτελους την ομαδα απο την Διαιτησια και το κατεστημενο.
Απο τον Χολαργο περιμενα πολυ περισοτερα πραγματα με βαση αυτα που ειχα ακουσει και διαβασει για τον προπονητη του και για τους πολυ καλους του παικτες.Σιγα κυριοι λιγο χαμηλοτεροι τονοι δεν βλαπτουν.Μηπως λεω μηπως,το φορουμ εχει εξελιχθει σε βημα αβανταδορικο για καποιους παικτες και προπονητες και μηπως συμβαλλουν σε αυτο και καποιοι ρομαντικοι αθελα τους?

πολυ σωστος,για τις αποψεις σου,ειδικα στη 2η παραγραφο κ θα προσεθετα οτι εκτος απο αβαντα υπαρχει
κ θαψιμο αδικο
assistant
Σουπερ εμφανιση για το Ιλιον και νικη με μεγαλη διαφορα που ισως να φανει χρησιμη στο τελος.Ειδικα η αμυνα ηταν για σεμιναριο καθως στις πιο πολλες φασεις οι παιχτες του Ταυρου εβρισκαν σε τοιχο.Στην επιθεση φαινεται οτι κατι ελαχιστο λειπει αλλα νομιζω πως θα βρεθει συντομα γιατι κι ο προπονητης κι οι παιχτες ειναι καλοι.Ελπιζω να μη θεωρηθει αυτο το post αβανταδορικο-οπως νωριτερα ειπε καποιος φιλος-για το Ιλιον,αφου δεν εχω καμια σχεση με την κατηγορια απλα ελπιζω του χρονου να μετεχω σ αυτην.Γεια χαρα.
lebronjames
Αετός-Σπάτα 76-68 (32-39)
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Γραμματόγλου
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράδης 3 (1), Μπούρας 1, Πετρόπουλος 12 (2), Παπαστυλλιανός 5, Σοφιανόπουλος 13 (2), Μπίτσικας 5, Περγαντής 4, Μπαρδουνιώτης 3, Παπακωνσταντίνου 1, Κουντουμάδης 27, Παπασταματίου 2
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 18 (2), Λίτσο 26 (3), Γραμματόπουλος 4 (1), Παπαβασιλείου, Χατζηγιάννης 2, Λάβαρης 5 (1), Μαντέλος 6 (2), Λεγάτος 7 (1)

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Αθηναϊκός 70-45 (41-16)
Διαιτητές: Γολεγού-Αναστασόπουλος
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 8, Παπαδρόσου 2, Καρκαβίλας 4, Αντωνόπουλος 11, Καραγεώργος 8, Τριγάζης 16, Λούλας 2, Κοψιδάς 13, Σκυλογιάννης 4, Πουγκακιώτης 2, Κούβαρης
Αθηναϊκός (Κονιστής): Χαραλαμπόπουλος 11, Κοκορόγιαννης 3, Παζάρας 8, Γώγος 2, Ρούσσος 2, Ζαμπάρας 8, Σκουλάς 9, Ιμαριάγκμπε 2

Απόλλων-Νίκη Αμαρουσίου 60-67 (31-34)
Διαιτητές: Καπνιά-Αναστασίου
Απόλλων (Παύλος): Ρηγόπουλος 13 (1), Σομπατζής, Κουμπούρας 21, Τάγκας 5, Ζησιμόπουλος 9, Παπαγιαννακόπουλος 4, Δήμας, Ντάφλος 1, Γιαννόπουλος 4, Κονταξής 4
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης-Ραχοβίτσας): Κουτσώνας, Βλαχονάτσιος 6 (2), Βασιλάκης, Βασιλάκος 5 (1), Κοντογιάννης 19 (1), Γιατράκος 6, Σακαράκης 5, Τάσιος 8 (1), Κεράτσας 1, Ραλλάτος 10 (1), Ασημένιος 7

Γαλάτσι Κυπριάδου-Εν. Ηρακλείου Τυφ. 90-74 (48-39)
Διαιτητές: Σχινάς-Πιτσίλκας
Γαλάτσι Κυπριάδου (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 6 (2), Ζωιϊτσάκος 5 (1), Αθανασιάδης 2, Κορρές, Σιδερής 1, Τσιρόπουλος 11 (1), Φρίμας 13 (3), Δρακάκης 15, Στρατάκης 12, Τασιόπουλος 16 (3), Χαρακτηνός, Ανδρουλάκης 9 (1)
Εν. Ηρακλείου Τυφ. (Σγουρός): Λουϊζος 1, Βαρθολομαίος 4, Τσαμπούρης 3 (1), Πανουριάς 6, Κουκουζέλης 1, Καναβός 6 (1), Βάμβουρας, Χάρος 21 (2), Χρόνης 14 (3), Σιλιτζίρης, Βούζας 18 (1), Χαλκίδης

Κερατέα-Μαρκόπουλο 66-62 (35-29)
Διαιτητές: Μάνος-Γκαμήλη
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης, Στραταριδάκης, Νικολόπουλος 12 (2), Κηρομίτης 10 (1), Ξαρχάς 5 (1), Κατσίκης 4 (1), Καρδαράς, Ανδρέικος 5, Κοροβέσης, Κουσιώρης 16, Χρονόπουλος 14, Κομματάς
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Λαγουδάκης, Μαυροθαλασίτης, Τσίρος 14, Πλιάκος, Στεφάτος 2, Παπαγιαννάκος 9, Σούρλας 11 (3), Λαμανδρέας 3, Τζανιδάκης 23 (4)

Άρης Πετρούπολης-Αργοναύτης Τρ. 59-72 (24-35)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Ραχιώτης
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς-Αμπράζης): Τόλιος 3, Βενιτουράκης 11, Λιαπούρης, Γεωργαλάς 27 (2), Βασιλείου 9, Βουτέρης, Παργιανόπουλος 7, Ντανάς 2, Μπέτσης
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 13 (3), Σκορδίλης, Λιούτας, Γαλανάκης 2, Νικολάκος 24, Μπίρδας 9 (1), Λιοσάτος, Μανώλας 26 (3), Χαλβατζής 14, Πετριανίδης 4, Κελάδης, Κιούσης

Εν. Ιλίου-Αίολος Ταύρος 85-63 (43-36)
Διαιτητές: Κορομηλάς-Αντεριώτης
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Σπυρόπουλος, Μπέλλας Ι. 16 (4), Μπαλαούρας 5 (1), Σκαλωμένος 14, Κοσμίδης 4 (1), Παξιμαδάς 2, Μπέλλας Ο. 9, Παπαλουκάς 8, Φούτσης 4, Καλαμαράς 14 (2), Αναστασόπουλος 9
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Καρτσωνάκης 3 (1), Πλατής 8, Σταμπουλής 5 (1), Κορκοσούρας 8 (2), Διαμαντής 9, Φίλντισης 11 (2), Καυκής 5, Καρακώστας 2, Σολωμονίδης 7, Κρητικός 5, Κοκλώνης

Νεοπεντελικός-Χολαργός 69-65 (38-26)
Διαιτητές: Παπαδημητρίου-Τσώνος
Νεοπεντελικός (Γρυλιωνάκης): Μπάρτζος 5, Μάντζιος 3, Παναγιωτόπουλος 16 (3), Μακρής 2, Μανιάτης 17 (3), Ζερβολέας, Μάγειρας, Χαρτοματσίδης 3, Αττίκος 12 (1), Κορίζης 3, Κόρβιγκτον 4, Τζέμης 4
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Τσιόμος 6 (1), Σταθάτος 19 (1), Μήτρου 8, Σιούτης 11, Ρώσης 4, Πουλής 3 (1), Τζανετάκος 6, Κιαπέκος 8

v-span
QUOTE(4 pap @ Nov 4 2008, 12:06 ) *
ΑΠΟΡΙΑ... τι ενοείς αντρικά τρίποντα?

Εννοώ ότι ήταν κρίσιμα και ειδικά ένα από το ημικύκλιο της σέντρας με τζαμπ σουτ...
LATHER
ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΙΟΛΟ.........ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΟΥΤΣΑΡΑ........... ugly8.gif
nikefalin
QUOTE(LATHER @ Nov 5 2008, 16:46 ) *
ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΙΟΛΟ.........ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΟΥΤΣΑΡΑ........... ugly8.gif


1ο φάουλ + κάποιες μέρες "δώρο" από τη διαχείριση ,
ανώνυμες "καταγελλίες" με ειρωνείες και οτιδήποτε άλλο παραβιάζουν τον κανονισμό λειτουργίας
Jabar
Κανονισμός 2:
  • Απαγορεύεται να έχετε διπλούς (ή πολλαπλούς) λογαριασμούς στο φόρουμ.
Ποινή:
  • Άμεσος αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ - άρση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================
Κανονισμός 9:
  • Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
==============================================
==============================================
==============================================[list]
[*]Σε περίπτωση που οποιαδήποτε παραβίαση κάποιου από τους παραπάνω κανονισμούς υποπέσει στην αντίληψή σας, παρακαλείσθε να μη λάβετε δράση οι ίδιοι αλλά να επικοινωνήσετε με κάποιον από τους συντονιστές ή να πατήσετε το κουμπί .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.