Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
basketman_13
QUOTE(mimos8 @ Apr 15 2009, 22:05 ) *
ειδα κι εγω το ιλιον-γαλατσι σε ενα καταπληκτικο γεματο γηπεδο και μπασκετικη ατμοσφαιρα!το ιλιον ειναι πιο ομαδα απο τις σημαντικες προσωπικοτητες του γαλατσιου,ειχε μεγαλυτερο κινητρο και γι αυτο κερδισε(πηρε και 2 φαλτσοσφυριγματα στο τελος που δεν τα χρειαζοταν)!συγχαρητηρια στον κοουτς καρακωστα για τη δουλεια που εχει κανει εκει αλλα και για το ηθος του σε ολη τη διαρκεια του αγωνα.συγχαρητηρια επισης και στον Δρακακη του γαλατσιου που εκανε triple double σε ποντους,ριμπαουντ και κοψιματα(10 ποντους,14-15 ριμπ.,11 κοψ.)!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
υγ:εχω την εντυπωση οτι το ιλιον ,παρολο που ανεβαινει δικαια πρωτο, για να σταθει στη γ εθνικη χρειαζεται τουλαχιστον 6-7 ποιοτικες προσθηκες!


"6-7 ποιοτικες προσθηκες τουλαχιστον" σημαινει να φτιαξει μια καινουργια ομαδα απο το 0... δλδ πιστευεις δεν μπορει να στα8ει κανεις απο το ιλιον σε μια ε8νικη κατηγορια????..δεν παρακολουθω Γ εθνικη αλλα τοσο μεγαλη ειναι η δαφορα ρε παιδια?? εκτος αυτου πρωσοπικη μου αποψη ειναι οτι τα παιδια που ανεβαζουν μια ομαδα πρεπει να περνουν την ευκαιρια να παιξουν εκει γτ το κερδισαν με την αξια τους ..δεν πιστευω οτι μια τοσο δεμενη ομαδα σαν το ιλιον πρεπει ναα διαλυθει.. 3-4 προσθηκες κ πλυ δουλεια πιστευω αρκουν!! bball.gif bball.gif blove.gif
basketka*los
QUOTE(mimos8 @ Apr 15 2009, 22:05 ) *
ειδα κι εγω το ιλιον-γαλατσι σε ενα καταπληκτικο γεματο γηπεδο και μπασκετικη ατμοσφαιρα!το ιλιον ειναι πιο ομαδα απο τις σημαντικες προσωπικοτητες του γαλατσιου,ειχε μεγαλυτερο κινητρο και γι αυτο κερδισε(πηρε και 2 φαλτσοσφυριγματα στο τελος που δεν τα χρειαζοταν)!συγχαρητηρια στον κοουτς καρακωστα για τη δουλεια που εχει κανει εκει αλλα και για το ηθος του σε ολη τη διαρκεια του αγωνα.συγχαρητηρια επισης και στον Δρακακη του γαλατσιου που εκανε triple double σε ποντους,ριμπαουντ και κοψιματα(10 ποντους,14-15 ριμπ.,11 κοψ.)!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
υγ:εχω την εντυπωση οτι το ιλιον ,παρολο που ανεβαινει δικαια πρωτο, για να σταθει στη γ εθνικη χρειαζεται τουλαχιστον 6-7 ποιοτικες προσθηκες!

Ειναι αληθεια τα 11 κοψιματα?μου φαινεται υπερβολικο...
Jabar
QUOTE(basketka*los @ Apr 16 2009, 03:56 ) *
Ειναι αληθεια τα 11 κοψιματα?μου φαινεται υπερβολικο...

Aυτό είναι το δυνατό σημείο του Δρακάκη το timing στο άλμα,και γενικά καλή αίσθηση του χώρου.Τα αδύνατα σημεία δεν τα αποκαλύπτουμε.
mimos8
QUOTE(basketka*los @ Apr 16 2009, 03:56 ) *
Ειναι αληθεια τα 11 κοψιματα?μου φαινεται υπερβολικο...

κι ομως φιλε!ειχε 7 στο πρωτο δεκαλεπτο!!!ρωτα και τον ατυχο τον παπαλουκα τι τραβηξε(κωστη συγχαρητηρια για την ανοδο σας!).οσον αφορα το ροστερ για τη γ εθνικη η γνωμη μου ειναι οτι μονο μια πενταδα παικτων μπορει να σταθει ωστε να μην κινδυνεψει η ενωση,επομενως χρειαζεται 6 προσθηκες.αυτη ειναι η γνωμη μου χωρις να υποτιμω την προσπαθεια των παιδιων που τη σεβομαι απολυτα(περυσι εξαλλου ηταν η μονη ομαδα που μας κερδισε και μαλιστα απολυτα δικαια)!!!
westside
QUOTE(mimos8 @ Apr 16 2009, 12:13 ) *
κι ομως φιλε!ειχε 7 στο πρωτο δεκαλεπτο!!!ρωτα και τον ατυχο τον παπαλουκα τι τραβηξε(κωστη συγχαρητηρια για την ανοδο σας!).οσον αφορα το ροστερ για τη γ εθνικη η γνωμη μου ειναι οτι μονο μια πενταδα παικτων μπορει να σταθει ωστε να μην κινδυνεψει η ενωση,επομενως χρειαζεται 6 προσθηκες.αυτη ειναι η γνωμη μου χωρις να υποτιμω την προσπαθεια των παιδιων που τη σεβομαι απολυτα(περυσι εξαλλου ηταν η μονη ομαδα που μας κερδισε και μαλιστα απολυτα δικαια)!!!

Παιδιά ας ανεβούμε και μαθηματικά πρώτα και μετά βλέπουμε για το ρόστερ της νέας περιόδου. Είναι νωρίς ακόμα. Ανεβαίνοντας φέτος, πετυχαίνουμε κάτι το οποίο σε όλους μας πριν λίγα χρόνια φαινόταν ακατόρθωτο, γι αυτό και τώρα όλοι προσπαθούμε να μείνουμε προσγειωμένοι εως οτου πετύχουμε τις νίκες που χρειαζόμαστε. .
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(mimos8 @ Apr 16 2009, 13:13 ) *
κι ομως φιλε!ειχε 7 στο πρωτο δεκαλεπτο!!!ρωτα και τον ατυχο τον παπαλουκα τι τραβηξε(κωστη συγχαρητηρια για την ανοδο σας!).οσον αφορα το ροστερ για τη γ εθνικη η γνωμη μου ειναι οτι μονο μια πενταδα παικτων μπορει να σταθει ωστε να μην κινδυνεψει η ενωση,επομενως χρειαζεται 6 προσθηκες.αυτη ειναι η γνωμη μου χωρις να υποτιμω την προσπαθεια των παιδιων που τη σεβομαι απολυτα(περυσι εξαλλου ηταν η μονη ομαδα που μας κερδισε και μαλιστα απολυτα δικαια)!!!

Κι εσυ που τα ειδες ρε τα κοψιματα???
Στην πιστα του ΛΕ.ΠΑ.??? tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
assistant
QUOTE(mimos8 @ Apr 15 2009, 22:05 ) *
ειδα κι εγω το ιλιον-γαλατσι σε ενα καταπληκτικο γεματο γηπεδο και μπασκετικη ατμοσφαιρα!το ιλιον ειναι πιο ομαδα απο τις σημαντικες προσωπικοτητες του γαλατσιου,ειχε μεγαλυτερο κινητρο και γι αυτο κερδισε(πηρε και 2 φαλτσοσφυριγματα στο τελος που δεν τα χρειαζοταν)!συγχαρητηρια στον κοουτς καρακωστα για τη δουλεια που εχει κανει εκει αλλα και για το ηθος του σε ολη τη διαρκεια του αγωνα.συγχαρητηρια επισης και στον Δρακακη του γαλατσιου που εκανε triple double σε ποντους,ριμπαουντ και κοψιματα(10 ποντους,14-15 ριμπ.,11 κοψ.)!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
υγ:εχω την εντυπωση οτι το ιλιον ,παρολο που ανεβαινει δικαια πρωτο, για να σταθει στη γ εθνικη χρειαζεται τουλαχιστον 6-7 ποιοτικες προσθηκες!

Ημουν κι εγω στο γηπεδο,ο Δρακακης ηταν πραγματι κυριαρχος στις 2 ρακετες αλλα για 11 κοψιματα χλωμο το κοβω.Συμφωνω κι εγω οτι το Ιλιον για να σταθει πιο πανω(οχι για ανοδο) χρειαζεται 2-3(τουλαχιστον) μεταγραφες πενταδας και 2-3 για back-up.To Ιλιον ειναι κατα τη γνωμη μου μακραν η πιο ΟΜΑΔΑ της Α Εσκα φετος αλλα αν δει καποιος προσεχτικα τα ροστερ των ομαδων δεν νομιζω οτι μπαινει στην 1η πενταδα με βαση την ποιοτητα του υλικου.Η Γ Εθνικη εχει μεγαλη διαφορα με την Α εσκα κι εκει χρειαζονται παιχτες που να την ξερουν την κατηγορια μ εμπειρια δηλαδη σ αυτη.
RANDY-7-
QUOTE(assistant @ Apr 16 2009, 16:59 ) *
Ημουν κι εγω στο γηπεδο,ο Δρακακης ηταν πραγματι κυριαρχος στις 2 ρακετες αλλα για 11 κοψιματα χλωμο το κοβω.Συμφωνω κι εγω οτι το Ιλιον για να σταθει πιο πανω(οχι για ανοδο) χρειαζεται 2-3(τουλαχιστον) μεταγραφες πενταδας και 2-3 για back-up.To Ιλιον ειναι κατα τη γνωμη μου μακραν η πιο ΟΜΑΔΑ της Α Εσκα φετος αλλα αν δει καποιος προσεχτικα τα ροστερ των ομαδων δεν νομιζω οτι μπαινει στην 1η πενταδα με βαση την ποιοτητα του υλικου.Η Γ Εθνικη εχει μεγαλη διαφορα με την Α εσκα κι εκει χρειαζονται παιχτες που να την ξερουν την κατηγορια μ εμπειρια δηλαδη σ αυτη.

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Ιλιον και Γαλάτσι το είδα και εγώ τη Δευτέρα και νομίζω ότι επικράτησε ο λιγότερο κακός αφού απο ποιοτικής πλευράς, το παιχνίδι ήταν μέτριο. Όσον αφορά το Ιλιον, είναι μια δεμένη ομάδα η οποια στηρίζεται βασικά σε 4 παίκτες, Σκαλωμένος (κυρίως), Αναστασόπουλος και αδέρφια Μπέλλα και ασφαλώς ανεβαίνει απολύτως δίκαια. Πάντως οποιαδήποτε σύγκριση με πρωταθλήτριες ομάδες άλλων ετών, όπως Κηφισιά ή Φιλαθλητικός, δεν μπορεί να γίνει. Τώρα για τη νέα χρονιά και τη Γ Εθνική χρειάζονται τουλάχιστον 4 δυνατές προσθήκες αν θέλουν να σωθούν.
Καλό Πάσχα σε όλους!
ilion_player
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Έστω και καθυστερημένα. Τι γίνεται; Που πήγατε όλοι; Έπεσε βαρύ το αρνί και το κοκορέτσι; Ακόμα δεν γυρίσαμε από τις διακοπές; Τι έγινε ρε παιδιά όλοι οι προνομιούχοι σε αυτό το topic γράφουν; Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά. smiley.gif
terastios
Χρόνια Πολλά Χριστός Ανέστη !!!!!
Αντε και κάποια προγνωστικά ... πότε θα έχουμε εκπλήξεις από τις αδιάφορες ομάδες ???

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1

Το μόνο ουσιαστικά ενδιαφέρον παιχνίδι της Ραφήνας που θέλει τη νίκη για να ελπίζει οπότε τότε έχουν νόημα τα επόμενα παιχνίδια με Αίολο και Χολαργό.. τότε θα έχουμε δύο ακόμα ενδιαφέροντα παιχνίδια. Το Ηράκλειο αν βάλει τα τρίποντα μπορεί να δυσκολέψει τον Χολαργό.Τα υπόλοιπα δείχνουν να πηγαίνουν υπερ των φαβορί..
sonic
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 2
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2

νομιζω θα ειναι παραξενα τα αποτελεσματα.

neopen32
Ραφήνα - Νεοπεντελικός 58-88 (26-44)
Με εννιά άνδρες και δύο παίδες, και καθαρό μυαλό. Η ραφήνα μάλλον αποσυντονίσθηκε από το Πάσχα.
assistant
Aναμενομενη νικη για Ιλιον,σχετικα δυσκολη επικρατηση για Χολαργο οποτε οι δυο ομαδες προχωρανε χερι-χερι προς την ανοδο.
zigolo7
Νίκη Αμαρουσίου – Σπάτα 71 – 52 (17-15, 37-30, 47-46, 71-52)
Διαιτητές: Κουνάνης, Γραμματόγλου

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας , Βλαχονάτσιος 6(2), Τσουρής 7(1), Βασιλάκος 2, Κοντογιάννης 19(3), Γιατράκος Χ, Υφαντής 5(1), Τάσιος 8, Κεράτσας 6(1), Τσέκενης 3(1), Γιατράκος Α. 1, Ασημένιος 14.
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 14(1), Πολυχρόνης, Λίτσο 18(1), Κουλοχέρης 2, Κενούτης, Χατζηγιάννης 7(1), Μαντέλος 2, Τραυλός 7, Λεγάτος 2, Αργυρόπουλος.
westside
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 60 - 75

Δεν νομίζω ότι αξίζει ιδιαίτερη κριτική στον αποψινό αγώνα. Μπήκαμε από την αρχή δυνατά, καθαρίσαμε με την υπόθεση νίκη και απο κει και πέρα μοιραστήκαμε όλοι το χρόνο συμμετοχής. .
shanti
Νικη και για μας εναντιον της ΚΕΡΑΤΕΑΣ με καμια δεκαρια πόντους.

ΚΕΡΑΤΕΑ-ΕΦΟΑ 68-79 περίπου tongue.gif
B.SCOTT4
Την καλησπερα μου κυριοι,

Η ομαδα μου - Ε.Φ.Ο.Α - πετυχε και μαθηματικα τον στοχο της-παραμονη- με μια πολυ καλη παρουσια στον δευτερο γυρο του πρωταθληματος μας, τελευταια νικη, αυτη απεναντι στην ομαδα της κερατεας ,η οποια ηταν και η 10 νικη μας(10-16).
Τελος να αναφερω το ροστερ της ομαδας & ton coach, η οποια πραγματικα ειναι μια μεγαλη παρεα εδω και χρονια:

Τακης Αντωνοπουλος, Δημητηρης Τριγαζης, Πανος Αναγνωστοπουλος, Γεωργος Κοψιδας, Δημητρης Καραγεωργος, Γιαννης Καρκαβιλας, Κωστας Τσιατσος, *Χρηστος Γεωργιαδης, Σκυλογιαννης, Λουλας, Παπαδροσου, Κουβαρης

& coach: Δημητρης Σεντουκας


ολα κιτρινα & μπλε


*.... για τη νεα season
stefan
QUOTE(zigolo7 @ Apr 27 2009, 23:37 ) *
Νίκη Αμαρουσίου – Σπάτα 71 – 52 (17-15, 37-30, 47-46, 71-52)
Διαιτητές: Κουνάνης, Γραμματόγλου

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας , Βλαχονάτσιος 6(2), Τσουρής 7(1), Βασιλάκος 2, Κοντογιάννης 19(3), Γιατράκος Χ, Υφαντής 5(1), Τάσιος 8, Κεράτσας 6(1), Τσέκενης 3(1), Γιατράκος Α. 1, Ασημένιος 14.


77.gif 77.gif 77.gif
Μεγαλε Δαμιανε!!!
Jabar
ΕΣΚΑ - 26η αγωνιστική
Της Λένας Καραλή
28/04/2009 (15:00)

Άρης Πετρούπολης - Αετός 71-77 (31-48)
Διαιτητές: Αποστολίδης-Καλογερόπουλος
Αρης Πετρούπολης (Κακαλιάς - Αμπράζης): Τόλιος, Βενιτουράκης 10 (1), Λιαπούρης 2, Γεωργαλάς 23 (4), Χρονόπουλος 20 (2), Βασιλείου 7, Ρήγος 2, Παριαννόπουλος, Ντανάς 2, Μπέτσης 3 (1), Νικολόπουλος 2.
Αετός (Γκολφινόπουλος - Πασχάλης): Ράδης 2, Πετρόπουλος Χρ. 10 (1), Τσιγωνάκης, Πετρόπουλος Λ., Παπαστυλιανός, Σοφιανόπουλος 1, Μπάντας, Περγαντής 14, Μπαρδουνιώτης 14, Παπακωνσταντίνου 5, Κουντουμάδης 21, Παπασταματίου 10.

Εν. Ηρακλείου - Χολαργός 63-70 (34-32)
Διαιτητές: Παυλόπουλος - Ραχιώτης.
Εν. Ηρακλείου (Σγούρος): Λουίζος 5, Βαρθολομαίος, Τσαμπούρης 2, Ασφής, Κουκουζέλης 9 (1), Καναβός 10, Χάρος 22 (2), Σιλιτζίρης, Βούζας 7, Χαλκίδης 8.
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης 5, Τσιώμος 10 (2), Σταθάτος 5, Μήτρου 2, Κουντούρης, Ρώσσης 13 (1), Μάντζιος, Στεφανής 17 (2), Πουλής 14 (2), Τζανετάκος 6, Σιούτης 3 (1).

Νίκη Αμαρουσίου - Σπάτα 71-52 (37-30)
Διαιτητές: Κουνάνης - Γραμματόγλου.
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας, Βλαχονάτσιος 6 (2), Τσουρής 7 (1), Βασιλάκος 2, Κοντογιάννης 19 (3), Γιατράκος Χ, Υφαντής 5 (1), Τάσιος 8, Κεράτσας 6 (1), Τσέκενης 3 (1), Γιατράκος Α. 1, Ασημένιος 14.
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 14 (1), Πολυχρόνης, Λίτσο 18 (1), Κουλοχέρης 2, Κενούτης, Χατζηγιάννης 7 (1), Μαντέλος 2, Τραυλός 7, Λεγάτος 2, Αργυρόπουλος.

Κερατέα - ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 70-78 (31-40)
Διαιτητές: Αντεριώτης - Ιατρού.
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης, Νικολόπουλος Π., Νικολόπουλος Γ. 17 (4), Κηρομίτης 10 (2), Ξαρχάς, Κατσίκης 15 (2), Καρδαράς 7 (1), Ανδρέικος 4, Κοροβέσης 5, Μητρογιάννης, Χρονόπουλος 3, Κομματάς 9.
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 15, Καρκαβίλας 2, Αντωνόπουλος 11, Καραγεώργος 10 (2), Τριγάζης 16 (4), Κούβαρης, Λούλας, Κοψιδάς 24, Σκυλογιάννης, Τσιάτσιος.

Γαλάτσι Κυπριάδου - Απόλλωνας 78-70 (31-29)
Διαιτητές: Ψαριανός - Μαγκουνής.
Γαλάτσι Κυπριάδου (Αθανασόπουλος): Θεοδωρίδης 9, Κοντόσης, Κορρές, Αθανασιάδης 8, Σιδερής 4, Τσιρόπουλος, Φράγκος, Δρακάκης 4, Στρατάκης 6, Τασιόπουλος 25 (1), Καψούρης, Ανδρουλάκης 22 (1).
Απόλλωνας (Μαντζάκος): Ρηγόπουλος, Κουμπούρας 15, Τάγκας 2, Παπαδιονυσίου 6 (2), Ζησιμόπουλος 5, Παπαγιαννακόπουλος 10 (3), Δήμας 4, Ντάφλος 3, Κονταξής 25.

Μαρκόπουλο - Αίολος Ταύρος 76-95 (39-43)
Διαιτητές: Τεφτίκης - Μανουσόπουλος.
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Μουστάκης 2, Τσίρος 13 (1), Σιδέρης 5, Στεφάτος 17, Παπαγιαννάκος 8 (1), Λαμανδρέας 3, Τζανιδάκης 24 (2), Γεροδήμος 4, Μαυροθαλασσίτης, Τσώνης, Παναγιώτου, Σούρλας.
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Νικητάκης 19 (3), Πλατής 2, Κορκοσούρας 8 (2), Διαμαντής 26 (4), Καραμαδούκης 11 (2), Καυκής 6, Καρακώστας 6, Κρητικός 2, Κοκλώνης 15 (4), Φιλιόπουλος, Σταμπουλής, Σολωμονίδης.

Αργοναύτης Τρ. - Νεοπεντελικός 58-88 (26-44)
Διαιτητές: Σέλληνας - Νικολόπουλος.
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 5 (1), Λιούτας, Πανάγος 8 (1), Γαλανάκης 3 (1), Νικολάκος, Μπίρδας 18 (1), Λιοσάτος, Μανώλας 12, Χαλβατζής 8, Πετριανίδης 4, Κελάδης, Κιούσης.
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Καρκανίδης, Μάντζιος 6 (1), Παναγιωτόπουλος 12 (4), Μακρής 12, Μανιάτης 3 (1), Κωνσταντάκος 3 (1), Μάγειρας 2, Αττίκος 7, Κορίζης, Μπάρτζος 24 (4), Τζέμης 19.

Αθηναϊκός - Εν. Ιλίου 60-75 (25-42)
Διαιτητές: Αντωνόπουλος - Αναστασόπουλος.
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζιρδέλης 3, Παπαποστόλου 10, Μοχίμογλου 10 (1), Χαραλαμπόπουλος 6 (1), Παζαράς 7, Κοκορόγιαννης 8, Γώγος 2, Ρούσσος 1, Ζαμπάρας 9, Σκουλάς 2, Τόλιας 2, Ιμαριάγκμπε.
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος 2, Μπέλλας Ι. 8, Μπαλαούρας 6, Σκαλωμένος 16, Κοσμίδης, Σταυρόπουλος 2, Κοντοές, Μπέλλας Ο. 11 (1), Παπαλουκάς 10, Φούτσης 1, Μανεσιώτης 6, Αναστασόπουλος 13 (1).

Η βαθμολογία (σε 26 αγώνες): Εν. Ιλίου 48, Χολαργός 47, Αίολος Ταύρος 46, Αργοναύτης Τρ. 44, Νεοπεντελικός 44, Γαλάτσι Κυπρ. 44, Νίκη Αμαρουσίου 42, Άρης Πετρούπολης 42, Εν. Ηρακλείου Τ. 40, Αετός 39, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 36, Απόλλωνας 33, Σπάτα 32, Μαρκόπουλο 31, Κερατέα 30, Αθηναϊκός 26.

Η επόμενη αγωνιστική (27η 04/05): Αετός-Κερατέα, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Γαλάτσι Κυπριάδου, Εν. Ιλίου-Απόλλωνας, Νεοπεντελικός-Άρης Πετρούπολης, Αίολος Ταύρος-Αργοναύτης Τρ., Χολαργός-Μαρκόπουλο, Σπάτα-Εν. Ηρακλείου, Αθηναϊκός-Νίκη Αμαρουσίου.

ilion_player
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 60 - 75

Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής αλλά και ποτέ δεν θα έλεγα κάτι για την συμπαθή ομάδα του Αθηναϊκού με τα τόσα προβλήματα φέτος. Μπράβο στον κόουτς της ομάδας μου που από ένα σημείο και μετά έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παιδιά που δεν παίζουν πολύ ή και καθόλου φέτος. Θα σταθώ στο hilight του παιχνιδιού που ήταν μια μακρινή πάσα αιφνιδιασμού του νο 6 του Αθηναϊκού από το τρίποντο της ρακέτας του προς την δική μας ρακέτα που κατέληξε κατευθείαν στο καλάθι μας. Ήταν μια προσπάθεια τυχερή μεν αλλά που χειροκροτήθηκε από όλο το γήπεδο και πρώτα από όλους από εμένα. Κρίμα να μην βιντεοσκοπώ το παιχνίδι. Θα ήταν φάση για youtube. Βέβαια δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα αν το καλάθι αυτό έκρινε τον αγώνα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. smiley.gif Καλή τύχη στα παιδιά του Αθηναϊκού και εύχομαι στον κόουτς Κονιστή να κάνει την μια νίκη που θέλει φέτος
pointguard
Kanena apotelesma? To elleipes galatsi kerdise eukola kammia 25aria pontous thn elleiph efoa se ena paixnidi pou den diekdhkhse dafnes poiothtas..
Olorin
ΣΠΑΤΑ - ΕΝΩΣΗ ΤΥΦΩΝΑ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 67-73
Jabar
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 66-71 αρχικά μεγάλη διαφορά ημίχρονο στους 10
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 78-66
ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 82-57
ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 67-73 Ανατροπή στο τέλος
pointguard
Opote enosh proth xolargos deuteros meta tavros galatsi pentelh rafhna petroupolh stis 7 protes theseis!
pointguard
QUOTE(pointguard @ May 5 2009, 00:24 ) *
Opote enosh proth xolargos deuteros meta tavros galatsi pentelh rafhna petroupolh stis 7 protes theseis!

Mia diorthosh 7h nikh amarousiou k 8h omada o arhs petroupolhs
fairplayer
Σε πιθανη ισοβαθμια μεταξυ Χολαργου-Ταυρου τι γινεται?
loufer
QUOTE(fairplayer @ May 5 2009, 11:28 ) *
Σε πιθανη ισοβαθμια μεταξυ Χολαργου-Ταυρου τι γινεται?


Θα εξαρτηθεί από την γενική διαφορά πόντων, γιατί στα μεταξύ τους παιχνίδια έχουν κερδίσει και οι 2 από δύο πόντους.
Σαφές προβάδισμα όμως έχει ο Αίολος εκεί γιατί αυτή τη στιγμή έχει ένα +50 περίπου από το Χολαργό και είναι λίγο δύσκολο να το καλύψει στις 3 αγωνιστικές που μένουν.
Jabar
Ιλιον- Απόλλων 85-74 Αναστασόπουλος κάπου 30 π. με 6-7 τρίποντα
hidalgo
ΕΣΚΑ - 27η αγωνιστική
Της Λένας Καραλή
05/05/2009 (14:20)

Αθηναϊκός - Νίκη Αμαρουσίου 54–71 (20-37)
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης - Μότσος.
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζηρδέλης, Παπαποστόλου, Μουχίμογλου 11(2), Χαραλαμπόπουλος 11 (2), Παζαράς 16 (2), Κοκορόγιαννης 5, Γωγός 4, Ρούσος 3, Ζαμπάρας 2, Σκουλάς, Τόλιας 2, Ιμαριάγκμπε.
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 1, Βλαχονάτσιος, Βασιλάκης 5 (1), Βασιλάκος 9 (1), Κοντογιάννης 9 (1), Γιατράκος Α. 8, Τάσιος 9 (1), Κεράτσας 16, Τσέκενης, Τσουρής 1, Ασημένιος 13.

Χολαργός - Μαρκόπουλος 82-57 (48-29)
Διαιτητές: Γκαμίλη - Κονταράτος.
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης 11 (3), Τσιπώμος 5, Σταθάτος 29 (2), Μήτρου 10 (2), Κουντούρης 13 (1), Βουγιούκας 3, Μάντζος, Στεφανής 4, Μπαλτάς 3, Τζανετάκος 4, Σιούτης.
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Μαυροθαλασσίτης 2, Τσώνης, Μουστάκης, Τσίρος 25, Στεφάτος 11 (1), Παπαγιαννάκος 12, Λαμανδρέας, Ορφανός, Γερπδήμος 7 (1).

Νεοπεντελικός - Άρης Πετρούπολης 66-71 (29-39)
Διαιτητές: Βαρδάλος - Θεωνάς.
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου - Σκαραφίγκας): Μάντζιος 10 (2), Παναγιωτόπουλος 5 (1), Μακρής 22, Μανιάτης 5, Μάγειρας, Αττίκος 4, Κορίζης 4, Μπάρτζος 9 (2), Τζέμης 7.
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς - Αμπράζης): Τόλιος, Βενιτουράκης 5 (1), Λιαπούρης, Γεωργαλάς 19 (2), Χρονόπουλος 27 (2), Βασιλείου 12, Ρήγος 8, Ντανάς, Μπέτσης.

Αετός - Κερατέα 82-71 (49-44)
Διαιτητές: Αναγνώστου - Λύρας
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράδης 11 (2), Πετρόπουλος Χ. 13 (3), Πετρόπουλος 4, Παπαστυλιανός 11 (1), Σοφιανόπουλος 12 (1), Περγαντής 7, Μπαρδουνιώτης 8, Παπασταματίου 16, Τούμπλαρης.
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης 2, Νικολόπουλος Γ. 13 (3), Κηρομίτης 2, Ξαρχάς 3 (1), Κατσίκης 17 (2), Καρδαράς 8 (2), Κοροβέσης 2, Χρονόπουλος 19, Κομματάς 5.

Αίολος Ταύρος - Αργοναύτης Τρ. 78-66 (43-36)
Διαιτητές: Αντεριώτης - Ελευθεριάδης.
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Νικητάκης 7, Πλατής 10, Διαμαντής 22 (5), Καραμαδούκης 14 (2), Καυκής 1, Καρακώστας 14, Σολωμονίδης 6, Κρητικός 2, Κοκλώνης 2.
Αργοναύτης Τρ. (Κουβαράς): Προκόπης, Σκορδίλης 8, Πανάγος 23 (4), Μπίρδας 11, Μανώλας 4, Χαλαβατζής 9, Πετριανίδης, Κιούσης 11 (3).

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης - Γαλάτσι Κυπρ. 70-94 (24-46)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος - Ζερβούδης.
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 9, Παπαδρόσου 4, Πουγκακιώτης, Καρκαβίλας 7, Κούβαρης 5, Καραγεώργος 11, Τσακνάκης 2, Λούλας, Κοψιδάς 32.
Γαλάτσι Κυπρ. (Αθανασόπουλος): Καψούρης 9, Λαούδης 16, Αθανασιάδης 2, Σιδέρης 2, Τσιρόπουλος 17, Κομόσης 7, Δρακάκης 8, Κορρές 2, Φράγκος 9, Μασσαλής 3, Ανδρουλάκης 17.

Σπάτα - Εν. Ηρακλείου Τ. 67-73 (43-28)
Διαιτητές: Καπνιά - Κουτσουμπός.
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 29 (6), Πολυχρόνης 3 (1), Λίτσος 5 (1), Κουλοχέρης, Μπένος, Κενούτης 5 (1), Χατζηγιάννης 10, Μπρατάκος, Μαντέλος 6 (1), Τραυλός 3, Λεγάτος 6, Αργυρόπουλος.
Εν. Ηρακλείου Τ. (Μουτζούρης): Λουίζος, Βαρθολομαίος 3 (1), Πισιτέλης 3 (1), Κουκουζέλης 9 (2), Καναβός 15 (2), Χάρος 14 (1), Σιλιτζίρης 6 (2), Βούζας 19 (3), Χαλκίδης 4.

Εν. Ιλίου - Απόλλωνας 85-74 (39-36)
Διαιτητές: Καραβίτης - Γιακείμη.
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Κοντοές, Μπέλλας Ι. 10 (1), Μπαλαούρας 8, Σκαλωμένος 8, Κοσμίδης, Μανεσιώτης, Σπυρόπουλος, Μπέλλας Ο. 23 (2), Παπαλουκάς 8, Φούτσης 2, Καλαμαράς, Αναστασόπουλος 26 (6)
Απόλλωνας (Μαντζάκος): Ρηγόπουλος 2, Κουμπούρας 16, Τάγκας 5 (1), Μαγγιώρος, Παπαδιονυσίου 4, Ζησιμόπουλος 19 (3), Δήμας 10, Ντάφλος 4, Κονταξής 13.

Η βαθμολογία (σε 27 αγώνες): Εν. Ιλίου 50, Χολαργός 49, Αίολος Ταύρος 48, Γαλάτσι Κυπρ. 46, Νεοπεντελικός 45, Αργοναύτης Τρ. 45, Νίκη Αμαρουσίου 44, Άρης Πετρούπολης 44, Εν. Ηρακλείου 42, Αετός 41, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 37, Απόλλωνας 34, Σπάτα 33, Μαρκόπουλο 32, Κερατέα 31, Αθηναϊκός 27.

Η επόμενη αγωνιστική (28η 11/05): Γαλάτσι Κυπρ.-Αετός, Απόλλωνας-ΕΦΟΑ Σπ.Λούης, Νίκη Αμαρουσίου-Εν. Ιλίου, Κερατέα-Νεοπεντελικός, Άρης Πετρούπολης-Αίολος Ταύρος, Αργοναύτης Τρ.-Χολαργός, Μαρκόπουλο-Σπάτα, Εν. Ηρακλείου Τ.-Αθηναϊκός.

shanti
Mεγάλο παιχνίδι τη Δευτέρα στο Λουη...


ΕΦΟΑ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ.

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε... smile.gif
Idontspeakthetruth
QUOTE(shanti @ May 6 2009, 02:06 ) *
Mεγάλο παιχνίδι τη Δευτέρα στο Λουη...


ΕΦΟΑ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ.

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε... smile.gif


Μεγαλο παιχνιδι?Οπως λεμε ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ?
Κι εγω που νομιζα πως ειστε αδιαφοροι εσεις της ΕΦΟΑ!
Ευχομαι τα ταμπλο να αντεξουν την σκληρη προπονηση της εβδομαδας!
shanti
QUOTE(Idontspeakthetruth @ May 6 2009, 15:52 ) *
Μεγαλο παιχνιδι?Οπως λεμε ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ?
Κι εγω που νομιζα πως ειστε αδιαφοροι εσεις της ΕΦΟΑ!
Ευχομαι τα ταμπλο να αντεξουν την σκληρη προπονηση της εβδομαδας!





Στην ΕΦΟΑ δεν είμαστε αδιάφοροι αλλά αδιάφθοροι.... Got it now? smile.gif
pointguard
Den xero an tha kerdisei h efoa pantos ean thn prosegisoun gia na xasei epithdes tote einai pou tha paixoun pio dunata afou tha apokthsoun k ena epipleon kinhtro!
terastios
QUOTE(pointguard @ May 7 2009, 11:15 ) *
Den xero an tha kerdisei h efoa pantos ean thn prosegisoun gia na xasei epithdes tote einai pou tha paixoun pio dunata afou tha apokthsoun k ena epipleon kinhtro!


Αν κερδίσει το Μαρκόπουλο τα Σπάτα ( μάλλον σίγουρο) τι θα κάνει η συμπολίτησα ΝΙΚΗ την τελευταία αγωνιστική ?

Γιατί ο Απόλων μάλλον δεν θα κερδίσει ΑΕΤΟ (πολύ δύσκολο) και Νεοπεντελικό ( λιγότερο δύσκολο λογο τεέυταίας αγωνιστικής) ενώ το Μαρκόπουλο έχει Αθηναικό και ΝΙΚΗ
icon_drunk.gif
B.SCOTT4
Την καλησπερα μου,

Επειδη ακουω και εγω διαφορα να λεγονται και να γραφονται, να ξεκαθαρισω , πως η Ε.Φ.Ο.Α παντα επαιζε και θα παιζει για την νικη ασχετα με τον αντιπαλο ...τιποτα αλλο δεν εχω να πω...
tasos
Aπο το πουθενα ασχοληστε ολοι με τον παιχνιδι ΕΦΟΑ/ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ και δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι πετατε καποια υπονοουμε..γιατι δεν μιλατε ξεκαθαρα?
Το παιχνιδι ειναι την Δευτερα στις 21:45 μετα τον αγωνα της ΝΙΚΗΣ .Ας κερδισει ο καλυτερος οπως συμβαινει σε ολους τους αγωνες της Α΄ΕΣΚΑ μεχρι στιγμης που ελπιζω να γινει και μεχρι το τελος.
Jabar
Εχει γραφτεί αρκετές φορές και το γράφω άλλη μία .Οποιος έχει καταγγελία την γράφει ξεκάθαρα ,παραθέτει τα στοιχεία κόσμια και βάζει και το όνομά του.Ολα τα άλλα είναι εκ του πονηρού θα σβήνονται και οι χρήστες θα τιμωρούνται.Η ΕΦΟΑ
και ο Απόλλων δεν έχουν δώσει αφορμή και δεν μπορεί ο καθένας να αφήνει υπονοούμενα.
neopen32
Απο ότι φαίνεται από τη βαθμολογία και τη γενική παρουσία των ομάδων, κανένα αποτέλεσμα δεν είναι παράξενο και επίσης το κίνητρο της παραμονής λειτουργεί συνήθως θετικά. Οι επιτείδιοι τρίτοι που προσπαθούν να στήσουν καταστάσεις ας φροντίσουν να νικήσουν οι ίδιοι και να αφήσουν τον Απόλλωνα να κάνει τον αγώνα του.
neopen32
Άνοιξε ο δρόμος για την άνοδο και της τρίτης ομάδας της Α ΕΣΚΑ στη Γ Εθνική, αφου η Αγία Παρασκευή ήρθε πρώτη στα μπαραζ ανόδου και θα γίνουν συγχωνευσεις στις ανώτερες κατηγορίες
terastios
QUOTE(Jabar @ May 8 2009, 18:46 ) *
Εχει γραφτεί αρκετές φορές και το γράφω άλλη μία .Οποιος έχει καταγγελία την γράφει ξεκάθαρα ,παραθέτει τα στοιχεία κόσμια και βάζει και το όνομά του.Ολα τα άλλα είναι εκ του πονηρού θα σβήνονται και οι χρήστες θα τιμωρούνται.Η ΕΦΟΑ
και ο Απόλλων δεν έχουν δώσει αφορμή και δεν μπορεί ο καθένας να αφήνει υπονοούμενα.


Αγαπητέ κε Διαχειριστά.
θα ήθελα με τη σειρά μου να βοηθήσω στην καλύτερη λειτουργία του forum αναφέροντας ότι ο σκοπός που θα πρέπει εξυπηρετεί ένα forum είναι η ελεύθερη παράθεση απόψεων και σκέψεων έτσι ώστε οι καλοπροαίρετοι να μπορούν να βλέπουν τι σκέφτονται και κάποιοι άλλοι. Όσοι έχουν καταγγελίες και στοιχεία πάνε στις αρμόδιες αρχές δεν γράφουν σε forum. Τα εκ του πονηρού να είσθε σίγουροι ότι γίνονται αντιληπτά άμεσα και απορίπτονται ούτως ή άλλως από τα μέλη, οπότε δεν χρειάζονται τιμωρίες οι παραβάτες. Και φυσικά θα πρέπει να μιλάει επώνυμα κάποιος όταν αναφέρεται σε κάποιον επώνυμα. Θα πρότεινα λοιπόν να μην είσθε τόσο αυστηροί προκειμένου να υπάρχει συμμετοχή και ανταλλαγή απόψεων, πάντα καλοπραίρετη.
Είναι χαρακτηριστικό ότι από την τελευταία φορά που αναφέρθηκαν μέχρι και αγωγές η συμμετοχή αλλά και η οφέλιμη αντιπαράθεση μεσω του forum έχει μειωθεί αισθητά με αποτέλεσμα να μην υπάρχει το ίδιο ενδιαφέρον και επισκεψιιμότητα.

Κάποια αποτελέσματα που μπορεί να μη φαίνονται φυσιολογικά και μπορεί να ερμηνεύονται διαφορετικά από τη προσέγγιση ότι ο¨"αυτός που έχει κίνητρο αγωνίζεται με περισσότερο πάθος από τον αδιαφορό", από κάποιους τρίτους που βλέπουν με πιο έντονο τρόπο τα αποτελέσματα.

Μια καλοπροαίρετη προσέγγιση για τους "παραβάτες".
g_80
QUOTE(terastios @ May 11 2009, 14:24 ) *
Αγαπητέ κε Διαχειριστά.
θα ήθελα με τη σειρά μου να βοηθήσω στην καλύτερη λειτουργία του forum αναφέροντας ότι ο σκοπός που θα πρέπει εξυπηρετεί ένα forum είναι η ελεύθερη παράθεση απόψεων και σκέψεων έτσι ώστε οι καλοπροαίρετοι να μπορούν να βλέπουν τι σκέφτονται και κάποιοι άλλοι. Όσοι έχουν καταγγελίες και στοιχεία πάνε στις αρμόδιες αρχές δεν γράφουν σε forum. Τα εκ του πονηρού να είσθε σίγουροι ότι γίνονται αντιληπτά άμεσα και απορίπτονται ούτως ή άλλως από τα μέλη, οπότε δεν χρειάζονται τιμωρίες οι παραβάτες. Και φυσικά θα πρέπει να μιλάει επώνυμα κάποιος όταν αναφέρεται σε κάποιον επώνυμα. Θα πρότεινα λοιπόν να μην είσθε τόσο αυστηροί προκειμένου να υπάρχει συμμετοχή και ανταλλαγή απόψεων, πάντα καλοπραίρετη.
Είναι χαρακτηριστικό ότι από την τελευταία φορά που αναφέρθηκαν μέχρι και αγωγές η συμμετοχή αλλά και η οφέλιμη αντιπαράθεση μεσω του forum έχει μειωθεί αισθητά με αποτέλεσμα να μην υπάρχει το ίδιο ενδιαφέρον και επισκεψιιμότητα.

Κάποια αποτελέσματα που μπορεί να μη φαίνονται φυσιολογικά και μπορεί να ερμηνεύονται διαφορετικά από τη προσέγγιση ότι ο¨"αυτός που έχει κίνητρο αγωνίζεται με περισσότερο πάθος από τον αδιαφορό", από κάποιους τρίτους που βλέπουν με πιο έντονο τρόπο τα αποτελέσματα.

Μια καλοπροαίρετη προσέγγιση για τους "παραβάτες".



+1
assistant
Ματσαρα σημερα στο Σπυρο Λουη με το τρελαμενο για τη νικη Ιλιον να κλειδωνει την ανοδο.Πολυ μεγαλη προσπαθεια απο τη Νικη που μου αρεσε πολυ και ως ταλεντο και ως δουλεια κι ισως μπορουσε κατι παραπανω φετος.Συγχαρητηρια απο εμενα στην ομαδα του Ιλιου,αξιζε κατα τη γνωμη μου την ανοδο και δικαια την πανηγυρισε στο τελος.
GREER
Νικη Μαρκοπουλου.
Διπλο ο Απολλων.
zigolo7
Νίκη Αμαρουσίου – Έν. Ιλίου 84 – 87 (11-16, 31-27, 53-55, 84-87)
Διαιτητές: Νανούρης, Τσαχάκης

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 1, Βλαχονάτσιος , Βασιλάκης 13(3), Βασιλάκος 6, Κοντογιάννης 24(2), Τάσιος 14(3), Κεράτσας 4, Τσουρής ,
Ασημένιος 16.
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Μπέλλας Ι. 22 (3), Μπαλαούρας 8(2), Σκαλωμένος 10(1), Κοσμίδης, Μπέλλας Ο. 18(2), Παπαλουκάς , Φούτσης , Καλαμαράς 4, Αναστασόπουλος 25(2)
terastios
Κερατέα - Νεοπεντελικός 61-77 ( περίπου)
hidalgo
ηττα του χολαργου στη ραφηνα.
νικη του ταυρου στη πετρουπολη
σε ισοβαθμια των δυο ομαδων πριν τη σημερινη αγωνιστικη προβαδισμα εχει ο ταυρος
με συντελεστη επιθεσης/αμυνα 1,20 αντι για 1,18 που εχει ο χολαργος αφου ειναι 1-1 στις νικες
κ ο συντελεστης στα μεταξυ τους παιχνιδια ειναι ο ιδιος.
αυτο που πρεπει κ οι δυο ομαδες να κανουν πλεον ειναι οχι απλα να κερδιζουν με μεγαλες διαφορες
αλλα να μην τρωνε κ πολλους ποντους γιατι ειναι ετσι το κλασμα που καλυτερο συντελεστη δινει η αμυνα

ΑΡΘΡΟ 13ο: ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ
Σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων σε οποιαδήποτε σημαντική θέση και σε οποιαδήποτε φάση του Πρωταθλήματος θα λαμβάνονται υπ’όψη κατά σειρά προτεραιότητας:

1) Αν οι ομάδες που ισοβαθμούν είναι δύο (2),τότε λαμβάνονται υπ’όψη οι βαθμοί από τους μεταξύ τους αγώνες (νίκες-ήττες-μηδενισμοί).

Αν οι ομάδες έχουν το ίδιο σύνολο βαθμών, τότε λαμβάνεται υπ’όψη ο συντελεστής πόντων στους μεταξύ τους αγώνες.

Αν συνεχίζεται η ισοβαθμία τότε λαμβάνεται υπ΄όψη ο συντελεστής πόντων σε όλους τους αγώνες τους στον όμιλο που συμμετείχαν.

2) Αν οι ομάδες που ισοβαθμούν είναι περισσότερες από δύο (2) τότε καταρτίζεται βαθμολογικός πίνακας με τους βαθμούς που συγκέντρωσαν, οι ομάδες που ισοβαθμούν, στους μεταξύ τους αγώνες και με βάση τον πίνακα αυτό γίνεται η μεταξύ τους κατάταξη.

Αν όμως από τον παραπάνω πίνακα προκύψει νέα ισοβαθμία, τότε για τις ομάδες που συνεχίζουν να ισοβαθμούν, λαμβάνεται υπ΄όψη ο συντελεστής πόντων στους μεταξύ τους αγώνες.

Αν παρά ταύτα συνεχίζεται η ισοβαθμία τότε λαμβάνεται υπ΄όψη ο συντελεστής πόντων σε όλους τους αγώνες τους, στον όμιλο που συμμετείχαν.

3)Σε περίπτωση πολλαπλής ισοβαθμίας και αφού μετά την εφαρμογή των παραπάνω κριτηρίων, η ισοβαθμία περιοριστεί μόνο σε δύο ομάδες, τότε αυτόματα εφαρμόζεται η διαδικασία της παραγράφου 1.

Αν η ισοβαθμία αφορά σε περισσότερες των δύο ομάδων τότε επαναλαμβάνεται η διαδικασία της παραγράφου 2.

Ο συντελεστής πόντων υπολογίζεται με διαίρεση των πόντων που πέτυχε η ομάδα με τους πόντους που δέχθηκε μέχρι και τέταρτου δεκαδικού ψηφίου


γαλατσι-αετος 1
pointguard
Opote to galtsi apekthse ton rolo tou rithmusth meta ta shmerina mias k teleutaia agonistikh mas episkeptetai o tauros!
hidalgo
QUOTE(pointguard @ May 12 2009, 00:31 ) *
Opote to galtsi apekthse ton rolo tou rithmusth meta ta shmerina mias k teleutaia agonistikh mas episkeptetai o tauros!

νομιζω πως η πορεια του γαλατσιου το β γυρο ειναι καθοδικη κ δε νομιζω οτι θα μπορεσει
να κερδισει το ταυρο.
το γαλατσι χτυπηθηκε απο ατυχιες - τραυματισμους -απουσιες κ νομιζω οτι δυσκολα θα
κανει αναλογη χρονια του χρονου που προβλεπεται χρονια λιτοτητας για πολλους
hidalgo
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α ΑΝΔΡΩΝ

Βαθμολογία

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 52
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 50
..................................................
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 50
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 48
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 47
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 47
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 45
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 45
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 44
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 42
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 38
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 36
..................................................
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 34
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 34
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 32
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 28
westside
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 84-87

Και να λοιπόν που μία προσπάθεια χρόνων για την ομάδα μου, δικαιώνεται με την ανακύρηξή της ως πρωταθλήτρια στο φετινό πρωτάθλημα της Α Εσκα 2 αγωνιστικές πριν το τέλος του. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την φετινή επιτυχία, η οποία κατά την προσωπική μου άποψη ήρθε απολύτως δίκαια. . Και όλοι σας φυσικά είστε καλεσμένοι την επόμενη Δευτέρα στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΕΦΟΑ όπου θα πραγματοποιηθεί η φιέστα!!!! Και τώρα πάμε για το νταμπλ!!!!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.