Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
pointguard
Καλησπέρα. Σήμερα κέρδισε η Πεντέλη μέσα στο Γαλάτσι έναν αγώνα που έχανε επί 39 λεπτά κ προηγήθηκε με 2 βολές ενώ είχε ισοφαρίσει με τρελό τρίποντο του Μπάρτζου και πολύ δύσκολο καλάθι του Παναγιοτόπουλου. Εμείς χάσαμε 2 απο κάτω και στο τέλος μας προσέφεραν ελευθερο τρίποντο από την κορυφή και δεν μπήκε. Θα έλεγα οτι έτυχε και χάσαμε δεν ήταν αναμενόμενο όπως είπε ο φίλος. Τέλος πάντων συγχαρητήρια στην Πεντέλη που δεν νομίζω οτι προλαβαίνει να κάνει κάτι και εμείς πάμε να δοκιμάσουμε τις αντιδράσεις μας με τον Ταύρο
GREER
QUOTE(pointguard @ Jan 20 2009, 01:18 ) *
Καλησπέρα. Σήμερα κέρδισε η Πεντέλη μέσα στο Γαλάτσι έναν αγώνα που έχανε επί 39 λεπτά κ προηγήθηκε με 2 βολές ενώ είχε ισοφαρίσει με τρελό τρίποντο του Μπάρτζου και πολύ δύσκολο καλάθι του Παναγιοτόπουλου. Εμείς χάσαμε 2 απο κάτω και στο τέλος μας προσέφεραν ελευθερο τρίποντο από την κορυφή και δεν μπήκε. Θα έλεγα οτι έτυχε και χάσαμε δεν ήταν αναμενόμενο όπως είπε ο φίλος. Τέλος πάντων συγχαρητήρια στην Πεντέλη που δεν νομίζω οτι προλαβαίνει να κάνει κάτι και εμείς πάμε να δοκιμάσουμε τις αντιδράσεις μας με τον Ταύρο

Τι ειναι αυτο που παθατε σημερα φιλε μου?? Σουπερ εκπληξη για μενα!!! Ειδικα μεσα στην εδρα σας. Εσυ πως πηγες???
CALGON
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 74-58 (32-25)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ(ΚΑΚΑΛΙΑΣ) ΒΕΝΙΤΟΥΡΑΚΗΣ 5(1), ΛΙΑΠΟΥΡΗΣ,ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ 9(1), ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 34(3), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 7,
ΡΗΓΟΣ 19(1), ΠΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΠΕΤΣΗΣ,ΝΤΑΝΑΣ

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ 4, ΤΣΙΩΜΟΣ 2, ΣΤΑΘΑΤΟΣ 3, ΜΗΤΡΟΥ 17(3), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 1, ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ,
ΣΤΕΦΑΝΗΣ 12, ΠΟΥΛΗΣ, ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 4, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 15
DORIAN
QUOTE(hidalgo @ Jan 19 2009, 18:18 ) *
ξεθυμανε η α εσκα.που ειναι τα παλια μεγαλεια,δεν ασχολουνται πολλοι πλεον
αφου το επιπεδο ειναι κακο


Tο επιπεδο της Α ΕΣΚΑ ειναι μια χαρα το επιπεδο του topic EXEI προβλημα.
Τα περισσοτερα νεα μελη ειναι παλια με νεο ονομα αναμασουν τα ιδια και τα ιδια θεματα με κυριοτερο στοχο να αβανταρουν καποιους παικτες και προπονητες και σε καποιες περιπτωσεις να βγαλουν τα διαφορα κομπλεξ τους
Τα περισοτερα ποστ θα μπορουσαν να ειναι pm.
DORIAN
Ας σχολιάσει κάποιος την διατησία στον αγώνα Γαλάτσι - ΝΑΟ
basketka*los
QUOTE(CALGON @ Jan 20 2009, 08:22 ) *
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 74-58 (32-25)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ(ΚΑΚΑΛΙΑΣ) ΒΕΝΙΤΟΥΡΑΚΗΣ 5(1), ΛΙΑΠΟΥΡΗΣ,ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ 9(1), ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 34(3), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 7,
ΡΗΓΟΣ 19(1), ΠΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΠΕΤΣΗΣ,ΝΤΑΝΑΣ

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ 4, ΤΣΙΩΜΟΣ 2, ΣΤΑΘΑΤΟΣ 3, ΜΗΤΡΟΥ 17(3), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 1, ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ,
ΣΤΕΦΑΝΗΣ 12, ΠΟΥΛΗΣ, ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 4, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 15

Νομιζω οτι ο Αρης πετρουπολης αν δεν ειχε χασει τον χρονοπουλο για αρκετα ματς θα μπορουσε να πετυχει κατι καλυτερο φετος...καθως δυσκολα προλαβαινει τωρα!Σιγουρα ομως θα γινει ρυθμιστης ανοδου!
peace
QUOTE(DORIAN @ Jan 20 2009, 14:59 ) *
Ας σχολιάσει κάποιος την διατησία στον αγώνα Γαλάτσι - ΝΑΟ

Να σχολιάσει τι? Τα ασχολίαστα? shot.gif
Με πολύ απλά λόγια 70 - 30 υπέρ του Γαλατσίου!!!
jaske
QUOTE(peace @ Jan 20 2009, 17:08 ) *
Να σχολιάσει τι? Τα ασχολίαστα? shot.gif
Με πολύ απλά λόγια 70 - 30 υπέρ του Γαλατσίου!!!

Φιλε αλλο ματς πρεπει να ειδες εσυ..για πες μας λοιπον μια φαση που ευνοηθηκε το γαλατσι??διαιτησια καθαρα για μεναμ 50-50..κ σταματηστε να ασχολειστε ολοι με τα σφυριγματα π παιρνει το γαλατσι..λες κ ολους τους κερδισαμε στον ποντο με σφυριγματα..ελεος..
peace
QUOTE(jaske @ Jan 20 2009, 16:34 ) *
Φιλε αλλο ματς πρεπει να ειδες εσυ..για πες μας λοιπον μια φαση που ευνοηθηκε το γαλατσι??διαιτησια καθαρα για μεναμ 50-50..κ σταματηστε να ασχολειστε ολοι με τα σφυριγματα π παιρνει το γαλατσι..λες κ ολους τους κερδισαμε στον ποντο με σφυριγματα..ελεος..

Μία φάση? Σε όλες τις φάσεις φιλε μου!Μάλλον εσύ ήσουν σε άλλο ματς...Κάθε επαφή του ΝΑΟ στη άμυνα φάουλ αλλά κάθε επαφή του Γαλατσίου τίποτα!Μη λέμε και ότι θέλουμε!!!Βήματα ανύπαρκτα , 3 δευτερόλεπτα με τον ψηλό έξω από την ρακέτα , παιχτης του Γαλατσίου στην προσπάθεια του για drive χάνει την ισορροπία του και πέφτει στα πόδια του ψηλού...μάντεψε.....φάουλ αμυντικό...μάντεψε σε ποιόν...στον ψηλό....και άλλα πολλά!!!
Ποιός ασχολείται με τα σφυρίγματα του Γαλατσίου?Ποιός είπε ότι κερδίζετε από τα σφυρίγματα?
Μην μπερδεύεσαι...Έχετε πολύ καλή ομάδα και παίζεται πολύ ωραίο μπάσκετ!Αλλά εχθές έτυχε η διαιτησία να σας ευνοήσει ιδιαίτερα...και εγώ αναφέρθηκα μόνο στο χθεσινό ματς!
mimos8
η πεντελη πηρε το διπλο χθες στο γαλατσι κυριως λογω του μπαρτζου που απεδειξε οτι διαθετει τη στοφα να παρει μια ομαδα στις πλατες του με μεγαλα σουτ!μου εκανε εντυπωση η αποφαση του σκαραφιγκα να μην κανει φαουλ στην τελευταια επιθεση και ενω προηγειται 2 ποντους,με αποτελεσμα να σουταρει ολομοναχος ο τασιοπουλος για τριποντο.αν το εβαζε δε θα προλαβαινε να αντιδρασει η πεντελη.προφανως ειναι θεμα φιλοσοφιας του κοουτς.
GREER
ΠΗΓΗ: BASKETBLOG.GR

Αρης Πετρούπολης-Χολαργός 74-58 (32-25)
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Παπαγιαννόπουλος
Αρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Βενιτουράκης 5 (1), Λιαπούρης, Γεωργαλάς 9 (1), Χρονόπουλος 34 (3), Βασιλείου 7, Ρήγος 19 (1), Παριανόπουλος, Μπέτσης, Ντάντας
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης 4, Τσιώμος 2, Σταθάτος 3, Μήτρου 17 (3), Κουντούρης 1, Βουγιούκας, Στεφανής 12, Πουλής, Τζανετάκος 4, Κιαπέκος 15

Γαλάτσι Κυπρ.-Νεοπεντελικός 61-63 (30-27)
Διαιτητές: Ντάβαρης-Νανούρης
Γαλάτσι Κυπρ. (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 4, Ζωϊτσάκος 5 (1), Κορρές 7, Αθανασιάδης 1, Σιδερής 4 (1), Καψούρης, Φρίμας 7 (1), Δρακάκης 14, Στρατάκης 14, Τασιόπουλος 3, Φράγκος, Ανδρουλάκης 2
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 14 (3), Μάντζιος, Παναγιωτόπουλος 5 (1), Μακρής 10 (1), Μανιάτης 7 (1), Μάγειρας, Χαρτοματσίδης, Αττίκος 6, Κορίζης 6, Κόρβιγκτον 4, Τζέμης 11

Κερατέα-Αίολος Ταύρος 56-71 (29-46)
Διαιτητές: Χριστίδης-Σέλληνας
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης 1, Νικολόπουλος Π., Ξαρχάς 9 (1), Κηρομίτης 13 (1), Νικολόπουλος Γ. 8, Κατσίκης 3, Καρδαράς, Ανδρέικος 4, Κοροβέσης, Σιδέρης, Χρονόπουλος 4, Κομματάς 10
Αίολος Ταύρος (Γερογιάννης): Παζαράς 9, Πλατής 11 (1), Σταμπουλής, Κορκοσούρας 12 (1), Καραμαδούκης 6, Καυκής 16, Καρακώστας 4, Σολωμονίδης 1, Κρητικός 6, Κοκλώνης 5

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Εν. Ιλίου 64-75 (32-33)
Διαιτητές: Αναγνώστου-Μαγκουνής
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 5, Καρκαβίλας 4, Αντωνόπουλος 9, Καραγιώργος 2, Τριγάζης 9, Λούλας, Παπαδρόσου, Κοψιδάς 19, Τσιάτσιος 16
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος 5, Μπέλλας Ι. 12, Σκαλωμένος 4, Παξιμαδάς 10, Μπέλλας Ο. 9, Παπαλουκά 6, Φούτσης 2, Καλαμαράς 14, Αναστασόπουλος 13

Αργοναύτης Τρ.-Σπάτα 74-62π. 62-62κ.α. (29-25)
Διαιτητές: Μούκας-Μανουσόπουλος
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς-Γκολεμάς): Προκόπης 9 (3), Σκορδίλης, Λιούτας, Γαλανάκης, Νικολάκος, Μπίρδας 13 (1), Λιοσάτος 2, Μανώλας 24 (2), Χαλβατζής 20, Πετριανίδης 6, Παπαευσταθίου, Κιούσης
Σπάτα (Σωτηριάδης): Μπέκας, Πολυχρόνης, Λίτσο 14 (1), Γραμματόπουλος 9 (1), Παπαβασιλείου, Κενούτης, Χατζηγιάννης 7 (1), Λάβαρης 20 (1), Μαντέλος, Τραυλός 2, Λεγάτος 8, Αργυρόπουλος 2

Μαρκόπουλο-Αθηναϊκός 94-56 (55-22)
Διαιτητές: Πόντας-Τσουραπάς
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Λαγουδάκης 5 (1), Τσίρος 4, Σιδέρης 11 (1), Στεφάτος 15, Παπαγιαννάκος 6, Σούρλας 11 (1), Λαμανδρέας 10, Τζανιδάκης 22 (6), Γεροδήμος 10, Μαυροθαλασσίτης, Μουστάκης, Πλιάκος
Αθηναϊκός (Κονιστής): Μουχίμογλου 20 (3), Κοκορόγιαννης 6, Παζαράς 14, Γώγος 8, Ρούσσος 1, Χαραλαμπόπουλος 7 (1), Ζιρδέλης, Τόλιας, Σελλήνης, Ζώτος, Δρόσος, Ιμαριάγκμπε

Απόλλωνας-Αετός 77-82 (41-45)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Αναστασόπουλος
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Σομπατζής 6 (1), Κουμπούρας 26 (1), Κουτσούμπας 2, Ζησιμόπουλος 20 (2), Παπαγιαννακόπουλος 7 (2), Δήμας 6, Ντάφλος, Μπανάρας, Κονταξής 10
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράλλης, Πετρόπουλος Χρ. 23 (5), Μπούρας 12 (4), Πετρόπουλος Λ., Παπαστυλιανός, Περγαντής 7, Μπαρδουνιώτης 13, Παπακωνσταντίνου 11 (1), Κουντουμάδης 14, Παπασταματίου 2
Εν. Ηρακλείου Τ.-Νίκη Αμαρουσίου 60-80 (31-45)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Ραχιώτης
Εν. Ηρακλείου Τ. (Σγούρος-Μουντζούρης): Ασφής, Βαρθολομαίος 3,Πισιτέλης 3 (1), Κουκουζέλης 11 (3), Καναβός 13 (2), Βάμβουρας, Χάρος 15 (1), Χρόνης 4 (1), Βούζας 5 (1), Χαλκίδης 6
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 2, Βλαχονάτσιος 12 (2), Βασιλάκης 6 (2), Βασιλάκος 2, Κοντογιάννης 23 (4), Γιατράκος Α.2 , Τσουρής, Τάσιος 4, Κεράτσας 2, Υφαντής 2 , Ραλλάτος 9, Ασημένιος 16.

Η βαθμολογία (σε 14 αγώνες): Γαλάτσι Κυπρ. 26, Εν. Ιλίου 26, Αίολος Ταύρος 25 Χολαργός 24, Άρης Πετρούπολης 23, Εν. Ηρακλείου 23, Νεοπεντελικός 22, Αετός 22, Αργοναύτης Τρ. 22, Νίκη Αμαρουσίου 22, Απόλλωνας 19, Σπάτα 18, Μαρκόπουλο 17, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 17, Κερατέα 16, Αθηναϊκός 14

Η επόμενη αγωνιστική (15η 26/01): Αετός-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης, Εν. Ιλίου-Εν. Ηρακλείου Τ., Νεοπεντελικός-Απόλλωνας, Αίολος Ταύρος-Γαλάτσι Κυπρ., Χολαργός-Κερατέα, Σπάτα-Άρης Πετρούπολης, Αθηναϊκός-Αργοναύτης Τρ., Νίκη Αμαρουσίου-Μαρκόπουλο
Steryios
Αίολος Ταύρος (Γερογιάννης)
Ο κόουτς Θάνος έφυγε από τον Ταύρο?
zigolo7
Πολύ πεσμένο είναι το topic. Για να ακούω προβλέψεις για την πορεία των ομάδων τώρα μετά τις γιορτές και στο τέλος του πρώτου γύρου. Ποιές ομάδες βλέπετε να παίρνουν τα πάνω τους και ποιές την κατιούσα??
westside
QUOTE(zigolo7 @ Jan 22 2009, 16:43 ) *
Πολύ πεσμένο είναι το topic. Για να ακούω προβλέψεις για την πορεία των ομάδων τώρα μετά τις γιορτές και στο τέλος του πρώτου γύρου. Ποιές ομάδες βλέπετε να παίρνουν τα πάνω τους και ποιές την κατιούσα??


ΓΑΛΑΤΣΙ: Προέρχεται από ήττα, ενώ ακολουθούν δύο συνεχόμενα ντέρμπυ εκτός έδρας με Ταύρο και Χολαργό, παιχνίδια στα οποία πρέπει να δείξει χαρακτήρα για να συνεχίσει να είναι σε προνομιούχο θέση.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ: Η ομάδα μου έχει την ευκαιρία να να προχωρήσει με νίκες στα επόμενα τρία- τέσσερα παιχνίδια, έτσι ώστε να έχουμε ένα μικρό αβαντάζ στη βαθμολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας που ακολουθεί με τα συνεχόμενα ντέρμπυ στην αρχή του δευτέρου γύρου.

ΤΑΥΡΟΣ: Έχει τη δυνατότητα να κάνει το απόλυτο στα επόμενα τέσσερα παιχνίδια και να βρεθεί σε θέση ισχύος για την άνοδο.Φυσικά τυχόν επιστροφή του Νικητάκη τον ισχυροποιεί αφάνταστα.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Ο Χολαργός έχει βατό πρόγραμμα στο δεύτερο γύρο και έχει το κάθε δικαίωμα να είναι αισιόδοξος.


Πιστεύω ότι δύσκολα κάποια άλλη ομάδα θα μπει σφήνα στη διεκδίκηση της ανόδου, αλλά η Πεντέλη, ο Αρης Πετρούπολης, η Ραφήνα και η Νίκη Αμαρουσίου θα αποτελέσουν σίγουρα σημαντικούς ρυθμιστές της ανόδου.
basketman_13
QUOTE(westside @ Jan 23 2009, 16:50 ) *
ΓΑΛΑΤΣΙ: Προέρχεται από ήττα, ενώ ακολουθούν δύο συνεχόμενα ντέρμπυ εκτός έδρας με Ταύρο και Χολαργό, παιχνίδια στα οποία πρέπει να δείξει χαρακτήρα για να συνεχίσει να είναι σε προνομιούχο θέση.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ: Η ομάδα μου έχει την ευκαιρία να να προχωρήσει με νίκες στα επόμενα τρία- τέσσερα παιχνίδια, έτσι ώστε να έχουμε ένα μικρό αβαντάζ στη βαθμολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας που ακολουθεί με τα συνεχόμενα ντέρμπυ στην αρχή του δευτέρου γύρου.

ΤΑΥΡΟΣ: Έχει τη δυνατότητα να κάνει το απόλυτο στα επόμενα τέσσερα παιχνίδια και να βρεθεί σε θέση ισχύος για την άνοδο.Φυσικά τυχόν επιστροφή του Νικητάκη τον ισχυροποιεί αφάνταστα.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Ο Χολαργός έχει βατό πρόγραμμα στο δεύτερο γύρο και έχει το κάθε δικαίωμα να είναι αισιόδοξος.


Πιστεύω ότι δύσκολα κάποια άλλη ομάδα θα μπει σφήνα στη διεκδίκηση της ανόδου, αλλά η Πεντέλη, ο Αρης Πετρούπολης, η Ραφήνα και η Νίκη Αμαρουσίου θα αποτελέσουν σίγουρα σημαντικούς ρυθμιστές της ανόδου.


κλησπερα κ απο ενα νεο μελοσ.αν μου επιτρεπεται να γραψω κ εγω την αποψη μου για α εσκα...
Γαλατσι:ισως η πιο στα8ερη ομαδα στην αποδοση τησ.αν δειξει το πρωσοπο που χε πριν τα χριστουγεννα 8α ανεβει.

Ενωση ιλιου:ομαδα με δυνατοτητες.αν βρε8ει στη μερα της δεν χανει.αλλα εχει πολλα σκαμπανεβασματα στιν αποδοση τους.ας 8ιμι8ουν οτι περυσι εχασν τιν ανοδο στουσ 8εωριτικα ευκολους αγωνες.τι δευτερα ισως γkελαρουν

Ταυρος:αν ο νικιτακις γυρισει σε κλη κατασταση.σιγουρα ειναι στα φαβορι.παρολαυτα υπαρχουν κ αλλοι πολοι κλοι παικτες

Χολαργος:ελπιζει αλλα δεν επνει κμια σιγουρια στα παιχνιδια.πρεπει να κανει κλο σερι αν 8ελει να ελπιζει ακομα

Αρης πετρουπολης:οργανωμενη ομαδα 3ερει να παιρνει τα παιχνιδια .κλο που παιζουν νεοι αλλα δεν ειναι ετοιμοι να πρωταγωνιστισουν. με 2-3 προσ8ικες που να ταιριαζουν στο στυλ τησ ομαδας 8α παλεψουν για την ανοδο τα επομενα χρονια

Πεντελη:επισης οργανωμενη ομαδα.αλλα πολλα προβληματα στιν ιδεολογια τους οχι απραιτητα απο τους παικτες.πρεπει να προσγειω8ουν να κταλαβουν τησ αδιναμιεσ κ τα λα8η τουσ .κ του χρονου ισως το παλεψουν πλι.σιγουρα ειναι ομαδα που 8α κρινει πολλα στιν κατηγορια

ιρακλειο τυφων:ελπιζω να χτυπησουν το παιχνιδι τη δευτερα να αν ψει λιγο το πρωτα8λιμα...8α τερματισει στους 5 πρωτους.

η προβλεψη μου ειμαι ταυρος ιλιον γαλατσι 8α κοντραριστουν..μεχρι τελος ταυρος κ ιλιον προσωπικα μ αρεσουν πρισσοτερο..
neopen32
Μετά τις γιορτές και στο δευτερο γύρο γίνονται πάντα πολλές εκπλήξεις. Ομάδες που θα μπορούσαν να παίξουν ρόλο στην άνοδο μόλις σιγουρευθούν ότι δεν ανεβαίνουν, πέφτουν σε απόδοση. Το φετινό πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και θα είναι πολύ πιο ενδιαφέρον από το περσινό που ΑΕΝΚ και Ψυχικό ξεχώριζαν. Επίσης πιστευω ότι το Γαλάτσι θα χάσει τη Δευτέρα και άρα οι ομάδες που ανεβαίνουν θα έχουν 2και 3 ήττες στον πρώτο γύρο.
terastios
Από τις ομάδες που έχουν ξεχωρίσει είναι το ΙΛΙΟΝ, Γαλάτσι, Αιολος οι οποίες και θα παίξουν τις 2 πρώτες θέσεις ( 4-5) ηττες) . Αετος, Αρης, Χολαργος, ΝΑΟ, είναι οι ρυθμιστές μιας και μόνο αυτοί βλέπω να μπορούν να κόψουν βαθμούς αμα τους βγει το παιχνίδι, κερδίζοντας τους πρωτους διαμορφωνουν και το ποιος θα ανέβει.
Από τον Α Γύρο ξεχώρισαν το Γαλάτσι με το σερί νικών ( δύσκολα θα βρεθεί στην ίδια καλή κατάσταση στο Β γύρο) και το ΙΛΙΟΝ που ακόμα και αν δεν επαιζε καλά επαιρνε τα παιχνίδια.

Αν χάσουν οι πρωτοποροι νωρίς στα δύσκολα παιχνίδια που έρχονται και αποκτήσει ενδιαφέρον η εξάδα για τις πρώτες θέσεις προβλέπω συναρπαστικό Β γύρο.
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 15η
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 16η
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 16η
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 18η
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 18η
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 19η


zigolo7
Πιστεύετε ότι από την Νίκη Αμαρουσίου θα περάσουν εύκολα??
pointguard
Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Γαλατσίου είναι η ατυχία του αφού ενώ συνήθως παίζει χωρίς 2,3 παίκτες τώρα οι απουσίες αυξάνονται δραμματικά.. Πάντως πιστεύω οτι το Ίλιον θα κάνει 5 με 6 ήττες φέτος
gorilakos
Τι παθατε?
hidalgo
QUOTE(zigolo7 @ Jan 24 2009, 16:08 ) *
Πιστεύετε ότι από την Νίκη Αμαρουσίου θα περάσουν εύκολα??

η νικη αμαρουσιου ειναι ασταθεις ομαδα κ δε νομιζω οτι μπορει να κοντραρει καποιον
απο τους πρωτους,εχει εληψη αγωνιστικης πειθαρχιας κ μεσα στο καλαθι ενα μονο παιχτη
που μπορει να ειναι σουπερ αλλα δεν εχει βοηθεια,επισης η καθοδηγηση της ομαδασ ειναι
λιγω κατωτερη της αξιας της,κ τα λεω τωρα που κερδισε η ομαδα για να μη παραξηγηθω.
aionio talento
QUOTE(zigolo7 @ Jan 24 2009, 14:08 ) *
Πιστεύετε ότι από την Νίκη Αμαρουσίου θα περάσουν εύκολα??




Δεν εχω να πω κατι κακο για την ομαδα σου - σας ισα ισα που ο αρχηγος ειναι πρωην συμφοιτητης . . καλο παιδι και παικτης !

απλα να σου θυμισω τα περυσινα οπου στην β εσκα ανεβηκε 1η ( δικαια κατα την γνωμη μου ) που εγραφαν πολλοι που

υποστηριζαν οτι 8α ξανα ανεβει του χρονου ευκολα εχουν project να ανεβουν σερι Γ Εθνικη κλπ . . . ( μεταξυ αυτων και εσυ )

και φετος δεν ακουγεται λεξη . . και στο topic γενικα αλλα και απο τους συγκεκριμενους ! ακουσα κατι και για ''περιεργες''

προπονητικες συμπεριφορες την περασμενη δευτερα στο Ηρακλειο αλλα επειδη δεν ημουν στον αγωνα δεν εχω γνωμη !

τελος παντων ! απλα ειδα μετα απο καιρο καποιο παιδι απο την Νικη να γραφει κατι και εγραψα ! αυτα
hidalgo
QUOTE(aionio talento @ Jan 25 2009, 21:56 ) *
Δεν εχω να πω κατι κακο για την ομαδα σου - σας ισα ισα που ο αρχηγος ειναι πρωην συμφοιτητης . . καλο παιδι και παικτης !

απλα να σου θυμισω τα περυσινα οπου στην β εσκα ανεβηκε 1η ( δικαια κατα την γνωμη μου ) που εγραφαν πολλοι που

υποστηριζαν οτι 8α ξανα ανεβει του χρονου ευκολα εχουν project να ανεβουν σερι Γ Εθνικη κλπ . . . ( μεταξυ αυτων και εσυ )

και φετος δεν ακουγεται λεξη . . και στο topic γενικα αλλα και απο τους συγκεκριμενους ! ακουσα κατι και για ''περιεργες''

προπονητικες συμπεριφορες την περασμενη δευτερα στο Ηρακλειο αλλα επειδη δεν ημουν στον αγωνα δεν εχω γνωμη !

τελος παντων ! απλα ειδα μετα απο καιρο καποιο παιδι απο την Νικη να γραφει κατι και εγραψα ! αυτα

κοιτα περσι στη β εσκα με παγοπουλο στο 1 γοντογιαννη στο γκαρντ κ ασημενιο στους ψηλους,δε μπορουμε
να μιλαμε για επιτυχια αλλα για κατι αυτονοητο,αφου τα 3 αυτα παιδια παιζουν στη βασικη επιλογη ολων
των προτωπορων ομαδων της α εσκα τα τελευταια χρονια.
φετος ομως που χρεαζεται πιο καλη διαχειρηση στους αγωνες κ ο προπονητης εχει να αντιμετωπισει
περισοτερους ισχυρους χαρακτηρες κ μεγαλυτερες δυσκολιες απο τους αντιπαλους,τα πραγματα δεν εχουν παει
οσο καλα θα μπορουσαν.
αν μπορει καποιος απο νικη,η καποιος αλλος να πει που βρισκεται ο ροδιτης θα μου εκανε χαρη,ευχαριστω
Peritri
QUOTE
οιτα περσι στη β εσκα με παγοπουλο στο 1


Αυτός ήταν ΕΦΟΑ πέρισυ.
zigolo7
QUOTE(aionio talento @ Jan 25 2009, 20:56 ) *
Δεν εχω να πω κατι κακο για την ομαδα σου - σας ισα ισα που ο αρχηγος ειναι πρωην συμφοιτητης . . καλο παιδι και παικτης !

απλα να σου θυμισω τα περυσινα οπου στην β εσκα ανεβηκε 1η ( δικαια κατα την γνωμη μου ) που εγραφαν πολλοι που

υποστηριζαν οτι 8α ξανα ανεβει του χρονου ευκολα εχουν project να ανεβουν σερι Γ Εθνικη κλπ . . . ( μεταξυ αυτων και εσυ )

και φετος δεν ακουγεται λεξη . . και στο topic γενικα αλλα και απο τους συγκεκριμενους ! ακουσα κατι και για ''περιεργες''

προπονητικες συμπεριφορες την περασμενη δευτερα στο Ηρακλειο αλλα επειδη δεν ημουν στον αγωνα δεν εχω γνωμη !

τελος παντων ! απλα ειδα μετα απο καιρο καποιο παιδι απο την Νικη να γραφει κατι και εγραψα ! αυτα


εγώ προσωπικά δεν έγραψα για Γ`εθνική αλλά από άλλους είχε γραφτεί. Όσο για τις περίεργες προπονητικές συμπεριφορές εννοείς το time out 2 λεπτά πριν τη λήξη ήταν καθαρά για να γίνουν κάποιες αλλαγές που περίμεναν 3 λεπτά στη γραμματεία. Και ενω εξηγήθηκε στον προπονητή του Ηρακλείου αυτός ερίζε τον προπονητή μας θέλοντας να ρίξει το φταίξιμο της ήττας μάλλον (και 2 πέρσι με το Πέρα). Οι παράγοντες και οι παίκτες του Ηρακλείου κατάλαβαν τον λόγο . Μόν ο προπονητής του Ηρακλείου συνέχιζε να βρίζει(όπως και πέρσι άλλωστε).
rosgouros
QUOTE(zigolo7 @ Jan 26 2009, 14:55 ) *
εγώ προσωπικά δεν έγραψα για Γ`εθνική αλλά από άλλους είχε γραφτεί. Όσο για τις περίεργες προπονητικές συμπεριφορές εννοείς το time out 2 λεπτά πριν τη λήξη ήταν καθαρά για να γίνουν κάποιες αλλαγές που περίμεναν 3 λεπτά στη γραμματεία. Και ενω εξηγήθηκε στον προπονητή του Ηρακλείου αυτός ερίζε τον προπονητή μας θέλοντας να ρίξει το φταίξιμο της ήττας μάλλον (και 2 πέρσι με το Πέρα). Οι παράγοντες και οι παίκτες του Ηρακλείου κατάλαβαν τον λόγο . Μόν ο προπονητής του Ηρακλείου συνέχιζε να βρίζει(όπως και πέρσι άλλωστε).

Φιλαρκο καποιο λαθοs κανειs. Η νικη σαs ειναι δικαιοτατη και θεωρω οτι το σκορ θα επρεπε να ειναι και μεγαλυτερο.Οπωs πρεπει λοιπον να μαθουμε να χανουμε πρεπει να ξερουμε και να κερδιζουμε ετσι δεν ειναι φιλε. οσο αφορα το ταιμ αουτ εγινε 1,38 πριν το τελοs xωριs να δωθει καμμια εξηγηση. Και τελοs κανενα παικτη η προπονητη εβρισα στα περσινα και τα 2 περσινα μαs παιχνιδια. οσο αναφορα το φταιξιμο τηs ητταs οι παραγοντεs oι παιχτεs και οι προπονητεs του ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ σιγουρα καταλαβαν γιατι εχασαν αλλα σε διαβεβαιω οτι κανειs μαs δε καταλαβε το λογο του ταιμ αουτ.Καλη συνεχεια στην ομαδα σαs. Ρομπερτ Σγουροs.
hidalgo
QUOTE(zigolo7 @ Jan 26 2009, 14:55 ) *
εγώ προσωπικά δεν έγραψα για Γ`εθνική αλλά από άλλους είχε γραφτεί. Όσο για τις περίεργες προπονητικές συμπεριφορές εννοείς το time out 2 λεπτά πριν τη λήξη ήταν καθαρά για να γίνουν κάποιες αλλαγές που περίμεναν 3 λεπτά στη γραμματεία. Και ενω εξηγήθηκε στον προπονητή του Ηρακλείου αυτός ερίζε τον προπονητή μας θέλοντας να ρίξει το φταίξιμο της ήττας μάλλον (και 2 πέρσι με το Πέρα). Οι παράγοντες και οι παίκτες του Ηρακλείου κατάλαβαν τον λόγο . Μόν ο προπονητής του Ηρακλείου συνέχιζε να βρίζει(όπως και πέρσι άλλωστε).

μπορουσε
να κανει ενα φαουλ καποιος ,η να ζητησει διακοπη ενας παιχτης,για να μη γινει η
παρεξηγηση.
επισης δε νομιζω οτι το να τσιτωνεις καποιον να αντιδρασει,συγκεκριμενα το
σγουρο ειναι σωστο.αν σε εβριζε η σας εβριζε περσι φετος η οποτεδηποτε κ
το ακουγες,καθαρισε εκει επιτοπου κ μη περιμενεις την ανωνυμια του φορουμ
για να δημιουργησεις εντυπωσεις
3d-razen
QUOTE(zigolo7 @ Jan 26 2009, 14:55 ) *
Όσο για τις περίεργες προπονητικές συμπεριφορές εννοείς το time out 2 λεπτά πριν τη λήξη ήταν καθαρά για να γίνουν κάποιες αλλαγές που περίμεναν 3 λεπτά στη γραμματεία. Και ενω εξηγήθηκε στον προπονητή του Ηρακλείου αυτός ερίζε τον προπονητή μας θέλοντας να ρίξει το φταίξιμο της ήττας μάλλον (και 2 πέρσι με το Πέρα). Οι παράγοντες και οι παίκτες του Ηρακλείου κατάλαβαν τον λόγο . Μόν ο προπονητής του Ηρακλείου συνέχιζε να βρίζει(όπως και πέρσι άλλωστε).


Στην περιπτωση που θες να κανεις αλλαγη και δεν σταματαει το παιχνιδι,οντως μπορεις να ζητησεις time-out ακομα και στο +20,να μπουν οι παιχτες μεσα και να συνεχιστει το παιχνιδι αμεσως.Οχι να τους καθισεις στον παγκο και να τους δινεις οδηγιες στο πινακακι...
Το time-out ηταν τελειως unfair και δεν το καταλαβα ουτε εγω αλλα ουτε και κανενας αλλος συμπαικτης μου.
Τα περσινα με την Περα δεν τα γνωριζω και ουτε με αφορουν,οπως και να χει με την ομαδα την Νικης οι σχεσεις μας ως Ηρακλειο ειναι πολυ καλες εδω και χρονια,τουλαχιστον σε επιπεδο παικτων,κατι που το γνωριζω προσωπικα,αν και πολυ συχνα ειμαστε αντιπαλοι με τους ιδιους αγωνιστικους στοχους...Καλη συνεχεια και καλα παιχνιδια σε ολους αποψε!
Jabar
Ταύρος-Γαλάτσι 75-60
ΙΛΙΟΝ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 74-64
Κ.Ο.ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΚΕΡΑΤΕΑ 82-54
ΣΠΑΤΑ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ 59-79
hidalgo
QUOTE(Jabar @ Jan 26 2009, 23:59 ) *
Ταύρος-Γαλάτσι 75-60
ΙΛΙΟΝ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 74-64
Κ.Ο.ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΚΕΡΑΤΕΑ 82-54
ΣΠΑΤΑ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ 59-79

νικη-μαρκοπουλο 1
neopen32
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1 (περίπου +20)
Μεγάλη αστοχία και από τις δυό ομάδες. Απο την αρχή υπήρχε διαφορά 5-10 πόντοι.
GREER
QUOTE(Jabar @ Jan 26 2009, 23:59 ) *
Ταύρος-Γαλάτσι 75-60

Φιλε μου, pointguard δεν μου τα λες καλα τα πραγματα τις τελευταιες αγωνιστικες... Τι εγινε παλι???
odysseas 1998
Αετός-Εφόα:80-94
Με τον Τριγάζη να βάζει καμμιά 40άρα και να τα βάζει όλα.
westside
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 74-64


Ύστερα από ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι σε γεμάτο γήπεδο, καταφέραμε να επικρατήσουμε του Ηρακλείου με 74-64 και σε συνδιασμό με την ήττα του Γαλατσίου στον Ταύρο, να τερματίσουμε μόνοι πρώτοι στο τέλος του πρώτου γύρου. Σίγουρα είναι καλό να είσαι στη κορυφή αλλά ακόμα υπάρχουν 15 παιχνίδια και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. . Εμείς από την πλευρά μας παραμένουμε συγκρατημένα αισιόδοξοι και κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με τον Αετό εντός.

Υ.Γ: H EΦΟΑ κέρδισε εκτός τον Αετό!
GREER
Σημερα παρακολουθησα την Νικη Αμαρουσιου. Ομολογω οτι εντυπωσιαστικα και απορω για την βαθμολογικη θεση αυτης της ομαδας. Βεβαια τα παιδια της Νικης εκαναν εμφανιση που δεν νομιζω οτι μπορουν να επαναλαβουν. Αλλα αυτο δεν μειωνει σε καμμια περιπτωση τη εντυπωσιακη νικη που εκαναν.
hidalgo
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 27 2009, 01:15 ) *
Αετός-Εφόα:80-94
Με τον Τριγάζη να βάζει καμμιά 40άρα και να τα βάζει όλα.

μπραβο στην εφοα.
mimos8
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 27 2009, 01:15 ) *
Αετός-Εφόα:80-94
Με τον Τριγάζη να βάζει καμμιά 40άρα και να τα βάζει όλα.

μπραβο στον μητσο τον τριγαζη που ειναι καταπληκτικος σκορερ,και φυσικα μπραβο στον φιλο μου τον αναγνωστοπουλο(nullmeister) που ειμαι σιγουρος οτι θα εδωσε και την ψυχη του αποψε για την εφοα!
Scales.4
QUOTE(mimos8 @ Jan 27 2009, 00:00 ) *
μπραβο στον μητσο τον τριγαζη που ειναι καταπληκτικος σκορερ,και φυσικα μπραβο στον φιλο μου τον αναγνωστοπουλο(nullmeister) που ειμαι σιγουρος οτι θα εδωσε και την ψυχη του αποψε για την εφοα!

Άσε επιτέλους τις αβάντες κ γύρνα ξανά στα παρκέ! Λείπεις απο όλη την κατηγορία!!! Πλέον, πρέπει
να έχεις πρότυπο τον Λημνιάτη με τους σχολιασμούς του....
Γύρνα έστω κ σαν αντιπαλος!!
3d-razen
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 27 2009, 01:15 ) *
Αετός-Εφόα:80-94
Με τον Τριγάζη να βάζει καμμιά 40άρα και να τα βάζει όλα.

Αν μπορει καποιος να μας αναλυσει αυτο το παιχνιδι...καλο θα ηταν!Πολυ μεγαλη εκπληξη....
CALGON
ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΚΕΡΑΤΕΑ 82-54 (34-13)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΔΙΜΠΙΝΟΥΔΗΣ-ΤΣΑΤΣΗΣ

ΧΟΛΑΡΓΟΣ(ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ 15(3),ΤΣΙΟΜΟΣ 8, ΣΤΑΘΑΤΟΣ 7, ΜΗΤΡΟΥ 4, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 4,
ΡΩΣΣΗΣ 9(1), ΜΑΝΤΖΙΟΣ 4, ΜΠΑΛΤΑΣ 2, ΠΟΥΛΗΣ 19(4), ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 10

ΚΕΡΑΤΕΑ(ΚΟΝΤΟΣ) ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Π. 2, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ. 18(1), ΚΗΡΟΜΙΤΗΣ, ΞΑΡΧΑΣ 6(2), ΚΑΤΣΙΚΗΣ 1,
ΚΑΡΔΑΡΑΣ 3(1), ΑΝΔΡΕΙΚΟΣ 7, ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ 6(2), ΣΙΔΕΡΗΣ 4, ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 7, ΚΟΜΜΑΤΑΣ
coach.konik
1 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 28
2 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 27 2
3 ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 27 1
4 ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 26
5 ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 24 7(2)
6 ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 24 6(2) +9
7 ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 24 6(1) -3
8 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 24 6 -6
9 ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 24 5(1)
10 ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 23
11 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 20 2
12 ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 20 1
13 ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 19
14 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 18
15 ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 17
16 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 15
basketman_13
QUOTE(coach.konik @ Jan 27 2009, 09:39 ) *
1 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 28
2 ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 27 2
3 ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 27 1
4 ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 26
5 ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 24 7(2)
6 ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 24 6(2) +9
7 ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 24 6(1) -3
8 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 24 6 -6
9 ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 24 5(1)
10 ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 23
11 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 20 2
12 ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 20 1
13 ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 19
14 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 18
15 ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 17
16 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 15


κλημερα σε ολους ....χ8ες εγιναν πλυ ωραια παιχνιδακαι κ οσο αφορα τους πρωτοπορους:ο ταυρος ανεβαινει κ αρχιζει κ παιζει κ κλα..ενω το γαλατσι πρεπει να συνελ8ει γρηγορα να ξεπερασει το κακο κλιμα κ τους τραυματισμους .η ενωση νικαει με πολλα σκαμπανεβασματα μεσα στο παιχνιδι της κ με κλα ξεσπασματ αλλα τωρα ποιος την σταματαει??!κ ο χολαργος απο πισω επικινδινος παιχνιδι με παιχνιδι αρχιζει κ το πιστευει οτι μπορει να χτυπησει ανοδο!!!κλη συνεχεια σε ολους περιμενουμε με ενδιαφερον την συνεχεια!!
mpane
QUOTE (basketman_13 @ Jan 27 2009, 10:49 ) *
κλημερα σε ολους ....χ8ες εγιναν πλυ ωραια παιχνιδακαι κ οσο αφορα τους πρωτοπορους:ο ταυρος ανεβαινει κ αρχιζει κ παιζει κ κλα..ενω το γαλατσι πρεπει να συνελ8ει γρηγορα να ξεπερασει το κακο κλιμα κ τους τραυματισμους .η ενωση νικαει με πολλα σκαμπανεβασματα μεσα στο παιχνιδι της κ με κλα ξεσπασματ αλλα τωρα ποιος την σταματαει??!κ ο χολαργος απο πισω επικινδινος παιχνιδι με παιχνιδι αρχιζει κ το πιστευει οτι μπορει να χτυπησει ανοδο!!!κλη συνεχεια σε ολους περιμενουμε με ενδιαφερον την συνεχεια!!


MEGALO BASKET XTES STO PALE DE TORO. SAN NA VLEPAME PANATHINAIKO TOY ZOTS O TAVROS. TO 8EMA BEBAIA EINAI NA SYNEXISEI ETSI, AN KAI DEN NOMIZW NA EXOYN PROVLIMA APO EDW KAI PERA GIA THN PRWTIA
hidalgo
QUOTE(basketman_13 @ Jan 27 2009, 10:49 ) *
κλημερα σε ολους ....χ8ες εγιναν πλυ ωραια παιχνιδακαι κ οσο αφορα τους πρωτοπορους:ο ταυρος ανεβαινει κ αρχιζει κ παιζει κ κλα..ενω το γαλατσι πρεπει να συνελ8ει γρηγορα να ξεπερασει το κακο κλιμα κ τους τραυματισμους .η ενωση νικαει με πολλα σκαμπανεβασματα μεσα στο παιχνιδι της κ με κλα ξεσπασματ αλλα τωρα ποιος την σταματαει??!κ ο χολαργος απο πισω επικινδινος παιχνιδι με παιχνιδι αρχιζει κ το πιστευει οτι μπορει να χτυπησει ανοδο!!!κλη συνεχεια σε ολους περιμενουμε με ενδιαφερον την συνεχεια!!

εγω πιστευω οτι θα ανεβει ο αιολος,ειδικα αν εχουν αλλαξει καποια πραγματα κ επισης
γυρισει ο νικητακης κ ο δευτερος θα ειναι η ενωση ιλιου,αφου ο χολαργος καπου
χωλαινει(μαλλον σε παγκο μερια αφου απο παιχτες ειναι σουπερ κ δεν εννοω ανικανοτητα
αλλα αγνοια της κατηγοριας απο το προπονητη αφου αλλο εσκα αλλο εσκανα )ενω το
γαλατσι δε ξερω αν πληρωνει τους τραυματισμους η αν θελει να ανεβει.θα εχει ενδιαφερον παντως
γιατι αν κατα τη γνωμη μου ο πρωτος θα ειναι ο ταυρος,θα πρεπει για να μην ανεβει η ενωση
.α το γαλατσι να κερδισει εντος το ταυρο κ να κανει το πολυ 3 ηττες κ να μη χασει τη διαφορα στο ιλιον
που θα κανει ηττες στο ταυρο,στο χολαργο κ στη πεντελη
β.ο χολαργος να χασει μονο στο ταυρο γιατι δυσκολα θα παρει τη διαφορα απο το ιλιον.
γ. ο αιολος μαλλον θα κανει μονο μια ηττα στο γαλατσι αφου εχει τις πιο καλες ομαδες
εντος( ιλιον-χολαργο) κ η μονη ορατη ηττα θα ειναι αν γινει στη πεντελη
η οποια με βαση το ροστερ της κ τα ροστερ των αλλων φετος αυτοκτονησε κ δυσκολα βλεπω να ανεβαινει
οθτε μελλοντικα αφου τουλαχιστο του χρονου θα υπαρχουν
ΦΙΛΑΘΛΙΤΙΚΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ(αγριεμενο κ αηττητο στη β εσκα) -ΛΙΩΣΙΑ(το ιδιο κ μαλιστα με πολυ χρημα ξανα)
πιθανοτατα ΠΑΠΑΓΟΥ η ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ η κ οι δυο-ΡΑΦΗΝΑ πλεον χωρις λαθη κ ατυχιες.
βεβαια μπορει να κανουν φετος αηττητο δευτερο γυρο κ αν οι απο πανω εχουν απωλειες να εχουν μια μικρη
πιθανοτητα
rover6
QUOTE(westside @ Jan 27 2009, 01:23 ) *
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 74-64


Ύστερα από ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι σε γεμάτο γήπεδο, καταφέραμε να επικρατήσουμε του Ηρακλείου με 74-64 και σε συνδιασμό με την ήττα του Γαλατσίου στον Ταύρο, να τερματίσουμε μόνοι πρώτοι στο τέλος του πρώτου γύρου. Σίγουρα είναι καλό να είσαι στη κορυφή αλλά ακόμα υπάρχουν 15 παιχνίδια και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. . Εμείς από την πλευρά μας παραμένουμε συγκρατημένα αισιόδοξοι και κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με τον Αετό εντός.

Υ.Γ: H EΦΟΑ κέρδισε εκτός τον Αετό!

πολλα συγχαρητηρια στην ομαδα του ιλιου και στους ανθρωπους της ειναι πραγματικα μια ομαδα που δουλευει με υπομονη και με βλεμα στο μελλον.
και το σημαντικο ειναι οτι οι πιο πολλοι παικτες ειναι δικα τους παιδια με αρχη τα αδελφια μπελλα.
ειναι σιγουρο οτι θα παει καλα.
προεδρος πραγματικα ανθρωπος που του αρεσει το μπασκετ Κυριος με ολη την σημασια της λεξης ,πολυ καλος προπονητης και σιγουρα πολυ καλοι παικτες.
B.SCOTT4
καλησπερα κυριοι,

Ευχαριστω mim (μητσο) για τα καλα σου λογια! Η ομαδα μου (Ε.Φ.Ο.Α) , εκανε ενα απο τα καλυτερα επιθετικα παιχνιδια (94) που την εχω δει τοσα χρονια, για τον τριγαζη τι να πω, το οτι εβαλε 35 τα λεει ολα (μητσο η προπονηση που καναμε την πεμπτη φταιει...smile.gif ), ολη η ομαδα πηγε πολυ καλα, ειμασταν πολυ ευστοχοι και για πρωτη φορα μετα απο καιρο ειχαμε αλλαγες στον παγκο , επισης στην αμυνα με αλλαγες σε man-to-man και ζωνη μπερδεψε πολυ τον αετο , ο οποιος εχει πολυ καλο ροστερ αλλα δεν φαινεται καθολου δεμενος.

Πολλα περαστικα στον αντωνοπουλο ( εισαι σιδερενιος!!)
μπραβο στον ντουκ!!!

αντε να δουμε......μπας και σωθουμε..

zintan
QUOTE(hidalgo @ Jan 27 2009, 11:56 ) *
εγω πιστευω οτι θα ανεβει ο αιολος,ειδικα αν εχουν αλλαξει καποια πραγματα κ επισης
γυρισει ο νικητακης κ ο δευτερος θα ειναι η ενωση ιλιου,αφου ο χολαργος καπου
χωλαινει(μαλλον σε παγκο μερια αφου απο παιχτες ειναι σουπερ κ δεν εννοω ανικανοτητα
αλλα αγνοια της κατηγοριας απο το προπονητη αφου αλλο εσκα αλλο εσκανα )ενω το
γαλατσι δε ξερω αν πληρωνει τους τραυματισμους η αν θελει να ανεβει.θα εχει ενδιαφερον παντως
γιατι αν κατα τη γνωμη μου ο πρωτος θα ειναι ο ταυρος,θα πρεπει για να μην ανεβει η ενωση
.α το γαλατσι να κερδισει εντος το ταυρο κ να κανει το πολυ 3 ηττες κ να μη χασει τη διαφορα στο ιλιον
που θα κανει ηττες στο ταυρο,στο χολαργο κ στη πεντελη
β.ο χολαργος να χασει μονο στο ταυρο γιατι δυσκολα θα παρει τη διαφορα απο το ιλιον.
γ. ο αιολος μαλλον θα κανει μονο μια ηττα στο γαλατσι αφου εχει τις πιο καλες ομαδες
εντος( ιλιον-χολαργο) κ η μονη ορατη ηττα θα ειναι αν γινει στη πεντελη
η οποια με βαση το ροστερ της κ τα ροστερ των αλλων φετος αυτοκτονησε κ δυσκολα βλεπω να ανεβαινει
οθτε μελλοντικα αφου τουλαχιστο του χρονου θα υπαρχουν
ΦΙΛΑΘΛΙΤΙΚΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ(αγριεμενο κ αηττητο στη β εσκα) -ΛΙΩΣΙΑ(το ιδιο κ μαλιστα με πολυ χρημα ξανα)
πιθανοτατα ΠΑΠΑΓΟΥ η ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ η κ οι δυο-ΡΑΦΗΝΑ πλεον χωρις λαθη κ ατυχιες.
βεβαια μπορει να κανουν φετος αηττητο δευτερο γυρο κ αν οι απο πανω εχουν απωλειες να εχουν μια μικρη
πιθανοτητα

φιλαρακο μου το μονο που δεν μας ειπες ειναι ο πρωτος σκορερ της κατηγοριας..θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι μολις τελιωσε ο πρωτος γυρος.που σημαινει το μισο πρωταθλημα...εχουμε αλλο τοσο μπροστα μας...καλο ειναι να κανουμε προγνωστικα αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα...μερικες ομαδες μπορει να μην εχουν καν φορμαριστει ακομα....οποτε υπομονη...
playmaker
QUOTE(mimos8 @ Jan 27 2009, 02:00 ) *
μπραβο στον μητσο τον τριγαζη που ειναι καταπληκτικος σκορερ,και φυσικα μπραβο στον φιλο μου τον αναγνωστοπουλο(nullmeister) που ειμαι σιγουρος οτι θα εδωσε και την ψυχη του αποψε για την εφοα!

μπραβο κυριως στον "coach" γκολφινοπουλο, φυσικα ειναι απαραιτητα τα εισαγωγικα γιατι αλλιως κακοποιουμε και μειωνουμε την εννοια που εχει η λεξη αυτη για τον υποτιθεμενο αυτο προπονητη... μπραβο του λοιπον που εχει καταφερει να παρουσιαζει αυτο το εκτρωμα και μπραβο του επισης που δεν εχει λιγο υπερηφανεια μεσα του ωστε να παραιτηθει παρα καθεται για τα 500 ευρω που παιρνει το μηνα....ενα μπραβο αξιζει και στον προεδρο αυτης της ομαδας που επιμενει να στηριζει την κουμπαρια και να καταστρεφει την ομαδα
mimos8
QUOTE(Scales.4 @ Jan 27 2009, 02:17 ) *
Άσε επιτέλους τις αβάντες κ γύρνα ξανά στα παρκέ! Λείπεις απο όλη την κατηγορία!!! Πλέον, πρέπει
να έχεις πρότυπο τον Λημνιάτη με τους σχολιασμούς του....
Γύρνα έστω κ σαν αντιπαλος!!

καλα τα λες,αλλα καμια προταση εχεις? smiley.gif
petza168
mpravo stous simpaixtes mou tous efoistes.xthes dwsan kai tin psixi tous!!!super emfanisi kai pisteuw na girisw grigora na tous voithisw oso mporw!!!!efoara mporeis!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.