Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
terastios
Νεοπεντελικος- Σπατα 82-52
nikefalin
QUOTE(alexas10 @ Mar 16 2009, 22:51 ) *
Και μολις ξεκιναει η 3η ....

η τρίτη τελείωσε , με νικητή τον Τάυρο για ένα καλάθι
hidalgo
QUOTE (nikefalin @ Mar 17 2009, 01:04 ) *
η τρίτη τελείωσε , με νικητή τον Τάυρο για ένα καλάθι

πρωταθλητρια η ενωση λοιπον,παμε για το δευτερο
Olorin
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΤΥΦΩΝΑ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 71-73
westside
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 72-57

Νέα σοβαρή εμφάνιση και σχετικά εύκολη νίκη για την ομάδα μου απέναντι στον Άρη Πετρούπολης. . Αν και ξεκινήσαμε νωθρά, συνήλθαμε γρήγορα και καταφέραμε να επιβάλουμε το ρυθμό μας με δυνατή άμυνα και αρκετά εύκολα καλάθια σε πρωτεύοντες αιφνιδιασμούς. . Έχουμε αποκτήσει ένα σημαντικό προβάδισμα απέναντι στους υπόλοιπους διεκδικητές της ανόδου, αλλά ακόμα απόμένουν 9 αγώνες και όλα τα παιχνίδια θέλουν πολύ προσοχή αρχής γενομένης από το ντέρμπυ της επόμενης αγωνιστικής κόντρα στο Χολαργό. . Καλή συνέχεια σε όλους.
DORIAN
QUOTE(terastios @ Mar 16 2009, 22:56 ) *
Νεοπεντελικος- Σπατα 82-52

Ρεπορταζ για τους αποντες παρακαλω.
mimos8
μπαρτζος 25(6)???ο λαμπρος πηρε το οπλο του shot.gif shot.gif shot.gif απο τα 2 χρονια που τον ειχα συμπαικτη φανταζομαι ακριβως τι οργια θα εκανε χθες...
stefan
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης–Νίκη Αμαρουσίου 60–79 (27-30)
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Ζερβούδης
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 4, Κούβαρης, Πουγκακίωτης 2, Καρκαβίλας 4, Αντωνόπουλος 11 (1), Καραγεώργος 8 (1), Τριγάζης 9 (1), Παπαδρόσου 2, Λούλας 3, Κοψιδάς 4, Τσιάτσιος 13 (1)
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας, Βλαχονάτσιος 11 (3), Τσουρής, Βασιλάκος 7 (1), Κοντογιάννης 8 (2), Γιατράκος Χ., Υφαντής 12, Τάσιος, Κεράτσας 10 (1), Τσέκενης 9 (1), Ραλλάτος 18, Ασημένιος 4

Γαλάτσι Κυπρ.-Μαρκόπουλο 80-56 (41-35)
Διαιτητές: Χριστίδης Π.-Φαλούκα
Γαλάτσι Κυπρ. (Αθανασόπουλος): Σταυράκης, Ζωϊτσάκος 5 (1), Λαούδης 10 (1), Αθανασιάδης 2, Σιδερής, Τσιρόπουλος 3 (1), Φρίμας 11 (2, Δρακάκης 6 Στρατάκης 19 (3), Τασιόπουλος 16, Καψούρης 6, Κορρές 2
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τσώνης 2, Τσίρος 7 (1), Σιδερής, Στεφάτος 11, Παπαγιαννακός 6, Σούρλας 9 (2), Λαμανδρέας, Τζανιδάκης 19 (1), Γεροδήμος 2

Κερατέα-Αργοναύτης Τρ. 70-85 (34-44)
Διαιτητές: Κουνάνης-Μαγκουνής
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης, Νικολόπουλος Π., Νικολόπουλος Γ. 11, Κηρομίτης 12 (1), Ξαρχάς 5 (1), Κατσίκης 6 (2), Καρδαράς 7, Ανδρέικος 9, Κοροβέσης 4, Χρονόπουλος, Κομματάς 16
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 12 (1), Παπαευσταθίου, Πανάγος 16 (2), Νικολάκος 3 (1), Μπίρδας 24 (4), Μανώλας 6, Χαλβατζής 4, Πετριανίδης 2, Σκορδίλης 4, Κιούσης 14 (4)

Εν. Ιλίου-Άρης Πετρούπολης 72-57 (31-26)
Διαιτητές: Κορομηλάς-Γολεγού
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος 5 (1), Μπέλλας Ι. 13, Μπαλαούρας, Σκαλωμένος 7, Κοσμίδης 4, Σπυρόπουλος, Παξιμαδάς, Μπέλλας Ο. 18 (2), Παπαλουκάς 12, Φούτσης, Καλαμαράς, Αναστασόπουλος 13 (1)
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Τόλιος 4, Βενιτουράκης 6 (2), Λιαπούρης 3 (1), Γεωργαλάς 15 (3), Χρονόπουλος 11 (2), Βασιλείου, Ρήγος 5, Παριανόπουλος 5 (1), Ντάνας 8 (2), Αθανασόπουλος, Νικολόπουλος, Πιστόλας

Νεοπεντελικός-Σπάτα 82-52 (41-22)
Διαιτητές: Παπαδημητρίου-Γραμματόγλου
Νέοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 25 (6), Μάντζιος 8 (2), Παναγιωτόπουλος 4 (1), Κωνσταντάκος, Μανιάτης 4, Πουλακάκης, Μάγειρας 4, Χαρτοματσίδης, Αττίκος 19 (1), Κορίζης 2, Κόρβιγκτον 5, Τζέμης 11
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 20 (1), Πολυχρόνης, Λίτσο 15 (2), Γραμματόπουλος, Πέππας 3, Κενούτης, Χατζηγιάννης 2, Μπέκας, Μαντέλος, Τραυλός 10, Λεγάτος 2, Κουλοχέρης

Απόλλωνας-Εν. Ηρακλείου Τ. 71 -73 (39-35)
Διαιτητές: Καπνιά-Ρήγας
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Ρηγόπουλος 1, Σομπατζής 15 (3), Παπαδιονυσίου 2, Ζησιμόπουλος 2, Παπαγιαννακόπουλος 7 (1), Δήμας 9, Γιαννόπουλος 35 (3), Ντάφλος, Κουτσούμπας
Εν. Ηρακλείου Τ. (Σγούρος): Τσαμπούρης 8 (1), Ασφής 7 (1), Κουκουζέλης 8 (1), Καναβός 2, Χάρος 31 (4), Χρόνης 2, Βούζας 9, Χαλκίδης 6

Αίολος Ταύρος-Χολαργός 86-84 3η π. 69-69κ.α. (34-36)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Θεοδωρόπουλος
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Νικητάκης 14 (1), Πλατής 24 (1), Διαμαντής 13 (2), Καραμαδούκης 15 (3), Καυκής 4, Καρακώστας 7, Σολωμονίδης 8, Κοκλώνης 3, Κορκοσούρας, Κρητικός
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Σιώμος 11 (3), Σταθάτος 21 (3), Μήτρου 7 (1), Ρώσσης 20 (2), Στεφανής 13 (3), Πουλής 7 (1), Σιούτης 3, Τσαμπέκος 2

Αετός-Αθηναϊκός 91-79 (53-40)
Διαιτητές: Αντωνόπουλος-Αναστασόπουλος
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Τσιγωνάκης 4, Πετρόπουλος Χ. 26 (4), Μπούρας 5 (1), Πετρόπουλος Λ. 7 (1), Τούμπλαρης, Μπαντάς 5 (1), Περγαντής 10, Μπαρδουνιώτης 15, Παπαπακωνσταντίνου 2, Κουντουμάδης 10
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζιρδέλης 2, Παπαποστόλου 3 (1), Μουχίμογλου 20 (2), Κοκορόγιαννης 1, Παζαράς 16, Χαραλαμπόπουλος 3 (1), Ρούσσος 2, Ζαμπάρας 26 (2), Τόλιας 6

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες): Εν. Ιλίου 39, Χολαργός 37, Αίολος Ταύρος 37, Γαλάτσι Κυπρ. 37, Αργοναύτης Τρ. 35, Άρης Πετρούπολης 34, Νίκη Αμαρουσίου 34, Εν. Ηρακλείου 34, Νεοπεντελικός 34, Αετός 32, Απόλλωνας 27, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 27, Σπάτα 26, Μαρκόπουλο 25, Κερατέα 25, Αθηναϊκός 21.

Η επόμενη αγωνιστική (22η 23/03): Νίκη Αμαρουσίου-Αετός, Εν. Ηρακλείου Τ.-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης, Μαρκόπουλο-Απόλλωνας, Αργοναύτης Τρ.-Γαλάτσι Κυπρ., Άρης Πετρούπολης-Κερατέα, Χολαργός-Εν. Ιλίου, Αθηναϊκός-Νεοπεντελικός, Σπάτα-Αίολος Ταύρος.

basketblog.gr
terastios
QUOTE(DORIAN @ Mar 17 2009, 12:57 ) *
Ρεπορταζ για τους αποντες παρακαλω.

Καλό παιχνίδι, γρήγορο με τη διαφορά να δημιουργείτε στο 2ο και 4ο 10λεπτο. Από τα Σπάτα πάλευε μόνο ο Κοσμάς και γενικά η ομάδα ήταν πολύ κατώτερη από τον πρώτο γύρο που είχε κερδίσει. Ο ΝΑΟ εκμεταλλεύτηκε την υπεροπλία κάτω από τα καλάθια (ριμπάουντ) και έφτιαξε πολλά ξεμαρκάριστα σουτ ( βλ 6 τρίποντα Μπάρτζου) και κυνήγησε πολλούς αιφνιδιασμούς.

Συλλυπητήρια στον Ν.Μακρή για το χαμό δικού του ανθρώπου.
ilion_player
Δυστυχώς ένα επαγγελματικό ταξίδι μου στέρησε την χαρά να δω την Ένωση αυτή την Δευτέρα. Το προηγούμενο Σάββατο είχα ζητήσει από τα παιδιά να μου κάνουν δώρο για την γιορτή μου αυτή τη νίκη και δεν μου χάλασαν το χατήρι. Όμως πάει να γίνει παράδοση μια και πέρυσι έχασα ένα παιχνίδι με την Πετρούπολη λόγω δουλειάς. Συγχαρητήρια στην ομάδα για το αποτέλεσμα το οποίο άκουγα από το τηλέφωνο μια και η γυναίκα μου με το γιο μου ήταν στο γήπεδο και όπως μου είπαν ήταν γεμάτο. Τώρα σειρά έχει ο Χολαργός οπότε φίλε jabar κανόνισε τα κοψίδια για μετά το παιχνίδι. Πιστεύω και εύχομαι να γίνει ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος και να το χαρούμε όλοι ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. Πάντως μην γελιέστε και μιλάτε για πρωτάθλημα από τώρα. Έχει πολύ ψωμί ακόμα η υπόθεση πρωτάθλημα και άνοδος. Τουλάχιστον τα παιδιά της Ένωσης το ξέρουν αυτό και δεν παρασύρονται σε πανηγυρισμούς ανόδου. Έχουμε δρόμο ακόμα.
Jabar τα κοψίδια μην ξεχάσεις. Την έκοψα την δίαιτα.
Αλήθεια εκείνος ο ΛΥΚΟΣ που χάθηκε; ΛΥΚΕ ΛΥΚΕ έλα στο χολαργό να πάρεις δια ζώσης την άδεια εξόδου μου από την γυναίκα μου. Ακόμα περιμένω την πρόσκληση για έξοδο.
stefan
QUOTE(ilion_player @ Mar 18 2009, 03:20 ) *
Αλήθεια εκείνος ο ΛΥΚΟΣ που χάθηκε; ΛΥΚΕ ΛΥΚΕ έλα στο χολαργό να πάρεις δια ζώσης την άδεια εξόδου μου από την γυναίκα μου. Ακόμα περιμένω την πρόσκληση για έξοδο.


Ο Λυκος αυτη την εποχη ζει υπο καθεστως μεγαλης παντοφλας.
Δεν μπορει ουτε μεχρι το ψιλικατζιδικο να παει για να παρει υγρο απορρυπαντικο
για να πλυνει τα πιατα.
Ο μυθος του σιγα-σιγα σβηνει και εχει εξαφανιστει απο πρσωπου γης..
Jabar
QUOTE(ilion_player @ Mar 18 2009, 03:20 ) *
Δυστυχώς ένα επαγγελματικό ταξίδι μου στέρησε την χαρά να δω την Ένωση αυτή την Δευτέρα. Το προηγούμενο Σάββατο είχα ζητήσει από τα παιδιά να μου κάνουν δώρο για την γιορτή μου αυτή τη νίκη και δεν μου χάλασαν το χατήρι. Όμως πάει να γίνει παράδοση μια και πέρυσι έχασα ένα παιχνίδι με την Πετρούπολη λόγω δουλειάς. Συγχαρητήρια στην ομάδα για το αποτέλεσμα το οποίο άκουγα από το τηλέφωνο μια και η γυναίκα μου με το γιο μου ήταν στο γήπεδο και όπως μου είπαν ήταν γεμάτο. Τώρα σειρά έχει ο Χολαργός οπότε φίλε jabar κανόνισε τα κοψίδια για μετά το παιχνίδι. Πιστεύω και εύχομαι να γίνει ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος και να το χαρούμε όλοι ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. Πάντως μην γελιέστε και μιλάτε για πρωτάθλημα από τώρα. Έχει πολύ ψωμί ακόμα η υπόθεση πρωτάθλημα και άνοδος. Τουλάχιστον τα παιδιά της Ένωσης το ξέρουν αυτό και δεν παρασύρονται σε πανηγυρισμούς ανόδου. Έχουμε δρόμο ακόμα.
Jabar τα κοψίδια μην ξεχάσεις. Την έκοψα την δίαιτα.
Αλήθεια εκείνος ο ΛΥΚΟΣ που χάθηκε; ΛΥΚΕ ΛΥΚΕ έλα στο χολαργό να πάρεις δια ζώσης την άδεια εξόδου μου από την γυναίκα μου. Ακόμα περιμένω την πρόσκληση για έξοδο.

Να ενώσω και εγώ τις ευχές μου για ένα καλό παιχνίδι.Η πρόσκληση για φαγητό είναι ανοικτή από πέρυσι ,ελπίζω να δούμε και το Λύκο.Παντόφλα ο Λύκος?
hidalgo
QUOTE(ilion_player @ Mar 18 2009, 03:20 ) *
Δυστυχώς ένα επαγγελματικό ταξίδι μου στέρησε την χαρά να δω την Ένωση αυτή την Δευτέρα. Το προηγούμενο Σάββατο είχα ζητήσει από τα παιδιά να μου κάνουν δώρο για την γιορτή μου αυτή τη νίκη και δεν μου χάλασαν το χατήρι. Όμως πάει να γίνει παράδοση μια και πέρυσι έχασα ένα παιχνίδι με την Πετρούπολη λόγω δουλειάς. Συγχαρητήρια στην ομάδα για το αποτέλεσμα το οποίο άκουγα από το τηλέφωνο μια και η γυναίκα μου με το γιο μου ήταν στο γήπεδο και όπως μου είπαν ήταν γεμάτο. Τώρα σειρά έχει ο Χολαργός οπότε φίλε jabar κανόνισε τα κοψίδια για μετά το παιχνίδι. Πιστεύω και εύχομαι να γίνει ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος και να το χαρούμε όλοι ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. Πάντως μην γελιέστε και μιλάτε για πρωτάθλημα από τώρα. Έχει πολύ ψωμί ακόμα η υπόθεση πρωτάθλημα και άνοδος. Τουλάχιστον τα παιδιά της Ένωσης το ξέρουν αυτό και δεν παρασύρονται σε πανηγυρισμούς ανόδου. Έχουμε δρόμο ακόμα.
Jabar τα κοψίδια μην ξεχάσεις. Την έκοψα την δίαιτα.
Αλήθεια εκείνος ο ΛΥΚΟΣ που χάθηκε; ΛΥΚΕ ΛΥΚΕ έλα στο χολαργό να πάρεις δια ζώσης την άδεια εξόδου μου από την γυναίκα μου. Ακόμα περιμένω την πρόσκληση για έξοδο.

καλο ειναι να κρατας χαμηλους τονους αλλα οχι κ να μας δουλευεις,με τη καλη ενοια.
εχεις 2-0 τον αιολο,νικη με μεγαλη διαφορα με χολαργο,κ γαλατσι εντος που εισαι αητητος
με νικες ανω των 10 ποντων με τις καλες ομαδες.
ο πρωταθλητης εχει βγει κ ψαχνουμε για το δευτερο.μια ηττα εντος προγραμματος
στο χολαργο κ αμα γινει.
6th player
Εκπληκτικός αγώνας στον ταύρο προχθές που κράτησε τον κόσμο σε αγωνία και ένταση για πάνω από 2,5 ώρες.
Οι ομάδες εναλλασόταν στο προβάδισμα και κάποιες στιγμές ξέφυγε και η μία από την άλλη για 7-8 πόντους αν δεν κάνω λάθος.Ο αίολος είχε ευκαιρία να κερδίσει και πιο πριν αλλά χάθηκαν κάποιες βολές και ο χολαργός παραήταν σκληρός για να πέσει έτσι εύκολα.Στις παρατάσεις δεν είχε μπασκετικό θέαμα αλλά μόνο σασπένς, γιατί προφανώς οι δυνάμεις είχαν εγκαταλήψει τους αθλητές και το μπάσκετ έδωσε τη θέση του στα γιουρούσια εκατέρωθεν. Αξίζουν όμως πολλά συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για το σύνολο της προσπάθειας και καλή συνέχεια και σους δύο.
Τώρα είναι απόλυτα ισόβαθμοι ,και αν χρειαστεί θα μετρήσει το συνολικό goal average στο τέλος της χρονιάς, που προς το παρόν ο αίολος υπερτερεί για ελάχιστους πόντους.
Τα άλλα παιχνίδια είχαν νορμάλ αποτελέσματα και οι ήττες των απόλλωνα και εφοα δίνουν ένα έξτρα ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα για την σωτηρία καθώς θεωρώ ότι σπάτα ,μαρκόπουλο,κερατέα και αθηναϊκός είναι καταδικασμένοι.Ίσως βέβαια να πέσουν και 6 ομάδες αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.
Τέλος έπεσα έξω θεωρώντας ότι ο άρης θα δυσκολέψει (είχα μιλήσει και για μπαμ),το ίλιον ,αλλά χωρίς να έχω εικόνα για το ματς δεν μπορω να ξέρω γιατί έπεσα τόσο 'εξω.
Καλή συνέχεια σε όλους και καλή αντάμωση τη δευτέρα πάλι στα γήπεδα>
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ilion_player @ Mar 18 2009, 04:20 ) *
Jabar τα κοψίδια μην ξεχάσεις. Την έκοψα την δίαιτα.
Αλήθεια εκείνος ο ΛΥΚΟΣ που χάθηκε; ΛΥΚΕ ΛΥΚΕ έλα στο χολαργό να πάρεις δια ζώσης την άδεια εξόδου μου από την γυναίκα μου. Ακόμα περιμένω την πρόσκληση για έξοδο.

Ασε ρε το παραμυθι.
Θα σε δω την Δευτερα σιγουρα.
Εχω χαθει γιατι μελεταω τις προτασεις που εχω για το καλοκαιρι.

QUOTE(Jabar @ Mar 18 2009, 07:20 ) *
Να ενώσω και εγώ τις ευχές μου για ένα καλό παιχνίδι.Η πρόσκληση για φαγητό είναι ανοικτή από πέρυσι ,ελπίζω να δούμε και το Λύκο.Παντόφλα ο Λύκος?

Αμα ειναι να εχει μασα μετα θα ερθω οπωσδηποτε. Τι ωρα παιζετε?

Εσυ ξερεις καλα αν ειμαι παντοφλας ή οχι.
Απλα ο στεφαν ζηλευει, επειδη ειναι αρχιμπακουρης.
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 18 2009, 14:38 ) *
Ασε ρε το παραμυθι.
Θα σε δω την Δευτερα σιγουρα.


Αμα ειναι να εχει μασα μετα θα ερθω οπωσδηποτε. Τι ωρα παιζετε?

Εσυ ξερεις καλα αν ειμαι παντοφλας ή οχι.
Απλα ο στεφαν ζηλευει, επειδη ειναι αρχιμπακουρης.


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Πες την αληθεια στον κοσμο ρε λαμογιο..
Οτι μεχρι και το μπασκετ εκοψες απο την παντοφλα της γυναικας...
Μην τους κοροιδευεις.. tongue.gif tongue.gif
gkaps77
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ Ο ΡΑΔΗΣ ΚΑΙ Ο ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΠΑΡΔΟΥ!!!
odysseas 1998
Για τον Ράδη δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.Ο Σοφιανόπουλος χτύπησε πριν 2 βδομάδες στο ματς με Χολαργό και θα είναι έτοιμος στο επόμενο ματς μάλλον,αλλά ο κόουτς φέτος δεν του δίνει πολύ χρόνο ή μάλλον για την ακρίβεια δεν τον βάζει σε όλα τα παιχνίδια καν,παρόλο που πέρυσι ήταν βασικός συντελλεστής της ανόδου.
paralias
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 18 2009, 20:27 ) *
Για τον Ράδη δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.Ο Σοφιανόπουλος χτύπησε πριν 2 βδομάδες στο ματς με Χολαργό και θα είναι έτοιμος στο επόμενο ματς μάλλον,αλλά ο κόουτς φέτος δεν του δίνει πολύ χρόνο ή μάλλον για την ακρίβεια δεν τον βάζει σε όλα τα παιχνίδια καν,παρόλο που πέρυσι ήταν βασικός συντελλεστής της ανόδου.



Για πείτε κανένα νέο από τον Αετό. Ποια είναι η κατάσταση στην ομάδα? Δεν βλέπω και πολλά ποστ για την ομάδα τελευταία. Παρακαλώ τον Άμπαλο να ενημερώσει εμάς που δεν μπορούμε να έχουμε εικόνα λόγω συνθηκών.
gkaps77
ΦΙΛΕ PARALIA ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΟΙ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΑMERICA? ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΞΑΝΑ? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΡΑΨΑΝΕ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΕΣ ΟΙ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ...
pointguard
QUOTE(hidalgo @ Mar 18 2009, 11:39 ) *
καλο ειναι να κρατας χαμηλους τονους αλλα οχι κ να μας δουλευεις,με τη καλη ενοια.
εχεις 2-0 τον αιολο,νικη με μεγαλη διαφορα με χολαργο,κ γαλατσι εντος που εισαι αητητος
με νικες ανω των 10 ποντων με τις καλες ομαδες.
ο πρωταθλητης εχει βγει κ ψαχνουμε για το δευτερο.μια ηττα εντος προγραμματος
στο χολαργο κ αμα γινει.

File mou kaneis lathos to galatsi exei kerdisei to ilion k den exei ginei to 2o paixnidi!
zigolo7
Πάντως το πρωτάθλημα έχει ακόμα δρόμο. Τα δύσκολα ματς για του πρώτους είναι:
ΙΛΙΟΝ:
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΧΟΛΑΡΓΟΣ:
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΤΑΥΡΟΣ:
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
ΓΑΛΑΤΣΙ:
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006

Υπάρχουν βέβαια και κάποια άλλα παιχνίδια "παγίδες" στις έδρες των πρωτοπόρων.
hidalgo
QUOTE(pointguard @ Mar 19 2009, 10:02 ) *
File mou kaneis lathos to galatsi exei kerdisei to ilion k den exei ginei to 2o paixnidi!

αν διαβασεις προσεχτικα λεω οτι εχει εντος το γαλατσι που υποτιθεται οτι
εχει κ αυτο ελπιδες να κανει κατι.ξερω το αποτελεσμα του α γυρου οτι
εχει κερδισει το γαλατσι ,αλλα λεω οτι εχει το ιλιον το β ματσ εντος
οπου τους εχει ανετα ολους μεχρι τωρα peace.gif peace.gif
paralias
QUOTE(gkaps77 @ Mar 19 2009, 09:12 ) *
ΦΙΛΕ PARALIA ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΟΙ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΑMERICA? ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑ ΞΑΝΑ? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΡΑΨΑΝΕ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΕΣ ΟΙ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ...


Φίλε μου gkaps οι σπουδές πάνε μια χαρά. Όσο για το μπάσκετ, δέχομαι πιέσεις από τους Knicks τώρα που έφυγε ο Marbury αλλά εγώ τους δήλωσα ότι μετά τα Χριστούγεννα επιστρέφω στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ που είναι πιο θεαματικό από το ΝΒΑ.
Έχει αναλάβει ο Σοφιανόπουλος να μου βρει ομάδα στην οποία θα παίξω από Ιανουάριο 2010 που θα έχω τελειώσει με τις σπουδές.
Παρακολουθώ τακτικά τις εξελίξεις και εύχομαι να ανέβει το Ίλιον γιατί έπαιξα μια χρονιά εκεί και ξέρω τα παιδιά, ενώ θεωρώ τον Καρακώστα τον καλύτερο προπονητή στην κατηγορία αυτή τη στιγμή και συν τοις άλλοις είναι και πολύ καλό παιδί (έχω συνεργαστεί μαζί του για μια χρονιά). Όσο για τον Αετό, περιμένω να ακούσω νέα από το Σοφιανόπουλο...
Χαιρετίσματα από Νέα Υόρκη.
rover6
QUOTE(6th player @ Mar 18 2009, 14:15 ) *
Εκπληκτικός αγώνας στον ταύρο προχθές που κράτησε τον κόσμο σε αγωνία και ένταση για πάνω από 2,5 ώρες.
Οι ομάδες εναλλασόταν στο προβάδισμα και κάποιες στιγμές ξέφυγε και η μία από την άλλη για 7-8 πόντους αν δεν κάνω λάθος.Ο αίολος είχε ευκαιρία να κερδίσει και πιο πριν αλλά χάθηκαν κάποιες βολές και ο χολαργός παραήταν σκληρός για να πέσει έτσι εύκολα.Στις παρατάσεις δεν είχε μπασκετικό θέαμα αλλά μόνο σασπένς, γιατί προφανώς οι δυνάμεις είχαν εγκαταλήψει τους αθλητές και το μπάσκετ έδωσε τη θέση του στα γιουρούσια εκατέρωθεν. Αξίζουν όμως πολλά συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για το σύνολο της προσπάθειας και καλή συνέχεια και σους δύο.
Τώρα είναι απόλυτα ισόβαθμοι ,και αν χρειαστεί θα μετρήσει το συνολικό goal average στο τέλος της χρονιάς, που προς το παρόν ο αίολος υπερτερεί για ελάχιστους πόντους.
Τα άλλα παιχνίδια είχαν νορμάλ αποτελέσματα και οι ήττες των απόλλωνα και εφοα δίνουν ένα έξτρα ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα για την σωτηρία καθώς θεωρώ ότι σπάτα ,μαρκόπουλο,κερατέα και αθηναϊκός είναι καταδικασμένοι.Ίσως βέβαια να πέσουν και 6 ομάδες αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.
Τέλος έπεσα έξω θεωρώντας ότι ο άρης θα δυσκολέψει (είχα μιλήσει και για μπαμ),το ίλιον ,αλλά χωρίς να έχω εικόνα για το ματς δεν μπορω να ξέρω γιατί έπεσα τόσο 'εξω.
Καλή συνέχεια σε όλους και καλή αντάμωση τη δευτέρα πάλι στα γήπεδα>

το καλυτερο το ειπε ο σωροτος στο τελος του αγωνα εξω απο το γηπεδο.
" παιζανε δυο μιση ωρες και στο τελος δεν πανυγηρησε κανενας δεν γινονται αυτα"
παντως μπραβο και στις δυο ομαδες αλλα και στον παρα πολυ κοσμο που βρεθηκε εκει.
Jabar
Για πατήστε εδώ
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=6867

56.gif
6th player
Πολλή ησυχία βρε παιδιά !!!βαρύ το σ/κ φαίνεται!!!
Σήμερα επιστροφή στη δράση με το σούπερ ματς χολαργός-ίλιον που είναι ντέρμπυ 50-50 ,με δύο ομάδες που παίζουν το ωραιότερο μπάσκετ (και αποτελεσματικό όπως τελικά φαίνεται),να συγκρούωνται σε ένα αγώνα καθοριστικό για το ποιός θα ανέβει.Φυσικά και θα είμαι εκεί και ελπίζω να δούμε καλό μπάσκετ και συναρπαστικό αγώνα.
Το γαλάτσι έχει δύσκολο έργο στη ραφήνα ,η οποία αν κάποιος δει προσεκτικά το πρόγραμμά της ,θα διαπιστώσει ότι έχει δικαίωμα να ελπίζει με γαλάτσι ,χολαργό μέσα και αίολο έξω όπου θα τα παίξει όλα αν της βγουν και τα άλλα παιχνίδια.
Ο αίολος τέλος αναμένεται να κερδίσει εύκολα στα σπάτα, που μάλλον πρέπει να αρχίσουν να ετοιμάζονται για του χρόνου.
Εύχομαι να γίνουν καλά παιχνίδια και αύριο να μιλάμε μόνο για τη μαγεία του μπάσκετ!!!Καλή εβδομάδα.
rover6
QUOTE(6th player @ Mar 23 2009, 11:25 ) *
Πολλή ησυχία βρε παιδιά !!!βαρύ το σ/κ φαίνεται!!!
Σήμερα επιστροφή στη δράση με το σούπερ ματς χολαργός-ίλιον που είναι ντέρμπυ 50-50 ,με δύο ομάδες που παίζουν το ωραιότερο μπάσκετ (και αποτελεσματικό όπως τελικά φαίνεται),να συγκρούωνται σε ένα αγώνα καθοριστικό για το ποιός θα ανέβει.Φυσικά και θα είμαι εκεί και ελπίζω να δούμε καλό μπάσκετ και συναρπαστικό αγώνα.
Το γαλάτσι έχει δύσκολο έργο στη ραφήνα ,η οποία αν κάποιος δει προσεκτικά το πρόγραμμά της ,θα διαπιστώσει ότι έχει δικαίωμα να ελπίζει με γαλάτσι ,χολαργό μέσα και αίολο έξω όπου θα τα παίξει όλα αν της βγουν και τα άλλα παιχνίδια.
Ο αίολος τέλος αναμένεται να κερδίσει εύκολα στα σπάτα, που μάλλον πρέπει να αρχίσουν να ετοιμάζονται για του χρόνου.
Εύχομαι να γίνουν καλά παιχνίδια και αύριο να μιλάμε μόνο για τη μαγεία του μπάσκετ!!!Καλή εβδομάδα.

τι ωρα ειναι το ματσακι?
RANDY-7-
QUOTE(6th player @ Mar 23 2009, 11:25 ) *
Πολλή ησυχία βρε παιδιά !!!βαρύ το σ/κ φαίνεται!!!
Σήμερα επιστροφή στη δράση με το σούπερ ματς χολαργός-ίλιον που είναι ντέρμπυ 50-50 ,με δύο ομάδες που παίζουν το ωραιότερο μπάσκετ (και αποτελεσματικό όπως τελικά φαίνεται),να συγκρούωνται σε ένα αγώνα καθοριστικό για το ποιός θα ανέβει.Φυσικά και θα είμαι εκεί και ελπίζω να δούμε καλό μπάσκετ και συναρπαστικό αγώνα.
Το γαλάτσι έχει δύσκολο έργο στη ραφήνα ,η οποία αν κάποιος δει προσεκτικά το πρόγραμμά της ,θα διαπιστώσει ότι έχει δικαίωμα να ελπίζει με γαλάτσι ,χολαργό μέσα και αίολο έξω όπου θα τα παίξει όλα αν της βγουν και τα άλλα παιχνίδια.
Ο αίολος τέλος αναμένεται να κερδίσει εύκολα στα σπάτα, που μάλλον πρέπει να αρχίσουν να ετοιμάζονται για του χρόνου.
Εύχομαι να γίνουν καλά παιχνίδια και αύριο να μιλάμε μόνο για τη μαγεία του μπάσκετ!!!Καλή εβδομάδα.

Καλησπέρα και από εμένα. Γράφω για πρώτη φορά, αφού δεν τα πηγαίνω και πολύ καλά με την τεχνολογία. Θα είμαι και εγώ σήμερα στο Χολαργό για να παρακολουθήσω το ντέρμπυ της αγωνιστικής και να δω αγωνιζόμενες τις δύο καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος. Σίγουρα οι δύο προπονητές έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και έχουν καταφέρει να παρουσιάσουν δύο πολύ δυνατές ομάδες, οι οποίες κατά την άποψη μου, θα αποτελέσουν και το δίδυμο που θα ανέβει φέτος στην Γ εθνική. Έχω δει και τις δύο ομάδες φέτος και νομίζω ότι σήμερα πολλά θα εξαρτηθούν από τον νικήτή της μονομαχίας Ρώσση-Σκαλωμένου, αφού οι δυο τους αποτελούν τα βαρόμετρα των δύο ομαδων και η απόδοση τους σήμερα θα κρίνει πολλά. Ελπίζω να γίνει ένα πολύ καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος. Εγώ πάντως θα ρισκάρω προβλέποντας νίκη του Χολαργού.
basketka*los
QUOTE(6th player @ Mar 23 2009, 11:25 ) *
Πολλή ησυχία βρε παιδιά !!!βαρύ το σ/κ φαίνεται!!!
Σήμερα επιστροφή στη δράση με το σούπερ ματς χολαργός-ίλιον που είναι ντέρμπυ 50-50 ,με δύο ομάδες που παίζουν το ωραιότερο μπάσκετ (και αποτελεσματικό όπως τελικά φαίνεται),να συγκρούωνται σε ένα αγώνα καθοριστικό για το ποιός θα ανέβει.Φυσικά και θα είμαι εκεί και ελπίζω να δούμε καλό μπάσκετ και συναρπαστικό αγώνα.
Το γαλάτσι έχει δύσκολο έργο στη ραφήνα ,η οποία αν κάποιος δει προσεκτικά το πρόγραμμά της ,θα διαπιστώσει ότι έχει δικαίωμα να ελπίζει με γαλάτσι ,χολαργό μέσα και αίολο έξω όπου θα τα παίξει όλα αν της βγουν και τα άλλα παιχνίδια.
Ο αίολος τέλος αναμένεται να κερδίσει εύκολα στα σπάτα, που μάλλον πρέπει να αρχίσουν να ετοιμάζονται για του χρόνου.
Εύχομαι να γίνουν καλά παιχνίδια και αύριο να μιλάμε μόνο για τη μαγεία του μπάσκετ!!!Καλή εβδομάδα.

Σωστος ο φιλος...ΤΑ παιδια απο τη Ραφηνα μπορουν να εχουν καποιες κρυφες ελπιδες για το θαυμα συμφωνα με το προγραμμα που εχουν,ξεκινωντας βεβαια απο σημερα με μια νικη και ισως μια ηττα του Χολαργου απο το Ιλιον να τους εβαζε στο κολπο!Αν και οπως εχω πει απο την αρχη αυτη η ομαδα αν ειχε προπονητη και play-maker θα ηταν πρωτη εδω και καιρο....
assistant
Χολαργος-Ιλιον 21-32 στο ημιχρονο
assistant
Ματσαρα αναμενεται στο 4ο δεκαλεπτο.39-42 στο Χολαργο
gk65
Nικη Αμαρουσιου--- ΓΑΣ Αετος 77---60
shanti
Πήραμε μεγάλο διπλό μέσα στο Ηράκλειο....


ΤΥΦΩΝΑΣ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ - ΕΦΟΑ ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ 61-62

69.gif
assistant
2φορες περασε μπροστα ο Χολαργος σ ολο το παιχνιδι κι ηταν αρκετες.62-60 τελικο
GREER
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΑΠΟΛΛΩΝ 71-61
emekas
QUOTE(assistant @ Mar 23 2009, 22:56 ) *
2φορες περασε μπροστα ο Χολαργος σ ολο το παιχνιδι κι ηταν αρκετες.62-60 τελικο


ξερουμε ποιοι σφυραγαν?
gt3
QUOTE(emekas @ Mar 23 2009, 23:40 ) *
ξερουμε ποιοι σφυραγαν?
η ραφηνα κερδισε το γαλατσι με 3...καλοσ ο μπιρδας,μετριος ο μανωλας,ενω για το γαλατσι καλος ο στρατακης κ ο τασιοπουλος σουπερ ο θεωδοριδης...το ματς "επρεπε" να το παρει η ραφηνα κ το πηρε...τραγικοι διαιτητες εδωσαν δυο τεχνικες ποινες στο γαλατσι χωρις λογο κ αιτια στο τελευταιο 3λεπτο...κριμα γιατι το γαλατσι θυμισε κατι απο το ξεκινιμα του που εκανε φοωερο σερι κερδιζοντας τουσ παντες..
yellow riv
QUOTE(emekas @ Mar 23 2009, 23:40 ) *
ξερουμε ποιοι σφυραγαν?

Μαλανδρής, Σκούτας. Πολύ καλοί για 35 λεπτά, ψιλοευνοϊκά σφυρίγματα για Χολαργό στο τέλος.
zigolo7
Νίκη Αμαρουσίου – Αετός 77 – 60 (13-17, 29-28, 49-41, 77-60)
Διαιτητές: Μανδρέκας, Παπανικολάου

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 8(1), Βλαχονάτσιος, Βασιλάκης, Βασιλάκος 4, Κοντογιάννης 15(2), Γιατράκος Χ, Τσουρής 2, Τάσιος 15(3), Κεράτσας 24(1), Τσέκενης , Ραλλάτος 9(1), Γιατράκος Α.
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Τσιγωνάκης , Πετρόπουλος Χ. 14(1), Μπούρας, Πετρόπουλος Λ., Σοφιανόπουλος 3(1), Περγαντής 12, Μπαρδουνιώτης 12, Παπαπακωνσταντίνου , Κουντουμάδης 15, Παπασταματίου 4.
westside
ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 62-60

Σήμερα χάσαμε ένα πραγματικά δικό μας παιχνίδι.. Για 39,5 λεπτά βρισκόμασταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και καταφέραμε να χάσουμε. Είχαμε την ευκαιρία να ξεκαθαρίσουμε σήμερα τα πράγματα αλλά βγάλαμε τα μάτια μας μόνοι μας. Σίγουρα η καλύτερη ομάδα σήμερα ήταν η Ένωση αλλά δυστυχώς δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Πρέπει να ξεχάσουμε γρήγορα την σημερινή ήττα και να συγκεντρωθούμε στα επόμενα οχτώ παιχνίδια, για να πετύχουμε τις νίκες που χρειαζόμαστε. .
RANDY-7-
Παιδιά σήμερα είχα τη τύχη να παρακολουθήσω το παιχνίδι μεταξύ Χολαργού και Ένωσης Ιλίου. Το ματς από πλευράς ποιοτητας δεν με εντυπωσίασε αλλά το θεωρώ φυσιολογικό αφού επρόκειτο για ένα ντέρμπυ ανόδου. Είχε όμως πολύ πάθος, δύναμη και σασπένς μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Έπεσα μέσα στα προγνωστικα μου για τη νίκη του Χολαργού η οποία ήρθε με καλάθι του Ρώσση στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Καλύτεροι του γηπέδου οι Ρώσσης(πήρε το παιχνίδι πάνω του στο τέλος και δικαιώθηκε) και Σκαλωμένος(στο τέλος κουράστηκε από τη συνεχή πίεση) ενώ ακολούθησαν οι Σταθάτος από Χολαργό και Αναστασόπουλος από την Ένωση. Πάντως θα πω ακόμη μία φορά ότι αυτές οι δύο ομάδες θα αποτελέσουν το δίδυμο της ανόδου φέτος. Έχει ελπίδες φυσικά και ο Ταύρος αλλά έχει χάσει το πλεονέκτημα που είχε πριν 2-3 αγωνιστικές.
The Grey
QUOTE(gt3 @ Mar 24 2009, 00:03 ) *
η ραφηνα κερδισε το γαλατσι με 3...καλοσ ο μπιρδας,μετριος ο μανωλας,ενω για το γαλατσι καλος ο στρατακης κ ο τασιοπουλος σουπερ ο θεωδοριδης...το ματς "επρεπε" να το παρει η ραφηνα κ το πηρε...τραγικοι διαιτητες εδωσαν δυο τεχνικες ποινες στο γαλατσι χωρις λογο κ αιτια στο τελευταιο 3λεπτο...κριμα γιατι το γαλατσι θυμισε κατι απο το ξεκινιμα του που εκανε φοωερο σερι κερδιζοντας τουσ παντες..


Για μένα πολύ καλή η διαιτησία. GT3 να βλέπεις τους αγώνες με ουδέτερο μάτι και μην λες ανακρίβειες. Ότι δόθηκε ήταν σωστό. Κρίμα γιατί η Ραφήνα εάν ήταν πιο συγκεντρωμένη θα κάλυπτε και τη διαφορά του πρώτου αγώνα (2:20 πριν το τέλος 11 πόντοι διαφορά)
gt3
QUOTE(The Grey @ Mar 24 2009, 08:57 ) *
Για μένα πολύ καλή η διαιτησία. GT3 να βλέπεις τους αγώνες με ουδέτερο μάτι και μην λες ανακρίβειες. Ότι δόθηκε ήταν σωστό. Κρίμα γιατί η Ραφήνα εάν ήταν πιο συγκεντρωμένη θα κάλυπτε και τη διαφορά του πρώτου αγώνα (2:20 πριν το τέλος 11 πόντοι διαφορά)

εσυ που το βλεπεις αντικειμενικα θες να μου πεις το λογο που εδωσε τεχνικες ποινες?ενω εκανε μονο παρατηρησεις στο κοουτς της ραφηνας?μηπως η διαφορα ηταν 3 ποντουσ 20 δευτερα πριν το τελος κ εκει ο ρεφερι πηρε το οπλο του?μηπως εσυ δεν θες να δεις την αληθεια?
GREER
ΕΣΚΑ - 22η αγωνιστική
Της Λένας Καραλή
24/03/2009 (13:20)

Νίκη Αμαρουσίου–Αετός 77–60 (29-28)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Παπανικολάου
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 8 (1), Βλαχονάτσιος, Βασιλάκης, Βασιλάκος 4, Κοντογιάννης 15 (2), Γιατράκος Χ, Τσουρής 2, Τάσιος 15 (3), Κεράτσας 24 (1), Τσέκενης, Ραλλάτος 9 (1), Γιατράκος Α.
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Τσιγωνάκης, Πετρόπουλος Χ. 14 (1), Μπούρας, Πετρόπουλος Λ., Σοφιανόπουλος 3 (1), Περγαντής 12, Μπαρδουνιώτης 12, Παπαπακωνσταντίνου, Κουντουμάδης 15, Παπασταματίου 4

Άρης Πετρούπολης-Κερατέα 72-56 (32-24)
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος-Ιατρού
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς-Αμπράζης): Τόλιος, Βενιτουράκης, Λιαπούρης 2, Γεωργαλάς 26 (4), Χρονόπουλος 20 (2), Βασιλείου 10, Ρήγος 2, Παριαννόπουλος 6 (2), Ντανάς 6, Μπέτσης, Πιστόλας, Νικολόπουλος
Κερατέα (Κοντός): Νικολόπουλος Γ. 11 (1), Κηρομίτης 23 (3), Ξαρχάς, Κατσίκης 7, Καρδάρας 4, Ανδρέικος 1, Κοροβέσης 2, Σιδερής 2, Κομματάς 5

Μαρκόπουλο-Απόλλωνας 71-61 (43-29)
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Νικολάου
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τσίρος 21 (1), Πλιάκος 3, Σιδέρης 8 (2), Στεφάτος 10, Παπαγιαννάκος 14 (2), Σούρλας 3 (1), Λαμανδρέας 1, Τζανιδάκης 7, Γεροδήμος 4, Τσώνης, Μουστάκης
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Ρηγόπουλος 5, Σομπατζής 2, Ζησιμόπουλος 19 (4), Παπαγιαννακόπουλος 6, Δήμας 4, Ντάφλος 5, Γιαννόπουλος 18, Κονταξής 2, Τάγκας, Μπανάρας, Κουτσούμπας, Παπαδιονυσίου

Αργοναύτης Τρ.-Γαλάτσι Κυπριάδου 77-74 (32-38)
Διαιτητές: Σώμος-Αποστολίδης
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς-Γκολεμάς): Προκόπης 5, Σκορδίλης 3, Πανάγος 18 (4), Γαλανάκης, Μπίρδας 27 (4), Μανώλας 9, Χαλβατζής 9, Πετριανίδης, Κιούσης 6 (2)
Γαλάτσι Κυπριάδου (Αθανασόπουλος): Θεοδωρίδης 27 (3), Ζωϊτσάκος, Λαούδης 2, Σιδέρης 2, Τσιρόπουλος 2, Φρίμας 5, Δρακάκης 8, Στρατάκης 8, Τασιόπουλος 20 (2), Κορρές

Χολαργός-Εν. Ιλίου 62-60 (21-32)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Σκούτας
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Τσιώμος 6, Στεφανής 6 (1), Μήτρου 14 (1), Κουντούρης, Ρώσσης 13 (1), Μάντζιος 4, Σιούτης, Πουλής, Τζανετάκος 2, Σταθάτος 17
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Μπέλλας Ι. 8 (1), Μπαλαούρας, Σκαλωμένος 11, Κοσμίδης 3 (1), Μπέλλας Οδ. 10 (2), Παπαλουκάς 7, Φούτσης, Αναστασόπουλος 21 (1)

Σπάτα-Αίολος Ταύρος 75-99 (37-49)
Διαιτητές: Καραβίτης-Τσαχάκης
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 14 (1), Πολυχρόνης, Λίτσος 17 (1), Κουλοχέρης, Πέππας, Κενούτης 3 (1), Χατζηγιάννης 12, Μπέκας, Μαντέλος 8, Τραυλός 4, Λεγάτος 11 (1), Αργυρόπουλος 6 (2)
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Νικητάκης 35 (4), Πλατής 2, Σταμπουλής 2, Κορκοσούρας 9 (2), Διαμαντής 2, Καραμαδούκης 11 (2), Καυκής 11, Καρακώστας 10, Σολωμονίδης 1, Κρητικός 2, Κοκλώνης 14 (4)
backdoor
Μπορεί να έχει ξαναερωτηθεί αλλά πόσοι πέφτουν τελικά?
Είναι τίποτα οριστικό?
loufer
QUOTE(backdoor @ Mar 24 2009, 13:58 ) *
Μπορεί να έχει ξαναερωτηθεί αλλά πόσοι πέφτουν τελικά?
Είναι τίποτα οριστικό?


2 της προκήρυξης, άλλοι 3 επειδή πέφτουν στάνταρ Φιλαθλητικός, Ζωγράφου, Ιωνικός Ν.Φ. και παίζει να πέσει και ο 6ος, ανάλογα τι θα γίνει με τα μπαράζ των 6ων από το τέλος της Γ εθνικής... Οπότε δύσκολα τα πράγματα φίλτατε φέτος στην Α...
GREER
Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες): Εν. Ιλίου 40, Αίολος Ταύρος 39, Χολαργός 39, Γαλάτσι Κυπρ. 38, Αργοναύτης Τρ. 37, Νίκη Αμαρουσίου 36, Άρης Πετρούπολης 36, Νεοπεντελικός 36, Εν. Ηρακλείου Τ. 35, Αετός 33, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 29, Απόλλωνας 28, Μαρκόπουλο 27, Σπάτα 27, Κερατέα 26, Αθηναϊκός 22.

Η επόμενη αγωνιστική (23η 30/03): Αετός-Εν. Ηρακλείου Τ., ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Μαρκόπουλο, Απόλλωνας-Αργοναύτης Τρ., Γαλάτσι Κυπρ.-Άρης Πετρούπολης, Εν. Ιλίου-Κερατέα, Νεοπεντελικός-Νίκη Αμαρουσίου, Αίολος Ταύρος-Αθηναϊκός, Χολαργός-Σπάτα.
6th player
QUOTE(yellow riv @ Mar 24 2009, 00:06 ) *
Μαλανδρής, Σκούτας. Πολύ καλοί για 35 λεπτά, ψιλοευνοϊκά σφυρίγματα για Χολαργό στο τέλος.

Θα συμφωνήσω με σένα φίλε ,δυστυχώς για τον άλλο φίλο jabar(sorry).Θεωρώ πως στο τελευταίο πεντάλεπτο τον χολαργό τον πήγαιναν σπρώχνωντας ...φάουλ δεν έπαιρνε το ίλιον ποτέ και το ξύλο και η πίεση του χολαργού ήταν το μόνο που είχε για να γυρίσει το παιχνίδι (και καλώς έκαναν),αλλά με την απίστευτη ανοχή των διαιτητών και σε άλλους τομείς όπως διαμαρτυρίες ,χτύπημα παίκτη στο ταμπλό χωρίς να μετρήσει το καλάθι ,βήματα, κ.α.
Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι τώρα στο πρώτο μισό το ίλιον έπαιζε άμυνα για σεμινάριο και κατέβασε την ομολογουμένως εκπληκτική επίθεση του χολαργού στους 21 πόντους στο ημίχρονο.Στο δεύτερο ο χολαργός ανέβασε τον ρυθμό του αγώνα και με πίεση συνεχή κατάφερε να πλασιάσει το ίλιον ,που δεν μπορούσε να αντιδράσει μια και η επίθεσή του ήταν σε μετριότατη μέρα ειδικά με την πίεση που ασκούσε ο χολαργός.Στο τέλος μίλησε η ποιότητα των παικτών του χολαργού που στα καίρια σημεία με προσωπικές φάσεις (Σταθάτος,Ρώσσης),πήραν τη νίκη.Το ίλιον τέτοιες ικανότητες δεν έχει και κάπως έτσι προέκυψε το 62-60.Το πιο γεμάτο και ποιοτικό ρόστερ του χολαργού ήταν εμφανές.
Γενικά ήταν νευρικό παιχνίδι με καλό μπάσκετ όχι όμως σε όλο τον αγώνα και τελικό νικητή αυτόν που θέλαμε όλοι οι ουδέτεροι,για να έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα μέχρι το τέλος.Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες ,καλή τους συνέχεια και μάλλον καλή άνοδο και στις δύο γιατί μπασκετικά τουλάχιστον το αξίζουν!!!
Στη ραφήνα έχασε το γαλάτσι ή κέρδισε η ραφήνα και τώρα είναι και αυτή στο κόλπο και αποκτά νέο ενδιαφέρον η μάχη της ανόδου.
Η Ε.Φ.Ο.Α τέλος με το μεγάλο διπλό που έκανε μάλλον κατακτά την 11η θέση που αν δεν πέσει ο παπάγου ,δίνει σωτηρία.
Έχει χάσει για 4 μόνο πόντους στον απόλλωνα και τον έχει μέσα και ήδη είναι ένα βαθμό πάνω.
Καλή σας εβδομάδα και πάλι.
pointguard
QUOTE(The Grey @ Mar 24 2009, 06:57 ) *
Για μένα πολύ καλή η διαιτησία. GT3 να βλέπεις τους αγώνες με ουδέτερο μάτι και μην λες ανακρίβειες. Ότι δόθηκε ήταν σωστό. Κρίμα γιατί η Ραφήνα εάν ήταν πιο συγκεντρωμένη θα κάλυπτε και τη διαφορά του πρώτου αγώνα (2:20 πριν το τέλος 11 πόντοι διαφορά)

χωρίς αυτό να υποννοεί οτι η Ραφήνα δεν έπαιξε καλά , στο τέλος που πήρε ένα προβάδισμα μετά πήγε να αυτοκτονήσει κ στον 1 πόντο διαφορά με την μπάλα για το Γαλάτσι ο διαιτητής δίνει ανάποδα το άουτ κ ο παίκτης που ήταν στην φάση είπε "δεν την ακούμπησα" κ του δώθηκε τεχνική ποινή 10 δεύτερα πριν το τέλος. εκεί ούτε τα σωστά φάουλ πολλές φορές δεν σφυρίζονται αλλα αυστηρή τεχνική είναι αστείο. όσο για το υπόλοιπο παιχνίδι ήταν πολλά τα λάθη υπέρ της ραφήνας αλλά οχι τόσο προκλητικά κ εώς εκείνη την στιγμή πιστεύω οτι δεν έκριναν το παιχνίδι..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.