Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
basketka*los
QUOTE(GREER @ Nov 20 2008, 02:40 ) *
Φιλε μου, μην ξεγραφεις τελειως το Μαρκοπουλο. Μην ξεχνας οτι εχουν τα δυο καλυτερα γκαρντ στη κατηγορια. Αυτο μπορει να στο επιβεβαιωσει και ο φιλος μου ο pointguard. Βεβαια μετα ειναι το χαος, αλλα ποτε δεν ξερεις.

Υ.Γ. Ρε pointguard, μονο μπροστα μου δεν παιζεις καλα. Την επομενη φορα που θα σε δω απο κοντα, θελω επιτελους μεγαλη εμφανιση και αφιερωση με καρφωμα.

Το ταβανι για το Μαρκοπουλο φετος ειναι 5ο απο το τελος....οπως παει το πραγμα 5 θα πεσουν σιγουρα...οποτε ειτε προτελευταιο ειτε οποιαδηποτε αλλη θεση το αποτελεσμα ειναι ιδιο!
ANDY
QUOTE(Olympos @ Nov 20 2008, 00:15 ) *
ναι και ο σπορτινκ στο πρωτο τους παιχνιδι δεν μ αρεσε....εγω απλα πιστευω οτι θα νικισει ο σπορτινκ μονο κ μονο επειδη εχει νεαρα παιδια και πιστευω θα εχουν πολυ περισσοτερες δυναμεις στο τελος...Επισης στο πρωτο παιχνιδι του σπορτινκ ελειπαν 3 βασικοι(λογοθετης,λου,κουμμαντος).Αλλα σωστα ειπες την κυριακη θα δουμε............Καλη επιτυχια και στουσ 2.

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ. ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕΡΜΠΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΡΕΒΑΝΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΡΙΣΙΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ . ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΔΕ ΕΧΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ . ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΟΜΠΛΕ.
GREER
QUOTE(basketka*los @ Nov 20 2008, 12:25 ) *
Το ταβανι για το Μαρκοπουλο φετος ειναι 5ο απο το τελος....οπως παει το πραγμα 5 θα πεσουν σιγουρα...οποτε ειτε προτελευταιο ειτε οποιαδηποτε αλλη θεση το αποτελεσμα ειναι ιδιο!

Εαν το Μαρκοπουλο ειχε τον Δρακακη, θα ηταν στη πρωτη πενταδα της βαθμολογιας τωρα. Μεγαλη ελλειψη ψηλων. Απο αυτο θα χασουνε τη κατηγορια.
v-span
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 19 2008, 15:01 ) *
Καλα πανε οι δουλειες.
Θα ανεβω Μοσχα τα χριστουγεννα
να φορτωσω ενα κοντεινερ.

Που παιζεις τωρα ρε ψαρι?

Ραφήνα παίζω ρε Λυκάκο...Εσύ πώς τα πας στην Κηφησιά?
champion
QUOTE (GREER @ Nov 20 2008, 00:40 ) *
Φιλε μου, μην ξεγραφεις τελειως το Μαρκοπουλο. Μην ξεχνας οτι εχουν τα δυο καλυτερα γκαρντ στη κατηγορια. Αυτο μπορει να στο επιβεβαιωσει και ο φιλος μου ο pointguard


ταραταταααα!!!! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
δε παμε καλα.
σκαλωμενος,μπελας,ρωσης,στεφανακης,μητρου,

�ιαμαντης,μακρης,παναγιωτοπουλος
κοντογιαννης,καναβος,κουμπουρας,,γεωργαλας
,μανιατης,κουκουζελης,θεωδοριδης.........
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(v-span @ Nov 20 2008, 15:57 ) *
Ραφήνα παίζω ρε Λυκάκο...Εσύ πώς τα πας στην Κηφησιά?

Καλα παμε φετος.
Το τρενο θα παει χωρις σταση.
Πως και πηγες εκει?
GREER
QUOTE(champion @ Nov 20 2008, 16:02 ) *
ταραταταααα!!!! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
δε παμε καλα.
σκαλωμενος,μπελας,ρωσης,στεφανακης,μητρου,
?
�ιαμαντης,μακρης,παναγιωτοπουλος
κοντογιαννης,καναβος,κουμπουρας,,γεωργαλας
,μανιατης,κουκουζελης,θεωδοριδης.........

Επαναλαμβανω. Το Μαρκοπουλο εχει τα δυο καλυτερα γκαρντ στη κατηγορια. Αποψη μου.
playmaker
QUOTE(champion @ Nov 20 2008, 01:48 ) *
παλι τα ιδια,αφου δε χαλαει η κουμπαρια ρε φιλε,κανει κ το κοματι ο προεδρος απο
πλευρας παρεμβασεων,ανεβαινει κ η ομαδα οποτε ολα καλα.
καμια μεταγραφη καινουργια παιζει,ετσι για να μη χαλασουν οι συνηθειες η περιμενετε
το επομενο σερι ηττων για κινησεις στο παζαρι.
ο λαζαρος ο παπαδοπουλος σε τι κατηγορια παιχτων ανηκει icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


το οτι επαιξε μπασκετ 20 χρονια δεν λεει τιποτα, δεν ξερω αν ηταν καλος παικτης αλλα σαν προπονητης ειναι λιγος και αυτος ειναι χαρακτηρισμος με επιεικια, δεν ξερω για προχθες που κερδισαν γιατι δεν ειδα τον αγωνα αλλα ειναι τυχερος που εχει και αυτους τους παικτες γιατι διαφορετικα μπορει και να ηταν χωρις νικη ακομη η ομαδα του.....

QUOTE(kwsta$ @ Nov 19 2008, 14:22 ) *
gia osous theloun na mathoun poios einai o gkolfinopoulos tus plhroforw oti gia 20 xronia htan paikths tou aigalew, na stamathsoun na asxolountai mazi tou opws den asxoleitai ki autos. thn apanthsh tou se autous pou den ton kseroun thn edwse xthes kai tha th dinei kathe deutera sto parke ekei pou prepei na deixnoun oloi thn aksia tous, paiktes kai proponhtes


και ρε φιλε κωστα αφου οπως λες δεν ασχολειται εσυ γιατι ασχολεισαι?????
τωρα για απαντηση που λες οτι εδωσε θα σου πω οτι με τετοιο ροστερ ο αετος επρεπε να ειναι αληθινος αετος και να πεταει προς γ εθνικη, ο προεδρος της ομαδας δεν ξερω και το ονομα του ανθρωπου του εχει παρει παικτες που σιγουρα θα επαιζαν βασικοι σχεδον σε ολες τις ομαδες της κατηγοριας....... αν οποιος εχει παιξει 20 χρονια μπασκετ ειναι και καλος προπονητης θα ειχαμε πηξει στις πρροπονηταρες τοτε
ilion_player
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 18 2008, 16:14 ) *
Τα μωρα δεν ηταν απο το Ιλιον
αλλα απο τον Χολαργο.
Μην ανησυχεις εμαθα οσα χρειαζομουν (το τηλ. δηλαδη)
και το Σαββατο θα την παω κατα λουτρακι μερια.


ΜΕΓΑΛΕ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Περιμένω λεπτομέρειες μόλις γυρίσεις σε pm.
Olympos
QUOTE(ANDY @ Nov 20 2008, 11:34 ) *
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ. ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕΡΜΠΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΡΕΒΑΝΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΡΙΣΙΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ . ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΔΕ ΕΧΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ . ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΟΜΠΛΕ.

συμφωνω σε ολα ρε φιλε αλλα τι εννοεις αυτο το σαββατο δεν εχουν δυσκολο παιχνιδι με την απολλωνιαδα???Η απολλωνιαδα ειναι φαβορι φετος για να το σηκωσει στην πατρα το εφηβικο ρε...εκτος αν εννοεις οτι θα χασουν ετσι κι αλλιως ευκολα οποτε δεν θα χρειαστει να ζοριστουν.........
ANDY
QUOTE(Olympos @ Nov 20 2008, 18:20 ) *
συμφωνω σε ολα ρε φιλε αλλα τι εννοεις αυτο το σαββατο δεν εχουν δυσκολο παιχνιδι με την απολλωνιαδα???Η απολλωνιαδα ειναι φαβορι φετος για να το σηκωσει στην πατρα το εφηβικο ρε...εκτος αν εννοεις οτι θα χασουν ετσι κι αλλιως ευκολα οποτε δεν θα χρειαστει να ζοριστουν.........

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΔΕΝ , ΕΙΠΑ ΔΕ ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΣΩΣΤΑ
kostas papavasiliou
QUOTE(GREER @ Nov 20 2008, 13:37 ) *
Εαν το Μαρκοπουλο ειχε τον Δρακακη, θα ηταν στη πρωτη πενταδα της βαθμολογιας τωρα. Μεγαλη ελλειψη ψηλων. Απο αυτο θα χασουνε τη κατηγορια.


sygnwmi paidia alla to kalytero guard einai makran o sympaiktis mou sta spata NIKOS KOSMAS... sta 34 tou me 1-2 proponiseis to poly kai einai xarma eidesthe.. o opoios dn kserei poios einai endeiktika na sas pw oti htan prwtathlitis me oles tis mikres ethnikes tis fournias tous(paidwn, efivwn, newn) epi xronia paiktis stin a2, a1 ston hrakli me katapliktiki xronia kai kypello korac me omada a1 germanias... me swma pou dn yparxei gia tin ilikia tou tha mporouse kalista na paizei toulaxiston b ethniki opws einai twra omws elleipsi xronou kai diathesis isws einai mazi mas kai oi gnwseis tou einai polytimes gia emas tous mikrous tis omados.

greeklish.jpeg
ilion_player
Θα ήθελα να ενημερώσω το forum αλλά και όποιον άλλο ενδιαφέρεται ότι η Ένωση Ιλίου απέκτησε το δικό της site στο internet. Η διεύθυνση είναι www.enosi-iliou.gr και όπως θα δει όποιος μπει στο site πρόκειται για μια πολύ καλή δουλειά. Υπάρχουν πολλές πληροφορίες για το σύλλογο, την ιστορία του αλλά και τους παίκτες και τις παίκτριες όλων των τμημάτων της ομάδας. Περιμένω τις κρίσεις όποιου μπει (σε pm καλύτερα για να μην ενοχλούμε το forum).
GREER
QUOTE(kostas papavasiliou @ Nov 20 2008, 21:09 ) *
sygnwmi paidia alla to kalytero guard einai makran o sympaiktis mou sta spata NIKOS KOSMAS... sta 34 tou me 1-2 proponiseis to poly kai einai xarma eidesthe.. o opoios dn kserei poios einai endeiktika na sas pw oti htan prwtathlitis me oles tis mikres ethnikes tis fournias tous(paidwn, efivwn, newn) epi xronia paiktis stin a2, a1 ston hrakli me katapliktiki xronia kai kypello korac me omada a1 germanias... me swma pou dn yparxei gia tin ilikia tou tha mporouse kalista na paizei toulaxiston b ethniki opws einai twra omws elleipsi xronou kai diathesis isws einai mazi mas kai oi gnwseis tou einai polytimes gia emas tous mikrous tis omados.

greeklish.jpeg

Δεν τον ξερω φιλε μου. Θα τον δω και θα σου πω. Σε ποια ομαδα παιζει?
basketka*los
QUOTE(kostas papavasiliou @ Nov 20 2008, 20:09 ) *
sygnwmi paidia alla to kalytero guard einai makran o sympaiktis mou sta spata NIKOS KOSMAS... sta 34 tou me 1-2 proponiseis to poly kai einai xarma eidesthe.. o opoios dn kserei poios einai endeiktika na sas pw oti htan prwtathlitis me oles tis mikres ethnikes tis fournias tous(paidwn, efivwn, newn) epi xronia paiktis stin a2, a1 ston hrakli me katapliktiki xronia kai kypello korac me omada a1 germanias... me swma pou dn yparxei gia tin ilikia tou tha mporouse kalista na paizei toulaxiston b ethniki opws einai twra omws elleipsi xronou kai diathesis isws einai mazi mas kai oi gnwseis tou einai polytimes gia emas tous mikrous tis omados.

greeklish.jpeg

Πραγματικα ενας εξαιρετικος παικτης αν και το βιογραφικο του μιλαει αππο μονο του...δε ξερω σε τι κατασταση βρισκεται καθως ειχε και ενα τραυματισμο πριν απο δυο χρονια,αλλα μπορει ευκολα να καν ει τη διαφορα!
pointguard
QUOTE(GREER @ Nov 20 2008, 00:40 ) *
Φιλε μου, μην ξεγραφεις τελειως το Μαρκοπουλο. Μην ξεχνας οτι εχουν τα δυο καλυτερα γκαρντ στη κατηγορια. Αυτο μπορει να στο επιβεβαιωσει και ο φιλος μου ο pointguard. Βεβαια μετα ειναι το χαος, αλλα ποτε δεν ξερεις.

Υ.Γ. Ρε pointguard, μονο μπροστα μου δεν παιζεις καλα. Την επομενη φορα που θα σε δω απο κοντα, θελω επιτελους μεγαλη εμφανιση και αφιερωση με καρφωμα.

megali atuxia to xeirotero mou paixnidi makran kai apo plevras sugomidis kai apodoshs!! tha se ftiaxo mesa sto galatsi file..
kostas papavasiliou
QUOTE(GREER @ Nov 20 2008, 23:46 ) *
Δεν τον ξερω φιλε μου. Θα τον δω και θα σου πω. Σε ποια ομαδα παιζει?



Οπως εγραψα και παραπανω, ο νικος ειναι συμπαικτης μου στα σπατα.. Απο οσα μου λεει ο ιδιος αλλα και αλλοι μπασκετικοι που ειναι στην φουρνια του ο τυπος αυτη τη στιγμη παιζει στο 20% απο αυτα που εκανε τοτε.. Οποτε και να τον δεις απλα θα καταλαβεις οτι ειναι παικτης κατα πολυ υψηλοτερης κατηγοριας. Πιστεψε με παρακαλαω να ερχεται προπονησεις οσο πιο συχνα γινεται, και να κανουμε μαζι τις ασκησεις γιατι αν και οξυθυμος, παθιαζεται τρελα, εχει φοβερη μεταδοτικοτητα.. Εχω πετυχει αλλους που δν εχουν κανει ουτε τα μισα απο οσα εχει κανει ο νικος και το παιζουν ομπραντοβιτς και δν σεβονται τους νεαρους. Για να απαντησω και στον αλλο φιλο, ειχε οντως ενα τραυματισμο αλλα η σωματοδομη του ειναι τετοια που δν τον κρατησε πολυ καιρο εκτος.
King Kefalos
QUOTE(soouza @ Nov 18 2008, 01:27 ) *
Καλησπέρα σε όλους. smiley.gif

Ο Άρης κέρδισε μέσα στην Κερατέα με 63-57 σε ένα δυνατό παιχνίδι.Η ομάδα της Πετρούπολης ήταν μπροστά στο σκορ,στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.Η Κερατέα πέρασε σε ένα κρίσιμο σημείο,περίπου στο 35,αλλά ο Άρης αντέδρασε ψύχραιμα κι έφτασε στην πολύτιμη νίκη.

Γρήγορο παιχνίδι με πολλές αλλά άστοχες επιθέσεις κι από τις δύο ομάδες και πολλά λάθη κατοχής τα κύρια χαρακτηριστικά του αγώνα.

Το black out(φώτα) τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη κι ο τραυματισμός αθλητού της Κερατέας,μόλις 9¨προ φινάλε,τα μελανά σημεία της συνάντησης.Ευτυχώς ο παίχτης της Κερατέας στάθηκε τυχερός στην ατυχία του καθώς δίπλωσε το πόδι του και σφάδαζε αλλά έφυγε περπατώντας οπότε φτηνά τη γλύτωσε σε μία πολύ άτυχη στιγμή.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif



Δυστυχώς ο τραυματισμός του Κουσιώρη είναι αρκετά σοβαρός (ολική ρήξη χιαστών, μινίσκος). Υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση την Παρασκευή το πρωί και ο χρόνος αποκατάστασης θα είναι 6 μήνες περίπου. Του ευχόμαστε περαστικά και τον περιμένουμε υγιή ξανά στο γήπεδο.
westside
Θα ξεκινήσω πάλι με τα προγνωστικά μου για την Δευτέρα. Έχουμε και λέμε:

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΕΤΟΣ 2 (πήρε μπρος ο Αετός)

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΕΦΟΑ 1 (για το Μαρκόπουλο η νίκη είναι μονόδρομος)

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2 (αν και παίζει και ο άσος με λιγότερες πιθανότητες)

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2 (πιο έμπειρη η Πεντέλη)

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 2

ΣΠΑΤΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ?
champion
τα προγνωστικά μου για την Δευτέρα

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΕΤΟΣ 1

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΕΦΟΑ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 1

ΣΠΑΤΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
[/quote]
ASSIST_karras
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ, 1 ΟΜΙΛΟΣ Β ΤΟΠΙΚΟΥ.Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΙΜΑ ΣΑΝ ΠΙΟ ΔΟΥΛΕΜΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ Ο ΣΠΟΡΤΙΝΓ ΚΑΙ ΟΙ ΙΤΙΕΣ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΑΜΑΡΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ.ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΑΣΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΣΤΙΝ 4ΑΔΑ.ΟΙ ΠΕΤΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΟΤΙ ΜΙΑ ΣΕΖΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟΚΛΗΡΗ.ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΟΙΟΣ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΩΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΧΤΕΙ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΣΙΣΤ. ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ASSIST_karras
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΓΓΛΗΜΑΤΙΚΑ ΑΝΙΔΕΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΓΙΑ 3 ΠΟΝΤΟΥΣ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ.ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Η ΑΝ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΕΙ.
pitbull
[quote name='champion' date='Nov 23 2008, 11:54 ' post='248586']
τα προγνωστικά μου για την Δευτέρα

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΕΤΟΣ 2

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΕΦΟΑ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 1

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 2

ΣΠΑΤΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2?
ANDY
QUOTE(Olympos @ Nov 20 2008, 18:20 ) *
συμφωνω σε ολα ρε φιλε αλλα τι εννοεις αυτο το σαββατο δεν εχουν δυσκολο παιχνιδι με την απολλωνιαδα???Η απολλωνιαδα ειναι φαβορι φετος για να το σηκωσει στην πατρα το εφηβικο ρε...εκτος αν εννοεις οτι θα χασουν ετσι κι αλλιως ευκολα οποτε δεν θα χρειαστει να ζοριστουν.........

ΩΡΑΙΟ ΦΑΒΟΡΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ. Ο ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΜΕ ΜΙΣΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΣΤΟΥΣ 4 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ . ΜΕ ΤΟΝ ΕΣΠΕΡΟ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.
kaukasios
προφητη το πηρε το ντερμπι ο σπορτιγκ.
abalos9
τα προγνωστικά μου για την Δευτέρα

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΕΤΟΣ 2

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΕΦΟΑ 2

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 1

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 2

ΣΠΑΤΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ANDY
QUOTE(kaukasios @ Nov 24 2008, 13:36 ) *
προφητη το πηρε το ντερμπι ο σπορτιγκ.

Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ ΣΤΟ Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ .Ο ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΠΑΡΟΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ( ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ - ΤΕΣΤΕΜΠΑΣΗΣ) . ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΖΕΛΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΚΟΡ.
profitisilias9
QUOTE(kaukasios @ Nov 24 2008, 13:36 ) *
προφητη το πηρε το ντερμπι ο σπορτιγκ.


Ο Σπόρτιγκ νίκησε δίκαια 80-67. Νομίζω ότι το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων. Απλά ο Σπόρτιγκ υπερέχει αυτή τη στιγμή στον τομέα της φυσικής κατάστασης.
TasosPatra
QUOTE(ASSIST_karras @ Nov 24 2008, 00:47 ) *
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΓΓΛΗΜΑΤΙΚΑ ΑΝΙΔΕΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΓΙΑ 3 ΠΟΝΤΟΥΣ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ.ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Η ΑΝ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΕΙ.

Ποιοι ηταν οι διαιτητες ? για πες μας τι εγινε
panospatra
QUOTE(profitisilias9 @ Nov 24 2008, 15:42 ) *
Ο Σπόρτιγκ νίκησε δίκαια 80-67. Νομίζω ότι το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων. Απλά ο Σπόρτιγκ υπερέχει αυτή τη στιγμή στον τομέα της φυσικής κατάστασης.

φιλε προφήτη και εγώ το ιδιο πιστευω . αν είχατε περισότερη φυσική κατάσταση θα είχαμε διαφορετικό παιχνίδι . πάντως πιστεύω πως θα είσαστε στην επόμενη φάση ... καλ΄η συνέχεια
lamar
Mεγάλο διπλο Αετου μεσα στο Ηρακλειο. 66 - 71 το σκορ με τους Χρηστο Πετροπουλο (α ρε γερολυκε) και Κουντουμαδη να εχουν παρει απο το χερι την ομαδα του Γκολφινοπουλου στο δευτερο ημιχρονο και να την οδηγουν εκ του ασφαλους στη νικη. Εντονη φραστικη επιθεση απο τον κοουτς του Ηρακλειου στον προεδρο του Αετου μετα το τελος του ματς, τον συγκρατησαν οι παικτες του και ετσι δεν ειχαμε συνεχεια.
Vivalocos21
Μαρκόπουλο - ΕΦΟΑ 1

67-60 .. Ένα σχόλιο για όσους ενδιαφέρονται να το ακούσουν.. Το Μαρκόπουλο έπαιξε τρομερή άμυνα αλλά έκανε συχνά αβίαστα λάθη που δεν εκμεταλλεύτηκε ο ΕΦΟΑ.. 1 τεχνική ποινή και ένα αντιαθλητικό φάουλ χρεώθηκαν στο Μαρκόπουλο στο τελευταίο λεπτό και λίγο έλλειψε να γυρίσει το παιχνίδι... η ψυχραιμία του Τζανιδάκη και τα βιαστικά τρίποντα στο τέλος από τον ΕΦΟΑ έδωσαν το τελικό αποτέλεσμα.. δίκαιη και πολυπόθητη νίκη για το Μαρκόπουλο! 41.gif
mike100
η νικη με τον νεοπεντελικο τι εκανε?
Vivalocos21
QUOTE(GREER @ Nov 20 2008, 15:31 ) *
Επαναλαμβανω. Το Μαρκοπουλο εχει τα δυο καλυτερα γκαρντ στη κατηγορια. Αποψη μου.


Διαφωνώ και οι 2 παρουσιάζουν αδυναμίες.. Οι αδυναμίες τους είναι σοβαρές και όσοι τους γνωρίζουν τις ξέρουν ή όσοι τους δουν σε αγώνα θα τις διαπιστώσουν.. Στην κατηγορία υπάρχουν και πιο πλήρης παίχτες!
soouza
Καλησπέρα. smiley.gif

Ο Άρης ηττήθηκε εντός από το Γαλάτσι με 52-58 σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια του.Από την αρχή έως το φινάλε καμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Άρης ήταν συνέχεια μπροστά και πέρασε μάλιστα 51-44 4 περίπου λεπτά πριν το τέλος.Το Γαλάτσι έκανε το come back και προσπέρασε 52-53 κι εκεί άλλαξαν όλα.

Ο Άρης κέρδισε αντιαθλητικό φάουλ στα 19¨.Έχασε τις βολές,έχασε την επίθεση κι υπέπεσε σε αντιαθλητικό ο ίδιος αυτή τη φορά.Το Γαλάτσι ευστόχησε στη μία και στην επαναφορά εδώθη πάλι αντιαθλητικό σε βάρος του Άρη.

Το κενό του Χρονόπουλου φαίνεται δυστυχώς όπως και η μόνιμη φετινή απουσία του Μιχαλόπουλου.Βέβαια όλα τα άλλα παιδιά εως τώρα παίρνουν άριστα καθώς φαίνονται αντάξιοι των περιστάσεων.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif
zintan
QUOTE(soouza @ Nov 25 2008, 00:37 ) *
Καλησπέρα. smiley.gif

Ο Άρης ηττήθηκε εντός από το Γαλάτσι με 52-58 σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια του.Από την αρχή έως το φινάλε καμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Άρης ήταν συνέχεια μπροστά και πέρασε μάλιστα 51-44 4 περίπου λεπτά πριν το τέλος.Το Γαλάτσι έκανε το come back και προσπέρασε 52-53 κι εκεί άλλαξαν όλα.

Ο Άρης κέρδισε αντιαθλητικό φάουλ στα 19¨.Έχασε τις βολές,έχασε την επίθεση κι υπέπεσε σε αντιαθλητικό ο ίδιος αυτή τη φορά.Το Γαλάτσι ευστόχησε στη μία και στην επαναφορά εδώθη πάλι αντιαθλητικό σε βάρος του Άρη.

Το κενό του Χρονόπουλου φαίνεται δυστυχώς όπως και η μόνιμη φετινή απουσία του Μιχαλόπουλου.Βέβαια όλα τα άλλα παιδιά εως τώρα παίρνουν άριστα καθώς φαίνονται αντάξιοι των περιστάσεων.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif

Εγω ακουσα οτι ο ΑΡΗΣ αδικηθηκε πολυ απο διαιτησια.
King Kefalos
Κερατέα - Ένωση Ιλίου 65 - 77

Ντέρμπι στο 1ο ημίχρονο 38 - 43, με την Ένωση να μπαίνει δυνατά στο 3ο δεκάλεπτο και να εκμεταλλεύεται τα λάθη της Κερατέας, φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και τους 13 πόντους. Στο 4ο δεκάλεπτο η Ένωση δυσκολεύτηκε στην άμυνα ζώνης αρκετά, αλλά οι κακές επιλογές των παικτών της Κερατέας στην επίθεση δεν επέτρεψαν να επιστρέψει η ομάδα στη διεκδίκηση του ροζ φύλλου. Γενικά, ήταν ένα καλό-ανταγωνιστικό παιχνίδι, όπου κέρδισε η ομάδα με το μεγαλύτερο βάθος πάγκου...
soouza
QUOTE(zintan @ Nov 25 2008, 00:44 ) *
Εγω ακουσα οτι ο ΑΡΗΣ αδικηθηκε πολυ απο διαιτησια.

Οι διαιτητές δεν έκριναν τη συνάντηση κατ εμέ.Ο Άρης είχε την ευκαιρία να κάνει μία μεγάλη νίκη αλλά δε τα κατάφερε.Δε θεωρώ πως συνέβαλαν οι διαιτητές στη διαμόρφωση.Έκαναν βέβαια πολλά λάθη όχι έτσι ώστε να ζημιώσουν κάποιον,απλά από αφέλεια. bball.gif
Vivalocos21
QUOTE(soouza @ Nov 25 2008, 00:54 ) *
Οι διαιτητές δεν έκριναν τη συνάντηση κατ εμέ.Ο Άρης είχε την ευκαιρία να κάνει μία μεγάλη νίκη αλλά δε τα κατάφερε.Δε θεωρώ πως συνέβαλαν οι διαιτητές στη διαμόρφωση.Έκαναν βέβαια πολλά λάθη όχι έτσι ώστε να ζημιώσουν κάποιον,απλά από αφέλεια. bball.gif


Πρέπει όλοι να πάψουν να ασχολούνται με τους διαιτητές.. Αν η ομάδα παίζει όπως πρέπει δεν θα την επηρεάσουν... Αλλά όταν κάποιος ασχολείται δεν κερδίζει τίποτα γιατί και την συγκέντρωση του χάνει και την ψυχολογία της ομάδας χαλάει και εκνευρίζεται όλη ομάδα.... Κάντε όλοι την δουλειά σας και αφήστε τους διαιτητές.. Γενικό και άκυρο σχόλιο αλλά μου βγήκε να το πω και να ξέρετε πως οι παίχτες είναι ο ένας εναντίον του άλλου, οι προπονητές το ίδιο, οι φίλαθλοι το ίδιο ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΔΙΑΙΤΗΤΗ... smiley.gif smiley.gif
ilion_player
QUOTE(King Kefalos @ Nov 25 2008, 00:52 ) *
Κερατέα - Ένωση Ιλίου 65 - 77

Ντέρμπι στο 1ο ημίχρονο 38 - 43, με την Ένωση να μπαίνει δυνατά στο 3ο δεκάλεπτο και να εκμεταλλεύεται τα λάθη της Κερατέας, φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και τους 13 πόντους. Στο 4ο δεκάλεπτο η Ένωση δυσκολεύτηκε στην άμυνα ζώνης αρκετά, αλλά οι κακές επιλογές των παικτών της Κερατέας στην επίθεση δεν επέτρεψαν να επιστρέψει η ομάδα στη διεκδίκηση του ροζ φύλλου. Γενικά, ήταν ένα καλό-ανταγωνιστικό παιχνίδι, όπου κέρδισε η ομάδα με το μεγαλύτερο βάθος πάγκου...


Συμφωνώ αν προσθέσουμε ότι δεν παίξαμε καλά εκτός από το 3ο δεκάλεπτο και είχαμε και αστοχία στις βολές. Πολλά πεσίματα στο παιχνίδι και ευτυχώς που δεν υπήρχαν τραυματισμοί. Σαν να είχε κάτι το παρκέ (οι παίκτες είπαν ότι ήταν μια χαρά) γιατί σκληρό παιχνίδι δεν ήταν. Από τις καλές φιλοξενίες που έχω ζήσει. Καλή τύχη στο υπόλοιπο πρωτάθλημα Κερατέα.
terastios
QUOTE(mike100 @ Nov 25 2008, 00:26 ) *
η νικη με τον νεοπεντελικο τι εκανε?

κερδισε ο Νεοπεντελικός με δέκα πόντους
απιστευτο από τον ένα διαιτητή σφυρίζει φάουλ στο 15 της νικης που έκανε στο 7 της πεντέλης
τον αφήνει να εκτελέσει την μία βολή .... αλλάζει γνώμη την ακυρώνει δίνει την μπάλα στη Νίκη θεωρώντας ότι τη βολή έπρεπε να τη χτυπήσει το 10 .... μιλάμε για φάση στα 2 λεπτα με τη διαφορά +3 για την πεντέλη
ττιμώρησε την Πεντέλη για το δικό του λάθος !!!!
GREER
QUOTE(Vivalocos21 @ Nov 25 2008, 01:36 ) *
Διαφωνώ και οι 2 παρουσιάζουν αδυναμίες.. Οι αδυναμίες τους είναι σοβαρές και όσοι τους γνωρίζουν τις ξέρουν ή όσοι τους δουν σε αγώνα θα τις διαπιστώσουν.. Στην κατηγορία υπάρχουν και πιο πλήρης παίχτες!

Αφου παιζουνε μονοι τους ρε φιλε. ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΙ. Το πιο ευκολο πραγμα ειναι για τον αντιπαλο προπονητη να προσαρμωσει την αμυνα του στις αδυναμιες των δυο τους. Κατσε να ειχε ο ΑΟΜ κανα δυο καλους παιχτες παραπανω και θα εβλεπες αλλα πραγματα και απο τους δυο.


Υ.Γ. Κατα τη γνωμη μου ο ΑΟΜ σημερα ηταν κακος. Γι'αυτο κινδυνεψε κιολας. Με τον Απολλωνα επαιξε πολυ καλυτερα.
Vivalocos21
QUOTE(GREER @ Nov 25 2008, 01:21 ) *
Αφου παιζουνε μονοι τους ρε φιλε. ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΙ. Το πιο ευκολο πραγμα ειναι για τον αντιπαλο προπονητη να προσαρμωσει την αμυνα του στις αδυναμιες των δυο τους. Κατσε να ειχε ο ΑΟΜ κανα δυο καλους παιχτες παραπανω και θα εβλεπες αλλα πραγματα και απο τους δυο.


Υ.Γ. Κατα τη γνωμη μου ο ΑΟΜ σημερα ηταν κακος. Γι'αυτο κινδυνεψε κιολας. Με τον Απολλωνα επαιξε πολυ καλυτερα.


Πολύ κακός ο ΑΟΜ, αλλά σε κρίσιμα σημεία δεν μπόρεσε να ξεφύγει ο ΕΦΟΑ με λάθος επιλογές.. Επίσης δε διαφωνώ ότι παίζουν ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΙ και κανένας απ' τους υπόλοιπους δεν έχει ξαναπαίξει Α' ΕΣΚΑ.... Αναρωτήθηκες όμως γιατί αυτοί οι 2 παιχταράδες όπως λες παίζουν σε αυτή την ομάδα που πάει να πέσει;
dedes-9
Τα Σπατα με το Λαβαρη σε τετοια φορμα 8α κανουν πολλες κηδειες και 8α το παλεψουν μεχρι τελους...!
Ειδη εχουν κερδισει 2 φαβορι πεντελη και χολαργο σημερα!!
kostas papavasiliou
QUOTE(dedes-9 @ Nov 25 2008, 01:45 ) *
Τα Σπατα με το Λαβαρη σε τετοια φορμα 8α κανουν πολλες κηδειες και 8α το παλεψουν μεχρι τελους...!
Ειδη εχουν κερδισει 2 φαβορι πεντελη και χολαργο σημερα!!




Και με τετοιον νικο κοσμα... Παληκαρισια νικη μας εναντιον του χολαργου.. Εμεις συνεχιζουμε τον δυσκολο δρομο μας και στο τελος θα κανουμε απολογισμο.. Θελω να επισημανω κατι... Επιτελους ας γινει κατι για την διαιτησια.. Παιδια πραγματικα ολα εχουν ενα οριο.. Σημερα ο ενας απο τους δυο διαιτητες ηταν απλος παρατηρητης του παιχνιδιου.. Ειναι ζητημα αν σφυριξε 8-10 φορες.. Καποιος ας τους μαζεψει..

Υ.Σ περαστικα στον συναδερφο παικτη του χολαργου ενημερωστε αν μπορειτε για το πως ειναι η κατασταση του.
westside
QUOTE(King Kefalos @ Nov 25 2008, 01:52 ) *
Κερατέα - Ένωση Ιλίου 65 - 77

Ντέρμπι στο 1ο ημίχρονο 38 - 43, με την Ένωση να μπαίνει δυνατά στο 3ο δεκάλεπτο και να εκμεταλλεύεται τα λάθη της Κερατέας, φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και τους 13 πόντους. Στο 4ο δεκάλεπτο η Ένωση δυσκολεύτηκε στην άμυνα ζώνης αρκετά, αλλά οι κακές επιλογές των παικτών της Κερατέας στην επίθεση δεν επέτρεψαν να επιστρέψει η ομάδα στη διεκδίκηση του ροζ φύλλου. Γενικά, ήταν ένα καλό-ανταγωνιστικό παιχνίδι, όπου κέρδισε η ομάδα με το μεγαλύτερο βάθος πάγκου...


Το μόνο που κρατάμε από το σημερινό παιχνίδι είναι το ροζ φύλλο και 5 λεπτά καλού μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση στην τρίτη περίοδο. . Παρουσιαστήκαμε αδικαιολόγητα χαλαροί στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού με κακή άμυνα και βιαστικές επιλογές στην επίθεση, αλλά τέλος καλό όλα καλά. . .
trigazis_10
Δε γραφω συχνα στο forum αλλα ειναι αδικο να αφηνονται σκιες για τα δυο σφυριγματα στο τελος υπερ της εφοα..η τεχνικη ποινη δοθηκε επειδη ο νουμερο 11 του αομ αποφασισε μετα απο καλαθι της ομαδας του κ αφου την αφησε κατω να τη κλοτσησει διχως λογο και το αντιαθλητικο επειδη εγω το δεχτηκα,ο προπονητης φωναζε κανε φαουλ και ο 12 με επιασε απο τη μεση και μου τραβηξε τη φανελα αφου τον ειχα περασει.Θελω να πω πως μερικες φορες περα απο την υποστηριξη μας σε μια ομαδα πρεπει να ειμαστε δικαιοι..Δικαιη νικη του αομ ο οποιος στο β ημιχρονο καταφερε να βελτιωθει.Εμεις καναμε τη χειροτερη ηττα που θα μπορουσαμε αλλα συνεχιζουμε.
champion
QUOTE(lamar @ Nov 24 2008, 21:53 ) *
Mεγάλο διπλο Αετου μεσα στο Ηρακλειο. 66 - 71 το σκορ με τους Χρηστο Πετροπουλο (α ρε γερολυκε) και Κουντουμαδη να εχουν παρει απο το χερι την ομαδα του Γκολφινοπουλου στο δευτερο ημιχρονο και να την οδηγουν εκ του ασφαλους στη νικη. Εντονη φραστικη επιθεση απο τον κοουτς του Ηρακλειου στον προεδρο του Αετου μετα το τελος του ματς, τον συγκρατησαν οι παικτες του και ετσι δεν ειχαμε συνεχεια.

μαλλον ο προεδρος εκανε το ιδιο κολπο που εκανε κ με το χολαργο αλλα εκει δε
του εκατσε....
Olorin
ΕΝΩΣΗ ΤΥΦΩΝΑ/ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ - ΑΕΤΟΣ 66-71 (33-30)

Πρώτη εντός έδρας ήττα για εμάς σε ένα από τα παιχνίδια που σου μένει μετά η αίσθηση ότι χάθηκαν στις λεπτομέρειες... Από τη στιγμή που ο Αετός στο δεύτερο ημίχρονο πέρασε μπροστά, τον πλησιάσαμε στον πόντο τρεις φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο και δεχτήκαμε στην επόμενη επίθεση τρίποντο και στις τρεις! Δυστυχώς, σήμερα δεν μας μπήκαν τα μακρινά σουτ (αν θυμάμαι καλά από τη στατιστική που είδα, είχαμε 5/26 τρίποντα!), ενώ ο Αετός, χωρίς να είναι κι αυτός εύστοχος, έβαλε αυτά που έπρεπε... Τα περισσότερα από αυτά ήταν από τον Πετρόπουλο, ενώ πολλά κρίσιμα καλάθια έβαλε στο τελευταίο δεκάλεπτο κι ο Κουτουμάδης...

Προσωπική μου άποψη, είναι πως με το ρόστερ που έχει ο Αετός, θα είναι από τις μεγαλύτερες αποτυχίες των τελευταίων ετών στην Α'ΕΣΚΑ αν δεν είναι μια από τις δυο ομάδες που θα ανέβουν... Δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλου είδους προβλήματα στην ομάδα τους, αλλά από άποψη μονάδων και μόνο, θα είναι αρνητική έκπληξη για τη φετινή Α'ΕΣΚΑ ο,τιδήποτε λιγότερο από την άνοδο...
champion
μιας κ ειπα χολαργος,μαυρος μηνας ο νοεμβριος με 1-3,δυσκολα θα τον φερει πλέον ψηλα
αφου ειναι ηδη 2 ηττες πισω απο ενωση ιλιου κ εχει χασει με μεγαλη διαφορα,
κ πισω πλεον απο αιολο που παει το δευτερο γυρο εκει,ενω ισοβαθμει με πεντελη που εχει βγαλει
πιο δυσκολο προγραμμα.
παραμενει παντως η πιο μπασκετικη κ πληρης ομαδα αρκει να παιξει αναλογα με τις
δυνατοτητες της,αφου κ αιολο,αετο,απολλων απ οτι δειχνουν τα σκορ κερδισε δυσκολα.
κατι ακουσα για τραυματισμο,αφου ευχηθω περαστικα,ενημερωστε σχετικα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.