Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
shanti
ΕΦΟΑ - ΣΠΑΤΑ 68-67
4 pap
QUOTE(Mitsaras7 @ Feb 23 2009, 16:37 ) *
Τι να δειξει βρε φιλε μου θα βαρεθει ολη η Ελλαδα αν δει κατι τετοιο...Μη χειροτερα Παναγια μου...



Εγώ παρακολουθώ Α ΕΣΚΑ και δε βαριέμαι.
terastios
QUOTE(zigolo7 @ Feb 24 2009, 01:30 ) *
Γαλάτσι Κυπρ. - Νίκη Αμαρουσίου 75 – 73 (10-19, 32-42, 50-57, 75-73)
Διαιτητές: Αναγνώστου, Γκαμίλη

Γαλάτσι Κυπρ. (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 1, Ζωϊτσάκος , Λαούδης 9 (1), Σιδέρης 3 , Τσιρόπουλος 3, Φρίμας 5(1),Δρακάκης 5, Στρατάκης 23, Τασιόπουλος 24(2), Κορρές 2
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 4(1), Βλαχονάτσιος 2,Βασιλάκης 5 Υφαντής , Βασιλάκος 5, Κοντογιάννης 22(3), Γιατράκος Χ. , Τάσιος 8(2),
Κεράτσας 12, Τσουρής, Ασημένιος 15.


Απαράδεκτη η διαιτησία!!!Τελείως άσχετοι και πολύ προκλητικός ο κύριος Αναγνώστου!!
Κατά τα άλλα φοβερό σε εξέλιξη παιχνίδι.


Από το σκορ και τα 10λεπτα δείχνει πολύ καλό παιχνίδι...

Επιρέασε το σκορ η διαιτησία ? ποιον ευνόησε ?
lamar
QUOTE(terastios @ Feb 24 2009, 12:34 ) *
Από το σκορ και τα 10λεπτα δείχνει πολύ καλό παιχνίδι...

Επιρέασε το σκορ η διαιτησία ? ποιον ευνόησε ?

Κανεναν δεν ευνοησε ηταν και για τους δυο η ιδια διαιτησια, χαλια δηλαδη. Πολλες τεχνικες ποινες, χαρακτηριστικο οτι αποβληθηκε ο Νικητοπουλος ενω και στη Νικη πρεπει να εδωσε τρεις τεχνικες αν δεν κανω λαθος?
Steryios
Γαλάτσι Κυπρ.-Νίκη Αμαρουσίου 75-73 (32-42)
Διαιτητές: Αναγνώστου-Γκαμίλη
Γαλάτσι Κυπρ. (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 1, Ζωϊτσάκος, Λαούδης 9 (1), Σιδέρης 3, Τσιρόπουλος 3, Φρίμας 5 (1), Δρακάκης 5, Στρατάκης 23, Τασιόπουλος 24 (2), Κορρές 2
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 4 (1), Βλαχονάτσιος 2, Βασιλάκης 5, Υφαντής, Βασιλάκος 5, Κοντογιάννης 22 (3), Γιατράκος Χ., Τάσιος 8 (2), Κεράτσας 12, Τσουρής, Ασημένιος 15

Αετός-Χολαργός 56-73 (27-29)
Διαιτητές: Σχινάς-Αποστολίδης
Αετός (Γκολφινόπουλος): Τσιγωνάκης, Πετρόπουλος Χ., Μπούρας 14 (4), Πετρόπουλος Λ. 1, Παπαστυλιανός 4, Σοφιανόπουλος, Περγαντής 4, Μπαρδουνιώτης 8, Παπακωνσταντίνου 1, Κουντουμάδης 10, Παπασταματίου 14
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Τσιώμος 7 (1), Σταθάτος 17 (1), Μήτρου 5 (1), Κουντούρης, Βουγιούκας, Ρώσσης 6, Μάντζιος, Στεφανής 21 (3), Πουλής 5 (1), Κιαπέκος

Απόλλωνας-Αθηναϊκός 75-64 (32-31)
Διαιτητές: Χριστίδης Η.-Τσαχάκης
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Παπαδιονυσίου, Σομπατζής 9 (1), Κουμπούρας 26 (1), Μπανάρας, Κουτσούμπας, Ζησιμόπουλος 22 (4), Παπαγιαννακόπουλος 7, Δήμας, Ντάφλος 3 (1), Γιαννόπουλος 4, Κονταξής 2
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζιρδέλης, Παπαποστόλου 4, Τόλιας 3, Παζαράς 24, Σελλίνης 7, Ρούσσος 2, Ζαμπάρας 12, Σκουλάς 12, Δρόσος, Ιμαριάγκμπε

Κερατέα-Εν. Ηρακλείου Τ. 58-64 (29-35)
Διαιτητές: Σκούτας-Γρίβα
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης, Νικολόπουλος Π., Νικολόπουλος Γ., Κηρομίτης 7 (1), Ξαρχάς 4, Κατσίκης 6 (1), Καρδαράς 7 (1), Ανδρέικος 10, Κοροβέσης, Σιδέρης, Χρονόπουλος 14, Κομματάς 10
Εν. Ηρακλείου Τ. (Σγουρός): Βαρθολομαίος 3 (1), Τσαμπούρης 3 (1), Ασφής 3, Κουκουζέλης 21 (4), Καναβός 4, Βάμβουρας 1, Χάρος 7 (1), Βούζας 13 (2), Χαλκίδης 9

Άρης Πετρούπολης-Μαρκόπουλο 87-70 (43-31)
Διαιτητές: Ντάβαρης-Πέτρου
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Τόλιος 15 (1), Βενιτουράκης 8 (2), Λιαπούρης 2, Χρονόπουλος 29 (4), Βασιλείου 1, Ρήγος 15, Παριανόπουλος 4, Τσακίρης 2, Μπέτσης 2, Ντανάς 7 (1), Νικολόπουλος 2
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Λαγουδάκης, Μαυροθαλασσίτης, Μουστάκης, Τσίρος 6, Πλιάκος 5 (1), Τσόνης, Στεφάτος 13, Σούρλας 3 (1), Λαμανδρέας, Τζανιδάκης 35 (5), Γεροδήμος 8

Εν. Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. 74-55 (43-34)
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Διμπινούδης
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Μπέλλας Ι. 10, Μπαλαούρας 7 (1), Σκαλωμένος 12, Κοσμίδης 2, Σπυρόπουλος, Κοντοές, Μπέλλας Ο. 10, Παπαλουλάς 6, Φούτσης 4, Καλαμαράς 8 (2), Αναστασόπουλος 15 (2)
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 3 (1), Σκορδίλης, Πανάγος 9 (2), Γαλανάκης 4, Νικολάκος, Μπίρδας 13, Λιοσάτος 2, Μανώλας 4, Χαλβατζής 12, Πετριανίδης 4, Κελάδης, Κιούσης 3 (1)

Νεοπεντελικός-Αίολος Ταύρος 78-71 (32-29)
Διαιτητές: Καλδίρης-Θεωνάς
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 13 (3), Μάντζιος, Παναγιωτόπουλος 7 (1), Μακρής 20 (2), Μανιάτης 9, Πουλακάκης, Μάγειρας 2, Χαρτοματσίδης, Αττίκος 17, Κορίζης 4, Κόρβιγκτον 5, Τζέμης 1
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Πλατής 6, Σταμπουλής 13 (3), Κορκοσούρας, Διαμαντής 3, Καραμαδούκης 1, Καυκής 19, Καρακώστας 2, Σολωμονίδης 9 (1), Κρητικός 13, Κοκλώνης 5 (1)

Η βαθμολογία (σε 19 αγώνες): Εν. Ιλίου 35, Χολαργός 34, Αίολος Ταύρος 34, Γαλάτσι Κυπρ. 34, Άρης Πετρούπολης 32, Αργοναύτης Τρ. 31, Νεοπεντελικός 31, Νίκη Αμαρουσίου 30, Εν. Ηρακλείου 30, Αετός 28, Απόλλωνας 25, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 24, Σπάτα 24, Κερατέα 23, Μαρκόπουλο 22, Αθηναϊκός 19.

Η επόμενη αγωνιστική (20η 09/03): Σπάτα-Αετός, Αθηναϊκός-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης, Νίκη Αμαρουσίου-Απόλλωνας, Εν. Ηρακλείου Τ.-Γαλάτσι Κυπριάδου, Μαρκόπουλο-Κερατέα, Αργοναύτης Τρ.-Άρης Πετρούπολης, Αίολος Ταύρος-Εν. Ιλίου, Χολαργός-Νεοπεντελικός.

πηγή:basketblog.gr
zigolo7
QUOTE(terastios @ Feb 24 2009, 11:34 ) *
Από το σκορ και τα 10λεπτα δείχνει πολύ καλό παιχνίδι...

Επιρέασε το σκορ η διαιτησία ? ποιον ευνόησε ?


Η διαιτησία δεν είχε πρόθεση να ευνοήσει κανέναν. Απλά ο κύριος Αναγνώστου νομίζει οτι είναι ο La monica!! Ετσί όπως πήγε το μάτς ευνοήθηκε το Γαλάτσι νομίζω γιατί ήταν σε πιο κρίσιμο σημείο. Όποιος ήταν στο ματς ας πεί την γνώμη του.
dragan #12#
QUOTE(zigolo7 @ Feb 24 2009, 15:19 ) *
Η διαιτησία δεν είχε πρόθεση να ευνοήσει κανέναν. Απλά ο κύριος Αναγνώστου νομίζει οτι είναι ο La monica!! Ετσί όπως πήγε το μάτς ευνοήθηκε το Γαλάτσι νομίζω γιατί ήταν σε πιο κρίσιμο σημείο. Όποιος ήταν στο ματς ας πεί την γνώμη του.

Δεν παρακολούθησα το συγκεκριμένο ματς...αλλά εδω και πολλά χρόνια έχω πικρή γεύση απο τον συγκεκρίμενο "κύριο".
ισως θα έπρεπε να παρακολουθήση κάποιος απο τους αρμόδιους τον συγκεκριμένο "διαιτητη" και να αποφασίσει πλέον πως δεν κάνει...δεν μπορεί να σφυρίξει...οχι οτι το κάνει ηθελημένα αλλα πολύ απλά δεν μπορεί
basketka*los
QUOTE(basketka*los @ Feb 19 2009, 14:52 ) *
Το Ιλιον και το Γαλατσι λογικα θα κερδισουν,θεωρω πιο δυσκολο παιχνιδι ρτου Γαλατσιου...Τα αλλα δυο παιχνιδια ειναι κατα τη γνωμη μου μεγαλα παιχνιδια για Χολαργο και Ταυρο.Για λιγο διαφορετικους λογους.Ο Χολαργος παιζει με μια ομαδα οπου δεν εχει χασει κανεις απο τους πρωτους,το οποιο σημαινει οτι αν τυχον χασει χανει πολλους ποντους στη μαχη!Ο Ταυρος με τη σειρα του παιζει με μια ομαδα οπου εχουν χασει οι διεκδικητες,που σημαινει οτι πρεπει να κηνυγησει τη νικη με παθος ωστε να γινει το μεγαλο φαβορι!Αρα ο Χολαργος νικαει αλλιως χανεται,ο Ταυρος νικαει για να ξεχωρισει επιτελους καποιος...

Δεν επεσα και πολυ εξω τελικα αν και διαφωνησατε πολλοι μαζι μου!Το Γαλατσι γενικα απο οσο εχω παρακολουθησει εχει πολυ καλες διαιτησιες...Δυστηχως για τον Ταυρο δε κερδισε οποτε κατα τη γνωμη μου συνεχιζουν και μετα απο αυτη την αγωνιστικη να εχουν ολοι απο 25% πιθανοτητες ανοδου...Και τωρα Ταυρος-Ιλιον,αλλο ενα παιχνιδι που ο Ταυροσ πρεπει να το κερδισει για να μη μεινει πισω ενω το Ιλιον αν χασει δε χανει κατι εκτος απο την ευκαιρια να γινει το μεγαλο φαβορι!Και το Γαλατσι παει στο Ηρακλειο οπου θα νικησει αφου η γερασμενη ομαδα του Ηρακλειοθυ δε ταιριαζει καθολου με αυτη του Γαλατσιου!Μ'αρεσει αυτο με τις πιθανοτητες οποτε θα το ποσταρω καθε αγωνιστικη!
Ιλιον 25%
Χολαργος 25%
Ταυρος 25%
Γαλατσι 25%
assistant
QUOTE(basketka*los @ Feb 24 2009, 16:49 ) *
Δεν επεσα και πολυ εξω τελικα αν και διαφωνησατε πολλοι μαζι μου!Το Γαλατσι γενικα απο οσο εχω παρακολουθησει εχει πολυ καλες διαιτησιες...Δυστηχως για τον Ταυρο δε κερδισε οποτε κατα τη γνωμη μου συνεχιζουν και μετα απο αυτη την αγωνιστικη να εχουν ολοι απο 25% πιθανοτητες ανοδου...Και τωρα Ταυρος-Ιλιον,αλλο ενα παιχνιδι που ο Ταυροσ πρεπει να το κερδισει για να μη μεινει πισω ενω το Ιλιον αν χασει δε χανει κατι εκτος απο την ευκαιρια να γινει το μεγαλο φαβορι!Και το Γαλατσι παει στο Ηρακλειο οπου θα νικησει αφου η γερασμενη ομαδα του Ηρακλειοθυ δε ταιριαζει καθολου με αυτη του Γαλατσιου!Μ'αρεσει αυτο με τις πιθανοτητες οποτε θα το ποσταρω καθε αγωνιστικη!
Ιλιον 25%
Χολαργος 25%
Ταυρος 25%
Γαλατσι 25%

Κατα την ταπεινη μου γνωμη το Ιλιον εχει αρκετα περισσοτερες πιθανοτητες απ τις 25% που δινεις για την ανοδο γιατι

Α) ειναι 1 βαθμο πανω απ τους αλλους
Β) εχει νικησει με μεγαλες διαφορες Χολαργο και Αιολο κι εχει χασει με μικρη απο Γαλατσι οποτε εχει μεγαλη τυχη να εχει υπερ του τις ισοβαθμιες
Γ)εχει αηττητη εδρα και συνηθως με ευκολες νικες
Δ)δειχνει μεγαλη σοβαροτητα με τους μικρους και τους αδιαφορους και δεν πεταει βαθμους
Ε)δεν εχει σοβαρες απουσιες απο τραυματισμους κι ηδη ο Καλαμαρας γυρισε στους αγωνες

ΥΓ 1 ολα αυτα γυριζουν τουμπα βεβαια αν χαθει η σοβαροτητα κι η αυτοσυγκεντρωση τους
ΥΓ 2 αν και ειναι παρα πολυ νωρις ακομα για προβλεψεις,εχω την αισθηση οτι θ ανεβουν Ιλιον και Χολαργος
6th player
QUOTE(zigolo7 @ Feb 24 2009, 15:19 ) *
Η διαιτησία δεν είχε πρόθεση να ευνοήσει κανέναν. Απλά ο κύριος Αναγνώστου νομίζει οτι είναι ο La monica!! Ετσί όπως πήγε το μάτς ευνοήθηκε το Γαλάτσι νομίζω γιατί ήταν σε πιο κρίσιμο σημείο. Όποιος ήταν στο ματς ας πεί την γνώμη του.

Χθες επέλαξα να δω αυτό το παιχνίδι και συμφωνώ μαζί σου σχετικά με τον Αναγνώστου ο οποίος είναι το λιγότερο κακός διαιτητής ,με αρκετές πιθανότητες να είναι και .............(κοσμητικό επίθετο!!!).
Το γαλάτσι έχει τόσο σπρώξιμο φέτος σε όσους αγώνες τους έχω δει που με κάνει να απορώ με το τι γίνεται ,γιατί είναι προφανές και από έναν αδαή ότι κάτι δεν πάει καλά ή ίσως "κάτι" παραπάει καλά.
Νομίζω ότι άξιζε και έπρεπε να κερδίσει η νίκη το χθεσινό παιχνίδι.
Η συνέχεια στο πρωτάθλημα είναι συναρπαστική με αίολο-ίλιον την άλλη εβδομάδα, αίολο-χολαργό την επόμενη και χολαργό-ίλιον τη μεθεπόμενη με προγνωστικά που μόνο καλά μέντιουμ μπορούν να κάνουν.
Καλά συνέχεια,καλό τριήμερο σε όλους και επιστροφή ορεξάτοι για μπάσκετ και θέαμα.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Από την άλλη θεωρώ πως το ίλιον παίζει στα όριά του, ειδικά τώρα με το΄ελλειπές ρόστερ.Είναι φανερό πως είναι ομάδα του προπονητή με πολύ δουλειά και πειθαρχεία"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"πολύ καλή ομάδα ο Χολαργός, Πολύ καλά δουλεμένη αθλητική, πειθαρχημένη, με στόχο στο παιχνίδι της"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Δύο χρήστες του forum με μία κοινή αντίληψη για δύο διαφορετικές ομάδες.
Τι ωραίο είναι να μιλάμε έτσι για μπάσκετ !!!
The Grey
QUOTE(The Grey @ Feb 19 2009, 10:21 ) *
Σχετικά με τον αγώνα Ιλιον-Ραφήνα αυτός που θα αποφασίσει για το αποτέλεσμα είναι η Ραφήνα. Εάν είναι στην ημέρα τις θα κάνει το διπλό εάν όχι θα φάει καμιά 20αρια πόντους. Είναι εντελώς απρόβλεπτη ομάδα.


Ετσι ακριβώς έγινε. Παλάβωσαν οι Ραφηνιώτες και έκαναν ότι μπορούσαν για να χάσουν. Από την άλλη το Ίλιον σταθερό εκμεταλλεύτηκε το κάθε λάθος και το μετέτρεψε σε καλάθι. Καλή και σταθερή ομάδα. Δεν ξέρω ποια είναι τα σχέδια των εξωγηπεδικών για το ποιος θα ανεβεί.
mctk
QUOTE(The Grey @ Feb 25 2009, 09:09 ) *
Ετσι ακριβώς έγινε. Παλάβωσαν οι Ραφηνιώτες και έκαναν ότι μπορούσαν για να χάσουν. Από την άλλη το Ίλιον σταθερό εκμεταλλεύτηκε το κάθε λάθος και το μετέτρεψε σε καλάθι. Καλή και σταθερή ομάδα. Δεν ξέρω ποια είναι τα σχέδια των εξωγηπεδικών για το ποιος θα ανεβεί.

Δεν νομίζω να ήθελαν να χάσουν υπήρχαν τραυματισμοί στην ομάδα.
basketka*los
QUOTE(assistant @ Feb 24 2009, 17:09 ) *
Κατα την ταπεινη μου γνωμη το Ιλιον εχει αρκετα περισσοτερες πιθανοτητες απ τις 25% που δινεις για την ανοδο γιατι

Α) ειναι 1 βαθμο πανω απ τους αλλους
Β) εχει νικησει με μεγαλες διαφορες Χολαργο και Αιολο κι εχει χασει με μικρη απο Γαλατσι οποτε εχει μεγαλη τυχη να εχει υπερ του τις ισοβαθμιες
Γ)εχει αηττητη εδρα και συνηθως με ευκολες νικες
Δ)δειχνει μεγαλη σοβαροτητα με τους μικρους και τους αδιαφορους και δεν πεταει βαθμους
Ε)δεν εχει σοβαρες απουσιες απο τραυματισμους κι ηδη ο Καλαμαρας γυρισε στους αγωνες

ΥΓ 1 ολα αυτα γυριζουν τουμπα βεβαια αν χαθει η σοβαροτητα κι η αυτοσυγκεντρωση τους
ΥΓ 2 αν και ειναι παρα πολυ νωρις ακομα για προβλεψεις,εχω την αισθηση οτι θ ανεβουν Ιλιον και Χολαργος

Εγω δινω τις πιθανοτητες με βαση τα μ,εχρι τωρα αποτελεσματα...Το Ιλιον ισως ειναι η μονη ομαδα που δεν εχει κανει γκελα αν και εχει χασει στον Αργοναυτη οπου δε ξερω αν θα χασει αλλος,καθως μεχρι στιγμης ο Ταυρος εχει νικησει...
Ο Χολαργος εχει χασει στα Σπατα οπου ειναι σιγουρα γκελα αλλα εχει κερδισει μεσα στο Γαλατσι,οποτε την καλυπτει τη γκελα...
Το Γαλατσι εχει κανει δυο κακες ηττες στην εδρα του,αλλα εχει κερδισει στον Αρη οπου σιγουρα καποιος θα χασει...Η ηττα απο τον Χολαργο δεν καλυπτεται ενω στη Πεντελη μπορει αν τους κερδισει μεσα στη Πεντελη καθως ολοι εχουν χασει απο αυτττους και μ ξεχνατε οτι οταν θα παει εκει το πρωταθλημα θα τελειωνει!
Ο Ταυρος εχει μια ηττα στο Ηρακλειο που πρεπει να βρει τροπο να την καλυψει,αφου νομιζω οτι δυσκολα θα χασει καποιος αλλος διεκδικητης εκει!
Οποτε απο τα μεχρι τωρα αποτελεσματα νομιζω οτι αν επρεπε να δωσω μικροτερες πιθανοτητες σε καποιον ισως ηταν το Γαλατσι,αλλα δε δινω καθως νομιζω οτι την ηττα απο τη Πεντελη θα την καλυψει στο εκτος και επιπλεον νομιζω οτι η ευνοικη μεταχειριση που τυγχανει απο του ρεφερι δε μου αφηνει περιθωρια να το κανω!
pointguard
Kalhspera kurioi, pistevo antikeimenika k oxi logo ths prosopikhs anamixhs sthn provlepsh mou oti ean den xanaleipsei apo to galatsi kaneis apo ton kormo ton 6- 7 paikton, h omada tha kanei to polu 2 httes
nikolasec
QUOTE(basketka*los @ Feb 24 2009, 16:49 ) *
Δεν επεσα και πολυ εξω τελικα αν και διαφωνησατε πολλοι μαζι μου!Το Γαλατσι γενικα απο οσο εχω παρακολουθησει εχει πολυ καλες διαιτησιες...Δυστηχως για τον Ταυρο δε κερδισε οποτε κατα τη γνωμη μου συνεχιζουν και μετα απο αυτη την αγωνιστικη να εχουν ολοι απο 25% πιθανοτητες ανοδου...Και τωρα Ταυρος-Ιλιον,αλλο ενα παιχνιδι που ο Ταυροσ πρεπει να το κερδισει για να μη μεινει πισω ενω το Ιλιον αν χασει δε χανει κατι εκτος απο την ευκαιρια να γινει το μεγαλο φαβορι!Και το Γαλατσι παει στο Ηρακλειο οπου θα νικησει αφου η γερασμενη ομαδα του Ηρακλειοθυ δε ταιριαζει καθολου με αυτη του Γαλατσιου!Μ'αρεσει αυτο με τις πιθανοτητες οποτε θα το ποσταρω καθε αγωνιστικη!
Ιλιον 25%
Χολαργος 25%
Ταυρος 25%
Γαλατσι 25%


Καλησπέρα και από εμένα.
Είναι το πρώτο μου post και χωρίς να θέλω να θίξω τον basketka*los, θα μου επιτρέψετε να κάνω μία μικρή διόρθωση στα ποσοστά του (εφόσον ανεβαίνουν δύο το άθροισμα των ποσοστών πρέπει να είναι 200%) και να παραθέσω και τα δικά μου

Ποσοστά basketka*los
Ιλιον 50%
Χολαργος 50%
Ταυρος 50%
Γαλατσι 50%

Κατ' εμέ (στηριζόμενος σε καθαρά προσωπικά κριτήρια και από τις λίγες φορές που έχω δει τις παρακάτω ομάδες):
Ιλιον 75%
Χολαργος 60%
Γαλατσι 40%
Ταυρος 25%
neopen32
QUOTE(Mitsaras7 @ Feb 23 2009, 16:37 ) *
Τι να δειξει βρε φιλε μου θα βαρεθει ολη η Ελλαδα αν δει κατι τετοιο...Μη χειροτερα Παναγια μου...


Ξέρω ότι περιφερειακά τηλεοπτικά κανάλια μεταδίδουν αγώνες των τοπικών κατηγοριών (Θεσσαλία TV και ένα γιαννιώτικο, τα έχω δει προσωπικά)
Οι αγώνες των τοπικών κατηγοριών έχουν μιά ιδιαίτερη ομορφιά αφου δεν τους λείπουν οι ωραίες εμπνευσεις που πραγματοποιούνται και πιό ευκολα αφου οι άμυνες δεν είναι τόσο επαγγελματικές και οι παίκτες παίζουν για το κέφι τους. icon_drunk.gif
Επίσης, οι μικροί τηλεθεατές μπορούν να σκεφτουν τον εαυτό τους σε ένα πραγματικό κάδρο για το μέλλον τους, γιατί αν σκέφτονται την Α1 ή το NBA μάλλον στον καναπέ θα καταλήξουν. Πιστευω λοιπόν ότι η μετάδοση αγώνων της ΕΣΚΑ στην τηλεόραση (στα τοπικά κανάλια της αττικής) αλλά και το ανέβασμά τους στο internet μπορεί να βοηθήσει στην προώθηση του αθλήματος και των ομάδων.
hidalgo
QUOTE(neopen32 @ Mar 4 2009, 11:16 ) *
Ξέρω ότι περιφερειακά τηλεοπτικά κανάλια μεταδίδουν αγώνες των τοπικών κατηγοριών (Θεσσαλία TV και ένα γιαννιώτικο, τα έχω δει προσωπικά)
Οι αγώνες των τοπικών κατηγοριών έχουν μιά ιδιαίτερη ομορφιά αφου δεν τους λείπουν οι ωραίες εμπνευσεις που πραγματοποιούνται και πιό ευκολα αφου οι άμυνες δεν είναι τόσο επαγγελματικές και οι παίκτες παίζουν για το κέφι τους. icon_drunk.gif
Επίσης, οι μικροί τηλεθεατές μπορούν να σκεφτουν τον εαυτό τους σε ένα πραγματικό κάδρο για το μέλλον τους, γιατί αν σκέφτονται την Α1 ή το NBA μάλλον στον καναπέ θα καταλήξουν. Πιστευω λοιπόν ότι η μετάδοση αγώνων της ΕΣΚΑ στην τηλεόραση (στα τοπικά κανάλια της αττικής) αλλά και το ανέβασμά τους στο internet μπορεί να βοηθήσει στην προώθηση του αθλήματος και των ομάδων.

προτιμοτερο να δειξουν κανα γυναικειο α1 η β εθνικη αντρων,κατα τη γνωμη μου,αφου
στο 70% των αγωνων στην α εσκα γινεται κακοποιηση του αθληματος
Mitsaras7
QUOTE(hidalgo @ Mar 4 2009, 15:30 ) *
προτιμοτερο να δειξουν κανα γυναικειο α1 η β εθνικη αντρων,κατα τη γνωμη μου,αφου
στο 70% των αγωνων στην α εσκα γινεται κακοποιηση του αθληματος

Πες τα ρε αγορι μου..Καποια στιγμη το Ματζικ εδειχνε γυναικια Α1 αλλα τωρα τπτ...Αυτο ειναι ανεπιτρεπτο να μην υπαρχει μεταδωση...Οσο για τη κακοποιηση που γινεται στην ΕΣΚΑ...Καποιοι δε βλεπουν σωστα το αθλημα μου φαινεται...Καλος ο κοπος κ ιδρωτας μας αλλα οχι κ για ΤΒ ...Λιγο αυτογνωσια....
Mitsaras7
QUOTE(Mitsaras7 @ Mar 4 2009, 18:26 ) *
Πες τα ρε αγορι μου..Καποια στιγμη το Ματζικ εδειχνε γυναικια Α1 αλλα τωρα τπτ...Αυτο ειναι ανεπιτρεπτο να μην υπαρχει μεταδωση...Οσο για τη κακοποιηση που γινεται στην ΕΣΚΑ...Καποιοι δε βλεπουν σωστα το αθλημα μου φαινεται...Καλος ο κοπος κ ιδρωτας μας αλλα οχι κ για ΤΒ ...Λιγο αυτογνωσια....

To ανεπιτρεπτο πηγαινε στη συγκριση α1 γυναικων με α'εσκα...ξερω οτι οι αντρες εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον αλλα στην α1 εχουμε παιχτριες που μας εκροσωπουν σε Ολυμπιακους κλπ...Δεν ειναι οτι γουσταρω να βλεπω γυναικιο μπασκετ..ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!για μερικους μερικους που παρερμινευσαν...
basketman_13
για σας που κραζετε το επιπεδο τησ α εσκα ...ειμαι σιγουρος δεν εχετε παιξει ουτε καν σ αυτο το επιπεδο.. ακου εκει κακοποιηση του μπασκετ!!!!εγω θα πω το αντιθετο η ομορφια του μπασκετ κ η αγαπη γι αυτο το αθλημα φαινεται σε τετοιες κατηγοριες...παιζουν παιδια κ προπονουνται ολη τη βδομαδα κ εχουν κ οικογενοια κ δουλευουν μεχρι το απογευμα κ οχι μονο ...γι αυτο λοιπον δειξτε λιγο σεβασμο...
hidalgo
μιλησα μονο οσο αφορα το θεαμα σε σχεση με τη τηλεοραση.επισης το μεγαλητερο μπατζετ της
α εσκα,ισως πεντελη - αιολος,δε φτανει ουτε στο ελαχιστο τις 8 πρωτες ομαδες της α1 γυναικων
που ξεπερνα τα 150000ε με ξενες παιχτριες,ταξιδια,προπονητες αξιας(χρηματικης κ οχι παντα
μπασκετικης)4-5 ομαδες παιζουν ευρωπη
RAPTOR
QUOTE(basketman_13 @ Mar 5 2009, 11:53 ) *
για σας που κραζετε το επιπεδο τησ α εσκα ...ειμαι σιγουρος δεν εχετε παιξει ουτε καν σ αυτο το επιπεδο.. ακου εκει κακοποιηση του μπασκετ!!!!εγω θα πω το αντιθετο η ομορφια του μπασκετ κ η αγαπη γι αυτο το αθλημα φαινεται σε τετοιες κατηγοριες...παιζουν παιδια κ προπονουνται ολη τη βδομαδα κ εχουν κ οικογενοια κ δουλευουν μεχρι το απογευμα κ οχι μονο ...γι αυτο λοιπον δειξτε λιγο σεβασμο...

Φιλε μου δεν σημαινει οτι επειδη καποιος εκφραζει την γνωμη του για την Α ΕΣΚΑ κραζει.Παρακολουθω πολλα χρονια την κατηγορια οπως και τις Β και Γ ΕΘΝΙΚΗ.Κανω λοιπον την ερωτηση.Ποσα παιδια απο Α ΕΣΚΑ πηγαν τουλαχιστον Γ εθνικη τα τελευταια χρονια?και βεβαιως ενοω μεμονομενα και οχι με τις ομαδες τους που ανεβηκαν κατηγορια.Γνωμη μου ειναι οτι καθε χρονο το επιπεδο πεφτει,ταλεντα δεν υπαρχουν και δεν γινεται δουλεια σε βαθος ωστε να υπαρξη η επομενη μερα στο basket.Καποιες φορες υπαρχουν καποιοι ευκαιριακοι παραγοντες βαζουν καποια λεφτα ζητωντας αμεσα αποτελεσματα με συνεπεια να μην υπαρχει υποδομη σε περιπτωση αποχωρησης τους.Πρεπει λοιπον ολοι να καταλαβουμε οτι αυτες οι κατηγοριες ειναι για να βγαζουν ταλεντα,και αν σε καποια ομαδα κατσει η ιδανικη φουρνια με μια δυο προσθηκες να επιδειωξει την υπερβαση.Απο κει και περα εαν δεν υπαρχει ισχυρη υποδομη τα παντα ειναι προδιαγεγραμενα και εχουν ημερομηνια ληξης.
Idontspeakthetruth
QUOTE(hidalgo @ Mar 5 2009, 12:03 ) *
το μεγαλητερο μπατζετ της α εσκα,ισως πεντελη - αιολος,δε φτανει ουτε στο ελαχιστο τις 8 πρωτες ομαδες της α1 γυναικων
που ξεπερνα τα 150000ε

δεν ξερω για τη φετινη χρονια φιλε μου αλλα εχουν υπαρξει χρονιες που ομαδες στην Α ΕΣΚΑ εχουν φτασει αρκετα πανω απο 100000 κοστος.
οσο για το θεαμα που λενε καποιοι πιστευω πως δεν μπορεις να συγκρινεις μπασκετ ανδρων με γυναικων ακομα και αν μιλαμε για Α εσκα ανδρων και Α1 γυναικων...
ΛΟΜΠΑΣ
Καθε χρονο αρκετα παιδια απο την Αεσκα ερχονται στη Γεθνικη και καποια και στηβ. Απο τη περυσινη Αεσκα αν ανατρεξει κανεις στα φετινα ροστερ της Γεθνικης θα βρει διψηφιο αριθμο παιδιων.
Επισης οπως καθε χρονια ετσι και φετος αρκετα παιδια απο πιο πανω κατηγοριες ερχονται στην Α, και οχι μονο λογω ηλικιας αλλα πιο πολυ για οικονομικους λογους αλλα και λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων.
Οι φετινες 8 πρωτες στη βαθμολογια της Α εχουν αρκετα παιδια που του χρονου θα αγωνιζονται στη Γεθν. και επισης πολλα ματς μεταξυ αυτων των ομαδων σε θεαμα ηταν αρκετα ανωτερα και απο καποια της Α2(οσοι βλεπουν σαββατα).
αν παρακολουθεις ματς συνεχομενα σαββατο- κυριακη- δευτερα αυτο το διαπιστωνεις ευκολα. Για το γυναικειο δεν εχω αποψη.
Mitsaras7
QUOTE(basketman_13 @ Mar 5 2009, 11:53 ) *
για σας που κραζετε το επιπεδο τησ α εσκα ...ειμαι σιγουρος δεν εχετε παιξει ουτε καν σ αυτο το επιπεδο.. ακου εκει κακοποιηση του μπασκετ!!!!εγω θα πω το αντιθετο η ομορφια του μπασκετ κ η αγαπη γι αυτο το αθλημα φαινεται σε τετοιες κατηγοριες...παιζουν παιδια κ προπονουνται ολη τη βδομαδα κ εχουν κ οικογενοια κ δουλευουν μεχρι το απογευμα κ οχι μονο ...γι αυτο λοιπον δειξτε λιγο σεβασμο...

Ο κοπος κ ο ιδρωτας κ ο χρονος που καταναλωνουμε δε σημαινει αυτοματα κ υψηλο επιπεδο...Ουτε κραζω γιατι απλα ειμαι δις χειροτερος απο τους παιχτες της Α Εσκα...Αν ειπα οτι εσυ κακοποιεις το μπασκετακι 1 φορα εγω το κακοποιω 10...Οποτε δεν ισχυουν οσα λες για μενα,κ σεβασμο εχω αλλα κ αυτογνωσια,αν εσενα σε προσβαλουν οσα λεω..Οκ,οπως ειπα βλεπυμε το αθλημα απο διαφορετικο ματι

QUOTE(RAPTOR @ Mar 5 2009, 12:52 ) *
Φιλε μου δεν σημαινει οτι επειδη καποιος εκφραζει την γνωμη του για την Α ΕΣΚΑ κραζει.Παρακολουθω πολλα χρονια την κατηγορια οπως και τις Β και Γ ΕΘΝΙΚΗ.Κανω λοιπον την ερωτηση.Ποσα παιδια απο Α ΕΣΚΑ πηγαν τουλαχιστον Γ εθνικη τα τελευταια χρονια?και βεβαιως ενοω μεμονομενα και οχι με τις ομαδες τους που ανεβηκαν κατηγορια.Γνωμη μου ειναι οτι καθε χρονο το επιπεδο πεφτει,ταλεντα δεν υπαρχουν και δεν γινεται δουλεια σε βαθος ωστε να υπαρξη η επομενη μερα στο basket.Καποιες φορες υπαρχουν καποιοι ευκαιριακοι παραγοντες βαζουν καποια λεφτα ζητωντας αμεσα αποτελεσματα με συνεπεια να μην υπαρχει υποδομη σε περιπτωση αποχωρησης τους.Πρεπει λοιπον ολοι να καταλαβουμε οτι αυτες οι κατηγοριες ειναι για να βγαζουν ταλεντα,και αν σε καποια ομαδα κατσει η ιδανικη φουρνια με μια δυο προσθηκες να επιδειωξει την υπερβαση.Απο κει και περα εαν δεν υπαρχει ισχυρη υποδομη τα παντα ειναι προδιαγεγραμενα και εχουν ημερομηνια ληξης.

Συμφωνω απολυτα με οσα λες...Αυτος -θα πρεπει-ναναι ο χαρακτηρας κ ο στοχος αυτων των κατηγοριων ολων των ΕΣΚΑ..Κ οχι ο καθε λεφτας να απαιτει ανοδους,ποριες κλπ...Κ οταν δν επιτυχανονται να τρως κ βρισιδι...Τελοσπαντων παιχτες ανεβαινουν σε Γ'ΕΘΝΙΚΗ αλλα ο χαρακτηρας των ΕΣΚΑ παραμενει ιδιος αν κ καποιοι τον αλειωνουν
terastios
Για να προσδιορίσουνμε το πραγματικό επίπεδο και που πηγαίνουμε πρέπει να δούμε εκτός από τα "budget" και το ποιοι παίκτες παίζουν σε κάθε ομάδα ως "μεταγραφές''. Τι ποσοστό είναι οι μισθοφόροι στην Α ΕΣΚΑ ?? . Προσωπική άποψη, από τις πρώτες πεντάδες που θα ξεκινήσουν την ερχόμενη Δευτέρα πανω από 3 στους 5 παίκτες ίδιως στις πρώτες ομάδες είναι μεταγραφές και όχι "παιδιά" των ομάδων.
Αν υπάρχει άλλη αποψη ευπροσδεκτη΄.

Από την άλλη οι απαιτήσεις των πρωτοκλασσάτων παικτών της Α ΕΣΚΑ έχουν ανεβάσει τα budget σε μεγέθη δυσανάλογα της κατηγορίας. Τώρα που τα οικονομικά όλων των ομάδων θα επιρεαστούν από τη γενικότερη κρίση ίσως βοηθηθούν παίκτες που προέρχονται από τις ίδιες τις ομάδες, μιας και είναι και πιο φθηνοί για κάθε ομάδα. Τότε θα δούμε και το πραγματικό επίπεδο της κατηγορίας, μιας και τώρα είναι αλλοιωμένο από κάθε καλό παίκτη που δεν επιδιώκει τις μεγαλύτερες κατηγορίες για πιο ελαφρυ πρόγραμμα μετακινήσεων και υποχρεώσεων.
Ευχομαι καλό παιχνίδι στο ντερμπυ της αγωνιστικής.
backdoor
Να γράψουμε και κανενα προγνωστικό για να μπαινουμε στο κλίμα μετα την διακοπή

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 2

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2 ξερό

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
6th player
Θεωρώ πως όλα τα ματς εχουμ ξεκάθαρο φαβορί πλην του χολαργός- πεντέλη που απλά δίνω ένα 60-40 για τον χολαργό και του αίολος-ίλιον που είναι σαφώς 50-50 .Εγώ μαλλον θα δω το δεύτερο.
Καλά παιχνίδια σε όλους για να δούμε καλό θέαμα και εμείς οι της κερκίδας που αγαπάμε να βλέπουμε μπασκετάκι!!!
ilion_player
ΤΑΥΡΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 60 - 61

Ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι που κατά διαστήματα έγινε σκληρό και υπήρχαν και τραυματισμοί (σοβαρότερος όλων αυτός του Σκαλωμένου από το Ίλιον που άνοιξε το κεφάλι του στο τραπέζι της γραμματείας). Το παιχνίδι κρίθηκε 2'' πριν το τέλος όταν ο Καλαμαράς (ένα από τα στρατευμένα νιάτα της ομάδας) πήρε το ρημπάουντ σε χαμένο σουτ και κέρδισε φάουλ. Μέσα η πρώτη βολή έξω η δεύτερη ρημπάουντ πάλι από ένωση και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την μεγάλη εμφάνιση και την νίκη.
Thunder
Τυφων/Περα Κλουμπ - Γαλατσι 1 (71-64 αν θυμαμαι καλα)
pointguard
Apla krima gia to galatsi se ena paixnidi me 4 paixtes na exoun 40 pureto kai eno h diafora htan 15 - 20 pontous..
terastios
Χολαργος - Νεοπεντελικός +21
Πολύ καλος ο Χολαργός πήρε μια δίκαιη νίκη γιατί το ήθελε πιο πολύ. Ο ΝΑΟ το άφησε μόλις είδε ότι το παιχνίδι δεν τον πήγαινε. Εκνευριστική η διαιτησία που χωρίς να διαμορφώσει το αποτέλεσμα κατάφερε να δώσει λαβές για εύνοια στον γηπεδούχο όχι μόνο στην αρχή που ίσως να την είχε ανάγκη αλλά και όταν το αποτέλεσμα ήταν κοντά στο +30. Η παρουσία του μεγάλου στη κερκίδα ίσως τους άγχωσε. Μετά τη νίκη του Ιλιον που μάλλον καπάρωσε τη μία θέση οι δύο επόμενες αγωνιστικές ( Αίολος -Χολαργος και Χολαργος - Ιλιον) μάλλον θα βγάλουν τη δεύτερη ομάδα, που μάλλον θα είναι ο Χολαργός.
zigolo7
Νίκη Αμαρουσίου – Απόλλωνας 65-63 (11-9, 25-32, 54-46, 65-63)
Διαιτητές: Βαρδάλος, Ιατρού

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 10(2), Τσουρής, Βασιλάκης 4(1), Βασιλάκος 3, Κοντογιάννης 16(1), Γιατράκος Χ, Υφαντής 4, Τάσιος 11(2),
Κεράτσας 4, Τσέκενης, Τσέκενης, Ασημένιος 15.
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Σομπατζής 6(1), Κουτσούμπας 2, Ζησιμόπουλος 18(2), Ρηγόπουλος 8, Δήμας 4, Ντάφλος 11(1), Γιαννόπουλος 11(1), Κονταξής 3

Jabar
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΡΗΣ 1 +6 χαμηλό σκορ κάτι σαν 63-57.
westside
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 60-61

Πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα μου μέσα στην αήττητη έδρα του Ταύρου, ο οποίος είχε στη διάθεσή του σήμερα και τον Νικήτάκη. Πραγματοποιήσαμε πολύ καλή εμφάνιση και θα ήταν πραγματικά κρίμα, αν χάναμε σήμερα. Καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού και προηγούμασταν με διαφορές γύρω στους 10 πόντους. . Στο τέλος ο Αίολος πλησίασε, πέρασε και μπροστά με ένα πόντο, αλλά με βολή του Καλαμαρά στα 2 δευτερόλεπτα πανηγυρίσαμε μια σπουδαία νίκη, η οποία μας δίνει τεράστιο αβαντάζ απέναντι στον Ταύρο. Ένα όνειρο χρόνων βρίσκεται κοντά στην πραγματοποιήσή του, όμως ακόμη είναι νωρίς και ακολουθούν πολύ δύσκολα παιχνίδια στη συνέχεια. . Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και συνεχίζουμε.
aionio talento
QUOTE(basketka*los @ Feb 24 2009, 14:49 ) *
Δεν επεσα και πολυ εξω τελικα αν και διαφωνησατε πολλοι μαζι μου!Το Γαλατσι γενικα απο οσο εχω παρακολουθησει εχει πολυ καλες διαιτησιες...Δυστηχως για τον Ταυρο δε κερδισε οποτε κατα τη γνωμη μου συνεχιζουν και μετα απο αυτη την αγωνιστικη να εχουν ολοι απο 25% πιθανοτητες ανοδου...Και τωρα Ταυρος-Ιλιον,αλλο ενα παιχνιδι που ο Ταυροσ πρεπει να το κερδισει για να μη μεινει πισω ενω το Ιλιον αν χασει δε χανει κατι εκτος απο την ευκαιρια να γινει το μεγαλο φαβορι!Και το Γαλατσι παει στο Ηρακλειο οπου θα νικησει αφου η γερασμενη ομαδα του Ηρακλειοθυ δε ταιριαζει καθολου με αυτη του Γαλατσιου!Μ'αρεσει αυτο με τις πιθανοτητες οποτε θα το ποσταρω καθε αγωνιστικη!
Ιλιον 25%
Χολαργος 25%
Ταυρος 25%
Γαλατσι 25%



77.gif 56.gif 41.gif

QUOTE(basketka*los @ Feb 25 2009, 16:32 ) *
Εγω δινω τις πιθανοτητες με βαση τα μ,εχρι τωρα αποτελεσματα...Το Ιλιον ισως ειναι η μονη ομαδα που δεν εχει κανει γκελα αν και εχει χασει στον Αργοναυτη οπου δε ξερω αν θα χασει αλλος,καθως μεχρι στιγμης ο Ταυρος εχει νικησει...
Ο Χολαργος εχει χασει στα Σπατα οπου ειναι σιγουρα γκελα αλλα εχει κερδισει μεσα στο Γαλατσι,οποτε την καλυπτει τη γκελα...
Το Γαλατσι εχει κανει δυο κακες ηττες στην εδρα του,αλλα εχει κερδισει στον Αρη οπου σιγουρα καποιος θα χασει...Η ηττα απο τον Χολαργο δεν καλυπτεται ενω στη Πεντελη μπορει αν τους κερδισει μεσα στη Πεντελη καθως ολοι εχουν χασει απο αυτττους και μ ξεχνατε οτι οταν θα παει εκει το πρωταθλημα θα τελειωνει!
Ο Ταυρος εχει μια ηττα στο Ηρακλειο που πρεπει να βρει τροπο να την καλυψει,αφου νομιζω οτι δυσκολα θα χασει καποιος αλλος διεκδικητης εκει!
Οποτε απο τα μεχρι τωρα αποτελεσματα νομιζω οτι αν επρεπε να δωσω μικροτερες πιθανοτητες σε καποιον ισως ηταν το Γαλατσι,αλλα δε δινω καθως νομιζω οτι την ηττα απο τη Πεντελη θα την καλυψει στο εκτος και επιπλεον νομιζω οτι η ευνοικη μεταχειριση που τυγχανει απο του ρεφερι δε μου αφηνει περιθωρια να το κανω!



Τι ειναι αυτα τα ατιμα τα παλιο γραπτα ? ? ? μενουν τα ρημαδια ! !
neopen32
Πολύ δουλεμένη ομάδα ο Χολαργός, νίκησε δίκαια το ΝΑΟ (που φαινόταν χωρίς στόχο, ήταν και άστοχος). Η διαιτησία δεν χρειαζόταν να πουσάρει έξυπνα στην αρχή το Χολαργό, και στο τέλος να "ισοφαρίσει" (στην τέταρτη περίοδο κάποια στιγμή τα φάουλ ήταν 1-7). Όπως έχω δει τα πράγματα πιστευω ότι το Ιλιον και ο Χολαργός θα ανέβουν. Οι επόμενες αγωνιστικές είναι φωτιά. Καλή επιτυχία σε όλους και ελπίζω οι τραυματισμοί που διάβασα να είναι επιφανειακοί.
myrwdias 23
το γαλατσι σημερα φανηκε πολυ "λιγο"...κουρασμενοι,χωρις ορεξη και φαντασια στο παιχνιδι του..κριμα γιατι παιζουν πολυ καλοι παιχτες εκει κ δεν ειναι τυχαιο οτι δεν παιζουν καλα τα τελευταια παιχνιδια
basketka*los
Πλεον αλλαζουν μετα απο αυτη την αγωνιστικη οι πιθανοτητες...
Ιλιον 80%
Χολαργος 50%
Ταυρος 35%
Γαλατσι 35%(φιλε μου ποιντγκαρντ νομιζω οτι καπου εχει γινει κουραστικο αυτο με μια τραυματιες,μια αρρωστους να μας λες...και οι υπολοιποι αντιμετωπιζουν δυσκολιες που δεν αναφερονται,ας μεινουν στο καθαρα μπασκετικο κομματι οι σχολιασμοι,μη διαμορφωνουμε αποψεις ετσι)

QUOTE(aionio talento @ Mar 10 2009, 00:54 ) *
77.gif 56.gif 41.gif




Τι ειναι αυτα τα ατιμα τα παλιο γραπτα ? ? ? μενουν τα ρημαδια ! !

Εχεις δικιο και παραδεχομαι τη λαθος εκτιμηση για σας,κατι που θα κανα και ας μη το γραφες...Αλλα νομιζω οτι το θαρρος που εχω να εκφραζω αποψεις και κρισεις και σπανια να πεφτω εξω (αφου τα γραπτα μενουν μπορεις να το δεις) δε πρεπει να αντιμετωπιζεται με ειρωνεια απο τη πλευρα σου...Πολλους απο τους παικτες του Ηρακλειου τους ξερω και προσωπικα και τους εκτιμω ως προς τις ικανοτητες τους,αλλα ηταν μια καθαρα μπασκετικη εκτιμηση απο το τροπο που αγωνιζονται οι δυο ομαδες!Σας αδικησα λοιπον...
3d-razen
QUOTE(basketka*los @ Mar 10 2009, 01:22 ) *
Πλεον αλλαζουν μετα απο αυτη την αγωνιστικη οι πιθανοτητες...
Ιλιον 80%
Χολαργος 50%
Ταυρος 35%
Γαλατσι 35%

Εχεις δικιο και παραδεχομαι τη λαθος εκτιμηση για σας,κατι που θα κανα και ας μη το γραφες...Αλλα νομιζω οτι το θαρρος που εχω να εκφραζω αποψεις και κρισεις και σπανια να πεφτω εξω (αφου τα γραπτα μενουν μπορεις να το δεις) δε πρεπει να αντιμετωπιζεται με ειρωνεια απο τη πλευρα σου...Πολλους απο τους παικτες του Ηρακλειου τους ξερω και προσωπικα και τους εκτιμω ως προς τις ικανοτητες τους,αλλα ηταν μια καθαρα μπασκετικη εκτιμηση απο το τροπο που αγωνιζονται οι δυο ομαδες!Σας αδικησα λοιπον...


Αυτο τι ειναι??αναλυση ποσοστων επι τις εκατο με αναγωγη στα 200?? 69.gif smiley.gif
Οσο το δευτερο σκελος του post,σου βγαζω το καπελο,οχι τοσο για την ουσια οσων λες(αν και ειμαι παιχτης του Ηρακλειου...),αλλα για το οτι ειναι σπανιο καποιος να παραδεχτει ετσι ξεκαθαρα οτι εκανε λαθος και μαλιστα δημοσιως... peace.gif

QUOTE(pointguard @ Mar 9 2009, 23:32 ) *
Apla krima gia to galatsi se ena paixnidi me 4 paixtes na exoun 40 pureto kai eno h diafora htan 15 - 20 pontous..

Κατσε ρε αρχηγε μου...και οι αλλοι που παιζουν ψυχη δεν εχουν και αυτοι?Σε πληροφορω οτι και απουσια απο τραυματισμο υπηρχε και βασικοτατος παικτης επισης με 40 πυρετο+καποιο αλλο προβλημα που προεκυψε τελευταια στιγμη στην ομαδα του Ηρακλειου.
Η διαφορα ομως,δεν καλυφθηκε απο μονη της,ξερεις...
Κατι πρεπει να εγινε μεσα στο γηπεδο για να γινει το +15,+20 στο τελος -6....
εκτος και αν ο πυρετος τους ανεβηκε στο ημιχρονο.... blink.gif
CALGON
ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 88-67 (52-36)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΕΦΤΙΚΗΣ-ΜΠΟΥΚΑΣ

ΧΟΛΑΡΓΟΣ(ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ 8(2), ΤΣΙΩΜΟΣ 8(1), ΣΤΑΘΑΤΟΣ 7, ΜΗΤΡΟΥ 13, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 2, ΜΠΑΛΤΑΣ,
ΡΩΣΣΗΣ 6, ΜΑΝΤΖΙΟΣ 7, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 8(1), ΠΟΥΛΗΣ 18(4), ΣΙΟΥΤΗΣ 5, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 6

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ(ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ) ΜΠΑΡΤΖΟΣ, ΜΑΝΤΖΙΟΣ 1, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 6(1), ΜΑΚΡΗΣ 24, ΜΑΝΙΑΤΗΣ 12,
ΜΑΓΕΙΡΑΣ 3, ΧΑΡΤΟΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΑΤΤΙΚΟΣ, ΚΟΡΙΖΗΣ 15, ΤΖΕΜΗΣ 6
pointguard
Re paidia profanos paixame asxhma kai xasame apla anefera auto gia ton pureto giati htan arrostoi o theodoridhs k o tassiopoulos pou theoro oti einai autoi pou kanoun thn diafora sthn kathgoria se o, ti afora thn periferia. Ego gia paradeigma hmouna mia xara sthn ygeia mou opote den psaxno gia dikaiologies. To hrakleio evale k duskola sout apo makrya kai ekane k polu kalo teleytaio 15 lepto.den eipa tpt gia diathsies h adikia. Sygxarhthria sto hrakleio
BASKETFUN
καλημερα σε ολους!!!Ειχα καιρο να γραψω αλλα με αφορμη ο χτεσινο παιχνιδι δε μπορουσα να κανω και αλλιως.Χτες χασαμε απο τον Αργοναυτη.Δεν θελω να σταθω στα περι του αγωνα και για το ποιος επαιξε καλυτερα ή οχι.Θελω να σταθω στην απαραδεκτη σταση των διαιτητων οι οποιοι νομιζαν οτι ηταν διαιτητες αλλου επιπεδου.Και σε θεμα σφυριγματος αλλα πανω απο ολα θεμα συμπεριφορας.
Ειδικα ο ενας νομιζω Τσονας λεγεται δεν εχω ξαναδει ποιο απαραδεκτο διαιτητη τα τευλευταια χρονια ο οποιος επειδη καναμε μια διαμαρτυρια στην αρχη του παιχνιδιου δεν μας εδωσε ουτε ενα σφιριγμα μετα, με αποκορυφωμα 2φασεις στις οποιες γελαγε ολο το γηπεδο μαζι του.Μεχρι και οι παιχτες του Αργοναυτη και προς τιμην τους παραδεχονταν οτι ειχαν βγαλει οι ιδιοι τη μπαλα αουτ.Καλα θα ηταν να σταλει στον εν λογω "κυριο" το dvd του αγωνα για να γελασει και αυτος με τα σφυριγματα του.
Καλο θα ειναι τα οποιαδηποτε υπαρξιακα προβληματα και κομπλεξισμους εχουν οι διαιτητες να τα αφηνουν εκτος παιχνδιου και οχι να προσπαθουν να γινουν οι πρωταγωνιστες των παιχνιδιων.Γιατι και στο κατω κατω το χτεσινο παιχνιδι ηταν αδιαφορο και για τους 2 και εγιναν ρεζιλι τσαμπα.
Και παλι συγχαρητηρια για τι νικη της Ραφηνας και καλη συνεχεια.
assistant
Καλησπερα σε ολους.Μετα τα χθεσινα πιστεω οτι το Ιλιον πρεπει ν αυτοκτονησει για να μην ανεβει εστω και σαν δευτερο (και τουλαχιστον μεχρι τωρα δεν εχει δειξει τασεις αυτοχειριας).Ο δε Χολαργος δειχνει να φορμαρεται στην πιο καταλληλη περιοδο και νομιζω πως κραταει την τυχη του στα χερια του.Καλη συνεχεια σε ολους.
rover6
QUOTE(CALGON @ Mar 10 2009, 07:08 ) *
ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 88-67 (52-36)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΕΦΤΙΚΗΣ-ΜΠΟΥΚΑΣ

ΧΟΛΑΡΓΟΣ(ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ 8(2), ΤΣΙΩΜΟΣ 8(1), ΣΤΑΘΑΤΟΣ 7, ΜΗΤΡΟΥ 13, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 2, ΜΠΑΛΤΑΣ,
ΡΩΣΣΗΣ 6, ΜΑΝΤΖΙΟΣ 7, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 8(1), ΠΟΥΛΗΣ 18(4), ΣΙΟΥΤΗΣ 5, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 6

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ(ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ) ΜΠΑΡΤΖΟΣ, ΜΑΝΤΖΙΟΣ 1, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 6(1), ΜΑΚΡΗΣ 24, ΜΑΝΙΑΤΗΣ 12,
ΜΑΓΕΙΡΑΣ 3, ΧΑΡΤΟΜΑΤΖΙΔΗΣ, ΑΤΤΙΚΟΣ, ΚΟΡΙΖΗΣ 15, ΤΖΕΜΗΣ 6

θα παρεις και φετος δαχτυλιδι ? smiley.gif

να δω μετα τι θα κανεις στην γ.

υ γ
σε εχω ετοιμο με δυο παικτες πολυ καλους για τη γ εθνικη, τραινο λεμε.
CALGON
QUOTE(rover6 @ Mar 10 2009, 14:21 ) *
θα παρεις και φετος δαχτυλιδι ? smiley.gif

να δω μετα τι θα κανεις στην γ.

υ γ
σε εχω ετοιμο με δυο παικτες πολυ καλους για τη γ εθνικη, τραινο λεμε.

να είσαι καλά Νίκο, αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμα
basketka*los
QUOTE(3d-razen @ Mar 10 2009, 03:24 ) *
Αυτο τι ειναι??αναλυση ποσοστων επι τις εκατο με αναγωγη στα 200?? 69.gif smiley.gif

Σου βαζω ενα αστειο προβλημα μαθηματικων Γ'Λυκειου στο θεμα πιθανοτητων...
Εχουμε τεσσερις ομαδες την Α,Β,Γ,Δ...Αυτες οι ομαδες διεκδικουν τις δυο πρωτες θεσεις(απο τις τεσσερις) για να ανεβουν κατηγορια!Αν υποθεσουμε οτι η Α εχει καταλαβει μαθηματικα την μια απο τις δυο θεσεις,να μου βρειτε το ποσοστο επι τοις εκατο για ολες τις ομαδες να καταλαβουν μια απο τις δυο θεσεις,αν υποθεσουμε οτι η Γ,Δ εχουν ισες πιθανοτητες και η Β εχει 50%...
Ειναι πολυ απλο,αν δε ξερεις ρωτα να σου πουν τους τροπους επιλυσης και θα καταλαβεις πολλα!
ilion_player
Πολλά σχόλια για διαιτησία και μάλιστα χωρίς να κατηγορούνται οι αντίπαλοι. Να δω πότε θα γίνει κάτι με το θέμα. Ρε υπεύθυνοι αφήστε τα παιδιά να παίξουν το μπασκετάκι τους τουλάχιστον μια χρονιά ή έστω βγείτε εκ των υστέρων και παραδεχτείτε τυχόν λάθη που έχετε κάνει μπας και γίνει κάτι καλό.
rover6
QUOTE(CALGON @ Mar 10 2009, 19:08 ) *
να είσαι καλά Νίκο, αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμα

δεν σε φοβαμαι τα εχεις περασει αυτα δεν εισαι πρωταρης.
Jabar
QUOTE(basketka*los @ Mar 10 2009, 20:11 ) *
Σου βαζω ενα αστειο προβλημα μαθηματικων Γ'Λυκειου στο θεμα πιθανοτητων...
Εχουμε τεσσερις ομαδες την Α,Β,Γ,Δ...Αυτες οι ομαδες διεκδικουν τις δυο πρωτες θεσεις(απο τις τεσσερις) για να ανεβουν κατηγορια!Αν υποθεσουμε οτι η Α εχει καταλαβει μαθηματικα την μια απο τις δυο θεσεις,να μου βρειτε το ποσοστο επι τοις εκατο για ολες τις ομαδες να καταλαβουν μια απο τις δυο θεσεις,αν υποθεσουμε οτι η Γ,Δ εχουν ισες πιθανοτητες και η Β εχει 50%...
Ειναι πολυ απλο,αν δε ξερεις ρωτα να σου πουν τους τροπους επιλυσης και θα καταλαβεις πολλα!

Aφού η Α έχει ανέβει σίγουρα η διεκδικούμενη θέση είναι μία.Τα ποσοστά είναι β=50%γ=25%δ=25%.
Δηλαδή το ποσοστό της Α στη μία θέση είναι 100% και των άλλων από 0%
στην άλλη θέση το ποσοστό της Α είναι 0 και των άλλων τα προηγούμενα.
1=1/α+1/β+1/γ+1/δ οταν 1/α=1 τα υπόλοιπα 0 όταν 1/α=0 τα υπόλοιπα 1
Τώρα βέβαια είμαι γέρος και αυτά με απασχολούσαν πριν κάτι αιώνες και επιπλέον έχω άλλη ειδικότητα αλλά το βρίσκω ενδιαφέρον ας μας διαφωτίσει κάποιος μαθηματικός.

QUOTE(ilion_player @ Mar 10 2009, 20:46 ) *
Πολλά σχόλια για διαιτησία και μάλιστα χωρίς να κατηγορούνται οι αντίπαλοι. Να δω πότε θα γίνει κάτι με το θέμα. Ρε υπεύθυνοι αφήστε τα παιδιά να παίξουν το μπασκετάκι τους τουλάχιστον μια χρονιά ή έστω βγείτε εκ των υστέρων και παραδεχτείτε τυχόν λάθη που έχετε κάνει μπας και γίνει κάτι καλό.

Η κρίση στη διαιτησία είναι και υποκειμενική.Π.χ. οι φίλοι του ΝΑΟ είδαν διαιτησία να κλείνει προς Χολαργό,εγώ ειλικρινα
με 47 φάουλ εναντίον του ΚΟΧ 27 υπέρ ΝΑΟ είδα φυσιολογική εύνοια σε κάποιον που χάνει δηλ υπέρ του ΝΑΟ.Το ματς ήταν 9-1, 15-3 52-36 ημ.δηλ. δεν υπήρξε πουθενά επαφή.Αρα λοιπόν την ίδια διαιτησία την αντιληφθήκαμε διαφορετικά.
Αυτό από μόνο του κάνει το έργο των διαιτητών δύσκολο.
Φέτος όμως με τις επεξηγήσεις και τις ερμηνείες τους έχουν δώσει υπερβολικές αρμοδιότητες και έχουν κάνει την παρέμβαση τους καθοριστική και οδηγούν το άθλημα σε άσχημο αντιμπασκετικό ρυθμό.Θα πρέπει να αναθεωρηθούν αρκετά πράγματα,πιθανόν ένας διαιτητής πολύ καλός με τις καινούριες ερμηνείες να γίνεται καλύτερος, αλλά σε έναν μέτριας εμπειρίας να βάζουμε αξεπέραστα εμπόδια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.