Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
CALGON
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ :76-95

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ :21-19,38-40,51-61,76-95

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ :ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ - ΚΟΝΤΑΡΑΤΟΣ

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ : (ΚΩΛΕΤΣΗΣ) : ΚΟΥΤΣΩΝΑΣ 2, ΒΛΑΧΟΝΑΤΣΙΟΣ 3(1), ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ 2, ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ 10, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 29(5)
ΓΙΑΤΡΑΚΟΣ, ΣΑΚΑΡΑΚΗΣ 2, ΤΑΣΙΟΣ 4, ΤΣΟΥΡΗΣ 4, ΡΑΛΛΑΤΟΣ 6, ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ 14

ΧΟΛΑΡΓΟΣ sad.gifΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) :ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ, ΤΣΙΩΜΟΣ 2, ΣΤΑΘΑΤΟΣ 14(2), ΜΗΤΡΟΥ 25(3), ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ 2, ΣΚΕΜΠΗ
ΜΑΝΤΖΙΟΣ, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 25(4), ΠΟΥΛΗΣ 9(3), ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 5, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 13
Jabar
QUOTE(soouza @ Dec 9 2008, 00:26 ) *
Καλησπέρα σας. smiley.gif

Ο Άρης κέρδισε την Εφοα με 76-47 σε ένα πολύ καλό ματς από την πλευρά του Άρη.Ο αγώνας δε χρίζει κάποιου σχολίου γιατί ήταν παράσταση για ένα ρόλο.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif

Την προηγούμενη βδομάδα ο Αρης είχε κερδίσει 50-44.Πήρα λοιπόν τον φίλο μου τον Κακαλιά και ρώτησα γιατί μου έκανε η εντύπωση το χαμηλό σκορ.Μου είπε ότι από το καλοκαίρι διαβάζει κάτι βιβλία με άμυνα.Με τα πολλά φαίνεται ότι έμαθε κάτι.Τώρα έχει αγοράσει κάτι για επίθεση, νομίζω ότι σε καμμιά 8αριά αγωνιστικές θα φτάσει και τους 75 smiley.gif
penetration
QUOTE(Jabar @ Dec 9 2008, 10:16 ) *
Την προηγούμενη βδομάδα ο Αρης είχε κερδίσει 50-44.Πήρα λοιπόν τον φίλο μου τον Κακαλιά και ρώτησα γιατί μου έκανε η εντύπωση το χαμηλό σκορ.Μου είπε ότι από το καλοκαίρι διαβάζει κάτι βιβλία με άμυνα.Με τα πολλά φαίνεται ότι έμαθε κάτι.Τώρα έχει αγοράσει κάτι για επίθεση, νομίζω ότι σε καμμιά 8αριά αγωνιστικές θα φτάσει και τους 75 smiley.gif

αν και οι μερες ειναι δυσκολες φιλε Jabar αυτο που γραφω παρακατω ειναι 100/100 αληθινο και το δινω στο τοπικ της Α εσκα, ενω αφορα ομαδα της Β.
Προεδρος ομαδας της Β εσκα αποφασισε και εχει καθε δικαιωμα γιαυτο να απομακρυνει τον προπονητη. Η απολυση ομως εγινε δυο ημερες μετα τον αγωνα της ομαδας με SMS. παρακατω δινω ακριβως το περιεχομενο του SMS χωρις να αναφερω ονοματα. Δε ξερω αν ειναι για γελια, παντως στα τοσα χρονια στα γηπεδα δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου παρομοιος τροπος απολυσης. νομιζω οτι το SMS πρεπει να παρει την δημοσιοτητα που του αρμοζει. τα σχολια δικα σας:

"COACH ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΟΜΑΔΑΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΘΕΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΟΜΑΔΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ. Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ Κ. ....., ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΤΕ. Ο .......(ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ) ΑΝΑΖΗΤΑ ΝΕΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΟΜΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΠΡΟΕΔΡΟΥ."
Jabar
QUOTE(penetration @ Dec 9 2008, 11:06 ) *
αν και οι μερες ειναι δυσκολες φιλε Jabar αυτο που γραφω παρακατω ειναι 100/100 αληθινο και το δινω στο τοπικ της Α εσκα, ενω αφορα ομαδα της Β.
Προεδρος ομαδας της Β εσκα αποφασισε και εχει καθε δικαιωμα γιαυτο να απομακρυνει τον προπονητη. Η απολυση ομως εγινε δυο ημερες μετα τον αγωνα της ομαδας με SMS. παρακατω δινω ακριβως το περιεχομενο του SMS χωρις να αναφερω ονοματα. Δε ξερω αν ειναι για γελια, παντως στα τοσα χρονια στα γηπεδα δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου παρομοιος τροπος απολυσης. νομιζω οτι το SMS πρεπει να παρει την δημοσιοτητα που του αρμοζει. τα σχολια δικα σας:

"COACH ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΟΜΑΔΑΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΘΕΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΟΜΑΔΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ. Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ Κ. ....., ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΤΕ. Ο .......(ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ) ΑΝΑΖΗΤΑ ΝΕΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΟΜΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΠΡΟΕΔΡΟΥ."

Και εδώ που το έγραψες πάλι θα καταλάβουμε την ομάδα.Η τεχνολογία προχωρά ο πρόεδρος έμαθε τώρα το SMS,σε λίγο μέσω internet,msn,face book.Εχω προσφορά από το Λύκο να αναλάβει.Θα έχει απόλυτη επικοινωνία με τον πρόεδρο.
Jabar
10η Αγωνιστική
ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 69-71
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 76-47
ΚΕΡΑΤΕΑΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 53-68
ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 82-75
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 79-86
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 70-66
ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 76-95
ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 46-69

Βαθμολογία
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 19, ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 18,ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 17, ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 17, ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 17, ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 16 ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 16 ,ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 16,ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 16
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 15,ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 14,ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 14,ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 12, ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 12,ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 11
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 10
Jabar
QUOTE(penetration @ Dec 9 2008, 11:06 ) *
αν και οι μερες ειναι δυσκολες φιλε Jabar αυτο που γραφω παρακατω ειναι 100/100 αληθινο και το δινω στο τοπικ της Α εσκα, ενω αφορα ομαδα της Β.
Προεδρος ομαδας της Β εσκα αποφασισε και εχει καθε δικαιωμα γιαυτο να απομακρυνει τον προπονητη. Η απολυση ομως εγινε δυο ημερες μετα τον αγωνα της ομαδας με SMS. παρακατω δινω ακριβως το περιεχομενο του SMS χωρις να αναφερω ονοματα. Δε ξερω αν ειναι για γελια, παντως στα τοσα χρονια στα γηπεδα δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου παρομοιος τροπος απολυσης. νομιζω οτι το SMS πρεπει να παρει την δημοσιοτητα που του αρμοζει. τα σχολια δικα σας:

"COACH ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΟΜΑΔΑΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΘΕΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΟΜΑΔΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ. Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ Κ. ....., ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΤΕ. Ο .......(ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ) ΑΝΑΖΗΤΑ ΝΕΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΟΜΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΠΡΟΕΔΡΟΥ."

Εχεις σκεφτεί μετά από τόσα χρόνια που κάθεσαι, εκτός από γυναικείο να αναλάβεις και αντρικό.Εκτός αν θέλεις να σε πάρω βοηθό σε αυτή την ομάδα μου έστειλε sms ο πρόεδρος
Steryios
QUOTE(penetration @ Dec 9 2008, 11:06 ) *
αν και οι μερες ειναι δυσκολες φιλε Jabar αυτο που γραφω παρακατω ειναι 100/100 αληθινο και το δινω στο τοπικ της Α εσκα, ενω αφορα ομαδα της Β.
Προεδρος ομαδας της Β εσκα αποφασισε και εχει καθε δικαιωμα γιαυτο να απομακρυνει τον προπονητη. Η απολυση ομως εγινε δυο ημερες μετα τον αγωνα της ομαδας με SMS. παρακατω δινω ακριβως το περιεχομενο του SMS χωρις να αναφερω ονοματα. Δε ξερω αν ειναι για γελια, παντως στα τοσα χρονια στα γηπεδα δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου παρομοιος τροπος απολυσης. νομιζω οτι το SMS πρεπει να παρει την δημοσιοτητα που του αρμοζει. τα σχολια δικα σας:

"COACH ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΟΜΑΔΑΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΘΕΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΟΜΑΔΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ. Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ Κ. ....., ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΤΕ. Ο .......(ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ) ΑΝΑΖΗΤΑ ΝΕΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΟΜΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΠΡΟΕΔΡΟΥ."

Μα καλά δε ντρέπεσαι καθόλου?Μηδέν αξιοπρέπεια?Με κάτι τέτοιους σαν και σένα το άθλημα που όλοι αγαπάμε βυθίζεται στον πυθμένα της θάλλασας...Αφού είναι προφανές άλλωστε ότι ο εν λόγω πρόεδρος δεν είχε μονάδες για το τηλεφώνημα
γιαυτό έστειλε sms!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aχ...και μετά μου λένε να το κόψω.Φανταστείτε είμαι από το΄88 επίσημα με δελτίο στα γήπεδα και ακόμα δεν τα έχω δει όλα,ούτε και τα έχω ακούσει...Μάλιστα...άκουσα και κάτι ''διαφορετικό''...χωρίς περαιτέρω σχόλια...
Έτσι από περιέργεια φίλε μου αν θες στείλε μου με ένα pm το όνομα της ομάδας αυτής που ανάφερες.
basketka*los
Πηγα χθες και παρακολουθησα το ντερμπι πρωτοπορων της κατηγοριας και θα μπορουσα να το χαρακτηρισω ιδιαιτερα ενδιαφερον αν και θεωρω οτι το Γαλατσι φαινοταν οτι ευκολα η δυσκολα θα επικρατουσε...Οχι επειδη εδειχνε τοσο ανωτερο,αλλα επειδη εχει παικτες που ξερουν να παιζουν τις θεσεις τους και κυριως στη θεση 4 κ 5,οπου πασχουν οι περισσοτερες ομαδες της κατηγοριας!Βεβαια εκτος αυτου νομιζω οτι ο κυριος λογος της πορειας αυτης της ομαδας(χχωρις να εχω παρακολουθησει πολλους αγωνες της,μολις αλλον ενα)ειναι ο Θεοδωριδης που ειναι πολυτελεια για τη κατηγορια και κανει τη διαφορα.Για το Ιλιον ειδα αυτα που εχω ξαναπει,οχι ιδιαιτερη βοηθεια απο το παγκο,εναν Παπαλουκα που νιωθεις στιγμες να μπορει να κρατησει την ομαδα μονος του και αλλες στιγμες να τα διαλυει ολα και γενικα παικτες καλους αλλα χωρις να νιωθεις ασφαλεια οταν την εχει στα χερια του καποιος!Συμπερασματικα βεβαια θα λεγα οτι το επιπεδο καθε χρονο πεφτει πολυ...Σκεφτειτε ντερμπι πρωτοπορων αλλων ετων!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Jabar @ Dec 9 2008, 13:25 ) *
Και εδώ που το έγραψες πάλι θα καταλάβουμε την ομάδα.Η τεχνολογία προχωρά ο πρόεδρος έμαθε τώρα το SMS,σε λίγο μέσω internet,msn,face book.Εχω προσφορά από το Λύκο να αναλάβει.Θα έχει απόλυτη επικοινωνία με τον πρόεδρο.

Εγω αναλαμβανω μονο σαν μεγαλομετοχος.
champion
QUOTE(CALGON @ Dec 9 2008, 07:40 ) *
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ :76-95

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ :21-19,38-40,51-61,76-95

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ :ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ - ΚΟΝΤΑΡΑΤΟΣ

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ : (ΚΩΛΕΤΣΗΣ) : ΚΟΥΤΣΩΝΑΣ 2, ΒΛΑΧΟΝΑΤΣΙΟΣ 3(1), ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ 2, ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ 10, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 29(5)
ΓΙΑΤΡΑΚΟΣ, ΣΑΚΑΡΑΚΗΣ 2, ΤΑΣΙΟΣ 4, ΤΣΟΥΡΗΣ 4, ΡΑΛΛΑΤΟΣ 6, ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ 14

ΧΟΛΑΡΓΟΣ sad.gifΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) :ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ, ΤΣΙΩΜΟΣ 2, ΣΤΑΘΑΤΟΣ 14(2), ΜΗΤΡΟΥ 25(3), ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ 2, ΣΚΕΜΠΗ
ΜΑΝΤΖΙΟΣ, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 25(4), ΠΟΥΛΗΣ 9(3), ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 5, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 13

βροχη τα τριποντα!! δε πιστευω να εγινε κανα εγκλημα κ να επαιξε ζωνη η νικη
αφου το χολαργο καλυτερα να μη παιξεις καθολου αμυνα παρα να το
παιξεις ζωνη
3d-razen
Η νικη της Ενωσης Ηρακλειου-Περα εγινε κοντρα σε 6,5 παιχτες.Το 0,5 γιατι ο ενας "παικτης",ενω "επαιζε" καλα σχεδον σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου,μισο λεπτο πριν την ληξη του παιχνιδιου,οταν δηλαδη κρινοταν το αποτελεσμα,με μια αποφαση του εδειξε εμφανως τις προθεσεις του... 68.gif
Δεν αναφερομαι ποτε σε τετοια θεματα,αλλα αυτη τη φορα δεν αντεξα.Και δεν προκειται να το αναλυσω περισσοτερο αυτο που λεω.Απλα ειχα την αναγκη να πω δημοσιως αυτα που εβλεπα και δεν πιστευα εχθες μεσα στο γηπεδο. blink.gif
champion
QUOTE(3d-razen @ Dec 9 2008, 14:27 ) *
Η νικη της Ενωσης Ηρακλειου-Περα εγινε κοντρα σε 6,5 παιχτες.Το 0,5 γιατι ο ενας "παικτης",ενω "επαιζε" καλα σχεδον σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου,μισο λεπτο πριν την ληξη του παιχνιδιου,οταν δηλαδη κρινοταν το αποτελεσμα,με μια αποφαση του εδειξε εμφανως τις προθεσεις του... 68.gif
Δεν αναφερομαι ποτε σε τετοια θεματα,αλλα αυτη τη φορα δεν αντεξα.Και δεν προκειται να το αναλυσω περισσοτερο αυτο που λεω.Απλα ειχα την αναγκη να πω δημοσιως αυτα που εβλεπα και δεν πιστευα εχθες μεσα στο γηπεδο. blink.gif

ειναι δηλαδη μια ωραια ατμοσφαιρα στο ταυρο...

QUOTE(penetration @ Dec 9 2008, 09:06 ) *
αν και οι μερες ειναι δυσκολες φιλε Jabar αυτο που γραφω παρακατω ειναι 100/100 αληθινο και το δινω στο τοπικ της Α εσκα, ενω αφορα ομαδα της Β.
Προεδρος ομαδας της Β εσκα αποφασισε και εχει καθε δικαιωμα γιαυτο να απομακρυνει τον προπονητη. Η απολυση ομως εγινε δυο ημερες μετα τον αγωνα της ομαδας με SMS. παρακατω δινω ακριβως το περιεχομενο του SMS χωρις να αναφερω ονοματα. Δε ξερω αν ειναι για γελια, παντως στα τοσα χρονια στα γηπεδα δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου παρομοιος τροπος απολυσης. νομιζω οτι το SMS πρεπει να παρει την δημοσιοτητα που του αρμοζει. τα σχολια δικα σας:

"COACH ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΟΜΑΔΑΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΘΕΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΟΜΑΔΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ. Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ Κ. ....., ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΤΕ. Ο .......(ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ) ΑΝΑΖΗΤΑ ΝΕΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΟΜΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΠΡΟΕΔΡΟΥ."

εψαξα στα ποστ της β εσκα κ δε βρηκα τιποτα.εχουμε πληροφοριες για τη κατασταση,εστω κ σε πμ
3d-razen
QUOTE(champion @ Dec 9 2008, 15:46 ) *
ειναι δηλαδη μια ωραια ατμοσφαιρα στο ταυρο...


Με μια αποφαση ειπα,οχι μια ενεργεια...Νομιζα οτι ηταν σαφες σε ποιους extra παικτες αναφερομουν,περα απο την εκαστοτε πενταδα του Ταυρου. peace.gif
champion
QUOTE(3d-razen @ Dec 9 2008, 15:04 ) *
Με μια αποφαση ειπα,οχι μια ενεργεια...Νομιζα οτι ηταν σαφες σε ποιους extra παικτες αναφερομουν,περα απο την εκαστοτε πενταδα του Ταυρου. peace.gif

παντως αν δε κανω λαθος απο το ταυρο καποιος ελεγε το καλοκαιρι στο ποστ
των μεταγραφων οτι αναλαμβανει την ευθυνη της ανοδου κ του καλου κλιματος.
μεσα και στα 2 ειναι παντως ακομα κ το παλευει να τα καταφερει smiley.gif smiley.gif smiley.gif
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Mitsaras7
QUOTE(ilion_player @ Dec 9 2008, 01:45 ) *
Το ντέρμπυ της αγωνιστικής έληξε με νικητή το Γαλάτσι με 82 - 75. Μια μέτρια εμφάνιση της Ένωσης Ιλίου ιδιαίτερα στην άμυνα αλλά και μια πολύ καλή εμφάνιση από το Γαλάτσι ιδιαίτερα στις προσπάθειες 3 πόντων. Πρέπει να μπήκαν τουλάχιστον 5 καθοριστικά τρίποντα από απόσταση 7,50 ως 9 μέτρων. Πολύ καυτή ατμόσφαιρα στην κερκίδα αντάξια της σημασίας του αγώνα και πολύ σωστή αντίδραση παράγοντα(δεν γνωρίζω σίγουρα) του Γαλατσίου να παρέμβει μόλις τα πράγματα πήγαν να στραβώσουν. Συγχαρητήρια στο Γαλάτσι για την νίκη και την πρώτη θέση (προς το παρόν) και όσο για την ομάδα μου δεν έγινε και η συντέλεια του κόσμου. Χάθηκε ένα παιχνίδι αλλά το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα. Μαθαίνουμε από τα λάθη και συνεχίζουμε δυνατά για την άνοδο.

Νομιζω οτι στοχος καθε ομαδας ειναι 1ον η σωτηρια,2ον η αξιοπρεπης θεση κ εμφανισεις...κ 3ο κ τελευταιο η ανοδος...Δε μπορεις να πεις στα παιδια της Ενωσης ξαφνικα φετος οτι ο στοχος ειναι η Γ'Εθνικη...Αυτο ερχεται στη πορια της χρονιας με τα αποτελεσματα κ τη συνεχεια....Ειναι πολυ νωρις ακομα μιας κ υπαρχουν πολλα παραδειγματα ομαδων ''τρενων'' που στον β' γυρο για διαφορους λογους αρχιζουν κ χανουν ματς...Ο νοων νοειτω....
-Να σου θυμησω τι γινεται τα τελευταια χρονια στη γειτονικη σου ομαδα τον ΑΡΗ...παντα ηταν στις πρωτες θεσεις κ στα φαβορι....Αλλααα......
pointguard
Φίλε greer ήμουνα καταπληκτικός.. φώναξα χειροκρότησα και πανηγύρισα, με πατερίτσες!!
tessari
QUOTE(Jabar @ Dec 9 2008, 13:17 ) *
Εχεις σκεφτεί μετά από τόσα χρόνια που κάθεσαι, εκτός από γυναικείο να αναλάβεις και αντρικό.Εκτός αν θέλεις να σε πάρω βοηθό σε αυτή την ομάδα μου έστειλε sms ο πρόεδρος

Jabar σε βλέπω πολύ ανεβασμένο και δεν ξέρω γιατί. Πρόσεχε να μην την ξαναπάθεις. όσον αφορά για το post αυτόν που ψάχνεις, παρά τις αναμφισβήτητες ντετεκτιβικές σου ικανότητες δεν θα το βρεις.
kubuthug
QUOTE(pointguard @ Dec 9 2008, 19:16 ) *
Φίλε greer ήμουνα καταπληκτικός.. φώναξα χειροκρότησα και πανηγύρισα, με πατερίτσες!!

ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ???ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ...
ilion_player
QUOTE(Mitsaras7 @ Dec 9 2008, 17:06 ) *
Νομιζω οτι στοχος καθε ομαδας ειναι 1ον η σωτηρια,2ον η αξιοπρεπης θεση κ εμφανισεις...κ 3ο κ τελευταιο η ανοδος...Δε μπορεις να πεις στα παιδια της Ενωσης ξαφνικα φετος οτι ο στοχος ειναι η Γ'Εθνικη...Αυτο ερχεται στη πορια της χρονιας με τα αποτελεσματα κ τη συνεχεια....Ειναι πολυ νωρις ακομα μιας κ υπαρχουν πολλα παραδειγματα ομαδων ''τρενων'' που στον β' γυρο για διαφορους λογους αρχιζουν κ χανουν ματς...Ο νοων νοειτω....
-Να σου θυμησω τι γινεται τα τελευταια χρονια στη γειτονικη σου ομαδα τον ΑΡΗ...παντα ηταν στις πρωτες θεσεις κ στα φαβορι....Αλλααα......


Δεν διαφωνώ με το σκεπτικό σου και μάλιστα θεωρώ πολύ καλή την ιεράρχηση των στόχων έτσι όπως την έθεσες. Θα μπορούσα να σου πω ότι απλά εκφράζω ευσεβείς πόθους στο post για το θέμα "άνοδος στη Γ' εθνική". Όμως επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου, σου θυμίζω ότι είμαι μέλος στο Δ.Σ. της Ένωσης (έστω και αναπληρωματικό) και μέλος της επιτροπής δημοσίων σχέσεων και χορηγιών της ομάδας πράγμα που σημαίνει ότι είμαι σε θέση να γνωρίζω τους στόχους της ομάδας για φέτος μια και ήμουν ένας από αυτούς που τους αποφάσισαν. Όσο για τους παίκτες της ομάδας μια και τους ξέρεις μπορείς να τους ρωτήσεις πόσο κοντά τους είμαι, πόσο με εμπιστεύονται και τι πιστεύουν για τον στόχο της ανόδου που προανέφερα. Το παράδειγμα του Άρη είναι σωστό και υπάρχει και πιο πρόσφατο και κοντινό σε μας. Η ομάδα πέρυσι στον πρώτο γύρω ήταν από τα φαβορί για άνοδο και τελικά τερμάτισε εκτός θέσεων ανόδου αλλά σε αξιοπρεπέσταση για τους αρχικούς στόχους θέση. Αυτό δεν σημαίνει κάτι για φέτος. Αντίθετα πιστεύω ότι ίσως ήρθε η ώρα μετά από πολύ καιρό το Ίλιον να βάλει μια ομάδα σε εθνική κατηγορία. Τα φόντα και τους ανθρώπους που νοιάζονται πιστεύω ότι τα έχει.
tasos
QUOTE(kubuthug @ Dec 9 2008, 07:19 ) *
ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ 10...


Συγχαρητηρια στην ομαδα μου για την νικη .Τα παιδια ειχαν αγχος γιατι δεν μας επερνε αλλο αποτελεσμα πλην της νικης..
Την Δευτερα παιζουμε εντος με Γαλατσι..σε ενα ντερμπυ απο τα παλια!Η θεση της ομαδας μου ειναι εντελως πλασματικη και πιστευω οτι μπορουμε την νικη επι του πρωτοπορου.
exeteplaka
QUOTE(champion @ Dec 9 2008, 15:46 ) *
εψαξα στα ποστ της β εσκα κ δε βρηκα τιποτα.εχουμε πληροφοριες για τη κατασταση,εστω κ σε πμ


Γιατι τοση αγωνια φιλε champion για το ποια ομαδα εχει μπει σε διαδικασια αναζητησης προπονητη, ειναι απλη περιεργια η μηπως επαγγελματικο ενδιαφερον?

βροχη τα τριποντα!! δε πιστευω να εγινε κανα εγκλημα κ να επαιξε ζωνη η νικη
αφου το χολαργο καλυτερα να μη παιξεις καθολου αμυνα παρα να το
παιξεις ζωνη

Και αυτο το σχολιο απο το φιλο champion μηπως ομως δεν αναρωτιεσαι αν εγινε κανα εγλημα αλλα το ειδες με τα ματια σου γιατι ησουν εκει και απλα το αναφερεις? Λεω εγω τωρα κατι για να να γινουμε πιο ωραια ατμοσφαιρα απο ταυρο οπως λες και εσυ που και εκει ασχολεισαι οταν δεν πανε καλα τα πραγματα.


Καλη συνεχεια σε ολους, απλα αν μπορεις λιγο πιο διακριτικα καλε φιλε.
champion
QUOTE(ilion_player @ Dec 9 2008, 19:27 ) *
Δεν διαφωνώ με το σκεπτικό σου και μάλιστα θεωρώ πολύ καλή την ιεράρχηση των στόχων έτσι όπως την έθεσες. Θα μπορούσα να σου πω ότι απλά εκφράζω ευσεβείς πόθους στο post για το θέμα "άνοδος στη Γ' εθνική". Όμως επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου, σου θυμίζω ότι είμαι μέλος στο Δ.Σ. της Ένωσης (έστω και αναπληρωματικό) και μέλος της επιτροπής δημοσίων σχέσεων και χορηγιών της ομάδας πράγμα που σημαίνει ότι είμαι σε θέση να γνωρίζω τους στόχους της ομάδας για φέτος μια και ήμουν ένας από αυτούς που τους αποφάσισαν. Όσο για τους παίκτες της ομάδας μια και τους ξέρεις μπορείς να τους ρωτήσεις πόσο κοντά τους είμαι, πόσο με εμπιστεύονται και τι πιστεύουν για τον στόχο της ανόδου που προανέφερα. Το παράδειγμα του Άρη είναι σωστό και υπάρχει και πιο πρόσφατο και κοντινό σε μας. Η ομάδα πέρυσι στον πρώτο γύρω ήταν από τα φαβορί για άνοδο και τελικά τερμάτισε εκτός θέσεων ανόδου αλλά σε αξιοπρεπέσταση για τους αρχικούς στόχους θέση. Αυτό δεν σημαίνει κάτι για φέτος. Αντίθετα πιστεύω ότι ίσως ήρθε η ώρα μετά από πολύ καιρό το Ίλιον να βάλει μια ομάδα σε εθνική κατηγορία. Τα φόντα και τους ανθρώπους που νοιάζονται πιστεύω ότι τα έχει.

κοσμει το φορουμ η παρουσια σου.στο παιχνιδι με το γαλατσι ηταν 2 με καμερα,ποιος ησουν?

QUOTE(exeteplaka @ Dec 9 2008, 22:40 ) *
Γιατι τοση αγωνια φιλε champion για το ποια ομαδα εχει μπει σε διαδικασια αναζητησης προπονητη, ειναι απλη περιεργια η μηπως επαγγελματικο ενδιαφερον?

βροχη τα τριποντα!! δε πιστευω να εγινε κανα εγκλημα κ να επαιξε ζωνη η νικη
αφου το χολαργο καλυτερα να μη παιξεις καθολου αμυνα παρα να το
παιξεις ζωνη

Και αυτο το σχολιο απο το φιλο champion μηπως ομως δεν αναρωτιεσαι αν εγινε κανα εγλημα αλλα το ειδες με τα ματια σου γιατι ησουν εκει και απλα το αναφερεις? Λεω εγω τωρα κατι για να να γινουμε πιο ωραια ατμοσφαιρα απο ταυρο οπως λες και εσυ που και εκει ασχολεισαι οταν δεν πανε καλα τα πραγματα.


Καλη συνεχεια σε ολους, απλα αν μπορεις λιγο πιο διακριτικα καλε φιλε.

ισως εχεις δικιο,αποσυρω τη λεξη εγκλημα ως γιατι δε ειναι κοσμια κ πρεπουσα κ ζητω συγνωμη.
δε νομιζω οτι ενδιαφερει αν αναζητα καποια ομαδα προπονητη ειδικα στην εσκα αλλα μου εκανε
ιδιαιτερη εντυπωση η συμπεριφορα προς το προπονητη οπως κ σε αρκετους αλλους κ ηθελα να ξερω
ποιος ειναι ο προεδρος κυριως για να τον κραξω
Mitsaras7
QUOTE(ilion_player @ Dec 9 2008, 21:27 ) *
Δεν διαφωνώ με το σκεπτικό σου και μάλιστα θεωρώ πολύ καλή την ιεράρχηση των στόχων έτσι όπως την έθεσες. Θα μπορούσα να σου πω ότι απλά εκφράζω ευσεβείς πόθους στο post για το θέμα "άνοδος στη Γ' εθνική". Όμως επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου, σου θυμίζω ότι είμαι μέλος στο Δ.Σ. της Ένωσης (έστω και αναπληρωματικό) και μέλος της επιτροπής δημοσίων σχέσεων και χορηγιών της ομάδας πράγμα που σημαίνει ότι είμαι σε θέση να γνωρίζω τους στόχους της ομάδας για φέτος μια και ήμουν ένας από αυτούς που τους αποφάσισαν. Όσο για τους παίκτες της ομάδας μια και τους ξέρεις μπορείς να τους ρωτήσεις πόσο κοντά τους είμαι, πόσο με εμπιστεύονται και τι πιστεύουν για τον στόχο της ανόδου που προανέφερα. Το παράδειγμα του Άρη είναι σωστό και υπάρχει και πιο πρόσφατο και κοντινό σε μας. Η ομάδα πέρυσι στον πρώτο γύρω ήταν από τα φαβορί για άνοδο και τελικά τερμάτισε εκτός θέσεων ανόδου αλλά σε αξιοπρεπέσταση για τους αρχικούς στόχους θέση. Αυτό δεν σημαίνει κάτι για φέτος. Αντίθετα πιστεύω ότι ίσως ήρθε η ώρα μετά από πολύ καιρό το Ίλιον να βάλει μια ομάδα σε εθνική κατηγορία. Τα φόντα και τους ανθρώπους που νοιάζονται πιστεύω ότι τα έχει.

Μαλιστα...Για να το λες που εισαι απο μεσα κατι θα ξερεις...Εγω απλα μιλαω εμπειρικα-οση εμπειρια μπορει ναχω-...κ επειδη φετος μπηκες στο μπασκετ κ στη νοοτροπια του αποτι καταλαβαινω εχεις να μαθεις πολλα που ''παιζονται''...τελοσπαντων προσωπικα σας ευχομαι καθε επιτυχια κ εγω θα χαρω η ομαδα-γεννετηρα μου να ανεβαινει επιπεδα...Οσο για τους ανθρωπους που αναφερεσαι...Συμφωνω απολυτα...Υπαρχουν οι καταλληλοι στις καταλληλες θεσεις...Κ λεφτα υπαρχουν..και γνωριμιες,κ εμπειρια κ οπαδισμος στην εξεδρα-οπως κ αν γινεται αυτος-...
GREER
QUOTE(pointguard @ Dec 9 2008, 19:16 ) *
Φίλε greer ήμουνα καταπληκτικός.. φώναξα χειροκρότησα και πανηγύρισα, με πατερίτσες!!

Οχι ρε pointguard. Μην μου λες τετοια. Γι'αυτο κερδισατε με τοσο μικρη διαφορα? Πως χτυπησες και ποτε γυρνας??? Καλη αναρρωση σου ευχομαι...
champion
QUOTE(GREER @ Dec 10 2008, 00:48 ) *
Οχι ρε pointguard. Μην μου λες τετοια. Γι'αυτο κερδισατε με τοσο μικρη διαφορα? Πως χτυπησες και ποτε γυρνας??? Καλη αναρρωση σου ευχομαι...

απ οτι εμαθα εγω,ο γιγαντας ποιντγκαρντ καπου τη πατησε......
theatis....
Καλημέρα. Ο ΑΕΤΟΣ έκανε ένα μεγάλο διπλό στην Ραφήνα, αφού 2 λεπτά και κάτι πριν το τέλος του αγώνα η Ραφήνα κέρδιζε 6 πόντους και είχε 2 βολές και την μπάλα στην κατοχή της (τεχνική στον πάγκο). Η επιστροφή του ΑΕΤΟΥ ήταν εντυπωσιακή. Πιστεύω ότι σε αυτήν την ανατροπή βοήθησε ιδιαίτερα και ο προπονητής της Ραφήνας, αφού για δεύτερο παιχνίδι της Ραφήνας που παρακολουθώ έκανε παιδαριώδη λάθη και ουσιαστικά χάρισε το παιχνίδι στον ΑΕΤΟ. Δεν θέλω να μειώσω την ανατροπή και την νίκη που έκανε ο ΑΕΤΟΣ, αλλά ο προπονητής της Ραφήνας με τις επιλογές του τους την χάρισε. Χαρακτηριστικό είναι ότι αντί να παίξει με τον χρόνο έκανε βεβιασμένες επιθέσεις. Στις τέσσερις τελευταίες επιθέσεις η Ραφήνα επέλεξε να ρίξει 3 τρίποντα (και όχι μάλιστα στο τέλος του χρόνου της επίθεσης) και τα εκτέλεσε ο ίδιος παίχτης (Θράσος). Δε στην τελευταία επίθεση επέλεξε ο προπονητής να εκδηλώσει την επίθεση ο Σκορδίλης (νομίζω ότι έτσι λέγεται το νούμερο 5), όταν είχε άλλες επιλογές παιχτών που έχουν και την εμπειρία να την πάρουν αλλά είχαν και καλή παρουσία στο παιχνίδι. Ένα σύντομο φιλμ του αγώνα είναι: μία εξαιρετική εμφάνιση του 5αριού του ΑΕΤΟΥ και ένας πολύ καλός Πετρόπουλος που οδηγούσαν τον ΑΕΤΟ προς την νίκη, ενώ από την Ραφήνα πήγε εξαιρετικά ο Πετριανίδης ο οποίος εκτός από σκοράρισμα έπαιξε και εκπληκτική άμυνα αφού υποχρέωσε τον αντίπαλο του (το 14) να υποπέσει σε πολλά λάθη, βήματα και άστοχα σουτ. Καλή εμφάνιση έκανε και ο Προκόπης (δεν του πήγε όμως το σκοράρισμα). Στο τρίτο δεκάλεπτο ο προπονητής της Ραφήνας έκανε μία διπλή αλλαγή που άλλαξε τον ρυθμό του παιχνιδιού και έδωσε πολλές λύσεις. Μπήκε το νούμερο 7 (άσσος), απελευθερώθηκε ο Προκόπης, ο Πετριανίδης στην θέση 3 και ο Θράσος (μπήκε) με το 5άρη. Κατά την γνώμη μου ο άσσος που μπήκε άλλαξε και τον ρυθμό αλλά πρόσφερε και σκοράρισμα. το τελικό αποτέλεσμα ήταν η ανατροπή και από τον -6 να βρεθούν στο +7. Αλλά όπως είπαμε οι εμπνεύσεις του προπονητή οδήγησαν σε μία ήττα. Απορώ γιατί όταν είχε 2 λεπτά και γνωρίζοντας ο προπονητής της Ραφήνας ότι ο ΑΕΤΟΣ θα πιέσει να μην ρίξει πάλι στο παιχνίδι το νούμερο 7 ώστε να έχει δύο χειριστές στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα περισσότερη ηρεμία στην ομάδα. Τελεσπάντων η Ραφήνα νομίζω ότι έχασε όποιες ελπίδες ανόδου είχε και φάνηκε μία ομάδα με λίγες εναλλακτικές λύσεις και κακό κοoυτσάρισμα στα κρίσιμα λεπτά. Το βάθος του πάγκου είναι ρηχό. Έχει 4 πολύ καλούς παίχτες πρώτης γραμμής Προκόπης (1), Πετριανίδης (3), Μανώλας (4) (έαν πήδαγε και λίγο στα ριμπάουντ), το 5άρη και 2 καλές αλλαγές Θράσος και ο άσσος με το 7. Χρειάζεται άμεσα ένα 2άρη. Για το 7 θα σας πω την γνώμη μου όταν τον ξαναδώ γιατί ουσιαστικά ήταν το πρώτο παιχνίδι που τον είδα αφού στην ΕΦΟΑ δεν είχε ιδιαίτερη συμμετοχή. Τον συγκαταλέγω στις αλλαγές που αξίζουν γιατί σε ένα ντέρμπι φαίνεται ο καλός ο παίχτης και το 7 ανταποκρίθηκε πλήρως στις ανάγκες του αγώνα. Το τελευταίο που θέλω να πω σαν Έλληνας θεατής είναι για την διαιτησία. Οι διαιτητές έδωσαν σφυρίγματα στον γηπεδούχο και πιστεύω ότι έχει δίκιο ο ΑΕΤΟΣ να διαμαρτύρεται.
ilion_player
QUOTE(champion @ Dec 10 2008, 00:51 ) *
κοσμει το φορουμ η παρουσια σου.στο παιχνιδι με το γαλατσι ηταν 2 με καμερα,ποιος ησουν?


Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πάντα θα κάνω ότι μπορώ για να κρατάω ψηλά το επίπεδο και εδώ που τα λέμε δεν είναι και δύσκολο με τόσο υψηλού επιπέδου συμφορουμίτες που γράφουν εδώ μέσα παρά τις διαφωνίες και τους διαξιφισμούς.
Για το μόνο που μετανιώνω είναι ότι έπεσα πλέον εδώ μέσα στο στόμα του ΛΥΚΟΥ και ποιος με ξεπλένει. Αν δεν του κανονίσω έξοδο περίεργη με βλέπω με συγκεκριμένα δώρα πλέον στις γιορτές. Και όπως λέει και το ανέκδοτο "λες να είναι παντόφλες;" smiley.gif Όσο για το ποιος ήμουν στο Γαλάτσι δεν είχα πάρει κάμερα αλλά ξεχώριζα από τους οπαδούς της Ένωσης με τις αγριοφωνάρες "άμυνα" & "άμυνα" που έβαζα. Καθόμουν σχεδόν στο κέντρο του γηπέδου.

QUOTE(theatis.... @ Dec 10 2008, 19:14 ) *
Καλημέρα. Ο ΑΕΤΟΣ έκανε ένα μεγάλο διπλό στην Ραφήνα, αφού 2 λεπτά και κάτι πριν το τέλος του αγώνα η Ραφήνα κέρδιζε 6 πόντους και είχε 2 βολές και την μπάλα στην κατοχή της (τεχνική στον πάγκο). Η επιστροφή του ΑΕΤΟΥ ήταν εντυπωσιακή. Πιστεύω ότι σε αυτήν την ανατροπή βοήθησε ιδιαίτερα και ο προπονητής της Ραφήνας, αφού για δεύτερο παιχνίδι της Ραφήνας που παρακολουθώ έκανε παιδαριώδη λάθη και ουσιαστικά χάρισε το παιχνίδι στον ΑΕΤΟ. Δεν θέλω να μειώσω την ανατροπή και την νίκη που έκανε ο ΑΕΤΟΣ, αλλά ο προπονητής της Ραφήνας με τις επιλογές του τους την χάρισε. Χαρακτηριστικό είναι ότι αντί να παίξει με τον χρόνο έκανε βεβιασμένες επιθέσεις. Στις τέσσερις τελευταίες επιθέσεις η Ραφήνα επέλεξε να ρίξει 3 τρίποντα (και όχι μάλιστα στο τέλος του χρόνου της επίθεσης) και τα εκτέλεσε ο ίδιος παίχτης (Θράσος). Δε στην τελευταία επίθεση επέλεξε ο προπονητής να εκδηλώσει την επίθεση ο Σκορδίλης (νομίζω ότι έτσι λέγεται το νούμερο 5), όταν είχε άλλες επιλογές παιχτών που έχουν και την εμπειρία να την πάρουν αλλά είχαν και καλή παρουσία στο παιχνίδι. Ένα σύντομο φιλμ του αγώνα είναι: μία εξαιρετική εμφάνιση του 5αριού του ΑΕΤΟΥ και ένας πολύ καλός Πετρόπουλος που οδηγούσαν τον ΑΕΤΟ προς την νίκη, ενώ από την Ραφήνα πήγε εξαιρετικά ο Πετριανίδης ο οποίος εκτός από σκοράρισμα έπαιξε και εκπληκτική άμυνα αφού υποχρέωσε τον αντίπαλο του (το 14) να υποπέσει σε πολλά λάθη, βήματα και άστοχα σουτ. Καλή εμφάνιση έκανε και ο Προκόπης (δεν του πήγε όμως το σκοράρισμα). Στο τρίτο δεκάλεπτο ο προπονητής της Ραφήνας έκανε μία διπλή αλλαγή που άλλαξε τον ρυθμό του παιχνιδιού και έδωσε πολλές λύσεις. Μπήκε το νούμερο 7 (άσσος), απελευθερώθηκε ο Προκόπης, ο Πετριανίδης στην θέση 3 και ο Θράσος (μπήκε) με το 5άρη. Κατά την γνώμη μου ο άσσος που μπήκε άλλαξε και τον ρυθμό αλλά πρόσφερε και σκοράρισμα. το τελικό αποτέλεσμα ήταν η ανατροπή και από τον -6 να βρεθούν στο +7. Αλλά όπως είπαμε οι εμπνεύσεις του προπονητή οδήγησαν σε μία ήττα. Απορώ γιατί όταν είχε 2 λεπτά και γνωρίζοντας ο προπονητής της Ραφήνας ότι ο ΑΕΤΟΣ θα πιέσει να μην ρίξει πάλι στο παιχνίδι το νούμερο 7 ώστε να έχει δύο χειριστές στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα περισσότερη ηρεμία στην ομάδα. Τελεσπάντων η Ραφήνα νομίζω ότι έχασε όποιες ελπίδες ανόδου είχε και φάνηκε μία ομάδα με λίγες εναλλακτικές λύσεις και κακό κοoυτσάρισμα στα κρίσιμα λεπτά. Το βάθος του πάγκου είναι ρηχό. Έχει 4 πολύ καλούς παίχτες πρώτης γραμμής Προκόπης (1), Πετριανίδης (3), Μανώλας (4) (έαν πήδαγε και λίγο στα ριμπάουντ), το 5άρη και 2 καλές αλλαγές Θράσος και ο άσσος με το 7. Χρειάζεται άμεσα ένα 2άρη. Για το 7 θα σας πω την γνώμη μου όταν τον ξαναδώ γιατί ουσιαστικά ήταν το πρώτο παιχνίδι που τον είδα αφού στην ΕΦΟΑ δεν είχε ιδιαίτερη συμμετοχή. Τον συγκαταλέγω στις αλλαγές που αξίζουν γιατί σε ένα ντέρμπι φαίνεται ο καλός ο παίχτης και το 7 ανταποκρίθηκε πλήρως στις ανάγκες του αγώνα. Το τελευταίο που θέλω να πω σαν Έλληνας θεατής είναι για την διαιτησία. Οι διαιτητές έδωσαν σφυρίγματα στον γηπεδούχο και πιστεύω ότι έχει δίκιο ο ΑΕΤΟΣ να διαμαρτύρεται.

Και μετά μου λέτε ότι κοσμεί η δική μου παρουσία το forum. Δεν γνωρίζω τον φίλο που έγραψε το post και δεν είδα το παιχνίδι για να έχω απόψη για την ορθότητα των όσων γράφει (και δεν έχω λόγο να τα αμφισβητώ), αλλά η ανάλυση του είναι πολύ καλή. Σαν να παρακολούθησα τον αγώνα. Μπράβο φίλε 41.gif 77.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ilion_player @ Dec 11 2008, 01:43 ) *
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πάντα θα κάνω ότι μπορώ για να κρατάω ψηλά το επίπεδο και εδώ που τα λέμε δεν είναι και δύσκολο με τόσο υψηλού επιπέδου συμφορουμίτες που γράφουν εδώ μέσα παρά τις διαφωνίες και τους διαξιφισμούς.
Για το μόνο που μετανιώνω είναι ότι έπεσα πλέον εδώ μέσα στο στόμα του ΛΥΚΟΥ και ποιος με ξεπλένει. Αν δεν του κανονίσω έξοδο περίεργη με βλέπω με συγκεκριμένα δώρα πλέον στις γιορτές. Και όπως λέει και το ανέκδοτο "λες να είναι παντόφλες;" smiley.gif Όσο για το ποιος ήμουν στο Γαλάτσι δεν είχα πάρει κάμερα αλλά ξεχώριζα από τους οπαδούς της Ένωσης με τις αγριοφωνάρες "άμυνα" & "άμυνα" που έβαζα. Καθόμουν σχεδόν στο κέντρο του γηπέδου.

Το δωρακι σου το εχω παρει ηδη.
Και ειναι αυτο που νομιζεις.
v-span
QUOTE(theatis.... @ Dec 10 2008, 17:14 ) *
Καλημέρα. Ο ΑΕΤΟΣ έκανε ένα μεγάλο διπλό στην Ραφήνα, αφού 2 λεπτά και κάτι πριν το τέλος του αγώνα η Ραφήνα κέρδιζε 6 πόντους και είχε 2 βολές και την μπάλα στην κατοχή της (τεχνική στον πάγκο). Η επιστροφή του ΑΕΤΟΥ ήταν εντυπωσιακή. Πιστεύω ότι σε αυτήν την ανατροπή βοήθησε ιδιαίτερα και ο προπονητής της Ραφήνας, αφού για δεύτερο παιχνίδι της Ραφήνας που παρακολουθώ έκανε παιδαριώδη λάθη και ουσιαστικά χάρισε το παιχνίδι στον ΑΕΤΟ. Δεν θέλω να μειώσω την ανατροπή και την νίκη που έκανε ο ΑΕΤΟΣ, αλλά ο προπονητής της Ραφήνας με τις επιλογές του τους την χάρισε. Χαρακτηριστικό είναι ότι αντί να παίξει με τον χρόνο έκανε βεβιασμένες επιθέσεις. Στις τέσσερις τελευταίες επιθέσεις η Ραφήνα επέλεξε να ρίξει 3 τρίποντα (και όχι μάλιστα στο τέλος του χρόνου της επίθεσης) και τα εκτέλεσε ο ίδιος παίχτης (Θράσος). Δε στην τελευταία επίθεση επέλεξε ο προπονητής να εκδηλώσει την επίθεση ο Σκορδίλης (νομίζω ότι έτσι λέγεται το νούμερο 5), όταν είχε άλλες επιλογές παιχτών που έχουν και την εμπειρία να την πάρουν αλλά είχαν και καλή παρουσία στο παιχνίδι. Ένα σύντομο φιλμ του αγώνα είναι: μία εξαιρετική εμφάνιση του 5αριού του ΑΕΤΟΥ και ένας πολύ καλός Πετρόπουλος που οδηγούσαν τον ΑΕΤΟ προς την νίκη, ενώ από την Ραφήνα πήγε εξαιρετικά ο Πετριανίδης ο οποίος εκτός από σκοράρισμα έπαιξε και εκπληκτική άμυνα αφού υποχρέωσε τον αντίπαλο του (το 14) να υποπέσει σε πολλά λάθη, βήματα και άστοχα σουτ. Καλή εμφάνιση έκανε και ο Προκόπης (δεν του πήγε όμως το σκοράρισμα). Στο τρίτο δεκάλεπτο ο προπονητής της Ραφήνας έκανε μία διπλή αλλαγή που άλλαξε τον ρυθμό του παιχνιδιού και έδωσε πολλές λύσεις. Μπήκε το νούμερο 7 (άσσος), απελευθερώθηκε ο Προκόπης, ο Πετριανίδης στην θέση 3 και ο Θράσος (μπήκε) με το 5άρη. Κατά την γνώμη μου ο άσσος που μπήκε άλλαξε και τον ρυθμό αλλά πρόσφερε και σκοράρισμα. το τελικό αποτέλεσμα ήταν η ανατροπή και από τον -6 να βρεθούν στο +7. Αλλά όπως είπαμε οι εμπνεύσεις του προπονητή οδήγησαν σε μία ήττα. Απορώ γιατί όταν είχε 2 λεπτά και γνωρίζοντας ο προπονητής της Ραφήνας ότι ο ΑΕΤΟΣ θα πιέσει να μην ρίξει πάλι στο παιχνίδι το νούμερο 7 ώστε να έχει δύο χειριστές στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα περισσότερη ηρεμία στην ομάδα. Τελεσπάντων η Ραφήνα νομίζω ότι έχασε όποιες ελπίδες ανόδου είχε και φάνηκε μία ομάδα με λίγες εναλλακτικές λύσεις και κακό κοoυτσάρισμα στα κρίσιμα λεπτά. Το βάθος του πάγκου είναι ρηχό. Έχει 4 πολύ καλούς παίχτες πρώτης γραμμής Προκόπης (1), Πετριανίδης (3), Μανώλας (4) (έαν πήδαγε και λίγο στα ριμπάουντ), το 5άρη και 2 καλές αλλαγές Θράσος και ο άσσος με το 7. Χρειάζεται άμεσα ένα 2άρη. Για το 7 θα σας πω την γνώμη μου όταν τον ξαναδώ γιατί ουσιαστικά ήταν το πρώτο παιχνίδι που τον είδα αφού στην ΕΦΟΑ δεν είχε ιδιαίτερη συμμετοχή. Τον συγκαταλέγω στις αλλαγές που αξίζουν γιατί σε ένα ντέρμπι φαίνεται ο καλός ο παίχτης και το 7 ανταποκρίθηκε πλήρως στις ανάγκες του αγώνα. Το τελευταίο που θέλω να πω σαν Έλληνας θεατής είναι για την διαιτησία. Οι διαιτητές έδωσαν σφυρίγματα στον γηπεδούχο και πιστεύω ότι έχει δίκιο ο ΑΕΤΟΣ να διαμαρτύρεται.

Καλησπέρα, εγώ έχω να πω κάποια πράγματα ως μέλος της ομάδας της Ραφήνας.
1) Όλοι μαζί χάχουμε και όλοι μαζί κερδίζουμε και δε χρειάζεται να επιρρίπτουμε ευθύνες συγκεκριμένα σε άτομα για ήττες (τα εν οικω μη εν δημω)
2)Όλα τα παιδια που ανήκουν στο δυναμικό της ομάδας θεωρώ ότι είναι σε θέση να προσφέρουν και οι περισσότεροι το έχουν ήδη κάνει.
3)Ήδη έχουμε πολλές ατυχίες και καλούνται παίκτες να αναλάβουν το δύσκολο έργο να καλύψουν τις απουσίες Μπίρδα και Πανάγου. Αυτό δεν είναι κάτι έυκολο και ενδεχομένως να έχει ως αποτέλεσμα σκαμπανεβάσματα η ομάδα.
4)Η αλήθεια είναι ότι το παιχνίδι όπως πήγε το χάσαμε και δεν το κέρδισε ο Αετός και γι αυτό φταίμε όλοι.

Συνεχίζουμε για το πολύ δύσκολο παιχνίδι με την Πεντέλη.

westside
Ας ξεκινήσω ακόμη μία φορά με τα προγνωστικά μου για την αυριανή αγωνιστική. .


ΑΕΤΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΕΦΟΑ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΡΑΦΗΝΑ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΣΠΑΤΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ?
champion

ΑΕΤΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΕΦΟΑ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΡΑΦΗΝΑ 2

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΣΠΑΤΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 2

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
B.SCOTT4
Γεια σας κυριοι,

Απλως θελω να πω, πως για πρωτη φορα εδω και καιρο η εφοα φαινεται σε πολυ καλη κατασταση...ελπιζω η ομαδα μου να βγει νικητρια στο πολυ σημαντικο παιχνιδι με την κερατεα στο μαρουσι.

καλη αγωνιστικη και χωρις τραυματισμους

- περαστικα στο δρακακη..
abalos9
[/quote]
ΑΕΤΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΕΦΟΑ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΡΑΦΗΝΑ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ 1

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΣΠΑΤΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 1

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
The Grey
Η Ραφήνα κέρδισε μέσα στη Πεντέλη με 6 πόντους ενώ έχανε σε κάποια φάση με 14.
Τη νίκη την πήρανε μέσα από τα χέρια τις Πεντέλης ένα λεπτό και μερικά δεύτερα πριν το τέλος του αγώνα.
Scales.4
QUOTE(The Grey @ Dec 15 2008, 23:37 ) *
Η Ραφήνα κέρδισε μέσα στη Πεντέλη με 6 πόντους ενώ έχανε σε κάποια φάση με 14.
Τη νίκη την πήρανε μέσα από τα χέρια τις Πεντέλης ένα λεπτό και μερικά δεύτερα πριν το τέλος του αγώνα.

Καλά το έθεσες. Την πήραν!!!!! Και προφανώς όχι οι παιχτες με τα κίτρινα!!
champion
QUOTE(The Grey @ Dec 15 2008, 22:37 ) *
Η Ραφήνα κέρδισε μέσα στη Πεντέλη με 6 πόντους ενώ έχανε σε κάποια φάση με 14.
Τη νίκη την πήρανε μέσα από τα χέρια τις Πεντέλης ένα λεπτό και μερικά δεύτερα πριν το τέλος του αγώνα.

1/8 στις προβλεψεις κ αναμενω icon_drunk.gif icon_drunk.gif
westside
Κερδίσανε Ένωση Ιλίου, Χολαργός, Νίκη Αμαρουσίου, Άρης Πετρούπολης. . .
champion
QUOTE(westside @ Dec 16 2008, 00:03 ) *
Κερδίσανε Ένωση Ιλίου, Χολαργός, Νίκη Αμαρουσίου, Άρης Πετρούπολης. . .

με εστειλες κουβα με τα δυο τελευταια.
ο αετος δηλαδη απλα εβγαλε απο το παιχνιδι τη ραφηνα τη προηγουμενη
δευτερα κατα τα αλλα τα ιδια προβληματα δηλαδη. 21.gif 21.gif
B.SCOTT4
καλησπερα σας κυριοι!

Η ομαδα μου , ΕΦΟΑ κερδισε τον πολυ κρισιμο αγωνα με την κερατεα στο μαρουσι (+18), και οπως ειχα πει φανηκε η καλη προετοιμασια, ολη η ομαδα επαιξε πολυ καλα και ειδικα στο 3 ο δεκαλεπτο.
Δυστυχως μαλλον δεν θα μπορεσε να αντιμετωπησω τον δρακακη με το γαλατσι (επαθα διαστεμα στην πρωτη φαση, αλλα επαιξα)
την γλιτωσες πελου.....

αρρωστια ντουκ!

soouza
Καλησπέρα σας. smiley.gif

Ο Άρης κέρδισε μέσα στο Στρέφη τον Αετό με 73-68.Τεράστια νίκη σε μία δύσκολη έδρα κόντρα σε μία ομάδα με πολύ ταλέντο και άριστα ατομικά στοιχεία.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό κι αμφίρροπο καθ όλη τη διάρκεια του.Από το 21-12 που πέρασε στην αρχή ο Αετός δεν είχαμε έκτοτε μεγάλη απόκλιση των δύο ομάδων στο σκορ.

Ο Αετός πέρναγε στο σκορ μέχρι τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου ενώ ο Άρης πήρε κεφάλι στην τελευταία και πιο κρίσιμη,όπως πάντα,περίοδο.

Δυνατές μονομαχίες,πολύ ταλέντο,γρήγορος ρυθμός και πολύ ένας-ένας τα τεχνικά χαρακτηριστικά του αγώνα.

Ο Κουντουμάδης με τον Παπασταματίου ξεχώρισαν από Αετό.Ο Μπαρδουνίωτης αγωνίστηκε λίγο ενώ νομίζω πως ο Μπίτσικας δεν πρέπει να έπαιξε.(ας με διορθώσει κάποιος).

Ο Χρονόπουλος μεγάλο παιχνίδι,ο Γεωργαλάς εξίσου καλός αλλά το κλειδί του αγώνα κατ εμέ ο Ρήγος.Έδωσε πέντε τάπες πήρε όλα τα rebound και σκέπασε όλη τη δύσκολη περιοχή από πλευράς Άρη.

Θα βγάλω το καπέλο στον Κακαλιά γιατί πήγε το παιχνίδι εκεί που ήθελε. wink.gif

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif smile.gif
champion
QUOTE(soouza @ Dec 15 2008, 23:24 ) *
Καλησπέρα σας. smiley.gif

Ο Άρης κέρδισε μέσα στο Στρέφη τον Αετό με 73-68.Τεράστια νίκη σε μία δύσκολη έδρα κόντρα σε μία ομάδα με πολύ ταλέντο και άριστα ατομικά στοιχεία.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό κι αμφίρροπο καθ όλη τη διάρκεια του.Από το 21-12 που πέρασε στην αρχή ο Αετός δεν είχαμε έκτοτε μεγάλη απόκλιση των δύο ομάδων στο σκορ.

Ο Αετός πέρναγε στο σκορ μέχρι τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου ενώ ο Άρης πήρε κεφάλι στην τελευταία και πιο κρίσιμη,όπως πάντα,περίοδο.

Δυνατές μονομαχίες,πολύ ταλέντο,γρήγορος ρυθμός και πολύ ένας-ένας τα τεχνικά χαρακτηριστικά του αγώνα.

Ο Κουντουμάδης με τον Παπασταματίου ξεχώρισαν από Αετό.Ο Μπαρδουνίωτης αγωνίστηκε λίγο ενώ νομίζω πως ο Μπίτσικας δεν πρέπει να έπαιξε.(ας με διορθώσει κάποιος).

Ο Χρονόπουλος μεγάλο παιχνίδι,ο Γεωργαλάς εξίσου καλός αλλά το κλειδί του αγώνα κατ εμέ ο Ρήγος.Έδωσε πέντε τάπες πήρε όλα τα rebound και σκέπασε όλη τη δύσκολη περιοχή από πλευράς Άρη.

Θα βγάλω το καπέλο στον Κακαλιά γιατί πήγε το παιχνίδι εκεί που ήθελε. wink.gif

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια. bball.gif smile.gif

ευκολο εργο για κακαλια παρα τη σουπερ συνθεση αετου.
μπιτσικας νομιζω οτι λογω προπονητη αποχωρησε
v-span
QUOTE(Scales.4 @ Dec 15 2008, 22:46 ) *
Καλά το έθεσες. Την πήραν!!!!! Και προφανώς όχι οι παιχτες με τα κίτρινα!!

Ρε συ Λάμπρο έχεις παράπονο από τη διαιτησία? Που τα φάουλ ήταν +10 δικά σας και ο Μανώωλας είχε 4 φάουλ σε 10 λεπτά συμμετοχής? Νομίζω είσαι άδικος...
Jabar
ΑΕΤΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 +5 68-73

ΕΦΟΑ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΡΑΦΗΝΑ 2 +

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΑΛΑΤΣΙ 2 +6

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 97-71

ΣΠΑΤΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 77-60

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1 70-25

Κατά προσέγγιση αυτά
Scales.4
QUOTE(v-span @ Dec 16 2008, 00:37 ) *
Ρε συ Λάμπρο έχεις παράπονο από τη διαιτησία? Που τα φάουλ ήταν +10 δικά σας και ο Μανώωλας είχε 4 φάουλ σε 10 λεπτά συμμετοχής? Νομίζω είσαι άδικος...

Δεν υποβαθμίζω την προσπάθειά σας κ συγχαρητήρια αλλα εσυ μιλάς για 2 πράγματα μόνο εκ τον οποίων το 1 υποστηρίζει αυτό που λέω. Να σου πώ για τρίποντο καθαρά εκτός χρόνου? για κλέψιμο Μακρή στο τελευταιο λεπτο που δίνει φάουλ? Για ανύπαρκτο αντιαθλητικό?΄Όσο για τα φάουλ ίσα ίσα που το λες κ μόνος σου +10 εμείς. Κ ξέρεις γιατί? Γιατί 1,30 λεπτό πρίν την λήξη του παιχνιδιού κ ενώ ηταν Χ κοιτάω τον πίνακα κ είδα Πεντέλη 9 φάουλ κ Ραφήνα 0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Την στιγμή μάλιστα που σφηξατε την αμυνά σας ως δια μαγείας δεν είχατε κ επαφή με κανένα παίχτη!!!
Τέλος πάντων οτι εγινε έγινε κ δεν αλλάζει πρέπει να κοιταμε μπροστά, συγχαρητήρια στην ομάδα της Ραφήνας πραγματικά, απλά είμαι κ απο τα άτομα που γράφει σπάνια πλέον στο Forum κ δεν γράφω αν δεν υπάρχει λόγος να πώ κάτι.
Την αποψή μου είπα, το αποτέλεσμα δεν αλλάζει, κ δεν θέλω να γκρινιάζω για διαιτησίες αφού αλλωστε δεν το έχω κάνει ποτε
!! Χαρηκα που τα είπαμε v-span
CALGON
ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΤΥΦΩΝΑΣ 77-60

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΨΑΡΙΑΝΟΣ- ΤΣΩΝΟΣ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 18-9,36-31,52-47,77-60

ΧΟΛΑΡΓΟΣ(ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ 3(1), ΤΣΙΩΜΟΣ 10(3), ΣΤΑΘΑΤΟΣ 16(1), ΜΗΤΡΟΥ,ΣΚΕΜΠΗ, ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ 3,
ΡΩΣΣΗΣ 3(1), ΜΑΝΤΖΙΟΣ 2, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 13(2), ΠΟΥΛΗΣ 5(1), ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ 12, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 10

ΤΥΦΩΝΑΣ(ΣΓΟΥΡΟΣ) ΛΟΥΙΖΟΣ 7, ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΣ 2, ΠΙΣΙΤΕΛΗΣ 3(1), ΚΟΥΚΟΥΖΕΛΗΣ 15(1), ΚΑΝΑΒΟΣ 4,ΒΑΜΒΟΥΡΑΣ 2
ΧΑΡΟΣ 4, ΒΟΥΖΑΣ 13(1), ΧΑΛΚΙΔΗΣ 10
Jabar
Βαθμολογία
(σε 4 αγώνες)
ΑΕΛ 8
Παναχαϊκός 7
---------------
Δύμη 6
Κρόνος 6
Μυρσιναϊκός 6
ΑΕΚ Κ. Παναγιάς 5
--------------
Γαστούνη 5
Παραλία 5
lamar
ΕΣΚΑ 11η αγωνιστική
Της Λένας Καραλή
16/12/2008 (15:05)

Αετός-Άρης Πετρούπολης 68-73 (40-38)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Παπανικολάου
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράδης 8 (1), Πετρόπουλος Χ. 8 (2), Πετρόπουλος Λ. 6, Παπαστυλλιανός 2, Περγαντής 7, Μπαρδουνιώτης 3, Παπακωνσταντίνου 4, Κουντουμάδης 22, Παπασταματίου 8
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Τόλιος 9 (1), Βενιτουράκης 1, Γεωργαλάς 21 (4), Χρονόπουλος 29 (1), Βασιλείου 4, Ρήγος 6, Μπέτσης 3 (1)

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Κερατέα 85-67 (37-37)
Διαιτητές: Μάνος-Ανδρικόπουλος
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 6, Καρκαβίλας 6, Καραγεώργος 14, Τριγάζης 18, Τσιάτσιος, Αντωνόπουλος 17, Κοψιδάς 24
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης, Στραταριδάκης 8, Νικολόπουλος 15, Κηρομίτης 13, Ξαρχάς 7, Κατσίκης 4, Καρδάρας 3, Ανδρέικος 11, Κοροβέσης, Χρονόπουλος 6, Κομματάς

Απόλλωνας-Γαλάτσι Κυπριάδου 71-77 (39-34)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Νικολάου
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Ρηγόπουλος 5 (1), Σομπατζής 7, Μπούρας 13, Τάγκας 2, Ζησιμόπουλος 9 (2), Παπαγιαννακόπουλος 9, Δήμας 4, Γιαννόπουλος 19 (2), Κονταξής 3
Γαλάτσι Κυπριάδου (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 10 (1), Ζωϊτσάκος 12 (1), Αθανασιάδης, Σιδέρης, Τσιρόπουλος 1, Φρίμας 5 (1), Στρατάκης 6, Τασιόπουλος 13 (1), Χαρακτηνός 23 (7), Φράγκος 7

Εν. Ιλίου-Αθηναϊκός 70-25 (40-9)
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Μούτσος
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος 3, Μπαλαούρας 2, Μπέλλας, Σκαλωμένος, Κοσμίδης 16 (4), Σπυρόπουλος 2, Παξιμαδάς 5 (1), Μπέλλας Ο. 9 (1), Φούτσης 8, Καλαμαράς 4 (1), Αναστασόπουλος 21 (2)
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζιρδέλης, Παπαποστόλου 10, Μουχίμογλου 2, Ρήγος, Παζαράς 9 (1), Χαραλαμπόπουλος 2, Τόλιας, Ρούσσος, Ζαμπάρας, Σκουλάς, Δρόσος, Ιμαριάγκμπε 2

Νεοπεντελικός-Αργοναύτης Β. 62-67 (34-31)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Πιτσίλκας
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 17 (3), Παναγιωτόπουλος 8 (2), Μακρής 20 (1), Μανιάτης 3 (1), Αττίκος 8, Κόρβιγκτον 6, Μάγειρας, Χαρτοματσίδης, Κορίζης, Τζέμης
Αργοναύτης Β. (Κουμαράς): Προκόπης 10 (1), Σκορδίλης 12, Λιούτας, Γαλανάκης 2, Νικολάκος, Μπίρδας 7 (2), Λιοσάτος 2, Μανώλας 18 (1), Χαλβατζής 5, Πετριανίδης 7 (1), Κελάδης, Κιούσης 4 (1)

Αίολος Ταύρος-Μαρκόπουλο 95-73 (48-43)
Διαιτητές: Ρήγας-Φαλούκα
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Παζαράς 10 (1), Καρτσωνάκης 9 (1), Πλατής 8, Σταμπουλής 11, Κορκοσούρας 7, Διαμαντής 25 (2), Καυκής 9, Καρακώστας 3, Σολωμονίδης 6, Κρητικός 6, Κοκλώνης 1
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Λαγουδάρης 2, Μαυροθαλασσίτης 3 (1), Αντύπας 3 (1), Στεφάτος 6, Παπαγιαννακός 7 (1), Σούλας 12, Λαμανδρέας, Τζανιδάκης 27 (4), Γεροδήμος 13

Σπάτα-Νίκη Αμαρουσίου 57-71 (32-32)
Διαιτητές: Σέρρας Πλ.-Χρηστίδης
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 7 (1), Πολυχρόνης, Λίτσος 16 (2), Γραμματόπουλος 3 (1), Παπαβασιλείου, Μπέκας, Χατζηγιάννης 6 (1), Λάβαρης 6, Μαντέλος 8, Τραυλός 4, Λεγάτος 7, Καλφαγιώργης
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 7 (2), Βλαχονάτσιος 6 (1), Τσουρής 2, Βασιλάκος 16 (1), Κοντογιάννης 6, Βασιλάκης 2, Σακαράκης 4, Τάσιος 5 (1), Κεράτσας 4, Υφαντής 4, Ραλλάτος 13, Ασημένιος 2
ilion_player
Καλησπέρα σε όλους. Παρά την συνήθειά μου να ποστάρω μετά από κάθε αγώνα της Ένωσης, για το παιχνίδι με τον Αθηναϊκό δεν θα πω τίποτα αγωνιστικό για τον ίδιο λόγο που δεν βιντεοσκόπησα και το παιχνίδι. Βέβαια αν ήξερα ότι ο νέος φίλος μου ο κόουτς Κονιστής θα το ήθελε, όπως μου είπε μετά το τέλος του αγώνα, θα το έγραφα μόνο και μόνο για να του το κάνω δώρο. Από την αρχή που είδα την κατάσταση στον Αθηναϊκό είπα ότι αυτή η ομάδα αξίζει την συμπάθειά μου αλλά και όλων, ιδιαίτερα οι παίκτες, για την τόσο συγκινητική όσο και μάταιη προσπάθεια που καταβάλουν. Δεν θέλω να εμπλακώ λέγοντας πράγματα υπέρ ή κατά κάποιων αλλά βλέποντας τις ηλικίες στα δελτία των παικτών του Αθηναϊκού (για να μην παρεξηγηθώ ο ίδιος ο προπονητής του Αθηναϊκού μου τα έδειξε) ένιωσα άσχημα για πρώτη φορά ως νικητής με τόση μεγάλη διαφορά. Δεν μπορώ βέβαια να κατακρίνω την ομάδα μου και τους παίκτες που έκαναν την δουλειά τους και το ίδιο μου είπε και ο κόουτς Κονιστής αλλά θα ήθελα μια ομάδα σαν τον Αθηναϊκό να μην παρουσιάζει αυτή την εικόνα. Εύχομαι στους παίκτες του Αθηναϊκού καλή τύχη στο υπόλοιπο πρωτάθλημα αλλά και όπου αγωνίζονται του χρόνου και να έχουν πάνω από όλα υγεία. Εύχομαι και στον κόουτς Νίκο Κονιστή ότι καλύτερο. Φίλε κόουτς Νίκο αν χρειαστείς κάποιο παιχνίδι που να το έχω γράψει μην διστάσεις. Ζήτα το και θα είναι χαρά μου να σε εξυπηρετήσω. Και πρόσκληση για καφέ και συζήτηση έχεις πάντα ανοικτή από μένα όπως όλοι οι φίλοι που είναι κύριοι στις συμπεριφορές τους όπως ήσουν εσύ χθες. Καλή συνέχεια.
tasos
Απόλλων-Γαλάτσι/Κυπριάδου

Μαλλον Απολλων-Χαρακτηνός........

Δεν θελω να αδικησω του παικτες της αντιπαλη ομαδας που ειναι αρκετα καλοί αλλα ο Απολλων ηταν καλυτερος στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου απο την στιγμη ομως που στο δευτερο ημιχρονο μπηκε αυτος ο παικτης εβλεπε το καλαθι σαν βαρελι..ειχε 7 στα7 τριποντα!!! Η διαφορα του ημιχρονου γρηγορα καλύφτηκε .Στην δε τριτη περιοδο μια τρικυμια για την ομαδα μου που απλα στην 4η περιοδο η διαφορα ηταν σταθερη τους φιλοξενουμενους που συνεχιζαν να βομβαρδιζουν το καλαθι μας απο τα 6.25.
Η διαιτησια δεν μας επαιξε καλα κυριως αυτος ο φαλακρας ο οποιος εδινε οτι ηθελε.....
Σε γενικες γραμμες παιξαμε καλα και με τετοια αποδοση μπορουμε να κερδισουμε το Ιλιον.
rover6
QUOTE(ilion_player @ Dec 17 2008, 02:38 ) *
Καλησπέρα σε όλους. Παρά την συνήθειά μου να ποστάρω μετά από κάθε αγώνα της Ένωσης, για το παιχνίδι με τον Αθηναϊκό δεν θα πω τίποτα αγωνιστικό για τον ίδιο λόγο που δεν βιντεοσκόπησα και το παιχνίδι. Βέβαια αν ήξερα ότι ο νέος φίλος μου ο κόουτς Κονιστής θα το ήθελε, όπως μου είπε μετά το τέλος του αγώνα, θα το έγραφα μόνο και μόνο για να του το κάνω δώρο. Από την αρχή που είδα την κατάσταση στον Αθηναϊκό είπα ότι αυτή η ομάδα αξίζει την συμπάθειά μου αλλά και όλων, ιδιαίτερα οι παίκτες, για την τόσο συγκινητική όσο και μάταιη προσπάθεια που καταβάλουν. Δεν θέλω να εμπλακώ λέγοντας πράγματα υπέρ ή κατά κάποιων αλλά βλέποντας τις ηλικίες στα δελτία των παικτών του Αθηναϊκού (για να μην παρεξηγηθώ ο ίδιος ο προπονητής του Αθηναϊκού μου τα έδειξε) ένιωσα άσχημα για πρώτη φορά ως νικητής με τόση μεγάλη διαφορά. Δεν μπορώ βέβαια να κατακρίνω την ομάδα μου και τους παίκτες που έκαναν την δουλειά τους και το ίδιο μου είπε και ο κόουτς Κονιστής αλλά θα ήθελα μια ομάδα σαν τον Αθηναϊκό να μην παρουσιάζει αυτή την εικόνα. Εύχομαι στους παίκτες του Αθηναϊκού καλή τύχη στο υπόλοιπο πρωτάθλημα αλλά και όπου αγωνίζονται του χρόνου και να έχουν πάνω από όλα υγεία. Εύχομαι και στον κόουτς Νίκο Κονιστή ότι καλύτερο. Φίλε κόουτς Νίκο αν χρειαστείς κάποιο παιχνίδι που να το έχω γράψει μην διστάσεις. Ζήτα το και θα είναι χαρά μου να σε εξυπηρετήσω. Και πρόσκληση για καφέ και συζήτηση έχεις πάντα ανοικτή από μένα όπως όλοι οι φίλοι που είναι κύριοι στις συμπεριφορές τους όπως ήσουν εσύ χθες. Καλή συνέχεια.

το καλυτερο post που εχω διαβασει και δειχνει την ποιοτητα των παιδιων στο ιλιον και οτι πραγματικα αυτη η ομαδα αξιζει να ανεβει σε εθνικες κατηγοριες.
δεν ειναι τυχαιο αυτο γιατι και οι ανθρωποι που ασχολουνται εκει ειναι αξιολογοτατοι με πρωτο τον προεδρο της ομαδας κυριο λιωση που πραγματικα κοσμει τον χωρο του αθηναικου μπασκετ.
οσο αφορα τον αθηναικο αυτα ειναι επιλογες της διοικησης και δεν φταιει σιγουρα ο προπονητης που ειναι αξιολογοτατος ουτε τα παιδια.
υ.γ
ο γιαννης (μπελλας)δεν επαιξε καθολου?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.