Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
Steryios
Χολαργός-Κερατέα 82-54 (34-13)
Διαιτητές: Διμπινουδής-Τσάτσης
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης 15 (3), Τσιόμος 8, Σταθάτος 7, Μήτρου 4, Κουντούρης, Στεφανής 4, Ρώσσης 9 (1), Μάντζιος 4, Μπαλτάς 2, Πουλής 19 (4), Τζανετάκος, Κιαπέκος 10
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης, Νικολόπουλος Π. 2, Νικολόπουλος Γ. 18 (1), Κηρομίτης, Ξαρχάς 6 (2), Κατσίκης 1, Καρδαράς 3 (1), Ανδρείκος 7, Κοροβέσης 6 (2), Σιδέρης 4, Χρονόπουλος 7, Κομματάς
Αετός-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 80-94 (42-55)
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Αναστασίου
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράδης 1, Πετρόπουλος Χ. 2, Μπούρας 9, Πετρόποπουλος Λ. 10, Σοφιανόπουλος 9, Περγαντής 9, Παπακωνσταντίνου 2, Κουντουμάδης 27, Παπασταματίου 11
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 16, Καρκαβίλας 7, Γεωργιάδης 7, Αντωνόπουλος 5, Καραγεώργος 7, Τριγάζης 25, Παπαζαφειρόπουλος, Λούλας, Παπαδρόσου, Κοψιδάς 21, Σκυλογιάννης, Τσιάτσιος 6

Εν. Ιλίου-Εν. Ηρακλείου Τ. 74-64 (30-26)
Διαιτητές: Βαρδάλος-Θεοδωρόπουλος Ρ.
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Μπέλλας Ι. 15 (3), Μπαλαούρας, Σκαλωμένος 18, Κοσμίδης, Σπυρόπουλος, Παξιμαδάς 9 (2), Μπέλλας Ο. 8, Παπαλουκάς 8, Φούτσης, Καλαμαράς 7 (1), Αναστασόπουλος 9 (1)
Εν. Ηρακλείου Τ. (Σγούρος): Ασφής 2, Βαρθολομαίος, Τσαμπούρης 2, Κουκουζέλης 5, Καναβός 18 (4), Χάρος 26 (3), Χρόνης 2, Βούζας 9 (1), Χαλκίδης

Νεοπεντελικός-Απόλλωνας 62-44 (25-19)
Διαιτητές: Κανακάρης-Γκαμήλη
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 4, Μάντζιος 8 (1), Παναγιωτόπουλος 5 (1), Μακρής 18 (1), Μανιάτης, Πουλακάκης, Μάγειρας, Χαρτοματσίδης, Αττίκος 12 (1), Κορίζης 1 Κόρβιγκτον 4, Τζέμης 10
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Παπαδιονυσίου, Σομπατζής 5, Κουμπούρας 7, Κουτσούμπας, Ζησιμόπουλος 5 (1), Παπαγιαννακόπουλος 4, Δήμας 10, Ντάφλος 4 (1), Κονταξής 9

Αίολος Ταύρος-Γαλάτσι Κυπριάδου 75-60 (34-23)
Διαιτητές: Σχινάς-Καλδίρης
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Παζαράς, Πλατής 24 (2), Σταμπουλής 3, Κορκοσούρας 2, Διαμαντής 16 (1), Καραμαδούκης 2, Καυκής 18, Καρακώστας 6, Σολομονίδης 4, Κρητικός, Κοκλώνης
Γαλάτσι Κυπριάδου (Νικητόπουλος): Κορρές 5, Ζωϊτσάκος 9 (1), Λαούδης 2, Αθανασιάδης 2, Σιδέρης, Τσιρόπουλος, Φρίμας, Δρακάκης 5, Στρατάκης 2, Τασιόπουλος 19 (1), Φράγκος 4, Ανδρουλάκης 15 (4)

Αθηναϊκός-Αργοναύτης Τρ. 75-96 (34-53)
Διαιτητές: Πέτρου-Τρικαλιώτης
Αθηναϊκός (Κονιστής): Χαραλαμπόπουλος 6, Μουχίμογλου 22 (6), Κοκορόγιαννης 6, Παζαράς 10, Σελίμης 2, Γώγος 5 (1), Ζαμπάρας 19 (1), Σκουλάς 5, Ιμαριάγκμπε
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς-Γκολεμάς): Προκόπης 6, Σκορδίλης 9 (1), Λιούτας 1, Παπαευσταθίου 4 (1), Νικολάκος, Μπίρδας 22 (4), Λιοσάτος, Μανώλας 18, Χαλβατζής 8, Κελάδης 1, Κιούσης 26 (7)

Σπάτα-Άρης Πετρούπολης 59-79

Νίκη Αμαρουσίου-Μαρκόπουλο 99-64 (48-34)
Διαιτητές: Σκούτας-Ορφανός
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 3 (1), Βλαχονάτσιος 4 (1), Βασιλάκης 7 (1), Βασιλάκος 8 (2), Κοντογιάννης 27 (5), Γιατράκος Α.2 , Τσουρής 8, Τάσιος 7 (1), Κεράτσας 17 (1), Τσέκνης 6, Ραλλάτος, Ασημένιος 10
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Λαγουδάκης, Μαυροθαλασσίτης, Μουστάκης, Τσίρος 6, Πλιάκος 4, Σιδέρης 6, Στεφάτος 6, Παπαγιαννάκος , Σούρλας 17 (1), Λαμανδρέας 2, Τζανιδάκης 21 (1), Γεροδήμος 2

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες): Εν. Ιλίου 28, Αίολος Ταύρος 27, Γαλάτσι Κυπρ. 27, Χολαργός 26, Άρης Πετρούπολης 25, Νίκη Αμαρουσίου 24, Εν. Ηρακλείου Τ. 24, Αργοναύτης Τρ. 24, Νεοπεντελικός 24, Απόλλωνας 20, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 19, Σπάτα 19, Μαρκόπουλο 18, Κερατέα 17, Αθηναϊκός 15.

Η επόμενη αγωνιστική (16η 02/02): Εν. Ιλίου-Αετός, Νεοπεντελικός-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης, Αίολος Ταύρος-Απόλλωνας, Χολαργός-Γαλάτσι Κυπριάδου, Σπάτα-Κερατέα, Αθηναϊκός-Άρης Πετρούπολης, Νίκη Αμαρουσίου-Αργοναύτης Τρ., Εν. Ηρακλείου-Μαρκόπουλο.

πηγή:basketblog.gr
Jabar
QUOTE(petza168 @ Jan 27 2009, 23:33 ) *
mpravo stous simpaixtes mou tous efoistes.xthes dwsan kai tin psixi tous!!!super emfanisi kai pisteuw na girisw grigora na tous voithisw oso mporw!!!!efoara mporeis!!!!

Καλώς όρισες.Γράφε σε παρακαλώ με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες.Διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ
sa-gt
Έχει κανείς περισσότερες πληροφορίες για το παιχνίδι ΣΠΑΤΑ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ; Θα το εκτιμούσα πολύ...
odysseas 1998
QUOTE(playmaker @ Jan 27 2009, 22:39 ) *
μπραβο κυριως στον "coach" γκολφινοπουλο, φυσικα ειναι απαραιτητα τα εισαγωγικα γιατι αλλιως κακοποιουμε και μειωνουμε την εννοια που εχει η λεξη αυτη για τον υποτιθεμενο αυτο προπονητη... μπραβο του λοιπον που εχει καταφερει να παρουσιαζει αυτο το εκτρωμα και μπραβο του επισης που δεν εχει λιγο υπερηφανεια μεσα του ωστε να παραιτηθει παρα καθεται για τα 500 ευρω που παιρνει το μηνα....ενα μπραβο αξιζει και στον προεδρο αυτης της ομαδας που επιμενει να στηριζει την κουμπαρια και να καταστρεφει την ομαδα

Βλέποντας το ρόστερ του Αετού,η ομάδα είναι για άνοδο.Βλέποντας την εικόνα της στο γήπεδο είναι παιδική χαρά.Πως έχει καταφέρει ο Γκολφινόπουλος να μην βλέπεται αυτή η ομάδα δεν μπορώ να το καταλάβω.Ούτε συστήματα,ούτε συνεργασίες,ούτε πειθαρχία,ούτε διάθεση για άμυνα.Κρίμα τα λεφτά που έχουν πέσει στην ομάδα.Αλλά με τα λεφτά μόνο δεν γίνονται οι ομάδες.Δείτε ΟΜΑΔΕΣ με πολύ μικρότερο μπάτζετ τι εικόνα παρουσιάζουν,όπως το Ηράκλειο που μασάει σίδερα ας πούμε.
gkaps77
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ (ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟ - ΠΑΣΧΑΛΗ) ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΑΛΛΑ Η ΑΝΟΔΟΣ ΗΛΘΕ ΠΕΡΥΣΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ.(ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΔΗΣ, ΚΑΨΗΣ, ΜΕΛΛΑΣ, ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ, ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΟΦΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ)
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΤΗ ΦΕΤΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΩΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΕΘΕΙ ΩΣ ΣΤΟΧΟΣ.
playmaker
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 28 2009, 17:12 ) *
Βλέποντας το ρόστερ του Αετού,η ομάδα είναι για άνοδο.Βλέποντας την εικόνα της στο γήπεδο είναι παιδική χαρά.Πως έχει καταφέρει ο Γκολφινόπουλος να μην βλέπεται αυτή η ομάδα δεν μπορώ να το καταλάβω.Ούτε συστήματα,ούτε συνεργασίες,ούτε πειθαρχία,ούτε διάθεση για άμυνα.Κρίμα τα λεφτά που έχουν πέσει στην ομάδα.Αλλά με τα λεφτά μόνο δεν γίνονται οι ομάδες.Δείτε ΟΜΑΔΕΣ με πολύ μικρότερο μπάτζετ τι εικόνα παρουσιάζουν,όπως το Ηράκλειο που μασάει σίδερα ας πούμε.

ειχε και καποια αλλη ομαδα γ εσκα και ειχε μονο ηττες 0-9 ρεκορ για την ακριβεια και τον εδιωξαν και την επομενη αγωνιστκη κερδισαν.....καιρος να τον διωξουν και απο τον αετο μπας και δουν ασπρη μερα...........ειναι κριμα για το αθλημα ανθρωποι χωρις καμια μα καμια γνωση να ειναι προπονητες......πρεπει να του απαγορεψουν ακομη και την εισοδο στον αγωνιστικο χωρο θα γκρεμιστει κανενα γηπεδο καποια μερα
a bullet for your head
QUOTE(playmaker @ Jan 28 2009, 18:16 ) *
ειχε και καποια αλλη ομαδα γ εσκα και ειχε μονο ηττες 0-9 ρεκορ για την ακριβεια και τον εδιωξαν και την επομενη αγωνιστκη κερδισαν.....καιρος να τον διωξουν και απο τον αετο μπας και δουν ασπρη μερα...........ειναι κριμα για το αθλημα ανθρωποι χωρις καμια μα καμια γνωση να ειναι προπονητες......πρεπει να του απαγορεψουν ακομη και την εισοδο στον αγωνιστικο χωρο θα γκρεμιστει κανενα γηπεδο καποια μερα

Εχει τυχει να παρακολουθησω φετος παιχνιδι του Αετου κ δεν αποκομισα κ την καλυτερη εντυπωση..
Εχω διαβασει κατα καιρους για το μεγαλο μπατζετ που διεθεσαν φετος..
Ηρθαν πολλοι κ εμπειροι παικτες(εδω εχω την ενστασουλα μου).
Παρολα αυτα,με μια καλη καθοδηγηση κ διαχειριση,θα μπορουσε αυτη η ομαδα και καλυτερο μπασκετ να παιξει,αλλα κ αποτελεσματικοτερο..
Παντως εχω παρατηρησει,οτι το επιπεδο των ομαδων,δεν ειναι γενικα τοσο υψηλο.
odysseas 1998
QUOTE(playmaker @ Jan 28 2009, 18:16 ) *
ειχε και καποια αλλη ομαδα γ εσκα και ειχε μονο ηττες 0-9 ρεκορ για την ακριβεια και τον εδιωξαν και την επομενη αγωνιστκη κερδισαν.....καιρος να τον διωξουν και απο τον αετο μπας και δουν ασπρη μερα...........ειναι κριμα για το αθλημα ανθρωποι χωρις καμια μα καμια γνωση να ειναι προπονητες......πρεπει να του απαγορεψουν ακομη και την εισοδο στον αγωνιστικο χωρο θα γκρεμιστει κανενα γηπεδο καποια μερα

Έχει χάσει τελείως τον έλεγχο και στους παίκτες.Αν παρακολουθείς Αετό δες ας πούμε τι γίνεται στα time out.Κανείς δεν τον ακούει τον Γκολφινόπουλο,άλλος μπαίνει στο παρκέ στα μισά του time out,άλλος πιάνει κουβέντα.Άλλες ομάδες κερδίζουν ματς από το κοουτσάρισμα,άλλες δεν επηρρεάζονται και άλλες δυσκολεύονται από το κοουτσάρισμα,όπως ο Αετός.Το Ηράκλειο πχ είναι πολύ δουλεμένη ομάδα,κάνει μπαμ.Ο Αίολος και ο Χολαργός έχουν φοβερή πειθαρχία και πολύ δεμένο σύνολο.Το Ίλιον και το Γαλάτσι που έχουν επίσης μεγάλο μπάτζετ,είναι στις 3 πρώτες θέσεις.Μόνο στον Αετό έχει χαθεί η μπάλα.
playmaker
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 28 2009, 23:01 ) *
Έχει χάσει τελείως τον έλεγχο και στους παίκτες.Αν παρακολουθείς Αετό δες ας πούμε τι γίνεται στα time out.Κανείς δεν τον ακούει τον Γκολφινόπουλο,άλλος μπαίνει στο παρκέ στα μισά του time out,άλλος πιάνει κουβέντα.Άλλες ομάδες κερδίζουν ματς από το κοουτσάρισμα,άλλες δεν επηρρεάζονται και άλλες δυσκολεύονται από το κοουτσάρισμα,όπως ο Αετός.Το Ηράκλειο πχ είναι πολύ δουλεμένη ομάδα,κάνει μπαμ.Ο Αίολος και ο Χολαργός έχουν φοβερή πειθαρχία και πολύ δεμένο σύνολο.Το Ίλιον και το Γαλάτσι που έχουν επίσης μεγάλο μπάτζετ,είναι στις 3 πρώτες θέσεις.Μόνο στον Αετό έχει χαθεί η μπάλα.

δεν μου κανει εντυπωση το οτι εχει χασει τον ελεγχο οπως λες, δεν γινεται να σεβαστουν οι παικτες εναν προπονητη που δεν εχει ιδεα και λειτουργει εντελως στην τυχη.....ειδα τον προηγουμενο αγωνα με απολλωνα που κερδισε ο αετος και εκανε οτι του κατεβαινε ο ανθρωπος, λες και προσπαθουσε να χασει το παιχνιδι.......παικτης του αετου μου ελεγε οτι δεν ξερει ουτε τα βασικα και οι οδηγιες που δινει στα ταιμ αουτ ειναι οχι μονο για γελια αλλα απο αλλο ανεκδοτο λες και παρακολουθει αλλο αγωνα
neopen32
Μετά από όσα διαβάζω για τον Γκολφινόπουλο και έχοντας δει τον Αετό μόνο μιά φορά (δεν δίνει οδηγίες, μόνο βρίζει) την επόμενη αγωνιστική δεν θα ήταν έκπληξη η νίκη επι του πρωτοπόρου biggrin.gif
hidalgo
QUOTE(neopen32 @ Jan 30 2009, 15:44 ) *
Μετά από όσα διαβάζω για τον Γκολφινόπουλο και έχοντας δει τον Αετό μόνο μιά φορά (δεν δίνει οδηγίες, μόνο βρίζει) την επόμενη αγωνιστική δεν θα ήταν έκπληξη η νίκη επι του πρωτοπόρου biggrin.gif

οσο κ αν πολυ θα το ηθελαν,δε νομιζω οτι υπαρχει τετοια περιπτωση
hidalgo
QUOTE(gkaps77 @ Jan 28 2009, 18:05 ) *
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ (ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟ - ΠΑΣΧΑΛΗ) ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΑΛΛΑ Η ΑΝΟΔΟΣ ΗΛΘΕ ΠΕΡΥΣΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ.(ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΔΗΣ, ΚΑΨΗΣ, ΜΕΛΛΑΣ, ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ, ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΟΦΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ)
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΤΗ ΦΕΤΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΩΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΕΘΕΙ ΩΣ ΣΤΟΧΟΣ.

παντως ο πασχαλης εχει πολυ γελιο με τις αντιδρασεις που εχει.
εχω την εντυπωση παντως οτι δε θα αλλαξει κατι κ του χρονου παλι θα εχει ονοματα
η ομαδα αλλα θα εχουμε τα ιδια.δε ξερω βεβαια ποσοι παιχτεσ θα δεχθουν να πανε αφου
ουτε καθοδηγηση απο το παγκο υπαρχει αλλα κ οικονομικα μαθαινω οτι δεν ειναι καλα
τα πραγματα,αφου ειναι πισω αρκετα.οποτε παιχτες κ προπονητες (αν αλλαξει ) θα ζητουν ολοι
επιταγες κ συμφωνιτικα κ κατα τη γνωμη μου αυτο ειναι το μεγαλο σφαλμα του προεδρου
που εκανε με το προπονητη γιατι αν ειχε καλη πορεια(που επρεπε βαση υλικου) τοτε
ολα αυτα δε θα υπηρχαν αφου εχει χρημα κ θα το εδινε οπως επισης κ γνωριμιες που
θα βοηθουσαν την ομαδα,οικονομικα κ γενικοτερα αγωνιστικα
ilion_player
Καλησπέρα σε όλο το forum. Μετά από μακροχρόνια απουσία βρήκα την ευκαιρία ανάμεσα σε δύο ταξίδια να μπω και να γράψω λίγο για να μην με ξεχάσετε. Η ομάδα μου πήρε τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα ή του πρώτου γύρου αλλά όπως λέει και ο Ρουβάς "Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα". Δυστυχώς από αυτό που βλέπω από την Ένωση στα τελευταία παιχνίδια μόνο η νίκη με ικανοποιεί και ίσως μερικές μεμονομένες προσπάθειες κάποιων παικτών. Από την άλλη μεριά σκέφτομαι ότι αν με τέτοια κοιλιά κερδίζουμε με τέτοιες διαφορές τί θα γίνει όταν ξαναβρούμε το ρυθμό μας;Πάντως υπάρχει πολύ και καλό υλικό στην ομάδα και η δεξαμενή ταλέντων συνεχίζει να γεμίζει από τις ακαδημίες και τα παιδικοεφηβικά (μην ξεχνάμε ότι ο μεγάλος γιος μου είναι 10 χρονών και ετοιμάζεται πυρετωδώς για την άνοδο της ομάδας στην superligue όπως λέει και ακολουθεί και ο μικρός). Πάντως έχω εμπιστοσύνη σε όλα τα παιδιά και πιστεύω στις δυνατότητές τους. Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές του συγκεκριμένου επιτεύγματος και καλή συνέχεια.
ΛΥΚΕ που είσαι και δεν έχεις κράξει ακόμα την απουσία μου; Περιμένω και μια πρόσκληση για έξοδο ή μήπως πρέπει να σε βγάλω εγώ να σου δείξω και μερικά περίεργα μέρη;
mimos8 αν ψάχνεις για ομάδα έλα να με βρεις στην Ένωση. Ξέρεις πόσο εκτιμώ την αξία σου αλλά και τον χαρακτήρα σου και θα σε ήθελα στην ομάδα μου.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ilion_player @ Jan 31 2009, 03:57 ) *
Καλησπέρα σε όλο το forum. Μετά από μακροχρόνια απουσία βρήκα την ευκαιρία ανάμεσα σε δύο ταξίδια να μπω και να γράψω λίγο για να μην με ξεχάσετε. Η ομάδα μου πήρε τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα ή του πρώτου γύρου αλλά όπως λέει και ο Ρουβάς "Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα". Δυστυχώς από αυτό που βλέπω από την Ένωση στα τελευταία παιχνίδια μόνο η νίκη με ικανοποιεί και ίσως μερικές μεμονομένες προσπάθειες κάποιων παικτών. Από την άλλη μεριά σκέφτομαι ότι αν με τέτοια κοιλιά κερδίζουμε με τέτοιες διαφορές τί θα γίνει όταν ξαναβρούμε το ρυθμό μας;Πάντως υπάρχει πολύ και καλό υλικό στην ομάδα και η δεξαμενή ταλέντων συνεχίζει να γεμίζει από τις ακαδημίες και τα παιδικοεφηβικά (μην ξεχνάμε ότι ο μεγάλος γιος μου είναι 10 χρονών και ετοιμάζεται πυρετωδώς για την άνοδο της ομάδας στην superligue όπως λέει και ακολουθεί και ο μικρός). Πάντως έχω εμπιστοσύνη σε όλα τα παιδιά και πιστεύω στις δυνατότητές τους. Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές του συγκεκριμένου επιτεύγματος και καλή συνέχεια.
ΛΥΚΕ που είσαι και δεν έχεις κράξει ακόμα την απουσία μου; Περιμένω και μια πρόσκληση για έξοδο ή μήπως πρέπει να σε βγάλω εγώ να σου δείξω και μερικά περίεργα μέρη;
mimos8 αν ψάχνεις για ομάδα έλα να με βρεις στην Ένωση. Ξέρεις πόσο εκτιμώ την αξία σου αλλά και τον χαρακτήρα σου και θα σε ήθελα στην ομάδα μου.

Τι να πω???
Ολοι καταλαβαν πλεον οτι δεν ειναι τα ταξιδια η αιτια που λειπεις απο το φορουμ,
αλλα η παντοφλα που πεφτει στο σπιτι.
Οταν θα μου φερεις υπογεγραμμενο χαρτι απο την γυναικα οτι σου επιτρεπει να βγεις μαζι μου
και οτι δεν φερω καμια ευθυνη για οτι συμβει, τοτε θα βγουμε.

Ξεχνα τον μιμο. Του χρονου θα παιζουμε μαζι σε ομαδα εκπληξη.
paralias
QUOTE(gkaps77 @ Jan 28 2009, 19:05 ) *
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ (ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟ - ΠΑΣΧΑΛΗ) ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΑΛΛΑ Η ΑΝΟΔΟΣ ΗΛΘΕ ΠΕΡΥΣΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ.(ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΔΗΣ, ΚΑΨΗΣ, ΜΕΛΛΑΣ, ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ, ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΟΦΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ)
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΤΗ ΦΕΤΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΩΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΕΘΕΙ ΩΣ ΣΤΟΧΟΣ.


Φίλε gkaps77, επειδή έπαιζα πέρυσι στον Αετό (αν και δεν με μνημονεύεις στους έμπειρους και ψυχωμένους), ένα άλλο στοιχείο που είχε η ομάδα ήταν το πολύ καλό κλίμα ανάμεσα στους παίχτες. Όλη η ομάδα ήταν μια παρέα που διασκέδαζε αυτό που έκανε και γι' αυτό όλοι οι παίχτες έπαιζαν ψυχωμένα. Θυμίζω δύσκολα παιχνίδια, όπως αυτά με την Πέρα στο Γουδί και με τις Κουκουβάουνες στη Μεταμόρφωση (και όχι μόνο) που όλοι οι παίχτες έπαιξαν με την ψυχή τους. Φέτος δεν έχω δει ούτε ένα παιχνίδι του Αετού, εξαιτίας της απόστασης που βρίσκομαι, και δεν μπορώ να πω αν υπάρχει κάτι τέτοιο στη φετινή ομάδα. Οι πληροφορίες μου λένε πως δεν υπάρχει. Ένα άλλο διαφορετικό στοιχείο είναι ότι το επίπεδο της Α' ΕΣΚΑ δεν έχει καμιά σχέση με τη Β'. Τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά. Εμείς είχαμε 12 πολύ καλούς παίχτες που μπορούσαν να παίζουν βασικοί σε όλες τις ομάδες της Β' και ήμασταν μακράν καλύτεροι από τις περισσότερες ομάδες της κατηγορίας. Οι φετινοί παίχτες του Αετού είναι πολύ καλοί αλλά δεν έχουν τόσο μεγάλη διαφορά δυναμικότητας από τους παίχτες των άλλων ομάδων της Α'. Καλή συνέχεια εκεί που παίζεις (νομίζω ότι κατάλαβα ποιος είσαι).
gkaps77
ΦΙΛΕ paralia ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΜΝΗΜΟΜΕΥΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΒΓΑΖΕΣ ΜΑΤΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΥΣ ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ ΤΟ ΤΑΧΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.
Jabar
Εχει γραφτεί κατά κόρον εδώ και έχει τονισθεί και αναλυθεί από αρκετούς που ασχολούνται με τον ΑΕΤΟ οι ικανότητες του κόουτς.Χωρίς να παραβιάζεται κανένας κανονισμός με τις αναφορές σας θα ήθελα να πω κάτι.Ο άνθρωπος δεν βρίσκεται στο φόρουμ και δεν μπορεί να υπερασπισθεί τον εαυτό του,οπότε είναι λίγο άδικο να συζητάμαι τόσο πολύ αυτό το θέμα ,
όταν υπάρχουν τόσα άλλα που δεν θίγουμε.Αλλωστε και ο φίλος ODYSSEAS 1998 που το έθιξε πρώτος,είχε σταματήσει.
Τα στατιστικά του πρώτου για
τον Αρη Πετρουπολης σε 15 αγωνες στον Α γυρο ειχαμε :

1) ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ : 274 ποντοι σε 15 αγ. με 40 τριποντα και Μ.Ο.Π. 18.3

2) ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ : 205 ποντοι σε 10 αγ. με 16 τριποντα και Μ.Ο.Π. 20.5

3) ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ : 120 ποντοι σε 15 αγ. και Μ.Ο.Π. 8.0

4) ΤΟΛΙΟΣ : 105 ποντοι σε 14 αγ. με 11 τριποντα και Μ.Ο.Π. 7.5
Οποιος έχει για άλλες ομάδες ας τα ποστάρει
Jabar
1η Αγωνιστική
02/02/2009 21:30:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
02/02/2009 21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
02/02/2009 20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
02/02/2009 21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
02/02/2009 21:15:00 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
02/02/2009 20:30:00 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
02/02/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
02/02/2009 20:30:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α ΑΝΔΡΩΝ

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 28 + 210
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 27 + 215
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 27 + 127
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 26 + 146
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 25 + 101
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 24 + 68
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 24 + 16
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 24 + 46
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 24 + 77
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 23 + 22
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 20 -23
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 19 -132
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 19 -98
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 18 -125
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 17 -184
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 15 -466
westside
QUOTE(Jabar @ Feb 2 2009, 11:21 ) *
1η Αγωνιστική
02/02/2009 21:30:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
02/02/2009 21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
02/02/2009 20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
02/02/2009 21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
02/02/2009 21:15:00 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
02/02/2009 20:30:00 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
02/02/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
02/02/2009 20:30:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α ΑΝΔΡΩΝ

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 28 + 210
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 27 + 215
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 27 + 127
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 26 + 146
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 25 + 101
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 24 + 68
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ 24 + 16
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 24 + 46
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 24 + 77
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 23 + 22
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 20 -23
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 19 -132
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 19 -98
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 18 -125
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 17 -184
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 15 -466

Να διορθώσω τον φίλο Jabar και να πω ότι σήμερα ο αγώνας μεταξύ της Ένωσης και του Αετού αρχίζει στις 21:00.

Και αν και αργά ας δώσω τα προγνωστικά μου για τους σημερινούς αγώνες:

ΠΕΝΤΕΛΗ - ΕΦΟΑ 1

ΤΑΥΡΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 1

ΣΠΑΤΑ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 1

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ?
hidalgo

ΠΕΝΤΕΛΗ - ΕΦΟΑ 1(ευκολα)

ΤΑΥΡΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1(ευκολα)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 1(εκτος αν παιξει ο θεωδοριδης)

ΣΠΑΤΑ - ΚΕΡΑΤΕΑ 1(ντερμπι μεσογειων που θελουν τα σπατα
πιο πολυ αφου αυτα ειναι πιο κοντα σε παραμονη)

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 2(πιο γεματη ομαδα η ραφηνα κ πιο εμπειρος προπονητης)

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1(οχι κ πολυ σιγουρο)

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ 1(κανονικα ευκολα αλλα οι παιχτες αετου χρειαζονται
κ κανα οδοιπορικο...... αφου πληρονονται πλεον βαση
αποδοσης)
neopen32
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΕΦΟΑ 102-58 rolleyes.gif
soouza
Αθηναικός-Άρης Πετρούπολης 52-78.

Χωρίς σχόλιο. biggrin.gif

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif
hidalgo
xoλαργος - γαλατσι 1 πολλα με λιγα
The Grey
Η Ραφήνα έφερε διπλό και κάλυψε και τη διαφορά του πρώτου παιχνιδιού
jaske
QUOTE(hidalgo @ Feb 2 2009, 23:20 ) *
xoλαργος - γαλατσι 1 πολλα με λιγα

Ρε φιλε πλακα μας κανεις??ειδες το ματς??τι πολλα με λιγα μας λες??ειχαμε 4 απουσιες κ μεχρι το 33 το ματς ηταν ισοπαλια..κ μετα δικαια ο χολαργος κερδισε το ματς..αυτο εσυ το λες πολλα με λιγα??
hidalgo
QUOTE(jaske @ Feb 3 2009, 00:05 ) *
Ρε φιλε πλακα μας κανεις??ειδες το ματς??τι πολλα με λιγα μας λες??ειχαμε 4 απουσιες κ μεχρι το 33 το ματς ηταν ισοπαλια..κ μετα δικαια ο χολαργος κερδισε το ματς..αυτο εσυ το λες πολλα με λιγα??

πες μας το τελικο σκορ ρε φιλε....
GREER
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΟΜ +4 για τους γηπεδουχους που ανατρεψαν διαφορα 18 ποντων!!!!!!!! Το Μαρκοπουλο αυτοκτονησε. Ειχε το προβαδισμα για 39 λεπτα. Αυτο και μονο τα λεει ολα...
jaske
QUOTE(hidalgo @ Feb 3 2009, 00:10 ) *
πες μας το τελικο σκορ ρε φιλε....

Αστο..εσυ απλα δεν καταλαβαινεις..
zigolo7
Νίκη Αμαρουσίου - Ραφήνα 61 - 69
GREER
QUOTE(jaske @ Feb 3 2009, 00:05 ) *
Ρε φιλε πλακα μας κανεις??ειδες το ματς??τι πολλα με λιγα μας λες??ειχαμε 4 απουσιες κ μεχρι το 33 το ματς ηταν ισοπαλια..κ μετα δικαια ο χολαργος κερδισε το ματς..αυτο εσυ το λες πολλα με λιγα??

Εγω θελω τον φιλο μου τον pointguard να μου πει τι συνεβη τελικα. Παντα κρινει ειλικρινα. Ηταν πολλα με λιγα το παιχνιδι ή οχι??
hidalgo
QUOTE(jaske @ Feb 3 2009, 00:18 ) *
Αστο..εσυ απλα δεν καταλαβαινεις..

οταν λεω πολλα με λιγα εννοω το τελικο σκορ,η εικονα του γαλατσιου ηταν καλη
αλλα το τελος οχι αναλογο της θεσης κ της εικονας της ομαδας τα 3 πρωτα δεκαλεπτα.
streetbc
Νεοπεντελικος- Ε.Φ.Ο.Α 102-58
σκορ ημιχρονου 52-32
Δεν θα πω πολλα...μονο πως το παιχνιδι ηταν η αποθεωση του επιθετικου μπασκετ(οπως αλλωστε προδιδει και το σκορ)Μετα βεβαιοτητας θα πω πως ο ΝΑΟ πραγματοποιησε την καλυτερη φετινη του εμφανιση,εχοντας σε καταπληκτικη βραδια τουλαχιστον 4παιχτες του....Highlight της αναμετρησης το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ in your face καρφωμα του Αττικου στον αιφνιδιασμο.Ετρεχε στον πλαινο διαδρομο,δεχτηκε την πασα και πατωντας εξω απ΄το ζωγραφιστο απογειωθηκε καρφωνοντας την μπαλα με δυναμη στο αντιπαλο καλαθι αψηφωντας την παρουσια του αντιπαλου αμυντικου!!!Φυσικα με αυτην την ενεργεια ξεσηκωθηκε ολο το γηπεδο!!!!!Πραγματικα καταπληκτικη φαση 77.gif
Απ' τους φιλοξενουμενους ο μονος που διασωθηκε ηταν ο Τριγαζης και αν θυμαμαι καλα το ''9''(δεν ξερω ονομα)...
Jabar
Χολαργός-Γαλάτσι 76-62
Μου άρεσε πολύ η νέα φουρνιά νέων παικτών του Γαλατσίου.
Ημίχρονο 37-34
Τρία λεπτά πριν το τέλος με τη διαφορά στους 17 ήρθε η ώρα των παιδιών με μικρό χρόνο συμμετοχής.
westside
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ 71 - 55

Σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησαν η δύναμη και το ξύλο( σε μερικές στιγμές μάλιστα και εκτός των επιτρεπτών ορίων), με όπλο την εξαιρετική μας αμυνα στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να επικρατήσουμε του Αετού, ο οποίος για 30 λεπτά ήταν για τα καλά μέσα στη διεκδίκηση της νίκης. Είχε καταφέρει μάλιστα να πάρει και διψήφια διαφορά, αλλά μόλις το παιχνίδι γύρισε δεν κατάφερε να αντιδράσει και φυσιολογικά ηττήθηκε.
CALGON
ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΓΑΛΑΤΣΙ 76-62 (37-34)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΕΦΤΙΚΗΣ- ΘΕΟΝΑΣ

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ, ΤΣΙΩΜΟΣ 4, ΣΤΑΘΑΤΟΣ 15(1), ΜΗΤΡΟΥ 10 (1), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 1, ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ,
ΡΩΣΣΗΣ 13(3), ΜΑΝΤΖΙΟΣ, ΣΤΕΦΑΝΗΣ 20(2), ΠΟΥΛΗΣ 2, ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 11

ΓΑΛΑΤΣΙ (ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ) ΖΩΙΤΣΑΚΟΣ 10, ΛΑΟΥΔΗΣ 9(1), ΣΙΔΕΡΗΣ 1, ΦΡΑΓΚΟΣ 3, ΦΡΙΜΑΣ 2, ΣΤΑΥΡΑΚΗΣ 2, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ 14(1),
ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ 17(2), ΚΑΨΟΥΡΗΣ 2, ΚΟΡΡΕΣ 2
pointguard
QUOTE(GREER @ Feb 2 2009, 22:23 ) *
Εγω θελω τον φιλο μου τον pointguard να μου πει τι συνεβη τελικα. Παντα κρινει ειλικρινα. Ηταν πολλα με λιγα το παιχνιδι ή οχι??

Dustuxos eimai ektos ellados k den eida to paixnidi pantos sto hmixrono ematha oti htan 2 pontous h diafora. Elpizo na stamathsei auth h atuxia giati einai plasmatikh eikona oi 3 httes ths omadas mou
Jabar
αθηναικος - αρης 52 -78 (30 -41)

διαιτητες: κονταρατος - λυρας

αθηναικος(κονιστης) : ζηρδελης, τολιας, μουχιμογλου 6(1), κοκκορογιαννης 6, παζαρας 5, σελιμης 4(1), γωγος 8, ρουσσος, ζαμπαρας 14, σκουλας 9(1), χαραλαμποπουλος, ιμαριαγμπε,.

αρης (κακαλιας-αμπραζης): τολιος6, βενιτουρακης 3,λιαπουρης 2, γεωργαλας 14(1), χρονοπουλος 10, βασιλειου 9, ρηγος 16, παριαννοπουλος 7(1), ΤΣΑΚΙΡΗς, μπετσης, ντανας 11(1), νικολοπουλος.
Steryios
Χολαργός-Γαλάτσι 76-62 (37-34)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Θεονάς
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Τσιώμος 4, Σταθάτος 15 (1), Μήτρου 10 (1), Κουντούρης 1, Βουγιούκας, Ρώσσης 13 (3), Μάντζιος, Στεφανής 20 (2), Πουλής 2, Τζανετάκος, Κιαπέκος 11.
Γαλάτσι (Νικητόπουλος): Ζωιτσάκος 10, Λαούδης 9 (1), Σιδέρης 1, Φράγκος 3, Φρίμας 2, Σταυράκης 2, Στρατάκης 14 (1), Τασιόπουλος 17 (2), Καψούρης 2, Κορρές 2.

Αθηναϊκός-Άρης Πετρούπολης 52-78 (30-41)
Διαιτητές: Κονταράτος-Λύρας
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζηρδένης, Τόλιας, Μουχίμογλου 6 (1), Κοκκορογιαννης 6, Παζαράς 5, Σελίνης 4 (1), Γώγος 8, Ρούσσος, Ζαμπάρας 14, Σκουλάς 9 (1), Χαραλαμποπούλος, Ιμαριάγκμπε.
Άρης Πετρούπολης (Καλιάς-Αμπράζης): Τολιος 6, Βενιτουράκης 3, Λιαπούρης 2, Γεωργαλάς 14 (1), Χρονόπουλος 10, Βασιλείου 9, Ρήγος 16, Παριαννοπουλος 7(1), Τσακίρης, Μπέτσης,Ντανας 11 (1), Νικολόπουλος.

Νεοπεντελικός-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 102-58 (52-32)
Διαιτητές: Παπανικολάου-Γρίβα
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 13 (3), Μάντζιος 6, Παναγιωτόπουλος 11 (2), Μακρής 24 (1), Μανιάτης, Πουλακάκης, Μάγειρας 8, Αττίκος 15 (1), Κόρβιγκτον 2, Τζέμης 23
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 2, Παπαδρόσου, Πουγκακιώτης, Καραγεώργος 13 (2), Τριγάζης 20 (2), Παπαζαφειρόπουλος 12, Λούλας 2, Κοψιδάς 5 (1), Τσιάτσιος 4

Νίκη Αμαρουσίου-Αργοναύτης Τρ. 61-69 (22-30)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Νικολόπουλος
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 4, Βλαχονάτσιος 8 (1), Βασιλάκης 3, Βασιλάκος 7, Κοντογιάννης 8, Γιατράκος Χ.2 , Τσουρής , Τάσιος 8 (1), Κεράτσας 12, Ραλλάτος 2, Ασημένιος 7
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς-Γκολεμάς): Προκόπης 18 (1), Σκορδίλης 3, Λιούτας, Μπίρδας 14 (2), Μανώλας 3, Χαλβατζής 11, Πετριανίδης 6, Κελάδης 2, Κιούσης 12 (4)

Εν. Ιλίου-Αετός 71-55 (28-34)
Διαιτητές: Γολεγού-Κουτσουμπός
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Μπέλλας Ι. 10 (1), Σκαλωμένος 10, Κοσμίδης, Σπυρόπουλος, Μπαλαούρας, Παξιμαδάς 4 (1), Μπέλλας Ο. 18 (2), Παπαλουκάς 4, Φούτσης, Καλαμαράς 9 (1), Αναστασόπουλος 16 (2)
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράδης 4, Πετρόπουλος Χ.10 (2), Μπούρας, Πετρόπουλος, Σοφιανόπουλος, Περγαντής 8, Μπαρδουνιώτης 3, Παπακωνσταντίνου 2, Κουντουμάδης 24, Παπασταματίου 4

Αίολος Ταύρος-Απόλλωνας 83-59 (39-28)
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Φαλούκα
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Φιλιόπουλος, Παζαράς, Πλατής 12, Σταμπουλής, Κορκοσούρας 10 (2), Διαμαντής 18 (3), Καραμαδούκης 10 (2), Καυκής 10, Καρακώστας 9, Σολωμονίδης 9, Κρητικός 2, Κοκλώνης 3 (1)
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Σομπατζής 5 (1), Κουμπούρας 14, Μαναράς, Κουτσούμπας, Ντίνος, Ζησιμόπουλος 8, Παπαγιαννακόπουλος 10 (1), Δήμας 6, Ντάφλος 3, Κονταξής 13

Εν. Ηρακλείου Τ.-Μαρκόπουλο 72-68 (30-36)
Διαιτητές: Τραγάκης-Πλιάκας
Εν. Ηρακλείου Τ. (Σγουρός): Λουίζος 8, Βαρθολομαίος, Τσαμπουρής 3 (1), Σιλιτζίρης 5 (1), Κουκουζέλης 8 (2), Καναβός 17, Βάμβουρας, Χάρος 19 (3), Χρόνης, Ασφής, Βούζας 11, Χαλκίδης 1
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Παναγιώτου, Μαυροθαλασσίτης, Μουστάκης, Τσίρος 11, Πλιάκος 2, Σιδέρης 4, Στεφάτος 7, Παπαγιαννακός 6, Σούρλας 6, Λαμανδρέας 4, Τζανιδάκης 28 (6), Γεροδήμος

Σπάτα-Κερατέα 65-76 (29-37)
Διαιτητές: Κουνελές-Μούτσιος
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 13 (1), Πολυχρόνης, Λίτσος 11 (1), Γραμματόπουλος 7 (2), Παπαβασιλείου, Νούτης, Χατζηγιάννης 2, Λάβαρης 7, Μαντέλος 7 (1), Τραυλός, Λεγάτος 12 (1), Αργυρόπουλος 6 (2)
Κερατέα (Κόντος): Αμπλιανίτης, Νικολόπουλος Π., Νικολόπουλος Γ. 11, Κηρομίτης 20 (1), Ξαρχάς 14 (2), Κατσίκης 7 (1), Καρδάρας 4, Ανδρέικος 7, Κοροβέσης, Σιδέρης, Χρονόπουλος 11, Κομματάς 2

Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες): Εν. Ιλίου 30, Αίολος Ταύρος 29, Χολαργός 28, Γαλάτσι Κυπρ. 28, Άρης Πετρούπολης 27, Εν. Ηρακλείου 26, Αργοναύτης Τρ. 26, Νεοπεντελικός 26, Νίκη Αμαρουσίου 25, Αετός 24, Απόλλωνας 21, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 20, Σπάτα 20, Κερατέα 19, Μαρκόπουλο 19, Αθηναϊκός 16.

Η επόμενη αγωνιστική (17η 09/02): Αετός-Νεοπεντελικός, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Αίολος Ταύρος, Απόλλωνας-Χολαργός, Γαλάτσι Κυπρ.-Σπάτα, Κερατέα-Αθηναϊκός, Άρης Πετρούπολης-Νίκη Αμαρουσίου, Αργοναύτης Τρ.-Εν. Ηρακλείου Τ., Μαρκόπουλο-Εν. Ιλίου.

πηγή:basketblog.gr
ilion_player
QUOTE(Jabar @ Feb 2 2009, 10:08 ) *
Εχει γραφτεί κατά κόρον εδώ και έχει τονισθεί και αναλυθεί από αρκετούς που ασχολούνται με τον ΑΕΤΟ οι ικανότητες του κόουτς.Χωρίς να παραβιάζεται κανένας κανονισμός με τις αναφορές σας θα ήθελα να πω κάτι.Ο άνθρωπος δεν βρίσκεται στο φόρουμ και δεν μπορεί να υπερασπισθεί τον εαυτό του,οπότε είναι λίγο άδικο να συζητάμαι τόσο πολύ αυτό το θέμα ,
όταν υπάρχουν τόσα άλλα που δεν θίγουμε.Αλλωστε και ο φίλος ODYSSEAS 1998 που το έθιξε πρώτος,είχε σταματήσει.
Τα στατιστικά του πρώτου για
τον Αρη Πετρουπολης σε 15 αγωνες στον Α γυρο ειχαμε :

1) ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ : 274 ποντοι σε 15 αγ. με 40 τριποντα και Μ.Ο.Π. 18.3

2) ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ : 205 ποντοι σε 10 αγ. με 16 τριποντα και Μ.Ο.Π. 20.5

3) ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ : 120 ποντοι σε 15 αγ. και Μ.Ο.Π. 8.0

4) ΤΟΛΙΟΣ : 105 ποντοι σε 14 αγ. με 11 τριποντα και Μ.Ο.Π. 7.5
Οποιος έχει για άλλες ομάδες ας τα ποστάρει


Για την Ένωση Ιλίου στον πρώτο γύρο έχουμε:

1) Σκαλωμένος 178 πόντοι Μ.Ο.Π. 11,87 τρίποντα 7
2) Αναστασόπουλος 178 πόντοι Μ.Ο.Π. 11,87 τρίποντα 19
3) Μπέλλας Οδυσσέας 163 πόντοι Μ.Ο.Π. 10,87 τρίποντα 9
4) Μπέλλας Γιάννης 153 πόντοι Μ.Ο.Π. 10,20 τρίποντα 21
5) Παπαλούκας 145 πόντοι Μ.Ο.Π. 9,67 τρίποντα 0
6) Καλαμαράς 102 πόντοι Μ.Ο.Π. 6,80 τρίποντα 17
7) Φούτσης 82 πόντοι Μ.Ο.Π. 5,47 τρίποντα 5
8) Κοσμίδης 71 πόντοι Μ.Ο.Π. 4,73 τρίποντα 10

Νομίζω τα παραπάνω μαζί με την άμυνά μας εξηγούν πολλά.
Jabar
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α ΑΝΔΡΩΝ

Βαθμολογία
Ομάδα ___________________________________Βαθ ___ Επιθ ____Αμυ____ Διαφ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ___________________________ 30____ 1237___ 1011____ 226
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006____________________ 29____ 1253___ 1014____ 239
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ_____________________________ 28 _____1181___ 1020____ 161
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ___________________ 28____ 1143___ 1031____ 112
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ_____________________ 27____ 1118____ 991____ 127
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ____________________ 26_____ 1159____1139____ 20
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ___________________ 26____ 1165____ 1111____ 54
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ_________________________26_____1148___ 1027 ____121
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ_______________________ 25____ 1135____ 1075____ 60
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ________________________________ 24_____ 1133___ 1127 _____6
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ______________________________ 21_____ 1074___ 1121____ -47
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ___________________________ 20_____ 1004___ 1180____ -176
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ______________________________ 20______1007___ 1116____ -109
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ______________________________ 19_____ 1001___ 1174____ -173
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ_________________________ 19_____ 1101___ 1230 ____-129
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ____________________________16 ______779 ____1271____ -492
Jabar
QUOTE(Jabar @ Feb 5 2009, 09:35 ) *
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α ΑΝΔΡΩΝ

Βαθμολογία
Ομάδα ___________________________________Βαθ ___ Επιθ ____Αμυ____ Διαφ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ___________________________ 30____ 1237___ 1011____ 226
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006____________________ 29____ 1253___ 1014____ 239
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ_____________________________ 28 _____1181___ 1020____ 161
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ___________________ 28____ 1143___ 1031____ 112
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ_____________________ 27____ 1118____ 991____ 127
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ____________________ 26_____ 1159____1139____ 20
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ___________________ 26____ 1165____ 1111____ 54
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ_________________________26_____1148___ 1027 ____121
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ_______________________ 25____ 1135____ 1075____ 60
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ________________________________ 24_____ 1133___ 1127 _____6
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ______________________________ 21_____ 1074___ 1121____ -47
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ___________________________ 20_____ 1004___ 1180____ -176
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ______________________________ 20______1007___ 1116____ -109
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ______________________________ 19_____ 1001___ 1174____ -173
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ_________________________ 19_____ 1101___ 1230 ____-129
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ____________________________16 ______779 ____1271____ -492

ΙΛΙΟΝ δίκαια ως τώρα πρώτο .Διευκρινίζω ότι αυτό οφείλεται και στο ευνοϊκό ως τώρα πρόγραμμα.Σαφώς δυσκολότερος δεύτερος γύρος.Κράτησαν την καλή περσυνή ομάδα και απέκτησαν και βάθος που πέρυσι έλειπε.Παξιμαδάς ,Καλαμαράς
φεύγουν φαντάροι και το βάθος μειώνεται.
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ.Από την αρχή έθεσαν σαν στόχο την άνοδο.Ο προπονητής τους χωρίς να κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του,σπάνιο για προπονητή βγήκε και το έγραψε εδώ.Για μένα και βάση προγράμματος πρώτο φαβορί για άνοδο.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ.Καλή ομάδα,με πρόταση για μπάσκετ που αξίζει κάποιος να τη δει.Πολλούς τραυματισμούς και ατυχίες που δεν του επέτρεψαν να πιάσει το maximum.Σχετικά πιό εύκολο δεύτερο γύρο θα διεκδικήσει μέχρι τέλους.Τη καταδιώκει
η ήττα με τα Σπάτα και η μεγάλη διαφορά της ήττας μς το ΙΛΙΟ.
ΓΑΛΑΤΣΙ.Το αποδιοργάνωσαν οι ελλείψεις.Σαφώς δύσκολο πρόγραμμα στο δεύτερο γύρο.
ΑΡΗΣ.Υπό πολύ ευνοϊκές προϋποθέσεις έχει κάποιες ελπίδες αλλά θα μιλάμε για θαύμα.Καλή ομάδα με σούπερ αμυντική συμπεριφορά.Τους μικρούς να πιέζουν και το Ρήγο να μπαλώνει τις τρύπες.Αν έπαιζε ο Ρήγος από την αρχή και ο Χρονόπουλος δεν είχε τη θλάση θα είχε λιγότερες ήττες.Πιστεύω ότι παρότι μπασκετική γειτονιά κάπου την πάτησαν το καλοκαίρι.Επρεπε Ρήγος από την αρχή και Παναγιωτόπουλος να μείνει.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ.Εμπειρα παιδιά και το δείχνουν έχουν εκμεταλευτεί τα πάντα και δεν τους έχει ξεφύγει τίποτα.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ.Πολύ καλό υλικό με ελάχιστα κενά σε συγκεκριμένη θέση.Μπορεί να κτυπήσει συγκεκριμένα ματς και να είναι ο ρυθμιστής.Θα τερματίσει λογικά λίγο πιό πάνω.
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ Η αρνητική έκπληξη του πρωταθλήματος.Γήπεδο που τους παρέχει άνεση και πολυτέλεια να το έχουν όποτε θέλουν.Ρόστερ από τα πιό πλήρη της κατηγορίας.Δείχνει να συνέρχεται αλλά είναι μάλλον αργά.
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ.Καλή ομάδα ικανή για ζημιές.Νομίζω ότι με λίγες προσθήκες του χρόνου μπορούν να διεκδικήσουν.Εμπειροι στην κατηγορία πάντα στήνουν αξιόμαχες ομάδες.
ΑΕΤΟΣ Δυνατά παιδιά,καλές μονάδες αλλά και με κενά σε θέσεις.Αντίθετα υπερπλήρεις σε άλλες θέσεις.Αυτό βέβαια έχει και συνέπειες.Δείχνει η επάνοδος να έχει ευτυχή κατάληξη.
Από δώ και κάτω αρχίζει η ζώνη του υποβιβασμού.Πέφτουν από το ελάχιστο 4 ομάδες μέχρι το ακραίο σενάριο των 6.
ΑΠΟΛΛΩΝ.Δεν είναι κακός έχει χάσει παιχνίδια που θα μπορούσε να είχε πάρει και να είχε ξεμπλέξει.Αλλά κάπως έτσι γράφεται η ιστορία.Κινδυνεύει να βρεθεί ισόβαθμος με την ΕΦΟΑ και η νίκη του ήταν μόνο με 4 πόντους.
ΕΦΟΑ Χάνει κάποια παιχνίδια εύκολα, αλλά εκείνα που είναι νυν υπερ πάντων ο αγών τα παίρνει.Αν πέσουν 5 ομάδες
πιστεύω ότι η μία θέση θα παιχτεί μεταξύ Απόλλωνα ΕΦΟΑ.
ΣΠΑΤΑ Δείχνει να ακυρώνει τις τελευταίες αγωνιστικές τις δύο σούπερ νίκες που έκανε με ΚΟΧ,ΝΑΟ.Χάνοντας στην εδρα
τους από Μαρκόπουλο,Κερατέα και έχοντας χάσει και από ΕΦΟΑ.
ΚΕΡΑΤΕΑ Με λίγο καλύτερη διαχείρηση και μεγαλύτερο ενδιαφέρον για το μπάσκετ και όχι μόνο για το βόλεϋ γυναικών θα μπορούσαν κάτι παραπάνω.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ Αποδεικνύεται ότι δεν χρειαζότανε και πολλά περισσότερα για να διεκδικήσουν την παραμονή.
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Αν τα παιδιά που μάζεψαν τους μείνουν μπορούν να γίνουν βάση για κάτι καλύτερο.
Αργότερα θα σας γράψω και τα παιχνίδια κλειδιά.Νομίζω ότι μετά την 7η αγωνιστική πολλά θα έχουν ξεκαθαρίσει ως προς την άνοδο.
pitbull
QUOTE(Jabar @ Feb 5 2009, 10:36 ) *
ΙΛΙΟΝ δίκαια ως τώρα πρώτο .Διευκρινίζω ότι αυτό οφείλεται και στο ευνοϊκό ως τώρα πρόγραμμα.Σαφώς δυσκολότερος δεύτερος γύρος.Κράτησαν την καλή περσυνή ομάδα και απέκτησαν και βάθος που πέρυσι έλειπε.Παξιμαδάς ,Καλαμαράς
φεύγουν φαντάροι και το βάθος μειώνεται.
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ.Από την αρχή έθεσαν σαν στόχο την άνοδο.Ο προπονητής τους χωρίς να κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του,σπάνιο για προπονητή βγήκε και το έγραψε εδώ.Για μένα και βάση προγράμματος πρώτο φαβορί για άνοδο.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ.Καλή ομάδα,με πρόταση για μπάσκετ που αξίζει κάποιος να τη δει.Πολλούς τραυματισμούς και ατυχίες που δεν του επέτρεψαν να πιάσει το maximum.Σχετικά πιό εύκολο δεύτερο γύρο θα διεκδικήσει μέχρι τέλους.Τη καταδιώκει
η ήττα με τα Σπάτα και η μεγάλη διαφορά της ήττας μς το ΙΛΙΟ.
ΓΑΛΑΤΣΙ.Το αποδιοργάνωσαν οι ελλείψεις.Σαφώς δύσκολο πρόγραμμα στο δεύτερο γύρο.
ΑΡΗΣ.Υπό πολύ ευνοϊκές προϋποθέσεις έχει κάποιες ελπίδες αλλά θα μιλάμε για θαύμα.Καλή ομάδα με σούπερ αμυντική συμπεριφορά.Τους μικρούς να πιέζουν και το Ρήγο να μπαλώνει τις τρύπες.Αν έπαιζε ο Ρήγος από την αρχή και ο Χρονόπουλος δεν είχε τη θλάση θα είχε λιγότερες ήττες.Πιστεύω ότι παρότι μπασκετική γειτονιά κάπου την πάτησαν το καλοκαίρι.Επρεπε Ρήγος από την αρχή και Παναγιωτόπουλος να μείνει.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ.Εμπειρα παιδιά και το δείχνουν έχουν εκμεταλευτεί τα πάντα και δεν τους έχει ξεφύγει τίποτα.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ.Πολύ καλό υλικό με ελάχιστα κενά σε συγκεκριμένη θέση.Μπορεί να κτυπήσει συγκεκριμένα ματς και να είναι ο ρυθμιστής.Θα τερματίσει λογικά λίγο πιό πάνω.
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ Η αρνητική έκπληξη του πρωταθλήματος.Γήπεδο που τους παρέχει άνεση και πολυτέλεια να το έχουν όποτε θέλουν.Ρόστερ από τα πιό πλήρη της κατηγορίας.Δείχνει να συνέρχεται αλλά είναι μάλλον αργά.
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ.Καλή ομάδα ικανή για ζημιές.Νομίζω ότι με λίγες προσθήκες του χρόνου μπορούν να διεκδικήσουν.Εμπειροι στην κατηγορία πάντα στήνουν αξιόμαχες ομάδες.
ΑΕΤΟΣ Δυνατά παιδιά,καλές μονάδες αλλά και με κενά σε θέσεις.Αντίθετα υπερπλήρεις σε άλλες θέσεις.Αυτό βέβαια έχει και συνέπειες.Δείχνει η επάνοδος να έχει ευτυχή κατάληξη.
Από δώ και κάτω αρχίζει η ζώνη του υποβιβασμού.Πέφτουν από το ελάχιστο 4 ομάδες μέχρι το ακραίο σενάριο των 6.
ΑΠΟΛΛΩΝ.Δεν είναι κακός έχει χάσει παιχνίδια που θα μπορούσε να είχε πάρει και να είχε ξεμπλέξει.Αλλά κάπως έτσι γράφεται η ιστορία.Κινδυνεύει να βρεθεί ισόβαθμος με την ΕΦΟΑ και η νίκη του ήταν μόνο με 4 πόντους.
ΕΦΟΑ Χάνει κάποια παιχνίδια εύκολα, αλλά εκείνα που είναι νυν υπερ πάντων ο αγών τα παίρνει.Αν πέσουν 5 ομάδες
πιστεύω ότι η μία θέση θα παιχτεί μεταξύ Απόλλωνα ΕΦΟΑ.
ΣΠΑΤΑ Δείχνει να ακυρώνει τις τελευταίες αγωνιστικές τις δύο σούπερ νίκες που έκανε με ΚΟΧ,ΝΑΟ.Χάνοντας στην εδρα
τους από Μαρκόπουλο,Κερατέα και έχοντας χάσει και από ΕΦΟΑ.
ΚΕΡΑΤΕΑ Με λίγο καλύτερη διαχείρηση και μεγαλύτερο ενδιαφέρον για το μπάσκετ και όχι μόνο για το βόλεϋ γυναικών θα μπορούσαν κάτι παραπάνω.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ Αποδεικνύεται ότι δεν χρειαζότανε και πολλά περισσότερα για να διεκδικήσουν την παραμονή.
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Αν τα παιδιά που μάζεψαν τους μείνουν μπορούν να γίνουν βάση για κάτι καλύτερο.
Αργότερα θα σας γράψω και τα παιχνίδια κλειδιά.Νομίζω ότι μετά την 7η αγωνιστική πολλά θα έχουν ξεκαθαρίσει ως προς την άνοδο.

ευτυχως υπαρχουν και τα φορουμ και βλεπουμε οτι ζουνε καποιοι smiley.gif
tessari
QUOTE(pitbull @ Feb 5 2009, 10:42 ) *
ευτυχως υπαρχουν και τα φορουμ και βλεπουμε οτι ζουνε καποιοι smiley.gif

Δεν καταλαβαίνουμε τι εννοείς. Θα πρέπει να δώσεις ορισμένες εξηγήσεις, αν προλάβεις βέβαια σήμερα ή αύριο.
neopen32
Για τον ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ (Α γυρος)

Μπάρτζος 121 πόντοι/15 αγώνες
Μάντζιος 72 /14
Παναγιωτόπουλος 86 /15
Μακρής 250/15
Μανιάτης 100/13
Μάγειρας 31/13
Χαρτοματσίδης 22/14
Αττίκος 154/15
Κορίζης 50/12
Κόρβιγκτον 71/15
Τζέμης 82/15
Έφηβοι
Πουλακάκης 0
Ζερβολέας 7
Σαφλιάνης 0



bes82
QUOTE(hidalgo @ Jan 27 2009, 11:56 ) *
εγω πιστευω οτι θα ανεβει ο αιολος,ειδικα αν εχουν αλλαξει καποια πραγματα κ επισης
γυρισει ο νικητακης κ ο δευτερος θα ειναι η ενωση ιλιου,αφου ο χολαργος καπου
χωλαινει(μαλλον σε παγκο μερια αφου απο παιχτες ειναι σουπερ κ δεν εννοω ανικανοτητα
αλλα αγνοια της κατηγοριας απο το προπονητη αφου αλλο εσκα αλλο εσκανα )ενω το
γαλατσι δε ξερω αν πληρωνει τους τραυματισμους η αν θελει να ανεβει.θα εχει ενδιαφερον παντως
γιατι αν κατα τη γνωμη μου ο πρωτος θα ειναι ο ταυρος,θα πρεπει για να μην ανεβει η ενωση
.α το γαλατσι να κερδισει εντος το ταυρο κ να κανει το πολυ 3 ηττες κ να μη χασει τη διαφορα στο ιλιον
που θα κανει ηττες στο ταυρο,στο χολαργο κ στη πεντελη
β.ο χολαργος να χασει μονο στο ταυρο γιατι δυσκολα θα παρει τη διαφορα απο το ιλιον.
γ. ο αιολος μαλλον θα κανει μονο μια ηττα στο γαλατσι αφου εχει τις πιο καλες ομαδες
εντος( ιλιον-χολαργο) κ η μονη ορατη ηττα θα ειναι αν γινει στη πεντελη
η οποια με βαση το ροστερ της κ τα ροστερ των αλλων φετος αυτοκτονησε κ δυσκολα βλεπω να ανεβαινει
οθτε μελλοντικα αφου τουλαχιστο του χρονου θα υπαρχουν
ΦΙΛΑΘΛΙΤΙΚΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ(αγριεμενο κ αηττητο στη β εσκα) -ΛΙΩΣΙΑ(το ιδιο κ μαλιστα με πολυ χρημα ξανα)
πιθανοτατα ΠΑΠΑΓΟΥ η ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ η κ οι δυο-ΡΑΦΗΝΑ πλεον χωρις λαθη κ ατυχιες.
βεβαια μπορει να κανουν φετος αηττητο δευτερο γυρο κ αν οι απο πανω εχουν απωλειες να εχουν μια μικρη
πιθανοτητα

Τι κρίμα που σ`αυτό το φόρουμ υπάρχουν αναλυτές της πλάκας. Δεν έχουν ιδέα από μπάσκετ.
Από τώρα βγάζουν πρωταθλητές. Μάλλον δεν έχουν παίξει σε πρωτάθλημα μπάσκετ.
Κανένα μόνο τρία επί τρία στην γειτονιά μόνο. Μα ακόμα κ εκεί είμαι σίγουρος ότι με τέτοια λογική θα την έχουν
πατήσει. ‘Αν δεν υπολογίζεις κάποιον αντίπαλο τότε να είσαι σίγουρος ότι υπάρχει περίπτωση να σου την κάνει τη
ζημιά. Ας μην προτρέχουμε με τους τίτλους, ας τελειώσει πρώτα το πρωτάθλημα κ στο τέλος κάθε ομάδα θα κάνει το ΤΑΜΕΙΟ της.
I LOVE THIS GAME !!!


QUOTE(neopen32 @ Feb 5 2009, 15:17 ) *
Για τον ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ (Α γυρος)

Μπάρτζος 121 πόντοι/15 αγώνες
Μάντζιος 72 /14
Παναγιωτόπουλος 86 /15
Μακρής 250/15
Μανιάτης 100/13
Μάγειρας 31/13
Χαρτοματσίδης 22/14
Αττίκος 154/15
Κορίζης 50/12
Κόρβιγκτον 71/15
Τζέμης 82/15
Έφηβοι
Πουλακάκης 0
Ζερβολέας 7
Σαφλιάνης 0

Τους ποντους τους μετρανε οι μανατζερ τους για να βρουν του χρονου ΚΑΜΙΑ ομαδα???
aionio talento

Ειχε και εχει γινει πολυς λογος για τον τζανιδακη του Μαρκοπουλου στο forum ( δεν λεω οτι φταιει το παιδι )

ουτε γνωριζω αν ειναι ενας απο τους χρηστες που γραφουν εδω !


επειδη δεν συνηθιζω να μιλαω πριν δω περιμενα να τον δω να αγωνιζεται πραγμα που εγινε την δευτερα που μας περασε

στο Ηρακλειο !


ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ δεν εχω κατι με το παιδι αλλα επειδη εχω δει παρα πολλα κειμενα και οχι απο εναν μονο που υποστητιζουν

οτι ειναι για πολυ παραπανω ! ! ! θα πω απλα οτι ΔΙΑΦΩΝΩ καθετα και τιποτε παραπανω απλα και μονο επειδη δεν το ξερω

προσωπικα το παιδι και ειναι κριμα να επεκταθω !
6th player
Παρακολουθώ μπάσκετ πολλά χρόνια και το συγκεκριμένο site είναι κάτι πρωτοποριακό που δίνει την ευκαιρία σε φίλους του αθλήματος να επικοινωνούν και να διατυπώνουν απόψεις για το άθλημα που εγώ προσωπικά λατρεύω.
Προκαταβολικά λοιπόν σας ευχαριστώ για το βήμα που μας δίνετε και βλέπω με χαρά ότι η πλειοψηφία των χρηστών των topics που εγώ διαβάζω κρατούν ένα εξαιρετικό επίπεδο συζήτησης και ανταλλαγής απόψεων.
Με το τέλος του πρώτου γύρου και με αφορμή τα σχόλια που παραπάνω διάβασα θα ήθελα να προσθέσω και εγώ τα δικά μου και να τα θέσω στη διάθεσή σας για σχολιασμό και συζήτηση.
Αρχικά πιστεύω και εγώ ότι η κατάταξη των ομάδων εώς τώρα είναι αρκετά δίκαιη με βάση όμως το έμψυχο υλικό τους θα τις αξιολογούσα ως εξής: 1.Νεοπεντελικός 2.Αίολος 3.Χολαργός 4.Αετός 5.Γαλάτσι 6.Ραφήνα 7.Ίλιον 8.Άρης 9.Νίκη 10.Ηράκλειο 11.Απόλλων 12.Σπάτα 13.Ε.Φ.Ο.Α. 14.Μαρκόπουλο 15.Κερατέα 16.Αθηναϊκός
Άρα λοιπόν ευτυχώς δεν παίζουν μόνο τα μπάτζετ και τα ρόστερ, γιατί αλλιώς δεν θα είχαμε πρωτάθλημα αλλά μαθηματικά...Μπράβο λοιπόν σε αυτούς που έχουν κάνει υπέρβαση ως τώρα και αναζήτηση αιτιών σε αυτούς που δεν έχουν πάει σύμφωνα με τις προσδοκίες τους .
Γενικά πιστεύω ότι το επίπεδο είναι αρκετά καλό και οι πρώτες 4-5 ομάδες παίζουν και καλό μπάσκετ με καλές προτάσεις που είπε και ο φίλος jabar.Eλπίζω η κόντρα να κρατήσει ως το τέλος και να δούμε και πιο καλό δεύτερο γύρο αν είναι αυτό εφικτό.Πιστεύω ότι έτσι θα πάει μέχρι τέλους και ναι ορόσημο είναι η 22η αγωνιστική που όλοι οι πρώτοι τελειώνουν τα μεταξύ τους με εξαίρεση το Γαλάτσι-Αίολος που είναι 30η .Η Ένωση χάνει πάρα πολύ αν ισχύει ότι οι 2 παίκτες πάνε φαντάροι(αθλητές τέτοια εποχή???) ,ο Αίολος κερδίζει αν παίξει ο Νικητάκης και οι άλλοι πάνω κάτω στα ίδια.Τέλος δίνω και μια δωδεκάδα παικτών που μέχρι τώρα έχουν κατά τη γνώμη μου ξεχωρίσει:
Άσοι:Ρώσσης-Θεοδωρίδης-Διαμαντής
Στο δύο:Χρονόπουλος-Πετρόπουλος Χ.-Κοντογιάννης
Στο τρία:Μακρής -Κουτουμάδης
Στο τέσσερα:Μανώλας-Χάρος
Στο πέντε:Στρατάκης-Ασημένιος
Προπονητές 1ου γύρου: Καρακώστας-Κακαλιάς(οι ομάδες τους είναι πολύ πιο ψηλά από όσο πολλοί πιστεύανε και έχουν πάρει ότι μπορούν από τους παίκτες τους) .
Τέλος για ττον προπονητή του Αετού τα έχετε πει ,συμφωνούμε όλοι ,αλλά φτάνει πια είναι και άνθρωπος εκτός από "προπονητής" και είναι κρίμα να τον πυροβολούμε γιατί είναι και καλό παιδί από ότι μαθαίνω...
Καλώς σας βρήκα και καλό δεύτερο γύρο ,με μπάσκετ και κουβέντα γύρω από αυτό.Να είστε καλά.
ilion_player
QUOTE(6th player @ Feb 5 2009, 16:52 ) *
Τέλος δίνω και μια δωδεκάδα παικτών που μέχρι τώρα έχουν κατά τη γνώμη μου ξεχωρίσει:
Άσοι:Ρώσσης-Θεοδωρίδης-Διαμαντής
Στο δύο:Χρονόπουλος-Πετρόπουλος Χ.-Κοντογιάννης
Στο τρία:Μακρής -Κουτουμάδης
Στο τέσσερα:Μανώλας-Χάρος
Στο πέντε:Στρατάκης-Ασημένιος
Προπονητές 1ου γύρου: Καρακώστας-Κακαλιάς(οι ομάδες τους είναι πολύ πιο ψηλά από όσο πολλοί πιστεύανε και έχουν πάρει ότι μπορούν από τους παίκτες τους) .


Καλώς ήρθες και καλά post. Δεν ξέρω πως να πάρω το συγκεκριμένο κομμάτι από το post σου. Όπως βλέπω δεν θεωρείς ότι κάποιοι από τους παίκτες της πρωτοπόρου Ένωσης έχουν ξεχωρίσει. Αυτό μπορεί να είναι είτε κακό μια και δεν έχουν επίπεδο οι παίκτες, είτε καλό μια και κάνουν τόσο καλή ομάδα που δεν ξεχωρίζουν οι μονάδες της. Πάντως αν δεις την απόδοση των παικτών της Ένωσης τον πρώτο γύρο, κάποιοι αξίζουν μια θέση στην παραπάνω δωδεκάδα. Για τον Καρακώστα συμφωνώ. Οφείλω όμως να σεβαστώ την άποψή σου συνολικά μια και την τεκμηριώνεις. Όπως έχω γράψει παλαιότερα χαίρομαι να ανταλλάσω απόψεις με ανθρώπους που έχουν επιχειρήματα.
Jabar
1.Διεγράφησαν κάποια ποστ γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες.
2.Τα ποστ της μίας γραμμής και τα ανάλαφρα πειράγματα καλό είναι να γράφονται στα παρασκήνια και εδώ να μιλάμε για μπάσκετ και αποτελέσματα.
3.Ο τρόπος γραφής καλό είναι να μην είναι εριστικός,όλοι το ίδιο άθλημα υπηρετούμε.Και εδώ σβήστηκαν κάποια ποστς
και χρεώθηκε και ένα φάουλ.
Jabar
Να καλως ορίσω το φίλο 6thplayer.Συμφωνώ με την άποψη του περί 22ης αγωνιστικής και παραθέτω μερικά παιχνίδια κλειδιά για άνοδο και πτώση.
3η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
16/02/2009 21:15:00 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
16/02/2009 20:30:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
16/02/2009 21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
4η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
23/02/2009 21:30:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
23/02/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ
23/02/2009 21:00:00 ΚΕΡΑΤΕΑΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
23/02/2009 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
23/02/2009 21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006

5η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
09/03/2009 21:15:00 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
09/03/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
09/03/2009 21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
09/03/2009 20:30:00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
09/03/2009 20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
09/03/2009 21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ

6η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
16/03/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
16/03/2009 20:00:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
16/03/2009 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
16/03/2009 20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

7η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
23/03/2009 20:30:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
23/03/2009 21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
23/03/2009 20:30:00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
23/03/2009 21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

8η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
30/03/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
30/03/2009 19:30:00 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ


10η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
13/04/2009 20:00:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
13/04/2009 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ

11η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
27/04/2009 21:00:00 ΚΕΡΑΤΕΑΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
27/04/2009 20:30:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

12η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
04/05/2009 21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
04/05/2009 20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ
13η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
11/05/2009 20:00:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
11/05/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
11/05/2009 20:30:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
11/05/2009 20:30:00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
11/05/2009 21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ


14η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
18/05/2009 21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ
18/05/2009 21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ


15η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
25/05/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
25/05/2009 20:30:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
25/05/2009 21:00:00 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.