Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
trigazis_10
Δρομολογείται μια απαράδεκτη λύση για το αποψινό μας παιχνίδι με τον Απόλλωνα!!!!!!!! Ενδέχεται το παιχνίδι να γίνει απόψε στην έδρα του Απόλλωνα και στο δεύτερο γύρο να πραγματοποιηθεί το παιχνίδι στην έδρα μας!!!! Αυτό μάλλον λέγεται αλλοίωση πρωταθλήματος.....
tasos
Αλλαγη εδρας

To παιχνιδι θα γινει σημερα στις 20:30 στην κλειστο της Ριζουπολης.
trigazis_10
QUOTE(tasos @ Jan 12 2009, 16:54 ) *
Αλλαγη εδρας

To παιχνιδι θα γινει σημερα στις 20:30 στην κλειστο της Ριζουπολης.



Θεωρείς ότι αυτό δεν αποτελεί αλλοίωση?? Αν συνεβαινε στην ομαδα σου θα διαμαρτυρόσουν??
neopen32
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΡΑΦΗΝΑ 77-60


ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ - ΚΕΡΑΤΕA εννοώ.
soouza
Καλησπέρα σας. smiley.gif

Ο Ταύρος κέρδισε τον Άρη 83-61(43-26 ημίχρονο).

Το παιχνίδι είχε ενδιαφέρον μόνο για επτά λεπτά καθώς ο Ταύρος επέβαλε πλήρως το ρυθμό του παίζοντας θεαματικό μπάσκετ και τελειώνοντας όλες τις φάσεις.

Ο Άρης δεν κατάφερε να συνεχίσει το καλό ξεκίνημα κι αυτό γιατί έχασε τους διαδρόμους που αξιοποιούσε καλά έως τότε.Έκτοτε δεν καθάριζε καλά τους χώρους ενώ έχασε τελικές και οι παίκτες του δεν πασάρισαν καλά.

Ο Ταύρος είναι απορίας άξιο πως έχει χάσει τρεις φορές.Από τη σημερινή εικόνα του θα έλεγα πως είναι η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος με διαφορά από τις άλλες.

Το θετικό για την ομάδα της Πετρούπολης ήταν το τελευταίο τετράλεπτο όπου ο Κακαλιάς έβαλε τους νεαρούς του αθλητές κι αυτοί κατέβασαν στιγμιαία τη διαφορά μεν απέδειξαν πως πάνε από το καλό στο καλύτερο δε.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif
pointguard
QUOTE(GREER @ Jan 12 2009, 00:32 ) *
Εσυ πως εισαι με τον τραυματισμο. Εισαι ΟΚ?? Εισαι απωλεια για την ομαδα σου οπως και να το κανουμε...

Όλα καλά έπαιξα και το πήραμε το ματσάκι.. 10 πόντους περίπου
westside
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 69 - 56

Παίζωντας πολύ καλή άμυνα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, κρατήσαμε το απόλυτο εντός έδρας επικρατώντας της Νίκης με 69-56. Καταφέραμε από την αρχή να συντηρούμε ένα προβάδισμα 6-8 πόντων το οποίο το διατηρήσαμε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα χωρίς να κινδυνέψουμε ιδιαίτερα. . Σίγουρα και οι δύο ομάδες παρουσιαστήκαμε επηρεασμένοι από τη διακοπή με συνέπεια το παιχνίδι να κριθεί στη δύναμη και στις σκληρές άμυνες. . Νομίζω ότι κερδίσαμε δίκαια και συνεχίζουμε. . .
odysseas 1998
Aετός-Γαλάτσι 71-78
Δίκαιη νίκη του πολύ παθιασμένου Γαλατσίουσε ένα σούπερ ντέρμπι για 3 δεκάλεπτα.Στο τέταρτο το Γαλάτσι μπήκε με πολύ πάθος,πήρε προβάδισμα 6-7 πόντων και κάπου εκεί έγινε η φάση του αγώνα στα μέσα της περιόδου.Παίρνει ο παίκτης του Αετού το αμυντικό ριμπάουντ,πιθανώς του έγινε φάουλ από τον αμυντικό του Γαλατσίου και μετά απλώνει τους αγκώνες και χρεώνεται μάλλον σωστά αντιαθλητικό και από τις διαμαρτυρίες πάγκου και παικτών δίνονται 4!!!! τεχνικές ποινές και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.Έχοντας δει όλους τους μνηστήρες της ανόδου θεωρ ότι το Γαλάτσι έχει την καλύτερη ομάδα.Ο Θεοδωρίδης δεν απίζεται.Αν τον πιέσεις σε περνάει για πλάκα και αν τον μαρκάρεις από απόσταση σου κολλάει τρίποντο.Ο Φανούρης και ο Δρακάκης πολύ καλοί και η ομάδα ως σύνολο εκπληκτική.
GREER
Σπατα-Μαρκοπουλο 50-61 ευκολα.... Κουβας μεγαλος. Υπεροχος και σοβαρος Τζανιδακης με στηριξη το σουπερ για ακομη μια φορα Τσιρο που επεστρεψε φουριοζος. Τα Σπατα με απογοητευσαν.

QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 13 2009, 01:14 ) *
Aετός-Γαλάτσι 71-78
Έχοντας δει όλους τους μνηστήρες της ανόδου θεωρ ότι το Γαλάτσι έχει την καλύτερη ομάδα.Ο Θεοδωρίδης δεν απίζεται.Αν τον πιέσεις σε περνάει για πλάκα και αν τον μαρκάρεις από απόσταση σου κολλάει τρίποντο.Ο Φανούρης και ο Δρακάκης πολύ καλοί και η ομάδα ως σύνολο εκπληκτική.


Συμφωνω οτι το Γαλατσι ειναι η καλυτερη ομαδα στη κατηγορια μακραν απο τον δευτερο. Το εχω πει αλλωστε εναμιση μηνα νωριτερα εδω μεσα.

QUOTE(pointguard @ Jan 13 2009, 00:32 ) *
Όλα καλά έπαιξα και το πήραμε το ματσάκι.. 10 πόντους περίπου

Αντε καλη επιστροφη σου ευχομαι και να τα πας καλα. Εκανε και καλη νικη η ομαδα σου σημερα. Δεν γυρνας στο Λαυριο λεω εγω, μηπως μας φερεις και γουρι εκτος απο τα ριμπαουντ σου. Εφυγες και τα παμε απο το κακο στο χειροτερο.
B.SCOTT4
καλησπερα σας κυριοι,

καλη αρχη και παλι, η ομαδα μου (Ε.Φ.Ο.Α) εχασε στην εδρα του απολλωνα με 4 ποντους σε ενα καλο ματσακι, ειμασταν μπροστα στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα αλλα οι ελλειψεις (κοψιδας) και η αστοχια στα τελευταια σουτ μας κοστισαν, bravo στο απολλωνα με 2 πολυ καλα πιτσιρικια και ενα μεγαλο Bravo στους συπαικτες μου και τον coach.

full εφοιστης!
dominik
QUOTE(GREER @ Jan 13 2009, 02:00 ) *
Σπατα-Μαρκοπουλο 50-61 ευκολα.... Κουβας μεγαλος. Υπεροχος και σοβαρος Τζανιδακης με στηριξη το σουπερ για ακομη μια φορα Τσιρο που επεστρεψε φουριοζος. Τα Σπατα με απογοητευσαν.



Συμφωνω οτι το Γαλατσι ειναι η καλυτερη ομαδα στη κατηγορια μακραν απο τον δευτερο. Το εχω πει αλλωστε εναμιση μηνα νωριτερα εδω μεσα.


Αντε καλη επιστροφη σου ευχομαι και να τα πας καλα. Εκανε και καλη νικη η ομαδα σου σημερα. Δεν γυρνας στο Λαυριο λεω εγω, μηπως μας φερεις και γουρι εκτος απο τα ριμπαουντ σου. Εφυγες και τα παμε απο το κακο στο χειροτερο.

συμφωνω με τον φιλο γκριρ!ισως να μην ηταν τοσο ευκολα αλλα η ομαδα του μαρκοπουλου εδειξε απο την αρχη οτι ηθελε πιο πολυ τη νικη και ηξερε τι ζητουσε μεσα στο γηπεδο!
πρωτη φορα βλεπω το μαρκοπουλο και πραγματικα ο τζανιδακης ηταν απολαυση!πολυ καλη εμφανιση!
πολυ καλοι 7 και 9!
να στε καλα
streetbc
shot.gif
QUOTE(GREER @ Jan 13 2009, 02:00 ) *
Σπατα-Μαρκοπουλο 50-61 ευκολα.... Κουβας μεγαλος. Υπεροχος και σοβαρος Τζανιδακης με στηριξη το σουπερ για ακομη μια φορα Τσιρο που επεστρεψε φουριοζος. Τα Σπατα με απογοητευσαν.



Συμφωνω οτι το Γαλατσι ειναι η καλυτερη ομαδα στη κατηγορια μακραν απο τον δευτερο. Το εχω πει αλλωστε εναμιση μηνα νωριτερα εδω μεσα.


Αντε καλη επιστροφη σου ευχομαι και να τα πας καλα. Εκανε και καλη νικη η ομαδα σου σημερα. Δεν γυρνας στο Λαυριο λεω εγω, μηπως μας φερεις και γουρι εκτος απο τα ριμπαουντ σου. Εφυγες και τα παμε απο το κακο στο χειροτερο.

Καποιος τα εχει πει εδω και πολυυυυ καιρο για το Τζανιδακη........(Αυτα που λεω εγω ''παρα τεταρτο καποιοι τα λενε ακριβως...'')Ας ξυπνησουν μερικες ομαδες να τον παρουν απ' το Μαρκοπουλο με τη ληξη του πρωταθληματος,διοτι με εναν καλο προπονητη πανω απ' το κεφαλι του θα απογειωσει(επιθετικα,γιατι στην αμυνα ειναι λιγο τρυπα)οποιαδηποτε σοβαρη ομαδα τον αποκτησει!!!Λιγο φρενο σε ορισμενες επιλογες του χρειαζεται μονο,τιποτε αλλο....και αυτο μπορει να το κανει μονο ενας ΕΞΥΠΝΟΣ προπονητης,που μπορει να εκτιμησει σωστα τις δυνατοτητες των παικτων του... shot.gif

QUOTE(B.SCOTT4 @ Jan 13 2009, 02:20 ) *
καλησπερα σας κυριοι,

καλη αρχη και παλι, η ομαδα μου (Ε.Φ.Ο.Α) εχασε στην εδρα του απολλωνα με 4 ποντους σε ενα καλο ματσακι, ειμασταν μπροστα στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα αλλα οι ελλειψεις (κοψιδας) και η αστοχια στα τελευταια σουτ μας κοστισαν, bravo στο απολλωνα με 2 πολυ καλα πιτσιρικια και ενα μεγαλο Bravo στους συπαικτες μου και τον coach.

full εφοιστης!

Τεραστια απουσια ο Κοψιδας για την ομαδα σου φιλε!!!!!Ο Γιωργος ειναι πολυ μεγαλος παιχτης και μαζι με τον Τριγαζη ειναι οι 2 στυλοβατες της ομαδας.....Οσοι τον εχουν παρακολουθησει παλιοτερα σε υψηλοτερες κατηγοριες καταλαβαινουν...αλλα ακομα και τωρα ειναι αξιοπροσεχτος 77.gif !!!!Ευχομαι να παραμεινετε στην κατηγορια
GREER
QUOTE(streetbc @ Jan 13 2009, 02:55 ) *
shot.gif
Καποιος τα εχει πει εδω και πολυυυυ καιρο για το Τζανιδακη........(Αυτα που λεω εγω ''παρα τεταρτο καποιοι τα λενε ακριβως...'')Ας ξυπνησουν μερικες ομαδες να τον παρουν απ' το Μαρκοπουλο με τη ληξη του πρωταθληματος,διοτι με εναν καλο προπονητη πανω απ' το κεφαλι του θα απογειωσει(επιθετικα,γιατι στην αμυνα ειναι λιγο τρυπα)οποιαδηποτε σοβαρη ομαδα τον αποκτησει!!!Λιγο φρενο σε ορισμενες επιλογες του χρειαζεται μονο,τιποτε αλλο....και αυτο μπορει να το κανει μονο ενας ΕΞΥΠΝΟΣ προπονητης,που μπορει να εκτιμησει σωστα τις δυνατοτητες των παικτων του... shot.gif

Ναι, εσενα περιμενα να μου πεις για το Τζανιδακη παρα τεταρτο για να ερθω να τα πω εγω ακριβως. Φιλε μου θα το πω για πολλοστη φορα. Εαν ο Αντωνης ειναι σοβαρος(δεν τρελενετε) και δεν εκβιαζει τα σουτ και παραλληλα ειναι ομαδικος τοτε ειναι απολαυση. Δεν ειναι Μαθηματικα το μπασκετ.
pointguard
Φίλε greer αυτό το λέω ενώπιον όλων εσύ είσαι ο πρώτος που μας έδωσες για φαβορί όταν όλοι οι άλλοι μας προέβλεπαν ήττες!
CALGON
ΧΟΛΑΡΓΟΣ- ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ Α.Ο:77-69

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΜΑΓΚΛΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΙΑΤΡΟΥ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 19-10,44-28,63-47,77-69

ΧΟΛΑΡΓΟΣ(ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ, ΤΣΙΩΜΟΣ 16(3), ΣΤΑΘΑΤΟΣ 11(2), ΜΗΤΡΟΥ 14(2), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 2, ΡΩΣΣΗΣ 14(3)
ΣΤΕΦΑΝΗΣ 3(1), ΠΟΥΛΗΣ, ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 17

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΑΟ(ΚΟΥΜΑΡΑΣ) ΠΡΟΚΟΠΗΣ 2,ΣΚΟΡΔΥΛΗΣ 2, ΛΙΟΥΤΑΣ, ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ, ΠΑΝΑΓΟΣ 16(4), ΜΠΙΡΔΑΣ 16,
ΛΙΟΣΑΤΟΣ 4,ΜΑΝΩΛΑΣ 15, ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ 11, ΚΙΟΥΣΗΣ 3
Steryios
Χολαργός-Αργοναύτης Τριγλίας 77-69 (44-28)
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Ιατρού
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Τσιώμος 16 (3), Σταθάτος 11 (2), Μήτρου 14 (2), Κουντούρης 2, Ρώσσης 14 (3), Στεφανής 3 (1), Πουλής, Τζανετάκος, Κιαπέκος 17
Αργοναύτης Τριγλίας (Κουμαράς): Προκόπης 2, Σκορδύλης 2, Λιούτας, Γαλανάκης, Πανάγος 16 (4), Μπίρδας 16, Λιοσάτος 4, Μανωλάς 15, Χαλβατζής 11, Κιούσης 3

Αετός-Γαλάτσι 71-78 (36-38)
Διαιτητές: Μπούκας-Χριστίδης Η.
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράδης 2, Πετρόπουλος Χ. 18 (3), Μπούρας 7 (1), Πετρόπουλος Α. 2, Παπαστυλιανός 7, Σοφιανόπουλος 4 (1), Περγαντής 6, Μπαρδουνιώτης 1, Παπακωνσταντίνου 6, Κουντουμάδης 14, Παπασταματίου 4
Γαλάτσι (Νικητόπουλος): Θεοδωρίδης 16 (3), Λαούδης 7 (1), Αθανασιάδης, Σιδέρης 4, Φρίμας 3 (1), Δρακάκης 6, Στρατάκης 12, Τασιόπουλος 27 (3), Χαρακτηνός 3 (1)

Απόλλωνας-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 71-66 (30-30)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Καλογερόπουλος
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος):Παπαδιονυσίου 7, Σομπατζής 5, Μπανάρας 2, Τάγκας 3, Ζησιμόπουλος 19, Παπαγιαννακόπουλος 8, Δήμας 11, Γιαννόπουλος 3, Κονταξής 12
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 12, Μπαλατσός 3, Καρκαβίλας 4, Αντωνόπουλος 16, Καραγεώργος 5, Τριγάζης 9, Τσιάτσιος 17

Νεοπεντελικός-Κερατέα 77-60 (39-28)
Διαιτητές: Καπνιά-Κουνάνης
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 10, Μάντζιος 2, Παναγιωτόπουλος, Μακρής 18 (2), Μανιάτης 11, Πουλακάκης, Μάγειρας 2, Χαρτοματσίδης 5 (1), Αττίκος 14 (4), Κορίζης 8, Κόρβιγκτον, Τζέμης 7
Κερατέα (Κοντός): Αμπλιανίτης 1, Στραταριδάκης, Νικολόπουλος 11 (1), Κηρομίτης 2, Ξαρχάς 13 (2), Κατσίκης 5 (1), Καρδαράς 6 (1), Ανδρέικος 10 (1), Κοροβέσης 1, Χρονόπουλος 2, Κομματάς 9

Εν. Ιλίου-Νίκη Αμαρουσίου 69-56 (31-30)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Αποστολίδης
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Μπέλλας Ι. 18 (3), Μπαλαούρας, Σκαλωμένος 17, Κοσμίδης 1, Σπυρόπουλος, Παξιμαδάς, Μπέλλας Ο. 2, Παπαλουκάς 5, Φούτσης 2, Καλαμαράς 6 (1), Αναστασόπουλος 18 (2)
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 4, Βλαχονάτσιος 5 (1), Βασιλάκης, Βασιλάκος 4, Κοντογιάννης 7 (1), Γιατράκος, Κεράτσας 16, Ραλλάτος 5, Ασημένιος 15

Αίολος Ταύρος-Άρης Πετρούπολης 87-68 (45-27)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Μητρόπουλος
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Φιλιόπουλος 2, Παζαράς 4, Βλαντής 23 (1), Σταμπουλής 3 (1), Κορκοσούρας 14 (1), Διαμαντής 10 (2), Καραμαδούκης, Καυκής 9, Καρακώστας 5 (1), Σολωμονίδης 11, Κρητικός 6, Κοκλώνης
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Τόλιος 7, Βενιτουράκης 5 (1), Γεωργαλλάς 13, Χρονόπουλος 20 (1), Ρήγος 7, Παριανόπουλος 2, Μπέτσης 2, Γκανάς 6 (2), Νικολόπουλος

Σπάτα-Μαρκόπουλο 60-71 (30-34)
Διαιτητές: Αντεριώτης-Ζερβούδης
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 6 (1), Πολυχρόνης 2, Λίτσος 15, Γραμματόπουλος 4 (1), Παπαβασιλείου, Κενούτης, Χατζηγιάννης 2, Λάβαρης 12, Μαντέλος, Τραυλός 4, Λεγάτος 15 (2), Μπέκας
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τσίρος 21 (1), Πλιάκος, Σιδέρης 6, Στεφάτος 4, Παπαγιαννάκος 4, Σούρλας, Λαμανδρέας, Τζανιδάκης 29 (6), Γεροδήμος 7 (1)

Αθηναϊκός-Εν. Ηρακλείου Τ. 59-65

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες): Γαλάτσι 25, Εν. Ιλίου 24, Χολαργός 23, Αίολος Ταύρος 23, Εν. Ηρακλείου Τ. 22, Άρης Πετρούπολης 21, Νεοπεντελικός 20, Αετός 20, Αργοναύτης Τρ. 20, Νίκη Αμαρουσίου 20, Απόλλωνας 18, Σπάτα 17, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 16, Κερατέα 15, Μαρκόπουλο 15, Αθηναϊκός 13.

Η επόμενη αγωνιστική (14η 19/01): Απόλλωνας-Αετός, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Εν. Ιλίου, Γαλάτσι-Νεοπεντελικός, Κερατέα-Αίολος Ταύρος, Άρης Πετρούπολης-Χολαργός, Αργοναύτης Τρ.-Σπάτα, Μαρκόπουλο-Αθηναϊκός, Εν. Ηρακλείου Τ.-Νίκη Αμαρουσίου.

πηγή:basketBlog.gr
streetbc
QUOTE(GREER @ Jan 13 2009, 03:31 ) *
Ναι, εσενα περιμενα να μου πεις για το Τζανιδακη παρα τεταρτο για να ερθω να τα πω εγω ακριβως. Φιλε μου θα το πω για πολλοστη φορα. Εαν ο Αντωνης ειναι σοβαρος(δεν τρελενετε) και δεν εκβιαζει τα σουτ και παραλληλα ειναι ομαδικος τοτε ειναι απολαυση. Δεν ειναι Μαθηματικα το μπασκετ.

Σε αυτο συμφωνουμε...Ποιος ειπε ομως οτι ειναι μαθηματικα????Εγω παντως οχι!!!!
terastios
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 13 2009, 01:14 ) *
Aετός-Γαλάτσι 71-78
Δίκαιη νίκη του πολύ παθιασμένου Γαλατσίουσε ένα σούπερ ντέρμπι για 3 δεκάλεπτα.Στο τέταρτο το Γαλάτσι μπήκε με πολύ πάθος,πήρε προβάδισμα 6-7 πόντων και κάπου εκεί έγινε η φάση του αγώνα στα μέσα της περιόδου.Παίρνει ο παίκτης του Αετού το αμυντικό ριμπάουντ,πιθανώς του έγινε φάουλ από τον αμυντικό του Γαλατσίου και μετά απλώνει τους αγκώνες και χρεώνεται μάλλον σωστά αντιαθλητικό και από τις διαμαρτυρίες πάγκου και παικτών δίνονται 4!!!! τεχνικές ποινές και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.Έχοντας δει όλους τους μνηστήρες της ανόδου θεωρ ότι το Γαλάτσι έχει την καλύτερη ομάδα.Ο Θεοδωρίδης δεν απίζεται.Αν τον πιέσεις σε περνάει για πλάκα και αν τον μαρκάρεις από απόσταση σου κολλάει τρίποντο.Ο Φανούρης και ο Δρακάκης πολύ καλοί και η ομάδα ως σύνολο εκπληκτική.


Φίλε 'odysseas 1998' οι 4 τεχνικές ποινές είναι πολλές και μπορούν να κρίνουν το παιχνίδι ( σε ένα παιχνίδι με διαφορά 7 πόντων), μήπως ήταν υπερβολικές μιας και είδες το παιχνίδι ??? γιατί έχει κυκλοφορήσει μια φήμη για περιεργα σφυρίγματα σε συγκεκριμένες ομάδες τον τελευταίο καιρό.
peace.gif
GREER
QUOTE(pointguard @ Jan 13 2009, 04:42 ) *
Φίλε greer αυτό το λέω ενώπιον όλων εσύ είσαι ο πρώτος που μας έδωσες για φαβορί όταν όλοι οι άλλοι μας προέβλεπαν ήττες!

Ετσι μπραβο φιλε μου George. Πες τα για να μην ξεχνιομαστε!!!
coach.konik
Μπραβο στην ΟΜΑΔΑ του Ηρακλειου/Τυφων/Περα, δικαιη η νικη σας, αριστη και αψογη η συμπεριφορα σας !!!!!

Συγνωμη προς ολους !!!!!
και τωρα προς κάποιους, Η ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ, δεν σας το έχει μάθει κανεις αυτο <<ΠΑΠΑ "Β">> μόνο εσυ και ο Παπας εχετε το αλάθητο, ισως και το ακαταλογηστο
rover6
QUOTE(CALGON @ Jan 13 2009, 08:27 ) *
ΧΟΛΑΡΓΟΣ- ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ Α.Ο:77-69

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΜΑΓΚΛΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΙΑΤΡΟΥ

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 19-10,44-28,63-47,77-69

ΧΟΛΑΡΓΟΣ(ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΛΗΣ, ΤΣΙΩΜΟΣ 16(3), ΣΤΑΘΑΤΟΣ 11(2), ΜΗΤΡΟΥ 14(2), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 2, ΡΩΣΣΗΣ 14(3)
ΣΤΕΦΑΝΗΣ 3(1), ΠΟΥΛΗΣ, ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ, ΚΙΑΠΕΚΟΣ 17

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΑΟ(ΚΟΥΜΑΡΑΣ) ΠΡΟΚΟΠΗΣ 2,ΣΚΟΡΔΥΛΗΣ 2, ΛΙΟΥΤΑΣ, ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ, ΠΑΝΑΓΟΣ 16(4), ΜΠΙΡΔΑΣ 16,
ΛΙΟΣΑΤΟΣ 4,ΜΑΝΩΛΑΣ 15, ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ 11, ΚΙΟΥΣΗΣ 3

δημητρη θελω να γραψεις που παιζει φετος ο μπουτσινης να χαλασω ενα απογευμα μου να παω.

υ.γ
το διαφιμιστικο folder που ειχαμε κανει στο φαληρο το βρηκες?
υ.γ2
ποτε θα ανεβασεις τον χολαργο?
Jabar
QUOTE(rover6 @ Jan 14 2009, 14:24 ) *
δημητρη θελω να γραψεις που παιζει φετος ο μπουτσινης να χαλασω ενα απογευμα μου να παω.

υ.γ
το διαφιμιστικο folder που ειχαμε κανει στο φαληρο το βρηκες?
υ.γ2
ποτε θα ανεβασεις τον χολαργο?

1.Παίζει στον Ιπποκράτη στη Κω
rover6
QUOTE(Jabar @ Jan 14 2009, 14:29 ) *
1.Παίζει στον Ιπποκράτη στη Κω

ευχαριστω
hidalgo
QUOTE(rover6 @ Jan 14 2009, 14:24 ) *
δημητρη θελω να γραψεις που παιζει φετος ο μπουτσινης να χαλασω ενα απογευμα μου να παω.

υ.γ
το διαφιμιστικο folder που ειχαμε κανει στο φαληρο το βρηκες?
υ.γ2
ποτε θα ανεβασεις τον χολαργο?

οταν θα αναλαβει καποτε το χολαργο θα γινεται ντελιριο στη κερκιδα
odysseas 1998
QUOTE(terastios @ Jan 13 2009, 16:38 ) *
Φίλε 'odysseas 1998' οι 4 τεχνικές ποινές είναι πολλές και μπορούν να κρίνουν το παιχνίδι ( σε ένα παιχνίδι με διαφορά 7 πόντων), μήπως ήταν υπερβολικές μιας και είδες το παιχνίδι ??? γιατί έχει κυκλοφορήσει μια φήμη για περιεργα σφυρίγματα σε συγκεκριμένες ομάδες τον τελευταίο καιρό.
peace.gif

'Ηταν υπερβολικές οι 4 και μάλιστα έδωσε επιθετικό αντιαθλητικό εις βάρος παίκτη του Αετού και 4 τεχνικές στη φάση αυτή.Συν το ότι το πιο πιθανό είναι να προηγήθηκε αμυντικό φάουλ υπέρ Αετού.
Idontspeakthetruth
[quote name='streetbc' date='Jan 13 2009, 02:55 ' post='261765']
shot.gif
Καποιος τα εχει πει εδω και πολυυυυ καιρο για το Τζανιδακη........(Αυτα που λεω εγω ''παρα τεταρτο καποιοι τα λενε ακριβως...'')Ας ξυπνησουν μερικες ομαδες να τον παρουν απ' το Μαρκοπουλο με τη ληξη του πρωταθληματος,διοτι με εναν καλο προπονητη πανω απ' το κεφαλι του θα απογειωσει(επιθετικα,γιατι στην αμυνα ειναι λιγο τρυπα)οποιαδηποτε σοβαρη ομαδα τον αποκτησει!!!Λιγο φρενο σε ορισμενες επιλογες του χρειαζεται μονο,τιποτε αλλο....και αυτο μπορει να το κανει μονο ενας ΕΞΥΠΝΟΣ προπονητης,που μπορει να εκτιμησει σωστα τις δυνατοτητες των παικτων του... shot.gif


Σοβαρη ομαδα φιλε μου δεν ειναι μονο η ομαδα που κερδιζει...
Ετσι οπως περιγραφεις τον "ιδανικο ανθρωπο" για να "απογειωσει" τον Τζανιδακη περισσοτερο μου μοιαζει με νηπιαγωγο παρα με προπονητη...φρενο ο καθενας βαζει πρωτα στον εαυτο του και μετα ζηταει ευθυνες απο αλλους που δεν τον μαζευουν!Α και στις σοβαρες ομαδες παιζουν πρωτα αμυνα...
streetbc
QUOTE
Σοβαρη ομαδα φιλε μου δεν ειναι μονο η ομαδα που κερδιζει...
Ετσι οπως περιγραφεις τον "ιδανικο ανθρωπο" για να "απογειωσει" τον Τζανιδακη περισσοτερο μου μοιαζει με νηπιαγωγο παρα με προπονητη...φρενο ο καθενας βαζει πρωτα στον εαυτο του και μετα ζηταει ευθυνες απο αλλους που δεν τον μαζευουν!Α και στις σοβαρες ομαδες παιζουν πρωτα αμυνα...

Οποτε μετα το Μαρκοπουλο να παει να παιξει σε κανεναν παιδικο σταθμο ή σε καμια παιδικη χαρα....αφου συμφωνα με τα λεγομενα σου χρειαζεται νηπιαγωγο και οχι προπονητη!!!!Επιτελους καποια στιγμη στην Ελλαδα,καλο θα ειναι το ταλεντο καποιου παιδιου να το αναγνωριζουμε και να το επιβραβευουμε...και οχι να το πολεμουμε!!!!!
Idontspeakthetruth
QUOTE(Steryios @ Jan 13 2009, 15:18 ) *
Αθηναϊκός-Εν. Ηρακλείου Τ. 59-65

τελικα τι εγινε σε αυτο το παιχνιδι ρε παιδια?
τοσο κακη η Ενωση Ηρακλειου η κατι αλλαξαν στον Αθηναικο...?
Lepida
Αν καποιος φιλος ξερει τι εγινε στο παιχνιδι Αθηναικος--Ηρακλειο ας κανει μια ενημερωση.Ακουσα για επιθεση στους διαιτητες και κρατημα δελτιων.Ισχυει κατι τετοιο?
basketakis
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 14 2009, 17:39 ) *
'Ηταν υπερβολικές οι 4 και μάλιστα έδωσε επιθετικό αντιαθλητικό εις βάρος παίκτη του Αετού και 4 τεχνικές στη φάση αυτή.Συν το ότι το πιο πιθανό είναι να προηγήθηκε αμυντικό φάουλ υπέρ Αετού.



Καλησπερα σε όλους...Μιλώντας λοιπόν για τα φάουλ και τις τεχνικές ποινές...
Αν λοιπον το να ρίξει κάποιος αγκωνιά σε αντίπαλο ενώ έχει ήδη την μπάλα και ενώ ο διατητής εχει ηδη σταματησει το παιχνιδι και εχει δωσει φαουλ υπερ του δεν ειναι αντιαθλητικο τοτε πραγματικα τοσα χρονια παρακολουθω και παιζω καποιο αλλο αθλημα!
συνεχιζοντας ο εν λογω αθλητης (που παρεπιπτοντως οι μονοι που του γλιτωσαν και δεν εδειρε μεσα στο παιχνιδι ηταν αυτοι που δεν επαιξαν...) αν ριχνει μερικα μπινελικια στον ref λογικο ειναι να εισπραξει το Τ...(νομιζω τουλαχιστον...)
επισης ειχα την εντυπωση οτι το να μπει ενας coach στον αγωνιστικο χωρο και να φτασει διαμαρτιρωμενος μεχρι το κεντρο ειναι τεχνικη ποινη...ειδικα και εφοσον αυτος ο προπονητης εχει 'στολισει' με διαφορα κοσμιτικα τον διατητη και συνεχισει στον ιδιο ρυθμο μετα και την πρωτη τεχνικη ποινη...
συμφωνω λοιπον οτι ισως η 4η τεχνικη να ηταν υπερβολικη αφου δεν μπορω να ξερω τη συζητηση που ειχε ο αθλητης που την πηρε με τον διατητη στο κεντρο..
Περα απο την πλακα και sorry για το υφος μου αν ενοχλει καποιον,αλλα το αντιαθλητικο και οι τεχνικες ποινες θεωρω οτι δεν ηταν τραβηγμενες αφου καποιοι(το τονιζω!!!!) παικτες του Αετου και ο coach αντεδρασαν υπερβολικα σε ενα αντιαθλητικο που ΕΓΙΝΕ εκτος φασης και ενω ειχαν την κατοχη,κερδισμενο φαουλ(δεν θυμαμαι αν ειχαν και βολες) και 5 λεπτα για να γυρισουν μια διαφορα 5 μολις ποντων...
RAPTOR
QUOTE(coach.konik @ Jan 14 2009, 14:18 ) *
Μπραβο στην ΟΜΑΔΑ του Ηρακλειου/Τυφων/Περα, δικαιη η νικη σας, αριστη και αψογη η συμπεριφορα σας !!!!!

Συγνωμη προς ολους !!!!!
και τωρα προς κάποιους, Η ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ, δεν σας το έχει μάθει κανεις αυτο <<ΠΑΠΑ "Β">> μόνο εσυ και ο Παπας εχετε το αλάθητο, ισως και το ακαταλογηστο

Κυριε Κονιστη θα μπορουσε καποιος να μας πει τι εγινε στο παιχνιδι,γιατι οι πληροφοριες ειναι ελαχιστες?Οσον αφορα τον φετεινο Αθηναικο θα μιλησουμε εκτενεστερα σε λιγο καιρο .Ενα ομως θα σας πω ,αυτο που επρεπε φετος να κερδισετε απο την παρουσια σας ειναι ο σεβασμος και η δημιουργια υποδομης για την επομενη περιοδο.Καπου ομως χαθηκαν και τα δυο.Αναλυτικοτερα οπως ειπα και παραπανω συντομα.
odysseas 1998
QUOTE(basketakis @ Jan 16 2009, 01:32 ) *
Καλησπερα σε όλους...Μιλώντας λοιπόν για τα φάουλ και τις τεχνικές ποινές...
Αν λοιπον το να ρίξει κάποιος αγκωνιά σε αντίπαλο ενώ έχει ήδη την μπάλα και ενώ ο διατητής εχει ηδη σταματησει το παιχνιδι και εχει δωσει φαουλ υπερ του δεν ειναι αντιαθλητικο τοτε πραγματικα τοσα χρονια παρακολουθω και παιζω καποιο αλλο αθλημα!
συνεχιζοντας ο εν λογω αθλητης (που παρεπιπτοντως οι μονοι που του γλιτωσαν και δεν εδειρε μεσα στο παιχνιδι ηταν αυτοι που δεν επαιξαν...) αν ριχνει μερικα μπινελικια στον ref λογικο ειναι να εισπραξει το Τ...(νομιζω τουλαχιστον...)
επισης ειχα την εντυπωση οτι το να μπει ενας coach στον αγωνιστικο χωρο και να φτασει διαμαρτιρωμενος μεχρι το κεντρο ειναι τεχνικη ποινη...ειδικα και εφοσον αυτος ο προπονητης εχει 'στολισει' με διαφορα κοσμιτικα τον διατητη και συνεχισει στον ιδιο ρυθμο μετα και την πρωτη τεχνικη ποινη...
συμφωνω λοιπον οτι ισως η 4η τεχνικη να ηταν υπερβολικη αφου δεν μπορω να ξερω τη συζητηση που ειχε ο αθλητης που την πηρε με τον διατητη στο κεντρο..
Περα απο την πλακα και sorry για το υφος μου αν ενοχλει καποιον,αλλα το αντιαθλητικο και οι τεχνικες ποινες θεωρω οτι δεν ηταν τραβηγμενες αφου καποιοι(το τονιζω!!!!) παικτες του Αετου και ο coach αντεδρασαν υπερβολικα σε ενα αντιαθλητικο που ΕΓΙΝΕ εκτος φασης και ενω ειχαν την κατοχη,κερδισμενο φαουλ(δεν θυμαμαι αν ειχαν και βολες) και 5 λεπτα για να γυρισουν μια διαφορα 5 μολις ποντων...

Φίλε οι διαμαρτυρίες ήταν επειδή ΔΕΝ δόθηκε το αμυντικό φάουλ που προηγήθηκε του αντιαθλητικού και των τεχνικών ποινών.
basketakis
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 16 2009, 15:12 ) *
Φίλε οι διαμαρτυρίες ήταν επειδή ΔΕΝ δόθηκε το αμυντικό φάουλ που προηγήθηκε του αντιαθλητικού και των τεχνικών ποινών.


Τοτε φιλε μου συγνωμη που το λεω ,αλλα μαλλον παρακολουθουσες παιχνιδι Μουρθια-Βαγιαδολιδ, γιατι το αμυντικο φαουλ ειχε ηδη δοθει στο νουμερο 8 του Γαλατσιου (Σιδερης)...Υπαρχει παντα και το βιντεο του αγωνα...
odysseas 1998
QUOTE(basketakis @ Jan 16 2009, 16:08 ) *
Τοτε φιλε μου συγνωμη που το λεω ,αλλα μαλλον παρακολουθουσες παιχνιδι Μουρθια-Βαγιαδολιδ, γιατι το αμυντικο φαουλ ειχε ηδη δοθει στο νουμερο 8 του Γαλατσιου (Σιδερης)...Υπαρχει παντα και το βιντεο του αγωνα...

Δεν έχεις δίκιο φίλε,φυσικά υπάρχει το βίντεο του αγώνα αλλά το αμυντικό φάουλ δεν σφυρίχτηκε.Και συμφωνώ ότι ήταν αντιαθλητικό στη συνέχεια το επιθετικό λόγω αγκώνων.
ref_bouk
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 14 2009, 17:39 ) *
'Ηταν υπερβολικές οι 4 και μάλιστα έδωσε επιθετικό αντιαθλητικό εις βάρος παίκτη του Αετού και 4 τεχνικές στη φάση αυτή.Συν το ότι το πιο πιθανό είναι να προηγήθηκε αμυντικό φάουλ υπέρ Αετού.


Filoi tou basket kai oxi opadoi.as paroume ta pragmata ena ena.Katarxhn sosta opos aneferan kapoioi filoi uphrxe kerdismeno faoul uper tou aetou.En sunexeia ekane polu sosta antiathlhtiko faoul pano sthn fash o paikths pou to kerdise.
Kai tora as apanthso stous filous pou exoun allou idous apories.Apo pote o kanonismos epitrepei ton vohtho na einai orthios?Toulaxiston oxi sthn parousa fash.
Poso mallon na phgainei sto kentro tou ghpedou na diamartiretai....
1 texnikh poinh vash pitharxikou dikaiou.
Otan o diaithths eugenika zhtaei apo ton vohtho na kathisei kato kai autos kovei voltes sto ghpedo kai diamartiretai me th sunepagetai auto?
Fusika deuterh texnikh poinh.
Otan to paixnidi sunexizetai me tis poines apo to antiathlitiko kai tis texnikes poines kai o eforos vrizei me ti sunepagetai auto?me texnikh ston pagko kai apovolh tou proponhth fusika logo 3 poinon ston pagko.
Otan sunexizetai to paixnidi meta apo tis 8 voles kai o paikths diamartiretai gia mia fash kounontas aprepos ta xeria tou pros ton diaithth me ti sunepagetai auto?me texnikh poinh fusika.
Elpizo oloi na katanohsate filoi kai mh tou aetou oti to pitharxiko dikaio ston athlitismo gi auto uparxei.gia kati tetoies periptoshs kai kanenas den apotelei exeresh....
Tora opoios psaxnei gia alothoi na ta vrei allou.Pote sthn istoria tou basket kai ton spor genikotera pote enas diaithths opoios ki an einai autos den perimenei na sproxei sto telos tou agona.osoi to thelane to kanane apo thn arxh.
Den einai dunaton h diaithsia na htan teleia gia 35' gia pollous pou eidan to paixnidi kai kseroun apo basket kai ksafnika na skeftikane pos prepei na kerdisei to galatsi.O kurios pasxalhs tinakse to paixnidi ston aera me thn eisodo tou sto paixnidi kai ola ta alla einai gia thn statistikh..
Elpizo na sas diafotisa kai epitelous otan phgainetai sto ghpedo ksexaste gia ligo to vapsimo me tis omades kai deite basket.Agaph gia to basket den einai oi omades alla to theama pou mporoun na prosferoun.
coach.konik
QUOTE(RAPTOR @ Jan 16 2009, 09:43 ) *
Κυριε Κονιστη θα μπορουσε καποιος να μας πει τι εγινε στο παιχνιδι,γιατι οι πληροφοριες ειναι ελαχιστες?Οσον αφορα τον φετεινο Αθηναικο θα μιλησουμε εκτενεστερα σε λιγο καιρο .Ενα ομως θα σας πω ,αυτο που επρεπε φετος να κερδισετε απο την παρουσια σας ειναι ο σεβασμος και η δημιουργια υποδομης για την επομενη περιοδο.Καπου ομως χαθηκαν και τα δυο.Αναλυτικοτερα οπως ειπα και παραπανω συντομα.


"θα μιλησουμε εκτενεστερα σε λιγο καιρο"..... τι εχουμε να πουμε?
"φετος να κερδισετε απο την παρουσια σας ειναι ο σεβασμος"..... ευχαριστω, αν δεν με σεβεσαι γι αυτο που κανω, δεν πειραζει, ισως να υπαρχουν αλλοι που να εκτιμουν την προσπαθεια.
"δημιουργια υποδομης για την επομενη περιοδο.Καπου ομως χαθηκαν και τα δυο.Αναλυτικοτερα οπως ειπα και παραπανω συντομα."...... εχεις inside πληροφοριση, προσεξε τα "παπαγαλακια" οπως και στο Χ.Α.Α.!!! Οποια προταση κανω για την επομενη Αγ. Περ. θα την κανω οταν πρεπει στην Επιτροπη Μπασκετ του Αθηναϊκου.

odysseas 1998
QUOTE(ref_bouk @ Jan 17 2009, 01:50 ) *
Filoi tou basket kai oxi opadoi.as paroume ta pragmata ena ena.Katarxhn sosta opos aneferan kapoioi filoi uphrxe kerdismeno faoul uper tou aetou.En sunexeia ekane polu sosta antiathlhtiko faoul pano sthn fash o paikths pou to kerdise.
Kai tora as apanthso stous filous pou exoun allou idous apories.Apo pote o kanonismos epitrepei ton vohtho na einai orthios?Toulaxiston oxi sthn parousa fash.
Poso mallon na phgainei sto kentro tou ghpedou na diamartiretai....
1 texnikh poinh vash pitharxikou dikaiou.
Otan o diaithths eugenika zhtaei apo ton vohtho na kathisei kato kai autos kovei voltes sto ghpedo kai diamartiretai me th sunepagetai auto?
Fusika deuterh texnikh poinh.
Otan to paixnidi sunexizetai me tis poines apo to antiathlitiko kai tis texnikes poines kai o eforos vrizei me ti sunepagetai auto?me texnikh ston pagko kai apovolh tou proponhth fusika logo 3 poinon ston pagko.
Otan sunexizetai to paixnidi meta apo tis 8 voles kai o paikths diamartiretai gia mia fash kounontas aprepos ta xeria tou pros ton diaithth me ti sunepagetai auto?me texnikh poinh fusika.
Elpizo oloi na katanohsate filoi kai mh tou aetou oti to pitharxiko dikaio ston athlitismo gi auto uparxei.gia kati tetoies periptoshs kai kanenas den apotelei exeresh....
Tora opoios psaxnei gia alothoi na ta vrei allou.Pote sthn istoria tou basket kai ton spor genikotera pote enas diaithths opoios ki an einai autos den perimenei na sproxei sto telos tou agona.osoi to thelane to kanane apo thn arxh.
Den einai dunaton h diaithsia na htan teleia gia 35' gia pollous pou eidan to paixnidi kai kseroun apo basket kai ksafnika na skeftikane pos prepei na kerdisei to galatsi.O kurios pasxalhs tinakse to paixnidi ston aera me thn eisodo tou sto paixnidi kai ola ta alla einai gia thn statistikh..
Elpizo na sas diafotisa kai epitelous otan phgainetai sto ghpedo ksexaste gia ligo to vapsimo me tis omades kai deite basket.Agaph gia to basket den einai oi omades alla to theama pou mporoun na prosferoun.

Προσωπικά δεν θα διαφωνήσω σε τίποτα από τα παραπάνω,απλά θα συμπληρώσω ότι το αμυντικό φάουλ που προηγήθηκε του αντιαθλητικού και των τεχνικών ποινών δεν δόθηκε.Και επειδή μιλάς για οπαδισμό(αν είναι δυνατόν)έγραψα ότι το Γαλάτσι πήρε δίκαιη νίκη και έχει κατά τη γνώμη μου την καλύτερη ομάδα στην κατηγορία.
RAPTOR
QUOTE(coach.konik @ Jan 17 2009, 09:38 ) *
"θα μιλησουμε εκτενεστερα σε λιγο καιρο"..... τι εχουμε να πουμε?
"φετος να κερδισετε απο την παρουσια σας ειναι ο σεβασμος"..... ευχαριστω, αν δεν με σεβεσαι γι αυτο που κανω, δεν πειραζει, ισως να υπαρχουν αλλοι που να εκτιμουν την προσπαθεια.
"δημιουργια υποδομης για την επομενη περιοδο.Καπου ομως χαθηκαν και τα δυο.Αναλυτικοτερα οπως ειπα και παραπανω συντομα."...... εχεις inside πληροφοριση, προσεξε τα "παπαγαλακια" οπως και στο Χ.Α.Α.!!! Οποια προταση κανω για την επομενη Αγ. Περ. θα την κανω οταν πρεπει στην Επιτροπη Μπασκετ του Αθηναϊκου.

Κατ αρχας δεν καταλαβα το Χ.Α.Α.Δευτερον εγω λεω οτι πρεπει να κερδισετε τον σεβασμο και εσυ το κανεις προσωπικο.Ο σεβασμος κερδιζεται δεν επιβαλλεται.Η επιτροπη μπασκετ!!!!!!!!!!!!ξερει οτι φετος πρωτη φορα στην Ιστορια του Αθηναικου στο μπασκετ ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΕ ΤΜΗΜΑ ΕΦΗΒΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ!!!!!!!!!και προπονητης του τμηματος εισαι εσυ κυριε Κονιστη?......Συντομα.
lamar
QUOTE(ref_bouk @ Jan 17 2009, 01:50 ) *
Filoi tou basket kai oxi opadoi.as paroume ta pragmata ena ena.Katarxhn sosta opos aneferan kapoioi filoi uphrxe kerdismeno faoul uper tou aetou.En sunexeia ekane polu sosta antiathlhtiko faoul pano sthn fash o paikths pou to kerdise.
Kai tora as apanthso stous filous pou exoun allou idous apories.Apo pote o kanonismos epitrepei ton vohtho na einai orthios?Toulaxiston oxi sthn parousa fash.
Poso mallon na phgainei sto kentro tou ghpedou na diamartiretai....
1 texnikh poinh vash pitharxikou dikaiou.
Otan o diaithths eugenika zhtaei apo ton vohtho na kathisei kato kai autos kovei voltes sto ghpedo kai diamartiretai me th sunepagetai auto?
Fusika deuterh texnikh poinh.
Otan to paixnidi sunexizetai me tis poines apo to antiathlitiko kai tis texnikes poines kai o eforos vrizei me ti sunepagetai auto?me texnikh ston pagko kai apovolh tou proponhth fusika logo 3 poinon ston pagko.
Otan sunexizetai to paixnidi meta apo tis 8 voles kai o paikths diamartiretai gia mia fash kounontas aprepos ta xeria tou pros ton diaithth me ti sunepagetai auto?me texnikh poinh fusika.
Elpizo oloi na katanohsate filoi kai mh tou aetou oti to pitharxiko dikaio ston athlitismo gi auto uparxei.gia kati tetoies periptoshs kai kanenas den apotelei exeresh....
Tora opoios psaxnei gia alothoi na ta vrei allou.Pote sthn istoria tou basket kai ton spor genikotera pote enas diaithths opoios ki an einai autos den perimenei na sproxei sto telos tou agona.osoi to thelane to kanane apo thn arxh.
Den einai dunaton h diaithsia na htan teleia gia 35' gia pollous pou eidan to paixnidi kai kseroun apo basket kai ksafnika na skeftikane pos prepei na kerdisei to galatsi.O kurios pasxalhs tinakse to paixnidi ston aera me thn eisodo tou sto paixnidi kai ola ta alla einai gia thn statistikh..
Elpizo na sas diafotisa kai epitelous otan phgainetai sto ghpedo ksexaste gia ligo to vapsimo me tis omades kai deite basket.Agaph gia to basket den einai oi omades alla to theama pou mporoun na prosferoun.

φιλε τους κανονισμους του μπασκετ τους ξερεις μια χαρα, του forum δεν τους διαβασες?
Ο Χ Ι post με λατινικους χαρακτηρες.
Jabar
QUOTE(ref_bouk @ Jan 17 2009, 01:50 ) *
Filoi tou basket kai oxi opadoi.as paroume ta pragmata ena ena.Katarxhn sosta opos aneferan kapoioi filoi uphrxe kerdismeno faoul uper tou aetou.En sunexeia ekane polu sosta antiathlhtiko faoul pano sthn fash o paikths pou to kerdise.
Kai tora as apanthso stous filous pou exoun allou idous apories.Apo pote o kanonismos epitrepei ton vohtho na einai orthios?Toulaxiston oxi sthn parousa fash.
Poso mallon na phgainei sto kentro tou ghpedou na diamartiretai....
1 texnikh poinh vash pitharxikou dikaiou.
Otan o diaithths eugenika zhtaei apo ton vohtho na kathisei kato kai autos kovei voltes sto ghpedo kai diamartiretai me th sunepagetai auto?
Fusika deuterh texnikh poinh.
Otan to paixnidi sunexizetai me tis poines apo to antiathlitiko kai tis texnikes poines kai o eforos vrizei me ti sunepagetai auto?me texnikh ston pagko kai apovolh tou proponhth fusika logo 3 poinon ston pagko.
Otan sunexizetai to paixnidi meta apo tis 8 voles kai o paikths diamartiretai gia mia fash kounontas aprepos ta xeria tou pros ton diaithth me ti sunepagetai auto?me texnikh poinh fusika.
Elpizo oloi na katanohsate filoi kai mh tou aetou oti to pitharxiko dikaio ston athlitismo gi auto uparxei.gia kati tetoies periptoshs kai kanenas den apotelei exeresh....
Tora opoios psaxnei gia alothoi na ta vrei allou.Pote sthn istoria tou basket kai ton spor genikotera pote enas diaithths opoios ki an einai autos den perimenei na sproxei sto telos tou agona.osoi to thelane to kanane apo thn arxh.
Den einai dunaton h diaithsia na htan teleia gia 35' gia pollous pou eidan to paixnidi kai kseroun apo basket kai ksafnika na skeftikane pos prepei na kerdisei to galatsi.O kurios pasxalhs tinakse to paixnidi ston aera me thn eisodo tou sto paixnidi kai ola ta alla einai gia thn statistikh..
Elpizo na sas diafotisa kai epitelous otan phgainetai sto ghpedo ksexaste gia ligo to vapsimo me tis omades kai deite basket.Agaph gia to basket den einai oi omades alla to theama pou mporoun na prosferoun.

Κατ'αρχάς καλώς ήρθες στην παρέα μας.Βοηθά πάντα μια γνώμη και διευκρίνηση από την άλλη πλευρά.Επίσης άνθρωποι
με ανοικτό μυαλό και συζητήσιμοι και μακριά από αυταρχισμούς και συντεχνιακή νοοτροπία είναι καλοδεχούμενοι.Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.Το κείμενο γίνεται ποιό εύληπτο και κατανοητό.
dominik
QUOTE(RAPTOR @ Jan 17 2009, 21:22 ) *
Κατ αρχας δεν καταλαβα το Χ.Α.Α.Δευτερον εγω λεω οτι πρεπει να κερδισετε τον σεβασμο και εσυ το κανεις προσωπικο.Ο σεβασμος κερδιζεται δεν επιβαλλεται.Η επιτροπη μπασκετ!!!!!!!!!!!!ξερει οτι φετος πρωτη φορα στην Ιστορια του Αθηναικου στο μπασκετ ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΕ ΤΜΗΜΑ ΕΦΗΒΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ!!!!!!!!!και προπονητης του τμηματος εισαι εσυ κυριε Κονιστη?......Συντομα.

καλησπερα
ισως ειναι καλυτερα να κρατησετε τις αντιπαραθεσεις σας εκτος του φορουμ.
αν εχετε να πειτε κατι για τον αγωνα καλως, αλλιως....
να στε καλα bball.gif
RAPTOR
QUOTE(dominik @ Jan 18 2009, 02:42 ) *
καλησπερα
ισως ειναι καλυτερα να κρατησετε τις αντιπαραθεσεις σας εκτος του φορουμ.
αν εχετε να πειτε κατι για τον αγωνα καλως, αλλιως....
να στε καλα bball.gif

Kατ αρχας αγαπητε μου δεν υπαρχει προθεση αντιπαραθεσης με κανεναν.Αν ησουν ποιο προσεκτικος θα διαβαζες προηγουμενο post μου με αιτημα περιγραφης του αγωνα γιατι εμαθα για καποια γεγονοτα.Απο εκει και περα δεν νομιζω οτι εισαι ο καταλληλοτερος να επιβαλεις λογοκρισια ως προς το τι θα γραφει.Αν κατι δεν ενδιαφερει εσενα πιθανον για καποιους αλλους να ειναι ενδιαφερον.Να εισαι καλα.
big
QUOTE(odysseas 1998 @ Jan 14 2009, 17:39 ) *
'Ηταν υπερβολικές οι 4 και μάλιστα έδωσε επιθετικό αντιαθλητικό εις βάρος παίκτη του Αετού και 4 τεχνικές στη φάση αυτή.Συν το ότι το πιο πιθανό είναι να προηγήθηκε αμυντικό φάουλ υπέρ Αετού.



επειδη και εγω παρακολουθησα αυτο το παιχνιδι ως ουδετερος οι τεχνικες ποινες ηταν ολες σωστες και φαουλ να ηταν εκεινη τη στιγμη κοιτας την ομαδα σου αν οχι ο παικτης που πιθανον να μην εχει την ψυχραιμια η τεχνικη ηγεσια αντι αυτου ο προπονητης εκανε τα απιστευτα ο δε βοηθος ηταν για γελια.συμερασμα το παιχνιδι χαθηκε απο τον παγκο και μονο γιατι απλουστατα 5 λεπτα πριν το τελος χανεις 5 ποντους με την μπαλα δικια σου.αλλωστε αν θυμαμαι καλα εσυ ησουν που εγραφες στην αρχη του πρωταθληματος οτι η ομαδα σου εχανε τα παιχνιδια εξ αιτιας του προπονητη τωρα τι εγινε εμαθε;
hidalgo
QUOTE(neopen32 @ Jan 19 2009, 17:49 ) *
Προβλέψεις για τα σημερινά δεν υπάρχουν?

ξεθυμανε η α εσκα.που ειναι τα παλια μεγαλεια,δεν ασχολουνται πολλοι πλεον
αφου το επιπεδο ειναι κακο
neopen32
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2 (+2)
basketka*los
QUOTE(neopen32 @ Jan 19 2009, 22:38 ) *
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2 (+2)

Αναμενομενο θεωρω το αποτελεσμα...με την εννοια οτι καπου θα σταματαγε το σερι του Γαλατσιου...ε και σε καποια απο αυτεσ τις δυο αγωνιστικες θα γινοταν(αετο,νεοπεντελικο),ειδικα απο μια ομαδα σαν του νεοπεντελικου που εχει τοσο καλες και εμπειρες μοναδες!αν ειχε και ομαδα...βεβαια για το Γαλατσι νομιζω μπορει και να του βγει σε καλο καθως ισως κερδισει μεσα στον Αιολο τωρα!δλδ ενα βασικο του διωκτη
odysseas 1998
Ντέρμπυ στη Ριζούπολη και διπλό του Αετού επί του Απόλλωνα με 5 νομίζω πόντους.

QUOTE(big @ Jan 18 2009, 23:54 ) *
επειδη και εγω παρακολουθησα αυτο το παιχνιδι ως ουδετερος οι τεχνικες ποινες ηταν ολες σωστες και φαουλ να ηταν εκεινη τη στιγμη κοιτας την ομαδα σου αν οχι ο παικτης που πιθανον να μην εχει την ψυχραιμια η τεχνικη ηγεσια αντι αυτου ο προπονητης εκανε τα απιστευτα ο δε βοηθος ηταν για γελια.συμερασμα το παιχνιδι χαθηκε απο τον παγκο και μονο γιατι απλουστατα 5 λεπτα πριν το τελος χανεις 5 ποντους με την μπαλα δικια σου.αλλωστε αν θυμαμαι καλα εσυ ησουν που εγραφες στην αρχη του πρωταθληματος οτι η ομαδα σου εχανε τα παιχνιδια εξ αιτιας του προπονητη τωρα τι εγινε εμαθε;

Είπα δεν διαφωνώ με αυτά,παρά μόνο ότι ήταν αμυντικό φάουλ πριν τις τεχνικές.Όσο αφορά τον προπονητή και τον βοηθό δεν έχω αλλάξει άποψη,απεναντίας χάνουν μόνοι τους τα ματς με τραγικές επιλογές,αλλά δεν έχει νόημα να το γράφω σε κάθε αγωνιστική.Μην λέμε τα ίδια,κουράζουμε νομίζω,καλή επιτυχία με Αίολο την άλλη αγωνιστική.
zintan
διπλο ευκολο του ταυρου μεσα στην κερατεα

westside
Κερδίσαμε(Ένωση Ιλίου) μέσα στην ΕΦΟΑ με περίπου 11 πόντους αποδίδωντας πολύ άσχημα απέναντι σε μία ομάδα που έπαιξε 40 λεπτά ζώνη, προσπάθησε πολύ αλλά μετά τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου κατέρρευσε και έτσι ήρθε το διπλό. . Πάντως με παρόμοιες εμφανίσεις δεν πάμε πουθενά. .

Υ.Γ: Έχω την εντύπωση ότι με λίγη προσοχή την επόμενη εβδομάδα και νίκη του Ταύρου θα είμαστε οι πρωταθλήτές χειμώνα!
Για να δούμε. . .
soouza
Καλησπέρα σας. smiley.gif

Ο Άρης κέρδισε το Χολαργό 74-58 και πέτυχε έτσι μία σπουδαία νίκη κόντρα σε μία καλή ομάδα.Η ομάδα της Πετρούπολης ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και νομίζω το τελικό αποτέλεσμα είναι απόλυτα δίκαιο.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.