Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
assistant
Ημουν κι εγω εχθες στο Ιλιον.Η διαφορα δυναμικοτητας των ομαδων τεραστια κι η εικονα του αγωνα δικαιολογουσε ακομα και διαφορα 40 ποντων αλλα σε τετοια παιχνιδια μοιραια ερχεται η χαλαρωση.Πληρης ομαδα το Ιλιον,θα ειναι σιγουρα στην τετραδα του πρωταθληματος κι ισως μπορεσει να κηνυγησει το κατι παραπανω(οχι κατι ευκολο παντως).
Απ την αλλη πλευρα υπηρχε ενα παλικαρι(εμαθα μετα το παιχνιδι τ ονομα του ΤΖΑΝΙΔΑΚΗς) που εδωσε μια παρασταση που ομοια της εγω προσωπικα εχω χρονια να δω σε οποιοδηποτε γηπεδο.Δεν ηταν τοσο οτι εβαλε αυτα που εβαλε,αλλα οτι το εκανε χωρις καμια βοηθεια απ τους συμπαιχτες,παιζοντας ουσιαστικα 1 εναντιον 5 απεναντι σε μια πολυ καλη αμυντικα ομαδα κι αστοχωντας σε ελαχιστες προσπαθειες.ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.
dominik
α.κανεις δεν εχρισε υποβιβασμενους και προβιβασμενους

β.επαναλαμβανω οτι αυτα που εγραψα,αν φιλε κωστα δεν διαβασες το 2ο κειμενο που ανεβασα,τα εγραψα με βαση το μπασκετ που επαιξαν τα σπατα,το υλικο που ειδα στο χθεσινο αγωνα και εχοντας στο νου μου τα ροστερ των αλλων ομαδων.

γ.αυτο ειναι προσωπικη αποψη,επομενως δεν πρεπει να τη συμμεριζεσαι

δ.ειναι λιγο βαρυ να λες αποψεις καποιων παιδιων απο το φορουμ 'θλιβερες',αλλωστε δεν ειναι κακο να κανουμε προβλεψεις με βαση αυτα πυ βλεπουμε

να σαι καλα bball.gif
dominik
ο αιολος νικησε 83-43 την εφοα.....
DORIAN
QUOTE(peace @ Oct 14 2008, 14:16 ) *
Φίλε DION απο τα λεγόμενα σου φαντάζομαι οτι εισαι φίλος του αετου για πές μας τι ωραίο μπάσκετ παιζεται μήπως μπερδευετε το μπάσκετ με το κατς.Οσο για τον Θαλλασινό δεν πρόκειτε να παίξει αν και εμένα δεν με πειράζει και να παίξει γιατί σαυτό το σύνολο που εχετε θα προσθέσετε και αλλη μια προσωπικότητα του μπάσκετ στο ρόστερ σας αλλά το ζητούμενο ειναι αν θα κάνετε ομάδα γιατί πολλές μουρμούρες ακουσα απο πρωτοκλασάτους παίκτες σας μήπως αρχίσουν σιγά σιγά να την κάνουν.Οταν η θάλλασα του αετού εχει πολλά μποφώρ ενας θαλλασινός δεν την σώζει με τίποτα.


Φιλε peace ,μπορει να εψαχνα στην αρχη για σκυλακι, αλλα γρηγορα καταλαβα το υπονοουμενο σου και σε ανακαλυψα.
Οπως και ναχει χαρηκα πολυ που σε γνωρισα και τα ειπαμε.
Συμφωνω απολυτα με το περιεχομενο του post σου.
odysseas 1998
Ο Μπαρδουνιώτης έπαιζε κατς ή το 7 που τον μάρκαρε σε κάπια φάση????Γίνεται αντιαθλητικό φάουλ πάνω στον μπαρδουνιώτη,του κατεβάζει τα χέρια το 7 και ακόμα και μετά το σφύριγμα του ρεφ δεν του τα άφηνε με αποτέλεσμα να εκνευριστεί και με το δίκιο του.Και τελικά οι διαιτητές ΑΛΛΑΞΑΝ τηνα απόφαση και έδωσαν από ένα φάουλ και ήταν το πέμπτο του ψηλού του Αετού!!!!!!Πολύ βρώμικο παίξιμο από το 7 του Νεοπεντελικού,αν θέουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.
tasos
QUOTE(Lepida @ Oct 14 2008, 09:36 ) *
Taso δεν ξερω αν ησουν στο γηπεδο στους δυο αγωνες που εδωσε η Ομαδα σου.Εγω θα σου κανω μια ερωτηση.Αυτος ο Γιαννοπουλος περυσι αλλα και φετος μεχρι στιγμης σε ποιο ματς βοηθησε τον Απολλωνα να κερδισει?Οταν το χθεσινο παιχνιδι ειναι 1.20 πριν το τελος 6 ποντους και με τα καμωματα και τις γραφικοτητες του το παει στους 12--14 δεν θυμαμαι,τοτε τι να πω ρε παιδια ειστε αξιοι της τυχης σας.Τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα!!!


Lepida δεν μπορεσα να παω στο γηπεδο να δω απο κοντα την ομαδα μου ομως μιλησα με κοσμο και εμαθα τι εγινε γενικα στον αγωνα.Ο Απολλων ηταν κοντα στο σκορ στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα -3 στο ημιχρονο και μετα περασε για λιγο μπροστα.Προς το τελος μια φαση με τον Γιαννοπουλο που χρεωθηκε τεχνικη ποινη και η διαφορα ξεφυγε.Μπασκετ ειναι και συμβαίνουν αυτα λογο της ενταση του αγωνα...αλλα δεν μπορουμε αγνοησουμε το γεγονος οτι εχει προσφερει στον Απολλωνα και αν μην τι αλλο πορωνεται και γουσταρει σαν τρελος να κερδιζει η ομαδα.Σε ποσα παιχνιδια εχεις παρακολουθησει τον Απολλωνα ωστα να κρινεις την αποδοση του Γιαννοπουλου?
peace
QUOTE(odysseas 1998 @ Oct 14 2008, 17:04 ) *
Ο Μπαρδουνιώτης έπαιζε κατς ή το 7 που τον μάρκαρε σε κάπια φάση????Γίνεται αντιαθλητικό φάουλ πάνω στον μπαρδουνιώτη,του κατεβάζει τα χέρια το 7 και ακόμα και μετά το σφύριγμα του ρεφ δεν του τα άφηνε με αποτέλεσμα να εκνευριστεί και με το δίκιο του.Και τελικά οι διαιτητές ΑΛΛΑΞΑΝ τηνα απόφαση και έδωσαν από ένα φάουλ και ήταν το πέμπτο του ψηλού του Αετού!!!!!!Πολύ βρώμικο παίξιμο από το 7 του Νεοπεντελικού,αν θέουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.


blink.gif φίλε μου συγνώμη που θα στο πω...αλλά μπερδεύεσαι λίγο!!!Ποιός δεν άφηνε ποιανού το χέρι και ποιος έβριζε τα θεία και τις οικογένειες των άλλων είπαμε????? Για να λέμε τα πράγματα ΛΟΙΠΟΝ με το όνομά τους ο ψηλός του αετού δεν άφηνε το 7 και τον είχε κολλήσει στην μπασκέτα αποκαλύπτωντας τα αγνά του αισθήματα για την μητέρα του,συγκεκριμένα, και τα θεία........Και δεν τελείωσε εκεί ο τολμηρός ψηλός....αλλα συνέχιζε και μετά να απειλεί και να βρίζει στο δρόμο προς τον πάγκο!!!!!!!Φίλε μου να λέμε πραγματικά γεγονότα!Και στο λέω από πρώτο χέρι γιατί ήμουν σε απόσταση 5 μέτρων και τα άκουσα όλα!!!Πάντως το παλικάρι είναι πολύ καλός και δυνατός παίχτης!
peace
Νεοπεντελικός-Αετός 66-58 (25-26)
Διαιτητές: Διμπινούδης-Νανούρης
Νεοπεντελικός (Γρυλιωνάκης): Μπάρτζος, Μάντζιος 2, Παναγιωτόπουλος 1, Μακρής 24, Μανιάτης 7, Πουλακάκης, Μάγειρας 8, Χαρτοματσίδης 3 (1), Αττίκος 3, Κορίζης 12, Κόρβινγκτον 4, Τζέμης 2
Αετός (Γκολφινόπουλος-Πασχάλης): Ράδης 8 (2), Μπούρας, Πετρόπουλος 5, Παπαστυλλιανός 4, Σοφιανόπουλος, Μπίτσικας 9 (1), Περγαντής 9, Μπαρδουνιώτης 6, Παπακωνσταντίνου, Κουντουμάδης 15, Παπασταματίου 2

Αίολος Ταύρος-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 83-43 (35-20)
Διαιτητές: Κανακάρης-Ζαχάκης
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Φιλιόπουλος 4, Καρτσωνάκης 12 (2), Πλατής 13, Σταμπουλής 6, Κορκοσούρας 5, Διαμαντής 3, Φίλντισης 7 (1), Καυκής 12, Καρακώστας 5 (1), Σολομονίδης 7, Κρητικός 4, Κοκλώνης 5 (1)
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 5, Παπαδρόσος, Αντωνόπουλος 9, Καραγεώργος 5, Τριγάζης 10, Παπαζαφειρόπουλος 4, Σιαμήτρος 7 (1), Ζανμπατίστ 3 (1)

Χολαργός-Απόλλωνας 74-64 (34-31)
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος-Γκαμήλη
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης 6 (1), Τσιώμος, Σταθάτος 14 (2), Μήτρου 12 (2), Ρώσσης 11 (1), Μάντζιος 4, Στεφανής 9 (3), Πουλής 9 (3), Τζαννετάκος 7, Κιαπέκος 2
Απόλλωνας (Παύλος): Σοματζής 11 (1), Κουμπούρας 27, Τάγκας, Κουτσουμπάς 2, Ντίνος 2, Ζησιμόπουλος 9 (2), Παπαγιαννακόπουλος, Δήμας 6, Νταύλος, Γιαννόπουλος 7 (1), Κονταξής

Σπάτα-Γαλάτσι Κυπριάδου 62-67 (26-30)
Διαιτητές: Αποστολίδης-Κ
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 18 (2), Αργυρόπουλος 3 (1), Λίτσος 6, Γραμματόπουλος 1, Παπαβασιλείου, Παπαδημητρίου, Χατζηγιάννης 13, Λάβαρης 4, Μαντέλος 10, Τραυλός, Λεγάτος 5, Καλφαγιώργης 2
Γαλάτσι Κυπριάδου (Αθανασόπουλος): Θεοδωρίδης 10 (2), Ζωϊτσάκος 6, Λαούδης, Σταυράκης, Σιδέρης 2, Τσιρόπουλος 5 (1), Φρίμας, Καψούρης 2, Στρατάκης 6, Τασιόπουλος 6 (1), Χαρακτηνός 17 (3), Ανδρουλάκης 13 (1)

Αθηναϊκός-Κερατέα 45-76 (20-36)
Διαιτητές: Μπούκας-Πλιάκας
Αθηναϊκός (Κονιστής): Παπαποστόλου, Βελέτζας, Κοκορόγιαννης 4, Παζάρας 9, Σελλήνης 2, Γώγος 3 (1), Ρούσσος, Ζαμπάρας 17 (1), Σκουλάς 8, Ιμαριαγκμπε 2
Κερατέα (Κοντός): Αμπλιανίτης, Στραταριδάκης 8 (2), Νικολόπουλος 16 (3), Κηρομίτης 11, Ξαρχάς 9, Κατσίκης 5, Καρδαράς 7 (1), Ανδρέικος, Κοροβέσης 5, Κουσιώρης 7, Χρονόπουλος 8, Κομματάς

Νίκη Αμαρουσίου-Άρης Πετρούπολης 93-83κ.α.. 82-82π. (42-37)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Χρηστίδης
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 7 (1), Βλαχονάτσιος 4, Βασιλάκης 3 (1), Βασιλάκος 8 (1), Κοντογιάννης 17 (2), Γιατράκος Χ. 3, Σακαράκης 13, Τάσιος 3, Κεράτσας, Τσουρής, Ραλλάτος 12, Ασημένιος 23
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Τόλιος 7, Βενιτουράκης 9 (1), Λιαπούρης, Γεωργαλάς 22 (4), Χρονόπουλος 21, Βασιλείου 6, Παριανόπουλος 6 (1), Μπέτσης 12 (1)

Εν. Ηρακλείου-Αργοναύτης Τρ. 81-77 (37-34)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Νικολόπουλος
Εν. Ηρακλείου (Σγούρος-Μουντζούρης): Πανουργιάς 13 (1), Κουκουζέλης 17 (3), Καναβός 8, Βάμβουρας 2, Χάρος 20 (1), Βούζας 20 (2), Χαλκίδης 1, Γιαννακόπουλος, Τσαμπούρης
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 11 (2), Γιαννακόπουλος 2, Μπίρδας 17 (1), Μανώλας 27 (2), Πετριανίδης 4, Κιούσης 16 (3), Λιούτας, Δαγκλής

Εν. Ιλίου-Μαρκόπουλο 95-75 (51-38)
Διαιτητές: Πόντας-Τσουραπάς
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος, Μπέλλας Ι. 14 (2), Σπυρόπουλος Σ., Σκαλωμένος 11, Μπαλαούρας 2, Σπυρόπουλος Α., Παξιμαδάς 1, Μπέλλας Ο. 13 (1), Παπαλουκάς 16, Φούτσης 9 (1), Καλαμαράς 5 (1), Αναστασόπουλος 24 (4)
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Μουστάκης, Τσίρος 8, Πλιάκος 1, Στεφάτος 4, Παπαγιαννάκος 2, Σούρλας 6 (2), Λαμανδρέας, Τζανιδάκης 40 (9), Γεροδήμος 14 (1)

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Αίολος Ταύρος 4, Χολαργός 4, Εν. Ιλίου 4, Νεοπεντελικός 4, Νίκη Αμαρουσίου 4, Εν. Ηρακλείου 4, Σπάτα 3, Γαλάτσι Κυπριάδου 3, Κερατέα 3, Άρης Πετρούπολης 3, Αργοναύτης Τρ. 2, Απόλλωνας 2, Αετός 2, Μαρκόπουλο 2, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 2, Αθηναϊκός 2.

Η επόμενη αγωνιστική (3η 20/10): Αετός-Αίολος Ταύρος, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Χολαργός, Απόλλωνας-Σπάτα, Γαλάτσι Κυπριάδου-Αθηναϊκός, Κερατέα-Νίκη Αμαρουσίου, Άρης Πετρούπολης-Εν. Ηρακλείου Τ., Αργοναύτης Τρ.-Μαρκόπουλο, Εν. Ιλίου-Νεοπεντελικός
Lepida
QUOTE(tasos @ Oct 14 2008, 17:23 ) *
Lepida δεν μπορεσα να παω στο γηπεδο να δω απο κοντα την ομαδα μου ομως μιλησα με κοσμο και εμαθα τι εγινε γενικα στον αγωνα.Ο Απολλων ηταν κοντα στο σκορ στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα -3 στο ημιχρονο και μετα περασε για λιγο μπροστα.Προς το τελος μια φαση με τον Γιαννοπουλο που χρεωθηκε τεχνικη ποινη και η διαφορα ξεφυγε.Μπασκετ ειναι και συμβαίνουν αυτα λογο της ενταση του αγωνα...αλλα δεν μπορουμε αγνοησουμε το γεγονος οτι εχει προσφερει στον Απολλωνα και αν μην τι αλλο πορωνεται και γουσταρει σαν τρελος να κερδιζει η ομαδα.Σε ποσα παιχνιδια εχεις παρακολουθησει τον Απολλωνα ωστα να κρινεις την αποδοση του Γιαννοπουλου?

Περυσι και φετος?Αρκετα για να βγαλω τα συμπερασματα μου.Καλα αυτα που λες αλλα να μην λειτουργουν εις βαρος της οποιας ομαδας!!!!
GREER
QUOTE(assistant @ Oct 14 2008, 15:26 ) *
Ημουν κι εγω εχθες στο Ιλιον.Η διαφορα δυναμικοτητας των ομαδων τεραστια κι η εικονα του αγωνα δικαιολογουσε ακομα και διαφορα 40 ποντων αλλα σε τετοια παιχνιδια μοιραια ερχεται η χαλαρωση.Πληρης ομαδα το Ιλιον,θα ειναι σιγουρα στην τετραδα του πρωταθληματος κι ισως μπορεσει να κηνυγησει το κατι παραπανω(οχι κατι ευκολο παντως).
Απ την αλλη πλευρα υπηρχε ενα παλικαρι(εμαθα μετα το παιχνιδι τ ονομα του ΤΖΑΝΙΔΑΚΗς) που εδωσε μια παρασταση που ομοια της εγω προσωπικα εχω χρονια να δω σε οποιοδηποτε γηπεδο.Δεν ηταν τοσο οτι εβαλε αυτα που εβαλε,αλλα οτι το εκανε χωρις καμια βοηθεια απ τους συμπαιχτες,παιζοντας ουσιαστικα 1 εναντιον 5 απεναντι σε μια πολυ καλη αμυντικα ομαδα κι αστοχωντας σε ελαχιστες προσπαθειες.ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.

Εαν το Ιλιον ειναι μια απο τις καλυτερες 5 ομαδες της κατηγοριας τοτε μαλλον εχει πεσει ΠΑΡΑ πολυ η Α'Εσκα σε επιπεδο, την οποια εχω να παρακολουθησω πολλα χρονια. Πολυ μετρια ομαδα. Οσο για τον Τζανιδακη,ειναι παιχταρας αλλα δεν θα μπορουσε να σταθει σε μια σοβαρη ομαδα. Και οποιος ξερει μπασκετ καταλαβαινει.
mkos10
QUOTE(GREER @ Oct 14 2008, 16:02 ) *
Εαν το Ιλιον ειναι μια απο τις καλυτερες 5 ομαδες της κατηγοριας τοτε μαλλον εχει πεσει ΠΑΡΑ πολυ η Α'Εσκα σε επιπεδο, την οποια εχω να παρακολουθησω πολλα χρονια. Πολυ μετρια ομαδα. Οσο για τον Τζανιδακη,ειναι παιχταρας αλλα δεν θα μπορουσε να σταθει σε μια σοβαρη ομαδα. Και οποιος ξερει μπασκετ καταλαβαινει.



φιλε greer το επιπεδο στην Α εσκα δεν εχει πεσει καθολου...απο τα λεγομενα σου ομως φαινεσαι λιγο εμπαθης με το ιλιον το οποιο εδειξε περσι τι μπορει να κανει...αν εχεις να παρακολουθησεις χρονια την κατηγορια θα σου ελεγα καλυτερα φετος να παρακολουθησεις και να αρχισεις τα σχολια απο του χρονου για να μην εκτεθεις...φιλικη συμβουλη... peace.gif
Mitsaras7
Ερωτηση προς τον φιλο PEACE!Που βρίσκεις τα σκορ κ τουσ σκορερ των αγώνων?απο που μπορώ να κοιταω κ για τισ υπολοιπεσ κατηγορίες τις ΕΣΚΑ???
dominik
QUOTE(Mitsaras7 @ Oct 14 2008, 20:39 ) *
Ερωτηση προς τον φιλο PEACE!Που βρίσκεις τα σκορ κ τουσ σκορερ των αγώνων?απο που μπορώ να κοιταω κ για τισ υπολοιπεσ κατηγορίες τις ΕΣΚΑ???

sport24.gr λεγεται το σαιτ!!
The Grey
Η Ραφήνα έχασε πάλι. Τα προβλήματα που εντοπίζω σ'αυτήν την ομάδα είναι :
1. Νέα ομάδα με παίκτες που δεν έχουν δέσει ακόμα
2. Τραυματισμός του Πανάγου. Που όπως φαινόταν ήταν η ψυχή της ομάδας.
3. Αδύνατος πάγκος. Οι πρώην έφηβοι δεν μπορούν να αναπεξέλθούν. Δεν έχουν παρουσιάσει κάποια πρόοδο.
4. Ο ψηλός τους (Χαλβατζής) δεν έχει βρει τα πατήματα του. Δεν έχει ξεπεράσει ακόμα τον τραυματισμό του.
5. Έχει έναν μόνο άσσο (Προκόπης). Οι αλλαγές δεν μπορούν να βοηθήσουν.

Περιμένουν λοιπόν :
1. Να δέσει η ομάδα
2. Ο Χαλβατζής και ο Πανάγος να ξεπεράσουν τους τραυματισμούς

Μέχρι να γίνουν τα πιο πάνω θα φθάσουν τα Χριστούγεννα.
Μέχρι τότε κάθε πρόβλεψη είναι διπλή παραλλαγή (1-2 ή 2-1)

stratakos
Συγχαρητηρια στην Νικη Αμαρουσιου για τη νικη επι του Αρη Πετρουπολης! smiley.gif
westside
QUOTE(GREER @ Oct 14 2008, 18:02 ) *
Εαν το Ιλιον ειναι μια απο τις καλυτερες 5 ομαδες της κατηγοριας τοτε μαλλον εχει πεσει ΠΑΡΑ πολυ η Α'Εσκα σε επιπεδο, την οποια εχω να παρακολουθησω πολλα χρονια. Πολυ μετρια ομαδα. Οσο για τον Τζανιδακη,ειναι παιχταρας αλλα δεν θα μπορουσε να σταθει σε μια σοβαρη ομαδα. Και οποιος ξερει μπασκετ καταλαβαινει.

GREER σου προτείνω να αφήσεις ήσυχη την Ένωση Ιλίου και να ασχοληθείς αποκλειστικά με το αγαπημένο σου Λαύριο. . Εντάξει είπες την αποψή σου αλλά ως εκεί. . Σε ευχάριστούμε για τα πικρόχολα σχόλια σου αλλά ως εδώ.
Προφανώς το επίπεδό σού ανήκει σε παραπάνω κατηγορία. . . evilmonkey.gif
champion
QUOTE(westside @ Oct 14 2008, 23:35 ) *
GREER σου προτείνω να αφήσεις ήσυχη την Ένωση Ιλίου και να ασχοληθείς αποκλειστικά με το αγαπημένο σου Λαύριο. . Εντάξει είπες την αποψή σου αλλά ως εκεί. . Σε ευχάριστούμε για τα πικρόχολα σχόλια σου αλλά ως εδώ.
Προφανώς το επίπεδό σού ανήκει σε παραπάνω κατηγορία. . . evilmonkey.gif

κ γω δε συμφωνω απολυτα ,το ιλιον ειναι καλη ομαδα,ισως υπαρχει αυτη η αποψη για την
ομαδα αυτη λογω του οτι δεν εχει κλασικο ασσο κ πενταρι κ παιζει στο περιπου εκμεταλευομενη
τις πολλες ικανοτητες των αδερφων μπελλα του παπαλουκα κ του αναστασοπουλου ενω
μεγαλη βοηθεια θα παρει κ απο το στρατευμενο κοσμιδη,καλυπτοντας με μεγαλο μεσο ορο
υψους την ελειψη ψηλου
ilion_player
QUOTE(GREER @ Oct 14 2008, 19:02 ) *
Εαν το Ιλιον ειναι μια απο τις καλυτερες 5 ομαδες της κατηγοριας τοτε μαλλον εχει πεσει ΠΑΡΑ πολυ η Α'Εσκα σε επιπεδο, την οποια εχω να παρακολουθησω πολλα χρονια. Πολυ μετρια ομαδα. Οσο για τον Τζανιδακη,ειναι παιχταρας αλλα δεν θα μπορουσε να σταθει σε μια σοβαρη ομαδα. Και οποιος ξερει μπασκετ καταλαβαινει.


Υπάρχει κάποιος λόγος για την εμπάθεια που βγάζεις για την ομάδα μου ή απλά σου φαίνεται χαλαρό το forum και θέλεις να το "ζωντανέψεις"; Πάντως αν έχεις επιχειρήματα που να αποδεικνύουν το γεγονός ότι η Ένωση είναι τόσο χάλια ομάδα όσο λες θα ήθελα να τα αναφέρεις. Μπορεί να έχεις εσύ δίκιο και οι υπόλοιποι άδικο και να χρειάζεται κάτι η ομάδα μου. Βοήθησε με να διορθώσω τα πράγματα.
Peritri
Πολύ σημασία δίνετε.

Τσεκάρετε και τα ποστς των ιδίων σε άλλα topics (Β' εθνική π.χ.) και θα καταλάβετε ότι σκοπός τους είναι να ''ζωντανεύουν'' το φόρουμ.

Μην τσιμπάτε.
assistant
QUOTE(champion @ Oct 15 2008, 02:04 ) *
κ γω δε συμφωνω απολυτα ,το ιλιον ειναι καλη ομαδα,ισως υπαρχει αυτη η αποψη για την
ομαδα αυτη λογω του οτι δεν εχει κλασικο ασσο κ πενταρι κ παιζει στο περιπου εκμεταλευομενη
τις πολλες ικανοτητες των αδερφων μπελλα του παπαλουκα κ του αναστασοπουλου ενω
μεγαλη βοηθεια θα παρει κ απο το στρατευμενο κοσμιδη,καλυπτοντας με μεγαλο μεσο ορο
υψους την ελειψη ψηλου

Για την Α Εσκα ο Παπαλουκας δε θεωρειται κλασσικο 5αρι;Συμφωνω παντως οτι δεν εχουν καλο κλασσικο ασο κι ισως αυτο τους στοιχησει γιατι στις αλλες θεσεις ειναι γεματοι.Εννοειται οτι οπως και στο προηγομενο post μου μιλαω γι αυτην την κατηγορια,φιλε greer.Σιγουρα το αγαπημενο σου Λαυριο ειναο πολυ καλυτερη ομαδα.
GREER
Οπα οπα ρε παιδια, μην βαρατε. Πεστε μου ενα λογο για να ειμαι εμπαθης με το Ιλιον. Τη γνωμη μου ειπα. Α 'ΕΣΚΑ εχω να δω απο τοτε που ηταν το Λαυριο και τοτε τα πραγματα ηταν σε 2 επιπεδα τουλαχιστον παραπανω οσο αφορα τις ομαδας που ηταν στη 1η τετραδα. Τι εμπαθεια να εχω? Πιστευω απλα οτι ειναι μια μετρια ομαδα. Ειναι εμπαθεια αυτο??? Ελεος...
DORIAN
QUOTE(Peritri @ Oct 15 2008, 14:08 ) *
Πολύ σημασία δίνετε.

Τσεκάρετε και τα ποστς των ιδίων σε άλλα topics (Β' εθνική π.χ.) και θα καταλάβετε ότι σκοπός τους είναι να ''ζωντανεύουν'' το φόρουμ.

Μην τσιμπάτε.


Παντως καλο θα ηταν να ζωντανεψει λιγο το forum .
DORIAN
QUOTE(odysseas 1998 @ Oct 14 2008, 17:04 ) *
Ο Μπαρδουνιώτης έπαιζε κατς ή το 7 που τον μάρκαρε σε κάπια φάση????Γίνεται αντιαθλητικό φάουλ πάνω στον μπαρδουνιώτη,του κατεβάζει τα χέρια το 7 και ακόμα και μετά το σφύριγμα του ρεφ δεν του τα άφηνε με αποτέλεσμα να εκνευριστεί και με το δίκιο του.Και τελικά οι διαιτητές ΑΛΛΑΞΑΝ τηνα απόφαση και έδωσαν από ένα φάουλ και ήταν το πέμπτο του ψηλού του Αετού!!!!!!Πολύ βρώμικο παίξιμο από το 7 του Νεοπεντελικού,αν θέουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.



odysseas 1998 ησουν στο γηπεδο η το ακουγες στο ραδιοφωνο?
GREER
QUOTE(Peritri @ Oct 15 2008, 14:08 ) *
Πολύ σημασία δίνετε.

Τσεκάρετε και τα ποστς των ιδίων σε άλλα topics (Β' εθνική π.χ.) και θα καταλάβετε ότι σκοπός τους είναι να ''ζωντανεύουν'' το φόρουμ.

Μην τσιμπάτε.

Το βρηκες παλικαρι μου. Αυτο ειχα σκοπο. Να ζωντανεψω το φορουμ, επειδη εγραψα οτι το Ιλιον ειναι μετρια ομαδα. Εχεις δικιο...
westside
QUOTE(GREER @ Oct 15 2008, 13:25 ) *
Οπα οπα ρε παιδια, μην βαρατε. Πεστε μου ενα λογο για να ειμαι εμπαθης με το Ιλιον. Τη γνωμη μου ειπα. Α 'ΕΣΚΑ εχω να δω απο τοτε που ηταν το Λαυριο και τοτε τα πραγματα ηταν σε 2 επιπεδα τουλαχιστον παραπανω οσο αφορα τις ομαδας που ηταν στη 1η τετραδα. Τι εμπαθεια να εχω? Πιστευω απλα οτι ειναι μια μετρια ομαδα. Ειναι εμπαθεια αυτο??? Ελεος...

Όπως ανέφερα και πιο πριν, έχεις το κάθε δικαίωμα να εκφράζεις την άποψη σου. . Αλλά και εγώ από την άλλη έχω το δικαίωμα να την κριτικάρω και να πω ότι βρίσκω αδύνατο ο οποιοςδήποτε, από τον πιο έμπειρο μέχρι τον πιο άπειρο γνώστη του μπάσκετ, να μπορεί να διατυπώνει άποψη για την δυναμικότητα μιας ομάδας μετά από ένα μόνο παιχνίδι!

Αλλά ας τα αφήσω αυτά γιατί νομίζω ότι πλησιάζει η ώρα για το πρώτο πολύ μεγάλο ντέρμπυ της περιόδου. . .
GREER
QUOTE(westside @ Oct 15 2008, 17:02 ) *
Όπως ανέφερα και πιο πριν, έχεις το κάθε δικαίωμα να εκφράζεις την άποψη σου. . Αλλά και εγώ από την άλλη έχω το δικαίωμα να την κριτικάρω και να πω ότι βρίσκω αδύνατο ο οποιοςδήποτε, από τον πιο έμπειρο μέχρι τον πιο άπειρο γνώστη του μπάσκετ, να μπορεί να διατυπώνει άποψη για την δυναμικότητα μιας ομάδας μετά από ένα μόνο παιχνίδι!

Αλλά ας τα αφήσω αυτά γιατί νομίζω ότι πλησιάζει η ώρα για το πρώτο πολύ μεγάλο ντέρμπυ της περιόδου. . .

Εγω συγκρινα το Ιλιον με τις πρωταγωνιστριες ομαδες της Α Εσκα πριν απο καποια χρονια και ειπα οτι τοτε θα ηταν μια μικρομεσαια ομαδα. Δεν ειμαι εμπαθης με το Ιλιον. Συμφωνω απολυτα, βεβαια, με αυτο που λες οτι δεν μπορω να κρινω μια ομαδα απο ενα αγωνα. Αλλα ειναι καποια πραγματα που μπορεις να δεις. Σιγουρα οταν θα δω και τις υπολοιπες ομαδες θα εχω μια πιο σφαιρικη αποψη.
odysseas 1998
QUOTE(DORIAN @ Oct 15 2008, 16:45 ) *
odysseas 1998 ησουν στο γηπεδο η το ακουγες στο ραδιοφωνο?

Αν θες πες μου που κάνω λάθος για να το συζητήσουμε.Γίνεται σκληρό φάουλ στον Μπαρδουνιώτη από τον αμυντικό πάνω στο σουτ,δεν του άφηνε τα χέρια ούτε μετά το σφύριγμα και τσαντίστηκε ο ψηλός...Οι διαιτητές δίνουν φάουλ και μετά την ένταση παίρνουν πίσω το σφύριγμα και δίνουν από ένα.Δεν είδες ότι πήραν πίσω το σφύριγμα?Χαμός έγινε...
peace
QUOTE(odysseas 1998 @ Oct 15 2008, 21:36 ) *
Αν θες πες μου που κάνω λάθος για να το συζητήσουμε.Γίνεται σκληρό φάουλ στον Μπαρδουνιώτη από τον αμυντικό πάνω στο σουτ,δεν του άφηνε τα χέρια ούτε μετά το σφύριγμα και τσαντίστηκε ο ψηλός...Οι διαιτητές δίνουν φάουλ και μετά την ένταση παίρνουν πίσω το σφύριγμα και δίνουν από ένα.Δεν είδες ότι πήραν πίσω το σφύριγμα?Χαμός έγινε...




φίλε μου συγνώμη που θα στο πω...αλλά μπερδεύεσαι λίγο!!!Ποιός δεν άφηνε ποιανού το χέρι και ποιος έβριζε τα θεία και τις οικογένειες των άλλων είπαμε????? Για να λέμε τα πράγματα ΛΟΙΠΟΝ με το όνομά τους ο ψηλός του αετού δεν άφηνε το 7 και τον είχε κολλήσει στην μπασκέτα αποκαλύπτωντας τα αγνά του αισθήματα για την μητέρα του,συγκεκριμένα, και τα θεία........Και δεν τελείωσε εκεί ο τολμηρός ψηλός....αλλα συνέχιζε και μετά να απειλεί και να βρίζει στο δρόμο προς τον πάγκο!!!!!!!Φίλε μου να λέμε πραγματικά γεγονότα!Και στο λέω από πρώτο χέρι γιατί ήμουν σε απόσταση 5 μέτρων και τα άκουσα όλα!!!Πάντως το παλικάρι είναι πολύ καλός και δυνατός παίχτης!
Augmon
Παραλίγο να υτο κάνει το θαύμα του πάλι ο Κόουτς Κακαλιάς.Κι αν έπαιρνε αυτό το παιχνιδάκι....ποιος τον έπιανε μετά
soouza
QUOTE(Augmon @ Oct 16 2008, 13:14 ) *
Παραλίγο να υτο κάνει το θαύμα του πάλι ο Κόουτς Κακαλιάς.Κι αν έπαιρνε αυτό το παιχνιδάκι....ποιος τον έπιανε μετά

Καλημέρα.Το έκανε το θαύμα αλλά δεν ολοκληρώθηκε smiley.gif
9abalos
QUOTE(DORIAN @ Oct 14 2008, 10:50 ) *
NEΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ-ΑΕΤΟΣ 66-58 (25-26)

Ενα παιχνιδι με κυριο χαρακτηριστικο τη δυναμη οπου τελικα δεν ειδαμε Μπασκετ αφου ο ΑΕΤΟΣ ηλθε να παιξει ξυλο.
Οταν στο β ημιχρονο και κυριως μετα τον τραυματισμο του Παναγιωτοπουλου το καταλαβαν οι παικτες του ΝΑΟ αποδειχθηκε οτι και στον τομεα αυτο δεν μπορουσαν να υπερισχυσουν.
Ο ΝΑΟ απεδειξε οτι εχει 12 ισαξιους παικτες και οτι αναλογα με την εκβαση του αγωνα και τον αντιπαλο καποιοι θα βγαλουν τα καστανα απο την φωτια.Χθες ηταν η σειρα Μακρη,Κοριζη,Χαρτοματσιδη και Μαντζιου . Ο τελευταιος βαζοντας τον εαυτο του και παλι κατω απο την ομαδα προσεφερε αθορυβα σημαντικη βοηθεια σε κρισιμα σημεια του αγωνα.
Αυτος ο Μπαρδουνιωτης μηπως εχει μπερδεψει το Μπασκετ με την πυγμαχια? ΝΤΡΟΠΗ για τον ιδιο αλλα και για οσους τον ανεχονται. 68.gif

Η διαιτησια κατα αλλα πολυ καλη ,αν εξαιρεσει κανεις την φαση του τραυματισμου του Παναγιωτοπουλου που επρεπε ο Νανουρης να δωσει ντεσκαλιφιε και δεν εδωσε ουτε αντιαθλητικο.

πραγματι το παιχνιδι ηταν πολυ δυνατο και δικαια κερδισε η ομαδα της πεντελης μιας και ο αετος στο 3ο δεκαλεπτο δεν υπηρχε στο παρκε και εκει που το ματς ηταν ισοπαλο βρεθηκε να χανει και με 11 ποντους.τα βλεπεις πολυ μονοπλευρα τα πραγματα ομως ρε φιλαρακι...ποιο αντιαθλητικο και πια ντισκαλιφιε???πας καλα???πηγε να κανει reverse και κουτουλησε με το παιχτη...μην μας τρελανεις και ξεχασουμε και το μπασκετ...οσο για το μπαρδουνιωτη οντως επαιξε πολυ δυνατα αλλα μαλλον δεν εβλεπες το 12 το δικο σας που τον εβριζε η το 7 που εκανε συνεχως θεατρο για να του παρει φαουλ οπως και στη φαση που του πηρε το αντιαθλητικο...βγαλε λοιπον σε παρακαλω τις παρωπιδες που φορας και μιλα πιο αντικειμενικα αλλη φορα...οχι τιποτα αλλο αλλα παραπληροφορεις και τους υπολοιπους που διαβαζουν αυτα που γραφεις!
9abalos
QUOTE(peace @ Oct 14 2008, 13:19 ) *
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ-ΑΕΤΟΣ 66-58
Ενα παιχνίδι που δεν ηταν αντάξιο των ρόστερ των 2 ομάδων.
Ο Νεοπεντελικός ξεκίνησε να παίζει ομορφα και πήρε μία διαφορά 6πόντων αλλά ο Αετός με το αντιμπάσκετ και με το ξύλο κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο με 1 πόντο υπερ του.Στο ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου ενα σκληρό αντιαθλητικό φάουλ στον Παναγιωτόπουλο (χωρίς να δοθεί τίποτα απο τον διαιτητή)τον εστειλε με σπασμένη μύτη στον πάγκο ξύπνησε τους γηπεδούχους και αρχισαν να παιζουν σκληρά αλλά μέσα σε αθλητικά πλαίσια και να καθαρίζουν το μάτς φτάνοντας την διαφορά μέχρι και 12 -13 πόντους. Η διαιτησία ηταν καλή αλλά ανέχθηκε το σκληρό εως αντιαθλητικό παιχνίδη του Αετού με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να εχουν παράπονα.Ο παίκτης του Αετού με το ξυρισμένο κεφάλι 68.gif θα πρέπει να μάθει οτι το μπάσκετ δεν ειναι κάτς αν το μάθει θα προσφέρει πολύ περισσότερα στην ομάδα του,αλλά και στο μπάσκετ γενικότερα γιατί τους αγώνες παρακολουθούν και μικρά παιδιά και παραδειγματίζονται απο αυτά που βλέπουν.Απορώ με τον διαιτητή που δεν τόλμησε να του δείξει τεχνική ποινή απο τα μπινελίκια που ακουσε οταν αποβλήθηκε με 5 φάουλ.Πολοί καλοί απο τον Νεοπεντελικό Μακρής Κορίζης Μάντζιος Χαρτοματσίδης 77.gif 77.gif χωρίς να υστερίσουν οι υπόλοιποι περίμενα περισσότερα απο τον Μπάρτζο shot.gif Αττίκο shot.gif ελειψε το περιφεριακό σουτ αν σκεφτεί κανείς οτι μπήκε μόνο ενα τρίποντο απο τον Χατοματσίδη σε ολο τον αγώνα.Εντυπωσιακή η παρουσία των φιλάθλων που γέμισαν το γήπεδο στήριξαν την ομάδα μεσα σε αθλητικά πλαίσια και με εντυπωσίασε το γεγονός της υπαρξης πολλών μικρών παιδιών και η παρουσία των γονιών τους.
Απο τον Αετό πολύ καλός ο Κοντουμάδης αλλά αλλά δεν ειχε βοήθειες ο Μπίστικας δεν μπήκε στο παιχνίδι και ηταν πολύ αστοχος ο Περγαντής βοήθησε αρκετά ο δε ξυρισμένο κεφάλι αντιαθλητικός και απαράδεκτος.
Ο Αετός θα πρέπει να δεθεί σαν ομάδα γιατί εχει πολύ καλό ρόστερ αν θάλει να προταγωνιστήσει στην κατηγορία. peace.gif

ρε παιδια συγγνωμη εμεις σε αλλο γηπεδο παιζαμε???καλη διαιτησια???που την ειδες??κακη η διαιτησια αλλα και απο τις δυο πλευρες...αντιαθλητικο στο παναγιωτοπουλο????reverse κανει ο συμπαιχτης μου και πεφτει πανω του....αντιαθλητικος ο μπαρδουνιωτης και δινει το κακο παραδειγμα ε???ε να μοιασουν τοτε στο 12 το δικο σας και να βριζουνε συνεχεια η στο 7 και να κανουν συνεχεια θεατρο μπας και παρουν κανα φαουλ(πολυ καλος παιχτης για να μιλαμε σωστα)!!μιληστε πιο αντικειμενικα...δεν βλαπτει...ουτως η αλλως κερδισατε δεν χρειαζεται να λετε ολα αυτα...α και τα μικρα παιδια ηταν εκεινα τα 5 στη γωνια δεξια???ελεος ρεεεεε!!!
a bullet for your head
QUOTE(soouza @ Oct 14 2008, 01:58 ) *
Πόντο-πόντο το τελευταίο δεκάλεπτο κι έτσι Χιτσκοκικό φινάλε με Τόλιοβιτς shot.gif να σκοράρει 5 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη δίνοντας προβάδισμα 80-82 στον Άρη.Επαναφορά,μετά από time out,από τη Νίκη κι ο Σακαράκης με μπούκα θανάτου ισοφάρισε κι ακόμα απορώ γιατί δεν του έκανε κάποιος φάλουλ στην τελική.Βέβαια η φάση ήταν λίγο περίεργη καθώς πήρε το drive από δεξιά,βρέθηκε με τρεις αντιπάλους κι ενώ νόμισαν πως ψάχνει την πάσα άνοιξαν και πέρασε από baseline για να φτάσει στο lay up.

Δεν ξερω για θαυματα,αυτο που ξερω ειναι οτι 5'' πριν το τελος και με ενα καλαθι μπροστα και μετα απο ταιμ-αουτ..δυσκολα χανεται τετοιο παιχνιδακι..
CRETE
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ!!! ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ????? bball.gif bball.gif shot.gif
Augmon
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 16 2008, 16:30 ) *
Δεν ξερω για θαυματα,αυτο που ξερω ειναι οτι 5'' πριν το τελος και με ενα καλαθι μπροστα και μετα απο ταιμ-αουτ..δυσκολα χανεται τετοιο παιχνιδακι..


Μα τι λες ρε φίλε ,ο προπονητής φταίει που μπαίνει μια "μπούκα θανάτου" στο 0'.Όλοι ξέρουμε πως γίνονται αυτές οι φάσεις και δεν χωράει κανένα πλάνο.Την πέταξε και μπήκε
abasket1230
katarxin exoume ta 2 nterbi tis katigorias
AETOS - AIOLOS
ILION - NEOPENTELIKOS
Edo nomizo pos tha paixei kathoristiko rolo i edra.

EFOA - HOLARGOS
2plo

APOLLON - SPATA
assos

GALATSI - ATHINAIKOS
episis

KERATEA - NIKI AMAROUSIOU
2plo

ARIS PETROUPOLIS - TYFON
assos

ARGONAYTIS - MARKOPOULO
assos

abasket1230
QUOTE (CRETE @ Oct 16 2008, 16:08 ) *
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ!!! ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ????? bball.gif bball.gif shot.gif [font="Times New Roman"][/font]



KATARXIN EINAI ENA APO TA DERBY TIS KATIGORIAS ALLA NOMIZO POS THA PAIXEI
KATHORISTIKO ROLO I EDRA.
bball.gif
Mitsaras7
QUOTE(Augmon @ Oct 16 2008, 17:25 ) *
Μα τι λες ρε φίλε ,ο προπονητής φταίει που μπαίνει μια "μπούκα θανάτου" στο 0'.Όλοι ξέρουμε πως γίνονται αυτές οι φάσεις και δεν χωράει κανένα πλάνο.Την πέταξε και μπήκε


Ρε μαγγες εχω σκαλώσει.Ο Κακαλιας του Αρη που ηταν τα προηγουμενα χρονια????
soouza
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 16 2008, 16:30 ) *
Δεν ξερω για θαυματα,αυτο που ξερω ειναι οτι 5'' πριν το τελος και με ενα καλαθι μπροστα και μετα απο ταιμ-αουτ..δυσκολα χανεται τετοιο παιχνιδακι..

Δύσκολα χάνεται αλλά σε 6 δεύτερα,σχεδόν,από τη σέντρα όλα γίνονται.Η φάση ως έχω αναφέρει ήταν περίεργη κι οι τρεις αμυντικοί μπερδεύτηκαν κι άνοιξαν χώρο με αποτέλεσμα να φτάσει ο παίκτης της Νίκης στο lay up.Kαπάκι,λάθος επαναφορά,κλέψιμο του Ασημένιου,σουτ εντός χρόνου από σέντρα και δοκάρι.Παράτα και λοιπά.

Ο Κακκαλιάς πέρυσι ήταν Χολαργό και πιο παλιά Νεοπεντελικό,Ίριδα ενώ έχει διατελέσει χρόνια βοηθός του Πεδουλάκη κι έχει εικόνες Α1.
alexas10
QUOTE(soouza @ Oct 16 2008, 21:53 ) *
Δύσκολα χάνεται αλλά σε 6 δεύτερα,σχεδόν,από τη σέντρα όλα γίνονται.Η φάση ως έχω αναφέρει ήταν περίεργη κι οι τρεις αμυντικοί μπερδεύτηκαν κι άνοιξαν χώρο με αποτέλεσμα να φτάσει ο παίκτης της Νίκης στο lay up.Kαπάκι,λάθος επαναφορά,κλέψιμο του Ασημένιου,σουτ εντός χρόνου από σέντρα και δοκάρι.Παράτα και λοιπά.

Ο Κακκαλιάς πέρυσι ήταν Χολαργό και πιο παλιά Νεοπεντελικό,Ίριδα ενώ έχει διατελέσει χρόνια βοηθός του Πεδουλάκη κι έχει εικόνες Α1.

o Kακκαλιας .. πολυ μπασκετ 77.gif
mimos8
κακαλιας=εργατης του μπασκετ!πανεξυπνος προπονητης και καταπληκτικος ανθρωπος!respect!
Jabar
Οποιος θέλει να μάθει κάποια πράγματα για τον Κακαλιά στις συνεντεύξεις, γνώμες υπάρχει συνέντευξή του, στην οποία υπάρχει βιογραφικό.
champion
QUOTE(mimos8 @ Oct 16 2008, 23:42 ) *
κακαλιας=εργατης του μπασκετ!πανεξυπνος προπονητης και καταπληκτικος ανθρωπος!respect!

εκτος των αλλων ειναι κ παλικαρι αφου τα βαλε με μια δυσκολη ασθενεια κ βγηκε νικητης πριν
μερικα χρονια
billy_14
Καλησπέρα από βόρεια Ελλάδα... Όπως σας είχα πει, επαγγελματικοί λόγοι με αναγκάζουν να βρίσκομαι εδώ και άρα να μην παρακολουθώ αγώνες της κατηγορίας φέτος. Γι' αυτό άλλωστε δεν με έχει δει κανείς πουθενά στα μέχρι στιγμής παιχνίδια του ΝΑΟ. Είμαι πάντως ιδιαίτερα ικανοποιημένος που τα έχει κερδίσει και τα δύο! Αυτά για όσους διέσπειραν στο φόρουμ την "είδηση" ότι απέχω επειδή τσακώθηκα με τη διοίκηση της ομάδας και άλλα τέτοια φαιδρά και γραφικά. Συγκεκριμένα βρίσκομαι στην Κοζάνη, που έχει στη Γ' Εθνική τον Λασσάνη, την ομάδα που μέχρι πέρσι διέθετε συνδετικό κρίκο με τον ΝΑΟ, πριν ο... κρίκος μετακομίσει φέτος στο Φίλιππο και στη Β' ΕΣΚΑ (γεια σου ρε Μανολίτο αν διαβάζεις...)

Φυσικά δεν θα σχολιάσω όσα έχουν γραφτεί παραπάνω για οποιονδήποτε αγώνα αφού δεν ήμουν εκεί και συνεπώς δεν ξέρω - δεν απαντώ (απλώς θα μεταφέρω την ειλικρινή μου έκπληξη όταν τι διάβασα πως το 12 της ομάδας μου... έβριζε συνεχώς έναν αντίπαλο ιδιαιτέρως σωματώδη!!!! Ρε μπας και γίνονται και θαύματα τελικά;;;). Απλώς θέλω να ενημερώσω τον ilion_player ότι μπορεί να ετοιμάζει ήδη τα χαρτομάντιλα για τη συγκίνησή του από την πολυαναμενόμενη και επιτέλους επικείμενη συνάντησή μας! Τη Δευτέρα φίλε μου θα είμαι εκεί, στην έξέδρα αυτή τη φορά και όχι στον πάγκο, και μπορείς να είσαι βέβαιος ότι θα αναζητήσω με πάθος την κάμερα, τη γραβάτα και τη στεντόρεια φωνή σου! Καλή αντάμωση λοιπόν! Είναι, όπως σωστά γράφτηκε παραπάνω, το πρώτο μεγάλο ντέρμπι για φέτος και ειλικρινά ας κερδίσει ο καλύτερος και πέρα από κάθε αμφισβήτηση (αν και αμφότερες οι πλευρές διακρίνονται για τους... γκρινιάρηδές τους εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου!!! smiley.gif )

Ταύτα και μένω, ειλικρινά δικός σας που λένε και στις επίσημες επιστολές...
Jabar
QUOTE(abasket1230 @ Oct 16 2008, 17:26 ) *
katarxin exoume ta 2 nterbi tis katigorias
AETOS - AIOLOS
ILION - NEOPENTELIKOS
Edo nomizo pos tha paixei kathoristiko rolo i edra.

EFOA - HOLARGOS
2plo

APOLLON - SPATA
assos

GALATSI - ATHINAIKOS
episis

KERATEA - NIKI AMAROUSIOU
2plo

ARIS PETROUPOLIS - TYFON
assos

ARGONAYTIS - MARKOPOULO
assos

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.Να σε παρακαλέσω να διαβάσεις τον κανονισμό του φόρουμ.Να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όταν θες να γράψεις σε ένα θέμα (τόπικ ) να μπαίνεις στο θέμα κάνοντας κλικ στο τίτλο και να πατάς το κουμπί απάντηση στην κορυφή της σελίδας και όχι το θέμα ανοίγοντας καινούριο τόπικ
a bullet for your head
QUOTE(soouza @ Oct 16 2008, 21:53 ) *
Δύσκολα χάνεται αλλά σε 6 δεύτερα,σχεδόν,από τη σέντρα όλα γίνονται.Η φάση ως έχω αναφέρει ήταν περίεργη κι οι τρεις αμυντικοί μπερδεύτηκαν κι άνοιξαν χώρο με αποτέλεσμα να φτάσει ο παίκτης της Νίκης στο lay up.Kαπάκι,λάθος επαναφορά,κλέψιμο του Ασημένιου,σουτ εντός χρόνου από σέντρα και δοκάρι.Παράτα και λοιπά.

Κοιταξε να δεις,επιμενω οτι με τετοια δεδομενα δυσκολα χανεται ενα τετοιο παιχνιδι..Καποιοι λειτουργουν σαν να ''βαλλω κατα ριπας'' κ σπευδουν να ''παρασχουν επιβεβαιωση''..Μια αποψη απλα εξεφρασα..
alexas10
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 17 2008, 04:08 ) *
Κοιταξε να δεις,επιμενω οτι με τετοια δεδομενα δυσκολα χανεται ενα τετοιο παιχνιδι..Καποιοι λειτουργουν σαν να ''βαλλω κατα ριπας'' κ σπευδουν να ''παρασχουν επιβεβαιωση''..Μια αποψη απλα εξεφρασα..


ρε φιλε δεν παρεχουμε επιβεβαιωση, οποιος ασχολειται ξερει τι ειναι ο καθενας. Κ εμεις τη γνωμη μας εκφρασαμε... Ολα τα παιχνιδια χανονται κ ολα κερδιζονται.
kbb
Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να μάθω ποιά είναι τα φαβορί να ανέβουν από Β ΕΣΚΑΗ στην Α2
ilion_player
QUOTE(billy_14 @ Oct 17 2008, 01:41 ) *
Απλώς θέλω να ενημερώσω τον ilion_player ότι μπορεί να ετοιμάζει ήδη τα χαρτομάντιλα για τη συγκίνησή του από την πολυαναμενόμενη και επιτέλους επικείμενη συνάντησή μας! Τη Δευτέρα φίλε μου θα είμαι εκεί, στην έξέδρα αυτή τη φορά και όχι στον πάγκο, και μπορείς να είσαι βέβαιος ότι θα αναζητήσω με πάθος την κάμερα, τη γραβάτα και τη στεντόρεια φωνή σου! Καλή αντάμωση λοιπόν! Είναι, όπως σωστά γράφτηκε παραπάνω, το πρώτο μεγάλο ντέρμπι για φέτος και ειλικρινά ας κερδίσει ο καλύτερος και πέρα από κάθε αμφισβήτηση (αν και αμφότερες οι πλευρές διακρίνονται για τους... γκρινιάρηδές τους εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου!!! smiley.gif )

Ταύτα και μένω, ειλικρινά δικός σας που λένε και στις επίσημες επιστολές...


Φίλε billy μόλις με πήρε τηλέφωνο η γυναίκα μου και με ενημέρωσε για το post σου και παράτησα την δουλειά μου και έτρεξα γεμάτος συγκίνηση να βρεθώ σε ένα PC για να το διαβάσω με τα μάτια μου. Είναι δυνατόν; Ακόμα με θυμούνται παλιοί γνωστοί; Πάντως από όλα τα παραπάνω, την κάμερα θα δεις και ίσως ακούσεις και την φωνή μου. Καμιά σχέση βέβαια με τα περσινά μεγαλεία που δεν δούλευα όλη την Τρίτη και το πρωί της Τετάρτης λόγω κλεισμένου λαιμού από τις φωνές. Πιστεύω πάντως ότι θα δούμε ένα πολύ καλό παιχνίδι παρότι λόγω στρατού και τραυματισμών μπορεί να υπάρχουν απώλειες σε εμάς. Η γυναίκα μου πάντως θα είναι μαζί μου όπως και ο γιος μου και μου είπε ότι σε θυμάται από πέρυσι οπότε υπάρχει σημείο επαφής. Σε περιμένω και όπως λένε και οι Αμερικανοί "MAY THE BEST TEAM WINS".
Υ.Γ. Κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ή βλέπω ένα σωρό post με παράπονα για την διαιτησία; Μα για όνομα ρε παιδιά δεν φοβάστε μην χαρακτηριστείτε γκρινιάρηδες; Δεν φοβάστε μήπως βΓει σε γκάλλοπ η ομάδα σας η πιο αντιπαθητική ομάδα της κατηγορίας; Και πάνω από όλα τι προβλήματα είναι αυτά με την διαιτησία; Είναι δυνατόν να χρειάζονται οι διαιτητές κάποια μεγαλύτερη ή καλύτερη εκπαίδευση; Ποιος τα λέει αυτά και μάλιστα πριν καλά καλά αρχίσει το πρωτάθλημα; Πείτε μου ποιος είναι και θα του τραβήξω τα αυτί...... ΑΟΥΤΣ.
westside
Αυτή τη Δευτέρα, το πρόγραμμα έχει πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια. . . Τα προγνωστικά μου είναι τα εξής:

ΑΕΤΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1 (καιρός να κερδίσει και ο Αετός)

ΕΦΟΑ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2

ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1 (το απόλυτο στάνταρ)

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΠΑΤΑ 1

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΥΦΩΝ 1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1 (έχω την αίσθηση ότι εδώ θα γίνει η μικροέκπληξη)

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ? ( το πρώτο σούπερ ντέρμπυ)

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.