Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
assistant
Mε τετοιο Νικητακη δε βλεπω που θα χασει ο Αιολος.Ο Χολαργος επισης εδειξε χθες οτι θα πουλησει πολυ ακριβα το τομαρι του ενω το Ιλιον εδειξε επισης πολυ μεγαλη αποφασιστικοτητα χθες κι εχει στα συν του οτι εχει το δικαιωμα για μια ηττα ακομα.Μεγαλο φαβορι για μενα παραμενει το Ιλιον(που εβγαλε τον τελευταιο μηνα πολυ δυσκολο προγραμμα με επιτυχια) αλλα σιγουρα θα γινει μεγαλη μαχη.Καλη συνεχεια σε ολους.
The Grey
Ο Μάκης Μωϋσιάδης φίλος και προπονητής (2006-7) της Ραφήνας έφυγε για πάντα από τα γήπεδα του Μπάσκετ.

Φίλε Μάκη καλό ταξίδι
ilion_player
Δυστυχώς χθες είδα πως μπορεί να χαθεί ένα δικό σου παιχνίδι. Ο Χολαργός ήταν πολύ κακός στο πρώτο ημίχρονο και δεν μπόρεσε να σταθεί μπρος στην Ένωση. Όμως ο θεός φαίνεται ότι κάτι χρωστούσε στους παίκτες του Χολαργού μάλλον από το παιχνίδι με τον Ταύρο και αποφάσισε να το ξεπληρώσει στο ματς με την Ένωση. Πρώτη φορά είδα τόσα μαζεμένα λάθη σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα από τους παίκτες της ομάδας μου. Όμως μια ήττα ήταν μέσα στο πρόγραμμα οπότε δεν πειράζει. Ελπίζω να δω μόνο νίκες μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.
mimos8
QUOTE(assistant @ Mar 24 2009, 19:53 ) *
Mε τετοιο Νικητακη δε βλεπω που θα χασει ο Αιολος.Ο Χολαργος επισης εδειξε χθες οτι θα πουλησει πολυ ακριβα το τομαρι του ενω το Ιλιον εδειξε επισης πολυ μεγαλη αποφασιστικοτητα χθες κι εχει στα συν του οτι εχει το δικαιωμα για μια ηττα ακομα.Μεγαλο φαβορι για μενα παραμενει το Ιλιον(που εβγαλε τον τελευταιο μηνα πολυ δυσκολο προγραμμα με επιτυχια) αλλα σιγουρα θα γινει μεγαλη μαχη.Καλη συνεχεια σε ολους.

συμφωνω για τον ταυρο με assistant!με νικητακη απο την αρχη ο ταυρος θα ηταν ξεκαθαρα πρωτος τωρα,αλλα θεωρω μεγαλη μαγκια του κοουτς θανου που κρατησε την ομαδα στις πρωτες θεσεις χωρις τον Νο1 παιχτη της κατηγοριας απο την αρχη της σαιζον και τωρα δικαιως διεκδικει την ανοδο.πρεπει να του πιστωθει μεγαλο κομματι αυτης της επιτυχιας γιατι ειδικα εδω μεσα εχουν γραφτει τα χειροτερα γι αυτον τα τελευταια 2 χρονια....
hidalgo
QUOTE(The Grey @ Mar 24 2009, 20:10 ) *
Ο Μάκης Μωϋσιάδης φίλος και προπονητής (2006-7) της Ραφήνας έφυγε για πάντα από τα γήπεδα του Μπάσκετ.

Φίλε Μάκη καλό ταξίδι

δυστυχως το εμαθα κ γω τι να πω.......
backdoor
Με τόσους που πέφτουν και αυτούς που ανεβαίνουν το δύσκολο είναι να μείνεισ στην κατηγορία!
smiley.gif Καλή τελική ευθεία να έχουμε, και αν τελικά η 11η θέση σώζει, θα γίνει μεγάλη μάχη για την παραμονή!Αλλίως η παραμονή έχει κριθεί απο νωρίς!Για άνοδο εγώ θα έλεγα ίλιον και χολαργό χωρισ να έχω κοιταξει προγράμματα και στατιστικές..
Jabar
Ποιοτικά το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες.
Ηταν αναμενόμενο για το Χολαργό να παρουσιάσει αυτή την εικόνα.(Μία από τις χειρότερες φετινές εμφανίσεις)Ξοδέψαμε πολύ ενέργεια με άτυχο αποτέλεσμα στο Ταύρο και κάπου μπήκαμε μπλοκαρισμένοι και έχοντας μείνει αλλού.Η απώλεια του Κιαπέκου ήταν εμφανής,(πρώτος ριμπάουντερ, πάνω από 10 πόντους σε κάθε μάτς,30 λεπτά συμ, πηγή ενέργειας).Ολα αυτά απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα,πρώτο φαβορί για άνοδο από το καλοκαίρι(πάντα αυτό υποστήριζα) και με την άνεση να παίζει ελεύθερα, γιατί για να μην ανέβει, θα πρέπει να έλθουν τα πάνω κάτω.
Ευτυχώς η διαφορά δεν ανέβηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο.Από το τρίτο τα σημάδια ανάκαμψης ήταν φανερά και πίστευα ότι το παιχνίδι έχει γυρίσει.
Παρ'ότι πολλά από τα παιδιά δεν ήταν σε καλή μέρα, η ομάδα έδειξε χαρακτήρα και τελικά πήρε μια μεγάλη σαν αποτέλεσμα νίκη.
ΜΑΚΗ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ
Jabar
QUOTE(6th player @ Mar 24 2009, 15:53 ) *
Θα συμφωνήσω με σένα φίλε ,δυστυχώς για τον άλλο φίλο jabar(sorry).

Οπως είπε ο διαιτητής στους δύο προπονητές,που δεν είδα να διαφωνούν
Εκοψα το καρπούζι στη μέση.
Με τη διαιτησία δεν ασχολούμαι,μπορείς να σχολιάζεις, μόνο μία ευχή.
Μακάρι στα εκτός έδρας,να είχαμε ως τώρα και να βρούμε παρόμοιες διαιτησίες,όπως αυτή για τους φιλοξενούμενους.
Εννοώ να προσπαθήσουν για το 50%-50%
Νομίζω ότι θα είχαμε και δύο ήττες λιγότερες.Το γράφω σε ανύποπτη στιγμή, για να μην συνδιάσει κάποιος σε ποιά παιχνίδια αναφέρομαι.
Από εμένα τέλος τα σχόλια για διαιτησίες,το κάνω μία η δύο φορές το χρόνο γιατί το θεωρώ αρρώστια.
ΛΟΜΠΑΣ
QUOTE(Jabar @ Mar 26 2009, 03:24 ) *
Οπως είπε ο διαιτητής στους δύο προπονητές,που δεν είδα να διαφωνούν
Εκοψα το καρπούζι στη μέση.
Με τη διαιτησία δεν ασχολούμαι,μπορείς να σχολιάζεις, μόνο μία ευχή.
Μακάρι στα εκτός έδρας,να είχαμε ως τώρα και να βρούμε παρόμοιες διαιτησίες,όπως αυτή για τους φιλοξενούμενους.
Εννοώ να προσπαθήσουν για το 50%-50%
Νομίζω ότι θα είχαμε και δύο ήττες λιγότερες.Το γράφω σε ανύποπτη στιγμή, για να μην συνδιάσει κάποιος σε ποιά παιχνίδια αναφέρομαι.
Από εμένα τέλος τα σχόλια για διαιτησίες,το κάνω μία η δύο φορές το χρόνο γιατί το θεωρώ αρρώστια.

και που να δεις αγορι μου JABAR και καποιες αλλες ομαδες πιο κατω απο τη δικια σας αν ειχαν κι αυτες 50-50 και εκτος αλλα και εντος θα ηταν κι αυτες με λιγωτερες ηττες κοντα στη δικια σας και στων αντιπαλων σας- το λεω στον ιδιο ανυποπτο χρονο με σενα και τελος.
neopen32
Συγκλονισμένοι όλοι από το θάνατο του Μάκη Μωυσιάδη (μετωπική με φορτηγό στη Μαρκοπούλου-Κορωπίου), ιδιαίτερα όσοι τον γνώριζαν από το Ζωγράφου.


Η νεκρώσιμη ακολουθία αύριο Πέμπτη 26 Μαρτη στο νεκροταφείο του Βύρωνα στις 13:30

R.I.P. Μάκη
terastios
QUOTE(Jabar @ Mar 25 2009, 18:54 ) *
Οπως είπε ο διαιτητής στους δύο προπονητές,που δεν είδα να διαφωνούν
Εκοψα το καρπούζι στη μέση.


Τα κουκούτσια που τα έδωσε ?? γιατί με 2 πόντους διαφορά στο τέλος μπορεί και τα κουκουτσια να κάνουν τη διαφορά. smiley.gif
Καλό είναι να αφησουμε τη διαιτησία και να ασχοληθούμε μόνο το παιχνίδι. Είναι άδικο για παίκτες και προπονητές που προσπαθούν να ρίχνουμε τα φώτα αλλού. Ας κρατήσουμε όλοι τις γνώμες μας για το τέλος και τότε νομίζω ότι είναι η καταλληλότερη στιγμή να ειπωθούν όλες οι απόψεις.
hidalgo
προτεινω ως φορο τιμης οποτε χανεται ενα παιδι απο την οικογενεια μας να πεφτουν οι
τονοι κ οι αντιπαραθεσεις κ να υπαρχει κατι σαν αποχη απο τα ποστ για μια ημερα να ειναι κλειστα
τα τοπικ στις κατηγοριες που εχουν δραστηριοποιηθει αυτα τα παιδια,σαν κατι ελαχιστο που μπορει να
γινει
ilion_player
Είμαι σύμφωνος για οποιοδήποτε φόρο τιμής στη μνήμη οποιουδήποτε ανθρώπου που άνηκε στο χώρο του μπάσκετ ή για οποιοδήποτε κρίνει η μπασκετική κοινότητα ότι του αρμόζει φόρος τιμής. Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο που έφυγε αλλά μόνο η άποψη των συμφορουμιτών μου είναι αρκετή. Ίσως θα έπρεπε να γίνει ενός λεπτού σιγή σε όλα τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής. Οι διοικούντες την κατηγορία αν διαβάζουν το post μου ας το σκεφτούν. Κακό δεν πρόκειται να κάνει σε κανένα.
terastios
QUOTE(neopen32 @ Mar 25 2009, 21:31 ) *
Συγκλονισμένοι όλοι από το θάνατο του Μάκη Μωυσιάδη (μετωπική με φορτηγό στη Μαρκοπούλου-Κορωπίου), ιδιαίτερα όσοι τον γνώριζαν από το Ζωγράφου.
Η νεκρώσιμη ακολουθία αύριο Πέμπτη 26 Μαρτη στο νεκροταφείο του Βύρωνα στις 13:30
R.I.P. Μάκη


Προτείνω ως φόρος τιμής να γράψουν αυτοί που τον γνώρισαν κάτι για αυτόν προκειμένου να τον γνωρίσαμε και εμείς.
Jabar
QUOTE(terastios @ Mar 26 2009, 15:44 ) *
Προτείνω ως φόρος τιμής να γράψουν αυτοί που τον γνώρισαν κάτι για αυτόν προκειμένου να τον γνωρίσαμε και εμείς.

Συμφωνώ γράψτε κάτι παραπάνω.
The Grey
QUOTE(The Grey @ Mar 24 2009, 20:10 ) *
Ο Μάκης Μωϋσιάδης φίλος και προπονητής (2006-7) της Ραφήνας έφυγε για πάντα από τα γήπεδα του Μπάσκετ.

Φίλε Μάκη καλό ταξίδι

Ο Μάκης υπήρξε αθλητής και προπονητής του Basketball. Ζούσε για το basket. Δεν σκέφθηκε ποτέ του τα χρήματα όσα χρόνια υπήρξε προπονητής. Γι' αυτόν πάνω απ' όλα ήταν το άθλημα. Γι'αυτόν το basketball ήταν η ζωή του.

Για τον μπασκετμπολίστα Μάκη ας μιλήσουν φίλοι και συμπαίκτες του, που τον έζησαν από κοντά εκείνα τα χρόνια. Δεν είχα τη τιμή και την τύχη να τον γνωρίσω νωρίτερα.

Για μένα υπήρξε ένας μοναδικός φίλος. Πάντα χαμογελαστός, φιλικός και χαρούμενος. Το πείραγμα και τα αστεία του θα μου μείνουν αξέχαστα, όχι μόνο σε μένα άλλα σε πολλούς άλλους. Σε όλα τα γήπεδα είχε φίλους και ήταν συμπαθής σε όλους.
Ένα μοναδικό παιδί που παρέμεινε πάντα ένα παιδί με καλή ψυχή και άψογο χαρακτήρα. Δεν ήταν συμπαθής μόνο σε αυτούς που δεν μπορούσαν να ανεχθούν την αλήθεια. Ήταν ευθύς και δεν μάσαγε τα λόγια του.

Για μένα όπως είπα ήταν ένας μοναδικός φίλος. Ακόμα δεν μπορώ να δεχθώ πως από εδώ και μετά δεν θα δω ποτέ το όνομα του στο χτύπημα του κινητού μου. Δεν θα τον ακούσω ξανά και δεν θα τα πούμε για μπάσκετ και γυναίκες. Τώρα τελευταία μιλούσε μόνο για μία τη μοναδική του αγάπη που σύντομα για χάρη της θα άφηνε την εργένικη ζωή.

Μάκη φίλε μου μου λείπεις. Θα είσαι πάντα μαζί μας στα γήπεδα, στα αποδυτήρια, στους πάγκους.

Καλό σου ταξίδι.
The Grey
QUOTE(The Grey @ Mar 26 2009, 21:04 ) *
Ο Μάκης υπήρξε αθλητής και προπονητής του Basketball. Ζούσε για το basket. Δεν σκέφθηκε ποτέ του τα χρήματα όσα χρόνια υπήρξε προπονητής. Γι' αυτόν πάνω απ' όλα ήταν το άθλημα. Γι'αυτόν το basketball ήταν η ζωή του.

Για τον μπασκετμπολίστα Μάκη ας μιλήσουν φίλοι και συμπαίκτες του, που τον έζησαν από κοντά εκείνα τα χρόνια. Δεν είχα τη τιμή και την τύχη να τον γνωρίσω νωρίτερα.

Για μένα υπήρξε ένας μοναδικός φίλος. Πάντα χαμογελαστός, φιλικός και χαρούμενος. Το πείραγμα και τα αστεία του θα μου μείνουν αξέχαστα, όχι μόνο σε μένα άλλα σε πολλούς άλλους. Σε όλα τα γήπεδα είχε φίλους και ήταν συμπαθής σε όλους.
Ένα μοναδικό παιδί που παρέμεινε πάντα ένα παιδί με καλή ψυχή και άψογο χαρακτήρα. Δεν ήταν συμπαθής μόνο σε αυτούς που δεν μπορούσαν να ανεχθούν την αλήθεια. Ήταν ευθύς και δεν μάσαγε τα λόγια του.

Για μένα όπως είπα ήταν ένας μοναδικός φίλος. Ακόμα δεν μπορώ να δεχθώ πως από εδώ και μετά δεν θα δω ποτέ το όνομα του στο χτύπημα του κινητού μου. Δεν θα τον ακούσω ξανά και δεν θα τα πούμε για μπάσκετ και γυναίκες. Τώρα τελευταία μιλούσε μόνο για μία τη μοναδική του αγάπη που σύντομα για χάρη της θα άφηνε την εργένικη ζωή.

Μάκη φίλε μου μου λείπεις. Θα είσαι πάντα μαζί μας στα γήπεδα, στα αποδυτήρια, στους πάγκους.

Καλό σου ταξίδι.


Θα ήθελα να σημειώσω πως τα πιο πάνω λόγια ανήκουν στον Γενικό Αρχηγό της Ραφήνας.
Από τη πλευρά μου τον Μάκη τον γνώρισα όταν ήρθε στη Ραφήνα να αναλάβει τη θέση του προπονητή. Ήμουν παρόν όταν ο γενικός αρχηγός του ανέλυσε τη κατάσταση και το δύσκολο έργο του. Θυμάμαι αφού τον άκουσε το μόνο που είπε ήταν "φιλαράκο μη σε απασχολεί θα αγωνιστούμε έστω για τη μία και μοναδική μας νίκη, αυτό που θα κάνουμε είναι να μην πέσουμε αμαχητί". Αυτό μου έμεινε ένας αγωνιστής και πολύ καλό παλικάρι.
Jabar
quiz
30/03/2009 21:30:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
Πόσες ομάδες έχουν συγχωνευτεί για να προκύψουν οι δύο αντίπαλοι της Δευτέρας?
Jabar
30/03/2009 21:30:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ Παιχνίδι χωρις αγχος.
30/03/2009 19:45:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ Με νίκη η ΕΦΟΑ κατοχυρώνει την μεγάλη νίκη της προηγούμενης βδομάδας.
30/03/2009 20:00:00 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ Νίκη θέλει ο Απόλλωνας αλλιώς θα βρεθεί κοντά σε δεύτερη συνεχόμενη πτώση.Πράγμα που συμβαίνει συχνά στις ομάδες που πέφτουν από Γ.
30/03/2009 19:30:00 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Στο πρώτο γύρο είχε νικήσει το Γαλάτσι τώρα ο Αρης είναι καλύτερος από τότε.Είναι αρκετό αυτό απέναντι στο πολύ καλό Γαλάτσι,και την έδρα του?
30/03/2009 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ Νομίζω ότι ξέρω 2 που φοβούνται το παιχνίδι . smiley.gif
30/03/2009 21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ Ωραίο ματς με δύο ομάδες που επιθετικά έχουν πολύ καλή επαφή με το καλάθι.Ωραίο ματς για ουδέτερους.
30/03/2009 20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ Οι ομάδες φοράνε ίδια χρώματα,πρωταπριλιά δεν είναι ξέρω όμως δύο κριτές που μπορούν να μπερδευτούν smiley.gif
30/03/2009 21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ Ενα μου έρχεται Αχ αυτή η ήττα του πρώτου γύρου.
RANDY-7-
QUOTE(Jabar @ Mar 27 2009, 18:13 ) *
quiz
30/03/2009 21:30:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
Πόσες ομάδες έχουν συγχωνευτεί για να προκύψουν οι δύο αντίπαλοι της Δευτέρας?

Νομίζω πρέπει να είναι 5 με 6. Η Ένωση Ηρακλείου προέκυψε αν δεν κάνω λάθος από τρεις (Πέρα Κλουμπ, Τυφώνα και Ηράκλειο). Για τον Αετό δ είμαι σίγουρος.

Ως ουδέτερος παρατηρητής, θα ήθελα να κάνω ορισμένα γενικά σχόλια για το φετινό πρωτάθλημα. Κατ αρχάς είναι ένα πρωτάθλημα αρκετά αμφίρροπο, με αρκετά καλό μπασκετικό επίπεδο και άκρως ενδιαφέρον. Άλλωστε, ενδεικτικό είναι ότι 5 ομάδες ακόμη διεκδικούν την άνοδο και ισάριθμες, αν όχι περισσότερες, παλεύουν για τη σωτηρία. Επίσης, σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια, φέτος στην Α Έσκα διακρίνω μια σημαντική έλλειψη ποιοτικών ψηλών που μπορούν να κάνουν τη διαφορά ( Μανώλας, Πλατής και Αναστασόπουλος για μένα οι εξαιρέσεις), με αποτέλεσμα να κυριαρχούν οι ομάδες που εχουν ποιοτικά γκαρντ. Τα παραδείγματα πολλά, Ένωση Ιλίου (Σκαλωμένος, Μπέλλας), Χολαργός (Ρώσσης, Σταθάτος), Ταύρος (Νικητάκης, Καυκής), Γαλάτσι (Θεοδωρίδης, Τασιόπουλος) κ.α
Τέλος, θα ήθελα να αναφερθώ και στην διαιτησία, αφού τόσα ακούγονται. Εχω παρακολουθήσει αρκετά παιχνίδια, εκ των οποίων τα περισσότερα ντέρμπυ, και νομίζω ότι τουλάχιστον φέτος, η διαιτησία (με λίγες εξαιρέσεις) κρατάει ένα καλό επίπεδο χωρίς να κρίνει αποτελέσματα.
Jabar
QUOTE(RANDY-7- @ Mar 30 2009, 14:12 ) *
Νομίζω πρέπει να είναι 5 με 6. Η Ένωση Ηρακλείου προέκυψε αν δεν κάνω λάθος από τρεις (Πέρα Κλουμπ, Τυφώνα και Ηράκλειο). Για τον Αετό δ είμαι σίγουρος.

Την προηγούμενη φορά που ανέβηκε ο Αετός πήρε την άνοδο με συγχώνευση με ΑΕΦ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ.
Για την Ενωση Ηρακλείου η πρόσφατη ιστορία είναι έτσι .Απλά το Ηρακλειο πολύ παλιότερα αποτέλεσε ένωση τριών ομάδων.
Οπότε σύνολο 7.
nikefalin
ΕΦΟΑ - Μαρκόπουλο 78 - 74
neopen32
Νεοπεντελικός - Νίκη 73-67
Καλή εμφάνιση για την ενδεκάδα του ΝΑΟ που είχε δύο παίδες και έναν έφηβο.
Jabar
Xολαργός-Σπάτα=92-59
Γαλάτσι-Αρης=60-63
Απόλλων -Ραφήνα 2 στην δεύτερη παράταση
Ιλιον άργησε 40 λεπτά να ξεκινήσει λόγω καθυστερημένης προσέλευσης διαιτητή 32-30 ημ.μετά ήταν 62-48
Ταύρος -Αθηναικός102-51 3λεπτά πριν την λήξη.
pcl
αετος-ηρακλειο/περα κλουμπ: 2


ετσι...

το cnn μετεδοσε οτι 11 10 με 11 20 Αρειανοι ειδαν απο το σπιτι τους , καθαρα , τα μπαλακια(sic) του Κανναβου.τοσο μεγαλα.
Μιλαμε για φαινομενο , σαν αυτο που τραγουδουσε ο Καρρας .
κρυο τοστ και νανι.
pointguard
Δώσαμε για δεύτερη φορά στα τελευταία παιχνίδια ,σε αγώνα που έδειχνε οτι τον έχουμε καθαρίσει, την ευκαιρία στον αντίπαλο να τον ξανακυνηγήσει και στο τέλος να πιαστούμε κορόιδα. το μόνο που έχω να πω είναι μπράβο στην Πετρούπολη κ και πιστεύω οτι η ομάδα μου θα διατηρήσει την διάθεση που είχαμε τόσους μήνες και δεν θα επηρεάσουμε την έκβαση του πρωταθλήματος.
3d-razen
QUOTE(pcl @ Mar 30 2009, 23:01 ) *
αετος-ηρακλειο/περα κλουμπ: 2


ετσι...

το cnn μετεδοσε οτι 11 10 με 11 20 Αρειανοι ειδαν απο το σπιτι τους , καθαρα , τα μπαλακια(sic) του Κανναβου.τοσο μεγαλα.
Μιλαμε για φαινομενο , σαν αυτο που τραγουδουσε ο Καρρας .
κρυο τοστ και νανι.

Απιστευτο τελευταιο τριλεπτο απο τον Γιωργο!!![coast to coast+2 καλαθια και φαουλ+4/4 βολες+rebounds],αν δεν κανω λαθος...
Idontspeakthetruth
QUOTE(pcl @ Mar 30 2009, 23:01 ) *
αετος-ηρακλειο/περα κλουμπ: 2


ετσι...

το cnn μετεδοσε οτι 11 10 με 11 20 Αρειανοι ειδαν απο το σπιτι τους , καθαρα , τα μπαλακια(sic) του Κανναβου.τοσο μεγαλα.
Μιλαμε για φαινομενο , σαν αυτο που τραγουδουσε ο Καρρας .
κρυο τοστ και νανι.


τι ειπε το παλικαρι!!!
χαχαχα!!!φιλε εισαι πολυ μπροστα!απο τα καλυτερα post που εχουν γραφτει!
μπραβο και στον Κανναβο ,το χρειαζοταν μετα τα οσα -πολλα- ειπωθηκαν σε βαρος του εξαιτιας της χαμενης βολης στον αγωνα με την ΕΦΟΑ που στοιχησε τη νικη στην ομαδα του...
3d-razen
QUOTE(neopen32 @ Mar 25 2009, 21:31 ) *
Συγκλονισμένοι όλοι από το θάνατο του Μάκη Μωυσιάδη (μετωπική με φορτηγό στη Μαρκοπούλου-Κορωπίου), ιδιαίτερα όσοι τον γνώριζαν από το Ζωγράφου.


Η νεκρώσιμη ακολουθία αύριο Πέμπτη 26 Μαρτη στο νεκροταφείο του Βύρωνα στις 13:30

R.I.P. Μάκη

Δυστυχως δεν ειχα μπει στο forum ολη τη βδομαδα και το ειδα μολις τωρα....
Δεν υπαρχουν λογια!
Παρολο που ειχα καιρο να μιλησω μαζι του,ο Μακης ηταν απο τους συμπαικτες που δεν ξεχνας ποτε...
Ειναι καποιες στιγμες,καποιες χαρακτηριστικες εκφρασεις,που θα μεινουν για παντα να σε θυμιζουν...
Να σαι καλα φιλε ΜΑΚΗ,εκει στο μακρυ σου ταξιδι...
zigolo7
Νεοπεντελικός - Νίκη Αμαρουσίου 73 – 67 (11-18, 31-27, 45-41, 73-67)
Διαιτητές: Τσώνος, Γρίβα

Νέοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 19 (4), Παναγιωτόπουλος , Μακρής 22(1), Μανιάτης 17(3), Μάγειρας , Αττίκος 4, Κορίζης 9, Τζέμης 2.
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 11(3), Βλαχονάτσιος 10(2), Τσουρής 4, Βασιλάκος 18(2), Κοντογιάννης 9(2), Γιατράκος Χ, Υφαντής, Κεράτσας , Τσέκενης , Ραλλάτος 4, Ασημένιος 11.
westside
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΚΕΡΑΤΕΑ 70 - 60

Τα λόγια για το σημερινό παιχνίδι είναι τελείως περιττά. Ευτυχώς που κερδίσαμε.. Πραγματοποιήσαμε απαράδεκτη εμφάνιση χωρίς καμία δικαιολογία.. Συγχαρητήρια στα παιδιά της Κερατέας για την εμφάνιση τους. Αυτά..
ilion_player
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΚΕΡΑΤΕΑ 70 - 60

Καιρό είχα να δω τέτοια χάλια από την ομάδα μου. Πάλι καλά που υπήρχαν και ορισμένα μικρά διαστήματα με καλό μπάσκετ και βέβαια τα λάθη των παικτών της Κερατέας που όμως το πάλεψαν το παιχνίδι αλλιώς το μπαμ θα το άκουγε όλη η Α' ΕΣΚΑ. Κάποιος έγραψε ότι τελείωσε το πρωτάθλημα και με αποπήρε όταν του είπα ότι τίποτα δεν τελείωσε. Αν έβλεπε το σημερινό παιχνίδι μάλλον θα διαφοροποιούσε λίγο τα γραφόμενά του. Άντε και να μην ξανασυμβεί παρόμοια εμφάνιση.
aionio talento
QUOTE(pcl @ Mar 30 2009, 22:01 ) *
αετος-ηρακλειο/περα κλουμπ: 2


ετσι...

το cnn μετεδοσε οτι 11 10 με 11 20 Αρειανοι ειδαν απο το σπιτι τους , καθαρα , τα μπαλακια(sic) του Κανναβου.τοσο μεγαλα.
Μιλαμε για φαινομενο , σαν αυτο που τραγουδουσε ο Καρρας .
κρυο τοστ και νανι.





Quiz : Οταν εχεις ροστερ Γ Εθνικης και σιγουρα το καλυτερο ροστερ της κατηγοριας που αγωνιζεσαι φετος ( Α εσκα )

ξεχνας τον καλυτερο σου παικτη που εχει παιξει Α1 για πανω απο 10 λεπτα στον παγκο - βαζεις 94 ποντους στης εδρα

σου και χανεις τι ειναι αυτο που σου λειπει για να πεις ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ ? ? ?



ΑΠΑΝΤΗΣΗ




ΛΙΓΗ ΤΣΙΠΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ






Olorin
QUOTE(3d-razen @ Mar 31 2009, 00:30 ) *
Απιστευτο τελευταιο τριλεπτο απο τον Γιωργο!!![coast to coast+2 καλαθια και φαουλ+4/4 βολες+rebounds],αν δεν κανω λαθος...

Έτσι ακριβώς... 10 κρίσιμοι πόντοι σε λιγότερο από 3' και ενώ μέχρι πριν λίγη ώρα χάναμε με 11 (90-79)...

Αν δεν είναι το καλύτερο τρίλεπτο της καριέρας του, τότε πρέπει να τον πάρει κατευθείαν ομάδα του ΝΒΑ με την ελπίδα να ξανακάνει έστω και ένα αντίστοιχο τρίλεπτο... biggrin.gif

//Νομίζω πως στο συγκεκριμένο αγώνα τέθηκαν αντιμέτωπες οι δυο εκπλήξεις του φετινού πρωταθλήματος και ακόμα και αν κάποιος δεν γνώριζε από ρόστερ, budget κ.λπ. από την έκβαση και τον τρόπο που εκτυλίχθηκε το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, θα καταλάβαινε εύκολα ποια από τις δυο είναι η "ευχάριστη" και ποια η "δυσάρεστη" έκπληξη της φετινής Α'ΕΣΚΑ... wink.gif
dominik
τι νεκρα ειναι αυτη ρε παιδια???κανα σχολιο για κανα αγωνα??
B.SCOTT4
την καλησπερα μου,

ειμαι ενας χαρουμενος εφοιστης, η ομαδα μας χτες κερδισε την πολυ καλη ομαδα του μαρκοπουλου με 4 ποντους στο τελος, μεσα στο μαρουσι. Το παιχνιδι ξεκινησε πολυ καλα για την εφοα , μιας και διατηρουσαμε ενα καλο προβαδισμα στην αρχη του αγωνα. Το μαρκοπουλου πραγματικα φανηκε πως ηθελε και αυτο τον αγωνα πολυ, και μας εφτασε 74-74 1.5 λεπτο πριν το τελος. Εκει μιλησε η κλαση ενος αγαπημενου φιλου και εφοιστη (Αντωνοπουλος) και πηραμε τον αγωνα , που νομιζω μας δινει καποια σιγουρια , αν και ολα τελειωνουν μολις 'τραγουδισει η χοντρη' η 'βηξει ο χοντρος..' .Πολυ καλος και ο κυριος Κουψη και Καραgeorge. Απο τους αντιπαλους να πω για τον τζανιδακη πως το παιδι εχει απο τα καλυτερα σουτ της κατηγοριας, κατι που γνωριζουν ολοι.

* Μελη της ομαδας ξενυχτησαν σε διαφορα βαρ κλπ

Μπραβο στον ντουκ!!!!


εφοα-εφοα-εφοα

#4
Steryios
QUOTE(Jabar @ Mar 30 2009, 23:30 ) *
Απόλλων -Ραφήνα 2 στην δεύτερη παράταση

ο Απολλωνας αλλαξε παλι προπονητη?
Jabar
QUOTE(Steryios @ Mar 31 2009, 14:33 ) *
ο Απολλωνας αλλαξε παλι προπονητη?

Απ'όσο ξέρω αλλαξε Γιαννόπουλος.Είναι και στο Κορωπί και παίκτης του Απόλλωνα.
Φέτος χάσανε πολλά παιχνίδια στο πόντο στη παράταση και δείχνουν να ακολουθούν την μοίρα των ομάδων που πέφτουν από Γ και μετά αμέσως άλλη μία κατηγορία.
Steryios
QUOTE(Jabar @ Mar 31 2009, 14:45 ) *
Απ'όσο ξέρω αλλαξε Γιαννόπουλος.Είναι και στο Κορωπί και παίκτης του Απόλλωνα.

ναι τον ξερω τον γιωργο.ο παλιος μου συμπαικτης στη ΦΕΑ.στην εφημεριδα ειδα ενα αλλο ονομα να εχει δηλωθει.
οσο για την συνεχομενη πτωση αστο καλυτερα φιλε μη το συζητησουμε εδω.γιατι βλακεια επαναλαμβανομενη παυει να ειναι ακομα και βλακεια.πιστεψε με ξερω τι λεω.17 χρονια επαιξα εκει...
Jabar
QUOTE(Steryios @ Mar 31 2009, 14:48 ) *
ναι τον ξερω τον γιωργο.ο παλιος μου συμπαικτης στη ΦΕΑ.στην εφημεριδα ειδα ενα αλλο ονομα να εχει δηλωθει.

Και στο Κορωπί άλλος δηλώνεται.
Jabar
Της Λένας Καραλή
31/03/2009 (10:50)

Νεοπεντελικός-Νίκη Αμαρουσίου 73–67 (31-27)
Διαιτητές: Τσώνος-Γρίβα
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 19 (4), Παναγιωτόπουλος, Μακρής 22 (1), Μανιάτης 17 (3), Μάγειρας, Αττίκος 4, Κορίζης 9, Τζέμης 2
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 11 (3), Βλαχονάτσιος 10 (2), Τσουρής 4, Βασιλάκος 18 (2), Κοντογιάννης 9 (2), Γιατράκος Χ., Υφαντής, Κεράτσας, Τσέκενης, Ραλλάτος 4, Ασημένιος 11

Χολαργός-Σπάτα 92-59 (45-32)
Διαιτητές: Σέλληνας-Μούτσιος
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Τσιώμος 11(1), Σταθάτος 25(2), Μήτρου 20 (2), Κουντούρης 7 (1), Βουγιούκας 1, Ρώσσης 3 (1), Μάντζιος 6, Στεφανής 11 (2), Πουλής 1, Τζανετάκος 4, Σιούτης 3 (1)
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 18 (2), Πολυχρόνης, Λίτσο 10, Κουλοχέρης, Πέππας, Κενούτης, Χατζηγιάννης 9, Μπέκας, Μαντέλος 3, Τραυλός 6, Λεγάτος 5, Αργυρόπουλος 8 (1)



ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Μαρκόπουλο 78-74 (42-35)
Διαιτητές: Κουνελές-Ρήγας
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 6, Καρκαβίλας 6, Γεωργιάδης 4, Αντωνόπουλος 24, Καραγεώργος 10, Τριγάζης 5, Κοψιδάς 21, Τσιάτσιος 2, Λούλας
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τσίρος 12, Σιδέρης 7, Στεφάτος 10, Παπαγιαννάκος 7, Σούρλας 2, Λαμανδρέας 3, Τζανιδάκης 31, Γεροδήμος, Πλιάκος

Εν. Ιλίου-Κερατέα 70-60 (33-30)
Διαιτητές: Αναγνώστου-Νικολόπουλος
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος 4, Μπέλλας Ι. 21 (2), Μπαλαούρας 4, Σκαλωμένος 11, Κοσμίδης 2, Σπυρόπουλος, Κοντοές, Μπέλλας Ο. 16 (1), Παπαλουκάς 5, Φούτσης 5, Μανεσιώτης, Αναστασόπουλος 2
Κερατέα (Κοντός): Αμπλιανίτης, Νικολόπουλος Π., Νικολόπουλος Γ. 5, Κηρομίτης 14 (2), Ξαρχάς, Κατσίκης 12 (2), Καρδαράς 6, Ανδρέικος 14, Κορομβέσης 5, Σιδερής 2, Κομματάς 2, Χρονόπουλος

Αίολος Ταύρος-Αθηναϊκός 113-62 (41-25)
Διαιτητές: Μότσος-Ορφανός
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Παζαράς 17 (1), Νικητάκης 41 (5), Σταμπουλής 3, Κορκοσούρας 13 (3), Καυκής 16, Καρακώστας 8, Σολωμονίδης 10, Κρητικός 3, Κοκλώνης 2
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζιρδέλης 2, Μοχίμογλου 10 (2), Χαραλαμπόπουλος 5 (1), Παζαράς 10, Κοκορόγιαννης, Βώβος 7 (1), Ρούσσος 3 (1), Σκουλάς 16 (1), Τόλιας 5, Ιμαριάγκμπε 2

Γαλάτσι Κυπρ.-Άρης Πετρούπολης 60-63 (36-26)
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Χρηστίδης
Γαλάτσι Κυπρ. (Αθανασόπουλος): Θεοδωρίδης 19 (3), Καψούρης, Λαούδης 3 (1), Αθανασιάδης, Σιδερής 1, Τσιρόπουλος, Φράγκος 3, Δρακάκης 15, Στρατάκης 12, Τασιόπουλος 5, Κορρές, Ανδρουλάκης 2
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Τόλιος 16 (1), Βενιτουράκης, Λιαπούρης 3 (1), Γεωργαλάς 11 (2), Χρονόπουλος 9 (1), Βασιλείου 12, Ρήγος 8, Παριανόπουλος 2, Μπέτσης 2, Ντάνας, Νικολόπουλος

Απόλλωνας-Αργοναύτης Τρ. 88-95π. 76-76α' π., 64-64κ.α. (41-33)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Μανουσόπουλος
Απόλλωνας (Σεβαστού): Ρηγόπουλος 4, Μπανάρας, Κουμπούρας 17 (1), Τάγκας 1, Παπαδιονυσίου, Ζησιμόπουλος 10 (1), Παπαγιαννακόπουλος 20 (2), Δήμας 22, Ντάφλος 9, Κονταξής 5
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 12 (3), Σκορδίλης 6, Πανάγος 18 (2), Γαλανάκης 1, Μπίρδας 24 (1), Λιούτας, Χαλβατζής 10, Μανωλάς 21 (2), Κελάδης, Κιούσης 3 (1)

Αετός-Εν. Ηρακλείου Τ. 94-99 (49-49)
Διαιτητές: Τσουραπάς-Γκαμήλη
Αετός (Γκολφινόπολος-Πασχάλης): Πετρόπουλος Χ. 20 (2), Μπούρας 6 (2), Πετρόπουλος Λ. 8, Σοφιανόπουλος 3 (1), Περγαντής 14, Μπαρδουνιώτης 13 (1), Παπακωνσταντίνου 6, Κουντουμάδης 25, Παπασταματίου 2
Εν. Ηρακλείου Τ. (Σγουρός): Λουίζος 8, Τσαμπούρης 2, Πισιτέλης 2, Κουκουζέλης 13 (1), Καναβός 17 (1), Χάρος 23 (1), Χρόνης 5 (1), Σιλιτζίρης 10 (1), Βούζας 17 (2), Χαλκίδης 4

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες): Εν. Ιλίου 42, Αίολος Ταύρος 41, Χολαργός 41, Γαλάτσι Κυπρ. 39, Αργοναύτης Τρ. 39, Άρης Πετρούπολης 38, Νεοπεντελικός 38, Νίκη Αμαρουσίου 37, Εν. Ηρακλείου Τ. 37, Αετός 34, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 31, Απόλλωνας 29, Μαρκόπουλο 28, Σπάτα 28, Κερατέα 27, Αθηναϊκός 23.

odysseas 1998
QUOTE(aionio talento @ Mar 31 2009, 02:49 ) *
Quiz : Οταν εχεις ροστερ Γ Εθνικης και σιγουρα το καλυτερο ροστερ της κατηγοριας που αγωνιζεσαι φετος ( Α εσκα )

ξεχνας τον καλυτερο σου παικτη που εχει παιξει Α1 για πανω απο 10 λεπτα στον παγκο - βαζεις 94 ποντους στης εδρα

σου και χανεις τι ειναι αυτο που σου λειπει για να πεις ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ ? ? ?



ΑΠΑΝΤΗΣΗ




ΛΙΓΗ ΤΣΙΠΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ


Που να βρει τσίπα,έχει κάνει τον Αετό περίγελο της Α έσκα,ενώ στην αρχή όλοι βάσει ρόστερ έβλεπαν να χτυπάει άνοδο φέτος.Δεν βλέπεται ο Αετός φέτος.
mimos8
QUOTE(B.SCOTT4 @ Mar 31 2009, 12:47 ) *
την καλησπερα μου,

ειμαι ενας χαρουμενος εφοιστης, η ομαδα μας χτες κερδισε την πολυ καλη ομαδα του μαρκοπουλου με 4 ποντους στο τελος, μεσα στο μαρουσι. Το παιχνιδι ξεκινησε πολυ καλα για την εφοα , μιας και διατηρουσαμε ενα καλο προβαδισμα στην αρχη του αγωνα. Το μαρκοπουλου πραγματικα φανηκε πως ηθελε και αυτο τον αγωνα πολυ, και μας εφτασε 74-74 1.5 λεπτο πριν το τελος. Εκει μιλησε η κλαση ενος αγαπημενου φιλου και εφοιστη (Αντωνοπουλος) και πηραμε τον αγωνα , που νομιζω μας δινει καποια σιγουρια , αν και ολα τελειωνουν μολις 'τραγουδισει η χοντρη' η 'βηξει ο χοντρος..' .Πολυ καλος και ο κυριος Κουψη και Καραgeorge. Απο τους αντιπαλους να πω για τον τζανιδακη πως το παιδι εχει απο τα καλυτερα σουτ της κατηγοριας, κατι που γνωριζουν ολοι.

* Μελη της ομαδας ξενυχτησαν σε διαφορα βαρ κλπ

Μπραβο στον ντουκ!!!!


εφοα-εφοα-εφοα

#4

ημουν κι εγω στο σπυρο λουη χθες και παρακολουθησα εναν συναρπαστικο αγωνα με νικητρια την εφοα που μαλλον σωζει την κατηγορια.απο την εφοα δεν μπορω να βρω καποιον που υστερησε αλλα νομιζω οτι περα απο τα καταπληκτικα ξεσπασματα του αντωνοπουλου στην επιθεση ,χθες "μιλησε " η μεγαλη κλαση του κοψιδα που εβαλε 20+ ποντους με ελαχιστες προσπαθειες και μοιρασε αψογα το παιχνιδι απο το low post!
επωτηση:φιλε b.scott4 το "μεχρι να τραγουδησει η χοντρη" το ειπε ο στηβ γιατζογλου,το "μεχρι να βηξει ο χοντρος"
ποιος το εχει πει και απο που βγηκε...?
dominik
QUOTE(Jabar @ Mar 31 2009, 15:11 ) *
Της Λένας Καραλή
31/03/2009 (10:50)

Νεοπεντελικός-Νίκη Αμαρουσίου 73–67 (31-27)
Διαιτητές: Τσώνος-Γρίβα
Νεοπεντελικός (Παπανικολάου): Μπάρτζος 19 (4), Παναγιωτόπουλος, Μακρής 22 (1), Μανιάτης 17 (3), Μάγειρας, Αττίκος 4, Κορίζης 9, Τζέμης 2
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 11 (3), Βλαχονάτσιος 10 (2), Τσουρής 4, Βασιλάκος 18 (2), Κοντογιάννης 9 (2), Γιατράκος Χ., Υφαντής, Κεράτσας, Τσέκενης, Ραλλάτος 4, Ασημένιος 11

Χολαργός-Σπάτα 92-59 (45-32)
Διαιτητές: Σέλληνας-Μούτσιος
Χολαργός (Παπαμάρκος): Δημητρακούλης, Τσιώμος 11(1), Σταθάτος 25(2), Μήτρου 20 (2), Κουντούρης 7 (1), Βουγιούκας 1, Ρώσσης 3 (1), Μάντζιος 6, Στεφανής 11 (2), Πουλής 1, Τζανετάκος 4, Σιούτης 3 (1)
Σπάτα (Σωτηριάδης): Κοσμάς 18 (2), Πολυχρόνης, Λίτσο 10, Κουλοχέρης, Πέππας, Κενούτης, Χατζηγιάννης 9, Μπέκας, Μαντέλος 3, Τραυλός 6, Λεγάτος 5, Αργυρόπουλος 8 (1)



ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Μαρκόπουλο 78-74 (42-35)
Διαιτητές: Κουνελές-Ρήγας
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 6, Καρκαβίλας 6, Γεωργιάδης 4, Αντωνόπουλος 24, Καραγεώργος 10, Τριγάζης 5, Κοψιδάς 21, Τσιάτσιος 2, Λούλας
Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τσίρος 12, Σιδέρης 7, Στεφάτος 10, Παπαγιαννάκος 7, Σούρλας 2, Λαμανδρέας 3, Τζανιδάκης 31, Γεροδήμος, Πλιάκος

Εν. Ιλίου-Κερατέα 70-60 (33-30)
Διαιτητές: Αναγνώστου-Νικολόπουλος
Εν. Ιλίου (Καρακώστας): Θέος 4, Μπέλλας Ι. 21 (2), Μπαλαούρας 4, Σκαλωμένος 11, Κοσμίδης 2, Σπυρόπουλος, Κοντοές, Μπέλλας Ο. 16 (1), Παπαλουκάς 5, Φούτσης 5, Μανεσιώτης, Αναστασόπουλος 2
Κερατέα (Κοντός): Αμπλιανίτης, Νικολόπουλος Π., Νικολόπουλος Γ. 5, Κηρομίτης 14 (2), Ξαρχάς, Κατσίκης 12 (2), Καρδαράς 6, Ανδρέικος 14, Κορομβέσης 5, Σιδερής 2, Κομματάς 2, Χρονόπουλος

Αίολος Ταύρος-Αθηναϊκός 113-62 (41-25)
Διαιτητές: Μότσος-Ορφανός
Αίολος Ταύρος (Θάνος): Παζαράς 17 (1), Νικητάκης 41 (5), Σταμπουλής 3, Κορκοσούρας 13 (3), Καυκής 16, Καρακώστας 8, Σολωμονίδης 10, Κρητικός 3, Κοκλώνης 2
Αθηναϊκός (Κονιστής): Ζιρδέλης 2, Μοχίμογλου 10 (2), Χαραλαμπόπουλος 5 (1), Παζαράς 10, Κοκορόγιαννης, Βώβος 7 (1), Ρούσσος 3 (1), Σκουλάς 16 (1), Τόλιας 5, Ιμαριάγκμπε 2

Γαλάτσι Κυπρ.-Άρης Πετρούπολης 60-63 (36-26)
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Χρηστίδης
Γαλάτσι Κυπρ. (Αθανασόπουλος): Θεοδωρίδης 19 (3), Καψούρης, Λαούδης 3 (1), Αθανασιάδης, Σιδερής 1, Τσιρόπουλος, Φράγκος 3, Δρακάκης 15, Στρατάκης 12, Τασιόπουλος 5, Κορρές, Ανδρουλάκης 2
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Τόλιος 16 (1), Βενιτουράκης, Λιαπούρης 3 (1), Γεωργαλάς 11 (2), Χρονόπουλος 9 (1), Βασιλείου 12, Ρήγος 8, Παριανόπουλος 2, Μπέτσης 2, Ντάνας, Νικολόπουλος

Απόλλωνας-Αργοναύτης Τρ. 88-95π. 76-76α' π., 64-64κ.α. (41-33)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Μανουσόπουλος
Απόλλωνας (Σεβαστού): Ρηγόπουλος 4, Μπανάρας, Κουμπούρας 17 (1), Τάγκας 1, Παπαδιονυσίου, Ζησιμόπουλος 10 (1), Παπαγιαννακόπουλος 20 (2), Δήμας 22, Ντάφλος 9, Κονταξής 5
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Προκόπης 12 (3), Σκορδίλης 6, Πανάγος 18 (2), Γαλανάκης 1, Μπίρδας 24 (1), Λιούτας, Χαλβατζής 10, Μανωλάς 21 (2), Κελάδης, Κιούσης 3 (1)

Αετός-Εν. Ηρακλείου Τ. 94-99 (49-49)
Διαιτητές: Τσουραπάς-Γκαμήλη
Αετός (Γκολφινόπολος-Πασχάλης): Πετρόπουλος Χ. 20 (2), Μπούρας 6 (2), Πετρόπουλος Λ. 8, Σοφιανόπουλος 3 (1), Περγαντής 14, Μπαρδουνιώτης 13 (1), Παπακωνσταντίνου 6, Κουντουμάδης 25, Παπασταματίου 2
Εν. Ηρακλείου Τ. (Σγουρός): Λουίζος 8, Τσαμπούρης 2, Πισιτέλης 2, Κουκουζέλης 13 (1), Καναβός 17 (1), Χάρος 23 (1), Χρόνης 5 (1), Σιλιτζίρης 10 (1), Βούζας 17 (2), Χαλκίδης 4

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες): Εν. Ιλίου 42, Αίολος Ταύρος 41, Χολαργός 41, Γαλάτσι Κυπρ. 39, Αργοναύτης Τρ. 39, Άρης Πετρούπολης 38, Νεοπεντελικός 38, Νίκη Αμαρουσίου 37, Εν. Ηρακλείου Τ. 37, Αετός 34, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 31, Απόλλωνας 29, Μαρκόπουλο 28, Σπάτα 28, Κερατέα 27, Αθηναϊκός 23.

επομενως η πρωτη απ τις 4 ομαδες της κορυφης που χανει το τρενο της ανοδου ειναι
το γαλατσι..μηπως ξερει καποιος τι ντερμπι ακολουθουν??προβλεπεται μεγαλη μαχη αιολου
με χολαργο,μιας και για το ιλιον θεωρω οτ ειναι ηδη στην Γ!
hidalgo
QUOTE(dominik @ Mar 31 2009, 23:50 ) *
επομενως η πρωτη απ τις 4 ομαδες της κορυφης που χανει το τρενο της ανοδου ειναι
το γαλατσι..μηπως ξερει καποιος τι ντερμπι ακολουθουν??προβλεπεται μεγαλη μαχη αιολου
με χολαργο,μιας και για το ιλιον θεωρω οτ ειναι ηδη στην Γ!

κινδινευει ο απολλων η μου φαινεται?
paralias
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 31 2009, 15:15 ) *
Που να βρει τσίπα,έχει κάνει τον Αετό περίγελο της Α έσκα,ενώ στην αρχή όλοι βάσει ρόστερ έβλεπαν να χτυπάει άνοδο φέτος.Δεν βλέπεται ο Αετός φέτος.


Ο Ράδης που είναι???????? Γιατί δεν παίζει???
Jabar
QUOTE(paralias @ Apr 1 2009, 03:57 ) *
Ο Ράδης που είναι???????? Γιατί δεν παίζει???

Τραυματίας νομίζω πελματιαία απονεύρωση.

QUOTE(hidalgo @ Apr 1 2009, 01:16 ) *
κινδινευει ο απολλων η μου φαινεται?

Φέτος χάσανε πολλά παιχνίδια στο πόντο, στη παράταση και δείχνουν να ακολουθούν την μοίρα των ομάδων που πέφτουν από Γ και μετά αμέσως άλλη μία κατηγορία.Τα πράγματα είναι δύσκολα για τον Απόλλωνα.Πρέπει να κερδίσουν την ΕΦΟΑ στην έδρα της και να κάνουν μετά και μία ήττα λιγότερη.
Jabar
Kαι οι σκληροί λυγίζουν.Ο κόουτς Παπαμάρκος ,μετά από τις τελευταίες καλές εμφανίσεις, με πόνο καρδιάς και δάκρυα στα μάτια έδωσε ρεπό για σήμερα.Το ρεπό δεν ισχύει για τον Αγγελο Σιούτη και τον βοηθό προπονητή που θα επιβλέπει.
ROI μην έρθεις στο γήπεδο μην λες μετά ότι δεν σε ειδοποίησα.
pitbull
QUOTE(Jabar @ Apr 1 2009, 11:42 ) *
Kαι οι σκληροί λυγίζουν.Ο κόουτς Παπαμάρκος ,μετά από τις τελευταίες καλές εμφανίσεις, με πόνο καρδιάς και δάκρυα στα μάτια έδωσε ρεπό για σήμερα.Το ρεπό δεν ισχύει για τον Αγγελο Σιούτη και τον βοηθό προπονητή που θα επιβλέπει.
ROI μην έρθεις στο γήπεδο μην λες μετά ότι δεν σε ειδοποίησα.

αυτο ουτε για πρωταπριλιατικο αστειο δεν μπορουμε να το σχολισουμε μονο ατακα για ταινια τρομου smiley.gif
Jabar
QUOTE(pitbull @ Apr 1 2009, 12:58 ) *
αυτο ουτε για πρωταπριλιατικο αστειο δεν μπορουμε να το σχολισουμε μονο ατακα για ταινια τρομου smiley.gif

Εσύ έφηβος είσαι,έχεις δρόμο μπροστά σου να πας να κάνεις με τον Μαϊκ στις 5 και μετά στο στίβο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.