Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (3ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
kotzito
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
Koan
QUOTE(quintel7 @ Jan 8 2009, 20:35 ) *
ο λυκος ΜΑΛΛΟΝ φοβηθηκε τον RIBO κ σκηνοθετησε επεισοδεια κ τιμωρια δηθεν....ετσι διαδιδεται στα μπασκετικα στεκια των δυτικωνν προαστειων....κριμα παντως για τους απανταχου FANS του μπασκετ....QUINTEL7

ντροπή σου , αυτό σου λέω μόνο ... shot.gif shot.gif
EAST END
QUOTE(kojito @ Jan 8 2009, 22:27 ) *
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ!!!
Ο TRIPONTER ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???ΓΥΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ???Ή ΤΡΩΕΙ ΑΚΟΜΑ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ???
Koan
Συμφωνα με νέες αποκλειστικότατες πληροφορίες ο ΛΥΚΟΣ έδειξε διατεθημένος να κεράσει ίσως τον πολυτιμότερο παίκτη της Ιριδας ποτό (σίγουρα μπόμπα) παραμονή του αγώνα (ποιος ξέρει τι θελησε να πετυχει) ... αίσχοιιι στην κατηγορίααααα !!!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Koan @ Jan 9 2009, 03:13 ) *
Συμφωνα με νέες αποκλειστικότατες πληροφορίες ο ΛΥΚΟΣ έδειξε διατεθημένος να κεράσει ίσως τον πολυτιμότερο παίκτη της Ιριδας ποτό (σίγουρα μπόμπα) παραμονή του αγώνα (ποιος ξέρει τι θελησε να πετυχει) ... αίσχοιιι στην κατηγορίααααα !!!!

Αυτο ειναι κιτρινος τυπος.
Ο συγκεκριμενος παιχτης ειναι τραυματιας και εκτος αποστολης.
Koan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 9 2009, 02:17 ) *
Αυτο ειναι κιτρινος τυπος.
Ο συγκεκριμενος παιχτης ειναι τραυματιας και εκτος αποστολης.

ΚΟΥΤΣΟς , εχει μείνει η αλήθεια να λέγεται... αλλά η δολοπλοκεία σου φανερώθηκε.. έδειξες τις προθέσεις σου!!!!! shot.gif

DON'T SAVE THE LYKOS , παρε το Κουγια δικηγόρο ,τώρα που ανεβαίνεις Πετρούπολη, μπας και σε σώσει.. 19.gif
g_80
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2


ade na doume...
triponter
καλησπερα παιδια..επεστρεψα και εγω μετα απο καιρο αποχης, τοσο απο το φορουμ οσο και απο το μπασκετ γενικα..μιας και ειχα διαβασματα τρελα....τελοσπαντων....ιδου τα προγνωστικα !

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2

νομιζω οτι η αγωνιστικη αυτη θα βγαλει πολλους με 7/7 ή εστω 6/7....για να δουμε !
Koan
σε μια πολύ ασχημη μέρα για την ομάδα μου ..
Ιρις - Κηφισσια 62-59
ts_10
Σε ενα ευκολο παιχνιδι Ροδοπολη - Παλληνη 76-56. Σα να αρχιζουμε να ρολαρουμε..
ted
ΠΙΚΕΡΜΙ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 46-69
sNooze
ΓΣ Χαλανδρίου - Αχαρνής 61-52 άσσος.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Ηττα χθες για τα λυκοπουλα μου στις λεπτομερειες.

Χωρις 4 βασικους παιχτες η ομαδα λογω τιμωριων, σταθηκε πολυ καλα
και αν δεν υπηρχαν 2-3 σφυριγματα εδρας στα τελευταια 3 λεπτα
θα ειχαμε παρει την νικη.
Αν ειμασταν πληρης θα κερδιζαμε σιγουρα και ευκολα αλλα....

ΥΓ. Καποιοι πρεπει να μαθουν ποτε μια χειρονομια ειναι φιλικη
και να προσεχουν επισης τι γραφουν στο facebook.
Koan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 10 2009, 16:09 ) *
και αν δεν υπηρχαν 2-3 σφυριγματα εδρας στα τελευταια 3 λεπτα


ΥΓ. Καποιοι πρεπει να μαθουν ποτε μια χειρονομια ειναι φιλικη
και να προσεχουν επισης τι γραφουν στο facebook.

πλάκα μας κανεις τωρα...
οκ για αυτό έχασες τον αγώνα ασχέτως to +16 που υπήρχε κάποια στιγμή.. τα ανάποδα φάουλ στο 10 μας που εξαντλούσε το χρόνο + τα απειρα βήματα που δεν έδωσε (και σας ξαναέβαλε στο ματς) ήταν επειδή έπαιζε έδρα... αραγε το 6 σας και ο προπονητής σας πόσες τεχνικές έπρεπε να φάνε??

Υ.Γ. το επίθετο "φιλικός" είναι πολύ υποκειμενικό και καλύτερα να το προσέχεις για να μην σε παρεξηγουν τοτε
Υ.Γ.2 τα του facebook στο facebook
nairepao
QUOTE(Koan @ Jan 10 2009, 16:39 ) *
πλάκα μας κανεις τωρα...
οκ για αυτό έχασες τον αγώνα ασχέτως to +16 που υπήρχε κάποια στιγμή.. τα ανάποδα φάουλ στο 10 μας που εξαντλούσε το χρόνο + τα απειρα βήματα που δεν έδωσε (και σας ξαναέβαλε στο ματς) ήταν επειδή έπαιζε έδρα... αραγε το 6 σας και ο προπονητής σας πόσες τεχνικές έπρεπε να φάνε??

Υ.Γ. το επίθετο "φιλικός" είναι πολύ υποκειμενικό και καλύτερα να το προσέχεις για να μην σε παρεξηγουν τοτε
Υ.Γ.2 τα του facebook στο facebook

τασο επιτρεψε μου να πω τα εξης...το 10 χρεωθηκε λιγα φαουλ σχετικα με αυτα που εκανε...επειδη ετυχε να τον μαρκαρω εγω πολλες φορες, ο συγκεκριμενος οταν πηγαινε να περασει στην ντριμπλα, εβγαζε συνεχεια το χερι του και ειτε εσπρωχνε, ειτε το περναγε γυρω απο το σωμα του αντιπαλου του και εκανε την κλασικη κινηση για να περασει...ανετα θα μπορουσε να εχει χρεωθει με 5 επιθετικα.κατα τ'αλλα ειναι ενας γνωστος καλος παιχτης των κατηγοριων.

Για τα βηματα που λες δεν εχω αποψη,αν και το ματς δεν παιζει να γυρισε απο κατι τετοιο, αλλα απο την αμυνα μας.

Ο προπονητης μας διαμαρτυροταν για συγκεκριμενο πραγμα και ειχε απολυτο δικιο, ασχετα αν το υφος του ηταν για τεχνικη ή οχι...αυτο με τα 24'' εμενα δεν μου εχει ξανατυχει...δεν λεω οτι ειναι δικη σας ευθυνη, απλα δεν εχω ξαναδει να κατεβαζει την μπαλα καποιος παιχτης και το χρονομετρο απο τα 22 να ξαναπηγαινει στα 24 (3 φορες), ή να ανανεωνεται το 24ρι σε δυο αιρμπολ.λογικο ειναι ο ανθρωπος μετα την 4η-5η φορα που εγινε αυτο να τα βαλει με ολους.

για τα υπολοιπα απλα θα πω οτι 2 κραχτα φαουλ στο τελος (ακουστηκαν τα κλατς απο τα χερια που χτυπουσαν) μπορουσε να τα δωσει...εγω παντως λεω οτι μου αρεσει και η διαιτησια να παιζει λιγο εδρα, δεν εχω προβλημα.
Alexny
Χαλανδρι-Αχαρνης.. ενα παιχνιδι χωρις ρυθμο κ με σκορ ημιχρονου 16-21 blink.gif ....
τλκ παιξαμε λιγο μπασκετ παρα τα 54 φαουλ που σφυριχτηκαν(κ κανονικα επρεπε να σφυριχτουν κ αλλα 68.gif ) κ κερδισαμε σχετικα ευκολα. τελικο σκορ 61-52
quintel7
Φιλτατε λυκο μαλλον σε αλλο γηπεδο ησουν....για τις παραισθησεις ομςσ φταιει η ΙΡΙΔΑ κ μονο που δεν εκανε το +16 +26 κ να τελειωσει το πανηγυρακι....οσο για τα φαλτσοσφυριγματα ησασταν πισω με 16 πιεσατε κ τα φαουλ ηταν 9-2 πως γινεται αυτο?οσο για τον προπονητη σας απλως απαραδεκτος.....ουτε το χερι δεν εδινε....κριμα κ την ηλικια σου....γ εσκα προπονεις couch ελεος ουτε ο ompradovic δεν κανει ετσι....φιλακια τσικης
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(quintel7 @ Jan 10 2009, 23:04 ) *
Φιλτατε λυκο μαλλον σε αλλο γηπεδο ησουν....για τις παραισθησεις ομςσ φταιει η ΙΡΙΔΑ κ μονο που δεν εκανε το +16 +26 κ να τελειωσει το πανηγυρακι....οσο για τα φαλτσοσφυριγματα ησασταν πισω με 16 πιεσατε κ τα φαουλ ηταν 9-2 πως γινεται αυτο?οσο για τον προπονητη σας απλως απαραδεκτος.....ουτε το χερι δεν εδινε....κριμα κ την ηλικια σου....γ εσκα προπονεις couch ελεος ουτε ο ompradovic δεν κανει ετσι....φιλακια τσικης

Εμεις παιζαμε ζωνη 35 λεπτα, οποτε ειναι λογικο να μην ειχαμε φαουλ.
Αυτο θελαμε, να μην φορτωθουν με φαουλ οσοι παιχτες ειχαν απομεινει μετα τις τιμωριες.
Πιεσαμε μονο στο τελευταιο λεπτο, στο υπολοιπο μερος φροντισε το 10 σας με τα αστοχα σουτ
να μας ξαναβαλει στο παιχνιδι.
Τωρα οσον αφορα το θεμα με τον κοουτς δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν ειδα τι εγινε.
Koan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 10 2009, 22:37 ) *
Πιεσαμε μονο στο τελευταιο λεπτο, στο υπολοιπο μερος φροντισε το 10 σας με τα αστοχα σουτ
να μας ξαναβαλει στο παιχνιδι.

όταν έφυγε η διαφορά στους 16 το 10 βγήκε πάντως.. με 4 φάουλ απο τις αρχές του τρίτου δεκάλεπτου που μόνο τα 2 ήταν .. ειδικά αυτό το επιθετικό που του σφύριξαν ακόμα γελάει ο φύλακας του γηπέδου.. αλλά μάλλον ούτε αυτό το είδες όπως και το ότι εκτός απο τον προπονητή και το εμπρηστικότατο 16 δεν έδωσε χέρι παρά τα όσα εκανε και συνέχισε να προκαλεί...


Koan
QUOTE(nairepao @ Jan 10 2009, 18:29 ) *
τασο επιτρεψε μου να πω τα εξης...το 10 χρεωθηκε λιγα φαουλ σχετικα με αυτα που εκανε...επειδη ετυχε να τον μαρκαρω εγω πολλες φορες, ο συγκεκριμενος οταν πηγαινε να περασει στην ντριμπλα, εβγαζε συνεχεια το χερι του και ειτε εσπρωχνε, ειτε το περναγε γυρω απο το σωμα του αντιπαλου του και εκανε την κλασικη κινηση για να περασει...ανετα θα μπορουσε να εχει χρεωθει με 5 επιθετικα.κατα τ'αλλα ειναι ενας γνωστος καλος παιχτης των κατηγοριων.

Για τα βηματα που λες δεν εχω αποψη,αν και το ματς δεν παιζει να γυρισε απο κατι τετοιο, αλλα απο την αμυνα μας.

Ο προπονητης μας διαμαρτυροταν για συγκεκριμενο πραγμα και ειχε απολυτο δικιο, ασχετα αν το υφος του ηταν για τεχνικη ή οχι...αυτο με τα 24'' εμενα δεν μου εχει ξανατυχει...δεν λεω οτι ειναι δικη σας ευθυνη, απλα δεν εχω ξαναδει να κατεβαζει την μπαλα καποιος παιχτης και το χρονομετρο απο τα 22 να ξαναπηγαινει στα 24 (3 φορες), ή να ανανεωνεται το 24ρι σε δυο αιρμπολ.λογικο ειναι ο ανθρωπος μετα την 4η-5η φορα που εγινε αυτο να τα βαλει με ολους.

για τα υπολοιπα απλα θα πω οτι 2 κραχτα φαουλ στο τελος (ακουστηκαν τα κλατς απο τα χερια που χτυπουσαν) μπορουσε να τα δωσει...εγω παντως λεω οτι μου αρεσει και η διαιτησια να παιζει λιγο εδρα, δεν εχω προβλημα.

πρωτον δε με λένε τάσο...
για τα υπόλοιπα δε σχολιάζω... << η ίριδα νίκησε με διαιτητές >> ότι πείτε ... ούτε εγώ έχω πρόβλημα να παίζει έδρα .. μακαρι να κάνατε τα μισά από όσα κάνει το 10 και σίγουρα θα ανεβαίνατε
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Koan @ Jan 11 2009, 01:12 ) *
πρωτον δε με λένε τάσο...
για τα υπόλοιπα δε σχολιάζω... << η ίριδα νίκησε με διαιτητές >> ότι πείτε ... ούτε εγώ έχω πρόβλημα να παίζει έδρα .. μακαρι να κάνατε τα μισά από όσα κάνει το 10 και σίγουρα θα ανεβαίνατε

Αν καναμε τα μισα μπορει να ανεβαιναμε, αν τα καναμε ολα τοτε σιγουρα θα κινδυνευαμε.
quintel7
Λυκο δεν μιλας σωστα για καποιον που δεν ειναι καν στο FORUM (RIBO) κ η θυρα7 δεν ξεχνα.....το κακο για σενα ειναι οτι υπαρχει κ 2ος γυρος κ φορατε κ πρασινα....κανονισε να μην εισαι παλι τιμωρημενος....
Koan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 11 2009, 05:40 ) *
Αν καναμε τα μισα μπορει να ανεβαιναμε, αν τα καναμε ολα τοτε σιγουρα θα κινδυνευαμε.

παντως οποιος βλέπει μπασκετ και δεν ειναι κατ επίφαση μπασκετμπολιστας - φορουμακιας .. θα συνειδητοποιούσε ότι με το 10 σε ασχημη ημέρα ( μόλις καμια 10 αρια πόντους) και η Ιριδα νίκησε και μάλιστα χωρίς να κινδυνεύσει , την ομάδα που ήτανε μέχρι προχθες στη δευτερη θέση , φαντάσου τι γίνεται όταν παίζει .....


QUIZ Της ημέρας ...
Μέλος του basketforum με μεγάλο αθλητικο- αγωνιστηκό ήθος, που συνεχεια μονο για μπάσκετ (δε) μιλάει εδω μέσα που παραδέχετε πάντα την ήττα του , είναι γενικά γνωστός για το νικ του που προσάπτει σε Αλεπούδες που ότι δε φτάνουν το κάνουν κρεμαστάρια !!

υ.γ. Ο νικητής κερδίζει μαθήματα διαιτησίας και μπάσκετ από το ίδιο το μέλος

Υ.Γ.2 πολύ τράβηξε το θεματάκι , εγώ θα ξαναποστάρω όταν θα έχω κάτι να πω , οι προκλήσεις κλπ κλπ δεν έχουν χώρο εδώ ή τουλάχιστον δεν είμαι διατεθημένος να μπω σε αυτό το τρυπάκι , αφού είσαι ομαδάρα και έχασες άδικα , θα έχει και δίκαιει αντιμετωπιση στον δεύτερο γύρο
KG #15
Πολυτελεια για την γ εσκα ειναι ο κυριος Ηλιοπουλος,κυριοι!!!!!!!!!!!!!!!!Γι'αυτο απολαυστε τον οσο ειναι καιρος γιατι απο του χρονου που θα ανεβασει το τρενο-καραβι της ιριδας μονο αν παρετε μεταγραφη στην β θα μπορειτε να τον βλεπετε αλλιως θα πρεπει να πληρωνετε εισητηριο καθε πεμπτη!!!!
Δειτε λιγο μπασκετ και αναγνωριζετε πραγματα!!!Αντε γεια σας....
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(quintel7 @ Jan 11 2009, 13:52 ) *
Λυκο δεν μιλας σωστα για καποιον που δεν ειναι καν στο FORUM (RIBO) κ η θυρα7 δεν ξεχνα.....το κακο για σενα ειναι οτι υπαρχει κ 2ος γυρος κ φορατε κ πρασινα....κανονισε να μην εισαι παλι τιμωρημενος....

Εγω απλα λεω οτι ειδα.
Οσο ηταν μεσα το ματσακι ηταν στο Χ, οταν εβγαινε η Ιρις επαιρνε διαφορες +10.
Στα τελευταια λεπτα ειχε 1/9.
Το τι κανει στα αλλα ματς δεν το ξερω.
stefan
QUOTE(Koan @ Jan 11 2009, 12:39 ) *
παντως οποιος βλέπει μπασκετ και δεν ειναι κατ επίφαση μπασκετμπολιστας - φορουμακιας .. θα συνειδητοποιούσε ότι με το 10 σε ασχημη ημέρα ( μόλις καμια 10 αρια πόντους) και η Ιριδα νίκησε και μάλιστα χωρίς να κινδυνεύσει , την ομάδα που ήτανε μέχρι προχθες στη δευτερη θέση , φαντάσου τι γίνεται όταν παίζει .....


QUIZ Της ημέρας ...
Μέλος του basketforum με μεγάλο αθλητικο- αγωνιστηκό ήθος, που συνεχεια μονο για μπάσκετ (δε) μιλάει εδω μέσα που παραδέχετε πάντα την ήττα του , είναι γενικά γνωστός για το νικ του που προσάπτει σε Αλεπούδες που ότι δε φτάνουν το κάνουν κρεμαστάρια !!

υ.γ. Ο νικητής κερδίζει μαθήματα διαιτησίας και μπάσκετ από το ίδιο το μέλος

Υ.Γ.2 πολύ τράβηξε το θεματάκι , εγώ θα ξαναποστάρω όταν θα έχω κάτι να πω , οι προκλήσεις κλπ κλπ δεν έχουν χώρο εδώ ή τουλάχιστον δεν είμαι διατεθημένος να μπω σε αυτό το τρυπάκι , αφού είσαι ομαδάρα και έχασες άδικα , θα έχει και δίκαιει αντιμετωπιση στον δεύτερο γύρο


Ρε cliff,πολυ δεν τραβηξε το θεμα??(και μην πεις οτι δεν εισαι ο cliff..)
Δηλαδη μεχρι το τελος της χρονιας θα προκαλεις ετσι τον Λυκο επειδη ειπε
οτι πηρατε καποια σφυριγματα εδρας??
Ημαρτον δηλαδη.
Απο εκει που το επαιζες φιλαρακι του στις αρχες τωρα προκαλεις ακαταπαυστα.
Κοιτα την ομαδα σου και ασε τον Λυκο.

tas13
Περισσος - Μαραθωνας 75 - 36

Ενα ακομα ματσακι χωρις κριτικη,αν και το περιμενανε λιγο πιο δυσκολο το παιχνιδι..Ηταν το ιδανικο ματς μετα απο τη διακοπη, καθως θελαμε μια ευκολη νικη να ξεμπουκοσουμε λιγο..Το καλο ειναι οτι παρολο τη διακοπη και την απροπονησια εμφανιστηκαμε αρκετα ορεξατοι σε αμυνα και επιθεση,παιξαμε καλο μπασκετακι κατα διαστηματα και συνεχιζουμε..Επομενος σταθμος Αχαρνης.. Δυσκολο παιχνιδι και αν θελουμε να μιλαμε για κατι παραπανω πρεπει να κερδισουμε οποσδηποτε..

Υ.Γ.1 Ρε παιδια χαλαρωστε λιγο..Πολλα νευρα και αντεκλισεις βλεπω..Αλλιως ξεκινησαμε τις συζητησεις στο forum και οσο περνανε τα παιχνιδια χειροτερευουν τα πραγματα peace.gif ..Χαλαρωστε και απολαυστε το καθε παιχνιδι οσο μπορειτε και οσο σας αφηνουνε βεβαια και οτι ειναι να γινει θα γινει..Δε θα αλλαξουμε τιποτα εμεις..Ουτε διαιτησιες,ουτε παραγοντες,ουτε παικτες.. peace.gif

Υ.Γ.2 Λυκε τελικα ποσες αγωνιστικες φαγατε..Μπορει να μη με θυμασαι (οταν με δεις ισως με θυμηθεις) αλλα οταν ησουν Αχαρνης εχουμε παιξει πολλες φορες αντιπαλοι και σε θελω παλι μαχιμο στο μεταξυ μας..

Υ.Γ.3 Ρισκαρα με τη προβλεψη μου για διπλο η Παλληνη (αν και οι περισσοτεροι το δινατε ασσο) και δε με επιβεβαιωσε,αλλα στα μεταξυ μας αλλη εντυπωση μου ειχαν δωσει οι ομαδες..

Καλη συνεχεια παιδια.. icon_wave.gif
Koan
QUOTE(stefan @ Jan 11 2009, 17:11 ) *
Ρε cliff,πολυ δεν τραβηξε το θεμα??(και μην πεις οτι δεν εισαι ο cliff..)
Δηλαδη μεχρι το τελος της χρονιας θα προκαλεις ετσι τον Λυκο επειδη ειπε
οτι πηρατε καποια σφυριγματα εδρας??
Ημαρτον δηλαδη.
Απο εκει που το επαιζες φιλαρακι του στις αρχες τωρα προκαλεις ακαταπαυστα.
Κοιτα την ομαδα σου και ασε τον Λυκο.

σε ευχαριστώ που με αναφέρεις ως κλιφ και ο παραπάνω ως τάσο η αλήθεια είναι ότι είμαι διχασμένος ...

επίσης δε χρειάζομαι "κόλακες και δικηγόρους του διαβόλου "... μάλλον δεν είδες το δεύτερο υ.γ. μου

εγώ είμαι φιλικός με όλους και δε ξεπερασα τα όρια της πλάκας και του "φιλικού" ..

συγνώμη λοιπόν αν σε κουράσαμε με το ματσακι μας και τη κουβεντα για αυτό αλλά να επεμβαίνεις και όπου έχεις "νόμιμο" συμφέρον
stefan
QUOTE(Koan @ Jan 11 2009, 17:28 ) *
σε ευχαριστώ που με αναφέρεις ως κλιφ και ο παραπάνω ως τάσο η αλήθεια είναι ότι είμαι διχασμένος ...

επίσης δε χρειάζομαι "κόλακες και δικηγόρους του διαβόλου "... μάλλον δεν είδες το δεύτερο υ.γ. μου

εγώ είμαι φιλικός με όλους και δε ξεπερασα τα όρια της πλάκας και του "φιλικού" ..

συγνώμη λοιπόν αν σε κουράσαμε με το ματσακι μας και τη κουβεντα για αυτό αλλά να επεμβαίνεις και όπου έχεις "νόμιμο" συμφέρον


Καταρχην το φιλικος δεν υπαρχει πουθενα.
Εκτος αν εννοεις φιλικος τις ειρωνειες και τα κουιζ.

Επισης,δεν με κουρασατε,αλλα μας κουρασες
με την προσπαθεια σου να υπερασπιστεις την νικη της ομαδας.
Ολοι αγαπαμε την ομαδα που παιιζουμε,αλλα απο την στιγμη
που ο Λυκος πιστευει οτι πηρατε καποια σφυριγματα δεν του αλλαζεις γνωμη.

Αστο να τελειωσει και στο τελος κανετε ταμειο και οι δυο.
Peritri
Βρε μήπως εκτός από cliff, koan, Τάσος κτλ. είσαι και melrok;

biggrin.gif

Τετραχασμένος. (λεξοπλαστική ρλζ)
Koan
--
Koan
QUOTE(Peritri @ Jan 11 2009, 19:13 ) *
Βρε μήπως εκτός από cliff, koan, Τάσος κτλ. είσαι και melrok;

biggrin.gif

Τετραχασμένος. (λεξοπλαστική ρλζ)

και soouza και vagellis N μη σου πω... μηπως είμαι και peritri τελικά? wink.gif αλλα όχι αλλος peritri δεν χωράει !! biggrin.gif

καλό απόγευμα και συγνώμη στο φόρουμ για το εμπρηστικό μου ύφος στα ποστ σχετικά με τον ΛΥΚΟ , ωστόσο δεν ανακαλώ την γνώμη μου ότι έχει άδικο και για τα μπασκετικά και κυρίως για τα εξωμπασκετικά του αγώνα

υ.γ.περιμενα απο τα προχθες κατι απο αυτόν (οχι σε δημόσιο επίπεδο) και δε το ειδα ..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(tas13 @ Jan 11 2009, 18:20 ) *
Υ.Γ.1 Ρε παιδια χαλαρωστε λιγο..Πολλα νευρα και αντεκλισεις βλεπω..Αλλιως ξεκινησαμε τις συζητησεις στο forum και οσο περνανε τα παιχνιδια χειροτερευουν τα πραγματα peace.gif ..Χαλαρωστε και απολαυστε το καθε παιχνιδι οσο μπορειτε και οσο σας αφηνουνε βεβαια και οτι ειναι να γινει θα γινει..Δε θα αλλαξουμε τιποτα εμεις..Ουτε διαιτησιες,ουτε παραγοντες,ουτε παικτες.. peace.gif
Υ.Γ.2 Λυκε τελικα ποσες αγωνιστικες φαγατε..Μπορει να μη με θυμασαι (οταν με δεις ισως με θυμηθεις) αλλα οταν ησουν Αχαρνης εχουμε παιξει πολλες φορες αντιπαλοι και σε θελω παλι μαχιμο στο μεταξυ μας..
Υ.Γ.3 Ρισκαρα με τη προβλεψη μου για διπλο η Παλληνη (αν και οι περισσοτεροι το δινατε ασσο) και δε με επιβεβαιωσε,αλλα στα μεταξυ μας αλλη εντυπωση μου ειχαν δωσει οι ομαδες..
Καλη συνεχεια παιδια.. icon_wave.gif

Δεν τρεχει τιποτα μωρε, πλακιτσα κανουμε
και εχουμε και καμια διαφωνια που και που.
Την τριτη βγαινει η αποφαση.

Θα σε θυμηθω σιγουρα. Δεν γερασα τοσο πολυ ακομα. smiley.gif

QUOTE(Koan @ Jan 11 2009, 21:38 ) *
καλό απόγευμα και συγνώμη στο φόρουμ για το εμπρηστικό μου ύφος στα ποστ σχετικά με τον ΛΥΚΟ , ωστόσο δεν ανακαλώ την γνώμη μου ότι έχει άδικο και για τα μπασκετικά και κυρίως για τα εξωμπασκετικά του αγώνα
υ.γ.περιμενα απο τα προχθες κατι απο αυτόν (οχι σε δημόσιο επίπεδο) και δε το ειδα ..

Δεν υπαρχει λογος να ζητας συγνωμη απο κανεναν.
Ειχαμε μια διαφωνια και τι εγινε???
Σιγα το πραγμα??

Υποσχεθηκα εγω να σου στειλω κανα ''θεματακι'' και το ξεχασα???
ir-is
QUOTE (Koan @ Jan 11 2009, 20:38 ) *
και soouza και vagellis N μη σου πω... μηπως είμαι και peritri τελικά? wink.gif αλλα όχι αλλος peritri δεν χωράει !! biggrin.gif

καλό απόγευμα και συγνώμη στο φόρουμ για το εμπρηστικό μου ύφος στα ποστ σχετικά με τον ΛΥΚΟ , ωστόσο δεν ανακαλώ την γνώμη μου ότι έχει άδικο και για τα μπασκετικά και κυρίως για τα εξωμπασκετικά του αγώνα

υ.γ.περιμενα απο τα προχθες κατι απο αυτόν (οχι σε δημόσιο επίπεδο) και δε το ειδα ..

τρενο καραβι ribo A2 center αγαπη φιλια χιουμορ οικογενεια παικτες που εφυγαν αλλα το μυαλο τους ειναι στην ιριδα ειναι λιγα απο τα χαρακτηριστικα που κανουν την ομαδα της ιριδας να ειναι πανω απο ολα.koan εσυ γραφεις την αποψη σου για το ματς οπως και ο λυκος δεν ειναι κακο τωρα ο αλλος που σε αποκαλει με τοσα ονοματα δεν ξερω ηταν στο γηπεδο; η ομαδα της κηφισιας ειχε απουσιες αλλα που βρεθηκανε τοσοι παικτες που δεν εχουν παιξει καθολου φετος;η ιριδα οποτε επαιζε λιγο καλο μπασκετ επαιρνε ανετα διαφορες με τον Α2center να παιζει πολυ λιγο και τον ribo στην χειροτερη εμφανιση του φετος ισως γιατι δεν επαιζε ο λυκος κερδισε αυτο μενει.
Koan
QUOTE(ir-is @ Jan 11 2009, 23:42 ) *
koan εσυ γραφεις την αποψη σου για το ματς οπως και ο λυκος δεν ειναι κακο τωρα ο αλλος που σε αποκαλει με τοσα ονοματα δεν ξερω ηταν στο γηπεδο;

o peri- tri που με αποκαλεί με τόσα ονόματα δεν ήταν στο γήπεδο .Ο αγώνας που τον περίμενα , εγώ όπως και αρκετοί άλλοι ήτανε άλλος και ασχετος απο Γ ΕΣΚΑ ..Επίσης θα τον περιμένω και ως ΚΟΑΝ και ως cliff , soouza , Vagellis N και κυρίως melrok να τον γνωρίσω στο επόμενο παιχνίδι που του πέφτει και κοντά σε απόσταση ..

QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 11 2009, 22:08 ) *
Υποσχεθηκα εγω να σου στειλω κανα ''θεματακι'' και το ξεχασα???

συγνώμη ζητάω από το φορουμ που ίσως κούρασα όπως είπε κάποιος .. όχι απο τους κολακες κλπ κλπ

από εσένα ακόμα περιμένω.. αν συνοδευτεί και από θέματακι εις διπλούν καλοδεχούμενο
katsman4
Πόρτο Ράφτη - ΠΑΟ Δάφνη 1 (94-76 αν θυμάμαι καλά)
ts_10
Ξερει κανεις ποσο ηρθε τελικα το ΟΦΗ - Τουφα???
sNooze
Απ' οσο ακουσα κερδισε ο ΟΦΗ..
KG #15
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 92-74
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 76-56
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 70-42
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 76-37
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 61-52
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 62-59
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 46-69
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ir-is @ Jan 12 2009, 01:42 ) *
τρενο καραβι ribo A2 center αγαπη φιλια χιουμορ οικογενεια παικτες που εφυγαν αλλα το μυαλο τους ειναι στην ιριδα ειναι λιγα απο τα χαρακτηριστικα που κανουν την ομαδα της ιριδας να ειναι πανω απο ολα.koan εσυ γραφεις την αποψη σου για το ματς οπως και ο λυκος δεν ειναι κακο τωρα ο αλλος που σε αποκαλει με τοσα ονοματα δεν ξερω ηταν στο γηπεδο; η ομαδα της κηφισιας ειχε απουσιες αλλα που βρεθηκανε τοσοι παικτες που δεν εχουν παιξει καθολου φετος;η ιριδα οποτε επαιζε λιγο καλο μπασκετ επαιρνε ανετα διαφορες με τον Α2center να παιζει πολυ λιγο και τον ribo στην χειροτερη εμφανιση του φετος ισως γιατι δεν επαιζε ο λυκος κερδισε αυτο μενει.

Δεν υπαρχει προβλημα με τον Κοαν, κουβεντα κανουμε
και ο καθενας εχει την αποψη του.
Αν προσεξεις ολοι οι νεοι παιχτες που παιζουν ειναι καραφλοι.
Εχει βρει ο προεδρος εναν συλλογο απανταχου καραφλων Αττικης
και τους παιρνει απο εκει. biggrin.gif

Δεν ελειπα μονο εγω. Αλλοι 2 βασικοι παιχτες ειναι τιμωρημενοι και 2 μικροι.
dominik
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,
Η ΡΟΔΟΠΟΛΗ ΝΙΚΗΣΕ ΔΙΚΑΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΗΝΗ Σ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ ΕΙΧΑΝ ΣΚΥΛΙΑΣΕΙ..
Η ΑΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ ΦΑΝΗΚΕ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΕΙΧΕ ΑΤΥΧΗΜΑ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΣΟΒΑΡΟ, ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΜΙΑΣ Κ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕ , ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΠΟΥ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ. ΟΙ ΔΥΟ ΑΥΤΟΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗ ΡΗΞΗ ΧΙΑΣΤΩΝ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΕΥ ΣΤΗΝ ΙΡΙΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ.
ΣΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ,ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟΥΣ 10 .ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ Η ΠΑΛΛΗΝΗ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΖΩΝΗ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟΥΣ 4 ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 3ΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΞΑΝΑΠΗΓΕ ΣΤΟΥΣ 12 ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΛΑΘΩΝ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΗ ΜΗ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΞΕ Η ΟΜΑΔΑ..
ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΞΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΑΣΕ ΤΗ ΜΕΓΙΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ 20 ΠΟΝΤΩΝ..
ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΡΙΣΑΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΑΡΚΕΤΑ,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΤΥΧΕΡΑ ΚΑΛΑΘΙΑ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ, ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ Η ΠΙΕΣΤΙΚΗ ΑΜΥΝΑ ΠΟΥ'ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΣΕ' ΤΗΝ ΠΑΛΛΗΝΗ..
ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ, ΒΑΣΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ, ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟΘΙ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΑΘΙΑ..
ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ bball.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Μετα την συνεδριαση χθες του αθλητικου δικαστη βγηκαν οι ποινες
για τα γνωστα επεισοδια στο ματς Κηφισιας-Πικερμι.

Εγω τιμωρηθηκα με μια αγωνιστικη οπως και ολοι, εκτος απο εναν συμπαιχτη μου
που εφαγε δυο.

Να ευχαριστησω τον καπεταν-Μιχαλη για την συμβολη του.
nairepao
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 14 2009, 11:41 ) *
Μετα την συνεδριαση χθες του αθλητικου δικαστη βγηκαν οι ποινες
για τα γνωστα επεισοδια στο ματς Κηφισιας-Πικερμι.

Εγω τιμωρηθηκα με μια αγωνιστικη οπως και ολοι, εκτος απο εναν συμπαιχτη μου
που εφαγε δυο.

Να ευχαριστησω τον καπεταν-Μιχαλη για την συμβολη του.

οριστε ρε το παιδι, το τρελανατε στο δουλεμα...μια ολοκληρη αγωνιστικη εφαγε...40 ολοκληρα λεπτα δηλαδη, μην πω 45' διοτι αν επαιζε με ιριδα μπορει να πηγαιναμε παραταση...2.700 αγωνιστικο καθαρο χρονο, για μην πουμε για τον πραγματικο...
Jabar
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 14 2009, 11:41 ) *
Μετα την συνεδριαση χθες του αθλητικου δικαστη βγηκαν οι ποινες
για τα γνωστα επεισοδια στο ματς Κηφισιας-Πικερμι.

Εγω τιμωρηθηκα με μια αγωνιστικη οπως και ολοι, εκτος απο εναν συμπαιχτη μου
που εφαγε δυο.

Να ευχαριστησω τον καπεταν-Μιχαλη για την συμβολη του.

Επεσε βαρύς ο πέλεκυς της δικαιοσύνης,αλλά τώρα απεδόθη πάλευκος στην κοινωνία.Μου φαίνεται φοβόταν τον Ρίμπο και δεν έπαιξε σε έναν αγώνα.
tas13
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 14 2009, 11:41 ) *
Μετα την συνεδριαση χθες του αθλητικου δικαστη βγηκαν οι ποινες
για τα γνωστα επεισοδια στο ματς Κηφισιας-Πικερμι.

Εγω τιμωρηθηκα με μια αγωνιστικη οπως και ολοι, εκτος απο εναν συμπαιχτη μου
που εφαγε δυο.

Να ευχαριστησω τον καπεταν-Μιχαλη για την συμβολη του.


Μια ολοκληρη αγωνιστικη εεε!!!
Καταρχην φιλε μου Λυκε απο τη μια χαιρομαι γιατι θα βρεθουμε παλι αντιπαλοι μετα απο καιρο..
Απο την αλλη τη θεωρω λιγο γελια την αποφαση της μιας αγωνιστικης..Δεν ειναι καν τιμωρια αυτη..
Οποτε εχω δηλαδη νευρα ή οταν εχω προβλημα με κανενα αντιπαλο, πλακονομαστε στις μπουνιες
και τρωμε μια αγωνιστικη..Ετσι απλα,δεν εγινε και τιποτα..Δεν θεωρω οτι ετσι συνετιζετε κανεις..
Παντως δε θελω να παρεξηγηθω,απλα θεωρω οτι οταν γινονται τετοια γεγονοτα, ειδικα σε αυτες τις
κατηγοριες, χαλαει και η εικονα του αθληματος αλλα και της ιδιας της ομαδας, οποτε η τιμωρια θα επρεπε
να ειναι πολυ μεγαλυτερη..Και παλι χωρις παρεξηγηση ετσι..Και στην ομαδα μου να γινοταν τα ιδια θα ελεγα..
Εξαλλου καλο θα ειναι να παιζουν ολες οι ομαδες πληρεις, γιατι εκει φαινεται η αξια της νικης..
Ελπιζω να ηταν το πρωτο και τελευταιο επεισοδιο αυτης της χρονιας..Να εισαι καλα.. icon_wave.gif
Jabar
QUOTE(Jabar @ Dec 23 2008, 22:25 ) *
Ο Λύκος είναι Κύριος το Κ κεφαλαίο .Ο διαιτητής είπε ότι ο Λύκος του ζήτησε να τα ρίξει όλα επάνω του.

ΑΡΘΡΟ 61 - ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ
Σε αθλητή που αγωνίζεται υπέρμετρα, σκληρά και επικίνδυνα κατά τη διάρκεια αγώνα, επιβάλλεται η ποινή αποκλεισμού του από τον αγώνα αυτό, με απόφαση των διαιτητών (περίπτωση ντισκαλιφιέ).
ΑΡΘΡΟ 62 - ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΜΙΑΣ (1) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Ανάρμοστη συμπεριφορά.
1. Σε αθλητή που αποβλήθηκε από τον αγώνα από τον διαιτητή, συνεπεία ανάρμοστης συμπεριφοράς προς το πρόσωπο του διαιτητή, κριτή ή άλλου παράγοντα του αγώνα, αθλητή της ομάδας του ή της αντίπαλης ή θεατή, επιβάλλεται ποινή αποκλεισμού μίας (1) αγωνιστικής ημέρας.
• Η ανάρμοστη συμπεριφορά συνίσταται, ιδιαίτερα, σε περιπτώσεις απειλής, ειρωνικών σχολίων σε βάρος των διαιτητών, επιδεικτικού λακτίσματος της μπάλας προς παράγοντα του αγώνα και, γενικά, συμπεριφοράς που δεν αρμόζει σε αθλητή.
2. Η αυτή ποινή επιβάλλεται και σε αθλητή, που εγκαταλείπει τον αγωνιστικό χώρο, μετά την έναρξη του αγώνα, χωρίς την άδεια του διαιτητή.
ΑΡΘΡΟ 63 - ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΔΥΟ (2) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΗΜΕΡΩΝ
Η ποινή αυτή επιβάλλεται στις περιπτώσεις:
1. Υβριστικής συμπεριφοράς.
Σε αθλητή που αποβλήθηκε από τον διαιτητή του αγώνα, συνεπεία της υβριστικής του συμπεριφοράς προς αντίπαλο, συναθλητή του, θεατή ή άλλο παράγοντα του αγώνα.
• Η υβριστική συμπεριφορά συνίσταται, ιδιαίτερα, σε περιπτώσεις άσεμνων και προσβλητικών εκφράσεων, απρεπών χειρονομιών, φτυσίματος.
2. Απόπειρας βιαιοπραγίας
Σε αθλητή που αποβλήθηκε από τον διαιτητή του αγώνα, επειδή αποπειράθηκε να βιαιοπραγήσει κατά των παραπάνω προσώπων.
• Απόπειρας βιαιοπραγίας θεωρείται κάθε ενέργεια που έχει άμεσο σκοπό την κακοποίηση των προαναφερομένων προσώπων.
ΑΡΘΡΟ 64 - ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΤΡΙΩΝ (3) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΗΜΕΡΩΝ
Βάναυση συμπεριφορά
Η ποινή αυτή επιβάλλεται σε αθλητή που αποβλήθηκε από τον αγώνα, συνεπεία βάναυσης συμπεριφοράς του προς συναθλητή, αντίπαλό του ή θεατή.
• Η βάναυση συμπεριφορά συνίσταται σε περιπτώσεις, που η σκόπιμη δυναμική ενέργεια του αθλητή, που εκδηλώνεται με κτυπήματα χεριών και ποδιών, έχει σαν αποτέλεσμα τη κακοποίηση των αναφερομένων προσώπων.
Ξεκάθαρα η περίπτωσή μας είναι μία δυναμική ενέργεια ένα απλό ντισκαλιφιέ

Κανονικά η περίπτωση ήταν απλά μία δυναμική ενέργεια και δεν έπρεπε να τιμωρηθεί.Τελικά μέτρησε ότι βγήκαν έξω από το γήπεδο χωρίς άδεια.Εξω απλά καθόντουσαν να περάσει η ώρα και οι άλλοι νομίζανε ότι σκοτωνόντουσαν.Στο εφετείο θα πέσει η ποινή.Ο άλλος ο κακός τι έκανε αποπειράθηκε να βιαιοπραγήσει?
dragan #12#
Για να αρχίζουμε τα προγνωστικά σιγά-σιγά και να αφήνουμε τις αποφάσεις...εδώ περίεργα πράγματα γίνονται στην Α1 και στην Super League, η Γ' εσκα θα ήταν εξαίρεσή? Δύσκολο....

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 2
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

Μακράν δυσκολότερη αγωνιστική απο την προηγούμενη με παιχνίδια παγίδες. Αναμφίβολα το ντέρμπυ της αγωνισιτκής είναι το Μελίσσια - Ίρις. Μόνο και μόνο επείδη πρέπει να δώσω σημείο το βάζω 2 υπό άλλες συνθήκες δεν θα το ακούμπαγα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Βρηκατε ρε λαμογια παλι πατημα για να αρχισετε το δουλεμα???
Που θα παει θα ερθει και η σειρα μου καποια στιγμη
και μετα ποιος σας γλυτωνει απο το στομα μου.
Δεν θα σας ξεπλενει ουτε ο Πηνειος. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Παμε τωρα σε σοβαρα θεματα.
Ο Γκουρου ειναι και παλι εδω.

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
Koan
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1(??)
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 (??)
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
nikefalin
QUOTE(dragan #12# @ Jan 14 2009, 14:16 ) *
Για να αρχίζουμε τα προγνωστικά σιγά-σιγά και να αφήνουμε τις αποφάσεις...εδώ περίεργα πράγματα γίνονται στην Α1 και στην Super League, η Γ' εσκα θα ήταν εξαίρεσή? Δύσκολο....

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 2
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

Μακράν δυσκολότερη αγωνιστική απο την προηγούμενη με παιχνίδια παγίδες. Αναμφίβολα το ντέρμπυ της αγωνισιτκής είναι το Μελίσσια - Ίρις. Μόνο και μόνο επείδη πρέπει να δώσω σημείο το βάζω 2 υπό άλλες συνθήκες δεν θα το ακούμπαγα.


σωστή παρατήρηση περι Α1, για να υπερθεματίσω σε ένα 2 πράγματα.
Επιβεβαιώνω κι εγώ πως ο Λύκος είπε στο διατητή να τα "ριξει το φταίξιμο όλο πάνω του" ( και η επιβεβαίωση είναι από την πλευρά των διαιτητών)

από κει και πέρα , δείτε για παράδειγμα την "τιμωρία" του Αχιλλέα στη Β ΕΣΚΑ που ο πρόεδρος του χτύπησε και άσχημα το διαιτητή και εκρεμμούν μυνήσεις κλπ. Η ΕΣΚΑ τι έκανε ? 2 αγωνιστικές άνευ κόσμου (λες και κόβονται εισητήρια) και 6 μήνες "τιμωρία" στον πρόεδρο να μην εισέρχεται σε αγωνιστικό χώρο.

το "μύνημα" είναι ένα : "αν έχετε λεφτά να φέρετε διαιτητές από επαρχία, δεν υπάρχει θέμα".

και όταν λέμε ΕΣΚΑ , εννούμε και ΕΟΚ (έχουν τον ίδιο πρόεδρο αν θυμάστε) και φυσικά και Α1 με τις αποφάσεις ανέκδοτα κάθε φορά που γίνονται σοβαρά πράγματα εντός ή εκτός αγωνιστικών χώρων.

Που είναι οι εποχές του Γκάλη και του Πρέλεβιτς που είχαν φάει και 3 αγωνιστικές ??? (αν θυμάστε)

Πάμε στα προγνωστικά


ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1~2 (δίνω 6 σημεία)

θα είμαι στα Μελίσσια για όποιον θέλει να έρθει



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.