Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (3ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
jhantzop

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1


ts_10
QUOTE(Mitsaras7 @ Feb 4 2009, 00:49 ) *
Ρε παιδες...τι 2???Πολλα με λιγα θα ειναι..Δεν εχει τυχη η Ροδοπολη κ επεισης δε θα παλεψει τετοια ματς μηπως κ σωθει εν τελει...Αλλα ειναι τα κρισιμα γιαυτους...Θα χουν ευκολη μερα οι Κηφισσιωτες κ θα το δειτε..Το λεω απο προσωπικη εμπειρια πανω στη Ροδοπολη,τπτ αλλο



Γενικως δε μου αρεσει να απανταω σε αλλα ποστ και ειδικα τετοιου υφους σα το δικο σου αλλα επειδη βλεπω οτι ειναι το δευτερο ποστ σου για εμας με την ιδια εμπαθεια 8α σου πω καποια πραγματα με καλη διαθεση..και ασχετα με το παιχνιδι με τη κηφισια..Με κερδισες ευκολα σε ενα παιχνιδι που καναμε απο τα χειροτερα παιχνιδια μας χωρις 2 παιχτες και με σατανικη ευστοχια απο τα 6.25...αυτο δε ξερω αν σου δινει το δικαιωμα να μιλας υποτιμιτικα για εμας να δινεις συμβουλες του στυλ θελετε βελτιωση και τα συναφη απο τη στιγμη που τις ιδιες νικες εχουμε μεχρι τωρα...Κοιτα την καλη ομαδα σου και τα σχολια αλλου...Και εντελως πληροφοριακα τελευταια αγωνιστικη παιζουμε στο γηπεδο μας και εκει 8α δουμε ποιος και τι θα ειναι πολλα με λιγα...φιλικα παντα..
nairepao
κανοντας παντως μια αναδρομη στα του πρωτου γυρου, νομιζω οτι δικαια ο περισσος βρισκεται στην 1η θεση...εχει κανει 2 πολυ δυσκολες ηττες με μικρη διαφορα και εχει παρει ολα τα αλλα ευκολα ή δυσκολα, περνωντας απο τα μελισσ(γ)ια και την Ιριδα...το οτι εχει την καλυτερη αμυνα και επιθεση δεν λεει τιποτα, μιας και αυτα τα νουμερα χτιζονται με τους αδυναμους του ομιλου και δυσκολα οδηγουν σε συμπερασματα(ισως να δειχνει καλυτερο παγκο)...απο εκει και περα ενα δευτερο γκρουπ νομιζω οτι ειναι οι ομαδες απο την δευτερη θεση μεχρι την θεση μας, δηλαδη μελισσ(γ)ια, ιριδα, οφη, χαλανδρι, πορτο ραφτη και εμεις(κηφισια), οι οποιοι θα παλεψουμε για 2 θεσεις, με ξεκαθαρο αουτσαιντερ την κηφισια και πιο καθαρο τα μελισσια και το χαλανδρι(το οποιο εχει πιο δυσκολο προγραμμα απο την ιριδα, αλλα στο μεταξυ μας το ειδα πιο δυνατο) για μενα...
g_80
QUOTE(ts_10 @ Feb 4 2009, 09:07 ) *
Γενικως δε μου αρεσει να απανταω σε αλλα ποστ και ειδικα τετοιου υφους σα το δικο σου αλλα επειδη βλεπω οτι ειναι το δευτερο ποστ σου για εμας με την ιδια εμπαθεια 8α σου πω καποια πραγματα με καλη διαθεση..και ασχετα με το παιχνιδι με τη κηφισια..Με κερδισες ευκολα σε ενα παιχνιδι που καναμε απο τα χειροτερα παιχνιδια μας χωρις 2 παιχτες και με σατανικη ευστοχια απο τα 6.25...αυτο δε ξερω αν σου δινει το δικαιωμα να μιλας υποτιμιτικα για εμας να δινεις συμβουλες του στυλ θελετε βελτιωση και τα συναφη απο τη στιγμη που τις ιδιες νικες εχουμε μεχρι τωρα...Κοιτα την καλη ομαδα σου και τα σχολια αλλου...Και εντελως πληροφοριακα τελευταια αγωνιστικη παιζουμε στο γηπεδο μας και εκει 8α δουμε ποιος και τι θα ειναι πολλα με λιγα...φιλικα παντα..




3εκουραστα 50 ποντους στο κεφαλι στο 2ο γυρο.... icon_drunk.gif
katsman4
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ X

Το τελευταίο θα πάει παράτα!!!!!!! Γι' αυτό κανονική διάρκεια Χ69.gif
nairepao
QUOTE(katsman4 @ Feb 4 2009, 12:45 ) *
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ X

Το τελευταίο θα πάει παράτα!!!!!!! Γι' αυτό κανονική διάρκεια Χ69.gif

κι εγω περσι εδινα χηναρια, αλλα δεν μου τα μετραγαν...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(nairepao @ Feb 4 2009, 16:32 ) *
κι εγω περσι εδινα χηναρια, αλλα δεν μου τα μετραγαν...

Εσυ ασε τις δηλωσεις και παρε την γυαλιστερη καραφλα σου
και ελα να κανεις καμια προπονηση.
Mitsaras7
QUOTE(ts_10 @ Feb 4 2009, 09:07 ) *
Γενικως δε μου αρεσει να απανταω σε αλλα ποστ και ειδικα τετοιου υφους σα το δικο σου αλλα επειδη βλεπω οτι ειναι το δευτερο ποστ σου για εμας με την ιδια εμπαθεια 8α σου πω καποια πραγματα με καλη διαθεση..και ασχετα με το παιχνιδι με τη κηφισια..Με κερδισες ευκολα σε ενα παιχνιδι που καναμε απο τα χειροτερα παιχνιδια μας χωρις 2 παιχτες και με σατανικη ευστοχια απο τα 6.25...αυτο δε ξερω αν σου δινει το δικαιωμα να μιλας υποτιμιτικα για εμας να δινεις συμβουλες του στυλ θελετε βελτιωση και τα συναφη απο τη στιγμη που τις ιδιες νικες εχουμε μεχρι τωρα...Κοιτα την καλη ομαδα σου και τα σχολια αλλου...Και εντελως πληροφοριακα τελευταια αγωνιστικη παιζουμε στο γηπεδο μας και εκει 8α δουμε ποιος και τι θα ειναι πολλα με λιγα...φιλικα παντα..

Τι να σου πω...Ουτε υποτιμιτικα μιλαω ουτε εμπαθεια εχω..Ουτε ξερω κανεναν σας ουτε κ θα μαθω,συγνωμη κιολας αλλα τη γνωμη μου λεω για τις δυναμικοτητες εδω περα.Να σου υπενθημισω απλα οτι εχουμε αγωνα λιγοτερο και επισης αν δε θες να δεχτεις τισ συμβουλες μη τις κοιτας καν..Δε με νιαζει αν πεσετε εσεις η' η Παλληνη η' ο Μαραθωνας,ποσως με ενδιαφερει..Απλα ειπα τη γνωμη μου για το ματς με τη Κηφισια-που οπως ειδα μαλλον πλακα εκανε ο φιλος,και εχοντας δει κ τους 2 σας-...Οσον αφορα το τελευταιο μερος του ποστ δεν εχω να πω κατι...Αν νιωθεις οτι πρεπει να παρεις ρεβανς απο μας για κατι...Παρτη..!...
Koan
QUOTE(Mitsaras7 @ Feb 4 2009, 16:02 ) *
Τι να σου πω...Ουτε υποτιμιτικα μιλαω ουτε εμπαθεια εχω..Ουτε ξερω κανεναν σας ουτε κ θα μαθω,συγνωμη κιολας αλλα τη γνωμη μου λεω για τις δυναμικοτητες εδω περα.

-που οπως ειδα μαλλον πλακα εκανε ο φιλος,και εχοντας δει κ τους 2 σας-...

η εμπάθεια εχει να κάνει με το στυλ γραψιματος σου που το παρεξηγουν επειδη δε σε ξέρουν.. Για αυτό και από εμενα μια συμβουλή (μιας και το ξέρω οτι δε θα το παρεις αρνητικα) να κάνεις ξεκάθαρο αυτό που έχεις στο μυαλό σου για να αποφεύγονται αυτα!!

διαφωνείς μαζί μου πάντως η άποψη μου είναι αυτή όπως ακριβώς την έγραψα στις προβλέψεις τιποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο (με λίγα λόγιαδε κάνω πλακα σε κάτι η ανάλυση για το λογο που έβαλα ότι έβαλα και προβλεψα ότι πρόβλεψα θα γίνει μετά το ματς προς αποφυγη εντασης!) . Τα υπόλοιπα μετά την παρασκευή!
Mitsaras7
QUOTE(Koan @ Feb 4 2009, 18:13 ) *
η εμπάθεια εχει να κάνει με το στυλ γραψιματος σου που το παρεξηγουν επειδει δε σε ξέρουν.. Για αυτό και από εμενα μια συμβουλή (μιας και το ξέρω οτι δε θα το παρεις αρνητικα) να κάνεις ξεκάθαρο αυτό που έχεις στο μυαλό σου για να αποφεύγονται αυτα!!

διαφωνείς μαζί μου πάντως η άποψη μου είναι αυτή όπως ακριβώς την έγραψα στις προβλέψεις τιποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο (με λίγα λόγιαδε κάνω πλακα σε κάτι η ανάλυση για το λογο που έβαλα ότι έβαλα και προβλεψα ότι πρόβλεψα θα γίνει μετά το ματς προς αποφυγη εντασης!) . Τα υπόλοιπα μετά την παρασκευή!

Ρε σεις...Μπορειτε να κανετε προβλεψη απλα...ΠΧ...Αχαρνης-ΟΦΗ 2 (ΕΥΚΟΛΑ)....Εγω θα πρεπε να παρεξιγηθω??Προς Θεου...Ετσι ακριβως μιλισα κ εγω...Τελοσπαντων επειδη ψιλοβαριεμαι αυτες τις αψημαχιες..Τελος εδω..εκανα εγω λαθος κ καντε delete...
Alexny
PEACE peace.gif
tas13
Μετα το 7/7 νομιζω τη προηγουμενη αγωνιστικη..
Αρχη δευτερου γυρου και εχουμε και λεμε εν συντομια σημερα...

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1 (ευκολα πιστευω ασσος)

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 (ντερμπι παραμονης,τελευταιο χαρτι ισως του Μαραθωνα,οποτε ασσος)

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2 (δυσκολο παιχνιδι αλλα εστω κα δυσκολα θα ερθει το διπλο)

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 (ευκολα ή δυσκολα ασσος)

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 (ντερμπαρα,αλλα δυσκολα δευτερη σερι ηττα μεσα στην εδρα τους τα Μελισσια,ασσος)

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 (δεν το συζηταω καν,διπλουρα)

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 (ντερμπαρα,ψηφιζω εδρα και το δινω ασσο)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε..
dimmar

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1


[/quote]
EAST END
QUOTE(dimmar @ Feb 5 2009, 01:31 ) *
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

ΤΟΥΦΑ-ΔΑΦΝΗ 1 (ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ)
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ-ΠΑΛΛΗΝΗ 1 (Ο ΧΑΜΕΝΟΣ ΧΑΝΕΤΑΙ..)
ΑΧΑΡΝΗΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 (ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΚΗΦΙΣΣΙΑ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ 1 (ΑΣΣΟΣ ΞΕΡΟΣ)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1(ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ)
ΠΙΚΕΡΜΙ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 2(ΕΥΚΟΛΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ...)
ΙΡΙΣ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1(ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ ΠΟΝΤΑΡΩ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ)
quintel7

ΤΟΥΦΑ - ΔΑΦΝΗ 1 (ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Η ΤΟΥΦΑ )

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ 2 (ΟΡΙΑΚΑ 2ΠΛΟ)

ΑΧΑΡΝΗΣ - ΟΦΗ 2 (2ΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ)

ΚΗΦΙΣΙΑ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ 1 (ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΚΤΡΟΧΙΑΣΜΕΝΟ ΤΡΑΙΝΟ ΓΙΑ ΕΥΚΟΛΟ ΑΣΣΟ)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 (ΝΤΕΡΜΠΑΡΑ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΑΝ ΧΑΣΟΥΝ 2ο ΣΕΡΙ ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ)

ΠΙΚΕΡΜΙ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 2 (ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΥΣ)

ΙΡΙΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 (ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΕΦΑΛΙ)

ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ....,..
triponter
καλησπερα παιδια...εχω αργησει να βγαλω και τα αποτελεσματα της προηγουμενης, αλλα βλεπετε η πολυ δουλεια βλαπτει τον αφεντη...τελοσπαντων μεχρι Σαββατο θα εχουν βγει...παμε στα αυριανα :

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ο παο δαφνης αμφιβαλλω αν θα ξανακερδισει μεχρι το τελος του πρωταθληματος

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
αν δεν κερδισει ο μαραθωνας θα βρισκεται του χρονου στην δ΄εσκα..μπορει και μαζι με την παλληνη

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ο οφη πηρε και αυτος φορα..δυσκολα θα χασει !

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
θαχει παλι να λεει ο ΛΥΚΟΣ ιστοριες...

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
δυστυχως οι ατυχιες μας χτυπανε η μια μετα την αλλη...αλλα βεβαια η λογικη ελεγε οτι καποια στιγμη θα γινοταν και αυτο..,,αλλωστε εχουμε πολλους παππουδες rolleyes.gif στην ομαδα..παντως δεν μας παιρνει για 3σερι ηττα..το ματς ειναι μονοδρομος και θα το παρουμε

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
μονο στα ντερμπι θα κανει ηττες ο περισσος..ειναι πολυ σοβαρη ομαδα, με πολλους παιχτες...που αποτελει πολυτελεια για την κατηγορια

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
η ιρις φαινεται σε καλη κατασταση..το ιδιο και το χαλανδρι..παρολα αυτα η εδρα θα παιξει σημαντικο ρολο !

αυτα παιδια..καλη αγωνιστικη να εχουμε !


!
g_80
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Θελω να ευχαριστω την εφημεριδα ''πρασινη''
που σημερα στο πρωτοσελιδο της, αναγνωριζοντας το τεραστιο ταλεντο μου,
αναφερει οτι ο ΠΑΟ επαιξε σαν τον Λυκο στην Μαλαγα.

Σκασε απο την ζηλια σου τριποντερ.
kotzito
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
nikefalin

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 63 - 35
KG #15
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 +6
Jabar
Kηφισιά -Ροδόπολη 68-63
Πολύ σημαντική η νίκη της Ιριδας.Εκανε δύο τις νίκες απέναντι σε μία καλή ομάδα.
sparco_4
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 74 - 64
ts_10
QUOTE(Jabar @ Feb 7 2009, 00:14 ) *
Kηφισιά -Ροδόπολη 68-63
Πολύ σημαντική η νίκη της Ιριδας.Εκανε δύο τις νίκες απέναντι σε μία καλή ομάδα.




Χασαμε τελικα σημερα ενω κερδιζαμε τη κηφισια σχεδον σε ολο τον αγωνα..2.45 πριν απο το τελος το σκορ ηταν
54-60....περιμενω να γραψει ο φιλος Λυκος πως γυρισε το παιχνιδι και αν επιρεασε η διαιτησια το αποτελεσμα...
nairepao
QUOTE(ts_10 @ Feb 7 2009, 00:52 ) *
Χασαμε τελικα σημερα ενω κερδιζαμε τη κηφισια σχεδον σε ολο τον αγωνα..2.45 πριν απο το τελος το σκορ ηταν
54-60....περιμενω να γραψει ο φιλος Λυκος πως γυρισε το παιχνιδι και αν επιρεασε η διαιτησια το αποτελεσμα...

για πες εσυ...
ts_10
QUOTE(nairepao @ Feb 7 2009, 01:34 ) *
για πες εσυ...



Κοιτα θα σου πω ,απλα ηθελα και την αποψη καποιου παιχτη της Κηφισιας...Εκτος απο οτι τελευταιο 5λεπτο ξεχασαμε πως ειναι ο ηχος της σφυριχτρας στις επιθεσεις μας...το τριποντο για το 60-60 και το αλλο για το 63-60 εχουν μπει μετα απο ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ επιθετικα φαουλ στο σκριν για να βγει να σουταρει το 9...Και νομιζω αλλωστε αυτος ηταν ο λογος για τον οποιο επαιξε ο ευσωμος παιχτης σας τα μοναδικα δευτερολεπτα του στο παιχνιδι..Απο κει και περα τι να πω ,οτι στην επομενη επιθεση εδωσε αντιαθλητικο !!!!!!! στο ψηλο μας ενω προσπαθουσε να παρει πλατη,οτι στην παραεπομενη καθαρο κλεψιμο το δινει φαουλ και πατε για βολες...τετοιο πραγμα σπανια εχω ξανασυναντησει...και για κερασακι και 2 τεχνικες αφου τελειωσε το ματς...

ΥΓ1-ακομα πονανε τα πλευρα μου απο τα 2 σκριν του παιχτη σας..
ΥΓ2-Respect στο 9 που πεταγε τα τριποντα σα στραγαλια..
ΥΓ3-Φιλικα παντα περιμενω να ακουσω και αντιθετη αποψη..
Koan
Στρούγγα!!




και Μούγγα!!



εις διπλούν απόψε!!!!, γιατι δεν άρεσε σε αρκετους ότι έγραψα για Ροδόπολη laugh.gif ... όποιος λοιπόν αμφέβαλε για τις προβλέψεις μου (και για ποιο λογο τις εκανα) για το ματς ας κάνει μια παράθεση στα προγνωστικά μου και συγκεκριμενα για το ματς αυτο . Καλο ΣΚ σε όλους!! blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif
nairepao
QUOTE(ts_10 @ Feb 7 2009, 01:56 ) *
Κοιτα θα σου πω ,απλα ηθελα και την αποψη καποιου παιχτη της Κηφισιας...Εκτος απο οτι τελευταιο 5λεπτο ξεχασαμε πως ειναι ο ηχος της σφυριχτρας στις επιθεσεις μας...το τριποντο για το 60-60 και το αλλο για το 63-60 εχουν μπει μετα απο ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ επιθετικα φαουλ στο σκριν για να βγει να σουταρει το 9...Και νομιζω αλλωστε αυτος ηταν ο λογος για τον οποιο επαιξε ο ευσωμος παιχτης σας τα μοναδικα δευτερολεπτα του στο παιχνιδι..Απο κει και περα τι να πω ,οτι στην επομενη επιθεση εδωσε αντιαθλητικο !!!!!!! στο ψηλο μας ενω προσπαθουσε να παρει πλατη,οτι στην παραεπομενη καθαρο κλεψιμο το δινει φαουλ και πατε για βολες...τετοιο πραγμα σπανια εχω ξανασυναντησει...και για κερασακι και 2 τεχνικες αφου τελειωσε το ματς...

ΥΓ1-ακομα πονανε τα πλευρα μου απο τα 2 σκριν του παιχτη σας..
ΥΓ2-Respect στο 9 που πεταγε τα τριποντα σα στραγαλια..
ΥΓ3-Φιλικα παντα περιμενω να ακουσω και αντιθετη αποψη..

παιχτης της Κηφισιας ειμαι εγω, και δεν θα σχολιασω τα της διαιτησιας, απλα θα πω δυο-τρια πραγματα. Ο ευσωμος παιχτης που αναφερεις απλα εκανε σκριν τελειως ακουνητος, με τα χερια μαζεμενα και σταυρωμενα μπροστα στο σωμα του. Το οτι πηγαινατε και πεφτατε πανω του και εξοστρακιζοσασταν οπως ειναι φυσικο, δεν ειναι φαουλ. Το παιδι εχει ενα συγκεκριμενο πλεονεκτημα και το χρησιμοποιησε με τον πλεον νομιμο τροπο, κανοντας εντελως ακινητα σκριν. Το αντιαθλητικο δεν το προσεξα και δεν εχω αποψη. Το 2ο που θελω να πω ειναι οτι ο προπονητης σας, ο παγκος σας και καποιοι παραγοντες σας διαμαρτυρηθηκαν και εκαναν μανουρα στο τελος επειδη δεν δοθηκε ενα φαουλ πανω σε δικο μας παιχτη το οποιο εγινε απο εσας για να σταματησει ο χρονος. Σημειωτεον οτι αν δινοταν το φαουλ οπως ζητουσατε, θα εμενε 1", με την διαφορα στους 5 υπερ μας και δυο βολες δικες μας.Λιγο τραγικο να διαμαρτυρεστε για τις 2 τεχνικες στο τελος που δοθηκαν με αφορμη αυτο το περιστατικο...
Εν πασει περιπτωσει, επειδη βλεπω πολλες διαμαρτυριες για την διαιτησια στα παιχνιδια μας, και επειδη δεν διαθετω το αντικειμενικο κριτηριο, πλην ορισμενων περιπτωσεων, αρχιζω να διερωτωμαι μπας και τελικα ειμαστε για υποβιβασμο αμα τα παιρνουμε ολα με την διαιτησια...μπορει



QUOTE(Koan @ Feb 7 2009, 02:40 ) *
Στρούγγα!!




και Μούγγα!!



εις διπλούν απόψε!!!!, γιατι δεν άρεσε σε αρκετους ότι έγραψα για Ροδόπολη laugh.gif ... όποιος λοιπόν αμφέβαλε για τις προβλέψεις μου (και για ποιο λογο τις εκανα) για το ματς ας κάνει μια παράθεση στα προγνωστικά μου και συγκεκριμενα για το ματς αυτο . Καλο ΣΚ σε όλους!! blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif

η προβλεψη σου ηταν ευστοχη, τον λογο ομως που την εκανες δεν νομιζω οτι το αναφερεις πουθενα...οχι οτι υποχρεουσαι, απλα επειδη το αναφερεις...
Koan
QUOTE(nairepao @ Feb 7 2009, 03:00 ) *
η προβλεψη σου ηταν ευστοχη, τον λογο ομως που την εκανες δεν νομιζω οτι το αναφερεις πουθενα...οχι οτι υποχρεουσαι, απλα επειδη το αναφερεις...

οι μαχητικές ομάδες που τις αψιφούν συνήθως κάνουν εκπλήξεις . Επίσης δεν είμαι και της άποψης ότι η Ροδόπολη διαλέγει σε ποια ματς θα τα δώσει όλα και σε ποια όχι . Συν τοις αλλοις ερχόταν και με ανεβασμένο ηθικό εναντια σε μια ασταθη ομάδα.

και τα τρια μαζί μας κάνουν την προβλεψη όπως ακριβως την έγραψα .. τις συνθήκες δε τις υπολόγιζα βεβαια τοσο ακραίες (όσο περιγράφονται τουλάχιστον από τη μια πλευρά) αλλα δεν έχω εικόνα για να κρίνω αν ηταν όντως τόσο ακραιες ..


Επίσης σωστα αναφέρεις ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι να αιτιολογούμε παντα τις προβλέψεις μας ωστοσο απο εδω και στο εξης θα το κανω αν ειναι προβλημα το αντιθετο

Τελος δεν ανεφερα οτι καποιος αμφισβητησε τον λογο που εκανα την προβλεψη (οπως λες) αλλα την ιδια την πρόβλεψη
nairepao
QUOTE(Koan @ Feb 7 2009, 03:09 ) *
οι μαχητικές ομάδες που τις αψιφούν συνήθως κάνουν εκπλήξεις . Επίσης δεν είμαι και της άποψης ότι η Ροδόπολη διαλέγει σε ποια ματς θα τα δώσει όλα και σε ποια όχι . Συν τοις αλλοις ερχόταν και με ανεβασμένο ηθικό εναντια σε μια ασταθη ομάδα.

και τα τρια μαζί μας κάνουν την προβλεψη όπως ακριβως την έγραψα .. τις συνθήκες δε τις υπολόγιζα βεβαια τοσο ακραίες (όσο περιγράφονται τουλάχιστον από τη μια πλευρά) αλλα δεν έχω εικόνα για να κρίνω αν ηταν όντως τόσο ακραιες ..


Επίσης σωστα αναφέρεις ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι να αιτιολογούμε παντα τις προβλέψεις μας ωστοσο απο εδω και στο εξης θα το κανω αν ειναι προβλημα το αντιθετο

Τελος δεν ανεφερα οτι καποιος αμφισβητησε τον λογο που εκανα την προβλεψη (οπως λες) αλλα την ιδια την πρόβλεψη

εμεις παντως δεν την υποτιμησαμε τη Ροδοπολη...απλα ειμαστε οντως περιεργη ομαδα...αυτο που εμενα με ενοχλει με το θεμα της διαιτησιας ειναι να λεμε για 2-3-4-10 φασεις για να πουμε οτι η διαιτησια μας αδικησε...κι εγω μπορω να αναφερω πολλες φασεις στον φιλο ts_10, αλλα δεν νομιζω οτι εχει νοημα...τουλαχιστον στα 2 τελευταια ματς που υπαρχουν παραπονα για την διαιτησια, υπαρχουν και ανεξαρτητοι του φορουμ που δεν θα ειχαν προβλημα να πουν αν οντως η διαιτησια αδικει τους αντιπαλους μας...
ts_10
QUOTE(nairepao @ Feb 7 2009, 03:00 ) *
παιχτης της Κηφισιας ειμαι εγω, και δεν θα σχολιασω τα της διαιτησιας, απλα θα πω δυο-τρια πραγματα. Ο ευσωμος παιχτης που αναφερεις απλα εκανε σκριν τελειως ακουνητος, με τα χερια μαζεμενα και σταυρωμενα μπροστα στο σωμα του. Το οτι πηγαινατε και πεφτατε πανω του και εξοστρακιζοσασταν οπως ειναι φυσικο, δεν ειναι φαουλ. Το παιδι εχει ενα συγκεκριμενο πλεονεκτημα και το χρησιμοποιησε με τον πλεον νομιμο τροπο, κανοντας εντελως ακινητα σκριν. Το αντιαθλητικο δεν το προσεξα και δεν εχω αποψη.Το 2ο που θελω να πω ειναι οτι ο προπονητης σας, ο παγκος σας και καποιοι παραγοντες σας διαμαρτυρηθηκαν και εκαναν μανουρα στο τελος επειδη δεν δοθηκε ενα φαουλ πανω σε δικο μας παιχτη το οποιο εγινε απο εσας για να σταματησει ο χρονος. Σημειωτεον οτι αν δινοταν το φαουλ οπως ζητουσατε, θα εμενε 1", με την διαφορα στους 5 υπερ μας και δυο βολες δικες μας.Λιγο τραγικο να διαμαρτυρεστε για τις 2 τεχνικες στο τελος που δοθηκαν με αφορμη αυτο το περιστατικο...
Εν πασει περιπτωσει, επειδη βλεπω πολλες διαμαρτυριες για την διαιτησια στα παιχνιδια μας, και επειδη δεν διαθετω το αντικειμενικο κριτηριο, πλην ορισμενων περιπτωσεων, αρχιζω να διερωτωμαι μπας και τελικα ειμαστε για υποβιβασμο αμα τα παιρνουμε ολα με την διαιτησια...μπορει




η προβλεψη σου ηταν ευστοχη, τον λογο ομως που την εκανες δεν νομιζω οτι το αναφερεις πουθενα...οχι οτι υποχρεουσαι, απλα επειδη το αναφερεις...



Φιλε μου επειδη εγω τα εφαγα και τα 2 μπορω να σου πω οτι δεν ηταν ετσι που τα λες..νομιζω οτι σαν γκαρντ ειμαι αρκετα πιο γρηγορος ωστε να αποφυγω ενα σκριν που το βλεπω οτι ερχεται απο ενα πολυ αργο παιχτη..σημειωτεον το δευτερο σκριν δεν ηταν καν σκριν..ηταν κωλια...γιατι επειδη ειχα φαει το πρωτο ειμουνα καπως πιο υποψιασμενος και περασα απο πανω αλλα τελευταια στιγμη ο δικος σου γυρισε και με εστειλε στο παγκο μας με το κωλο..πραγματικα ρωτα και τον ιδιο να σου πει αν εκανε η οχι φαουλ γιατι εγω του ειπα κουνηθηκες και απαντησε οτι ειναι πολυ γρηγορος γιαυτο... blink.gif
Οσο για το φαουλ που λες, ειρωνικα διαμαρτυρηθηκαν ετσι και αλλιως ειχε τελειωσει το ματσακι πιο πριν..
Αποψη μου, οσο υποκειμενικη και αν ειναι,αλλα αξιζαμε τη νικη πιο πολυ απο σας και αν δε γινονταν αυτα θα την ειχαμε παρει...το ταμπλο εγραψε 68-63 και τελος...παντως πρεπει να συμφωνησεις οτι ηταν ωραιο ματσακι με αγωνια 40 λεπτα..
Koan
QUOTE(nairepao @ Feb 7 2009, 03:14 ) *
εμεις παντως δεν την υποτιμησαμε τη Ροδοπολη...απλα ειμαστε οντως περιεργη ομαδα...αυτο που εμενα με ενοχλει με το θεμα της διαιτησιας ειναι να λεμε για 2-3-4-10 φασεις για να πουμε οτι η διαιτησια μας αδικησε...κι εγω μπορω να αναφερω πολλες φασεις στον φιλο ts_10, αλλα δεν νομιζω οτι εχει νοημα...τουλαχιστον στα 2 τελευταια ματς που υπαρχουν παραπονα για την διαιτησια, υπαρχουν και ανεξαρτητοι του φορουμ που δεν θα ειχαν προβλημα να πουν αν οντως η διαιτησια αδικει τους αντιπαλους μας...

να σου πω και για τη διαιτησία ( μιας και αρχικά αναφέρεσε σε εμενα και αρχισε ο διαλογος!!) οτι και εγώ νοιώθω αδικημένος και σε αγώνες που έχω χάσει και σε αγώνες που έχω νικήσει , δεν εκανα λογο όμως για αυτό και το θεωρώ ανούσιο ακόμα και αν ειχε επηρεάσει τόσο πολυ την βαθμολογική μου θέση που τώρα αντι για δευτεροτριτος ημουν τελευταίος... Το πρωτάθλημα είναι μοιρασμένο σε σφυρίγματα και στο τελος καποιος θα εχει ευνοηθει καποιος όχι αν τα μετρήσουμε ενα ενα.. Τώρα βεβαια αλλοι εχουν ακρες και γνωριμιες και ισως κερδιζουν κανασφύριγμα που οι αλλοι δε το κερδιζουμε , οι αγώνες όμως σε λίγες περιπτώσεις θα κριθούν εκεί ... Τελος και μετα το ματς με εμας να σου θυμίσω τι λογο κανατε για διαιτητες εσεις?.............. Ολα μεσα στο παιχνιδι απλα αλλαζουν αυτοι που παίζουν τους ρόλους καθε φορά
nairepao
QUOTE(ts_10 @ Feb 7 2009, 03:15 ) *
Φιλε μου επειδη εγω τα εφαγα και τα 2 μπορω να σου πω οτι δεν ηταν ετσι που τα λες..νομιζω οτι σαν γκαρντ ειμαι αρκετα πιο γρηγορος ωστε να αποφυγω ενα σκριν που το βλεπω οτι ερχεται απο ενα πολυ αργο παιχτη..σημειωτεον το δευτερο σκριν δεν ηταν καν σκριν..ηταν κωλια...γιατι επειδη ειχα φαει το πρωτο ειμουνα καπως πιο υποψιασμενος και περασα απο πανω αλλα τελευταια στιγμη ο δικος σου γυρισε και με εστειλε στο παγκο μας με το κωλο..πραγματικα ρωτα και τον ιδιο να σου πει αν εκανε η οχι φαουλ γιατι εγω του ειπα κουνηθηκες και απαντησε οτι ειναι πολυ γρηγορος γιαυτο... blink.gif
Οσο για το φαουλ που λες, ειρωνικα διαμαρτυρηθηκαν ετσι και αλλιως ειχε τελειωσει το ματσακι πιο πριν..
Αποψη μου, οσο υποκειμενικη και αν ειναι,αλλα αξιζαμε τη νικη πιο πολυ απο σας και αν δε γινονταν αυτα θα την ειχαμε παρει...το ταμπλο εγραψε 68-63 και τελος...παντως πρεπει να συμφωνησεις οτι ηταν ωραιο ματσακι με αγωνια 40 λεπτα..

οτι ηταν καλο ματς, ηταν. η διαμαρτυρια στο τελος, επειδη ημουν διπλα στον προπονητη σας, ηταν για την συγκεκριμενη φαση που σου περιγραφω 1" πριν την ληξη, και με επιασαν τα γελια, νομιζα οτι εκανε πλακα.γενικα παντως πολλη διαμαρτυρια, κι εμεις ειχαμε φασεις, αλλα ειπαμε δυο κουβεντες στον διαιτητη και μεχρι εκει...

QUOTE(Koan @ Feb 7 2009, 03:22 ) *
να σου πω και για τη διαιτησία ( μιας και αρχικά αναφέρεσε σε εμενα και αρχισε ο διαλογος!!) οτι και εγώ νοιώθω αδικημένος και σε αγώνες που έχω χάσει και σε αγώνες που έχω νικήσει , δεν εκανα λογο όμως για αυτό και το θεωρώ ανούσιο ακόμα και αν ειχε επηρεάσει τόσο πολυ την βαθμολογική μου θέση που τώρα αντι για δευτεροτριτος ημουν τελευταίος... Το πρωτάθλημα είναι μοιρασμένο σε σφυρίγματα και στο τελος καποιος θα εχει ευνοηθει καποιος όχι αν τα μετρήσουμε ενα ενα.. Τώρα βεβαια αλλοι εχουν ακρες και γνωριμιες και ισως κερδιζουν κανασφύριγμα που οι αλλοι δε το κερδιζουμε , οι αγώνες όμως σε λίγες περιπτώσεις θα κριθούν εκεί ... Τελος και μετα το ματς με εμας να σου θυμίσω τι λογο κανατε για διαιτητες εσεις?.............. Ολα μεσα στο παιχνιδι απλα αλλαζουν αυτοι που παίζουν τους ρόλους καθε φορά

οντως, ειπαμε κι εμεις για την διαιτησια στο μεταξυ μας...απλα εμεις τα εχουμε ακουσει για την διαιτησια και σε κατι ματς οπως με το πικερμι που επεσε το περιβοητο ξυλο, που οι φιλοι του πικερμιου ολη την ωρα διαμαρτυροντουσαν για την διαιτησια και το σκορ ηταν 30-4...γιαυτο και τα λεω σαν να τα εχω μαζεμενα...δεν ειμαστε δα και ο γαυρος της εσκα...εχουμε σφαξει και εχουμε σφαχτει οπως ολοι...και ουτε εχουμε κανει και καμια τεραστια απροβλεπτη νικη, που εστω να μπορει να θεωρηθει αφορμη για καταλογισμο διαιτητικης ευνοιας...9-5 ρεκορ εχουμε...
Koan
QUOTE(nairepao @ Feb 7 2009, 03:31 ) *
οντως, ειπαμε κι εμεις για την διαιτησια στο μεταξυ μας...απλα εμεις τα εχουμε ακουσει για την διαιτησια και σε κατι ματς οπως με το πικερμι που επεσε το περιβοητο ξυλο, που οι φιλοι του πικερμιου ολη την ωρα διαμαρτυροντουσαν για την διαιτησια και το σκορ ηταν 30-4...γιαυτο και τα λεω σαν να τα εχω μαζεμενα...δεν ειμαστε δα και ο γαυρος της εσκα...εχουμε σφαξει και εχουμε σφαχτει οπως ολοι...

βεβαια και δεν εισαι ο γαυρος της εσκα γιατι αλλιως θα ήσουν τρένο 1η θεση τωρα.. Ο ΠΑΟ όμως της ΕΣΚΑ που του αρέσει η διαιτησία να παίζει και λίγο έδρα (σελ.61 στο τοπικ) είσαι !!


Καλη μπασκετική συνέχεια !
nairepao
QUOTE(Koan @ Feb 7 2009, 03:33 ) *
βεβαια και δεν εισαι ο γαυρος της εσκα γιατι αλλιως θα ήσουν τρένο 1η θεση τωρα.. Ο ΠΑΟ όμως της ΕΣΚΑ που του αρέσει η διαιτησία να παίζει και λίγο έδρα (σελ.61 στο τοπικ) είσαι !!


Καλη μπασκετική συνέχεια !

ακριβως, αν ημουν ο γαυρος της εσκα θα απαιτουσα η διαιτησια να μας παιζει "50-50"(βλ Σαββας θεοδωριδης)...αντε, παμε για υπνο, γιατι την αλλη πεμπτη εχει προπονηση παλι...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ts_10 @ Feb 7 2009, 05:15 ) *
Φιλε μου επειδη εγω τα εφαγα και τα 2 μπορω να σου πω οτι δεν ηταν ετσι που τα λες..νομιζω οτι σαν γκαρντ ειμαι αρκετα πιο γρηγορος ωστε να αποφυγω ενα σκριν που το βλεπω οτι ερχεται απο ενα πολυ αργο παιχτη..σημειωτεον το δευτερο σκριν δεν ηταν καν σκριν..ηταν κωλια...γιατι επειδη ειχα φαει το πρωτο ειμουνα καπως πιο υποψιασμενος και περασα απο πανω αλλα τελευταια στιγμη ο δικος σου γυρισε και με εστειλε στο παγκο μας με το κωλο..πραγματικα ρωτα και τον ιδιο να σου πει αν εκανε η οχι φαουλ γιατι εγω του ειπα κουνηθηκες και απαντησε οτι ειναι πολυ γρηγορος γιαυτο... blink.gif
Οσο για το φαουλ που λες, ειρωνικα διαμαρτυρηθηκαν ετσι και αλλιως ειχε τελειωσει το ματσακι πιο πριν..
Αποψη μου, οσο υποκειμενικη και αν ειναι,αλλα αξιζαμε τη νικη πιο πολυ απο σας και αν δε γινονταν αυτα θα την ειχαμε παρει...το ταμπλο εγραψε 68-63 και τελος...παντως πρεπει να συμφωνησεις οτι ηταν ωραιο ματσακι με αγωνια 40 λεπτα..

Να αποφυγεις ενα σκριν μπορει να ειναι εφικτο,
να αποφυγεις ομως το διπλο σκριν που κανει ο συγκεκριμενος παιχτης μονος του
ειναι εντελως αδυνατον.
Ειναι 152 κιλα (μετρημενος στις 19,30) με υψος 1,85.
Ενα διπλο σκριν μονος του δηλαδη.
Δεν φταιει αυτος που εχει μεγαλο κωλο και πηγες εσυ και τρακαρες. tongue.gif

Στο αντιαθλητικο δεν ειδα τι εγινε, αλλα δεν μπορει να ειναι τρελος ο διαιτητης
και να ειπε οτι το 16 σας εριξε αγκωνια.
Αν ηθελε να μας ευνοησει θα εδινε ενα απλο επιθετικο φαουλ.

Και οπως σου ειπα και μετα το ματς, τοσο (δεν) ξερουν, τοσο σφυρανε.

Οσο για το ματς, ειμαστε για τα πανυγηρια και ευτυχως που αυτοι που βγαλαμε
το φιδι απο την τρυπα περσι, ειμαστε σε καλη κατασταση αυτην την περιοδο,
γιατι η νεα γενια της ομαδας, αμολαει αετο.
ts_10
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 7 2009, 04:46 ) *
Να αποφυγεις ενα σκριν μπορει να ειναι εφικτο,
να αποφυγεις ομως το διπλο σκριν που κανει ο συγκεκριμενος παιχτης μονος του
ειναι εντελως αδυνατον.
Ειναι 152 κιλα (μετρημενος στις 19,30) με υψος 1,85.
Ενα διπλο σκριν μονος του δηλαδη.
Δεν φταιει αυτος που εχει μεγαλο κωλο και πηγες εσυ και τρακαρες. tongue.gif

Στο αντιαθλητικο δεν ειδα τι εγινε, αλλα δεν μπορει να ειναι τρελος ο διαιτητης
και να ειπε οτι το 16 σας εριξε αγκωνια.
Αν ηθελε να μας ευνοησει θα εδινε ενα απλο επιθετικο φαουλ.

Και οπως σου ειπα και μετα το ματς, τοσο (δεν) ξερουν, τοσο σφυρανε.

Οσο για το ματς, ειμαστε για τα πανυγηρια και ευτυχως που αυτοι που βγαλαμε
το φιδι απο την τρυπα περσι, ειμαστε σε καλη κατασταση αυτην την περιοδο,
γιατι η νεα γενια της ομαδας, αμολαει αετο.




ενταξει μου αρκει αυτη η εξηγηση που εδωσες για τα σκριν... 69.gif
Νομιζω οτι ειναι γενικη παραδοχη οτι οι ανθρωποι δεν ξερουν..δε το κατεχουν το αθλημα εκτος απο ελαχιστες εξαιρεσεις διαιτητων...απλα ετυχε και στο τελος το πληρωσαμε εμεις μαλλον...τελειωσε το ματσακι και προχωραμε..τουλαχιστον δειξαμε οτι δεν ειμαστε η παιδικη χαρα του πρωτου αγωνα...καλη συνεχεια.. bball.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(#13. @ Feb 7 2009, 22:37 ) *
.

Πρεπει να πω οτι αυτα που γραφεις πραγματικα ειναι υπεροχα.
Ειναι το πιο τεκμηριωμενο ποστ που εχω δει ποτε.
Συνεχισε ετσι. tongue.gif
#13.
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 7 2009, 21:19 ) *
Πρεπει να πω οτι αυτα που γραφεις πραγματικα ειναι υπεροχα.
Ειναι το πιο τεκμηριωμενο ποστ που εχω δει ποτε.
Συνεχισε ετσι. tongue.gif


Ήμαρτον τίποτα δεν αφήνεις να πέσει κάτω smiley.gif

Τα λέμε την Παρασκευή στο ντέρμπι...(έχω εξοδόχαρτο)...
Alexny
Για να μη ξεχνιομαστε, συγχαρητηρια στην Ιριδα!!
καλη συνεχεια
triponter
καλησπερα παιδια...λιγο αργοπορημενα τα αποτελεσματα της προηγουμενης αγωνιστικης :

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 59-66
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 75-80
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 54-65
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 67-45
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 59-58
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 70-80
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 45-72

.και εχουμε:

Koan = 6/7
lykos = 4/7
east end = 5/7
quintel7 = 4/7
team 10 = 3/7
tas13 = 7/7
katsman4 = 5/7
g_80 = 6/7
kojito = 7/7
jhantzop = 6/7
triponter = 4/7
.................................................

κουπιτσα σε μια δυσκολη αγωνιστικη,, ο κος TAS 13 και ο κος KOJITO ....συγχαρητηρια 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

και κουβας ο κος TEAM 10 me 3/7....

................................................................................
........
nairepao
QUOTE(triponter @ Feb 8 2009, 11:35 ) *
καλησπερα παιδια...λιγο αργοπορημενα τα αποτελεσματα της προηγουμενης αγωνιστικης :

εσυ εισαι πιο αργος και απο το site της ΕΣΚΑ...
dominik
καλημερα
εκτακτη ειδηση!:αμα ειστε πλευ μεικερ κ σας ζητησει η παλληνη μην πατε..
τελος νοεμβριου:βασικο 1-2 ρηξη χιαστου
ιανουαριος:βασικο 1-2 εγχειρηση πολυποδα
ιανουαριος:βασικο 2-3 κακωση μηνισκου
στον αγωνα με το μαραθωνα: 2ο λεπτο κ το βασικο πλευ επαθε θλαση...τον αντικαθιστω[ειχα παει να βοηθησω, τρομαρα μου,τη ομαδα μετα απ ενα χρονο] και εγινε το κακο:κολλαει το ποδι στο, κατα γενικη ομολογια, κακο παρκε της μακρης ...διαγνωση:ρηξη μηνισκου και χιαστου..
στα του αγωνα, αφου μειναμε με 4 ανδρες[ο ενας μετα απο 2 χρονιας απουσιας επεστρεψε] χασαμε δικαια για 20 ποντους..
να στε καλα κ μ υγεια bball.gif
badimage
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 7 2009, 03:46 ) *
Να αποφυγεις ενα σκριν μπορει να ειναι εφικτο,
να αποφυγεις ομως το διπλο σκριν που κανει ο συγκεκριμενος παιχτης μονος του
ειναι εντελως αδυνατον.
Ειναι 152 κιλα (μετρημενος στις 19,30) με υψος 1,85.
Ενα διπλο σκριν μονος του δηλαδη.
Δεν φταιει αυτος που εχει μεγαλο κωλο και πηγες εσυ και τρακαρες. tongue.gif

Στο αντιαθλητικο δεν ειδα τι εγινε, αλλα δεν μπορει να ειναι τρελος ο διαιτητης
και να ειπε οτι το 16 σας εριξε αγκωνια.
Αν ηθελε να μας ευνοησει θα εδινε ενα απλο επιθετικο φαουλ.

Και οπως σου ειπα και μετα το ματς, τοσο (δεν) ξερουν, τοσο σφυρανε.

Οσο για το ματς, ειμαστε για τα πανυγηρια και ευτυχως που αυτοι που βγαλαμε
το φιδι απο την τρυπα περσι, ειμαστε σε καλη κατασταση αυτην την περιοδο,
γιατι η νεα γενια της ομαδας, αμολαει αετο.

Ειλικρινά ευχαριστώ πολύ που με αναφέρεται σαν εύσωμο, αισθάνομαι 30 κιλά πιο αδύνατος.Τέλος θέλω να πω ότι όταν μεγαλώσω και φτάσω στα 60 θέλω να μοιάσω στον λύκο τον οποίο θαυμάζω από μικρό παιδί.
tas13
Πικερμι - Περισσος 58 - 89

Παιχνιδι που δε χρειαζονται σχολια..Ευκολη νικη και το μονο που κραταω εγω ειναι η ορεξη και η διαθεση που δειξανε αρκετοι παικτες της ομαδας μου, δυστυχως οχι ολοι ομως..Το μονο που θελω να πω ειναι ενα μικρο κριμα για τα παιδια του Πικερμιου και τη προσπαθεια που ισως κανουν καποιοι ανθρωποι και αυτο γιατι θεωρω απαραδεκτο να κανουν προπονησεις σε ανοιχτο και να πανε να παιζουν και καλα εντος εδρας με ενα τεταρτο προθερμανση..Δεν εχει τοσο κακη ομαδα οσο φαινεται αλλα υπο τετοιες συνθηκες παλι καλα..Καποιοι παντως πρεπει να λυσουν αυτο το προβλημα γιατι πραγματικα ειναι κριμα.. Μετα τη χαλαρη εναρξη λοιπον του δευτερου γυρου, τωρα ετοιμαζομαστε για 4 παιχνιδια φωτια που θα παιξουν μεγαλο ρολο για τη συνεχεια..Η αρχη με Ιρις, πολυ δυσκολο παιχνιδι και θα δουμε τι θα γινει..Αυτα για σημερα και επιπλεον μπορω και να χαρω το δευτερο συνεχομενο 7/7 νομιζω..
LA BOMBITA
Μαραθωνας-Παλληνη 74-51
Ντερμπυ μονο στα χαρτια λοιπον το παιχνιδι με το Μαραθωνα.Τα παιδια του Μαραθωνα μπηκαν παθιασμενα απο την αρχη του ματς και φανηκε οτι ηθελαν το παιχνιδι πιο πολυ απο εμας.Οι αντιπαλοι μας ηταν καλυτεροι σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου ηταν παντα μπροστα στο σκορ και δικαια εφτασαν σε μια πολυ σημαντικη νικη για αυτους.Θα μπορουσα να παρουσιασω σαν δικαιολογια για την ηττα μας το γεγονος οτι μεσα σε ενα 5λεπτο στο πρωτο δεκαλεπτο χασαμε και τα 2 play maker μας απο τραυματισμο(ο ενας μαλιστα επαθε ρηξη μηνισκου και χιαστων)αλλα φετος εχουμε μαθει να ζουμε με τις ατυχιες καθως οπως προκυπτει και απο αυτα που προανεφερε ο φιλος dominik την ομαδα μαλλων την εχει μουτζωσει ο θεος φετος.
Ευχομαι καλο δευτερο γυρο σε ολους χωρις τραυματισμους!!!!
Ha6
QUOTE(LA BOMBITA @ Feb 9 2009, 23:03 ) *
Μαραθωνας-Παλληνη 74-51
Ντερμπυ μονο στα χαρτια λοιπον το παιχνιδι με το Μαραθωνα.Τα παιδια του Μαραθωνα μπηκαν παθιασμενα απο την αρχη του ματς και φανηκε οτι ηθελαν το παιχνιδι πιο πολυ απο εμας.Οι αντιπαλοι μας ηταν καλυτεροι σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου ηταν παντα μπροστα στο σκορ και δικαια εφτασαν σε μια πολυ σημαντικη νικη για αυτους.Θα μπορουσα να παρουσιασω σαν δικαιολογια για την ηττα μας το γεγονος οτι μεσα σε ενα 5λεπτο στο πρωτο δεκαλεπτο χασαμε και τα 2 play maker μας απο τραυματισμο(ο ενας μαλιστα επαθε ρηξη μηνισκου και χιαστων)αλλα φετος εχουμε μαθει να ζουμε με τις ατυχιες καθως οπως προκυπτει και απο αυτα που προανεφερε ο φιλος dominik την ομαδα μαλλων την εχει μουτζωσει ο θεος φετος.
Ευχομαι καλο δευτερο γυρο σε ολους χωρις τραυματισμους!!!!


Περαστικά στους τραυματίες σας και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα.
jhantzop

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 2
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1


zig14
QUOTE(ts_10 @ Feb 7 2009, 01:56 ) *
Απο κει και περα τι να πω ,οτι στην επομενη επιθεση εδωσε αντιαθλητικο !!!!!!! στο ψηλο μας ενω προσπαθουσε να παρει πλατη


Συμφωνα με τους καινουριους κανονισμους που ισχυουν απο 1η Οκτωβριου 2008.

Η θελημενη χρηση αγκωνων τιμωρειται:
α) αν ο αγκωνας πετυχει τον αντιπαλο εχουμε αντιαθλητικο φαουλ
β) αν ο αγκωνας δεν πετυχει τον αντιπαλο εχουμε τεχνικη ποινη για επικινδυνο παιχνιδι.

Το 16 αναμφιβολα εκανε χρηση αγκωνων. δεν ξερω αν το εκανε σκοπιμα αλλα ο τροπος που το εκανε δεν αφηνει πολλα περιθωρια για σκεψη

QUOTE(ts_10 @ Feb 7 2009, 01:56 ) *
και για κερασακι και 2 τεχνικες αφου τελειωσε το ματς...



Στο τελος δεν ειχε δυο "Τ" αλλα ενα "D" στον προπονητη.
ts_10
QUOTE(zig14 @ Feb 10 2009, 09:08 ) *
Συμφωνα με τους καινουριους κανονισμους που ισχυουν απο 1η Οκτωβριου 2008.

Η θελημενη χρηση αγκωνων τιμωρειται:
α) αν ο αγκωνας πετυχει τον αντιπαλο εχουμε αντιαθλητικο φαουλ
β) αν ο αγκωνας δεν πετυχει τον αντιπαλο εχουμε τεχνικη ποινη για επικινδυνο παιχνιδι.

Το 16 αναμφιβολα εκανε χρηση αγκωνων. δεν ξερω αν το εκανε σκοπιμα αλλα ο τροπος που το εκανε δεν αφηνει πολλα περιθωρια για σκεψη




Στο τελος δεν ειχε δυο "Τ" αλλα ενα "D" στον προπονητη.



Φιλε μου αστο να παει το ματσακι..αστο σου λεω...Μη με αναγκασεις να αρχισω να ψαχνω τους κανονισμους για τα σκριν τα κινητα σκριν και τις κωλιες...το παιχνιδι το ειχατε χαμενο και γυρισε με αμεριστη βοηθεια απο το διαιτητη(κατα την υποκειμενικη γνωμη μου) στα τελευταια 2 λεπτα...αστο λοιπον και μη το πεις ουτε του παπα οτι το κερδισες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.