Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (3ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
triponter
δεν προκεται να βγαλουμε ακρη αν αρχισουμε να μιλαμε για διαιτησια κτλ......

συγχαρητηρια για την νικη σας...ειστε καλη ομαδα και σε αντιθεση με αυτα που ειχα ακουσει για εσας, οτι π.χ παιζεται ξυλο και αντιαθλητικα, δεν επιβεβαιωθηκαν σε καμια περιπτωση ! ! ! ! δυνατα , αλλα fair ! ! !

καλη συνεχεια ! ! !
Mitsaras7
Πορτο Ραφτη-Αχαρνης 1...64-60...
Ενα παιχνιδι αμφιροπο για την ομαδα μου ειχαμε σε πολλα σημεια κ λεπτα του αγωνα το πανω χερι ομως βιαστικες επιθεσεις κ λαθη κ κακες αμυνες στο τελος μας στερισαν τη νικη..Ομαδα με πολυ μπασκετικα κορμια το ΠΟΡΤΟ κ ενα εν γενει καλο ποιοτικα παιχνιδι..Μακαρι να το ευχαριστηθηκαν οσοι το ειδαν..Εμεις καναμε απτα καλυτερα ματς για φετος οσων αφορα τη διαρκεια αλλα δν ηταν αρκετο...-για καποιους λογους-....(δεν αναφερομαι σε διαιτησια)...Παμε τωρα για νικη επι της Ροδοπολης την επομενη Παρασκευη για να εδραιωσουμε τη θεση μας πανω απτη επικηνδυνη ζωνη γιατι καπου πρεπει να ξεσπασουμε μετα απο πολλες σερι ηττες...
sNooze
8 απο τους παικτες του ΓΣΧ τυχαινει και ειμαστε μια παρεα παιδιων 20 21 22 σε ηλικιες το πολυ και με αλλους 2 μεγαλυτερους κλεινουμε ετσι το roster για φετος οποτε το βρισκω λιγο ατοπο αυτο που σου ειπαν για εμας (αντιαθλητικο σκληρο μπασκετ)...

Δυσκολη νικη αλλα και μεγαλη αυτοπεποιθηση για μας για την συνεχεια του πρωταθληματος με τα μελισσια δικαια να βρισκονται στις πρωτες θεσεις in my opinion.

Για ποια σημεια πρεπει να φωναζει η ομαδα των μελισσιων ετσι απο περιεργεια ?
triponter
φιλε μου αν ειστε ολοι και τοσο πιτσιρικια σας αξιζει διπλο μπραβο..

για την διαιτησια ειπαμε δεν εχει κανενα μα κανενα νοημα να μιλησουμε...τοσα χρονια που παιζω μπασκετ κανεις δεν εχει παραδεχθει οτι τον ευνοησε η διαιτησια..ουτε και εγω για να λεμε την αληθεια, που σιγουρα θα εχει συμβει και αυτο..συνεπως....

απλα να ξερεις οτι σε αυτες τις κατηγοριες και ειναι γνωστο, γινεται χαμος ! ! ! και ολα κρυβονται με την δικαιολογια οτι οι διαιτητες ειναι ασχετοι κτλ....λαθος ! υπαρχουν διαιτητες που οντως ειναι ασχετοι, υπαρχουν και αλλοι που ξερουν ακριβως τι σφυριζουν...ολα αυτα ειναι γενικα και δεν αφορουν το παιχνιδι μας.....

καλα κανετε και εχετε αυτοπεποιθεση...νεα ταλαντουχα παιδια με ορεξη για μπασκετ...γιατι οχι?
nairepao
QUOTE(Alexny @ Jan 24 2009, 02:32 ) *
sorry ρε φιλε, το 90-10 κ αυτα για τη διατησια τα λες????οχι γτ θα τρελαθουμε δλδ..
τεσπα, μετριο παιχνιδι απ την ομαδα μου,που ποτε το παιχνιδι δεν ηταν ποντο ποντο.3' πριν το τελος ειμαστε μπροστα με 9 κ καταφεραμε να το κανουμε ντερμπι με χαμενες βολες κ ολα τα σχετικα.πολυ μουρμουρα απο το Ν9 που πισω απ το διαιτητη εβριζε χριστους κ παναγιες. γενικα ομως καλα παιδια κ καλη ομαδα τα Μελισσια. σιγουρα η καλυτερη που εχουμε παιξει μεχρι τωρα..
Καλη συνεχεια..

αν δεν κανω λαθος το 9 ειναι ο Παπαδεας...οντως ο συγκεκριμενος ειναι εριστικος ακομα και με αντιπαλους παιχτες,παρολο που πιστευω οτι δεν το κανει γιατι ειναι τσογλανος, αλλα γιατι του βγαινει στο ματς λιγο παραπανω τσαντιλα...καλο θα ηταν ομως να κραταει λιγο πιο χαμηλα τους τονους(επαναλαμβανω, αν μιλαμε για τον ιδιο)...και στο μεταξυ μας ηταν αρκετα εριστικος...χαλανδρι, περισσος και μελισσια νομιζω θα ανεβουν...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(EAST END @ Jan 24 2009, 02:27 ) *
με το γράμμα του νόμου σωστή η απόφαση,αλλά ίσως πρέπει να δίνουμε την ευκαιρία σε μακρινά παιχνίδια να υπάρχει λίγη ανοχή...!!

Ειναι οντως κριμα να μην αφηνεις μια παρεα παιδιων να κανει το χομπι της
και να τους τιμωρεις με αυτον τον τροπο.
Καποιοι θα πρεπει να καταλαβουν οτι σε τετοιες κατηγοριες θα πρεπει να ειναι
λιγο πιο ελαστικοι σε τετοια θεματα.
Δεν χαθηκε ο κοσμος να περιμενεις 10 λεπτα παραπανω,
ιδιαιτερα απο την στιγμη που ξερεις οτι η αλλη ομαδα ερχεται απο την αλλη μερια της Αττικης.

Κριμα για τα παιδια του Πικερμιου που μετα την νικη τους την προηγουμενη εβδομαδα,
δεν τους αφησαν να παλεψουν για τον στοχο τους.

QUOTE(triponter @ Jan 24 2009, 04:45 ) *
δεν προκεται να βγαλουμε ακρη αν αρχισουμε να μιλαμε για διαιτησια κτλ......

συγχαρητηρια για την νικη σας...ειστε καλη ομαδα και σε αντιθεση με αυτα που ειχα ακουσει για εσας, οτι π.χ παιζεται ξυλο και αντιαθλητικα, δεν επιβεβαιωθηκαν σε καμια περιπτωση ! ! ! ! δυνατα , αλλα fair ! ! !
καλη συνεχεια ! ! !

Τι εγινε παντοφλερ, αρχισαμε παλι την γκρινια για την διαιτησια???
Ειχες καλομαθει περσι και φετος που σε παιζουν 50-50 σου φαινεται περιεργο??? tongue.gif

Koan
QUOTE(triponter @ Jan 24 2009, 02:04 ) *
ηρθε η ωρα..μετα απο 10 συνεχομενες νικες ηρθε και η ηττα για τα Μελισσια. .....ομως μια του κλεφτη ( 70-30 ), δυο του κλεφτη ( 80-20) , τρεις του κλεφτη ( 90-10), ε την τεταρτη (90-10 σε ολο το ματς ) καπου θα την παταγαμε...επαναλαμβανομενη συμπτωση παυει να ειναι συμπτωση ! ! !

αφηνοντας αυτο το κομματι, εχουμε και εμεις ευθυνη καθοτιν καθε φορα που μας συμβαινει κατι τετοιο αντι να παιξουμε πιο εξυπνα, παιζουμε ολο και πιο χαζα...ουτε ενα σκριν , ουτε μια ομαδικη προσπαθεια...1 εναντιον ολων ολη την ωρα..ημαρτοοον....

ηττα μεσα στο προγραμμα ειναι, αρκει να κανουμε την δουλεια μας στους επομενους 2 αγωνες...αν μην τι αλλο χασαμε με διαφορα που ανατρεπεται ευκολα μεσα, αν χρειαστει!


Να μαθουμε να παραδεχόμαστε και όταν χάνουμε... Έχασα από εσας στην ουσία από μια τεχνική ποινή στα 25 δευτερα ενω το ματς ηταν ισοπαλία και ο ρεφ μετά ζητησε συγνώμη από τον παίκτη .... Δε παραπονέθηκα και δεν ειπα τίποτα (ούτως η αλλως τα σφυριγματα ητανε μοιρασμένα ασχετως αν εσυ πηρες τα πιο κρίσημα ) , βγαίνωντας από το γήπεδό σας κάποιος πατέρας παιδιού (νομιζω ) απο την ομάδα σας είπε : "πηγανε να μας το φάνε με τους διαιτητές αλλά τελικά ενταξει το καταφέραμε" πολύ προσβλητικό κατ' εμέ , ωστόσο δεν δόθηκε το παραμικρό δικαίωμα για συνομιλία επί του θέματος . Για αυτό το λόγο στην ανάλυση του παιχνιδιού από εμένα είχα Υ.Γ. που έλεγε να μην ακούσω τίποτα για διαιτησία ( δε θεωρώ ότι είμαι αδικημένος παρολαυτά αλλά οχι και ευνοημένος ) . Τωρα να βγαίνεις και να λες 90-10 στο ματς της προηγούμενης εβδομάδας επειδή έχασες τώρα , το θεωρώ το λιγότερο μικροπρέπεια και δε σεβεσαι ουτε την δική μου ομάδα ούτη το Χαλάνδρι που σε νίκησε ούτε τις αλλες ομάδες που αντίστοιχα τις τελευταίες αγωνιστικές έδωσες καποιο ποσοστο υπερ τους με τους διαιτητές ..

Δε μίλησα και δε θα μιλήσω για διαιτητές και δε μου φταίει αυτό που έχασα τα ματς που έχασα και ειδικά το δικό σας αλλα μου φταίει η μετριότητα (και πιο κάτω) της ομάδας μου τις συγκεκριμένες μέρες.
Britney_Spears
QUOTE(quintel7 @ Jan 22 2009, 16:18 ) *
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2 (ΕΥΚΟΛΟ ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΡΑΙΝΟ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ)

smiley.gif τρένα και μ@λ@κίες... smiley.gif
Koan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 24 2009, 12:38 ) *
Κριμα για τα παιδια του Πικερμιου που μετα την νικη τους την προηγουμενη εβδομαδα,
δεν τους αφησαν να παλεψουν για τον στοχο τους.

Κριμα για τα παιδιά του Πικερμίου που μετά την νίκη τους την προηγούμενη εβδομάδα , δε μπόρεσαν να παλέψουν για τον στόχο τους.

Και εγώ στο δευτερο γύρο στο Πικέρμι θα πάω να παίξω θα είμαι απο την αλλη πλευρά της Αττικής θα φροντίσω να είμαι στην ώρα μου
nikefalin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 24 2009, 12:38 ) *
Κριμα για τα παιδια του Πικερμιου που μετα την νικη τους την προηγουμενη εβδομαδα,
δεν τους αφησαν να παλεψουν για τον στοχο τους.


Τι εγινε παντοφλερ, αρχισαμε παλι την γκρινια για την διαιτησια???
Ειχες καλομαθει περσι και φετος που σε παιζουν 50-50 σου φαινεται περιεργο??? tongue.gif


ρε ταγάρι, εσύ πέρυσι έσωσες την κατηγορία στο γράμμα του νόμου , μιλάς κι από πάνω ?

ο triponter περνά περίοδο σκληρής δίαιτας (αυτή του ανανά) και ως εκ τούτου δεν μπορεί να αποδώσει τα μέγιστα. + οτί φέτος παίζει και άμυνα ( συνέχεια κάνει 5 φάουλ)
mike100
νικη για το χανανδρι!!!πιστευω πως εχουμε ταλεντο που σε αλλη ομαδα στην κατηγορια δεν υπαρχει!!αλλα μονο παραπονα ακουω.οσο για το 90-10 τα μελισσια δεν εχουν τοσο καλη ομαδα ωστε να τους παιζει ετσι η διαιτησια και να κερδιζουν στα προηγουμενα παιχνιδια!!!καλα για τα τρενα το αφηνω ασχολιαστο............. 68.gif !!!!λιγο sportday δεν κανει κακο
Alexny
QUOTE(mike100 @ Jan 24 2009, 14:43 ) *
καλα για τα τρενα το αφηνω ασχολιαστο............. 68.gif !!!!λιγο sportday δεν κανει κακο

χαχαχχαχαχα, sportday!!!θεος..
solution7
QUOTE(mike100 @ Jan 24 2009, 14:43 ) *
νικη για το χανανδρι!!!πιστευω πως εχουμε ταλεντο που σε αλλη ομαδα στην κατηγορια δεν υπαρχει!!αλλα μονο παραπονα ακουω.οσο για το 90-10 τα μελισσια δεν εχουν τοσο καλη ομαδα ωστε να τους παιζει ετσι η διαιτησια και να κερδιζουν στα προηγουμενα παιχνιδια!!!καλα για τα τρενα το αφηνω ασχολιαστο............. 68.gif !!!!λιγο sportday δεν κανει κακο

φιλε μου επειδη ειμαι λιγο μεγαλος κ εχω δει πολλα ταλεντα θα μου επιτρεψεις να πω οτι αν θυμαμαι καλα υπαρχουν δυο παιδια που νομιζω οτι εχουν ταλεντο .Θα πρεπει ομως μεγαλωνοντας να μαθουν να ασχολουνται μονο με το παιχνιδι τους κ να μαθουν να χρησιμοποιουν το μυαλο τους μπασκετικα!(φιλικα) Οσο για τους διαιτητες να ξερεις οτι οταν εισαι στην κακη σου μερα παιζει πολυ μεγαλο ρολο η διαιτησια περισσοτερο στη ψυχολογια κ για να μαθαινεις παιζω 3 χρονια στα Μελισσια δεν εχω νιωσει οτι πηρα παιχνιδι με τη διαιτησια αλλα ουτε οτι εχω χασει κιολας. Οταν χανεις φταις εσυ ,η κακη σου μερα,η ικανοτητα σου κ ελαχιστα οι διαιτητες οι οποιοι κ αυτη παιχνιδι κανουν κ μπορει να ειναι σε κακη μερα αθελα τους ειτε ηθελημενα. Τελος θα ηθελα να κανω ενα σχολιο για τον παγκο σας που νομιζω οτι εκει καθονται παιχτες , προπονητες,εφοροι κ οχι η μιση δημοτικη αρχη του Χαλανδριου ευχαριστω.
katsman4
QUOTE(Koan @ Jan 24 2009, 01:40 ) *
Φίλε μου αυτό πρέπει να υπωθεί σε εν λόγο συζήτηση για τον κανονισμό . ΔΙΚΑΙΑ έκλεισε το φύλλο αγώνος ( ή έχω άδικο) προς μεγάλη λύπη και για την ομάδα μου που έμεινε χωρίς ματς και αντί αυτού έδωσε στον κόσμο που προσήλθε την ευκαιρια να παρακολουθήσει ένα οικογενειακό διπλό . Προς τιμήν όλων των παιδιών που κάθησαν με την όρεξη για το μπάσκετ να κάνουν αυτο το παιχνίδι .


Εγώ παιδιά, νομίζω ότι σε αυτές τις κατηγορίες (να σας υπενθυμίσω ότι είμαστε στη δεύτερη χαμηλότερη) χρειαζόμαστε τα ματσάκια να γίνονται και όχι να κλείνει έτσι το φύλλο αγώνος. Βέβαια γι' αυτό υπάρχουν οι κανονισμοί, για να μην κάνει ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι. Τελοσπάντων και για τις δύο ομάδες είναι κακό να μην γίνεται το ματς!

QUOTE(Mitsaras7 @ Jan 24 2009, 02:55 ) *
Πορτο Ραφτη-Αχαρνης 1...64-60...
Ενα παιχνιδι αμφιροπο για την ομαδα μου ειχαμε σε πολλα σημεια κ λεπτα του αγωνα το πανω χερι ομως βιαστικες επιθεσεις κ λαθη κ κακες αμυνες στο τελος μας στερισαν τη νικη..Ομαδα με πολυ μπασκετικα κορμια το ΠΟΡΤΟ κ ενα εν γενει καλο ποιοτικα παιχνιδι..Μακαρι να το ευχαριστηθηκαν οσοι το ειδαν..Εμεις καναμε απτα καλυτερα ματς για φετος οσων αφορα τη διαρκεια αλλα δν ηταν αρκετο...-για καποιους λογους-....(δεν αναφερομαι σε διαιτησια)...Παμε τωρα για νικη επι της Ροδοπολης την επομενη Παρασκευη για να εδραιωσουμε τη θεση μας πανω απτη επικηνδυνη ζωνη γιατι καπου πρεπει να ξεσπασουμε μετα απο πολλες σερι ηττες...



Φίλε μου, δυστυχώς δεν είχαμε την ευκαιρία να τα πούμε στο ματς. Καλή η ομάδα σας, αλλά θα μου επιτρέψεις να πω ότι ο προπονητής σας δεν έκανε καλές κινήσεις! Για άλλη μια φορά η διαιτησία δεν ήταν καλή, κυρίως στα φάουλ. Νομίζω θα συμφωνήσεις. Καλή συνέχεια εύχομαι
Koan
QUOTE(katsman4 @ Jan 24 2009, 18:02 ) *
Εγώ παιδιά, νομίζω ότι σε αυτές τις κατηγορίες (να σας υπενθυμίσω ότι είμαστε στη δεύτερη χαμηλότερη) χρειαζόμαστε τα ματσάκια να γίνονται και όχι να κλείνει έτσι το φύλλο αγώνος. Βέβαια γι' αυτό υπάρχουν οι κανονισμοί, για να μην κάνει ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι. Τελοσπάντων και για τις δύο ομάδες είναι κακό να μην γίνεται το ματς!

+1
dimmar
QUOTE(Koan @ Jan 23 2009, 21:57 ) *
Ιρις - Πικερμι 20-0 .... με το γράμμα του νόμου πέραν του 20 λεπτου ο διαιτητης αφου δεν εμφανιστηκε η φιλοξενούμενη ομάδα εκλεισε το φύλλο αγώνος....

Δεν έχω δει την εν λόγω ομάδα να παίζει μπάσκετ αλλά έχω ακούσει πολλά περί νοοτροπίας , απλά να πω ότι ο Κοουτς και ο βοηθος των φιλογενουμενων εξω από το γήπεδο στράφηκαν με απειλιτικές εκφράσεις ενάντια του διαιτητη επειδη ο δευτερος δεν υπέκυψε στα παρακάλια για παράταση της αναμονής για ένα 5λεπτο....

Καλή συνέχεια...

Υ.Γ. Η ομάδα του πικερμίου έφθασε ύστερα απο 30 λεπτά (από την ώρα έναρξης) στο χώρο .

Λοιπον φιλε Koan,το φυλλο αγωνα εκλεισε σωστα απο τον διαιτητη στο 20λεπτο ομως εχουνε γινει καποια πραγματα τα οποια δεν γνωριζεις.καταρχιν μεσα στο παρκε υπηρχαν 4 ατομα απο το πικερμι,τα δελτια απο τον προπονητη ειχανε κατατεθει κανονικα αλλα το πουλμαν που μετεφερε την υπολοιπη ομαδα κολλησε 2 χιλιομετρα περιπου μακρια απο το γηπεδο(που μονο με GPS το βρισκεις) γιατι εριχνε καρεκλες και ειχε γινει ενα ατυχημα στο δρομο με αποτελεσμα το πουλμαν να κολλησει σε ενα σημειο που δεν μπορουσε να παει ουτε μπροστα ουτε πισω και εμεινε εγκλωβισμενο εκει για μιση ωρα, αφου τα παιδια στο τελος βγηκαν απο το πουλμαν και τρεχανε μεσα στην βροχη 2 χιλ μπας και προλαβουνε αλλα φτασανε 8.58.Εμεις στον παγκο προσπαθουσαμε να πεισουμε τον διαιτητη οτι να κανει λιγο υπομονη 5 λεπτα γιατι ηταν κριμα να μηδενιστει η ομαδα αλλα αυτος ηταν πολυ μ.......ς γιατι ελεγε συνεχεια ακομα στο πικερμι θα ειναι το πουλμαν και οτι περιμενω ακομα 5 λεπτα μετα ελεγε 4 λεπτα μετα 3 λεπτα μετραγε αντιστροφα λες και θα του καιγοταν το φαγητο και φανηκε οτι ηθελε να δωσει τους βαθμους στην ιρις καθοτι γνωστος της περιοχης(χρηστιδης παυλος)λες και η Ιρις φοβοτανε το πικερμι.Αυτα τα λεω γιατι ειναι κριμα για μια ομαδα που παιζει την παραμονη της να χανει ετσι βαθμους λες και ο διαιτητης σφυριζει Α1.Συγχαρητηρια και στον κοουτς της Ιρις που ελεγε που υπογραφω για να κλεισει το φυλλο αγωνα.Οσο για της υβρεις που ακουσε ο διαιτητης εξω απλα του ειπαμε οτι ειναι απαραδεκτος γιατι ενω μπορουσε να περιμενει 5 λεπτα δεν το εκανε και μας απειλησε οτι αμα κανει ενσταση δεν θα ξαναπαιξουμε.Ετσι εγιναν τα πραγματα φιλε αλλα να ξερετε οτι η ομαδα κατεβηκε απλα απο μια ατυχια δεν εφτασε εγκαιρως στον αγωνα,μια ατυχια που μπορει να συμβει και σε εσας σε καποιο αγωνα,και ειναι κριμα για τα παιδια και για την προσπαθεια που κανουνε για να κρατηθουνε στην Γ' εσκα.
Koan
QUOTE(dimmar @ Jan 24 2009, 18:42 ) *
Λοιπον φιλε Koan,το φυλλο αγωνα εκλεισε σωστα απο τον διαιτητη στο 20λεπτο ομως εχουνε γινει καποια πραγματα τα οποια δεν γνωριζεις.καταρχιν μεσα στο παρκε υπηρχαν 4 ατομα απο το πικερμι,τα δελτια απο τον προπονητη ειχανε κατατεθει κανονικα αλλα το πουλμαν που μετεφερε την υπολοιπη ομαδα κολλησε 2 χιλιομετρα περιπου μακρια απο το γηπεδο(που μονο με GPS το βρισκεις) γιατι εριχνε καρεκλες και ειχε γινει ενα ατυχημα στο δρομο με αποτελεσμα το πουλμαν να κολλησει σε ενα σημειο που δεν μπορουσε να παει ουτε μπροστα ουτε πισω και εμεινε εγκλωβισμενο εκει για μιση ωρα, αφου τα παιδια στο τελος βγηκαν απο το πουλμαν και τρεχανε μεσα στην βροχη 2 χιλ μπας και προλαβουνε αλλα φτασανε 8.58.

φανηκε οτι ηθελε να δωσει τους βαθμους στην ιρις καθοτι γνωστος της περιοχης(χρηστιδης παυλος)λες και η Ιρις φοβοτανε το πικερμι

Συγχαρητηρια και στον κοουτς της Ιρις που ελεγε που υπογραφω για να κλεισει το φυλλο αγωνα.Οσο για της υβρεις που ακουσε ο διαιτητης εξω απλα του ειπαμε οτι ειναι απαραδεκτος γιατι ενω μπορουσε να περιμενει 5 λεπτα δεν το εκανε και μας απειλησε οτι αμα κανει ενσταση δεν θα ξαναπαιξουμε

χαχα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

λοιπόν! 1. 4 παιδιά όντως κανανε προθερμανση !
2. Στη γραματεία φωνάζατε ότι κόλλησε σε συγκεκριμένο σημείο το πούλμαν το οποίο στην χειρότερη να είναι 1000 μετρα απο το γήπεδο (οπως είπε και η ίδια η γραματεία εκεινη την ώρα) το οποίο όλες οι ομάδες (με gps ή χωρίς ) έχουνε βρεί. Οπότε για 20 λεπτά (που ηταν η καθυστερηση απο την ωρα εναρξης ) και αλλα τοσα τα οποια υπήρχανε σιγουρα θα μπορουσαν να ρθουνε με τα ποδια (αν ισχυουν ολες οι παραμετροι οτι οντως ειχε ακινητοποιηθει το πουλμαν)
παμε σε οσα μας αφορουν τωρα!!!!

3. Ειμαι ακριβής με το ρολόϊ μου έφθασε 21:00 η ομάδα με πουλμαν
4. Γνωστός Ιριδιώτης διαιτητής λοιπόν , οκ για να το λες σιγουρα θα έχεις δει όλους τους αγωνες που μας εχει σφυρίξει!!
5. Για τΙς ύβρεις δεν ειπα τίποτα .. εγω είπα για απειλιτικό στυλάκι ! του στυλ " Μην ανέβεις Πικερμι να μας παίξεις!"
6. Περι ενστασης δε ξέρω αν όντως ακουστηκε κατι
7. Συγνώμη και όλας που ο προπονητης μας ακολουθησε την υπόδειξη του διαιτητη να υπογράψει ! Σορρυ ε!? smiley.gif
EAST END
QUOTE(Koan @ Jan 24 2009, 01:40 ) *
Φίλε μου αυτό πρέπει να υπωθεί σε εν λόγο συζήτηση για τον κανονισμό . ΔΙΚΑΙΑ έκλεισε το φύλλο αγώνος ( ή έχω άδικο) προς μεγάλη λύπη και για την ομάδα μου που έμεινε χωρίς ματς και αντί αυτού έδωσε στον κόσμο που προσήλθε την ευκαιρια να παρακολουθήσει ένα οικογενειακό διπλό . Προς τιμήν όλων των παιδιών που κάθησαν με την όρεξη για το μπάσκετ να κάνουν αυτο το παιχνίδι .

Aν είδες γράφω οτι είναι σωστή η απόφαση....!!!τώρα για τον αν λυπηθήκατε δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά...!!!το πρόβλημα το έχει η ομάδα που δεν ήρθε στην σωστή ώρα και μόνο

QUOTE(Alexny @ Jan 24 2009, 02:32 ) *
sorry ρε φιλε, το 90-10 κ αυτα για τη διατησια τα λες????οχι γτ θα τρελαθουμε δλδ..
τεσπα, μετριο παιχνιδι απ την ομαδα μου,που ποτε το παιχνιδι δεν ηταν ποντο ποντο.3' πριν το τελος ειμαστε μπροστα με 9 κ καταφεραμε να το κανουμε ντερμπι με χαμενες βολες κ ολα τα σχετικα.πολυ μουρμουρα απο το Ν9 που πισω απ το διαιτητη εβριζε χριστους κ παναγιες. γενικα ομως καλα παιδια κ καλη ομαδα τα Μελισσια. σιγουρα η καλυτερη που εχουμε παιξει μεχρι τωρα..
Καλη συνεχεια..

εισαι μεγάλος ψεύτης φίλε!!!!
quintel7
ΦΙΛΕ EAST END ΝΑΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ....ΕΙΠΑ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΛΑΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΕΝ ΟΨΕΙ ΤΩΝ ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΟΥ ΕΠΟΝΤΑΙ...
Alexny
QUOTE(EAST END @ Jan 24 2009, 21:32 ) *
εισαι μεγάλος ψεύτης φίλε!!!!

αυτο δε το πολυκαταλαβα... τι ακριβως εννοεις??
Jabar
QUOTE(EAST END @ Jan 24 2009, 21:32 ) *
εισαι μεγάλος ψεύτης φίλε!!!!

Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================
Από τον κανονισμό του φόρουμ που παρακαλώ όλα τα νέα μέλη να διαβάσουν.Το είσαι ψεύτης,είναι και προσβλητικό και ολιγόλογο .Δεν προσφέρει έτσι ξεκάρφωτο τίποτα.+1 φάουλ.
Mitsaras7
QUOTE(quintel7 @ Jan 24 2009, 22:24 ) *
ΦΙΛΕ EAST END ΝΑΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ....ΕΙΠΑ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΛΑΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΕΝ ΟΨΕΙ ΤΩΝ ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΟΥ ΕΠΟΝΤΑΙ...

Αν εισασταν λιγοτερο ειρωνες κ περισσοτερο ρεαλιστες ισως νασασταν κ περισσοτερο συμπαθεις φιλε...Με συγχωρεις αλλα το υφος αυτο προσβαλει τα παιδια του Πικερμιου-που τοσα ομως τους εχω σουρει σε προηγουμενα ποστ-οσο κ τους υπολοιπους αντιπαλους σας...Δε μπορεις να λες οτι παιχνιδι με το Πικερμι θα ητανε μια καλη προπονηση για σας γιατι δε μπορεις να προδικασεις κανενα αποτελεσμα σε κανενα γηπεδο σε κανενα αθλημα στο κοσμο..Διορθωσε το συγκεκριμενο γιατι ειναι κριμα για την ομαδα σου κ για σενα προσωπικα-χωρις να σε γνωριζω,απλα συμβουλη δινω-...

QUOTE(katsman4 @ Jan 24 2009, 18:02 ) *
Εγώ παιδιά, νομίζω ότι σε αυτές τις κατηγορίες (να σας υπενθυμίσω ότι είμαστε στη δεύτερη χαμηλότερη) χρειαζόμαστε τα ματσάκια να γίνονται και όχι να κλείνει έτσι το φύλλο αγώνος. Βέβαια γι' αυτό υπάρχουν οι κανονισμοί, για να μην κάνει ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι. Τελοσπάντων και για τις δύο ομάδες είναι κακό να μην γίνεται το ματς!




Φίλε μου, δυστυχώς δεν είχαμε την ευκαιρία να τα πούμε στο ματς. Καλή η ομάδα σας, αλλά θα μου επιτρέψεις να πω ότι ο προπονητής σας δεν έκανε καλές κινήσεις! Για άλλη μια φορά η διαιτησία δεν ήταν καλή, κυρίως στα φάουλ. Νομίζω θα συμφωνήσεις. Καλή συνέχεια εύχομαι

Εγω αδερφε δε μπορω να πω για τον προπονητη μου κατι..Οποιος βλεπει τα ματς μπορει να κρινει ευκολα..Επαιζες?Ποιο νουμερο φοραγες??Η διαιτησια ηταν μετρια οπως παντα χωρις να επιρρεασει το αποτελεσμα για μενα,απλα μας εσπασαν λιγο τα νευρα γιατι εκαναν το ταμπλο χριστουγεννιατικο δεντρο..ημαρτον...
Koan
QUOTE(Mitsaras7 @ Jan 25 2009, 07:16 ) *
εκαναν το ταμπλο χριστουγεννιατικο δεντρο..ημαρτον...

καλο!!χχαχχα smiley.gif
3points!!!
ΠΕΡΙΣΣΑΡΑ ΟΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΛΥΚΕ ΜΠΡΑΒΟ 62-42
nikefalin
QUOTE(quintel7 @ Jan 24 2009, 22:24 ) *
ΦΙΛΕ EAST END ΝΑΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ....ΕΙΠΑ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΛΑΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΕΝ ΟΨΕΙ ΤΩΝ ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΟΥ ΕΠΟΝΤΑΙ...


Πρώτα δε γράφουμε με κεφαλαία, να είμαστε ευανάγνωστοι.
Μετά, οι καλές προπονήσεις νοούνται όταν μια ομάδα της Α1 παίξει φιλικό με μια ομάδα π.χ. της Γ Εθνικής Αύγουστο μήνα για ξεμούδιασμα.
Με το να ειρωνευομαστε τον αντίπαλο μας χάνουμε το λυριότερο συστατικό του παιχνιδιού, τον σεβασμό στο ίδιο το παιχνίδι.

Ναι, το Πικέρμι σύμφωνα με τον κανονισμό δεν μπόρεσε να παρατάξει 5αδα 15 λεπτά μετά την προκαθορισμένη ώρα έναρξης, και δεν μπόρεσε να κάνει κάτι ωστέ να πειστουν οι διαιτητές οτί υπήρχε εξαιρετική αντικειμενική δυσκολία στην πρόσβαση ή κάποιο έκτακτο φυσικό φαινόμενο ( το τι θα μπορούσε να κάνει η ομάδα δεν θα το πω εγώ, υποθέτω οτί το γνωρίζουν οι παράγοντες της) έτσι ώστε παντά κατά την κρίση των διαιτητών να παραταθεί ο χρόνος αναμονής πέραν του 15λέπτου που δίνει ο κανονισμός.

Αυτό όμως δε δίνει σε κανέναν το δικαίωμα να ειρωνεύεται τόσο άκομψα τον αντίπαλο. Δεν χρειαζόμαστε στο τόπικ τέτοιες κοντρίτσες, δίχως ουσία και δίχως καλή πλάκα.

dimmar
QUOTE(quintel7 @ Jan 24 2009, 22:24 ) *
ΦΙΛΕ EAST END ΝΑΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ....ΕΙΠΑ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΛΑΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΕΝ ΟΨΕΙ ΤΩΝ ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΟΥ ΕΠΟΝΤΑΙ...

Φιλε προπονηση καλο ειναι να κανεις με τους συμπαικτες σου σε οικογενειακο διπλο,με το πικερμι να εισαι σιγουρος απο εδω και περα κανεις δεν θα κανει προπονηση,ιδιως η ....ομαδα σου.!!!!!
Koan
QUOTE(dimmar @ Jan 25 2009, 17:09 ) *
Φιλε προπονηση καλο ειναι να κανεις με τους συμπαικτες σου σε οικογενειακο διπλο,με το πικερμι να εισαι σιγουρος απο εδω και περα κανεις δεν θα κανει προπονηση,ιδιως η ....ομαδα σου.!!!!!

για το σμακ νταουν αναφερεσε εσυ ετσι?
dimmar
QUOTE(Koan @ Jan 24 2009, 20:34 ) *
χαχα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

λοιπόν! 1. 4 παιδιά όντως κανανε προθερμανση !
2. Στη γραματεία φωνάζατε ότι κόλλησε σε συγκεκριμένο σημείο το πούλμαν το οποίο στην χειρότερη να είναι 1000 μετρα απο το γήπεδο (οπως είπε και η ίδια η γραματεία εκεινη την ώρα) το οποίο όλες οι ομάδες (με gps ή χωρίς ) έχουνε βρεί. Οπότε για 20 λεπτά (που ηταν η καθυστερηση απο την ωρα εναρξης ) και αλλα τοσα τα οποια υπήρχανε σιγουρα θα μπορουσαν να ρθουνε με τα ποδια (αν ισχυουν ολες οι παραμετροι οτι οντως ειχε ακινητοποιηθει το πουλμαν)
παμε σε οσα μας αφορουν τωρα!!!!

3. Ειμαι ακριβής με το ρολόϊ μου έφθασε 21:00 η ομάδα με πουλμαν
4. Γνωστός Ιριδιώτης διαιτητής λοιπόν , οκ για να το λες σιγουρα θα έχεις δει όλους τους αγωνες που μας εχει σφυρίξει!!
5. Για τΙς ύβρεις δεν ειπα τίποτα .. εγω είπα για απειλιτικό στυλάκι ! του στυλ " Μην ανέβεις Πικερμι να μας παίξεις!"
6. Περι ενστασης δε ξέρω αν όντως ακουστηκε κατι
7. Συγνώμη και όλας που ο προπονητης μας ακολουθησε την υπόδειξη του διαιτητη να υπογράψει ! Σορρυ ε!? smiley.gif

Ρε koan αφου τα εχεις ακουσει και δει ολα οσα εγιναν μεσα και εξω απο το γηπεδο για πες μας λοιπον πως ακουσες να απειλει καποιος τον διαιτητη να μην ανεβει πικερμι και δεν ακουσες στο καπακι τον διαιτητη να απειλει το πικερμι οτι αν κανει ενσταση δεν θα ξαναπαιξουμε;
2.η ομαδα εφτασε 20.58 και 20.55 ο διαιτητης εφυγε σφαιρα απο το γηπεδο.(εγω δεν ειπα ποτε οτι δεν ενειργησε νομιμα αλλα οτι μπορουσε να κατσει ακομα 5 λεπτα εστω και εκτος κανονισμου!!)
3.οσο αφορα το κολλημα και το ατυχημα που εγκλωβισε το πουλμαν μην το αμφισβητεις αφου δεν ησουν παρων γιατι υπαρχει ηδη χαρτι απο την αστυνομια που βεβαιωνει το συμβαν,αλλωστε δεν νομιζω οτι ηρθαν τα παιδια για πλακα στην πετρουπολη,απλα ηρθαν για να παιξουν.
4.Και το πιο σημαντικο ειναι αφου ειμαι σιγουρος οτι το ειδες,20.48 απο τον παγκο του πικερμιου εφυγε καποιος για τα αποδυτηρια αφου βρηκε μια εμφανιση(εστω και αν ειχε αλλο χρωμα σορτσακι,κοκκινο.)και 20.50 βγηκε στο παρκε και ειμασταν 5 για να ξεκινησει ο αγωνας νομιμα αφου διαθετει δελτιο εν ενεργεια ο διαιτητης εκλεινε το φυλλο αγωνα ΑΜΕΣΑ.
ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ,ΟΚ;0
nikefalin
QUOTE(Koan @ Jan 25 2009, 17:34 ) *
για το σμακ νταουν αναφερεσε εσυ ετσι?


ειπαμε τερμα !
Koan
QUOTE(dimmar @ Jan 25 2009, 17:35 ) *
ι 20.50 βγηκε στο παρκε και ειμασταν 5 για να ξεκινησει ο αγωνας νομιμα αφου διαθετει δελτιο εν ενεργεια ο διαιτητης εκλεινε το φυλλο αγωνα ΑΜΕΣΑ. ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ,ΟΚ;0

ωφειλω να πω οτι σε αυτό έχεις δίκιο , δε ξέρω και περιμένω να το πεις εσυ (θα ζητησω να το τσεκαρω και απο το φύλλο αγώνος ) αν ο εν λόγο κύριος που πηγε να αλλάξει είχε δηλωθεί αρχικά ως βοηθός προπονητή γιατι τότε ορθά μηδενιστηκατε . Αν όχι τότε είναι μια αδικια απέναντι στην ομάδα σας σίγουρα.

QUOTE(dimmar @ Jan 25 2009, 17:35 ) *
2.η ομαδα εφτασε 20.58 και 20.55 ο διαιτητης εφυγε σφαιρα απο το γηπεδο.(εγω δεν ειπα ποτε οτι δεν ενειργησε νομιμα αλλα οτι μπορουσε να κατσει ακομα 5 λεπτα εστω και εκτος κανονισμου!!)

3.οσο αφορα το κολλημα και το ατυχημα που εγκλωβισε το πουλμαν μην το αμφισβητεις αφου δεν ησουν παρων γιατι υπαρχει ηδη χαρτι απο την αστυνομια που βεβαιωνει το συμβαν,αλλωστε δεν νομιζω οτι ηρθαν τα παιδια για πλακα στην πετρουπολη,απλα ηρθαν για να παιξουν.

για το 1. ειπα οτι ακουσα!

2. σε αυτο ο καθενας εχει διαφορετική άποψη , εγώ δεν ειμαι υπερ της καταπατισης του κανονισμού είμαι υπέρ όμως στο να τροποποιθει αναλογα με τις ανάγκες που υπάρχουν σε κάθε κατηγορία. Ωστοσο να μη γίνουμε ξέφραγκο αμπέλι και απο ωρα εναρξης 8κ30 αρχιζουμε 9κ30 (δε το λεω για το συγκεκριμενο ματς εννοειται ) . Οπότε μια καινούρια πρόταση για την ΕΣΚΑ λοιπόν

3. Αν υπάρχει χαρτί... αλλά από το σημείο που ανέφερες στο γήπεδο 2 χλμ δεν είναι σε 40 λεπτά που γινόταν ολο το σκηνικό θα είχανε φτάσει..
nikefalin
QUOTE(Koan @ Jan 25 2009, 17:53 ) *
ωφειλω να πω οτι σε αυτό έχεις δίκιο , δε ξέρω και περιμένω να το πεις εσυ (θα ζητησω να το τσεκαρω και απο το φύλλο αγώνος ) αν ο εν λόγο κύριος που πηγε να αλλάξει είχε δηλωθεί αρχικά ως βοηθός προπονητή γιατι τότε ορθά μηδενιστηκατε . Αν όχι τότε είναι μια αδικια απέναντι στην ομάδα σας σίγουρα.


για το 1. ειπα οτι ακουσα!

2. σε αυτο ο καθενας εχει διαφορετική άποψη , εγώ δεν ειμαι υπερ της καταπατισης του κανονισμού είμαι υπέρ όμως στο να τροποποιθει αναλογα με τις ανάγκες που υπάρχουν σε κάθε κατηγορία. Ωστοσο να μη γίνουμε ξέφραγκο αμπέλι και απο ωρα εναρξης 8κ30 αρχιζουμε 9κ30 (δε το λεω για το συγκεκριμενο ματς εννοειται ) . Οπότε μια καινούρια πρόταση για την ΕΣΚΑ λοιπόν

3. Αν υπάρχει χαρτί... αλλά από το σημείο που ανέφερες στο γήπεδο 2 χλμ δεν είναι σε 40 λεπτά που γινόταν ολο το σκηνικό θα είχανε φτάσει..



ρε σεις μια προειδοποίηση δε φτάνει ? πρέπει να πέσει η λεπίδα ?

στείλτε pm , έλεος!
Koan
QUOTE(nikefalin @ Jan 25 2009, 17:56 ) *
ρε σεις μια προειδοποίηση δε φτάνει ? πρέπει να πέσει η λεπίδα ?

στείλτε pm , έλεος!

συγνώμη δηλαδή η αναφορά στα τεκτενώμενα; του αγώνα της κατηγορίας απαγορεύεται?? αν είναι έτσι διαγράψτε τα ποστ μου και ζητώ συγνώμη
tas13
Περισσος - Κηφισια 62 - 42 smiley.gif

Καλησπερα και απο εμενα παιδες..
Πολυ καλη νικη για την ομαδα μου,ομως πολυ πιο δυσκολη απο οτι δειχνει το τελικο σκορ..Καναμε ενα πολυ καλο πρωτο δεκαλεπτο,οπου ξεφυγαμε μεχρι και 13ποντους..Στο δευτερο ομως μας επιασε μια τρικυμια θα ελεγα,χωρις καθαρο μυαλο,πολλα νευρα και κακες επιλογες και δωσαμε την ευκαιρια στη Κηφισια να μας πλησιασει στους τεσσερις..Στο τριτο ισοροπισαμε αρκετα το παιχνιδι και δε κινδυναψεμε σοβαρα πιστευω,αν και το σκορ δε ξεφυγε καθολου..Στο τεταρτο δεκαλεπτο ειμασταν παρα πολυ καλοι,ελενξαμε το ρυθμο,πιεσαμε στην αμυνα,πηραμε ριμπαουντ,τρεξαμε και γενικα τα καναμε ολα σωστα με αποτελεσμα να ξεφυγουμε και να φτασουμε σε αυτη η διαφορα..Σε αυτο συνεβαλε και η μεγαλη αστοχια που ειχαν οι παιχτες της Κηφισιας στα τριποντα (απο τι μου ειπε ο Λυκος 2/25τριποντα!!! αν δε κανω λαθος),οποτε αν ηταν πιο ευστοχοι θα μιλαγαμε αλλιως τωρα..Πολυ καλο παιχνιδι παντως,με ωραια ατμοσφαιρα και πολυ κοσμο που το χαρηκε πιστευω..
Οσο για εμας,ξαφνικα χωρις να εχουμε συγκεκριμενο στοχο απο την αρχη και ας λενε μερικοι οτι εχουμε την ανοδο και το λεω γιατι εχουν δει πολλα τα ματακια μου και κυριως με το Περισσο,βρεθηκαμε πρωτοι (σε ισοβαθμια βεβαια) και ελπιζω να μη ζαλιστουνε μερικοι και να συνεχισουμε τη καλη δουλεια που κανουμε γιατι εχει πολυ δρομο ακομα..Και αυτες οι κατηγοριες κρυβουν πολλες παγιδες..

Υ.Γ 1 Καλη εντυπωση μου εκανε και η Κηφισια..Νεανικη πολυ,γερα παιδια,με ορεξη αλλα πιστευω πολυ απειρη και αυτο ισως εχει στοιχισει σε καποια παιχνιδια και ισως στοιχισει και γενικα φετος..Ο Λυκος παντως ειχε ηγετικο στυλ και πολυ καλος σε ολο το παιχνιδι.. 77.gif Χαρηκα πολυ που σε γνωρισα και απο κοντα φιλε..Και sorry για το μπουφε και τα ποτα που σου ειχα υποσχεθει..
Υ.Γ 2 Μια παρεμβαση για το παιχνιδι της Ιρις..Σωστα εκλεισε το φυλλο αγωνα,αν και καποιες φορες αναλογα και τις συνθηκες υπαρχει ελαστικοτητα αρκει να υπαρχει θεληση απο διαιτητες και αντιπαλη ομαδα..Ειναι κριμα τα παιχνιδια να περνονται στα χαρτια και να καταδικαζεις ετσι μια ομαδα..Δικιο υπαρχει παντως και απο τις δυο πλευρες πιστευω..Κανω μεγαλη εκκληση στην ΕΣΚΑ να εξετασει τη περιπτωση αυτη και να ξαναγινει το παιχνιδι..Οχι για μενα ουτε για αυτους..Για τη φουκαριαρα τη μανα τους.. 69.gif

Να ειστε ολοι καλα και καλη συνεχεια... icon_wave.gif icon_wave.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(3points!!! @ Jan 25 2009, 18:36 ) *
ΠΕΡΙΣΣΑΡΑ ΟΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΛΥΚΕ ΜΠΡΑΒΟ 62-42

Μπραβο γιατι??
Επειδη εφαγα 20 ποντους στο κεφαλι??? smiley.gif

QUOTE(tas13 @ Jan 25 2009, 20:45 ) *
Περισσος - Κηφισια 62 - 42 smiley.gif
Υ.Γ 1 Καλη εντυπωση μου εκανε και η Κηφισια..Νεανικη πολυ,γερα παιδια,με ορεξη αλλα πιστευω πολυ απειρη και αυτο ισως εχει στοιχισει σε καποια παιχνιδια και ισως στοιχισει και γενικα φετος..Ο Λυκος παντως ειχε ηγετικο στυλ και πολυ καλος σε ολο το παιχνιδι.. 77.gif Χαρηκα πολυ που σε γνωρισα και απο κοντα φιλε..Και sorry για το μπουφε και τα ποτα που σου ειχα υποσχεθει..

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.
Χαρηκα κι εγω πολυ που τα ειπαμε και δεν πειραζει που την βγαλαμε ξεροσφυρι. smiley.gif

Καλα να ειμαστε και θα τα ξαναπουμε απο κοντα στον β΄γυρο.
LA BOMBITA
Καλησπερα και απο εμενα παιδια!
Super ντερμπυ εγινε με την ΤΟΥΦΑ.Πολυ δυνατο παιχνιδι με αποβολες τεχνικες ποινες και πολυ καλο μπασκετ κατα διαστηματα με παρα πολυ ωραιες φασεις.Το ματσακι εκαιγε απο την αρχη με μας-Παλληνη-να προσπαθουμε για ενα ακομα ματς να κανουμε κατι καλο και απο την αλλη την ΤΟΥΦΑ να μην εχει περιθωρεια για περεταιρω απωλειες επειτα απο την ηττα της απο το πικερμι.Ετσι το παιχνιδι πηγαινε ποντο-ποντο με το προβαδισμα να αλλαζει χερια αρκετες φορες.Παρα τις απωλειες 4 βασικοτατων παιχτων μας καταφεραμε να παρουσιασουμε ενα ανταγωνιστικο συνολο μεχρι το 37 του ματς.Καπου εκει η ΤΟΥΦΑ που ειχε πιο πολλες εναλλακτικες επιλογες απο τον παγκο και σιγουρα πιο εμπειρα παιδια απο τα δικα μας πιεσε πολυ καλα την μπαλα ευστοχισε σε κρισιμα σουτ και πηρε ενα παιχνιδι(71-80 αν θυμαμαι καλα)στο οποιο θεωρω οτι μπορουσαμε να ζητησουμε κατι παραπανω....Κραταμε την πολυ καλη μας εμφανιση για 2 ημιχρονα αυτη τη φορα κραταμε το γεγονος οτι αντεξαμε στο δυνατο παιχνιδι της ΤΟΥΦΑΣ(αυτο ηταν σποντιτσα για τον τριποντερ biggrin.gif)και συγκεντωνομαστε στην προετοιμασια μας για το κρισιμοτατο παιχνιδι για μας με τον ΠΑΟ Δαφνης την ερχομενη παρασκευη.
Καλη συνεχεια σε ολους χωρις τραυματισμους .
Koan
με αφορμη το υποννοουμενο που εγραψε για το προσωπο μου ο dimmar (οτι εψαχνα που θα υπογραψω για να κλεισει το Φ.Α.)θα ηθελα να σας ενημερωσω για τα εξης:οταν κατα τις 8 παρα αρχισαν να μαζευοντε καποια παιδια απο την ομαδα σας ειχα ολιγολεπτη εγκαρδια συνομιλια με εναν συμπαικτη σου που επαιζε περισυ στο χαλανδρι.αυτον που ηρθε κατευθειαν απο την δουλεια με το κουστουμι.αυτος ο συμπαικτης σου λοιπον οταν αρχισαμε το ζεσταμα μου ζητησε μπαλλα για να κανετε και εσεις μεχρι να ερθει η υπολοιπη ομαδα.εγω ευχαριστως του εδωσα για να ξεκινησετε κανονικα το ζεσταμα σας.παροτι ο προπονητης σας εδωσε τα δελτια στην γραμματεια στις 8:45(για να κερδισει χρονο και καλα εκανε) και θα μπορουσα να πω στους διαιτητες να μην σας αφησουν να κανετε προθερμανση με βαση τον νομο εγω ΔΕΝ ειπα απολυτως τιποτα σε κανεναν!οταν λοιπον στις 8:55 με φωναξαν να υπογραψω το Φ.Α. αυτο ειχε ηδη κλεισει και εγραφε οτι η ομαδα του πικερμιου ΔΕΝ ΠΡΟΣΗΛΘΕ!τοτε εγω ειπα ΤΙνα υπογραψω ρε παιδια και οχι ΠΟΥ(πιστεψε με μετα απο 15 χρονια σαν προπονητης ξερω που υπογραφω σε ενα Φ.Α.)και οταν τοτε ενας συμπαικτης σου μελαχροινος με παρακαλεσε να πω στους διαιτητες να περιμενουν 5 λεπτα ακομα εγω του ειπα περιμενω και 10 αρκει να γινει το παιχνιδι,και τα λεγομενα μου τα επικαλεστηκε στους διαιτητες αλλα το φυλλο ειχε ηδη κλεισει!εγω και η ομαδα μου εχουμε μαθει να αγωνιζομαστε μεσα στο γηπεδο και να προσπαθουμε να νικησουμε τον εκαστοτε αντιπαλο μεσα σε αυτο και οχι στα χαρτια.και αν ρωτησεις να μαθεις το ηθος και η αξιοπρεπεια μου δεν μου επιτρεπει να κανω τετοιες ενεργειεςωστε να κερδισω χωρις να αγωνιστω!καλο θα ειναι λοιπον να προσεχουμε τι λεμε ΑΝΩΝΥΜΑ για καποιους που αγαπουν και υπηρετουν το αθλημα και να μην σπιλωνουν ονοματα και ομαδες που δεν εχουν δωσει κανενα δικαιωμα τετοιο στο παρελθον!ΣΥΓΝΩΜΗ απο ολους σας για τον μεγαλο χωρο που επιασε το ποσταρισμα μου.ειναι η πρωτη φορα και η τελευταια ,ελπιζω, που γραφω.Υ.Γ.θα παρακαλουσα οποιοι απο την ομαδα μου γραφουν να σταματησουν τις αντεγκλησεις μετα παιδια του πικερμιου ποσο μαλλον σχολια του τυπου καλων προπονησεων κτλπ!!!!!.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΓΙΑΝΝΗΣ-προπονητης ΙΡΙΔΑΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.
jhantzop
QUOTE(Koan @ Jan 25 2009, 17:53 ) *
ωφειλω να πω οτι σε αυτό έχεις δίκιο , δε ξέρω και περιμένω να το πεις εσυ (θα ζητησω να το τσεκαρω και απο το φύλλο αγώνος ) αν ο εν λόγο κύριος που πηγε να αλλάξει είχε δηλωθεί αρχικά ως βοηθός προπονητή γιατι τότε ορθά μηδενιστηκατε . Αν όχι τότε είναι μια αδικια απέναντι στην ομάδα σας σίγουρα.


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό είναι τόσο δύσκολο ώστε να γνωρίζετε αν είναι αλήθεια ή όχι. Εκείνη τη στιγμή που έγινε δεν το τσεκάραν οι διαιτητές;

Είχαμε παίξει κύπελλο με την Ίριδα και το γήπεδο το βρήκαμε και εμείς αρκετά δύσκολα! Είχαμε φτάσει 8:15 με ώρα έναρξης 8:30. Συμβουλή προς όλες τις ομάδες λοιπόν να φεύγουν μισή ώρα πιο νωρίς για το γήπεδο της Ίριδας. smile.gif

Έχω μια απορία, τελικά Koan είσαι ο προπονητής της Ίριδας όπως υπέγραψες στο τελευταίο post σου ή όχι όπως φαίνεται από παλαιότερο post σου λέγοντας:

QUOTE(Koan @ Jan 24 2009, 20:34 ) *
7. Συγνώμη και όλας που ο προπονητης μας ακολουθησε την υπόδειξη του διαιτητη να υπογράψει ! Σορρυ ε!?


Η δική μου άποψη, μετά από 24 χρόνια στα γήπεδα, είναι ότι οι διαιτητές θα μπορούσαν να περιμένουν λίγο ακόμα, μιας που υπήρχε ενημέρωση για την ώρα άφιξης αλλά και τα δελτία είχα ήδη κατατεθεί στη γραμματεία, και να μην έκλεινε το φύλλο αγώνα. Ο λόγος που το έκανε μου θα πρέπει να μας είναι παντελώς αδιάφορος, δηλαδή αν ήταν της περιοχής ή όχι. Σημασία έχει το αποτέλεσμα. Δεν είναι απαραίτητο να ακολουθούμε σε όλα το γράμμα του νόμου.

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες με περισσότερη αυτοσυγκράτηση!

blove.gif
nairepao
ειναι συνηθες παντως το φαινομενο οι διαιτητες να βιαζονται να πανε για ποτακι...
Alexny
QUOTE(nairepao @ Jan 26 2009, 13:16 ) *
ειναι συνηθες παντως το φαινομενο οι διαιτητες να βιαζονται να πανε για ποτακι...

σωστος...
Koan
QUOTE(jhantzop @ Jan 26 2009, 10:24 ) *
Έχω μια απορία, τελικά Koan είσαι ο προπονητής της Ίριδας όπως υπέγραψες στο τελευταίο post σου ή όχι όπως φαίνεται από παλαιότερο post σου λέγοντας:

Σωστή ερώτηση για κάποιους φίλους που μεράνε τα nickname μου τωρα μπορούν να με λένε και κάργιαννη!... Για τους απλούς λογικούς επισης φίλους αλλα και συμφορουμιτες όχι δεν είμαι ο κοουτς της Ιριδας απλά μετέφερα το μύνημα αυτό γιατί ο ιδιος δεν εχει τη δυνατοτητα να το κάνει . Νομίζω ότι το μήνυμά του έβαλε όλα τα πράγματα στη θέση τους και πλέον το θέμα τελείωσε...

QUOTE(jhantzop @ Jan 26 2009, 10:24 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό είναι τόσο δύσκολο ώστε να γνωρίζετε αν είναι αλήθεια ή όχι. Εκείνη τη στιγμή που έγινε δεν το τσεκάραν οι διαιτητές;

Είχαμε παίξει κύπελλο με την Ίριδα και το γήπεδο το βρήκαμε και εμείς αρκετά δύσκολα! Είχαμε φτάσει 8:15 με ώρα έναρξης 8:30. Συμβουλή προς όλες τις ομάδες λοιπόν να φεύγουν μισή ώρα πιο νωρίς για το γήπεδο της Ίριδας. smile.gif


blove.gif

1. Είναι δύσκολο επειδή δε ξέρω ο ίδιος τελικά τι είχε γραφεί στο φύλλο αγώνος (αφου οπως προανέφερα δεν ειμαι ο προπονητης)

2. Νομίζω πως όντως όταν κάποιος έρχετε πρώτη φορά καλό είναι να ξεκινήσει πιο νωρις!
zig14
QUOTE(nikefalin @ Jan 25 2009, 16:44 ) *
Ναι, το Πικέρμι σύμφωνα με τον κανονισμό δεν μπόρεσε να παρατάξει 5αδα 15 λεπτά μετά την προκαθορισμένη ώρα έναρξης, και δεν μπόρεσε να κάνει κάτι ωστέ να πειστουν οι διαιτητές οτί υπήρχε εξαιρετική αντικειμενική δυσκολία στην πρόσβαση ή κάποιο έκτακτο φυσικό φαινόμενο ( το τι θα μπορούσε να κάνει η ομάδα δεν θα το πω εγώ, υποθέτω οτί το γνωρίζουν οι παράγοντες της) έτσι ώστε παντά κατά την κρίση των διαιτητών να παραταθεί ο χρόνος αναμονής πέραν του 15λέπτου που δίνει ο κανονισμός.


Η ομαδα του Πικερμιου αν θελει να αποδειξει οτι ειχε γινει ατυχημα στον δρομο το οποιο εμποδισε την πσοσελευση της στο γηπεδο μπορει να παρει βεβαιωση απο την τροχαια κ να την καταθεσει στην ΕΣΚΑ, ετσι ο αγωνας θα ξαναοριστει.
EAST END
QUOTE(zig14 @ Jan 26 2009, 15:59 ) *
Η ομαδα του Πικερμιου αν θελει να αποδειξει οτι ειχε γινει ατυχημα στον δρομο το οποιο εμποδισε την πσοσελευση της στο γηπεδο μπορει να παρει βεβαιωση απο την τροχαια κ να την καταθεσει στην ΕΣΚΑ, ετσι ο αγωνας θα ξαναοριστει.


Τελικά είναι κρίμα σε κατηγορία σαν την Γ ΕΣΚΑ να πρέπει να συζητάμε τέτοια θέματα και όχι κάτι σαφώς πιο αγωνιστικό.Π.χ νέα ταλέντα,νέες ιδέες για την καλύτερη ανάπτυξη του αθλήματος και τέτοια.Ακόμα και για προβλήματα που έχουν ομάδες και τι μπορούμε να κάνουμε για να αποφύγουμε σωματία που δεν προσφέρουν τίποτε στο χώρο.

Βάζω λοιπόν μία πρόταση:

Μετά και την τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου προτείνω να πούμε :

1-Καλύτερα γήπεδα στην κατηγορία
2-Γήπεδα με καλή ατμόσφαιρα (φίλαθλοι)
3-Καλύτεροι παίκτες ανά θέση
4-Καλύτερη 5άδα
5-Καλύτεροι προπονητές(ανάλογα την συμπεριφορά τους κ την βοήθεια που δίνουν σε νέα παιδιά)

και ότι άλλο νομίζετε οτι είναι καλό να γραφτεί σε ένα forum που αφορά το basket και όχι μόνο την κριτική των αποτελεσμάτων και των διαιτητών.
Αν πιστεύετε οτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο νομίζω οτι θα είναι πολύ καλό...
jhantzop
QUOTE(EAST END @ Jan 26 2009, 17:41 ) *
Τελικά είναι κρίμα σε κατηγορία σαν την Γ ΕΣΚΑ να πρέπει να συζητάμε τέτοια θέματα και όχι κάτι σαφώς πιο αγωνιστικό.Π.χ νέα ταλέντα,νέες ιδέες για την καλύτερη ανάπτυξη του αθλήματος και τέτοια.Ακόμα και για προβλήματα που έχουν ομάδες και τι μπορούμε να κάνουμε για να αποφύγουμε σωματία που δεν προσφέρουν τίποτε στο χώρο.

Βάζω λοιπόν μία πρόταση:

Μετά και την τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου προτείνω να πούμε :

1-Καλύτερα γήπεδα στην κατηγορία
2-Γήπεδα με καλή ατμόσφαιρα (φίλαθλοι)
3-Καλύτεροι παίκτες ανά θέση
4-Καλύτερη 5άδα
5-Καλύτεροι προπονητές(ανάλογα την συμπεριφορά τους κ την βοήθεια που δίνουν σε νέα παιδιά)

και ότι άλλο νομίζετε οτι είναι καλό να γραφτεί σε ένα forum που αφορά το basket και όχι μόνο την κριτική των αποτελεσμάτων και των διαιτητών.
Αν πιστεύετε οτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο νομίζω οτι θα είναι πολύ καλό...


+1



KG #15
τα αποτελεσματα του στοιχηματος θα τα πουμε???γιατι ψυχανεμιζομαι μια ομαδικη προσπαθεια να αποσιωποιηθει το μεγαλο ταμειο που θα παω απο ολα τα μελη του forum...Δε τα λετε ,δε τα γραφετε,κι οσα δε γραφετε με αναγκαζετε να τα λεω εγω μονος μου...
dimmar
QUOTE(Koan @ Jan 26 2009, 09:51 ) *
με αφορμη το υποννοουμενο που εγραψε για το προσωπο μου ο dimmar (οτι εψαχνα που θα υπογραψω για να κλεισει το Φ.Α.)θα ηθελα να σας ενημερωσω για τα εξης:οταν κατα τις 8 παρα αρχισαν να μαζευοντε καποια παιδια απο την ομαδα σας ειχα ολιγολεπτη εγκαρδια συνομιλια με εναν συμπαικτη σου που επαιζε περισυ στο χαλανδρι.αυτον που ηρθε κατευθειαν απο την δουλεια με το κουστουμι.αυτος ο συμπαικτης σου λοιπον οταν αρχισαμε το ζεσταμα μου ζητησε μπαλλα για να κανετε και εσεις μεχρι να ερθει η υπολοιπη ομαδα.εγω ευχαριστως του εδωσα για να ξεκινησετε κανονικα το ζεσταμα σας.παροτι ο προπονητης σας εδωσε τα δελτια στην γραμματεια στις 8:45(για να κερδισει χρονο και καλα εκανε) και θα μπορουσα να πω στους διαιτητες να μην σας αφησουν να κανετε προθερμανση με βαση τον νομο εγω ΔΕΝ ειπα απολυτως τιποτα σε κανεναν!οταν λοιπον στις 8:55 με φωναξαν να υπογραψω το Φ.Α. αυτο ειχε ηδη κλεισει και εγραφε οτι η ομαδα του πικερμιου ΔΕΝ ΠΡΟΣΗΛΘΕ!τοτε εγω ειπα ΤΙνα υπογραψω ρε παιδια και οχι ΠΟΥ(πιστεψε με μετα απο 15 χρονια σαν προπονητης ξερω που υπογραφω σε ενα Φ.Α.)και οταν τοτε ενας συμπαικτης σου μελαχροινος με παρακαλεσε να πω στους διαιτητες να περιμενουν 5 λεπτα ακομα εγω του ειπα περιμενω και 10 αρκει να γινει το παιχνιδι,και τα λεγομενα μου τα επικαλεστηκε στους διαιτητες αλλα το φυλλο ειχε ηδη κλεισει!εγω και η ομαδα μου εχουμε μαθει να αγωνιζομαστε μεσα στο γηπεδο και να προσπαθουμε να νικησουμε τον εκαστοτε αντιπαλο μεσα σε αυτο και οχι στα χαρτια.και αν ρωτησεις να μαθεις το ηθος και η αξιοπρεπεια μου δεν μου επιτρεπει να κανω τετοιες ενεργειεςωστε να κερδισω χωρις να αγωνιστω!καλο θα ειναι λοιπον να προσεχουμε τι λεμε ΑΝΩΝΥΜΑ για καποιους που αγαπουν και υπηρετουν το αθλημα και να μην σπιλωνουν ονοματα και ομαδες που δεν εχουν δωσει κανενα δικαιωμα τετοιο στο παρελθον!ΣΥΓΝΩΜΗ απο ολους σας για τον μεγαλο χωρο που επιασε το ποσταρισμα μου.ειναι η πρωτη φορα και η τελευταια ,ελπιζω, που γραφω.Υ.Γ.θα παρακαλουσα οποιοι απο την ομαδα μου γραφουν να σταματησουν τις αντεγκλησεις μετα παιδια του πικερμιου ποσο μαλλον σχολια του τυπου καλων προπονησεων κτλπ!!!!!.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΓΙΑΝΝΗΣ-προπονητης ΙΡΙΔΑΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.

Κυριε ΚΑΡΓΙΑΝΝΗ εγω δεν ηθελα να θιξω ουτε το ηθος σου ουτε την αξιοπρεπεια σου αλλωστε δεν σε ξερω απλα επειδη εγινε οτι εγινε με τον απιθανο τον διαιτητη και ειχαμε πολλα νευρα,καποιος μου ειπε κατι για σενα που ισως να μην ειναι αληθεια.Επειδη ομως δεν ημουν μπροστα οφειλω να ζητησω ΣΥΓΝΩΜΗ που σε εμπλεξα σε αυτη την ιστορια,ελπιζω αν επαναληφθει ο αγωνας να δωσουμε ενα καλο φιλικο.
tas13
QUOTE(EAST END @ Jan 26 2009, 17:41 ) *
Τελικά είναι κρίμα σε κατηγορία σαν την Γ ΕΣΚΑ να πρέπει να συζητάμε τέτοια θέματα και όχι κάτι σαφώς πιο αγωνιστικό.Π.χ νέα ταλέντα,νέες ιδέες για την καλύτερη ανάπτυξη του αθλήματος και τέτοια.Ακόμα και για προβλήματα που έχουν ομάδες και τι μπορούμε να κάνουμε για να αποφύγουμε σωματία που δεν προσφέρουν τίποτε στο χώρο.

Βάζω λοιπόν μία πρόταση:

Μετά και την τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου προτείνω να πούμε :

1-Καλύτερα γήπεδα στην κατηγορία
2-Γήπεδα με καλή ατμόσφαιρα (φίλαθλοι)
3-Καλύτεροι παίκτες ανά θέση
4-Καλύτερη 5άδα
5-Καλύτεροι προπονητές(ανάλογα την συμπεριφορά τους κ την βοήθεια που δίνουν σε νέα παιδιά)

και ότι άλλο νομίζετε οτι είναι καλό να γραφτεί σε ένα forum που αφορά το basket και όχι μόνο την κριτική των αποτελεσμάτων και των διαιτητών.
Αν πιστεύετε οτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο νομίζω οτι θα είναι πολύ καλό...


Συμφωνω απολυτα φιλαρακο..Και να σου πω την αληθεια κατι τετοιο σκεφτομουν να προτεινω και εγω αλλα με προλαβες..
nikefalin
QUOTE(tas13 @ Jan 26 2009, 19:17 ) *
Συμφωνω απολυτα φιλαρακο..Και να σου πω την αληθεια κατι τετοιο σκεφτομουν να προτεινω και εγω αλλα με προλαβες..


ωραία ιδέα, επίσης με αφορμη το θέμα του Πικερμιου και μιας και πολλά παλικάρια με έχουν ρωτήσει για το που βρίσκονται τα γήπεδα , θα φτιάξουμε ένα τόπικ με φωτογραφία-χάρτη για κάθε γήπεδο (και λίγες πληροφορίες πρόσβασης, τηλ. κλπ)


EAST END

ωπα ρε φίλε...λίγο υπερβολικό σε βρίσκω.Σιγά το γνωστό γήπεδο της Πετρούπολης!!Έλεος πια με τισ υπερβολές...σιγά μην είναι πιο γνωστό και απο το ΟΑΚΑ!!!

QUOTE(nikefalin @ Jan 26 2009, 20:29 ) *
ωραία ιδέα, επίσης με αφορμη το θέμα του Πικερμιου και μιας και πολλά παλικάρια με έχουν ρωτήσει για το που βρίσκονται τα γήπεδα , θα φτιάξουμε ένα τόπικ με φωτογραφία-χάρτη για κάθε γήπεδο (και λίγες πληροφορίες πρόσβασης, τηλ. κλπ)

Χαίρομαι που το βλέπετε θετικά.σωστή ιδέα για τα γήπεδα...!!!Μπορούμε επίσης να γράψουμε και τα χρώματα των ομάδων ώστε να ξέρουνε τί εμφάνιση θα φοράνε..
nairepao
QUOTE(nikefalin @ Jan 26 2009, 20:29 ) *
ωραία ιδέα, επίσης με αφορμη το θέμα του Πικερμιου και μιας και πολλά παλικάρια με έχουν ρωτήσει για το που βρίσκονται τα γήπεδα , θα φτιάξουμε ένα τόπικ με φωτογραφία-χάρτη για κάθε γήπεδο (και λίγες πληροφορίες πρόσβασης, τηλ. κλπ)



QUOTE(EAST END @ Jan 26 2009, 22:02 ) *
ωπα ρε φίλε...λίγο υπερβολικό σε βρίσκω.Σιγά το γνωστό γήπεδο της Πετρούπολης!!Έλεος πια με τισ υπερβολές...σιγά μην είναι πιο γνωστό και απο το ΟΑΚΑ!!!


Χαίρομαι που το βλέπετε θετικά.σωστή ιδέα για τα γήπεδα...!!!Μπορούμε επίσης να γράψουμε και τα χρώματα των ομάδων ώστε να ξέρουνε τί εμφάνιση θα φοράνε..

εμεις εχουμε τον Λυκο, τι να καθομαστε τωρα να γραφουμε...
triponter
καλησπερα παιδια..ιδου τα αποτελεσματα..οπως ειπαμε ευκολη αγωνιστικη, εκτος απο το ματσακι μας, που υπηρχε ποικιλια αποψεων ..θυμιζω :

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 103-78
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 72-81
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 70-57
ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 64-60
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 62-42
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 65-61
ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 20-0

και εχουμε :

team 10 = 6/7
dimmar=5/7
junior= 5/7
kg#15= 7/7
east end = 6/7
koan = 7/7
hidalgo = 6/7
jhantzop = 6/7
nikefalin = 6/7
katsman = 5/7
quintel7 = 6/7
tas13 = 6/7
kojito = 6/7
triponter = 6/7
dragan#12 = 6/7
themis7 = 6/7
lykos= 6/7
...................................................
and the winner is with 7/7 ΚΟΑΝ & KG#15.... thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif

και in the BUCKET ειναι with 5/7 = DIMMAR, JUNIOR, KATSMAN, ...........................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.