Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2008-09 (3ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
KG #15
Εχω να καταγγειλω οτι εγω ειμαι ο πραγματικος νικητης του στοιχηματος,κι αυτο γιατι ο koan εκανε τις προβλεψεις του τουλαχιστον 2 ωρες μετα απο εμενα και τις εκανε φανερα επηρεασμενος απο εμενα...δε τα λετε,δε τα γραφετε κι οσα δε γραφετε μ'αναγκαζετε να τα λεω εγω...
Koan
QUOTE(EAST END @ Jan 26 2009, 17:41 ) *
Τελικά είναι κρίμα σε κατηγορία σαν την Γ ΕΣΚΑ να πρέπει να συζητάμε τέτοια θέματα και όχι κάτι σαφώς πιο αγωνιστικό.Π.χ νέα ταλέντα,νέες ιδέες για την καλύτερη ανάπτυξη του αθλήματος και τέτοια.Ακόμα και για προβλήματα που έχουν ομάδες και τι μπορούμε να κάνουμε για να αποφύγουμε σωματία που δεν προσφέρουν τίποτε στο χώρο.

Βάζω λοιπόν μία πρόταση:

Μετά και την τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου προτείνω να πούμε :

1-Καλύτερα γήπεδα στην κατηγορία
2-Γήπεδα με καλή ατμόσφαιρα (φίλαθλοι)
3-Καλύτεροι παίκτες ανά θέση
4-Καλύτερη 5άδα
5-Καλύτεροι προπονητές(ανάλογα την συμπεριφορά τους κ την βοήθεια που δίνουν σε νέα παιδιά)

και ότι άλλο νομίζετε οτι είναι καλό να γραφτεί σε ένα forum που αφορά το basket και όχι μόνο την κριτική των αποτελεσμάτων και των διαιτητών.
Αν πιστεύετε οτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο νομίζω οτι θα είναι πολύ καλό...

+1 για πρώτη φορά στα χρονικά λοιπόν θα συμφωνήσω με τον φίλο EAST END!!! απο το σάββατο λοιπόν και μετά περιμένω απόψεις για αυτά τα θέματα ! επισης να επαναληφθει και μετα ληξη του δευτερου γύρου αυτη η ψηφοφορία ψηφίζουμε τα πάντα εκτός από τις ομάδες μας! bball.gif bball.gif



QUOTE(KG #15 @ Jan 27 2009, 00:52 ) *
Εχω να καταγγειλω οτι εγω ειμαι ο πραγματικος νικητης του στοιχηματος,κι αυτο γιατι ο koan εκανε τις προβλεψεις του τουλαχιστον 2 ωρες μετα απο εμενα και τις εκανε φανερα επηρεασμενος απο εμενα...δε τα λετε,δε τα γραφετε κι οσα δε γραφετε μ'αναγκαζετε να τα λεω εγω...

ΧΑΧΑ shot.gif πρώτη φορά πας ταμείο .. Τι ένα ? τι παρθένα??... εγώ έχω τουλάχιστον 3 ή 4 φορές 77.gif !! αλλη μια πρόταση λοιπόν ότι: νικητής από εδώ και πέρα θα θεωρείται όποιος ποστάρει πρώτος σε σχέση με τους άλλους νικητες ??? ( προς συζήτηση!) bball.gif
KG #15
QUOTE(Koan @ Jan 26 2009, 23:01 ) *
+1 για πρώτη φορά στα χρονικά λοιπόν θα συμφωνήσω με τον φίλο EAST END!!! απο το σάββατο λοιπόν και μετά περιμένω απόψεις για αυτά τα θέματα ! επισης να επαναληφθει και μετα ληξη του δευτερου γύρου αυτη η ψηφοφορία ψηφίζουμε τα πάντα εκτός από τις ομάδες μας! bball.gif bball.gif




ΧΑΧΑ shot.gif πρώτη φορά πας ταμείο .. Τι ένα ? τι παρθένα??... εγώ έχω τουλάχιστον 3 ή 4 φορές 77.gif !! αλλη μια πρόταση λοιπόν ότι: νικητής από εδώ και πέρα θα θεωρείται όποιος ποστάρει πρώτος σε σχέση με τους άλλους νικητες ??? ( προς συζήτηση!) bball.gif



Λοιπον τοτε ισχυει και τωρα οποτε εγω ειμαι ο πραγματικος νικητης και για να μη χαλασω τα ποσοστα μου δεν ξαναποσταρω προβλεψεις οποτε θα ειμαι ο απολυτος νικητης του στοιχηματος στη γ εσκα(3ος ομιλος)...χαχαχα
Alexny
Σημερα Χαλανδρι-Πορτο Ραφτη.....
nairepao
QUOTE(Alexny @ Jan 27 2009, 01:49 ) *
Σημερα Χαλανδρι-Πορτο Ραφτη.....

προσωπικα, και μετα το μεταξυ μας παιχνιδι, θεωρω το Χαλανδρι απο τις καλυτερες, αν οχι την καλυτερη, ομαδες του ομιλου...ηταν βεβαια και παρα πολυ ευστοχοι στο συγκεκριμενο ματς, αν τα βαζουν ετσι γενικα, πιστευω δεν θα ξαναχασουν...
katsman4
QUOTE(nairepao @ Jan 27 2009, 11:21 ) *
προσωπικα, και μετα το μεταξυ μας παιχνιδι, θεωρω το Χαλανδρι απο τις καλυτερες, αν οχι την καλυτερη, ομαδες του ομιλου...ηταν βεβαια και παρα πολυ ευστοχοι στο συγκεκριμενο ματς, αν τα βαζουν ετσι γενικα, πιστευω δεν θα ξαναχασουν...


Κοντός ψαλμός αλληλούια!!!!
dragan #12#
QUOTE(katsman4 @ Jan 27 2009, 12:27 ) *
Κοντός ψαλμός αλληλούια!!!!

Αμήν
solution7
QUOTE(dragan #12# @ Jan 27 2009, 12:31 ) *
Αμήν

ποτε παιζει Χαλανδρι-Πορτο Ραφτη?
mike100
QUOTE(solution7 @ Jan 27 2009, 14:49 ) *
ποτε παιζει Χαλανδρι-Πορτο Ραφτη?

σημερα στις 9 και 30!!!!
dragan #12#
Σήμερα στο Χαλάνδρι έχουμε μονό αποδεκτό
Χαλάνδρι-Πόρτο Ράφτη

Για να ξεκινήσουν τα στοιχήματα
jhantzop

Χαλάνδρι-Πόρτο Ράφτη 1

cool.gif


EAST END
QUOTE(solution7 @ Jan 27 2009, 14:49 ) *
ποτε παιζει Χαλανδρι-Πορτο Ραφτη?

είπαμε σήμερα ρε παππού!!!δεν βλέπεις και καλά ε;;;

QUOTE(jhantzop @ Jan 27 2009, 16:19 ) *
Χαλάνδρι-Πόρτο Ράφτη 1

cool.gif

Δύσκολο παιχνίδι.Το Χαλάνδρι είναι στην έδρα του και έχει καλύτερο υλικό στην περιφέρεια.Εννοώ οτι έχει πιο πολλές επιλογές.Στους ψηλούς θα γίνει μάχη όπως και την προηγούμενη αγωνιστική ,του Χαλανδρίου, με Παπαδέα ενώ τώρα είναι ο ψηλός του Πόρτο Ράφτη και το 4αρι τους επίσης,θέση που δέν είναι καλό το Χαλάνδρι.Άρα μεγάλη μάχη στους ψηλούς με μοναδικό ψηλό το Χαλάνδρι το 5αρι.Νομίζω όμως οτι την διαφορά θα την κάνει η περιφέρεια στην οποία το Χαλάδρι έχει πλεονέκτημα.Αν πιέσει στην άμυνα τον Τσαντούλη τότε δέν υπάρχει κάποιος άλλος να δημιουργήσει ζημιά.
Ψηφίζω Χαλάνδρι λοιπόν...
Ζητάω συγνώμη απο τα παιίά που τα αναφέρω χωρίς όνομα αλλά πραγματικά δεν τα γνωρίζω(ονόματα).Αν θέλει κάποιος ας τα γράψει...
Alexny
ρε παιδια χωρις καμια παρεξηγηση, αλλα ειχε περισσοτερη πλακα οταν μας βαζατε να χανουμε απ ολους.. ειλικρινα το λεω χωρις υφακι, απλως τοτε ειχαμε να ερθουμε σε αντιθεση με καποιους, τωρα τπτ.

Παντως η αποψη μου ειναι οτι καποια στιγμη πρεπει ν αποκτησουμε σταθερη αποδοση για να μπορεσουμε να μιλησουμε για κτ καλο φετος, με λιγα λογια φοβαμαι τους εαυτους μας κ μονο, κ κυριως εμενα smiley.gif . Αλλιως μας εχω ικανους να χασουμε παλι κανα ευκολο παιχνιδι(δεν εννοω ΟΦΗ Περισσο)...Με νικη σημερα πλησιαζουμε κορυφη!!

Περιμενουμε πολυ δυσκολο παιχνιδι οπως λεει κ ο φιλος East end
solution7
QUOTE(jhantzop @ Jan 27 2009, 16:19 ) *
Χαλάνδρι-Πόρτο Ράφτη 1

cool.gif

επειδη το ειδα το παιχνιδι νομιζω οτι μονο κ μονο για την προσπαθεια το πορτο αξιζε τη νικη γιατι παιζουν μονο 5 κ δεν εχουν κ αλλους . καλη συνεχεια κ στους 2.
dragan #12#
Χαλάνδρι-Πόρτο Ράφτη 53-49
Ενα καλό παιχνίδι στο 2ο ημίχρονο και τραγικό στο 1ο τουλάχιστον για το Πόρτο Ράφτη.
Τραγικοί για ακόμα μια φορά οι διαιτήτες αλλα και για τις 2 ομάδες (δεν διαμόρφωσαν αποτέλεσμα)
Εμείς μπήκαμε στο 3ο δεκάλεπτο και ήμασταν 15 πόντους πίσω. Και η λήξη του δεκαλέπτου μας βρήκε 4 μπροστά
Πληρώσαμε το άσχημο ξεμίνημα μας και την κούραση στο τέλος. Συγχαρητήρια στο Χαλάνδρι και καλή συνέχεια
Alexny
QUOTE(dragan #12# @ Jan 28 2009, 00:28 ) *
Χαλάνδρι-Πόρτο Ράφτη 53-49
Ενα καλό παιχνίδι στο 2ο ημίχρονο και τραγικό στο 1ο τουλάχιστον για το Πόρτο Ράφτη.
Τραγικοί για ακόμα μια φορά οι διαιτήτες αλλα και για τις 2 ομάδες (δεν διαμόρφωσαν αποτέλεσμα)
Εμείς μπήκαμε στο 3ο δεκάλεπτο και ήμασταν 15 πόντους πίσω. Και η λήξη του δεκαλέπτου μας βρήκε 4 μπροστά
Πληρώσαμε το άσχημο ξεμίνημα μας και την κούραση στο τέλος. Συγχαρητήρια στο Χαλάνδρι και καλή συνέχεια

καλα οι διαιτητες ειχαν πλακα παντως, στο 1ο εδωσαν κτ κουλα σε μας κ στο δευτερο το αντιθετο. μεχρι κ βολη ακυρωσαν επειδη μπηκε παιχτης μεσα..τεσπα, τουλ γελαμε κ μεταξυ μας οι ομαδες σε κτ κουλα!! κ οι 2 ομαδες φανηκαν κουρασμενες(τουλ εμεις ειμασταν), γ αυτο κ το χαμηλο σκορ..
καλη συνεχεια!!
britney spears.
smiley.gif
penetration
το ΟΑΚΑ προς τα που πεφτει?
sNooze
Πάντως οχι κοντά στην Πετρούπολη.. banana.gif
penetration
QUOTE(sNooze @ Jan 28 2009, 16:50 ) *
Πάντως οχι κοντά στην Πετρούπολη.. banana.gif

τωρα εξηγουνται ολα... μαλιστα.... ευχαριστω πολυ .... (γελασαμε και σημερα)....
sNooze
Αν το πρωτο σχολιο σου πηγαινε για την παραπανω pic εννοω.. Εαν οχι γραψε λαθος wink.gif
Koan
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2 (λογικα)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 για να δουμε μετα την μινι διακοπη μας...

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2 (λογικά)

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 η ροδοπολη αδυναμη μακρια απο την εδρα της

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 ντερμπυ ωστοσο η κηφισσια εχασε πολυτιμο εδαφος προσφατα με 2 σερι ηττες το πορτο ραφτη μολις στραβωπατησε και επισης παιζει ρολο και η εδρα

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 Ντερμπυ λόγω έδρας και μόνο δινω ασσο, παιζει και το δυο καλοδεχουμενα τα παντα φυσικα

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 νομιζω οτι το χαλανδρι ειναι μια κλάση πάνω
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
EAST END
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 29 2009, 15:24 ) *
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2


ΔΙΚΑ ΜΟΥ:

ΔΑΦΝΗ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1 ( ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΔΑΦΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΗ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ )
ΤΟΥΦΑ - ΙΡΙΣ 2 ( ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ)
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 (ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΥΚΟΛΑ)
ΑΧΑΡΝΗΣ - ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 (ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ)
ΚΗΦΙΣΙΑ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2 (ΠΟΝΤΑΡΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ 5ΑΔΑ)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 2 (ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΑΠΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ)
ΠΙΚΕΡΜΙ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2 (ΕΥΚΟΛΑ)
quintel7
Δυσκολα παιχνιδια περιλαμβανει το κουπονι αυτης της εβδομαδος κ προσφερεται για σπασιματα προς τερψην των BOOK για αυτο προτεινω χαλαρο πονταρισμα.....εχουμε κ λεμε λοιπον.....

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1 (αν θελουν ανα σωθουν πρεπει να παρουν το ματσακι αυτο)

ΤΟΥΦΑ - ΙΡΙΣ 2 (δυσκολο παιχνιδι για την ομαδα μας θελει υπομονη κ αυτοσυγκεντρωση)

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΟΦΗ 2 (ευκολο 2πλο για το παραρτημα χαχα)

ΑΧΑΡΝΗΣ - ΡΟΔΟΠΟΛΗ 1 (μετα απο συνεχομενα ντερμπι θα κερδισει η πολυ καλη ομαδα των Δ.Π)

ΚΗΦΙΣΙΑ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2 (οριακα βλεπω 2πλο)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1 (μονο κ μονο λογω εδρας 1)

ΠΙΚΕΡΜΙ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2 (δεν νομιζω να πανε χαμενες οι 2 προηγουμενες νικες)


καλα παιχνιδια κ μακρια απο τραυματισμους...............
team10

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

tas13
Καλησπερα φιλοι μου και απο εμενα..
Να δωσω και εγω τα προγνωστηκα μου σε μια πολυ δυσκολη αγωνιστικη..
Τελευταια πρωτου γυρου και για να δουμε τι εχουμε..

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2 (ντερμπι παραμονης και ο χαμενος χανεται..εμενα η Παλληνη μου αρεσε περισσοτερο και αν δεν εχει ακομα καποιες απουσιες που ειχε πιστευω θα το παρει το παιχνιδι,οποτε διπλο)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 (υπο αλλες συνθηκες θα ηταν μεγαλο ντερμπι και αυτο,αλλα το τελευταιο διαστημα η Τουφα δεν ειναι καλα..δινω προβαδισμα στην Ιρις και αν θελει ανοδο οπως λενε πρεπει να τα κερδιζει αυτα τα παιχνιδια)

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2 (ατυχος σταθηκε ο Μαραθωνας σε μεγαλο διαστημα της χρονιας με τις πολλες απουσιες και αυτο εχει στοιχισει σε καποια παιχνιδια που μπορουσε να παρει και τωρα πλεον ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα..δεν ειναι κακη ομαδα αλλα ο ΟΦΗ ειναι μια ακομα ομαδα που κοιταει ψηλα και θα νικησει ευκολα ή δυσκολα)

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 (αν δε θελει να εχει προβληματα στη συνεχεια θα κερδισουν οι Αχαρνης)

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1 (τρεις ηττες συνεχομενες ειναι πολλες για τη Κηφησια..πιστευω οτι ο Λυκος και η παρεα του εχουν τη τελευταια τους ευκαιρια να μεινουν στο παιχνιδι της ανοδου και δεν εχουν πει ακομα τη τελευταια τους κουβεντα..θα ειναι και μια καλη απαντηση στους επικριτες τους.. πολυ δυσκολο παιχνιδι,αλλα πιστευω ασσος)

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 (απολυτο ντερμπι πιστευω των δυο πρωτοπορων και ο νικητης αποκτα ενα πολυ καλο προβαδισμα..αν και εχουμε ενα σημαντικο προβλημα τραυματισμου στον ασσο που παιζεται αν παιξει,εχουμε γενικα καλο υλικο, βρισκομαστε σε καλη κατασταση και ειναι μια δυσκολη μεν,καλη ευκαιρια δε να κερδισουμε και να κοιταμε πλεον με διαφορετικο ματι και εμεις τη κατηγορια,καθως θελοντας και μη οι στοχοι μας θα αλλαξουν)

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2 (αν δε θελει να πανε χαμενες οι καλες νικες που εκανε τελευταια τοτε δε το συζηταμε και ευκολα ή δυσκολα διπλο)

Καλη αγωνιστικη σε ολους και το Σαββατο τα σπουδαια..
Jabar
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 29 2009, 15:24 ) *
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2

Τάσο θα παίξεις αύριο να έρθω να σε δώ?
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Jan 29 2009, 18:56 ) *
Τάσο θα παίξεις αύριο να έρθω να σε δώ?

ελα θαμαι κι εγώ από κείνα τα μέρη , αν δεν παίξει (που όπως θα έλεγε και ο triponter) καλό θα κάνει, θα χει όλο το χρόνο να επεξεργαστεί τις σκορδοπλεξούδες
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Jabar @ Jan 29 2009, 20:56 ) *
Τάσο θα παίξεις αύριο να έρθω να σε δώ?

Μονο 30 λεπτα θα παιξω αυριο.
Θελω να ξεκουραστω λιγο.
katsman4
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
g_80
αγωνιστικη παλουκι......


ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 2

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2


kotzito
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1(αν εχουν επιστρεψει οι τιμωρημενοι της Κηφισιας.Αλλιως 2)
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
jhantzop

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2


triponter
καλησπερα παιδια..τσακ μπαμ και τα δικα μου , λιγο πριν την κανω για τον αγωνα..θα πονταρω στα φαβορι, αν και υπαρχει σοβαρος κινδυνος να σπασουν...παλουκοαγωνιστικη!


ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2

αυτα...για να δουμε..κρισιμη αγωνιστικη ! ! !
KG #15
Τουφα-Ιρις 75-80 με τη διαφορα σε καποιο διαστημα ακομε και 30 ποντους απο Ιριδα 23-53....
Koan
QUOTE(KG #15 @ Jan 30 2009, 22:49 ) *
Τουφα-Ιρις 75-80 με τη διαφορα σε καποιο διαστημα ακομε και 30 ποντους απο Ιριδα 23-53....
μπραβο ταχύτητα...


πολύ ένταση , μέτριο μπάσκετ .. Ωραιο το νεο παρκεδακι
Mitsaras7
Σιγα το ωραιο παρκε ρε μαγγες..Ολο λακουβες εχει απο κατω κ ρουφαει τη μπαλα στη τριμπλα...

Λοιπον...Αχαρνης-Ροδοπολη 67-45...Ευκολη νικη για την ομαδα μου με καλο μπασκετ...Δειχνουμε να στρωνουμε επιτελους και μπορουμε να βελτιωθουμε κι αλλο αν παρθουν καποιες σωστες αποφασεις που πρεπει....Σε ολο το ματς ειχαμε τον ελεγχο.Απτο 1ο δεκαλεπτο που το σκορ ηταν 17-5...Η πιεση της Ροδοπολης εφερε τη μειωση του σκορ μονο στο -12 αλλα κ αυτο ηταν παροδικο...Περιμενουμε πλεον τον ΟΦΗ το παραρτημα-χεχε-...Να δουμε αν μπορουμε επιτελους να νικησουμε κ καναν αντιπαλο πιο πανω στη βαθμολογια!...Καλη συνεχεια σε ολους!
Α2 CENTER
τσαφ τσουφ το τρενο της ιριδας περασε και απο την τουφα!
Koan
ts_10
QUOTE(Mitsaras7 @ Jan 31 2009, 00:12 ) *
Σιγα το ωραιο παρκε ρε μαγγες..Ολο λακουβες εχει απο κατω κ ρουφαει τη μπαλα στη τριμπλα...

Λοιπον...Αχαρνης-Ροδοπολη 67-45...Ευκολη νικη για την ομαδα μου με καλο μπασκετ...Δειχνουμε να στρωνουμε επιτελους και μπορουμε να βελτιωθουμε κι αλλο αν παρθουν καποιες σωστες αποφασεις που πρεπει....Σε ολο το ματς ειχαμε τον ελεγχο.Απτο 1ο δεκαλεπτο που το σκορ ηταν 17-5...Η πιεση της Ροδοπολης εφερε τη μειωση του σκορ μονο στο -12 αλλα κ αυτο ηταν παροδικο...Περιμενουμε πλεον τον ΟΦΗ το παραρτημα-χεχε-...Να δουμε αν μπορουμε επιτελους να νικησουμε κ καναν αντιπαλο πιο πανω στη βαθμολογια!...Καλη συνεχεια σε ολους!



Συμφωνω για τη περιγραφη του παιχνιδιου...δε μπηκαμε ποτε στο παιχνιδι συν οτι βοηθησαμε στην ανεγερση νεου κλειστου γηπεδου με την αστοχια μας...Πραγματικα θελω να δω αν τα παιδια απο Αχαρνης και σε αλλα παιχνιδια σουταρουν με τετοια ευστοχια..πρεπει να μετρησα καπου 12/18 τριποντα...Πρεπει καποια στιγμη να αρχισουμε να παιζουμε και εκτος εδρας και να μη τα περιμενουμε ολα στο σπιτι μας...
CALGON
Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ "ΛΥΚΟΥ"

Είμαι άνθρωπος που αγαπώ το μπάσκετ και σήμερα αποφάσισα να δω το παιχνίδι Κηφισιά-Πόρτο Ράφτη.Ομολογώ ότι ήταν η πρώτη φορά που παρακολούθησα παιχνίδι στην Γ' ΕΣΚΑ και ο λόγος ΕΝΑΣ ,ένας και μοναδικός. Ήθελα και εγώ να ζήσω το θρύλο του λύκου.
Το παιχνίδι συναρπαστικό από την αρχή, με τις δύο ομάδες να εναλάσονται στο σκόρ.Ο λύκος έδειχνε μουδιασμένος έξω από τα νερά του, δύο γρήγορα φάουλ και ο δρόμος προς τον πάγκο ήταν αναπόφευκτος.Το Πόρτο Ράφτη πήρε ένα μικρό προβάδισμα 6-7 πόντων λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου αλλά τα ψυχομένα παιδιά της Κηφισιάς με μία αντεπίθεση έκλεισαν την διαφορά στους 2 πόντους με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.Ομολογώ ότι άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια.Με κυρίευσε μία νευρικότητα και γύρισα στους φίλους μου το Νίκο και τον Μιχάλη και αναρωτήθηκα " καλά πως έχει φτιάξει τον θρύλο του ο λύκος;Αυτός θυμίζει άκακο αρνάκι.Τσαντίστικα και αναφώνησα ΛΥΚΕ ΛΥΚΕ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ????Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο και το Πόρτο Ράφτη παίρνει προβάδισμα 8 πόντων και πλάστιγγα άρχισε να γέρνει με το μέρος του φιλοξενούμενου.Και σε αυτό το κρίσιμο σημείο ήρθε η απάντηση από τον πάγκο.Ο ΛΥΚΟΣ είναι εδώ.Με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο αρχίζει μία συγκλονιστική ανατροπή.Δύο δίποντα και δέκα συγκλονιστικές άμυνες με τα μάτια του θρυλικού μας ήρωα φέρνουν τα πάνω κάτω.Σουτ τριών πόντων σαν ένας άλλος ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ ΧΟΜΙΤΣΙΟΥΣ και η μπάλα αναπαύεται στο πλεκτό.Ο Λύκος είναι εδώ γυρνάει στην εξέδρα και μας αφιερώνει την τρίποντη βόμβα.Το μάτι του γυαλίζει.Το γήπεδο τον αποθεώνει και αμέσως σκέφτομαι πόσο λάθος έκρινα τον θρύλο.Από εκεί και πέρα το παιχνίδι εξελίχθηκε σε παιχνίδι για γερά νεύρα με τις δύο ομάδες να είναι άστοχες και την Κηφισιά να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα 2- 3 πόντων που το κράτησε μέχρι το τέλος.Τα λόγια είναι περιττά.Ο ΛΥΚΟΣ καθάρισε άλλο ένα ματσάκι και το συμπαθές αγρίμι είναι έτοιμο να κατασπαράξει τον επόμενο αντίπαλο.Φίλε να είσαι καλά μας έφτιαξες το βράδυ!!!
sNooze
Ανατριχιασα !

Πικερμι - Χαλανδρι 2 με μια διαφορα κοντα στους 30 ποντους
nikefalin
Μελίσσια - Περισσός 2, ~ +10

Κηφισιά - Π.Ράφτη 59 - 58 (λεπτομέρειες αύριο, επιβεβαίωνω πλήρως το πόστ του CALGON)
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(CALGON @ Jan 31 2009, 03:04 ) *
Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ "ΛΥΚΟΥ"

Είμαι άνθρωπος που αγαπώ το μπάσκετ και σήμερα αποφάσισα να δω το παιχνίδι Κηφισιά-Πόρτο Ράφτη.Ομολογώ ότι ήταν η πρώτη φορά που παρακολούθησα παιχνίδι στην Γ' ΕΣΚΑ και ο λόγος ΕΝΑΣ ,ένας και μοναδικός. Ήθελα και εγώ να ζήσω το θρύλο του λύκου.
Το παιχνίδι συναρπαστικό από την αρχή, με τις δύο ομάδες να εναλάσονται στο σκόρ.Ο λύκος έδειχνε μουδιασμένος έξω από τα νερά του, δύο γρήγορα φάουλ και ο δρόμος προς τον πάγκο ήταν αναπόφευκτος.Το Πόρτο Ράφτη πήρε ένα μικρό προβάδισμα 6-7 πόντων λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου αλλά τα ψυχομένα παιδιά της Κηφισιάς με μία αντεπίθεση έκλεισαν την διαφορά στους 2 πόντους με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.Ομολογώ ότι άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια.Με κυρίευσε μία νευρικότητα και γύρισα στους φίλους μου το Νίκο και τον Μιχάλη και αναρωτήθηκα " καλά πως έχει φτιάξει τον θρύλο του ο λύκος;Αυτός θυμίζει άκακο αρνάκι.Τσαντίστικα και αναφώνησα ΛΥΚΕ ΛΥΚΕ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ????Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο και το Πόρτο Ράφτη παίρνει προβάδισμα 8 πόντων και πλάστιγγα άρχισε να γέρνει με το μέρος του φιλοξενούμενου.Και σε αυτό το κρίσιμο σημείο ήρθε η απάντηση από τον πάγκο.Ο ΛΥΚΟΣ είναι εδώ.Με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο αρχίζει μία συγκλονιστική ανατροπή.Δύο δίποντα και δέκα συγκλονιστικές άμυνες με τα μάτια του θρυλικού μας ήρωα φέρνουν τα πάνω κάτω.Σουτ τριών πόντων σαν ένας άλλος ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ ΧΟΜΙΤΣΙΟΥΣ και η μπάλα αναπαύεται στο πλεκτό.Ο Λύκος είναι εδώ γυρνάει στην εξέδρα και μας αφιερώνει την τρίποντη βόμβα.Το μάτι του γυαλίζει.Το γήπεδο τον αποθεώνει και αμέσως σκέφτομαι πόσο λάθος έκρινα τον θρύλο.Από εκεί και πέρα το παιχνίδι εξελίχθηκε σε παιχνίδι για γερά νεύρα με τις δύο ομάδες να είναι άστοχες και την Κηφισιά να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα 2- 3 πόντων που το κράτησε μέχρι το τέλος.Τα λόγια είναι περιττά.Ο ΛΥΚΟΣ καθάρισε άλλο ένα ματσάκι και το συμπαθές αγρίμι είναι έτοιμο να κατασπαράξει τον επόμενο αντίπαλο.Φίλε να είσαι καλά μας έφτιαξες το βράδυ!!!

Δεν θα μπορουσε να περιγραψει καποιος πιο ακριβεστατα την επεικη εμφανιση μου.
Σε ευχαριστω που με εβγαλες απο τον κοπο να τα γραψω εγω.

Πολυ καλο ματς αποψε και απο τις 2 ομαδες.
Δυνατο αλλα καθαρο με πολλες μαχες και στα 2 καλαθια.
Φαινοταν οτι στο τελος θα κρινοταν απο ενα σουτ και το βαλαμε εμεις,
παιρνοντας διαφορα 4 ποντων στο πιο κρισιμο σημειο.

Μετα στην ρουλετα των βολων ειμασταν ψυχραιμοι και κερδισαμε.

Οι διαιτητες οπως παντα ηταν αλλου για αλλου παλι σημερα.
Κριμα γιατι χαλασαν ενα ωραιο ματσακι.

Τελος πρωτου γυρου και σιγουρα θα μπορουσαμε να εχουμε 1-2 νικες παραπανω,
αλλα δεν πειραζει, υπαρχει ακομα πολυ δρομος μπροστα.

EAST END
QUOTE(nikefalin @ Jan 31 2009, 01:27 ) *
Μελίσσια - Περισσός 2, ~ +10

Κηφισιά - Π.Ράφτη 59 - 58 (λεπτομέρειες αύριο, επιβεβαίωνω πλήρως το πόστ του CALGON)

Mελίσσια- Περισσός 70-80
Mitsaras7
QUOTE(ts_10 @ Jan 31 2009, 00:47 ) *
Συμφωνω για τη περιγραφη του παιχνιδιου...δε μπηκαμε ποτε στο παιχνιδι συν οτι βοηθησαμε στην ανεγερση νεου κλειστου γηπεδου με την αστοχια μας...Πραγματικα θελω να δω αν τα παιδια απο Αχαρνης και σε αλλα παιχνιδια σουταρουν με τετοια ευστοχια..πρεπει να μετρησα καπου 12/18 τριποντα...Πρεπει καποια στιγμη να αρχισουμε να παιζουμε και εκτος εδρας και να μη τα περιμενουμε ολα στο σπιτι μας...

Εχεις δικιο αλλα οταν παιζεις στην εδρα του γηπεδουχου κ παιζεις αμυνα στο φαουλ λαιν λογικο να στα καρφωσει απτα 6.25...Σε ολα ειμασταν ελευθεροι αλλα πανω απο 8-10 δε πρεπει να βαλαμε...Καλη συνεχεια κ καλη βελτιωση κατι που χρειαζεστε φιλε μου
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(triponter @ Jan 23 2009, 02:39 ) *
το ειπα απο την αρχη της χρονιας και το ξαναλεω..καλη ομαδα η κηφισια μεν, αλλα αν ανεβαινε κατηγορια αυτη η ομαδα μερικοι απο εμας θα επρεπε να κοψουν το μπασκετ!

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
δυσκολο ματσακι μιας και το χαλανδρι εχει καλη πορεια και δεν εχει κανει τζαμπα ηττες..φανταζομαι κλειστος αγωνας με πολυ ξυλο..αλλα νομιζω οτι ειμαστε σε καλη κατασταση!



QUOTE(triponter @ Jan 30 2009, 21:58 ) *
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

Μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλη κουβεντα μην πεις.
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 31 2009, 01:39 ) *
Δεν θα μπορουσε να περιγραψει καποιος πιο ακριβεστατα την επεικη εμφανιση μου.
Σε ευχαριστω που με εβγαλες απο τον κοπο να τα γραψω εγω.


Ποσο κοσμο θα λαδωσεις για να σε βγαζει παιχταρα...
Ποτε θα σου τελειωσουν τα λεφτα ρε Λυκε???? tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Jan 31 2009, 03:52 ) *
Ποσο κοσμο θα λαδωσεις για να σε βγαζει παιχταρα...
Ποτε θα σου τελειωσουν τα λεφτα ρε Λυκε???? tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Εγω ρε αμπαλο κατσικι δεν ειμαι πολυμετοχικος να τελειωσουν τα λεφτα.
Ειμαι κολλητος του ΄΄θειου'' Σωκρατη smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.