Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η Γωνιά του Υπολογιστή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
sihainas
Λοιπόν έχουμε ήδη ένα τόπικ για να λύνουμε τις απορείες και τα προβλήματα που μας τυχαίνουν κατά τη χρήση των Η/Υ.

Σ'αυτό το τόπικ μπορούμε να συζητάμε οτιδίποτε αφορά τους υπολογιστές...
πχ. θέλετε να πάρετε καινούριο εκτυπωτή και δεν ξέρετε ποιον... όλο και κάποιος θα βρεθεί να σας βοηθήσει...


________________________________



Ξεκινάω εγώ λοιπόν...

Πριν από λίγο καιρό αποφάσισα να πάρω κι εγώ ένα φορητό Η/Υ... μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα να πάρω ένα MacBook Pro...
αυτό που με προβληματίζει όμως είναι η υποστήριξη που έχουν οι Mac στην Ελλάδα - και ιδιαίτερα στην επαρχεία.. Είναι
τόσο χάλια όσο ακούγεται ή είναι υπερβολές;

Έχει κανείς ώστε να μου δώσει τα φώτα του tongue.gif
Pierce
δεν ξερω για τα mac . πολυ πιθανο να μην εχει το απαιτουμενο σερβις ειδικα στην επαρχια. για dell εχεις ψαξει? πολυ καλα μηχανηματα λιγο ακριβα, και στην αθηνα τουλαχιστον ερχονται μεχρι και στο σπιτι σου για να παρουν το πισι να το φτιαξουν!το μονο κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν στο εμποριο,αλλα θα πρεπει να πας στα κεντρικα τους ή να τσεκαρεις οτι θες απο το ιντερνετ και να το παραγγειλεις . τα φερνουν απο την ιρλανδια κατευθειαν απο το εργοστασιο
sihainas
QUOTE(pierce21 @ Jan 24 2007, 11:56 PM) *
δεν ξερω για τα mac . πολυ πιθανο να μην εχει το απαιτουμενο σερβις ειδικα στην επαρχια. για dell εχεις ψαξει? πολυ καλα μηχανηματα λιγο ακριβα, και στην αθηνα τουλαχιστον ερχονται μεχρι και στο σπιτι σου για να παρουν το πισι να το φτιαξουν!το μονο κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν στο εμποριο,αλλα θα πρεπει να πας στα κεντρικα τους ή να τσεκαρεις οτι θες απο το ιντερνετ και να το παραγγειλεις . τα φερνουν απο την ιρλανδια κατευθειαν απο το εργοστασιο



Επόμενη επιλογή απο Mac είναι η Acer... αλλά κατά πάσα πιθανότητα σε Mac θα καταλήξω μιας και θέλω κάτι διαφορετικό... μετά από τόσα χρόνια με τα windows...
NBAer
QUOTE(sihainas @ Jan 25 2007, 01:03 AM) *
Επόμενη επιλογή απο Mac είναι η Acer... αλλά κατά πάσα πιθανότητα σε Mac θα καταλήξω μιας και θέλω κάτι διαφορετικό... μετά από τόσα χρόνια με τα windows...


Γιατι αυτη η αλλαγη? Οταν με συντριπτικη διαφορα ο αριθμος των διαθεσιμων προγραμματων για Windows ειναι μεγαλυτερος απο αυτον για Mac OS δεν καταλαβαινω την αλλαγη?!?!?
sihainas
Κυρίως γιατί τα Mac είναι unix-based λειτουργικό σύστημα...
Pierce
κοιταξε. τα μακ τα λατρευω. το πρωτο μου πισι ηταν ενα λαπ τοπ macintosh το οποιο ηταν εκπληκτικο. σαν λειτουργικο συστημα ειναι σιγουρα καλυτερο αλλα πιο εξειδικευμενο απο τα windows. εγω παροτι πηρα HP-Compaq θα σου προτεινα dell tongue.gif
NBAer
QUOTE(sihainas @ Jan 25 2007, 01:53 PM) *
Κυρίως γιατί τα Mac είναι unix-based λειτουργικό σύστημα...


Βασικα αυτο δεν ισχυει γενικα.
Το παλαιοτερο Mac OS δεν ηταν unix-based.
Το καινουριο Mac OS X ειναι.....


QUOTE
σαν λειτουργικο συστημα ειναι σιγουρα καλυτερο αλλα πιο εξειδικευμενο απο τα windows. εγω παροτι πηρα HP-Compaq θα σου προτεινα dell


Δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να πεις ξεκαθαρα οτι το Mac OS ειναι καλυτερο απο τα Windows XP professional!
Ουτε φυσικα πιο εξειδικευμενο. Σε τι ειναι πιο εξειδικευμενο? blink.gif
sihainas
QUOTE(NBAer @ Jan 25 2007, 02:46 PM) *
Βασικα αυτο δεν ισχυει γενικα.
Το παλαιοτερο Mac OS δεν ηταν unix-based.
Το καινουριο Mac OS X ειναι.....


Μα...δεν είχα σκοπό να βάλω κάποια παλιά έκδοση blink.gif rolleyes.gif


QUOTE(NBAer @ Jan 25 2007, 02:46 PM) *
Δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να πεις ξεκαθαρα οτι το Mac OS ειναι καλυτερο απο τα Windows XP professional!
Ουτε φυσικα πιο εξειδικευμενο. Σε τι ειναι πιο εξειδικευμενο? blink.gif



Δεν μπορείς να το πεις αν δεν τα 'χεις χρησιμοποιήσει και τα δύο... γι'αυτό κι εγώ και ζητάω γνώμες από άτομα που τα 'χουν χρησιμοποιήσει και τα δύο λειτουργικά...
NBAer
QUOTE(sihainas @ Jan 25 2007, 03:47 PM) *
Μα...δεν είχα σκοπό να βάλω κάποια παλιά έκδοση blink.gif rolleyes.gif
Δεν μπορείς να το πεις αν δεν τα 'χεις χρησιμοποιήσει και τα δύο... γι'αυτό κι εγώ και ζητάω γνώμες από άτομα που τα 'χουν χρησιμοποιήσει και τα δύο λειτουργικά...


Ιδου μια συγκριση:
http://www.xvsxp.com/index.php

Kαι το τελικο σκορ:
http://www.xvsxp.com/finalscore/index.php
sihainas
Άρα τα Mac OS X είναι καλύτερα από τα windows... (σύμφωνα πάντα με το συγκρητικό που έδωσες... βεβαίως δεν κάθησα να το διαβάσω όλο μόνο τα σκορ είδα...)
NBAer
QUOTE(sihainas @ Jan 25 2007, 06:15 PM) *
Άρα τα Mac OS X είναι καλύτερα από τα windows... (σύμφωνα πάντα με το συγκρητικό που έδωσες... βεβαίως δεν κάθησα να το διαβάσω όλο μόνο τα σκορ είδα...)


NAI συμφωνα με το συγκριτικό που εδωσα ετσι ειναι.
Αλλa αυτο που δεν λεει το συγκριτικο ειναι το ποσες εφαρμογες μπορεις να βρεις για Mac OS X και ποσες για Windows XP.
Eκει η διαφορα ειναι ΧΑΩΔΗΣ!
jois21
QUOTE(sihainas @ Jan 25 2007, 01:03 AM) *
Επόμενη επιλογή απο Mac είναι η Acer... αλλά κατά πάσα πιθανότητα σε Mac θα καταλήξω μιας και θέλω κάτι διαφορετικό... μετά από τόσα χρόνια με τα windows...

OXI Acer!!ΙΒΜ(lenovo) ή Sony καλυτερα.
Παντως να ξερεις οτι οι νεοι μακ (μακμπουκ, μακμπουκ προ και ολοι οι σταθεροι) παιρνουν windows και επισημα απο την απλ. Οποτε αντιθετα με εναν φορητο εισερ,σονυ κτλ. μπορεις να τρεχει και τα 2 λειτουργικα.

QUOTE
δεν ξερω για τα mac . πολυ πιθανο να μην εχει το απαιτουμενο σερβις ειδικα στην επαρχια.

Εδω δεν εχει στην Αθηνα...

QUOTE
Βασικα αυτο δεν ισχυει γενικα.
Το παλαιοτερο Mac OS δεν ηταν unix-based.
Το καινουριο Mac OS X ειναι.....

Κατα βαση-πολυ βαση- υποτιθεται οτι ειναι. Καμια σεχση με τα υπολοιπα ομως.

QUOTE
σαν λειτουργικο συστημα ειναι σιγουρα καλυτερο αλλα πιο εξειδικευμενο απο τα windows

Το αντιθετο. Ειναι πιο απλα.

QUOTE
Άρα τα Mac OS X είναι καλύτερα από τα windows... (σύμφωνα πάντα με το συγκρητικό που έδωσες... βεβαίως δεν κάθησα να το διαβάσω όλο μόνο τα σκορ είδα...)

Βλακεις.Δεν υπαρχει χειροτερο και καλυτερο. Οτι αρεσει στον καθενα.

http://video.on.nytimes.com/ifr_main.jsp?n...49484.089383909
tongue.gif
Pierce
QUOTE
Το αντιθετο. Ειναι πιο απλα.
blink.gif
Τεσπα ισως εχεις δικιο. το δικο μου το μακ ειναι αρκετα παλιο και ισως για αυτο μου φαινεται περιπλοκο...
dizzy_fingers
Γυρίστε το στα DOS!!!!!!!!
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 26 2007, 01:36 PM) *
Γυρίστε το στα DOS!!!!!!!!

XAXAXAXAXA την γουσταρα πολυ αυτη τη μαυρη οθονη... 69.gif
NBAer
QUOTE(morfi @ Jan 26 2007, 01:53 PM) *
XAXAXAXAXA την γουσταρα πολυ αυτη τη μαυρη οθονη... 69.gif


Εγω παλι την μισουσα! shot.gif
Η αγαπημενη μου στιγμη ηταν οταν ο δασκαλος υπολογιστων μας ελεγε να γραψουμε "win" και να μπουμε στα Windows 3.11. biggrin.gif Παλιες καλες εποχες..... sad.gif

Ακομα θυμαμαι την ωραια εντολη FORMAT /AUTOTEST η οποια ξεκιναει να κανει format χωρις να σε ρωτησει και δεν μπορεις και να το σταματησεις..... tongue.gif

Το TREE επισης ειχε πλακα. Το TYPE σου εδινε μια αισθηση γραφικου περιβαλλοντος, το COLOR ηταν μοναδικο το CLS ηταν κατι σαν μαγικο, γενικα ωραιες εποχες.....


Τωρα ειμαστε πλεον σε εποχες Photoshop και ετσι η παρακατω νεαρα με πολυ Photoshop και βαψιμο και χτενισμα.....



Μεταμορφωνεται στην:


Ισως να μην το πιστευεται αλλα ειναι αληθεια! Προκειται για την ιδια!
dizzy_fingers
Θέλετε να δείτε photoshop?

Εδώ και πανηγυρίστε οι γυναίκες...και κλάψτε οι άντρες μαζί μου...
apkat
Απιστευτο ντιζυ..Εχω μεινει με το στομα ανοικτο..Πως μας δουλεουν ετσι ρεεεε;;
sihainas
είναι λογικό σε 768 σύνδεση στο speedtest της forthnet να μου βγάζει τις εξής τιμες;

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 168.28Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 339.29kb/s

ok η πρώτη μια χαρά είναι...αλλά η δεύτερη;

άντε να ρθει ο Μάης που απ'όσο ξέρω θα ολοκληρωθεί το ιδιόκτητο της telas στην Πάτρα...για να φύγω απ' τον ΟΤΕ...και μέχρι τον Αύγουστο-Σεπτέμβρη που λένε ότι θα τελειώσει και της forthnet μια χαρά θα βολευτούμε...

Όχι τπτ άλλο αλλά πήρα κι εγώ ο καημένος αυθεντικό το PES 6 (ω ναι... είναι αν θυμάμαι καλά το 4ο αυθεντικό παιχνίδι μου icon_drunk.gif ) για να παίζω online και δεν μπορώ να παίξω... μεγάλη βλακεία...
NBAer
QUOTE(sihainas @ Jan 27 2007, 08:52 PM) *
είναι λογικό σε 768 σύνδεση στο speedtest της forthnet να μου βγάζει τις εξής τιμες;

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 168.28Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 339.29kb/s


Τις τελευταιες 3 εβδομαδες το "download" απο 500-650 kbits/s που ηταν πριν, εχει κατεβει και μενα με ΟΤΕΝΕΤ σε 170-550 kbits/s shot.gif shot.gif
Με εναν μεσο ορο γυρω στο 350 kbits/s.
Και εχω ονομαστικη συνδεση 786 kbits/s.

Στην Ελλαδα εισαι οποτε μην χρησιμοποιεις την λογικη για το τι θα επρεπε να συμβαινει!


Μπες εδω αν θες να δεις μερικα στατιστικα:
http://www.pcw.gr/default.php?pid=102


QUOTE
Όχι τπτ άλλο αλλά πήρα κι εγώ ο καημένος αυθεντικό το PES 6 (ω ναι... είναι αν θυμάμαι καλά το 4ο αυθεντικό παιχνίδι μου icon_drunk.gif ) για να παίζω online και δεν μπορώ να παίξω... μεγάλη βλακεία...


Γιατι δεν μπορεις? Τι ταχυτητα πρεπει να εχει για να μπορεις? Εδω αλλοι παιζουν και με dialup(speed<45 kbits/s) και δνε μπορεις εσυ? blink.gif
sihainas
Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αλλά στο ένα ημίχρονο που έχει ο αντίπαλος τον σερβερ παίζουμε μια χαρά...αλλά όταν εγώ έχω τον σέρβερ... ο άλλος δεν μπορεί να παίξει έχει τρομερό λαγκ...της τάξης του λεπτού+ Μόνο μετά τις 2-3 το βράδυ παίζεις κανονικά...
Air Kef
Μιας και λέγαμε και για την εξαπλωση του δικτυου...Απο Ημερισία:


Σε 4,93% ανέρχεται σήμερα ο βαθμός διείσδυσης της ευρυζωνικότητας στην Eλλάδα, συγκρινόμενη με 2,66% της 1ης Iουλίου 2006, ενώ η αύξηση που σημειώθηκε κατά το τελευταίο εξάμηνο στις ευρυζωνικές συνδέσεις άγγιξε το 65%.

Tα εν λόγω στοιχεία αποτελούν ευρήματα της 4ης κατά σειρά αναφοράς του Παρατηρητηρίου για την KτΠ, αναφορικά με τις εξελίξεις στην ευρυζωνικότητα για την περίοδο από την 1η Iουλίου 2006 έως και την 1η Iανουαρίου 2007 (β εξάμηνο 2006). Σύμφωνα με τη μελέτη, εξαιρετικά θετικό είναι το γεγονός ότι στην Eλλάδα το μέσο πλήθος των μηνιαίων αιτήσεων για νέες ευρυζωνικές συνδέσεις (ADSL) κυμαίνεται στα επίπεδα των 37.650 (β εξάμηνο 2006), παρατηρείται δηλαδή αύξηση της ζήτησης που ξεπερνά το 40%, σε σχέση με τα δεδομένα του προηγούμενου εξαμήνου.

Tην 1η Iανουαρίου 2007, ο συνολικός αριθμός των ευρυζωνικών συνδέσεων στην Eλλάδα, υπολογίζεται ότι προσέγγισε τις 487.893 συνδέσεις με βάση τα στοιχεία που συγκέντρωσε το Παρατηρητήριο για την KτΠ από την EETT και τον OTE.

----------------------------------------

Βεβαια απο ποσοστα χωρών όπως Αγγλιας ειμαστε δεκαδες ποσοστιαιες μοναδες πισω,αλλα δν πειραζει..Η αρχη έχει γινει!
Das Kapital
Kατεβασα ενα πατσ για το ΝΒΑ ΛΑΙΒ 07 ομως μου βγαζει κατι και δε μπορω να το χρησιμοποιησω !!!! (old file do not found.however a name of the same name was found.No update done since file contents do not match)
Επισης καταβασα και κατι αλλα και μου τα βγαζει acrobat reader. Oποιος μπορει παρακαλω να βοηθησει !!!!
Das Kapital
QUOTE(lebron15 @ Feb 26 2007, 03:45 PM) *
Kατεβασα ενα πατσ για το ΝΒΑ ΛΑΙΒ 07 ομως μου βγαζει κατι και δε μπορω να το χρησιμοποιησω !!!! (old file do not found.however a name of the same name was found.No update done since file contents do not match)
Επισης καταβασα και κατι αλλα και μου τα βγαζει acrobat reader. Oποιος μπορει παρακαλω να βοηθησει !!!!

Βοηθηστε ρε μη κανετε τα παγονια , 77.gif παρακαλω
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 27 2007, 01:47 PM) *
Θέλετε να δείτε photoshop?

Εδώ και πανηγυρίστε οι γυναίκες...και κλάψτε οι άντρες μαζί μου...


QUOTE(apkat @ Jan 27 2007, 08:07 PM) *
Απιστευτο ντιζυ..Εχω μεινει με το στομα ανοικτο..Πως μας δουλεουν ετσι ρεεεε;;

Μονο η δικη μου ομορφια ειναι φυσικη... cool.gif
dizzy_fingers
Επειδή και τα δύo drive του υπολογιστή μου είναι παιγμένα, με αποτέλεσμα να (υπο)λειτουργώ με ένα εξωτερικό dvd recorder, σκέφτομαι να αγοράσω δύο διαφορετικά drive για να τα εγκαταστήσω από την αρχή.

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα dvd-rom και ένα dvd-recorder, για να παίζω στο πρώτο και να γράφω στο δεύτερο.
Εσείς τί μου προτείνετε να κάνω, ώστε να έχω τη μεγαλύτερη αξιοπιστία και διάρκεια?
Οι λειτουργίες για τις οποίες τα θέλω είναι κυρίως για να ριπάρω καμιά ταινία στο αρχείο και να δημιουργώ αντίγραφά τους.

Να διαλέξω άλλο συνδιασμό (2 dvd αντιγραφικά-1 cd αντιγραφικό και 1 dvd αντιγραφικό....κλπ)?

Και τί προϊόντα θα μου προτείνατε (από e-shop αγοράζω)?
sihainas
Αν και δεν ξέρω και πολλά πάνω στο θέμα εγώ έχω εδώ και κανά 5άρι χρόνια ένα NEC dvd-rw και ένα pioneer dvd-rom και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα...

Για την ακρίβεια έχω τα εξής μοντέλα NEC DVD-RW ND-3500AG & PIONEER DVD-ROM DVD-120

Βεβαίως άμα κέρδισες κανά joker μπορείς να πάρεις και αυτό http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog...&product=898279 tongue.gif smiley.gif
dizzy_fingers
biggrin.gif Thanks αλλά bluray μετά τα όσα μας είπε ο olorin, δεν τσιμπάω tongue.gif.
sihainas
Πάντως από τα λίγα που διάβασα πρόσφατα βλέπω το blu-ray μεχρι στιγμής να έχει το προβάδισμα... αλλά ούτως ή άλλως η τιμή του ακόμα είναι κάτι παραπάνω από απαγορευτική 68.gif
Air Kef
Αντε παρε ρε ενα και μονο ενα dvd recorder και καθαρισες.!Και κρατα τα λεφρα για οταν σου χαλασει να παρεις αλλο!

Απο NEC έχω πολυ καλη εμπειρια και τα LG θα σου ελεγα. smile.gif
sihainas
Χα... πρώτο μου ποστ από τον mac...καλά ε είναι φοβερός... ψάχνομαι ακόμα βέβαια αλλά λογικό είναι...

υγ. επιτέλους δουλεύει και το fast reply tongue.gif
kolossos
Καμιά ιδέα για το πως να κάνω δίκτυο με το desktop kai to laptop mou?
Das Kapital
Ξερευε πως μπορω να βγαλω την εκχωρηση? δηλαδη αυτο που βγαινει οταν π.χ. πηγαινουμε στο Γουγλη και παταμε κατι για αναζητηση και μας δειχνει ολα οσα εχουμε πατησει στο παρελθον!!!
Air Kef
Αν εχεις Μοζιλα πηγαινε στα options>privacy>private data >clear now.

Αν εχες Internet explorer....δεν θυμαμαι ακριβως,εχω πολυ καιρο και τον εχω απενεργοποιησει..!Παρομοια διαδικασια παντως.
Das Kapital
QUOTE(Air Kef @ Apr 21 2007, 11:45 PM) *
Αν εχεις Μοζιλα πηγαινε στα options>privacy>private data >clear now.

Αν εχες Internet explorer....δεν θυμαμαι ακριβως,εχω πολυ καιρο και τον εχω απενεργοποιησει..!Παρομοια διαδικασια παντως.


Ευχαριστω!! smile.gif
kostasvc15
Και εγω εχω ενα προβλημα ρε παιδια.
Οταν παταω ενα σαιτ δεν μου το ανοιγει αμεσως.Πρεπει να κανω 2-3 φορες ανανεωση.Γιατι γινετε αυτο;
Μπορει να βοηθησει καποιος;
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 23 2007, 02:03 AM) *
Και εγω εχω ενα προβλημα ρε παιδια.
Οταν παταω ενα σαιτ δεν μου το ανοιγει αμεσως.Πρεπει να κανω 2-3 φορες ανανεωση.Γιατι γινετε αυτο;
Μπορει να βοηθησει καποιος;


Γιατι ο Υπολογιστης σου ειναι για το γαιδαρο καβαλα!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Air Kef
Αν στο κανει μονο σε ενα σαιτ τοτε μαλλον εχει προβλημα το σαιτ..Εμενα μου γινεται αυτο μονο στο σαιτ του ΕΣΑΚΕ πχ.



Παιδια μακρυα απο usb flash memories της EXIGO.Θανατος.
kostasvc15
Σε ολα μου γινετε ρε γμτ.
Air Kef
Παρε τηλεφωνο εκει που τον πηρες η τον ISP σου.
kostasvc15
Μαλλον φταιει η adsl που μπενοβγαινει...
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 25 2007, 11:04 AM) *
Μαλλον φταιει η adsl που μπενοβγαινει...


Με τι μόντεμ μπαίνεις μέσα; Με το άθλιο το sagem;
Πάρε ένα ρούτερ να κάνεις τη δουλεία σου! Από τότε που πήρα ρούτερ, δε με έχει πετάξει ούτε μία φορά, και έχω και καλύτερες ταχύτητες κιόλας!!!
rchos
τον τελευταιο καιρο που το ξαναγυρισα στο sagem αφου το ρουτερ μου χαλασε εχω και εγω τα καταραμενα αυτα προβληματα!ολο με πεταει εξω και οι ταχυτητες που πιανω ειναι μικροτερες απο πριν!ΓΜΤ!
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(kolossos @ Apr 10 2007, 01:41 PM) *
Καμιά ιδέα για το πως να κάνω δίκτυο με το desktop kai to laptop mou?


Σε συνέχεια του προηγούμενου post μου, θα σε ρωτήσω αν έχεις ρούτερ. Αν έχεις τότε είναι σε δίκτυο τα pcιά σου. Αρκεί να τα κάνεις να δει το ένα το άλλο (Network places -> Add network place Κλπ.)

Αν δεν έχεις πάλι ρούτερ, τότε ένωσε τους δύο υπολογιστές με ένα καλώδιο ethernet. Μετά θα πας και θα ρυθμίσεις στατικές ip στο κάθε μηχάνημα (δώσε στο ένα 192.168.1.1 και στο άλλο 192.168.1.2). Μετά θα κάνεις πάλι την προηγούμενη διαδικασια. Αν θέλεις θα σου γράψω tutorial με screenshots κτλ.
Pierce
το μονο που θελω ειναι απλα να 77.gif τον λουκουμα.-
Xaroumenos loukoumas
Δεν πιστεύω να θέλεις tutorial;;;;;;;;;; smiley.gif
Pierce
εισαι ο μονος που ειχε μεγαλυτερο σκορ απο εμενα (ισως και ο ολοριν δν θυμαμαι) στο ''how nerdy are u?''. tongue.gif οποτε οι γνωσεις και τα tutorials σου ειναι απαραιτητα στον καθενα. σε δοξαζω icon_drunk.gif 77.gif
Aristofanis
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω free προγράμματα για το Πάμε Στοίχημα, το Κίνο, το Τζόκερ και το Super 3?
Das Kapital
Παιδια μηπως ξερετε αν μπορω να εγκαταστησω ενα γνησιο παιχνιδι και μετα αν βαλω κρακ να παιζει χωρις cd?
Germany96
Αν κι έχω να δοκιμάσω κάτι τέτοιο από το 1998, ναι γίνεται.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.