Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Αγωνιστικά θέματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
geo13pao
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα!

Με τους πιο πολλούς εδώ μεσα θα συμφωνήσω ότι ο dpg είναι αυτός που ελέγχει τις μετάγραφες και δεν αφήνει τον προπονητή, ειδικά με τους Έλληνες.

Έχω διαβάσει πολλά για το μπατζετ, ότι έπεσε επειδή η εφορία είναι πολύ μεγάλη σε σχέση με άλλες ομάδες του εξωτερικού κτλπ. Μονο εμενα μου βγαίνει το φετινό μπατζετ από τις χορηγίες-τηλεοπτικά-εισητηρια; Μιλάμε για ένα ποσο που πλιασιαζει στα 10εκατ ευρω αθροιστικά, όσο το μπατζετ μας φέτος. Δηλαδή ο dpg είναι ζήτημα να βάζει 2-3 εκατ στην ομάδα κάθε χρόνο. Εμενα μου φαίνεται ότι κοροιδευει τον κόσμο του παναθηναικου όταν λέει για εφορίες κτλπ και δεν βάζει από την τσέπη του έστω 2-3 εκατ παραπάνω να πάμε F4.
stefkorner
QUOTE (geo13pao @ Dec 3 2018, 18:45 ) *
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα!

Με τους πιο πολλούς εδώ μεσα θα συμφωνήσω ότι ο dpg είναι αυτός που ελέγχει τις μετάγραφες και δεν αφήνει τον προπονητή, ειδικά με τους Έλληνες.

Έχω διαβάσει πολλά για το μπατζετ, ότι έπεσε επειδή η εφορία είναι πολύ μεγάλη σε σχέση με άλλες ομάδες του εξωτερικού κτλπ. Μονο εμενα μου βγαίνει το φετινό μπατζετ από τις χορηγίες-τηλεοπτικά-εισητηρια; Μιλάμε για ένα ποσο που πλιασιαζει στα 10εκατ ευρω αθροιστικά, όσο το μπατζετ μας φέτος. Δηλαδή ο dpg είναι ζήτημα να βάζει 2-3 εκατ στην ομάδα κάθε χρόνο. Εμενα μου φαίνεται ότι κοροιδευει τον κόσμο του παναθηναικου όταν λέει για εφορίες κτλπ και δεν βάζει από την τσέπη του έστω 2-3 εκατ παραπάνω να πάμε F4.



καλως ηλθες !
εννοειται οτι εχει βρει τα χιλιαδες ουγκανα απο το ινστα και θεωρει οτι μπορει να μας ταιζει σανο απεριοριστα

10.000 διαρκειας με αυξημενες τιμες - αυξημενα τηλεοπτικα συμβολαια- συνεχως επιπλεον εσοδα απο χορηγους
(να και πριν λιγο πανω σε χορηγο επεσα : Mercedes-Benz )
κανουμε ακομα οτι δεν βλεπουμε καν τον μεγαλο χορηγο ΟΠΑΠ διπλα στο ονομα της ομαδας...που σιγουρα δινει παρα πολλα λεφτα!
με ολα αυτα και μειωνει μπατζετ ο απεριγραπτος !και σου λεει βρες βασικους με 500ρικα

ακομα και τον Ολυμπιακο να παρεις συγκριτικα με τον οποιο εχουμε ιδιο μπατζετ και πληρωνουμε ιδια εφορια..
η καε μας εχει σιγουρα πολλα περισσοτερα εσοδα,απο ολα τα παραπανω..


Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Dec 3 2018, 12:03 ) *
καλως ηλθες !
εννοειται οτι εχει βρει τα χιλιαδες ουγκανα απο το ινστα και θεωρει οτι μπορει να μας ταιζει σανο απεριοριστα

10.000 διαρκειας με αυξημενες τιμες - αυξημενα τηλεοπτικα συμβολαια- συνεχως επιπλεον εσοδα απο χορηγους
(να και πριν λιγο πανω σε χορηγο επεσα : Mercedes-Benz )
κανουμε ακομα οτι δεν βλεπουμε καν τον μεγαλο χορηγο ΟΠΑΠ διπλα στο ονομα της ομαδας...που σιγουρα δινει παρα πολλα λεφτα!
με ολα αυτα και μειωνει μπατζετ ο απεριγραπτος !και σου λεει βρες βασικους με 500ρικα

ακομα και τον Ολυμπιακο να παρεις συγκριτικα με τον οποιο εχουμε ιδιο μπατζετ και πληρωνουμε ιδια εφορια..
η καε μας εχει σιγουρα πολλα περισσοτερα εσοδα,απο ολα τα παραπανω..

Δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις για τα λεφτά που βάζει.Είναι αχαριστία για τα λεφτά που έχει ρίξει διαχρονικά.
Και δεν θα μπω στην διαδικασία του ισολογισμού...(σιγά μην βγάζει και κέρδος)..κανείς δεν ξέρει πραγματικούς αριθμούς.

Είναι υπόλογος όμως,απέναντι σε όλους μας...γιατί έχει πουλήσει παρπαμύθια για φαιναλ4...και κουραφέξαλα...όταν τα χρήματα που διέθεσε για τον σκοπό αυτό..δεν είναι αυτά που θα έπρεπε.
Εκτός και αν κυνηγάει θαυματα αλλά Ζαλγκιρης...Κουμπαν...με παικτες που σου βγαινουν,και με προπονητές "καπάτσες"....

Υ.Γ Πραγματικά απορώ...που βρέθηκαν 9700 διαρκειας ...καλά κάποιοι είμαστε καμμενοι με την μπασκετική ομάδα...και όσο και αν (ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ γκρινιαζαμε το καλοκαιρι με 5 αρι Λασμε...4αρι...Τομας...παρπαμονή Λέκα...)θα το παιρναμε το διαρκειας)...οι άλλοι...τι στο καλό?
ΘΥΜΑΤΑ
villiskabas
Τα εχω πει χιλιες φορες το θεμα με τα μπατζετ ειναι αστειο γτ αυτα τα καλοπαιδα μονο πλουτιζουν απο την κριση παρα χανουν παρολαυτα καποιος θα βγει και θα με πει γραφικο..

Θες αδερφε να μειωσεις το μπατζετ βγες και πες δεν γουσταρω να βαζω πολλα λεφτα αλλα φαιναλ φορ θα βλεπετε με κυαλια και ασε τον παππα Δημητρακη που σε χτυπησε η κριση...ελεος
montgomery
Συμφωνω απολυτα με αυτα που λετε...πιο εντιμο θα ηταν να πει αυτα τα λεφτα εχουμε,θα κανουμε οτι μπορουμε και υπομονη,παρα να βαζει στοχους υψηλους και να λεει πως το ροστερ ειναι εξαιρετικο,ευστυχως ή δυστυχως μπασκετ ξερουμε και μπορουμε να ξεχωρισουμε ποιοι παικτες ειναι εξαιρετικοι στην euroleague και ποιοι μετριοι προς κακοι...επισης το να παρουμε παικτες τον Φεβρουαριο(επειδη βγαινουν πιο φθηνα) και οχι τωρα θα κοστισει αγωνιστικα και φετος και δεν θα προσαρμοστουν...αλλα επειδη το σεναριο ειναι παιγμενο,σε λιγο καιρο θα αρχισουν τα αρθρα περι "λιγου" προπονητη γιατι ειναι πιο ευκολο να κατηγορεις το δεντρο παρα το δασος...το superfoods και το opap τα εχουμε καταπιει αχωνευτα,αλλα υπαρχουν και καποια ορια για εμας τουλαχιστον που εχουμε και μια καποια λογικη....
papp7
Aμα τα πει αυτα που λετε πως θα ανεβασει τις τιμες στα διαρκειας και θα κανει και ρεκορ?
j-kidd13
QUOTE(papp7 @ Dec 3 2018, 17:07 ) *
Aμα τα πει αυτα που λετε πως θα ανεβασει τις τιμες στα διαρκειας και θα κανει και ρεκορ?

Θεωρω παντελώς εκτός πραγματικότητας το ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού παίρνει διάρκειας με βάση τις εξαγγελίες της διοίκησης.
Ο κόσμος του Παναθηναϊκού θα πάρει διάρκειας επειδή αγαπάει την ομάδα και θέλει να την παρακολουθεί, επειδή γουστάρει το άθλημα.Αν υπάρχει τέτοια κατηγορία φιλάθλων, στον Παναθηναϊκο είναι ελάχιστη
papp7
QUOTE (j-kidd13 @ Dec 3 2018, 17:13 ) *
Θεωρω παντελώς εκτός πραγματικότητας το ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού παίρνει διάρκειας με βάση τις εξαγγελίες της διοίκησης.
Ο κόσμος του Παναθηναϊκού θα πάρει διάρκειας επειδή αγαπάει την ομάδα και θέλει να την παρακολουθεί, επειδή γουστάρει το άθλημα.Αν υπάρχει τέτοια κατηγορία φιλάθλων, στον Παναθηναϊκο είναι ελάχιστη



Aν ο Γιαννακοπουλος εβγαινε και ελεγε αντρικια φετος τοσα βαζω θα προσπαθησουμε για το καλυτερο, 10.000 διαρκειας δεν θα εφτανε , ο αριθμος θα κυμαινονταν στα στανταρ των προηγουμενων ετων. Για να φτασει αυτον τον αριθμο εβαλε τα φερεφωνα να εκθιαζουν τις μεταγραφες που εκανε, να δημιουργησουν ντορο με τα ονοματα των λασμε-λανγκφορντ[μειωνωντας παραλληλα τις μεταγραφες του αντιπαλου στρατοπεδου (αρθρα με τιτλο ''ε ρε τουπαν και λεντει που σας χρειαζονται'')] και με την ''αρπαγη'' του παπαπετρου , την ενισχυση του ελληνικου κορμου(την επιστροφη παπαγιαννη), καθως και την δηλωση του τσαβι για επιτακτικη συμμετοχη σε φ4.

Σε ολες τις ομαδες, σε ολα τα αθληματα οι στοχοι μιας ομαδας, οσχεδιασμος της, ο προπονητης και οι παικτες μεταβαλουν τον αριθμο των διαρκειας ειτε προς τα πανω ειτε προς τα κατω.

Η κατηγορια των φιλαθλων που θα στηριξουν την ομαδα ειτε στα σαλονια ειτε στα αλωνια, γιατι την αγαπανε ειναι η ελαχιστη. Τωρα αν στον παναθηναικο ειναι το 95% ρομαντικοι οπαδοι που στηριζουν βρεξει-χιονισει το ξερετε καλυτερα εσεις.
pan24
QUOTE (j-kidd13 @ Dec 3 2018, 17:13 ) *
Θεωρω παντελώς εκτός πραγματικότητας το ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού παίρνει διάρκειας με βάση τις εξαγγελίες της διοίκησης.
Ο κόσμος του Παναθηναϊκού θα πάρει διάρκειας επειδή αγαπάει την ομάδα και θέλει να την παρακολουθεί, επειδή γουστάρει το άθλημα.Αν υπάρχει τέτοια κατηγορία φιλάθλων, στον Παναθηναϊκο είναι ελάχιστη

Η διαφορα αναμεσα στο να εχεις (σχεδον) αποκλειστικα αυτους που πανε επειδη θελουν να δουν μπασκετ,γουσταρουν την ομαδα,θελουν να την βλεπουν και να την ενισχυσουν με το να εχεις εκτος απο αυτους και αυτους που πανε επειδη ηρθε ο παικταρας ο Λανγκφορντ και μαζι με τον αλητη τον Λασμε που ξαναβρηκε τον Γκιστ και την ψυχαρα τον Παππα θα σηκωσουν Ευρωλιγκα ειναι η διαφορα αναμεσα στα 6-7 χιλιαδες διαρκειας με τα 10
Thodoros
Ο ΔΓ ως επιχειρηματίας ξέρει πολύ καλά πως ανεβάζεις μετοχές σε κάτι , γιατί σας φαίνεται περίεργο αυτό.... βέβαια είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί αλλιώς είναι να έχεις του ρωμανικούς μόνο και αλλιώς να έχεις κοινό που διψάει για νίκες ( Οι πρώτοι με ωραίο μπάσκετ μπορεί να είναι ευχαριστημένοι ακόμα και με ήττα , οι δεύτεροι δεν τους ενδιαφέρει το θέαμα ζουν για το αποτέλεσμα , είναι περισσότερο πρακτικοί! laugh.gif wink.gif )

Αυτά τα 9700 διαρκείας θα είναι λόγος και προσθήκης παικτών που χρειάζονται ... κάποια στιγμή θα του τελειώσουν οι δικαιολογίες και δεν θα θέλει να χάσει το κοινό του!!!!
shtarkws
QUOTE(papp7 @ Dec 3 2018, 18:29 ) *
Aν ο Γιαννακοπουλος εβγαινε και ελεγε αντρικια φετος τοσα βαζω θα προσπαθησουμε για το καλυτερο,


Αν το έλεγε αυτό ειλικρινά, πιστεύω ότι θα είχε πάνω από 10.000 διαρκείας
villiskabas
QUOTE (shtarkws @ Dec 3 2018, 19:34 ) *
Αν το έλεγε αυτό ειλικρινά, πιστεύω ότι θα είχε πάνω από 10.000 διαρκείας


αυτο ακριβως... απλα θελει να φερνει παικτες μεσα στην σεζον και να λεμε ολοι μπραβο προεδρε εκανες κινηση ματ και να αποθεωνεται
green_sky
QUOTE (Thodoros @ Dec 3 2018, 19:12 ) *
Ο ΔΓ ως επιχειρηματίας ξέρει πολύ καλά πως ανεβάζεις μετοχές σε κάτι , γιατί σας φαίνεται περίεργο αυτό.... βέβαια είναι δίκοπο μαχαίρι γιατί αλλιώς είναι να έχεις του ρωμανικούς μόνο και αλλιώς να έχεις κοινό που διψάει για νίκες ( Οι πρώτοι με ωραίο μπάσκετ μπορεί να είναι ευχαριστημένοι ακόμα και με ήττα , οι δεύτεροι δεν τους ενδιαφέρει το θέαμα ζουν για το αποτέλεσμα , είναι περισσότερο πρακτικοί! laugh.gif wink.gif )

Αυτά τα 9700 διαρκείας θα είναι λόγος και προσθήκης παικτών που χρειάζονται ... κάποια στιγμή θα του τελειώσουν οι δικαιολογίες και δεν θα θέλει να χάσει το κοινό του!!!!

Για μενα η ουσια της υποθεσης ειναι η εξης :
Ο Παναθηναικος με τον Δ.Γ στο τιμονι και με Ελληνοποιησεις και χωρις Ελληνοποιησεις,δεν εχει καταφερει να ανεβει στο πρωτο σκαλι των ομαδων της Ευρωλιγκα.Πρωτο σκαλι αυτη την περιοδο ειναι η Τσσκα , ή Φενερ και η Ρεαλ.Το να πας σε ενα F4 μπορει να προκυψει ειτε απο ενα καλο σταυρωμα αλλα και ειτε φορμας τον Μαρτη.Το θεμα ειναι να ξανα ανεβεις στην κορυφη και να σταθεροποιηθεις εκει.Να εισαι πρωτο σκαλι ομαδα.
Μετα την αποχωρηση του Ομπραντοβιτς,ο Παναθηναικος δεν εχει ενα ξακαθαρο πλανο στο τι θελει να φτιαξει και σε τι στοχευει.
Και αν προκεψε καποιο πλανο δεν το υποστηριξε με το σωστο τροπο και στην πορεια το εγκατελειψε.
Απο το "σε 3 χρονια με αρχηγο τον Β.Χ θα σηκωσουμε την κουπα" περασαμε στο "In Xavi we trust" και πιθανα το καλοκαιρι να περασουμε στο "wellcome Jasikevicius".Και τι ειναι ο Σαρας μαγος ?
Το καλοκαιρι με συνοπτικες διαδικασιες ο Σαρας εχασε Τουπαν και Πανγκος.Ειναι ιδια ομαδα η Ζαλγκιρις φετος ?
Ο προπονητης ειναι σημαντικος αλλα εξισου σημαντικο ειναι και το ροστερ.Αν το ροστερ εχει ελλειψεις τι να σου κανει ο προπονητης ?
Και ωραια θελεις ο Πασκουαλ εκανε λαθος , θελεις συμβιβαστιηκε , διαλεξε και παρε τι θελεις , η ουσια ειναι οτι προεκυψε ενα ροστερ με ελλειψεις.Αυτο νομιζω οτι ειναι κοινως αποδεκτο.Οταν μια ομαδα εχει ελλειψεις συνεπαγεται οτι χρειαζεται παιχτες .
Αυτη ειναι η ουσια και η αληθεια.Το καλοκαιρι εφυγαν για διαφορετικους λογους τρεις παιχταραδες.Αυτοι δεν αναπληρωθηκαν.
Να λεμε τα πραγματα οπως εχουν.Και αντε και τον εφαγε τον Ισπανο. Ε και ? Τι θα γινει ? Ο Παππας με τι ποσοστο σουταρε τριποντο τα προηγουμενα χρονια και με τι τωρα ? Ο Παπαπετρου ? Τι ειναι ο Πασκουαλ ο Χουντινι να τους παει στο 40+?
Η ομαδα δεν εχει ψηλο φοβητρο πολλα χρονια τωρα.Με ημιμετρα την βγαζουμε στα σεντερ.Με αλχημειες.
Και βεβαια δεν στεκει η δικαιολογια για το συμβολαιο του Καλαθη.Οσα και να ζηταγε ο Νικ επρεπε να μεινει.Ειναι ο καλυτερος point της Ευρωλιγκα και μετα την περυσινη διαστημικη χρονια που εκανε ειναι λογικο φετος να μην εχει εφαμιλλη αποδοση.
Το θεμα ειναι εσυ σαν Παναθηναικος με τα 10.000 διαρκειας τι πισινες κρατας.
Με επικοινωνιακα τρικ,με τις εφημεριδες και με τα site κανενας δεν εκανε προκοπη.
Looter
Φρέσκα κουλουράκια:

Σήμερα είχα την ευκαιρία να είμαι σε μπασκετικό παρεάκι με έμπειρο παίκτη της ομάδας καθώς και με παίκτη της ΑΕΚ.
Στην κουβέντα για την κατάσταση στην ομάδα και το τι φταίει για την μέχρι τώρα απόδοση η εξήγηση που δόθηκε από τον ίδιο τον παίκτη του ΠΑΟ ήταν :

"Η ομάδα με το υπάρχον ρόστερ δε στρίβει , δυστυχώς. Το θέμα είναι ότι έφυγαν οι Σινγκλετον , Ρίβερς και Τζέϊμς οι οποίοι δεν αντικαταστάθηκαν λόγω ΜΕΙΩΣΗΣ του budget και διαφορετικών προτεραιοτήτων της ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ. Ούτε πρόβλημα στα αποδυτήρια δεν υπάρχει , ούτε έγινε κακός προπονητής ο Πασκουάλ. Και εμένα μου έκαναν πρόταση το καλοκαίρι για μείωση συμβολαίου αλλά τους το ξέκοψε ο μάνατζερ μου"...

Αυτά...
shtarkws
QUOTE(Looter @ Dec 3 2018, 20:42 ) *
Φρέσκα κουλουράκια:

Σήμερα είχα την ευκαιρία να είμαι σε μπασκετικό παρεάκι με έμπειρο παίκτη της ομάδας καθώς και με παίκτη της ΑΕΚ.
Στην κουβέντα για την κατάσταση στην ομάδα και το τι φταίει για την μέχρι τώρα απόδοση η εξήγηση που δόθηκε από τον ίδιο τον παίκτη του ΠΑΟ ήταν :

"Η ομάδα με το υπάρχον ρόστερ δε στρίβει , δυστυχώς. Το θέμα είναι ότι έφυγαν οι Σινγκλετον , Ρίβερς και Τζέϊμς οι οποίοι δεν αντικαταστάθηκαν λόγω ΜΕΙΩΣΗΣ του budget και διαφορετικών προτεραιοτήτων της ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ. Ούτε πρόβλημα στα αποδυτήρια δεν υπάρχει , ούτε έγινε κακός προπονητής ο Πασκουάλ. Και εμένα μου έκαναν πρόταση το καλοκαίρι για μείωση συμβολαίου αλλά τους το ξέκοψε ο μάνατζερ μου"...

Αυτά...


Κοίτα να δεις που ο έμπειρος παίκτης του Παναθηναϊκού με τον οποίο μιλησες λέει συμπτωματικά αυτά που υποστηρίζεις εσύ τόσο καιρό.. Ο παίκτης της Αεκ τι είπε δεν μας ανάφερες
Looter
QUOTE (shtarkws @ Dec 3 2018, 20:50 ) *
Κοίτα να δεις που ο έμπειρος παίκτης του Παναθηναϊκού με τον οποίο μιλησες λέει συμπτωματικά αυτά που υποστηρίζεις εσύ τόσο καιρό.. Ο παίκτης της Αεκ τι είπε δεν μας ανάφερες


Φίλε μου αν το γράφεις ειρωνικά , πρόβλημά σου... Εγώ απολαυσα το καφεδάκι μου με το ανάλογο κους κους...

Πάντως και ο Πασκουάλ το καλοκαίρι είχε πει για τους παραπάνω ότι «Δεν μπορούμε να κρατήσουμε τη συνοχή της ομάδας διότι δεν μπορούμε να φτάσουμε τις προτάσεις που έχουν ορισμένοι από τους παίκτες μας, είναι κάτι που συμβαίνει. Είμαστε μια ομάδα με όχι πολύ υψηλό προϋπολογισμό όμως θα δημιουργήσουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο. Ονειρευόμαστε να κάνουμε το βήμα παραπάνω, να πάμε στο Final 4 και να προσπαθήσουμε να το διεκδικήσουμε. Σε κάθε περίπτωση, είναι πολύ δύσκολο όταν δεν μπορείς να φτάσεις τα μπάτζετ των άλλων ομάδων».


john wick
Παλι καλα που o (εμπειρος παικτης ) δεν ειπε κ για την φυγη του Keny G....

wav.gif
G-arenas
QUOTE (Looter @ Dec 3 2018, 21:19 ) *
Φίλε μου αν το γράφεις ειρωνικά , πρόβλημά σου... Εγώ απολαυσα το καφεδάκι μου με το ανάλογο κους κους...

Πάντως και ο Πασκουάλ το καλοκαίρι είχε πει για τους παραπάνω ότι «Δεν μπορούμε να κρατήσουμε τη συνοχή της ομάδας διότι δεν μπορούμε να φτάσουμε τις προτάσεις που έχουν ορισμένοι από τους παίκτες μας, είναι κάτι που συμβαίνει. Είμαστε μια ομάδα με όχι πολύ υψηλό προϋπολογισμό όμως θα δημιουργήσουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο. Ονειρευόμαστε να κάνουμε το βήμα παραπάνω, να πάμε στο Final 4 και να προσπαθήσουμε να το διεκδικήσουμε. Σε κάθε περίπτωση, είναι πολύ δύσκολο όταν δεν μπορείς να φτάσεις τα μπάτζετ των άλλων ομάδων».

τον κρις και τον τζειμς δεν μπορουσες να του κρατησεις. ειδικα ο κρις δεν αξιζει τα κοντα 2 μυρια που πηρε!

και τελικα επειδη εφυγαν αυτοι οι 2 ο τσαβι δεν μπορει να βρει αλλους? τι διαολο 10 χρονια 1ο προπονητης ακομα να βρει εναν παικτη και να αξιζει χωρις να χαλασει 2 μυρια? ο αρτζι πως εφερε τοσους? ελεος δηλαδη δεν φταιει σε τιποτα ο τσαβι ουτε στη τραγικη δομηση που κανει ουτε για το χαλια μπασκετ που παιζει ουτε οτι καθε χρονια εχει παιξει χειροτερο μπασκετ και φυσικα εχει χειροτερα αποτελεσματα απο το ροστερ και το μπατζετ που εχει. ελεος πια! φαγαμε αλλου προπονητες σε μισες σεζον και με μισα μπατζετ και παρομοια αποτελεσματα και τους βριζαμε αλλα τον αγιο τσαβι δεν τον ακουμπαμε! τι φαση τι βυσμα εχει ο τυπος και κανενας δεν λεει κακη κουβεντα για αυτο?

τελος, λες για τον ριβερς. δηλαδη αν τον ηθελε ο τσαβι δεν τον κραταγε? ακομα και τωρα ελευθερος ειναι! 2 παικτες χασαμε απο περσυ και ο ενας ηταν πολυ σημαντικος, αλλα 1) παικτες τυπου τζειμς βρισκεις παντου και 2) ψηλους αθλητικους με καλο σουτ επισης βρισκεις ευκολα! αλλα μην του πεις να ψαξει του τσαβι κανει τζιζ!

QUOTE (john wick @ Dec 3 2018, 21:27 ) *
Παλι καλα που o (εμπειρος παικτης ) δεν ειπε κ για την φυγη του Keny G....

wav.gif

παλι καλα που ο εμπειρος παικτης (ιαν?) δεν ειπε για κανα νικολς και τζεντιλε tongue.gif tongue.gif
pan24
QUOTE (G-arenas @ Dec 3 2018, 23:17 ) *
1) παικτες τυπου τζειμς βρισκεις παντου και 2) ψηλους αθλητικους με καλο σουτ επισης βρισκεις ευκολα!

Κατσε βρε συντοπιτη
Παικτες τυπου Τζειμς(τρελοαμερικανακια εννοεις) βρισκεις ευκολα αλλα οχι με τα αθλητικα προσοντα και τον χαρακτηρα στα δυσκολα του συγκεκριμενου
Αθλητικους ψηλους με καλο σουτ δεν βρισκεις
Βρισκεις ασουτους αθλητικους ψηλους με το τσουβαλι και βρισκεις αρκετους με καλο σουτ και μετρια-κακα αθλητικα προσοντα

Ο συνδυασμος ειναι σπανιος γιατι οσοι τα εχουν και τα 2 πανε Αμερικη
Ποσα αθλητικα 4-5αρια με καλο σουτ ξερεις στην Ευρωλιγκα;
Γιατι δεν μου ερχονται πολλοι

Μπορουσαμε να βρουμε κατι καλυτερο απο αυτα που εχουμε αλλα μην το ισοπεδωνουμε ολα
Αν βρισκονταν ευκολα παικτες σαν αυτους δεν θα εκαναν κοντα στα 2 μυρια οι συγκεκριμενοι
Victor_Mannheim
QUOTE (Looter @ Dec 3 2018, 20:42 ) *
Φρέσκα κουλουράκια:

Σήμερα είχα την ευκαιρία να είμαι σε μπασκετικό παρεάκι με έμπειρο παίκτη της ομάδας καθώς και με παίκτη της ΑΕΚ.
Στην κουβέντα για την κατάσταση στην ομάδα και το τι φταίει για την μέχρι τώρα απόδοση η εξήγηση που δόθηκε από τον ίδιο τον παίκτη του ΠΑΟ ήταν :

"Η ομάδα με το υπάρχον ρόστερ δε στρίβει , δυστυχώς. Το θέμα είναι ότι έφυγαν οι Σινγκλετον , Ρίβερς και Τζέϊμς οι οποίοι δεν αντικαταστάθηκαν λόγω ΜΕΙΩΣΗΣ του budget και διαφορετικών προτεραιοτήτων της ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ. Ούτε πρόβλημα στα αποδυτήρια δεν υπάρχει , ούτε έγινε κακός προπονητής ο Πασκουάλ. Και εμένα μου έκαναν πρόταση το καλοκαίρι για μείωση συμβολαίου αλλά τους το ξέκοψε ο μάνατζερ μου"...

Αυτά...

εδω δεν στριβει ο ιδιος ο εμπειρος παιχτης(ολοι καταλαβαμε ποιος ειναι) θα στριβει η ομαδα? biggrin.gif
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Dec 3 2018, 23:50 ) *
Κατσε βρε συντοπιτη
Παικτες τυπου Τζειμς(τρελοαμερικανακια εννοεις) βρισκεις ευκολα αλλα οχι με τα αθλητικα προσοντα και τον χαρακτηρα στα δυσκολα του συγκεκριμενου
Αθλητικους ψηλους με καλο σουτ δεν βρισκεις
Βρισκεις ασουτους αθλητικους ψηλους με το τσουβαλι και βρισκεις αρκετους με καλο σουτ και μετρια-κακα αθλητικα προσοντα

Ο συνδυασμος ειναι σπανιος γιατι οσοι τα εχουν και τα 2 πανε Αμερικη
Ποσα αθλητικα 4-5αρια με καλο σουτ ξερεις στην Ευρωλιγκα;
Γιατι δεν μου ερχονται πολλοι

Μπορουσαμε να βρουμε κατι καλυτερο απο αυτα που εχουμε αλλα μην το ισοπεδωνουμε ολα
Αν βρισκονταν ευκολα παικτες σαν αυτους δεν θα εκαναν κοντα στα 2 μυρια οι συγκεκριμενοι

ρε συ δεν εννοω σε ποιοτητα σαν τους κρις και τζειμς. εννοω σε παικτες με 800-900 χιλιαρικα. οπως οταν φεραμε αυτους τους 2.

με παρομοια χαρακτηριστηκα εννοω.

ξερεις ποσοι ειναι καθε χρονο απο nba που μενουν ανεργοι με τετοια στυλ? ποσα 3αρια που 4αριζουν και απλως δεν εχουν θεση στο nba και για εδω θα ηταν ταμαμ? ή ποσοι σκορινγκ γκαρντς με υψος λαρκιν που αναγκαστηκα στο nba τους βαζουν στο 1, εδω θα ηταν κομπο γκαρντ και θα εδεναν τελεια με νικ?

απειρους τετοιους βρισκεις αν δωσεις 800-900 χιλιαρικα. το ιδιο και για την θεση 5. αλλα οταν μοιραζουμε εντελως λαθος το μπατζετ μας και παμε σε τυπου 500+600 σε 2 παικτες αντι να δωσουμε 800 σε βασικο και 300 σε αναπληρωματικο, αυτο θα παθαινουμε.

και φυσικα υπαρχει και το ρισκο να μην βγουν καλοι ή να μην παιξουν τοσο καλα ωστε να σε ανεβασουν επιπεδο. για αυτο και θα παρουν 800-900 και οχι 1,5 και 2 που παιρνουν τζειμς και κρις που ηδη ειναι πετυχημενοι και παιχταραδες για ευρωλιγκα!

ΥΓ τα αθλητικα προσοντα του τζειμς δεν τα εχει κανενας στον κοσμο πλην nba. και για nba πολυ αθλητικος θεωρειτε. οποτε απειρα δυσκολο να βρεις κατι καλυτερο σε αθλητικα προσοντα απο τζειμς.
Looter
QUOTE (G-arenas @ Dec 4 2018, 00:08 ) *
ρε συ δεν εννοω σε ποιοτητα σαν τους κρις και τζειμς. εννοω σε παικτες με 800-900 χιλιαρικα. οπως οταν φεραμε αυτους τους 2.

με παρομοια χαρακτηριστηκα εννοω.

ξερεις ποσοι ειναι καθε χρονο απο nba που μενουν ανεργοι με τετοια στυλ? ποσα 3αρια που 4αριζουν και απλως δεν εχουν θεση στο nba και για εδω θα ηταν ταμαμ? ή ποσοι σκορινγκ γκαρντς με υψος λαρκιν που αναγκαστηκα στο nba τους βαζουν στο 1, εδω θα ηταν κομπο γκαρντ και θα εδεναν τελεια με νικ?

απειρους τετοιους βρισκεις αν δωσεις 800-900 χιλιαρικα. το ιδιο και για την θεση 5. αλλα οταν μοιραζουμε εντελως λαθος το μπατζετ μας και παμε σε τυπου 500+600 σε 2 παικτες αντι να δωσουμε 800 σε βασικο και 300 σε αναπληρωματικο, αυτο θα παθαινουμε.

και φυσικα υπαρχει και το ρισκο να μην βγουν καλοι ή να μην παιξουν τοσο καλα ωστε να σε ανεβασουν επιπεδο. για αυτο και θα παρουν 800-900 και οχι 1,5 και 2 που παιρνουν τζειμς και κρις που ηδη ειναι πετυχημενοι και παιχταραδες για ευρωλιγκα!

ΥΓ τα αθλητικα προσοντα του τζειμς δεν τα εχει κανενας στον κοσμο πλην nba. και για nba πολυ αθλητικος θεωρειτε. οποτε απειρα δυσκολο να βρεις κατι καλυτερο σε αθλητικα προσοντα απο τζειμς.



Φίλε μου βρες μου ΕΝΑΝ παίκτη που επέλεξε ο Τσάβι της τάξης των 800-900 χιλιάδων όπως γράφεις.
Το budget που του έδωσαν για να επιλέξει παίκτες δεν ήταν ούτε τα μισά..

1. Λάσμε , κάτω από 500 που ήρθε για αντικαταστάτης του Ζαχαρία.
2. Κιθ με 430-440 που ήρθε ως αντί Τζέϊμς με ΑΛΛΟ σχεδιασμό στο 2 και ΟΧΙ τον Παππά
3. Τόμας με 420-440 που ήρθε ως αντικαταστάτης του Κρις γιατί ΤΟΣΑ έδωσε ο DPG.
4. Λότζο στα 340 μετά το ξεπούλημα του Ντένμον.
5. Λέκα στα 350. Σήμερα επιβεβαίωσα και από δεύτερη πηγή ότι ο Λέκα είναι μεταξύ 300-350 και όχι στα 450-500 όπως γράφεται.

Οπότε τι να λέμε , φυστίκια είχε να διαχειριστεί...
stevebucknall11
Ερώτηση στους Τσαβομάχους: Στην μετά Ζοτς εποχή με ποιον προπονητή έπαιξε καλύτερο μπάσκετ η ομάδα; Πεδουλακικοί είναι η ώρα σας να αποκαλυφθείτε. Την κυριλέ απάντηση την ξέρω κι εγώ: Με τον Ιβάνοβιτς. Βέβαια θυμάστε δύο τρεις καλές εμφανίσεις στο ΟΑΚΑ, με την Ρεάλ ξεργω που τότε την κέρδιζε ο κάθε πικραμένος, αλλά δεν θυμάστε πως έπαιζε η ομάδα όταν σηκώθηκε και έφυγε. Για να μην το κουράζουμε, με τον Πασχάλη η ομάδα έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ τα τελευταία έξι χρόνια κι αν είναι να φύγει περιμένω να έρθει από Ζοτς και πάνω, γιατί αν έρθει κανένας Σάρας (ο Πεδουλάκης της Βαλτικής), με το που θα έρθουν οι πρώτες αποτυχίες, αυτοί που βρίζουν τώρα τον Τσάβι αυτοί θα βρίζουν πρώτοι και τον Λιθουανό legend. Δυστυχώς όμως ούτε Ζοτς έρχεται ούτε Σάρας (εκτός αν τερματίσει την Ζαλγκίρις τελευταία και δεν βρίσκει αλλού δουλειά). Οπότε βολευτείτε με καμιά καινούργια ανακάλυψη του ΔΓ (κανέναν Κολέ ξεργω ή κάτι ΄άλλο που θα πέσει πολύ γέλιο με κλάμα μαζί).
Victor_Mannheim
QUOTE (Looter @ Dec 4 2018, 00:44 ) *
Φίλε μου βρες μου ΕΝΑΝ παίκτη που επέλεξε ο Τσάβι της τάξης των 800-900 χιλιάδων όπως γράφεις.
Το budget που του έδωσαν για να επιλέξει παίκτες δεν ήταν ούτε τα μισά..

1. Λάσμε , κάτω από 500 που ήρθε για αντικαταστάτης του Ζαχαρία.
2. Κιθ με 430-440 που ήρθε ως αντί Τζέϊμς με ΑΛΛΟ σχεδιασμό στο 2 και ΟΧΙ τον Παππά
3. Τόμας με 420-440 που ήρθε ως αντικαταστάτης του Κρις γιατί ΤΟΣΑ έδωσε ο DPG.
4. Λότζο στα 340 μετά το ξεπούλημα του Ντένμον.
5. Λέκα στα 350. Σήμερα επιβεβαίωσα και από δεύτερη πηγή ότι ο Λέκα είναι μεταξύ 300-350 και όχι στα 450-500 όπως γράφεται.

Οπότε τι να λέμε , φυστίκια είχε να διαχειριστεί...

γιατι δεν παραιτηθηκε?συμφωνησε ο τσαβι με αυτο το ροστερ η οχι?

QUOTE (stevebucknall11 @ Dec 4 2018, 01:57 ) *
Ερώτηση στους Τσαβομάχους: Στην μετά Ζοτς εποχή με ποιον προπονητή έπαιξε καλύτερο μπάσκετ η ομάδα; Πεδουλακικοί είναι η ώρα σας να αποκαλυφθείτε. Την κυριλέ απάντηση την ξέρω κι εγώ: Με τον Ιβάνοβιτς. Βέβαια θυμάστε δύο τρεις καλές εμφανίσεις στο ΟΑΚΑ, με την Ρεάλ ξεργω που τότε την κέρδιζε ο κάθε πικραμένος, αλλά δεν θυμάστε πως έπαιζε η ομάδα όταν σηκώθηκε και έφυγε. Για να μην το κουράζουμε, με τον Πασχάλη η ομάδα έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ τα τελευταία έξι χρόνια κι αν είναι να φύγει περιμένω να έρθει από Ζοτς και πάνω, γιατί αν έρθει κανένας Σάρας (ο Πεδουλάκης της Βαλτικής), με το που θα έρθουν οι πρώτες αποτυχίες, αυτοί που βρίζουν τώρα τον Τσάβι αυτοί θα βρίζουν πρώτοι και τον Λιθουανό legend. Δυστυχώς όμως ούτε Ζοτς έρχεται ούτε Σάρας (εκτός αν τερματίσει την Ζαλγκίρις τελευταία και δεν βρίσκει αλλού δουλειά). Οπότε βολευτείτε με καμιά καινούργια ανακάλυψη του ΔΓ (κανέναν Κολέ ξεργω ή κάτι ΄άλλο που θα πέσει πολύ γέλιο με κλάμα μαζί).

ποσα φ4 στην λαμπρη του καριερα εχει παει ο πεδουλακης?
ακου ο σαρας πεδουλακης της βαλτικης
stevebucknall11
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 4 2018, 02:04 ) *
ακου ο σαρας πεδουλακης της βαλτικης

Προσπαθώ να το πατεντάρω για την περίπτωση που έρθει ο Σάρας και έχει την επιτυχία που περιμένω να έχει laugh.gif
nvip13
QUOTE(stevebucknall11 @ Dec 4 2018, 01:57 ) *
Για να μην το κουράζουμε, με τον Πασχάλη η ομάδα έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ τα τελευταία έξι χρόνια



Τι εκανε λεει; icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Ο Πεδουλακης της Βαλτικής εχει φτιαξει ΟΜΑΔΑ, που παιζει κανονικο ΜΠΑΣΚΕΤ και οχι αυτο το Τσιρκο του Τσαβι με one man show κτλ.

Ο Πεδουλακης της Βαλτικής παιρνει διπλα στην Ευρώπη.

Ο Πεδουλακης της βαλτικης πηγε final4 περσι, ο Πασκουαλ με τέτοια μπατζετ δεν βλεπει final4 ουτε σε 10 ζωες.
akratacity
QUOTE (shtarkws @ Dec 3 2018, 19:34 ) *
Αν το έλεγε αυτό ειλικρινά, πιστεύω ότι θα είχε πάνω από 10.000 διαρκείας

Την περίοδο που είχε ξεκινήσει την περίφημη ελληνοποίηση πόσα διάρκειας είχε;

Αν θυμάμαι καλά ήταν τη χρονιά του Ιβανοβιτς. Αν τότε είχε πάνω από 10χιλ διάρκειας τότε τα πιστεύω σου έχουν ισχυρή βάση. Αλλιώς δεν στέκουν.
john wick
QUOTE (stevebucknall11 @ Dec 3 2018, 22:57 ) *
Ερώτηση στους Τσαβομάχους: Στην μετά Ζοτς εποχή με ποιον προπονητή έπαιξε καλύτερο μπάσκετ η ομάδα; Πεδουλακικοί είναι η ώρα σας να αποκαλυφθείτε. Την κυριλέ απάντηση την ξέρω κι εγώ: Με τον Ιβάνοβιτς. Βέβαια θυμάστε δύο τρεις καλές εμφανίσεις στο ΟΑΚΑ, με την Ρεάλ ξεργω που τότε την κέρδιζε ο κάθε πικραμένος, αλλά δεν θυμάστε πως έπαιζε η ομάδα όταν σηκώθηκε και έφυγε. Για να μην το κουράζουμε, με τον Πασχάλη η ομάδα έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ τα τελευταία έξι χρόνια κι αν είναι να φύγει περιμένω να έρθει από Ζοτς και πάνω, γιατί αν έρθει κανένας Σάρας (ο Πεδουλάκης της Βαλτικής), με το που θα έρθουν οι πρώτες αποτυχίες, αυτοί που βρίζουν τώρα τον Τσάβι αυτοί θα βρίζουν πρώτοι και τον Λιθουανό legend. Δυστυχώς όμως ούτε Ζοτς έρχεται ούτε Σάρας (εκτός αν τερματίσει την Ζαλγκίρις τελευταία και δεν βρίσκει αλλού δουλειά). Οπότε βολευτείτε με καμιά καινούργια ανακάλυψη του ΔΓ (κανέναν Κολέ ξεργω ή κάτι ΄άλλο που θα πέσει πολύ γέλιο με κλάμα μαζί).



Αν εξαιρέσεις το περσινό 1ο ματς με ρεάλ στα χιαστί και τους τελικούς με Ολυμπιακό , πες μου σε παρακαλώ , ή μάλλον γράψε μου σε ποια παιχνίδια σου άρεσε ο Παναθηναικός...
jazz thrilos
Βρίσκω την συζήτηση περί διαρκείας ανούσια και παιδιάστικη.

Και καλά, ο ΔΓ έλεγα οτι θα πάει f4 χαλαρά. Όσοι έσπευσαν να πάρουν διαρκείας επειδή ψήθηκαν απο τις εξαγγελίες του ΔΓ, το ρόστερ δεν το έβλεπαν; Δηλάδή το προσωπικό κριτήριο για τις δυνατότητες της ομάδας που ήταν; Την στιγμή μάλιστα που το κοινό του Παναθηναικού έχει δει μπάσκετ, έχει δει παίχτες, γνωρίζει πάνω κάτω τι να περιμένει.

Η συζήτηση μου θυμίζει τις καταστάσεις με τον γιο μου που παίρνει οτι πιο βλακεία παιχνίδι βλέπει στα jumbo ενώ του έχω πει οτι δεν είναι καλό, πάμε σπίτι, δεν του αρέσει, και αρχίζει να κλαίει κατηγορώντας εμένα.

Όσοι πήραν διαρκείας με αφορμή τις εξαγγελίες του ΔΓ, ή γιατί νόμιζαν οτι αγοράζουν θέση για το f4 με το υπάρχον ρόστερ δεν έχουν κανένα δικαίωμα να παραπονιούνται. Αν και πιστεύω οτι η μεγάλη πλειοψηφία πήρε διαρκείας γιατί γουστάρει να βλέπει την ομάδα και γιατί την βρίσκει με το μπασκετάκι. Η ευρωλίγκα με το νέο φορμάτ ειδικά έχει γίνει μια απολαυστική διοργάνωση και αυτό απο μόνο του αξίζει να έχεις ένα διαρκείας και να παρακολουθείς την ομάδα σου. Να κάνει κανείς κριτική για τις επιλογές, για τον τρόπο παιχνιδιού, για τον προπονητή, οκ, αυτά είναι δεκτά και απαραίτητα. Αλλά να βάζεις στην ζυγαρια τα λεφτά που δίνεις με τις εξαγγελίες του ΔΓ και την μεταφυσική προσδοκία οτι η αύξηση στην τιμή των διαρκείας σημαίνει αυτόματα και παρουσία σε f4, με συγχωρείτε αλλά είναι παιδιάστικο.

*μικρή υποσημείωση: δεν ξέρω πότε βγήκαν τα διαρκείας του Παναθηναικού. Μπορεί κάποιος να υποστηρίξει οτι το πήρε πριν τις μεταγραφές και περίμενε οτι θα πάρει η ομάδα τον Λόνζο Μπολ. Αλλά και πάλι, γνωρίζουμε την κατάσταση των ομάδων μας. Τα πράγματα που μπορούν να γίνουν είναι συγκεκριμένα.
golitog7
QUOTE(shtarkws @ Dec 3 2018, 18:34 ) *
Αν το έλεγε αυτό ειλικρινά, πιστεύω ότι θα είχε πάνω από 10.000 διαρκείας

είσαι πολύ ρομαντικός
shtarkws
QUOTE(Looter @ Dec 3 2018, 21:19 ) *
Φίλε μου αν το γράφεις ειρωνικά , πρόβλημά σου... Εγώ απολαυσα το καφεδάκι μου με το ανάλογο κους κους...

Πάντως και ο Πασκουάλ το καλοκαίρι είχε πει για τους παραπάνω ότι «Δεν μπορούμε να κρατήσουμε τη συνοχή της ομάδας διότι δεν μπορούμε να φτάσουμε τις προτάσεις που έχουν ορισμένοι από τους παίκτες μας, είναι κάτι που συμβαίνει. Είμαστε μια ομάδα με όχι πολύ υψηλό προϋπολογισμό όμως θα δημιουργήσουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο. Ονειρευόμαστε να κάνουμε το βήμα παραπάνω, να πάμε στο Final 4 και να προσπαθήσουμε να το διεκδικήσουμε. Σε κάθε περίπτωση, είναι πολύ δύσκολο όταν δεν μπορείς να φτάσεις τα μπάτζετ των άλλων ομάδων».


Φιλε ειναι δυνατον να μας λες να παρουμε σαν δεδομενο κατι που σου εκμυστηρευτηκε προσωπικα παικτης του Παναθηναικου και μαλιστα εμπειρος? Ενω απαγορευεται ρητα απο τους ορους του συμβολαιου του να κοινοποιει σε τριτους εσωτερικα ζητηματα της ομαδας? Και αντε ας υποθεσουμε οτι οντς συνεβη, εσυ ερχεσαι και το γραφεις σε ενα δημοσιο φορουμ?

Ας ειμαστε λιγο σοβαροι

QUOTE(akratacity @ Dec 4 2018, 05:33 ) *
Την περίοδο που είχε ξεκινήσει την περίφημη ελληνοποίηση πόσα διάρκειας είχε;

Αν θυμάμαι καλά ήταν τη χρονιά του Ιβανοβιτς. Αν τότε είχε πάνω από 10χιλ διάρκειας τότε τα πιστεύω σου έχουν ισχυρή βάση. Αλλιώς δεν στέκουν.


Τι σχεση εχει αυτο με την φετινη χρονια? Αναφερομαι στην φετινη χρονια και λεω οτι αν μετα τα περσινα, εβγαινε ο ΔΓ και ελεγε ξεκαθαρα οτι τοσα μπορω να δωσω, δεν μπορω να κρατησω αν και θελω Τζειμς, Σινγκλετον, δεν βαζουμε κανεναν στοχο παμε για οτι καλυτερο, τοτε πιστευω ακραδαντα οτι θα ειχε πανω απο 10.000 διαρκειας γιατι ο κοσμος θα στηριζε περισσοτερο

QUOTE(golitog7 @ Dec 4 2018, 10:29 ) *
είσαι πολύ ρομαντικός


''Στον ρομαντισμό, κυρίαρχο στοιχείο είναι η έμφαση στο συναίσθημα όχι τόσο εναντίον της λογικής, όσο εναντίον της μονόπλευρης κυριαρχίας της λογικής.''

MaJesty23
QUOTE(stevebucknall11 @ Dec 4 2018, 02:14 ) *
Προσπαθώ να το πατεντάρω για την περίπτωση που έρθει ο Σάρας και έχει την επιτυχία που περιμένω να έχει laugh.gif


Έχω πατεντάρει το Τσαβομάχοι ,επίσης...το κάνω δημόσιο αγαθο ,free to use. biggrin.gif (Μπασκετική κολλεκτίβα)!

Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση...Όπως όλα στην ζωή!Ο Τσάβι είναι μια χαρά προπονητής αλλά δεν είναι βεληνεκούς Ζοτς -Μπλάτ-Ιτούδη-Μπαρτζώκα.Επειδή κανείς απο τους 4 δεν πρόκειται να έρθει ,τον θεωρώ οτι καλύτερο μπορούσαμε να έχουμε αυτή την στιγμή.Ειναι εγνωσμένης αξίας και χαίρει σεβασμού.Προφανώς και προπονητικά κάνει λάθη σοβαρά,με χρόνους μοιρασμένους σε excelάκι,αλλά δεν βλέπω κάποιον άλλον ,που να λέω οτι θα τον ήθελα αυτή την στιγμή για προπονητή του ΠΑΟ.


Για Δ.Π.Γ και εκεί η αλήθεια στην μέση.Δεν μπορώ να του κάνω κούμαντο στην τσέπη του..τόσα θέλει τόσα βάζει για να κάνουμε παρέα όλοι μαζί το κομμάτι μας.Απλα σε αυτόν δεν παλεύω το πόσο υπερφιάλος είναι και ψωροφαντασμένος...δεν είναι ντόμπρος με τον κόσμο του ΠΑΟ ,ο οποίος σε μεγάλο ποσοστό δεν είναι μπασκετικά απαίδευτος.

G-arenas
QUOTE (Looter @ Dec 4 2018, 00:44 ) *
Φίλε μου βρες μου ΕΝΑΝ παίκτη που επέλεξε ο Τσάβι της τάξης των 800-900 χιλιάδων όπως γράφεις.
Το budget που του έδωσαν για να επιλέξει παίκτες δεν ήταν ούτε τα μισά..

1. Λάσμε , κάτω από 500 που ήρθε για αντικαταστάτης του Ζαχαρία.
2. Κιθ με 430-440 που ήρθε ως αντί Τζέϊμς με ΑΛΛΟ σχεδιασμό στο 2 και ΟΧΙ τον Παππά
3. Τόμας με 420-440 που ήρθε ως αντικαταστάτης του Κρις γιατί ΤΟΣΑ έδωσε ο DPG.
4. Λότζο στα 340 μετά το ξεπούλημα του Ντένμον.
5. Λέκα στα 350. Σήμερα επιβεβαίωσα και από δεύτερη πηγή ότι ο Λέκα είναι μεταξύ 300-350 και όχι στα 450-500 όπως γράφεται.

Οπότε τι να λέμε , φυστίκια είχε να διαχειριστεί...

δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαζεις 100 χιλιαρικα και παραπανω τα συμβολαια της ομαδας. σιγα μην ηρθε με κατω απο 500 ο λασμε την στιγμη που εβρισκε 700 ευκολα σε ρωσιες κλπ eurocup.

σιγα μην ηρθε με 400 χιλιαρικα ο τομας που περσυ επαιρνε 900 χιλιαρικα κοντα στη μακαμπι και εκανε και την καλυτερη χρονια της καριερας του.

ο λεκα επαιρνε περσυ 400 και φετος 450. συν 150 το μπαι αουτ συνολο 1 μυριο για 2 χρονια.

ο κιθ ναι εκει στα 450.

ο λοτζο ευκολα εβρισκε σε eurocup 600 σιγα μην εμενε με 340. 500 παιρνει απο περσυ.

ετσι οπως το πηγες εσυ αντι για 8 με 8,5 μυρια, το μπατζετ το εβγαλες 6.

τελος κανεναν παικτης δεν διαλεξε ο τσαβι με 800 χιλιαρικα. και αυτο διοτι προτιμαει να εχει πολλους παικτες και ποσοτητα αντι για ποιοτητα. δηλαδη αν αντι για ιαν-λασμε επαιρνε εναν αλλα καλο, δεν θα ηταν παικτης των 800? ο σχεδιασμος του ειναι να πηγαινει με πολλους παικτες και οχι με ποιοτικους!

ΥΓ ο εμπειρος παικτης που σου μιλησε ποσα παιρνει σου ειπε?
G-arenas
QUOTE (stevebucknall11 @ Dec 4 2018, 01:57 ) *
Ερώτηση στους Τσαβομάχους: Στην μετά Ζοτς εποχή με ποιον προπονητή έπαιξε καλύτερο μπάσκετ η ομάδα; Πεδουλακικοί είναι η ώρα σας να αποκαλυφθείτε. Την κυριλέ απάντηση την ξέρω κι εγώ: Με τον Ιβάνοβιτς. Βέβαια θυμάστε δύο τρεις καλές εμφανίσεις στο ΟΑΚΑ, με την Ρεάλ ξεργω που τότε την κέρδιζε ο κάθε πικραμένος, αλλά δεν θυμάστε πως έπαιζε η ομάδα όταν σηκώθηκε και έφυγε. Για να μην το κουράζουμε, με τον Πασχάλη η ομάδα έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ τα τελευταία έξι χρόνια κι αν είναι να φύγει περιμένω να έρθει από Ζοτς και πάνω, γιατί αν έρθει κανένας Σάρας (ο Πεδουλάκης της Βαλτικής), με το που θα έρθουν οι πρώτες αποτυχίες, αυτοί που βρίζουν τώρα τον Τσάβι αυτοί θα βρίζουν πρώτοι και τον Λιθουανό legend. Δυστυχώς όμως ούτε Ζοτς έρχεται ούτε Σάρας (εκτός αν τερματίσει την Ζαλγκίρις τελευταία και δεν βρίσκει αλλού δουλειά). Οπότε βολευτείτε με καμιά καινούργια ανακάλυψη του ΔΓ (κανέναν Κολέ ξεργω ή κάτι ΄άλλο που θα πέσει πολύ γέλιο με κλάμα μαζί).

κοιτα σιγουρα δεν ξερω ποιος προπονητης επαιξε το καλυτερο μπασκετ, αλλα ξερω με σιγουρια ποιος επαιξε με χειροτερο μακραν: ο τσαβι!

εγω απο τον τσαβι δεν εχω δει ακομα τιποτα πλην 1v1 και κατι off the ball kai flair screen σε λοτζους ριβερς. ουτε κατι συγκεκριμενο στην αμυνα πλην 40 λεπτων αλλαγες στα σκριν, ουτε ομαδα καλη στο σετ ουτε καλη στο transition και το πιο σημαντικο ειναι οτι 3 χρονια δεν εδωσε καμια μα καμια ταυτοτητα στην ομαδα! τιποτα! δεν ξερουμε τι παιζουμε! ειμαστε ομαδα αμυνας? επιθεσης? σετ? υψηλου ρυθμου? σκληρη και δυνατη? που στηριζεται στους κοντους ή ψηλους? τι προσπαθουμε να πετυχουμε? ολες οι ομαδες εχουν ξεκαθαρη φιλοσοφια και πλανο ο τσαβι τιποτα!

και ναι ο σαρας με το μισο μπατζετ του τσαβι πηγε final 4! οταν θα κανει εστω τα μισα που εχει πετυχει ο σαρας ελα να μου το πεις!

ΥΓ η ρεαλ που κερδισε ο ιβανοβιτς εχεις δικιο την κερδιζαν ολες. παω πασο. ΟΧΙ ομως διοτι το 2015 που την κερδισε ο ιβανοβιτς με μπλουμς πηρε την ευρωλιγκα!!!!!
Victor_Mannheim
QUOTE (MaJesty23 @ Dec 4 2018, 12:01 ) *
Έχω πατεντάρει το Τσαβομάχοι ,επίσης...το κάνω δημόσιο αγαθο ,free to use. biggrin.gif (Μπασκετική κολλεκτίβα)!

Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση...Όπως όλα στην ζωή!Ο Τσάβι είναι μια χαρά προπονητής αλλά δεν είναι βεληνεκούς Ζοτς -Μπλάτ-Ιτούδη-Μπαρτζώκα.Επειδή κανείς απο τους 4 δεν πρόκειται να έρθει .

γιατι να μην ερθει?ο μπλατ πως πηγε στον ολυμπιακο


QUOTE (stevebucknall11 @ Dec 4 2018, 01:57 ) *
Ερώτηση στους Τσαβομάχους: Στην μετά Ζοτς εποχή με ποιον προπονητή έπαιξε καλύτερο μπάσκετ η ομάδα; Πεδουλακικοί είναι η ώρα σας να αποκαλυφθείτε. Την κυριλέ απάντηση την ξέρω κι εγώ: Με τον Ιβάνοβιτς. Βέβαια θυμάστε δύο τρεις καλές εμφανίσεις στο ΟΑΚΑ, με την Ρεάλ ξεργω που τότε την κέρδιζε ο κάθε πικραμένος, αλλά δεν θυμάστε πως έπαιζε η ομάδα όταν σηκώθηκε και έφυγε. Για να μην το κουράζουμε, με τον Πασχάλη η ομάδα έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ τα τελευταία έξι χρόνια κι αν είναι να φύγει περιμένω να έρθει από Ζοτς και πάνω, γιατί αν έρθει κανένας Σάρας (ο Πεδουλάκης της Βαλτικής), με το που θα έρθουν οι πρώτες αποτυχίες, αυτοί που βρίζουν τώρα τον Τσάβι αυτοί θα βρίζουν πρώτοι και τον Λιθουανό legend. Δυστυχώς όμως ούτε Ζοτς έρχεται ούτε Σάρας (εκτός αν τερματίσει την Ζαλγκίρις τελευταία και δεν βρίσκει αλλού δουλειά). Οπότε βολευτείτε με καμιά καινούργια ανακάλυψη του ΔΓ (κανέναν Κολέ ξεργω ή κάτι ΄άλλο που θα πέσει πολύ γέλιο με κλάμα μαζί).

μετα τον ζελικο η ομαδα δεν εχει παιξει καλο μπασκετ γενικα
ο χειροτερος απο ολους ηταν ο πεδουλακης το μπασκετ του τσαβι μπροστα σε αυτο του πεδουλακη μοιαζει χαρλεμ γκλομπτροτερς
ισως ενα μικρο διαστημα υποφερτου μπασκετ ειχαμε παιξει με ιβανοβιτς
λεω ισως
golitog7
''Στον ρομαντισμό, κυρίαρχο στοιχείο είναι η έμφαση στο συναίσθημα όχι τόσο εναντίον της λογικής, όσο εναντίον της μονόπλευρης κυριαρχίας της λογικής.''
[/quote]
χαχα καλό το διανοουμενίστικο σχόλιο αλλά για να ρίχνεις γκομενάκια. Στην προκειμένη περίπτωση δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι επί της ουσίας. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αποκλείεται να είχε 10κ εισιτήρια ο Πάο διότι δεν έχει τόσους πολλούς φίλους που να αγαπάνε το άθλημα και την ομάδα. Στα μέτρια παιχνίδια είναι το μισό γήπεδο άδειο και αν συνεχίσει να πηγαίνει άσχημα η ομάδα δε θα πηγαίνουν ούτε στα δυνατά. Αγαπάνε την ομάδα μόνο όταν νικάει και αγάπη υπό προυποθέσεις δεν είναι αγάπη.
G-arenas
QUOTE (Victor_Mannheim @ Dec 4 2018, 13:28 ) *
γιατι να μην ερθει?ο μπλατ πως πηγε στον ολυμπιακο



μετα τον ζελικο η ομαδα δεν εχει παιξει καλο μπασκετ γενικα
ο χειροτερος απο ολους ηταν ο πεδουλακης το μπασκετ του τσαβι μπροστα σε αυτο του πεδουλακη μοιαζει χαρλεμ γκλομπτροτερς
ισως ενα μικρο διαστημα υποφερτου μπασκετ ειχαμε παιξει με ιβανοβιτς
λεω ισως

για να πεις μια ομαδα οτι επαιξε τραγικο μπασκετ πρεπει να εχεις και παρομοια μπατζετ. π.χ το μπατζετ του αρτζι ηταν πολυ μικροτερο απο του τσαβι. σκεψου μονο οτι στην 1η του χρονια ο αρτζι ειχε στην αρχη βασικο γαιο σκορδιλη! ενω 12αδα συμπληρωνε γιαννοπουλος και ξανθοπουλος! tongue.gif tongue.gif

αν επαιζε ο τσαβι εστω οπως ο αρτζι με ξανθοπουλο κλπ και εφτανε εστω μεχρι 16 και νατο παλευε για 8αδα τοτε θα του εδινα κρεντιτ. ουτε δηλαδη αυτα που πετυχε ο αρτζι δεν θα του εβαζα ρητρα.

ομως ο τσαβι και ειδικα φετος η ομαδα παιζει απιστευτα τραγικα! δηλαδη απο την επιθεση τι σου αρεσει? το ανελεητο 1vs1 που παιζουμε? γιατι το να εχεις τοσες λιγες ασιστ και συνεργασιες εχοντας τον καλυτερο πασερ της κατηγοριας ειναι τραγικο! μην πω για αμυνα που σε καθε ματς κανει ρεκορ ποντων το αντιστοιχο 5αρι!

με διαφορα λοιπον το χειροτερο μπασκετ η φετινη σεζον του τσαβι!
shtarkws
QUOTE(golitog7 @ Dec 4 2018, 13:42 ) *
''Στον ρομαντισμό, κυρίαρχο στοιχείο είναι η έμφαση στο συναίσθημα όχι τόσο εναντίον της λογικής, όσο εναντίον της μονόπλευρης κυριαρχίας της λογικής.''

χαχα καλό το διανοουμενίστικο σχόλιο αλλά για να ρίχνεις γκομενάκια. Στην προκειμένη περίπτωση δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι επί της ουσίας. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αποκλείεται να είχε 10κ εισιτήρια ο Πάο διότι δεν έχει τόσους πολλούς φίλους που να αγαπάνε το άθλημα και την ομάδα. Στα μέτρια παιχνίδια είναι το μισό γήπεδο άδειο και αν συνεχίσει να πηγαίνει άσχημα η ομάδα δε θα πηγαίνουν ούτε στα δυνατά. Αγαπάνε την ομάδα μόνο όταν νικάει και αγάπη υπό προυποθέσεις δεν είναι αγάπη.


Εξεφρασα την αποψη μου επι αυτου παραπανω
Victor_Mannheim
QUOTE (G-arenas @ Dec 4 2018, 13:49 ) *
για να πεις μια ομαδα οτι επαιξε τραγικο μπασκετ πρεπει να εχεις και παρομοια μπατζετ. π.χ το μπατζετ του αρτζι ηταν πολυ μικροτερο απο του τσαβι. σκεψου μονο οτι στην 1η του χρονια ο αρτζι ειχε στην αρχη βασικο γαιο σκορδιλη! ενω 12αδα συμπληρωνε γιαννοπουλος και ξανθοπουλος! tongue.gif tongue.gif

αν επαιζε ο τσαβι εστω οπως ο αρτζι με ξανθοπουλο κλπ και εφτανε εστω μεχρι 16 και νατο παλευε για 8αδα τοτε θα του εδινα κρεντιτ. ουτε δηλαδη αυτα που πετυχε ο αρτζι δεν θα του εβαζα ρητρα.

ομως ο τσαβι και ειδικα φετος η ομαδα παιζει απιστευτα τραγικα! δηλαδη απο την επιθεση τι σου αρεσει? το ανελεητο 1vs1 που παιζουμε? γιατι το να εχεις τοσες λιγες ασιστ και συνεργασιες εχοντας τον καλυτερο πασερ της κατηγοριας ειναι τραγικο! μην πω για αμυνα που σε καθε ματς κανει ρεκορ ποντων το αντιστοιχο 5αρι!

με διαφορα λοιπον το χειροτερο μπασκετ η φετινη σεζον του τσαβι!

μα ελαβα υποψιν το μπατζετ,η ομαδα ηταν χαλια με την αεκ τον παοκ τον ολυμπιακο και ολες τις μικρομεσαιες ομαδες της ευρωλιγκας
τα παιχνιδια που βλεποταν η ομαδα με πεδουλακη ηταν ελαχιστα
stevebucknall11
QUOTE (john wick @ Dec 4 2018, 10:02 ) *
Αν εξαιρέσεις το περσινό 1ο ματς με ρεάλ στα χιαστί και τους τελικούς με Ολυμπιακό , πες μου σε παρακαλώ , ή μάλλον γράψε μου σε ποια παιχνίδια σου άρεσε ο Παναθηναικός...

Άπειρα παιχνίδια. Έτσι πρόχειρα νίκες στην έδρα μας με Φενέρ, νίκες με Μπάρτσα, πέρσι νίκη εκτός στην Ευρωλίγκα με Ολυμπιακό, συντριβή πέρσι της Χίμκι στην έδρα μας, περσινή νίκη στην Μακάμπι, αλλά και παιχνίδια που χάσαμε όπως η περσινή ήττα με ένα πόντο στην Μπασκόνια, προπέρσινη (νομίζω) ήττα στην regular από ΤΣΣΚΑ κλπ. κλπ.
MustGK
QUOTE (golitog7 @ Dec 4 2018, 13:42 ) *
''Στον ρομαντισμό, κυρίαρχο στοιχείο είναι η έμφαση στο συναίσθημα όχι τόσο εναντίον της λογικής, όσο εναντίον της μονόπλευρης κυριαρχίας της λογικής.''

χαχα καλό το διανοουμενίστικο σχόλιο αλλά για να ρίχνεις γκομενάκια. Στην προκειμένη περίπτωση δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι επί της ουσίας. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αποκλείεται να είχε 10κ εισιτήρια ο Πάο διότι δεν έχει τόσους πολλούς φίλους που να αγαπάνε το άθλημα και την ομάδα. Στα μέτρια παιχνίδια είναι το μισό γήπεδο άδειο και αν συνεχίσει να πηγαίνει άσχημα η ομάδα δε θα πηγαίνουν ούτε στα δυνατά. Αγαπάνε την ομάδα μόνο όταν νικάει και αγάπη υπό προυποθέσεις δεν είναι αγάπη.


φίλε θα με τρελάνεις... Ο Παναθηναικος είναι δεύερος σε μέσο όρο εισηηρίων στην EL.
https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%80%9319_EuroLeague

και κάτι έξτρα...

https://www.eurohoops.net/en/euroleague/563...d-5-times-5/17/
akratacity
QUOTE (shtarkws @ Dec 4 2018, 11:15 ) *
Τι σχεση εχει αυτο με την φετινη χρονια? Αναφερομαι στην φετινη χρονια και λεω οτι αν μετα τα περσινα, εβγαινε ο ΔΓ και ελεγε ξεκαθαρα οτι τοσα μπορω να δωσω, δεν μπορω να κρατησω αν και θελω Τζειμς, Σινγκλετον, δεν βαζουμε κανεναν στοχο παμε για οτι καλυτερο, τοτε πιστευω ακραδαντα οτι θα ειχε πανω απο 10.000 διαρκειας γιατι ο κοσμος θα στηριζε περισσοτερο

Ε πως δεν έχει σχέση; Λες ότι αν ο ΔΓ είχε βγει να δηλώσει ότι δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να φτιάξει ομάδα για το υψηλότερο επίπεδο ο κόσμος θα το δεχόταν και θα στηριζε περισσοτερο. Μας λες ότι ο πήχης θα έπεφτε αλλά η στήριξη θα ανέβαινε.

Έρχομαι λοιπόν εγώ απόλυτα λογικά και σε ρωτάω, τη χρονιά με την περίφημη ελληνοποίηση όπου ο πήχης είχε όντως πέσει στο βωμό της ανάδειξης νέων ταλέντων η στήριξη του κόσμου ήταν αυτή που φαντάζεσαι για το υποθετικό σου σενάριο; Και αν ήταν όντως μεγάλη η στήριξη για πόσο χρονικό διάστημα κράτησε;

Οι περιπτώσεις είναι ανάλογες. Απλά στη μία περίπτωση μπαίνει στη μέση η οικονομική δυνατότητα του προέδρου και στην άλλη ένα μακροπροθεσμο πλάνο της ομάδας. Σε ποια από τις δύο περιπτώσεις θα ήταν πιο λογικό να στηρίξει μαζικά ο κόσμος;

stevebucknall11
Πάντως θυμάμαι τη χρονιά του Πεδουλάκη που είχε πέσει το μπάτζετ στα τάρταρα και παίζαμε με Γιαννόπουλο και Σκορδίλη ότι ο κόσμος στήριξε την ομάδα. Νομίζω ότι ο κόσμος θέλει να βλέπει ένα λογικό πλάνο και θα στηρίξει την ομάδα. Να πεις ότι δεν έχεις λεφτά και να πας σε παίκτες που μπορεί να βγουν λαβράκια είναι ένα λογικό πλάνο. Να θέλεις να κάνεις ελληνοποίηση με εφήβους που δεν ονομάζονται Λούκα Ντόνσιτς είναι παράλογο. Επομένως, δεν έχει να κάνει τόσο με το μπάτζετ, όσο με τη σοβαρότητα των διοικούντων και την ελπίδα για κάτι καλύτερο στο μέλλον.
Nemesakos
QUOTE (akratacity @ Dec 5 2018, 06:27 ) *
Ε πως δεν έχει σχέση; Λες ότι αν ο ΔΓ είχε βγει να δηλώσει ότι δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να φτιάξει ομάδα για το υψηλότερο επίπεδο ο κόσμος θα το δεχόταν και θα στηριζε περισσοτερο. Μας λες ότι ο πήχης θα έπεφτε αλλά η στήριξη θα ανέβαινε.

Έρχομαι λοιπόν εγώ απόλυτα λογικά και σε ρωτάω, τη χρονιά με την περίφημη ελληνοποίηση όπου ο πήχης είχε όντως πέσει στο βωμό της ανάδειξης νέων ταλέντων η στήριξη του κόσμου ήταν αυτή που φαντάζεσαι για το υποθετικό σου σενάριο; Και αν ήταν όντως μεγάλη η στήριξη για πόσο χρονικό διάστημα κράτησε;

Οι περιπτώσεις είναι ανάλογες. Απλά στη μία περίπτωση μπαίνει στη μέση η οικονομική δυνατότητα του προέδρου και στην άλλη ένα μακροπροθεσμο πλάνο της ομάδας. Σε ποια από τις δύο περιπτώσεις θα ήταν πιο λογικό να στηρίξει μαζικά ο κόσμος;



Θα σου απαντήσω εγώ...

Προφανώς και ήταν... Και με το παραπάνω κιόλας έπειτα από την παγωμάρα με τον Ζοτς. Προφανώς μεταβατικές περιόδους περνάνε όλοι. Η ομάδα, ο σύλλογος, ο κόσμος.

Στην ουσία η στήριξη σταμάτησε να είναι πραγματική μόνο όταν ο ίδιος ο πρόεδρος αναίρεσε τις προγραμματικές του δηλώσεις και άρχισε να μιλάει για Φ4, να απολύει προπονητές και να παίρνει παίκτες. Αν είχε μείνει τότε πιστός στο πλάνο του, θα ήταν πιστός και ο κόσμος.
shtarkws
QUOTE(akratacity @ Dec 5 2018, 06:27 ) *
Ε πως δεν έχει σχέση; Λες ότι αν ο ΔΓ είχε βγει να δηλώσει ότι δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να φτιάξει ομάδα για το υψηλότερο επίπεδο ο κόσμος θα το δεχόταν και θα στηριζε περισσοτερο. Μας λες ότι ο πήχης θα έπεφτε αλλά η στήριξη θα ανέβαινε.

Έρχομαι λοιπόν εγώ απόλυτα λογικά και σε ρωτάω, τη χρονιά με την περίφημη ελληνοποίηση όπου ο πήχης είχε όντως πέσει στο βωμό της ανάδειξης νέων ταλέντων η στήριξη του κόσμου ήταν αυτή που φαντάζεσαι για το υποθετικό σου σενάριο; Και αν ήταν όντως μεγάλη η στήριξη για πόσο χρονικό διάστημα κράτησε;

Οι περιπτώσεις είναι ανάλογες. Απλά στη μία περίπτωση μπαίνει στη μέση η οικονομική δυνατότητα του προέδρου και στην άλλη ένα μακροπροθεσμο πλάνο της ομάδας. Σε ποια από τις δύο περιπτώσεις θα ήταν πιο λογικό να στηρίξει μαζικά ο κόσμος;


Ευλογο και ευστοχο το ερωτημα σου, καλυπτομαι αρκετα απο την απαντηση του Nemesakou. Η στηριξη δεν εχει να κανει με τους στοχους, αλλα με την ειλικρινια και την προσεγγιση. Να θυμισω οτι τα χρονια του Κορυδαλλου παρα πολλοι φιλοι του μπασκετικου Ολυμπιακου τον ακολουθησαν πιστα παρολο που η ομαδα ουσιαστικα δεν ειχε στοχους
stefkorner
Κοντος 5/12

αφιερωστε λιγα λεπτα να τον ακουσετε !
..και καταλληγει πως τα εβαλε κατω και εβγαλε οτι ο Παναθηναικος ετσι και ειναι νορμαλ ,θα τερματισει με 18 νικες !
νορμαλ ετσι ; τι ροστεραρα εχουμε ρε μαγκες !καθομαστε εδω και σκαμε ! λιγο να συνελθει ο Καλαθης ...
παμε με νορμαλ εμφανισεις φουλ για διεκδικηση πλεονεκτηματος cool.gif
akratacity
QUOTE (Nemesakos @ Dec 5 2018, 12:41 ) *
Θα σου απαντήσω εγώ...

Προφανώς και ήταν... Και με το παραπάνω κιόλας έπειτα από την παγωμάρα με τον Ζοτς. Προφανώς μεταβατικές περιόδους περνάνε όλοι. Η ομάδα, ο σύλλογος, ο κόσμος.

Στην ουσία η στήριξη σταμάτησε να είναι πραγματική μόνο όταν ο ίδιος ο πρόεδρος αναίρεσε τις προγραμματικές του δηλώσεις και άρχισε να μιλάει για Φ4, να απολύει προπονητές και να παίρνει παίκτες. Αν είχε μείνει τότε πιστός στο πλάνο του, θα ήταν πιστός και ο κόσμος.

Εγώ πάντως θυμάμαι κάπως διαφορετικά τα πράγματα. Υπήρχε στήριξη αλλά δεν ήταν τόσο μαζική όσο την ευαγγελιζεται ο μοντ και επίσης υπήρχε και πολλή γκρίνια από τον κόσμο αρκετά νωρίς μέσα στη σεζόν.

Σίγουρα ένα μέρος του κόσμου (το πιο μπασκετικό) στήριξε το πλάνο της διοίκησης αλλά υπήρχε και ένα αντίστοιχα μεγάλο αντίπαλο δέος με αρκετή μουρμούρα.

Nemesakos
QUOTE (akratacity @ Dec 5 2018, 15:16 ) *
Εγώ πάντως θυμάμαι κάπως διαφορετικά τα πράγματα. Υπήρχε στήριξη αλλά δεν ήταν τόσο μαζική όσο την ευαγγελιζεται ο μοντ και επίσης υπήρχε και πολλή γκρίνια από τον κόσμο αρκετά νωρίς μέσα στη σεζόν.

Σίγουρα ένα μέρος του κόσμου (το πιο μπασκετικό) στήριξε το πλάνο της διοίκησης αλλά υπήρχε και ένα αντίστοιχα μεγάλο αντίπαλο δέος με αρκετή μουρμούρα.


Δεν νομίζω να παίρνεις ως δεδομένο για την γκρίνια το τι γράφετε εδώ μέσα... Γιατί προφανώς στο γήπεδο δεν ήσουν, αλλά ήμασταν οι περισσότεροι από εμάς που γράφουμε εδώ μέσα.

Γενικά προφανώς υπήρχε μια μουρμούρα από την πρώτη στιγμή. Αλλά δεν είχε να κάνει με αυτό είχαμε, αλλά με αυτό που χάσαμε. Παρόλα αυτά ο κόσμος πήγαινε μαζικά στο γήπεδο και στήριζε την ομάδα, όσο και αν πονούσε που στον πάγκο δεν ήταν ο Ζοτς, που δεν έβλεπε τον Μπατίστ, τον Σάρας κλπ, που δεν έβλεπε τον Παύλο και τον Θανάση..

Ωστόσο ελάχιστοι μίλησαν για ρόστερ και στόχους. Ακόμα και ο Διαμαντίδης και ο Τσαρτσαρής και ο Πεδουλάκης τίποτα δεν είπαν.

Το κακό αρχίζει και τελειώνει στις κωλοτούμπες. Όταν ξεκινάς πλάνο ελληνοποίησης και ξαφνικά αρχίζεις να παίρνεις καράβια ξένων, ή να διώχνεις προπονητές στη μέση της χρονιάς επειδή έχασε η ομάδα από τον Ολυμπιακό ή την Λαμποράλ, ή να κάνεις πρωτοσέλιδα για F4 και το ρόστερ έχει Μπατίστα, Μπλουμς και Σλότερ, τότε ο κόσμος (ένα μεγάλο κομμάτι τουλάχιστον) θα ακολουθήσει στο παραλήρημα.

Η ουσιαστική γκρίνια ξεκίνησε λίγο πριν την απόλυσή του Πεδουλάκη την δεύτερη χρονιά, όταν πραγματικά χρειαζόσουν κολλύριο για να δεις αγώνα του Παναθηναϊκού. Η πρώτη χρονιά είχε απλά τα φαντάσματα..
whaler
QUOTE (stefkorner @ Dec 5 2018, 13:15 ) *
Κοντος 5/12

αφιερωστε λιγα λεπτα να τον ακουσετε !
..και καταλληγει πως τα εβαλε κατω και εβγαλε οτι ο Παναθηναικος ετσι και ειναι νορμαλ ,θα τερματισει με 18 νικες !
νορμαλ ετσι ; τι ροστεραρα εχουμε ρε μαγκες !καθομαστε εδω και σκαμε ! λιγο να συνελθει ο Καλαθης ...
παμε με νορμαλ εμφανισεις φουλ για διεκδικηση πλεονεκτηματος cool.gif



Η αληθεια ειναι πως η αποψη αυτη ειναι υπερβολικη, αλλα αν τα βαλεις κατω μετρησεις μονο τα εντος με μικρομεσαιες ομαδες, 1-2 ακομα με ομαδες τετραδας στο ΟΑΚΑ και 3-4 διπλα στο συνολο, μπορουν να βγουν γυρω στις 16-17 νικες. Μεχρι τωρα εχουμε κακο προσωπο, αλλα δυο ματς τα εχουμε χασει στο νημα.
Αισιοδοξο μεν, οχι ομως και ακατορθωτο. Δεν ειναι οτι εχουμε ομαδαρα, κανεις δε το πιστευει αυτο νομιζω, αλλα ρεαλιστικα αν το δεις, ανηκουμε στην ιδια κατηγορια με Μακαμπι-Αρμανι-Χιμκι, οπου ολες μπορουν να ειναι σε καποιες θεσεις απο το 5 ως το 8.
Victor_Mannheim
QUOTE (whaler @ Dec 5 2018, 15:42 ) *
Η αληθεια ειναι πως η αποψη αυτη ειναι υπερβολικη, αλλα αν τα βαλεις κατω μετρησεις μονο τα εντος με μικρομεσαιες ομαδες, 1-2 ακομα με ομαδες τετραδας στο ΟΑΚΑ και 3-4 διπλα στο συνολο, μπορουν να βγουν γυρω στις 16-17 νικες. Μεχρι τωρα εχουμε κακο προσωπο, αλλα δυο ματς τα εχουμε χασει στο νημα.
Αισιοδοξο μεν, οχι ομως και ακατορθωτο. Δεν ειναι οτι εχουμε ομαδαρα, κανεις δε το πιστευει αυτο νομιζω, αλλα ρεαλιστικα αν το δεις, ανηκουμε στην ιδια κατηγορια με Μακαμπι-Αρμανι-Χιμκι, οπου ολες μπορουν να ειναι σε καποιες θεσεις απο το 5 ως το 8.

και αν κανουμε τοσες νικες τι νοημα θα εχει?
αν δεν εχουμε πλεονεκτημα εδρας δεν εχουμε τυχει με καμια απτις 4 πρωτες
αλλα ακομα να γινει το θαυμα και να βγουμε 4οι σχεδον απιθανο να κερδισουμε σε σειρα αγωνων τον 5ο οποιος και να ειναι αυτος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.